Új privát üzeneted érkezett!

Amneris, nagyot nőtt a porcelánbabácska. Sződön még olyan picike volt :)
szuperboszi
 
 


Itt már egy hónapos nagylány...
Kép

És itt már majdnem fél éves!
Kép

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Hoztam nektek néhány fényképet, múlt héten voltunk az Állatkerti Játszóházban, nagyon élvezték a gyerekek :)

Kép
Vivien függeszkedik

Kép
Vivien a csúszdán

Kép
Veronika is játszott :)

Kép
A nagy halászok ;)

Ez a kép pedig a szombati találkozón készült, Kizsó Zsófija babázik Veronikával :)

Kép

Tirza és Rvan, nagyon drukkolok Nektek!!!
ildi_ko
 
 

 
 

Steiff Biájának nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Kép
ildi_ko
 
 


Bia! Nagyon boldog névnapot kívánunk :):):)
szuperboszi
 
 


Obea:
Én jelentem PALACSINTÁT... :lol: :oops: (mármint azt szedem a gyerekek mellett) A fenekemnek nem tesz túl jót, de a fáradt lelkemnek annál inkább! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Gabszi:
Mindig az alkalmas időpontra várok, amikor majd ráérek... Még nem jött el, de lehet, hogy elkezdem word-ben a piszkozatot és egyszer csak elkészül... Egyébként már arra is gondoltam, hogy aktualitását vesztette... Annyi új baba van, Lili már egy kész vénasszony. :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Bia:
Névnapod alkalmából nagyon sok puszit küldünk!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marcianyu!

Tessék csak leírni. Mi az hogy vénasszony!!! Kicsit nagyobb lesz és majd jól elmondom neki, hogy ilyeneket mond rá az anyukája.

Még ilyen képeket, olyan édesek!

Ildikó!
Nagyon klassz lehetett a játszóház, látszik Vivien arcán mennyire élvezi.

Biácskám!
Nagyon boldog névnapot kívánunk neked!

Voltunk ma sulinézőbe. Nekem nagyon szimpatikus volt az iskola. Elég modern és korszerű, nem beszélve arról, hogy busszal 10 percre van tőlünk. Hogy én eddig miért csak Pest fele gondolkodtam. A fiamnak is tetszett! Mindenesetre biztos, hogy be fogjuk jelölni a felvételinél.
simineni
 
 


Rvan ez csodálatos! Gratulálok a fiúkhoz és sok boldogságot kívánok!

Amneris, nagyon ügyes Zituska! Megcsodáltuk ám Melindával szombaton, csak Veled nem végül találkoztunk személyesen :(

Kép
Kép
emike
 
 


Bia!

Nagyon boldog névnapot!


Kép


Timi
latimi
 
 


Sziasztok!

Rvan
Nagyon drukkolunk Nektek!
Sokat gondolunk Rátok! A májusi Gólyahíres talin még nem is gondoltunk, hogy karácsonyra Anyuk :lol: leszünk.

Tirza
Sokat gondoltam ma Rátok. Ma voltatok a gyámhivatalban? :P
Utólag is köszönöm a gyönyörű képeket a gyönyörű Hüvelyk Matyiról :P

Amneris
Gratula Zizinek :lol: A cicának pedig kitartást :wink:

Matiba
Nagyon szép szülinapi meglepit választottál :D

Ildikó
Olyan jó, hogy írtál :P
Köszönjük a képeket.

Kizsó
Mekkorát nőtt Zsófi :P

Jiny
Dórikának további jó étvágyat :P

Szombaton sokat gondoltam Rátok. Küldtetek képeket körmailben :( ?, mert én nem kaptam.Kaphatok?
Vasárnap a botanikus kertben jártunk. Szaladgáltunk az avarban, hosszú percekig nézte Miklóska a patakot.
Kép
És talán ott :lol: :cry: a botanikus kertben belebújt a kisördög :twisted:
Hiszti technikákat fejlesztett ki az utóbbi három napban, annak örömére, hogy Apával nem is találkozik. Robi hajnalban megy, késő este jön haza a munkából. Kicsit elkeserített, de utána találtam pár jó cikket, ami rádöbbentett, hogy teljesen normális a reakcióm :wink: kb. én is :lol: és Miklóska csak igyekszik életkorának megfelelően viselkedni :twisted: :lol: .
http://www.patikamagazin.hu/index.php?cikk=1695

Jövő héttől játszóházba fogunk járni Vácra. Azaz teszünk egy próbát és meglátjuk. Busszal megyünk és jövünk majd. A "játszótér" előtt van a buszmegálló. Nagy érdeklődéssel lesi mindig, kiváncsi leszek mi lesz ha majd fel szállunk Rá.

Bia
Boldog névnapot!!!! Kép

Szép délutánt Mindenkinek.

Üdv Süni

Kép
renóca
 
 


"Vasárnap a botanikus kertben jártunk."
No de melyikben?
:lol: A vácrátóti botanikus kertben :wink:

Kép
renóca
 
 


Marci_anyu: mitől tudná egy születéstörténet aktualitását veszíteni??? :shock: És csak ne sértegesd a menyemet, jóóóó? :)
Én most amúgy elég nehezen bírom, Csenge megint "rámszállt", egyik erre húz(na), másik arra és hát néha magam is leülnék egy cseppet. :oops:

Amneris: hát őszintén remélem, hogy a kispasi popóját dajkálta Ancsúr, bár a nagyé se rossz... :oops: :lol: :lol:

Keresek majd én is összehasonlítós képet (Amneris, a párod legalább annyit fiatalodott, amennyit a lányod öregedett! :lol: ), de ez a fotó közben eltérített - még én is zavarba jönnék, ha meg kéne mondanom, hogy a fiam, vagy a lányom van-e ezen a képen (már persze a páromon kívül :) ).

Kép
rkata
 
 


Sziasztok!

Én is csak várom a talis képeket..... :cry:

Tündériek a képek. :)

Amneris: Úgy látom, cicusnak annyi. :? :)

Gabszi: küldesz képet a gyermekeidről körmélben? úgy szeretném már látni, menyit változtak. :) Egy fenékrszálós kisasszony, meg egy naaaaaaagy iskolás. :)

Obea: Nagyon édes Gréta! reméljük, sokáig fog tartani a székben való üldögélési kedv. :)

Ildikó: De jó hely az a játszzóház. :) Látszik a gyerekeken, hogy élvezték. :)

Nekünk is van ilyenvoltilyenlett képünk. :)

Gergő 9 napos :)
Kép


És Gergő 11 hónapos :)

Apa meg majd egy évvel öregebb és pár kilóval több. Hiába, a kor.... :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Süni, de szépek vagytok ezen a képen! :)
Merre jártatok? Vácrátóton?

Mi a Manófalva játszóházban voltunk Vácon egyszer, mi jól eljátszottunk a párommal, Csenge meg fel-alá rohangált. :)
rkata
 
 


Rkata! Énn Csenire tippelek :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Bia! Boldog névnapot!

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Obea: De jó, hogy írtál! Már nagyon régen hallottam Felőletek! Gréti nagyon édes az etetőszékben, tisztára olyan, mint aki már elmúlt vagy féléves is!

Nem csodálom, hogy rosszul bírod Apa nélkül, nálunk is Micu nagyon belehúzott a munkáiba, mert múlt héten 3 hétköznap is Bp-en voltunk, szóval van mit bepótolnia - de én is nehezen viselem egész nap egyedül a három lurkóval :( Vivien nem jár oviba, mert van egy húgyuti fertőzése. - nekem a Boci csoki a "szerem" :)

Van egy jó hírem: megyünk mi is vasárnap a TEGYESZ-be!!! Elmarad a férjem zenekari fellépése, így mi is ott leszünk!

Marci_anyu: "majd ha ráérek"... ÉBRESZTŐŐŐŐŐ! :lol: sosem lesz ilyen ;)

Engedélyt kaptam Marci_anyutól, hogy feltegyem ezt a képet. Nekem nagyon tetszik, bár Marci_anyu kérte, hogy írjam meg, nem vesztünk össze :)

Kép

Simineni: Ma lett postára adva a CD, remélem, hogy épségben megkapod!
Le vagyok maradva: Milyen sulit néztetek most meg Pistivel?

Süni: Nagyon jó ez a kép rólatok!!! Olyan jó, hogy kirándultok, tegnap éppen mi is kikaptunk az ovis szülőin, hogy nem kirándulunk a gyerekekkel (mármint ezt úgy általánosságban mondták, nem pont nekünk, de nekünk is szólhat...). És hogy sétálni sem tudnak a gyerekeink normálisan :( Szóval van mit fejleszteni rajtuk :)

Drukkolok, hogy tessen Miklóskának a buszozás és a játszóház is!!

Rkata: Engem sem nagyon hagynak... front van talán?? Veronika aludni készül, a nagyok meg büntiben vannak. Tudod mit csináltak?? Kint az udvaron meghemperegtek valami cement-féleségben :twisted: Honnan jön ilyen ötlet, tényleg az ördög bújhat ilyenkor beléjük....
ildi_ko
 
 


Süni!
Nagyon édes a képetek. :) Miklóska kis tünemény. :) Hihetelenül hasonlítotok egymásra. :)

Ildikó+Marci anyu: Nagyon jó ez az "anyák sorsa " kép. :)
Olyan jót vigyorogtam, amikor elolvastam a hozzá tartozó szöveget. :lol: :lol: :lol:

A kisfiam nem akar napközben aludni. Tegnap fél órát, ma egyet. Remélem, ez nem marad így!


Ma tutira front van, majd szétmegy a fejem, hányingerem van. De lassan múlik, úgyhogy kitartás kedves Anyukák. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Hát, őszintén szólva nekem is volt már jobb napom!

Zsófi folyamatosan szipog, de csak végső esetben szívom az orrát. Ráadásul már több széklete is volt ma, lehet, hogy a foga, de félek, lehet megint az a hasmenéses frász jött vissza+miközben Balázzsal i betűt irtunk leesett ( lemászott?) az ágyról tőlem 0,5 méterre. Még szerencse, hogy hálózsák is pottyant vele, így puhára esett. Nagyon megijedtem, kicsit lehorzsolta a száját, most sebesült. :cry: Ja, a hálózsákot összetekerve azért raktam az ágy szélére, hogy ne essen le. Még jó!

Balázs nyúz, hogy szeretne nézni DVD-t: valami robotosat, amiben jó poénok vannak és Ő is szereti, ja és nem dedós. Mi az?????????????? (Valami, amit imádok ühüm, ühüm -ez a háttérzaj!)Mi az??????????? Kiválasztotta a zongoristát-lehet, nem erre gondolt! :D
Kb. 2 perc múlva elalszom, kávé ellenére....Anyuuuuuu, bedugod ezt ide? Anyu bedugja. Köszi, anyu! ( Legalább megköszöni!)
Végül is az oviban felvett videót nézi meg, azt én is megnézem. Olyan jó látni mekkorát nőtt! Az a legjobb, amikor a kiscsoportos felvételt nézzük. Végig piszkálja az orrát, és a térdzoknija fele lecsúszott...megzabálom :!:

Keli, jelen állapotomban küldésképtelen vagyok! :lol: De igyekszem majd, ígérem!

Jiny, nagyon jó az elektromos orrszívó. Ugyannannyira szív, két elemmel működik, alig van hangja-így elméletileg éjszaka is használható...kár, hogy a gyereknek nagy a hangja.Bárhová lehet vinni magaddal, könnyű tisztítani. Nem bántam meg, hogy vettem.

Ildikó, Balázs nagyon szereti az állatkerti játszót. Balázzsal két éves korától volt állatkerti bérletünk, sok sok délutánt töltöttünk ott. A pénztáros néninek mesélte a boltban, még ki sem látszott a földből, látta a tukánt. A pénztáros néni mondta, hogy Ő nem tudja, mi az a tukán.
Nem tudod?? Hát, egy nagycsörű madár! Akkor biztos nem tudod azt sem, mi az a babirussza!! Majd elsüllyedtem ...

Megyek, nagyüzem van......masszázst szeretnék, koktélt( Tomot nem kérem hozzá, túl mütyür :lol: )+jeges kávét+egy jó filmet+jó könyvet+valami édeset és valami sósat....de leginkább egy kis nyugalmat. Ma morgós és álmos vagyok!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Amneris: :roll: :oops: :lol: :P Na....! Ne tessék kiforgatmányozni a szavamat. :lol: :P :lol: :P Hát a természetesen Kata apájának a popóját már nem bírnám el. :P :lol: :P Vincusét annál inkább. :lol: :P

Még még képeket! plííííííííííííííízzzzzzzzzz! :lol: :P

KépKép
ancsúr
 
 


Ggabszi: Édesem... alig vagy nagyigényű!! :lol: :lol: :lol:
A Balázsos sztori naggyon jó :), és már miért kéne elsüllyedned?? :roll: Mert ilyen okos fiad van???

Ildikó: húú, ez a cementtéma elég gázul hangzik... :roll: Nálunk nem volt azért ennyire kritikus a helyzet, nem rosszalkodott Csenge, csak folyamatosan velem akart játszani, meg sem hallotta a "gyenge" ellenérveimet, miszerint éppen az öccsét etetem, pelenkázom, nyugtatom, megállás nélkül hajtogatta, hogy "anya, jáccá vejem" és húzott a kezemnél fogva. De már itthon van apa!! :)

Nagyon jó a közös kép Marci_anyuval!! :)
rkata
 
 


Úgy gondoltam, csinálok apának vacsit, egy kis nem update lángolt kolbit teszek az asztalra ubival, kenyérrel...
És egyszer csak nem találtam a kolbit. Azt hittem először, hogy leesett, még a hűtőbe is benéztem, hátha ki sem vettem. :lol:
Hangosan gondolkodván, Gergőt is kérdeztem, nem látta e. :lol: :lol: :lol:

Aztán hirtelen meglett :lol:
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Az előbb elszállt a megírt hsz-em... De újrakezdtem azért is!

Biának nagyon boldog névnapot kívánok!

Kép

Amneris! Ügyes kicsi Zita! Jók nagyon az ilyen volt, ilyen lett képek. :) Ez Jinyékre és RKatáékra is vonatkozik! :)

Gabszi drága! Kitartás!

Marcianyu! Születéstörténet, én is én is kérem, plííííííííz!

Ildikó! Látszik, hogy a gyerekek élvezték a játszóházat, a közös kép Marcianyuval nagyon tetszik! :)

Simineni! Örülök, hogy tetszett is iskola! Drukk, hogy sikerüljön oda, ahova szeretnétek!

Tölti! Én már megkaptam az árajánlatot. Te?

Obea! Jobbulást Grétinek!

KeliMoni! Hát majd megzabáltam kicsi Gergőt ezen a kolbászos képen! Tüneményes! :)

Rögtön Mati jutott eszembe, aki szintén imádja a kolbászt. Amikor apósommal találkozott (a párom szülei elváltak, apja újra nősült, hosszú idő után most találkozott a párom is vele, hosszú történet, miért) tavaly, - először látta a nagyapját életében - a kezéből falatozta a kolbászt, és egyfolytában a nyomában volt: Józsi papa, Józsi papa! :) Majd hétvégén megkérdezem apósomat felrakhatom-e a képet, és ha igen, felteszem.

Búcsúzóul egy kép (ami nem ilyen volt - ilyen lett), de nagy kedvencem. Igaz nem a legújabb, tavaszi kb., de akkor is imádom.

Kép
Vendég
 


Jaj, Matiba, annyira édesek a fiúk! :)

Úgy túnik, kolbász szezon van a topikon :lol:
Kicsi kolbászkirálylány gyúrta.... :) A pasik meg megeszik. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Csak egy kép erejéig!

Kép

Kép

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Biának és Jiny-nek így utólag nagyon boldog névnapot kívánok!

Nagyon sokat fejlődtek a gyerekek!

Amneris! Nagyon ügyes Zituska! Ádámka is így mászik már:-) Csak a hétvégén le fogjuk szerelni a szobaajtót a férjemmel. Egyszerűen nem hagyja békén. Rácsavarodik, püföli és mozgatja. Többször fejkopp volt már miatta, természetesen azután meg üvöltés.

Ildiko! Látszik,hogy a gyerekek mennyire élvezik a játszóházat!
Nagyon jól sikerült ez az "Anyák sorsa " kép.

Matiba! Igen megérkezett az ajánlat. Közben a család is szervezkedett, hogy mivel a keresztelő Sajószentépteren lesz ezért egyszerűbb a környék egyik cukrászdájából rendelni így nem kell végigcipelnünk 250 km-en. A szomszédos kisfaluban olyan isteni cukrászda van,hogy nacsak! Nikike keresztelői tortája is onnan volt.

Kép torta

Kelimoni! Olyan édes Gergő a kolbásszal! Olyat kacagtam amikor olvastam!
Képzeld megvan elvileg a keresztelői ruha! Hétvégén tudok róla képet csinálni. Kis csokornyakkendő is van hozzá és világoskék:-) Kispasis nagyon :D

Ryvan-nak és Trizának! Gratulálok! és Hatalmas boldogságot kívánok!

Lányok! Ádámka keresztanyukája az az unokatestvérem lesz aki szintén örökbefogadott kislány. Imádom és határtalanul boldog volt,hogy megkértük legyen a kereszanyuka. Nagyon sokat jelent Neki és természetesen nekünk is.

Kép

Kép
töltike
 
 


Kata, nem is vagyok nagyigényű, Tomot nem kértem, naaa! :wink:
Balázsom pedig sokszor tűnik "okoskodónak", de mit csináljak, ha mindenről van véleménye? Ja, kérem a liberális nevelés.... :oops:
Kata, én Vincusra szavazok. Jól gondoltam?

A képekről:
A dupla etetés nagyon klassz, kiváncsi vagyok, mit szólnak hozzá később a lányok! ( Lili+Veronika)

Gergő, ahogy eszi a kolbászt....hát, teljesen elájultam. Tudja, mi a jó!! :) Balázsnak nem akarja megtanítani?
Az én kisfiam, a drága, a gyorsétteremben sem hajlandó megenni még a hamburgert sem ( undorító benne a hús!!!-szerinte...ételre nem mondjuk, hogy undorító-ez az én magyarhangom automatikusan ilyen esetben), így az én grillezett csirkemelles szendvicsemből eszi ki a csirkemellet, sült krumplival és a salátámból a paradicsomot és a az uborkát hozzá.
Ha most kivonjuk mi marad nekem: egy óriás magos zsemle, benne majonéz, paradicsom és 3 szelet saláta. Klassz mi? Már egész hozzá szoktam! :lol:

Jól látom, hogy a Gilicelányokkal kicsit jobban tele lett az idő múlásával Apa keze? Nagyon helyesek!

Zizike is igencsak megnőtt...de nekem a mostani kedvencem a macska üldözős kép.

Matiba, elképesztő mennyire hasonló karakter a két fiatalúr! És azok a huncut, egyforma színű szemek! Büszke lehetsz rájuk!

Tölti, Ádám nagyon ügyes, hogy már mászik! Nincs róla is egy "macskaüldözős" mászós kép? Lécccci!

Süni, Miklóskát le sem tagadhatod! Milyen boldog kisfiú!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Gilice!!

Ez a két kép egyszerűen zseniális!!! :oops: :oops:

Megzmosodik Apuci, ha majd az óvodás lányai is egyszerre kéredzkednek fel! :wink:
(A hasonló beállításokat talán kímélőbb lesz eztán széken ülve, térdre csüccsent csajszikkal kivitelezni... :lol: )

KépKép
amneris
 
 


Gabszi!

Jól emlékszem, hogy Te méltattál egy elektromos orrszívó gépezetet?
Megkérdezhetem, milyen típusú, hol vetted és mennyibe került?

Esetleg le tudnád fotózni, hogy lássam, mire is gondolsz?
Olyan kis kézben elférős, vagy valami nagyobb szerkezetre kell gondolni?

Pusszancs!

KépKép
amneris
 
 


Olyan jó, most délelőtt itthon van a párom (igaz, most nincs itthon, mert elküldtem vásárolni). Tegnap elment reggel 3/4 8-kor és este 9-kor jött haza :(

Már régebben el akartam újságolni Nektek, hogy kb. 3 hete az egész család átalussza az éjszakát!!! Még Bálint sem kel fel enni ;) Nagyon jó ám ;) Kopp-kopp-kopp :lol:

Ggabszi: Tényleg jó az állatkert, ha Bp-en laknánk, tuti, mi is gyakran kijárnánk, de azért így évente egyszer-kétszer is szuper program! Bár az én gyerekeimet még sokszor a hangya és a veréb érdekli legjobban az állatkertben :D na jó, múltkor a kiabálós majom is bejött nekik...

Komolyan mondom, olyan rossz, hogy Balázst még nem ismerhettük meg élőben! Annyi aranyosat olvashatunk róla, de látni még nem láthattuk :( Na mindegy, sok puszit küldök az okos kis fejére!!!!

Nekem is úgy tetszik ez az etetős kép :) Kisbaba-nagybaba, kis cumisüveg - nagy cumisüveg, kis anyuka - nagy anyuka :D
Apropó, a nagy baba tegnap egyik kajálásakor 210 ml-t evett :O

Rkata: Jár Csenge a családi napközibe? El tudsz menni azalatt simán bevásárolni, meg ilyesmiket csinálni? Szereti Csenge az "óvónénit"?

Kelimoni: Édes Gergő ezzel a kolbásszal! :) Mi lett Apa vacsija?

Matiba: Nagyon helyesek a fiúk!!!!

Gilice: Hát ezeket a fotókat ki kéne tenni valami faliújságra!!! :)

Töltike: De aranyos ez a torta! Ez volt Nikikéjé? Ádámé milyen lesz? Nagyon jó ötlet, hogy az unokatesód lesz Ádi keresztanyukája, van még egy plusz, ami összekötheti őket :) Gratula Ádámnak a mászáshoz!!!

Na megyek, házimunkát végezni :evil: Ja, tegnap kipucoltam az egeremet és most valami leírhatatlanul könnyen mozog :)
ildi_ko
 
 


Sziasztok!

Bia nevében nagyon szépen köszönjük a névnapi jókívánságokat!
A kisasszony tegnap produkálta magát rendesen, majdnem leestem az ágyról úgy röhögtem:
Szóval mi családi házban lakunk és a szomszédunk egy építőanyag kereskedő cég. Mindig nagy a forgalom (na ezt mondjuk azért annyira nem szeretjük :( :napi két-három kamion stb. ). Az erkélyünk félig az utcára, félig a szomszéd házára néz. A gyerekek szoktak azzal szórakozni, hogy kiállnak az erkélyre és kiabálnak csak úgy, vagy a járókelőkkel "beszélgetnek" , ordibálnak nekik.
Tegnap Bia kiment az erkélyre és egy pléh edényt egy bottal rettenetesen elkezdett ütni és ordította ahogy csak bírta: SZABADSÁGOT!!!!!!!!!!!
Mondanom sem kell, hogy a hatás nem maradt el!!!! :D :D :D
steiff
 
 


Sziasztok!

Gilice lányok tüneményesek. :) Apa mosolya pedig naggyon elégedettnek tűnik. :)
Tényleg: Van nálatok olyan, hogy a lányok közül vmelyik inkább apát vagy anyát részesíti előnyben? Bár úgy látom, mindent együtt csinálnak, a képek alapján. :D

Gabszi: Minden rendben? :) Remélem, vki csinált Neked egy koktált. :) Én sokszor örülnék, ha egy pohár vizet tudnék nyugodtan meginni. :)

Hús ügyben üzenem a fiadnak, hogy a kolbitól nagyon erős és okos lesz. :)
A tesóm fia sem szerette a húst egy ideig, az óvodában öklendezett tőle, ha meglátta a tányéron. Aztán amikor olyan 4-es volt, akkor észrevette maga körül, hogy mindenki milyen izmos, Ő pedig mennyire sápadt, vékonyka. Az okot minden okos az ennivalók közti túlzott válogatásban és a hús hiányában jelölte meg.
Most 7-es, kedvence a rántotthús, sokat hízott, nőtt, izmosodott. :)
Úgyhogy Gabszi anyu, tarts ki, majd jön a hiúság időszaka. :)

Tölti: Nagyon aranyos ez a torta. :) Hol csinálták? Megírod? Úgy néz ki, a mi keresztelőnk Barcikán lesz. :)

Ildikó: Volt még kolbi itthon, nem maradt apa vacsi nélkül. :)
Ma reggel Gergőnek csirkemell sonkát szerettem volna dni reggelire, egyfolytában kiköpdöste. Hát, elővettem egy kis kolbit..... :)

Ma olyan hülye helyzetbe keveredtem. Nagy tanulság számomra, mire is kell készülnöm.
Szóval bementem egy kis bababoltba és ott a két eladó az alábbi kérdést tette föl:
Milyen nemzetiségű a kisbaba apukája ?

Agyamban kicsi cikázás, tudtam, hogy a Gergő bőre színére utal a kérdés, amit a vérszerintiektől örökölt, de apa az az én férjem és ezt így mind összerakva mondtam, hogy roma. Hogy miért, magam sem tudom.
Egyszerűen nem a férjem villant be először.

Az eladókban láthatóan megfagyott a vér, olyan meglepve néztek rám, hogy húúúú. Gondolom, mindenre számítottak, csak erre nem.

Hazafelé jövet gondolkodtam, hogy mi lett volna és mi lesz, ha
Gergő mondjuk 5 éves és érti a dolgot, látja zavaromat, stb. Hisz az örökbefogadás mellett azt sem fogjuk titkoli, hogy az ereiben folyik egy kis romavér. :)
Hazudni semmiképpen nem fogok, azért is kerültem ilyen bugyuta helyzetbe.

Várom a véleményeteket! :)

Az biztos, erre a kérdésre is ki kell találnom egy olyan választ, amivel nem zavarom össze a saját kismanómat.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ildikó!

Nyugodtan nevess ki !
"Ja, tegnap kipucoltam az egeremet és most valami leírhatatlanul könnyen mozog"

Erre a mondatra az alábbit asszociáltam. :)
Kis fehér egerek, Ildikó, aki akváriumot takarítgat, amiben az egérkék laknak, hogy jobban tudjanak mozgolódni.
Gondoltam magamban, hogy húúú, de bátor vagy, én meg nem fognám őket.
Olyan harmadszori olvasásra ugrott be, hogy miről van szó. :D

Ma valami nem oké velem. :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

ggabszi! Küldöm a képet ígérem. Csak találjam meg a fényképező elemének feltöltőjét.. Ugy de ugy elpakoltam! :roll: :(

Kelimoni! Varbón van ez a cukrászda. A Fő térnél, a kanyarban ahol a polgármesteri is van. Jobban nem tudom elmagyarázni. A pontos nevét nem tudom de szerintem ez az 1 cuki van ott..

Kép

Kép
töltike
 
 


Lányok! Rvanról tud valaki friss híreket :?:

Ggabszi
Engem is érdekel az órszívó, de már Amneris feltette a lényeges kérdéseket.

Annyira helyesek a gyerekek, odavagyok mindenkiért, szuperek a képek.

Matiba
Ne haragudj, hogy megkérdem, már biztos, hogy írtad, de a két fiad között, hogy "alakult" a 7 hónapos korkulőmbség? Azt tudom, hogy Mati gólyahíres, és Dancsi? Remélem, nem veszed tolakodásnak.

Pusszzz

Tviky

Kép
tviky
 
 


Kelimoni, ez kísértetiesen az az eset, amikor a férjemet kérdezték, hogy külföldi-e az anyuka, aki élből rávágta, hogy nem (rám gondolt), aztán beugrott neki, hogy igent is mondhatott volna, hiszen német is vagyok.
Legközelebb megnéztek engem, majd közölték, akkor mégis az apuka a "barna".

Ha rákérdeznek apukára, anyukára (akik mi vagyunk az én olvasatomban), akkor én miránk vonatkoztatva válaszolok, főképp idegeneknek, aztán találgassanak csak, ki kivel mikor hol milyen ágyba mászott, ill. hogy tudtam bekakukkolni egy "fekete gyereket" a családba. Ha együtt vagyunk, max. szegény férjemet fogják sajnálni a csalfa némber miatt.

Ha a megfelelő ember kérdezi, talán elmondom neki, hogy örökbefogadtuk Bobit, hiszen nem titok.

Vagy egyszerűen rávágom, hogy roma, és újra meghallgatom a "nem félünk-e a génektől" című kérdéskört.

Mostanában inkább azon derülök, hogy régen látott ismerősök hogyan hasonlítgatják Bobit a férjemhez, mennyire "tiszta apja" a gyerek. Férjecskéd se az a hófehér bőrű, hasonlítgassák csak hozzá a gyermekecskét:)

Izgi a terhesség alatt volt, amikor állandóan magyarázni kellet, hogy 4. gyerek, 3. terhesség, és nem nem ikreim vannak. És igen, a harmadik gyerek nem számít bele a genetikai vizsgálatnál sem, és a gyerekek betegségeinél sem.

Múltkor a doki néni kérdezte, a többinek is volt-e gond a könncsatornájával, mint Zórának, mire taglaltam, hogy a két nagynak nem, de Bobiét át kellett mosni. (Ugye ha Zóra "ráüt", akkor neki is ki kell. Aztán jót rötyögtem magamon.

Szómenést befejezve (egy alszik, egy pedig az emeleten rosszalkodik) Kelimoni, az első kérdések meglepőek, aztán már lesz rutinod...., és minden hülye kérdésre tudsz még hülyébb választ adni :):):)
szuperboszi
 
 


Ggabszi: Neeem, Keli nyert, ez a kisfiúnak tűnő csomag tényleg Csenge! :D

Ildikó: szereti Csenge a napközit, igen, de sajnos még csak 2x tudtam vinni, mert beszoktatás után is egy hétig, meg ezen a héten is nagyon meg volt fázva. A védőnő szerint ez bizony összefügg a közösséggel, készüljek fel rá, hogy ez így lesz egy jó darabig. Király... :cry: Egyébként nagyon ügyesen festegetett a múltkor (nem tudom, írtam-e), és úgy en bloc nagyon elégedett vele az óvónéni, mert nagyon illedelmes, minden szépen kér (vagy utasít el) és szépen megköszön. Hja kérem, itthon drákói szigor van. :lol: :lol:
rkata
 
 


Sziasztok!:)

Tviky!
Holnapra nagyon szorítani kell nekik!!!!!
Minden pozitív energiára és nagyon sok szerencsére, kedves ügyintézőkre stb-- stb... szükségük lesz!!!

Szerintem amint van egy kis ideje és konkrétat tud írni, jön és mesél...

Szorítsunk nekik is nagyon-nagyon holnap!!!

Puszi mindnekinek!!!
Bia! Boldog Névnapot!! :lol:
Jiny! Itt is Boldog Névnapot! :lol:
Süni! Hamarosan válaszolok de nagyon sok a dolgom most...
És KÖSZI! :lol: :wink:

KépKép
napsugaracska
 
 


Mai sztori:
Hazafelé tartottunk a parkon át az iskolából. A fák gyönyörűek voltak, ezer színűek. Mondtam Balázsnak:Nézd, milyen gyönyörű színesek a fák! A válasz: Tényleg nagyon szépszínűek, de a lehullott levelektől nem lehet látni a kutyakakát és úgy félek, hogy belelépek!
Tessék, izig-vérig városi gyerek! :?
Háttér információ: megtagadtam a kutyakaka takarítást a cipőkről. Már gázgyújtó gyufát kellett vennem, és azzal piszkáltam a cipőtalpról...
Mindenki maga intézi, mert azért van, amitől én is hányok...
Ja, és utána az egész lakásban olyan szag van, mint az ANTSZ-ben, mert mindent fertőtlenítek, még magamat is!
Érdekes, mióta új szabály van, senki nem lépett bele...igaz szerencsénk sem volt! :wink:

Amneris!Az orrszívó LivingLAB márkájú, akkora mint egy elemlámpa, két ceruzaelemmel működik. Formatervezett, kissé meggörbül a vége vagy behajlik, vagy mi....A mostani Baba Patikában láttam, így kértem a gyógyszertárban.
Marcianyu ma azt mondta, hogy nekik nem jött be az elektromos...igaz, az más márkájú. Nekünk nagyon jól kitisztítja Zsófi orrát, csendes és mindenhová elvihető, hisz nagyon kis helyet foglal. Több gyerek is használhatja , három kis bedugható vége van egy fehér, egy rózsa és egy kék, a könnyebb megkülönböztethetőség kedvéért. Így Balázs a kéket használja, Zsófi a rózsaszínt és egy tarcsi is van.
Röviden összefoglalva ennyi.
Elméletileg nagyon sok időt működik az elemekkel, gyakorlatban majd meglátjuk!

Puszi mindenkinek, megyek...ja, és SENKI nem készítette el a tegnapi koktélomat :cry: Kénytelen leszek magam kiszolgálni, ha ez így megy tovább!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Lányok!

Megy valaki közületek a jövő hét szombati babaruhabörzére? Én Kismama előfizető vagyok, a novemberi számhoz adnak félárú belépőt. Mivel én nem megyek, szívesen felajánlom!

http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=22918
ildi_ko
 
 


Rkata, nem egészen értettem, Csenge most bölcsis, ovis vagy ez egy magán babanapközi? Jó, hogy jól érzi magát :D

Bemutatom a kisebbik lányomat, Anikót is:

Kép

Kép
Kép
emike
 
 


Ildikó!
Én megyek, az tuti. :) Ha esetleg más nem előzött meg.... :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Emike: ez egy bizonyos előírások szerint működő családi napközi, egy családi házban van berendezve a nappali játszószobának, van egy kis alvósszoba+öltöző, és a konyha-wc is gyerekléptékű. Ide viszem hetente 2 délelőttre Csengét. A létszám maximált (7 fő).

Itt találsz bővebb infót:
http://www.csana-info.hu/

Tegnap elvittem a dokihoz, hogy nézze meg a tüdejét, meg adjon vmit a nem múló megfázására, kifelé jövet Csenge még megállt, visszafordult és közölte: "Jövök máskoj is dokkóbácsi, ne aggódj!" :lol:
rkata
 
 


Hahó! Én is jövök ám! Bár még csak ezt a pózt gyakorlom!
Kép

KépKép
jiny
 
 


Most vittétek még csak haza a kis törpéket, és már másznak?
Micsoda jövő vár rám :):):)

Zóramami, akinek a lánya itt alszik a pelenkázón.hu :):):)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!
Ennyi gyönyörű gyermeket! Itt olvadozok a monitor előtt, közben meg bevillan, hogy mióta ígérgetem a fotót kör-emailben az én csajomról. Igyekeszem, de apa laptopján vannak az új képek és mindig elfelejti hazahozni.
Amneris: Zitus nagyon ügyes! Milyen ici-pici volt májusban Sződön, most meg már szalad.
Az én lányomról: állapota szinte változatlan, a dokinéni tanácstalan, ugyanazt javasolta, amit én már lassan egy hete adok pancsinak: Hipp ORS 200, Normaflore, Smecta. Azt mondja, hogy valószínűleg több apró dolog járult hozzá a vizes széklethet: fog+szájban lévő 2 kéz+új gyógyszer+az utóbbi 2 napban már az orra is folyik. Mindenesetre vittünk székletet tenyésztésre. Köszönöm, hogy segítettetek hozzászólásaitokkal, mert egy picit megnyugodtam és nem éreztem magam (annyira) rossz anyának, hogy nem szaladok egyből a dokinénihez. Annyi beteg gyerek van, hogy nem akartam, hogy Pancsi összeszedjen valamit. No de ma mégis elvittem, mert a helyzet nem változott, de fentebb írtam, hogy a javallat az volt, amit egy hete szed, a dokinéni mondta is, hogy milyen ügyes vagyok és kár is volt Pancsit behozni. Ő mondta, hogy vigyem be, csak megnézné, miután telefonon konzultáltunk. DE! A furcsa állagú és rettentően büdös kaki elindította kicsi lányomat a szobastisztasághoz vezető rögös úton. Azonnal szól, ha termés van: oda mutat és hangosan közli: kaka. És ma már előre szólt. Így vettem egy zenélő csodabilit. Itthon alaposan megvizsgálta, és kényelmesen elhelyezkedett rajta, persze ruhástól. Én szépen elmagyaráztam, hogy mire való, meg is értette, legalábbis úgy tűnt, mert ismételgette, amit mondok. Aztán, amikor a pelust levettem és rá kellett volna ülni, kitört a forradalom. Taktikát váltottam. E levél elküldése után az egyik baba fog "pisilni" és megnézzük majd, hogy mi van a biliben, ami ráadásul (reményeim) szerint szépen zenélni is fog, amikor a baba éppen "belepisil".
Tegnap fodrásznál is volt Pancsi, elvégre hamarosan jön a Mikulás és csak ki kell nézni valahogy. A göndörség a vágás után sem "múlt el" a hajából, így reménykedek.
Kissé hosszú voltam, elnézést, de most 10 napig nem leszek. Jövő hét eleje suli, aztán elsején temetők, és aznap este jön a 14 éves keresztlányom és itt lesz a hét végéig.
Jiny: nem felejtettem el, amit kértél, ha Apa hazaér hívlak.
Addig is mindenkit ölelek:
Hildus
Vendég
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

tegnap este egy plédben meghintáztattuk Gergőt. :) Aztán ez lett a vége. :D
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Lányok, Kizsó irta a szomszédban, hogy a fotótárban vannak a 10.21.-i gólyahíres tali képei.
Megtudtam nézni!!!!!! Nagyon jók!

Kép
Kép
ggabszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?