Új privát üzeneted érkezett!

Ha az Uzsokiban vagy, Timo, gyere az en dokimhoz!!!!!!!!! Ritkan kell a maganjaba menni, en edig mindig csak onkentes alapon mentem, sose o hivott! Mi tobb, szerdan pl mentem volna a leletert es o maga mondta, hogy ne menjek, majd behozza a korhazba... ahol nem is kell fizetni... en azert adtam neki egy otost... A maganrendeles 4.000 Ft egyebkent (az elso bemutatkozo az 5.000), plusz 1.200 a vizsgalat, ha kell. NAGGGYON JO DOKI, az Uzsoki foorvosa. Szivbol ajanlom!!! Tiba Janos a neve.
Ja, es tedd mar be a www-s galeriad cimet az alairasodba, ha nem baj!!!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Kami
Nagyon "olcsó" az a magánrendelős ár,ez tök szupi.Nem veszed tolakodásnak ha megkérdezem,hogy mennyi egy oszt.vezetőnek a tarifája egy szülésért? Az én dokim egy kicsit drágább sajna és minden hónapban vár a mgánrendelőben,de a kórházban nem fogadja el a borítékot és a szülésért sem fogad el pénzt-állítólag...
Csak szertném tudni,hogy mennyire esett túlzásba az én dokim,de ha gond nem kell válaszolnod.
Timo
Tök szupi mind a két foto!!! :D Olyan komolyan néz a babád :lol: ,neked meg már jó kis pocid van.
Igyekszem én is csináltatni a párommal egy képet.
Vendég
 


Hooogynema! Ez nem titok, aki nala van, ugyis megtudja. Tehat: nala a maganrendeles az elso alkalommal 5.000 Ft, a tobbi alkalommal csak 4.000 + a vizsgalat ara (a huvelykenet-mintavetel 1.200 Ft volt = 5.200 Ft-ot hagytam ott.) A korhazban nem szoktam fizetni, illetve ugy mondom: nem kell, neha adok neki egy 5 ezrest, neha nem. A szulesi tarifa altalaban a maganrendeles 10xese, ezt az Uzsokis forumon olvastam. Vele meg nem beszeltem errol.Nem is mondta, hogy mennyibe kerul nala a szules. Szerencsere. Szerinrntem rank bizza... A szulesznoknek is szoktak 10ezret adni. En 50ezerrel kalkulalok osszesen. Oszinten szolva en nem nezem, hogy o osztalyvezeto. Nekem o az orvosom, a korhaznak pedig az osztalyvezetoje. Ki-ki fizessen neki eszerint... Ez most nagyon ize????
kami
 
 

 
 

Helló Mindenki, újra itt vagyok pár percre!!

Most olvastam, mi van veletek....

Tontica,
én is rettenetesen sajnálom, ami történt és kívánom, hogy soha ilyen rossz ne történjen veled (senkivel sem). Az a fő, hogy a párod és a kisfiad -meg gondolom az egész család-veled van és majd együtt átvészelitek ezt a szomorú időszakot.

A kellemes hír viszont Kisördög! Gratulálok az elhatározásotokhoz és sok türelmet egymáshoz!

Többiek (így egy kalap alatt :lol: )
Örülök, hogy nálatok minden továbbra is szépen alakul (aranyosak a kis babikók) csak így tovább....

A tesómról majd írok, de egyelőre én is csak a kórházban látogattam meg és akkor nem volt időnk kivesézni a szülés témát (most hétvégén viszont jön a másik hugi és együtt megnézzük a bébit).
Azért sem mozgolódtam eddig, mert valami méhlepény rendellenesség miatt szigorúan ágyban kell feküdnöm (a babát viszont én is érzem mozgolódni, de inkább csak akkor, ha a hátamon fekszem kinyújtott lábbal, kezem Al Bundy pozicióban a "gatyámban" :lol:

Ja, csak egy tanács (de remélem nem lesz rá szükségetek, de amire én sem gondoltam): beszéljétek meg a dokitokkal, hogy mi a teendő vészhelyzet esetén, mert nekem pl egyik vasárnap hajnali 5-kor volt a vészhelyzet és akkor kellett eldöntenem, hogy felhívjam-e az orvosomat, akihez csak a magánrendelőjébe jártam).

Na, szép hétvégét!
Kata
Vendég
 


Bigsister! Egyidosek vagyunk! :)
En meg nem mertem elkerni a dokim mobilszamat, de mar gondoltam ra. Majd legkozelebb megpenditem...
kami
 
 


Most olvastam egy cikket az uh-ról, beteszem, hátha érdekel vkit.
http://www.origoegeszseg.hu/cikk/0636/9 ... zeti_1.php

Visszaolvasni most nem volt időm, velünk meg semmi érdekes nem történik. Majd pótolom. Annyi mindössze, hogy itt a szeptember és mindenki most keres tanárokat, le vagyok rohanva. Érdekes, hogy senkit nem zavar, hogy márciusban szülök. Hm.
lorca
 
 


Sziasztok!


Végre találtam egy fórumot ahol velem egy idős kismamák beszélgetnek! :D [/img]
cicalány83
 
 


Kami!


Joungnutrition.net hogy lehet olyan vonalzót csinálni?
cicalány83
 
 


Én 2006. február 26-ra vagyok kiírva.


És ti?
cicalány83
 
 


Szia Cicmic! :)

En Feb 25-re! :) Udv nalunk, itt mi nagyon jofejek vagyunk am! :mrgreen:

Vonalzo: folmegy a youngnutrition.net-re (eleg lassu, szoval turelem!), beregisztralsz, alul baloldalt van egy box, ahol klikkelhetsz sticker-t gyartani, legyartod ertelemszeruen es a BBC kodot kimasolod. Beteszed az itteni profilodba es onnantol automatice megjelenik, ahogy nekunk is.

Meselj magadrol valamit, es a tablazatba keruleshez ird meg az alabbiakat:
- fogantatas kb
- baba kora (ma vagy akkor 15+4)
- utolso mensi (mervado-e vagy se)
- hanyadik baba
- hany eves vagy
- hol szeretnel szulni

Asszem ezek kellenek.

Kami
kami
 
 


Hali!



Nekem magas ez a youngos vonalzó!:( :oops:
cicalány83
 
 


Első babánk,23 éves vagyok.

Miskolci vagyok és a megyei kórházban van a magán dokim így ott fogok szülni.


Utolsó mensim : május 22.


Szerintem pünkösdkor fogant:)!


És nálad mi a helyzet?
cicalány83
 
 


Csinaljak neked egyet?
kami
 
 


Ha csinálnál megköszönném!
cicalány83
 
 


Nalam majus 20 volt az utolso mensi es sztem junius 4-en hoztuk ossze a babat :) Budapest es Uzsoki. Elso baba nekunk is, de en 31 eves vagyok! :) Eddig minden jol ment a terhesseggel? Voltak hanyingerek, rosszulletek, egyeb nyalanksag?
kami
 
 


Maris csinalom :)
kami
 
 


Van esetleg valami neve a babocanak? Mint az enyemnek Zsebibaba?
kami
 
 


Zold, kek vagy narancssarga - melyik szint szeretned a vonalzodra? A delfinek mindig olyan szinuek, mint az enyeim.
kami
 
 


Ok köszi.


Hányás nem volt szerencsére.
Émelygés az volt de már elmúlt,és émelygés is inkább estére volt.

Azt mondják jól viseltem mert nem voltam beteg.
cicalány83
 
 


Legyen kék! :P
cicalány83
 
 


Legyen Pocaklakó a neve.
cicalány83
 
 


Szia Cicalány!
Üdv köztünk! :D
Írhatsz még magadról valamit.
Mekkora a babád?Ha tudsz tehetnél föl róla uh képet.
Megkérdezhetem ki a dokid?Ismerek onnan egy-két embert.Kami
Köszi az infót,hát szerintem teljesen igazad van az anyagiak miatt.Az én dokim egy kicsit "drágább" a tiédnél.
Vendég
 


Szia Sági!


Sajna nem tudok róla képet feltenni :cry: !


Kérdezettek nyugodtan!
cicalány83
 
 


Nya, Cicmic, akkor ezt az alabbi kodot (BBCode) gondosan masold be a profilodba:

Kép

Es a kovetkezo bejelentkezesednel mar ott is kell lennie!

Jaja, igaza van Saginak, megirhatnad, hogy hany centit es grammot mertek Pocaklakonal a 12. heti UH-n :) Eddig szerintem az enyem vezet 68.5mm-rel es 88 g-mal :) Ez egy oriasbalnakisbaba :)
kami
 
 


Jaj, ez nem a kodot kuldte el, hanem vonalzot csinalta meg - igy tetszeni fog? A kodot ezek szerint emailben kellene atkuldenem, mi a cimed?
kami
 
 


Így jó lesz!



mercedes83@freemail.hu a címem.
cicalány83
 
 


68,5 mm?Az nem semmi.


A kiskönyvem most nincs nálam és fejből nem tudom.
De a nyaki redő 1,4 mm volt arra emléxem.
A BPD 20 mm.
cicalány83
 
 


Oszinten szolva en neha mar elkgondolkodtam, hogy vajon annyi idos-e, amennyinek hisszuk :) A tegnapi UH-n labtol fejig kb 16 centire es 220 grammra saccolta a dokibacsim :)
kami
 
 


Te hány hetenként jársz UH-ra?


Neked a nyaki redő mennyi volt?
És az ülőmagasság?(BPD)
cicalány83
 
 


Bocs hülyeséget írtam CRL az ülőmagasság :oops:
cicalány83
 
 


Hat az ulomagassag volt 68.5 mm!!!!! A feje volt kb 20mm keresztbe is, hosszaba is. Akkor allapitottak meg, hogynem 12+2 a kora (ahogya addig hittuk), hanem 12+4. Nyaki redo 1.9, testsuly 88 gramm, a tobbit nem vagom fejbol.

Eddig ossz-vissz 5x voltam UH-n: egy terhesseg-megalllapito, egy ikerterhesseg-kizaro, egy 12. heti + 2 extra ezen a heten, volt egy kis kalamajka, de semmi komoly. Legkozelebb a 18. heten megyek.
kami
 
 


A BDP a fej, gyanus is volt, hogy az neked csak 20 mm :)
kami
 
 


Én sem nagyon vágom fejből csak erre a 2 emléxem amit leírtam de ha hazamegyek megnézem és majd megírom.



Nagyon jó hogy egy idős terhesek vagyunk.:)
cicalány83
 
 


:) Es van meg Bigsister, aki ugyanannyi idos, mint en!

Eddig voltal valamilyen masik forumon, vagy nekunk irsz eloszor? Vettel mar a pocaklakonak valamit?
kami
 
 


Írogattam egy másikon is de ott mindenki már 20 hetes elmúlt már túl vannak az AFP-n is gondoltam keresek olyan fórumot ahol velem egy idősek vannak.



Igen már vettünk neki kis zoknikat és rugit!


És te?
cicalány83
 
 


En vettem neki alvomacit, par rugit, par kombidresszt, furdojatekot, fesut-ollot es egy halozsakot :) Fogadjunk rajottel, hogy nem vagyok egy babonas tipus : :lol:
kami
 
 


Amíg nem töltöttem a 12.hetet nem vettünk neki semmit mostanában veszünk mert egyszerre nem lehet mindent.


Mi most nyáron házasodtunk össsze és már a lagzi előtt teherbeestem de nem mondtuk el csak az én szüleimnek mert babonások vagyunk egy kicsit,

De mindig jó volt olyan emberekt látni mint te aki nem babonás meglátja és megveszi és hányszor voltam úgy megláttam aranyos rugit de jó lenne megvenni de eszembe jutott hogy még csak 9 hetes vagyok még nem.

Szóval szerintem tök jó hohy ilyen vagy. :D
cicalány83
 
 


Képet én is próbáltam tenni a nevem alá de nem sikerült mert túl nagy a kép hiába próbáltam a szerkeztésbe kicsinyiteni nem jött össze!
cicalány83
 
 


Hat... en jol erzem igy magam... :) Neha inkabb attol felek, hogy akkora tud lenni a szam, hogy majd egyszer emiatt jarok porul, "buntibol", de en azt gondolom, a baba, ha egeszseges es eros - marad. Ha nem - a termeszet gondolskodik rola. Ez igy van rendjen, akar van mar babaruha otthon, akar nincs.

Engem is leginkabb az motival, hogy az utolso pillanatban megvenni mindent marhanagy kiadas lenne. Igy minden heten / amikor van ra alkalom kap valami kis aprosagot, igy mire megerkezik, mindene meglsz rohanas, sietseg, kapkodas nelkul. A nagyobb dolgokat hagyjuk kesobbre, ugymint babakocsi, agy, agynemu. De a babakocsit mar kineztem, csak meg kell rendelni. Az etetoszek meg - terveim szerint - raer kb feleves koraban... addig szopcsizik, ha a sors - es o is - ugy akarja...

Most hazaevickelek, de meg jovok!!!
Pusz,
Kam
kami
 
 


Hol volt az esküvőtök?Nekem is most volt és Miskolcon az egyetemen.
Vendég
 


Na megjöttem!

Az avasi gimibe volt az esküvő.

BPD:20 mm.
nyaki redő : 1.4 mm.
CRL nincs rá írva csak a 7 hetes UH-s papíron 10mm volt akkor.
Most miért nem írták rá nem tudom.

Nektek mi volt írva még a 12 hetes UH-s papíron?
cicalány83
 
 


Most nézem hogy jól emléxeztem a BPD:20mm (18-26) ez van mellette.

Kami az előbb azt írtad hogy az kevés.
Most ez jó vagy nem?
cicalány83
 
 


Szia, itt vagyok!
A BDP az a fej - az nem keves! Az ulohosszra irtam, hogy a 20 mm keves lenne egy 12 hetes babanal!!! :) Az enyem (BDP) 20,7mm. Halantektol halantekig. A fej masik meroje az OFD - az nalunk 29 mm. A CRL az ulohossz - nekunk 68,5mm. Van meg egy rakas adat nekem: AD1, Femur, AC, BMS, HC es NT (nyaki redo).
kami
 
 


Jól van akkor én olvastam félre amit írtál :D !!

Nekem nem írtak ennyit a papíromra.
CRL csak 7 hetesen volt ráírva lehet hogy most legközelebb több minden lesz ráírva.

Jövőhéten vérvétel :roll: !
cicalány83
 
 


Bizony. Te melyik nap megy? En szerda reggel... Jo sok vert levesznek...
kami
 
 


Én kedden reggel megyek de már előre félek utálom a vérvételt!Volt már olyan hogy rosszul lettem!:(!


Mennyi az a jó sok vér?Nekem legutóbb 4 olyan bigyóval vett!
cicalány83
 
 


4 kemcsonel most se tobb. Nekem az elso alkalommal csak 1-gyel vettek!
Vigyel magaddal banant, en azt fogok. Az altalaban segit utana. Es en is fekve szoltam vert "adni" - rosszullevos vagyok...
kami
 
 


Az lesz valami csümölcsöt fogok vinni magammal vagy kekszet.

Neked csak 1-el vettek?

Érdekes nekem 4-el,vércsoportot néztek,hepatitis vírust meg gondolom az átlagos vérképet,de itt Miksolcon mindenkinek 4-el vesznek.

Érdekes hogy mindenhol más a szokás.
Mondjuk nekem 19 hetesen kell mennem uh-ra pedig sok csajtól azt hallottam hogy 18 hetesen mennek. :roll:

Jó éjszakát!Lassan megyünk aludni.

Holnap lesztek?
cicalány83
 
 


Sziasztok!

Ezeregy éve nem jelnetkeztem. Tovább voltunk elutazva (szép magyarul kifejezve), mint terveztük, de már egy ideje itthon vagyok, csak nem tudtam magam utolérni.

Tonti és Réka
Nagyon nagyon sajnálom, ami veletek történt! :( Rettenetes érzés lehet.

A többieknek gratulálok a szép eredményekhez, és a szpen fejlődő babákhoz! :)

Rólunk
Hát én most nem vagyok éppen jól. Vagyis kifejezetten nagyon rosszul vagyok. :( Nekem már volt AFP vizsgálatom, már eredénye is van, 0,8 mom, ami jó, csak éppen az alsó határ.
A dokim azt mondta, hogy majd a genetikai uh-val együtt értékeljük. Nos, az is megvolt ma. Hááát, nem lettem boldogabb.
Ugyanis találtak egy valamit a baba pocakjában, ami az "alacsony" AFP-vel együtt akár genetikai rendellenességre is utalhat. :(
Tehát mennem kell nagyon-nagyon hamar, jövőhét szerdán amniocentézisre. :( 2-3 hét múlva eredmény, és kiderül, mi lesz a jövőnk... Egészséges kislányunk születik a terhesség végén (akit mellesleg pár napon belül műteni kell), vagy megszakítják a terhességet rendellenesség miatt. :cry: :cry: :cry:
Nagyon nagyon kiborultam, de már jobban vagyok, és igyexem pozitívan állni a dolgokhoz. Nehéz nagyon. A genetikus doki azt mondta, hogy 5% az esély arra, hogy gáz van. Az nem sok, de mégis benne van a pakliban... :cry:
Most aztán jól kipanaszkodtam, sírtam magam nektek...
Ne haragudjatok, hogy eddig nem jöttem, és most is saját magamról írok...
Kérlek titeket, drukkoljatok nekünk nagyon, hogy minden okés legyen. Annyira nagyon szereténk ezt a kiscsajszit!

puszi

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Szia Cicmic!

En vagyok. Mint latod, ismet sikerult koran kelnem - mindig ez van. En gepkozelben leszek, egesz nap forditani fogok... Kell a mani a babara!!! De azert majd pihengetek is.

Igazsag szerint lehet, hogy nekem is a 19. hetre esik az UH, mert kell hozza az AFP eredmenye, amit tul. keppen a 17. heten vesznek le (16. es 17. hetek kozott) es altalaban 2 het az eredmeny... De szerintem 18 vagy 19. het az UH-nal nem szigoru, csak mericskelni fognak jo alaposan... asziszem... es nezelodni... De majd megmondjak...

Jaj, Niki, most olvasom a leveled. Ne aggodj, nem lesz baj. Pihenj sokat a.centezis utan! Es probalj meg nem aggodni!!! (Mondom en, aki kedden meg sirva rohant at a szomszedos korhazba egy UH-ert... :)) Nem lesz ott semmi baj! Mikor voltal UH-n elotte utoljara? A 12. heten? Drukkolunk neked nagyon, persze!!! Majd irj meg mindent! Miert kell muteni utana a gyerkocot? Ja, es csak 1 doki nezte meg genetikailag, vagy tobben voltak bent es tobbek velemenye volt ez? Nekem aszondta a doki, 2-en lesznek bent... Meglesz ez a kiscsajszi, nyugi! :)
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?