Új privát üzeneted érkezett!

Cic, hát én szülés után vettem, most tényleg nem tudod megvenni. Esetleg a férjed leméri majd a hasad, ha kibújt a baba, és az alapján már tud venni.
Hát nem tudom, megnéztem amit belinkeltél, egész nap harisnyában lenni otthon?
Lefotóztam az enyémet:

Kép Kép

Ez a mellem alól egészen leér a szeméremcsontig, és itt vettem, bár személyesen:
www.wolforvosimuszer.hu

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Brigó! Gratulálok, jó egészséget kívánunk Nektek!

Kép

Lányok, most aztán tényleg kezdődik a babaeső! :)

Kép

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


ÉLJEN BRIGÓ ÉS ZSOMBOR BABA!!!!!!!!! :D :D :D

Annyira jó! Alig várom a képeket, majd ha Brigó itthon lesz.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

BRIGO: GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET ÉS SZERENCSÉT AZ ÉLETHEZ KEDVES ZSOMBOR BABA!!!
Vendég
 


Éreztem, hogy vissza kell jönnöm még ma!
Brigó!! Tiszta szívből gratulálok neked, és nagyon sok boldogságot kívánok az új jövevényhez! Szép nagy baba!
Nagyon várom a képeket!! Szüléssztorit!! És egyáltalán a jelentkezésedet!

Kép

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kép


Feldobok egy pocakos képet magamról.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

végtre nethez jutottam, már kész hiányom volt!

Gyorsan eltűnök visszaolvasni, amíg ki nem dob, állítólag elég gagyi ez a net..... ha nem dob ki, még jövök.....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Brigó! Gratulálok! Igen szép nagy baba! Csak ne aggódj, ha nem hízik olyan ütemben, mint a kisebbek. Neki már most is vannak tartalékai! :D :D :D . Puszihegyek Nektek. Normál út? Mesélj, ha tudsz!

TBC: Szerencsére mindenki be van oltva és újraoltva. Magyarországon. alapvetően azokon a területeken nőnek ki a multirezisztens bacik, ahol nem kötelező a TBC elleni oltás. Hálisten nálunk régóta az. Mindamellett a frissen született babáknak még nincs ellene ellenanyaguk. De az első héten megkapják a BCG-t ami az ÁNTSZ tudja, hogy mennyi idő múlva lesz hatásos első körben.

Lányok! Vigyázzatok magatokra! Mi ez a baleseti sebészeti csapat? :D
Remélem mindenki nyeri vissza az egészségét!

Ma voltunk UH-n. Kérdeztem az előlről hátulra vándorló lepény dolgot. A sonográfus azt mondta, hogy a leletírások nem voltak elég gondosak. De alapvetően az UH-n azt nézik nincs-e a bejáraton. Egyébként elölfekvő lepény esetén a császármetszés nem kicsit veszélyes, elvégre ott a lepény, ahol a vágás....

Nálunk pocakos képek egyelőre csak csupaszon vannak. Az nem annyira publikus. A mérőszalagot pedig kölcsönadtuk, a másikat pedig nem találom. :shock:

A lábam vizesedik, ami ellen almával és polcolással védekezem. Szeretnék szüléssel is, de még csak 37.hét, így szedem a gyógyszert ez ellen.
A mérlegre már nem merek ráállni.

Pocaköv. Amikor az első gyermekem megszületett, akkor azt is veszedelmesen rosszul viseltem, hogy felpuffadtam az oedemától. Azt is, hogy lóg a hasam. Így már a kórházi ágyban finoman tornázni kezdtem. Kis hasizom nem ártott meg egyáltalán. Két héttel szülés után nem csak a súlyom volt a pocakosság előtti, de a hasam is olyan feszes volt, mint annak előtte. Persze biztosan benne van, hogy szerencsés alkat vagyok, de azért hajtottam is érte. Prüccsel már lustább voltam, így a regenerálódás 2 hónapot vett igénybe. remélm most nem 2 év lesz! :D

Biztosan elfelejtettem valamit, de azután, hogy a házassági évfordulónk kiment az eszemből, azután már semmin sem csodálkozom... :(
Szegény Kedvesem azt hiszi, hogy valami bajom van vele, pedig dehogy!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Kedves Brigó!
Gratulálunk Zsombi bébihez és egyben sok boldog névnapot is kívánunk nektek! Ilyen időzést!!!!!


Kép

Ezt pedig az ügyes anyucinak:
Kép


Tinu! Szívemből szóltál! (Az előző oldalon lévő hsz-el :wink: )
ilgya1
 
 


sziasztok!

Egy kidobódással eljutottam az előző oldal aljáig, majd folyt köv, de most láttom, hogy baba van, GRATU BRIGÓ!!!!!!!

Sziszike, Neked is a vizsgádhoz.

Bunny, támogatom a talit!!!!! (az ikres popsin én is nagyot nevettem :)))

Mágnes, tök jó, hogy van honlap!

Krista, tökre sajnálom, hogy megbántódtál, de örülök, hogy már minden ok!

Andy, Neked is akartam valamit írni, de elfelejtettem.. :(
Ennyi ragadt meg bennem :(
Iwiwiezni majd fogok én is, ha több időm / netlehetőségem lesz..
és Cic, köszi a telcsiszámokat!

Na, megyek alunni, majd folytatom az olvasást/írást.....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kristát akartam irni,bocs :oops:
ilgya1
 
 


Nem tudom, honnan töltitek le ezeketa jópofa képeket,. de enélkül is

BRIGÓ!Nagyon sok boldogságot kívánok neked, a párodnak, Jázinak és Zsombi babának! [i][/i]

csernusn
 
 


Sziasztok!

BRIGO:NAGY_NAGY GRATULÁCIÓ!!!!!!
Kép

Olyan nehéz eldönteni mire is lenne igazán szükségünk!!
Azt hihetném, hogy már, mint "tapasztalt" anyuka mindenre tudom a válaszokat, de nem.:(
Nem tudom eldönteni a picurnak mire is van szüksége igazából, nekem ez, majd az adott körülmények közt lesz tiszta.

Story:emeleten lesz mindenki hálója, lent leszünk viszont nappal, ezért gondoltam fentre és lentre is kell vmi a manónak.
Vettünk egy csodaszép bölcsőt, álom szép! Arra gondoltam első fél évben ebben aludna.., de akkor kérdezi párom, lent miben lesz, hol rakom tisztába stb. szerinte fentre kellene egy kombis pelenkázós kiságy, lentre a bölcső, későbbiekben meg fent a kiságy, lent járóka..én viszont már nemis tudom mire van igazán szükségünk.
Azt tudom, hogyha veszek milyet: kókuszmatraccal!!! Ebből már nem engedek.
A járóka meg lehet tényleg, hogy első időben hideg lenne neki ott, ezért találtam ki a plussz szivacsbetétet vagy a mózeskosarat, s Anna elől max.mózesostul bele a járókába..

Ha vki okosabb vagy csak van 5lete, szívessen meghallgatom. :wink: előre is köszi a hozzászólásokat.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Jó reggelt,

Kép
Kép

Mágnesnek az excel tábla:
1163055798.88.xls


Ma jönnek a szüleim és itt lesznek egy darabig, takarítunk, vásárolunk, ja és tudok majd képet felrakni.:)

Majd jövök,

puszi

csernusn
 
 


Jó reggelt Csajok!!! :)

Szívből gratulálok Bringónak!!! :) Jó egészséget az egész családnak!!!


CSajok!!! :)

Mi ez az alaptalan vádaskodás, hogy nem válaszolok!!!!! :)

:)
mot
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült belépnem...

Drága Brigó! Gratulálok Zsomborhoz! Sok-sok egészséget és boldogságot Nektek! :))

Kép
Kép
szana80
 
 


Korena, én kérdeztem a netes nyomtatványokról...köszi, hogy Te is megerősítetted, hogy elfogadják.

Ejha, Zsombor nem kis méretekkel látott napvilágot
:shock:

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok Csajok!!

Íme az új vonalzóm!!! :)
Kép
mot
 
 


Sziasztok,

Vegre beengedett a babanet.

Bar most mentek csak el az ismerosomek 6 hos babaval,de meg az is olyan kicsinek tunt :D

Zsuzsu
Igen kb fel ev mulva mar kevesebben leszunk,de a lenyeg hogy jo csapat verodjon ossze :) Jo lesz majdegymast biztatni,segiteni.Plane akiknek elos babajuk lesz es ketsegikkel ide is tudnak fordulni.
Ha csak kicsit duzzadt a bokad az nem vesz,plane igy mar a vege fele,pihentesd es igyal sokat.Most hogy mar nincs nagy meleg nem lesz ez rosszabb. Nekem pl most alig dagad,pedig 4 eve a vege fele osszel mar csak papucsozni tudtam.
Ctg elotterdemes enni kozvetelnul,en nemvagyok kola ivo,meg csoki evo sem,szerintem barmilyen ennivalo+gyumile megteszi a hatasat. :wink:
En hasleszorito bugyit vettem vegul,3 fokoztaban elhet allitani,ajanlajk ezt is.Alexnal nem volt semmi es jo nehezen ment vissza a hasam,most ezt megelozendo vettem a bugyingot :D

Krista
Na akkor a lanynevetek most Luca lesz? Hart igen fiu nevbolnehezebb valasztani,osztom a velemenyt :roll:

Magnes
Na apa jol bekemenyitett a korhazzal :D Remele mhetolega problemas babassagot majd egy nyugis gyerekes idoszak kovet. :wink:
En a szulesznonek majda korhaz elhagyas napjan gondoltam odaadni a moneyt.A dokinak meg nem tudom,anno a 6 hetesen adtam oda,de most talan majd a varratszedesnel.

Nika
Aranyos a kocsi,szep a szine.
Csomaggal jol emgjartad,na ezert nem vettem ki en sem.

Viki
MEg mindiga Sanyika a ferjednela favorit? Es neked mi?Szerintem ha ez egyetlen vagya ,azert teljesitheto,nem?Vegulis egy magyar nev.

Kolena
Bocsi de a biztositos nos storydon jot nevettem,persze tudom te csak talpon akartal maradni,de a lenyeg hogy sikerult :D
Hat szerintem mar 2 het sem,elvileg ha bejonne az ismetles akkor ma szulnek,mert ma toltom a 38.hetet.Ejjel mensis gorcseim voltak,de aztan elmultak...ma meg tok jol vagyok,de fekudni sehogysem kenyelmes...Ugyhogy jovo hetig szerintem kihuzom meg.
Nagyon jo a kep rolatok.

Brigo
Nagyon gratulalunk a nem kis meretekkel biro Zsomborhoz!!!!
Ugyi vagy hogy ilyan nagy babocat sikerult megszulni.

Winnie
Latom jol ellatnok teged ott munkaval.hetvegere hazajossz azert?

Sziszi
Szerintem mindenkepp kellvalami lentre is,legjobb ,plane ha Annantol is vedeni kell egy jaroka(de olyan amit fel lehet az eljen emelni kiasgy magassagra )
Nekunk nem lesz jaroka,Alexnal sem volt,a nappaliban majd az agyon lesz es kesobb meg a jatszoszonyegen a foldon.

Niki
Huha most nezem en vagyok a kovetkezo a sorban a tabalzat serint :shock: :shock: Hacsak nem beeloz valaki..

Szep napot,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Niki én nem kerülhetek be a listára?

Brigó: nagy nagy gratula a szép nagy fiadhoz.Storikat kérünk ha újra köztünk leszel:)

Ma voltam dokinál zárt méhszájam van minden rendben a rákszűrésem is p2-
Uh-n is voltam a dokinő kétszer is megnézte meg megmutatta de ssajnos képet nem kaptam 99% hogy fiú lesz a prücsök.
Adatok:

BPD 80mm
FL: 58mm
AC: 260mm
AFI: 140mm
Lepény hátsó fali
Baba fejvégű.
Súlya 1676g

Súlypercentil90% ez nem tudom mit jelent

Azt mondta a dokinő hogy kicsit nagy a baba 2-3 hét múlva ismét megnézi biztos ami biztos.Ha valami adat nem változik akkor csak nagy lesz a baba ha meg változik akkor cukrot kell újra nézetni de zet nem értettem kristálytisztán:):):):)

Szerintem meg utánanéztem 1400-1500 g közütt normális a súly szerintem ez még nem túl nagy habát én nem tudom .Mi a véleményetek?

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Először is Nagyon sok boldogságot és egészséget Brigónak és az egész családnak! :)


Kata és akik reagáltak:
Talán megúszom papucsozás nélkül ezt a vizes kérdést, ami a lábacskámat illeti. Tegnap már nem volt ott semmi, ami nekem feltűnt volna. Lehet, hogy megeröltettem magam a túl sok járkálással, vagy nem is tudom mivel. Mindenesetre odafigyelek rá és ha bármit is észlelek, akkor átmegyek denevérbe, vagyis a lábaimat felrakom a polcra. :lol:

Niki, Bunny!
Ahogy most tüzetesebben megnéztem az adatlapokat az iwiw-en, láttam, hogy egy hónapon és napon születtünk (bár nem ugyanabban az évben)! :lol:

Ja és kata!
Köszi a tippet, hogy enni kell a Ctg erőtt. Nekem egy árva szóval sem szóltak, mikor megbeszéltük az időpontot, hogy hamizni kell.
Mennyivel előtte érdemes? Netán ott a székben a géphez kapcsolva? :lol: :lol:

No megyek egy kicsit takarítani. Hiába, ez a fészekrakási ösztön nem hagy nyugodni! :D

Kép
zsuzsu74
 
 


Brigó
Nagyon nagy gratula. Jó egészséget és sok boldogságot kívánok :D

jkzsanett
 
 


Sziszi: gratula a vizsgádhoz! Hány km van már a popód alatt, mármint mostmár hivatalosan? Remélem sok örömöd lesz a vezetésben. Én az elején gyűlöltem, mert úgy kaptam jogsit, hogy nem tudtam vezetni, ráadásul az első egyedüli utamon egy részeg bicajos elesett előttem....hát én utána fél évig nem ültem volán mögé, aztán Németországban bedobtak a mély vízbe, és azóta imádok vezetni, és sokat is autózok! Úgyhogy remélem szertni fogod!

Lányok: vigyázzatok magatokra, elég lesz a nagy pocak miatti korlátolt mozgás, nem hiányzik senkinek a gipszelt láb....

Én reggel hatkor úgy gurulok le az ágyról, már nem megy a megszokott hirtelen felülés. Jó fura érzés. Hát én még pár hete kuncogtam, hogy a körömvágás nem is olyan egyszerű pocakkal...na most én is megtapasztaltam! És most már azt is értem, hogy a sörhasú pasik miért csak tükörben látják a kukkert! De még két és fél hónap vissza van....................

Tegnap voltam doki bácsinál, és minden ok szerencsére. Megbeszéltem vele a szülésznő kérdést, megígérte, hogy keres nekem szülésznőt, nem lepődött meg, de itt nálunk még csak most kezd elterjedni a fogadott szülésznő dolog. Örülök hogy így reagált.
Vendég
 


Sziszike: szerintem a picurkánka mindenképpen kell egy fix megszokott hely lent is, ami biztonságos. Nem gondoltál arra, hogy amíg pici és sokat alszik maradjon a bölcsőjében, te meg bébiörzővel közlekednél? Később amikor meg nagyobb már, többet van ébren, akkor álókában elvolna lent (tudod vannak azok a több szintben beállíthatók)és alváshoz mindig a helyére tennéd az emeleten?

deszilvi: a páromat voltam kénytelen megkérni, hogy a fazonomat hozza rendbe, mert már nem látom. Kicsit kényelmetlenül éreztem magam miatta, de a férjem nagyon élvezte a dolgot :oops: Attól rettegtem, hogy kárt tesz bennem, tök féltem, de ügyes volt. Szerintem a körömvágást is át kell ruháznom majd rá...
Nekem ez tényleg kellemetlen egy kicsit, mert utálok kiszolgáltatott lenni.

Mot: szuper a vonalzó. És nekem nem szoktál válaszolni édes mot, de elnézem neked.....

kataa: Naaaaaa????????? Mizus??????? Most elkezdek érted izgulni, hogy mikor jön a gólya??


Nincs még karácsonyi hangulatotok?
Kép

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Hjajj, a végére értem az olvasásnak! :) Sziasztok!

Először is, kedves Brigó!

Sajna én se tudom, honnan lehet ilyen édi képeket leszedni, de így ezek nélkül is szívből kívánok nagyon-nagyon jó egészséget és sok-sok boldogságot a mostmár teljes (vagy egyre teljesebb?) családnak! Szép nagy baba lehet Zsombor! Szívből gratulálok én is! :)

Méhlepény vándorlás: hú, lányok, ezzel nagy bakot lőttünk. :D Sehova se vándorol az a lepény és az meg aztán végképp tragikus lenn, ha leválna (előfordul, de akkor van gyors beavi és az már nem tapad sehova). Szóval, tegnap volt talink a győri topikkal és ott van egy dúla is köztünk. Feltettük neki a nagy kérdést a méhlepényről és az ő mászkálásáról. :) Tényleg pofon egyszerű és logikus a válasz, csak nem is gondol rá az ember. :) Szóval, a babó megtapad valahol a méhfalon és ott beágyazódik. A méhlepény őt veszi körül, körülötte növekszik, ahogy a méh is egyre nagyobb lesz. És ahogy a méh egyre növekszik, tágul, úgy kerül mindig máshova a lepény is, miközben a tapadás helye persze ugyanott maradt végig. Nagyjából érthető vagyok? Bár egy szakember biztos sokkal szemléletesebben el tudná mondani. :)

Nika!
Mit mondjak, én nagyon elégedetlen voltam a várandós csomaggal, de amit Te kaptál, hát az tényleg nulla sajnos. Én akkor egy szót se szólhatok. Az enyémben legalább volt egy kis rózsaszín cumi, meg egy Aventes kis tároló pohár, illetve 3 db tisztasági betét, 1-1 öblítő és babafürdető minta.

Korena!
Nem jöhetünk be minden fickónak... :D Amúgy Mot méltatlankodik, hogy alaptalanok vagyunk. Pedig nekem akkora alapom van, hogy na... :D :D Még egy tornádó se tudna felborítani. :)
A pocakod Neked is szépen alakul! A textilpelus gondolatától meg én is irtózok. A párom meg előállt vele, hogy milyen rohadt sokat kell majd költeni eldobhatóra, egyszerűbb lenne textilezni. Hát, szerintem azt képzelte, hogy ezt is gyűjtögeti az ember, mint a szennyest és majd egy hét után az egész megy a mosógépbe. :oops: :D Aztán felébresztettem rendesen és belátó lett. :) Amúgy meg a barátnőm is tuti eldobhatós. Anyagilag nyugodtan megengedheti és ő még csak annyira se házias típus, mint mondjuk jómagam... Szóval, effelől semmi kétségem.

Ides, Drága Mot! :D
Nagyon szupi a vonalzó és a kép is tetszett anyáról, nagyon aranyos és végre láthattuk a titokzatos nagy Őt. És ha már a kisebbiket is láthatjuk, az lesz az igazi! Még az is lehet, hogy egyszerre jön mindkettőnké. Nagyon egy időben vagyunk. :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


CSAJOK :)


Kinek és mire nem válaszoltam????? :)

Andi :)

Továbbitom a bókokat!!!

Köszönöm!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok!

Rena, nem rossz 5let.:)
Bár én azért gondoltam külön vmit lentre is, hogy megtudja különböztetni a nappalokat az éjszakától.
Sztem jó dolog, ha amikor alszik a baba nincs teljes csend és nyugalom..tudja csak, hogy ott vagunk körülötte és nincs este se.

Bölcső csoda szép, majd 7végén csinálok róla jó képeketés teszek fel ide is. De, ha ez lenne fennt, akkor kellene egy pelenkázó is. Ha kombi kiságy lenne, akkor nem kellene.
Ami még fontos: a bölcső sztem fl éves korig használható jól, biztonságosan, utánna vagy venni kell hozzá rácsot vagy cserélni-én a csere mellett döntenék, mert Anna május környékén már kaphatna másik-rendes ágyat(leesésgátlósat persze, a picur meg megkaphatná Anna ágyát vagy 2évre még.
Sztem ez megoldás lehetne, mint fél év múlva bölcső, kiságy eladó lenne.

A bébiőr se rossz megoldás és sokan is használják, de én azt hiszem nem bízom annyira bennük..meg szeretem látni a kicsit-jó érzés közel tudni magamhoz.:)

Köszönöm, aki hozzászólt és bocsi, hogy ilyenekkel traktállak titeket, de ezek most fontos eldöntendő kérdések.:)

Puszi: Sziszike.

U.i.:Rena sikerült megvenni a hordozót? Nemis írtad.:)

Kép
sziszike1000
 
 


Korena!
Nem a barátnőm eldobhatós, hanem ő is tuti ilyet használ a babónak. Jó hülyeséget írtam... :D

No és akkor ahogy ígértem, képek apa új, Corrado nevű lengyel szerelméről:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Most pedig megyek porszívózni, mert apával nikecelleztünk a szobánkban és szánkózni lehetne a törmeléken... Majd még jövök később, ha nem havazok el a visszaolvasással is ismét. :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


Andykamama nagyon szép a kocsid.Az enyém is lengyel csak symbaba.

Én ma vettem meg a textil pelust 12 volt egy csomagban.Többet nem is veszek mert eldobhatósat veszünk majd apájával.Találtunk egy üzletet és ott olcsóbban lehet pelust venni meg lehet 10 db-ot is venni ha úgy alakul.Ma megint elcsábultam és vettem most már világoskék bodyt de már leállitom magam mert bodyja már van egy pár dfe rugija még egysem.Anyós is megvette a kis kádat a ababónak.Szóval mindennap egy kicsit veszünk a babának:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziszike: Teljesen egyetértek veled, hogy a babának nem kell síri csend. Igenis élni kell a hétköznapi életet mellette is. A lányom pl. kimondottan jót aludt a porszívózásra. Sőt. megesett, hogy kínomban kapcsoltam be a porszívót, mert nem akart elaludni, és nini a kis bestia elaludt a porszivózásra (bár azt hiszem ezt már egyszer elmeséltem) Csak azért gondoltam, hogy egy helyen aludjon mindig, mert az olyan tuti kis fészek a kis életében...
Sikerült igen, nagyon szép állapotban van, szinte teljesen új. Két hétig használták. Nagyon jó biznisz volt :lol:

Andi: mikor írtad, hogy a barátnőd tuti eldobhatós, hirtelen nem tudtam mi van. Kétszer kellett elolvasnom, hogy rájöjjek mi van. De értem oké :lol: Jaj most látom egyel arrébb írod is :lol:
A babakocsi csodálatosan szép! Látom ott figyel a maci is :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Úgy látom nekem is van egy kis bajom ma a fogalmazással.
Sziszike: az utolsó mondatom a babahordozóra vonatkozik.
Andi: bocsi a sok szóismétlésért
Mot: Mit tudom én már miket kérdeztem amire nem jött válasz. Egyet tudok. Megkérdeztem, hogy mi a helyzet a munkahelyen, még mindig olyan gázos-e a helyzet. (na kiváncsi vagyok errre válaszolsz-e :D )

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


nika: Ha van kedved tedd föl megcsodálni a rucikat!
Képzeljétek apa haza állított egy kisnacival tegnap. Olyan helyen dolgozik, ahol géprongyra van szükségük. Hát ezek ilyen turis ruhák ömlesztve. Közte volt ez a kis naci is. Még sosem volt még használva sem, még a bolti hajtogatás látszik benne, angol termék. Tök meglepődtem. Mondtam neki turizzon még egy kicsit :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Zsuzsu
Szerintem a zokni azért sokkal jobb, mert egy harisnyától én is megzakkannék. A zokninak a felső része teljesen laza és lefele egyre szorosabb. Így terelgeti felfelé a viszerekben a vért. Én tavaly kb 2500 körül vettem és gyógyászati boltban, de lehet, hogy gyógyszertárban is lehet. :?:

Korena
Hát a borulós sztoridon jót nevettem, főleg, hogy kb egy hete én is elestem. Alattunk anyóséknál a konyha bejáratánál van egy fa kiskapu, hogy a kutyák ne jöjjenek be az asztalra csorgatni a nyálukat. Ez mivel kb térd magasságában van én lusta vagyok lehajolni és kinyitni ezért átszoktam lépni. De egy 7 hónapos pocakkal már nem olyan könnyű és átestem rajta. Szerencsére a pocakra vigyáztam és térdre estem, volt is egy nagy seb a térdemen. :lol: Persze azóta se nyitom ki hanem átlépem. :oops:
A lányodon is jót nevettem, én azt hittem, hogy ő már szinte felnött és teljesen megérti a dolgot és nem lesz féltékeny. Hát de. De gondolom ha megszületik a kistesó akkor nagyon büszke lesz rá. Idővel :oops: :lol:

Niki
Nem vagyok benne a táblában :( :( :(

Sziszi
Hát ezzel a hova rakjam a gyereket kérdéssel én is így vagyok. Van hálós járókánk, fa járókánk, bölcsőnk és két kiságyunk meg egy utazó ágy. És még csak egy gyerekem van :lol:
Kell hogy legyen hova tenni anyóséknál lent, kell az erkélyre és kell a kertbe, meg eleinte a hálószobánkba míg a bömbölős korszak van.
Mondjuk a bölcsőhöz annyi tapasztaltom van, hogy ha hasonalvós (és a Csenge nem akart másképpen) akkor 3 hónaposan már kicsi neki és bakad a keze (persze körbe volt varrva neki védő) és felkel tőlle.
A Csenge 1 hónapot aludt a bölcsőben, és ezért kiadtam 18.000 ft-ot. :roll: hát igen a tapasztalatlan anyák sok mindenre képesek.

Kata, Viki
Név kérdés: a Luca kiesett a pikszisből mert mióta játszótérre járunk rájöttem, hogy egy tucat rohangál mindig belőle. A fiunál akkor lett volna vagy a Csongor vagy a Zsombor. Ugyanezért ugrottak ezek is.
Én akkor voltam Krisztina amikor egy osztályben legalább 5 lányt hívtak így, hát valószinüleg ezért nem szeretnénk divatnet adni neki hanem valami ritkát.
A lánynál most az Ágota a megegyezés (de a Csenge után én ezt már nem akarom tutira venni :lol: )
Az Attilának tetszik fiuban a: Bálint, Kolos, és az Orion de az utóbbiról én hallani sem akarok, mert magyar nevet szeretnék.
Nekem tetszik a: Krisztián, Barna, Barnabás, Zétény meg az Attila, de nem akarunk apa után elnevezni.
Egy név volt ami nagyjából mindkettőnknek tetszik az a Hunor, de ez még nem végleges.

Nika
Üdv itt közöttünk, csak egy kicsit én eltüntem és még nem köszöntöttelek. A nagyon nagy babák állítolag a magas cukor érték miatt születnek. A korházban a lélektani határ a 4000 gr. Én 4100 gr-al szültem és naponta szurkálni akarták a lányomat, hogy nem cukros-e. Amire én elküldtem a gyerekgyógyászt, hogy mégis egy 182 cm-es nőnek mekkora gyereket kellene szülni?

Haskötő téma
Nekem egy olyan sport fogyis (olyan habszivacsszerű tépőzáras van) az jó bármekkora is leszel, de én nem használtam, mert az igazaat megvallva, van az ember lányának elég baja akkortájt, vérzés, gátseb, görcsök, fájó szopik és ki tudja még mi. Nekem nem volt kedvem még egy "abronccsal" is kínozni magam.

KépKép
Kép
krista
 
 


Sziasztok!

Remélem a bölcső, azért tovább elég lesz..nem olcsó mulatság.:)
Bár az első hónapok a legnehezebbek és mindennap nagy segítség. 1éves korától már olyan gyorsan nőnek!

Ma voltam dokinál és azt mondta már befordult a pici.:)
Jhéten vérvétel, CTG már..plussz kenet eredmény..hogy rohan az idő!!

Uh meg már nem lesz azt mondta a dokim..:( Ezt nagyon sajnálom, mert úgy megnéztem volna még, mielőtt kibújik...

Rena: örülök, hogy meg van..:)
Nehéz kérdés ez a hova fektessük, bezzeg a 1,5szobában ilyen gondom nem volt! :wink:

Puszika.

Kép
sziszike1000
 
 


Mot!
Már én se emlékszem, hogy mikre nem jött reakció, de szerintem nem is fontos. Temessük a múltat! :D

Lányok!
Köszönöm a kocsi dícséreteket! Majd megmondom apának, hogy tetszést aratott, akkor roppant büszke lesz magára, mert ő választotta és még a végén nem fog folyton piszkálni, hogy már megint "veletek lógok". :) Bezzeg amikor ő ül itt napokig, az természetes... Ha meg szóvá teszem, akkor közli, hogy legalább nézhetem a tv-ben, ami nekem tetszik, nincs vita, mert ő netezik. Mindenre van kész válasz. :evil:

Andi


Kép
andykamama
 
 


krista: mondott valamit a uh-s dokinő hogy ha valami nem stimmel mennem kell cukorterhelésre újra de edddig minden rendben volt az én cukrommal még a terhelésesen is messze voltam a felső határtól.Szerintem csak nagy a baba mert a párom sem cingár rólam meg ne is beszéljünk:)Nagyon bízom benne hogy csak ennyi az egész.

nika70
Salgótarján
 
 


Andi: fantasztikus színe van a kocsitoknak! Ez az első, amelyikre azt mondom, hogy "wow". :wink: Nagyon jó választás volt. Remélem, jól be is válik majd.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok Lányok és Mot,

Krista,

ezer bocsi, nem tudom miért nem kerültél be a táblába, mert ha alatta megnyitod az Excelt abban benne vagy és én abból csináltam a képeket, de most azonnal pótolom. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép


Korena,

Nagyon szép kismama vagy, a pocid nagyon helyes.:)
Kíváncsi vagyok mi ment végbe a biztosítós nő fejében.

Nika, Zsuzsu,
Priviben küldjétek el az adataitokat a táblához és beillesztelek benneteket.

Zsuzsu,

CTG előtt enni kell, de hogy mikor??? Én közvetlenül előtte ettem, mert vérvétel után voltam, és nem volt elég neki. Elküldtek mégegyszer enni.:( Erre ettem szőlőcukrot, és azzonnal felébredt a dárgám.:)

Mot,

a vonalzód nagyon jól néz ki, bár miközben írom e sorokat, rájöttem, hogy mit keres a vonalzón az a pirosruhás baba. Hát az a Ti picurotok kora.:) Gyakran előfordul velem, hogy mikozben kifejtek valami problémát, rájövök a megoldásra. Csak az a bajom, hogy ezt mindig mások előtt, hangosan teszem, és ezért elég sokszor nevetség tárgya leszek.:)


Ja és felrakom a mai termést. :) Szerintem aki teheti látogassa meg a C&A boltot.

Ez Áki kedvence (C&A-s):
Kép


Ez egy egyszerű body:

Kép

C&A-s kék tipi:

Kép

Ebbe fog hazajönni a kórházból Danika (jelen pillanatban):

Kép

Na jó éjt nektek, megyek mosogatni.:(

csernusn
 
 


Sziasztok Lányok és Mot,

Krista,

ezer bocsi, nem tudom miért nem kerültél be a táblába, mert ha alatta megnyitod az Excelt abban benne vagy és én abból csináltam a képeket, de most azonnal pótolom. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép


Korena,

Nagyon szép kismama vagy, a pocid nagyon helyes.:)
Kíváncsi vagyok mi ment végbe a biztosítós nő fejében.

Nika, Zsuzsu,
Priviben küldjétek el az adataitokat a táblához és beillesztelek benneteket.

Zsuzsu,

CTG előtt enni kell, de hogy mikor??? Én közvetlenül előtte ettem, mert vérvétel után voltam, és nem volt elég neki. Elküldtek mégegyszer enni.:( Erre ettem szőlőcukrot, és azzonnal felébredt a dárgám.:)

Mot,

a vonalzód nagyon jól néz ki, bár miközben írom e sorokat, rájöttem, hogy mit keres a vonalzón az a pirosruhás baba. Hát az a Ti picurotok kora.:) Gyakran előfordul velem, hogy mikozben kifejtek valami problémát, rájövök a megoldásra. Csak az a bajom, hogy ezt mindig mások előtt, hangosan teszem, és ezért elég sokszor nevetség tárgya leszek.:)


Ja és felrakom a mai termést. :) Szerintem aki teheti látogassa meg a C&A boltot.

Ez Áki kedvence (C&A-s):
Kép


Ez egy egyszerű body:

Kép

C&A-s kék tipi:

Kép

Ebbe fog hazajönni a kórházból Danika (jelen pillanatban):

Kép

Na jó éjt nektek, megyek mosogatni.:(

csernusn
 
 


Sziasztok!

No, ráveszem magam, hogy beírjam a gépbe a szülési tervemet. Íme:

"Szülési terv, avagy hogyan szeretném....
2006.X.

Kedves Szüléssegítők!

Ha már kórház, akkor Zsombi jut eszembe, amikoris szerintewm azért voltunk annyira bajban, mert át akartuk venni a természettől és Zsombitól az irányítást.. A bajokból pedig egyenesen következett, hogy nem úgy történtek a dolgok, ahogyan szerettük volna.
Szóval, hogy mit szeretnék:
- Nyugodalmas helyet a vajúdásra és a szülésre (remélem nem fogom sokáig foglalni) esetleg zenével.
-Vizsgálat során kíméletet. Fájdalmat és a méhszájam manuális tágítását kifejezetten nem.ű-Ha arra idő és lehetőség adódik, akkor kipróbálnám a labdát és a kádat, mint vajúdási lehetőséget.
-Olyan jó vénáim vannak. csak vénafenntartásra nem igénylek infúziót.
- CTG-t csak akkor, amikor tényleg szükség van rá és csak addig amíg tényleg szükség van rá.
- Előkészítésre nincsen szükség. Tálalásra készen szoktam érkezni.
_ Kitoláskor (félülő helyzetben) csendet, vagy csak halk hangokat, félhomályt. Semmi ne világítson a Kismanó szemébe ( ha csak nem FELTÉTLENÜL szükséges), ha a többi részét vizsgálják, akkor az arcát árnyékolják le. Zoli szívesen segít benne, ha nem lenne elég kéz...
- Ha látható a buksija, akkor vegyenek komolyan, ha tükörrel meg szeretném nézni.ű- Ha kibújt, akkor köldökzsinórral had hasaljon a hasamra, mellkasomra.
- A köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már nem lüktet.
- Ha Minimanó nem üvölt, de a köldökzsinór lüktet és légzőmozgáskezdemény van, vagy ha már nem lüktet, de a babó jól légzik akkor ne ríkassák meg, csak hogy mindenki megnyugodjon. Nyugodt vagyok ordítás nélkül is!
-Fürdetni minél később vigyék el. Utoljára szülök, nem sietek. Megígérem, hogy jó inkubátor gyanánt fogom melegíteni, amíg rajtam van.
- Ha megoldható, akkor nem ragaszkadom a pólyához....
-Szeretném, ha a szülőszobai két órát velem töltené. Ha a gyermekorvos miatt szeretnék levinni, akkor Őt bármikor szívesen látom a szülőszobán és nagyon szívesen megmutatom neki újszülött babámat.
Csak ha a baba állapota orvosilag indokolja, csak akkor szeretném, hogy akár átmenetileg is inkubátorban, vagy a csecsemőosztályra kerülne.
- Szeretném, ha 24 órás rooming-inre lenne lehetőség. Légzésfigyelő lesz nálunk.
- Semmilyen folyadék, vagy táplálékiegészítést ne kapjon! Ha ezt nyomós orvosi javaslat indokolja, akkor is kérem, hogy beszéljék meg előtte velem. (eddig egyik gyermekem sem igényelte) Ha mégis szükség lenne rá, akkor itassák pohárból.

Mi az amit még nem szeretnék:
- Szülésmegindítást
- Méhszájtágítást (semmilyen direkt vagy indirekt formában sem)
-Burokrepesztést (ha mégis, akkor legkorábban a kitolási szak kezdetén)
- Oxitocin infúziót (csak jelentős orvosi indok esetén)
- Ha felvilágosítás nélkül kellene szenvednem, küzdenem valamivel (pl.: hátsó koponyatartás...)
- Ha a baba állapota megengedi, akkor semmilyen kitolási szak gyorsítást nem kérek. Lehet a kitolási szak hosszú is.
- Gátmetszést (nem nagyon fenyeget), gátvédelmet viszont kérek szépen!

Köszönöm, hogy meghallgattak, elolvasták.

Tisztelettel

dr Berta Gabriella"


Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Niki, az bundazsák nagyon tetszik!!!

Snoopy, ezt így, ebben a formában adod oda a szülészeten?
Sztem tök jó, és megy a drukk, hogy nyitott fülekre, ill. szemekre találjon.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Snoopy remélem hogy minden amit elterveztél a szüléssel kapcsolatban megértő fülekre találjon:)
Niki : Nagyon édesek a cuccok amiket vettél a bundazsák nagyon édi.Privit elküldtem :)
Itt tarjánban sanjan nincs c&a Sajna nem tudok de van nagyon jó árú bababolt és van 10% kedvezményem szóval talán nekünk is lesznek ilyen nagyon édi cuccaink:)Apránként én is vásárolok már a nagy dolgok megvannak.

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt Csajok!!! :)


Persze-persze ilyenkor már nem jut eszetekbe...csak megy a vádaskodás...:)

Melóhely: 2 kör leépítés már volt, de egyenlőre megúsztam!!! De ha január 2-án is innen írogatok akkor leszek teljesen nyugodt!!!!!

:)
mot
 
 


Mot szorítunk neked!!!!:)

csernusn
 
 


Nika,
az a legjobb az egészben, hogy a bundizsákot azt kaptam.:)

Viszont a férjed, ha jár a dunakeszi Auchanban, egyszer bizti megengedik a kollégái, hogy az Auchan melletti Top-Shopban beszaladjon a C&A-ba (ott pont van egy.:)), mert a pamut rugikat 1499 és 1790 ft-ért vettem, a plüs együttest meg 2990-ért és abban a rugi meg a kisplüsipulcsi volt benne. szerintem megérte, mert előtte voltunk a kínaiban, ahol vannak jók, de ugyanennyiért, sőt ott 2000-nél kezdődik.És azért a C&A-ban csak jobban megbízok.

Ja van még egy aranyos: Kép

csernusn
 
 


Sziasztok,

Nika
Szerintem ezen ne aggodj,gondolom csak elsz egy nagy babad,vagy epp kicsit hamarabb szuletik.A cukrot megnezetni meg ugye sosem art.

Zsuzsu
Hat nekem mindig a fini gyumolcsoktol mozog nagyon a baba,szerintem extra cukor miatt ilyenkor.En nem eszem edesseget,valahogy nem is kivanom...ez a gyuminel kapjaa cukor adagjat,abbol viszont jo sokat :D

Szilvi
Hat igen en is nyogve kelek fel minden reggel,hol van amra kipattanas az agybol :oops: Az ejszakakat nem varom ugy mint regen..miota otthon vagyok nem is farqdok el annyira,taaln azert nem jo sokat fekudni.

Kolena
kedves vagy,remeel amzert meg egy hetig bent marad ez a baby.Mostelvezem eletem utolso nyugisabb egy hetet.Hiaba na egy gyerek nem gyerek :wink:

Angy
Szep a babakocsi!

Krista
Megertelek a divat nevekkel,en is voltam az x-ik Kati az osztalyban...Sosem adnek divat nevet,pontezert,plane a jactszon vicces amikor egy Bencere vagy Barnabasra ugrik 5 gyerek :D
Nevek:A Hunor nalunk is favorit volt,csak aztan rajottunk hogy ennel magyarosabb mar nincs es nem passzolna ugye apa nevehez :roll:
Az Attila is szep,de latom apa utan nem akarjatok.Meg a Kristian meg Zeteny is tecc.

Niki
Edesek a ruhak,hat az a kek meg egyenesen cuki :D
En is szertem a Cund A-t meg Hund M-t is.

Teszek fel en is pocis kepet:
Kép
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Csajok!

Kedvesem reggel lesétált a dokihoz mert napok óta "furcsán" fájt a pocak alul. Megvizsálta a doktor bácsi és mindent rendben talált, közölte, hogy a front lehet az ok, tegnap például 8 szülés indult meg a Rókusban!!!!

Kép
mot
 
 


Sziasztok lányok és Mot!

Mot: nagyon aktív lettél. Köszi a választ. vettem. nem semmi a 8 szülés. Szorítok majd érted a meló ügyben.

Krista: Lili féltékenységén én is ledöbbentem, mára számítottam, dehát mégiscsak gyerek még! :D Nagyon jó, hogy "tanultál" a balesetből! :D Álltalánosban, meg gimiben is 3-3 Renáta volt az osztályban, olyan "ritka" volt ez a név akkor. Ma már nem igen hallom ezt a nevet. Nem is szeretem.

Sziszike: Hát te már mindjárt szülsz!!! Emlékszem én is hogy vártam anno a CTG-t. Az már maga a finis!! :lol:

Csernus: Én is a C&A-t favorizálom. Vettem is már egy pár cuccot ott. A kismama ruháimat is ott szereztem be.

Snoopy: nagyon jó kis összeszedett szülésterved van, el is loptam!!! :lol: :oops:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


C&A van itt is, de babyrucijuk alig van, ha van, azt is napok alatt elkapkodják. Multkor bent voltam és NEM volt egy darab babyrugijuk sem. Pedig én is szeretem ezt a boltot.

Andy: klassz a kocsi, hát szinte már meg is vagytok a felszereléssel. Mi még sehol sem tartunk, és nem is tudom mi lesz, mert férjemnek jövő héten kezdődik munka szempontjából az abszolút bolondok háza, szerintem 18 órákat fog dolgozni, nem tudom mikor lesz időnk vásárolni, főleg szobátcsinálni, átköltözni. Ezért jövő hét elején a karácsonyi nagybevásárlást ajándék ügyben letudjuk. Ok, marad még január, de én szerettem volna azért az utolsó 4 hetet már úgy eltölteni, hogy kész minden, legalábbis a lényeg. No mind1

Kata: szép a pocak, hát te aztán tényleg nem szedtél magadra egyébként plusz kilókat a pocakon kívűl.
Korena: neked is nagyon szép a pocakod, igazi kis csúcsos népi mondás szerint pasis pocak.

niki: beírod a névhez az Ákost? ha legközelebb javítasz a táblázatban!

Snoopy: tényleg odadugod a szülésznő orra alá a tervedet? én nagyon klassznak találom, de nem félsz, hogy csak ellenszenvet váltasz ki a szülészeten, ha ilyen igényekkel állítasz oda? Persze teljesen igazad van, nem azt mondom....csak szerintem ha nem ismered a szülésznőt, akkor lehet hogy nem veszik olyan jó néven a kívánságaidat! Persze ha ismered, akkor teljesen más. Mondom, én megértem és elfogadom a kívánságaidat, de én lehet hogy nem merném ezt írásban odaadni a szülészeten......

Rena: hol sikerült babahordozót szerezni? Örülök hogy megvan ez is.
Holnap megyünk Villányba Márton-napi lúdbálba. De szerintem vacsi után nem maradunk sokáig.....hát háton pörgés az tuti nem lesz a táncparketten!
Vendég
 


Sziasztok Mindenki!

Mot!
Reméljük a legjobbakat meló ügyben. Gondolom, nagyon nem hiányozna éppen most egy kipotty, vagy váltás. Főleg, ha szereted és jó is a hely. Ilyen hasfájós sztorim nekem is volt valamelyik nap és megijedtem kissé, de aztán elmúlt. Lehet, hogy tényleg a rossz idő... 8 szülés egyszerre? Úristen, volt hova fektetni a kismamákat, vagy valakinek már csak az íróasztal jutott? :D

Niki!
A kisruhák egytől egyig nagyon szépek és aranyosak. Nekem nagyon tetszenek és ahogy az árakat írod, tényleg nem vészes. Amúgy a c&a vasárnap is nyitva tart? Mert Győrben most nyílt éppen egy új üzletház és van benne c@a. A győri babaruha börze is akkor lesz és gondoltam, ha már ott járok, megnézném mindkettőt.

Kata!
A mindenit, hogy Te micsoda karcsú kismama vagy, csak a szép nagy pocakod van! :) És milyen érdekes, egészen másnak képzeltelek el. Azt hittem, egy csini szőke, kis alacsonyka, törékeny kismami vagy. Nem is tudom, miért. Ehhez képest egy csini barna, magas és szép vékony kismami képét láttam. Végülis, nem sokat tévedtem. :D Hú, most nézem csak, írtad, hogy lesz varratszedés? Na, én legalább azt megúszom, mert Győrben felszívódóval varrnak. Ha már egyszer úgyis vágnak (90% így elsőre), legalább utána hagyjanak békén...

Ilgya!
Hol vagy, kedves kismami? Ne maradj le tőlünk! :cry:

Mágnes!
Vigyázz magadra, nehogy összetörd magad! Ejnye-bejnye, tessék kinyitni a kiskapukat (azért vannak...), nem átugrálni! :)

Pelustorta: minden kellékem megvan hozzá, kivéve valami alátétet, majd ha azt is beszereztem, megcsinálom és teszek fel képet. Bizti nem fog olyan szupin sikerülni, mint a honlapon, de szerintem jó lesz. És nekem leginkább az tetszik benne, hogy ötletes. Próbáltam hasznos dolgokat összeválogatni hozzá.
Tényleg lányok, Mot, ha már itt tartunk, nincs valakinek a szgépén babadalos gyűjtemény? Valami jó kis babás zenékre gondolok. Olyan jó ötletnek tűnt összeállítani egy ajándék cd-t, de itt a neten sajna alig találtam 4-5 letölthető dalt. :cry: És több ezrekért meg nincs humorom műsorost venni. Most nincs...

Andi


Kép
andykamama
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?