Új privát üzeneted érkezett!

Vitte,
Na vegre! Jo hallani rolad! Nem semmi amiken keresztulmesz, remelem javul majd a helyzet. Mikortol leszel kiirva? Es mi ez az allando hasmenes, van valami tipp hogy mitol van? Azert remelem nem fenyeget annyira a kiszaradas, hogy infuziot kapj... Szuper hogy mar megvan a genetikai eredmenyed is, gratula!!!

Gatmetszes nalunk: A te tested, te dontod el hogy mit engedsz meg az orvosodnak es mit nem. Alapjaraton ha kell vagnak, ha nem kell, nem vagnak, de minden esetben kerik az engedelyedet. A dokik itt alatalaban javaslatot tesznek a legjobb tudasuk szerint. Ez igy van a fajdalomcsillapitassal is. A dokim szerint egy kis repedes egyebkent konnyeben es gyorsabban gyogyul, mint egy vagas. Egyebkent a szuleszno reszerol vadul megy a gatmasszas minden vajudas es szules kozben, mindent megtesznek, hogy ne repedj vagy ne kelljen vagni. Van egy gatmasszas tanfolyam a terhesgondozason belul, igy mar otthon el lehet kezdeni a felkeszulest a paroddal. Azon kivul, ha veszelyben a baba, es az a cel, hogy mielobb kikeruljon, akkor nincs teketoria, vagnak es vegzik a dolgukat. Vegul is nem lehet tudni elore, hogy ki hogy tagul, kinek mennyire feszul a bore, ez majd csak ott derul ki.

Babakocsi: Hajaj! Mindeki lot-fut a haromkerekuekkel. En nem nagyon vagom ezt futos-babakocsi temat, mert szimplan is utalok futni, ugyhogy gyerekkel sem tervezem. Az tuti viszont, hogy ezek nem pattognak, mert terepen is hasznaljak oket... meg hat millio fele van!

Legzesfigyelonk lesz. Nem is kerdes. Nem nagyon erdekelnek a valoszinusegi szamitasok ezzel kapcsolatban, egyszeruen meg fogjuk venni a biztonsag kedveert. Mas kutyu nem hiszem hogy kell, mert elegge egy legteru a lakasunk, nem egy tavoli emeleti szobaban lesz a gyerek, hanem szem es ful elott...

Bacilivi,
El vagyok kepedve a pocakodon! Meg a paromat is idehivtam, hogy nezze meg milyen nagy az enyem a tiedhez kepest, pedig egyidosek vagyunk! Hihetetlen, hogy mennyire egyedi minden terhesseg...

Benkoka,
Na hat most jol begurultam! En irtam a babahallgatozorol. Rongyos 20 dollarert lehet kapni mindenhol nalunk (ez kb 4000 Ft)! Hogy van pofajuk ennyit ratenni otthon? En azota is gyakran hasznalom, tobbszor felvettem mar a prucsok szivhangjat es kuldtem haza, mert ez otthon nagy orom a csaladnak. Van valaki itt a forumon, akinek tetszett es egy londoni baratnojevel vetetett egyet, aki postazta neki. Nem tudom, hogy igy mennyire jott ki neki, de gondolom jobban jart igy. Amugy ha akarsz ilyet, akkor is boven raersz meg, mert a szivhangokat csak a harmadik trimesztertol hallhatod, elotte csak a rugas, csuklas meg ilyesmi hallhato. Ez csak egy sztetoszkop tulajdonkeppen, ami felerositi a hangokat. Megjegyzem ennyi penzert akar dopplert is lehetne venni, csak hat ki a fene akarja meg otthon is uh-val bombazni a gyereket. Meg vannak ezek orulve, hogy negyszeres aron adjak. Egyebkent Europaban tobb helyen is forgalmazzak, fent van a honlapjukon, hogy hol...

Lili,
Jo hogy elokerultel! Most mar neked is be fog indulni a pocak, csak gyozzed ruhakkal! :) Gyere gyakrabban!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vitte,
Na vegre! Jo hallani rolad! Nem semmi amiken keresztulmesz, remelem javul majd a helyzet. Mikortol leszel kiirva? Es mi ez az allando hasmenes, van valami tipp hogy mitol van? Azert remelem nem fenyeget annyira a kiszaradas, hogy infuziot kapj... Szuper hogy mar megvan a genetikai eredmenyed is, gratula!!!

Gatmetszes nalunk: A te tested, te dontod el hogy mit engedsz meg az orvosodnak es mit nem. Alapjaraton ha kell vagnak, ha nem kell, nem vagnak, de minden esetben kerik az engedelyedet. A dokik itt alatalaban javaslatot tesznek a legjobb tudasuk szerint. Ez igy van a fajdalomcsillapitassal is. A dokim szerint egy kis repedes egyebkent konnyeben es gyorsabban gyogyul, mint egy vagas. Egyebkent a szuleszno reszerol vadul megy a gatmasszas minden vajudas es szules kozben, mindent megtesznek, hogy ne repedj vagy ne kelljen vagni. Van egy gatmasszas tanfolyam a terhesgondozason belul, igy mar otthon el lehet kezdeni a felkeszulest a paroddal. Azon kivul, ha veszelyben a baba, es az a cel, hogy mielobb kikeruljon, akkor nincs teketoria, vagnak es vegzik a dolgukat. Vegul is nem lehet tudni elore, hogy ki hogy tagul, kinek mennyire feszul a bore, ez majd csak ott derul ki.

Babakocsi: Hajaj! Mindeki lot-fut a haromkerekuekkel. En nem nagyon vagom ezt futos-babakocsi temat, mert szimplan is utalok futni, ugyhogy gyerekkel sem tervezem. Az tuti viszont, hogy ezek nem pattognak, mert terepen is hasznaljak oket... meg hat millio fele van!

Legzesfigyelonk lesz. Nem is kerdes. Nem nagyon erdekelnek a valoszinusegi szamitasok ezzel kapcsolatban, egyszeruen meg fogjuk venni a biztonsag kedveert. Mas kutyu nem hiszem hogy kell, mert elegge egy legteru a lakasunk, nem egy tavoli emeleti szobaban lesz a gyerek, hanem szem es ful elott...

Bacilivi,
El vagyok kepedve a pocakodon! Meg a paromat is idehivtam, hogy nezze meg milyen nagy az enyem a tiedhez kepest, pedig egyidosek vagyunk! Hihetetlen, hogy mennyire egyedi minden terhesseg...

Benkoka,
Na hat most jol begurultam! En irtam a babahallgatozorol. Rongyos 20 dollarert lehet kapni mindenhol nalunk (ez kb 4000 Ft)! Hogy van pofajuk ennyit ratenni otthon? En azota is gyakran hasznalom, tobbszor felvettem mar a prucsok szivhangjat es kuldtem haza, mert ez otthon nagy orom a csaladnak. Van valaki itt a forumon, akinek tetszett es egy londoni baratnojevel vetetett egyet, aki postazta neki. Nem tudom, hogy igy mennyire jott ki neki, de gondolom jobban jart igy. Amugy ha akarsz ilyet, akkor is boven raersz meg, mert a szivhangokat csak a harmadik trimesztertol hallhatod, elotte csak a rugas, csuklas meg ilyesmi hallhato. Ez csak egy sztetoszkop tulajdonkeppen, ami felerositi a hangokat. Megjegyzem ennyi penzert akar dopplert is lehetne venni, csak hat ki a fene akarja meg otthon is uh-val bombazni a gyereket. Meg vannak ezek orulve, hogy negyszeres aron adjak. Egyebkent Europaban tobb helyen is forgalmazzak, fent van a honlapjukon, hogy hol...

Lili,
Jo hogy elokerultel! Most mar neked is be fog indulni a pocak, csak gyozzed ruhakkal! :) Gyere gyakrabban!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vitte,
Na vegre! Jo hallani rolad! Nem semmi amiken keresztulmesz, remelem javul majd a helyzet. Mikortol leszel kiirva? Es mi ez az allando hasmenes, van valami tipp hogy mitol van? Azert remelem nem fenyeget annyira a kiszaradas, hogy infuziot kapj... Szuper hogy mar megvan a genetikai eredmenyed is, gratula!!!

Gatmetszes nalunk: A te tested, te dontod el hogy mit engedsz meg az orvosodnak es mit nem. Alapjaraton ha kell vagnak, ha nem kell, nem vagnak, de minden esetben kerik az engedelyedet. A dokik itt alatalaban javaslatot tesznek a legjobb tudasuk szerint. Ez igy van a fajdalomcsillapitassal is. A dokim szerint egy kis repedes egyebkent konnyeben es gyorsabban gyogyul, mint egy vagas. Egyebkent a szuleszno reszerol vadul megy a gatmasszas minden vajudas es szules kozben, mindent megtesznek, hogy ne repedj vagy ne kelljen vagni. Van egy gatmasszas tanfolyam a terhesgondozason belul, igy mar otthon el lehet kezdeni a felkeszulest a paroddal. Azon kivul, ha veszelyben a baba, es az a cel, hogy mielobb kikeruljon, akkor nincs teketoria, vagnak es vegzik a dolgukat. Vegul is nem lehet tudni elore, hogy ki hogy tagul, kinek mennyire feszul a bore, ez majd csak ott derul ki.

Babakocsi: Hajaj! Mindeki lot-fut a haromkerekuekkel. En nem nagyon vagom ezt futos-babakocsi temat, mert szimplan is utalok futni, ugyhogy gyerekkel sem tervezem. Az tuti viszont, hogy ezek nem pattognak, mert terepen is hasznaljak oket... meg hat millio fele van!

Legzesfigyelonk lesz. Nem is kerdes. Nem nagyon erdekelnek a valoszinusegi szamitasok ezzel kapcsolatban, egyszeruen meg fogjuk venni a biztonsag kedveert. Mas kutyu nem hiszem hogy kell, mert elegge egy legteru a lakasunk, nem egy tavoli emeleti szobaban lesz a gyerek, hanem szem es ful elott...

Bacilivi,
El vagyok kepedve a pocakodon! Meg a paromat is idehivtam, hogy nezze meg milyen nagy az enyem a tiedhez kepest, pedig egyidosek vagyunk! Hihetetlen, hogy mennyire egyedi minden terhesseg...

Benkoka,
Na hat most jol begurultam! En irtam a babahallgatozorol. Rongyos 20 dollarert lehet kapni mindenhol nalunk (ez kb 4000 Ft)! Hogy van pofajuk ennyit ratenni otthon? En azota is gyakran hasznalom, tobbszor felvettem mar a prucsok szivhangjat es kuldtem haza, mert ez otthon nagy orom a csaladnak. Van valaki itt a forumon, akinek tetszett es egy londoni baratnojevel vetetett egyet, aki postazta neki. Nem tudom, hogy igy mennyire jott ki neki, de gondolom jobban jart igy. Amugy ha akarsz ilyet, akkor is boven raersz meg, mert a szivhangokat csak a harmadik trimesztertol hallhatod, elotte csak a rugas, csuklas meg ilyesmi hallhato. Ez csak egy sztetoszkop tulajdonkeppen, ami felerositi a hangokat. Megjegyzem ennyi penzert akar dopplert is lehetne venni, csak hat ki a fene akarja meg otthon is uh-val bombazni a gyereket. Meg vannak ezek orulve, hogy negyszeres aron adjak. Egyebkent Europaban tobb helyen is forgalmazzak, fent van a honlapjukon, hogy hol...

Lili,
Jo hogy elokerultel! Most mar neked is be fog indulni a pocak, csak gyozzed ruhakkal! :) Gyere gyakrabban!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Beteg a babanet, bocsi a triplaert... :twisted:

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Istenem Özi mennyire más a hozzáállás nálatok.... :? Mire nálunk is ez lesz.... addig is vágnak mint a hentesek....
Egyébként lehet kapni sokféle gátmasszázs olajat, amivel a 35héttől kezdve lehet masszirozni, hogy azztán ne kelljen vágni.
Pocak: léccciléccci én is hagy lássam a tiédet!!!!!!!!! Te hány centi vagy?
Vendég
 


Istenem Özi mennyire más a hozzáállás nálatok.... :? Mire nálunk is ez lesz.... addig is vágnak mint a hentesek....
Egyébként lehet kapni sokféle gátmasszázs olajat, amivel a 35héttől kezdve lehet masszirozni, hogy azztán ne kelljen vágni.
Pocak: léccciléccci én is hagy lássam a tiédet!!!!!!!!! Te hány centi vagy?
Vendég
 


Sziasztok

Na hazajöttem, nemsokára megyek a barátnőmért, másfél óra múlva, és jön hozzánk, itt alszik....ő kisér majd el holnap az uh-ra.....

Remélem mindenki jól van!


Lányok, szeretném mindenkinek megköszönni, azt a sok kedves és bizató szót amit írtatok! Annyira jól esett, hogy elsem tudjátok képzelni!!!!!!

Nagyon szorítsatok holnapra. Ahogy végzek.....írok!


Puszi mindenkinek!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
A Vichy 5 eFt fölött van, megkérdeztem a patikában, én Milupát használok 1 hete, remélem jó lesz.
A gátvédelem járhat metszéssel is, az a lényeg, hogy megvédjék a gátat a nagyobb beszakadástól, így a nagyobb bajtól, ha picit bemetszik, akkor már 3 nap után kiszedik a varratokat, és gyorsan gyógyul, ezt mondta a vezető szülész-nőgyógyász tegnap a MÁV-ban. Szóval jobb egy picict bemetszetni, minthogy végig szakadjon, de ezt az adott helyzet dönti el.

Nekünk is lesz légzésfigyelőnk, kapjuk a sógornőméktől, én anélkül el sem mernék szerintem aludni, így tudom, ha csönd van a babó is jól van.

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!
A Vichy 5 eFt fölött van, megkérdeztem a patikában, én Milupát használok 1 hete, remélem jó lesz.
A gátvédelem járhat metszéssel is, az a lényeg, hogy megvédjék a gátat a nagyobb beszakadástól, így a nagyobb bajtól, ha picit bemetszik, akkor már 3 nap után kiszedik a varratokat, és gyorsan gyógyul, ezt mondta a vezető szülész-nőgyógyász tegnap a MÁV-ban. Szóval jobb egy picict bemetszetni, minthogy végig szakadjon, de ezt az adott helyzet dönti el.

Nekünk is lesz légzésfigyelőnk, kapjuk a sógornőméktől, én anélkül el sem mernék szerintem aludni, így tudom, ha csönd van a babó is jól van.

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


SZiasztok lányok!

Ma voltunk a tarkóredő mérésen. Nagyjából 25 percig izzasztotta az én kis ficánkám a doktorbácsit,a végén már ő is nevetett. Kész bemutatót tartott UH-ozásból. Kezdte hüvelyivel.Aztán jött a hasi. Aztán megint a hüvelyi. A végén a hasi lett a nyerő. Egyszerűen annyira ficánkolt és kapálózott,rugdosott ez a kis móki,hogy nem tudta a doki kimerevíteni a képet,hogy lemérje. Mire megnyomta a gombot,a móki már átfordult. Még a kép is többedszerre sikerült csak. Jó ég,mit fog csinálni,ha nagyobb lesz???

bacilivi:
Aranyos a pocid! Az elsővel nekem is nagyon kicsi volt a pocakom. De ha jól elfér benned a baba,minek "lógicáljon" ki?..

luisa:
Az biztos,hogy tényleg nem lehet érezni a gátmetszést,mert én a repedésből sem éreztem semmit,pedig elég hosszan sikerült berepednem. Azt hiszem,az egész szülésből a gátmetszéstől féltem a legjobban. De tulajdonképpen nem azért nem lehet érezni a gátmetszést,mert elnyomják a sokkal nagyobb fájdalmak. (Szerintem a tolófájások sokkal "jobbak",mert ott már te is tudsz közreműködni,és leginkább arra figyelsz). Hanem azért,mert a baba feje annyira nyomja a hüvelybemenetet,amikor már ott van,hogy teljesen "elérzésteleníti".

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,most vettem észre,hogy tegnap milliószor elküldte a levelem,bocsánat,nem tudom,miért..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


lányok! Mi van a rendszerrel, Nem tudok privit küldeni!!

Kép
gyanixi
 
 


lányok! Mi van a rendszerrel, Nem tudok privit küldeni!!

Kép
gyanixi
 
 


Bocsi Luisa, ha rengetegszer kaptad meg a privit vagy ha egyszer sem!

Kép
gyanixi
 
 


Bocsi Luisa, ha rengetegszer kaptad meg a privit vagy ha egyszer sem!

Kép
gyanixi
 
 


Barbamami. Hát szerintem jól elfér a baba, mert eddig nem panaszkodott :D :D

Kicsit megkettyent a rendszer......
Vendég
 


Sziasztok!

Megkérdeztem az orvosomat a poci keményedésről.
Amíg nem rendszeres 20 percenként vagy naponta többszöri addig nem kell megijedni.Nem valószínű, hogy méhszáj nyitó hatása lesz.
De azért oda kell figyelni rá.
A baba nagyobb rúgása vagy a mi hirtelen mozdulásunk is okozhatja az ingert.
Kicsit ijesztő, de ez a természetes.
Most elkezdtem szedni magne -B6-ot úgy tünik, ezzel jobb.
A 37. héten abba kell hagyni, hogy meginduljanak majd a természetes fájások.
Jó lenne ezeket az ijedségeket addig elkerülni.
Üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Nekem sem sikerül privit küldeni... Elizabeth,bocsi. Már hármat is írtam a nap folyamán,de valószínűleg egyik se ment el,mert nem rakta be az "elküldött" üzenetekbe.. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


UH rövidítések:
Most találtam egy jól összeszedett rövidítés-magyarázó oldalt. a www.babaszoba.hu oldalon találjátok. A terhesség minden hetéről van leírás,csak a megfelelő számra kell kattintani. Én a 14.-nél találtam (az első heteknél még nincs UH kép), az UH kép alatti "további rövidítések" címszó alatt. Bocs,ha kicsit bonyolultan írtam le..

elizabeth25: :D
Találtam egy cikket apás szülés témában (jó,ez nem "hüvelyi UH és a férfiak" téma,de azért érdemes elolvasni). A nők lapja café honlapon a legelső cikk..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hoztam friss pocis képeket nektek :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba: tök szép a pocid, meg te is. :)

KépKép
catrine
 
 


boszibaba, naagyon édik vagytok, nem semmi a pocakod!!!!!
:D :D :D

Elizabeth!!! MI VOLT MA?????????????????????????

zsu. látod, mondtam, hogy a dokid majd megnyugtat :wink:
Vendég
 


Hello Lányok!

Nanett: Jobbulást Neked. Biztos nagyon kellemetlen ez a görcsölés, nem írigyellek... :( Szerintem, ha huzamosabban fennáll a dolog és nem segít a magnézium meg a kalcium sem akkor szólj a dokinak, hátha tud valamit adni ami nem árt a babának!

Benkoka! Légyszi írd meg hogy a Mamut melyik üzletében láttad a babahallgatózót és milyen típust. Nagyon megköszönném, mert mi a barátnőmmel lehet hogy vennék közösen egyet (6 hét van köztünk), de én még sehol sem láttam itt Budapesten, még drágán sem! Előre is köszi.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Hello Lányok!

Nanett: Jobbulást Neked. Biztos nagyon kellemetlen ez a görcsölés, nem írigyellek... :( Szerintem, ha huzamosabban fennáll a dolog és nem segít a magnézium meg a kalcium sem akkor szólj a dokinak, hátha tud valamit adni ami nem árt a babának!

Benkoka! Légyszi írd meg hogy a Mamut melyik üzletében láttad a babahallgatózót és milyen típust. Nagyon megköszönném, mert mi a barátnőmmel lehet hogy vennék közösen egyet (6 hét van köztünk), de én még sehol sem láttam itt Budapesten, még drágán sem! Előre is köszi.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


[size=12]Gátvédelem:[/size] nos, ahogy látom itt is megoszlanak a vélemények. Én amondó vagyok, hogy kell a metszés akkor metszenek, ugyanis sajnos nem egy és nem kettő olyan történetet hallottam, ahol nem metszettek, és nagymértékű volt a repedés, amit sokkal nehezebb varrni is hiszen az nem egy egyenes vágás, hanem egy repedés, melynek a szélei "cikkcakkosak" és tudomásom szerint nehezebben gyógyulnak. Vannak sokkal elrettentőbb sztoriaim is, de azt inkább hagyjuk, mindenesetre mindenki más és más, de nem szabad minden áron ragaszkodni a gátvédelemhez.
A gátvédelemnek akkor van értelme, ha a nő már az utolsó két hónapban felkészíti rá az altestét, a megfelelő olajokkal masszírozza magát és különféle gyakorlatokat végez. Ehhez még szükséges egy olyan szülésznő, aki valóban tudja a gátvédelmet alkalmazni. Ebben az esetben nagyrészt nincs gond, de mindezek ellenére lehet hogy szükszéges vágni, mert nem fog kiférni a baba feje. Azért is mondják, hogy az első szülő nők esetében sajnos általánosabb a metszés mert nem tágulnak annyira, mint azok akik már szültek egyszer. Mindensetre mindeki más és más. Szerintem, ha valaki gátvédelemmel akar szülni, az próbálja meg, tegyen meg mindent ami rajta múlik. Én nem fogok ellenkezni, ha vágni akarnak, sőt inkább megfelelően vágjanak, mint hogy rossz irányba repedjek és egy életre problémáim legyenek.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Hű! Bocs ezért a nagy piros betűkért! Nem tudom hogy sikerült! :oops:
Ja, még valamit. A kórházban ahol szűlni fogok egyébként nem zárkóznak el a gátvédelemtől, szerintem máshol sem, csak kell egy jó szülésznőt találni, aki képzett ebben!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Catrine köszike,aranyos vagy! :D
Bacivili hát igen elég szépen megnőtt a pocim,és inkább nem is gondolok rá,hogy mekkora lesz majd a 9. hónapban! :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Hű! Bocs ezért a nagy piros betűkért! Nem tudom hogy sikerült! :oops:
Ja, még valamit. A kórházban ahol szűlni fogok egyébként nem zárkóznak el a gátvédelemtől, szerintem máshol sem, csak kell egy jó szülésznőt találni, aki képzett ebben!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk a dokinál, nagyon lecseszett mivel híztam megint 3 kilót, szinte már csak a hús megengedett zöldséggel és gyümölcs.
A baba is zépen nől, bár most nyomja a lepény nem tudja kinyújtani a lábát, szurkolunk neki és várunk, hogy 3 hét alatt változik-e valami sajnos ezzel nem tudnak mit csinálni és én sem igazán. Annyira sajnálom szegényt.
Ráadásul új nyavajám van, a hüvelybemenet mellett visszereim lettek, ami a baba súlyától van és gátvágásnál (ami első szülésnél a nagyon valószínű) rettentően vérzik.
3 hét múlva megyek megint.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk a dokinál, nagyon lecseszett mivel híztam megint 3 kilót, szinte már csak a hús megengedett zöldséggel és gyümölcs.
A baba is zépen nől, bár most nyomja a lepény nem tudja kinyújtani a lábát, szurkolunk neki és várunk, hogy 3 hét alatt változik-e valami sajnos ezzel nem tudnak mit csinálni és én sem igazán. Annyira sajnálom szegényt.
Ráadásul új nyavajám van, a hüvelybemenet mellett visszereim lettek, ami a baba súlyától van és gátvágásnál (ami első szülésnél a nagyon valószínű) rettentően vérzik.
3 hét múlva megyek megint.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk a dokinál, nagyon lecseszett mivel híztam megint 3 kilót, szinte már csak a hús megengedett zöldséggel és gyümölcs.
A baba is zépen nől, bár most nyomja a lepény nem tudja kinyújtani a lábát, szurkolunk neki és várunk, hogy 3 hét alatt változik-e valami sajnos ezzel nem tudnak mit csinálni és én sem igazán. Annyira sajnálom szegényt.
Ráadásul új nyavajám van, a hüvelybemenet mellett visszereim lettek, ami a baba súlyától van és gátvágásnál (ami első szülésnél a nagyon valószínű) rettentően vérzik.
3 hét múlva megyek megint.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok

Na végre tudtam jönni!

Minden ok volt a kórházban, vettek le egy nagy csomó vért.... , jól kiszipolyoztak, meg elküldtek EKG-ra. A picinek vert a szive, mint állat, tök édi volt, már 7,5 mm-es. Komoly embrió már ő! ))) Teszek fel róla uh-ng képet, de sajnos nem valami jó minőségű, mivel a telefonnal fényképeztem le! DE a lényeg így is látható!
Programozott csaszim lesz, június 3.ra vagyok kiírva, mivel a szemem -8-as és a dokim azt mondta, hogy nem kockáztatunk! Hát lényegében ennyi történt ma! Kedden kell menni újra az orvoshoz.......

SZÓVAL VÉGÜL IS SZERENCSÉSNEK MONDHATOM A PÉNTEK 13.-ÁT!

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

bbeti:
Csak néhány kérdés:nem vetette fel a doki,hogy esetleg ezek a visszerek miatt császárral szüljél? És ha 3 hét múlva is bezavar a lepény,akkor mi lesz?Megindítják? (Bocs,hogy ennyit kérdezek..)

boszibaba:
Szép nagyot nőtt a pocid!

elizabeth25:
Hát a 8-as szemüveggel egész biztosan jobban jársz a császárral. De legalább ez a dátum biztos pont,az tök jó. Akkor neked egész biztosan nem kell a gátmetszés miatt aggódni. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lányok, amúgy ti féltek a gátmetszéstől? ÉN nekem az volt a rémálmom még régen, amikor még nem volt ilyen rossz a szemem, és úgy volt, hogy akkor biztos simán szülök, főleg, hogy mennyi szörnyűséget hallottam róla.....

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!
Barbamami
A császártémát nem vetette fel azt mondta, hogy ha kell vágni, akkor majd a másik fogják csinálni. Mivel ez a baba súlyától nem tudom, hogy késöbb nem lesz-e rosszabb. A császárral csak az a baj, hogy nem szeretném, ha epidurál lenne, e4rről még nem beszéltünk.
Nem hiszem, hogy megindítanák, mert eddig szépen fejlődött, idősebb egy pár nappal a koránál, csak nem fér el olyan kényelmesen, mint kellene, és attól tartanak, hogy a lepény nyomó hatása miatt ne legyen dongalába. Ha még így is lenne azt már teljesen tudják korrigálni. 3 hét múlva meglátjuk, hogy mi lesz, de még akkor is elég fiatal lesz a születéshez.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Boszibaba, nagyon édes a pocakod! (Meg télleg csini lány vagy...) Bárcsak már én is ott tartanék!

Betti, sajnálom a dolgot, remélem nem lesz gond! A dongalábat téllg szépen lehet korrigálni. Az uncsitesóm úgy született, hogy a lábfeje rásimult a sipcsontjára, és ha lenyomták a helyére, akkor visszahajlott. Pár hétig úgy kötözték, ahogy lennie kell, és semmi gondja nem lett az égdta világon. Nagyon képlékeny kis manók még, lehet rajtuk alakítani! :)

Elizatbeth, tök jó! Én mikor az elején voltam, a petezsákban nem is láttam semmit. Úgy aggódtam, hogy talán csak ciszta! Majd meglátod milyen jó lesz pár hét múlva, amikor már látod ficánkolni!! :D

Én azt mondom, inkább vágjanak, minthogy később méhsüllyedésem legyen! Meg aztán akivel eddig beszéltem, egy se érezte a vágást...hát akkor inkább már ne szakadjon szanaszét!
Az epiduráltól viszont borzongok, Isten óvjon meg tőle. Inkább kakáljak be a fájdalomtól, de a gerincvelőmben ne turkáljon senki!!

Vigyázzatok magatokra!
Puszi!!

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok!

Betti,drukkolok neked! Ahogy néztem a vonalzódat,nektek már nem sok van hátra! (Hozzánk képest..)

Gysophila,az EDA-hoz ugyanígy állok hozzá. Persze,hallottam mindenféle jót róla,de sok rosszat is. Végül is egy nem olyan kis beavatkozás. És mi van,ha mindenkinél beválik,csak pont nálam nem.. Persze,ez csak magánvélemény,aki szeretné,kérje.

Még egy kis magánvélemény..:
A szülés nem kifejezetten egy leányálom,de túl lehet élni. És egyáltalán nem a gátmetszés a legrosszabb. Szerintem a "holtponton" átesni a legrosszabb,ami a tolófájásokat előzi meg. Mert akkor szinte szünet nélkül jönnek a fájások. Viszont az egy nagyon rövid időszak. Ha már a tolófájások jönnek,akkor valahogy új erőre kap az ember. :) És onnan valahogy felgyorsulnak a dolgok. Akkor már nem azzal fogtok foglalkozni,hogy csinálnak-e gátmetszést,vagy nem,hanem azzal,hogy minél hamarabb kibújjon a baba. És ha kell az a dög vágás,akkor kell. Végül is az is fontos szempont,hogy a gátmetszéssel tulajdonképpen a babának könnyítik meg a kibújást. Mert ugyebár neki se valami kellemes ez a "születés-dolog". És ha a gyerekem érdekében tesznek bármit is,akkor más nem számít. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Gátvédelemről annyit, hogy én sem attól félek, hogy ott, akkor fájni, fog, hanem attól, hogy utána egy hétig vagy mittoménmeddig nem fogok majd tudni ülni... meg szerintem jobb ha az embernek nem fáj nagyon semmije és tud a kicsivel foglalkozni önfeledten. Persze, ha kell vágni akkor kell...biztos jobb, mint a cikcakkrepedés :?

Betti.Ilyenről még nem is hallottam, amit irtál. de biztos, hogy nem lesz semmi gond. Kitartást nektek!Mit mondtak, mekkora most a bébid?

Boszibaba: biztos nem ikreket vársz? :D :D :lol:

Elizabeth. Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek!!!! Édi a bébikéd. Pont öt hónap lesz a gyerekeink közt :D
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek. Állítólag előfordul, nem vészes, csak hát miért lenne egyszerű a dolog?
Az orvos nem mondott súlyt, a gép szerint megfelelnek a méretei a korának, még idősebb is pár nappal. Mozog rendesen, fejlődik, nagy baj nem lehet, csak nem elég tágas neki a tér.

A dokim szerint az elsőt szülő nőknél szinte mindig vágnak, már dolgozott a 70-es években és akkor csak hüvelyplasztikákat csináltak, mert az 50-es években meg előtte a bábák vezették le a szülést és ők nem vágtak. A nők meg repedtek rendesen. Annál biztosan jobb a vágás.

Én sem akarok ED-t. meg is mondtam a páromnak is, hogy esetleg úgy alakul a helyzet semmi szín alatt sem. Nálunk a családban műtét miatt volt ilyen és nincsenek róla jó véleménnyel. Meg az én gerincvelőmet ne szurkálgassa senki. Elég ferde a gerincem és félek, ha a doki elszúrja lebénulhatok, tudom, hogy ez hülyeség, de akkor is, inkább fájjon. Ha meg császározni kell, el tudnak egy pillanatra altatni, hogy ne fájjon az egyik ismerősömet is így műtötték szüléskor 6 éve.

A babát nagyon várom, de a szüléstől nagyon félek.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Lányok aranyosak vagytok,köszönöm!
:lol:
Bacivili egyedül van a kismanóm,láttam! :D

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok lányok!

Történt velem valami és tanácsot szeretnék kérni!

Tegnap este vettem észre, két napja még nem volt ott.....és az eltelt két nap alatt rengeteget mentem, hogy mind a két vádlimon hajszálvékony fehér csík van, de tök egyenesek, mintha vonalzóval húzták volna. Van 5 cm hosszú, van 10 cm, 20 cm és van egy olyan a jobb vádlim hátulján, ami a térdhajlattól egésszen a bokámig tart. Lehetséges, hogy ez stria lenne, szóval megrepedt volna a bőr a vádlimon, bár még én ilyenről nem hallottam. Az a furcsa, hogy mikor sokat híztam egy bizonyos idő alatt, akkor nem keletkezett ilyen???? Szóval most bevagyok tojva, hogy mi lehet az!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Elizabeth, ilyenről még nem hallottam....

SZÜL VALAKI AZ ISTVÁNBAN???????
Vendég
 


Megmozdult végre a kismanóm péntek este,tegnap meg már apja is érezte! :lol:

Titkolózik,mert pénteken bal oldalt,tegnap meg a jobb oldalt mocorgott.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

bacilivi:
Én az Istvánban fogok szülni,a kisfiamat ott szültem tavaly. Nekem van dokim és szülésznőm is,de amikor először megindultak a fájások,és bementünk,egyik sem volt ott éppen. De mindenki tök aranyos volt velünk,még így "ügyeletben" is. (Reggel aztán hazamentünk).
Ott fogsz szülni?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hello Lányok!

Boszibaba: nagyon aranyos kismami vagy. Örülök, hogy Neked is megmozdult a babód! Ezek után csak egyre intenzívebb lesz a mocorgás meg a rugizás, de ez nagyon jó érzés. :wink:

Betti: na Neked most már tényleg kijutott sok mindenből. Azt nem mondta a doki, hogy ez javulhat, vagy teljesen elmúlha esetleg a szülésig? Vagy nincs rá valami kenőcs? A babó szerintem rendben lesz. Biztos, hogy úgy fog forgolódni még a kis helyen is, ahogy kényelmes neki.

Nanett: mi a helyzet a görcsökkel? Jobb már?

Őzi: kint hogy kell járni dokihoz? Ő csinálja a terhesgondozást is?

Mi megvagyunk voltam dokinál a héten, mindent rendben talált. Most mennem kell a terheléses cukorra. Remélem rendben lesz...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?