Új privát üzeneted érkezett!

és egy pénteki, csak mert nagy kedvenc :-)


Anya! Számítózok egy kicsit! Megnézek valamit az Interneten! (ez egyébként egy nyári Marcimondta, itt éppen oroszlánokat néz... egyébként az Interneten. :-))

Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Aandika, nagyon együttérzek veled :( . Nálunk a nagyszülők (szüleim, anyósom) részéről voltak furcsa reakciók, amikor az örökbefogadással kapcsolatban nem mindent úgy gondoltunk, ahogy ők.

Kép
Kép
emike
 
 


Koko, mi is szorítunk nektek, remélem minden jól alakul. :lol:

Minden névnaposnak sok boldogságot kívánok. :lol:

Aandika, nehéz lehetett azt a sok butaságot hallgatni. Szerintem ezekkel a rokonokkal nem kellene szoros kapcsolatot tartani, legalábbis én így tennék. Nálunk hál istennek nem voltak ilyen problémák.

Kép
Kép
atan
 
 

 
 

Koko:
Van valami hír?? Sokat gondolunk Rátok! :-)

Aandika:
Nálunk is voltak problémák, de kicsit más jellegűek, mint nálatok. Peresze sok hülyeséget hallottam én is, de inkább a hátunk mögött mehetett a susmus.. Leginkább érzések voltak. Anyósomék nagyon nem úgy fogadták Marcit, mint ahogy azt egy nagymamától elvárná az ember.. :-( Aztán egyszerűen nem mentünk és akkor eldönthették, hogy mennyira szeretik a fiukat... mert így Őt is elveszthetik. Most szerencsére sokkal jobb a helyzet, Lilinél már egész más volt a fogadtatás! :-) Szerintem egyébként anyósomnál még mindig nincs a helyén ez az örökbefogadás történet, de legalább próbálkozik én pedig elnézőbb vagyok a hülyeségeivel kapcsolatban. :-) És ez olyan szép tőlem! :lol:

Emike:
Nálatok is megoldódott azóta, gondolom. Remélem! Mi most a helyzet?

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Rvan, ne aggódj, szerintem adj nekik annyit, amennyit kérnek!
Zsófi naponta 900-1200 ml között evett, mint Vincus, havi 1000-1200 g hízott, ami most lelassult már. Egy évesen szinte minden gyerek 9-10 kg között van, ki előbb hízik többet, ki később.
Ha szomjasak, szerintem is megisszák a vízet is...szóval nálunk minden úgy volt, mint Katáéknál.
A doktor néni azt mondta, a testsúly kilogrammonként 150 g a minimum, amit meg kell enni, ha több, nem baj. Két etetés között pedig minimum 2 óra max. 4 óra teljen el.
Én nem teáztattam, csak 4 hós kortól adok, főleg alma-citromfű teát, ez a nagy kedvenc, vagy a csipkebogyó.

Apa megjött, Balázs ismét taknyos, és én is elkaptam .
Talizókra irigykedek! Ildikó, nagyon jól áll neked Lili. :wink: is...

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Aandika, szerintem minden csoda 3 napig tart! Nem lesz miről beszélni, ha látják, nálatok is úgy folyik az élet, mint máshol....
Csak kitartás! :wink: :wink:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Tviky! Kép
Szeretettel.


Tirza!
Boldog nénapot! Kép

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Ggabszi
Köszönöm, jókor jött a baba.

Vivi
Neked is köszönöm a szép képet!

Keli, Ildikó, Marcianyu
Nagyon örülök, hogy így összehoztátok a találkozót. A következőre kaphatok én is meghívót? Szívesen csatlakozom!

Siminéni
Tegnap vettünk az IKEA-ban szines csíkos zsenília szőnyeget, meg csillárra akasztható plüss szines halacskákat. Megint gazdagodott a gyerekszoba.

Puszi.
Tviky

Kép
tviky
 
 


Tviky:
Szeretettel várunk! Igazából ez most egy elég spontán szerveződésű minitali volt, de legközelebb szólok előre és várunk! Bár őszintén remélem, hogy nem egyedül jössz vagy nem kettecskén a pároddal... :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Mit eszik a fiam? :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Keli:
Narancs? Barack? Ez egy nagggyyon nehéz kérdés, mert Gergi ugyebár mindenevő...! :-)


Marcimondta:

az előbb az ölembe ültettem Marcit...
Anya: Egy nagyon fontos dolgot szeretnék Neked mondani!
Marci: ?
Anya: Nagyon szeretlek! Ezt soha ne felejtsd el!
Marci: Jó!
Anya: Naaa, mit nem szabad soha elfelejtened?
Marci (Rámbök az ujjával.): Itt a cicid! :lol: :lol:

Hihetetlen ez a pasi!! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 



KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marcianyu, már minden rendben van, legalábbis béke van a szüleimmel és anyósommal, nagyon szeretik a két lányt, és sokat segítenek. Tavaly nyáron borult a bili, amikor majdnem örökbefogadtunk egy félnéger kislányt. Végül az életetadó mégsem mondott le, de addigra már jól összevesztünk az őseinkkel. Anyósommal azóta sem állt helyre teljesen az az őszinte és szeretetteljes kapcsolat, ami korábban volt. Bár nem emlegetjük de a tüskék még megvannak neki is nekünk is. Amikor Anikót hazahoztuk, ezután a sikertelen örökbefogadási kísérlet után kb. másfél hónappal, akkor is volt pár bántó megjegyzés. Anyósom azt sutyorogta a férjemnek, hogy majdnem olyan barna mint egy néger :shock: , a szüleim meg nekem, hogy ez a kislány szerintük cigány :roll: . Mára Anikót ugyanúgy szeretik mint Melindát, de akkor elég rosszul viseltem ezt a pusmogást.

Kép
Kép
emike
 
 


Emike!
Tessék mondani, hol lehet félnéger kislányt találni???? :roll:
steiff
 
 


Steiff, TEGYESZ-es újszülött volt ill. lett volna, azt hiszem Shöpf-Mérei programban.

Kép
Kép
emike
 
 


Sziasztok!

Tegnap este érünk haza. Megvolt a keresztelő. Nagyon jól sikerült. Ádika nagyon vagány volt a kis öltönykében :D

Amikor az oltár előtt álltunk volt rajta egy váza sárga virág. Természeteses Ádámkának felketette az érdeklődését és mindenáron meg akarta szerezni :D

Amikor felnézett a papra azonnal megszólalt: babababa..

Amikor a szenteltvizet öntötte volna a fejére a pap alig bírtunk Ádival, mindig úgy mozgatta a fejét nehogy egy csöppet is sikerültjön ráönteni:-)

Amikor a szentelt víz a fejére került nagy nehezenen és a pap épp mondta a ceremóniát, áldotta stbstb Ádámka egy olyan hangosat ásított,hogy a mögöttünk lévő gyülekezeten egész kivehető kuncogás-morajlás futott végig..

Ja igen. Nikike is tündéri volt.. Amikor megszólalt az orgona és énekelni kezdték a zsoltárokat az én lányom elkezdett táncolni :D

Ugyhogy a mise alatt a férjemmel egy keresztelős-babáknak kialakított szobába kivittük Őket ahol Ádámka be is dobta a szunyát :P

Utána habzsi-dőzsi volt. Rengeteg torta, fínom kaják egészen estig.. nagyon jól sikerült..

Tegnap Erzsébet napoztunk. Délelőtt vásárolni voltunk. Otthon egy olyan szuper bababoltot találtam,hogy csak ámultam s bámultam:-)

Sajnos képeket még nem tudok felrakni. Valahová eltünt a kábel. Jelenleg a lakás mint ahová becsapott az atom.
Ma rendezem a helyzetet és jövök a képekkel ígérem.

Kelimoni: Tündéri Gergő a tortával. A legutóbbi képen a tippem mandarin :)

Marcianyu! Gratula Lilnek a forgáshoz :D

Triza! BOLDOG NÉVNAPOT!

Tviky! Kérünk ám képet az új szőnyegről:-) Biztosan nagyon szép..

Aandika! Sajnálom,hogy így ment a susmus. Nálunk a nagyszülők nagyon jól fogadták a gyerkőcöket. Első pillanattól hatalmas a szerelem..

Amin én kiakadtam és ez nem a család, nem is a barátok hanem a piacon összeakadtam egy ismerőssel aki megkérdezte, hogy hogy 2 gyeremeket is örökbefogadtunk biztosan jó sok pénzt kapunk ezért az államtól... Otthagytam a fenébe hülyével nem tárgyalok..

Kép

Kép
töltike
 
 


Töltike!
Örülök, hogy a gyerekek hozták a formájukat a keresztelőn és nem csak az enyimek alakitanak a templomban. Szandi is végiggagyarászta a keresztelőt a plébános úr meg igen csúnyán nézett rám, de már megszokhatta, mert a harmadik renitenst vittem már hozzá.
De már az esküvőnkön sejthette, hogy nem vagyok egy egyszerű eset, mert a kezem a virágcsokor letétele után a páromba töröltem.
Egy évig azon röhögött a videón a násznép, hogy jövőre lábtörlőnek használom.

Kelimóni!
Édes ez a kispasi akármit is eszik, de szerintem kivi.

Steiff!
Ne add fel, ha kidobnak az ajtón, menj be az ablakon!!!!

A pusmogásról, mi Rákoskeresztúron laktunk amikor a gyerekek születtek. Én is kaptam mindenféle kritikát , Szerintem az embereknek nem kell külön külön elmagyaráznom, hogy miért és hogy is fogadtam örökbe. a sok pletykás vénasszony mindíg súgdosott össze vissza a hátam mögött, de gyorsan lerendeztem őket, mert elmondtam, hogy söpörjenek már a saját portájukon és ne velünk foglalkozzanak.
Egyszer meg amikor a fiammal iskolai problémák voltak és nem úgy csinálta a dolgait az apukám jegyezte meg, hogy biztos ez van a vérében én meg mint egy anyatigris lehordtam teljesen, hogy mégis nézzen már végig szűkebb kis családján, mindenki tökéletes e. kezdve saját magammal? Aztán elgondolkozott és bocsánatot kért.

Amneris, Süni, Madri, Ildikó és a többiek akik mostanában nem irtok, mi van veletek, hol vagytok? Hiányoztok!

Tviki!
Sajnálom, hogy nem találkoztunk, de annak örülök, hogy alakul a babaszoba, már csak egy baba hiányzik.
Szép napot mindenkinek!
simineni
 
 


Sziasztok!

Koko nagyon szorítunk, van valami fejlemény?

Tirza Boldog Névnapot kívánunk!

Tviky kitartás, hamar megérkezik hozzátok is a gólya!

Marci_anyu a legközelebbi gyorstalira mi is kaphatnánk meghívót?

KeliMóni nekem tetszett Gergő tortája, az íze - a képek alapján - nagyon finom lehetett!

Aandika nagyon bántóak tudnak lenni ezek a megjegyzések. Sajnos mi is kaptunk belőle. :?

Töltike öröm olvasni, hogy jól sikerült a keresztelő. Ez maradandó élmény. Nálunk Dávid mosolygott a keresztvíz alatt majd bealudt. A plébánus azóta is emlegeti, hogy ilyen babával még nem találkozott! :P

Ggabszi jobbulást!

Ildi_kó kérhetnénk néha pár betűt arról, hogy vannak a gyerekeid. Marci_anyu nagyon jó képeket csinált róluk. Hiányzol.

Rólunk annyit, hogy kicsit sűrű a programunk, ugyanis mind a két keresztgyerekünknek most van a születésnapja. Így el vagyunk nagyon foglalva. Apa is itthon van a héten, amit nagyon ki kell használni, ugyanis jön a karácsonyi hajtás, amikor alíg fogjuk látni. Dávid baba nagyon jól van, élvezi, hogy kicsit nagy a nyűzsgés és sokan vannak körülötte. Ma vadasparkba megyünk kirándulni, remélem az idő kegyes lesz hozzánk!

Szép napot mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Gyorsan egy-két Bobimondta:

Anyja: Nem szabad:
Apró gyereke: Hülye mami.... (Nagytesók átka)

Nagyok kiborították a zoknitartót, hallom ám, hogy bőszen pakol és dünnyög:
- Micsoda dolog ez! Bizony-bizony!
(A hangsúlyt külön hallani kellett volna! :):):)
szuperboszi
 
 


Boszi: :lol: :lol: :lol:

Lányok:
Annyian jeleztétek, hogy jönnétek a következő talira. :-) Ennek nagyon örülök, de remélem senki nem érezte úgy, hogy ki akartuk hagyni valamiből! Egyszerűen csak sikerült a három családnak "összeszaladni" és ez nagyon jó volt! :-)
Szerintem, ha ilyen lelkes a társaság, szervezzünk gyakrabban talit! No, micccóótok?

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok! :)

Bocsi, hogy nem jelentkeztem már régóta. Múlt hét szerda óta nem voltunk itthon, tegnap délután értünk haza. Ma a szokásos "rendbeteszem a lakást, helyére rakok mindent" program van, délután pedig Viviennel manótorna. Úgyhogy ma sem várhattok tőlem sokat :( De azért igyekszem :)

Gyerekek jól vannak, nagyon kópék, nagyon édesek és becsszó, teszek fel róluk hamarosan képeket :)

Addig is puszi!!!!
ildi_ko
 
 


Íme a képek:-) Előkerült a kábel:-)

Kép keresztelő

Kép A keresztszülőkkel

Kép Anyával és Apával

Kép Nikike

Kép

Kép
töltike
 
 


Töltike, de jók a keresztelős képek, a keresztszülők is nagyon szimpik.

Erről eszembe jutott Anikó keresztelője. Sajnos végig üvöltött, olyan bénák voltunk, hogy előtte nem lakattuk jól :( .
Igy nézett ki idén januárban:
Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Tölti!
Nagyon szépek a képek! Azért megható lehetett, minden kópéság ellenére!

Emike!
Olyan furcsa, hogy Anikó a kislányotok neve (én is az vagyok), ritkán találkozom manapság vele!

Simineni!
Nem te akartál küldeni fotót, hogy csináljak képeslapot? Várom őket és az instrukciókat!

Kelimoni!
Mióta megadtad a receptes elérhetőséget, a férjem egyfolytában csak nyomtat! A fejembe vettem, hogy kipróbálom őket, persze a legalapvetőbbel kezdem! :roll:

Marcianyu!
Mennyit forog a kisasszony? A szobán átkel már?

Regi hihetetlen fejlődést mutat a beszédben! Dédi, néni, bá(csi), lá.pa(lámpa), any(ez én lennék)...
Karácsonyra lehet, hogy aranyhalat kap, gömbakváriummal, mert annyira szereti a szomszédba! Reggel és este megy etetni.Mikor beteg volt Regi és nem ment, majdnem elpusztultak a halak, mert annyira megszokta a szomszédasszonyom, hogy őneki nincs erre gondja, hogy 2napig nem etette őket! :roll:

Betegeknek jobbulást!
Nagytakarítóknak kitartást!
Puszi

Kép

Mikor kell az első adventi gyertyát gyújtani???

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Végignézegettem a képeket, mindenki nagyon helyes, beleértve a felnőtteket is :lol: :lol: , mennyit nőttek a gyerkőcök! :shock:

Én is jöttem egy friss (még meleg) fotóval, ma Vincus bemutatott egy (aztán több) tökéletes hasra-, majd hátra átfordulást. Egészen belelkesedett, le se bírtam állítani, igaz, annyira nem is akartam... :) Ennek eredményeképpen totál telebukta a játszószőnyeget. :lol: :lol:

Kép

Persze Csenge sem maradhatott ki:

Kép

Puszi mindenkinek!
rkata
 
 


Rkata
Ez a Vince milyen ügyes, nagyon helyesek így együtt.

Kajla
December 3 - Advent első vasárnapja.

Puszi.

Kép
tviky
 
 


Most találtam, az örökbefogadásról szól:

http://www.mtv.hu/cikk.php?id=164407
ildi_ko
 
 


Lányok, emlékeztek még többen Alexa78-ra, igaz? Múltkor a wiw-en írtam neki és válaszolt. Üdvözöl Benneteket és elnézést kér, amiért így eltűnt, de családi okok miatt nélkülöznie kell minket egy darabig.
ildi_ko
 
 


Tirza! Így utólag is boldog névnapot!

Tündériek a gyerekek!

A következő talira mi is bejelentkezünk!! :lol:

A hogyan etessük a gyereket témához nem tudok hozzászólni! Nálunk olyan sose volt hogy többet evett volna mint amennyit kellett volna...
Viszont nagy újság van nálunk!! Biztos hogy az esküvőjén már nem fog cumival enni a lányom! Ma ugyanis végre megette az adagját kanállal. Hát én ennek úúúgy örülök. Főleg mivel már megint napok óta nem evett rendesen, összeszedett valami vírust... aminek más jele nem volt csak hogy nem evett.

Tölti! Milyen nagy fiú már Ádám! És nagyon helyes volt az ünneplős ruhájában.

Koko??!!! Mi újság??

Kajla! Azért azt az akvárium dolgot gondoljátok meg... Nekünk van, és most készülünk őket meneszteni a háztól... Épp új helyet keresünk nekik! Eleinte nem volt ám velük semmi gond, de hát nem elég őket megetetni... De ha gondolod el tudom jutattni hozzátok az egész halcsaládot minden kellékkel együtt. Az egyik barátunk ingázik a két város közt, és ő el tudná vinni.

Gilice! Hogy vagytok??? Olyan sokszor eszembe jut hogy rendeznünk kellene már a cumik sorsát... Skype-n tudunk beszélni?

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de a november a rendelőben mindíg húzós!
Karácsonyra az is fogat akar, akinek ez évekig nem volt fontos.
Három napot dolgozom, de ez most kevésnek bizonyul.
Hétfőn este 1/2 10-kor jöttem el a rendelőből, pedig ilyet csak régen csináltam.
A lányok nagyon aktívak mostanában, egész nap csacsognak és amibe csak lehet kapaszkodnak és toligálják!
Sára úgy döntött, hogy nem kell a fürdéshez segédeszköz, kimászik a fürdető karikából és áll a kádban, persze a Janka meg utánozza! Kezd izgalmassá válni a fürdés.
A hordozó is remek játékszer, ki-be másznak belőle. Sára kezdte, majd Janka folytatta:
Kép
Kép

Most csak ennyire futja, de olvaslak ám benneteket!!!!

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is ,csak passzívabban mint a sok évi átlag. :cry:
Pár hete kidühöngtem magam egy időre,most már csak csöndes depiben leledzek. :cry: :cry:

Pár új fotó a trióról:

Ilyen egy csoportos nyalókázás nálunk:
Kép
Legjobb dolog elbújni a gardróbban a vasalt ruhák közé:
Kép
Kép
Na és így táncolnak az Ovi-zenére (még egyszer köszi Napsi!!):
Kép
steiff
 
 


Bocsi lányok,
kicsit eltűntem, mert nagyon gyors volt a tempó. A martfűi gyámhivatal annyira túlbuzgó volt, hogy bekért még 1-2 hivatalos papirt. Pl.kiküldte a helyi gyámhivatalt újabb környezettanulmányra mielőtt aláirta volna a kihelyező határozatot. Fogalmam sincs mire voltak kiváncsiak, netán arra, hogy legutóbbi látogatásuk óta nem szedtük-e fel a parkettát és nem raktunk-e tüzet belőle a szoba közepén? :roll: Meg bekérték újra a pszichológiai véleményt is. :cry: Lehet hogy ennyire zizinek tűntünk?

A lényegen ez persze semmit nem változtat, Dorka hugicája, Laura hazaért, most mindketten alszanak a kiságyukban. Apa szeme könnybe lábadt, amikor kimondta: hogy vannak a lányok? Visszavonhatatlanul kétgyerkes család lettünk. :lol:

Köszönöm mindenkinek, aki aggódott és szoritott értünk, a vér szerinti anya nem lépett le a kórházból, megértette, hogy el kell rendeznie a kicsi sorsát. Majd leirom a történetünket is, elöljáróban annyit, hogy a nagymamával alakult ki igazán bensőséges kapcsolatom, akivel -hmm- egyidősek vagyunk... Felajánlottam hogy tegeződjünk :lol:

A képkicsinyitő programot most képtelen vagyok átböngészni, köszi Keli és Napsi hogy próbáltatok segiteni, kialszom magam és megtanulom.
Holnap visszaolvasom az elmúlt napok történéseit.
Ja, majd elfelejtettem a mai nap apropóját. Hulla fáradtan értünk haza Szolnokról a lányokkal. Éppen lapakoltam az új kis jövevényt, vki csenget. Az én drága anyósom volt. Elsőként szerette volna látni Laurát. 3 napja sikitó rohamot kaptam, mikor közölte, hogy lejön velünk az életetadóval való első találkozóra. Nem értette szegény, hogy ebben a történetben most sem ő a főszereplő. Ha már nem jöhetett velünk, s nem adhatta áldását, mielőtt meghoztuk a döntést, eljött megnézni, mire jutottunk nélküle...

Keli, az a torta nem is olyan csúnya. Igaz, nem oroszlánkirály, inkább egy sárga cica, de annak tökéletes. ha az ize jó volt, mi más számit? :lol:
Puszi mindenkinek

Kép
Kép
koko
 
 


Ildikó! Én találtam egy ilyent is:

http://www.mtv.hu/cikk.php?id=164411


Nagyon érdekes volt mindkét riport (bár ,ha jól olvastam Gabika ebben át lett keresztelve :shock: ), mindenesetre itt egy újabb fórum, ahol azt szajkózzák, hogy mennyire kevesen vállalnak be roma babát, én meg legszívesebben ordítanék bele az éterbe, hogy HAHÓ ITT VAGYUNK!!! :? :?
Megőrülök már ebbe a hiábavaló várakozásba,mikor kizárt dolog,hogy az egész országban nincs egy olyan roma kislány, aki ránk vár....... :cry: :cry: :cry: :cry: Hiszen a sor elején is állunk ,abszolút mindenre toleránsak vagyunk és mégse.....
steiff
 
 


Ildikó, köszönöm, hogy feltetted a Kultúrház műsorát...szeretem ezt a műsort, de most igazán fontos is volt megnéznem. Veronika nagyon ügyes! Most aztán kezdődik a pörgés-forgás!

Idusa,mindig könnyekig hatódom Lili születésén. Én legelőször a filmet a tesómmal láttam, aki a filmet teljesen kivülállóként nézte eddig a pontig. Valahogy innentől válik igazán valóságossá, hiszen itt ez a védtelen, parányi baba...na, nem akarok könnyeket csalni senki szemébe.
Szerintem a legjobb részeket válogatták ki, azokat, amiket mindig is szívbőljövőnek, igaznak és ezáltal meghatónak éreztem.Megmutatjátok Lilinek a filmet majd...gondolom. De mikor? Szerintem minden korban nehéz ezt feldolgozni...nem okoskodni akarok, meggyőződésem , hogy Ti remekül megoldjátok majd ezt a nem könnyű feladatot. Szeretetettel:Gabszi


Szerintem az első adventi vasárnap most lesz, Kajla! :wink:

Kata, nagyon aranyos a kéttesó együtt, és hasonlítanak nagyon! Gondolom, nem én vagyok az első, aki ezt mondja... :D Nem tudod feltenni a linket a Ti szereplésetekről a TV műsorban? Nagyon érdekelne az is...
Gratulálok Vincusnak, jó tréningezést továbbra is!

Jiny, Dóri szuper! És mit evett és mennyit azzal a bizonyos kanállal?

Tölti, szuperek a keresztelős képek! Jól elfáradtatok? Ádámnak valóban nagyon jól áll a gyönyörű ünneplős ruhája!Nagyon jóképű a kisfickó!!!!

Koko, gratulálok Laura hazaérkezéséhez! Legyetek nagyon boldog kétgyerekesek!

Gilice, a lányok mutatványai mindig elképráztatnak és előrevetítik, mi is vár rám. :P
Észbontó a "karácsonyi fogláz!" :lol:


Zsófi egyre ügyesebben mászik, lassan bejárja a fél lakást, mindig résen kell lennem, nem beszélve a tisztaságról ebben a sáros, taknyos, lehangoló időben.
Balázstól elkaptam az arcüreggyulladást+homloküreget is beszereztem, és remélem sejtitek, mindez remek közérzetet biztosít. :lol:
Így aztán nincs sok időm írni, de vigyázzatok, olvasni azért rendszeresen szoktam!

Mindenkit puszilok, azokat is akik ritkábban jönnek, mert a karácsonyi takarító és beszerző programok+a gyerkőceik természetesen kitöltik az idejüket! :roll:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Steiff, nincs gyerek, mert te egy rohadt gyerekhalmozó vagy...
Mi is annak számítottunk, azért veszett el a papírunk a fiókban.... Úgyhogy mi még listára se kerültünk. Azt gondolhatták, talán megunjuk a várakozást...
szuperboszi
 
 


Hááát, ezt le kell írnom... Egy mai Marcimondta:

Marci ül az etetőszékében, én mögötte az ágyon, félig hátrafordul hozzám és simogatja az arcom... Tényleg, olyan szép pillanat, elmondhatatlan, és akkor...
Marci: Így tartod a nagy pofádat?
Anya (döbbbbbenet)
A kezembe temettem az arcom és röhögtem. :lol: :lol: :lol: És persze közben próbáltam mondani, hogy most sírok és ilyet nem szabad mondani...

Az első döbbenet után leírom: ez is egy amolyan Oroszlánkirályos szöveg. Nem tudom, hogy hol van benne a mesében vagy, hogy benne van-e egyáltalán, csak azt, hogy az apjával szokták mondani mikor mesélik az egyik jelenetet egymásnak. (Zordon nagy pofája,stb.)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


:):):)

Hát igen, a 2-3 évesek hihetetlenek...

(Enyém tegnap borotválkozott a fürdőkédban. Ahogy illik, a lábát :):):) Hiába, anyja fia.... Sikerült itt-ott bőrt is vinnie, így aztán látványosan kellett gyógyítanom a vérzést :):):) )
szuperboszi
 
 


Tirza BOLDOG NEVNAPOT!!!!!!Bocsi a kesesert!!!!!!!!!
Toltike olyan jok a kepek olyan bekesnek tunik minden!
Kelimoni jovoheten csut vagy penteken raertek?
Puszo mindenkinek!

Kép
móncsi+3
 
 


sziasztok

megpróbálok jelentkezni. Matyi itt alszik a vállamon, úgy gondolta, itt sokkal jobb, mint az ágyában. :lol:
köszönöm a köszöntéseket.
nagyon hiányoztok, nem tudom, mikor tudok, újra aktív lenni.
édesek a gyerekek és a szövegük nem semmi. :lol:
mi nagyon jól vagyunk, tegnap este 3050 g-ok voltunk, már 56-os rugit hordunk. 2-3 óránként eszünk. 75-80-at. az anyatej nem nagyon ízlik neki, abból csak 50 megy le.
nem tudom, mikor lesz az az idő, amikor a 4 órát ki fogjuk bírni., most úgy tűnik sohasem.
ma voltak kint a gyerekjólétisek, mindent rendben találtak.
megjött a férjem, megyünk fürdetni, ez egy ritka pillanat, hogy hazaért fürdésidőre.
sziasztok

Kép
tirza
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy bele pofázom!
Félre értéseket elkerülendő advent első napja Dec.3.ra esik. :wink:
Szakmai ártalom hogy tudnom kell :oops: !


Nagyon helyesek a gyerekek,és a mondásaik!Nagyon jó olvasgatni!
tvera
 
 


Sziasztok

Az előbb írtam és a végén elszállt az egész. Kép

Szóval, újra.
Úgy imádom nézegetni a képeket, olyan tündériek ezek gyerkőcök, és milyen gyorsan nőnek. :lol:

Koko, gratula a hugihoz.

Steiff, én is néztem a műsort, és te jutottál eszembe, amikor arról beszélt a hölgy, hogy sokan nem akarnak roma gyereket örökbe fogadni. Lehet, hogy meg kellene kérdezni, hogy tud e ilyen babáról, mert neked a tegyesz ennek az ellenkezőjét mondja. :?

Tirza, milyen ügyes ez a kislegény, mekkorát nőtt!
Kérünk képeket is ha lehet. :lol:

Marci_anyu Kép
Hihetetlenek ezek a gyerkőcök.

Én is elmesélem mit mondott ma Peti vacsoránál:
Nem szabad a zsömlét morzsázni (tépkedni pici darabokra, és szétszórni), mert sok kisgyerek éhezik, például én is. :lol:

Na megyek aludni, sziasztok.
Kép

Kép
Kép
atan
 
 


Atan!
Nagyon jó! Itt nevetek a gép előtt! :lol:

Kép

Kép
kajla
 
 


ADVENT
A szó latin eredetû, jelentése: megérkezés, az Úr érkezése. A karácsonyra való elõkészület ideje, kezdete András naphoz (nov.30) legközelebb esõ vasárnap.
Szóval dec.3. az első vasárnap!

Tverának igaza van, bocs Kajla! Csak most Szenteste advent negyedik vasárnapjára esik és ez zavart meg!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Fordítás_ :lol: :lol: :lol:

Ő és ú helyett &otilde-t ír...ki tudja miért...

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Lányok!
Köszönöm! Szóval még ráérek megvenni az adventi koszorút! Miután a kézügyességem nulla ( életem első egyesét rajzból kaptam :roll: ), így nem próbálkozom az elkészítésével!

Puszi
Hát így néz ki egy vagány csajszi fodrász után kölcsönnapszemcsiben!

Kép

Kép
kajla
 
 


Jiny!
Hal téma törölve!
Többen mondták, hogy csak nyűg! És hát igazából hely se nagyon van neki!
Aranyos vagy, hogy írtad, de egyelőre nem aktuális!
Puszi

Kép

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!
Csak ismételni tudom Önmagam, csodálatosak a gyerekek! És olyan harmónia árad és határtalan boldogság ezekről a fotókról.
Steiff: nem lehet valakitől segítséget kérni? Esetleg Fészek alapítvány? mert szerintem is eléggé szomorú, hogy mindenhol azt szajkózzák roma kisgyerek nem kell senkinek és Ti nem senkik vagytok! Nagyon szorítok értetek!
Boszi: Nagyon megnevettettél! Először azzal amit Steiffnek írtál, aztán Bobi esti szőrtelenítési akciójával.
Az én lányom ma délelőtt lelkiismereti-válsággal küzdött. Ül a szobája közepén, néz maga elé, és a következőt hallom: "Nem!" (és rázza hozzá a fejét), aztán 2 másodperc múlva: "De". Ezt ismételgette perceken át.
A házat én is felkészítettem már a Karácsonyra. Kicsit korán, tudom, de most volt rá kapacitásom, mert aztán vizsga és vizsga... A hétfőit túléltem, eredmény még nincs, de szerintem sikeres volt. Már a következőre készülök és közben megbíztam a családomat, ha mégegyszer iskolapadba akarok ütni, nyugodtan üssenek agyon egy húsklopfolóval.
Pancsi nevében köszönöm a dicséreteket. Néhányatoktól visszajött hibaüzenet, hogy tele a postafiók meg ilyenek. Ha valakinek nem ment el a fotó, jelezze és szívesen elküldöm.
Tirza: Nem voltam a héten, így csak most kívánok Nagyon boldog névnapot! De az 1 hétbe még belefértem!
Csajok! Matiba merre van? Olyan régen hallottam felőle!
Szép hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Minden rendben a netünkkel és végre rendesen működik a számítógépünk, így egy ideje olvasgatok, hogy pótoljam a lemaradást. :oops:

Bár az az igazság, hogy magam is meglepődtem, mennyire belerázódtam a számítógéptelenségbe! Egy csomó szabadidőm maradt, így olvastam (végre :lol: ) varrogattam a javítani valókat, rendezgettem, főzőcskéztem...
Mennyi időt képes az ember a gép előtt tölteni, ha egyszer igazán ráérez az ízére, nem igaz? 8)

Keli!

Olyan szépet küldtél az utolsó köremail-ben!!!! Most néztem meg, ezért is kellett rögtön írnom. Nagyon-nagyon szép kis filmecske!
Annyira meghatott! Köszi!

KépKép
amneris
 
 


Ma voltunk a Gyámhivatalban és megerősítettük a szándékunkat, hogy igen, még mindig örökbe szeretnénk fogadni Lilit. Agyrém! Bár mondtam Apának, hogy tegnap elég sokat sírt, gondoljuk meg! :-) Néha nem értem a bürökráciát! (illetve: általában nem értem!) Szóval most megint várunk egy kicsit, aztán, ha minden igaz, hamarosan megkapjuk az új anyakönyvi kivonatot!!

Ma nem volt könnyű napunk, Marcit asszem megszállta a kisördög, de azért mondott jókat... :-)

Lili "panaszkodik" az ágyon, Marci fekszik mellette és mondja: Lili nem oááá, oíííí! :-) (nagy nyelvújító a drágám egyébként..)

másik: Ugrált az ágyon, megütötte magát és azt mondja: Mindjárt sírni fakadok!

Marci: Fáj az ujjam!
Apa: Mi történt, beütötted?
Marci: Igen, de nem vészes! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Boszi! Gondolod rájöhettek arra, hogy nekünk csak azért kell a sok gyerek, hogy legyen kit kiküldeni napszámba kapálni a földekre? :oops: :oops:

Atan,Hildus! A műsorban szereplő újságíró hölgyet ismerem, a Fészek Alapítványos talikon ott szokott lenni. Beszéltem már az alapítvány vezetőjével, de néhány apró tippen kívül (még) nem tudott segíteni. Szerinte is az a fő negatívum, hogy sok a gyerekünk (bár ugye ezt a hivatal hevesen tagadja-inkább kitalálnak nevetségesebbnél nevetségesebb indokokat).
Elvileg lehetőség lenne a média bevonása pl. a fenti újságíró, hiszen nyilvánvaló az ellentmondás, DE ez segíthet is,meg nagyon hátráltathatja is a dolgokat. Azt mondta, hogy volt már, hogy a média hatására rögtön lett gyerek, de az is lehet, hogy a sor végére kerülünk egy perc alatt.
A helyiek elküldtek, az orsz .lista vezetője elküldött, a nyílt öf-hoz szintén sok a gyereklét.Reklamálni? Kinél?Menjek a Gyurcsányhoz? A tegyesz úgyis azt csinál,amit akar. Mert hát simán kaphat gyereket az, aki mögöttünk áll a sorban,hiszen úgysem tudjuk meg.Nincs felügyeleti szerv ,aki vizsgálná a munkájukat, akinél reklamálni lehetne stb. stb. stb.
steiff
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?