Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és mikor anyósoméknál voltam először Karácsonykor az érdekes lett. Baromi feszült volt a hangulat, mert ugye nem voltunk náluk Szenteste, ott volt egy kb. 100 éves nagynéni, akinek nem lehetett megmondani, hogy Péter felesége vagyok, mert még nem voltunk templomilag is összeházasodva és alapból is útált anyósom. :-( Megebédeltünk, aztán jött az ajándékozás. A fa alatt elkezdtek énekelni, de ne ilyen szép Karácsonyi énekre gondoljatok, hanem valami ájtatos mekegésre. :-) Péter nem mert rámnézni, mert tudta, hogy ha meglátja a képem, biztos nem bírja ki röhögés nélkül...
Ja, és mi ketten kaptunk ajándékba egy törölközőt és egy társasjátékot, Péter húga pedig többek között egy CD-s magnót... (mert már annyira szüksége volt rá!). Hááááát, nekem ez is elég sok mindent elárult. :-(

eldugultam! :-) Ritkán írok, de akkor tele van velem a topic. :-)

Legyen szép napotok!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Nálunk a Karácsony...tele van hagyománnyal. Sokat gondolkodtam rajta, miért is. Azt hiszem a válasz az, hogy mivel nekem sem a szüleim, sem a nagyszüleim nem élnek már, egy kicsit a családi hagyományok foggal-körömmel való ragaszkodásával varázsolom Őket hozzánk.

Először is Szenteste mindig a nagymamám ütött-kopott kötényét viselem az ünneplő fölött, abban tálalok, sütök, főzök. ( Irtó randa, de szeretem...akié volt :wink: )
Nálunk senki , aki már felnőtt nem vesz ajándékot a másiknak. Ezt akkor beszéltük meg, amikor Balázs megszületett. Több okból. Szerintem ez az ünnep nem a vásárlásról szól, amit rengetegen túlzásba visznek ( fel nem foghatom, hogy van , aki még kölcsönt is felvesz emiatt), gyűlölök vásárolni, és rosszul leszek a plázáktól Karácsony előtt. Nem szerettem volna, ha Balázs azt látja, hogy rengeteg pénz elköltése után sem vagyunk elégedettek...és , na, mindegy!
Az ajándék, amit egymásnak adunk az időnk, amit együtt töltünk az ünnepek alatt, egy nagggyon jó üveg bor, amit az ebédkészítő kap-együtt fogyasztásra, és az idő és a nyugalom, amit a gyerekeinknek adunk Szenteste és még két nap- felhőtlenül.
Csak a magunk készített ajándék engedélyezett (tuuudom, ez most nagy divat, de nálunk már akkor is így volt, amikor nem volt divatban). Most nem kell irtó ronda batikolt tarisznyára gondolni, és arra sem, ez így biztosan olcsó. Nem, nem! A magunk készített, ha valóban igényes drága mulatság...és szabad percekben, éjszakánként és advent minden vasárnapján készül.
Megendgedett még a szívből jövös ajándék ( egy régi vágyott fénykép, családi videók CD-n...stb, ami nem pénzzel mérhető)


Advent első vasárnapján hagyományosan együtt elkészítjük az adventi koszorút (úgy, ahogy otthon mindig-a hagyományos lila színben..ez kicsit uncsi, itt szoktam változtatni), majd advent minden vasárnapján meggyújtjuk a gyertyát ebédnél, Balázs mindig számolja hányadiknál tartunk.
Adventi délutánokon készítjük az ajándékot együtt, mindenki segít, teljes családi Zrt készíti.
Például csináltunk már mézeskalács házikót ( azóta is megvan sok barátunknak és családtagunknak): én sütöttem a mézest, Balázs segített szaggatni, Apa forró karamellel összeragasztotta. (Csak ezt lehetett hallani:AÚÚ! -utána elláttuk a sebeket :lol: )
De nem sorolom, minden évben más az ajándék...idén porcelánt festünk mindenkinek.

A gyerekek viszont szinte mindent megkapnak, amit a levélben kérnek az angyaloktól, hisz ez az Ő ünnepük. Így a fa alja roskadásig tele van, és egész este megy a játék.

A beiglit, zserbót mindig megsütöm a család többi tagjának is, a Feketeerdő vagy Indiáner torta is a Szenteste megszokott édessége.
Halászlé, rántott hal és majonézes krumpli mindig van...kis zóna adag, a többi finomságot is én főzöm.
Kérdezhetitek, és nem szakadok bele?
De, kicsit elfáradok, de megéri. Amit lehet, már előre elkészítem, lefagyasztom( például a torta lapjait), már novemberben bevásárolok sok dolgot...szóval átgondolom, és így nem nehéz.

24.-én együtt díszitjük a fát délelőtt, Balázs sokat segít...és utána egész délután várja, mikor csengetnek már az angyalok ( akik én vagyok...a nagyi régi üveg csengőjével)

Két dolog van még, ami nekem hozzátartozik a Karácsonyhoz:
1. A piac meglátogatása 23.-án, általában 3 db narancsot veszek, mert a többit már megvettem, de a szagok, a nyüzsgés, a viaszgyertya árusok...ez mind hozzátartozik.
2. Szenteste mindig megyek egy kört, sétálok egyet mielőtt megérkeznek a vendégek és csöngetnek az angyalok. Ezek a percek, amikor a klassz téli hidegben egyedül lehetek, és beszippanthatom a máshonnan kiáradó jó kis illatokat...

Hogy idén hogy lesz, két kisgyerekkel? Lehet, némileg változik majd...tény, hogy a mi ajándékunk, amire nem is számítottunk, és mindennél drágább a szívünknek már ott lesz a fa alatt...ott kúszik, mászik.
Lehetne még más vágyam ezek után?


Köszönöm, hogy végig olvastátok a soraimat, így láthatjátok" nem babra megy" az ünneplés nálam! :lol: :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Úúú Ggabszi!
Hol is kezdjem. Nagyon sokban hasonlít az ünneplés a Tiétekhez (csak a gyerekek hiányoznak a képből). Én 21 éves koromban költöztem el otthonról, a szó szoros értelmében, Kárpátaljáról Budapestre koleszbe. Felnőtt életem nagy részét Magyarországon éltem eddig és mégis minden otthoni karácsonyi hagyományt betartok, nem bagatellizálok el. Szerencsém, hogy a férjem is Ungvári így egyforma értékeket hoztunk otthonról. (Pesten ismerkedtünk meg). Szóval nekem is van nagymama köténye, és amikor dagasztom a kelt túrós kalácshoz a tésztát, hallom ahogy kérdi „elég lágy a tészta” és persze némi könny csepp is kerül a tésztába. Én 13 éves koromtól a Nagyitól tanultam mindent, én örököltem a hagyományokat, amit még Édesanyám sem tudott átvenni. A karácsonyi leves az olyan korhely típusú: hús, kolbász, savanyú káposzta és természetesen a kárpátaljai szárított erdei gomba (minden évbe előre gondoskodom róla). Ez a leves fergeteges, bármikor meg lehetne főzni, de csak Karácsonykor szoktuk. Ez a tradíció. Ezen kívül kelt túrós kalács. Első, második nap amit kívánunk, minden kötöttség nélkül. Nagyon fontos az Advent, minden vasárnap ünnep, különleges étel, különleges süti. A koszorúkat is én készítem, általában 4-5 darabot ( a munkahelyeinkre, szomszédoknak). A Szentestékről még annyit, hogy az elmúlt 12 évből ötöt a kórházban töltöttünk, mert a férjem ügyelt. Ezt is meg lehet szokni. Én ugyan úgy elkészítem a kaját, kocsiba ülök és megyek. Tudjátok milyen jól lehet közlekedni 24-én Pesten? A kórházban is van díszített minifa, egy teli rekesszel érkezem, terítő, szalvéta, gyertya, ajándék a nővéreknek, stb. Most egymás után 2 évben is bent voltunk, idén itthon leszünk!!!!!!!! Egyszer régen volt olyan is, hogy bementem, megterítettem stb. És vártam, és vártam, András meg operált, meg operált. Akkoriban még se Tv, se mikró semmi nem volt a korhátban. Kb. 4 órát vártam, kijött a műtőből puszit adott és vissza ment, én meg haza.
Elég hosszú lettem, de Te akartad :)

Kép
tviky
 
 

 
 

Vivi
Jó volt dumálni éjszaka. Remélem tudtál aludni egy keveset!

Marcinak boldog névnapot kívánok!

Kép
tviky
 
 


Drága Marci!

Boldog Névnapot kívánunk Neked!
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok! :)

Koko: Üdv köztünk! :)

Hihetetlen kérdésekről olvasva ismét leesett az álam. Istenem, milyen tapintatlan emberk vannak.
Az utóbbi időben nekem is volt egy negatív élményem.Baba-mama klubban voltunk, ahol egy anyuka spontán közölte velem, hogy ő örökbefogadás párti és sosem akart szülni, majd jelentőségteljesen belenézett a szemembe. ( Egyébként egy Gergő korú kislánya van ). Nem érintett túl pozitívan a dolog, mert ott senki sem ismerheti a mi történetünket, a klub vezetőjén kívül. De ha nem bízhatom benne és ezt érdekességképpen elmondja.....

Az ünnepi készülődés nálunk is inkább a múltban élt emberekhez való kötődés megerősítése. Előveszem nagyanyóm húskloffolóját, amit egyébként keveset használok, nehogy tönkre menjen, az ezer éves alpaka tálcáját, ami ütött kopott, de mégis arra teszem a sütiket.

A szenteste a családé és én ezalatt a férjemet, Gergit és magamat értem. Amíg nem vot gyermekünk, akkor is ragaszkodtam ehhez. Anyósom ezt nem akarta megérteni, de mára elfogadta. Ő szerette volna maga köré csődíteni a családot, ami nekünk teljesen kényelmes lett volna, mégsem örültem neki. Leginkább azért, mert ilyenkor megjelennek a vietnámi ismerősök is, akik számomra semmit sem jelentenek, teljesen idegenek. Arról szó sem, hogy a férjem első felesége vietnámi és tart kapcsolatot az anyósommal a válás óta is.....Hát, a vele való találkozásra pedig egyáltalán nem vágyom. ( Bár eddig még nem futottunk össze :)

A kajcsi: halászlé, rántott hal, rántott hús, mákosguba, köretek. Sütiből mindig keveset csinálok, enyi kajcsi után már az édesség jelentéktelen.

Mi szaloncukrot sem veszünk, a fánkon, ami gyökeres, csak dísz van. Ebben az évben kicsit több figyelmet fordítunk a fa csinosítására, hisz mostmár itt van Gergi, aki tavaly még leginkább csendes résztvevő volt. De a fa alatt kapott helyet . :) Ő volt a mi naaagy ajándékunk. :)

Az ajándékozás sem fontos, apró meglepik, nem drágák. Egy jó könyv, apa a kedvenc parfümömmel lep meg. :) És nem hiszitek el, apa minek örül a legjobban: Ilyenkor kap valami nagyon vágyott hrgász cuccost, amit egész évben hallgatok, hogy de jó lenne... Gergő ajándékozását igyekszünk nem túlzásba vinni, mert most, a szülinapja előtt már beleestünk ebbe a csapdába. :oops:

Nekem fontos a gyertyagyújtás, karácsonyi zene, ilyenkor azokra gondolok, akik már nem lehetnek velünk.

És ami a legfontosabb: a férjem ne dolgozzon aznap vagy hazaérjen időben. Ő a vacsi után kidől a fáradságtól :cry: :cry: :cry:

A Szenteste utáni nap az anyósomé, a következő napon pedig hazautazunk az én szüleimhez, nővéreimhez.

És jó hosszú lettem, de ezért Gabszi a hibás :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


kajla: Rácsodálkoztam Regire. :) Milyen nagyot nőtt és olyan szép kislány. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marcinak boldog névnapot kívánok!
Kép

Tviky! Kicsit aludtam, de gondolom a tanulás miatt te sem aludtál sokat. :)

Kép
vivi1
 
 


Ggabszi!

Köszi, hogy hiányoltad a lányaimat, mindjárt teszek fel képet:

Kép
pizzázás

Kép
fürcsi

Kép
Zsófi alszik

Kép
Zsófi is segít a takarításban

Kép
Nikinozsó unokái, ez a kép az ő kérése, már rég tettünk fel ilyet

kizsó
 
 


Sziasztok, csak egy pillanatra jöttem.

Amneris üzeni, hogy: "elvitték a számítógépünket bővítésre, vagy mi, és már egy hete nem tudok netezni!! :-((
A lányoknak is üzenem a topicon, hogy ezért hallgatok már jó ideje - és az eseményeket se tudom követni, így mindenkitől elnézést kérek!
....
És üdvözlök mindenkit! Akár egy újabb hétig is eltarthat, mire lesz gépünk! Hiányoztok!"
ildi_ko
 
 


Sziasztok!
Én is el vagyok veszve kicsit... Úgy néz ki hogy ínhüvely gyulladásom van, már berögzítettük a kezem és pihentetem.

Dóri jól van hol eszik hol nem... 6600 gr és 65 cm. Próbálom nem idegesíteni ezen magam. :)

Atan boldog szülinapot!

Marci neked boldog névnapot!!! És sok puszit küldünk!

KépKép
jiny
 
 


Egy kis helyesbítés, egy hónappal elnéztem Atan szülinapját... :oops:

KépKép
jiny
 
 


Emike: a hannoveri pulykamell úgy készül, hogy jóóóó nagy szelet pulykamellet picit megborsozol, bryndzát (szlovák juhtúró), apróra vágott házikolbászt és metélőhagymát (snidlinget :) ) összekeversz, ezzel megkened a husit, felgöngyölöd, hústűvel összetűzöd, bepanírozod, kisütöd, és megpróbálod mind megenni. :D

Keli: szaloncukor nálunk sincs, amióta önálló háztartásom van, nem is volt sose...

Iszonyú hatékonyak voltunk, ma kivégeztük a karácsonyi ajándékok begyűjtését, tőlem kezdődhet a roham a városban... :P :) Ez leginkább a gyerkőcök ajándékait jelentette, Csenge egy konyhát kap :), a nagyszülőktől egy full felszerelt babát, Vincus meg zenélő játékokat.
Nálunk sajna nem divat a saját készítésű ajándékkészítés, max. én szoktam keresztszemes képet ajándékozni, de azt bármilyen alkalomra - az öcsém speciel második éve ezt kapja karácsonyra, mert van egy sorozat, amit imád, és szeretné, ha az összeset megcsinálnám neki, tavaly ezzel a képpel kezdtem:

Kép
rkata
 
 


Melindától ma kérdeztem, hogy szeretne-e szerepelni a karácsonyi műsorban. Mondtam neki angyalka jelmezben lennél szárnyakkal. Ennek nagyon örült, és azt mondogatta (és látszott, hogy teljesen komolyan gondolja), hogy akkor majd fog tudni repülni, magasabbra mint a madarak. Lehet, hogy jobb lenne az idén kihagyni ezt az angyalkásdit, mert irtó csalódott lesz, ha mégsem sikerülne repülni :? :roll:


Kizsó, annyira aranyos a fürdőkádas kép :D . Én még nem mertem kipróbálni az együtt fürdetést, de lehet, hogy kár féltenem Anikót annyira.

rkata, köszönöm a receptet, ez jó is lesz az idén karácsonyra.

Kép
Kép
emike
 
 


Drága Marci barátom!
Nagyon boldog névnapot kívánok neked!

Nálunk a karácsony hasonlóan telik, mint mindenki másnál. Én nem lévén a sutéshez semmi érzékem a sütiket vagy veszem, vagy a barátnőmet nyúzom, hogy süssön.
A gyerekek már ilyenkor megírják a jézuskának, hogy mit szeretnének. Én meg szorgalmasan gyüjtögetem a kívánságokat.
Szenteste délelőtt mi is feldíszítjük a fát nálunk egyik évben piros a másikban kék, de amikor kisebbek voltak a gyerekek, fa díszeim voltak. Idén piros fánk lesz megint. Nálunk van szaloncukor, de csak egy kevés annak is egy részét a fa alatt elszórom.
Az ebéd nálunk is halászlé, rántott hal, sült és majonézes krumpli.
Az ebéd utáni romeltakarítás után szokott csengetni anyu angyal és lejöhetnek a gyerekek a nappaliba, ahol már várja őket az ajándék!
Olyan jó érzés látni a két csillogó szempárt amint bontogatják az ajándékokat, hogy megéri a sok csomagolást és készülődést.
Sajnos már 3 éve nem vendégeskedünk a szülőknél, mert anyósom már nincs köztünk, anyuék meg már harmadik éve az öcsémnél vannak decembertől, januárig, de így is jól telnek az ünnepek. Már az is öröm nálunk, ha pár napot együtt tud tölteni kis családunk. Jókat beszélgetünk , társasozunk, a két ünnep között, meg korizni szoktunk menni, vagy egy nagyot kirándulni. Na jó hosszú lettem én is.
simineni
 
 


Rkata!
Nagyon tuti ez a kép!!! Hol találtad ezt a klassz mintát?
Régebben én is csináltam keresztszemes hímzéseket, de mostanában már nem sok időm van rá. Bár lehet, hogy mégis nosztalgiázom egy kicsit (csak azt még nem tudom mikor).
steiff
 
 


Sziasztok!

Eltüntem kicsit, de húzós napok vannak mögöttem.
Janka belázasodott, szokásos pisi tortúra,de szerencsére csak valami vírus volt. Nagyon sokszor felsírt éjszaka, majd a tesó is megirigyelte ezt és ő se tudott aludni.
Kelimoni, sokat gondoltam rád, ilyen lehetett, mikor Gergő rosszul aludt. Köszi a cipő infót.
Valahogy nem akartak elmúlni a nyűgös napok, mire elkezdtem gyanakodni a tápszerre! Pár hete áttértünk a BEBA Ha 2-re, úgy tűnik nekünk nem jött be! Visszatértünk a startra és megszűnt minden bajunk. Próbáltam összehasonlítani az összetételét, talán a magasabb keményítő okozhatta a bajt. Sára bogyókat kakilt, Janka pocak fájását a betegségnek tudtam be.
Lényeg, hogy újra jól alszanak és mosolyogva ébrednek!

De jó ez a karácsonyi hangulat!
Némi tradíció nálunk is van. A szegfüszeges narancs, a narancshéjba öntött gyertya része a készülődésnek. Saját készítésű az adventi koszorú. Az illatok nagyon fontosak, aroma mécses ontja ezeket . A Vörösmarty téri forraltborozás kihagyhatatlan. Idén már a lányokkal megyünk!!!
A fát én diszítem és a csapból is karácsonyi dalok szólnak!
Anyósoméknál kezdjük kora délután, férjemék öten vannak testvérek, elég nagy a család, alig férünk el, de együtt vagyunk és ez a fontos. Az estét otthon töltjük és csatlakozik hozzánk anyukám és bátyám a lányával. Már mindenki degeszre ette magát, így csak beszélgetünk és örülünk egymásnak!
Az idei karácsony nekünk különleges lesz, az első így négyesben!!!!

Kizsó, látom a porszívó nálatok is a kedvenc. A fürcsis nekem is nagyon tetszik!

Marcinak nagyon boldog névnapot kívánok!

Kajla, Regi milyen ügyesen veszi fel a csizmáját!

Mindig van a szánkban valami!
Kép
Kép

KépKép
gilice
 
 


Lányok, köszönöm, köszönöm...úgy szeretek bekukkantani más karácsonyi napjaiba! :roll:

Steiff, a Mikulás egyszerűen észbontó. Nem csodálom, hogy látványosság!Én biztos frászt kapnék, ha egy öreg pasas tartózkodna folyamatosan az erkélyünkön. :lol:

Marcianyu, a húsis sztori jó! Végül is a rántottát is fel lehet dobni ezzel-azzal. :lol: Nagy kár, hogy anyósoddal ilyen puskaporos a kapcsolat. Jó ünneplést négyesben idén! :wink:

Tviky,milyen kedves ötlet az ügyeleti Karácsony! Örülhet a férjed, hogy Te vagy a felesége...

Keli, látom nálatok is vannak régi tárgyak.Nálunk sincs szaloncukor soha!Sem a fán, sem alatta, mert annyi finomság van, hogy az már túlzás lenne. ( Bár, a Milka szaloncukor mindig csábít....)
Kiváncsi vagyok Gergő mit szól majd a fához.
Nem baj, ha túlzásba viszitek az ajándékot, legfeljebb a nappaliban a második polcot is lepakoljátok, hogy elférjenek a játékok. :lol:

Siminéni, a kaja és sok minden ugyanaz nálunk is...

Kata, a recept tök jó, lehet majd én is kipróbálom. A keresztszemes pedig gyönyörű. Mennyi idő az elkészítése? Régebben én is csináltam, de csak kicsiket, gyümölcsöket konyhába, nagyon szerettem. Lehet jó ötletet adtál jövőre az ajándékozáshoz!
Ügyesek vagytok, hogy megvannak az ajándékok!Én jövő hét elején megyek beszerző körútra. Egy TNT várat és egy ÍZÉpályát kell vennem, az már tuti.
Köszönöm, a hozzátáplálási tanácsokat, így fogok tenni!! :wink:

Gilice, a Vörösmaty tér valóban nagyon hangulatos. Hébe-hóba mi is megyünk.
Nálunk meg a START jelzésű tápszer nem jött be. A kettesre most térnénk át...ezek szerint óvatosan.

Emike, ez a repülés dolog nagyon komoly. Balázs és a barátnője a kertben játszottak, amikor az anyatárssal észrevettük, hogy egy bokorról leveleket szednek le, és Balázs megeszi.
Amikor megszídtuk őket, hogy tudják ezt nem szabad, Balázs sírva mondta:
De a Bogi azt mondta, ha megeszem tudok majd repülni. És nem is igaz, becsapott! ( hüpp-hüpp, zokogás)
Szóval ezt a szárny kérdést jó előre tisztázni! :D

Kizsó, köszönöm! Mondták már, hogy Kingus tiszta nagyi? Zsófi lábát megzabálom, ahogy takarít!
A négyunoka pedig nagyon jópofa együtt, még jó, hogy elfértek az emeletes ágyon!

Amneris, remélem a gépdoktor siet!

Ildikó, ne csak magyarhang legyél!!!

Kajla, én is elámultam Regin. Csodaszép kislány, olyan kedves az arcocskája!

Kedves Marci! Boldog névnapot!
Kép
És egy kis süti szaggatós hangulat:
Kép

És még egyszer: nem baj, hogy hosszúak voltatok, olyan jó volt olvasgatni! Khmmm, meg különben is, nézzetek meg engem!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Jaj, de jó volt olvasni a sooooook hosszú írást. :)
Olyan karácsonyi készülődéses kedvem lett! :lol: :lol: :lol:

Rkata:A pulykát én is ki fogom próbálni. :) Keresztszemes nagyon szép. :) Anyukám csinált anno ilyet, talán egy hete mondta nekem, hogy ki fogja dobni, ami nem került keretbe. Két jó nagy képe van,olyan 40x40 centisek. Mondtam, neki, meg ne tegye! :)
Most megkapom én, aztán azt csinálok vele, amit akarok. :)

Steiff: Mutattam a férjemnek az erkélyen álló Mikulást. :) Olyan jót nevettün rajta, nekem is nagy mókának néz ki, de biztosan én is frászt kapnék, ha elgondolkodnél és meglátnám, hogy egy piros ruciba öltözött pasi integet az erkélyen. :lol: :lol: :lol:

Kizsó: Édesek a csajok, nekem még mindig Kingus pocija jön be. :)

Simineni: Azt szeretném Tőled kérdezni, hogy Ikeában van valami bordásfal féle? Gergő szobájába szeretnénk venni, de még nem azt az igazi nagyot, hanem valami szinesebbet, neki valót :)

Gilice: Nem irigyellek az éjszakai ébresztőkért, bár én már úúgy megszoktam, hogyha végig alusszuk az éjszakát, reggel hiányérzetem van. :) A lényeg, hogy minden rendben. :)

Amneris: Gépgyógyítónak üzenem, hogy szedje össze magát! :)

Jiny: Gyógyuljon a kezed gyorsan. :) Nincs vmi gyógyhatású krém, ami ezt elősegítené? Vonalzóötletedet elloptam :lol: :lol:

Marci anyu: Milyen volt a névnapozás? :)

Boszi: Mi újság veletek? Úgy eltüntél :(

Gabszi: Nagyon örülök, hogy felvetetted ezt a karácsonyozás kérdést, nekem tetszett a gondolat. :)

De jól látom, a Te Micimacid sosem lesz kész a sütéssel? :lol: :lol:

Emike: Ezt Melindának küldöm :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marci nevében mindenkinek naggggyyon szépen köszönöm a névnapi jókívánságokat!! :-)

Tegnap nagyon mozgalmas napunk volt, anyuékhoz mentünk Marcinévnapozni és lakásavató bulira. :-) Egész nyáron felújítás volt náluk, ahogy Ők nevezték: Déva várát építgették. Most végre elkészült (majdnem), úgyhogy ezt ünnepeltük. Marci jó sok ajándékot kapott, többek között három oroszlánt is, úgyhogy ma megint volt kikkel aludni.. :-)

Ma Apa elutazott két napra. :-( Céges csapatépítő s...meresztő tréningre.. :-( Olyan mérges vagyok a főnökére! :-(

Gabszi:
Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy anyósommal az utóbbi időben javulni látszik a viszony. Remélem, így is marad! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Az Oroszlánkirály viszi a fiát... :-)

Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


és egy Liliről :-)

Kép

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok!
Marci Isten éltessen!
Kizsó, Nikinozsó: nagyon helyesek a lányok! És tényleg Kingus tiszta mami.
Jiny: Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de MI TÖRTÉNT a kezeddel?
Gabszi: Olyan jó, hogy ilyen témát vetettél fel, és majd én is leírom, hogy nálunk hogyan van.
Gilice: Sajnálom, hogy a lányoknak ilyen rossz napjai vannak!
RKata: a keresztszemes állati jól néz ki!
A Kossth rádióban okt. 31-én volt a Vendég a háznál-ban egy riport egy 4 gyermeket örökbefogadó anyukával. Nagyon jó volt. Az öröklésről, nevelésről, genetikáról volt szó benne. Ha tehetitek hallgassátok meg. Beszélt arról is, hogy mennyire érzékenyek, fogékonyak a gyerekei a szociálisan hátrányos emberek iránt. Hihetetlen, de én is tapasztalom ezt a 17 hónapos gyerekemen. Az orvosnál volt egy nagyon beteg kisfiú, fejlődési rendellenességgel született. Biztos, hogy 5-6 éves lehetett, de testileg 2 évesnek látszott. Ült az anyukája mellett, ijedt arccal, a többi gyerek, köztük az enyém is nagyban játszott, rohangált. Egyszercsak Pancsi fogott egy játékot és odavitte a kisfiúnak, aki nagyon megrémült. De a lánykám nem adta fel, ettől kezdve egy halom játékot odahordott, amíg a kisfiú el nem mosolyodott. Nagyon meghatott a dolog.
Na jó, mára ennyit. Gabszi, ha nem bánod a karácsonyi történetünk legközelebb jön, mert nem akarom, hogy velem legyen tele a topik.
Hildus
Vendég
 


Háááát, úgy tűnik, hogy ma velünk lesz tele a topic. :oops:

Kép Olvasok neked, jó? :-)

Kép ... és most pihenünk egyet! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Hildus:
Édes lehetett Pancsi! :-) Olyan megható, hogy a gyerekek mennyire jól rá tudnak érezni dolgokra!
Várjuk a Te Karácsonyi történetedet is!

Kelimoni:
Örök hálám! Ma hajnalban megnéztem a Szülifelit. :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok lányok!

Vagyunk Kelimoni, csak mindig időzavarban:)

Így az egyesével válaszolgatás a kedves topiktársaknak mindig elmarad:)

Marci, így utólag is boldog névnapot kívánunk neked!!!!
Nagyon aranyosak ezek a közös tesós képek :)

"Régen látott" gyerekek képei is igen jók, mindenki csak nő és nődögél. (De mi csak fiatalodunk, igaz? :)

Karácsony: Nálunk pár éve alakult ki egy amolyan kényszerszokás, ami úgy tűnik, bevált :)
Régen úgy ünnepeltünk, hogy 24-e anyóséknál, 25-e anyukáméknál, aztán a körút végén jöttünk haza. Aztán pár éve anyósék kezdték alább adni a karácsonyt, nem volt fa, már csak faág (6 unokával, akkor még picik voltak), aztán már az se, a végén 24-én délben értünk oda, akkor került ki a mélyhűtőből a hús, sütinek egy kg dobozost vettek, karácsonyfa nem volt (félreértés ne essék, nem kisnyugdíjasok, és nem is annyira öregek, 60 körül...). És eltűntek az ágyak, helyükre székek kerültek, így ottaludni már nem tudtunk.

Vettük a lapot....

Azóta nálunk karácsonyozik mindenki. Felosztjuk a két rokonságot, ki karácsony előtt, közben jön, ki utána, attól függ, hogy érnek rá.
Mi már most készülődünk, adventtől a gyerekekkel díszítjük a lakást.
Anyukám előre süt mindig, és övé a halászlé, mi meg a kacsát, libát sütjük, egyéb húsokkal készülünk. Aztán öcsémék is megjönnek a két gyerekkel és akkor már igazi ünnepi olaszos hangulat van, karácsonyi hangulat csöpög mindenhonnan. Majd mennek haza 1-2 nap múlva, gyors takarítás:) ágyneműcsere és turnusváltás :):):)
Tavaly anyósék 27-én értek rá, és jöttek el, egy órát maradtak, ebédeltek, majd mentek haza.
Utána érkeztek(nek) sógoromék 3 gyerekkel, ők szilveszterre is maradnak, utána mennek haza, ez tavaly a nagy hóban igen jó volt, 6 gyerek és jópár felnőtt hóemberem volt napi jópárszor, a sok overál alig száradt meg.

Január elején aztán mindenki elmegy isibe, dolgozni, én meg nekiállok pihenni...

De igen jó, amikor itt nyüzsög a sok apróság, ők is igen élvezik a helyzetet.

Ja, és sokatokkal ellentétben a szaloncukor nálunk raklapos tétel.... Már most is elfogyott egy adag, a többit el kellett rejtenem. Férjecském még a karácsony utáni akciós szaloncukrokból is kocsiszám képes betárazni :)
szuperboszi
 
 


Marci_anyu: De ééédesek így együtt!! Nálunk most kezd némi féltékenység látszódni Csengén, egyelőre annak tudom be, hogy 10 napig itt voltak a nagyszülők, és bizony Babi mama figyelme mostmár nem csak az övé... :D Meglátjuk, milyen hamar rázódunk vissza az "édeshármasba".

Steiff: készletben vettem a képet, ha kéred a mintát, szívesen lemásolom Neked, még van kettő ebből a sorozatból.

Kizsó: Képzeld, Rólatok álmodtam! :lol: :lol: Azt, hogy éjjel, amikor kijöttem Vincust etetni, Zsófi itt feküdt a kanapén a nappaliban. Rémülten hívtam Gabikát, hogy hogy kerül ide :roll: :D , Ti meg nyugodt hangon közöltétek, hogy időnként szokott ilyet csinálni... :lol: :lol: :lol: Na, ezt az álmot fejtsük meg! :wink: :lol:
rkata
 
 


Megkésve kívánok Marcinak nagyon boldog névnapot!!!

Kép

Kép
kajla
 
 


Karácsony:
Nekem már ott kezdődik, hogy képeslapokat keresek a városban, szinte mindet megnézem, imádom őket! Tesómnak Kanadába igyekszem a legszebbet küldeni és nagyon várom az övet! (Sajna az angolom elég gyatra, így múlt évben is itt kértem segítséget a fordításhoz!)

Mivel ez lesz az első olyan karácsony, amit Regi is ért már, nagyobb gondot fogok rá fordítani. Eddig mindig én díszítettem a fát, de most bele szeretném vonni őt is! A főzés nem az erősségem, de összeszedem magam és keresek valami olyan receptet, amiből hagyomány lehet! :)
Mákos tészta biztosan lesz ( Angyali csíknak hívják karácsonykor) és halat is szeretnék sütni!

Ti milyen halat szoktatok venni és hogyan készítitek el? Kelimoni, te biztosan tudsz jó recepteket!!! :wink:

Ez tavalyi kép!
Kép

Kép
kajla
 
 


Ez pedig tegnap készült a Hókirálynőről! :lol:

Kép

Kép
kajla
 
 


http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=82

Csetes ismerőseim receptjei szeretettel :)


Olyan édesek a gyerkőcös képek, imádom őket. :)

Kajla: mi vagy apró halat sütünk, simán só-lisz- paprika keverékkel "panírozva" vagy halfilét rántunk.
A halfilét panírozás előtt ( ami normál panír ) fokhagymás tejben áztatjuk. Én szeretem sütés előtt pár csepp citromlével is megcsöpögtetni.
Nálunk a rántott hús sem hagyományosan készül. Először kicsi tejben ázik a hús, hogy a rostjai ne húzódjanak össze sütéskor, majd kb fél órát pihentetem mustárral megkenve. Ezután panír és sütés. :)
Azért írom királyi többesben, mert ezt apával bonyolítjuk :)

Szeretnék még kérdezni Tőled vmit: Amivel a képkereteket "csinálod", az ingyenes?
Én úgy tudom, talán 15 napig igen. A tesóm fiának küldtem el a linket nemrégiben és állítja, használhatatlan, mert fizetős.

Akinek jó receptjei vannak, dobhatna fel. :)

Ildikó: Tartozol még egy süti recepttel. :) ( ha jól emlékszem )

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 



KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Találós kérdés: ki van a képen?
Kép

KépKép
jiny
 
 


Szerintintem te.
simineni
 
 


Talán te?
(Mert nagyon Dorkás, de ugye, akkor hol a találós kérdés?)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Ggabszi!
Tényleg nem te vagy az első, aki megjegyzi, hogy tiszta mama a Kingus! :D
Nálunk a Karácsony úgy zajlik, hogy: én előre el szoktam dönteni, hogy milyen "színű" lesz az ünnep. Én nem ragaszkodom a hagyományos szinekhez. Idén narancssárga a nyerő. Már vettem is egy csomó díszt. Ami hagyomány, hogy mindig van legalább egy új dísz a fán (idén jóval több lesz :lol: ), és a nagyszülőktől örökölt díszek is méltó helyet kapnak. A menü nálunk általában rántott hús, mivel nem vagyunk egy halas család, krumpli püré, majonézes gomba, és majonézes brokkoli, ja és előtte húsleves is van. Én szoktam magamnak sütni kacsa combot, de azt sem eszi más rajtam kívül. Viszont idén lesz egy újításom, rakott savanyú káposztát is fogok főzni. Sütiből általában zserbó van, sajtos rúd. És szalon cukor nálunk is van legalább 2-3 féle.
Mi 24.-e előtti este díszítjük a fát, mikor már a gyerekek alszanak, és már reggelre jön a Jézuska. Olyan megfontolásból, hogy legyen idejük egész nap játszani az ajándékokkal.
Az idei ünnep még jobb lesz, mert úgy néz ki lesz egy keresztelő is nálunk, és mind itt leszünk a két családból, és ilyen nagyon ritkán fordul elő. Így lesz egy kis elő ünneplés is. (dec. 10. környékén)
25.-én anyuékhoz megyünk ebédre: kocsonya, töltött káposzta, amit csak anyu tud!!! :D
Amióta sok gyerek van a családban nálunk sem divat a felnőtteket ajándékozni. Persze ez nem apára és rám vonatkozik! :lol: :roll:

Rkata!
Én nem tudom mire vélni az álmodat. Szerencsére azért nem megy ilyen messzire egyedül Zsófi! :lol: :lol:

Remélem nem baj, hogy én is ilyen sokat írtam! :oops:

kizsó
 
 


Jiny!
Szerintem a férjed!

Marci anyu!
Marcinak nagyon sok boldog névnapot!

kizsó
 
 


Keli!
Nem írnám le, hogy miért van még mindig képszerkesztőm... :roll:
Priviben megírom!
De ha kell karira kép, csak szóljj!!!!!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, nem tüntünk el, csak Apa egész héten dolgozott, így nem volt időm gép elé ülni.

Marcinak Boldog Névnapot kívánunk! Édes együtt a két testvér!

Kajla Regi mennyit nőtt! Nagyon hasonlít az anyukájára!

Jiny szerintem is Dóri baba anyukája van a képen!

Gilice hogy mennyit nőttek a nyárok Sződ óta!

Olyan jó volt olvasni, hogy kinél hogy zajlik a Karácsony! Eddig nálunk (férjemnél és nálam) a depresszió napjai voltak a karácson napjai. A család mindent megtett azért, hogy ne legyünk otthon kettesben, gyerek nélkül. 8 éve minden 24-én végigjártuk a családot, majd másnap és harmadnap csak Anyukáméknál, majd Anyósnál voltunk. Idén már szóltunk, hogy a szentestét otthon töltjük, aki szeretne jönni hozzánk, azt szívesen várjuk. Karácsony első napja és másnapja pedig a mamáké marad. Karácsonyi menü egyenlőre nem tisztázott, mert én imádom a halat férjem pedig utálja. Tehát lesz hal és lesz rántott húsi.

Szép estét mindenkinek!

Kép
madri
 
 


Jiny:
Először azt gondoltam a férjed, merthogy Dóri és Ő valami hihhhhetetlen módon hasonlítanak. Aztán úgy láttam, mintha fülbevaló lenne a baba fülében és akkor azt gondoltam TE vagy. Szóval, ha tényleg Te vagy, akkor Dóri nem csak a párodra, hanem Rád is nagggyyon hasonlít! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok Lányok,

délután irtam egy hosszú értekezést arról, hogy milyen a karácsony nálunk, s mikor el akartam küldeni, elszállt az éterbe. Majdnem sirtam, de lehet, hogy az égiek akarták igy, mert ha elovassátok mindazt, amit "drága jó" anyósomról irtam, szerencsétlen karácsonyig csuklik...
Röviden: az első karácsonyunk Dorkánkkal viharos volt, dec.22-én este hoztuk haza a kórházból. Apa 24-én késő du. beállitott vmi csutkával, azt mondta, ingyen adták, mert már senkinek sem kellett... Ez volt a karácsonyfánk, de rém boldogan ültük körül a kismanóval.
Azóta viszont égig érő fenyőfát hoznak az angyalok! Tele van disszel (4 órát diszitjük minimum), irtó szines (ehhez apa ragaszkodik), s tele van szaloncukorral (ehhez is apa ragaszkodik). A Szenteste a miénk (Marcianyu, ebből olyan botrány volt, hogy anyósom, aki amúgy sem szeret túlzottan, azóta minden évben személymérleget vesz nekem Karácsonyra. Aki ismer, tudja, hogy enyhén szólva gömbölyű vagyok. Tavaly, mikor átadta a harmadik mérleget, hozzátette: ez testzsirt is tud ám mérni!)

A felnőttek nálunk sem ajándékozzák meg egymást, arra viszont szeretném megtanitani Dorkát, hogy a saját készitésű ajándék ér a legtöbbet. Tavaly mézeskalácsokat sütöttünk, s ő szórta tele szines cukorral a mázt a tetején, idén már nagyobb feladatot is rá mernék bizni. Aztán meg egészen jól bánik a vizfestékkel, tehát mindenki saját készitésű "akvarelt" is kaphat.

A házat kivül-belül feldiszitjük, a kertben álló fára kb 50 méter izzót tekercselek (hülyére fagyok minden évben 2x, amikor fel, aztán mikor leszedem), de ez a mi csudafánk. Ablakon bemászó Mikulás is van, de mióta ilyen erős ütemben fejlődik a kinai export, sajnos nem csak nálunk, hanem még másik 3 is található az utcánkban.

Rkata, az a pulykarecept meglóditotta a fantáziámat, lehet hogy jövő vasárnap főpróbát tartok belőle. Köszi

Kép
Kép
koko
 
 


Sziasztok

Én is időhiányban szenvedek, de azért néha szakítok időt a társalgásra.

Marcinak és is nagyon boldog névnapot kívánok.

Nálunk a karácsony anyósoméknál zajlik. Nekünk hál istennek elég jó a kapcsolatunk, és szeretem ha mindannyian együtt ülünk az ünnepi asztalnál. Nekem ez a karácsony fénypontja, nem az ajándékozás. Mióta Peti velünk van azóta csak neki veszünk ajándékot, mi felnőttek csak valami aprósággal lepjük meg egymást. Általában napokra kiköltözünk hozzájuk, most meg aztán főleg, mert az oviban szünet lesz és nem tudom másképp megoldani Peti felügyeletét.
Az ünnepi menü így nem az én feladatom, csak kisegítőként közreműködöm. :lol:
A menü hagyományosan évek óta halászlé és rántott hal, majonézes burgonya, mivel nem mindenki szereti a halat (köztük én sem) rántott hús is kerül az asztalra. Sütemény általában bejgli és pogácsa. Nem igazán fogy nálunk az édes süti. Én például nem szeretem az édességet. A férjem szereti, de ő sem nagy mennyiségben. :lol:
A fát mindig mi díszítjük a párommal.
Amit nem szeretek az az ünnepi vásárlási láz. Megpróbálom minden évben kikerülni.
Szenteste utáni nap az öcsémekkel együtt megyünk apukámékhoz.

Kajla, Regi annyira édes, és hihetetlen milyen gyorsan nő.

Jiny, első ránézésre én a férjedre tippelek, de én is mintha egy fülbevaló csillogását látnám, és ez elbizonytalanított. :lol:

Most látom milyen késő van, ezért gyorsan eldugulok, mert holnap vár a munka.

Kép
Kép
atan
 
 


Jó reggelt!

Csak benéztem és máris akkorát vigyorogtam koko történetén. :lol: :lol: :lol: :lol:
Na, akkor egy szavam sem lehet az anyósomra.....

Jiny: Mini Apuci :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Koko! Ez a mérlegsztori übereli a cukor miatti diétára kifejezetten nekem ajándékba hozott 8 szelet dobostortát :):):)
szuperboszi
 
 


Szép jóreggelt mindenkinek!

A kép a férjemről készült. :lol: A fülbevalónak látszó tárgy meg csak a kép rossz minősége miatt lehetett... Számomra is megdöbbentő volt a hasonlóság. :D

A karácsony nálunk: 24.-én ebédelni átmegyünk anyósomékhoz. Addigra ott már áll a fa. Mi itthon délelőtt feldíszítjük. Oda jön velünk az én anyukám is. Minden második évben ott vannak sógoromék is. Ebéd után apró ajándékok- már jeleztük hogy idén csak Dórinak- 3-4 körül felkerekedik az egész csapat, anyut hazahozzuk, és átmegyünk anyósom testvéréékhez.- ezt az idén szerintem kihagyjuk. Utánna jövünk haza. Nálunk este jön a jézuska azzal a fém csengővel amivel nekem is csengetett mindig. A fa tetején a dísz is régi örökség. Már reggeltől karácsonyi dalok szólnak mindenhol. És a töltött káposzta nem hiányozhat soha!
25.-én jönnek hozzánk Dóri keresztszülei, már tavaly is Dóriról beszélgettünk, és nagyon várták ők is. :) 26.-án pedig a sokat emlegetett ikrekhez megyünk. :) Vagy ők jönnek át ebédelni.

Karácsony 2005: Kép

Karácsony 2004: Kép

Most hogy keresgéltem nektek a régi képek közt anyu megszólalt miért nem olyat teszek fel amin a Dóri is rajta van... Mondtam hogy olyat nehéz lenne... De majd az idén!

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!!

Régen nem írtam:-)

Kezdem a legnagyszerűbb hírrel: ÁDI SZOMBATON FELÁLLT! :D

Marci-anyu: Marcikának NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK. Szuperek a képek:-)

A karácsony nálunk ugy zajlik,hogy szent este itthon vagyunk és másnap reggel indulunk haza a szüleimhez. Ott közös ünneplés majd látogatás a nagyszülőknél stbstb

A múlt év karácsonya volt életünk egyik legszebb karácsonya. Előtte évekig csak pityeregtem a fa alatt, hogy még mindig ketten vagyunk a Papival.

A múlt évben tökéletes volt :D Nikike volt a legszebb ajándékunk ..

Akkor kezdett tipegni. Féltünk mit fog szólni a fához. Apa titokban feldíszítette a karácsonyfát.. Nikike csak ámult amikor meglátta. Hozzá se mert érni. Ami igaz az igaz egy műanyag kiskalapácsos játékot kapott tőlünk. Egy idő után rájött lehet ám azzal ütni a fát:-)

Épp beszéltük a férjemmel most, hogy fogjuk a titokban történő fadíszétést megoldani. Majd max addig elmegyek sétálni a gyerekekkel vagy nem is tudom:-)

A mostani karácsony a két picúrral olyan lesz mint egy szép álom. Mindig erre vágytam :) :oops:

Kép Nikike meglátja a fát:-)

Kép :-)

Kép ojoj:-)

Kép

Kép
töltike
 
 


Kelimoni, köszönjük az angyalkát, Melindának nagyon tetszett.

Gergőnek boldog szülinapot!

Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Itt ülök és szipogok......
A gyerekek képei, a karácsonyi tradíciók és a boldogság a fa alatt megtette a hatását. Olyan gyönyörűek!
Nekünk idén nem tudom milyen karácsonyunk lesz, anyósom (a drága) ma törte el a csuklóját, de hát így sem fog többet látni mint eddig!
Majd Zoli elviszi Lilit és ünnepi vacsit készítek neki is. Idén a mamám is egyedül maradt, gondolom,Őt idehozzuk és együtt leszünk. Csak ne osztaná az észt mindig!
Nálunk a tavalyi karácsony nem volt olyan meghitt, mint szerettük volna, mert éppen költöztünk....
Na, majd az idén!
Még folytatom, csak Lilim felébredt!
Idusa

KépKép
idusamoja
 
 


AAA fenék :lol:
Kép


Orrfújás Gergő módra :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Gergő!

Nagyon boldog szülinapot kívánunk neked :):):)
szuperboszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?