Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először, amit már régóta szerettem volna:
Sziszike gratulálok a vizsgához, meg az autóhoz is! :)
Klára, itt is köszi a segítséget kép ügyben. :)
Kyra, írtam pü-t a 90 napossal kapcsolatban.

Kópé, evéssel kapcsolatosan okosat mondani nem tudok, Regi is most kezd kevesebbet enni. Én csak annyit figyeltem meg, hogy ha nem eszik reggeli (8h) és ebéd (12h) között, akkor eszik rendesen.
Dike

Dike
KépKép
KépKép
dike90
 
 


Dike, nem találom a leveled. Létezik, hogy egy napja bolyong a cybertérben?

Esetleg megpróbálnád átköldeni sima mélben?

gmbh@enternet.hu

Köszi
kyra
 
 


Hát lányok voltam ma a piacon, és nyitott szemmel jártam! Szokásommal ellentétben ezúttal nemcsak az árut néztem, de Mel Gibsonra egyetlen zöldségesben ismertem... :( :roll:

Kópé :D
Vendég
 

 
 

Pedig ott volt. :) Én láttam.

Azon a soron, ahol "100 forintos" bolt és az állateledel bolt van.
kyra
 
 


Sziasztok !

Igen a Mel Gibson a 100 fts soron rejtőzik !Tudok olyan amikor még hosszú haja volt a halálos fegyverben,nem olyan mint a Hamletben....

Nembírom már 1 hete fent van anyós jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Láttátok a Nagylajos és Erzsébet sarkon nyílik egy real plusz(én nemszoktam ilyenbe járni,milyen ?)
És megnyílt a cukis is a sarkon,isteni péksütik vannak,nyításkor 4 ft volt 1 db zsömi!!
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok,
Tudnátok ajánlani az Örs környékén jó fodrászt, aki 2 éves gyerekeket is vállal?
Az infot előre is köszi.
pram
pramprampram
 
 


Sziasztok!


Mel Gibson info: köszi, legközelebb célirányosan arra megyek! :lol:

Pram: én a Bosnyák környékén tudok ilyen fodrászt, ha nem találnál közelebb.

Többiek merre??? Pang a topic!:twisted:

Kópé
Vendég
 


Kópé,

Köszi, sajnos nem találtam közelebb. Legyél kedves megadni az elérhetőségét.

köszi
pram
pramprampram
 
 


Szia Pram!

A Bosnyákon a 32-es (Árpád híd felé menő) megállójában van egy fodrászat, ott egy vörös hajú hölgy vágta egyszer a fiam haját. És van egy még jobb, és olcsóbb: ez a Varsó utcában van (Thököly-Róna sarok közelében) ha a Thököly felől indulsz a Varsó utcában, akkor a bal oldalon, egy fiatal, hosszú barnás-vöröses hajú nő. Legutóbb 650-ért vágta, és jól.

Kópé
Vendég
 


Szia Pram!

Mi az Örs Vezér téren a nagy 10 emeletes házba járunk, a 15-be.
A fodrászhölgy nagyon kedves és eddig úgy tűnt, hogy minden kisgyereket elvarázsol.
Évának hívják és a tel.száma:220-48-54. Próbáljátok esetleg meg, nekem jó tapasztalataim vannak.

Szia, Szti
szti
 
 


Pram, írtam neked privát üzit.
Szti
szti
 
 


Sziasztok!

Sokszor azért nem jővők mert pang a topik és csak azt látom h senki nem ír!!
Szombaton voltam börzén jó rossz volt mert ezren voltak és 4 db szoptatós hely volt csak a mamának és babának.Kolos nem is evett semmit reggel 6tól du.ig mert a tömeget nem bírta bés a zajt!
Azért vettünk egyet s mást.
Lehet h dec.elején már költőzünk!

Képzeljétek Kolos már 2 hete megfordult hanyatból hasra ,igaz vissza már nem megy és ilyenkor órdít 3 perc után.Innentől kezdve csak a földre merem letenni!

Ti a piacon melyik henteshez szoktatok járni?Csirkés és sertés/marha ügyben?Jó lenne egy ok tipusút találni aki megbízható és jó a húsikája(mármint amit árúl!!!
Megvettük a szobai festékeket is a gyereknek:BABAKÉK LESZ A SZOBÁJA A MIÉNK NAPSÁRGA (BUTÓRAINK FEKETÉK) ÉS A TÖBBI :KONYHA ELŐSZOBA WC FÜRDŐ MEG HALVÁNY SÁÁRGA.
A padló terracotta jellegű és a fali csempe is olyan ,A fuga is terracotta színű lesz!

B.

Kép
beataa
 
 


Ja sziasztok!

Mi élünk, csak be vagyunk havazva :(

Nekem kellene januártól egy bébiszitter, aki hétfőn, kedden szerdán foglalkozna Lackóval 16-19 óra között.
Igazából otthon lennék én is, csak kellene egy kis szabadidő.

Szerintetek hogy szerezzek ilyen bébiszittert?

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Megengeditek, hogy ide is csatlakozzak?
Zuglóban lakunk, kislányom hamarosan 3 hónapos lesz.
Sajnos szinte egész nap egyedül vagyunk, párom dolgozik. Lakótelepen lakunk, és nem ismerek senkit. Néha nagyon rossz egyedül egész nap, arra gondoltam jó lenne a kerületi mamákkal beszélgetni, esetleg összejárni, nem tudom van-e itt ilyen lehetőség?
Nem tudtok róla, van-e baba-mama klub a kerületben? Szivesen járnánk, jó lenne a tapasztalatok megosztárásra, eszmecserére.
Nem tornára gondolok, hanem csak "sima" beszélgetős klubra, ahová persze a babákat is vinni lehet.

Puszi

Kép
mamy
 
 


sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MEG VAN AZ UTOLSÓ VIZSGA IS A JOGSIMHOZ!!!!:))))))

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, óriási gratula neked! Nagyon ügyes vagy! :) Akkor már csak a jogsit várod, és vezethetsz is? Szuper! Kedves volt a vizsgabiztos?

Mamy, szia, üdv itt! :) Baba-mama klubról nem tudok, nekünk már nem aktuális, de 3 éve ugyanezzel a problémával kínlódtam, és akkor sem találtam ilyesmit. :(

Klarissza, esetleg dolgozz össze valakivel a közelben lakó anyákok közül ;) H-K-SZ te lennél szabad, máskor esetleg ő. Össze lehetne ereszteni 4-7-ig a gyerekeket, legalább nem unatkoznának. Én is bevállalnám szívesen, de nem lakunk elég közel, és hétfőnként a jövő héttől megint megyünk úszni.

Beáta, tegyél majd fel képet a készülő lakásról! :) Biztos jól néznek ki nagyon a színek. A múltkor jártam az Erzsébet királyné-Nagy Lajos felé, láttam az új péket is, és rád gondoltam. :) A piacon is gondoltam, de Mel Gibsonnal nem sikerült találkoznom most sem :P Bár lehet, hogy csak nem ismerem fel, nem láttam elég filmjét :wink:
Nincs igazán bevett husivásárló helyem, annál veszek, akinek szép az áruja. Amúgy sem eszünk túl sok húst... Egy azért eszembe jutott, a Lőcsei utca felőli oldalon van egy, aki malachúst árul, na pl az sztem nagyon finom. :)

Pram, enyémeknek én nyírtam a haját mindig. :)

Dike, szívesen, de úgy látom, kicsit kicsi lett a kép :( Akarod, hogy megcsináljam újra? :)

Kópé, és veletek mi van? Szti, és veletek?
A többiekről nem is beszélve, Nyetus, Bella???

Pusz, Klára
klara
 
 


Klára:
Rendicsek vagy, hogy elgondolkodtál a problémámon :)
Az a baj, hogy nem tudom viszonozni mások segítségét csak pénzzel :oops: :oops:
Pedig a közvetlen szomszédunkban is van egykorú gyerek, meg alattunk is, csak időhiányom van :( (másoddiploma, nyelvvizsga, munkahelyi karrier....a saját kis porontyommmal töltök minden szabadidőt, nem akarok más kis porontyával foglalkozni párhuzamosan :? vagy saját porontynak jobb lenne, ha nem ő lenne állandóan a középpontban??? Hmmmm, elgondolkodtató....)

Mamy:
Szia!
Szerintem a legtutibb, ha a babáddal egykorú babák mamájával veszed fel a kapcsolatot. Én két évig ilyen társasághoz tartoztam, és nagyon jó volt, mindent megtudtunk beszélni, találkozgattunk stb... :)

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Klarissza!
Persze, ez lenne a legjobb. A 2006. ősziekhez tartozom egyébként, ott nagyjából egykorú babák vannak. Ez szuper jó valóban.
Csak gondoltam, lakóhely szerint megpróbálnék keresni egy lehetőséget, hogy személyesen is el tudjunk menni a kislányommal ha van ilyen klub, de ahogy Klára írta, reménytelen a helyzet... :cry:
Pedig Zugló elég nagy kerület, nem is gondoltam volna, hogy semmi ilyesmi lehetőség nincs.
Na nem baj, majd elnézek a cserepesházba, ott vannak ilyen baba-mama tornák, hátha az is beválik.
Köszi azért.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok !!!

Mamy:Hurrá végre valaki akinek kicsi babája van!Kolos most lesz 11.én 4 hónapos és senkit nemtaláltam még a kerületbe akinek ilyen kis babája lenne!
melyik lakótelepen laktók?Régen laktok már ott?
Mi még a 6.kerben lakunk de 1 hónap múlva költőzünk a Szatmár u.ba közel a Pluszhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ha gondolod majd talizhatunk priviben megbeszélhetjűk!Képzeld Kolos már 7100 és megfordul hanyatból hasra!

Csajok ma pont 1 éve :lol: ,hogy megcsináltam a terhességi tesztett és kiderült, h Kolos utban van(igaz én éreztem már hamarabb csak aznap csináltam a tesztett) :!: Boldog szülinapot Kolos!!!!!!!!!!!!

Holnap megyünk a püspök atyához h megbeszéljük a jővő nyári keresztelő és eskűvő időpontját!Drukkoljatok h legyen időpontja és h a lakásszentelőrev is eltudjon jőnni!

Már most gondolkodom a ruhán csak nehéz lesz mert televan a hátam tetoválva és a fehérből kifog látszani.Vagy vastag lesz a ruha de a meleget meg nembírom!

Ok majd kérem a páromat h rakjon fel képeket mert én butavagyok hozzá!!!

Mi az a cserepeshá és hol található?Miért nincsenek kismamák a kerületbe,hiszen csomó uj ház épült sajna?

Sziasztok Beáta
ui:
A hentesről majd megkérdem a nagypapit mert ő biztos tudja aztán majd mondom!
Mel Gibson meg tutti ott van csak bíztos link és hátul pakolta az árút bent az üveges rész mögött és a pultnál a másik kettő volt

Ja Mamy szerintem jó a kerületbe is írni mert csak jobb összejárni valakivelaki kézközelben van és nemcsak távkapcsolatban lenni a kismamákkal!

:oops: :P Bőszen ajánlom magamat ,mert én is ezzel a próblémával küszkődőmhihihi :!:

Kép
beataa
 
 


Klarissza, pedig én biza úgy gondolom! :P Nem is a középpontban levés miatt, csak enyémekből indulok ki, és főleg Gellért már kisebb korában is igazán társasági baba volt :P Nekem is ezerszer könnyebb volt vele, ha nem kettesben voltunk. Egy idő után kevés voltam a szórakoztatására. Szomszédokat azért érdemes lenne megkérdezni, hátha az ő gyerekük is ilyen fajta :wink: és direkt örülnének a lehetőségnek, de esetleg az is lehet, hogy nekik is jól jönne a pénz, és végül is nem kéne sokat tenniük érte.

Beáta, melyik püspök atyáról van szó? :)
Cserepesház a Füredi és a Vezér út sarkán van, nem messze az Ikeától. Sokféle program van, gyerekeseknek is.
Kolcinak boldog szülinapot :wink:
Mamy, Beáta, hajrá baba-mama-klub! :)

Pusz, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is! Hogy felpörgött a topic! :D

Sziszike, először is gratula, ezt gyorsan és sikeresen "lezavartad"! :)

Klára,
Kösz az érdeklődést, megvagyunk. Zsolti már a 4. hete nem ment oviba. Indult egy vírusos torokgyulladással 1 hét, majd mire mehetett volna, egyre rondábban köhögött: tüdőgyulladás - antibiotikum, 2 hét, majd most még egy hét, hogy "örüljünk, hogy egészséges, egyelőre ne menjen a sok gyerek közé". Ráadásul a doktornő közölte, hogy legjobb lenne ha nem is járna oviba, ha úgyis itthon vagyok, mert akkor nem lennének folyton betegek. :? De ha már mindketten megszerettük azt az ovit!

Egyébként, ha minden jól megy a héten szerződünk a sztmihályi házra. A Lengyel utcai lakás még mindig eladó, ha érdekel titeket! :wink:

Mamy,

Üdv itt! Már mi is kinőttünk a baba-mama klubból, de egy-két ötlet, hogy annak idején mik voltak: zenebölcsi a cserepesházban és a Zeg-Zugban (mondjuk ez az ami nekem nagyon nem jött be), Baba-mama torna a Cserepesben, Babamasszázs az Uzsokiban (ugyanaz a védőnő tartotta aki a terhestornát is), és pl. a mi orvosi rendelőnkben volt valami kiírva, kismamáknak összejövetelek, hetente egyszer, de arról többet nem tudok, de esetleg kérdezd meg a védőnőt. Állatkerti játszóházban is volt valami baba-mama klub, lehet, hogy van mostanában is.

Klarissza,

Sajna nem tudok bébiszittert. :(

Beáta,

Azért majd kiváncsi leszek az esküvői ruhás fotókra! :shock: :D
A Cserepes ház a Füredi lakótelepen van, a Füredi és a Vezér út sarkán.
Vendég
 


hurrá pörög a topik

Skála::cry: 4 hete nem ment a babucid oviba ,hú!!!!!!!!Akkor volt programod neked is mostanában

Bíró László püspök ,a Bp.i szeminárium rektora és egyben a Családpasztoráció felelőse és lelkivezetőm és társ mindenben (rk.)
gyerek a kezemben van 1 ujjal írogatok

Uzsokiban van baba masszázs?hurrá

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Ja, mindig akarok jönni, csak babonából mindig megvárok egy újabb eredményt a gyerekrol (kicsiről), hogy majd csak akkor írok.
Most épp jó lett az afp-eredményem!
Jövő héten UH!
Annyira más ez a terhességem mint az előző. Sokkal konnyebb!
:shock: Vajon miért van ez? Ennyire másmilyen lesz a gyerek? Nektek kétgyerekesek (és tobb ) volt külonbség a terhességek kozott?
Bocs, hogy ilyen (Sziszikén kívul) kevéssé aktuális témát forszírozok.

Klára-múltkor tetszett, amit Zuglóról írtál, meg a hibáiról, egyetértek. Olyan helyen lenne jó lakni, ahol van kozosségi élet, beszélnek az emberek egymással. Nézegetjuk mi is a 16. keruletet.
Kópé, hátha mi is találunk valamit Sztmihályon, mert Sashalom túl drága.
Látszik, hogy egy a dokinonk, nálunk is bolcsi ellenes volt, nem is értette meg, meg nem is akarta, hogy az én lányom mindenfelé osszeszed vírusokat, nemcsak a bolcsiben. És lám, tavasz óta nem is találkoztunk a dokinénivel...
Beáta-gratu az eskuvohoz. Melyik templom, lemaradtam. Mi a Kassai téribe megyunk néha, ott kereszteltuk Lucát a nyáron.

Klarissza- ma este itt voltak nálam egyik barátnomék a kislányával, épp egyidos Lucival és ahogy elmentek arra gondoltam, milyen jó lenne, ha nem Óbudán laknának, simán átvihetnánk egymáshoz a gyerekeket, amíg elmegyunk valamit intézni.
Én vállalom Lacikát néha egy egy délutánra, mivelhogy ismerik is egymást :lol: a Lucával, egymás mellett alszanak minden hétkoznap. (Ja, és azt mondják a gondozónénik, hogy a Luci fiukkal szeret játszani)
De persze nem garantálok három alkalmat egy héten, inkább egyet.

Sziszike- Gratulálok!

Na, ilyenek vannak.
Bocs akinek nem reagáltam, csak mennem kell altatni.

Bella
bella2
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy belekontárkodom, csak Dike-nek üzenem, hogy írtam neki már 2 privit!!! :roll:
és puszilom

KépKép
KépKép
esztermami
 
 


Sziasztok!

De jó, egy kis élet a topikon!
Bella, de jó, hogy megvagy! Terhességek: volt némi különbség a kettő között, igen, de nekem a 2. volt a nehezebb mindenképpen. :) Ellenben a szülés meg másodjára volt könnyebb, szóval kiegyenlítődött :wink: Végül nem emlékszem, hogy döntöttél, maradsz a klinikán, vagy Uzsoki?
Jankának is fiúbarátja volt a bölcsiben :P De most az oviban vannak hasonszörű (=vagány) kislányok, akikkel remekül elvan. :wink: Gellértnek mindig kizárólag fiúbarátai voltak. :lol:
XVI. kerületet én is próbálom ajánlgatni, de párom nem hajlik rá. Sashalom drága, azt mondjátok? Pedig onnan legalább jó a közlekedés. Ilon, ha vagy, ti nem oda költöztetek végül?

Kópé, mennyit kértek a Lengyel utcai lakásért? És hány szobája volt? Zsolti 4 hete otthon :(

Beáta, valahogy éreztem, hogy Bíró püspök úrra gondolhatsz :wink: Mi is szoktunk járni hozzá :P Mondjuk vele elég nehéz időpontot egyeztetni, pláne kettőt, mert iszonyú alfoglalt :) Biztos nagyon szép lesz az esküvő is, meg a keresztelő is.
Mi amúgy a Bosnyákra járunk templomba többnyire.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Bella, nekem is a második volt könnyebb. A baba is kisebb volt, kevésbé préselte össze a belső szerveim, meg nem értem rá annyit magammal foglalkozni, meg a netet bújni, és rémtörténeteket olvasgatni! :lol:

Dokinéni: igen, már többektől hallottam, hogy ő így van ezzel a témával. Mondjuk nálunk tényleg úgy volt, hogy tavaly egyik sem volt beteg egyátalán az őszi téli időszakban, most meg folyamatosan van valami, de nem csak erről szól a kérdés, hogy óvoda vagy nem óvoda...

Klára,

Szentmihályt én is támogatnám, már csak azon önző okból is, hogy legalább egy ismerősöm legyen arrafelé. :D Amitől a leghobban félek, hogy mennyire fogom tudni otthon érezni magam azon a vidéken. Nincs ott semmi, csak házak. :( Én pont azt szeret(t)em Zuglóban, hogy kertvárosi, mégis nyüzsis. (Csak sajnos egyre nyüzsisebb és egyre kevésbé kertvárosi. :()

Lengyel utca: 34 körül hirdetik. 118 nm 2 szoba, 3 félszoba, 2 nagy erkély, 3 irányba néz. Belül is rendben van, szépen felújítva, klassz konyhabútorral, gépekkel, és van hozzá egy saját garázs is. Ha nem jött volna ez a házikó, akkor azt hiszem megvettük volna.

Na ez kicsit úgy hangzott, mintha valami ingatlanos lennék! :D
Vendég
 


Klára,
Uzsokinál döntöttem. Isteni sugallatra, biztos hallotátok, hogy ha nem körzetes kórházban szülsz januártól, akkor azért is fizethetsz.

Én úgy tapasztaltam, hogy drágább Sashalom Sztmihálynál.
Nekem vannak arrafelele ismerőseim, ezért is tetszik, nem teljesen ismeretlen terep.
Meg Zuglóhoz is közel van. Kópé, majd az ovin keresztül megismerkedsz hasonszőrüekkel. Nézegeted az ottani ovikat, vagy visszahordjátok Zuglóba Zsoltit?

B
bella2
 
 


Bella,

Egyelőre úgy tervezem, hogy visszahordjuk oviba, már amennyire egyátalán oviba járásról beszélhetünk az elmúlt hetek tapasztalatai alapján. :( Meg amúgy is útba esik apjuknak munkába menet.

Kórház téma: ennél nagyobb szemétséget elképzelni sem lehet, hány kismama lehet, most abban a helyzetben, hogy nem a körzeti kórházban szül, és majd fizethet még ezért is pluszban. Azt hiszem még én is elmegyek a nem körzetes nőgyógyászomhoz az idén. :? (persze nem szülni...)


Kópé
Vendég
 


Sziasztok !

Skála:34 m???az rengeteg,jól elvagytok eresztve ha megtudtátok volna venni!!!!!!!Klára:

Klára:Ismered a püspökőt?Az szuper,nekem már rég óta a lelkivezetőm még amikor kint voltam Olasz o.ban és utána amikor hazajőttem!!
Szeretném ha az eskűvő a Szeminárium melletti templomba lenne mrt az olyan igazi .Tehát sötétke finom füstőlő illata van.A bosira nemszeretek járnin a Sz.Antal plébániára mert annyuira csunya.
Már elterveztem h gregorián lesz egész végig,van egy káéntor ismerősőm remélem ráér majd akkor.

Bella 2:mi is a Kassaira fogunk járni ,mert hivatalosan oda tartózunk majd és a Regina Pacis közösség is odajár ahol én 5 évet töltöttem el.Majd talizhatunk ha gondolod.


Mindeni megy Zuglóból???!!!!!!!Pedig még szerintem Bp.i kerületek közül a legjobb (persze Buda után)
Mi örülűnk h ezt is megtudtuk venni(ezt is hitelre egy részét)

B.

Kép
beataa
 
 


:arrow: :mrgreen: Ja és a korház téma mekkora szemétség már ellnézést!!!!!!!!Nemtudom mit fogok tenni mert a Kútvölgyiben szültem és igy is a vizitekkel és a hálával=160 e volt.Akkor most + kell fizetnem még mennyit?Én szülni akarok 2 éven belűl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
B.

Kép
beataa
 
 


Beáta, nem mondod, hogy Reginás vagy!!! :P Idén nem voltatok esetleg a lelkigyakszin Kecskeméten? Mert mi igen!!! Amúgy én 8b-s vagyok :wink: Szóval náluk voltam sokat, itt is, meg Franciaországban is. (Mármint Nyolc Boldogság Kat Köz, félreértések elkerülése végett.)
Amúgy a reginások inkább a Bosnyákra járnak, legalábbis pár hete mindig látom őket vasárnap. Az az olasz fiatal anyuka, aki most itt lakik a brazil férjével, megint babát vár, tudtad? Vele is összejárhatsz, közel laknak ;)
Bella, és Uzsokiban kinél gondoltad? Vagy ügyeletes? Különben elképzelhetőnek tartom, hogy a klinikák kívül esnek ezen a szabályon, ahogy az iskolakörzetesítés sem vonatkozik a nem önkorm. fenntartású iskolákra. Szóval vannak körzeten kívüli intézmények mindkét műfajban. De ezzel az új rendelkezéssel csak ezekben fogják még jobban növelni a zsúfoltságot. Én is nagyon ki vagyok akadva. :evil: A bölcsességfogaimat is azért vetettem ki most gyorsan, mert jövőre már ki tudja, mennyit kellene fizetni érte. Most legalább túl vagyok rajta...

Kópé, ingatlanoson keresztül megy annak a lakásnak az eladása, vagy kit kell keresni? Esetleg megnéznénk, bár valóban drágácska. :( A házban lakó ismerőseink nem is tudtak róla, hogy árulják :lol:
Még Kópé: az ovinkból egy család is most költözött ki a 16. ker-be, két gyerekük járt a csoportba. Úgy képzelték, hogy majd visszahordják őket Zuglóba, de végül mégis ovit váltottak. Baromi kényelmetlen a kicsiknek az ingázás.

Pusz, Klára
klara
 
 


Klára:
Tudom mi a 8b,mert 4 évig nővérkedtem a Reginában és a Közösséggel szemben ahol van a Motel mellette lakik a nagypapi és mindig megyek hozzájuk is.Egyébként ha 8b.s vagy vagy voltál tudhatod h annyira nem egyszerű összejárni a belső közösség tagjaival mert .... neked inkább nem magyarázom.Természetesen átmegyek de én inkább egy barátosnéra vágynék a közelben aki akkor megy el és oda ahova akar érted?lNem voltam a lelkigyakszin mert Kolos még pici és inkább nem.
A Közösség a Sz.Lélek Plébániához tartózik elvileg oda kéne járniuk csak a Bosi közelebb van!

Anna a Déma felesége mindjárt szül 3 héten belül és eddig lányt mondtak neki de ő fiúnak érzi.

Na mi van a Mamyt annyira elriasztottuk h már nem is jőn?Inkább visszament az őszi babák topicbs?Brühühü
:cry:
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!

Klára,

A tulaj maga hirdeti, ha gondolod előkeresem a számát és elküldöm privát üzenetként.
Én is sokalltam, de valamennyit talán lehet alkudni.
Ovi: majd meglátjuk, egyelőre én sem zárkózom el semmitől, csak arra gondoltam, hogy a gyereknek jobb lenne, ha már megszokja itt. (persze ahhoz járnunk kéne)

Beáta,

Annyira nem vagyunk jól eleresztve, csak szerencsére van egy lakásunk, amit eladhatunk (ez sem lesz könnyű), némi kp, és persze sok-sok hitel, ebben a "kiegyensúlyozott" gazdasági helyzetben. :?
Tényleg drága, ezért is lesz inkább ház, ennyibe az is belefér.
Vendég
 


Sziasztok!

Beáta!
Nem riasztottatok el... :wink: Csak nem mindig engedi a Kislánykám hogy hosszasan üljek a gép előtt. Most alszik. :wink:
Örülök, hogy talán így sikerül összehozni egy "klubot" tényleg jó lenne talizni. Mikor költöztök ide?
Az igazsághoz tartozik, hogy mi február óta lakunk itt, de csak albérletben, és jövő ősszel költözünk tovább, immár végre a sajátunkba. Az nem Zugló lesz. De akkor már Gesztikém 1 éves lesz. Ezért addigis jó lenne tartani a kapcsolatot! Meg persze utána is lehet, itt a fórumon! :wink:
Egyébként most a Füredi úti lakótelepen lakunk, a Vezér és a Fogarasi között.
A Cserepesházban valóban van baba-mama torna és baba-mama jóga, ha jól emlékszem, 2500 Ft/hó, heti 1 alkalom. Én a jógát nem ismerem, nem is igazán izgat. De ha más nincs, akkor esetleg a torna jöhet szóba. (Nekem sem ártana).
Esetleg uszodát tudtok a közbelben? Csömörön van egy delfin uszoda, de elég drága! 1 alkalom 1500 Ft, ebben csak 1 szülő van. Ha mindkét szülő jön, akkor + 680 Ft. Eléggé húzós, nem? És csak kb. 30 perc az egész.
Látom, hogy keresztelőre készültök. Írnál nekem erről bővebben, mert halvány fogalmam sincs, hogyan kell egyáltalán elindítani az egészet. Mi is szeretnénk Gesztit megkeresztelni, mindketten a férjemmel meg vagyunk, még az eredeti keresztlevél is megvan, de nem vagyunk vallás gyakorlók. Nem tudom, hová lehet egyáltalán menni, fontos-e a lakóhely, (állandó címünk nem zuglói, és el is fogunk költözni), van-e esetleg konkrét tipp ahová menni lehetne? Bocs ha hülyeségnek hangzik a kérdés, de tényleg nem tudom hogy megy ez. Köszi!

Skála Kópé!
Babamasszázs az Uzsokiban? Hm, ez jól hangzik! Tudsz esetleg bővebbet? Van elérhetőség?
Köszi szépen a tippeket!

Mennem kell, igyekszem jönni sűrűbben!
Puszi mindenkinek!

Egy kép a mi kis Tündérkénkről:
Kép

Kép
mamy
 
 


Kópé, köszi, küldd át a számot, ha megtalálod!
És igen, azért ha van lakásunk, és azt akarjuk eladni plusz kipótolni, akkor tágabbak a lehetőségek, mint ha a nulláról kéne kezdeni...
Kópé, hirdetitek a tiéteket? Én még nem vágtam bele, valahogy nincs erőm hozzá...
Beáta, én belső tag nem voltam a 8b-ben, de azért tudom, miről beszélsz :wink: Csak vicc volt, hogy Annával babaklubozzál. Engem amúgy picit szokott is bosszantani a közösségi tagoknak ez a hozzáállása, hogy ők mennyire elfoglaltak, mi meg itt a világban hogy ráérünk... Ja persze. :lol: Itt Mo-on is laktál a köz-ben, vagy csak kint?
Szti, neked még tartozom a lektorálásért :wink:
:) Klára
klara
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom beindult a nyüzsi, én is megpróbálom felvenni a fonalakat.

Beáta, husi ügyben: én mindig ugyanahhoz a csirkéshez járok, ami a középső "utcában" a második, ha a Csömöri út felől indulsz. Nagyon rendesek és szép az áru is. Disznóságokat itt-ott veszek. Régebben a Cora-ba jártunk, ott egész jó husik voltak. Mostanában Tesco, ott nem merek venni. :(

Mamy, Klarissza: nekem szerencsém volt, mert a szembeszomszéd lánnyal 3 hónap eltéréssel szültünk, úgyhogy együtt tudtunk menni sétálni, később játszizni, télen meg átjártunk egymáshoz. Pl. én vigyáztam a kislányra, amíg az anyukája intimtornára járt az Uzsokiba. Szóval érdemes a szomszéddal próbálkozni, vagy hasonló korú babás anyukákat megszólítani.

Sziszike, gratulálok! Lassan babázol is, ugye?:wink:

Kópé, sajnálom, hogy így alakult az ovi Zsoltinak. De a szomszédom... (most már másodszor) ... pl . éppen betegségek miatt, orvosi javaslatra ebéd után elhozza a kislányt az óvodából. Esetleg kipróbálhatnátok, hátha működik. Délelőtt úgyis nyüzsögnek, meg kint vannak a levegőn, utána otthon alvás vírusmentes szobában...

Bella, nekem is nehezebb volt a második. Kb. a 25. hétig Bencével csak émelygés, Ákossal viszont napi szinten róka. Utána viszont könnyebb volt. A császár meg ugyanolyan sz@r...

Bencét is a Kassain keresztelték. :) Ákost talán Fóton fogják, ha végre meg tudnánk szervezni.

Jó éjt mindenkinek!

Ui. Mel Gibsont ma én sem láttam.

Kyra
kyra
 
 


Bébiszitter ügy:
Hát igen sokkal szívesebben adnék zsebpénzt egy ismerős babának, mint egy vadidegen bébiszitternek :lol:

Na jó majd meglátjuk, hogy a profik hogyan állnak hozzá :), ma írtam egy közvetítőcégnek.
(700 Ft-ot gondoltam óránként, szerintetek azzal kiröhögnek? :oops: :oops: )

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok:


Csak röviden mert Kolos órdít.
Tegnap nemvolt püspök mert éppen Skóciában volt és a titkárnő nem mondta le a találkozott,tehát hoppára mentünk és őrjöngtünk a belvárosi gugó miatt! :evil: Ki tudja mikor lesz időpont legközelebb mert most is megy el 1 hétre..

Közösség:Belső tag voltam/szerzetesnővér 5 évig abból 4 évig kint veronában.

KeresztelŐ.Mamy ha tényleg érdekel majd megírom de el kell döntenetek mikor akarjátok a keresztelőt,mert ha nem is ide vagytok bejelentve,az ideiglenes egyenlőre itt van .Az adott áll.lakcím sazerinti Plébániát kell megkérni az engedélyre mert hivatalosan oda jelented be h megszületett a baba stb..
Kicsit bonyolult de nem vészes....Mi talán dec közepén költőzünk...

Hentes:majd megnézem a csirkést:köszönöm.

00 ft szerintem nem kevés de lehet h a cég lefog huzni!
Én 2001.ben 500/ó csináltam de magán embereknél és nem volt közvetítő cég!!!Két iker baba volt 3 hósak az egyik beteg(azóta meghalt..)

Lekellene mennem a piacra de esik az eső.. :cry:
Mi egy 8 lakásos társasházba megyünk ahol van 2 nagyon idős néni 2 ffi aki soha nincsen otthon csak este és a maradék lakok máshol v külföldőn vannak=szomszédolás kizárva.,

Reginások tényleg elvannak foglalva de nem mindig a megfelelően:Elvileg a szolgálat mpl családok segítése lenne a fő cél csak az olaszok túlbonyolítják.....Meg amióta nem vagyok ott nemtérnek magukhoz..(magunk között)én vittem a fiatalokat ,egyetemistákat és családokat..Most kicsit akadozik de Isten majd megsegíti őket remélem..

B.

Kép
beataa
 
 


Beáta, szóval te vagy a Beáta nővér? :P Na tessék. És veled történt az az eset Veronában, hogy "Beáta vagyok - Én pedig Santo?" :lol: Sokat hallottam rólad, de pont mikor itthon voltál, nem jártunk olyan aktívan arrafelé. Max az Urbán-gyerekek keresztelőjére tévedtünk oda, mert a Sára őskori barátosném :wink:
Most sztem kezd alakulni a közösség amúgy, de tényleg kicsit "anyátlanok".
A püspök atyával ez van, ja, mi is jártunk már így... Akkor most nem is érdemes keresnünk eszerint, úgysincs itthon. :(
Mamy, keresztelő: eléggé változó ez a dolog, az adott atyától függ, hogy mennyire veszi komolyan az egyházi házasságot mint követelményt (keresztszülőknél is!), meg hogy oda járjatok rendszeresen a templomba... Nem tudom, melyik atya mennyire laza ezen a téren, enyémek már rég meg vannak keresztelve mind a ketten. :)
Pusz,
Klára
klara
 
 


Mamy:Szerintem a legegyszerűbb ha elmész ahhoz a plébániához ahova a címetek szól és megkérdezed a plébánost h ő miképpen szeretné a keresztelőt.Jobb az ha a szűlők is megvannak keresztelve,bérmálkozva+ eskűvő.A kewresztszűlökről nem is beszélve.

Klara:igen én vagyok a beáta nővér(voltam)
Urbánék jó fejek...
B.

Kép
beataa
 
 


Sziasztok!


Klassz idővan odakinn ugye? :? Ma is egész nap benn leszünk. :(

Mamy,

Nagyon aranyos ez a kislány, szép szabályos kis pofija van! :)

Keresztelő: max. református keresztelőről tudnék írni. Az nem ilyen bonyolult. De persze nem ezen múlik! :)

Csombó Szilviának hívták a védőnőt aki tartotta az Uzsokis masszázst, ha jól emlékszem. Telefonszámot nm tudok, de az usokiban nyilván kapcsolják. Nem biztos, hogy tart még masszázst, mert ez többéves infó.

Beáta, Klára: Mi ez a 8b, és mi ez a szerzetesnővérség? :) Csak hogy mi is értsük... :oops:

Klára: küldöm privát üzenetben a tel. számot.

Kyra,

Elhoznám én a Zsoltit ebéd után, de akkor alszik a kicsi is. Egyig meg nem bírná ki, hanem a kocsiban aludna el. :(

Hús kérdés: Én már se Corában, se Auchanban, Tecsoban meg pláne nem merek venni, max. Kaisersben. A Piacon csirkét meg a Zsidi pipinél.
Vendég
 


Klára, ha nem kaptad meg az üzit, szólj, mert akor elküldöm újra. Valahogy nem a kimenő mappába került... Nem értem.

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül kérdezgetek de a segítségetekre lenne szükségem.
Tervezzük, hogy a Benkő utcába (vége) megyünk lakni. Van egy 1.5 éves kisfiúnk és nagyon vágyunk már a belváros után (nagy bérház) egy kicsit nyugodtabb helyre. Azonban most itt visszaolvasgatva kicsit megrémültem mert azt hittem, hogy megfogtuk az isten lábát vagy mégsem?! :( Mi ez a repülőgépzaj? Tényleg nem olyan szuperjó arrafelé lakni? Gyerek szempontjából? (játszótér, park, bolt stb.)
Kérlek segítsetek!
Köszi: Anikó
panka78
 
 


Kópé, ezek újabb alapítású katolikus szerzetes-közösségek.
Regina pacis és
Nyolc Boldogság.
A Regina olasz, a 8b pedig francia eredetű. De családok is lehetnek tagjai, meg egyedülállók, meg papok. Ez is része a karizmatikus megújulásnak. A reginások történetesen épp Zuglóban élnek (Argentina tér), a 8b-sek Zalában, meg újabban az Örökimádás templomben az Üllői úton is megtalálható egy kisebb társaság.

Én anno felcipeltem enyémeket a lakásba, ha a babkocsiban aludtak el. (Közben vagy felébredtek, vagy nem.) Vagy úgy érted, hogy az autóban? Az viszont tény, hogy kisebb korában én is sokszor hazahoztam Gellértet ebéd után.

Anikó, hát ez nehéz kérdés :) A Benkő utca az épp egy légifolyósó alatt van, ezt nem tagadhatjuk. De van, akit nem zavarnak annyira a repülők, mint pl engem. :? Játszótér, park-ügyben elég jó ott a helyzet, most épül egy új, szuper játszó az Adria-lakótelepen pl. Vásárlás: van egy Spar a Paskálon, meg van egy 7csemege az Egressy-Nagy Lajos kereszteződésben. Nem rossz környék szerintem Zuglón belül. Társasházba mennétek? Abba a nagy rózsaszínbe esetleg? :) A belvárosnál sztem mindenképpen ezerszer jobb, és jó a közlekedés is.

Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Klára, köszönöm a gyors választ. Még nem tudom, hogy melyik ház mert hétvégén nézzük meg. (ja és egyenlőre albérlet, hogy kipuhatoljuk a környéket)
Hát sajnos én elég "zajérzékeny" vagyok, pont ezért szeretnénk többekközött költözni. Jelenleg egy körfolyosós nagy épületben lakunk és itt mindig történik valami. E miatt szokott rá a kismanónk hamar a napi egyszeri alvásra és van, hogy ezt is megszakítják. És ebből már nagyon elegem van. Azt hittem végre nyugi lesz. Szóval ahogy most az internetet böngészem (repcsi ügyben) elég hangos a dolog! Szerinted gyermekébresztő?
szia, Anikó
panka78
 
 


Anikó, szerintem szinte biztos, hogy nem gyerekébresztő. Pláne csukott ablak mellett. :) Nem olyan jellegű zaj, mint amikor egy gangos házban kiabálnak vagy fúrnak... Ritkán mennek annyira alacsonyan a repülők. A mostani ovink meg a régi bölcsink is pont ez alatt a légifolyósó alatt található, és nem zavarták a gyerekeket az alvásban a repcsik, na persze az enyémeknek tök mindegy, mert ők enélkül sem alszanak délután már nagyon régóta. :? Engem inkább a tudta zavar, hogy ott húznak el a fejünk felett, néha borzasztó alacsonyan. Meg éjszakánként hangos nagyon, amikor a nagy csendben zúgnak el a gépek... De a gyerekek nem szoktak erre sem felébredni. :)

Más: szeretnék én is kérni egy kis segítséget, mekin kívül tudtok olyan helyet Zuglóban, ahol lehet szülinapi bulit rendezni? És ha lehet, ne olyan drágán, mint az állatkerti játszóházban... Köszi, ha válaszoltok.

Klára
klara
 
 


Sziasztok !

Tesco és egyébb áruházban én soha nemakarok husit venni,szerintem életveszély csak a megszokott piaci árus!


Lakás zuglóban!Én inkább a Erzsébet,Bosnyák és Balázs környéket ismerem ott nemzavaró a repcsi,és miost jelenleg mi is körfolyosósban lakunk és borzalom de már nemsokáig!!Közel van december közepe és a költözés!!!

A Reginás nővért és a többieket a Bosnyáktéri templomba lehet látni!!

Klara:miért akartok otthon kivűl ünnepelni a gyerekekkel?Nem jobb otthon?Én utálom a mc.t (gondolom te is)
Perfect vagy franciából akkor?A Krisztinát is ismerted annakidején esetleg?
B.

Kép
beataa
 
 


Köszi, köszi :D
Nem tudom mit csináljak, mindenesetre azért megnézzük!
Ha esetleg még vannak vélemények szívesen veszem, vasárnapig van időnk! :lol:
Mégegyszer nagyon köszönöm!
Remélem még találkozunk itt ha zuglói mami leszek! :D
panka78
 
 


Beáta, hát mert az egész ovis csoportot nem tudom meghívni hozzánk :P Szűkösen is lennénk, meg idegekkel sem bírnám, szétszednék a lakást :lol: Utálom a mekit, persze, és ráadásul a fél csoportnak ott rendezik a buliját, szóval úgyis megy majd eleget oda a fiam, ha meghívják :wink: (Meg szokták.) Valami játszóházféle jobb lenne, de azok rém drágák szoktak lenni. A Gvadányin levőben amúgy a jövő héten lesz bulija az egyik kislánynak, szóval arról tudok. :wink:

Perfekt franciától messze vagyok, mert már elég rég voltam kinn, és folyamatosan felejtek :cry: De jelenleg is fordítok egy könyvet a közösségnek azért franciából. Valami még rémlik :wink:
Arra a Krisztinára gondolsz, aki Botfán volt nagyon sokáig, és nővér? Persze, őt is ismerem. A régi tagokat mindent, csak a próbaidősöket nem tudom mindig követni :)

Anikó, biztos találkozunk, mi közel vagyunk ahhoz a környékhez. :) Volt amúgy még pár éve itt a fórumon egy anyuka épp a Benkő utcából, de már jó ideje nem írt sajnos.

Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok ma.

Panka, én is borzasztó zajérzékeny vagyok, de Klárának igaza van abban, hogy nem gyerekébresztő a repcsizaj, sokkal rosszabb, amikor a szomszéd házban a kutya ugat éjfélkor (falon keresztül hallható), vagy ráküldik a házimozira a Gyűrűk ura 1-3-at. Vagy szerdánként a Family Frost, én nem is tudom, hogy a kertes házakban mit csinálnak az anyukák. Tőlünk két utcányira megy, de arra már többször felébredtek a fiúk.
Ha én most lakást vennék, akkor tuti olyat néznék, ami az épület szélén van, a hálószobáknál nincs szomszéd és lehetőleg felül sem.

Kópé, most éppen nem látom a szalagodat, hogy Anikó pontosan mennyi idős, de talán át tudnád úgy szervezni, hogy de. 11 körül aludjon egy kicsit és akkor kibírná mondjuk 1-1/4 2-ig.

Mamy, asszem a Bosnyákon eléggé ragaszkodnak ahhoz, hogy szülők és keresztszülők is legyenek keresztelve, bérmálva, összeházasodva, stb. Bencét ezért a Kassaira vittük, mert ugyan a keresztszükőknek nem volt egyházi esküvőjük, de sokkal inkább Istennek tetsző életet élnek, mint néhányan azok közül, akik minden vasárnap a misén ülnek.
Viszont Ákost azért szeretnénk Fóton keresztelni, mert ott volt az esküvőnk is, lassan 10 éve, lehet, hogy már megvárjuk az évfordulót.

Klára, sajna nem jut eszembe jó bulihely, de az rémes, hogy a mekinél, abban a kis villamoskocsiban (vagy mi) gyerekzsúrokat tartanak.

Kyra
kyra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?