Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti!Nem is szólt,csak hipp-hopp????Lehet,ha szóltok a pocaklakóról....megváltozott volna az utazási elhatározása.......????Sajnálom!De a 3hét,az nem olyan sok idő!barátnő-szomszéd kismamik...nem tudnak segíteni???
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Bonya
Az adenoma a bromocriptintől vissza tud húzódni.Mert ha jól emlékszem szeded?! :oops:
Fel a fejjel,sikerülni fog neked is!

Andika
Sajnálom a cicádat! :( :( Szegényke!


Veronának hatalmas gratula!!!!
Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Kandi, Okr,
igen szedem a Bromot este 1 szem 2,5mg és a doki is azt mondta, hogy van rá esély a surorodásra akár teljesen fel is szívódhat.
A terhesség idősakában van inkább veszély , mert akkor 99%, hogy nőhet és akkor veszélyezteti a látóideget.
Köszi az együttérzést nagyon klasz, hogy van pár jó szavatok.
Kép

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


:) :) :)


VERONA!!!
ÓRIÁSI GRATULA ZSOMBORHOZ !!!!
:)


Kincsecske!
Akkor néhány info rólam.

12 cn. Se mellfeszülés, se hasi fájdalom, semmit sem érzek. A hüvely váladék kezd nagyobb mennyiségű lenni három napja. Clostyt megettem, jövő héten kedden megyek UHra.
A hőmérő szerint még nem volt PÉ. De majd meglátjuk.
Egyelőre türelemmel várom a fejleményeket.
Ha most nem esem teherbe (ha lesz PÉ), akkor biztosan megejtjük ebben az évben kiskatona és HSG vizsgálatot. Ezt muszáj!!!
Norka segített egy stratégia kialakításában, majd meglátom, h sikerül a dokinak beadagolni :)

Bonya!
Ez tényleg szomorú, dehát semmi sem lehetetlen.
Endometriosis, eddig a szervezetedben hol találtak ilyen nyálkahártya szigeteket???
PCOra ott a Metformin
Adenomára IS gyógyszer!!!
És jöhet is a baba :)
Ami a metformin csökkentését illeti. Én biztosan nem csökkenteném!!!!
Ahogy írtad, az a jó, hogy legalább látod mivel állsz szembe. És jelenleg az orvostudomány állása szerint ezek mellett a betegségek mellett lehet gyereked!!! Nem is egy :)

Kandika!
Téged tényleg az ág is húz. De jövőre babád születik és az mindnért kárpótol majd. Még akkor is ha december 31-én fog születni :) És a 2007-es évet örökre az emlékezetedbe vésed majd :)

Kriszta!
Érdekes amiket írsz.
Hogy a babák nem tudnak aludni??? Én sem tudok, három éjszaka sz.rul alszom. Haragszom is magamra. Későn fekszem reggel pedig mint egy depós egér. Nem bírok felkelni.
Anyukád még nem tudja, hogy babás vagy??? Akkor ne csodálkozz, hogy elmegy dolgozni, mert fogalma sincs arról, hogy esetleg segíteni kellene neked.
Nekem pedig úgy tűnik, hogy te tipikusan az a nő vagy, aki csak a férjétől fogad el segítséget. :)
A párod szerencsés ember :)
Ha majd megszületik a második baba, egészen biztosan megviseli majd a párodat. Szerintem minden baba világrajötte felborítja az addig beállított életrendet. :) Aztán eltelik egy nap és már nem is tudja elképzelni az életét két gyerek nélkül. :)
De azért kíváncsi volnék arra, hogy Rejoka mit mesél :)

Norka!
Hát igen, a kiscsajod valóban nem egy hétalvó, de autókázni tényleg szeret. :) Olyan kisédes tömött zsák :)
Felix nem érezné jól magát, mert alig vagyunk otthon. A kutya nagyon unatkozna. Sőt depis is lenne, hogy nem vagyunk vele. Ezért haldoklanak a nővényeim is. Az a gyanúm. :roll:


...vagyok....12cn
Vendég
 


Sziasztok!

Kavits!

Már előre röhögök rajtad, amikor majd 8 hónapos terhesen mindent megadnál egy aranyeres kenőcsért!!! :lol: :lol: :lol:
( Úgy legyen!!)

Az „áldott jó” :lol: 2 órás éjszakai foglalkoztatót tartott 1.15-3.00 közt, reggel 7-től zörgött ( hüppög, szuszog, csámcsog, időnként olyan, mintha fuldoklana, de nem!!!! Csak ilyenkor a kakán dolgozik :lol: ), 8-kor szopizott, utána aranyosan nézelődött, majd indult a hiszti! Vannak olyan bonyolult dolgok az életben, mint a kakilás meg az alvás, ha nem mennek, akkor ordítani kell!!!! :lol: Ilyenkor nem egyszerű megnyugtatni…. a páromat :wink: , aki meg van győződve, h. most valami borzasztó dolog történik a deddel. A ded egyébként végső megoldásként simán álomba hisztizi magát, ha már túlpörgött, csak éppen a párom nincs vele a nap 24 órájában és nem ismeri fel, h. mikor kellene békénhagyni a kis morcogót, így aztán döbbenten áll az ordító egérrel szemben és nem érti, h. már megint mi a baj???? De majd megtanulja! :wink: :lol:

Szerintem Rejo már a 3. gyerek gyártásáról beszélt!!!! :lol:

Végül mi lett a Clostyval, szeded???? LH teszt???? UH?????

Norka!

A Suttogóban sincs számodra segítség??????
De remélem Bogi lassan rászokik az éjszakai alvásra és akkor legalább éjjel nyugtotok lesz!!!

A metformint még én sem kezdtem újra, éppen az általad is felhozott indokok miatt. Gergő is pocifájós és nem akarom még a metforminnal is terhelni, de ha túl leszünk ezen az időszakon mindenképpen elkezdem szedni, mert sajnos már kezdem érezni az IR tüneteit!!!! :cry:
Hülye voltam, h. abbahagytam!!!!!! :evil:

Verona!

Gratulálok a - nem is olyan – csöppséghez!!!!! Milyen kis gömböc lehet!!!!

Bonya!

Kicsit visszaolvastam a hsz-eidet. Szóval neked van endometriózisod, hipofízisadenómád, és pajzsmirigyproblémád. Az utóbbi kettő simán okozhatja a PCO-dat (az ugyanis nem egy külön betegség, hanem inkább tünet!!!!!!!!)
Inzulinszinteket néztek, mielőtt felírták a metformint????? Mert nem biztos, h. nálad a metformin lesz a nyerő!!! Mi alapján írták fel???
Olvastam, h. az endo miatt kivették az egyik petevezetékedet ( a petefészkedet is???), HSG-d volt??? Nem vagy átjárható? Amiatt kell a lombik??
Naszóval:
- Ha indokoltan szeded a metformint, akkor egyáltalán nem kell abbahagynod teherbeesés esetén (már a meddőségi kp.-ok is a 7-12. hétig szedetik!!!). Olvass utána a honlapunkon!!!!
- A hiperprolaktinémiádat viszont teljesen rendbe kéne tenni mielőtt nekifutsz a következő lombiknak!!! Én úgy tudom, h. a Bromótól visszafejlődhet az adenoma!!!!!
- Ugyanez áll a pajzsmirigyproblémára is!!!! Nem írtad, h. szednél rá gyógyszert!
- Az endometriózisod nem tért vissza??? Ha igen, az gyógyszerekkel is visszaszorítható időlegesen!!!!
Feleslegesen ne dobj ki százezreket!!!!!!! Előbb készülj fel a babócák befogadására!!!!!
Még mindig a BMC-be jársz?

Kandika!

Hát ez tényleg nem a te éved!!! :cry: :cry: :cry:
(Mi is így voltunk az előző kutyánkkal. Nincs jó megoldás! De erről nem akarok beszélni! :cry:
Viszont a matuzsálemi korú kanárink felépült egy agyvérzésből, igaz kicsit féloldalas, de ahhoz képest, h. 2 hónapja még csak a kalitka alján hevert és egy petákot nem adtam volna az életéért, ma már simán felszáll az ülőrúdjára és eszik!!!!! :D )
Csak annyit tudok mondani, h. remélem innen már tényleg felfelé visz az út!!!!!

Okriszta!

Milyen Mg-ot szedsz??? Hány mg van benne??? Izomgörcs mit takar, vádligörcsöt v. keményedést????
Még nem mondtátok el? Nagyon tudtok titkot tartani!!!!! :) Ada sem tudja???
rambóka
 
 


Aranykavics,
Nov 7-ére kaptam időpontot, akkor kiderül, hogy Dr. Tűű felírja-e a metformint. Gondolom igen. Csak kivárni nehéz. Néha rám tör a félelem, hogy mégsincs IR, és PCO se, de akkor mi? A bizonytalanság sokkal rosszabb, mint a biztos "rossz". Hipofízis adenoma, pajzsmirigy kizárva. Marad az IR.
De a mensik gyakorisága abszolut nem PCOs-ra utal. Hivatalosan még semelyik nőgyógyim se mondta ki, hogy PCOs, pedig voltam már egypárnál. Az egyetlen erre utaló kifejezés az UH eredményen van, amit, mint kiderült a pcos honlapon ajánlott egyik nőgyőgyász készített. Majd 2,5 hét múlva megtudom, hogy az öndiagnózisom helyes-e. :)


Bonya,
én is úgy tudom, hogy a bromo nagyon jó hatással van az adenomára! Nem lesz gond! A lényeg, hogy tudod, mi áll a baba útjában, és hogy van rá megoldás!

A Premens bogyót egyébként lehet/érdemes a metformin mellett szedni?

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!
mamint
 
 


Sziasztok!!

Régen voltam erre.
Három hete voltam a cukorgondozóban.Elküldött a föorvosnö vérvételre,vércukrot néztek,éhgyomrit,és étkezés utánit.
Éhgyomri:4.0 mmol/L
Étkezés után 2 órával:4.7 mmol/L.
Azt mondta a föorvosnö,hogy elég a napi 1/2 Metformin,és fél év múlva kontroll.

Két héttel a vérvétel elött voltam egy vérvételen,ahol a hormonokat nézték,de levettek vércukorra is.Akkor 3.7 volt az éhgyomri vércukrom.

Nem tudom,lehet,hogy hülyeség,de én úgy érzem,hogy vannak rosszabb és vannak jobb fázisaim.Amikor rosszul vagyok,szédelgek,akkor tuti alacsony a vércukrom,amikor pedig nincs semmi rosszullét,akkor jók az eredményeim.

Szerintem most a fóorvosnö a jó eredmények láttán írta fel a fél tablettát.De mi van,ha rosszabb lesz a helyzet?Akkor is elég a fél tabletta...szédelegve nem tudok dolgozni...Volt már valaki ilyen szituban?
/Egyébként egy tablettát eszek,most nem érzem rosszul magam.Ja,és lement megint egy kiló!!! :oops: :wink: /
pimó
 
 


Aranykavics,
A dokim azt mondta, hogy ha állapotos maradok azonnal abba kell hagynom a metformint, mert magzat károsító hatása van.
Akkor ez nem így van?
Endometriózist a lapatomia után mondták, hogy van és nem kaptam kezelést rá.

bonya


Kép


Kép
bonya
 
 


Sziasztok!

Most nekem van időm és ti nem vagytok net közelben... :)


Rambóka: állítólag Bonya j.o. petevezetője (egyetlen) minimális átjárhatóságú és talán pont ezért a doki nem akarja fölösleges időpocsékolásba belekergetni.
Ezért lesz lombikja.
És Propicyl-t szed(ett?).

Állítólag 3 éve(?) szedi a metformint + életmódváltoztatással 20 kgt fogyott. A fogyást követően elkezdtett menstruálni. 30 nap körüli ciklusokkal.
A metformin mindenképpen kifejtette a maga áldásos hatását.
A prolaktinjára is gyógyit kapott, csak abbahagyatták a szedését. És megint elszált a prolaktinja (amit utólag az MR vizsgálat absolute igazol).

A műtét a nyáron volt. Szóval lehet, hogy volt (bármikor is) PÉ, csak éppen a "helyi" feltételek nem voltak adottak :(

Én úgy gondolom,hogy ennyi gyógyszerrel csak meg lehet fogni a betegséget! :wink: Főleg ha mindent célzottan kap.

Bonya most jól kivesézünk.
Nekem ami homályos, hogy Zsizsiknek azt mondták, hogy egy ideig "függessze" fel a "babaprojektet" (őt is többek között magas prolaktin miatt kezelik), nálad pedig "csak" most volt az MR és máris indítják at első lombikot!

Légyszi pontosíts ha valamit rosszul írtam, ill. a Rambóka kérdéseire is írd meg a választ.
Úgy is jó ha pontokba szeded :)

Még egy utolsó kérdés :)
Mikor volt legutoljára hormon nézve és milyen az eredmény???

Úgy "okoskodom" :oops: , mintha lenne valami ezirányú szakmai képzésem :oops: :lol: :lol: :lol: Haragszom is magamra emiatt. :)

12cn.
Vendég
 


Mamint!
A tünetek, amit a múltkor leírtál arra utal, hogy PCOs vagy.
Az inzulinod (120perces)117!!!

Azhogy az utóbbi időben rövidebbek a mensieid? Mióta???
Az sem jó ha annyira rövid, mert peteérés nem lesz.

Miből gondolod, hogy a pajzsmirigy, prolaktin kizárva? Tesztoszteronod, cortizol? Ezekkel hogy állsz?
Ha van hormon eredményed, harmadik cni!! , LH/FSH arányod, akkor légyszi írd meg nekünk.

Tűű doki jó doki, nálad még nem sűrgős a baba, úgyhogy odaméssz, a doki kivizsgál és elmondja, hogy mi a teendő.
De ez a 17-es BMI :shock: teljesen sokkol. :lol:


Rambóka drága!!! :lol: :lol:
Te csak ne röhögj az én jövendőbeli terhességem aranyeres történetén :lol: :lol: :lol: Lélelkben erre is fel kell magam készítsem!!! :lol: Lész őrület :)

Rejonal azért írtam a második babát, mert a fia már nagyfiú. Őt nem számoltam. :) De jogos a megállapítás, harmadik gyerek!! :) :lol:

Tényleg, tőled megkérdezhetem, hogy így közel egy hónaposan, hogy gondolod, mikor lesz második baba???

Kérünk még képet a fiacskádról :)
Vendég
 


Kavicska!Már szerdán hajnalban is rosszul írtam a c.n.-jaidat!Bocsika!

Köszönöm a cicusomhoz írt dolgokat!
Rambóka!
Hát az infúziók és szurik hatására,sokkal jobban van....de ha véletlenül nem rohan neki a sípcsontomnak...és nem dagad be Neki...lehet elaludt volna egyik nap.....de áll. nagyon fog szenvedni és nem szabad hagyni,mert nagy fájdalmai lesznek,nem tudom.....képes leszek rá.....jobb lenne,ha egy éjjel....csak elaludna egyszerűen..... :cry:
Ha nem gond,teszek egy képet....a lábában ott a kanül! Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandika,

engem nagyon érzékenyen érint minden kutya-macska téma. :( Nagyon sajnálom a cicudat, tudom, min mész keresztül. Világéletemben nagyon állatos voltam, és kövezzetek meg, de jobban tudom sajnálni sokszor az állatokat, mint a felnőtt embereket, mert ők ártatlanok, kiszolgáltatottak, nem tudják szavakba önteni az érzéseiket... (a gyerekek, a síró gyerek látványa számomra ugyanazt okozza bennem)

A macskáim, akiket már én neveltem/nevelek a házunkban, örökbefogadott cicák. Az előzőt a Pecsa csarnok előtt "árulták", senkinek nem kellett, mert már kamaszodott és rettenetesen mogorva volt, a ketrecben csak a hátát mutatta. Igazi kihívás volt számomra. 3 nap után ott tartottam, hogy visszaviszem. Aztán kiderült, hogy igazi gyöngyszemet fogtam ki: brit szürke - házimacska keverék volt valójában, hatalmasra megnőtt, gyönyörű ezüstszürke-fehér bundázattal, és nagyon szeretett engem. Senkivel nem állt szóba, csak velem, mint egy kutya. Mindig a radiátoron feküdt télen. :lol: Volt egy rossz szokása, hogy az udvarunkban soha nem volt hajlandó végezni a dolgát, ezért mindig átment a szomszéd kertekbe, és ott pipilt-kakilt. A 3.inszemem napján, ami sikertelen volt persze, délután holtan találtam meg az egyik tujánk alatt. :cry: Megmérgezték. :cry: Vagy mérgezett egeret evett, nem tudjuk már meg sosem. És ami furcsa volt: látszólag nem szenvedett, mert teljesen sima pofival, elsimult szájjal, úgy feküdt ott, mintha napozna. Még kiáltottam is neki, hogy Palika, ma még nem is ettél. :cry: Addig soha életemben nem fogtam holt állatot, és azt hittem, lennék rá képes, de annyira szerettem, hogy nem okozott gondot, hogy fogjam, lepedőbe csavarva tegyem be a sírjába.
Kandi! Na, jól megvigasztaltalak... :cry: de ne hagyd szenvedni. a szenvedés a legrosszabb. és volt szép cicaélete, ebben biztos vagyok, legyen szép a vége is, ezt add meg neki. Az állatok értelmetlen szenvedésénél rosszabb nem sok van... legyél erős!

Palika után egyből idehoztuk Lucát. A férjem azt mondta, Palikát pótolni nem lehet, milyen kis vézna, csúnyácska cica ez. De a szeretet, a sok kommunikáció, a finom falatok, jó etetés itt is meghozta a maga gyümölcsét, Lucából is hatalmas, gyönyörű szőrű, és szerfelett ragaszkodó jószág lett. :D
Vendég
 


Norka!

Luca macskátok nagyobb mint a kutyátok!!! :shock:
Én ezen akadtam ki! :lol: :lol: Igaz, hogy ez a tér csupán két dimenziójára érvényes! (magasság és hossz), mert szélesebb a kutya :lol:
Súlyra nem tudom :lol:
Vendég
 


Norka!
Kedves vagy,hogy ezt leírtad!
Detti,akkor került ide,amikor elöszőr vetéltem,szóval....kemény ez a több mint 13év.....amíg eszik,dorombol,és imád minket....addig csak nem szenved....doki szerint tudni fogom....mikor kell!


Bocsi lányok az Off-okért!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Amíg eszik és dorombol, addig még persze hogy hagyni kell. Nem is úgy értettem. Csak feleslegesen ne kínlódjon, ha úgy alakulna.
Kívánok még sok cicadorombolós napot nektek!
Vendég
 


A legtöbb tünet alapján én is PCOra gyanakszom, sőt 99%-ig biztos is vagyok benne. Az 1%, az a mensi. Világéletemben tök zavaros volt a ciklusom, a 14-től a 48-ig előfordult majdnem minden nap. De az általános az 21-26. 36 napnál tovább nem sokszor kellett várnom. Engem pont a gyakoriság idegesített, utánaolvastam, amit találtam, annyira nem derített jókedvre, ezért mentem el orvoshoz, aztán mégegyhez, egyre sötétebb képet festettek elém, így elmentem egy 3.hoz. Ő már jó fej, csak mivel még tényleg nem aktuális a babakérdés maradtunk annyiban, hogy majd ha babát szeretnék, visszatérünk a kérdésre. De most úgy döntöttem, nem várok addig, most elkezdem magam helyrehozni.

5. napos hormon van csak, meg 22. napi.

5.nap:
prolactin: 1248 mIU/l
LH: 26,8 IU/l
FSH: 6,5 IU/l
Ösztradiol: 32 pg/ml
progi: 2,5 nmol/l

22.nap: (mensi előtt 4. nap) más mértékegységek, mint az előző
prolactin: 26,3 ng/ml (a papír szerint a max 24)
LH: 20,7 mIU/ml
FSH: 8,4 mIU/ml
Ösztradiol: 52 pg/ml
progi: 1,9 ng/ml
tesztoszteron: 1,2 ng/ml

cortizolt nem néztek, jól tudom, hogy az a stressz hormon?

A TSH tök normális (3,53 mIU/l), és koponya MR-n is voltam, mert a doki ki akarta zárni a magas prolactinom miatt az adenómát. Azzal sincs gond.

Az 5. napit egyébként a diane abbahagyása után fél évvel néztek, mert totálisan fejreállt a szervezetem. Az aknék okkor, 22 éves koromban jelentek meg rajtam! A mensim még gyakoribb lett, szóval a diane nekem csak rontott a helyzeten. kb 1-1,5 évvel az abbahagyása után kezd javulni a helyzet. De tudom, hogy magától nem oldódik meg... kell a metformin :?

Egyébként én a dianétől híztam vagy 5 kilót! Lehet, hogy a metformintól is fogok :)
mamint
 
 


Kavicska
Hát a férjem a legnagyobb segítségem!Tőle nem "szégyenlem" elfogadni. :D
Azért vészhelyzetre jó lett volna anyu,legalább,amíg dolgozom.Persze nem alapoztam rá sosem a felfigyázást.

A prolaktin 2 hónap lemegy normál szintre.Nekem mérhető szint alá csökkent pl.Szerencsére a bromo gyorsan hat!

Rambóka
A vállam-hátam-lábfejem görcsöl.Előbbibe Ada is közrejátszik! :D
Keményedést nem érzek,szerencsére.
A Magnézium 150 mg.Ma már kettőt benyeltem.
:oops:
Vmi hülye front lehet,mert migrénem is volt.Eddig még soha,de úgy látszik a gyerek sérelmezte,hogy tünetmentességemről panaszkodom,így küldött egy kis fejfájást. :wink: Gondolta oda hat,ahol a lüke gondolatok születnek. :D

mamint
Én csak az 5. napi prolaktinodat tudom értékelni.Nagyon magas.Asszem 511 a felső határ. :x
No meg az LH-d sokszora az FSH-nak.

Andika
Nagyon szép a cicátok!Úgy sajnálom,hogy ilyen beteg! :(
Sztem ha örökre elalszik is,fog maga helyett küldeni nektek egy babát!Biztos vagyok benne,hogy így hálálja meg,a szeretet,amit tőletek kapott. :)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Mamint!

[quote="mamint"]
írta:
mamint
5. napos hormon van csak, meg 22. napi.

5.nap:
prolactin: 1248 mIU/l
LH: 26,8 IU/l
FSH: 6,5 IU/l
Ösztradiol: 32 pg/ml
progi: 2,5 nmol/l

22.nap: (mensi előtt 4. nap) más mértékegységek, mint az előző
prolactin: 26,3 ng/ml (a papír szerint a max 24)
LH: 20,7 mIU/ml
FSH: 8,4 mIU/ml
Ösztradiol: 52 pg/ml
progi: 1,9 ng/ml
tesztoszteron: 1,2 ng/ml

cortizolt nem néztek, jól tudom, hogy az a stressz hormon?

A TSH tök normális (3,53 mIU/l), és koponya MR-n is voltam, mert a doki ki akarta zárni a magas prolactinom miatt az adenómát. Azzal sincs gond.



5 cn.
A hormon értékek a 3. cn.-on nézve igazán mérvadóak, még elfogadják a 2 és a 4. napot. Ez leginkább az LH/FSH arányra érvényes.
LH/FSH arányod magas.
A prolaktinod óriási. Az lehet, hogy MR nem mutatott elváltozást, de attól ott van ez az érték és mindenképpen gyógyszeresen kezelni kell.

22cn.
Tesztoszteronod jó. Progeszteron szint arra utal, hogy nem volt peteérésed (PÉ).

A TSH -d mellet én kíváncsi volnék az fT 3, vagy fT4re. Mindenképpen fontos, mert a TSH-ád kissé magas. Felső határérték.
Lehet, hogy a prolaktin mellett pajzsmiriggyel is baj van. (lehet)

Plussz 117-es az inzulinod.

Nos az inzulinra szerintem Tűű doki felírja a metformint és a prolaktint sem fogja figyelmen kívül hagyni.

A cortisolt stressz hormonnak is hívják. Szerepe a szervezet alkalmazkodásában van, hideg, fájdalom, stressz stb hatására nagyobb mennyiségben választódik ki. Ez is lehet háttérprobléma.
Bár ahogy végignéztük a laborjaidat, ott az IR és a prolaktin. :(

A cortisolt ha nézetni szeretnéd, reggel 8-kor és esetleg (ha van lehetőség) éjjel kettőkor kell nézni (az én dokim elfogadta a az esti 12-őt)

Nagyon jól csinálod, hogy időben utánnajársz a dolgoknak és "rendbeteteted" a szervezeted müködését.

Kriszta!
:) Migrén, ezt is csak hírből ismerem, mint az aranyér problémát, de gyanús, hogy a terhesség mindent kihoz a NŐBŐL! :lol: :lol:
Vendég
 


Kavicska
Migrén eddig engem is került,na meg az aranyér is (kop-kop-kop).Nagyon reménykedem,legalább az utóbbi távolból sem fog érinteni. :oops: Persze ez a fejfájás is eltűnhetne örökre. :!:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Lehet, hogy Tűű dokinak nem lesz elég az a 5. napos. Az 5. nap miatt, + 1 éves a lelet, + szerintem a diane elhagyása után felborult állapot miatt volt annyira rossz. Eleve is rossz volt, de a gyógyszerek előttivel összehasonlítva sokkal rosszabb lett... :shock: Mert a prolactinom pl szerintem csak éppenhogy meghaladta a maximumot (24 helyett 26,3 - itt még nem 2X-e a maximumnak) És tejfolyás sincs, és sosem volt. Amúgy az 5. napos után 2 hónapra készült egy csak prloactinos vizsgálat, ott 1135. Ez is magas, de alacsonyabb, mint az 1248. És a helyzet is egyre jobb az érezhető tünetek terén. Bízom abban, hogy azért nem annyiravészes a helyzet. De a 117 azért elég aggaszt.

A TSH a labor papír szerint 0,4 - 4,2 ig normális. Persze lehet, hogy ettől még a pm se működik jól.

Köszönöm a kiértékelést. :)
mamint
 
 


Sziasztok!

Aki szedi a Metformint: nektek is van hascsikarásotok és haspuffadásotok? Hasmenésem nincs hála, "csak" ezek a tünetek.
Olvasgatlak mindig itt titeket, sokszor azt sem tudom mi-micsoda. Nekem csak úgy felírta a háziorvosom a Meglucon gyógyszert, annyit mondtam neki, hogy PCO-s vagyok. Nekem nem voltak ilyen vizsgálatok, mint nektek. A prolaktinom nem jó, az utoljára 46 volt, és 25-ig jó ha jól tudom. Erre szedem a Bromot. Kíváncsi vagyok beáll-e a ciklusom a múltkori 41 nap után? :?

A Kép és is szeretem, és régóta vágyom rá, csak még apát puhítanom kell. :)
Vendég
 


Kriszti!Megint kifolyt egy-két könnycseppem....amit írtál,azért!Köszi!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Mamint! :)

Bizzunk benne, hogy a legközelebbi vizsgálatkor ha lesz is valami, nem lesz súlyos.

Mondjuk tisztáznunk kellene, hogy mit jelent a súlyos??? :)
Ez csak azért fontos, mert amikor meglett minden leletem és atnézte nődoki és endokrinológus azt mondták mindketten: nem olyan rossz, ettől lesz babája! (tavaly szeptember)
A gond csak az volt, hogy egyáltalán nem menstruáltam. Csak Norcoluttal. Aztán megcsináltattam az inzulin vizsgálatot (idén január):arrow: IR :arrow: megkaptam a metformint :arrow: mostmár van spontán mensim és az elmúlt három ciklusban kétszer volt PÉm. (augusztus óta). Ilyen időintervallumokról van szó.
És nálam rendben a pajzsmirigy, prolaktin, cortizol, csak egy minimális IR. 20as a BMI-m.

Mamintka! Véletlenül se hidd azt, hogy belédbeszélem a betegséget :wink: és megijeszteni sem akarlak. :D Csupán az a célom ezzel, hogy minél tisztábban láss!!! Te nagyon jó helyzetben vagy. :!: Időben odafigyelsz a szervezetedre. És Mo egyik legjobb endokrinológusának kezébe kerülsz, tutti rendbe tesz, ha van valami gond!! :)

Egyébként ebben a topikban szinte mindenkinek a tabletta után borult fel a ciklusa. Nekem is!
Tabletta előtt teljesen jó volt. Aztán azt követően nem mensiztem :roll:

Te nagyon jó úton vagy! :)


Krisztácska!
Husss fejfájás!!! Ugye már nincs is?!?! :lol:
Nekem is fáj a fejem. Az előbb belenyílalott :?

12cn.
Vendég
 


Sziasztok!

Pimo!

Ilyenkor mindig morcos leszek, amikor összekeverik a szezont a fazonnal!!!! :evil:
Persze tök jó a cukrod!!! De milyen jó!!! :twisted: Ha diabetológus szemmel nézzük!!!! Hiszen NEM MAGAS!!! Mert, ha magas lenne, akkor cukorbeteg lennél!!! :!: A dokinőd úgy tűnik kivárja, amíg az leszel!!!!! :evil:
Az inzulinrezisztenciánál – ami a PCO-t okozza – jó az ember cukra, sőt gyakran még inkább alacsony is, hiszen éppen arról van szó, h. az inzulin túltermelődése hipoglikémiát (vércukorszint leesését) okozhat. Ettől van 3,7-es cukrod és ettől szédelegsz!!!!
Ha a dokinénid vette volna a fáradtságot és nem csak cukrot, hanem inzulint is nézetett volna a terhelés alatt, akkor derült volna ki a turpisság: A nagyon magas inzulinszint, ami ilyen szépen alacsonyan tartja a cukrodat, ugyanakkor a PCO-hoz vezető hormonzavar kiindulási oka!!! :!:
Nem, hogy csökkenteni kéne a metforminodat, hanem növelni, legalább 2X850 mg-ra!!!
Mennyi a túlsúlyod????

Bonya!

www.pcos.hu Majd olvasgasd, ha ráérsz!
Nyugi!!! NINCS MAGZATKÁROSÍTÓ HATÁSA!!!!
Sőt megelőzi az első trimeszteri vetélést, a terhességi diabétesz kialakulását, a nagy súlyú magzat kialakulását és egyéb vércukor rendellenességből adódó problémák kialakulását!!!! :!:

Akkor az endót sikerült maradéktalanul kiirtani????

Kavits!

Én is ezért kérdeztem Bonyától a dolgokat, mert azért a Bromónak is kell egy kis idő, amíg rendezi a prolaktinszintet, amíg viszont az magas, addig nem nagyon tud megmaradni a terhesség, hiszen a prolaktin miatt a szervezet azt hiszi, h. még terhes!!!!! Bár lehet, h. a lombikhormonokkal meg lehet erőszakolni a természetet, de nem tudom, h. érdemes-e????

Az aranyér mellett a gyomorégésre is készülj fel, meg a rémálmokra!!!! :lol:
A 2. babát 3 hete még akár azonnal is bevállaltam volna, mostmár kissé megfontoltabb vagyok a dátumot illetően! :lol: :lol: :lol:

Kandika!

Gyönyörű a cicád!!! De rég láttam füstszínű perzsát (ugye így hívják ezt a színt?)!
Nekünk két kukamenti kóbormacskánk van (mármint anyuéknál), mindkettő talált cica, hát rendesen kikupálódtak!!!!

Norka!

Sajnos nem olyan egyszerű meghozni azt a bizonyos döntést és nem is olyan egyszerű utána továbbélni a tudattal… :cry: :cry: :cry:
(Pedig én eutanáziapárti vagyok, ha majd rólam lesz szó!)

Mamint!

Elég brutális a prolaktinod meg az LH-d!!!! :shock:
Attól még, h. MR-en nem látnak körülírt adenómát, túlműködésed még van, és azt kezelni kell!!!
A Diane-tól én is híztam, amikor először szedtem!!! Érdekes módon másodszor már nem!!!
De jó, h. időben nekiállsz rendberakni mindent!!!! Sajnos sokunk már csak akkor „kap észbe”, amikor nem akar jönni a baba, v. amikor már a műtét az alternatíva!!!! :cry:
Premenst kifejezetten előnyös szedni a metformin mellett!!!! Már sokaknak segített!!!

Okriszta!

Akkor jó!!! Vigyázz magatokra!!!!
Front tutira van, mert Gergő ma két bal lábbal kelt!!!! :cry:

Estrella!

Mennyit szedsz és mióta????
Macsesz ügyben: Simán haza kell vinni és kész, majd ő megpuhítja apát!!!! :wink:
rambóka
 
 


A két csirkefogó:

Kép Kép

Samu a hamvasszürke a nagyobb és öregebb, kiscicának hihetetlenül girnyó volt, hosszú vékony lábakkal és kimeríthetetlen játékossággal (tudott csibészelni és vállmagasságig ugrani helyből!!), mára kicsit meghízott és lenyugodott. Látnotok kellet volna azt a rémült pofát a hátracsapott füleivel, amikor ma Gergő a szokásos vércsevíjjogással rázendített az éppen esedékes elégedetlenségi rohamára!!!! :lol:
A cirmos a Manó, ő IQ-macska. Nagyon okos, simán nyitja az ajtókat, addig ugrál a kilincsre, amíg ki nem nyitja, (hálistennek a hűtőajtót még nem! :lol:) Rendkívül kommunikatív, ha beszélsz hozzá válaszol! Kissé öntörvényű, de nagyon tud nyomulni a szeretetért!!! A Samu visszafogottabb, tiszta úriember!!! :lol:
rambóka
 
 


Rambóka!

A Pimo diabetológusa az én dokim is :)

Ő írta fel nekem is a Metformint. Anélkül, hogy inzulint nézetett volna, mivel nem csinálnak ilyen vizsgálatot, abban a kórházban. Elég kicsi a város, ahoz, hogy ne legyen több labor lásd. Budapestet.

Amúgy a nő "teljesen" képben van. Petrányi doki eredményeit IS hangoztatja.
Csak valóban alacsonyabb dózisokkal kezd. De ezt már több diabetológusnál is tapasztaltam (akikről olvasgattam a topikokban).
Én saját felelősségemre emeltem a dózist. És mondtam is neki, hogy nagyobb dózist szedek.

Pimóról nem derült még ki (legalább is számomra), hogy szeretne még egy babát, vagy marad az ikreknél :)

No, ennyit a védőbeszédről!!! :) :lol: :lol:

Rambóka, te riogatsz engem. :lol: :lol: Hogy mire számítsak ha majd EGYKOR babás leszek. :lol: :lol:

Még nem is említetted a magasvérnyomást, lábdagadást! Vagy az utóbbit már igen??? :lol: :lol:

Lesz Megatánc! Szoktátok nézni????

Csókica

Kavics
(12 cn.)
Vendég
 


Bocs Kavics, igazad van, milyen szenilis vagyok! :lol: :lol: :lol:
Bár engem a magas vérnyomás elkerült, de lábdagadás megvolt, igaz csak szolidan, ami annyit jelent, h. benyomatot tartó ödéma nem igen látszott, de a sportcipőmet már nem tudtam hosszú távon hordani a végén, mert rászorult a lábamra! Sajnos az egyetlen hordható cipőm, a Scholl pacsker követte a dagadást, így viszont most bő lett!!!! Megsirattam!!! :cry:
rambóka
 
 


Mi az, h. egykor???? Még az idén!!!! :wink:
rambóka
 
 


sziasztok csajok!

Okr!

Nálunk is voltak problémák Domi születése után, nem is kicsik.

Valahol azt olvastam, hogy az első gyerek kihozza a problémákat egy kapcsolatban, mert nincsenek a nagy megterhelésre felkészülve a párok, a második gyerek viszont inkább kiegyensúlyoz. Hát ez nálunk bejött, most jobban tudjuk élvezni a babucit, nem izgulunk, görcsölünk, aggódunk, lazák vagyunk, örülünk a babának. Ezért is mondtam a harmadik gyereket, második babát. igaz kavicska? :wink:

Ne aggódj Kriszta, a második gyerek havaj lesz Ada mellett! :lol:

Kavicska, hát lehet hogy én vagyok az egyetlen, akinek a Diane pozitívan hatott, kipucolta a petefészkeit, és csinált két gyereket??? :roll: :roll:
Kiváncsi vagyok mi lesz velem pár hónap múlva, bár igaz most kecskerutázok, de pár patti már kijött az államon.

Okr, miért nem akarsz még egyszer cumit adni a gyerekednek??
Mi most ráfanyalodtunk a cumira, mert a gyerek 120 gramm után is cicizni akar, eddig becsapott, azt hittem éhes, és volt olyan, hogy 250 grammot leszívott... :oops: aztán persze úgy fájt a hasa, hogy hajnalig üvöltött.
ha nem adok neki cicit esténként 7 és 10 óra között non-stop, akkor is üvölt. ha adok fáj a hasa és körbehányja a kiságyat.
szóval most cumival csapjuk be, de félek a cumi meg elrontja a szopási készségét, és később álló éjszaka a cumit pakolhatom a szájába...
van ötleted?

Kép

Kép
rejo
 
 


Rambóka,Kavics,köszi,hogy válaszoltatok!
Ez akkor úgy néz ki,hogy "erölködik" a szervezetem??Egyszer jobban vagyok,aztán kicsit rosszabbul,
akkor felmehet az inzulinom,és akkor szédelgek,aztán ha jobb idöszak van,akkor nem megy úgy fel?? :?:

Hát,160 cm vagyok,és ehhez majd 80 kiló!Lyánykoromban 55 voltam maximum...

Megnézte a föorvosnö az inzulineredményeimet is,amiket még 4 éve csináltak.
Akkor a kétórás inzulin 76.21 uIU/ml volt.

Most egyenlöre jó lenne rendbetenni ezt az egészet,és meglátjuk,hogy belevágunk-e kistesóba.De
ezt nem is kérdezte a föorvosnö sem,hogy akarok-e a közeljövöben babát..
pimó
 
 


Sziaaa Rejóóóka!

Húha!
Van baj bőven nálatok.
Körbehányja azt a gyönyörűszép kiságyat??? :lol: Szegény babuci.
Gyerekek, eddig ahányan vagytok babások, főleg most újszülött babások mindenkinek egyéni babaproblémája van. És mindenhol egyénileg kell megoldani :shock:
Kezdem "testközelből" látni, hogy nagyon nehéz a babanevelés. :?

Annyira szeretném látni azt a kiscsöpséget! :)

Találd ki mi a baja!!! Én nem is fogom merni hazavinni :shock: :lol: :lol:

Asszem mára ennyi voltam :)

Jó sokat dumáltam! :?
Holnap nem leszek :)

Csókica!

Aludjatok jól :)

UI: Rambóka, aranyosak a cicák. Én nagyon szeretem a macskákat. A párom nem annyira :?

12cn.
Vendég
 


Andika
Kép
Előző kérdésedre most válaszolva :oops: ,talán az egyik szomszéd nénit végszükség esetén be tudom fogni a gyerekvigyázásba 1-2 órára. :)

Rejo
Hát,ha a második stabilizál,akkor jóóó! :D Már kezdtem ezen rettegni.Na,persze ha kifogunk megint egy ilyen álmatlan bébit....
Cumi:Én is pont azért adtam neki,amiért Te Johannának. :D Aztán most van vagy 8 cumink,és folyton mosom-főzöm.Éjszaka meg:"anya,cumi!?"Aztán apával csukott szemmel tapogatózunk a sötétben,hol lehet?!Odakészítek pótba 2-t,így reggel ágyazásnál cumihegyek kerülnek elő. :x Szóval ezt én soha többet!

Attól,hogy cumizavaros lesz,ne félj!Aki így szeret szopizni,az nem fog felhagyni jó szokásával némi gumiért,amiből ráadásul nem jön semmi! :lol:

Ha fáj a hasa az espumisan cseppeket tudom javasolni.Nálunk ez az egyetlen dolog vált be. :!:

Kavicska
Látom,ma nagyon aktív voltál!SZUPER!
Csak nem ügyel apa?Nálunk igen,én ezért vagyok ennyit. :oops: Hétfőn is leszek! :D
Babás állapotnak a sok tüneten kívül rengeteg szuper oldala van! :D Bele fogsz szeretni!Remélem már ebben a ciklusban! :lol:

Rambóka
Sholl papucs :(
Nekem is van egy,ami szörnyű nagy rám!Milyen szuper,hogy tavasszal leszek nagyhasú! :? Vehetek egy 39-s cipőt is,az amúgy 37-s lábamra :x
Gergő baba is érzi az időváltozást?! :x Hát reméljük nem gyakran jönnek-mennek a frontok.
Cicák nagyon édik!Főleg az,hogy ki tudja nyitni az ajtót!!!!Mamának volt egy ilyen intelligens cicája,de az csak addig nyávogott,míg vki kiengedte elvégezni a dolgát.Aztán pár kaparintással jelezte,hogy vissza kíván jönni.Sajna utóbbinak a festék nem nagyon örült! :wink:
Ja,és fel lehett öltöztetni! :D Soha le nem szedte volna magáról a csini babaruhákat!Befeküdt a babakocsiba,és hagyta hogy tologassam.Édi volt! :lol: Sajna végelgyengülésben meghalt! :( A végére a szőre is teljesen kihullt!

Pimo
Úgyis fokozatosan kell ráállni a metfrominra.Szépen majd emelgetitek!

Estrella
Nekem a bromo magában belőtte a mensimet 30-32 naposra! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


Rami!Nagyon szépek a cicusok,Nekem is volt utcai cicám....csak az fehér volt-foltokkal!(Tina volt a neve...mert egy Tina Turner koncert ment a tv-ben,amikor kaptam és végignyávogta...amúgy fiú volt!)Szeretem az összes cicafajtát.....csak a kopaszokat nem!-vagyis,azokat sajnálom!
Dettike elvileg törzskönyvileg szürke-márvány!
Ez egy régebbi kép,itt jobban látszik,hogy miért márvány: Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kriszti!
-Elöszőr is köszike a virágot....sajna,elég labilis vagyok,próbálok keménynek látszódni,de nagyon nehéz!

-Másodszor a cumi!
Hát Én cumipárti vagyok.Inkább azt,mint ujját rágja-szopja.Bölcsiben eltöltött éveim alatt,láttam pár elrágott ujjat,ahol a szülők eltiltották a cumitól a gyermeket.Amikor végre az ujjszopásról is leszoktatták,persze sokkal nehezebben ment,mintha csak a cumit elveszik.....hisz a keze "mindig kéznél van"!-na akkor,már annyira megviselt volt az ujjuk,hogy szerintem még tini korukban is meg fog látszodni!
Ha a gyerek közösségbe kerül és egyre többet beszél....tuti elhagyja a cumit,na meg ciki is lesz a társak elött!
Barátnőm 2 gyermeke soha egy percig nem viselték el a cumit,ujjukat a szájukban (pedig vett mindkettőnek vagy 4-5 félét kipróbálni).....tuti ezt is "örökölni "lehet!
Vagy ki a fene tudja?
Én 9évig ,férjem 6évig, Nati 4évig cumizott!Szóval Nálunk volt kitől örökölni!Kb.4év alatt vettem vagy 30db-ot!Persze éjjel ott volt egy tálban 4-5db,ez ált. elég volt! :?
Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Rambóka:
Először csak este egy felet, aztán 1 hét után 2-szer felet. (Meglucon 850 mg) Folyamatosan szoktatjuk a szervezetet. A Bromoból minden este felet. A Bromo egyébként tavaly nekem is rendezte a ciklusomat 32 nap körülire, de peteérésem csak injekciók hatására lett. Hát ez vagyok én. :?
Majd meglátjuk most hányadik nap érkezik a mensi.
Vendég
 


Andika
Értehető ha kicsit labilis vagy!Mostanában nehéz napokon mentetek át! :(
A cumi valóban jobb,mint az ujja a gyereknek.Ezt én is vallom. :D Csak nehezen megy a leszoktatás.Sőtt,egyre többet cumizik.Persze bölcsiben nem :wink: ,ott csak alváshoz kéri.
Ráadásul sétálni sem hajlandó nélküle.Aztán meg minden szembejövő vhogy kötelességének érzi,hogy "megszólja" a cumi miatt."Minek az ilyen nagy lánynak?" címszóval.Nemigazán adok mások véleményére,de egy ponton túl idegesít.Néha legszívesebben már behúznék egyet,ezeknek a jóakaróknak! :evil:
Én 4 éves koromig cumiztam,de szigorúan csak otthon.Máshol már szégyeltem :oops: Oviban még alváshoz sem mertem elkérni! :oops:
Apa is cumizott,de nem tudom pontosan medddig. :oops: Ő mindig mondja is,hogy ne izguljak,felnőttet még soha sem látott cumizni.Így előbb-utóbb tuti leszokik. :lol:
Azért ha lehet következő családtagot nem szoktatjuk rá!Persze lehet júniusban itt fogok irulni-pirulni,hogy mégiscsak vettem neki! :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Jó reggelt, látom már vannak koránkelők :D

Cumitémához nem tudok hozzászólni. :lol:
De egyetértek Kriszta férjével, felnőttet még én sem láttam cumizni :lol: :lol:

Állítólag én kb három (?) éves koromig ittam cumisüvegből a "kászapapát" (tejbegriz=búzadara tejben megfőzve nagyon hígan, hogy a cumi lyukon átjöjjön)

Csók :)
Vendég
 


Köszi csajok a cumis hsz-eket, Kandika a te szakmai tapasztalatod külön értékes! :lol:

Okr, kavicska jót nevettem és megnyugodtam, a késői cumihasználatot illetően... :lol:

esetleg még valaki tapasztalata?? :lol:

Rambóka, Norka, többi anyuka?

Okr, én totál cumiellenes vagyok, ezt anno a La leche Liga belémoltotta Dominál, de akkor mit csináljak 7-től 10 ig a szopni üvöltve akaró, de nem éhes gyerekemmel??? :shock: :?

ja, és két napja cumizunk, tegnapelőtt négy órát aludt éjszaka egyhuzamban, ma éjjel ötöt, remélem holnap felmegyünk hatra... :lol: dokinéni azt mondta ennyi idősen hat óránál több alvást nem kívánhatok tőle egyhuzamban.

Kavicska, ezek nem bajok!!! 8) Ezek csak megoldandó problémák.
Mikor jössz legközelebb pestre??
Jöhetnél babát látogatni!!

Kép

Kép
rejo
 
 


Közben én is ki is hagytam Veronát, tegnapi lefekvéskor jutott eszembe:

Verona, sok-sok boldogságot kívánok a kisfiadhoz! Szép nagy legényt szültél!! :lol: :lol:

(Nagyon készült a szülésre szegény Verona, kíváncsi vagyok, mi történhetett, hogy csaszi lett a vége...)

Cumitéma: ezerszer inkább a cumi, mint egy nyűglődő gyerek... :shock:

Rejoka, ez hogy cumizavaros lesz, az a legnagyobb butaság!! Lehet, hogy valakinek az lesz, de nemcsak a saját tapasztalatom szerint, hanem odaát a júniusi babák topikjában is azt láttam, hogy ez nem igaz, attól még a gyerek rendületlenül szopik és jól. Inkább az evéssel összekapcsolódó cumisüveg-féle cumi zavarhat be, bár ez sem törvényszerű. És azért Habermanoztattam Bogit, hogy erősödjön a szopireflexe és ne váltogassa a technikákat, de a sima cumi az más.
Nagyon jól megnyugtat a cumi.
A leszokás más kérdés, de én is leszoktam. Pedig én aztán rendkívül durván cumiztam. kapaszkodjatok meg: 5 éves koromig tartott, és 2 éves korom után rendkívül sajátos módon, persze csak otthon, mert nem embernek való volt a látvány: egy cumi volt a számban és kettő az orromban, pontosabban egy-egyet dugdostam az orrlyukamba és "farigcsáltam" vele... :shock: :oops: :P

És mégis normális (?) felnőtt lettem, nyúlfogak nélkül.
Vendég
 


Norka
A cumis technikádon jót nevettem! Kép
Ada is szokott kettőt használni egyszerre,de mindkettő a szájában lóg! :lol:

Rejo
Hát igen,én sem akartam Adának cumit,de éjjel-nappal cicin lógott.Folyamatosan!Már a védőnő sokallta meg,és javasolta a cumit!
Gondold el,eleinte jött gyakran,és mindig cicin lógó babával nyitottam ajtót,és amíg nálunk volt el sem engedte (később sem nagyon). :shock: azt mondta ez már nem a normál szoptassunk igény szerint kategória.
Örülök,hogy Johanna ilyen jól alszik,mióta megkapta a cumókát! :lol:

Kavicska
Mi a cumisüveget minap száműztük végleg! :wink: Már hetek óta nem ivott belőle tejet,csak felköltött érte érte hajnalban,hogy melegítsem meg,majd kijelentette ,nem kéri,és szunyált tovább. :shock:
Egész jól belenyugodott ,hogy ezután pohárban lesz csak tej. :)

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

Verona!

Gratulálok Zsomborhoz!

Andi!

Sajnálok a cicátokat.
Nagyon szép cicus.

Kép
lara26
 
 


Hát... mi az öcsémmel mind a ketten marha sokáig az ujjunkat szoptuk... utána meg rohangáltunk is fogszabályzásra :( Nekem soha nem lett jó a protkóm... az öcsém meg felnőtt fejjel rakatott be egy állandót, mert a gyerekfogászaton nála sem volt igazán jó a végeredmény...

OK, gondolom ez hajlam kérdése is... és a mai napig emlékszem mit összekínlódott anyukám, hogy leszoktasson róla (durva nem? alig vannak maradandó emlékeim nagyon pici koromból... de az egyik az pont a leszoktatáshoz kapcsolódik... ugyanis esténként gyönyörűen betekerte valami ronggyal az ujjam... mert úgy talán nem fér be a számba... aztán fene tudja hogy szoktam le róla... de gondolom ezt majd még vissza fogom hallani ha nálunk aktuális lesz a kérdés...)

Ja...

NORKA: légyszi áruld el a szuper-cumisüveged típusát... asszem Beruházunk egy olyanba biztos ami biztos alapon... és inkább gyorsan felírom nehogy elfelejtsem...

Köszi!
Vendég
 


Csakegy, itt olvashatsz a Habermanról:

http://www.medela.hu/Specetetok/haberman/frames.htm

itt még arról is olvashatsz (alkatrész utánpótlás), hol lehet kapni (érdemes lesz előtte telefont intézni, nem mindenhol van azért készleten).

De várjatok vele, mert lehet hogy kizárólagosan fogsz tudni szoptatni legalább 3-4 hónapig, és utána már felesleges. :!: Mert azért nem olyan olcsó, 7 rongy vagy mennyi.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma sem aludtunk túl sokat! Kezdünk némileg zombiszerű külsőt ölteni!!! A kis édes tegnap délután anyuéknál gyorsan kipihente magát előre, h. fenn tudjon maradni éjjel!!!! Sikerült neki!!!! :lol: :lol: :lol:

Cumizáshoz annyit, h. 4 éves korig fogorvosi szempontból nem káros! Tényleg igaz az, h. a cumit el lehet venni, de a kezét nem! A kiskölykök pedig rendkívül változatos módon tudják szopni az ujjukat, utána meg a szülő a gatyáját rákölti a fogszabályozóra!!!! :cry:
A saját tapasztalat az, h. hiába a közös megegyezéssel letett cumi, ha a gyereknek vmi miatt szüksége van arra, h. vmi a szájában legyen, akkor lesz is!
Én végül 21 éves koromig rágtam a körmöm, pedig a családom már tényleg mindent kipróbált a leszoktatásra! :oops:
Úgyhogy inkább a cumi!
(Aztán majd törhetem a fejem, h. mikor vehetem el következmények nélkül! :wink: )
rambóka
 
 


Még ide tartozik, apropó leszokás:

- most rémlik, nekem úgy jött a leszokás dolog, hogy már a többiek csúfoltak érte. Nem passzolt az, hogy az oviban írásolvasás-tudóként nagycsopiban az ovónéni megengedte, hogy a rövidebb meséket én olvassam fel néha, közben anyu hozza nekem a cumit.

- öcsémnél óvodába menés előtt jött a fordulópont. Apám azt mondta neki, nagy vagy már te fiam, menjünk, dobjuk ki a szeméttelepre a cumisüveged meg a cumid. Anyám persze előre kivolt, de az öcsém meg ki a jani, ha nem én-t játszott, és csillogó szemekkel belement a merényletbe. Én is ott voltam, kimentünk a falu szélén levő szeméttelepre a putrik mögé, és a kerítésen keresztül, huss, hatalmas lendülettel átdobta az apám emeb becses tárgyakat, szerintem még a Himnusz is elhangzott, olyan ünnepélyesre sikerült a dolog. Cserébe hazafele menet öcsém beülhetett a volán mögé apám ölébe. 1 óra múlva már ordított. :?

Mostanában anekdótázgatós kedvem lett, szóljatok már rám, látványosan öregszem.
Vendég
 


Lara
Nagyon izgi,hogy már csak 4 nap,és tesztelsz!Drukkolok++++++++++++++++++++++++++++++++

Norka
Jó ez az oldal!Van egy medela kézi mellszívóm,alap felszereltséggel.Akarok venni hozzá elektromos kiegészítőt.Uis valószínű többet kell fejnem a fősuli miatt,mint Adával kellett. :wink:

Rambóka
Én mondjuk úgy szeretném,hogy se cumi,se ujjszopás. :oops: Nagyravágyó vagyok!
Nekem -bár nem tudom a cumi miatt-e -,de elég rendezetlenül nőttek a fogaim. :x Azóta sem győzöm javíttatni!

Andika
Lemaradt az előző hsz-ből,hogy milyen cuki kislegény volt Nati ebben a kék szerkóban! :)
Nekünk most csupa rózsaszínű kollekciónk van. :wink:

Kavicska
Még nem írtam,mit tippel a család:Hát fiút :evil: Adára is azt tippelték.Az egész rokonságban egy lány van(+ még Ada)-apai oldalról- így mást elképzelni sem tudnak.Anyu is tuti fiút akarna(ha tudna az unoka jöveteléről) ,mert már engem is annak remélt.Apu lánypárti,meg én is.Remélem kislány lesz!Azt szeretnék!


Cumiról én úgy szoktam le,hogy teljesen szétrágtam.Használhatatlan lett.Anyu adott egy újat,de az meg nem volt megfelelően "előrágva",így nem kellett.két napig sírdogáltam szegény cumikámért aztán elfelejtettem. :!:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Kriszti!

Orvosi utasításra a 26.cn-n ( kedd) kell tesztelnem. :D Kép

Kép
lara26
 
 


Jókat derülök a cumis történeteken.
A párom nem emlékszik meddig cumizott, de azt határozottan állítja, hogy ujjszopás nem volt. :lol:

Én úgyérzem: mind felnőttünk, a gyerekeink is felfognak nőni. :lol:

Most itt ülök egy tál szőlővel és zabálom. A párom meg tesz-vesz a konyhába :shock: Mondtam neki, hogy ez így nem jó, hogy mindent megcsinál, met ellustulok. De aszonta menjek netezni :)

Szerintem visszabújunk az ágyikóba. :)

Kincsecske!
Merre vagy? Hogy vagy? Remélem ma nem füvetnyírsz, vagy leveleket gereblyézel :)

Hagylak benneteket :)

Pussssz.

UI. most megállapította, hogy van nekem egy ügyes férjecském.

13cn.
Vendég
 


Lara!
Ezt nevezem görbének!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Az enyém ehez képest :? !
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?