Új privát üzeneted érkezett!

Dimet!

Tényleg nyugi!!!!
Még egy hónapja sem szeded!!!!!!
Hidd el fog hatni!!!
Ha megnézed, átlagban 5 hónap szedés vezetett babához a többieknél!
rambóka
 
 


Dimet!

Tényleg nyugi!!!!
Még egy hónapja sem szeded!!!!!!
Hidd el fog hatni!!!
Ha megnézed, átlagban 5 hónap szedés vezetett babához a többieknél!
rambóka
 
 


Na mostmeg 3X is elküldte! :evil: :evil: :evil:
rambóka
 
 

 
 

oksa, megértettem elsőre is :D :D :D :D :D 8)
dimet
 
 


szaraxik a babanet ezerrel.....
5 hónap. hm. oksa, akkor 5 hónap múlva lesz haslakóm :D
dimet
 
 


Ja, még azt akartam elmesélni nektek, hogy van egy amcsi lakberendezési(!) ujságom, amit mindig meg szoktam venni, és most vettem észre, hogy reklámozzák benne a Metformint. ugy reklámozzák, mint ahogy magyarországon a Nők lapjában a Centrum vitamint :shock:

de hogy ne csak az amcsikat emlegessük:
a szüleim most nyaraltak két hétig törökországban, és volt ott egy nő aki valamilyen gyógyszerét otthon felejtette, és mivel az apu tud németül elment vele gyógyszertárba tolmácsnak, és ha már ott voltak, megkérdezte, hogy nincs-e metformin (az anyunak is küldtem ugyanis és ő is szedi) és minden recept nélkül adtak neki 120 darabos glucophage vagy milyen nevű metformint valami 900 forintért átszámítva. és nem ám valami piacon, hanem egy rendes gyógyszertárba :shock:
krumplis pogácsa
 
 


csak itt magyarországon bénázunk ezerrel? oksa, sok gyógyszert ellenőrízzenek keményen, de ami jó és bizonyított, azon mit kell szenvedni ennyit...
ja, megmértem kajálás után is (elvagyok...) a vércukromat. 8,2. szóval,akkor nem a magas vércukor miatt iszom. titokzatos....de megmérem 1 óra múlva megint. :D
dimet
 
 


Dimet!

Aztán nem ám elhasználni a patkánykák teljes ezévi vércukormérő adagját!!!!! :lol: :lol: :lol:

Pogi!

Hát neked sem könnyű az életed!!!
Azért, ha netközelbe jutsz írj!!!!

A mi franciáink is készülnek haza. A nagymami tegnap póktalanította a lakást. A szomszédban ugyanis egy olyan házaspár "lakik", akiknél a csaj magyar, a srác pedig francia. Kinn élnek, csak az ünnepeket szokták itthon tölteni, meg a nyaralás egy részét, meg is lepődtem, amikor a hölgy mondta tegnap, h. jönnek!
Két kisgyerekük van, totál kétnyelvűek, reggelente szoktuk hallani, ahogy az erkélyen megy a diskurzus, keverten magyar és francia szavakkal, de azért öltözködésnél franciául megy a hiszti!!!!! :lol: :lol: :lol:
Reggelente a srác megy bevásárolni ( a párom mondta, mert ő is! :wink: ), meg sokszor viszi a nagyobbikat biciklivel mindenfelé, amíg a csaj itthon van a picivel.
Sokat nem szoktunk beszélgetni, mert ritkán találkoztunk eddig (én ugye dolgoztam), kíváncsi leszek, h. most, h. itthon vagyok változik-e a helyzet?
rambóka
 
 


Dimet!

Aztán nem ám elhasználni a patkánykák teljes ezévi vércukormérő adagját!!!!! :lol: :lol: :lol:

Pogi!

Hát neked sem könnyű az életed!!!
Azért, ha netközelbe jutsz írj!!!!

A mi franciáink is készülnek haza. A nagymami tegnap póktalanította a lakást. A szomszédban ugyanis egy olyan házaspár "lakik", akiknél a csaj magyar, a srác pedig francia. Kinn élnek, csak az ünnepeket szokták itthon tölteni, meg a nyaralás egy részét, meg is lepődtem, amikor a hölgy mondta tegnap, h. jönnek!
Két kisgyerekük van, totál kétnyelvűek, reggelente szoktuk hallani, ahogy az erkélyen megy a diskurzus, keverten magyar és francia szavakkal, de azért öltözködésnél franciául megy a hiszti!!!!! :lol: :lol: :lol:
Reggelente a srác megy bevásárolni ( a párom mondta, mert ő is! :wink: ), meg sokszor viszi a nagyobbikat biciklivel mindenfelé, amíg a csaj itthon van a picivel.
Sokat nem szoktunk beszélgetni, mert ritkán találkoztunk eddig (én ugye dolgoztam), kíváncsi leszek, h. most, h. itthon vagyok változik-e a helyzet?
rambóka
 
 


Pogika, de jo, hogy irsz!!! :lol: :lol: :lol:
Hat, melysegesen egyutterzek Veled...Nem veletlen, hogy mi is csak evente egyszer megyunk Mo-ra...Aterzem a problemat...Mondjuk nalunk olyan nagy a csalad, hogy mindenkit vegiglatogatni keptelenseg lenne, ezert az utobbi evekben csak azokhoz megyunk, akiket kifejezetten kedvelunk...Aki kimarad, azt meg karacsonykor meg husvetkor telefonon hivom :wink: ...meg kepeslapot kuldok :lol: .
Kivanok nektek jo utazast, es varunk vissza !!!! :lol:
alice27
 
 


Sziasztok!

Kb. 2 órája lett biztos, hogy PCO-s vagyok...
2 orvos nevét találtam a pcos.honlapon, aki támogatja a metformin használatát: dr. Tüű László és dr. Lakatos Péter. Légyszi írjatok róluk, illetve ha tudtok még más orvost (nőgyógyászt nem igazán szeretnék), akkor azt is jelezzétek! (Biztosan sokat kérdeznek erről titeket, úgyhogy hivatkozás is elégséges, és visszakeresem!)

Köszi, üdv: Lyutka
lyutka
 
 


Lyutka, a pcos.hu honlapon MINDEN felsorolt orvos támogatja a metformin használatát!!
Vendég
 


Norka! Akkor mi a különbség az 1 csillagos és a 2 csillagos dokik között????

Köszi: Lyutka
lyutka
 
 


Szép estét!

Olyan hideg van :shock: a konyhában a sütő előtt ücsürögtem ... :lol:

Pogácsa jó utat!! és pihizzetek is kicsékét és aztán teljes erőbedobással fórumozni novembertől! :wink: :P

Norka hogy vagytok??? Írj magatokról is,jó !

Kandika Kavicska ti is hiányozok és Johanna anyukája is :!:

Lányok ma reggel a gyógyik majdnem kiszöktek a számból :shock: most este is nehezen ment le a closti :( és még egy metformot is le kell nyelnem....
Az lehetséges,hogy a petefészkeim már most érzem? (6cn)

Lyutka!

Egy csillag:
az orvos nem ellenzi a metformin szedését; vagy támogatja azt, de õ maga nem, vagy csak kifejezetten inzulinrezisztenciát igazoló leletek birtokában, szakvéleményezést követõen írja fel

KÉT CSILLAG:
az orvos kifejezetten pártolja a metformin szedését, kérésre vagy automatikusan felírja
Vendég
 


Norka, 7kincs!

Köszi, épp most találtam meg a csillagok pontos jelentését...

Üdv: Lyutka
lyutka
 
 


Sziasztok, jó estét, tisztelt hölgyeim!

Jó, akkor írok magamról! :lol:

De előbb: haldoklik ez a topik, vagy mi a fene?? :shock: Rambóka szerintem előbb-utóbb álomkóros lesz, mint én voltam/vagyok, Rejóka kipurcanásban, Kavicska és a többiek depisek, Verona is már tuti megszült, jahahajjjj.....

Jöjjön csak az utánpótlás, mert előbb-utóbb mindenki sorban kidől! 8)

Most pár napja kissé könnyebb, jelentem, mert most nem csesztetnek a Figyelőtől, nincs cikkes munka. A második cikkemet visszadobta az új szerkesztőnő, hogy írjam át. :shock: Ilyen még nem fordult elő velem, pedig már biztos lehoztak tőlem vagy 6-7 írást. Hát csak hogy ne bízzam el magam teljesen, gondolom. De hogy megváltozik az ember: egy éve még tuti őrjöngtem volna ezen, és megsértődtem volna, most meg ránézek Bogira, és nevetek. Annyira nem fontos! Olyan pitiáner dolog...

A fogzás dolog miatt kezdődtek el ezek az éber éjszakák és nappalok. De úgy látszik, ebben is hullámvölgy van, mert ezen a héten elég jól aludt a kishölgy. Újabb szokása, hogy álmában is beszél. :shock: :? Mit álmodhat ez a kis csepp ember?? Gondolom, nem mindig csupa szépet, mert bizony néha sír is. De nem igazán lehet rajta segíteni, a cumi a szájában, csukva a szeme, felkelteni nem akarom, mert úgy még nagyobb szívás. Így ketten állunk az ágya felett halvány lámpafényben, és nézzük vagy 2 percig, hogy intenzíven álmodik. Tovább nem tart. már tudom, hogy nem kell megzavarni és felkapni.

A tejem már akadozik, talán csak az éjszaka termelődő prolaktin hatására, de még reggelre van kis reggelire való tejecském, meg napközben összegyűlik valamennyi, de ez nem sok. Ennyi maradt. :oops: Istenem, 4 hónapig azért kihúztuk. Mostmár kanalazunk: tízóraira lemegy 50 gr alma-körte Frutapura, uzsira is vagy 80 gr Milupa tejpép. Ma édes meglepivel szolgált. Eddig is már nagyon markolászta a kanálkáját, hát most ráhagytam. Ütögette a pürés pohár oldalához, aztán tudatosan csúsztatta be a szájába. :shock: A férjem nem hiszi el (nem látta).

Persze azért nem minden tökély. Mozgásfejlődés: - 1 hónap lemaradás. De haladunk!! A Dévény torna kegyetlen, és még jó egy hónap kezelés kinéz. De van hatása. Mostmár szépen emeli magát hason, a bal keze többnyire nyitva, a vállát is jól mozgatja. A bal szeme azért volt olyan, amilyen, mert el volt záródva a könnycsatorna - azt is kimasszírozták, tökéletes. De persze: finoman még nem fog, nem forog stb. Hát istenem, balettművész nem lesz a lányom. :(

Egyébként 150 gr híján 8 kiló...

Most kiegyensúlyozottabb vagyok, de annak árán, hogy picit rangsoroltam a dolgokat. Pl. Netezni nem nagyon van idő, ha van is, csak olvasgatok ide-oda. :oops: Az a baj, előbb-utóbb mindannyian erre a sorsra fogtok jutni... :lol: De mivel picit kipihentebb vagyok, jobban élvezem is a dolgaimat, ma pl. a diákjaimmal szociológia órán igazán jót szórakoztam kora reggel... kifejtették, hogy be kellene vezetni az 50%-os SZJA-t azoknak, akik havi 1 milla fölött keresnek... :shock: innen látom, milyen vén vagyok, ma lettem 28, egy tizessel vagyok idősebb náluk, ők még más szemüveggel nézik a világot.

Na itt a vége, fuss el véle, még most beteszek egy friss fotót, mindenkit pusszantok: Norka

ui: sajnos képet nem sikerült feltenni, majd legközelebb
Vendég
 


NORKA!!!!


NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!!

8 kilo :shock: és hány cm??? :lol: :lol:


Aranyosak vagytok, h hiányoltok, vagyok, létezem, olvasom minden nap (szinte minden nap) az írásokat. Velem semmi sem történik. Még nincs havi. Holnap reggel 7 45-kor vár a doki megbeszélni a következő(? lesz ilyen egyáltalán? :? mert csak barnázok folyamatosan) ciklust.

Jók legyetek.

Pogi jó utat :)

29 cn.
Vendég
 


Kavicska, vegre hirek rolad is :lol: ...Na, azert nem kell turelmetlenkedni, meg csak 29. nap :wink: ...(Jaj, imadom ezt a kis rozsaszin topankat :lol: )...Barnazas ugye mar maskor is szokott lenni?

Norka, boldog 28. szulinapot!!!
(Halkan megjegyzem, jaj...milyen fiatal vagy, en szivesen lennek ennyi :lol: ) Orulok, hogy kevesbe vagy faradt :lol: ...erdekes amit a Bogi ejszakai almairol irtal :shock:...Hu, 8 kilos a kisasszony, hat ez nem semmi, szepen novoget :lol:

Kincsecske, ilyen hideg lenne Mo-on? :shock: Itt meg mindig szep oszies idonk van...Remelem azert a napsugar amit kuldtem a mult hetvegere odert?

Ramboka, igen, ez itt a klasszikus felallas a kinti magyarok kozott : magyar feleseg, francia ferjjel...Na, ilyen parositast rengeteget ismerunk, de forditottat nem (marmint magyar fiu fr. feleseggel :shock: ). Valoszinu, hogy azert jonnek ilyen sokat, mert egyreszt sok szabi van, meg lehet a felesegnek hazahuz a szive. Lehet, hogy kesobb, ha lesznek gyerekek, akkor mi is surubben jarunk majd magyar foldon, hogy tanuljak meg a nyelvet :lol: ...De ettol meg jo messze vagyunk....

Mindenkinek jo ejt,

Alice
alice27
 
 


Alice!
Átjött a privid. 4 szer! :shock: :lol: :lol:
Ez a Babanet :shock:
Hú mondom, micsoda fontos mondanivalód lehet, 4szer is írsz !!! :lol: :lol:

Ezt a rózsaszín topánkát én is imádom.
Intenzív fantáziálgatással bele tudom képzelni a 41es, lúdtalpas, mármost bütykösödő lábikóm :lol: :lol: :lol:
Bennem egy szőke nő veszett el :lol: mint már írtam :lol:

Az ezt megelőző ciklusom előtt kilenc :shock: napig barnáztam.


Kincsecske!
Megy a drukk ezerrel.

Az uracskám lefektettem. Én nekiugrottam számítógépes tanulmányaimnak, közben fél füllel röhécselek Fábryn. És ha már így itt ülök, nem hagylak ki benneteket :D

Nagyon alszik a topik. Végül is elég késő van. :lol: :lol:

Pussz.

29 cn.
Vendég
 


Szépséges pénteki napot! :P

Norka boldog szülinapot!!!
Kép
Olyan jó,hogy írtál izgalommal olvasom soraid :wink: :P

Kavicska végre végre téged is látni,olyan jó! :D A dokiról beszámoilni!

Na rohanok.....
Vendég
 


Jó reggelt !

Látom szülinapost ünnepelünk :lol:
Norka Nagyon sok boldogságot kívánok !!!
:shock: Hogy bírod cipelni a lányt, derekad gondolom majd leszakad..

7kincs a mellékhatások miatt szenvedsz ?

Pogika az utazásotokhoz sok türelmet kívánok, sajnos jól el tudják rontani a kedves rokonok az ember hangulatát, de csak a Ti kedvetekben akarnak járni...

Csajok, tegnap annyira görcsölt a pocim, azt hittem vakbelem lesz, vagy az Adimet csinálja, de olyan furcsa érzésem volt, hogy amikor ülök, mintha tojásokon ülnék (mint punkció előtt), meg jött belőlem egy jó adag nyák is :lol:

Ezen felbuzdulva este csináltam egy LH tesztet (12. napon)

Kép

Ez ugye pozitív ? :wink:
Apát elkaptam, ma sem menti meg senki tőlem :lol:
mniki
 
 


Sziasztok!

Hu, Niki, ez aztan pozitiv!!!! Mekkora szivdobogast okoztal nekem a teszttel :shock: :D ...Elso pillanatban azt hittem kek tesz...utana lattam, hogy zold, de annak is nagyon orulok...raadasul a 12.!!! napon...nem semmi...Na, akkor ket het remenyteli varakozasnak nezunk elebe :lol:

Kavicska, a babanet elve a "mindent, vagy semmit"...sokszor meg olvasni sem enged be, maskor meg negyszer elkuldi a pu-met :shock: Kilenc nap barnazas :?: :shock: ...ez azert megerdemelne egy alaposabb utananezest. :!: ..Varjuk nagyon a hireket, hogy mi tortent a dokinal!!!

Mindenkinek szep es jokkedvel teli napot kivanok mara!!!

Alice
alice27
 
 


Norka! Boldog szülinapot!!!!!!
Elsőre Niki, azt hittem, hogy terhes teszt:))) de majd az is lesz ilyen legközelebb!!!!
ja, képzeljétek. elmentme vérvételre, meg vittem pisit is. délután lesz eredmény. (itt a hormon is megvan aznap...pesten 2 hetet vártam...)
ja, és tegnap felére visszavettem az adimetet és nem ittam annyit, mint egy gödény :D
szóval, lehet ti (már aki...) rosszul vagytok tőle, hasmenés,egyebek. én lehet vizet iszom rengeteget. mert éjszaka nem kellett végre az ásványvizes palackkal aludnom.
na, most loholok. konferenciám lesz ma délután és holnap. mindnekinek jó hétvégét.
Niki, párodat ne kíméld!!
Babáknak csodaszép álmokat!
üdv
dimet
 
 


Norka! Boldog szülinapot!!!!!!
Elsőre Niki, azt hittem, hogy terhes teszt:))) de majd az is lesz ilyen legközelebb!!!!
ja, képzeljétek. elmentme vérvételre, meg vittem pisit is. délután lesz eredmény. (itt a hormon is megvan aznap...pesten 2 hetet vártam...)
ja, és tegnap felére visszavettem az adimetet és nem ittam annyit, mint egy gödény :D
szóval, lehet ti (már aki...) rosszul vagytok tőle, hasmenés,egyebek. én lehet vizet iszom rengeteget. mert éjszaka nem kellett végre az ásványvizes palackkal aludnom.
na, most loholok. konferenciám lesz ma délután és holnap. mindnekinek jó hétvégét.
Niki, párodat ne kíméld!!
Babáknak csodaszép álmokat!
üdv
dimet
 
 


Ó, mindenkinek köszönöm szépen, nem is ezért írtam a 28-at... :oops:

Ma péntek, 13-a van... nem szül ma valaki véletlenül?? :lol: Ne csak az én Bogim legyen már olyan szerencsés dátomzatú... :lol:

Niki, szerintem a 17-es LH-d az valami rossz tréfa volt. Nézd már meg: 14.napi tökéletes pé-d van (holnap mire repedsz ezekszerint, az 14.cn). PCO-s vagy egyáltalán?? :shock: :lol: Mindent bele apttyukkal, ma és holnap is! :wink:

Dimet, én is állandóan iszom egy ideje, pedig még nem Adimetezek (most már nagyon csábítgat a gondolat, hogy 7vége előtt állunk, vegyem be az első fél szemet ma este). Nem tudom, mi lehet... :shock: Néha olyan száraz a szám, hogy a pocsolya is kísért az utcán.

Kavicska, én is gondolok a dokidhozmenésedre, sztem vagy progielégtelenség, vagy elmaradt a pé, de a szervezeted már emlékszik rá, hogy kellett volna lennie! :shock: Már nem szunnyad olyan mély álmot, mint tavasszal! :wink:

A lányt cipelni: elég nehéz. Nincs is mindig ölben... a baba-mama torna az valami szadizmus - nekem. :P
Vendég
 


Hát csajok én is :shock: ilyen voltam a teszt láttán és egyből arra gondoltam, hogy akkor a magas LH -val mi a fene van ? Lehet egyáltalán pé-m ? De úgy tűnik semmi sem kizárt :lol:

Petrányi ezt írta az utolsó levelében "Várom az eredméyneket, ha meglesznek, és addig türelmet kivánok (mert hátha
mégis...)"

:lol: :lol: :lol:

ui: ja, a hőm is leesett 2 tizedet reggelre :wink:
mniki
 
 


Sziasztok!


Boldog szülinapot Norka!!!!
( Azért pofátlanság, h. ’73 után is születtek emberek!!!!!! :lol: )
8 kiló?????? :shock: :shock: :shock:

Mniki!

Pedig már teljesen AZT hittem!!!! :shock: De azért így is haladás!!!!! Húzzatok bele!!! :wink:

Kavits!

Ennek utána kéne járni, h. miért nem hat nálad rendesen a metformin!!! Hátha van még vmi a háttérben!!!!! Nyomhatnátok egy újabb hormonprofilt!!!

A többiekkel mi van??????? :?:


Magunkról semmi jót nem tudok mondani. Megy a küzdés ezerrel. Nem tudom mi a baj, szopik rendesen, de utána feszíti magát, gyűrődik a feje és indul a hiszti! Ha felveszem, van hogy elalszik, de hiába sikerül leraknom aludni, félóra múlva már nyüglődik! :cry: Pedig már kezd belejönni a böfizésbe is!
Mindez nappal még úgy ahogy tűrhető, de amikor éjjel is ezt csinálja, akkor nem nagyon van szó alvásról! És sajnos semmit nem lehet vele csinálni, semmi sem segít! :cry: :cry: :cry: Tudom, h. durván hangzik, de egyetlen megoldás van, ha hagyjuk, h. álomba sírja magát. Általában 2-3 sorozat hiszti után bealszik, csak ezt hajnalban nehéz nyugodtan végighallgatni, a párom meg annyira felidegesíti magát, h. nem tud segíteni rajta, h. utána meg emiatt nem tud elaludni!!!! :cry:
A másik gond a mellem körüli kiütésekkel van. Nem javulnak semmit, pedig voltam bőrgyógyásznál is, írt fel enyhe lokális szteroidot, sajnos az összes antihisztamin ellenjavallt szopi alatt! :cry:
Most beszéltem a szülészemmel, szerinte az Ergam cseppektől lehet, úgyhogy hagyjam abba a szedésüket! Hát kíváncsi leszek!!!! De mostmár nagyon szeretném, ha elmúlna, mert már véresre vakarom a bőrkémet, nem beszélve arról, h. szopi közben ugye a gyerek is folyamatosan babrál, mint ahogy a kiscica dagaszt, és borzasztó nehéz megállni, h. ne marjam fel a bőröm! Elegem van!!!! :evil: :evil: :evil:
rambóka
 
 


Rambóka, részvét... ugyanezt mi is végigcsináltuk, általában az esti szopi után éjjel 12-1 óráig meg hajnalban is... sajnos a hasuk fáj!!!! :cry: Még pici Gergő!

Az Espumisan sem segít rajta?

A szoptatós étrendet betartod? (Tudod: hagymás, tejes, csípőst, hüvelyest mellőzni)
Vendég
 


Egyébként azt mondják, hogy 3 hónapig még nincs hiszti... én nem védeni akarom a babádat :P , meg persze rossz a tehetetlenség, de ez szerintem sem hisztériázás még... Bogimon láttam meg a különbséget...
Vendég
 


Norka!

Sajnos tökmindegy mit eszek, attól függetlenül jelentkezik a dolog!
Gergő nem az a tipikus "hasfájós" gyerek, mint a sógornőmék babája volt, aki minden délután 5-től éjszakába nyúlóan üvöltött! Nálunk hálistennek nem ez van (nem tudom, hogy élném túl!)!
Kispockom minden kaja után nyüglődik egy 1,5-2 órát, ez torkollik végül a "hisztis" üvöltésbe, ami után elalszik. Nem napszakfüggő a dolog!
Arra is gondoltam már, h. talán a szopizás elindítja a bélperisztaltikáját és az zavarja ennyire! Azt is lehet hallani, ahogy mennek benne a buborékok! Fantababa!!!! :lol:
Infacolt kap, ugyanaz, mint az Espumisan, kifejezetten szereti, szopi előtt, tisztába tevés után szoktuk benyomni a kis üvöltésre nyíló szájába, mostmár szerintem tudja, h. ezután szopi jön, mert elcsendesedik vele és szopogatja!
Sajnos a szopiba kissé bezavar, mert rákap a cicire, de kiköpdösi, valszeg emiatt a mentolos cucc miatt nem érzi rendesen a tej ízét, csak akkor, mikor már ömlik a szájába! Utána meg alig tud olyan ütemben nyelni! Szóval nekünk sem egyszerű az életünk! :cry:
De remélem előbb-utóbb beáll az emésztése!
rambóka
 
 


Norka!

Boldog szülinapot!


Mniki!

Huh én is azt hittem, már terhes teszt. Gratula a pé-hez! És reménykedjünk!

..
A házidokim még egy hétig táppénzen tart. A vérnyomásom 150/70, továbbra sem jó. Most felírt valami antik, már elavult vérnyomáscsökkentőt, ami nem ártalmas a babára. 2 gyógyszert is szednem kell (pajzsmirigy is)..meg naponta vérnyomásnaplót kell vezetnem. Csak a babának ne essen baja. Meg ez a hülye slejmes folyás.. :oops: , szerintetek ez normális? Csak azt tudom, hogy terhesség alatt megnő a hüvelyváladék. De ennyire? És csíp is..jövő héten elmegyek az új nőgyógyászhoz. Asszem megtaláltam a legmegfelelőbbet. Fiatal, magas, jóképű és mellesleg a férjem volt gimis osztálytársa :lol: És baromira dícsérik.
Ha ennyi bajom van, asszem veszélyeztetett terhesség miatt muszáj lesz a táppénz.

Kép
babancs
 
 


Még egy ötlet:

hasra szoktad fektetni? Mi 3 hetes korában jöttünk rá, hogy úgy sokkal könnyebben elalszik. Letettük hasra, cumi be a szájába, a cumi és keze közé pelus hogy ne tudja kiköpni, és úgy már nem ébresztette fel magát újra.
Vendég
 


Babancs
ha csíp, akkor ott az nem csak folyás, lehet van egy kis bacid, amit mielőbb meg kéne nézetni.
Látod, kell az a táppénz, a baba is azt akarja, hogy otthon pihengess :wink: :lol:

Rambóka Ti használtok szélcsövet ?
Tegnap beszéltem a barátnőmmel, most már az Espumisan mellett is szenved a babája, na ő igazi hasfájós fürdés után éjjel 2-ig megy a sírás :cry:

Sajnálom, hogy ilyen sok szenvedés jár az első időszakkal. Na meg utána a többivel... :lol:
Az Ergam cseppeket meddig kell használni ? Fúú még bele is borzongok, hogy milyen szar lehet úgy szoptatnod, hogy közben szétvakarod a bőrödet ..

Kavicska mensi még sehol ???
mniki
 
 


Babancs, nem ijesztgetni akarlak, de sürgősen vetesd le a kenetet és nézzék meg, egy felszálló fertőzés nagy bajt is csinálhat elég gyorsan... :(

Igaz ugyan, hogy terhesség alatt bővebb a folyás, de ha csíp meg esetleg szaga is van, az semmiképpen nem egy ártatlan valami!
Vendég
 


Halihóó

Rambóka olyan rossz lehet,ha nem tudsz segíteni :( remélem hamar kinövi,vagy megoldást találtok

Mniki!! szuper a teszted :wink: :wink: mindent bele,remélem két hét és ilyen tesztet kapunk tőled!
Hogy tudtad ilyen jól,lefényképezni? én a múltkor annyit próbálkoztam de nem sikerült :?

Nem tudom mitől rossz a gyomrom,már a múlthéten is voltak gondok,és most a closti gondolatától is hányingerem van (OKr azt hiszem neked ismerős),amikor nyelem a bogyót a torkomhoz ér és egy darabig érzem a gyógyszer ízét :x :?
Vendég
 


Babancs!!

Vérnyomáscsökkentőről kérdezd meg a nőgyógyászt mielőtt beveszed!!!!! Remélem nem vízhajtót kaptál!!!
Egyébként a neten fenn van a Vademecum adatbázis, abban meg tudod nézni, h. tényleg lehet-e szedni terhesség alatt!!!
Ha csíp a hüvelyváladékod az valszeg fertőzéses!!! Minél előbb menj dokihoz, mert a méhnyakon átjutó fertőzések vetéléshez vezethetnek!!!!!! :!: :!: :!:
Szerintem is táppénz!!!!

Norka!

Én csak hason fektetem! Azon szoktunk röhögni (kínunkban!), h. attól olyan fényes a gyerek orra, h. "harkályol" :lol: : hiszti közben emeli a fejét, de megtartani nem tudja, úgyhogy ritmikusan ütögeti a matracba! Mondjuk éjjel hangtompítás szempontjából nem utolsó, h. a matracba hisztizik! :lol: (Egyébként cumival a szájában is tudja nyomni a műsort!!!) Sajnos vállonhisztinél ugyanezt csinálja csak oldalirányban is, tegnap jól lefejelte az orromat!!!!
Egyébként hihetetlen, h. milyen erő van egy ilyen csöpp emberkében!!!!! Még jó, h. a pelenkázó túlsó végén fal van, mert ami kepesztést le tud vágni pelenkázás során, már rég lepottyant volna, így is úgy kell visszagyűjteni időnként gatyábarázásra!!!! :lol:
De különben egy tündér!!! Már egy hete le akarom fényképezni fürösztés közben, a kis vizes hajával, ahogy apa karján hasalva boldogan eszi a saját karját! :lol: :lol: :lol:
Meg ahogy fürösztés után bebugyolálva nézelődik!
Ja, azt nem is mondtam, h. tegnap miután megfürösztöttük és begöngyöltük a törölközöbe, látom ám, h. elréved a tekintete és rá egy percre már rotyog is!!!!!! Kezdhettük az egészet előlről!!! De nem lehet rá haragudni, olyan elégedett volt!!!!! :lol: :lol: :lol:

Mniki!

Épp tegnap mondta a sógornőm is ezt a szélcső dolgot, még utánanézek!!!!
rambóka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Ács dokinál, ő is megerősitette a PCO-mat.
Egyből a metformint javasolta , azt mondta menjek el a a háziorvoshoz ő felirhatja nekem.

2x850mg-ot kell szednem.
Azt szeretném kérdezni, hogy így elsőre ez nem lesz magas adag?
kéva
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Ács dokinál, ő is megerősitette a PCO-mat.
Egyből a metformint javasolta , azt mondta menjek el a a háziorvoshoz ő felirhatja nekem.

2x850mg-ot kell szednem.
Azt szeretném kérdezni, hogy így elsőre ez nem lesz magas adag?
kéva
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Ács dokinál, ő is megerősitette a PCO-mat.
Egyből a metformint javasolta , azt mondta menjek el a a háziorvoshoz ő felirhatja nekem.

2x850mg-ot kell szednem.
Azt szeretném kérdezni, hogy így elsőre ez nem lesz magas adag?
kéva
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam Ács dokinál, ő is megerősitette a PCO-mat. :(
Egyből a metformint javasolta , azt mondta menjek el a a háziorvoshoz ő felirhatja nekem.

2x850mg-ot kell szednem.
Azt szeretném kérdezni, hogy így elsőre ez nem lesz magas adag?
kéva
 
 


Bocsi, hogy 4x elküldtem, de szarakszik ez a net.
kéva
 
 


Kéva !
Nem magas az adag, feltéve, ha nem egyszerre szeded be, hanem szépen, fokozatosan szoktatod hozzá a szervezetedet !
Ha adott papírt arról, hogy PCO és javasolja az Adimetet, akkor tényleg fel fogja írni a háziorvos is.
mniki
 
 


Köszi Mniki, Norka és Rambóka!

A vérnyomáscsökkentő tuti szedhető terhesség alatt. Nem fogom egyébként meg rendszeresen szedni..csak ez a sok várakozás az orvosnál, ettől megy fel a vérnyomásom. :D

A folyásom nemtom..szaga nincs szerencsére. Csíp semmi több. És kapar a torkom. Ez a 2 dolog nálam egyszerre szokott jelentkezni. Meg ugye nagyon meg voltam fázva. A háziorvos Semicillint írt fel. Mi a véleményetek, beszedjem? Ez antibiotikum gondolom.

Kép
babancs
 
 


Norka! Boldog szülinapot! :D
Én ma sem szülök! Bár a vérnyomásom tegnap óta 150/100 körül mozog, lehet, hogy lassan be kell indítani. Ma még 39+1 vagyok, a táblában rosszul adtam meg. Holnap bemegyek Magdihoz, hogy nézze meg a gyereket, meg a vizeletfehérjét, mert parázok. Szívesebben szülnék csak Magdinál, mert a dokim eléggé hanyagol, és ez nem ad túl nagy biztonságot így szülés előtt. :evil:
Rambóka! Hülyén hangzik, de már úgy várom, hogy a mi babánk is csinálja a maga hisztijét, és ott álljunk felette vigyorogva vagy tanácstalanul… Lányok! Annyi bajunk van az utóbbi időben, de én annyira leszarom, hogy azt el se tudom mondani. Jön a gyerek, és kész. Napok kérdése. Minden megoldódik úgyis.
Kincs! Nekem ugyanez volt az Adimettel az első néhány hónapban! De úgy örültem, hogy nincs az a régi falási kényszer. Az édességre rá se tudtam nézni, és csak azért ettem, mert szédültem az éhségtől. Lehet, hogy ijesztően hangzik, de szerintem akkor elmúlt a szénhidrát-függőségem, és utána szépen mentek le a kilók.
Mi az a szélcső?
Rejó???
verona
 
 


Vera,
Magdi az a típus, akit bármikor felhívhatsz!! ha úgy érzed rosszul vagy és ideges vagy, akkor hívd fel most, az NST-t most is rád tudják bent kötni, mindig vannak a szülészeten!

Tudod, a rózsaszín vajúdóban is van NST, én ott kezdtem szülni! :wink:

Ha toxémia-szerűségre gyanakszol, hát annak az egyik jele az, hogy irtóra elkezdesz vizesedni, egyik napról a másikra pattannak fel a kilók a vízvisszatartás miatt. Puffadsz?

Egyébként nem azért, de ténylegesen szüleszteni Magdi fog... :shock: az orvos csak vizsgál 1-2 óránként meg a szülés után elrendezi a terepet. Ne izgulj!
Vendég
 


Sziasztok!

Norka!

Nagyon boldog születésnapot kívánok neked!

Rambóka!

Sajnállak benneteket. Remélem Gergőnek mihamarabb elmúlik a problémája. Szegény pici.
Biztos nagyon édi lehet amikor fürcsizik! Jókat műsorozhat :)

Kép
lara26
 
 


Verona!

Még egyben???
Ne izgulj, szülés előtt semmi sincs rendben!!! Látod nálam is mekkora kavarás volt!!!! Aztán végül mégis minden rendben ment!!!
(Tényleg, tisztára mint az esküvőm!!!!)


Ja! Azt még nem is meséltem, h. nem elég, h. a pesti érsebészem kiborított a végén, a panel fűtéskorszerüsítést is a szülésem előtti héten csinálták!!!!
Mi már nyár eleje óta hívogattuk a Pétáv Rt-t, h. jöjjenek ki és mérjék fel a terepet, mert mi a lakásfelújítás során kicseréltettük a radiátorokat és a lehető legminimálisabb csőhosszra lettek hegesztve (hiszen akkor még arról volt szó, h. ezeket a 25 éves ún. kecskeméti típusú panelokat nem lehet átkötni és fűtésszabályzóval felszerelni). Természetesen a fülük botját sem mozgatták!
A munkakezdés előtti pénteken láttam, h. a szomszéd lépcsőházat már elkezdték, direkt odamentem szólni a művezetőnek, h. jöjjön fel és nézze meg a helyzetet! Fel is jött, csóválta a fejét, h. hát ez így nem lesz jó!!!!
Hétfőn viszont megjelentek az előre lehegesztett H idomaikkal (ezeket kötik be, h. akkor is eljusson a melegvíz a szomszédhoz, ha én lezárom a radiátort) és csodálkoztak, h. nem jó!!! :evil:
Mint kiderült a Pétáv kiadta a melót a Techem kft-nek, akik meg kiadták alvállalkozónak, aki csak annyi ukázt kapott, h. hegesszen le 90 db H idomot és kösse be! Ezen H idomok tökéletesen megfelelnek a Pécs nagy részén fellelhető paneltípus esetén, csak éppen a mi panelünk nem olyan!!!!!
A három radiátorunkból csak egyet tudtak megcsinálni, azt is olyan módon, h. eldöntöttem, h. ezekre nem bízok bonyolultabb munkát!
Ráadásul (hálistennek) nem tudták feltölteni a rendszert, mert nem hoztak magukkal tömítést! :twisted:
Azt mondták, majd következő csütörtökön visszajönnek feltölteni. Volt egy hetünk normális fűtésszerelőt találni! :shock:
Természetesen ilyenkor nem találsz egyet sem!!! :evil: Végül pénteken eljött egy felmérni és keddre ígérte magát.
Na ezek után szültem én hétfőn!
Kedden kijött az ürge, megcsinálta. Szerdán a párom rájött, h. a radiátort csak egy kampóra akasztotta a pasi, mert lusta volt két lyukat fúrni a panelba! Visszarendelte, csütörtökön meg is csinálta. Természetesen feltölteni nem jöttek (Azt végül csak tegnap csinálták meg!!!!! Október 15-től fűtésszezon!!!!!!!). A csöveket pénteken festette le a párom, ezért, bár aznap már hazaengedtek volna, csak szombaton jöttem haza a kórházból!
Szegény párom egy hétig a meló+utazás mellett, szervezett, intézett, felügyelt, pakolt, festett (a konyhát is kifestette közben, mert az is tervben volt!), és helyreállított, meg esténként ugye minket látogatott! Én meg benn idegeskedtem, h. mi vár itthon, ha hazajövök! De le a kalappal előtte!!!!

Szóval ne izgulj, a dolgok vhogy mindig rendeződnek!!!! (Még akkor is, amikor az ember úgy érzi, h. összecsapnak a hullámok a feje fölött!!!!!!)
rambóka
 
 


Hát igen. Valami ilyen zajlik körülöttünk is, vagyis mi versenyt futunk az idővel. De mondom, nem veszem a szívemre. Eszembe jut a baba, és csak vigyorogni tudok. :lol:
Hívtam Magdit, szerinte 160 fölött induljunk el. Engem meggyőzött. Szerintem a jövő hét elején valamikor beleülök egy kád meleg vízbe, utána megtámadom apát, és kész. :wink:
Egyébként a lábam nem olyan dagadt. Igaz, az ujjam nyoma meglátszik, ha belenyomom, de volt már vastagabb is. Kilókban a 22.-nél tartok, tessék elkerekíteni a szemeket! Már így is csoda, hogy eddig jó volt a vérnyomi. :oops:
Köszönöm a bíztatást, rám fér.
verona
 
 


Sziasztok!

Norka meghívására szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem gond. :D

Több mint egy éve tudom már, hogy PCO-s vagyok, de nem tudtam igazán sokat erről a betegségről. Valójában most nyílt ki a szemem, miután olvastam a PCOS oldalt. Eddig azt hittem, hogy ez a meddőség egyik tünete, csak most tudtam meg, hogy komolyabb a helyzet, és ez anyagcsere probléma.
Dévaihoz járok már több mint egy éve. Ő nem szereti a metforminos kezelést, mint megtudtam, így azt hiszem mást kell keresnem. Ha nem bánjátok az elkövetkezendő időkben lenne egy pár kérdésem hozzátok. :lol:
Áprilisban terhes lettem, de nem sokáig tartott az örömöm, elhalt. Olvastam, hogy igen magas a vetélési ráta, ezért mindenképpen ezt a PCOS dolgot kell realizálnom, nem szeretném megint átélni az előzőeket.

Ma bejelentkeztem Tűű dokihoz, november 7-re kaptam időpontot. Már várom nagyon, hogy mit fog mondani. Tudnátok segíteni, hogy mire számíthatok, mi fog történni az első konzultáció alkalmával? Sajnos nálunk (Sárospatak) nem tudom elintézni az 5 pontos terheléses beutalót, így nem tudok kész eredményekkel menni hozzá. Ő fog elküldeni a vérvételekre, vagy "rögtön" felírja a metformint, ha kérem?
Minden tapasztalatért és segítségért hálás lennék nektek. Látom már nagyon sokatoknak sikerült a baba, azt hiszem ez magáért beszél. Próbáltam már visszaolvasgatni, de sajnos időhiánnyal küszködök, de azért menni fog. :lol:
vanda978
 
 


Kép
kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?