Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Ígértem képeket a múltkori pesti kirándulásainkról! :D

Íme:

Kép alvás az IKEÁ-ban
Kép Viola
Kép állatkertben
Kép állatkertben2
Kép állatkertben3
Kép elfáradtam

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok megint!

Netty!
Sajnálom, hogy Máté ilyen nyügi, biztosan a front az oka, Violkát is megviseli!

Gira!
Hát, én abszolút megértelek, én sajna nap mint nap küzdök ezzel a dologgal, mert a szomszédunkban laknak anyósék! Amit én nem engedek meg, azt ő biztosan megteszi, így heroikus küzdelmeim vannak időnként! Mindezt annak a jegyében teszik, hogy ne őrájuk "haragudjon" a kislány, de hát ez ugy nonszensz, nem? Semmivel se szeret kevésbé engem a lányom, mert mondjuk nem adok neki állandóan csokit! Ő pedig azzal tömi/tömné egész nap, mondván, hogy azt kéri, azt szereti! És akkor csodálkozok, hogy ilyen rossz evő! :x De ez csak egy példa a sok közül! :?

Hódocska!
Örülök, hogy most már alakulnak a dolgok Tamival alvás- és kajaügyben!

Viki!
Jó, hogy újra köztünk vagy, és hogy jól sikerült a nyaralásotok!
Várjuk a képeket is!

Mindenkinek kellemes hétvégét!Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Bocsika, ha egy kicsit szerencsétlenkedem, de próbálom én is csinálni a vonalzókat, ha esetleg nem megy, majd segít a férjem :lol:
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 

 
 

Nah, úgy néz ki MEGCSINÁLTAM én egyedül, teljesen egyedül... :lol:

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Huh, hogy mi milyen sok helyet foglalunk el :oops:
Egyébként úgy látszik mi is alakulgatunk. Nagyon szépen eszik, szereti már a banánt is. Szinte egész héten végigaludtuk az éjszakát, csak tegnap éjjel volt fönt, de evett és aludt is.
Mindenkinek szép estét!
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Bocs a rengeteg helyfoglalásért!
A ruhából azért látszik, hogy nem volt olyan jó idő, de az első két nap még lehetett pancsolni is!!! :)

Jevi!

Viola nagyon helyes, azok a hatalmas szemek! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Timi!Ma volt Kriszta, kérd el tőle a kuponokat!Próbáld ki a kengurut is, nálunk az vált be.Ráadásul Annának volt egy időszaka úgy 3-4 hósan, mikor hetekig nem volt hajlandó megmaradni a kocsiban, pedig előtte akár egész napokat elaludt benne, ha toltuk.Aztán megjavult, most megint szeret benne utazgatni, igaz, már fel lehet kicsit ültetni, és kilát.

Marcsi!Gratula a vonalzóhoz!

A gyerekek nagyon szépek, és aranyosak ám!!!!
:lol: :lol: :lol: Olyan jó, mikor raktok fel képeket! :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Viki!

Üdv újra köztünk, gondoltam rád vajon meddig maradtok. Nem győzök ámulni, Petike mennyire stabilan áll már (ja, a fotó csak egy pillanatot rögzít :lol: ). Jó, hogy tudtatok fürdeni. Én is szoktam mutogatni Taminak Petit, főleg még régebben, mikor annyira sírós volt (na nem mintha épp nem az apja vígasztalná megint :cry: , nem akar aludni, pedig annyira bezabált)

Jevi!

Jók a képek! De jó lenne elmenni a bp-i állatkertbe, ezer éve voltam. Azért sem szóltak az Ikeában, hogy Violka cipőstől kidőlt? :D Hát látom Te is hasonlóan jársz nap mint nap, mint Gira. Én egyetértek veletek, nem azon múlik a szeretet, se a tiéd, se a gyereké, hogy mennyire kényezteted agyon és teljesíted minden kívánságát és megengedsz neki mindent. Mi ezt nagyobb gyerekeken tapasztaltuk, hogy ha mi is ott voltunk szerettünk velük játszani, foglalkozni, de eléggé határozottan léptünk fel, ha bármi nem tetszőt csináltak. Mondjuk az ő szüleik eléggé engedékenyek, sokszor csak azért hagynak rájuk dolgokat, mert az könnyebb. Igen, de minket is ugyanúgy szeretnek, nem "haragszanak", mert időnként elmondtuk merre hány lépés.

Marcsy!

Ügyes vagy! Nálunk Taminál beindult a 6 hetes fejlődésugrás, eszik ezerrel. Van, hogy 80-100-120(!!) grammot szopik, utána benyakal még 80 ml tápszert és még mindig tömködi a kezét. :shock:

Bea!

Igen, fogunk majd kengurut próbálni, remélem sikerül belőle megfelelőt venni. Holnap jön Kriszta, ha igaz. Na, hogy "örömet okozzak" neked (ha-ha) teszek fel pár mosolygós képet Tamiról. Hiába, én is odavagyok érte, de ez ismerős, ugye? :)

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


és akkor a képek:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Hát Ő a MI SZEMÜNK FÉNYE, egyre jobban imádjuk. :D

Kép
hódocska
 
 


Timi!Jajj, nagyon aranyos!Igazi kis nőci, ahogy pózol a gép előtt, nem ? :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Képzeljétek , kijött alul recénk!!!

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Timi!

Hozzánk is ma jön Kriszta :D De nekünk már van kendőnk, mi pelust veszünk ;)

Hát mit ne mondjak, kezd durvulni a helyzet. Betettem a babakocsiba egy kis sétára, míg apa porszívózik :shock: Nos, dettó, mint a nővére, torkaszakadtából ordított végig a negyed órás sétán :( Nem marad más, csak a kendő.
Most már csak a kezemben hajlandó napközben aludni :? Ha pedig ébren van, ordít... mint Réka. De még mindig hálás vagyok a Mindenhatónak, hogy ÉJJEL ALSZIK (a saját ágyában) :lol: No persze gyakran kel, de az nem számít. 5 perc alvás is alvás egy kismamának ;)

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Hódocska!
Tami nagyon édes, gyönyörű kisbaba! Micsoda hatalmas gomb szemei vannak!

Nem szóltak semmit az IKEÁ-ban, ugye ott mindent ki lehet próbálni, meg aztán mi elég félreeső zugot kerítettünk neki, csak az jött arra, aki konkrétan arra az ágyra volt kíváncsi! :wink:

Viki!
Nagyon jók aképek, nekem az tetszik legjobban, ahol (feltehetően) rajtad alszik édesdeden. Látom, volt kis barátja is Petinek, barátokkal voltatok?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Timi!
Tamara egyre gyönyörűbb baba! Ezek a hatalmas barna szemek!!! Meg sem merem mutatni Petinek! :lol: :oops:
Kaja: hát nem semmi mennyiségeket puszil be a kiscsajszi, de ettől lesz szép nagy baba belőle :lol:
Egyébként Peti már teljesen stabilan áll (nemcsak a fotókon :D ) sőt teljesen egyedül megy is, mezítláb is meg szandiban is itthon. Csak ott a betonon nem mertük elengedni a kezét, mert az első nap délutánján kapásból legurult a lépcsőn!!! :( Ez új volt neki, mert a lakásban nincs lépcső :lol:

Jevi!
Igen, vagyis nem mindig. Mi lementünk innen Pécsről, majd egy-egy napra jöttek ismerősök Győrből, meg innen - onnan, így nem unatkoztunk, és Peti is látott nála kisebb babát! :lol:

Gira!
Akkor hajrá kendő! Hátha csendesebb lesz a napotok! :D

Bea!
Gratula a kis recéhez, amiből feltehetően hamarosan fogacska lesz, ugye? :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Viki, Hódocska!
Nagyon édesek a gyerkőcök :)
Most nálunk is beindult a kaja. 2 óránként eszik 120-150 tápot, meg még a gyümi...
De ma nagyon rossz napunk van. Szinte egész nap megy a hiszti...
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Már két foga van Andrisnak! :lol: :lol: :lol:

Jevi!
Nagyon jók a képek! Violka már milyen szép "nagylány"! Hihetetlen milyen rohamban nőnek és, hogy rohan az idő. :roll:

Hódocska!

Tami is nagyon szépen fejlődik! :lol: :P :lol:

Viki!

Jó, hogy újra itt vagy! :lol: Nagyon édi Peti!

Marcsy!
Jók lettek a vonalzók! Úr isten három gyerek! :lol: :lol: :lol:
Andris is elég nyügi mostanában és kezd tök akaratos lenni, egyre elevenebb, szóval elég nehéz vele is. :lol:.
De egyszerűen megtudnám zabálni! :P

Ti nem hallotatok olyanról, hogy aki szoptat annál nem jelentkezik az amúgy minden évben szokásos allergia?
Mert én ebben bíztam. :( De sajnos nem jött be, szörnyen szenvedek folyik viszket mindenem, mindenhol. :evil:

Ritka pillanatok: Kép

Üdv. Mindenkinek!

Kép
zóra
 
 


Sziasztok!

Küzdök az elemekkel, de azért én is itt vagyok! :lol:

Mimi!

Annyira szép ez a lány! Nem tipikus bébi ezzel a hatalmas fekete sörénnyel, de nagyon ari!
Mégegyszer köszi a képeket és a gyerekezési lehetőséget! Tényleg ilyen picurka még sosem volt a kezemben, remélem egyszer csak a mienket tarthatom a kezemben. :) A fényképet meg azért, mert ritka az a pillanat amikor mindketten rajta vagyunk egy képen. :) Aki a gép másik oldalán áll az többnyire lemarad.

Marcsy!

Uhhh.. ez a 3 szalag tényleg sok helyet elfoglal... de azért jó ám ránézni! :D
Nekem csak egy van, de az is kölcsön, uh. le a kalappal előtted. ;) Ráadásul én a könnyebb végét is kaptam kölcsibe, egy nagy jólnevelt lányzót, aki eszik-iszik (többnyire) és nem sír hanem megmondja mi a gondja és pelenkázni sem kell. :D
Domi hazajött már?

Képzeljétek kaptunk Katától képeslapot. Norbi szüleivel van (egészen máig) nyaralni Gyulán és onnan küldött nekünk. Komolyan mondom az ilyen pillanatokért érdemes gyereket "tartani"! Nagyon örültem neki hogy írt nekünk! :lol: :lol: A szöveg megfogalmazása meg egyenesen halál, jót nevettünk péntek este. :D

Az élménybeszámoló lényege: Jó az idő, szép a hely, KB. (!!) medence van, a legjobb a csúszdás gyerekmedence, ízletes a kaja. :lol: :lol:
Ha felhívod telefonon, akkor meg: "Milyen az idő?" - "Jó." "Jól érzed magad?" - "Igen." "Sokat fürdesz?" - "Igen." "Mikor jöttök haza?" - "Nem tudom." <-- Élménybeszámoló Á lá Kata. :D:D:D:D

Hétvégén megint versenyünk volt a változatosság kedvéért. :?
Erre a hétre megbeszéltük hogy behúzzuk a kéziféket a "maszek" dolgokkal kapcsolatban és a nyaralásra koncentrálunk. Tehát pihenésként most moshatok-főzhetek-takaríthatok-vasalhatok hogy legyen mindenünk a nyaralásra. A kaja már meg van hogy mi lesz... :D:D:D:D
Szurkoljatok nekünk hogy jó idő legyen!

Üdv mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Monee!
Igen, már reggel 9 órakor itt volt :) Annyira örültek egymásnak a Dáviddal, de azóta már vagy 4-szer összevesztek :lol: Mondtam is, hogy nekem ez hiányzott, ez a hangzavar... :lol:
Remélem jó időtök lesz, érezzétek jól magatokat a nyaraláson :)

Krisztike ma megint átment Hisztikébe. Iszonyat amit csinál. Szinte hajnali 5 óra óta üvölt, de mint akit nyúznak.
Már 1,5-2 óránként eszünk, most sajna, csak a banán mehet, meghajtotta valami és abba reménykedünk, hogy a banán megfogja. Bár sztem a foga indult be jobban :)
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Zóra!
Köszönjük a dícséretet! Annyira helyes Andris, ahogyan alszik! Gratulálok a fogacskákhoz!
Hát, én speciel ilyenről nem hallottam, és minden részvétem az allergiásoké, ritka sz@r egy betegség! Ezért is jó, hogy szoptatsz, így Andrist remélhetőleg elkerüli ez a nyavalya!

Monee!
Nem semmi Kata, igazi kiskamasz lehet már! Nagyon szurkolok, hogy jó időtök legyen, mikor indultok?

Marcsy!
Krisztike :( , biztosan a fogacskája viseli meg!

Lenne egy kérdésem: közületek szokott valaki járni játszóházba? Lassan bejön a rossz idő, és én azért szeretnék valahova kimozdulni Violával, meg aztán egy év múlva bölcsis lesz, jó, ha szokja a társaságot! Hova érdemes menni, ahol még az ár is elfogadható? Mi egyébként a Szigeti városrészben lakunk, az orvosegyetemhez közel.

Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Bea!

Gratulálok Anna lendő fogacskákához! Vasárnap volt nálunk Kriszta, de sajnos elfelejtette a kuponokat. :( Remélem 2 hét múlva, mikor megint jön majd elhozza.

Gira!

Sajnálom, hogy Hajnával sem minden fenékig tejfel. :( Réka egyébként meddig csinálta ezt? Nálunk Tami azért kezd alakulni, de változó, mert ma is úgy ordított séta közben, mint akit ölnek. Aztán bealudt, de csak míg hazaértünk. Este ugyanez. A lépcsőházban már szerintem titokban gondolnak rólam mindenfélét. :lol:
A pelust, amit Kriszta vitt használtad már, vagy most fogod kipróbálni? Majd írd le légyszi milyen volt.

Jevi!

Violának kiskorában is ekkora szemei voltak? Nem tudom Taminak mekkorák lesznek, születésekor is feltűnt már milyen nagy, de kezdem megszokni, hogy mindennap látom, de akik ritkán látják, mind megjegyzik.
Én sajnos még nem vagyok képben játszóház-ügyben.

Viki!

Most kicsit visszafogtam Tamit az evésben, úgy értem megint méricskélem és ha elégnek találom, akkor inkább nem kap tápszert, mert a mérleg elég nagy súlygyarapodást mutat újfent. Nem akarom, hogy megint problémázzanak, meg persze ártani sem szeretnék neki. Megvitattam a védőnővel is a dolgot. Ismerősödéknek is ő lesz egyébként a védőnénije?
Megnéztük mégegyszer a képeket és tényleg stabil Petike, azért is írtam. :)

Marcsy!

Sajnálom, hogy Krisztike megint hisztizik. A párom kérdezi, hogy Dávid és Dominika hogy viseli ezeket a dolgokat?

Zóra!

Nagyon aranyosan szunyál Andris! :) Gratulálok a 2. fogacskájához.

Monee!

Holnap próbálok neked írni e-mailt, a "kényes" témáról.
Pihend ki magad a héten, kicsit lazíts. Kata szövege tök jó. :lol:

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Hát, egész jól viselik, egy ideig ami kb. 5 perc, még ott vannak vele, énekelnek neki, beszélnek hozzá, simogatják, de ha akkor sem fejezi be, akkor otthagyják :lol:
Az a baj, hogy mind a 2-őn látszik, hogy az utóbbi időben egy kicsit "el lettek hanyagolva". A Dávid most éjjel is átjött hozzánk, hogy Ő fél, had feküdjön le mellém, ha a pici nincs a kezembe akkor ott vannak ők, hogy meséljek, játszak velük...Próbálok én velük is együtt lenni, de már nagyon nagyon kivagyok. Most éjjel megint megvolt a program. Krisztike este 5 órától 10 óráig aludt és utána esze ágában sem volt csöndbe lenni. Ha meg felkeltettem volna akkor még dilisebb :( és akkor még 2 óra felé felkelt még enni, utána meg 4 órakor szóval...
Az a szerencsénk, hogy a Domcsiék külön szobában vannak, így ha éjjel fent vagyunk, nem sokat éreznek belőle:)
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Húh, sajnálom, hogy megint ilyen éjszakátok volt. :cry: Nem lehet egyszerű. Picit félünk tőle, nehogy nálunk is ennyire elhúzódjon ez az időszak, bár asszem nincs sok okom panaszra, napközben persze nyűglődik néha, meg este éjfél előtt szinte sose sikerül letenni, de aztán alszik.
Este hiába járkálunk vele, sikongat, sír, akármit csinálunk. Néha úgy teszi, mint aki alszik (cicin, kézben), de ahogy tennéd le a kiságyba, ordít, félrenyeli a nyálát, fulákol, nem is merjük magára hagyni, újra kivesszük. És akkor még 11-éjfél között megetetjük, aztán könyörtelenül megy aludni, de ilyenkor már általában sikerül neki. Mi is hiába énekelünk, játszunk vele, valahogy este nem jó neki semmi igazán.
Ez előfordul nappal is, csak tán késő este, mikor az embert már húzza az ágym olyan macerásnak tűnik.
Remélem, hogy Krisztikénél ez azért majd leáll egyszer. Doktorok mondtak rá valamit egyébként, vagy a kajálásra, ilyesmire van fogva a dolog? Azért is kérdeztem, mert tegnap pár szóban előjött a testvér kérdés. Még persze nem aktuális, csak Tomi mondta, hogy interjúvoljalak meg a témáról. :D

Monee!

Írtam e-mailt.

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Zóra!
Andris nagyon édesen alszik! :D

Marcsy!
Sajnálom, hogy Krisztike még mindig sokat sír! :(

Timi!
Végülis nem egy lesz a védőnőtök! Nem vagyok már biztos benne, de asszem Szabó Andreát említett, de lehet hogy rosszul emlékszem, de mindegy, előbb utóbb úgyis kiderül, mert ha jól tudom a védőnő nem választható, így hiába maradtam Petivel a régi gyerekorvosnál, a védőnőt váltani kell, ugye? :?:

Szép napot Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Dokik semmit sem mondanak, de szerintem addig jó. Most majd talán pénteken kijön a védőnő és ránéz, hogy változott-e. Meg "tanácskozunk" Szerinte a foga a ludas a dologba, bár a doki néni szerint már 3 hónaposan megindult, Ő látni vélte a recéket is, kár, hogy én ebből semmit nem látok.
A tesókérdés: Én 14 éves voltam amikor a hugim született, ez sem jó, legalábbis Anyunak nagyon nagy kiesés volt az a 14 év. Viszont én nagyon sokat tudtam neki segíteni.
De ha túl kicsi a korkülönbség sztem az sem az igazi. Az egyik pici a másik kicsi...Nálunk pl. nem tudnak csöndbe játszani a "nagyok". Ált. a Dávid felkelti a picit, mert állandóan vinnyog valamiért. Egyébként mind a 2 nagyon nagyon szereti, ha sír nem is férek oda a kiságyhoz, mind a 2 rögtön ugrik és már ott is van nála. Még a legelején előfordult egyszer olyan is, hogy éjjel tök félálomba a Domcsi átjött, mert felébredt a sírásra. De ált. az ágyat is ki lehet lopni alóla.
Az tényleg nagyon rossz és lelkiismeret furdalásom is van miatta, hogy nincs annyi időm a 2 nagyra. Én most erre a féltékenységre fogom a Dávid viselkedését. Még most sem eszik rendesen, fél mindentől, de még a huzattól is, ha rászólók már mindjárt üvölt, hogy én nem is szeretem, mert rászóltam...vagy éppen akkor sem szeretem, ha ebéd elött nem adok neki csokit. Pedig ha a pici alszik már megyek is hozzájuk, bujócskázok velük, mesélek, rajzolunk...
Szóval elég nehéz ez a tesó dolog:) De én még a nehézségek ellenére is azt mondom, kell egy tesó az embernek:)
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Marcsy!
Minden elismerésem a tiéd, és azoké, akik több gyereket is nevelnek, én egyelőre nem tudnám elképzelni, ha még egy piciről kellene gondoskodnom. Most úgy gondolom, hogy ha Viola kisiskolás lesz, akkor talán...Szóval le a kalappal előtted, nagyon szuperul csinálod, és szerintem Krisztike is ahogy nő, úgy szokik össze majd a 3 gyerkőc, szerintem teljesen természetes, hogy most a picivel foglalkozol a legtöbbet! Látod, én ezt irigylem, hogy amikor a pici alszik, neked még van energiád a két nagyobbra!

Hódocska!
Igen, Violának is hatalmas szemei voltak, és látod vannak is, mindig azt mondják, "csupa szem ez a kislány". Ez gondolom neked is ismerős... :D
Viszont feleannyi haja se volt! :D

Íme:
Kép
Kép
Kép

És egy mostani kép, a bibivel, a két szeme között :( , leestünk a lépcsőről fejjel lefelé :(
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Látom nem túl nagy most erre a forgalom... :)
Gondolom nem gyereket sétáltat mindenki ebben a szuper jó időben 8).

Jevi!

Violka nagyon szép baba volt! Nem raktál fel még róla baba korából ugye?!

Marcsy!

A Párom mesélte hogy Katának fél éves korától majd 1 éves koráig volt olyan nyűgje hogy minden este lefekvéskor elkezdett ordítani és órákon át üvöltött. Nézték innen-nézték onnan, nem volt kakis, éhes, beteg és mégis sírt. Rakták az ágyat ide-oda, költöztek közen meg mittomén, csak egyet nem tettek vele, nem fektették maguk közé. Mondta az orvos hogy sajna ez van, csukják be az ajtót és tűrjenek vagy valami, mert a gyereknek nincs semmi szervi baja és ki fogja nőni. És valóban 1 éves korától egyik pillanatról a másikra átaludta az éjszakákat, mintha elvágták volna nála a bőgést...
(Remélem hogy azért Nálatok ez nem így lesz!)

Bea!

Tudtál beszélni a fodrásszal? Merre jársz?

Gira!

Mi a különbség a Monapel pelusok és a normál pelusok között? Ez az a moshtó pelenka?

Tényleg! Használt már valaki olyat közületek? Ha jó, akkor szerintem tök jó ötlet, nem szennyezzük vele annyira a környezetet...

Hódocska!

Te fodrász ügyben tudtál valamit kezdeni?
Tudom hogy nekem is nehéz lenne elviselni, de annyira édes Tami amikor sikítozik. Most is nevethetnékem van amikor eszembe jut, olyan mintha neki lenne a legrosszabb sorsa a világon és ezt muszáj világgá kiáltozni. :lol: :lol:

Huhh, már csak 3 nap! :D
Tegnap elkezdtem kipakolni a konyhai cuccokat, az anyukám meg kérdőn tekintett rám, hogy miért ez a sietség, hiszen csak szombaton megyünk nem?! :D Hiába, én nem szeretek kapkodni, mert akkor elmarad valami... Meg aztán idő sem sok van, pláne hogy ebben a hülye esős időben nem szárad a ruha. Sztem a hétfői mosást csak pénteken tudom majd kivasalni. :roll:
Jah, meg bújom a horvát időjárás jelentéseket hogy milyen idő lesz kint, de eddig egészen bíztatóak az előrejelzések! :)
A legfontosabb, a búvár cucc és a lóvé már megvan! :lol: :lol:

Szerencsére a biznisz is jól megy, örülni fog a főnököm ha visszajön! :D:D

Nah, meló van egy pót-főnök nem lazíthat! ;)
Üdv mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee!

Tudom, hogy nem engem kérdeztél, én mégis elmondom a véleményem a mosható pelusokról, de nagyon várom GIRA tapasztalatait is, vagy ha van másnak, mert alternatív lehetőségnek el tudnám képzelni, de úgy érzem teljesen nem tudnék lemondani az eldobható pelusok adta kényelemről. Megkértem Krisztát azért, hogy nekem is mutassa meg.

Én az elején igen be voltam lelkesülve, de mikor az egyik Kismama magazinban olvastam, hogy mennyibe kerül, elszörnyedtem. A Monapel tán a legolcsóbb (kidobtam pont a cetlit amire felírtam), de 1400-1600 körül van, plusz a külső réteg, ami 1700 és belenéztem az újságba, a betét még 460 Ft hozzá, kezdésnek 1 jár. Na most, 5 db pelenkával nem tudsz mit kezdeni, ahhoz, hogy használd is és ne kelljen minden nap mosnod, akkor is kell 10-15-20 db (lustaság kérdése) plusz a külső rétegből is legalább 3, mert ahogy hallottam, "baleset" ezzel ugyanúgy előfordulhat. Ezt egyszer ki lehet számolni.
Kriszta elmondta, hogy ez a pelus használat után már sosem lesz ilyen fehér, elszínezi a kaki, de ez csak esztétikai kérdés (az is fontos, nem?). A belső pelusok ugyan patenttal állíthatóak, de így is szerintem több garnitúrát kell venni, mire a gyerek felnő, mert a mosással ezek is bolyhosodnak, elhasználódnak, mint ahogy az egyéb célra használt textilpelust is ha kimosod 20x, 40x azért már látszik, hogy nem olyan, mint újkorában. Ezekben is van valami nedvszívó réteg, ami -gondolom én- egy idő után összetöpped, szétfoszlik, biztos próbáltál már szivaccsal vagy vatelinnal töltött dolgot mosni. Ennél lehet, hogy később, de csak előjön ez a probléma, vagy károsodik a betét x mosás után.

Kriszta szerint ezzel előbb lesz szobatiszta a gyerek, mert nem olyan jó a nedvszívó képessége és érzi, hogy pisis. (Meg persze ki is csípheti a fenekét, nyűglődhet, hogy szinte minden csurgatás után cseréljük ki, az éjszakai alvásról nem is beszélve). Aztán ha a baba kezdetben naponta 5-6x kakil, azt mosd le (mégsem teheted így a mosógépbe és nem is fogsz mindegyik után elindítani egy programot), áztasd be, ami azért már az első nap elég sok helyet foglal ahogy gyűlik sorban és mosd ki, szárítsd meg. Miután a nagyja tartalmat kilötykölted, fertőtlenítsd le gyorsan azért a mosdót, mert mégiscsak ott mosol fogat is. És akkor vegyük alapul a víz, áram, mosószer költségét (ez mind-mind ugyanúgy a környezetünk ellen van) plussz az időt, amit nem biztos, hogy a síró babád (lásd Szőts Tamara) minden pelenkázás után szívesen végigvár. Ezt az időt töltheted vele, pihenéssel, takarítással,, főzéssel, vagy egyéb mással :wink: :lol: .

Ami még hozzájön, hogy mindenből nagyobb méretű ruha kell, mert ez a pelenka elég nagy is. (aki kezdetben betankolt 56-osból annak pechje van.)

Igaz, hogy valóban nagyon drágák a pelenkák és gondolom néhányan gondolnak anyáinkra, nagyanyáinkra, egyetértek, én is így álltam neki. De szerintem ez is drága megoldás, kényelmetlen, idő-és helyigényes és ma már kicsit mások az "elvárások", mint hogy egy kisgyerekes anyuka egész nap pelenkát mosson. Szerintem. De azért kíváncsi vagyok mások véleményére is, mert nem tartom kizártnak, hogy kipróbáljam én is.

Majd még jövök ám ma, csak most ez a "röpke szöveg" jutott eszembe a pelenka témában. :lol:

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Mér ír nekem 21 órát??

Ja, még annyi eszembe jutott, hogy ha a pelenkacserére kirándulás, vásárlás, vendégség alatt kerül sor, akkor folytathatjuk utunkat egy nehéz, vizes, de azért még illatozó pelussal (feltéve, hogy van mód lemosni róla a cuccot. :)

Kép
hódocska
 
 


most már jó lett az időbeállítás, bocsi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!
Bár én ezt a fajta pelust még névről sem ismerem :oops: , a textil pelussal kapcsolatban vannak elég rémisztő tapasztalataim. A hugim 14 éve született, akkor kezdett el bejönni elérhető áron a libero, ami akkoriban még oldalt kötős volt :twisted: Na, azt meg is vették Anyuék, utána meg dobták ki, mert képtelenség volt a pelenkát a gyereken tartani. Ahogy rugdalózott, mocorgott, a pelenka leesett róla, ha meg erősen kötöttük meg akkor meg az nem tetszett neki.
Egy ideig textil pelenkát használtunk, hát az iszonyat volt. Állandóan cserélgetni kellett, mosni, szárítani... Mondjuk a pisinél egyszerűbb volt a dolog, mert azt ugye nem kellett lerázni, áztatni, mosógépbe rakni, meg minden ilyen kis "apróság". De azért érezhetően sok mosóporunk fogyott abba az időbe. Kicsípte a bőrét a pisi, nem aludta át az éjszakát, éjjel is mostuk a pelenkát, mert ugye a kakis pelenkát nem lehet otthagyni reggelig...
Szerintem a szobatisztaság meg nem pelenkafüggő. Teljesen mindegy milyen pelenkát használunk, ha elég érett rá a gyerek akkor elöbb szobatiszta lesz. És így utoljára, igen Hódocska a kirándulásnál a pelenkacsere egy borzalom. Ha nyáron megyünk akárhova akkor meg főleg. A nagy melegbe pár óra is elég, hogy beleszáradjon a kaki...és azok az illatok amik a zacsiból jönnek... Sokkal egyszerűbb az eldobható pelussal a dolog.
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Gyorsan felrakok pár képet a Mátéról, amelyek nemrég készültek. Sajnos írni most nem nagyon van időm, mert minden szabadidőmet lefoglalja a telek vagy házvásárlás projekt. Most kb. 40 db telefonszámom van, amit megpróbálok végighívni amíg a Máté alszik.

Textil pelenka téma: én tényleg nagyon híve vagyok a környezetvédelemnek, de úgy gondolom, hogy nagyon macerás az állandó mosás, áztatás, fertőtlenítés, ami szintén károsítja a környezetet, ebben egyetértek Timivel. Nálunk még az eldobható pelenkából is kifolyott minden, így a ruhákat moshattam, fertőtleníthettem stb. Nem volt egy leányálom...
Mi inkább szelektív szemétgyűjtéssel próbáljuk a környezetet védeni és az eldobható pelenkát használjuk, mert így több időt tölthetünk együtt.

Mindenkinek üdv, megyek gyorsan telefonálgatni.

Netty
[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1156935577.6.jpg%20[img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1156935623.43.jpg[/img] Kép Kép [/img]
Kép .

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Nekem egy 1 évvel és egy 20 évvel fiatalabb öcsém van, aki inkább olyan, mintha az én gyerekem(is)lenne, noha csak 9 hónapig követtem nyomon a mindennapjait, utána költöztem Pécsre. Szerintem anyu nagyon megküzdhetett velünk kiskorunkban, ráadásul a nagyobbik tesóm 7 hónapra, télen és otthon született. Képzelem mit össze visíthattam ott, míg anyu egyedül szenvedett, apám (mivel faluban laktunk), a "központban" várta órákig a mentőket, akik a hóban nem értek oda csak végszóra. Szerencsére minden oké, tesóm magas, nagydarab, erős.
Azért nekünk jó volt, mert tudtunk játszani, de szülőknek nem hiszem. A 20 év meg persze túlzás :lol: , Dani véletlen gyerek lett, de ott elég sokmindent tanultam azért, pl. azt, hogy ráérek még a gyerekszüléssel, mert ehhez azért fel kell nőni, félgőzzel nem érdemes csinálni, márpedig engem akkor még 1000 más dolog is érdekelt, nem én gondoskodtam róla egész nap, de szívesen csináltam, ha úgy hozta a sors (és csinálom ma is, mert már 8 éves és évek óta jön nyaralni).

Ha a saját kényelmemből indulok ki, akkor várnék, míg Tami nem lesz 4-5 éves, okosabb, aki mellett a terhesség is tán könnyebb lenne, mert nem kéne cipelni egy tizen sokkilós gyereket, meg rohangálni utána. Viszont anyagi szempontokat (is) szem előtt tartva, meg a gyerek érdekeit nézve mégis 2-3 év lenne jobb, akkor nem kéne megszakítani az itthonlétet, hogy visszamegyek dolgozni, aztán újra terhes leszek, hanem egyszerre meglennének a gyerekek és utána jobban tudnék arra fókuszálni, hogy most újra dolgozó néni lettem, keresni egy helyet, ami a családunknak is megfelel, közelebb van. Meg persze vasárnap már betöltöm a 28-at, telnek az évek is.

Daninál otthon mi is használtunk textilpelust, azt még vasalni is kell. :( Én szeretek vasalni, de mindenmellett még napi 10 pelenkával is bajlódni... biztos beleunnék.

Jevi!

Violának valóban hatalmas szemei voltak már akkor. :D Taminak azért nincs ilyen nagy, de nagyon édes! :D Szegény bibije. :cry:

Monee!

Én afodrászt mint említettem többször kerestem, csak nem volt jó, így írtam, hogy küldjön már egy sms-t, mikor hívhatom. Nem jelentkezett. :( De közben összetalálkoztam a korábbi fodrászommal, aki a szülésem alatt helyet váltott és annak ellenére, hogy két iker fia van (8 évesek) és Komlón lakik, szombaton bejön Pécsre és csinál nekem egyfejet, tök rendes, így Tamit nem kell elcipelnem, mert míg beszélgettünk, addig is úgy sírt, meg nem is szívesen vinném a hajlakk-festék-dauer gőzbe. Így Tomi vigyáz rá 1 órát, mivel 7végén a festést megoldottam itthon.
Készülj, készülj a nyaralásra! :D Én is ilyen vagyok egyébként, jó előre mindent, az a biztos.

Sziasztok:Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Ti mit csináltok ebben a pocsék időben?

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Hódocska!
Én egyetértek abba, hogy 2-3 év korkülönbség az ideális a gyerekeknek is meg nekünk anyáknak is. Ezzel csak az a baj, hogy egy 2-3 éves gyerek elfelejtkezhet magáról és ha éppen akkor visít, éppen örömében, vagy bánatában amikor a pici alszik, ezzel felébresztve, akkor az ember elgondolkozik rajta, hogy kellett ez nekem ilyen hamar?(ezzel nem azt akarom mondani, hogy akármelyik gyerkőcöt megbántam, mert szó sincs róla, el sem tudnám képzelni az életemet nélkülük) Főleg akkor ha a picivel legalább egy órát szenvedett mire elaludt :lol: Főleg akkor nehéz csendet tartni ha már 2 vagy több gyerek van.
Krisztike nálunk is véletlenke, úgy beszéltük meg, hogy egy kicsit később talán lehet egy harmadik, csak egy kicsit pihenjünk is. De amikor erről beszéltünk a férjemmel már a pocakomba volt, csak mi még nem tudtuk :)
Jevi!
Sajnos be vagyunk zárva a 4 fal közé, a gyerekek elég nehezen viselik, hogy nem mehetnek ki futkározni az erkélyre sem:(
Ma szinte egész nap mesét néztek, veszekedtek, verekedtek. Ez a pocsék idő kikészít mindenkit.
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Mindenki nyaral? :)
Mi, jól állunk óvoda ügyben ( gyorsan lekopogom...)!
A hét elején 1 óra után közölte,hogy menjünk haza.Másnap már jól eljátszott.Ma reggel mondtam neki ,hogy elmegyek boltba és majd jövök érte, azt mondta hogy jó és nagyon jól érezte magát, nem sírt és alig akart hazajönni, annyira jót gyurmázott éppen!

Most már csak anyukának kell majd visszarázódni a munkába, lehet hogy én nehezebb eset leszek????? :lol: :lol:

Monee !

Jó nyaralást, érezzétek jól magatokat és pihenjetek sokat, helyettünk is! :)

Kistestvér ügyben elég nehéz nyilatkozni mert minden gyerek más és más.Persze előre azt sem tudni milyen lesz a kistesó, szóval lutri.
Az én gyerekeim között 5 év van de az 5 éves is visít ha éppen baja van, nincs tekintettel a picire, de azért szerencse,hogy a második mindíg edzettebb és nincs annyira elkényeztetve.
A környékünkön lakik egy család 4 gyerekkel az anyuka nem lehet több 28-30évesnél,még soha nem láttam idegesnek vagy ordibálni a gyerekeivel mindíg irigylem a nyugalmát.A gyerekek meg mint az orgonasípok egymás után, nagyon édesek együtt.

Én sem használnék(tam) textilpelust, nagyon fárasztó tud lenni.Az öcsém 1985-ben született és még neki volt , emlékszem az áztatós vödörre meg annak szagára...iszonyú, hiába mi már el vagyunk kényelmesedve, mosogatógép nélkül sem tudnám már elképzelni.Az első oldalt megkötős liberó micsoda nagy dolog volt csak az orvoshoz meg utazáshoz használtuk mert drága is volt meg nem mindíg lehetett kapni az elején.
Erre emlékeztek???
http://videa.hu/main.php?page=play&v=g4bT029cJ0l61kOi

További szebb napot, elég már az esőből!!!!!

Dóri
diadora
 
 


Sziasztok!

Amikor vártam Annát, én is borzasztó lelkes voltam textilpelus ügyben.Engem is az győzött meg, hogy a sok mosószer, klóros fertőtlenítő, talán még többet árt a környezetnek, mint az eldobható pelus.

Jó idő volt ma, az már igaz!!!
Délelőtt voltunk mérlegelésen, 7190 gr. és 66 cm a lány, szóval alig hízott 15 dkg-ot, és nem is nőtt.De engem nem izgat, tejem még mindig bőven van, és az orvosom se az a stresszeltetős alkat, minden úgy természetes szerinte, ahogy történik./Annál is inkább, mert az első hónapokban Anna 1.5 kilókat hízott két mérés között./

Nekem a munka nem hiányzik, viszont tanulni még mindig szeretnék, csak továbbra sem tudom, mit.De majd megpróbálok körülnézni a neten is, hátha találok valami jó kis képzést valahol....

Ja, korkülönbség:énnekem az a "fixa ideám", hogy 5 évente szülök egy gyereket.Így lesz három, nem túl kicsi, nem túl nagy korkülönbséggel, és még olyan vészesen öreg sem leszek sz utsónál /36/.Persze ember tervez....... :wink: :lol:

Bea és Annababa
Kép
bea80
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki lesz-e bababörze valahol ( vásárcsarnok, nevelési) és ha igen akkor mikor?

Nina

Nina

Kép

Kép
nina000
 
 


Sziasztok!

Nina!
Szept. 10.-én lesz bababörze a vásárcsarnokban.
Üdv:
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Ez a reggel megasz@rul indult, remélem ennél csak jobb lesz a nap többi része!
Legszívesebben hazamennék bőgni egyet! :(
7 órakor már itt voltam, éljen! :roll:

- 2 nap: folyamatosan vasalok mert csak nagyon nehezen száradnak a ruhák. Ma már arra gondoltam, hogy szolgálatba állítom a két ventillátort és fújatni fogom vele a szárítót. Próbálkoztatok Ti már ilyennel? :)
Most persze süt a nap, de senki nincs otthon, a ruhák bent vannak, nem meretem ebben a se-se időben kint hagyni őket. Délutánra meg biztos rossz idő lesz már...

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat! Tegnap néztem a neten, úgy tűnik jó idő lesz lent. Nem lesz 45 fok árnyékban, de egy stabil 25-30 fok azért lesz. Az meg jó, olyan időben lehet már fürdeni! :D

Furi ám, hogy reggel hosszú ujjút húzok amikor dolgozni jövök, + keresem a dzsekimet, a táskába meg a zsebkendőnyi méretű bikinimet, naptejet, napsütés elleni sapit kell bepakolni. :) Anyukám karácsonyra kezdi készíti az ajándékokat, én meg most megyek nyaralni. :D

Diadora!

Megnéztem a reklámot, szétnevettem magam rajta. Valszeg vagyok túl fiatal ehhez, de én még nem láttam ezt. :D

Úgy látom egyöntetű a vélemény textil pelus ügyben. Azért várom még Gira véleményét is, ha el tud szakadni a csajok mellől!
Ahogy így írtok nekem is felrémlett a dolog, hogy én is olvastam már a textil pelusokról és hogy tényleg kezdésnek elég húzós az ára. Tudjátok ha valami, akkor a pelus vásárlásra fordított összeg nekem a legzavaróbb a babázásban, mert azt ha van pénz, ha nincs, akkor is meg kell venni. Én nem szeretném úgy látni a gyerekemet mint a Párom testvérééknél a kis hapsit, hogy a térdénél lóg a pisis pelus és alig tud tőle menni, mert "fér abba még". (Én persze jól leszedtem a gyerekről a pelenkát, nem volt szívem nézni mit szerencsétlenkedik...)

Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok,
majdnem egy hétig dolgoztam le a hátrányt, ami a nyaralás alatt keletkezett...

Monee,
a peluspénz tényleg húzós, a másik, ami ilyen a babázásban, az a tápszer. Mondjuk amikor anno Cicónál táprecepttel jöttünk haza a kórházból, hanyatt estem, amikor kiváltottuk: támogatással egy doboz hipoallergén tápszer 1010 Ft volt, és ez ugye nem tudom meddig elég, gondolom max pár napig, még újszülöttnél is - hát még később...
Ezt Timi meg Marcsy (meg a többiek, akiket most agyhiányom miatt nem említek) biztosan jobban tudják, elég költséges lehet ez is. Én mindenesetre, amikor kiderült, hogy nem lesz szükség rá, odaadtam a védőnőnek a tápot, hogy adja tovább egy rászoruló babána a körzetben.

Ahhh, mosogatógépünk nekünk nincs, viszont a nyaralóban, ahol voltunk, volt, ott szoktam hozzá, de nagyon. Mióta hazajöttünk, egyre méricskélem a kis főzőfülke méretű konyhánkat, hová tegyük, majd ha lesz rá pénzünk :)

Diadora,
klassz, hogy jól megy az ovi. Nálunk elég furán lesz a beszoktatás, rövid is, meg nem szeretik, ha bent van anyuka (nem mintha ez engem zavarna, úgysem tehetnek ki), de azért majd igyekszünk.
Szorítsatok, nálunk holnap kezdődik az ovi, Cicó már nagyon várja...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Kriszi!
Mi elég olcsón megúszuk a tápszer dolgot. 168 ft. egy doboz, igaz, hogy csak 3-4 napig elég, dehát mégsem olyan nagyon drága.
Remélem az ovival minden rendben lesz, melyikbe is fog menni? ha szabad ilyet kérdezni:)
Diadora!
Nagy gratu az ovihoz. Nálunk nem is volt beszoktatás:( De a Domcsi nagyon könnyű eset volt, otthagyott, még puszit is alig akart adni. Nekem meg hazafelé egész végig folytogatta a sírás a torkom, de hazáig hősiesen kibírtam, csak itthon sírtam.
Majd kíváncsi leszek a Dávid hogy fogja viselni. Sajnos idén nem vették föl, de amint lesz egy szabad hely az állítólag az övé lesz, úgy talán január február környékén.(talán)
Lányok!
Volna egy kérdésem:
Az ovónő mennyire szólhat bele az iskolakezdésbe? Én nem szeretném jövőre a Domcsit suliba vinni. Én úgy gondolom, ráér még egy évet játszani, meg hiába látom én fejbe érettnek, (kis segítséggel 40-ig elszámol, pár szót le tud írni...), de nem tud megülni még 5 percig sem.
Meg hozzátartozik az is az igazsághoz, hogy nem szeretném még véletlenül sem, hogy a kis "barátnőjével" egy osztályba kerüljenek.
Sajnos egy iskolába fognak járni, de legalább ne olyan sokat találkozzanak.
Tudom, hogy ez még messze van, de ha belegondolok gyorsan el fog menni ez az egy év, meg különben is, idén kéne eldönteni, megbeszélni.
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Marcsy!

Én el sem tudom képzelni milyen az ,hogy nincs beszoktatás az oviban, bőgnék én is vagy nem tágítanék onnan, mint Kriszi!AZ óvónők mesélték, hogy van olyan aki belöki a három évest fél 7-kor és délután jön érte, szegény gyerek meg azt sem tudja mi történik vele és üvölt egész nap.Ők szeretik ha rendesen megy a beszoktatás, szerencsére.
Nagyon kedves mind a kettő óvónéni meg a dajka is.Odfigyelnek a picikre ha sírnak vígasztalják, ölbeveszik, sétálnak velük, körbevezetik az oviba mindent megmutogatnak nekik, elterelik a figyelmülket.Eddig nálunk még ezt ,nem kellett bevetni, mert nagyon jól eljátszik és még nem sírt!

Ha Dominika évvesztes akkor nem kell semmit kérned, viszont ha nem, akkor meg csak annnyit kell mondanod,hogy még nem szeretnéd iskolába íratni.Ha az óvónők erősködnek akkor sem kell, te eldöntheted!
Ha évvesztes és be akarod előbb irítni, akkor pedig a nevelési tanácsadóban kell kérni véleményt és ha ők úgy ítélik meg,hogy iskolaérett, akkor mehet előbb is.

Dóri
diadora
 
 


Diadora!
Akkor én csak azt tudom mondani, hogy a Ti ovitok nagyon jó.
Én első nap olyat láttam a miénkbe, hogyha ezt más meséli nem hiszem el.
A kicsik mentek kezet mosni, az egyik kisfiú felugrott a padra és ott játszott, a vezető ovónő!!!!! a kezénél fogva rángatta le a gyereket, és úgy húzta el a mosdóig. Ha ezt az én gyerekemmel teszi meg, lehet, hogy a mentő viszi el onnan azt a banyát.
A figyelmükről meg csak annyit, hogyha anyuka, apuka, nagymama, vagy akárki ott van, nagyon figyelmesek a gyerekkel, de ha nincs ki tudja...Én első nap el lettem küldve, hogy náluk nincs beszoktatás, pedig a vezető ovónő mondta, hogy úgy jöjjek, hogy maradhatok a gyerekkel.
Amikor a Domcsi úgy jött haza, hogy tiszta seb volt a homloka és megkérdeztem az ovónőt, hogy mi történt vele, "lelökték a mászókáról, de nem tudom ki volt".
Tavaly volt egy kisfiú, az egész nap sírt, nem evett, nem ivott, nem játszott, és hagyták sírni, egyszer úgyis abbahagyja alapon.
Nekünk talán abból van szerencsénk, hogy a csoportos ovónők többsége elég normális, de azért lehetne jobb is.
Én nem tudom ti hogy vagytok vele, de én szívesen gondolok vissza az ovis időszakomra. Engem is megvertek a gyerekek, én is álltam a sarokba, de teljesen más világ volt akkor. Az ovónők is sokkal kedvesebbek voltak, nem láttam olyat, hogy egy gyerek akár csak a fenekére is kapott volna az ovónőtől.
Nálunk a gyerekekkel is volt probléma. Volt 3 kislány, amelyik nagyon utálta a Domcsit, össze-vissza ijesztgették, elég durva dolgokkal. Én szóltam az ovónőnek, de egy "elbeszélgetésen" kívül nem történt semmi. Pedig nemcsak én panaszkodtam a gyerekekre.
Nem akarom ezzel leszólni az ovinkat, mert mindent összevéve meg vagyok elégedve vele, csak egy pár ovónőt, meg egy pár gyereket nem hiányolnék ha nem lenne ott. Tudom, hogy nem a gyerekkel van a probléma, mert Ő csak azt mondja amit otthon lát, hall, de az azért mégis durva dolog, hogy azzal fenyegeti meg a kislányt, hogy elvágja a szülei torkát ha szólni mer az ovónőnek, hogy megverték. :evil:
Marcsy

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Netty!

Tegnap épp írtam, miközben már elküldted az üzit, így csak most tudok gratulálni Mátéhoz, nagyon helyes kisfiú. Mindig viccelődünk itthon mikor a fiús anyukák felteszik a helyesebbnél helyesebb srácok képét, hogy csak Tami meg ne lássa majd, mert győzünk vigyázni rá. :D Mikor terhes voltam, a védőnő emlékszem egyszer megemlítette, hogy a mai gyerekek olyan szépek! Szerintem azért ez nem feltétlenül a 21. század hozománya, de valóban, annyira formás kis gyerekeket látni az utcán is és ide is csupa-csupa szép lány-fiú jár (és már az én csajszim is gyarapítja ezt a tábort, legalábbis én így látom :wink: )

Sok sikert a házvásárláshoz! Én pillanatnyilag örülök, hogy most vagyunk ahol vagyunk, de nekem is sokat kattog az agyam a témában, ha nem is költözés, de átalakítás, felújítás, aztán mikor épp benne vagyok (költöztem már párszor) alig várom, hogy újra béke legyen egy darabig. :o

Diadora!

Örülök, hogy tetszik Balázsnak az ovi, maradjon is így! :)

Monee!

Mi történt? Miért volt rossz kedved?
Igen, a pelenkák drágák, de erre is igaz, hogy az ember inkább vesz 2 nagy csomaggal egy hónapban, mint előre befektetsz 60-80ezret a moshatósba, hiszen keveseknek adatik meg, hogy még erre is tartalékoljanak, a gázszámlát sem fizetjük ki előre egész évre, pedig tudjuk, hogy minden hónapban kell.
Norbi tesójáéknél lehetnek dolgok, már többször írtál róla, hivatkoztál rájuk. Ők a "nem követendő példa"? :lol:
Remélem még jössz holnap, hogy tudjak jó utat kívánni. :)

Kriszi!

Szia, jó rég voltál. Mi újság szobatisztaság-ügyben? Sok sikert a lányzódnak az ovihoz!
A tápszer azóta -természetesen- még drágább, mi már megint variálunk, kicsit sokat hízik a gyerek, most megint kihagyogatom a tápszert, főleg nappal. De ehhez kell, hogy mérjem a szopásokat, mert van hogy (két mellből) 80, 100 grammot szopik, van hogy 50-et és olyan is van, hogy 40 perc után 10 vagy 0, na akkor jöhet a tápszer. Nem tudom mitől ez az ingadozás, még napszakhoz, kajához, hangulathoz sem tudnám kötni, de az biztos, hogy sok után kevés jön, de fordítva nem mindig működik.

Marcsy!

Szerintem az elkövetkező 1 év alatt is sokat komolyodhat Dominika, lehet, hogy változik és asszem úgy márc-áprilisig van időd végiggondolni.
Azért kíváncsi lennék melyik oviba jár? Én nem szívesen idézem fel a saját óvodás időszakomat, mert ott EGYETLEN normális óvónő volt, aki játszott a gyerekekkel az udvaron is, sajnos nem az én csoportomban, de mindenki, aki nem fért hozzá irigykedve figyelte a körtáncokat. Én a tejet is ott utáltam meg a dadus jóvoltából és az óvónők is inkább kibeszélték a gyerekeket, ezekre határozottan emlékszem.
Én nem hinném, hogy manapság jobban vernék(??) a gyereket, szerintem néha inkább az a baj, hogy a pedagógusoknak egyre kevesebb beleszólásuk van dolgokba és kezdik elveszteni a tekintélyüket, mind a szülők, mind a gyerekek hülyét csinálhatnak belőlük már az iskola első éveiben. Nem tudom Bea mennyit dolgozott, tapasztalt-e hasonlót.
Azért, mivel a munkám során nap mint nap óvónőkkel, tanárokkal voltam kapcsolatban, tudom, hogy ott is jó páran pályát tévesztettek, vagy belefásultak, az igazi az lenne, ha a kinti futkározás során is többet játszanának, foglalkoznának velük és a gyerekek bizalommal fordulhatnának hozzájuk, mert akkor egy ilyen kis kölköt, aki ilyenekkel fenyegetőzik, amit mondtál, már ott leszidatznák az óvónők és kicsit jobban figyelnének rá is, na meg a szülőket sem ártana felhomályosítani, hogy merre hány lépés.
Na de nem fejtegetem tovább, nekem is annyi "ötletem", változtathatnékom lenne. :D

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Tami utál hason lenni, de néha komoly másfél percig is bírja, hogy elővegyem a fényképezőgépet. :lol:
Kép

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak mostanában kevesebb időm marad írni! :(

A képek nagyon szupik! Jevi! Nem semmi szemei vannak Violának, nagyon szép baba volt, és most is szép kislány! :D
Timi!
Tamara nagyon szép és ügyes baba, ha már így megtartja a kis fejecskéjét! Egyébként az egyik ismerősömnek is egy Tamarája van, aki kb 10-12 napos lehet mostanság, már nem is tudom melyik nap kaptam az sms-t hogy megszületett! :D
Oviügyben teljesen egyetértek Veled! :)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Íme egy-két kép, hogy micsoda segítségem van nekem a pakolásban! :D

Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Monee!

Jó utat Nektek!


Jó éjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?