Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap sikerult elkiabalni a dolgot es Dani 2x is felkelt ejszaka... Ma voltam fogorvosnal, megmutattam Dani fogait is Kép Irto aranyos ez a doki! Kerdeztem, hogy az osszes fogaval meg fog-e igy szenvedni es azt mondta, hogy elkepzelheto, mert teljesen gyereke valogatja... Kép Mire mind a 20 foga kino leszokunk az alvasrol... Kép

Norci!
Dani is kohogott egy idoben rendszeresen de utana olvastam konyvekben es azt talaltam, hogy egyreszt a fogzas idoszakaban a nyalkepzodes miatt ingerli oket kohogesre - illetve sokszor csak figyelemfelkeltes miatt kohognek. Azt tanacsolta a konyv, hogy ha egyebkent egeszsegesnek tunik a baba (nincs laza; abba tudja hagyni a kohogest magatol) akkor nem kell vele foglalkozni. Nalam ez bevalt - egy ido utan (2 het?) abbahagyta....
Neked mindenestre jobbulast!

Ildiko! Dani 3 honaposan 5.34 kg es 59 cm volt. (2960 g es 48.4 cm volt szuleteskor). Szerintem ne izgulj, kulonosen ha a doki is mondja. Azt olvastam, hogy 1/2 eves korukra kell megduplazniuk a sulyukat.

Zsuzsi! Reszvetem a fogad miatt! Kép Majd ird meg, mit mondott a doki! Sajna nekem is mennem kell majd szajsebesztre - ki akarjak muteni a bolcsessegfogaimat - altatasban.... huzom-halasztom, de nem fogom meguszni. Kép
Szandi-ra annyit reagalnek hogy valoban erdekes az osszegyeztetes...
Alig merem leirni, de nalunk is elofordul, hogy ha Dani nagyon sir akkor az apja tudja megvigasztalni... Kép

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: igen cscs-vel akartunk moziba menni, úgyhogy tegnap õ is videózott otthon Kép Tényleg nagyon furcsa, hogy már 1 év telt el azóta. Tegnap az órát nézve szinte újra végigéltem a szülést Kép Na, jó, a fájásokat kihagytam Kép

Kosi Edit: üdv itt Kép Honnan írsz? Mit jelent a profilodban, hogy artista? A chat-en van egy lány, aki cirkuszos familiában nõtt fel.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap írtam csomót, Barnika hozzászólt - aztán cenzúrázta az egészet! (A delete gombbal...) Azóta pedig alig tudok leülni a gép elé, itt hisztizik, mert õ is billentyûzni akar... Méregzsák. Kép

Danimama! Lehet, hogy mire kijön at összes foga, végre megtanul rendesen aludni! Kép Tényleg, nem tudjátok, melyik fog következik a 4 alsó + 4 felsõ után?

Zsuzsi, akkor mégsem kell majd szájsebész? Kép

Szandiról hasonló benyomásaim támadtak, mint neked. Én akkor akadtam ki nagyon, amikor elmesélte, hogy azt szerette volna, ha a lánya 1, azaz egy éves korára szobatiszta!!! Hülye. Kép

Megyek, szerintem megint az a baj, hogy nem aludta ki magát...
H.
H.
 

 
 

Edit! Üdv itt!
Henke
h
 


Sziasztok!

Borcsa!

Köszi az elsõ segítséget eszem is a gyümit.

Mindenkinek köszönöm a jobbulás kívánságokat.
Vili nem lázas továbbra sem, a köhécslés is sajátságos és egyre ritkább, Danimama igazad van, lehet hogy csak szórakoztat. Köptetõt kaptam én is, meg algopyrint , már jobb és már csak hõemelkedésem van, de a hétfõi talira valószínûleg még nem megyünk.

Zsuzsi!

Tényleg fül orr gégészet, de szerinted õ ért egy babához? Ugyanis a család egyik legjobb barátja fül-orr gégész. Mi is általában hozzá járunk, és rádás autóval 10 perc távolságra rendel, nekem meg õ eszembe sem jutott.

Ágci!

Neked is köszi. ÉS persze, hogy szoptatok.

Bogancsi!

A fotón nincs mit megköszönni. Kép
Az autó nélküli ügyintézésért nem irigyellek, bár a parkolás katasztrófa már, de számomra a tömegközlekedés babakocsival is elég kiborító.

Tegnap találtam egy cipõt, amit felbírtam venni és még nem volt hõemelkedésem sem, csak fájt a torkom, gondoltam mégis bemegyünk mh-emre, mert már megbeszéltem, és amig nincs annyira rossz idõ, csak bemutatom a fiatalembert Kép , bár nem kellett volna, mire hazajöttünmk már lázam volt Kép
Oda fele még istenes volt a közlekedés, leszámítva, hogy
mikor szálltunk le a 61-es villamosról, akkor egy nõ, szándékosan nekem jött, mert mit képzelek, hogy babakocsival megyek a városba és különben is maradjak otthon a gyerekkel Kép , viszont jött az ellenõr és nem volt nálam a bérletem (éves bérlet, még mh-rõl jár idénre), de azt mondta hogyha az egyik kismamát nem írja fel, akkor a másikat se. Aztán a hazafele út, tragikus volt, eleve minden fel van túrva a környéken, összevissza pótló buszok járnak és ráadásul igencsak félre vezetõen van kitáblázva, így sikerült az ellenkezõ irányba felszállnunk Kép (nem csak nekem) és kértük a sofõrt, hogy akkor nyissa ki az ajtót, de csak azért se, pedig állt a busz a lámpánál, simán megtehette volna Kép én egy idõre ki békávéztam magam.

Bent a melóhelyen elég jól bírta a gyûrõdést Vili, és legjobban a fiatal fiúkat vette le a lábáról, a volt szobatársam srác volt odaérte nagyon Kép, mikor meglátta, vagy inkább hallotta azt a kolleganõt, akit a legkevésbé szeret az egész osztály, elkezdett üvölteni! A fõnökömre viszont mosolygott, bár én õt se szeretem, de azért tudtunk viselkedni Kép. Az egyik okoskodó nõvel meg beszélgettünk, hogy mit eszik, stb. a baba, kb. gyerekgyilkosnak nézett, amiért nem adok gyümölcsöt a gyereknek, mi lesz ha unokája lesz? Viszont megállapítottam, hogy a minisztériumba se lehetne tolókocsival bemenni, hát babakocsival sem egyszerû, no meg a páternoszter Kép babakocsival is inkább lépcsõztem meg a gyorslifttel kerültem egy jó nagyot.

Cory nem csak te nosztalgizáol an apokban hanem én is!
Cory, nagyon izgult a túlhordás miatt én meg, azért mert jó pár hónapig nem estem tehrbe, és akkor megbeszéltük Coryval, hogy ne izguljon, megszületik az a gyerek hamarosna és az én kisbabám is megfogan Kép és úgy volt.

Nekem is nézzétek el a regényt, de beszélni most ugyis alig tudok, inkább írok.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!!

Drága Balu! Nagyon boldog szülinapot kívánunk!


Kép

ez pedig itt a szüleidé, hiszen nekik is volt egy "kis" részük abban, hogy ez a nap ünnepnap legyen!!!

Kép

Puszi: Ladányi Kata és Peti
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Koszonom a valaszokat, megnyugtattatokKép /bar a kisordog sugdos a fulembe, hogy mind fel kiloval kevesebbrol indultatok/
Edit, ugy latszik, a mienk ilyen kis pottomkeKép Danimama, en is ezzel biztatom magam, azert a duplazas csak meglesz.

Norci!
Az en lanykam is kohecselget, de en is ugy lattam, hogy azert csinalja, hogy figyeljek ra. MErt ugye eleinte, amikor a nyalzasa indult, mindig szaladtam nezni, nem epp most akar megfulladni.. mondtam neki, kuc-kuc, mire egybol mosolygott. Szerintem emiatt kialakult benne, hogy ezzel lehet Anyat hivni, jatszani kicsit. Mert ha nem megyek oda hozza, utana jon a kov. modszer, a sikongatasKép Szoval szerintem ne aggodj, ha mas egyeb baja nincs.

Ildiko
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:
Ez a Szandi-dolog elég ciki Kép

Kosi Edit:
Szia! Érezzétek jól magatokat az osztályban Kép

norci:
jobbulást!!!
Részvétem a bkv-kalandod miatt. Még jó, hogy vannak rendes ellenõrök is. Kép

SZENZÁCIÓ!!! Tominak tegnap este kibújt az elsõ foga!!!!!!!
Mégse lesz fogatlan KépJa, és ennek ellenére végig aludt éjszaka! (Bár ezzel nem akarok senkit idegesíteni, csak mint tényt mondom Kép )

Sok puszi mindenkinek!
bogancsi és Tomi - akinek már van 1 foga Kép

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!
Üdv Ildikó és Edit!Kép

Köszönöm a válaszokat, igyekszem idõhöz kötni a nem tejcsis kajákat. Eddig még nem sikerült.

kakiügyben: Az én Petimnek bizony sok baja volt a kakival, vagy mert nyögött, vagy mert több mint 1 hétig nem volt neki, a hasa meg már puffadt. Szóval összességében a masszírozás, az anya tej nélküli étrendje sokat segít. Ha nincs kaki, akkor õszibarack (ez nálunk nem mûködött) vagy más hashajtó kaja jöhet. Nálunk ezek rendszerint nem jöttek be, és sajnos nem egyszer segíteni kellett neki pl.hõmérõvel, vagy szélcsõvel.

Bogancsi
Tomi nagyon hossssssszzzzzzzúúúúúúúúúúú baba.Kép

Azt hiszem a többi kérdésre már jöttek a válaszok, úgyhogy ennyi.

Andi3, Henke
Légyszi verjetek belém egy kis kultúrát! Ki vagy mi az a Bran?

üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


GOrsi!
A Bran egy ír népzenét játszó együttes. És azért nagyon jó, mert szerintem ez a legautentikusabb ma Magyarországon. Eléggé ismerem a témát, mert én is játszottam benne 2 évig.
Egyébként Bran egy legendabeli királyfi volt és Odüsszeuszhoz hasonló utat járt be.

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Na egy ideje megint nem jutottam a géphez. Most megint kaptam egy kis szabadságot, párom elvitte magával Manót KépKép

A talikra rossz idõ esetére van egy javaslatom. Egy ismerõsünknek van egy üres lakása a belvárosban (Molnár utca). Ha nektek is megfelel, ott tarthatunk talikat. Nem lakik benne senki, nem zavarnánk senkit. Most majd felmérjük a terepet pontosabban, de szerintem jópár babakocsi is elfér. Közlekedés szempontjából sincs rossz helyen.

Ildikó
nem tudom, mennyire nyugtat meg, de leírom, Csenge súlya hogyan alakult
születéskor 2800g
1 hónap ?
2 hónap : 3950g
3 hónap : 4935g
4 hónap : 5400g
5 hónap : 6050g
6 hónap : 6500g
7 hónap : 6800g
8,5 hónap : 7300g
9,5 hónap : 7650g
10 hónap : 7700g (ehhhhe)
.. és a doki elégedett. Csenge szemmel láthatóan aktív, érdeklõdõ. A doki szerint az, hogy nem a tankönyv szerint hízik, az nem érdekes... Kép ... ja.. és most 69.5 cm (52 cm-rel született)

Köhécselés:
Csenge is szokott, nem is ritkán. Elõször én is megijedtem kicsit, de tényleg csak heccbõl csinálja... A'la Kaméliás hölgy ... Kép

Fogilag lehet, hogy Csenge belehúz... eddig kint van kettõnek a teteje, valószínú egy héten belül kint lesznek a felsõ metszõk is, meg lent is még 2 ... Lehet, hogy emiatt nem aludtunk pár napig (meg az idõjárásváltozástól). De már a 2. olyan éjszaka volt, amikor elsõ menetben aludt vagy 4-4.5 órát, aztán 2.5... és fél6-tól nyûglõdés 8-ig. Tegnap aludt volna tovább, de 9-kor óramegbeszélésünk volt ... kicsit néztek csak meg minket, amikor beestünk babakocsistól-babástól .. KépKépKépKép

De jó, hogy vannak itt rajtam kívül is "írmániások" .. KépKépKépKép Nekem a Bran eddig kimaradt az életembõl ... Anno skót táncházba jártam, ahol a MÉZ játszott... Hiányzik is... elképesztõen jól tartotta a kondimat a heti 1xsok óra táncikálás. Szerintem most egy táncot sem tudnék végig táncolni ... Kép. Tudok egy csomó táncot (vagyis megvan sok táncleírásom), ha gondoljátok, majd táncizhatunk is .. Kép... bár a zenéimet tartalmazó hanghordozókat 2 éve kölcsönben tartja egy haver ... Kép

Norci
nálunk is az jön be, ha kicsit göthös vagyok, hogy sok C vitamin (ilyenkor még vagy plusssz 1000-est, vagy most legújabban Cebion cseppet ittam). A másik, hogy ha Te elkapsz vmit, a szervezeted elkezd "dolgozni", ellenanyag termelõdik, és az a tejen keresztül védi a manót... Kép (nagyon jól "ki van ez találva" KépKépKépKép)
De biztos ami biztos, egy telefon a dokinak megnyugtató tud lenni... fõleg, ha jó a doki Kép
ha magadnak szeretnél még vmit, feltétlenül kérdezz rá azért a gyógyszertárban, hogy szoptatsz, szedheted-e...

... locsogás berekesztve Kép

Virág merre van?????????????

pussz
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Még vmi

ellenõrök: nem tudom, hogy csak szerencsém van-e, de amióta manó megvan, csak normális ellenõrrel találkoztam... legtöbbször még azt sem "engedik", hogy kotorásszak a bérletem után, hanem elküldenek, hogy a babával menjek csak ... a páromnak ugyanez a tapasztalata...

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Szandin nagyon ki akadtam még az elõzõ babájánál. 36. hétre született 1600-zal (ha jól emlékszem), persze ebbõl csak a koraszülöttséget emelte ki.
Most meg közölte, hogy a szülést jól bírta (császár volt). Ott szerintem közben nem kell jól bírni. Utána igen, de közben... Na, hagyjuk

Voltunk egyetemen. Jól felhúztak. Kiderült, hogy azért, mert nem államvizsgáztam le most nyáron, ezért a kötelezõ órákon kivül nem 36 specit kell megcsinálnom, hanem 57-et. Az 21 óra különbség!!!! Meg vannak huzatva!!!
Most megyek puffogni!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SZiasztok!

EZ ismét csak olyan villám-bejelentkezés: Megvagyunk, gyógyulgatunk, de még korántsem értünk a végére. Nekem közben lett egy "kis" munkám, úgyhogy azzal is kell foglalkoznom, bár legszívesebben csak aludnék és innám a mézes teákat. REmélem, nemsokára fogok tudni rendeset is írni, de most nincs erõm hozzá Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Jó sz... idõ van Kép Kép Én nagyon fázom, még szerencse, hogy Dorkának a hét elején elõrelátóan vettem pár melegebb holmit. Nagyon aranyos kantáros nadrágban Kép

Képzeljétek a kisasszony kedvence lett a tökfõzelék pulykahússal. A husit nem pépesítettem, hanem egy kis darabban hagytam a fõzi mellett, mert én akartam kanalanként szétszedve adogatni neki. erre Kislányom megfogta az egész husi darabot és elkezdte majszolni, mint a kenyeret és közben szépen ette a tökfõzeléket. Kép Megnyugodtam, mert 2 napja megint nem akart semmit sem enni, de most a tökfõzelékkel és a husival megjött a kedve a kajáláshoz. Hozzá kell tennem, hogy most hagytam Dorkának, hogy maszatoljon, játszon az étellel és lehet, hogy ennek köszönhetõen sokkal nagyobb kedvvel evett nagyobb adagot. Inni is jobban szeret. DE iszonyúan harap mostanában szopi közben, jön a 7. és 8. foga Kép

Cory: hogyhogy 21 órával többet kell felvenned???? hiszen ha tavaly tanévben még államvizsgázhattál volna is, akkor most miért kell több órát felvenned??? Bulizd ki, hogy rád ez ne vonatkozzon!

Megmutattam a szakdolgimat az egyik szakmai tanácsadómnak, na erre rögtön talált 2 hibát benne (szám, statisztika), jól le is hangolt, hiszen most már leadtam, nem tudom kijavítani a hibákat. Kép Remélem nem veszik észre.

Menta: én a Corrs együttest szeretem nagyon, azt hiszem õk is írek, voltam koncertjükön, nagyon jól éreztem magam, tudnak játszani, a dobos lány a legjobb!

Dórinak a kiságyát körbe polifómoztuk, hogy ne verje annyira össze magát, azóta kevesebb a púp a fején.

Tényleg, Virágékkal mi van?

Betegeknek:
Az anyósom gyógyszerész õ ajánlotta nekem a bioparox sprayt, ezt terhesek is, szoptató kismamák is használhatják, légúti fertõzésekre vagy gyulladásokra, én még nem próbáltam, de jó tudni, hogy van ilyen. Vény nélkül is kapható.

Lányok a családi pótlékot külön kell igényleni, az nem egyértelmûen a gyed-del jön? Hol kell családi pótlékot igényelni, milyen papírok kellenek hozzá? Tudtok telefonszámot? Köszönöm elõre is!!!!! Szerintetek visszamenõleg is kifizetnek?

Állatkert: szerdán elvittem Dorkát az állatkertbe, de nem volt nagy élmény, mivel most fúrnak-faragnak ott, a majmokat és a tigriseket elvitték, gondolom a zaj miatt. Szóval ajánlom mielõtt mennétek, elõtte telefonáljatok oda, hogy mi van nyitva, mert mi nem sok mindent láttunk. Bár amit láttunk, annak nagyon örült Dorka (zsiráf, elefánt, oroszlán).

Mondjatok még gyümölcsöket, mit szeretnek a babák, mert Dorka most már egy gyümit sem szeret, régebben a barackot és a szõlõt megette, de most már semmi (az almát, banánt sosem szerette Kép ) Maradt a meggy, befõttes meggyet adhatok neki?

nabefejezem:
sziasztok:
zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!Az artista azt jelenti,hogy elvégeztem az Artistaképzô Intézetet és majdnem tiz évet tevékenykedtem igy a nagy vilagban.Aztan felbomlott a csoportunk(3 lany) és én befejeztem,kijöttem az ugyancsak artista paromhoz ide Parizsba.A kapcsolatunk se mûködött volna,ha én erre utazok,Ô arra.Igy aztan tavaly neki alltunk a csaladalapitasnak,mert mar annyira vagytunk egy babara.Hat Ô most itt van velünk és imadjuk.Azért szülni haza mentem,mert ugy mégiscsak könnyebb,ha az ember érti mirôl gagyognak neki szülés közben.Igy utolag aldom az eszem ezért,mert Rikit szülés utan néhany oraval atvitték a Tüzolto utcaba szivzörejjel.Ami helyre jött,de helyette 8 napig kezelték alacsony vércukorral.A sargasag is nagy mértékü volt,de a kékfény hatart szerencsére nem érte el.Mindenesetre elég volt ahhoz,hogy annyira aluszékony volt szegény,hogy kétszer volt 80%-os szaturacio esése.Ezért csak 11 nap utan hozhattuk haza légzésfigyelô tarsasagaban.Persze a masina nem müködött.Mindegy,a lényeg az,hogy tul vagyunk rajta.Riki nagyon vidam,baratsagos baba.Mindenhol csodalkoznak,hogy milyen mozgékony.Miért is? Hat röviden ennyi a mi kis történetünk,ami igy is elég hosszura sikerült.Lenne egy kérdésem.Riki néha csinal olyat,hogy 3-4 napig nem kakil,de akkor mar szegény elég sapadtka és visszajön neki a tejcsi szopizasok utan,mint aki dugig van kakival.Aztan egy olyat tesz,hogy a hata közepéig kakis.Ilyenkor örömtancot jar az egész csalad.Eddig még 4 nap volt a legtöbb,amit nem kakilt.Szoval a kérdésem az lenne,hogy mit lehet ilyenkor csinalni?Vagy ne csinaljak semmit,csak varjunk az aldasra?Kaptam tanacsokat,hogy hömérö dugdosas popsiba,de én inkabb megkimélném töle.A korhazban 3 oranként kellett mérni a lazat ezzel a modszerrel.Gondolhatjatok,majd meg szakadt a szivem.Esetleg adjak neki kamillateat?Az segitene?Elöre is köszi:Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: az a gond, hogy a tavalyi évet kihagytam. Szóval akikkel 4 évig együtt jártam, azoknak csak 36 óra kellett, nekem már 57. Ezen sajnos nincs mit kibulizni, mert a tanszékcsoport vezetõje meggyõzhetetlen bármirõl is. Alap hozzáállása: egy nõ nem érthet a matematikához Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Koszi Rebi, megnyugtattalKép

Off: ma lattam a TESCOban Nestle babakajat, valami sargarepa krumplival, meg valami zoldsegeset, le volt arazva 219-rol 69 Ft-ra, es szept. vegeig jok. Nem ismerem az arakat, minoseget, mi meg ilyet nem eszunk, ezert bocsi, ha vacakot reklamozok.

Ildiko
afonya
 
 


Márti
sok-sok gyógypuszi!Kép

cory
Kép

Edit
A kamillateát vagy babateát megpróbálhatod, elvileg hashajtó, bár nálunk az sem vált be. Vagy egyél te õszibarackot, Ágciéknál azt hiszem az mindig mûködött. Sok sikert! (Én csak olyankor hõmérõztem, amikor már folyton sírdogált Peti, mert nem tudott kakilni.)

gorsi
gorsi
 


Sziasztok!
Henke! Ez a valtozat nekem is jobban tetszene! Kép A ket felso es ket also fogak utan azok melletti 2-2 fog bujik ki (ha jol tudom, azt hivjak felul szemfognak?) Utanuk megint parosaval bujnak a fogak de azok mar ragok 4x2...

Edit! Szerintem is kiprobalhatod a babateat, abba azt hiszem van kamilla - hatha segit. A homerozest semmikepp nem ajanlatos rendszeresitreni, mert hozzaszokhat.
Nalunk szerencsere nincsenek kakigondok. Eddig kb. 2x volt szorulasa Daninak.

Zsuzsi! En ugy tudom, hogy ehet meg kortet es szilvat (en ebbol csak Heinz szilvat adtam neki) Meggybefottet nem adnek a tartositoszer miatt - de fagyasztott meggyet siman adhatsz.
A tokfozeleket turmixoltad? Vagy csak gyalutad a tokot? Milyen fuszereket tettel bele? Korabban is adtal mar olyan eteleket Dorkanak amit ragnia kellett?

Apropo Anyukak! Ti mikortol adtok darabos kajat (tehat nem pepeset) a babaknak? Mennyire fordul elo felrenyeles, fuldoklas? En meg eddig nem igazan mertem ilyet adni Daninak...

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

A rosszidõs babatalikra tett javaslatomra senki nem reagált .. Kép

Csengu nap közben egy édi pörgettyû volt, most meg nyifi-nyafi ... Most már nem szótagokat ismételget, hanem egész történeteket mesél a saját babanyelvén... édi hangsúlyokkal.. Kép

pussz
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma ráálltam a mérlegre, és majdnem lefordultam: 53 kilót mutatott. (Egy kicsit amúgy csal lefelé, de sebaj) Utoljára 56-57-re emlékszem! 55 alá már nem is tudom mióta nem ment a súlyom... Nahát. (Na azért így se vagyok gizda)

Edit! Ez nagyon izgi!!! És Párizsban laktok? Jajjjjjjjjjjjjj............ (Most nagyon kéne gondolkoznom, hol szeretnék lenni inkább: ott vagy Londonban...Kép)

Menta! Tényleg nagyon romantikus! Majdnem annyira, mint a vízitúra KépKépKép Szerintem is a Bran az egyik legjobb ilyen zenekar (csak nagyon gyakran változnak a tagok Kép). Egy idõben én is nagy MÉZ-látogató voltam (20 éves korom körül minden héten ott voltunk koncerten a Postásban), de szvsz õk kicsit kommerszebbek. Fõleg, amióta magyarul énekelnek... Brrrrrrrrrr. A Brannak egész más a hangulata. Andi, akkor te is megkezdted a lányok zenei nevelését? Kép

Zsu, a Corrs nekem is teszik, igaz egész más mûfaj.

Alapjában véve az ír származású zenészek a szívem csücskei (a magyarokon kívül), még ha nem is kifejezetten ír zenét játszanak. Szerintem mindannyian nagyon tehetségesek. U2, Them, Dubliners (hihi)...

A vízitúra után Írországba megyünk, mit szóltok hozzá?????

Leírnátok újra Trilla emiljét, nem találom!

Norci, Barni is kb 3 hónaposan jött rá, hogy a köhécselés hasznos! Kép Neked jobbulást kívánok!!! (A BKV tényleg gáz. Melyik min-ban dolgozol?) Márti, nektek is további gyógy KépKépKép!!!

Cory! Durva! És be is kell járnod? Meg tudod oldani? Nálunk az a szívatás, hogy aki most kezdi a kieg-et, az már kreditrendszeres - és nem kell irodalomból szigorlatoznia, NEKEM MEG MÉG IGEN!!! Kép

Képzeljétek, Barni egyre drágább!!!! Meg tudnám zabálni!!! Csomó mindent ért már, pl segített ma nekem letörölgetni a tv-t. Mond szavakat, de csak ha õ akarja. Pl tegnap tisztán mondta, hogy vau-vau, amikor kutyás könyvet néztünk, de utána semmi pénzért nem akarta megismételni. Ma pedig elismételte, hogy HOPP. A bejárati ajtónkon három ablak van, a legalsó pont az õ magasságában - naponta többször is odamegy kukucskálni, és ha a kutyusok nem figyelnek oda, akkor kopog nekik. Mindig összefacsarodik a szívem, annyira szeretem... (könnyhegyek, szentimentalizmus, phû)

(Csajok, kapcsoljátok be az RTL-t, röhögni.)

Jóéjt,
Henke
gesztenye
 
 


Rebi, nekem tetszik az ötlet!
Barni dettó mesélget.
Na én vagyok az OFF-ok mestere. És megjött apucika. KépKép
Barni pedig 8 óta alszik. Kép
Pusssz
Henke
 


Menta! Jelent meg a Bran-nek CD-je? En is nagyon szeretem az ir zenet - akkor feltetlenul megvetetnem anyuekkal! Kép
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Itt van egy frissített táblázat Ildivel(Áfonya) és Edittel, és természetesen BSzilvi, téged is átírtalakKép.

Henke,
én nagggggggggggggggyyyyyyyyyyyyyyyyon irigyellek azért az 53 kilódért ám. Sõt még az ex 57 kilódért is... Rajtam most van vagy 7-8 kilóKépKépKépKép, de már nagyon szeretnék megszabadulni tõlük.

Fogak: akkor most már jóformán egyedül vagyunk a fogatlanok csoportjában...

Képzeljétek, ma Hangus elkezdett mindenhol felállni. Ahol egy kis kapaszkodási lehetõség van, hát õ megragadja és hopp, már áll is. Egy baj van, hogy utána nem tud leülni. Eddig még csak a járókában, a tükör elõtt és az ajtórácsnál állt fel, de most már semmi nincs biztonságban, úgyhogy holnap asztalpakolás lesz...Kép

Üdv
Szila
Szila
 


Ajajajajaj, de lukasagyú vagyok.
Itt van a táblázat is!

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Ladányikata Peti 2001. október 17. Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker.
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 2001. december 20. Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Sylvike Bence 2002. január 9. Budapest, SOTE I. Budapest, Kelenföld (XI.)
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Szabó Borbála (Borcsa) Bátor 2002. február 25. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Jáhneszter(sztike) Anna Júlia 2002. március 25. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Zugló Judit Réka (7)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Teno Bálint 2002. április 12. Budapest, BM Kórház Budapest, XVI. ker. Nóri (3)
Edit Henrik Sándor 2002. április 29. Budapest Párizs
BSzilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Ildikó(Áfonya) Réka 2002. június 6. Gyõr Gyõr
Csics Peti 2002. augusztus 8. Budapest, SOTE I. Budapest, XIX. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Rebi: az ötlet nagyon jó!!!!

Henke: bejárnom nem kell, csak azt hittem, sokkal kevesebb órám lesz. És persze ennyi órát nagyon nehéz két félév alatt összeszedni, mert egyszerûen nagyon keveset írnak ki. Nem tudom, mit képzelnek!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!Köszönöm a tanacsokat,legközelebb megprobalkozunk a babateaval.Nem bent lakunk Parizsban,hanem La Defense-ben,ami az egyik legnagyobb turistalatvanyossag és mar egy kisebb külvaroshoz tartozik.Telis-tele felhökarcolokkal.Innen par metromegallo és mar bent is vagyunk a Diadalivnél.Amiota meg van a babulek nem nagyon voltam bent,mert itt nem olyan egyszerü am metrozni babakocsival.De viszont a jardak,utcak,minden ugy van kialakitva,hogy nyugodtan lehet közlekedni babakocsival,kerekesszékkel,biciklivel,stb.Mig otthon ugye ,ha fel akarod tolni a babakocsit a jardara,néha ugy meg kell döntened,hogy szegény gyerek szinte fejenallasba kerül.Szoval,mig Apa pihen(mert éjel dolgozik),mi nagyokat sétalunk itt a környéken.Hat ha mar igy sulyokrol beszélgetünk,én 41 kilo voltam szülés elött és most 47 vagyok.Jobban örülnék,ha megmaradnék ennyinek,csak az uszogumi és hurkak nélkül.EDIT
edith16
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:
GYED-rõl majd írok részletesen, de most nincs idõm Kép

cory:
Remélem, nem éppen anyósomra vagy kiakadva Kép Kép Kép

Danimama:
Én csak akkor adok darabos kaját, ha már több foga lesz Tominak. Egyszer véletlenül adtam neki darabos NEstlét, hát, teljesen ki volt akadva, köpködött, fuldoklott. Inkább várok.

Rebi:
Nekem is nagyon tetszik az ötleted. Sõt! Nagyon jó lenne!!!

Henke és Edit:
Hát, ez azért mégis túlzás!!! Kép 41 kiló meg 53 kiló!!! Õrület, milyen régen voltam én annyi Kép Kép Kép

Kicsit késõn kérdezem, de azért: ma délelõtt Budakeszin a Mûv. Házban lesz babaruhabörze. Én elmegyek Tomival, hátha találok neki valami szépet.

Kellemes 7végét mindenkinek!

pusszantás
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Edit! Igen! Mi görkorival jártuk be az egészet! Jaaaaaaaaaaaaaj. És végleg ott fogtok letelepedni? Tényleg nem beszéled a nyelvet?
Hát a 47 kiló pedig...

Szila, te sem tudom miért mondod, mert sokkal vékonyabb vagy nálam.

Bogancsi, én is így vagyok, nézem a régi ruháimat, és nem értem, hogy AKKOR hogy gondolhattam kövérnek magam... Amúgy pedig szeretnék én 4 gyerek után olyan lenni, mint te!

Tényleg, VIRÁG, HOL VAGY?

Boriék is eltûntek!

Márti, milyen munkát kaptál?

Megint fáj a derekam, de megyek tornázni.

Barni mintha lépett volna kettõt egyedül... Mellette ültem a földön, és a kanapé mellett ugyan, de kapaszkodás nélkül... Megyek, hátha megismétli, és biztos lesz a dolog. Szegény Apa csalódni fog, hogy nem neki...

Sziasztok, kellemes hétvégét! (Megint kicsi lesz a forgalom a hétvégén, mert csak én vagyok ilyen töketlen - "ázsiai vagy európai fecske?" Kép - akinek az ura ilyenkor is dolgozik...

Puszi
Heni
gesztenye
 
 


OFF:
Cory: Manapság nem úgy mûködik, hogy azok a szabályok vonatkoznak rád, amik akkor voltak érvényben amikor elkezdted az egyetemet???
KB

Kati
katicabogár
 
 


Henke,
én sajna kb. 66 kiló vagyok.KépKép Szemben a várandósság elõtti 57-58-cal.

Virágot megtaláltam ám egy másik topikban. KépKép Jól van, nem tudja már követni ezt a topikot, de azért igyexik ide is eljönni

Ma megyek az elsõ konzultációra, kíváncsi vagyok, milyen lesz. Ja, és a szociálpszich. mellé a filozófiát választottam. Volt még politológia meg közg.történet.

Üdv
Szila és Hanga (aki most éppen a térdembe kapaszkodva ácsorog)
Szla
 


Sziasztok!
Nagyon remélem, hogy senki nem ment ma Budakeszire babaruhabörzére!!! Kép Sajnos elnéztem a napot Kép Október 12-én lesz. Bocs!!!

Tominak megvettem "A MEDVÉT"! Nagyon aranyos, egyelõre nagyobb, mint õ. A lányok szerint kicsit túl nagy, de annyira édes pofija van Kép Juli rögtön el is nevezte Zsöminek, merthogy zsemleszínû. Kíváncsi mit fog hozzá szólni majd Tomi, amikor megkapja a szülinapján!

Heni:
Köszi a bókot, de én azért szeretnék inkább jóval soványabb lenni.
Egyébként az én férjem is dolgozik és csak 5-re jön haza Sopronból Kép

hali
bogancsi

hali
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Bogancsi: nem, nem rá Kép Õ csak egy félévig tanított, kaptam tõle egy kettest, és azóta talán 3-4-szer láttam.

KB: elvileg úgy van, de hiába, ha az a tanár, aki a végén aláírja a papírt, hogy ok minden a specikkel, az nem így gondolja. Hiába hivatkozik az ember akármire, nem írja alá, és akkor nem mehetsz államvizsgázni Kép Szóval ennyit a diákjogokról és a szabályokról Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Persze elfelejtettem valamit. Szülinapi képek: [url=http://www.freeweb.hu/terszt/szulinap.htm" TARGET="_top]http://www.freeweb.hu/terszt/szulinap.htm[/url]

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Heni!

Az én uram is dolgozni fog ma, pár órát, sõt holnap is és ezt tegnap este közölte csak velem Kép és az egész a hülye BB miatt van, mert ha minden jól megy hétfõn indul egy játékprogram a korridoron, amit õ írt, és ha nincs BB akkor már szept 1.-vel indult volna, amikor még nem volt másik project és lehetett csak azzal foglalkozni, most azzal viszont csak az uccsó pillanatban lehet, ráadás hétvégén és meg a hajamat tépem Kép Kép Kép

Na már megint puffogni jöttem. A tornára viszed Barnikát is?

Gazdasági Min., de hülyén írtam le a mondandómat, mert nem az a lényeg, hogy én ott melózok civilben, hanem az hogy ez pont az az épület ahol a legtöbb ügyfél megfordul és hát pl. kerekes székkel be se lehet menni, a hülye biztonsági rendszeren se fértünk be babakocsival ki kellett emelni egy korlátot. Ez mindig úgy elkeserít. Ennél jobban már csak az hogy a gyerek klinikán a Bókai utcában olyan a lépcsõ, hogy nem nagyon lehet felvinni a babakocsit és még pelenkázó sincs, bezzeg Svédo-ban a vonaton is van!

Edit irigyellek az akadálymentes sétáért, itt a környéken a villanyoszlopok is a járda közepén vannak! Kép

Kilók. Fogalmam sincs mennyi lehetek, mondjuk én a szülés elõtt is már meghíztam magamhoz képest pár kilót, nyugodt élet, tornázás és a stressz kerülése, jó sok vitamin, sok alvás, Vili tervezett baba volt és e téren is mindent megtettem, így híztam is, elõtte én is 50 kiló körül ingadoztam. Viszont most kezdenek rámjönni a régi ruháim, de még csak a gumis derekuak, hétrõl hétre egye több, bár mult héten már csak egy számmal nagyobb farmet vettem mint a szülés elõtt hordtam, szóval csak lefogyok.
Most már nem is annyira a kilók zavarnak, hanem ahogy a hasam kinéz, kriminális és nem a terhességi csíkok miatt, hanem egy nagy luk a köldök alatt és tiszta ráncos bõr, orvos barátnõm szerint ez el fog mulni, de kérdés mikor? Tényleg v.ki írta hogy tud jó bõrgyógyászt - nekem nincs jó tapasztalatom eggyel sem- szóval tudnátok ajánlani? Ezer köszönet elõre is!

Cory!

Kép azt viszont kmolyan gondoltam, hogyha nem tudod hova tenni Balut lapasszolhatod néha hozzánk is!

Vilirõl: köhécslés tényleg szórakozásból csinálja, ha az nem jön be akkor síkongat, rájött hogy tud síkongatni Kép egy darabig aranyos, de olyan frekvencián csinálja, hogy egy idõ után a falat kaparom, tegnap a babakocsiban is végig csinálta, nem is aludt. A végén kénytelen voltam átpakolni a kenguruba. A kenguruba viszont nem tud elaludni, szerintetek ez miért van? A babazsákot meg a terpesz ülés miatt utálja. Ezek után nem tudom, hogy a kendõben mennyire tudna elaludni. Pedig jó lenne ha tudna ezekben is aludni, eggyel egyszerûbb lenne a közlekedés. Meg lehet tanítani rá?


Rebi!

Nekem is tetszik az ötlet. Azt nem tudjátok, hogy a millenáris fedett részeit nem lehetne talira használni? Rebi nem konkurálni akarok, csak kérdezem. Kép


A MÉZ-rõl: én már akkor ismertem õket, amikr még nem voltak túl népszerûek és egyszer egy túlélõ túrán sikerült õket lestoppolnunk, tisztára oda voltak, hogy én már hallottam róluk és elkezdtek nekünk játszani a mikróbuszban Kép

Már megint regény lett. Bocsi érte.

Norci
norci
 
 


sziasztok
Norci
az a nö szeretem nem volt normális még hogy marodjon othon az anyuka biztos egy gyereknélküli idösebb hölgy volt Kép ha neke itthon kéne maradnom meg bolondulnék .

Lányok
én ugy utálom már az összes valoság sot hogy az nem igaz az RTL-es valoság so miatt már töbször nem látam a kedvenc sorozatomat Kép söt jövö hétöl álitolag az egyetlen müveltségi vetélkedöt is csak péntekenként lesz láhato Kép Bröhühü Kép lassan tényleg visza lehet térni a könyvekhez vagy nézhetsz természet filmeket.

Na megyek tortát csinálni
Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!
Most elolvastalak Benneteket,próbálok is írni de ébredeznek a lányok. Mimike már itt ül mellettem, Vikit várjuk és megyünk csavarogni egyet a városba(valami gyerek mûsorok vannak, men tudom mik)
Danimama
darabosat anno Vikinek én is akkor kezdtem el adni mikor voltak fogacskái, viszont van a milupának egy keksze amit 6 hótól írja hogy lehet adni a babának. Én most vettem Miminek, még nincs fogacska, de olyan jól elrágcsálja, ha esetleg egy nagyobb darabkát leharap, nincs gond mert szinte egybõl szétolvadozik a szájában, és nagyon ízlik neki- és jól tudja dörzsölni az ínyét is vele.

hoppsz Viki kiabál isKépKép
Megpróbálok igyekezni írni, jó termékenyek vagytokKépKépKép

Pussz
Hajni
0611viki
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi:GYED
[url=http://www.szcsm.gov.hu" TARGET="_top]http://www.szcsm.gov.hu[/url]
A terhességi-gyermekágyi segély 168 napja lejártával lehet igényelni. A gyermek 2 éves koráig folyósítják.
Igényelheti az anya ill. az apa is. Szükséges hozzá a szülést megelõzõ 2 éven belül 180 napon át biztosítás.
Összege: a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de max. 83.000,- Ft havonta (2002-ben). Ebbõl persze még vonnak adóelõleget és 8% nyugdíjjárulékot Kép Viszont a családi adókedvezmény érvényesíthetõ a GYED-nél.
Az igénybejelentést a munkáltatónál, a Megyei Egészségügyi Pénztárnál (egyéni vállalkozó) ill. munkanélkülieknek a Megyei munkaügyi központnál lehet benyújtani. Ugyanitt adják oda az "Igénybejelentés gyermekgondozási díjra" elnevezésû nyomtatványt.
Csatolni kell:
- gyermek eredeti szül.anyakönyvi kivonatát
- magánnyugdíjpénztári tagoknak a záradékkal ellátott belépési nyilatkozatot
(... ha örökbefogadás, stb.)
No, hát ez a lényeg.

Norci:
A Millenáris is jó ötlet (bár még soha sem voltam ott), csak fontos, hogy cigimentes övezet legyen!

üdv
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Rebi, Zsuzsi, Henke,
köszönöm a hiányolást, nagyon jó érzés. Kép Aranyosak vagytok.

Szila,
mi is fogatlanok vagyunk. Kép Hja, kérem és az az hatvanvalahány kilód! Bár annyi lennék... Én most híztam hetet.

Ráhel ma fél éves. Iszonyúan nyüglõdik egész nap. Nem tud elaludni. Szerintem a foga. Szegény. Még mindig csak anyatejes. Olyan jó. A foga miatt éjjelente egy-másfél óránként ébred szopizni. Így én rendkívül friss vagyok egész nap. Mára begyulladt az ínyem, a falat kaparom, a fülem is fáj tõle, meg a fél fejem. Bevettem Algopyrint, de nem segített túl sokat. Nagyon fáj. Megpróbálom megagykontrollozni. Kép Elég sz*rul vagyok.
Na elküldöm, mielõtt elszáll. Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok !
Csak egy gyors bejelentkezés:
Elõször is :
Boldog születésnapot Balunak!!! Kép Kép Kép
Sajnos nem tudok beszurni képet, mint a többiek, még nem jöttem rá, hogy kell.

Ajsi végre átlépte a 8 kg-os határt:8210g.

Virág:javulást!
Most megyek olvasni titeket, igy nem nagyon tudok reagélni másra!Nagyon gyorsan nagyon sokat irtok!
Bea és Ajsi 9hó
bea
 


SZiasztok!

Hála a gyógyKép-knak, rohamosan javulunk! Köszönjük!KépKépKép TEgnap este voltunk megint a dokinál ellenõrzésen: azt mondta, hogy már csak egy kicsit piros Ármin torka, de láthatóan gyógyul! Kép Kedden kell megint mennünk kontrollra, de reméljük, már az egészséges rendelésre.

Ármin betegen sem tétlenkedett: már nagyon sokszor és egyértetlmûen mondja, hogy "apa", a kacsára, hogy "háp", ma mondta egy kutyusnak, hogy "hu-hu" Kép - a "mami" még mindig sehol Kép

Aztán: mostanában azt csinálja, hogy mindent felpakol fotelba, székre, polcokra, aztán örül nekik, hogy ott vannak a dolgok, aztán leveszi és annak örül, hogy levette Kép Amit még láthatóan nem ért: hogy csak a vízszintes felületeken maradnak ott a dolgok, a függõlegeseken nem - szóval, a falra és a polcok oldalára is megpróbál pakolni, aztán csodálkozva nézeget, hogy miért esik le KépKépKép

Kinõtt a harmadik foga, a jobb felsõ, akkorákat harap az almából, mint egy felnõtt (na jó, ez azért túlzás), aztán meg kiköpi, mert nem tud vele mit kezdeni. Ezenkívül evett szõlõt, petrezselymes krumplit és láthatóan egyre jobban érdeklik a kaják: toporzékol, ha kér valamibõl (pld. kávé Kép)

Egyre többször integet és nagyon örül, ha visszaintegetünk (õ bezzeg nem integet vissza, csak kezdeményezni szeret) Kép

Néhány máspdpercre megáll kapaszkodás nélkül is! Kép

No, ennyit magunkról, most megpróbálok Rátok is reagálni!

Virág! Olvastam máshol is, hogy rosszul érzed magad, rossz a kedved is Kép Mi van????? Ráhelnek gratula a fél évhez és egyszerûen HIHETETLEN, hogy így megy az idõ Kép

Súly: hát, az nálam abszolút KépKépKépKépKép téma! Pedig annyiszor elkezdek fogyózni, de egyszerûen nem megy Kép

REbi! A Molnár utcai tali nagyon-nagyon jó lenne! De jó, hogy ilyen jófej ismerõseid vannak! Kép (bár most hétfõn még nem hiszem, hogy jó ötlet lenne mennünk, mert hátha a betegség végével még összekenünk vkit Kép)

Henke! András is dolgozik hétvégén - ráadásul itthon, ami fõleg kínzás, mert itt van és mégsincs itt! Persze, az jó, hogy legalább nézhetem Kép Azt hiszem, Norci írta, hogy a szertehagyott kávéscsészék is eltûnnek, ha a férje a munkahelyén dolgozik - no, ez nálunk is így van: ha itthon van, örülök neki, de amikor elmegy, akkor meg annak tudok örülni, hogy nem keletkezik szörnyû kupi Kép Pedig nem õ csinálja, vagyis nem csak õ, de vhogy hétfõnként mindig több a takarítani- és pakolnivaló, mint a többi napon! Munka: egy tanulmányt kell írnom, elõtte persze kutatni (túlnyomó részt itthon, internetrõl + könyvtár), és nagyon jó téma, nagyon szeretem, de ha nem lenne Ármin, akkor sem sokallnám rá a két hónapot, így, hogy csak napi néhány órát tudok ezzel foglalkozni, nem tudom, hogy fogom megcsinálni, de nagyon jó lehetõség, szóval, nagyon örülök, ugyanakkor alaposan be is vagyok sz**va KépKépKép

SZila! Hajrá, iskola!!! KépKépKép Remélem, nem adtam/tunk rossz tippet a szocpszicho-val! Hangának az ácsorgáshoz nagy gratula Kép, neked pedig kitartást az állandó pakoláshoz!

Cory! Nincsenek vmi tölteléktárgyak, amiket fel tudsz venni a kötelezõ óraszám megléte érdekében? És hol lesz Balu, míg órán vagy? Vagy beírattad õt is? Végül is már olyan nagyfiú! Kép

Andi! Hogy vagytok? Elmúlt a lányok köhögése? És a te nyakad már teljesen rendben van?

Edit, Ildikó: Üdv itt! Kép

Most láttuk: Árminnak kinõtt a NEGYEDIK FOGA is!!!!!! Bafejezem, mert nektek már nem marad hely! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Virág: de jó, hogy megint látlak Kép

Márti: az órabejárás még passz, bár úgy néz ki, nem kell sokra bejárnom, csak 2-3-ra, amik este vannak. Szóval a fickóm fog vele az aulában rohangászni Kép
A töltelék tárgyaknak is ilyen fincsi címeik vannak: Bayes-statisztika, Nem euklideszi geometriák az iskolában... Remélem, nem lesz gáz, de azért ez a plusz 21 óra sokkolt Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Az olyasmi, hogy mi a valószínûsége annak, hogy Baleyst iszunk, ha elõtte már ittunk Camparit? KépKépKép Vmi pedagógia elmélet nem fér bele? Vagy az neked rosszabb, mint a matek? 21 óra bárkit sokkolna! Kép De fel a fejjel, majd Balu segít bírni! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Kicsit megfáztam tegnapelõtt éjjel, úgyhogy most kicsit nyûgös vagyok, és reménykedek, hogy a nátha nem tör ki rajtam... meg árgus szemmel lesem Manót, nehogy megfázzon. Az elõbb 2x köhintett alvás közben, és ez nem tetszik. Úgy hozzá szoktam, hogy baromi meleg, van, hogy most hirtelen nem tudom, hogy mit adjak rá, hogy ne fázzon, de ne is legyen melege. Nade majd belejövök újra ... Kép
Nekem 3(x2) órám lesz csak, ebbõl egyre tuti nem nagyon fogok bejárni, egy másiknál meg szerintem nem sértõdik meg a tanár, ha nem vagyok ott mindig. A 3. az sajna nagyon bejárós (és dögunalmas...)

Kilókkal én is a hatvanvalahánynál tartok, de szeretnék újra 58 lenni (még inkább 56, de az már szerintem nem jön össze).

Most hétfõre még nem sikerül majd a lakást rendbe szedni, pedig ha jól hallottam, nem lesz vmi húúúdemeleg ... Kép

Cory
Vidd be pár órára Balut, ha jól csinálja, még meg is kérnek, hogy maradj csak otthon vele .. ;-)

Zsuzsi
Ha jól emlékszem, visszamenõleg csak 6 hónapra lehet a családi pótlékot igényelni ... És a férjed munkahelyén a legérdemesebb érdeklõdni, mert hátha TB kifizetõhely. ha nem, akkor macerásabb, akkor nem tudom, hova kell menni ...

Norci
Nyugodtan lehet konkurálni .. Kép ez a lakás elõre láthatóan folyamatosan használható lesz talira, de nem ragaszkodom hozzá, hogy csak ott legyen ...

már nem tudom, még mirõl akartam írni...Kép

.. ja, igen .. többet nem írom le, ha végre normális éjszakánk van, ráadásul 2 is egymás utánKép ... a mostani az katasztrófálisra sikeredett.. KépKépKépKépKép

jóéjt!
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok! Ezt délelõtt írtam, csak nem tudtam elküldeni, bocsi, ha már nem aktuális:

Az én férjem sincs itthon, mert egyetemen van, és ez így lesz minden szombaton 5 éven át Kép De utána legalább nagyon okosak leszünk Kép

Danimama: a tököt én gyalultam le, majd megfõztem egy kis krumpival, tettem bele egy kis sót a vízbe és kaprot, citromléval öntöttem le. Ezekután a fõzõvizet leöntöttem és egy kis vajjal és natúr joghurttal pépesítettem, még nekem is nagyon izlett!
A meggy saját befõtt, így azt akkor adhatom. A körtét és a szilvát nem szereti Dóri, az alma és a banán mellett Kép

TV: én sem nézek tv-t, állandóan rádiót hallgatok (Bartók, Infó, Bridge és Rádió C ) vagy netezek. Így ki lehet bírni a tv 1982-es szinvonalát....

na megyek, valami sütit is kellene csinálnom!

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Az elõzõt régebben írtam, most olvastalak el benneteket.

Márti: végre hallani felõletek! Kép Hihetetlen ez az Ármin baba, nagyon aranyos lehet, mikor beszél! Márti, mikor az Árminhoz beszélsz, akkor a dolgok rendes nevét mondod vagy babanyelven mondod? Azért kérdezem, mert nem tudom, mi a helyes, mivel nem keverem meg a gyereket, ha a kutyára kutyát mondok vagy vau-vau-t Kép Micsoda problémák?! Kép Mi a tanulmányod témája? Mi nem kellünk hozzá (közvéleménykutatás)? Ügyes legyél!

Bogancsi,Rebi: köszi az infókat gyed és családi pótlék ügyben. A férjem alkalmazott engem, így nekünk kellett volna úgy látszik elintézni ezt a családi pótlék igénylést, de mikor a gyedet csináltuk, nem szólt egy ügyintézõ sem, hogy a családi pótlékot is ott igényelhetjük...Jó pár hónapot elbuktunk Kép

Cory: nem tudod kiváltani az órákat valami kis házi dolgozattal, tanulmánnyal? Hátha engedékenyebbek a baba miatt. Bár engem simán megbuktattak, mikor tudták, hogy otthon vár rám az 5 hetes Dorka...Kép Hajrá Cory, majd a gyakorlatban úgy is megoldódik minden!

Lányok, most már megértem azokat a mamákat, akik sírtak, mert a baba annyira harapta õket szopi közben! Dorottya úgy megharapott, hogy teljesen elzsibbadt a mellem a fájdalomtól, most éppen ezért eléggé félek a szoptatástól. Hiába mondom, hogy ne harapj, lehet, hogy már nem is harap, de annyira érzékeny lett a mellbimbóm, hogy rögtön megfájdul. Próbáltam más pozitúrában, de mindenhogy fáj, szinte egész nap, csak fürdéskor feledkezem meg róla...Kép

Kiderült Dorka nem a tökfõzeléket szereti, hanem a husit (egészben), mert csak azzal hajlandó bármit is enni.

Jó éjszakát, legyen melegebb idõnk!
Talival most mivan?

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:
MA BARNI ELKEZDETT EGYEDÜL LÉPKEDNI!!!!!!!!!!!!! KépKépKépKépKép

Puszi:
Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Henke: gratula! KépKép

Márti: a pedagógia tök jó lenne, de a hülye tanszékcsoportvezetõ szarik a szabályokra. Pl. Oktatástechnikán tök sok matekoos dolgot is kiírnak, de arról a tanszékrõl csak 1 tárgyat fogad el. Hogy miért? Csak Kép

Zsuzsi: ezek sajnos nem kutatós tárgyak. Maga a vizsgaidõszak nem rémít meg, az nem gáz, csak abban bízom, nem kell nagyon bejárnom majd. Baluzni akarok!!!

Rebi: jobbulást!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Halihó!

Bejelentkeztem, majd jól el is tûntem, elnézést érte!
Olvasni azért olvaslak titeket, de írni már nem marad idõm, pedig néha úgy hozzászólnék én is, de mire eljutnék odáig, addigra túlhaladott lenne.

Így utólag kívánok Balunak boldog szülinapot!!!

Minden ügyesedõ babának gratula!
Gyarapodásról annyit, hogy Panna elmúlt egyéves, és 8 és fél kiló, pedig nem született kicsinek (3700 g), és most sem nevezhetõ soványnak. Ilyen a fejlõdési üteme.
Próbálok majd aktívabb résztvevõje lenni az osztálynak.

Hali, Judit
JéJé
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?