Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekünk etetõszék problémánk nem volt, örököltünk kölcsönbe egyet.Kép Brevi passz a márkájaKép De én szeretem.

Laura! Azért tényleg vicces lehetett.Kép

Bubu! üdv itt.
Rebi! Gratulálok Csengének, látom magam elõtt az arcát, ahogy kaján mosollyal lépkedKép

Hanna ma óriási balhét csapott a könyvesboltban, hogy nem érte el a könyveket, de vettem neki kettõt és a hangját se hallottam utána, mert csak olvasgatott.Kép

Jóéjt mindenkinek!

Tikk
tikk
 
 


Lányok,
jól emlékszem, hogy Pucúr költözött a XIV. kerületbe a Telepes utcába? Hol van? Tudtok róla valamit?

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Bubu! Üdv itt! Már vártalak! Kép

Ma apu elvitte Barnikát státuszra (amíg én "rallyztam"), 11kg, 75cm, fejkörfogat 45cm, mellkas 50cm. Ja, és saját lábán ment be a rendelõbe Kép
Ami rossz, hogy a fitymája még mindig pont olyan szûk, mint újszülött korában, beutaltak a Bethesdába, ahol a doktornõ körömvirág-krémes húzogatást javasolt.
Minden nap gyarapodik Barnabás szókincse Kép
A legújabb szokása viszont az, hogy csapkod, ha nem tetszik neki valami. Engem, tárgyakat... Nem tudom, mit tegyek ellene! Tudtok valami jó tanácsot???

Sziasztok!
Puszi,
Henke
gesztenye
 
 

 
 

A fenti adaok mind Baranira vonatkoznak! Kép
Henke
 


Sziasztok!

Henke! Tényleg ügyesen jár már Barni! Biztos mesélte a férjed, hogy összefutottunk. Kép A meghívásunk még mindig áll "hogyishívjákot" játszani, szólj, ha ráértek. Mi is szívesen megyünk ám hozzátok, ha Barni is úgy akarja. Kép

Márti! Most meg én kérdezem: Hol vagytok????

Bubu! Üdv itt! Nincs mindenkinek fia, nekem is pl lányból jutott kettõ.Kép (A fiút is megrendeltük már...)

Cory! Remélem, hatottak a gyógypuszik, és Balu tényleg javulgat már. A holnapi talit jövõ héten bepótoljuk.

Rebi! Gratula Csengének!!Kép

Hulla fáradt vagyok, ma 4 gyerkõccel (+ 1 anyuka) töltöttem a napomat. Zsófit az egyik ovistársával délben elhoztuk az oviból, és eljöttünk hozzánk, hogy megünnepeljük a kisöccse elsõ szülinapját. A két kicsi egész nap aludt összesen 20 percet, a nagyok még ennyit sem. El lehet képzelni, mennyire lehettek nyûgösek... A torta azért finom volt. Legközelebb, ha ilyet csinálunk, csakis a délutáni alvás után megyünk a nagyokért az oviba. Szerencsére most már teljes a csend, édesen alszanak.
Ja, az ünnepelt kisfiú 6 hónapig szopizhatott, mert az anyukája epilepsziás, gyógyszert szed, és ennyit engedtek neki az orvosok. Megkóstoltattuk vele a lefejt anyatejet, és egy szempillantás alatt megivott 2 decit. (Ennyit tudtam kézzel lefejni, igaz, 1 éve nem fejtem.) Majd kap legközelebb is...

Most megpróbálok rendet rakni a konyhában, de lehet, hogy inkább az ágyat választom.
Jó éjszakát mindenkinek.
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gyógypuszikat, meg mindent. Peti még mindig taknyos, de vidám. Mi is jobbulást kívánunk a gyógyuló babócáknak! Kép

Bubu
üdvKép

Csak kapkodom a fejem már megint, hogy így ügyesednek a babák.

Zkati
De jó, hogy hallani rólatok is!Kép

Az etetõszék lassan nekünk is aktuális lesz, fogalmam sincs, hogy milyet szeretnénk. Már elõre látom, hogy csomó idõmbe telik, míg találok valami megfelelõt, majd apuci beint és csak a legolcsóbbat hajlandó megvenni praktikumtól függetlenül.Kép

Peti imád állni és menni, persze mindkettõt úgy, hogy fogjuk ill. támasztjuk. Ugyanakkor nem igazán kapaszkodik felfelé, hogy próbáljon felállni. Nem mintha siettetni akarnám. Ma tûnt fel elõször, hogy pár percig is tud ülni, és olyan aranyos, ahogy elveszíti az egyensúlyát egy kicsit és ezerrel igyekszik vissza a jó pozícióba. Kép Hihetetlen, hogy sok baba félévesen ezt már simán csinálja.

Menta
Merre vagytok?

jó éjt
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Laura:
A Twingóm égszínkék hivatalosan, szerintem csak simán kék Kép Viszont úgy kaptam meg a szervízben, hogy a sebváltót csak igen speciális fogásokkal tudom használni. Egyesbe úgy kell betenni, mintha hármasba akarnám, stb. Szóval elég különleges vezetési technikát igényel, de majd megszokom. Volt nekem ám Trabantom is Kép

Etetõszék:
Mi egy mûanyag, állítható magasságú, összecsukható, eredetileg tálcás etetõszéket kaptunk kölcsön. A márkáját nem sikerült megállapítanom Kép Elég biztonságos és könnyen tisztántartható.

Rebi:
Gratulálok az 5 lépéshez!!! Javulást Csengének Kép

Bubu:
Nekem is van ám lányom Tomin kívül, kettõ is, sõt még egy nagyfiam is. Szóval teljesen vegyes. Egyébként Zsófi nászutas gyerek, Juli becsúszott, Danit terveztük és bejött, Tomira meg már nem is számítottunk, egyszercsak bekopogott Kép

Tegnap a doktor néninél nagyon jól viselkedett Tomi. A váróban jókat kajabált, rendkívül jókedvû volt és szövegelt, integetett a többi gyereknek. Aztán hagyta magát szépen vizsgálgatni, csak a fülbenézõ-szerkentyût szerette volna közelebbrõl megnézni, de hát azt nem lehetett, csak vizsgálat után. Szerencsére tiszta a tüdeje, azaz csak náthánk van. Így semmi dolgunk, csak fújunk, fújunk, törlünk, törlünk - no meg az Ambroxol-Q szirup. Azt viszont el kell dugnom apa elõl, mert nagyon ízlik neki Kép

Na, megyek, mert hív az uracska. Jó pénteket!!!

bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Csenge köszöni a gratulákat .. azóta persze nem hajlandó megismételni a produkciót, pedig a nagyszülõk sorra beállítottak, hogy megcsodálják ... Kép

Tikk
Honnan veszed, hogy kaján mosoly kíséretében lépegetett? ... nem tud õ olyat ... KépKépKépKép

Viszont .. olyan éjszakánk volt, ami már egy éve nem ... KépCsenge 11 körül vééégre elaludt.. és aludt hajnali 6-ig, majd mindkét oldalról szopizott, és aludt 3/4 10-ig Kép.. igaz, én felébredtem 3-kor szokás szerint, de hamar visszaaludtam. Olyan jó volt Kép

Henke
Csenge sikít, ha nem tetszik neki vmi ... de ezt a talisok már saját dobhártyájukon is tapasztalhatták .. Kép

Most egy kis házimunka következik, mert az apja elvitte picit. Remélem, ez a trutyi idõ nem lesz rá rossz hatással. Bár szerintem mire kiértek az utcára, Minimanó elaludt, már nagyon nyügi volt ...

sziasztok,
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


SZIASZTOOOOOOOOOOOOOOOK!

Végre meg van az ADSL Kép!
Most csak beugrottam köszönni, de remélem ezentúl már rendszeresen köztetek leszek! Kép

Rebi! Gratula Csengének a lépésekhez, de fõleg az éjszakához!Kép

Pussz mindenkinek,
Zafi és Réka
zafi
 
 


Zafi!

Gratula!!!!!!!!!!!!!!! Kép

Tudom én, hogy ez mekkora öröm tud lenni ... mi 3 hónapot vártunk .. Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rebi!
Gratula Csengének a szunyához és az öt lépéshez! Majd megy még sokat is, ha lesz miért. Nem nagyiinvázió kell, csak elölfelejteni valami jópofát Nemszabadék közül.KépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Rebi: gratula Csengének! Kép És rettenetesen irigyellek az éjszakádért Kép

Zafi: KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Balu azóta is gyakorolja a lépéseket Kép
És visszatért az étvágya Kép Ma ebédre megevett egy teljes üveg bébiételt, egy túrórudit és utána még cicit is kért.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

GOrsi: Peti nagyon ügyes, én is már nagyon várom, hogy Geritõl lássak majd ilyen dolgokat Kép

Bogancsi: Gyorsan gyógyuljatok ki a náthából Kép

Rebi: gratula nektek Kép

Golyó
golyó
 
 


Sziasztok! Megvagyunk ám, csak nehezen férek a géphez. Végigolvasom a termést és majd jelentkezünk. (De amilyen sok a "termés" lehet, hogy csak 2 nap múlva! Kép)
Márti! Kép
Menta
menta
 
 


Szia Mindenki!

Rebi! hááát..láttam én már Csengét huncutul mosolyogniKépKép

Cory! Mi az hogy visszatért az étvágya, úgy látszik bepótolja a lemaradástKép

Zafi! Üdv újra itt. Hogy van Réka?

Gorsi! remélem tudtok jönni hétfõn, hogy lássuk mit tud Peti.

Henke! És miket mondogat Barni? A csapkodás pedig egyszerû hiszti. Nálunk is van ilyen, elvileg nem szabad észrevenni és majd elhagyja.

Hanna újabban nem akar délután aludni.Kép Csak az a baj, hogy ilyenkor nagyon hamar elálmosodik este nem akar enni, csak üvölt a fáradtságtól. MÁr mindent próbáltam, ha leviszem a kocsiban se alszik el, mert minden érdekes neki. Cicin elpilled, de aztán amikor azt hiszem, mindjárt lerakhatom, akkor hirtelen felül és elkezd visítani, tapsolni, integetni és irány játszani.

Na megyek, mert most is csak szétszedi az ágyát ahelyett hogy aludna.Kép

Tikk
tikk
 
 


Menta: de jó, hogy itt vagy. Lennének kérdéseim szoptatással kapcsolatban.

Golyó
golyó
 
 


Rebi!

Mi nem cseréltük el véletlenül a távirányítót? Kép

Vili két óránként kelt éjjel, ma meg szinte alig aludt napközben. Most is itt virgonckodik.
Megpróbálom elaltatni drukkoljatok.

Norci
norci
 
 


Ágnes!
Csak nyugodtan, ha tudok segítek! Ha gondolod, akkor inkább a szoptatá topicba írj, hogy ne terheljük ezzel a többieket és ott lehet, hogy nem csak tõlem kapnál tanácsot! Kép
Menta
menta
 
 


Szia Lányok!

Regény következik, türelmet kérek:

NÁTHA, ORRSZÍVÁS: A mára már három éves fiamon tapasztaltam ki a következõket, nekem bejöttek, talán érdemes kiprószálni õket:
Volt itthon Paxirasol orrspraym, kiöntöttem az üveg tartalmát, lefertõtlenítettem, és abba enyhén sós forralt vizet tettem, és minden porszívózás elõtt azzal fújtam a kölök orrába. Az üvegrõl tudni kell, hogy olyan pumpás szerkezet, amivel gond nélkül, és egy pillanat alatt be lehet a gyermek orrába spriccelni, és nem kell lefogni és ledönteni, mert az nálunk mindig nehezen ment, és a lötyi sem jutott be az orrjáratba. Ezzel a spricnivel viszont egészen a garatig megy el a szer, és senki sem kap sokkot.
Szóval, a spriccelés hatására feloldódott minden, és sokkal hatékonyabb a porszívózás. Be lehet így mindenfélét juttatni a pl.:
- anyatejet /azt túladagolni sem lehet/
- forralt sós vizet
- C vitamint /persze az ampullásat/
- szemcseppet /mi ezt kapunk az orrunkba a dokibá'tól/
- és persze az orvos által felírt orrcseppet is.

Én a fentieket magamon kipróbáltam, az orrcseppen kívül semelyik sem csíp. Folyamatosan azért nem lehet alkalmazni, mert az nem tesz jót a nyálkahártyának, de makacs náthánál nekem nagyon bejött.
Persze minderrõl kérdezzétek meg DrMentát, vagy a gyógyszerészeket.

VARRÁS:
Már felnõtt fejjel hobbiból elvégeztem a nõi szabó, a gyerekruha készítõi, meg egy csomó más ilyen sulit. Ha van valakinek kérdése, szivesen segítek. De most illúzióromboló leszek:
Anno még megérte varrni. Mára viszont olyan bizarr árak lettek a nyersanyagpiacon, hogy néha egyszerûbb megvenni. Pl. egy kezeslábashoz /egyszerûbbhöz/ kell egyszer a ruha hossza a textilbõl, kell vmi zippzár-féle az elsõ rész zárásához, és kell cérna is, ma már az sem olcsó. Még plusszban vehetünk passzét a kézre, meg a lábra, de anélkül is készülhet a mû. Szóval a fentiek már többe vannak, mint a Cora, vagy az Auchan egyes darabjai. Arról nem is beszélve, hogy a minõségi anyagok, mint pl. egy szép plüss, vagy egy igazi termó /nem serpa/ aranyárban vannak. Csupán spórolásból nem feltétlenül éri meg varrni, viszont nagyon jó szórakozás, én, ha kezdek bezizzenni, varrok 4*4-es kockákból egy asztalterítõt, ettõl persze a párom kap agylobot.
Beszerzési helyek:
-Burda bolt. Lehet kapni patentolót, helyes kis patentokkal, és nagyon klassz kész szabásminták vannak, nem kell másolgatni õket az újságból.
-Van egy klassz méterárus, ami asszem Maraton névre hallgat, a Váci út elején van, a Westend másik oldalán. A legszebb anyagok ott kaphatók, egész jó áron.
Ja, megtanulni varrni könyvbõl szerintem nem lehet. De úgy igen, hogy egyszercsak nekiláttok. Nem egy ördöngõsség, sokkal könnyebb, mint kötni. Na, azt meg én nem tudok.

Etetõszék:
Nekem is a PrímaPappa van. Szerintem az elsõnél érdemes megvenni, akkor ki lehet használni, összecsukni is elég egyszerû, és nálam mosogatás közben a gyerek abban rágicsálja a kiflicsücsköket. Háromévesem is ezt használta, amíg a kicsi ki nem túrta. Jól tisztítható, nem csúszik, de pofátlanul drága.Igaza van BMártinak, az kihasználhatóságát illetõleg.

Gyerekülés autóba:
Amikor a nagynak vettünk, még nem volt Fiximax ülés. A háromévesem most éppen a harmadik ülését kapja 0-9kg-ig a bébihordó volt, 9-18-ig a Römer, és most vagyonért a harmadik jön, mert ezt is kinõtte. Ha anno lett volna olyan osztály, ami 9-36kg-ig jó, akkor kihagyhattam volna a Römert. A Fixmax azért jó, mert van belsõ saját öve, és késõbb szétszedhetõ, akkor használható a gk. saját öve, mégkésõbb pedig ülésmagasító lesz belõle. Persze az ára igen magas, de egy súlycsoport kihagyható. Én most ilyenre gyûjtök..Azt viszont nem tudom, hogy dönthetõ-e, ami piciknél nagyon fontos. Egy tuti: A Brendonban, és a MegaToysban is megmutatnak mindent, érdemes benézni vásárlás elõtt.

Bubu
Van a Pólusban uszi?
A PrimaPappa 25-30e között lehet, jól szállítható, és a dönthetõség miatt szerintem a gyermek minimális tartása esetében már betehetõ.

Gorsi!
Ügyi Peti! Az én lányom jan 29-i, de nem ül, nem áll, nem mászik, csak kúszik, és persze azt is a parkettán...

Zsunya!
Regélõmet Halász Juditra cserélném! Szerzek kazit, és postázom a Regélõt, idõvel...Persze, ha addig nem rendelted meg a boltban.
Egyébként tud valaki Kalákát ajánlani? Én a Csimpilimpi, a Tengerecki Pál, meg az ilyenek után nyomozok, de a bev.központokban nem tudom elolvasni a tartalmát. Ja, és tavaly megjelent egy Weöres nagylemez, tud valaki vmit róla?

Menta!
Üdv újra itt!

Na véget ért a regényem. Bocsika, csak tudjátok ritkán alszik el az egész család 20'30-kor...

Minden jót!
Csi
csii
 


Sziasztok!

Alszanak a fiúk, (még), úgyhogy gyors leszek.

Andi! OK, ismételhetünk!!! Ráfér Barnira a szocializálódás! Persze, mondta Andris, hogy találkoztatok!
Nem tudom, mi mikor jutunk el játszani, mert mostanában folyton kint van apu, vagy mindannyian Szadán, vagy csak rohangálunk házügyben. Jövõ héten mindent meg kell rendelnünk, hogy decemberre be tudjunk költözni.
A csapkodás nagyon idegesítõ, de biztos a sikítást sem bírnám jobban...
Etetõszék: mi a 9000 Ft-os fából készültet (ami késõbb asztal+szék) vettük, egyrészt mert nem mûanyag Kép, másrészt, mert sógornõm már tesztelte ezeket, és azt mondta, az õ gyereke az életben nem aludt az etetõszékben, tehát a dönthetõ funkciók totál feleslegesek. Barnit ismerve gondoltam, õ sem fog aludni benne, be is jött! Hátránya, hogy nem összecsukható, de szerintem kb fele akkora helyet foglal, mint a mûanyag csodák.
Varrás, kötés: irigylek mindenkit, akinek van türelme/idege hozzá! Én régen megtanultam kötni, de amikor 620-adszor fejtettem le a hol túl szoros, hol túl laza sorokat, odavágtam az egészet... De talán ez még változhat...
Anyag: ismerek olyat, aki tök olcsón megvesz használt ruhát csak az anyaga miatt, és abból olyan ruhacsodákat rittyent magána, hogy ihajj. Persze varrónõ. Amúgy tényleg piszok drágák a szép textilek.

Sziaszto, szólt a fiam.
Ja, levágattuk a haját! KépKép
Puszi, kellemes hétvégét!!!
Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó:
Most láttam a hírekben mi történt Helsinkiben egy bevásárlócentrumban. Remélem ti nem voltatok ott a robbanásnál!!!Kép Hallottam hogy 7-en meghaltak. mi volt ez? baleset vagy terrortámadás? Vigyázzatok magatokra!

CSi:
köszi a varrás-infót, én is mostanában gondolkodtam azon, hogy kipróbálom, de az irományodból arra következtettem, hogy talán nekem nem ezzel kellene kezdeni. Én pl. az olcsóság miatt is akartam volna megtanulni "könyvbõl" Kép varrni.
Mi is Halász Juditot, Regélõt hallgatunk lemezen, mostanában vettem 2 Kalálka vagyis Gryllus-CD-t (Nálatok laknak-e állatok?, Dalok 1.) Nagyon jók!!! A Dalok 1. azért is jó, mert gyerekekkel együtt énekel Gryllus Vilmos és Dorka azt nagyon élvezi. Ezt a CD-t a Marczibányi téri Müv.házban vettem az énekóra elõtt árulják. Ott 2600,-Ft egy Cd, kottafüzetet is árulnak hozzá, így nagyon jó. Különben itt kapható még más Kalálka cd is, meg Huzella Péter cd és más hasonló, azok olcsóbbak. Szerintem délelött hétfõn és csütörtökön biztosan van árusítás.

Pár napja van parabola antennánk, azóta nézünk tévét Dorkával. Pedig nem akartam bekapcsolni, de nagyon jó mûsorok vannak. Most éppen teletubbies-t nézünk, és nagyon élvezi Kép Reméltem a többi mûsor is leköti, így fogok tudni tanulni, de nem...Kép Csak a teletubbies. Most nyarvikol, így képtelenség tanulni Kép Kép Sajnálom szegénykémet Kép Így mindig õ gyõz, én meg semmit sem tanulok. Ciki lesz ez a záróvizsga. Hallottatok már olyanról, hogy valakit nem engedtek át?

Etetõszék: mi az Üllõi úti Bébikerben vettük, Brestil a márkája, dönthetõ, állítható, van szûkítõje, 19 ezer volt, de használtan is lehetett kapni kb. 8 ezerért.

Márti: hogy vagy?

Üdv mindenkinek.
mennem kell látványosan szenved a lányom Kép

Zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


SZiasztok!

Nem vesztem el, de nagyon-nagyon sok dolog történt nálunk KépKépKép, olvasni is alig volt idõm, írni végképp nem tudtam, ugyanis az álomkórom állandósult napi 24 órásra, fáradt vagyok (mert persze nemhogy 24, de 2-4 órát is alig alszom egyhuzamban Kép, Ármin ugyanis a nap minden percében engem akar), a tanulmányból két hete egy sor sem készült, szóval, ahogy bírok, jövök, írok, addig pedig csak olvasok! De azért el ne felejtsetek! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Helló!
Én is PrimaPappát vettem, de a Babyker-ben a Váci úton.
Úgy néz ki, mintha teljesen új lenne, és "csak" 18ezer volt.
Megéri, mert szuper!
Mi a véleményetek, a 14 hónaposok TV nézésérõl? Ezen megy itthon a cirkusz!!!
Éva
Évaiii
 
 


Márti! Ne csigáázzz mááá! Kép Az a sok Kép összefüggésben van az álomkóroddal? Vigyázz, mert jövõ héten meglátogatlak és kifaggatlak! Kép
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Igen, nekem is azonnal ez jutott eszembe! Márti, nyilatkozz azonnal! Kép Kép Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Csi!
Köszi. Keddre megvan a lemez. Én csak CD-re tudom másolni, ha az is jó, akkor már a jövõ héten meg van. Kép

Zsuzsi!
Ha be nem áll a szád vizsgán, nem is kell szigorúan a témáról beszélni, akkor akár még ötöst is kaphatsz. Nem nagyon szoktak szerintem záróvizsgán szivatózni, pláne ha látják, hogy lelkes vagy. Kép Sok sikert hozzá, és nagyon drukkolok, hogy sikerüljön. Én is tanulok, úgyhogy teljesen átérzem. Kép

Jókis bolt CD, könyv, dia, miegymás is van: Pozsonyi Pagony nevû helyen. Pozsonyi út 26.-ban.

zsunya

zsunya
 
 


Csi!

Köszi a kimerítõ infókat!

A Regélõ engem is érdekelne, cserélhetnénk, van Halász Judit Rendkívüli gyermeknap és Grillus Maszkabál. De van Halász Judit meg Kalálka mpeg sok minden.

Azért nem mindenben azonosak a tapasztalataink a varrásról. Érdemes egyszerû dolgokkal kezdeni mint pl. takaró és ez meg is éri, mert õrült drágákat árulnak. Anyaghoz is lehet jó kis lelõhelyeket találni olcsóbb anyagokkal, patentot elég egyszer megvenni és sok ruhára elég lesz. De anyag akad otthon is, mondjuk az anya pulcsija, amit már nem hord, de az anyaga még jó stb. De ami igaz az igaz kötött jellegû anyagból igazán szépen csak lock-kal lehet varrni. Aztán van olyan mint pl. nyári ruhát és nadrágokat, amit sokkal olcsóbb varrni mint pl. overralt. De a kínai piacon vett minõségi török rugdalózónál nem drágább, amit varrsz és sokkal szebben meg tudod csinálni, ha van türelmed. Meg vannak olyan darabok, amiket nem vehetsz meg, mert nem árulják, vagy sokkal többért, meg nem pont olyat, amilyet szeretnél. Pl. melegítõnadrágból mindig több kell mint felsõbõl, és külön ritkán árulnak.
Meg nekem öröm varrni ennek a kis povakosnak!

Bubu
bubu
 
 


Csi!

A Pólus Hotelben van az uszi.
bubu
 
 


Henke!

Köszi Kép.


Hadd dicsekedjek egy kicsit, ma Lili megetette magát - mármint a vízben oldott nyákoldót szépen bekanalazta úgy hogy fogta a csuklóm és odahúzta a szájához meg eltolta mikor kérte a következõ adagot. Én sose gondoltam volna hogy ez így fog menni. Hát azért ezek a picurok nagykoponyák!

Bubu
bubu
 
 


Henke!

Köszi Kép.


Hadd dicsekedjek egy kicsit, ma Lili megetette magát - mármint a vízben oldott nyákoldót szépen bekanalazta úgy hogy fogta a csuklóm és odahúzta a szájához meg eltolta mikor kérte a következõ adagot. Én sose gondoltam volna hogy ez így fog menni. Hát azért ezek a picurok nagykoponyák!

Bubu
bubu
 
 


Bubu!
Tök jó ez a kanalazás. Én kértem a szülinapomra varrógépet. Kiváncsi vagyok kapok e egyáltalán. Mennyibe kerül egy nem túl bonyolult darab, kb? Anyag áll itt hegyben, csak gép kéne hozzá. Kép Hülye egy helyzet.

Mindenféle mp3-akat mi is szeretnénk. Ha egy hétfõn odatalálok a talira egy CD-vel akkor kaphatok én is? Sajnos teljes készletünk egy Süsübõl áll. Nem egy nagy cserealap. Kép

Puszi
Zsunya
zsunya
 


Sziasztok!

Márti: nekem is rögtön az jutott eszembe, mint a lányoknak. Kép Naaaaaaa, mondd meg! Kép

Zsuzsi: ez szerintem iskolája válogatja. Nálunk a matek szakon rendszeres a buktatás, ugyanezen az egyetemen, ugyanezen a karon, csak matematikus szakon meg, ha nem tud valaki semmit, akkor 3-as. Szóval passz.

Balu egyre többet dumál. Mondja, hogy tessék, mikor odaad valamit, idõnként mondja, hogy szia Kép Nagyon édes. És minen nap egy kicsit többet lépked Kép Most már szinte alig mászik. Már ne köhög, orra nem is folyt, meg láza sem volt, szóval van remény a hétfõi talira. Ugye lesz? Rebi?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Elég régen írtam, de azóta is olvaslak titeket.
Remélem hétfõn most már tényleg eljutunk talira, bár a nõgyógyászom mostanra adott idõpontot, de hátha belefér.
Gratula minden ügyes babának, igazán büszkék lehettek rájuk! Azért csak így névtelenül, mert már nem is tudom követni, olyan gyorsan történnek az események.
Velünk semmi különös, mozgásunk még mindig finoman szólva is korlátozott és még fogacska sincs a láthatáron.Végre pénteken eljutottunk egy babaúszásra, és bár az oktató csaj nem túl szimpi, azért Peti és én nagyon jól éreztük magunkat a vízben. (apuci meg a parton)
Etetõszék vásárlás elõtt állunk mi is, de teljesen tanácstalan vagyok.
Azt én is hallottam, hogy a Peg Perego székei nagyon jók, de az ára nekem túl borsos.
Laura! Neked melyik Brevi nem jött be? Gondolom, abból is több fajta van.
Szerintetek ilyesmit lehet kapni a börzén?

Borcsa Boszorka!

Lehet (sõt biztos) én vagyok nagyon naiv, de hogyan jöhetett meg, ha még mindig sûrûn szopizik Luca? Én annyira bízom benne, hogy még sokáig tart ez a mennyei állapot! Vagy ebbe ne éljem bele magam?

Képzeljétek, meg volt nekünk is az elsõ teljesen átaludt éjszaka, 10-tõl reggel 6-ig durmolt a csemete, nem akartam elhinni, 4-tõl félóránként ébredtem, hogy mi van már? Remélem, ezt rendszeresítjük!
Most megyek, mert összedobtunk apucival egy isteni tésztát (umbriai makaróni névre hallgat) és olyan illatok jönnek a sütõ felõl, hogy nem bírom tovább.

Remélve a hétfõi találkozást, addig is puszilunk mindenkit!

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


SZiasztok!

Hááát...KépKépKép most mit mondjak?????? Kép

Egyelõre annyit, hogy Ármin tegnap megtette elsõ önálló lépését kapaszkodás nélkül az ágytól hozzám Kép, aminek már naggyon ideje volt Kép (nem a lépésnek, hanem hogy végre engem is kitüntessen valamivel az éjjeli permanens szopikon kívül Kép, mert Andrásnak már jó hónapja ragyogja oda napjában kétmilliószor, hogy APA), egyre többet ácsorog kapaszkodás nélkül, vagyis hol egyáltalán nem kapaszkodik, hol a kezében tartott kenyérhéjakba vagy labdába. (Én megpróbáltam magam gyerekoromban úgy felemelni, hogy ülök a mosdótálban és nem értettem, hogyha fel tudom magam két karral húzni a nyújtón, akkor hogyhogy egy mosdótállal már annyira nehéz leszek, hogy azt nem bírom el Kép)

Talizni nem megyünk most hétfõn sem Kép, mert nagyon kéne dolgoznom, mert az életben nem léphetek többé a porondra szociológusként, ha ezt ellinkeskedem, pedig egy szemernyi kedvem sincs hozzá Kép (csak mert másutt járnak a gondolataim Kép)

Na, megyek fürdeni, mert kimerített a mai nap rendesen!

Márti+Ármin
márti
 
 


Bubu!
Valóban negatív lett a varrásról a beszámolóm, ennyire én sem látom sötéten. Csak engem sokkol az, hogy a 13 éves keresztlányomnak non-stop varrtam bébikorában, ma pedig ezt nem teszem a sajátjaimnak. Képtelen vagyok haladni az árakkal, mióta GYESen vagyok! A takarók-ágynemûk terén egyet értünk, bár én lázadtam a krepp ára ellen is. Viszont nagyon klassz babaágynemût lehet készíteni felnõtt ágynemûhuzat-garnitúrából, én abból szoktam, megvenni is olcsóbb azt, mint méteráruként. A kispárnából lesz a fejalátét, a nagypárna huzatja kész paplanhuzat, és a nagy paplanból készül nálam a fejvédõ, és a pelenkázó borítója, esetleg a lepedõ. Így végülis csak a paplanhuzatot kell szétcincálni. Bár van lockom, de sokszor inkább csak cikk-cakkal varrom le a széleket. A kínai cuccok között viszont van egy kedvencem, a pizsama!!!! Ennél az egy ruhánál kimondottan jól jön, ha agyonmosott ronggyá válik az elsõ mosás után.:}
Egyébként jobb lesz, ha lassan korrepetálom magam Bp-bõl...

Zsunya!
Jaj-jaj-jaj!! Ne ilyen gyorsan! Persze, hogy jó cd! Technikai kérdés mindenkihez: bakelitet át lehet juttatni cd-re? Eddig csak olyannal találkoztam, akinek vagy csak ez, vagy csak az volt egyszerre egy helyen minden nem! Persze, manapság ritkán vesznek az emberek bakelit lemezjátszót.
Mindenkivel mindent cserélek szivesen, csak nemtom, hogy hogyan jut el hozzátok a cucc. Tali nekem kizárva, viszont futárok hada /idõvel/ eljuttathat ide-oda, a város különbözõ pontjaira bármit, és onnan hozzám.
Te jó ég! Kinek ígértem a könyvet?
Egyébként szerintem a varrógépnél elég, ha egyenesen, és cikk-cakkban tud varrni. Én esküszöm a Neumann régi kiadásaira, nekem egy közel harminc éves darabom van, semmiért nem adnám. Érdemes használtan is megvenni. Szerintem.

Zsuzsi!
Tessék csak varrni. Kicsit fura, hogy pont én, a megrögzött varrogató tántorítok el bárkit is a varrástól!
Egyébként hol, és mikor megy a teletubbies?

Éva!
Már a Golyónak is akartam írni a TVzésrõl, de valahogy lemaradt. Ez is regény lesz.:
-1 mp alatt 25 képet látunk a képernyõn, és az agyunk ezt a sok képet információként fel is dolgozza, bár nem tudunk róla. Ez igen megterhelõ.
-A Tv villog, ami szintén nem jó, sem az agynak, sem a szemnek. Erre megoldás a 100Hz-s TV, ami egy vagyon.
-Az USAban állítólag azért van a földön a TV, mert így kevésbé éri a kosz a szemet, mint nálunk, a folyamatos tágranyitásnál, és a szemidegek sem fáradnak el annyira.
-A kicsik nem értik a látott képet, és nem csak a filmrõl beszélek. Legnagyobb horror a híradó, bár erre kevesen gondolnak.
-A sugárzás már nem mérvadó, mint régén.
-Gondolom a mesék tartalma mindenkit felháborít sokszor. Nekem szó szerint rémálmom volt multkor, amikor Aladin egy óriáspókkal küzdött, én is kûzdöttem egész éjjel! Pedig az, egy "barátságos" mese! Na, ezután nincs nálunk cenzúrázatlan TVzés.
Persze az én háromévesem is lát TVmûsort. Mennek a dok.csatornák, és a háttérmûsorok. De nem ismeri a mesecsatornákat, és a hét végi összeállításokat sem. Imádja viszont a Süsüt, és a Teletábikat. Ezt nézi, amikor bekapcsolom neki a videót, és addig, amíg jónak látom. Úgysem tudom elkerülni a TVfüggõség kialakulását, de egyenlõre még tudom irányítani. Egyenlõre.
A Teletábik négy videója nagyon leköti, és pszichológusok szerint nincs benne semmi "kártékony". Mondjuk az megdöbbentett, hogy a kicsim egyszer meglátta a mesét, míg a nagy nézte, és úgy rátapadt, hogy csak na! Valamit tudhat ez a négy idétlen fugura!

Ja, ha valaki megvenné a Teletubbies videót, a Karácsonyi kazit, gondolja meg. Abban a karácsonyfát nem a Jézuska hozza, hanem a gyerekek díszítik fel a fát. Lelövik a karácsony poénját.
Viszont ajánlom az Égbõl pottyant meséket is. A felnõttek hülyét kapnak tõle, de a kicsiket leköti. Nyert is néhány fesztivált.
Regény vége.

Lányok!
Ha szeretnék képet feltenni a NETre, mit szerezzek: digit fényképezõt, vagy szkennert?

És még valami: mikortól várható szerintetek, hogy rendezõdik a havi ciklusom? A lány nyolc és fél hónapos, még szopik, én meg össze vissza menstruálok. Létezik, hogy csak a szoptatás végén lesz rend?

Márti!
Nocsak,nocsak!

Minden jót!
Csi
Csii
 


Sziasztok!

Akkor lesz tali holnap? Mondjuk mi megint dokihoz megyünk délelõtt, de szerintem odaérünk, mint múltkor!
Tikk, köszi a kérdést, most már szemmel láthatóan javul az arca is, pospija is, de még mennünk kell kontrollra.
A többiek kedvéért röviden elmesélem: pár hete nagyon náthás volt Réka és kapott gyógyszereket, valszeg ettõl valami kiütés jött ki az arcán, amit elég sokára sikerült azonosítani, szegénykém elég kis csúnyus volt, de most már alakul. Ezenkivül a popója már elég régen piros, eddig azt mondták, a fogzástól, de a MÁV-os dokinéni szerint ezt már nem lehet arra fogni. Végre ez is javul, de lekopogom.

Heni! Hogy sikerült levágatni Barni haját? Ki csinálta? Rékának is már nagyon hosszú a haja, el is szoktam csatolni neki, mert nagy késztetést érzek, hogy belenyírjak, de már nyáron is nekiálltam és egyrészt nagyon nehéz volt, mert persze nem maradt nyugton, másrészt tök ferde lett! Kép De azért cuki volt úgy is!Kép

Zsuzsi! Hajrá! Én is tanulok/nék, de ha félszemem a Rékán van, akkor nem igen haladok. Pedig decemberben nyelvvizsga, most már nincs mese! Én is úgy tudtam, hogy nem szokás meghúzni már záróvizsgán, de ezek szerint vannak kivételes helyek, pl. TF. De te nem oda jársz, úgyhogy szerintem legyél kicsit képben mindnerõl és ne hagyd magad, lökd a dumát!

Márti! Igen? Kép

Egyébként múlt héten nekem is megjött Kép, pedig még Réka fõleg szopik, de ezek szerint nincs összefüggés! Pedig annyira reméltem, hogy sikerül úgy járnom, mint Andinak! 3 napig depis voltam tõle!KépKépKép

Na, nem akarok kisregényt írni.
Pussz,
Zafiék

ui: olyan jó érzés, hogy megint itt vagyok KépKépKép
zafi
 
 


Márti!
Csak nem??!!!!???? MEsélj!!!!!!!
SAjna most mennem kell!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Zafi!
Ne búsulj, úgy néz ki, én is beálltam a sorba...Kép Tali remélem lesz holnap, megyünk mi is.

Márti! Gratula Árminnak! Kép És a többi Kép? Nagggyon sajnálom, hogy megint nem találkozunk. Kép Mikor kell leadnod azt az izét?

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Szilvi!
Én se tudom. Még csak azt se mondhatnám, hogy olyan sokat aludna éjjel evés nélkül, kb. 6 órát. Nappal meg van, hogy 2 óránként eszik. De ez van, Te még lehetsz úgy, mint Andi!Kép

Gratula a lépkedõknek és a dumálóknak!

Nálunk ilyen látványos dolgok nincsenek, de Luca egyre gyorsabban fordul hasra, egyre tovább tartja a fejét jó magasra, és egyre ügyibben tesz mindent a szájába, amit megkaparint. És iszonyúan visít, ha a kiszemelt holmi kipottyan a kezébõl.Kép

Vizsgára tanulóknak Kép+Kép+Kép+Kép sok drukk!

Márti! Nem ér ám csigázni a népet, oszt nem jönni talira, hogy faggathassunk!Kép

Hussanok, mert vár a csetres!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Nem akar múlni ez a nyavalyás nátha Tominak, nekem meg a torkom fáj még mindig. Azaz, nem megyünk hétfõn Kép Kép Kép Pedig úúúúgy szerettem volna! Mindig irigyellek titeket, hogy olyan sokszor találkoztok. Na, mindegy. Majd legközelebb.

Nem bírom ezt az idõt! Folyton álmos vagyok és semmihez nincs kedvem. De jó lenne, ha már jönne a tavasz! Vagy legalább karácsony!

Jó talit Nektek!

bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zsuzsi,
mondanál nekem részleteket a Marcibányi téri zenebölcsirõl? (Mikor, mennyiért, kik látogathatják?) Ákos annyira rajong a zenéért, hogy szerintem nagyon élvezne valami ilyesmit. Kipróbálnánk.

A gyerekdalos CD engem is érdekelnének, bár sajna egylõre nincs cserealapom. Kép

A vizsgára készülõknek én is sok szerencsét kívánok. Hamarosan én is csatlakozom hozzátok, csak elébb össze kéne rittyenteni egy szakdolgozat félét szerény 80-100 oldalon... Nem sok erõm van ehhez, sajna. Még téma se nagyon van.

Ákos egyelõre még mindig csak anyatejet eszik, érdemben gyümölcs még nem ment le a torkán, bár most éppen egy citromot nyomott apa a szájába és azt meg ette. Na erre varrjon valaki gondolt. Az a baj, hogy a gyerekem nem olvassa a szakirodalmat, és nem tudja, hogy a citrom allergizálhat, és egyébként is illene almával kezdeni a dolgotKép)

Lola
lola
 
 


Márti!
Ugye KépKép?

Zsuzsi!
Aranyos vagy, hogy aggódtál, de szerencsére 250km-re voltunk (vagyunk) Helsinkitõl, szóval jó messzeKép

Mi éppen most jöttünk az ügyeletrõl. Doncinak hõemelkedése van, és azt hittem, az egyik füle érzékeny. Szóval elvittük dokihoz. Szerencsére a fülével semmi gond, sõt a gyerekkel úgy általában semmiKép A foga jön, és nagyon szenved. Ömlik is a nyála, mint egy "pitbullnak", kb minden mászási ütemben csorgat egyet a földre. Szóval ez volt a vasárnap délutáni programunk, de legalább megnyugodtunkKép Ja és a legfurább, hogy igen rendesen alszik: 3 órát szundizik egyhuzamban délelõtt, délután. Állítólag a hõemelkedéstõl, de legalább nem nyüszizik annyitKép, mi meg jó nagyokat pihenünk.

Más.
A héten megjött Donci vérvételének az eredménye, dokink kiértesítése. Szept. végén voltunk kontrollon és minden eredményünk tökéletes.KépKépKép Sõt annyira jó lett a hemoglobin érték is, hogy már a Maltofert is abbahagyhatjuk. Szóval no gyógyszerKép
Olyan boldogok vagyunkKépKép

Andysj!
Itt a halat a húsfélék közül elsõként adják a baromfival együtt. Aztán heti 2-3 alkalommal adnak halételt a bébiknek. Ja, 5 hónapos kortól adnak már olyan fõzeléket, amiben van hús. Szóval bátran a hallal, nagyon egészséges. Itt a lazac a nagy nemzeti eledel sok-sok kaporral. HMMMKépKép, bár Donci még nem rajong érteKép

Etetõszék!
Úgy bírom, hogy mindig egyforma témák futnak a családokbanKép Mi is pont ott tartunk, hogy kéne már venni. Mi az ún. pihenõszékben (ültetõben???) - nem tudom, otthon hogyan fordították le - etetjük (etetemKép) Doncit, de már inkább velünk egy magasságban akar lenni, szóval nagyon idõszerû. Mi tuti, hogy fát veszünk, de állítható magasságút. Fontos, hogy legyen alul lábtámasz. Viszont mûanyagból is lehet jót kapni. De minek a dönthetõ háttámlájú??? Ha elalszik benne a gyerkõc, gondolom senki sem hagyja benne aludni, hanem viszi egybõl a kiságyba. Ja és minek a tálca, ha asztalnál eszik?
Jó, hogy írtatok árakat (Brevi árat), hihetetlen, hogy otthon is milyen drágák az etetõszékek, én meg ki voltam akadva az itteni árakon. Na de akkor most már cseppet sem lepõdök megKép, vagy inkább Kép (Ja, és mi használtan fogjuk venni, mint az ágyát is. Egy k**va jó kiságyat vettünk hihetetlen áron, és gyönyörût, ugyanilyen elvárással keresek etetõszéket is, hátha megint bejönKép)

Megyek kötni (már az utolsó darabot kötöm, a másik ujjátKép), szóval tuti kész lesz.), a fiúk alszanak, tiszta Hawaii.

Puszi: NYuszimanó (aki már megint regényt írt)
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat, ha holnap lesz tali (ugye lesz?????), akkor meg is mutathatjuk, hogy mit tudunk.Kép

Márti
???Kép

Nyuszimanó
Ez remek hír, örülök, hogy minden oké.Kép

Bogancsi
Gyógyuljatok meg, sok-sok gyógypuszit küldünk!KépKépKép

Rebi
Mi van a holnappal?

Puszi
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap nálunk is meg volt az elsõ pottyanás, Vilike leesett az ágyról Kép ráadás vele volt az apja csak épp telefonált, de azért közben fogyelhetett volna Kép Nem tudom, hogy történt, a hátán feküdt, mire leérkezett, addigra hason volt. Azonnal felsírt, aztán hamar megnyugodott, cicin, csak hát fogalmam nem volt miét ütötte meg, így azonnal hívtam az ügyeletet, amit félóra alatt sikerült elérnem Kép hát örökkévalóságnak tûnt. Ott közölték, még ha nincs is baja azonnal menjünk be a János kórház gyereksebészetére. Irány oda, ügyeletes doki, megvizsgálta, látszólag semmibaj, azért buksiról röntgen, azon se semmi, csak közölte bent kellene maradni megfigyelésen Kép meg õ nem radiologus az hétfõn lesz Kép (egy másik gyereknek is mondta, hát nem is tudja megállapítani, hogy törés, radiológus nincs szóval sínbe teszi, marha jó mi). Én közltem, hogy gyerek egyedül nem marad, és velem is csak akkor ha 24 órán át mellette lehetek, szervezzék meg, különben saját felelõsségemre hazaviszem. Doktornõ azt magyarázta, hogy itt mégiscsak szakszemélyzet van és különben is mi van, ha éjjel kezd el hányni, mág ha a röntgen sem mutat semmit, vagy nem ébred fel éjjel és kész a baj, no ijesztgetésbõl jeles. A szobát megszervezték, végül maradtunk. Csecsemõs fõorvos, kicsit túl lihegettnek érezte, az ügyeltes sebész állítását, de elmondta, hogy 1 év alatt még ha nincs is a gyereknek semmi baja minden leesés után agyrázkódottnak számít, így hivatalból bent kell tartaniuk. A szakszemélyzet persze éjjel ránk se nézett, ennyit a nem ébred felrõl, én alig mertem aludni, meg hát a többi síró baba csak behallatszott.
Vilikém viszont nagyon jól érezte magát, járókában aludt, este 11-ig virgonckodott és megtanult hasról hátra forogni tudatosan, onnan gondolom, mert nem a borulós technikával csinálta és háromszor megismételte Kép Reggel vettek tõle vért Kép én kimentem mikor épp szurták, csak kicsit sírt utána, bementem hozzá, hát én majd elájultam a vér láttán, õ meg meglátta azt a piros löttyöt és mosolyogva közlte "hö, heö".
Néztek vizeletet, el kellett vinnem hallás vizsgálatra és szemészetre is. Sehol semmi baja nem volt Kép Két haszna volt a bent töltött idõnek: annyira fûtöttek ott, hogy a takonypócságnak szinte nyoma sincs Kép meg a szemészet, már amugy is el akartam vinni szemfeneket nézetni (nem mintha baja lenne, csak sajna jó esélye van arra, hogy szembajok valamelyikét örökölje tõlünk). Kiderült, hogy azért van ügyeletes radiologus, csak a gyereksebészeten nincs, no bevittem oda a röntgen felvételeket, õk is megerõsítették, hogy kutya baja, így hazajöhettünk már ma délben (tegnap este 8 körül mentünk be).

Varrás: én még gimiben varrtam a ruháimat, fõleg kötényruhákban jártam, aztán megváltozott a stílusom, meg olcsóbb volt vásárolni, mint anyagot venni plusz bíbelõdni, tavaly azért rám is rámjött így varrtam egy szoknyát.
Aki most akarja kezdeni a varrást, hát ne gyerekruhával kezdje, hanem takaróval, ágynemûvel, terítóvel, esetleg gatyó aljazásal (leginkább vászonnal), szoknyával, stb. Amugy tényleg nem bonyolult dolog. Jaé s régen a Corvinba lehetett szabásmintát csináltatni, az tök jó volt, akkor még gatyát is varrtam magamnak. Most hogy írok róla megint kedvet kapok Kép

Befejezem a regényt, talira megyünk, ha sikerül addig kialudnom magam.

Sziasztok.

Norci
norci
 
 


Norci,
látod ilyenek az apák. Nálunk kétszer eset le a a gyerek az ágyról, mindkétszer apa vigyázott rá. Én nem vittem kórházba, de most majdnem szívinfarktust kaptam, hogy mi minden lehetett volna vele. Mondjuk az elsõ alkalommal úgy esett, hogy a járóka és az ágy közé, ami felfogta az esést, de másodszorra be is vágta a kis fejét út közben, de nem a fejére esett, igaz akkor sem esett túl nagyot. Mindkétszer üvöltött, mint a sakál. Valahol azt olvastam, ha üvölt akkor nincs baj...
Vili a fejére esett, ezért kellett bevinni, vagy mindegy, hogy hogy esik, mindenképpen be kell vinni?
Jó lenne tudni, mert én nem hiszem, hogy többet nem fog leesni, amilyen fürge ürge...

Azért örülök, hogy minden rendben, és nem lett semmi baja Vilinek. Kép Kép Kép

Lola
lola
 
 


Sziasztok!

Mi sajnos nem tudunk menni holnap, mert Hanna baba taknyoskodik, egyre jobban.Kép Holnap vennem kell valami orrszívót, mert eddig nem volt rá szükség, de nemnagyon tudom milyet vegyek. lehet porszívós lesz a dologból,bár Hanna utálja a porszívót.Kép

Norci! Remek hétvégétek volt akkor, de szerencsére nincs baja a kissrácnak.

Nyuszimanó! De örülök, hogy ilyen jól vagytok!

Holnapra mindnekinek jó szórakozást.

pussz mindenkinek

tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tali lesz! Gyertek sokan! Kép

tikk: jobbulást Hannának. Nekünk Csöpi porszívós orszívónk van. Balu is utálja, de hatásos. Gyógyszertárban elvileg lehet kapni ezervalahányszázba kerül.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na csak hogy annyira azért ne irigykedjetek, Csenge nem lett mintaalvó Kép .. tegnap éjfél körül sikerült elaltatni... aztán éjjel elképesztõ nyugtalanul aludt ... többnyire keresztben az ágyon .. vagy teljesen letornázta magát a lábunkhoz - pedig eddig mindig felfelé közlekedett alvás közben... a lényeg, hogy az ágy 3/4-ét simán elfoglalta, a többin ketten osztozkodtunk a párommal .. Kép .. aki kicsit zokin vette, hogy éjjel a lánya szó szerint lerúgta az ágyról Kép
Tegnap végre kibújt a bal felsõ metszõje ... és már csikorgatja is a fogát .. mire teljesen kijön, már simára csiszolja Kép
Ma a szüleimnél elõkerültek a régi játékaim - babák, duplók, fa építõkocka stb... - hát volt nagy pakolászás ... Kép És nagy zenélés is ... 3 hete még megijedt a triangulumtól, ma már püfölte, és elkezdett furulyázni is .. csak kicsivel megy neki rosszabbul, mint nekem ... Kép Szóval nagyon cuki volt ... Kép Tegnap is meg ma is egyedül fürdött nagykádban .. rettenetesen élvezte KépKépKépKép

Tali természetesen lesz ... Ha esetleg vmi miatt nem lenne, akkor szólok, ha minden OK, akkor külön nem ... Jó lesz így?

Tikk
Hannusnak gyógyulást! .. mi is most szereztünk be orrszívót.. Anno még vett a párom kézit, de az semmit nem ér, mostanra belement, hogy porszívósat vesz. Arianna nevû, mûanyag, nem üveg, de ugyanúgy fertõtleníthetõ, és gyógyszertárban vette a párom. Azért kipróbáltuk... utálja, üvölt, amikor meglátja ... De használaton kívül játszik vele, és a porszívóval sem veszett össze... Viszont tényleg jól kiszívja a trutyit, és az a lényeg. A doki anno mondta, hogy a kótházban sokkal erõsebb vaakummal szívják, nem kell félni a porszívóstól....

... befejezem a locsogást...
jóéjt
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Hat elég sok idôt kihagytam,de azért olvastalak am titeket szorgalmasan minden nap.
Apukam ma repült haza.Rikivel nagyon jol el voltak.Fülig érô szajjal vigyorgott,akar hanyszor meglatta a nagyapjat.

Valtozas nem sok történt.Mozgasilag mondhatnam semmi,bar imad jatszani a labaval és barmikor sikerülhet neki atfordulni.Szorgalmasan tömködi a szajaba targyakat,ami a keze ügyébe kerül.Legyen az barmi.Ezek apro dolgok a napokban olvasottak alapjan.Elsô lépés,stb.

A legfontosabb,hogy elérte a 6 kilot!Szoval azért hizogatunk.Meg hat az étvagy is elég nagy mostanaban.

Etetôszékkel kapcsolatban:Mi hasonloan gondolkozunk,mint Nyuszimanoék,ezért valami egyszerübbet fogunk nézni.Gondoltunk a sima asztalra akaszthatosra,de még atgondoljuk.

Norci!
Nagyon izgultam,ahogy olvastalak,de örülök,hogy Vilikének semmi baja nem lett.

Nekem mar megjött,amikor Riki 3 honapos volt,aztan megjött rendesen egy honap mulva és most meg semmi!!!Mar kicsit parazok.Remélem csak arrol van szo,hogy még nem allt be.

Most nem jut több eszembe,pedig tuti akartam még valamit!
Minden betegeskedô babanak és mamanak mielôbbi gyogyulast kivanok!

EDIT
edith16
 
 


Tikk
Szerintem is jó a porszívós, igaz Peti is utálja, végigordítja a szívást. Mi a MegaToysban a Csöpit vettük 1500 Ft. körül. Gyógyuljatok!Kép

Amikor Peti leesett, mi nem nézettük meg dokival, mivel utána nem sokkal tök virgonc volt és szopizott is. Azért kicsit aggódtam.

Gorsi
gorsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?