Új privát üzeneted érkezett!

Csak beolvastam és máris éhen halok. :( :D

Legújabb mozdulat: :) Kép

Van valakinek golyóhúzogatója? Mennyi idős kortól ajánlott? és milyen a praktikus? Szeretnék Gergőnek venni, meg néztem a Montessori tornyokat is. :)
Tippeket kérek! :)

És közben ajánlom az alábbi link után a nyitó hozzászólásban lévő képtárat. :)

www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=129043

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok Babások!
Én sem éreztem, hogy a "várva" már nekem szólna!!!!
Amnerisnek írom, bár nem olvastam annyira vissza, hogy a széles szájú (first choice) NUK cumisüvegekre jó az Avent cumisüvegekhez árult kapaszkodó. Én Brendonban vettem cca 1100 ft-ért kettő darabot.
Nem óccsó de jó!
Az IKEA etetőszék szerintem jó, de mivel gyakorlatilag 90 fokos szögben áll a háttámlája (és nem állítható) csak már biztosan ülő gyerkőcnek ajánlanám. Nekünk is ilyen van, de mikor elkezdtük használni, még Lili olyan gyámoltalanul belecsúszott az ülésbe és ránézésre nem volt kényelmes neki.
Barátném alaposan utánajárt és a következőket javasolta:
-legyen állítható háttámlája
-legyen fékezhető kereke (min. 2)
-a lába között az üléssel egybeöntött elválasztó legyen (nem heveder)
-ja, és 5 pontos hevedere legyen
-és az sem baj, ha levehető az etetőtálca (praktikus a tisztítása)
Az árakat tekintve tényleg az IKEAs vezeti a mezőnyt, de bevallom a fenti feltételeknek csak 1 pontban felel meg.
Mivel kőccsönbe kaptuk, heveder nélkül, ezért vettem bele a Rossmann-nál 1 pórázt babáknak(1200 ft), és beapplikáltam az ülésbe. Ja, és kezdettől fogva kösd be ha van mivel, mi kicsit elb., amikor kis korában nem így vezettük be és később méltatlankodott Kiscsipisz.
Úgy megnéztem volna Hercegnődet!!!
Pussz:
idusa
idusamoja
 
 


Kelimoni!

Ugye arra a játékra gondolsz, amikor meghajlított dróton kell a golyókat áthuzogatni?! Ha igen, akkor én úgy tudom kb. 1 éves kortól ajánlott ( bár szerintem már előbb is lehet). Nekünk is van és nagyon tudom ajánlani. Mi az Ikeában vettük ( 3000 Ft körüli áron) és szerintem ez a fajta azért nagyon jó, mert nagy az egész, pinpong labda nagyságú golyókkal, viszonylag bonyolultan meghajlított drót alappal. Hú remélem nem nagyon bonyolult , amit írtam. Mindenesetre mindhárman szeretnek vele játszani. Annak idején többfélét néztem én is , de itt nálunk mind hasonló árban volt, de picurka alapon pici golyókkal. Ez meg jó nagy, olyan jól markolászható golyókkal. A Montessori torony szerintem is nagyon jó játék, pont ma voltunk a budaörsi Ikeában és ott is lehet kapni ( ha jól emlékszem 1800 Ft). Rolit alig tudtam elhúzni onnan, úgy játszott vele.
steiff
 
 

 
 

Drága Idusám! :)

Köszi a tippeket! Én is úgy megölelgettelek volna - kár, hogy végül nem értünk oda erre a talra... :cry:

És az októberi? Esetleg nem néztek majd be?
Mi először mehetünk úgy, hogy nem "azon" az oldalon csücsülünk, hanem "emezen" ácsorgunk! :lol: :P :lol:
Már nagyon várom!

KépKép
amneris
 
 


Steiff! Keli!

Micsinál a "micsoda" torony? :lol:

KépKép
amneris
 
 


Lányok,
Én tök stupi vagyok, de mit tud a Montessori-torony?
Arra gondoltam, hogy jól elmegyek az októberi talira és az összes picikét össze-vissza tapizom, csókolgatom. Már aki engedi!!!
Olyan rég volt Lili ilyen Törpilla!!!
Már jár, és nagy az ego-ja, de azért adhatunk neki puszit, néha még ő is ad.
Jóccakát!
idusa
idusamoja
 
 


Amneris!

A Montessori toronynak igazából csak a neve különleges, szerintem egy ősi játék lehet, de Roli tényleg nagyon szereti.
Megtaláltam az Ikeás változat fotóját, meg a gyöngyösét is , ami nekünk van.

1157579711.14.doc
steiff
 
 


Keli: Csenge olyan 9-10 hónapos korától sokáig (értsd: akár egy órán át is!) elbíbelődött a bogyóhúzogatóval, van itt nálunk egy kis lakberendezési bolt, nagyon sok jó és értelmes (!) játékot is lehet kapni (főleg fából), ez olyan 1.500 Ft körül volt, én addigra sajnos megvettem a Fair Playben 4 ezerért. :twisted: (Szép bolt az, de eszeveszett drága. :( ). A kis barátnője viszont, aki 1 hónappal idősebb nála, felé se nézett...

Ida, Vincust összetapizhatod, de hozzál váltáspólót feltétlenül! Nekem rendszeresen belebukik a dekoltázsomba, hát nem vérbeli pasi? :wink: :lol:
rkata
 
 


Most etettem meg Vincust, őrület, hogy milyen mohó :) , szerintem érzi, hogy jó lesz már ilyen kicsinek tartalékot képeznie, mert később közelharcot kell majd vívnia a nővérével a kajáért. :lol: :lol:
rkata
 
 


Szia Vivi! Én is látni akarom a szobát, légyszí!!!! :lol:

Kajla, Te hiányozni fogsz nekem, az tuti. Nem lehet, hogy kicsit ide "kajláskodj"? Kérlek, nem olyan nagy dolog ez.... :lol: :lol: :lol: Ha nem jössz, meglátogatlak a szomszédban, reszkess!! :wink:

Keli, kérdésedre válaszolva:SEHOL.Megvárom a 4 hónapos kort, aztán uccu. Na, ez igen közel van már, úgyhogy azért kérdeztelek Titeket. Köszönöm az ötleteket, szuperek. Kanalunk van egy csomó, sőt Balázsról maradt kanyarodóskanál is, ezzel könnyebb etetni, mert a belső fele a baba szája felé néz. Majd meglátjuk a kisasszonynak melyik tetszik.
Én is ezerrel fagyasztok mindent:paradicsomot, őszibarackot stb.
A kanalazásra szavazok én is, mint Amneris, de majd meglátjuk.

Madri, már ilyen mennyiségeket eszik Csupaszem?

A tápszer ízesítés jó ötlet, köszi Jiny.A nemevés miatt ne izgulj, nekem Balázs élete első pillanatától fogva rosszevő, kicsit eszik egyszerre, tavasszal mindig böjtöl (azt hiszitek ez vicc, de tök komoly!), nem eszik húst. Az év többi részében rántotthúsevő. Őrületes pasi, de nől és szinte soha nem beteg...elkönyveltem ilyennek, és kész!
A doki néni mindig azt mondja, még egy kisgyerek sem halasztotta éhen magát! :lol:

A Montessori toronyról. Hozzá hasonló nagyon olcsó és szuper játék, nálunk és a baráti körünkben bevált. ( A Montessori is szuper!)
Kis edények, amelyek egymásba és egymásra rakhatóak. Színesek, lehet tornyot építeni belőlük, lehet beletenni sok mindent (pakolni!-ez bizonyos életkor legfontosabb játéka), homokozóba formának is jó, fürdőkádba vízezni. Nekünk olyan volt, hogy az alján is volt minta, azzal nyomdáztunk a homokba, van amelyik lyukas volt, mint a szita, azzal szitáltunk, fürdőkádba szuper volt, ahogy a lyukakon kifolyt a víz.
Mindenkinek tiszta szívvel ajánlom, remélem tudjátok miről beszélek. Ha nem világosabbá teszem! ( Kb.800-1000FT / készlet)
Legalább 3 évig használtuk mindenfélére.

Bukás: pont elolvastam Vincus "művét", felvettem és megreptettem Zsófit, és pfujjj lett belőle. A frissen vasalt blúzomra és a fekete nadrágomra, amiben elvittem az iskolába Balázst. Kell nekem itthon divatozni!
Mindenkinek szép napot, mindjárt tezsek fel képeket! ( Ez nagy merészség tőlem. :wink: )

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Ja, és Kata, Zsófi is nagyon mohó, sokat bukik. Ötlet: én a MAM teás, tehát kicsi lyukú cumit használom a tápszerhez is. Jobban megdolgoztatja, lassabban eszik, nem eszi túl magát, mert nem éri meg a "meló:" Azóta kevesebbet bukik!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Gabszi, köszi a tippet, kipróbáljuk!!
rkata
 
 


Szóval a képek. Most készül az albumunk a Gólyahíren, így azt gondoltam, itt is megmutatjuk magunkat! :wink:

Kép

Csak 20 perces vagyok, de nézzétek, hogy fog ez a mami? Nem túl ügyes, biztos, hogy már lesz egy tesóm is?
Kép

Végre itthon!Jó lesz itt nekem? Ha mindig alszom, nem tudom eldönteni!
Kép

Úgy nézem, megfelel....

Kép
Kép
ggabszi
 
 


És a folytatás:

Kép

A tesómmal mindig izgalmas dolgokat csinálunk! Még szerencse, mert a felnőttek olyan unalmasak!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


És végül:

Na, két teljesen friss képet már nem enged feltenni!
Majd később próbálom.

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Gabszi!
Tüneményesek a gyerkőcök! Nekem a tesós kép tetszik nagyon.
Balázs mit nyilatkozik első hét után az iskoláról? Tetszik neki?

Rajo(kajla)
Reginek nagyon boldog névnapot kívánok!
simineni
 
 


Sziasztok!

Gabszi! Tündériek a képek! Kicsit megnyugtató, hogy akkor fel lehet nőni kevés kajcsin is. :) Balázs is csinált olyat hogy ha nem erőltetted, akkor nem evett akár 24 óráig se?

Amneris! Ide is kérünk képeket!

Kelimoni! Nagyon ügyes Gergő, akkor a mutogatással kezdődik lassan a beszélgetés is? :) Anyunak is újságoltam hogy felállt. :) Sok puszit küld neki!

Simineni! Ma valmikor Skype??

Idusa!! Dóri hagyja magát dögönyözni, szóval egy babára már számíthatsz a talin! :) Cserébe Lilitől puszit kérünk!!

Toronyhoz és golyóhoz egyenlőre nem tudok még hozzászólni. :D

KépKép
jiny
 
 


Jiny!

Mi ujság evés ügyben? :?:

Szóval képek? Azt mindíg szívesen! :P

Kép Ez az én hintaágyam! - Na jó, anyuciék is beleülnek néha...

Kép Most akkor én vagyok, kicsi, vagy a terasz nagy?

Kép Anyuci! Én is akkora leszek majd, mint mint Keresztapu...?

KépKép
amneris
 
 


Amneris: ez az utolsó kép becarás, annyira jó! :lol: :lol: És gyönyörű a teraszotok! Nálunk nemigen vannak virágok, a párom nem hajlandó kerülgetni őket a fűnyíróval, két tő dáliabokrot bírtam lecsempészni tavasszal a földbe :), de jövőre nem engedek!!
rkata
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza a naagy csavargásból. :) reggel 8-ra mentünk Dévény tornára, ahol Gergő egy órán keresztül üvöltött. :( Azt a tanácsot kaptuk, hogy mindenképpen kényszerítsük rá Gergőt a négykézlábi megtanulására és ne nagyon engedjem felállni. :( Számomra ez eléggé elképzelhetetlen. Ám eredmény is volt, mert szegénykém a torna vége felé már szorgalmasan mászott hozzám négykézláb, csak engedje el a gyógytornász.

Aztán pihenés képpen elmentünk a Sárkány Centerbe. Kínai boltkomplexum. :) Nem is fogjátok elhinni, mit néztem. :D
Hát...., sapkát. :D És nem volt egy olyan sem, ami bejött volna, Bezzeg csajos volt egy rakomány.
Így gazdagabbak lettünk egy bogyóhuzogatóval és egy xilofonnal. :)
Rkata, Steiff: Arra gondoltam. :)

Olyan édesek a képek, még, még , még !!!!!!!!

Gabszi: Nagyon bátor vagy! :) És a Balázsos kép nekem is a kedvencem. :) Hozzátápihoz sok sikert! :) Aztán majd alkalmazkodsz anyuci a kislányod igényeihez. :wink:

Amneris: A terasz a Tiétek? Nagyon szép. :)
Keresztapus kép édes nagyon. :) Zituskának az az arcocska. :)

Akit Montessori érdekel. : www.montessori.hu vagy
http://www.amiovink.hu/

A játék készségfejlesztő, egyébként a módszer leírása itt kicsit hosszadalmas lenne. Nekem tetszik és ha lenne a közelünkben ilyen ovi...., az nagyon jó lenne. :) Tudom, hogy korai még, de készülni kell jövőre is. :D

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És a folytatás, egyben befejezés:


Kép
Na, jó a kedvetekért mosolygok, de olyan vagyok , ebben a sapiban, mint a "nagyilekvárja"!

Kép
Segítség, már az én mamim is elkapta a sapkamániát! Azért is leveszem....

Kép
Apáék Macivadásznak hívnak, mert a fejem alatt levő színes anyagokról "levadászom" a macikat! Azért a macivadászok is elfáradnak ám....

Eddig soha nem tettem fel képeket, most meg elárasztottalak Titeket. Bocs!!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Gabszi!
Itt ül melelttem a fiam és azt kérdezte a lányod sapis képe láttán- Anya ez egy baba, vagy egy angyalka, Nagyon cuki!
Szerintem is.

Amneris!
Én is irígykedem erre a szép virágos teraszra. Na meg arra szép virágszálra aki benne csücsül!

Kelimóni!
A kisbabák olyanok mint a kismajmok, utánozva tanulnak, tessék szépen apával négykézláb mászkálni, hátha kedvet kap a kisherceg.
simineni
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a képek:-)

Nem túl sokat tudok írni ugyanis valahogy úgy elszalad az idő, a napjaink. Délutánonként már játszóterezünk, a férjem ma is nagy örömünkre itthon van szabin.

Nálunk a kajával soha nem volt gond. Nikike és Ádámka is jó evő. Igaz a krumplit mindketten nem szeretik túlzottan. Voltak eleinte nagy köpködős produkciók. :lol: :D Bár ami igaz az igaz Nikike a nagy fogzások napjaiban nem nagyon eszik. De ha elmúlik azonnal visszatér az étvágy.

Soha nem használtam etetős cumit, azonnal kiskanállal próbálkoztunk. Mindketten nagyon szépen elfogadták.

Ádámkám, az én kis húsgombóckám inkább azért szokott sírni ha elfogy a kaja :lol:

Kép

Kép
töltike
 
 


Esetleg ha van pici szabadidőtök érdemes elolvasni az alábbi fórumot.
Én jót mulattam rajta, nekem is a barátnőm ajánlotta.

Egy kis jókedvcsináló :P


http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?forumid=114137

Kép

Kép
töltike
 
 


Tölti!
Hiányoztál! Örülök, hogy jelentkeztél. Beleolvastam, szórakoztató.

Tviky

Kép
tviky
 
 


Bizony Keli! :P

Ez a mi teraszunk - legszéle. :D
Direkt úgy csináltuk, hogy legyen a szélén egy jó nagy virágvájú, amibe tujákat, meg virágokat ültethetünk.

Majd keresek olyan képet, amin jobban látszik az egész terasz. Férjecske szuper totyogó-biztos kerítéskével látta el az egészet. Ha majd nem lesz időm az udvaron szaladni a leányzó után, akkor jön a terasz! Levegőn van, mégis biztonságban...

RKata!

Szívből ajánlom a pistike nevű kis virágot. Csuda igánytelen, gyönyörű és egész nyáron ilyen popás, mint ahogy a képen látszik!


Közben kutakodom, de persze hirtelen egy épkézláb fotót se találok a teraszról...
Talán ez:

Kép A terasz kívülről

KépKép
amneris
 
 


Amneris: ez a virágvályú szuper ötlet!!! Hogy nem jutott eszembe! Ha apának útban van, majd jól arrébbrakja. :P És fából vájtat is lehet kapni, ami nagyon illik a házunkhoz.
rkata
 
 


4-6 hó közt mennyit esznek a gyerekek? És milyen időközönként? Ha csak háromszor enne, az szerintetek nagy gond? Inni egyáltalán nem is akar már...

KépKép
jiny
 
 


Szia Jiny!

Én úgy tudom, ötször kéne nekik enni ennyi idősen, de ez sohasem etalon - gyereke válogatja.

Zituska a korához képest kisebb mennyiségeket eszik, ezért nem tudunk átszokni, és még mindíg napi 6x eszik.
(5 hósan állítólag 200 ml körül kéne egyen, de ő csak 130-140-et fogad el, nagyritkán csusszan le a 170. )
Szerintem amíg gyarapszik szépen, addig nem kell a szakirodalmat bújni! :P

Bár nem tagadhatom le, a napi 3x-i evés nekem elsőre kicsit kevésnek tűnik....
Olyankor sokat eszik a Kisasszony? És mennyi a súlya Dóra Babának? Fejlődik szépen?

Micsoda disznóság ez a reflux! Hogy alakul az ki? Mi okozza?

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Jiny sajnálattal olvastam, hogy Dori baba már megint nem eszik. :cry: Egyébként Dávid sem iszik meg napi 100 ml-t. Tudom, de ő eszik.

Amneris csodálatos a teraszotok, elhiszem, hogy tündérkisasszony szeret kint pihenni.

Ggabszi csodálatos lánykád van :D !
Dávid baba mióta megkostólta a barackot, mindent barackkal eszik. A tápszerhez is barackot rakok. Kanállal már 100 ml-t is megeszik, igaz anyának gyorsnak kell lennie, mert hőbörög a fiatalúr :) Két napja próbáljuk a barack-banán keveréket, ma ebből evett 100 ml-t és utána 30 ml barackos tápi még lecsúszott. Egyébként tápiből (amelyben 40 ml barack van, tehát sűrű) 100-170 ml között eszik egy étkezésre és naponta 5x eszik. Megpróbálkozunk holnap délben a barackos péppel is. Kiváncsi leszek, hogy mit fog szólni hozzá. Jövő héten pedig kipróbáljuk a főzi evészetet is. A kanalas evés napi 1x van, kék nestlés kanállal, amely a csomagban volt. Nagyon bejön. A gyümit mindig via pohárba teszem, így látom, hogy mennyit eszik. Erre a többgyermekes anyukák megjegyzik, hogy látszik, hogy első gyerek, mert mindent mérek. :roll:

Simineni tali napja?

Kép
madri
 
 


Simineni!
Köszönöm Regi nevében is!

Kelimoni!
Én is jártam Regivel tornázni 1hónapos kora óta, mindig végigsírta azt a 45percet. Először azt hittem belehalok, de arra kell gondolni, hogy most mindent az ő érdekében teszel, hogy később ne legyen diszlexiás ( erről eszembe jut egy mondat: néha összeszavakat a keverem!), vagy mozgáskordináció-zavaros.
Nekünk sem lehetett állni vagy menni tanítani, mászni és mászni és mászni. Erősödik a hátizom és a fejében helyrekerülnek a dolgok. Én is sokat másztam mellette, vele. Mi a gurulással szenvedtünk sokat, otthon is kellett tornáztatni, úgy sírt, ha anyu nálunk volt, kiment a lakásból, mert nem bírta hallani!
De a Dévény a legjobb! Kitartás!
kajla
 
 


Lányok!

Azon túl, hogy ez a reflux-dolog érdekel, meséltek a tornázásról is?

Honnan derül az ki, hogy szüksége van rá egy kis manónak? Felismerném a jeleket, ha Zituskát tornáztatni kéne?

Tudjátok, mi csak itt élünk bele a világba - eszünk, alszunk, játszunk - semmi ilyesmi nem érintett meg minket.
Csak nem olyan gyakoriak ezek a dolgok, hogy félnem kelljen tőlük, ugye?

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!

Reginek utólag boldog névnapot! :)
Kép

Kajla:Tudom, hogy szuper a torna, rendkívül sokat változott Gergő mozgása. Nem is nagyon tanítgatjuk, mindig megvárjuk, hogy magától kezdjen bele egy újabb dologba. Arra viszont figyelek mindig, hogy pl. szabályosan álljon föl, ne a lábújjain tolja fel magát.
A sírás leginkább azért van, mert 8-ra megyünk, legkésőbb 7-kor kelni kell, álmos, mire odaérünk éhes. Ráadásul a gyógytornászt nem ismeri annyira, folyton nyújtja a kezét, én nem tudom elvenni....:(
Na, de egyszer csak vége lesz. :)

Simineni: Sokat mászok Gergővel, a térdem úgy is néz ki... :D
De olyankor neki az tetszik, hogy felkapaszkodik alulról a pólómra és lóg rajtam. :D Ha hívom magammal, azonnal hasravágja magát és jön a "dzsungelharcos" mozgás.
Olyan hihetetlenül működnek a lábacskái. Hason fekve is megfog egy labdát a lábaival és ügyesen forgatja. Néha nekem ez kicsit rémisztő, bevallom.

Madri: Gergő is így kezdte....:) Mostmeg már 3-szor vacsorázik. :) Imádja a húst. :? És a súlya egy hónapja volt 8810 g. :) 9 kg-nak kéne lenni egy évesen a nagykönyv szerint. Azt tutira túlszárnyaljuk. :oops: :)

Jiny: Ne szomorkodj, hisz Dóri olyan kis kerek. :) Majd itt ismét kedvet kap. :) Gyerekorvos mit mond? Rendben van ez így?
A gyümivel kevert tápi tápértéke nagyobb, mint a sima tápié, nem? Így lehet, hogy a Ti esetetekben a mennyiség fedezi a napi szükséges bevitelt.:)
Egy üveg gyümiből hány kajcsira jut?

Amneris: Gergő picit későn fordult meg a nagykönyv szerintihez képest. Ekkor már elmentünk gógytornászhoz, aki a Pető intézetből jár ki a körzetünkbe. De azt a fél órát havonta nagyon kevésnek találtam. Így saját magam vittem el a dévényre.
Ez más némileg, mint a sima gyógytorna. Különböző pontokat stimulálnak.

Nálunk az alapprobléma az, hogy Gergő amikor felállt nem a talpacskáira,hanem lábújjhegyre állt. És ez sajnos maradt is. És a mozgásfejlődése megindult volna rohamléptekben, de vissza kellett fogni. Amikor felállt, le kellett ültetni, mert még nem volt ott az ideje, egy csomó más kimaradt a mozgásfejlődéséből, mint ez a fránya négykézlábi is. Ez az egész összeköttetésben van az agy és az idegrendszer fejlődésével is. Ezért nagyon fontos. :)
Elég tudományos voltam? :D:D:D

Valahol jó ez az egész, hogy "mesterségesen" próbálunk a különböző szintekre fejlődni, de nehéz is. Mert így az egész napom abból áll, hogy figyeljem a szabályos felállást, a szabályos felülést, hogy áll, ha feltornáza magát. Hogy csak a jó rögzüljön.
Na, de ha elindul ( azzal a gyógytornász szerint egy éves koráig kell várni ) akkor már csak az lesz a dolgom, hogy fussak utána. :D :D

Csajok!
Gergő az éjjel 12-szer volt fenn. Addig sír, míg oda nem megyek a kiságyhoz. Mit tegyek? Alváslabornak van értelme? Az ébredés semmihez sem köthető. :(

Boszi: Hol vaaagy ? :)

Gergő zenél. :D ( Kézzel-lábbal )
Kép

Meg bogyózik
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Tölti: jót vigyorogtam így kora reggel. :D köszi. :)

Gabszi: Sapka mánia? Kitől kaptad el? Nem létezik, hogy ez terjed? :D:D

Amneris: és a védőnők általában észre veszik, ha gond van ( legalább is a miénk nagyon jó szakember ) :) Félned nem kell az biztos. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Itt vagyok:)
Keddig biztos, mert akkor lesz dokim:)
Csak már nem bírok ülni annyit a hátsó fertályomon:)
szuperboszi
 
 


Sziasztok

Kelimoni
Miklóskának is volt többször ilyen (sokszor felébredt).
Minden éjjel minimum 1-2 felébredés-től a 8-ig.
Akkor lett kevesebb amikor átáltunk a napi egy alvásra.
Azóta max.3. Cumi elhagyásból, szomjóságból kifolyólag.

Lehet, hogy Gergő túlságosan kipiheni magát napközben?

Az új :) "hobby" mi :) fiúnké: egyik éjszaka egy felkeltés "Hagyom anyát aludni!" :P , következő éjszaka "Én nem vagyok álmos, Anya te se aludj!!!!! :twisted: "

Mazsolánk ritkán alszik vissza egyedül. Legtöbbször elég ha visszakapja a cumit, vagy egy simi, de van, hogy ki kell venni és ugyanúgy altatni, mint este, mert teljesen felébred.
Egyébként ezt én rontottam el :?
Amikor hazajött szépen aludt egyedül. Este betettük és szépen elaludt. Akkor még kétszer aludt egy nap. Kis idő múlva nem akart este elaludni, ordítva sírt. Persze anya kivette és volt, hogy háromnegyed órát altatta mire pár nap után rájöttem, hogy nem álmos és kezdtünk átálni az egy alvásra. Persze akkor a mi kis gyöngyszemünk már rájött milyen jó is anyához odabújni és úgy elaludni. Ne gondoljátok, hogy bánom :lol: Nagyon élvezem amikor ott szuszizik, és bújik, és ölel és puszit küld, az maga az álom :P Bár hajnali fél négykor és Mazsolácska már 10kg körül jár én peddig már 15-tel vagyok könnyebb. (Bár ez sem baj. :wink: )

A másik oka a gyakori felébredésnek nélunk a napközbeni rossz élmény volt. A szomszédunkban motoros srácok laknak és szeretik brüngetni a motrokat. Miklóska nagyon félt tőlük, amíg át nem vittem, hogy közelről láthassa mi ad ki ilyen szörnyű hangos hangot. Akkor két-három éjszaka alig bírt aludni.
Valamint a műtét után is kellett pár nap, hogy feldolgozza.

Lehet, hogy a torna?

Én még csak 4 hónapos anyuka vagyok, vannak itt tőlem sokkal tapasztaltabbak, de szerintem ne aggódj. Én is nagyon el voltam keseredve a több éjszakás fenntlét miatt, nekem is megfordult a fejemben az alváslabor, de rendeződtek a dolgok. Néhány ismerősöm azt mondta örüljek, hogy így vissza tudom altatni Miklóskát. Nekik villanyt kell kapcsolni és egy órát játszani a kicsivel.

Bocsi, hogy másról most nem írok, de már multkor is szerettem volna hozzászólni az alváshoz.

Mindenkit puszil: Süni Kép
renóca
 
 


Szia Reni!

Sokat rágódtam már az alvásproblémán, úgy örülök, hogy írtál róla. :)
Türelmes vagyok és már meg is szoktam a gyakori ébredéseket, mégsem örülök neki.
Úgy érzem, a nyaralás utáni felborult dolgok szépen visszarendeződtek, egyetlen dologban engedtem: este Gergő a mi ágyunkban alszik el, aztán teszem be a kiságyba. Nincs sírás, úgy tűnik, elégedett a helyzettel. És ilyenkor bújunk össze, ez külön jó. :)

Napközben alszik kétszer, de ha nem teszem le, amikor már nagyon nyígózik, szinte eldől az álmosságtól és elalszik a lakás bármely pontján. Az ebéd utáni alvás az biztos, de a délelőtti már nem olyan fontos számára. Van amikor mégis kell.

Gergő mindig is korán aludt el, most sem bírja 7 óránál tovább. Ha később fektetem le és még fáradtam, még rosszabbul alszik. Tulajdonképpen úgy néz ki, a napirendje rendben van.

A napi tarumák után biztos, hogy rosszabbul alszik. Ha idegenek kézbe fogják és az neki nem tetszik ( ilyen a gyógytornász), nincs nyugodt alvás.

Mégis azt hiszem, sokat ront a helyzeten, hogy egy szobában alszunk. Ugyanis, amíg nem megyünk be mi is aludni, csend van. Ha bemegyünk, forgolódunk, apa picit horkol, máris felébred.
Ezt a problémát napokon belül meg fogjuk oldani, mert megy a saját szobájába aludni. :)
Annyira bízom benne, hogy ez megoldást hoz.
És ami még probléma: Már éjjel 3-kor éhes. Este 6 körül vacsizik, utána sokszor velem és apával is falatozik, aztán este 7-kor tápi, olyan 300 ml és hajnalban már jelez.

Várom ám a jó tanácsokat! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kép Kép Kép

Kép
tviky
 
 


Kelimoni

Lehet, hogy a saját szoba megoldás lesz.

Én is kérnék ám jó tanácsokat :P
Szobatisztaságra mikortól kezdtétek szoktatni a gyerkőcöt? Kaptam olyan jó tanácsot, hogy már most kezdjem el :evil: . A bilit igazán jól tudja már Miklóska tologatni és beleállni is tök jó :lol: , de ráülni?, azt már nem. Szerintetek nem korai még?, mert szerintem az. 17 hónaposak vagyunk.
Üdv Süni

Az új ágyneműnk, ami nem fest:
Kép

És az átalakított etetőszék, és ahogy próbálkozunk az egyedül evéssel: Kép
renóca
 
 


Sziasztok!

Keli: Szerintem Gergő nagyon kicsi még ahhoz, hogy szóba jöjjön az alváslabor szükségessége. Milliiónyi új infót kell nap mint nap feldolgoznia, ahhoz, hogy ezek a helyükre kerüljenek, kell a pihenés, kell az álom. :) Minden egyes fejlődési szakasz nagy "sokk" az ő kis életében, ami valamilyen módon kifejezésre kerül.
Valszeg lesz ennél még sokkal cifrább is... Csenge néhány hónapja pl. szinte minden éjjel felsír, néha iszonyúan ijesztő dolgokat produkál: üti, csipkedi magát (közben hangosan zokog, kiabál). És TUDOM, hogy nem érte napközben semmi trauma, nem bántottuk (még jó :) ), nem érte semmi, ami félelmet, ijedtséget keltett benne. Rájöttünk, hogy az "egyszerű" felsírásra, 2-3 perces sírásra nem kell reagálnunk. Be sem megyünk hozzá, megnyugszik magától és reggel kipihenten ébred, mintha mi sem történt volna. A "durvább" jeleneteket pedig úgy tudjuk megoldani, hogy teljesen kizökkentjük őt a környezetből, kivisszük a nappaliba, bekapcsoljuk a tévét, leülünk játszani. Ő pedig szép lassan, fokozatosan felébred (ugyanis addig alszik, nincs is magánál!) és megnyugszik, pár percre bekapcsolódik a játékba, tévénézésbe, onnantól már lehet is vele kommunikálni (addig nem válaszol semmire) és le lehet ismét fektetni. Állítólag ez életkori sajátosság, az okozza, hogy rosszat álmodnak és nem tudnak különbséget tenni az álom és valóság között, fizikailag felébrednek (felül, feláll, mászkál a szobában), de tudatilag még mindig az álomban vannak. Bonyolult dolog ez, annyi minden van a kis buksijukban... Mi az első ilyennél iszonyúan megijedtük, borzasztó volt a tehetetlenségünk, 40 perc "bénázás" után kihívtam az ügyeletet. Szerencsére nagyon rendes volt a doki, nem bagatellizálta el a dolgot, hanem megnyugtatott.

Süni: szerintem ráértek még. :) Minden gyerkőcnél más a tempó, ha Miklóskát zavarni fogja a pisis pelus, egyik napról a másikra simán szobatiszta lehet. Tőlem is mindig megkérdezi a védőnő, hogy hogy állunk a bilikérdéssel. :) Engem azon kívül, hogy drága a pelenka :lol: , nem zavar, láthatóan Csenge is beéri még azzal, hogy fürdés előtt belecsurizik a WC-be. Azt szoktam mondani, hogy még sosem hallottam, hogy valaki pelenkában ment volna férjhez (ez igaz a cumira is). :lol: :lol: Lehet, hogy Miklóska fizikailag már érett lenne a szobatisztaságra, de ezek szerint agyilag még nem. Ha pedig csak reflexből fog pisilni, kakilni, az valszeg nem lesz végérvényes szobatisztaság, vissza fog esni.

DrKata rovatát olvashatták. :lol: :lol:

Ja, ma megint kijött a családjóléti szolgálat :evil: (múlt pénteken voltak itt, azt hittem, már rég elküldték a tanulmányt az illetékes gyámhivatalnak :?: ), merthogy még volna egy-két kérdésük... Nem tudom, mi szükség ilyen részletes tanulmányra, amikor már mögöttünk van egy sikeres örökbefogadás és szemmel láthatóan nem vagyunk szociálisan veszélyeztetett család :), meg aztán már minden hivatal tiszteletét tette nálunk és mindent rendben talált, de mindegy... csak legyen már meg a végleges kihelyező. Jó sokat meséltem nekik, láthatták a lelkesedésünket, ha ez nem győzte meg őket arról, hogy Vincus jó helyre került, akkor nemt'om...
rkata
 
 


Reni!
Még korai a bili:)
Kisfiúknál különösen. Jövő nyáron ráérsz (a mai felfogás szerint), és még akkor sem késő.
És hát te is tudod, hogy néhányan épp az ovi előtt lesznek szobatiszták:):):)
(Bobi is tologatja, ráül, hasonlók, de bele nem termel. Igaz, nem is erőltettük, mert ha jön egy újabb pelenkás, akkor úgyis jobban várható a visszalépés. Majd jövő tavasszal, nyáron.

Keli! Nagyjából ennyi idős volt Bobi, amikor saját szobába került, mert minden zajra ébredt, nem akart aludni. Fent ha csend van, sokkal nyugisabb. Néha ő is ébred hajnalban, benyom-na egy tápit, csak a rusnya szülei lusták felkelni, így aztán ritkán jut eszébe, és este vacsizik is, plusz tápi és úgy megy aludni.
Ill. ha hidegebb van, és nincs rajta a zsák, akkor is ébred hajnalban, mert a takarót lerúgja, és fázik.
szuperboszi
 
 


Boszi: jól vettem ki néhány hozzászólásból, hogy Bobinak ma van a szülinapja? Ha igen, Isten éltesse!!! (Ha nem, akkor is. :lol: )
rkata
 
 


Keli, Dr.Kata véleményét osztom ( ez már egy egész konzultációs csapat :lol: ), Gergő még kicsi . Szerintem életkori sajátosság ( bár kissé szélsőséges), ha 7-12 hónapos kora között egy kisgyerek sokszor ébred. Nagyon sokaktól halottam már, és emlékezzetek rá, Hildus is írta ezt a problémát a kislányával kapcsolatban.Úgy emlékszem Balázsnál is volt ilyen. Azért nem tudom, mert nem volt jelentősége, egy ágyban aludtunk, így, ha felébredt egy simi, egy ölelés félálomban és aludt tovább.
A probléma megoldása nálunk a külön szoba lett, de nem ilyen korán! Balázs kb. 1,5 éves korától alszik külön szobában, megkapta a rácsos ágy helyett a nagyosat, és attól a naptól kezdve boldogan és békésen alszik egyedül a szobájában. ( Na, elalvásnál még mindig én vagyok a macija! Mondtam is, hogy példát vehetne a húgáról!)
Ez az együttalvás-különalvás kérdés mindig vitatott, de nálunk bejött a közös ágy, én nosztalgiával gondolok vissza a szuszogós-babaszagú éjszakákra...és bűnbe estem= Zsófit délutáni alváshoz a franciaágyra raktam le, odakucorodtam mellé, kiflikanyarba csaptam és aludtunk együtt. ( Én csak 15 percet! :wink: )
A napi élmények feldolgozása mindenkinél más, én nem tudok enni, ha túl sok inger ér, a barátnőm akkor zabál be, és van aki nem tud aludni, vagy nem jól.
Nem szeretném elbagatelizálni a problémát, mert Te látod, ez mennyire komoly,de ha szenvedsz ettől a helyzettől egyre idegesebb leszel, és minél idegesebb vagy, annál nehezebb lesz Gergőt is megnyugtatni...
Szerintem, ha Gergő elindul fizikailag is kifárad, és jobban alszik majd!

Süni, csak , hogy tudd: a rítusok, amiket most kialakítasz hosszú évekig kísérnek majd!Ha lefektetés előtt az összes plüssállatot is be kell takarni, nem sokára a 3 helyett 30 db várja majd, hogy ne kelljen fáznia éjszaka! :lol: :lol:
Nagyon jó érzés ringatni és szeretgetni egy kismanót éjszaka, de az én példámból okulj: egy hétévesnek még mindig én vagyok a játékmackója...( Csendben súgom meg, hogy mióta egész nap suliban van, és csak ámulok, mekkora nagyfiú lett: nem is bánom, sőt várom!)


Hát, így alszanak a hétévesek... Balázst+ Maciurat személyesen láthatjátok, Ő az unokám...a szőrős, a szőke meg a fiam...na, de ezt úgyis tudjátok
Kép
Hát, én egyszerűen imádom!!!!!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Jiny, a fenti képen a rosszevő Balázst láthatod.
Leírom neked, mennyit evett kb. 1 héttel ezelőtt egész nap.
Balázsmenü (botrányos!):
Reggeli: 1/3 Milka Vaffelini, 0,5 pohár tej
Ebéd: 1 evőkanál rizs, 3 kocka sült hús+4! savanyú uborka
Vacsora+uzsonna egyben: 1 vajas briós.
Közben mondjuk ivott kb. 4 pohár almafröccsöt ( almalé+ásványvíz fele-fele).
Mond, most mit csináljak vele? Ennyi és nem több. Kisbaba korától. Az evés unalmas és undok dolog. Én azért nem izgultam ennyire, mert nem láttam mennyit szopizik. Jobb is, tutira csak cumizott félideig! :wink:
Az oviban szinte semmit nem kapott el már tavaly, mondták is a dadus nénik: a legszívósabb kisfiú a csoportban. Rendszeresen sportol. SOHA, de soha nem lesz rajta + husi. Ő ilyen!

Zsófi viszont 6700 g. Ma volt a 4 hónapos oltása. Képzeljétek azt mondta, a dokinéni, hogy hát, meghízhatta volna a havi 1 kg-ot, Ő akkor lenne elégedett. Nahát, Balázs félévesen volt ennyi kiló!!
Jövő héten kezdem a hozzákajáltatást, köszönöm a tanácsokat: Amneris, Madri, Keli sokat segítettetek. ( Remélem nem hagytam ki senkit, ha igen bocs!)

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Gabszi: Maciúr kísértetiesen hasonlít a mi Artúrunkra (már amennyi látszik belőle), akinek egyébként külön története van...

Kép
rkata
 
 


Mond= mondd ( mert , ugye a mondjad rövid alakja!) bocs, és ejnye-bejnye .

Siminéni, köszönöm a Zsófi dícsérő szavakat, főleg, hogy egy nagyfiú mondta. Itt minden baba gyönyörű!!!!
Balázsnak nagyon tetszik a suli. Tudtam, hogy így lesz, mert helyzeti előnyömet kihasználva abba a suliba ment, ahol én is tanítottam.Így ismerem a tanitónéniket, tudtam ki lesz" bejövős" Balázsnak.
Kikunyizta, hogy ma is maradhasson délután is a napköziben!
Csak, hogy tudjátok oviból mindig elhoztam ebéd után. Sokszor ment úgy, hogy : fáj a hasa! Mióta sulis, érdekes módon nem fáj, felszabadult, boldog kisfiú! ( Mit tesz egy jó pedagógus!)
Az óvónéni, aki megkínozta Balázst az őrmesterségével ,nyugdíjba ment!!!

Kellemes hétvégét nektek, megyek Balázsért és etetem Zsófit.

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Kata, Csenge bodyja pedig teljesen hasonlít Zsófiéra. C&A? Igen, miért kérdezem, ha tudom.

Maciúr pedigréje: Götz. Artúr származása? Csak mert lehet, hogy egy alomból vannak... :lol: :lol:

( Látom, nálad is most alszanak a gyerkők. :wink: )

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Götz, bizony. :) Az úúúúgy volt..., hogy a bnőm kislányának a keresztelőjére kerestem ajándékot (még javában lombikoztunk, hol volt még Csenge...), betévedtem a WestEndben a Götz-be, nézelődtem, egyszercsak a felső polcról Artúr beleesett egyenesen a kosaramba. :) Na, mondom, hát Te mit szeretnél? És visszatettem. De megint beleesett, és harmadszorra is. Akkor már tudtam, hogy ez vmiféle "jel" :), és nem harcoltam tovább a sorssal, hanem szépen kifizettem, hazavittem és a szekrény tetején várta meg kis gazdáját, aki imádja az ő "Ajtujmackó"-ját. :D
A mai mesének vége, jó éjszakát gyerekek! :lol: :lol:

Á, nem alszanak sajna, ma nagyon nyűgi mindkettő, Csenge elment nagybevásárolni apával, Vincus meg itt ordít az ölemben, csikar a pocikája. :cry: :cry:

Ja, és igen, CA body, szeretem ezt a márkát, együtt nyúlik a gyerkőccel. :lol:
rkata
 
 


Köszi Csajok a nyugtatást, remélem, fog változni a dolog. Már többféle módot kipróbáltunk, hagytuk sírni, ölbe vettük, kiságyban nyugtattuk meg, stb. Minden próbálkozás ellenére az éjszakai sokszori ébredés marad.
5-ig bírom, aztán daruval kell felállítani, az elindulásról ne is beszéljünk. :D Volt már úgy, hogy olyan szinten szédültem a fáradságtól, hogy nem tudtam elindulni. :D Na, de mire jó apa. :D

Lehet, ha nem lenne bennem már este, hogy jön az a naggggyon szörnyű éjszaka, nem alkalmazkodna a kisfiam az "igényeimhez". :shock:

Marci anyu: ugye, nem "mélyen" vagy? Csakhogy se telefon, se mél, se babanet...:(

Ma meglátogatott a barátnőm és Gergő megmutatta, mi az, hogy hiszti. Szegény jól megdöbbent, 18 hós pici lánya is megkövülten nézte, mi történik. :oops:
Délután meg olyan baromságot csináltam. :oops:
Gergő aludt, én pedig hallottam a hangját, hogy már felébredt. Bevágtáztam és a békésen alvó gyerekem azonnal felébredt. Azóta meg nyüginyüginyügi
Lehet, hogy ez nem az én napom?
:?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kata! 10-én lesz a szülinapja:):):) Köszi a gratulációt:)

Jó kis"bulit"csapunk, Antónia szülinapjával együtt, aki 18-án lesz 9 éves, de akkor ugye én már lehet, hogy kényszerpihenőn leszek.
"Én ági" rokonság jön, készül az almás pite meg a pogácsa:)

Mai gyerekszáj: Bobinak hiányoznak a tesók, így mikor a suliba értünk, és Antónia beszállt a kocsiban, jött az áhitatos: "Ancsa" - (amit hallani kell, ahogy odasóhajtja:), majd hozzáfűzte: "TEDÓ" (tesó).

Ja, és volt nálunk egy fél éves baba látogatóban, és csak nézte, nézte, simogatta kezét, fejét, cumit hozott neki, sőt a hőn imádott babajáját is a kezébe nyomta. Azon se balhézott, hogy a picit mindkét tesó körbe hurcolászta:) Szóval van remény, hogy túlélem a két kis gézengúzt:)
szuperboszi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?