Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk sajnos nincs csecsemős kép :cry:
De azért teszek fel én is. :D
Április 28. és Szeptember 28.
Kép Kép

Jiny
Úgy örülök a jó étvágynak :P

Marci-Lili-Anyu
Gratulálunk még egyszer, örülök, hogy együtt, otthon a család! :P

Olyan szépek a gyermekeitek :lol: Nagyon szeretem nézegetni a képeket.

Jó éjt. Süni
renóca
 
 


Sziasztok!

Édesek az akkor és most képek! Kikerestem Dávidról születése napján készült pár (szám szerint 98 ) képből egyet:
Kép

most pedig:

Kép

Jiny pontos méreteket szerdán tudok mondani, ugyanis akkor megyünk oltásra és mázsálásra.

Keli ha minden igaz, akkor csütörtökön meglátogatunk. Részletesebben skypon.

Marci_Lili_anyu végre együtt a család! Ha lesz egy kis időd, leírhatánád első napot-éjszakát otthon!

Nem tudom, hogy hova rohannak ezek az apróságok, de nem jó babának lenni? Ma drága fiam könyökölve-térdelt a járókában. Csináltam képet, de a háló miatt a minősége nem az igazi. Nem hittem a szememnek. Ezek már a mászás első jelei?
Kép Mászok?!

Kép
madri
 
 


Nagyon tetszenek az akkor és most képek. Én is megpróbálok feltenni képeket. :D

Peti pár hetesen:
Kép

Amikor megismertük:
Kép


És most:
Kép

Süni, nektek miért nincsenek régebbi képek?
Mi kaptunk fényképalbumot, és egy leírást a fejlődéséről.

Rkata, fantasztikus a hasonlóság, na de testvéreknél ez is nem is csoda. :lol:

Ggabszi, gratula a fogacskákhoz, neked pedig jobbulást kívánok. :D

Jiny, halkan súgom, hogy talán jövő év elejére várható a tesó. :D

Kép
Kép
atan
 
 

 
 

Jó reggelt!

Először is egy jóóóóóóóóóóó hír!
Gergő egy ébredéssel végig aludta az éjszakát. :) Este fél nyolctól, reggel fél 7-ig. :)

Én 6 körül ébedtem és azóta a a képeket nézegetem. :) Olyan édesek a gyerekek. Tényleg, úgy nőnek, mint a gomba. :)
Amneris: ez jó ötlet volt. :)

Süni: Én is azt akartam kérdezni, hogy miért nincsenek képeitek. Nevelőszülő sem csinált egyet sem? :(

Atan: Emlékszem Petire, amikor fórumozni kezdtem. :) Nagyot nőtt és igencsak pasi lett. :) Ti Tegyeszes babára vártok? ( Bocsi, hogy nem vagyok képben, azt tudom, hogy lesz tesó. :) )

Madri: Bizony, a mászás alapjai ott kezdődnek. :) Oké, csütörtök. Memorizálom, mert elfelejtem hamar, ami nem holnap fog történni.
:oops:

Ildikó: Apa hazaért?

Gabszi: Ha van egy kis erőd, írd meg lécci, hogy vagy? :)

Boszi: Akkor ma vissza a kórházba?

Marci anyu: Remélem, tegnap este el tudtál pörögni az ágyig. :) És várjuk a beszámolót az első éjszakáról.

Rkata: Ügyi vagy vonalzóilag. :)

Éjjel azt álmodtam, hogy a férjem hazahozott egy hajléktalan nőt, hogy velünk fog ezután élni. Emiatt én pedig anyósomhoz költöztem sértődöttségemben.
Ez mindenképpen a rémálom kategória. :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kata, október... :cry: Na most akkor kinek a javára dőlt el a holtverseny?? ( Előzmények lásd szomszéd....)
Lányok, aki fel mer köszönteni az életével játszik!!!!!!!!!! :twisted:
Örülök, hogy írsz...hiányzott a humorod és a lányod humora.
Nálunk Balázs ugyanazt csinálta, mint Vince! Ilyenek ezek a pasik.
A végén már kenguruba raktam és úgy tevékenykedtem a lakásban. Nyugi, a kengurus állapot nem tart örökké, iskolába már nem így viszem! :lol:

Mindenki aki feltett ilyenvoltilyenlett képeket...annyira jó volt megnézni a gyerekeket. Nagyon édesek!
Én is próbálkozom majd...de nem vagyok nagy képmágus.

Jelentem Marcianyuval most beszéltem . Kicsit fáradt volt a hangja! :cry: De egyébként minden O.K. remélem majd beszámol!

Jobban vagyok, de esélyem sem lett volna egy hosszabb betegségre...

Madri ez a kúszás előzménye asszem, de lehet, hogy tévedek, nem volt még kúszó gyerekem. :wink: Nagyon ügyes Dávid!

Jiny, ezek szuper hírek!!!! De az kiderült, hogyha nem eszik Dóri, miért nem?

Siminéni??????Eltűntél!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Ggabszi: február... én nyertem. :cry: :D
Mi is kenguruzunk de az sem az igazi, apa még csak-csak el tud(na) menni úgy pisilni, nade én??? :lol:

Ma délelőtt voltunk egy családi napköziben (egy családi házban berendezett óvodaféleség, minimális gyereklétszámmal), húúú, micsoda ház! :roll: A miénk se kutya, de már dobozolnék is, ha oda lehetne költözni. :) Tiszta terméskő, meg klinkertégla a belső tér, hatalmas fényes átrium, rattanbútorok, mind a gyengém. :)
Nade ami a lényeg: Csenge nagyon jól érezte magát, alig bírtam hazacsalogatni, úgyhogy hetente 2x fog menni délelőtt. Ráadásul egy szakképzett óvónőé az egész, úgyhogy jó kezekben vannak a gyerekek. Szegény Csenge alig várta, hogy ebédet adjak neki, már kéredzkedett is az ágyába, nagyon kifáradt, igaz, jó nagy sétányira van tőlünk, kb. 20 perc, ha nem állunk meg minden gesztenyét megcsodálni, így inkább bő félóra... :lol:
rkata
 
 


Találtam egy ilyet, ezen 6 hónapos Csenge, még fogacskák nélkül, de sztem már nagyon Csengés a pofija:

Kép

Itt meg 8 hónapos:

Kép
rkata
 
 


Amneris, ez tényleg annyira jó ötlet volt! Tündériek a gyerekek és olyan jó kicsit nosztalgiázni :) Tényleg mindegyik babának van néhány jellegzetes vonása, gesztusa, ami megmarad nagyobb korára is.

Rkata: De jó, hogy jól érezte Csenge magát a családi napköziben! Most még végig ott voltál vele, igaz? Vagy mindig maradni fogsz? (Bocsi, ha butaságot kérdezek, de nem tudom, a családi napközi hogy működik.) Egy kicsit ezt irigylem a "civilizált" területeken élőktől, hogy van választási lehetőség, egyáltalán van LEHETŐSÉG, a gyerek foglalkoztatását illetően (is). Bár mit panaszkodok?! Azért itt is megtaláljuk mindazt, ami minket érdekel, és amit szeretnénk. Pl. itt olcsóbban lehet lovagolni, fogunk járni Viviennel úszásra és manó tornára. Ennél több pedig egyelőre nem kell :) Ja, és még baba-mama klub is van havonta egyszer a védőnőnél.

Látod, mindig kirándulnotok kell, ha Vincus ilyen jókat alszik közben :)

Kelimoni: Nagyon szépen köszönöm előre is, ha kölcsön adod a Suttogót, már kíváncsi vagyok rá!

Gratula Gergőnek az alvásért, biztos jó volt hosszabbakat aludnod Neked is! Férjem hazaért szerencsésen, úgyhogy múlt éjjel ő kelt fel a Csipetkékhez :wink:

Hú, micsoda rémálom! :lol:

Jiny: De sokáig kell szedni a refluxos gyógyszert :( bár mondjuk az a fontos, hogy használ, aztán meg remélhetőleg kinövi a problémát Dóri baba (ugye ki lehet nőni?)! Olyan jó, hogy már eszik rendesen a kicsi lányod, szörnyű lehetett, amikor nem evett :(

Atan: Nagyon halkan drukkolhatok a kistesóhoz?

Vivi-mondta: "Anya, ez a mese olyan szép volt, mint az élet! Ugye?" :)
ildi_ko
 
 


Ildikó: nem kérdezel butaságot :) , igen, ma ott voltam végig vele, holnap kimegyünk egy kicsit Vincussal (zöldséges, közért), de szerintem nem lesz gond, még soha nem volt probléma, hogy más vigyázott rá. Szólok neki, hogy dolgom van, elköszönök tőle és tudomásul veszi, hogy "majd jövök". A családi napközi tulajdonképpen ugyanúgy működik, mint egy bölcsi, vagy óvoda, csak maximálva van a gyerekek létszáma 7 főben. De ugyanúgy van napirend, foglalkozások, evés, alvás, csak mindezt nagyon családiasan kell elképzelni.

A barátnőm kisfia (4,5 éves) ezt mondta tegnap este (spontán vendégségben voltunk náluk): "anya, olyan jól érzem magam, mint az egész világ!" :lol:
rkata
 
 


Sziasztok lányok!
Itt vagyok ám, csak dolgoztam, meg hétvégén a lányommal Kazincbarcikán voltunk unokatesó találkozón. Olyan jó volt rég nem látott rokonaimat látni, mindenki szétszéledt az ország összes pontján.
Irtam ám nektek egy jó hosszú levelet, csak elszállt és már éjjel 11 körül nem volt erőm újraírni.
Lányok, olyan szépek ezek a gyerekek, hogy nem győzök gyönyörködni bennük.
Marcianyu!
Remélem minden rendben és elműlt a gyengeséged! Tudod mondtam, hogy két gyerekkel ilyen apróságokra nem ér rá az ember.
Ma a frász jött rám, délután felhívtam Szandra tanárnőjét, hogy ma lesz-e az elmaradt tánc, mert akkor küldje át Szandit és oda megyek érte. Mondta, hogy igen ma, el is indítja. Rohanok délután a táncra, sehol senki.
Próbáltam útközben a tanárnőt és a fiamat felváltva hívni. Pisti azt mondta, hogy nincs otthon, a tanárnő neg nem vette fel. Elszaladtam a suliba, hát az én kislányom ott pityereg a portán, hogy miért nem jöttem időben. Mert ő elment a táncra, de elmaradt és visszament a suliba.
Hát nagy kő esett le a szivemről.
Azt mondta, hogy ő tudta, hogy nem hagynám ott semmi pénzért, de azért egy picit megijedt, hogy most mi lesz.
simineni
 
 


É Kép n is csatlakoznék az ilyen volt a nosztalgokus hangulathoz
Itt már nagyobbak Kép

És most Kép Kép
simineni
 
 


Teszek fel én is ilyen volt - ilyen lett képeket! :)

Vivien ilyen volt 1 évesen

Kép

Vivien 2 évesen

Kép


Bálint születés után 2 nappal

Kép
ildi_ko
 
 


A babaképek meg lemaradtak
Pistibaba Kép
S Kép zandibaba
simineni
 
 


Én Vivienről most nem tudok babaképet feltenni, mert azok csak papírképek és nem tudok szkennelni. "Ilyen lett" képeket meg szintén nem tudok feltenni, mert kölcsön van adva a gépünk és az eddigi legújabbakat már láttátok :)

Ma eljött hozzánk egy karmester bácsi a feleségével (a férjem zenél a zenekarukban). Amikor elmentek, Vivien így szólt hozzám naggggyon édes hangon: "Anya, a Sárika néni felesége (értsd: férje, a Gyuri bácsi) nagyon aranyos! Nekem nagyon tetszik, olyan kedves!" Megkérdeztem tőle, hogy mi tetszik benne: "Minden! Olyan szép és nagyon kedves!" :oops: Ja, azt tudni kell, hogy a bácsi már szerintem túl van a 60-on :lol:
ildi_ko
 
 


Ma esti kedvenc képeim :)

Kép

Kép

Nagyon aranyosak ezek az ilyen volt és ilyen lett fényképek! Majd én is teszek fel holnap!
Sziasztok!
obea
 
 


Sziasztok!!

Lányok! Csodaszépek a képek!! Nagyon érdekes figyelni a nosztalgiázó képeket!!

MarciLili-Anyuék remélem jól vannak. Nagyon várom,hogy jelentkezzen..

Én is felrakok 2db, 1 hetes képet:-) Nézzétek mennyire hasonlítanak!

Kép Nikike 1 hetesen

Kép Ádika 1 hetesen

Kép

Kép
töltike
 
 


Egy kép lemaradt:-) Íme a két gyermekem ma:-)

Kép Ma:-)

Kép

Kép
töltike
 
 


Tölti: tényleg nagyon hasonlítanak!!!! Először azt hittem, mindkét kép Nikikéről készült! :roll:

Ildikó: olyan nagyon édes Vivien a 2 éves szülinapi képen (is)!!

Nálunk szegény Vincus kezd kiszorulni a perifériára, Csenge elfoglalja az ágyát, a hordozóját, a járókáját, a babakocsiját - mindenhová a saját babáit, macijait pakolná. :) Ma reggel meg közölte, hogy "anya, ved je Vincusról ruháját, akarom ráadni babucikára". :lol: Képes a még nedves rugikat leszedni a szárítóról, hogy felöltöztethesse a babáját, és ha nem vagyok résen (márpedig nem mindig vagyok), már le is nyúlta a textilpelusát, 2-3 db-ot naponta. :(
rkata
 
 


Ildi, igen, de még csak halkan, köszi. :)

Kelimoni, igen mi TEGYESZ-es babára várunk. Nekem hál istennek nagyon jó tapasztalataim vannak rólunk, és az az igazság, hogy én is szerettem volna újszülött babát, de a párom (és ha őszinte vagyok talán egy kicsit én is), húzódoztunk a nyílt örökbefogadástól. Lehet, hogy azért, mert tudtuk, hogy ránk vár a kisfiunk. :lol:

Lányok, a fényképek fantasztikusak. Olyan jó látni, hogy cseperednek a gyerkőcök, időnként teljesen elérzékenyülök, ahogy nézegetem.

Kép
Kép
atan
 
 


Akor én is csatlakoznék az akkor és most fotókhoz.

A pici Bia:
Kép

Amikor megismertük:
Kép

Most:
Kép

Roli pár percesen:
Kép

Pár hónappal később:
Kép

Pici Norbi:
Kép

Amikor hazahoztuk:
Kép

A fiúk most:
Kép

Ildikó!
Ezek papírképek, amiket digitális fényképezőgéppel lefényképeztem .( Van amelyiken látszik, de többségében nagyon jók lettek szerintem.)
steiff
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy pillantara ugrottam be, hátha jöttek még új képek! Annyira élvezem nézegetni, hogy el se hiszitek!! :P

Steiff! :)

Meg szabad kérdezni, mekkora volt Roli, mikor született?
Csak a képen tűnik hatalmas babának, vagy tényleg nagy volt? Hagyományos "útvonalon" jött a világra - mert nem semmi kaland lehetett... :oops:

KépKép
amneris
 
 


Szép napot mindenkinek!

A gyerekek gyönyörűségesek mind egy szálig. Niki és Ádám mint két tojás.

Tájékoztatlak benneteket, hogy a gyerekszoba ki van festve, bekerült a gyerek ágy meg a heverő, amin én alszom majd. A jövő héten érkezik a többi bútor, tegnap megvettem a függönyt is. A csillárral van némi gondom, mert eddig nem találtam megfelelőt, de nem is néztem még körül igazán.
A kelngye listából is sok minden meg van, mondhatom, hogy amit előre meg lehet venni, az már meg van.

Már nagyon várjuk a mi kis csemeténket. Én minden mozdulatomban (fogmosás, vasalás, főzés) azon gondolkodom, hogy el sem tujuk képzelni, hogy hogyan változik meg az életünk akkor, ha majd hárman leszünk, más lessz a fontos, mint most, minden tőle függ majd, mindenben a mi kis picikénkhez alkalmazkodunk majd, mindent úgy teszünk, hogy neki jó legyen. Tegnap beszélgettem Anyukámmal, és mondta, hogy Ő már látja a gyereket, ahogy gurul a szoba közepén, és hogy már úgy jönne segíteni nekünk.

Úgy hogy így állunk.

Tviky

Kép
tviky
 
 


Sziasztok!
Miért is nincs képünk :( ?
Talán azért amiért egy cumi az amivel Miklóska hazajött. Talán csak Szuperboszival beszéltem erről a tavaszi talin. Tényleg nem tud valaki róluk híreket?
Abban a ruhácskában hoztuk haza Miklóskát, amit mi vettünk neki. Cipője még nem is volt. Sem egy játék, sem egy takarócska... :cry:
Mi nem kértünk, lehet hogy kellett volna, ők pedig nem ajánlották fel. De mi itt vagyunk neki :lol:
Azóta is beszéltünk többször a nevelőanyukával telefonon. Képek készültek Miklóskáról. El fogjuk kérni, beszkennerjük, így majd nekünk is lesz. Igazából egy van, amit a gyámhivatal adott. Amire azt mondták új kép és Miklóska egy éves rajta, pedig már több hónapja készült és kb.8 hónapos vagy még annyi sem.
Megpróbálom feltenni.

Szombaton már nem is volt láza a nagyfiúnak. Vasárnapra pedig újból a régi csibész lett. :lol:

Ölel mindenkit: Süni
renóca
 
 


A Mi kincsünk amikor még picikébb :lol: volt.
Kép Kép
Sajnos nem tudni mikor készültek pontosan.
renóca
 
 


Tviky
Remélem már nem kell sokat várnotok :)
Képeket teszel majd fel a szobáról?
renóca
 
 


Sziasztok!

Teljesen elérzékenyültem a fotóktól!
Olyan szépek a gyerekek!

Kavarognak a gondolataim hogy nekem miért nem lehet sajátom és mire ídáig jutottam az önsajnálatban rájöttem hogy mégis lehet ,úgy mint nektek.Ők a tieitek és nekem is lesz :lol: !
tvera
 
 


Hoztam nektek egy aranyos képet. :P
Kép
renóca
 
 


Süni
Mindenképp lesznek képek, ha megjön a bútor, meg ha vannak már szalvéta képek és más elemek.
Csak most megint a tanulásra kell(lene) koncentrálnom, mert oktoberben 2 vizsgát szeretnék megcsinálni, 18-án és 20-án. Ebből az egyik gazdasági jog, és azon kívül, hogy elmentem a konzultációra, még nem tanultam semmit. A másik egy laza közkapcsolatok, de azért arra is kell tanulni, pláne, hogy konzultáción sem voltam.

No majd meglátjuk, hogy hogy sikerül. (sikerül-e egyáltalán).

Bosziról tud valaki valamit. Már kedd van. A szülőszobát is kifestették.

Puszi.

Kép
tviky
 
 


Tviky! Én is 18.-án vizsgázok gazdasági jogból. :) Meg 19.-én pénzügyből... :)

KépKép
jiny
 
 


De jó, hogy én már végeztem a sulival!!!! :-)

Nagyon édesek a gyerekek, rakjatok még fel sok-sok képet!! Ha nincs is sok időm írni, azért igyekszem rendszeresen olvasni. Remélem nem baj, hogy én meg teleraktam a postaládátokat, de olllyyan nehéz válogatni.. :-)

Csak egy rövid helyzetjelentés: Marcinak vírusos torokgyulladása :-( van, Lili most éppen alszik, egyébként elég nyűgös volt ma. :-( Egyébként eléggé kivagyok én is, mert Marcinál büntiben vagyok és baromira nehezen viselem. Azt sem tudom, mit csináljak... :-( Anyucik, vélemény???
Most mennem kell, mert az egyébként lázas fiam fejest ugrál a kanapéról...

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok!

Lilikéhez itt is sok szerertettel gratulálok!!! :P

Mindenkinek köszi a képeket, nagyon jó visszanézni mennyit nőttek a gyerkőcök!!! :lol:

Boszi mennek a drukkok!!! :D

Jiny úgy örülök, hogy Dórika ilyen jól elkezdett enni!!! :P

Tviky szorítok a vizsgáidhoz!!! :)

Ritkán írok de amint van időm visszaolvasom mindkét fórumot. Szorítok minden várakozónak és gyönyörködöm a babafotókban!!!

Puszi mindenkinek:

Vicki
vicki
 
 


Marci_anyu: lehet, hogy most meg én leszek büntiben :) és nem értetek velem egyet, de én asszem nem vennék tudomást Marci sértődöttségéről. Mert ha nekiállsz "vezekelni", akkor ő ezt esetleg úgy értékeli, hogy lám-lám, igazam van, ezek szerint anya tényleg rossz fát tett a tűzre, és legközelebb, ha el akar érni valamit, megint ehhez az eszközhöz fog folyamodni. Persze, éreztetném folyamatosan a szeretetemet, figyelnék rá, amennyit csak tudok Lili mellett, de semmiképp nem vinném túlzásba (főképp, hogy Magadra is kell ugye egy kis figyelem). Mondjuk én csak elméletből beszélek, nálunk ilyen gond, tudod, nem volt.
rkata
 
 


Bosziról:
Még mindig semmi változás, azt mondta az orvos, hogy még akár 10 nap is belefér a várakozásba.

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Rkata:
Köszi, nem leszel büntiben!! :-) Elméletileg én is így gondolom, csak gyakorlatilag bőgtem ki a szemem ma.. :-( Most úgy tervezem, hogy alszom egy nagyot este ( :lol: ) és holnap majd okosabb leszek! :-)

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Marci anyu:
Ne sírj, hisz olyan ügyin csináltál eddig is mindent. :) Kicsit, ha elvennél a magaddal szemben támasztott követelményekből? :)

Egy ma esti kép :)
Most mondja valaki, hogy nem olyanok, mint két tojás! :D

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Amneris!

Roli 3960 grammal és 57 centisen született, tehát tényleg nem volt kicsi baba ( na mondjuk ez most is látszik). Rendes szülésnek indult, de a vége császármetszés lett. A lényeg, hogy apa így is bent lehetett, aminek mindketten nagyon örültünk. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy Bia születési súlya 1800 gramm volt!! (Dávid és Góliát)

Képzeljétek ma délelőtt majdnem frászt kaptam: kocsival mentünk a belvárosban és egyszercsak az út szélén megláttam egy Roli korú kisfiút, aki egyedül ácsorgott -az úton!! Senki nem volt a közelben!! Megálltunk a kocsival nézelődtünk kihez tartozhat, aztán a frász jött rám mikor láttuk, hogy megindult a kicsi az úton! Gyorsan kikapcsoltam az övem, hogy kipattanok, mikor észrevettük, hogy egy kicsit feljebb egy férfi nyugisan sörözgetett. A férjem rádudált, hogy nem övé a pici? Erre továbbra is tök nyugodtan rászólt a kicsire, hogy menjen oda. No comment.
steiff
 
 


Ja és képzeljétek engem a jézuska hozott, ugyanis dec. 25-én születtem. Na és mikorra voltam Rolival kiírva: dec. 24-re!!!! Ugyan egy héttel korábban jött a kisherceg, de mikor engedtek minket haza: dec. 24-én tehát ő is karácsonyi ajándék, mint én. :twisted: :twisted: Most mondja valaki, hogy nem az én fiam!!
steiff
 
 


Marci_anyu: nincs miért sírnod, ne legyen bűntudatod!!! Marcitól nem elvettetek, hanem nagyon is sokat kapott, csak ő még nem tudja felfogni, milyen sokat is!!
Tőlem többen kérdezték, hogy nincs-e bűntudatom, hogy nem tudok Csengével annyit foglalkozni, a válaszom: nincs. Persze nem örülök neki, nekem sem esik jól, de ez van, ha egyszer valami fizikai képtelenség, túlnő a lehetőségeimen, korlátaimon, akkor tudomásul kell vennem, hogy nem megy és kész. (Persze, nem könnyű.) És ne lássa Rajtad, hogy bánt a dolog (pláne, hogy sírsz), mert vissza tudnak ám vele élni rendesen. :)
Meg fogja szokni, hogy mostantól nem ő a világ közepe, megtanul majd kompromisszumokat kötni, ügyes fiú ő, ne félj! Te pedig pihenj, amennyit csak tudsz!!
Nálunk nagyon bevált, hogy Vincusnak mondogatva (de persze Csengének címezve) dícsértem Csengét (nézd Vincus, Csenge milyen ügyesen csinálja ezt meg azt), meg az, hogy odahajoltam Vincushoz, és utána elmeséltem Csengének, hogy azt súgta a fülembe Vincus, hogy mennyire szereti őt és milyen jó, hogy ilyen ügyes és okos tesókája van. :)
rkata
 
 


Csenge megengedte (sőt, kérte), hogy lefényképezzem - ez nagy kegy, mert mostanság nem nagyon engedi. :(

Kép
rkata
 
 


Marci,Lili-anyu, köszi a képeket. A toplistám első helyén a "gyerekek apával" című áll. Nyugodtan küldjed, nem gond ha tele lesz a postaládám. A testvér kérdéshez még nem tudok hozzászólni. Amikor Petinek, először említettük, közölte, hogy ez az ő szobája, és ide ugyan nem jöhet. Aztán elmondtuk neki, hogy a tesó az kicsi baba, és ő már nagy és okos fiú, és mennyit tud majd segíteni anyának. Ez meggyőző volt mert azóta megváltozott a véleménye, már várja és sokat emlegeti. :lol:

Kelimoni, teljesen igazad van, mint két tojás. Nincs ezen semmi meglepő, hiszen apa és fia. :lol:

Rkata, nagyon jól sikerült ez a kép Csengéről. Azok a szemek, hát fájhat majd a fejetek, hogy hogy zavarjátok el a pasikat a kerítéstől. :lol:

Kép
Kép
atan
 
 


Sziasztok Lányok!

Rkata!

Csenge ezzel a babával - Kis Tündér! :P
Mi mindent tanult már tőled? Gondolom eteti, öltözteti - esetleg pelus csere...? :D


Keli!

Nem szeretnék rosszat szólni, de a tökéletes hasonlósághoz Gergőnek mintha még egy kicsit barnulnia kéne... :lol:

KépKép
amneris
 
 


Köszönöm a képeket Marcianyu, nagyon helyesek vagytok!
Lilinek a kórházban rakták be a fülbevalót? Nem zavarja?

Marcival kapcsolatban én azt tanácsolom: adj időt neki és magatoknak is! A dolgoknak nem kell mindig tökéletesnek lenniük, és legtöbbször nem is azok a kezdeteknél, csak erre már nem emlékezünk.
Teljesen érthető, hogy megsértődött. Hazavittetek egy kis töpörödött manót, aki a tesója, és már nem Ő a világ közepe! A baj az, hogy emiatt NEKED van lelkiismeretfurdalásod.
(Most hazabeszélek, mert nekem is volt! :roll:)

Amikor Balázs bevágta a durcát, nem Zsófi miatt,hanem más mondvacsinált dolog miatt ( bár az oka Zsófi volt!), én nem vettem róla tudomást.
Ugyanúgy beszéltem vele, ugyanúgy szeretgettem, mintha nem is duzzogna! Békítgetni, meg kérdezgetni meg eszembe sem jutott, hiszen szerintem nem történt semmi, ami miatt kellett volna.
Ez az első hónapban fordult elő, mindamellett, hogy irtó büszke volt rá, hogy végre van tesója neki is!

Az én érzéseim is össze-vissza kavarogtak, mindkét gyerekemnél. Ne felejtsd el, a mi manócskáinknak hormoni támogatás nélkül kell megszerettetni magukat...ez kicsit nehezebb. Bár, Balázsnál volt hormoni támogatás, csak gyereki támogatás nem volt :lol: ( nem volt éppen egyszerű eset, túl bájos kisbaba! :wink: ...folyton bőgött...azt hittem, hogy a Dunának megyek!) , Zsófinál nem volt hormoni támogatás, de gyereki volt (még egy ilyen kisangyalt!!!, kedves, bájos, mindig elégedett baba), így azt hiszem teljesen egyenlően indultak.
( Most kicsit más témába kaptam bele, csak szerettem volna érzékeltetni: nálam mindkét gyereknél piszok nehéz volt az eleje, bizony én is sírtam a kimerültségtől...Balázsnál az első három hónapban vágyakozva gondoltam egy szekrényre, ahová kicsit betethetném, ha úgy érzem nem bírom, Zsófinál az első három héten nézegettem, vajon van-e rajta kikapcsoló gomb... :lol: DE ez az idő elmúlik, a dolgok elrendeződnek és a sok öröm, ami ezután jön könnyen feledteti: bizony nem könnyű az eleje!)

Katának igaza van, rengeteget kapnak azzal, hogy van testvérük!
Én Balázson nap, mint nap látom, mennyire kellett neki, ne Ő legyen mindig a figyelem középpontjában!

Csak azt tudom tanácsolni: türelem! Marcinak meg szíve joga megsértődni, neked meg szíved joga nem tudomásul venni és nem "keríteni neki túl nagy feneket"!Azt kell, hogy lássa, hogy bár kevesebb az idő, amit vele tölthetsz és nem tudod rögtön teljesíteni minden kívánságát, de ettől még ugyanúgy szereted.
De ehhez idő kell, ez nem oldódik meg egy nap alatt!
Ha erre ráérez majd megnyugszik!
Nem lesz baj, kitartás!!!!!!!! :wink:
Szeretettel drukkolok hozzátok!!!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Kata, Csenge nagyon bájos! Hogy hívják az unokádat? :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Ja, és a Kéttojás nagyon vagány!!!!! :wink:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Én ezt nem értem... Írtam az előbb, képet is tettem fel. Ki is írta hogy elküldte, meg is néztem és aztán eltűnt... Ez hogy lehet??? :(

Próbálom legalább az egyik képet
Kép

KépKép
jiny
 
 


Jiny:
Megláttam Dorkáról a képet és hangosan ezt mondtam "jaj de édes!"Ez csak azért gáz mert egyedül vagyok itthon! :lol: !

Kata:
Csenge úgy fogja a babáját mintha a kislánya lenne :D !

Kelimoni:
Egyetértek Amneris-el :lol: :oops: !Gergőnek ez a mosoly,meg a gyönyörű nagy szemei.....hát lesz vele a csajoknál sikere!
tvera
 
 


Az előző képen a menyem látható! :D

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ggabszi: "Vincus babucika" :lol:
rkata
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a 4 hós oltáson. Jelentem a nagyfiú könnycsepp nélkül (kis hőzőngéssel) viselte az oltást. A fiam 7 kg.

Ancsúr kérlek nézz az álommanók körmére, mert nem végzik rendesen a munkájukat! Már megint éjszakázunk, vagyis hajnalozunk. Tegnap 3-tól fél 6-ig hancurozott a fiatalúr, ma 4-től. Most bezzeg alszik.

Kelimóni holnap délelőtt meglátogathatunk? Édes a menyed!

Jiny édes ez a fotó Dóriról! Látszik, hogy nagyon jól érezte magát!

Siminéni Ne dolgozz annyit! Hiányzol!

Marci_Lili_anyu köszi a képeket, tüneményesek a gyerekek!

Rkata nagyon jó a kép Csengéről! Unokádnak már van neve?

Ezt az időjárást nehézen viseli a fiam. Nálatok nem nyűgösek a gyerköcök?
Mennem kell, ébredezik...

Kép
madri
 
 


Amneris: kérdezted, hogy mindent csinál-e Csenge a babájával, amit én Vincussal, IGEN! De ezt úgy értsd, hogy amellett, hogy profin pelenkázza :), kitörli a popsiját, bekrémezi (persze becsavart tubussal :) ), eteti, büfizteti, ringatja, öltözteti (persze Vincus ruháiba, a képen is a tesó rugija van a babán), gyógyszert ad neki ("csupa-csupa vitamin, nehogy beteg jegyé' babucika"), porszívózza az orrát (!) és alig várja, hogy kivegyem Vincust a babakocsiból, már pakolja bele a babát.
rkata
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?