Új privát üzeneted érkezett!

Még valami:

akit érdekelne a zeneóra:
Marczibányi Téri Mûvelõdési Központ
1022 Budapest, Marczibányi tér 5/a.
Tel.: 212-2820, 212-0803
Baba-mama klub minden kedden 10–12 óráig
Anyukáknak és közösségbe még nem járó csemetéknek.Sok új játék a kicsiknek és játékkészítõ foglalkozás a mamáknak.

Tücsök Zene hétfõn és csütörtökön 9–12 óráig Ének-zenei foglalkozás 6 hónapostól 4 éves korig, szülõk részvételével

Zeneóvoda hétfõnként és szerdánként 16–18 óráigRitmusgyakorlatok, versek, mondókák - ének-zenei készségfejlesztõ foglalkozás óvodásoknak, három korcsoportban.

Kõketánc vasárnaponként 10–12 óráigTáncház és játszóház 1–7 éves gyerekeknek.A talpalávalót moldvai zenét játszó muzsikusok húzzák.

mi a tücsök zenére járunk, 10.10-tõl 10.40.-ig ( a foglalkozások félórások)
zsu
zsu26
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Gratula a diplomához!KépDorkának és neked is jobbulást! Igyatok sok teát, egyetek sok c vitamint.
A hisztimentes orrszíváshoz: Zsófi kicsinek nagyon utálta, alig tudtuk lefogni. Mondtam neki, vagy megtanul orrot fújni, vagy szívjuk. Inkább megtanulta kifújni. Kép Már Luca is elég ügyesen fújja az orrát, persze még van mit gyakorolni rajta, de a lényegre rájött. Õ gyakran magának fogja oda az orrszívót, és nagyokat vigyorog rajta. (Persze nem mindig van kedve hozzá.)
Orrszívás elõtt próbáld meg valamilyen orcseppel (v. anyatejjelKép) fellazítani, akkor jobban kijön.

Márti! Szegény Ármin! És szegény te! Pedig szorgalmasan küldözgetjük a gyógypuszikat. Írj, hogy mit mondott az orvos. Tegnap Luca orra is elkezdett folyni, meg volt egy kis hõemelkedése. Szerencsére a feneke már megint szép.
A börzére én is megyek, majd keressük egymást.
Bogács hatásairól majd késõbb nyilatkozom....KépAz biztos, hogy ezzel a házaspárral legközelebb nem megyünk.

Tikk! Én is szeretném tudni, melyik foga jön Lucának, de csak azt látni, hogy nagyon duzzadt az ínye, és szenved vele. Talán az alsó gyanúsabb. Persze neki az elsõk sem a nagykönyv szerint bújtak ki.

Gorsi! Gratula Petinek, vigyázz, mert mindjárt fut!Kép

Nyuszimanó! Hihetetlen, hogy Donci is hogy megnõtt már! A hidegért nem irigyellek, de legalább mehettek szánkózni.Kép

Cory! Add oda Balunak a másik lábad, hátha azzal is beéri.KépÖrülök, hogy már jobban vagy.

Bubu! Öltözzetek minél rétegesebben, a tömegben elég meleg van.

Megyek, vár a házimunka..
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


jaj, már megint én, tök bunkó voltam:

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A GRATULÁCIÓKAT! NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK!Kép Kép

üdv: Zsu
(élvezem, hogy netezhetek végre)
zsu26
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit nemjövök és lemaradok.

Zsuzsi!

Gratula Kép Most egy nyugisabb idõszak jön, ha Dorka is úgy gondolja. A mûv.ház programot köszi. Kár, hogy Vili még kicsi hozzá, én már úgy játszóházaznék O:

Nyuszimanó!

Ilyenkor nem szoktam bánni, hogy végül nem mentünk ki Finno.-ba. (Bár Vitya azóta is finneknek távmunkázik, szóval kitudja)

Gorsi!

Hú drukkolok PEtinek, tök édi volt ahogy ott a talin kezdett ráérezni hogy a lábacskáját a fneek alá kellene tenni, és úgy is lehet haladni. Kép

Nyuszimanó, Gorsi!

Én írigy vagyok hogy nálatok még csak most kezdõdött a "csak akkor tudok csinálni v.mit ithhon ha a manó alszik" Nálunk így van már, egy ideje. Most egy szavam nem lehet, tegnap esete fél hétkor beájult, reggel 3/4 8-ig (közben két, vagy három szopival), most meg fél 11 óta alszik. Nem tudom megint front van?

Borcsa!

Popsitörlõs doboz, majd visszaadod v.melyik talin. Vagy v.mikor összefuthatunk mifelénk, vagy felétek is.

Hétfõi talira - ha lesz - nem tudunk menni, megint kétgyerekes anyukát játszom (unokahugoméknál is õsziszünet van és én vigyázok rá)

Edit!

Örülök, hogy nem lett Rikinek semmi baja, egy artista pár kölke ügyesen tud esni O: Azért vigyázz máskor, ha nem sír fel rögtön jelenthet néhány másodperces eszméletvesztést. Ami nagyon nem szerencsés egy ekkora babónál. Igaz Menta doktonéni?


Andi3!

Jó hogy megérkeztetek, drukkolok hogy Bogács eredménye meglegyen.


Tegnap itt nyüglõdött Vili, bágyatka volt és nyüszi egésznap, láza nem volt, csak a foga fájt erre apa belépett az ajtón és hangos nevetésben tört ki. Annyira zabálni való volt Kép Bár én kezdek féltékeny lenni.

23-én olyan szép idõ volt, kimentünk a budaörsi reptérre nézelõdni, apának érdekes, nekem nosztalgia, mi gyerekként mindig kimentünk biciklivel, Vili meg két órát aludt a jó levegõn Kép olyan jó volt.

Betegek, nyügõsek!
Gyógyuljatok Kép Kép Kép

Még valami Vilinek az alsó fogainál látni az ínyen két vonalat és kocog is, de igazából még nem látom, hogy kint lenne. Most akkor kint van, vagy nincs?

Norci
norci
 
 


Andi, Norci
KösziKép

Norci
Nálunk is kész üdvrivalgás van, amikor apa hazajön.Kép

Zsuzsi
Most, hogy megvan a diploma, ugye jössz talikra?
Szerintem ha kihívod a dokit, akkor szokás pénzt adni, de fogalmam sincs mennyit. Nekünk még nem volt erre példa, úgyhogy tul.képpen nem is tudom miért írtam errõl bármit is.Kép

Gyógypuszi mindenkinek!KépKépKép

Gorsi és Peti
( Menta: mindjárt 9 hónaposak lesznek, egyszerûen el sem hiszem!Kép )
gorsi
 
 


Sziasztok!

Ágci,
megkaptam a könyvet!!!!!!!KépKépKépKép KÖSZÖNÖMMMMMMM! Már folyamatban a másolása, úgyhogy hétfõn v. kedden már tudom is visszapostázni. Még egyszer ezer köszi.

Márti,
jaj de jó, hogy jobban vagytok!KépKép Árminnak további gyógyok:KépKépKépKép

Zsuzsi,
gratula a diplomáhozKépKép! Ti is gyógyuljatok meg ám hamar!KépKép

Edit,
azért jó, hogy Rikinek nem lett semmi bajaKépKép.

Cory,
a lábujjadnak:KépKépKépKép Jó kondiban lehet Balu, ha a taxit emelgetiKép

Andi,
édi lehetLuca, amikor egyedül orrot fújKépKép.

Apa hazajövetele: nálunk is széles vigyor, amikor apa hazajönKép.

Pusz mindenkinek, megyek, mert itt rikoltozikKép a jánykám, hogy foglalkozzak vele is.

Szila
szila
 
 


Zsuzsi! Gratulaaaaaaaaa!!!! Kép Kép Kép

Márti! Borzasztó lehetett az a keddi nap, még olvasni is szörnyû volt. Kép Kép Kép Örülök, hogy ár jobban is vagytok. Kép

Tikk! Köszönjük az érdeklõdést, Romola jól van. A kilókról: 11 hónaposan most 6,85 kg, de egy hét múlva megyünk mérésre, ekkor majd pontosabb adatokat tudok mondani.

GOrsi! Az elsõ két védõnõ anyagi okok miatt ment el, a harmadik még megvan, csak jött egy új védõnõ, és újra felosztották egymás között a körzeteket.

Mennem kell, Romola üvölt, mert nem vele foglalkozom. Borzasztó.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Norci!Igen,ez nekem is megfordult a fejemben.Annak lenne valami lathato utojele?Marmint az eszméletvesztésnek?
Riki is igy reagal az apjara.Ha kicsit lötyike,mindig viszem az apjanak,hogy razza fel.Mindjart hallani is a nevetést.

Andysj!
Bocsi,de félre értettelek.Rikinek 29-én lesz hoforduloja,de azért köszi.Azért is bocsi,mert én nem gratulaltam Madikének.

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi KépKépKép GRATULA!!! Mindig is irigyeltelek, hogy hogy tudsz gyerek mellett tanulni, nagyon ügyi vagy!

Márti KépKépKép Milyen a kruppos köhögés? Mármint hogy honnan lehet tudni, hogy az kruppos? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem.

Nálunk bõrileg a helyzet változatlan.Kép Hétfõn vettek vért Rékától és allergiavizsgálatot csinálnak, kíváncsi vagyok!
De végre hétfõn nem a MÁV-ban kezdünk, úgyhogy rendesen tudunk menni talizni.Kép De megint csak 2-ig leszünk Kép mert nekem angolórám van.
Megkaptam ma a nyelvizsga értesítõt, dec.7. vagy 14. a vizsga napja (írásbeli). Szerintetek ennyi idõ alatt meg lehet tanulni angolul?

Na megyek is tanulni Kép
Pussz,
Zafiék
zafi
 
 


Sziasztok!

Most sajna nincs idõm olvasni, meg hosszabban írni... csak gondolom van közöttetek olyan, aki menne vasárnap a börzére. Nekem van egy Kismamás belépõm, mi tuti nem megyünk. Ha valakinek kell, hívjon fel, szívesen odaadom. Holnap a belvárosban leszünk, talán ott megoldható, hogy összefussunk. Tel: 30/266-7191

pusssz
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!
Szila,
örülök!Kép

Edit!
Megkaptad utolsó levelem?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Aki jön holnap a börzére, és van kedve egy villámtalihoz, legyen 10-kor a Kismama standja mellett a székeknél. Kép
(Márti! Pele is vár! Kép)
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!
Megérkeztünk haza! Olyan jó! Jó volt anyukáméknál is, de az elsõ nap Helena anyira nyügi volt, mert zavarta a sok újdonság. Azért jót pihentünk mi és ez annyiban is látszott, hogy dõlt e tejem. Nem mintha eddig nem lett volna elég, de most rengeteg volt.

Márti! Kitartás! Egyszer biztosan elmúlik ez az egész nyavalya! Én is erre próbáltam összpontosítani amikor mi betegeskedtünk. Helenának még egy ici-picit folyik az orra, nekem meg néha "reszel" a torkom, de már semmi komoly. Hidd el nektek is ez lesz majd a sorsotok: MEG FOGTOK GYÓGYULNI!!! Kép Kép Kép

Zsuzsi! Nagyon nagy gratula a diplomádhoz! Most aztán pihizz, amenniyre csak Dorka hagyja, játssz vele sokat és élvezzétek ezeket a gondtalan napokat.

Zafi! Megkaptad a receptet? Ki tudtad váltani?

Szila! Ha szeretnéd te is a receptet, akkor küld el sms-ben a címed és akkor elküdöm a receptet neked levélben.

GOrsi! Nekem is olyan hihetetlennek tûnik. Mindjárt 1 évesek lesznek. helenának sincs még foga, de ha ezt is az apjától örökölte, akkor nem is lesz még egy darabig, mert Gyõzõnek 13 (!) hónaposan jött ki az elsõ (!) foga! Kép
Helena még csak 4kézláb tud állni és úgy ringatózni elõre hátra, de azt hiszem még eltelik egy idõ, mire mászni is fog, fõleg felállni. Viszont már elég szépen ül.

Mi is megyünk holnap!
Sziasztok!
Menta és a lassan 9 hónapos Tündérbogárka
menta
 
 


Sziasztok!

Andi! sajnos nem volt idõm tegnap elolvasni, amit írtál, mert mi is kint voltunk ma a börzén Bejával. Na majd holnap találkozunk!

Menta! De jó hogy jössz holnap, régen láttalak Benenteket!

Zafi! Elküldenéd emilben nekem azt a tuti bõrgyógyász telszámot? Beja említett valamit, hogy rábukkantél valakire. köszi (beke@hdsnet.hu)

Rebi! Én szívesen átvettem volna.KépKépKép

Na megyek pakolgatni, költözés elõtti lomtalanítás és küldöm haza apukámnak a pincébe meg ahova fér.KépKépKépKép rettentõen örül neki.Kép

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Sikerült kihagynom egy hét netezést és már annyi mindent írtatok, hogy most egy órán keresztül olvasgatni fogom.
Gergõ végre meggyógult, és tegnap kibújt a két alsó metszõfoga. Imádom az éles kis fogacskáit, harapdál nagyokat. KépKépKép

Hogy vészeltétek át a téli idõátállítást? Mi már kora hajnalban keltünk a gyerekkel (fél 5), szegény nem értette miért akarom még, hogy aludjon egy órácskát.

Norci: igyekszem most már tényleg válaszolni a leveledre.

Sziasztok! Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó: BAlu még alszik. Mármint ez a délutáni alvása. Én nem tudom, mi lesz velünk este.

TAlira ugye sokan jöttök? Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi szivesen mennénk, de én még nagyon náthás vagyok, Dorka szépen gyógyul, de jobb, ha nem fertõzünk meg senkit. Igy nem megyünk. Következõ hétre remélem teljesen egészségesek leszünk!
üdv
zsuzsiék
zsu26
 
 


cory hol érdemes parkolni? Kép

Bubu
bubu
 
 


bubu: nem tudom. BKV-val megyek, és kocsink sincs. Szerintem nagyon gáz arrafelé a parkolás.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Talira sajna legfeljebb beesünk délután, mert háromnegyed délre vagyunk hivatalosak a szívlötyögészetre.

Luca az elmúlt héten számos felfedezéstKép tett:
-a dolgokat el lehet dobni
-vannak dolgok, amik rázásra csörögnek
-van lába is, és az némi erõfeszítéssel rágható - de a rugié föltétlen
-azt is lehet mondani, hogy bababababababababababa
Ezek persze kis dolgok egy-egy önálló lépéshez képest, de leszünk még nagyobbak is! Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SZiasztok!

Talira mi sem megyünk állandósult betegség miatt KépKépKép, talán majd tavasszal...
Még a börzére sem tudtam kimenni, olyan vacakul voltam, pedig arra nagyon számítottam, hogy ott szerezzük be a téli cuccokat. Hát, most nem tudom, majd hol és pláne mennyiért?

Andi! Beszámolsz róla, milyen volt, miket találtatok? Olyan jólesett, hogy felhívtatok Kép

Kanga! Blankának boldog névnapot! Kép


Jóéjt mindenkinek, sajnos nem bírok bõvebben írni, mert szédeleg a fejem Kép


Márti+Ármin, akiknek hiányoztok
márti
 
 


Sziasztok!

Megyünk holnap mi is!

Ezexerint sokan lehettünk ma a bababörzén... Sikerrel jártatok? Én igen, megvettem mindent, amit akartam. Nem semmi, ami ott van, bár picit alacsonyabb árfekvésekre gondoltam. Szerintetek?

Zsuzsi, gratulaKép Le a kalappal! Én szerintem nem tudnék tanulni a gyerkõc mellett... Vagy csak kitartás kell?

Nyuszimanó, szijaKép Mekkora (és milyen csibész!) fiú lett DoncibólKép Ez a mosogatógépes szemelvény nagyon tetszikKép


Bubu, szija így ismeretlenül is! A parkolás tényleg gázos, arról nem is beszélve, hogy ugye mindenütt fizetni kell. Talán tényleg jobban járnál, ha BKV-val jönnél Te is, a kocsit meg leteszed egy nyugisabb helyen, ahol tán még fizetni sem kell érte...

Hahó Menta! Ezexerint holnap Ti is jöttök? Tökjó, már rég láttunk Titeket!

Szia Laura! Kép

Rég láttunk Titeket is. Nem jöttök talizni?

Márti+Ármin, gyógyuljatok! Remélem, most már tényleg sikerül.

cupp mindenkinek,
Beja
beja
 
 


Kicsit helyrepofoztam a profilom, akit esetleg érdekel, lesse megKép

cupp,
Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk holnap, Tikk, akkor majd személyesen megbeszéljük a bõrgyogyit, addigra remélhetõleg már beszéltem vele.

Menta! Jó hogy jöttök ti is!Kép Köszi a receptet, még nem váltottam ki, de most már ki fogom, mert nagyon szépen javul Réka popója, azt hiszem most már próbálkozhatunk vele! Kép Nagyon köszi!Kép Azon mosolyogtam, hogy milyen szép írással töltötted ki a receptet.Kép 10 év múlva is megnézném!Kép

Jó éjszakát mindenkinek!

Ui.: mi átállítottuk Rékát, a régi idõ szerint kelt, de már az új szerint feküdt!

Pussz,
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok


Nálunk sajnos betegség ügyben minden változatlan. A héten újabb láz, de most végre kiderült hogy húgyúti fetQzése van amit ennyi idQs babánál még vese medence gyulladásnak kell tekinteni, legalább is az orvosunk szerint így ha jobban lesz ultrahangra kell mennünk.

Beja
Bálintnak valóban édes kis huncut mosolya van!KépKépKépKép


Márti
Nagyon átérzem a helyzeteteket gyors gyógyulást nektek most márKépKépKépKépKépKépKépKép

Teszek fel a profilomba egy montázst róla ha érdekel valakit esetleg.

Próbálok visza olvasni rengeteg a dolgom manapság nehezen jutok a NET-re de azért olvaslak benneteket.

Holnap festjük a gyerekek szobáját, képzelhetitek milyen jó muri volt ma a kis millió játékot kipakolni no meg a három gyereket elhelyeznem a maradék egy szobánkban amíg száradunk meg festünk. Kész dili ház.de legalább tiszta lesz meg átalakul kicsit. Kapnak új padlószönyeget, egy komódot a TV-jüknek meg a játékaiknak és egy emeletes ágyat.Alig várják már én meg hogy vége legyen.

Képzeljétek a párom meglepett egy szoba biciglivel. Biztosan nem bírta el nézni már a kilóimat!KépKép

Már csak pár perc és Napsugár 9 hónapos! És nyüszi mert felébredt.

Puszancs:Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Jó talit nektek. Mi ma nem tudunk menni, pedig jó sokan mentek, no majd jövö héten.

Tikk!

A költöztetök száma kell még?

Golyó!

Okés. majd válaszolsz, ha tudsz. Örülök, hogy Gergö jol van.

Edit!

Nem azért irtam, hogy megijesszelek. Nem tudom, ha Riki jol van azóta akkor nincs gond.

Borcsa!

A felfedezésekhez gratula Kép

Vilikének is lettek új felfedezései, ha ciciröl van szó akkor simán oldalra fordul, esetleg hasra is Kép , rájött hogy hangosan nevetni nem csak az esti fürdésné, mikor csikizzük, meg ha apa hazajön akkor lehet, hanem egy-egy új játék felfedezésénél is. Páldául a héten rájött a "kukucs" játékra. Korábban próbáltam már vele ilyet játszani, de nem érdekelte, aztán egyik nap a fejére húzta a paplanját mikor odamentem az ágyához és kérdeztem hol a Vili, és leszedtem a paplant kacagni kezdett, majd magától huzogatta le-fel. Már nem kacag rajta, csak mosolyog hozzá. Tegnap a járókból is kacajokat hallottam, noazt épp a járókára aggatott plüss kutya püffölésének élvezete váltotta ki Kép Kép

Képzeljétek újra annyi tejem van (eddgi is elég volt, de most újra fejnem kell)

Óra átállítás: mi tegnap döbbentünk rá, hogy át kell állítani, így Vili ma hajnali hatkor kelt Kép , szerencse, hogy én idõben lefeküdtem, sejtettem hogy ezt nehéz lesz neki mgmagyarázn Kép


Norci
norci
 
 


Dzsili,
gratula Napsinak a 3/4 éves évfordulóhoz!Kép Kép Kép

Lola
lola
 
 


Lányok!
Valamit félreértetettek: mi nem megyünk a talira. Bár Helena már meggyógyult, de én újra elkaptam valami jó kis vírust. Azért jó érzés, hogy örültetek neki, hogy esetleg megyünk. Kép

Márti! Te szegény! Kitartás! Hívd el az összes nagyszülõt és vess be mindenkit, hogy te is tudjál pihenni!!!

Dzsili Örülök, hogy kiderült, mi baja Napsinak! Remélem hmarosan meg is gyógyul!!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Borcsa! Ne bagatellizáld el, ezek a felfedezések óriási dolgok ám! Kép

Beja, szia! Bálint tüneményes ezen a képen, mennyire megváltozott, amióta nem láttam!
Köszönöm az érdeklõdésed, jól vagyunk. Talira nem nagyon szántam még rá magam, hogy elmenjünk. Mindig a közlekedésre és a (viszonylag) nehéz babakocsira fogom, pedig tudom, vannak, akik nálam jóval messzebbrõl járnak. Azt hiszem, egyszerûen csak nehézkes vagyok.

Mostanában sajnos Rominak problémája van a szopizással, nem tudom, volt-e valakinek hasonló gondja: egyetlen foga van, az is csak félig jött még ki, és ahogy látom, borzasztóan zavarja õt. Szopik egy-két kortyot, majd abbahagyja, kinyitja a száját, újra bekapja a cicit, újra vacakol egy-két korttyal (sõt, tulajdonképpen nem vagyok biztos abban, hogy eszik-e valamit szegény), újra szenved, kiköpi a cicit, sírni kezd.... Brrrrrrrrrr.
A cumisüveggel ugyanez a helyzet, sõt, ha lehet, még rosszabb.
Szerintetek van erre valami megoldás?

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

A talira sajnos nem mentünk, milyen volt? Hétvégén anyuéknál voltunk, Peti végre igazán kiélhette magát mászás, sétálás terén. Kép Este akartunk visszajönni, de a kocsi másképp gondolta. Még szerencse, hogy nem félúton adta be a kulcsot, hanem a falu végén. Szóval csak ma de. jöttünk vissza, ebben a vacak idõben meg már nem volt kedvem nekiindulni. Kik voltatok ott?

Menta
Gyógypuszi!Kép
Azt mondják, hogy a hintázásból kezd el mászni a baba. Lehet, hogy Helena pár hét múlva lazán lekörözi Petit mászásban.Kép Nálunk hintázott, majd kúszott és csak mostanra kezdi a mászást, ebben valahogy eléggé óvatos a fickó.

Borcsa
Gratula az új felfedezésekhez.Kép

Beja
Tök jó ez a kép Bálintról.Kép

Zsuzsi,Márti
Jobbulást kívánunk még mindig!

Zafi
Szerintem ha angolul nem is tanulsz meg rendesen, a nyelvvizsgára célirányos tanulással fel lehet készülni. Csak olyan feladatokat csinálj, amik a vizsgán is lesznek. Ha a rigóba mész, akkor a felkészítõ könyvek nagyon jók, rájön az ember, hogy milyen megoldásokat várnak el.

Puszi
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!
Laura,
szerintem jön a következõ foga. Akkor szoktak így csinálni a babák. Esetleg kend be elõtte Dentinox géllel ez elzsibbasztja és akkor hátha jobban szopizik. Ha esetleg tudsz 1x azért fejjél napközben, hogy a tejcsi ne csappanjon nagyon meg, ha elhúzódik ez beveszem, kiköpöm... Remélem hamarosan megoldódik a helyzet. Elképzelhetõ, hogy többször éjszaka fel fog kelni, és csak éjszaka lesz hajlandó, "félkómásan" szopizni. Kitartás!Kép


Dzsili,
nagyon aranyos Napsugár!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Tali nagyon jó volt Kép Egész sokan voltunk: Rebi, Andi3, Zafi, Beja, Tikk, Borcsa, Bubu, Henke meg én meg persze a csemeték Kép
Lili és Luca között mély barátság szövõdött Kép

Akiket érdekel: Andi-féle ablakos könyveket lehet kapni a Libri Könyvpalotában 498Ft/db, és 6 féle van: Elbújtam a tengerben, Elbújtam a házban, Elbújtam a kertben, Elbújtam a dzsungelben, Elbújtam az erdõben és Elbújtam a tanyán.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el, csak a Matávnak köszönhetõen egy hétig nem volt vonalunk.
Köszönöm mindenkinek a választ orrszívás ügyben, jelenthetem, hogy már kezdünk megbarátkozni vele. Szerencsére más baja nem lett Petinek, csütörtökön látta a doktor néni is.
Most megpróbálom magam valamennyire utolérni, és utána jelentkezem.

Addig is, sziasztok!

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Lola! Ágci!
Köszönjük kedves soraitokat!KépKépKép

Menta
Nagyon jó lenne ha rendbe is jönnénk végre mert szegénykémnek megint hasmenése lett az anti biotikumtól ami mindjárt meglátszik a popóján is.Gyógyulásr neked!KépKépKép

Laura
Szerintem nagyon furi nekik hogy nöt valami a szájukba, emlékszem Napsi amikor már meg volt a négy fogacskája pisszgálgatta mint aki ki akarja szedni.

-manapság Napcsi is többször ébred még hozzá sírva nem tudom moért korosztályi dolog lehet /félelem/ vagy fáj valamilye olyan nehéz eldönteni. SQt két napja fel ébred hajnali fél háromkor szopizni. Vissza alszik de csak ha cicit kap eddig nem szopizott éjjel, csak hajnalba. Végül is mindegy hogy 10 percig cipelem és altatom vagy szpotatom mert az sem tart tovább sQt!

Dicsekednék is, ma nagy fiam Márk immárom harmadik éve megnyerte az iskolai mesemondó versenyt. Készültünk rá, nem sokára lesz a körzeti eddig ott is nyert mind a kétszer nagyon izgul most hogy sikerül neki. Büszke vagyok rá!

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Nem voltam egy kis ideig,mert végül Riki csak lebetegedett.Szombat,vasarnap lazas,szerencsére ma mar csak hôemelkedése volt.Tegnap volt a legrosszabb,mert alig evett valamit,alig mozgott.Szinte egész nap aludt,vagy rajtam logott.Még a jatékot se volt ereje megfogni.
Ma elmentünk a dokinénihez,irt fel antibiotikumot neki,mert valadékos a torka,kicsit el van dugulva az orra és ezért kicsit nehezebben veszi a levegôt.Remélem mar gyogyulo stadiumban vagyunk.
Ez azon is meglatszik,hogy rajött arra,hogy ha elveszek tôle valamit,akkor azért ki lehet csapni a balhét.

Dzsili
Napsirol aranyos a kép.Gratulalok neki a 9 honaphoz és Marknak a versenyhez.Drukkolok,hogy megnyerje a körzetit is!Természetesen gyogyuljon meg Napsika minél elôbb!

Beja
Nagyon édi mosolya van Balintnak!

Norci
Ugy néz ki az eséstôl nem lett semmi baja Rikinek.
Gratula Vilikének az uj felfedezésekhez.Szerintem olyan jo nézni,ahogy nap,mint nap uj dolgokat csinalnak!Néha jokat lehet nevetni rajtuk.

Edit és a beteg Riki,aki holnap fél éves
edith16
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem írtam, kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok, de legalább talira eljutottunk, még ha rövid idõre is, és nem is tudtam mindenkivel beszélgetni, sõt, Bubuval el is kerültük egymást. Kép
Már nagyon várom, hogy beköltözzünk, és normális kerékvágásba terelõdjön az életünk, mert szegény Barnit most ide-oda rángatjuk, és ez nem hiszem, hogy jó hatással van a fejlõdésére. Ha magunkkal visszük csempét nézni, az a rossz, (tegnap magára rántott egy táblát, amire csempék voltak ragasztva), ha otthagyjuk a nagyinál, akkor pedig az...
A legnagyobb baj az, hogy megint harap. Tegnap sikerült úgy megharapnia, hogy vérzett a cicim, egész éjjel fájt, pláne amikor muszáj volt azt a felét is odaadnom neki, a párnát szorítottam a fogam közé. Most jön a dilemma, hogy ez az jelenti, hogy már el akarja választani magát????? KépKépKép(Persze félálomban szopizik, mint a kisangyal) Dzsili, nálatok megoldódott a dolog? (Bár gondolom, a betegség is éppen eléggé leköt, szorítok, hogy mostmár keveredjetek ki belõle. Márknak gratula! Milyen mesét mondott?)

Márti, nektek is jobbulást! Képzeld, én egyszer vagy 3 hónapig folyamatosan köhögtem, egyszer szárazan, ugatón, aztán hörögve, aztán fuldokolva, orvostól orvosig jártam és millió féle gyógyszert próbáltam ki, egyik sem használt, azt hittem már, hogy örökre így maradok, aztán egyszer csak elmúlt! Szóval, fel a fejjel! Nálatok is el fog múlni! Ármin jobban van?

Sziasztok, lányok, megyek vezetni.

Puszi,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Dzsili!
Nagyon büszke lehetsz Márkra, azért az, hogy folyamatosan õ nyeri a versenyt, már nem akármit jelent!!!!! Nagyon tehetséges a kisfiad!!!!! Szurkolok, hogy a körzetit ismét õ nyerje!!!!!! Ha így folytatja, csak nem színész lesz belõle?KépKépKép
Napsinak sok-sok gyógyKépKépKépKép!!!! Hogyan derült ki végül, hogy valami baja van??? Hõemelkedésen kívül volt valami más tünet is?

Beja!!
Jaj de édes Bálint!!! Már úgy szeretnék veletek találkozni, a múltkor nyáron nem jött össze, ugye most télen azért látjuk egymást?????

Heni!
KépKépKép Saját tapasztalatom még nincs harapás ügyben, de Adri barátném a tavasszal uezt végigcsinálta Levijével, (véres harapásKép horror) és ahogy visszaemlékszem, náluk ez az elválasztás elsõ jele volt, ott is pont ennyi idõs volt Levi. Tudod, ezek a fickók nagyon tudják ám, hogy mit is akarnak, ill. mikor mit nem. Azért még biztos egy pár hét visszavan a szopiból (de lehet, hogy még többKépKép), a kérdés csak az, hogy te mit szeretnél. Akarod-e még szoptatni Barnit, vagy te is úgy gondolod, hogy elég nagy már. Ez most csak tõled függ!

Tegnap voltunk védõnõnél. El volt képedve, mekkora Donci. Saját maga mászott be hozzá, ott végigböngészte a berendezéseket, megmászta a mérleget, aztán a védõnéni legnagyobb megdöbbenésére felálltKépKép Mondtuk, hogy igen, már tudKép, sõt ha fogjuk a kezét, akkor lépeget (most folyton ezt akar, de én még korainak tartom, szóval amikor lehet, lebeszélem róla)
71cm és 8250gr Donci, pont kaki után ebéd elõtt, szóval teljesen reális volt a súlya. Szerintük tökéletesen gyarapszik, lévén, hogy most lenne 8 hónapos. Szóval nagy a boldogság.Kép
Ma meg megörvendeztetett Donci egy átaludt éjszakávalKép, szóval most minden nagyon jó!!! (koppkoppkopp, így is maradjon)

Gorsi!
Jól olvastam, hogy ti is hosszabb idõt töltöttetek el Finno.-ban??? HOgyhogy??? Hol voltatok? Mikor??

Edit!
Gyógypuszik Rikinek!!!!!! Hihetetlen, hogy már õ is fél éves!!!KépKép

Mi meg hétvégén tartunk egy elõ 1 éves szülinapizást!!! Helsinkibõl jön az a babás család, akiknek a kislányával Donci pár óra hiján együtt született és uúgy koraszülött volt, egymás mellett laktak 1 hónapig az inkubátorban.
Szóval mi most bulizunk egyet. Csak azt nem tudom még, mit is fõzzek????

Puszi mindenkinek! Nyuszimanó és Donci
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Elszállt amit írtam az elõbb!Kép

MEGINT VAN ÁRAMUNK!!!KépKépKépKép

Akik nem tudják: tegnap reggel kicsavarta a szél a házunk elõtt álló fát és az magával rántotta a villanyoszlopot, ezért egész nap nem volt áramunk és a fûtés is arról megy!
Már majdnem kényszeranyósozásra szorultunk, amikor este fél8-kor visszatért az áram!KépKép Még a Réka is sikítozott örömében!Kép

Bubu! Sajnos épp akkor mentünk el, amikor jöttetek!Kép Mégcsak szemügyre sem tudtuk venni egymást!Kép Remélem jöttök máskor is!

Gorsi, kösz a bíztatást, szakmai angolra megyek a közgázra. Ahogy látom 80% szókincs a többi nyelvtan. Elég gáz, de célirányosan készülök és most csak az írásbelire, elég az is!

Pussz,
Zafiék
zafi
 
 


ja, kibújt Réka 6. foga, de nem a nagykönyv szerint jött neki, felül 2 van, alul meg 4 Kép
zafi
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkit utolért ez a fránya nátha. Nálunk Dóri sokkal kjobban én meg még mindig szarul vagyok. Dorkának jön 2 foga, szerintem a hétvégére kijönnek, szerencsére nem szenved velük. Nálunk is elment a fûtés, a parabola antenna, így nem tudtunk Teletubbies nézni Kép Holnap szerelõnap lesz, már most elegem van belõle.

Jó hír, Dorka mintha többet enne, mint régen! Persze szopizik is. Dorka is szokott harapni, nála tuti, hogy a foga miatt.

Zafi: én is megyek szaknyelvizsgázni, de én ifoból. Neked mikor lesz? Nekem dec.19-én az irásbeli.

Ma megyek orvoshoz, remélem minden rendben van velem.

megyek, mert bömbizik a lányom Kép

sziasztok

zsuzsiék, holnap lesz 11 hónapos Dorottya
zsu26
 
 


Dzsili
Gratulálunk és drukkolunk a körzeti elsõ helyért!Kép

Napsinak,Dorkának és Rikinek is boldog hófordulót kívánunk!Kép

Henke
Nem hiszem, hogy ez már az elválsztódás lenne, igaz nincs ilyen tapasztalatom. Nagyon együttérzek veled.Kép

Nyuszimanó
Vidám ünneplést nektek! Donci nagyon ügyi.Kép Peti is folyton menni akar, de én járok vele, különben balhézik. Nem mi erõltettük rá, úgyhogy nem hiszem, hogy ez gondot okozna.
Finno.: '95-ben egy félévet tanultam Tornioban (Kemi mellett, északon). Cserediákok voltunk hárman. Itton idegenforgalmat és szállodát tanultam, ott meg egy kereskedelmi suliba kerültem. Érdekes volt angolul logisztikát tanulni.Kép Ott interneteztem életemben elõször.

Zafi, Zsuzsi
Hajrá!

BMárti
Hová tûntél?

Sziasztok!
Gorsi és Peti baba
gorsi
 
 


Henke!
Én sem hiszem, hogy ez már az elválasztódás jele lenne. ét dolgot tartok valószínûnek, de az is lehet, hogy mindkettõ igaz. Elképzelhetõ, hogy újra jön egy fogacska és az is, hogy erre a zûrös idõszakra reagál így.
Ha valaki tudja, hogy hogyan kell végigcsinálni egy ilyen idõszakot, az te vagy, úgyhogy kitartás!!!! Kép
Menta
menta
 
 


Norci: végre megírtam neked a levelet és a végén elszállt az egész, azért megnézed hátha elment? Több oldalt írtam.

Golyó
golyó
 
 


Golyó!
Sajna nem ért ide a leveled. Kép

Tali: biztos nagyon jó volt, jövö héten igyekszem menni.

Nyuszimano!
Ilyen ügyes már Donci, gratula beki Kép Kép Kép

Dzsili
A mesemondo fiadnak gratula Kép Napsinak meg jobbulást még.

Edit!
Örülök, hogy minden okés, és remélem már a megfázásból is kigyógyult.

Ma itt volt unokahugom, tegnap itt is aludt, megint annyira helyes volt, ahogy Vilit dajkálgatta. Apa meg azt mondta, hogy tök jo volt, hogy nem csak egy gyerek volt a háznál Kép

Nekem meg megjött Kép , ill. nem tom pontosan, mert kétszer már pecsételtem kb. másfél napig, hát nem tom ebböl mi lesz, de szerencsére nem görcsölök.

Vili ma megtalálta a lábát, de csak akkor tudja megfogni jól, ha oldalra fordul, egész délután ezt gyakorolta.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Menta, SOS. Most látom, hogy nem csak a foga nyoma van ott a mellbimbómon, hanem némileg szét is harapta. KépKépKép Nem mondom, hogy félig levált, de egy kis szakaszon szétnyílt! Már nem vérzik, de nagyon fáj, erre az oldalra is ráteszem Barnit, mégis görcs van bennem, és kizárt, hogy fejjek belõle. Mit csináljak vele??? Bekenjem, ne kenjem? Megnézessem orvossal? Biztos, hogy az elválasztást javasolná! De nem mindig utasít el Barni, tegnap is a balhé után cicin aludt el, ma napközben is hosszan szopizott és nem próbált megharapni, most este pedig csak egyszer, de biztos, hogy azért, mert még szeretne kijönni apához játszani (persze hulla fáradt már ilyenkor, csak makacskodik).
Szóval a fõ kérdésem az, hogy szerinted hogyan gyógyíthatnám meg ezt a leszakadóban lévõ cicibimbót???

Hogy ne csak ilyen horrorokat írjak: Barni mutat a mesekönyv figuráira, és mindegyiknél megkérdezi igazi kérdõ hangsúllyal, hogy "EZ? AZ?" Nagyon édes! Ja, és ha kérdezem, hogy hol a baba, akkor mind a két kezével magára mutat! Testrészeit is egyre jobban ismeri.

Még tudnék írni csomót, de holnap ZH, és még semmit nem tanultam!
Jaj, majdnem elfelejtettem: Zsuzsi, gratulálok a sikeres államvizsgádhoz!

Puszi mindenkinek,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Ágci,
holnap postázom vissza a könyvet! Tényleg ezer köszönömKépKépKép!

Menta,
a héten megyek át valamikor Békásra, majd sms-ezek. Hangának sincsen még foga, ebbõl adódóan a darabosabb kajákat nem nagyon akarja megenni (a max. fél üveg volt).

óraátállítás: Hanga vasárnap hajnali fél hatkor kelt.Kép Aztán ugye este hamarabb lett álmos, viszont kb. negyed hétig aludt reggel, ma meg már 3/4 7-kor kelt.Kép

Borcsa,
Lucának a sok ügyességhez gratula.KépKépKép

Dzsili,
Napsi gyógyuljon hamarKép! És Márkra is nagyon büszke lehetsz!Kép

Beja,
tényleg nagyon édi hapsi BálintKép!

Edit,
Riki gyógyulgat?

Márti,
ti is gyógyuljatokKép!

Henke,
ez tényleg horrorKép.

Nyuszimanó,
hûha, szépen hízogat Donci!Kép

Zafi,
gratula a fogacskához!

Cory,
mi az az ablakos könyv? Milyen?

Képzeljétek, ma megvettük Hangának a sprortbabakocsit végre. Cory, mi is ABC Design-t vettünk, pilot típusú. Nagyon klasszul néz ki.Kép

Nálunk is van pár dolog, amit ha kérdezek, odanéz, esetleg rámutat Hanga. Pl.: (a tuti kérdés) Hol a cici? Kép, Hol van apa? Ha azt kérdezem, hogy Hol a baba?, akkor a babát ábrázoló dolgokat (babás könyve, pelenka) keresi, és ha megtalálja, harsány höööööööö-ben tör ki.Kép Szeret mikrofonba dumálni, van egy játszós cumisüvege (cumi nélkül), amit a szájához tesz, és úgy dumál bele. Láthatóan nagyon tetszik neki.Kép Az építõkockájával már nem csak azt csinálja, hogy kiborítja és otthagyja, most már szét is túrja.Kép

Na, megyek alukálni, mert már kissé kókadt vagyok.

Üdv mindenkinek
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Szila: az ablakos könyv olyan, hogy bújócskáznak benne az állatok. Pl: ki van a függöny mögött? És akkor ki lehet hajtani a függönyt, és ott van egy papagáj. Szerintem nagyon helyesek Kép

Képzeljétek, Balu már tud puszit dobni Kép És megtanult egyedül felállni is Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Henke! A legjobb lenne, ha ott is mellre tudnád tenni maximális figyelem mellett, hogy észrevedd idejében a "merényletet".
De ha nem megy, akkor sincs nagy baj! Akkor pihentesd azt a cicit egy kicsit, csak addig, míg annyira begyógyul, hogy rá tudd tenni! Ha nagyon bedurranna, akkor egy picit azért próbálj kézzel kifejni belõle, hogy ne feszüljön nagyon. Késõbb vissza tudod majd hozni a mennyiséget, ha majd erre rakod mindig elõször. Persze ez egy kicsit macerásabb megoldás, de nem olyan fájdalmas.
Szerintem az lenne a legszerencsésebb ha nem kennél rá semmit és szellõztetnéd. Az anyatejet rákenheted, de szerintem Barni nyálát már ne, mert ha már eszik mindenfélét, akkor valószínûleg kialakult egy olyan szájflórája, ami nem tenne jót a sebnek. Ha mégis nagyon szeretnél rákenni valamit, akkor Garmastan a választás. (Esetleg esetleg Neogranormon vagy Körömvirág kenõcs, de ezeket le kell mosni szopi elõtt.)
Henke! Te egy hõs vagy, kitartás! Kép

Menta
menta
 
 


Gorsi!
Köszi a gratulációkat!

Edit!
Neked is köszönjük a gratukat. Szomorúan hallom hogy Riki betegeskedik, nagyon gyors gyógyulást kívánunk neki KépKépKépKépKépKépKép

Nyuszimanó!
Sorozatos hetente, kétszer háromszor végzett vizelet mintából tenyésztés illetve torok és orr leoltás során derült ki mi lehet a gond.
Sajna még szednünk kell a gyógyszit de megy a hasa töle így elég vacak.
Voltaképp a visszatérQ láz illetve hQemelkedés mellett idönként voltak náthára jellemzQ tünetei is, de igazából ez a láz ami mindíg megjelent ha nem kapott anti biotikumot ami jellemzörá.
Kedves hogy Márknak is gratulász, szerintem is ügyes dolog tQle.

Dorottya / Zsuzsié/
Boldog hónap fordulót, lassan itt a szülinapod! KépKépKépKépKépKép
Anyának jobbulástKépKépKép és sikeres vizsgát!

Henke
Bár azt mondhatnám tuti receptem van és segíthatak neked, de sajnos fogalmam sincs mikor miért harap a leányzó. Van hogy nem "bánt" máskor igen. Éppen tegnap sikerült megint úgy rágcsálnia hogy csillagokat láttam. Megfigyeltem nála, hogy nézegeti a kezét játszik a pólómmal és talán ezért huzza hátra a szájávala a mellemet ami bizony fáj, néha harap is nagyokat, de ö sem akkor ha álmos, vagy fél álomban hajnalban, akkor semmi gond nincs.

Az elválasztásnak szerintem ellentmond hogy leányzó nem érti mi a gond ezzel ö szemmel láthatóan szeret szopizni, sQt mást nem is igen akar elfogadni. Ha el akarna választódni enne mást nem? Vagy nem is tudom. De azt igen hogy bizony nagyon tud ez a olog fájni, testileg és lelkileg egyaránt.

Márkó idén a Kolontos Palkó címü mesét mondja,nagyon jópofa módozatában, boszi hangot és csacsi hangot utánozva. Napsugárnak nagyon tetszik szabályosan röhög amikor a Márk mondja ezeket az elváltoztatott hangokat.

Zafiék
Nálunk is nagy szél volt órákig nem mertem aludni annyira rettegtem hogy a nagy szobában kivágódik az ablak hogy éjjel kiságyastól alvó babástól együtt átköltöztem a kis szobába a fiukhoz. Napsu is szörnyen aludt, zavarta a szél ami tépkedte a redQnyöket.
Pont ettQl féltem én is hogy amellett hogy el ment a villany amikor a szél vihar volt nehogy meg maradjon ez az állapot.
Szerencsére már vége bízzunk benne most nem lesz egy darabig ilyen, annyira sajnáltam amikor olvastam, hogy mi történt nálatok.

Drukkolunk a nyelv vizsgádhoz! Mindent bele!
Gratula a 6. fogacskához! KépKépKép
dzsili
 
 


Szila Norci
Köszike a kedves jó kívánságokat és gyógy Kép-kat.

Minden aranyos , ügyeske babának garatula KépKépKépKépKép

Puszancs: Dzsili
dzsili
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?