Új privát üzeneted érkezett!

Menj át az örökbabára várva topikra ott mindent megtudsz.
simineni
 
 


Helló Exi!
Tényleg gyere át!!! Kép Rayo

Kép
rayo
 
 


Gilice Jankanak Boldog névnapot!!!!!
Simineni Jaj a szivem szorul ossze a kicsi fiadert!!!!Mit tudtal intezni a suliban?
Kelimoni ÓÓÓÓÓÓÓ azok a nagy szemek!
Kizsó Imadni valok a gyerekek a foton !Na es nagyon fincsinek nez ki aTorta!
Madri Sok sok Boldogsagot a teljes Csaladhoz!!!!!
Mi meg a mai napig hihetettlenek tarjuk hogy valojaban itthon van a mi kisfiunk!!!
Aatan majd kuldok kepeket de meg varok parhetet.De ha meg adod a privid akkor kuldok.
Szuperboszi Jajde jo hirek!!!!!!!!!!!Na a nev valasztasi nagyon jo!!!Nagyon sok kisfiu van ám itt,nagyon vigyazatok ra mert szemet vettunk rá!!!!! :lol:
Matiba Jobbulast!!!!Vigyaz magadra!!4Matinak sok csok!
Mony GRATULALOK!!!!!!Kivancsi vagyok a Babocatokra!!!
Napsugaracska Elkiabaltad a jo idot!!!4!Ja én is hosszu haju párti vagyok de a ferjem gondorhajat nem lehet megnoveszteni.
Mindenkit puszilunk Móncsi3.
móncsi+3
 
 

 
 

Sziasztok!
Úgy gondolom a másik topikot hagyjuk meg a várakozóknak. Természetesen, ha kérdésetek van szivesen válaszolunk.
Kelimóni várlak itt!!!
simineni
 
 


Szia Simineni! :)
Az ötlet jó :) Bízom benne, hogy csatlakoznak páran hozzánk. :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok lányok!!!

Csatlakoznék hozzátok, mint anyuka!!

Móni! Tünemény ez a kép, még mindig!!!!

Simineni! A gyerkőceidről nem nagyon láttam mostanában képeket!! Jöhet emailben is!!!

Remélem sikerül újjáéleszteni a topicot.

Dóri anya

KépKép
jiny
 
 


Na akkor örülök, hogy itt vagytok.Akkor várunk mindenkit aki, úgy érzi itt szeretne beszélgetni!

Kelimóni!
De nagy ez a fiú!
Egyébként hétfőn délelőtt Madri meglátogat Dáviddal, nektek nincs kedvetek csatlakozni?

JinY!
Dóriról is ha lehet
simineni
 
 


Részemről is SZIASZTOK! :-)

Mi még várakozók is vagyunk, de azért jöhetek, ugye?? :-) :-)

Kelimoni!
Gergő ugye teljesen meggyógyult?!

Teszek fel képet a Kisördögről. Nézzétek az arcát, mennyire átszellemülten szereli az asztalát! :-)

Kép Marci szerel...

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok, bejelentkezünk mi is:)
szuperboszi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk mi is! Nagyon jó ötlet újraéleszteni a topicot! Megmutatom a heti kedvenc képemet:
Kép

Kép
madri
 
 


Sziasztok Lányok!

Jövöööööök! :)

Meg most megyek is, mert az egész családka glancban, kifényezve indul vendégségbe!
Szép napot!

(Este majd hozok képet is!)

KépKép
amneris
 
 


Sziasztok!!!

:D

Örömmel tudatom, hogy a jobb alsó foga is kijött Dórinak. :)

Segítségért jöttem igazából. Volt már olyan hogy a baba csak az anyánál akart enni?? Az én kicsi lányom csak tőlem fogadja el a kajcsit - mondjuk tőlem is csak hisztivel, de legalább elfogadja- Tipp, hogy mit csináljunk vele, hogy legalább az apjától is elfogadja???

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk mi is, ahogy időm engedi jövök!

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Jövök ám én is ide :P

Kelimoni! Ez a kép egyszerűen szuper :)

Marci-anyu! Az a kis kalapács Marci kezében nem semmi :)

madri! Tündéri ez a msoly:-)


Nekem ez a heti kedvenc képem a csemetéimről.

Kép :-)

Kép

Kép
töltike
 
 


Sziasztok! :)

Marcianyu: Micsoda átszellemülés. :) Sőt, ez már átlényegülés. :)
Ügyes fiú Marci, legalább van segítséged. :)
Gergő már jobban van, nem beteg. Hisztik teljesen lecsökkenve. :)
Amióta én magam nem vagyok feszült, azóta Gergő is nyugisabb sokkal. :)

Simineni: Sajna hétfő nem jó. :( Jönnek a nővéremék. :) De muszáj lesz összehoznunk egy napot. :)

Madri: Édes mosoly, vagy ez inkább már nevetés? :)

Amneris: várom a vendégeskedős képeket. :) Keresztelő megvolt már? Vagy lemaradtam róla? :) Mármint a képekről. :)

Jiny: Nálunk is volt ilyen időszak, sőt Gergő apának most sem eszik annyit, mint nekem. Türelem. és majd Dóri is megszokja, hogy anyán kívül apa is létezik. :)

Gilice: Ugye, teszel majd fel képet :)

Töltike: Így könnyű. :) Ilyen segítséggel. :)

Nemrég értünk haza Obiból, a hétvégi fürdőfelújítás apróságait vettük meg. :) A kis apróságokkal 3-at fordultunk, meg egy halom pénzt fizettünk.
Ma a kisfiam próbanapon van mamánál ( anyósom ). És ebédmeghívást is kaptunk. :) Megyünk is érte, mert nekem már nagyon hiányzik.

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet 2.60 magas falra gyerekmintás függönyt kapni?
Olyan sok helyen néztük, de mindenhol 2.10-es van. :(
Nem ragaszkodom Micimackóhoz. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Csak most vettem észre, hogy megint megy ez a fórum. nem akarok tolakodni, de:

Kelimoni!
a Kika-ban vettem a föggönyömet, az 2,80 volt, gombás és egeres meg teknőcös.
(örülök, hogy itt vagy és Gergőt is újra láthatom) :)
tirza
 
 


Nem tolakszol:):):)
szuperboszi
 
 


Tirza: köszi, megnézem a Kikában. :)

Képzeljétek, a kisfiam nagyon jól éreztem magát mamáéknál. :) De azért, amikor mentünk érte, nagggyon örült nekünk. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Lányok!
Örülök, hogy ilyen sokan írtatok.
Marcianyu!
Látom megint voltál vásárolni, a kalapács meg már eddig is bejött Marcinak. Mindenórás anyuka, még semmi hír?

Töltike!
Látom van segítséged. Nagyon édesek így együtt.

Madri!
Várom már, hogy ezt a nagyszemű pasit jól megdögönyözzem. Holnap találkozunk.

Kelimóni!
Csak nem! Mi történt? Nagymami megenyhült? Csak így tovább.

Triza, Boszi, Gilice, Amneris jó hogy itt vagytok!!!
Többiek?
Ezt el kell mesélnem.
Nagy ló Pisti fiamnak nagy engedékenységemben nagyon vagányra lett levágva a haja. Zselé, meg belevágott csík stb.
Eddig nem nagyon csajozott. Pénteken hazajön a suliból és megszólal. Anya a másik osztályban a csajok úgy forogtak utánam mint a ringlispír, meg összesúgtak a hátam mögött, hogy milyen jó pasi lett a Pisti.
Szegénykém nincs tisztába vele, hogy tényleg jó pasi. Talán mostmár nem csak a legó meg a számítógép fogja érdekelni, hanem a csajok is.
Anyám szerint, felköthetem a gatyámat, mert majd innentől jönnek az érdeklődő telefonok, hogy itthon van e a fiam?
simineni
 
 


Csak én érzem, hogy olyan jó itt a hangulat?? :-)

Madri!
Akkora szemei vannak a fiadnak, mint egy levesestányér! :lol: Elolvadok tőle!! :oops:

Simineni!
Szerintem nagyon jó pasi a fiad!! Alkalomadtán megmondhatod neki, bár nem tudom egy vénasszony bókja számít-e... :-)
Egyébként nálunk semmi hír... :-( Még. :-) Bizakodó vagyok!!

Keli!
Írtam emilt. Hogy bírtad a mai napot? Szerintem mindig nekünk a nehezebb az első "mamás" nap. :-)

Lányok!
A Shrek megy a TVben és Marcit nem tudjuk elvinni fürödni. Ül a szőnyegen és akkkkorákat röhög!

Velünk egyébként az van, hogy egy elég nehéz időszakon vagyok túl.. Biztos hülyeség, de annyira vártam már Lilit, hogy elfelejtettem észrevenni, mennyi szép dolog van az életemben. :-( Fúzionáltam a telefonommal, nehogy lemaradjak "A" telefonról, és persze sokat voltam szomorú, mert Gabi nem hívott... Aztán történt valami... ültünk a kocsiban Marcival, hátranéztem rá és kerek lett a világ! :-) Most nem tudom mennyire voltam érthető, mert természetesen eddig is Ő volt a mindenem, de valahogy a várakozás és a sikertelenség elvette az eszem... Most azon vagyok, hogy kihasználjak minden percet, amit kettecskén lehetünk és csak percenként 10 másodpercet engedek át Lilinek :-) (kb. :-)) és a várakozásnak. Ugye értetek kicsit? És nem ítéltek el... Ugye? Gyorsan írjatok, hogy megnyugodjak és semmi lehúzó választ nem szeretnék kapni! :-)

puszi, A

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Hahó csajok!

Simineni: Anyós alakul, ha nem akarja mindenképpen nevelni a fiamat, másként és másra, mint én, nem lesz gond. :)

Marcianyu: Vizuális vagyok, úgyhogy kerek világot, röhögő Marcit, 10 másodpercet számláló Marcianyut, mind elképzeltem. :D
És apa? :)
Nem hiszem, hogy bárki is elítélne, ám, ha így van, az is egy vélemény. :) Na, most fog Lili jönni, mert anyukája lenyugodott. :)

Anyóst csak egyszer hívtam fel, hogy mi van a kisfiammal. :)

Lilihívogatónak! :)
Kép

De ezt is Neked tartogattam. :D Na, azért ne legyen így. :)
De olyan mókás kis animáció. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Marcianyu!!!
Szerintem végre lenyugodtál!!! (Majd emlékeztess erre a mondatomra, amikor mi is tesóra várunk... :D ) Ez nem elítélendő, hanem örömteli esemény!!! Marci is érzi gondolom hogy kicsit "visszakapott" anyuból. :)
Ja és már nagyon régen olvastunk Marci mondtákat... :D

Simineni! Ígértél képet a nagyfiúról!!!

Madri! Majd beszéld meg Siminenivel hogy nektek mikor jó! Ő tudni fogja miről beszélek. :) Egyébként gyönyörű Dávid baba!!!

Amneris! Várjuk a képeket!!!!

Tölti! Niki nagyon gondoskodó nővér! :) Helyesek így együtt.

KépKép
jiny
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát: csak most értem ide...
Ahogy hazaértünk a vendégeskedésből, fürdés, vacsi, fekvés - aztán mi is rátaláltunk a Shrekre!!! IMÁDOM!!

Az a kedvencem, mikor azt mondja Fiona: "Ezt én nem értem! Most gyönyörűnek kéne lennem..." És Shrek: "Hiszen gyönyörű vagy!"
Hát én itt mindíg elpityeredek. :oops:

De mostanra már a képeket is feltöltöttem. Az az igazság, hogy büszkélkedni szeretnék, milyen csinos az én gyönyörű lányom, ha "kirittyentős" buliba megyünk:

Kép

Kép

És egy utolsó kép, amiből kiderül, hogy a férjem nagyfiáék láttak vendégül minket:

Kép Büszke apák röptetőversenye :) :) :) :) :)

KépKép
amneris
 
 


Helló, lányok!

Akkor ezentúl itt, vagyhogy? :)

Kelimóni: Gergő teljesen meggyógyult?

Marci_anyu: úgy izgulsz, mintha az első babát várnád? :lol: :lol: Lili tudni fogja, mikor lepjen meg!! :) Nagyon kíváncsi vagyok már a kiscsajszira! Szerdán esetleg nem volna kedvetek kijönni? A hétre szép időt ígértek...

Nálunk minden(ki) heppi, nem tudom, ez marad-e a tendencia (remélem, igen!), de az első 3 hét tapasztalatai alapján nem jöttek be az aggódó "jóslatok", hogy két gyerekkel iszonyú lesz az első év. Csenge eleinte még több figyelmet igényelt, de nagyon hamar felfogta és elfogadta, hogy nem tudok vele annyit foglalkozni, és olyan ügyesen eljátszik EGYEDÜL (azelőtt mindig nyaggatott engem is, együtt kellett vele játszani). Távvezérléssel irányítom :), hogy mikor mit csináljon és szépen el tesz-vesz szinte egész nap.
rkata
 
 


Sziasztok!

Jövök a friss képekkel!
A lányok nagyon beindultak, emelgetik a popsijukat rendesen! :lol:
Sára pakol, Janka tekergeti a gombokat, tegnap addig ügyeskedett, míg bekapcsolta a CD lejátszót, kijött a lemez és az ujját beledugta. :twisted:
Nem tudom mi lesz, ha majd kúsznak-másznak?! :roll:
Jankának már a második foga jön, Sárának még egyse. A pelenka fogyasztásunk viszont a duplájára nőtt, ma 2x6x kakiltak. Azaz 12 kakis popsi! Már nem merem a pelenkázót használni, mert szinte rögtön hasra fordulnak és ficánkolnak, ami kakis popsival még izgalmasabb! Tehát leköltöztünk a földre! :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
gilice
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a képek és mindig megnézem a vonalzókat is, egy- egy kép után. Hát rácsodálozom ám! 7 hónaposak a Gilice lányok?
5 hónapos Zitus? Hisz most születtek! :)

Rkata: Gergő teljesen meggyógyult, vidám móka-miki ismét. :)És én ismét nem vagyok biztos abban a vírusban. Mert 4 nap alatt kijött 2 fogacska, így van már nekünk 4. :)

Képzeljétek, Gergő teljesen rákapott a tápira. :) Eddig úgy kellett tömni, hogy egy decit megigyon. Most a tápi mellett 2 kanálka tejpép is kerül a lötyibe, így mindjárt emberibb ízű és laktatóbb. Köszi Jiny! :)Legalább is erről tanúskodik az előző két éjszaka, 1 (!!) ébredéssel.

Ma jönnek a tesómék, olyan boldog vagyok! :):):):):):):):)
Úgyhogy megyek egy kicsit rendezkedni, porszívózni. :)

Marci anyu: Marci "kiheverte" Shrekket? :D

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


hahóóóóóóóóóóó!
Csak gyors egy másodperces :)
Gergő ma reggel felállt egyedül. :) De négykézlábi még mindig nincs. :oops:

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy itt is vagyok, de jöttem leskelődni! :shock:
Olyan szépek a képek!!!
De most a másik fórumon mi lesz? Oda már nem is írtok? :cry: Nagyon unalmas lesz nélkületek!!! :cry: Úgy olyan jó volt! Most hova írjak? Ha nem lesztek a másikon is, akkor én nem is írok! :cry: :cry: :cry:
Kelimoni jó, hogy újra olvashatlak Téged is! :D

Kép
vivi1
 
 


Kelimóni: ügyes a kislegény!!! Nálunk Csenge már javában álldogált, amikor elkezdett négykézlábazni és az is nagyon rövid ideig, 1-2 hétig tartott (de legalább nem maradt ki ez a stáció sem), mert addig meg kúszva közlekedett, mint egy dzsungelharcos. :) Úgyhogy még semmi nincs veszve! :lol:
rkata
 
 


Fiammal ma reggel itt kellett ülni a gép előtt, és áhitattal nézte a csajokat:)
Állandóan vissza kellett pörgetnem:)

Keli! Felálláshoz gratula, most aztán gyorsan fog menni minden:)

Marci-_anyu! Ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Minden gyereknek mindig más és más az igénye:) Ahogy nőnek, inkább a minőség felé tolódik el.
Nálunk is Bobival kell legtöbbet foglalkozni, hiszen ő most a kicsi, amikor vártuk, az intézkedés vitt/vett el sok időt mindentől (de jött helyette egy imádnivaló ördögöcske, akit a nagyok agyonpuszilhatnak, és irtó sok szeretetet kapnak tőle, így kiegyensúlyozódott a helyzet), most meg Zóra miatt nem tudom Bobit annyira emelgetni, annyit futni utána, de ezt kompenzáljuk mással, ráadásul lesz még egy tesó, akivel majd futkoshat, játszhat, legózhat...
szuperboszi
 
 


Én is itt vagyok. Reszkessetek!!!!! :lol: :lol: :lol:

Most nem tudok írni, mert ezer év volt visszaolvasnom, de most, hogy képbe kerültem, majd jövök!

Csók mindenkinek holnapig!!!!

Ja, Marcianyu, egy percből 10 mp = sok! :wink: Jól csinálod, csak így tovább!!!

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy szóra kukantottam most be:

Vivi1!

Szerintem úgyis írunk majd a várakozós topicba is, ha valami jó kis témához okosakat szólhatunk - nem olyan átjárhatatlan ám itt a rendszer! :):):)

De tényleg nem volt butaság, hogy a babások ide költözzenek: annyian lettünk már a várós-topicon, hogy néha csak kapkodtam a fejem, hogy "ki-hol tart? Most ezt Ő kérdezte, vagy valaki más?" :oops:

Szóval fel a fejjel! (Aki meg minygyá' babás, annak végképp nincs miért búcsúzni, nem igaz? :D :D :D )

Na: szép napot Lányok! Megyek céklát főzni! (Jól teszem, igaz Keli? :lol: )

KépKép
amneris
 
 


Lehet már többen ismeritek, de nekem nagyon megtetszett...

Kép

KépKép
jiny
 
 


Jiny!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Én nem ismertem.
tirza
 
 


Sajnálom, és elszomorít, hogy ketté vált a csapat, de tiszteletben tartom a döntéseteket.

Annyi lenne a kérésem, hogy a találkozók időpontjait és más fontos eseményeket legyetek szíves megírni a várakozóknak is.

Köszönöm.

Puszi mindenkinek.
Tviky

Kép
tviky
 
 


Keli!
Naggggyyyon ügyes Gergő!! :-) Még pár nap és futhatsz utána!! :lol:
Lehet, hogy tényleg a fogacskák voltak a bűnösök?! Egyszer nálunk is volt izgalom, mikor egyik este magas láz, semmi egyéb, aztán reggelre ott figyelt a fogacska. :-)
Shrek nagyon bejövős volt tegnap, szerintem most az jön, hogy megvesszük DVD-n és végre nem zöldülök be az Oroszlánkirálytól...

Gilice!
Annyira helyesek a lányok! :-) Ha ikreket látok a környéken mindig nagyon sasolok, hátha Ti vagytok, kár, hogy még nem sikerült összefutni! :-(

Rkata!
Nekem szuper lenne a szerda, felhívlak holnap, hogy egyeztessünk! :-)

Köszönöm nektek, hogy jól "megmotiváltatok", ennek örömére most ülök a felfordulás közepén és NEM CSINÁLOK SEMMIT!! :-) És nagyon jóóóó!

Jaj, nem is írtam tegnap, Marciék hazavitték anyósomat a telekről én pedig elmentem vásárolni. Előbb értem haza, mint a fiúk, mikor megjöttek kimentem eléjük és Marci ezzel a szöveggel szaladt hozzám és ugrott a nyakamba: Nagyon hiányoztál, Anya!! :-) Elolvadtam!

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok!

Én is Tviky véleményét osztom. És nem igazán értem. Én azt gondoltam, végre rátaláltam egy olyan csapatra, akik egytől-egyig sok viharon mentek már át és ez összekovácsolta őket. Én nagyon szívesen vagyok együtt a várakozókkal és együtt várom velük, hogy olyan boldogok legyenek, mint mi most vagyunk, és nagyon drukkolok nekik. Szerintem ők is örülnek neki, hogyha látnak minket, olvassák a tapasztalatainkat. Szóval most mit tegyek? Mindkettő egyszerre? Egyébként szerintem egy problémának nem az a megoldása, hogy elkerüljük, hanem az, hogy megoldjuk. Én nem tudom, ki között, mi történt, nem olvastam vissza a dolgokat, de nem lehetne ezt valahogy megoldani? Sajnálom, ha ezzel a hozzászólásommal megbántottam valakit, igazán nem akartam. Nem állok senki mellett, csak egy kicsit fáj ez az egész.


Minden jót nektek!


KépKép
obea
 
 


Sziasztok Lányok!

Keli!

Hogyan kell ügyesen céklát választani a piacon? Csak nekem sikerül mindíg olyat kifogni, amit egy fél napig főzünk, vagy ez a céklák általános tulajdonsága? :?: :?:


Gilice!

Nagyon aranyos, amit a fogzásról írtál! 8) Szóval még ikreknél is ekkora különbségek vannak...
Asszem, leshetem én a mi fogacskánkat - csak nyáladzik Zituska (de issszonyúan ám :P ) meg esszi az ökleit meg mindent, ami a keze ügyébe kerül.
Ez sokáig tarthat így? Mi jelzi majd, hogy célegyenesben vagyunk?

KépKép
amneris
 
 


Amneris! Te mit csinálsz a céklával? Magába adod, vagy teszel bele mást is? Pl. tápi, krumpli, stb. És mióta adod neki?
Mi most próbálkozunk mindennel. :)

KépKép
jiny
 
 


Amneris: a fogacska helyén kifehéredő fogíny, meg simizd meg az ujjaddal az ínyét és egyszer csak érezni fogod, hogy vmi megbökte. :) Ha szerencsétek van, másból nem veszitek észre. :D Csengének 6 hósan bújt ki az első gyöngyöcskéje. :D
rkata
 
 


Köszi Kata! :P

Akkor még benne lehet 1-2 hónap nyáladzás az ügyben... :lol: Ahogy simizem az inyét, tátott szájjal élvezkedik, de nem böki semmi az ujjam. :?
Viszont kicsit tényleg fehéredik a jobb alsó kisegérfognál. Hátha lassacskán bököd is majd, nem igaz?

Jiny!

A céklát Keli ötlete nyomán próbáltuk ki, mert folyton csak répát, krumplit, meg almát ettünk... Kelett már valami, amivel ezt a korai szerény kis étlapot megvariálhattuk.
Nagyon szereti ám! Leírom, én hogy csinálom:

A céklákat megpucolom és főzéshez aprózom, mint a krumplit szokás.
Jó sokáig (!!!!! :twisted: ) főzöm, aztán leszűrve krumplinyomón áttöröm. Ilyen állapotában elég száraz, így öntök hozzá a levéből és kevés gyümölcscukorral ízesítve (egy ideig még ez Zituska cukra) turmixgépben jó kis papivá turmixolom.

Persze azóta már eszünk körtét, banánt - no meg sütőtököt, de ezt még csak bolti üvegből, mert nincs itt a termés szezonja.

Szóval nálunk kb. ezek mennek - végülis alig vagyunk idősebbek Dórikánál, szóval hajrá! Próbálkozzatok csak! Úgyis rájössz, mit nem vesz be a Manócska. :P
(Nálunk ez az őszibarack, meg a tejpép - pedig szerintem mindegyik csuda fincsi!)

KépKép
amneris
 
 


Jó estét mindenkinek!

Ma nálunk voltak Madriék. Dávid az életben még szebb mint a képeken. Olyan jó volt egy kis babaillatot érezni a házban. Loptam jó sok puszit is. Kép

Amneris!
Az én gyerekeim nagyon szerették a céklát egy kis krumplival megfőzöd és tápszerrel felhigitod. nagyon bejött nekik.
A fogacska olyan egyedi minden gyereknél. Pisti 3 hónapos korától úszott a nyálban, de csak 6 hónapos volt amikor kibújt az első foga. Szandinál viszont 4 hónaposan csak azt vettem észre, hogy kocog a kanál.

Marcianyu!
Nemsokára nem 10 másodperc lesz csak Lilié, örülök, hogy kicsit megnyugodtál.

Gilice!
Hogy ez a két lány milyen gyorsan nő és fejlődik. Nagyon édesek.

Kelimóni!
Gratulálok a felálláshoz, néhány hét és már elémszalad ez a nagyfiú! Megbeszéltük Madrival a találkát, majd egyeztetünk.

Várakozó és babás lányok! Mindenkit szeretettel látunk itt is, csak ez most így jött ki.
Szép estét mindenkinek!
simineni
 
 


Amneris!
Mi is megkínlódtunk a fogakkal, bár igazi rémhírekkel nem is tudok, meg persze nem is akarok szolgálni. :-) Kb. 4 hónapos volt Marci mikortól mindent rágott és eszméletlenül folyt a nyála. Úgy sétáltunk, hogy előke volt rajta, mert a pólóját állandóan cserélgetni kellett volna. Aztán 9! hónapos volt (napra), mikor kijött az első fogacska és napra 10, mikor a második. Én is sokat simogattam és a Dentinox géllel kenegettem (főleg estére) a fogínyét az talán segített.

KépKép
KépKép
marci_anyu
 
 


Sziasztok! :)

Gabszi: :) Milyen volt a kanyar? :)

Amneris: én próbálok mindig kicsi céklát venni, aztán olyan apróra vágom, amilyenre csak lehet és aztán főzés, fél napig. Nem tudom, van e arra tipp, hogy gyorsabban történjen a dolog.
Főzés után turmix, kis adagokba zacskózom és fagyó. És az elmaradhatatlan konyhatakarítás, mert a végére minden csupa lila lötty. Legalább is nálunk. :)

Jiny: A védőnő 4 hós kortól mondta, hogy lehet céklát adni, én olyan 4 és fél, 5 hós kortól mertem. Ja! és Kizsó annak idején mondta, hogy pici cukor. :) És tényleg jobb lett az íz. :)
A krumplit és a husit már csak villával töröm össze bele és kész a menü. :) Gergő imádja. :)
A kép nagyon jó. :D olyan jót vigyoriztam rajta. :)

Obea: ez már a megoldás. :)
Sajnos. Senkinek sem kötelező ide vagy oda írni és mindez nem is tilos. Úgyhogy, nincs miért aggódni. :)

Ma itt volt a nagyobbik nővérem a férjével. Olyan szép napot töltöttünk együtt, sokat beszélgettünk, egy kívülálló mégiscsak másképp lát dolgokat az élet naaaagy problémái kapcsán :). :)
Gergő egész nap központban volt, játszott, játszott és játszott. :) Élvezte, hogy mindenki körülötte forog, a kedvét keresi. :) Estére jól el is fáradt. :)

És egy fotó: A tesóm és Gergő :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó látni, hogy így zajlik az élet! Ma megvonatoztattam a fiamat. Mint olvastátok meglátogattuk a Simicsaládot :D El kell mondanom nektek, hogy Pisti nagyon helyes srác és a sérója :wink:, nem csodálkozom azon, hogy a csajok megfordulnak utánuk :wink: . Szandi igazi cserfes kislány :D Nagyon aranyos!!!

Sajnos a vonatokon sincs kialakítva a babakocsi-barát közlekedés. Nem elég 3 lépcső, de még a beltéri ajtó is olyan szűk, hogy nem fér be a babakocsi (pedig nem széles!). Nem baj, legközelebb kengurúban viszem az úrfit!

Marci_anyu ne haragudj, de mosolyogtam az írásodom, hogy 10 másodperc? Szörnyű a várakozás! Használd ki minden idődet Marcival, mert Lillike mellett nem sok időd marad :wink:

Gilice az ikrek nagyon helyesek!

Kelimóni Gergő hamarosan szaladni fog, ha így tempóban halad!

A fogakkal kapcsolatban Dávid már egy hónapja folyamatosan nyálzik és már buborékot is tud fujni! Minden rág, igaz még csak az ujjáig és az ökléig jutott, na meg Anya ruháját és bőrét cuppogtatja. Lehet látni az ínyén a fogát, de még nem törte át!

Kép
madri
 
 


Sziasztok

Én is megérkeztem. Kevés volt ez az egy hét szabi.
Ma elkezdtük az ovit. 10 óra után felhívtam őket és megkérdeztem mi újság, állítólag az elején nyafizott, és folyamatosan engem keresett, de nem sírt. Ebéd után mentem érte, volt is nagy öröm. Holnap már megpróbálom, hátha ott is alszik, mert szerdán mennem kell dolgozni.

Kelimoni, gratula a nagyfiúnak, most aztán futhatsz utána.

A gyerkőcök nagyon édesek, és olyan gyorsan nőnek, el sem hiszem.

Madri,, mi viszonylag sűrűn járunk felétek, mindig figyelek, hogy hátha látlak titeket, de eddig még nem sikerült. Anyósomék a II. kerületben laknak a Máriaremetei Bazilika közelében.

Kép
Kép
atan
 
 


Jó reggelt!

Mindenek előtt bocsi, a tegnapi hsz-ben, amit Obeának írtam, saját magamra gondoltam. Nekem megoldást hozott a "válás", ami nem is az igazából.
És most kérek mindenkit, ha probléma merülne fel valakiben velem kapcsolatban, az írja meg nyugodtan, de ha lehet, IDE a fórumra. :)
Nagyon köszönöm! :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Kedves Kelimoni!
A kanyar isteni volt, igazi nyárutó, alvás a nyugágyban, kilátás a visegrádi várra....egyszóval, maga a tökély. Vendégeink is voltak, és először fordult elő, hogy Balázs eldicsekedett Zsófival ( na, nem ez a lényeg, ez minden alkalommal így van), de nem tette hozzá: nem anya pocakjában volt ám!Elvesztette a jelentőségét ez a tény....és ez tök jó!

Nekem NINCS problémám veled, és szerintem ezt a témát le lehet zárni, mert itt másnak sem!! Kérlek, nyugodj meg!

Amit a szétválásról írtál, abban igazad van.
Én, szokás szerint, praktikus okait emelném ki: mi babások a fogacskákról, nyáladzásról, hozzátáplálásról cserélünk eszmét...ez kicsit már más téma, specifikusabb ez a fórum. :lol:

Amneris a várakozóknak indította a másik fórumot, és ez így helyes, hisz más dolgok foglalkoztatnak a mindennapok során minket. Nem megbántásiból, de a céklafőzés, azért mégsem olyan érdekes téma ....nekem viszont rendkivül az, ugyanis Zsófi 4 hónapos maholnap és még nem tápláltam hozzá.
A másik fórumon is kérdeztem tőletek, ki mit ad, mi a kedvenc és főleg, hogyan kezdett hozzá? (Én ezt Balázsnál nagyon elrontottam, azért is érdekel a véleményetek!)
De, mivel akkor szinte csak várakozók irtak, elsikkadt a kérdésem. :cry:

Én már sok fórumon leveleztem régebben is, és az a tapasztalatom, hogy a kezdőtopic mindig specializálódik akkor, ha túl sokan lesznek a topictagok, vagy a problémák megoldódnak, vagy a topictagok közül sokan személyesen is ismerik egymást.
Ez nem sértődöttségből van, vagy kiközösítés, vagy ilyesmi.... :!:
Azt javaslom, hogy a két egymás mellett müködő topicot kezeljük egy egységnek, a téma specifikálódott, de a kettő teljesen átjárható, részemről szívesen irok a másikra is, ha olyan érdembeli hsz. van a tarsolyomban, amivel segíthetek, de a babás gondjaimmal inkább ide írnék...
Sokszor az ésszerűsítési kísérletekbe egy kicsit sok érzelem keveredik....de hát nőből vagyunk, így ez sajna, természetes! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ggabszi
 
 


Sziasztok! Megjöttem én is.
Na most értettem meg, hogy mi ez a babás- nem babás dolog!!!
Jó az ötlet, bár biztos furi lesz az elején. Amikor anno a másik fórumra bejelentkeztem én is kicsit kívülállónak éreztem magam a sok gyermektelen várakozó között a magam hatszáz gyerekével, lehet hogy tényleg ez a megoldás.
steiff
 
 


Ggabszi

Nincsen ezzel semmi baj. Ez egy teljesen törvényszerű folyamat minden társadalmi kiscsoport fejlődése során. Talán az elintézési mód tűnik furcsának, hogy miért nem lehetett ezt a várakozóknak megírni. De ez mát megtőrtént, az élet megy tovább. Nyílván egységesnek tekintem a cspatot, hisz továbra is érdekel a babások sorsa és bízom benne, hogy nem is olyan sokára én is babás leszek.

Cékla téma
Én elég sok orosz ételt készítek, és azoknak zöme céklás. Tipp: apróbbakat hélyában megfőzni, mint a krumlot (1-1,5 óra), a főzőlében hagyni kihűlni, és a lében puszta kézzel meghámozni, nagyon könnyen lejön. Almareszelőn lereszelni és kész. Cukor sem kell hozzá, mert édes, és minden nedü benne marad, nem lesz száraz. Remélem érthető.
Ha többet főzől, dobsz hozzá egy kis konzerv babot, vagy lencsét, savanyú káposztát, lilahagymát és a felnőtteknek is meg lesz a vitaminbomba.

Tviky

Kép
tviky
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?