Új privát üzeneted érkezett!

Norwell: :shock: :shock: :shock: :( :( :(

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Már kérdezni akartam. Ti iszátok még a Laktoherbet vagy valami mást? Én abbahagytam, mert úgy látom, hogy nem oszt, nem szoroz.

Pil! Nálunk is gyakran van ilyen nem alvós nap. Viszont ma 13 órától alszik. Fél 5-kor szopizott egyet, de visszaaludt még a cicin. Megint alszik. Remélem éjszaka is aludni fog.
Pedig volt egy másfél hét amikor ráállt, hogy 1-től 4-5-ig aludt és annyi. De mire kialakulna egy rendszer, felborul minden.

Reni
Kép
prenata
 
 


Tudnátok segíteni anyasági támogatással kapcsolatban? Igényelte valaki postai úton?
Azt olvastam, hogy kell az igénylő személyi igazolványa, lakcímkártya, szül.anyak.kiv., kórházi igazolás. Az utóbbit kivéve a többi jó másolatban? A személyim és lakcímkártya nélkülözhetetlen. A www.magyarorszag.hu-ról nem derül ki, hogy mi kell eredetiben!
Illetve, ha személyesen igényeljük és nem én megyek, hanem a férjem, akkor ő számít igénylőnek? Bocs, hogy hülyéket kérdezek.

Reni
Kép
prenata
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon-nagyon régen írtam már, tudom, semmi mentségem nincs, így nem is magyarázkodom.

Az előző pár napban próbáltam olvasni, kicsit ( nagyon ) kusza még.

Nagyon szépek a babák, mindenkinek gratulálok, nagyon jók a képek, a végén én is probálok majd feltenni párat.

Mézgombi: Sajnálom a kaki dolgot, írtad emailben is, remélem nem lesz nagy gond.
Nagyon aranyos Julcsika, a játékok között, ( amugy is )

Talira sajna nem tudunk menni, vidéken leszünk aznap, Esküvőn!
Alig várom, rám fér már egy kis kikapcsolódás!

Rólunk kicsit:
Pár nap mulva öt hónapos lesz Gergő, el sem hiszem, hogy már itt járunk, hál istennek jól vagyunk. :)

Mindenkihez képest még kicsik vagyunk ( 4,27 Kg ) De már 62-es rucikat adok rá, bár még lógnak kicsit.
a sérvét megműtötték, kikapták a vakbelét is, azzal sem lesz gondunk, a köldök sérvét ragasztgatják, remélem visszahúzódik.

Sajnos tejem már nincs, de már két hete mellé tápláljuk, kicsit nehézkes, de szeret mindent, csak a tápszer már nem ízlik annyira, tudja mi jó :D
Szépen fejlődik a mozgása is, havonta járunk fejlődésneurológushoz, minden rendben van, bár a korrigált életkorát kell nézni még. De se baj! :)

Hogy álltok a kilókkal, én lassan öt hónapja szültem, de tök sok rajtam maradt, bár előtte sem voltam vékony, tök nagy a hasam, ez zavar a legjobban, ugy nézek ki, mint egy négy hónapos terhes.

Próbálok majd gyakrabban jönni, és akkor tudok reagálni is a hozzászólásokhoz.

Puszi mindenkinek, szép estét, nyugodt éjszakát kívánok!!! :D

Teszek fel képet, a nagy legényről!!!! :)

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kisvirág!
Nálunk nincs olyan, hogy kajaidő, amikor éhes eszünk. Tulajdonképpen fürdésidő sincs, mert az álltalában az esti kaja előtt van, ami pedig nem időhöz kötött. Fürdés álltalában 8 és 9 között van, de volt már később is.
Sajnos mostanában nem megyünk Vácra, mert 2 gyerekkel már sok, de majd ha Blanka nagyobb lesz, akkor biztos megyünk néha oda kirándulni.

Szilvi!
Sajnos útálok főzni, pedig enni nagyon szeretek. Én inkább szerelgetős tapus vagyok. Minden férfimunkát imádok. Lehet, hogy fiúnak kellett volna születnem? :) Viszont a férjem szokott néha főzni, de ha nem akkor se igényli, hogy én kis konyhatündér legyek.

Colett!
Szeptember 1.-től van ovi. De jó lesz egy kis nyugi.

Norwell!
naneeeeee. ezt még elolvasni is fárasztó nemhogy betartani.

Prenata!
Én csak az első 2 hétben ittam, aztán abbahagytam mert túl sok volt a tejem. Igazából semmi hatóanyag nincs benne talán egy kis nyugtató? De azért biztos hat, mert soksknak bejött.

Blanka fekszi az apja hasán, aki meg nagyokat horkol. :) Olyan édesen alszanak együtt.

Bocsi ha mostanában kicsit összefüggéstelenül és szűkszavuan írnék, de olyan álmos vagyok


Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Lányok, csináltam vonalzót is, azt hittem sikerült, ugy látszik mégsem. SEGÍTSETEK!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó hallani, hogy mindenki jól van.

Mi ma vagyunk pont 3 hónaposak így szegény lányka ma kapta az oltást. Remélem nem lesz lázas tóle. Valahogy nagyon gyorsan mennek a hetek. szerintetek is?
Már lassan vége a nyárnak.

Csandy,
jó hogy nálatok is szépen alakul minden.

Kisvirág,
nem semmi mennyit eszik a pici:-)

Nyanya 67,
Mi is férj+ 1 gyerek mennénk a közös randira, azt hiszem én eddig ezt nem írtam, így maradt ki a táblából.

Laktoherbet én iszogatom de szerintem sem sokat ér vagy hát.

Most hogy babó már 130-150-eket eszik nem nagyon tudok fejni. szerintetek mivel lehetne esetleg szaporítani a tejet?

Pilchard,
szuper jók a fotók. ti olyan ügyik vagytok, de én nem tudom, hogy lehetne képet felrakni. tudsz nekem segíteni, hogy a babócáról tudjak küldeni képet?
Köszi előre is:-)

További szép napot!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!!!


Annyira de annyira szégyelem magam!Nem is merek írni!:(
Csandy ahogy írta,megnéztem az esküvői meghívónkat(Sanyi első uncsitesója)és nekünk is 16.-án lesz az eküvő 17 órakkor a Camponánál!

Ezért SAJNOS MI NEM TUDUNK MENNI!!!!!!!!!!:(Elnézést...
Pedig én nagyon szerettem volna,azért ugye lesz még tali???
Nyany tőled is elnézést a +munkáért!!!

Csandy!De jó,hogy jöttél!
Nagyon szép a kisfiad,szépen fejlődik,de tényleg!:)
Szóval izlik neki az igazi koszt!!!:)
Na attol majd nő mint a gomba!!!!:)
fönt a segédleteknél-profil-aláírás,és oda másold be a vonalzót!!!!!!!


Mindenkinek puszi!

Most kicsit rossz a kedvem......!

Sziasztok!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Csandy!
De jó rólatok is hallani. Miért kellett kikapni a vakbelét, azzal is gond volt, vagy csak ha már ott jártak kivették? Mondjuk jó hogy márt nincs, mert azzal tuti nem lesz több gond.
Az mit jelent pontosan, hogy a korrigált életkorát kell nézni? Nagyjából sejtem, mert én mindig is azt gondoltam, hogy nem a születéstől kéne nézni az életkort, hanem a fogantatástól.
kilók: mivel én diétáztam kilók nincsenek rajtam, az egész terhesség alatt össz 8kg-ot híztam, amit már visszafogytam, de a hasam nekem is akkora, mint egy 5 hónapos kismamának. Mindig is a hasamra híztam. Majd ha már nem szoptatok elmegyek tornázni.
Nagyon helyes a kisfiad, látszik a képen, hogy imád enni. Nem lesz itt gond a megerősödéssel.

Szilvi!
kár hogy mégsem tudsz jönni :(

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Sikerült a vonatos vonalzó! :D

Nyanya!
Igen a korrigált életkor a fogantatástól számít!
Gergő május végén született volna, két és fél hónapos lenne, az hogy tíz héttel korábban jött , a biológiai korát nem érinti.
De minden csalóka.
Mert idekinn, nem ugy fejlódnek, tíz hetesen 2100 grammal hoztuk haza, hol van ez, az érett ujszülött sulytól. Viszont az immunrendszere, az emésztőrendszere, már fejlettebb volt, mint egy ujszülötté. Az inkubátoron akkora lyukak voltak, sterilitás nem volt az igazi, és már az elején etették.
Azt mondták, hogy a sulyát iskolás korára hozza be, a mozgást kb. két évesen. Bár ez is csalóka, minden idegrendszer függő, ezért nézik a neurológusok, mert az idegrendszer a nyolcadik hóhapban fejlődik, és akkor ő már meg volt születve. Olvastam olyan korababát, aki kilenc hónaposan nem tartotta a fejét, és nem evett kanállal, de nekünk ilyen gondunk nincs, de figyelni kell, nehogy nagyon lemaradjon.
Kiló: én sem híztam sokat, a hasam sem volt nagy , ilyen pici babával, a férjem szokott ugratni, mert nem sokkal kisebb, mint mikor még Gergő bent volt. De semmi nem ment le, szinte annyi kiló vagyok, mint terhesen, kicsit aggaszt, nem jönnek rám a ruháim, most is terhes naci van rajtam. Gáz , ugye!!!

puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja, Nyanya, A vakbele bele volt ányazódva a sérvébe, és én heteken át , napi háromszor rakosgattam vissza, ha ezt tudom.....
A doki , azt mondta egyébként is kikapják ha ott vannak.
puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Pil: Lreta de én mindíg kicsi betűvel írom, ezért keverhető könnyen az i-vel.

Képzeljétek Noémi ma majdnem 2x annyit evett mint máskor. Teljesen le voltam halva mert általában 70-80 g-at szokott enni ma meg 120-150 g-at evett ráadásul 2 óránként. Kis zabagép :lol: :lol: :lol:

Most itt ül mellettem a hordozóban és rájött, hogyan tudja hintáztatni magát, és ezáltal mozog a zöld Nessi is. Annyira édes, behintáztatja magát nézi Nessit amíg mozog, majd kezdi előről.

kari: ha fejsz azzal tudod szaporítani a legjobban Én amikor küzdottem, volt hogy 1 órán keresztül fejtem a semmit, valamit tényleg használt mert mostmár volt arra példa hogy 130-as szopi után 60-at még fejtem. Úgyhogy fejjél ha kell "üresben" is.

na megyek, mert elkészült a kaka és sírunk.

Kép Noémi Nessirugdosás közben

Kép
Kép
lreta
 
 


Szaporitó fejés:7-5-3-1 percig mindkét cicit felválltva.

Szilvi!! [img]%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1155756339.3.gif[/img]

Kari:én total commanderen keresztül kicsinyitem a képeket.ha küldesz emailban párat felteszek szivesen.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Mégegyszer:

Szilvi: Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


egy gyors kérdés
A Ti babáitok hány hetesen fordultak hasról hátra.
Normális hogy 2 hetesen megfordult? És azóta már 2x megismételte. Kb 8x tettem hasra ebből 3x visszafordult. Én eleinte örültem, hogy milyen ügyes, de azt hallottam, hogy ez rossz jel is lehet.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Üdv!
Esti bekukk. Csak gyorsan, mindjárt kezdődik az utsó Dr. House...
Kisvirág, nagyon édi ez a Kende-mosoly. :D
Mi jól boldogulunk a cumival, lazán beszippantja (habár az utóbbi időben a mutatóujja is szimpi), sőt nálunk épp a fordítottja szokott lenni, alig nyitja ki a száját (mondhatom, még össze is szorítja).
Időhúzás nálunk: Peti fel kézbe (altató pozícióba), cumi a szájba, és elaltatás. Lentebb írtam, hogy annyira nem tudom elaltatni, hogy a kaja ne kelljen neki, inkább csak elszunyál.
Pil., a talit még mindig passzolom...holnap rákérdezek a tatámtól, hogy mikor fogja tartani a szülinapját...
Lemaradtam: miből volt 10 db egy ezres? A habitapiból? Nekem is kéne (már ha erről van szó)!
Nyanya, irigyellek...én több, mint öt órát alszok egyhuzamban, de engem nem mindig elégít ki. Ma is jó lett volna, ha Peti a hatos etetés után visszalszik (mint tegnap), de most nem akarta a jót (már ami anyunak jó...).
Fordulás: Peti egyszer csinálta, még mininek, de azóta se. Viszont hátáról az oldalára nagyon megy. És néha az oldaláról a hasára képes dőlni, attól függ, mennyire van berágva. :D
Katus, Szfehérvár. :) Mi most szombaton megyünk, Skoda-tali. Ebéd apu unokatesójáéknál...legalábbis elvileg.
A "forgást" Peti is régóta csinálja.
Allergia miatt :(. Az egyik ismerősünk is allergiás, terhesség alatt "elmúlt" nála, de most megint előjött. Nem tudom, mi a helyzet náluk, de a múltkor azt mondta, hogy valszeg áttérnek a tápira, mert nem bírja bogyó nélkül.
Gombi, a kedvenc játékról elfelejtettem nyilatkozni. Petinek ilyen nincs. Amivel elvan: csörgő, ha valaki csörgeti, egy villogó zseblámpa, és egy gyerekrádió (villog, és hangokat ad). Utóbbit nagyon tudja nézni. Na meg a déditatáját... :D
Nálatok hogyhogy ilyen hosszú a kaki-átfutási idő? Nálunk úgy volt, hogy hétfőn fél tíz-tízig kellett leadni a mintát, és szerdán 10 után már meg tudta érdeklődni az asszisztens néni, hogy mi a helyzet...egy örökkévalóság volt ez is. Drukk, hogy ne legyen gond! Mi a bacifertőzésre még eredmény nélkül Erytrothrop (na szerintem ezt nem jól írtam) szirupot és bizmutos bélvédőt kaptunk.
Erről jut eszembe: akit érdekelnek a gyógyszerek: www.drinfo.eszcsm.hu oldalon a gyógyszerekre kattintva be kell írni a gyógyszer nevét, és ott kidobja, hogy mi a helyzet (ld. Pil. hozzászólása).
Petinek van ilyen játszóizéje, de még meg kell operálnom egy kicsit, mert rövidek rajta a madzagok, így nem tudja élvezni, csak időm nincs rá. Pedig tutira tetszene neki, ma észrevettem, hogy a zenélő forgóján a kék maci jön be neki nagyon. :D
Alvásról: régen anyum volt mélyen alvó, akkor apuval még anyu szüleinél laktak, és én is aludtam párszor a mamámék ágyán egyedül, jól körbepárnázva (a mamámék ugye elmentek dolgozni), mivel anyu rám se hederített, hiába nyekeregtem.
Lreta, teszel fel magadról képet? A kicsi képről nem tudlak kivenni... :( Vagy jöhet priviben, e-mailben is.
Egyébként kinél szültél?
Macsek, Petire 62 centisen már kicsik voltak az ilyen méretű rucik (néhány kivétellel). Holnap megyünk oltásra (remélem, hogy megkapja), lemérik, aztán majd megírom, hogy mi a helyzet. :) Az alvásról annyit, hogy Peti nem tud olyan fáradt lenni, hogy ne visítson a kajáért...már 180-200 ml tápit kap, de így is éhen akar veszni, ha letelik a három óra... :D Ja, és hét eleje óta bömbis korszakot élünk. Ma hagytam negyed óráig...aztán kivettem, mert vörös volt a feje, és leszakadt róla az összes víz (mindig ez van), ha nem vettem volna ki, most is bömbizne, makacs, mint az anyja! :D
Blackrose, ezzel az idejövetellel és írással mind így vagyunk, már tegnap én is írtam, hogy ilyenkor van időm. Napközben ritkán, ma is du. nekikezdtem olvasni, de abba is maradt. A kincseid nagyon édesek!
Szilvi, jól kitoltál velem. A gombapörit imádom, és anyukám fánkja verhetetlen, számunkra legalábbis... :)
Kép: majd ha lesz, teszek fel. Most csak öcsém+Dögi kép van friss, az is a másik gépen...
Oltás: szerintem csúszni fog, habár épp tegnap néztem, hogy a lényeg, hogy betöltött x. hónap után kapja a szurit. De szerintem csúszni fog a többi is, ha nem is ilyen sokat, de majd megbeszélem a dokinénivel, hogy mi lészen.
A méreteinkről, ahogy írtam, majd holnap este írok (vagy amikor lesz időm). :D
Amandi, a védőnő hathetes korig kötelezően hetente jön ki, aztán asszem 6 vagy 12 hóig havonta, utána ritkábban. A www.babafalva.hu oldalon megtalálod, hogy milyen gyakorta kell(ene) járnia.
Feri, üdv nálunk. A férjemet is így hívják. :D És akkor a ti babátok a harmadik Kende itt. Milyen gyakori itt ez név?!
Norwell, milyen kis husis pofija van a fiadnak? Petié még mindig nyúlánk...
Nem is olvasom el az étrendet, egyébként se érint sajna...de a szikkadt kenyéren megakadt a szemem...kell még víz, aztán tisztára mint a börtön. :D
Reni, ahogy írtam, mi bizmutos bélvédőt kaptunk, ebből 3*1 mokkáskanállal kellett neki adni étkezés előtt fél órával.
Az anyaságit mindenféleképp Te igényled (nem véletlenül anyasági támogatás), de a kitöltött és aláírt papírt, plusz ami kell, szerintem a párod is beviheti.
Csandy, miért kellett kivenni a kisfiad vakbelét??? (na lejjebb meglett a válasz, habár azért "rendes" a dokitól, hogy akkor kiveszik így is úgy is...de mindegy) :O Én csináltam pocifotót, a másik gépen van. Súlyban nincs rajtam felesleg, de a hasam még elég nagy. Vmelyik nap az egyik rokon kislány (ja, szombaton) megkérdezte, hogy miért ilyen nagy a hasam... :D

Na, a hsz-ek végére értem, a dr. House már megy, most nézem is.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!!

Megkockáztatok egy kis olvasgatást az alvás rovására, hátha nem ébred meg a lányom, és nem ébreszti fel a tesót, mert ha igen akkor asszem elsírom magam. Mert mostanában ez a módi, hogy unatkozásból egymást ébresztik :(

No szóval ami az elszállt üzimben lényeg volt.

Szgoron:
A Szent Istvánba is 3 naposan haza menetel előtt szúrnak fülcsit, ha a szülők kérik, és visznek be fülbevalót. Asszem 2000 pénz.(mi nem szúrattuk ki, mert nem voltunk felkészülve ilyenre és nem volt fülcsink, pedig ez lett volna a legjobb)

Az többi az én szokásos szófosásom volt.

No akkor olvasok és reagálok, amire nem tudom megállni ;)

Mézgombi: Gratula a szüleidnek a házassági évfordulóhoz. Az én szüleimnek jövőre lesz a 40. évfordulója.

Kaki kérdés:
Tegnap Adél is meglepőt akciózott, mert az amúgy állandóan minden kaja közben ötször berottyantó lányom egésznap nem kakkantott sőt tegnapelőtt este is csak pisis pelust vettem le, és éjjel se adta önmagát igazán(mert volt de csak minimális). Persze aztán tegnap este megszopiztattam, lefeküdt és már hallottam is a rotyesz motyest. Meg láttam, hogy álmában vigyorog, mint a tejbe tök.

Szopi és a fájdalom:
Nekem ált csak a ball cicim fáj, de szerencsére nem mindig. Mondjuk az elején kicsit nehezebben ürül, így azt sokkal jobban megkell dolgoznia, persze ha aztán megindul akkor meg ömlik belőle, így kapkodja a fejét, persze a cicimmel a szájában így jól meg is cibálja.
Ha már nagyon fájós, akkor Garmastannal bekenem szopi után és következő szopikor már nem is fáj.
Mondjuk mi nem bimbóvédővel szopizunk.

Szgoron: :) Akkorát virultam a kutyás storyn. Elképzeltem, hogy rendőr kiszáll és megment benneteket :)
Balcsira nem igazán vagyis amikor jó idő volt és apa is itthon volt az nem sokszor volt, egyedül meg nem mertem neki vágni. Meg hát én nem is nagyon merek belemenni, mert kaptam egyszer egy olyan fincsi fertőzést, hogy csak na, így nem bejövős. Meg hát anyuéknál van egy medence vagyis közös (anyuékkal, tesómékkal)így ált úgy szokott lenni, hogy délutáni szunya után Tomi bele, mindig akadt valaki aki bemenjen vele, mi meg Adéllal kinn. Én nem nagyon mentem bele, mert azt vettem észre hogy egy-egy pancsi után kevesebb lett a tejem(naná hideg borogatás jelleggel hatott.

Colett: 2004. április 16. :)

Klebsiella: Üdv itt!! Sok anyóca közt végre egy apóca is :)

Meg ha már új embert üdvözlök, akkor üdv Preninek, meg Lretának is  Asszem csak ti vagytok most újak. Ha van még vki aki ezer bocsesz. Aki ilyen sűrűn jár mint én…

Nyanya, Norwell:
Mi meg csak honalj tartásban tudunk szopizni.

Preni:
Én ittam kb. 3 héttel ezelőttig a Mecsek Tejszaporítót, aztán egyszer elfelejtettem inni, és rájöttem, hogy attól volt kicsit gyomorhurutom, aztán másnap se ittam, meg harmadnap és csak annyiban csökkent a tejem, hogy nem tudok plusz 120-140 grammot egy nap lefejni csak max. 40-50-et így hát most nem iszom, de majd ha ki fogy a mélyhűtőből a lefagyasztott(mert mennem kell majd CT-re és akkor nem leszek itthon így abból eszik majd)akkor megint iszom újra.

Csandy:
:) csudi édes ez a Gergő legény!

Súlyfelesleg:
Mivel én azt a 6 kilót híztam vissza amit a kezdeti, meg már nem annyira kezdeti hányingereimmel leadtam így szülés után majdnem mind le is ment. De persze a csoki, nasi(amit már igyekszem nem enni) meg a kezdeti punyizás nekem is betett, így most 69 és 71 kiló közt ingadozom, vagyis bevallom az utóbbi egy hónapban magam nem csak a lányomat méricskéltem.
DE a nacijaim közül rám se nagyon akar rám jönni semmi, mert combomon van a plusz.


No most pápá!!!
Mert Adél nyöszög!!! És mg jó lenne aludni egykicsi444 Megszoptattam, de úgy látom nem tetszik, hogy itt gépelek, és nem hozzábújok. Most már bukik is :( F@sza!

:) MOst nézem milyen egyforma a két gyerekem csíkja számilag. :)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Amúgy úgy látom mára enyim az aranyérem!! :) :wink: :D :lol: 8)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

fordulás: Panna 10 naposan oldalra, 8 hetesen a hátáról a hasára fordult. (Kata 4 hónaposan fordult a hátáról a hasára)
A doki nénik azt mondta, hogy nem biztos, hogy olyan jó ha ilyen korán ilyen mozgékony.
Pl: az unokaöcsém ugyanilyen mozgékony volt és 9 hónaposan amikor elvitték a fejlődésnrurológiára akkor ott azt mondták hogy túlzottan mozgékony és súrolja hiperaktivitás alsó határát.
Most 8 éves és elég érdekes gyerek (nem akarom részletezni) de van abban valami amit a neurológián mondtak.

allergia: homeopátiás bogyó amit szedek a parlagfűvirágzásra és úgy néz ki, hogy használ legalábbis csökkenti a tüneteimet:
histaminum 15 ch
Ex! Ez hülyeség, hogy az ismerősöd inkább áttér a tápira, hogy szedhesse a gyógyszert. Szerintem a tápival rosszabbat tesz mintha szedné a gyógyszert macska is írta, hogy a claritint lehet szedni szoptatás alatt. is.
Egyébként a babák hasfájására is van homeopátiás szer. ha valakit érdekel (kaptam egy füzetet amiben minden bajra van orvosság) kérdezzen bátran.

pocak: nekem is 4 hónapos terhes hasam van.

Laktoherb: én is abbahagytam mert szerintem attól fájt Panna hasa, most is fáj neki de talán nem annyira és nem olyan sűrűn.

Feri üdv nálunk gyere bátran!

Norvell: ez az étrend nagyon gáz.
csandy: nem is látszik a babádon, hogy koraszülött volt.

Pil!
A helyzet nálunk ugyanaz mint nálatok. 150 g-al kevesebbet eszik naponta ráadásul 3x kakil (szerintem normális állagút).Keveset alszik. Ma hajnalban 110-et reggel 70-et szopott.Ezután még lefejtem 100-at. Gondoltam odaadom neki cumisüvegből de egy kortyot sem ivott belőle inkább öklendezett ( lehet, hogy a cumisüvegtől öklendezett).
Ja és tegnap ráadásul kihagyott egy evést nem akarta bekapni a cicimet.
Hozzáteszem 4 napja stagnál a súlya pedig naponta 30-40 g-ot szokott hízni.
Nagyon remélem, hogy ez átmeneti állapot mert kezdek idegileg tönkremenni. Hiába a második gyerekem teljesen tehetetlennek érzem magam és attól félek, hogy a tej mennyiség is csökkenni fog.
Azt hiszem mégsem adom vissza a mérleget.

Kép

Kép
katus73
 
 


PiL! Meg akit még érdekel!

www.szoptatasert.hu
www.szoptatasportal.hu
www.szoptatas.lap.hu

és természetesen www.lll.hu

Kép

Kép
katus73
 
 


Jóreggelt!

KÉPZELJÉTEK MA NOÉMI ÁTALUDTA AZ ÉJSZAKÁT!!!!!

este fél 12-től aludt reggel fél 7-ig. Mikor reggel 6-kor felébredtem, hogy majd szétdurrannak a melleim úgy pattantam ki az ágyból, hogy mi történt hogyhogy nem kelt fel, aztán látom, hogy olyan édesen szuszog benn az ágyikóban hogy öröm nézni. :) :) :)

Ex: Én is Czanknál szültem, de nekem nem Ő volt a dokim, csak Ő volt az ügyeletes. Nekem szülésznőm volt.

Holnap megyünk balcsira egy hosszú hétvégére, hétfőn jövünk vissza, már alíg várom :P :P Ráadásul anyuék is ott nyaralnak, úgyhogy lesz egy kis szabadidőnk a párommal, mert Noémit le tudjuk passzolni 2-3 órára anyunak :lol: :lol: :lol: na megyek teregetni. Pussz még jövök :D

Kép Ex így már felismersz?

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok,

Gyors leszek most, meg vegig sem tudtam olvasni a tegnapi termest! :(

Tegnap vendegek voltak, egy idosebb hazaspar. Sutottem finom meggyes pitet, jol sikerult! :) Andris nagyon edes volt, vigyorgott az asszonyra ezerrel, amikor "beszelgetett" vele. Most reggel tettem rendbe a lakast, mert este meg ferjecskemmel unnepeltuk a hazassagi evfordulonkat, kifekudtunk a kertbe csillaghullast nezni. Iden csak ez jutott nekunk, talan majd jovore tobbre is futja.

Szerintetek mikorra all be egy azonos idopont az ejszakai evesre? Mi most ossze-vissza kelunk, semmit nem tudok kiszamitani.

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Lreta!
Akkor az enyém is végigaludt az éjszakát mert Ő meg 21 órától 4:30-ig nyomta.

Na megyek a boltba mert este vendégek jönnek( nagyon hiányzik most mondhatom) és túrós valamint meggyes rétest sütök nekik, többre most nem telik az erőmből.

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok!!
Már megint begyulladt Ameli szeme,most már 3.szor.Olyan ronda volt tegnap hogy majd elájultam.reggel voltunk a dokinál és azt mondta még van remény,de már erősen befigyel a könnycsatorna átmosás. :cry: :cry: :cry: :cry:

Ha már ott voltunk megmérettem,mert a védőnő szabin van,16 nap alatt hizot 30 dekát,tehát szám szerint minden ok,de ez a szopidili nekem elég idegörlő.Most is itt sirt az egyiken mert már nem ömlött a tej?erre gondoltam,mert átraktam másikra és akkor evett.

úgyhogy mindenkivel eggyüttérzek aki ezzel küzd.

Prenata:én fitolacot iszok,próbáltam már hogy nem,de nekem kell.

Blackrose:kérdeznék,de mire megint ideérsz már nem aktuális

Ex:ha már az őszinteségnél tartunk,múltkor nagyon az voltál ,tudod hogy senki nem akar messzebb mnni,stb..hát most én is az leszek Hozzád.nem e lehetne hogy a nevek között hagysz egy sort?mert igy nekem annyira összefolyik,már 10x olvasom mindig újra mert összefolynak a sorok és nem tudom hol jártam.na hát én ilyen béna vagyok,mit tegyek.
de azért megfontolod??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Megyek,mert mosás,vasalás,pakolás,főzés ez mind rám vár.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil! A könnycsatorna átmosás nagyon rosszul hangzik! :cry: Hogy csinálják? Mondta a doki?

Az én manóm tegnapi alvós napja után, este 11-kor aludt el, fél2-kor már enni kért, aztán 7-ig húzta a lóbört. Kajcsizott, 9-kor megint elaludt és azóta is alszik. El vagyok halva rajta. Csodálkozom, hogy nem éhes, ő, aki állandóan a cicin csüngne! :lol: Remélem nincs semmi baja! Vagy most kezdene beállni a normál napirendre? Nem tom.

Pil! Ez a cicin rángatózás, nálunk is befigyel. A bal cici a bűnös! Én is azt gondoltam, hogy kevés benne a tej, de nem. Lemértük, hogy mennyit evett bal ciciből, majd jobból, és közel egyformán, vagy balból még többet.

Reni
Kép
prenata
 
 


A talira nekem is megfelel a helyszín. Pontosan mi is a dátum, mert azt már elfelejtettem :roll:

Nyanya, mi még nem forgolódunk. Márk álltalában háton van, mert hason mindig elkezd küzdeni, és hamar kifárad, aminek egy kis sírás a vége. Egyedül apja hasán szeret hason aludni. Hátról meg csak oldalra fordulunk néha.

Macsek, nálunk már nagyon korán, szinte a kezdetektől közel azonos időpontokban ébredt fel, hogy éhes. 4 hetes kora óta pedig egy-egy alkalom kivételével csak 1x, 4 óra körül ébredünk. De nálunk a napirend is meglehetősen rendszeres. Én igazán nem panaszkodhatom.

Az allergiához nem tudok hozzászólni, mert nálunk közel s távol senki sem allergiás.

Én Laktoherbet iszom, szerencsére Márk nem hasfájós, pedig van hogy 1 litert is megiszom. A múlt héten volt, hogy a teából is, meg mindenfajta folyadékból kevesebbet ittam, hát egy picit vissza is esett a tej mennyisége. Még mindig bőven elég, csak a fagyasztóba nem jutott. Hát most megint mindent tömök magamba, és már van is eredmény.

A hasam nekem is elég nagy maradt, igaz, én soha nem voltam sovány. Sőt...! Mivel a mellem is nőtt, a párom azt mondja, még mindig megvan az arány, mert előrébb van, mint a hasam. Engem a súlyom azért is zavar, mert épp a terhesség elött fogytam elég sokat, minden ok nélkül. (úgy látszik készült a szervezetem :) ) Épp vettem új nadrágokat, meg új lukat csináltattam az övekbe, rá 2 hétre kiderült, hogy pocakosodom, és már nem is tudtam hordani őket, mert a szűk már nem volt ajánlott. Most vadonat újonnan célként ott vannak a szekrényben. Most annyi vagyok, mint a fogyás elött az előző karácsonykor.

Hát, az a szoptatós étrend elég érdekes. Szerintem összevonták egy kicsit a valóban nem ajánlott ételeket azokkal az ételekkel amik a súlyprobléma miatt nem ajánlottak.

Pil, remélem hamarosan helyreáll az étvágy, és nincs semmi komoly oka ennek.

Még a múlt héten volt téma a csuklás. Mi is sokat csuklunk, és nekem azt mondták, attól is lehet, ha egy kicsit fázik. Ilyenkor ha megöleljük, felmemlegítjük, attól is lazulnak az izmok és elmúlhat. A citromból nem kell neki sokat adni, elég 1-2 csepp, ez szinte le se megy a gyomrába, csak összehúzza a száját, meg meglepődik. Mi utána vizet szoktunk itatni vele, hogy az íz is elmúljon. Persze ezt csak akkor alkalmazzuk, amikor már végképp mindent végigpróbáltunk. Azt vettem észre, hogy a csuklás Márknál mintha azért is lenne hogy figyeljünk rá. Mindig akkor kezdi el, amikor már egy ideje ébren van és épp unatkozik. Én nem nagyon bírom hallgatni, megpróbálok segíteni.

A másik régi téma a sziget. Én nagyon sokáig laktam a közelében, anyuék még mindig ott laknak. Még a kezdeti időkben sem volt annyira zavaró, hogy ne lehessen elviselni, legalábbis szerintem. Az ablak alatt elhúzó egy-egy hangosabb autó nagyobb zajt keltett. Idén anyuék azt mondták, hogy az utolsó nap volt egy kicsit hangosabb, a teraszon is lehetett hallani. Szerintem a sziget miatti a dugó sokkal bosszantóbb. Igazából mindez az emberek tűréshatárától függ.

Tegnap voltam a 6 hetes kontrollon, és minden rendben van :) A doki várótermében voltak vagy 20-an, mindenki családostul vonult a nőgyógyászhoz. A terheseket még megértem, hogy nem akarnak egyedül közlekedni, na de a többiek? Szóval ott voltak sokan, és amikor beértem, azt hittem rosszul leszek, annyira nem volt levegő. Senkinek sem jutott eszébe ablakot nyitni. Ezen nagyon csodálkoztam.

Márknak a nyelve már a kezdetektől meglehetősen lepedékes, a dokinő, és a védőnő is többször megnézte nem szájpenész-e, de nem az. Most végre mondtak egy oldatot, amivel le lehet neki tisztítani, ne legyen belőle nagyobb gond. Kiváncsi vagyok, ezt hogy fogom tudni megoldani.

Hát mára én is jó hosszúra sikeredtem.

amandi
 
 


Sziasztok! Örülök, hogy nem háborodtatok fel azon h ffiként nézelődöm erre fele.. :P

MAcsek: Nálunk bébi eleinte éjszaka 3 óránként kelt 21-24-3-6-9

azután ahogy korábbra tettük a fürdést kimaradt az éjféli evés mert már 23-kor aludt. Most 21 az utolsó evése és fél 4 -4 ig alszik.

De szerintem teljesen normális az hogy annyiszor felkelnek a bébik akár este is szopni, hiszen gondolom éhesek lesznek...

megpróbálok felrakni egy képet Kendéről

Ja egy kérdés, Ti milyenféle fajta net előfizetést használtok, meg akarom lepni anyát eggyel, hogy ő is fórumozzon, csak nem tom milyen társaságnál fizessünk elő.


kösz üdv Nektek és a bébiknek, meg apáknak
feri Kép
klebsiella
 
 


Csandy:Gergő nagyon édes,tényleg nem látszik hogy milyen picurka volt.mivel nem küldtél képet,önhatalmúlag beraktam az egyiket a tablóba.Remélem nem baj. :lol:

Amandi:hasam nekem is óriási,meg a combom,meg a fenekem... :oops:
Sajnos az emberek bugyuták sokszor,már én is tapasztaltam,főleg buszon,mikor alig van lebvegő de félnek egy kis szellőtől.
Tök jó hogy van napirendetek4Te nem akarsz bekerülni a tablóba?

Katus,Macsek,Prenata:megkonzultáltam a dolgot a tavasziaknál,azt mondják 3 hósan sok baba "meggajdul",dilizik szopi közben :roll: :shock: :roll: ,ott is vannak páran akiknek ezt csinálja babó.
Akinek meg nem csinálja szerencsés.

macsek:most már mindenképpen Neked kell hozni meggyes pitét,mert a Katus nem is jön(sajnos).

SZILVI!:hogy is van ez a verdaügy?Már megvan?mert akkor az a minimum hogy ki kell jönnötk hozzánk valamikor!!
Hová tüntél??????Veszek Neked vaniliás karikát!! :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Prenata: Képzeld el nekünk 2 hete jött a fejlődési ugrás, 90-ről 120-130-akat nyomott szinte minden étkezés után, és azt vettük észre hogy pár napja megint visszaesett az étvágy 90-100 ra, de volt már hogy 80-nal is beérte.

amúgy mi nemigazán engedjük csámcsogni a cicin, a kezdetekben volt hogy 1-1,5 órát is rajta volt, de anyának nagyon sebesek lettek, amikor elkezdi rángatni a fejével, felemel böfi meg beszélgetés, amire általában héja sikítás a válasz és pozíciót váltunk. Nekünk eleinte a bölcső jött be utána a hónalj, most bölcső+hónalj megy. Anya 1 ciciztet, mert próbáltuk a váltogatást meg minden, de estére ilyenkor max 20-30ml teje lett.

üdv
feri :D
klebsiella
 
 


Sziasztok!

Csak gyors olvasásra volt erőm, jött a melegfront, és kiütött... :( Reggel fejfájásra keltem, és azóta szenvedek, azt hiszem követem majd Nyuszika példáját, és dobok egy szunyát.

Ex, nálunk is úgy van a kaki-eredmény, mint nálatok. Szerdán vittük, és péntek délelőtt kell telefonálni. De a férjem már ma délután felhívja őket, hátha tudnak már valamit mondani.

Egyébként mindenkinek köszi a drukkokat, aranyosak vagytok, nagyon jól esett!!! :)

Pil, tegnap lekéstük a kendőkötő tanfolyamot... Ez az én formám. Már akkor kezdődött a fronttól való szenvedésem, 45 perces gyaloglás volt, de én majd kinyiffantam, mire odaértünk, ráadásul késve indultunk, mert Julcsi rácuppant a cicire, persze nem lakott jól, így végig paráztam, meddig bírja. Szóval fél órát késtünk, a következőt meg nem volt kedvem megvárni. De legalább kicseréltem nagyobbra a kendőt. Ma ki akartam próbálni, de nincs erőm elindulni. :(

Feri, hát üdv a csapatban! :) Most már koedukált a társaság! :) Egyébként hogy-hogy nem az anyuka csatlakozott? Nem azért mert zavar, hogy apuka is van közöttünk, csak úgy gondoltam, hogy az anyukáknak nagyobb kedvük van a babókkal kapcsolatos ügyes-bajos dolgokról csevegni.

Csandy, de jó hogy vagy!!! :) Remélem most már a talink is összejön, ma gondoltam üzenni, de aztán annyira nem vagyok topon... Lehet, hogy már csak a jövő hét marad, mert hétvégén úgy néz ki, hogy Miskolctapolcára megyünk. Most utazunk először ilyen messzire, kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni a kiscsaj.
Ja, elfelejtettem beszámolni a védőnőről! Itt volt vagy másfél órát! Nagyon tetszett neki Julcsi, tök sokat fogta. Meg mondtam neki, hogy ismerjük egymást, erre kérdezte, hogy miket mondtál róla. :) Mondtam, hogy csak jókat. :)

Na, ezen a tiltólistán én is kiakadtam! Nem tudom, vajon nagymamámnak volt-e ilyen listája, hogy mit ehet, és mit nem szoptatáskor... :shock:

Szilvi, kifeküdtem, hogy nem tudsz jönni!!! Ez már tuti? És ha délelőtt van a tali, akkor sem? Az esküvő úgy is estefelé van.

Lréta, aranyos a kislány!

Nekem a hasamon főleg a kinyúlt bőr van alul, úgy lóg... :( Nem tudom, ez elmúlik-e, de ha megmarad, kiakadok! Háj nem igazán van, egyébként visszahúzódott a hasam, csak a bőr lifeg... A régi ruhák is mind feljönnek, a csíkok zavarnak még, bár már kezdenek halványodni.

Az allergiagyógyszer miatti tápszerezésen én is kiakadtam! Nekem nincs elég tejem, pótolnom kell, de az utolsó cseppig szoptatni fogok. Pedig már rég azt mondhattam volna, hogy nem vacakolok, úgyis kell tápit csinálni, nem szoptatok, így azt eszek-iszok, amit akarok. De nem tettem így, még megvan a fele-fele arány. Szerintem csak annak megy el a teje pótlás mellett, aki abbahagyja a szopit. Ja, és nekem a bal mellemben van kevesebb, a jobb többször "kattan be", én csak így hívom, mikor spriccel.

Julcsi csak háromszor fordult hasról hátra, kb. két hete, és azóta sem csinálja. És utál hason lenni. Asszem a hiperaktivitástól nem kell tartanom... :)

Pil, sajnálom Ameli szemecskéjét! Majd írj az IKEA-val kapcs.

Amandi, én már néha hagytam csuklani. Persze akkor felvettem, mikor már hangosan nyomta. :)

Nekem is lenne egy kérdésem! Koszmó űzésre milyen tippetek van? Én eddig olajjal kentem, aztán a kefécskével átfésültem. Azt hittem már végeztünk a koszmóval, de tegnap egész kis telepet fedeztem fel. Ugyebár nem nagyon látom a nagy séró miatt. És utálom az étolajozást, mert jó pár napig csuma zsír marad a haja, és olyan szaga van, mint a baromfi takarmánynak. (Régen tartottunk otthon, és mindig arra emlékeztet a haján maradt olaj szaga.) Tehát olajon kívül tudtok valamit?

Megyek, mert már hulla vagyok...

puszi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Szilvi: mikor lesz verdátok, mert akkor megdumcsizhatnánk egy Dunaparti minitalit, Pil-ekkel is egyeztetve :) Tök jó lenne. De bárki jöhet akinek kedve van. Jajj de kár, hogy nem jöttök 16-án :cry:

Kleb: üdv a csapatban. Érezd nagyon jól magad. Gratulálok a Kendétekhez. :)
Mi sem keltjük fel előbb Kendét, csak néha ő kel előbb és nem akarom óránként etetni. Viszont tegnap átaludta a fürdés idejét így megúszta szárazon :lol:
Tényleg anyakímélő a babátok. Bezzeg a miénk, ma pl. 3-szor etettem éjjel. Igaz ez csak most fordult elő először, amúgy 2-szer kelünk.
Ja Norwelléknek is Kende a babájuk :)
Amúgy nálatok, hogy jött a Kende név?

Norwell: na volt ma kaksik? Remélem nincs semmi gond Kendével.
Nagyon édes ez a pancsi kép. Teszek fel én is egyet.
Nagyon tuti a lista amit felettél, csak azt nem tudom ezek után mit fogok enni :shock:

Reni: miért kell adnod neki a normot? Ment a hasa, vagy sokat bukott?
Én ittam a Laktoherbet és használt, csak a pici hasa fájt tőle, így most a Fitolac-ot iszom. Szerintem használ. De folyadéknak is megfelel úgyhogy szerintem igyad.
Az anyaságival kapcsolatba: mindenképp te vagy az igénylő, mert te jártál nőgyógyászhoz :lol: De viheti a papírokat a párod. Én a munkahelyem keresztül igényeltem és oda is az eredeti anyakönyvi kellett, mert ráírták a hátuljára, hogy igénybe vettem.

Lreta: sajna ismerem ezt a szélcsöves dolgot, mert Kendének is 2-szer csinálta a doktornéni. :cry: Sírt is szegénykém, de hát muszáj volt. Most már jobban van, és csak a görcsoldót kell szednie. Azért a biztonság kedvéért vettünk mi is ilyen csövet, de még nem kellett használni.
Nagyon édes Noémi ahogy a Nessit hesszeli :) Látom nálatok is nő az étvágy. :)
Rendes kiscsaj, hogy hagyott benneteket aludni. Irigy vagyok. Bezzeg mi ma 3-szor keltünk etetni.

Pil: köszi a habtapi infót. Azt hiszem valamikor elmegyünk és veszünk neki :)
Én is azt hittem, hogy beállt a pancsi ideje (20.30-ra), de Kende rádöbbentette anyját, hogy nem. Tegnapelőtt már 6-tól fent volt és képtelenség lett volna odáig húzni őt. Tegnap meg simán túlaludta, így pancsi nélkül feküdt le.
Ameli szeme miatt :( Jobbulást nektek.

Csandy: de jó, hogy írtál. Ne hülyéskedj, szerintem szépen növöget Gergő.
A sérv és a vakbél miatt :( Remélem azért jobban vagytok és más gond nem lesz. Nagyon édes a képeken.

Nyanya: nálunk sincs kimondott kajaidő, de a múltkor kaja után 1 órát aludt és úgy kelt fel, hogy éhes. Na ilyenkor kéne valahogy kicsit húzni, hogy ne együnk óránként.
A pancsit meg eddig azt hittem fél 9-kor letudjuk, de már 2 napja megviccel a kicsike.
Kár, hogy nem jöttök erre mostanság. :(
Ja és mi most vagyunk 7 hetesek és nem forog még.

Kari: gratula a 3. hónaphoz. Most nézem, hogy neked most eszik 130-akat 3 hósan? Atya világ mennyit fog enni Kende 3 hónaposan???

Ex: na ma a cumi helyett megtalálta az ujját. De kivettem a szájából és betömtem neki a cumit. :) Köszi az időhúzós tippet. Majd megpróbálom ilyenkor visszaaltatni.

Katus: köszi a bogyó nevét. Veszek is ma a gyogyitárba. A babák hasára melyik bogyó használ?

Macsek: mi is össze-vissza időpontokban eszünk. Mindegy, hogy éjjel vagy nappal van.

Amandi: végre nem csak én adok citromot a csöppségnek csuklás ellen. Én teát szoktam neki adni utána.

A hasamról nem nyilatkozom, mert kiutáltok innen :lol:

Ja és nekünk egyenlőre ezek a "kedvenceink" bár ő még nem nagyon játszik velük, sőt néha üvölt velük. A csörgőt néha szokta ölelgetni, a másikat pedig ki lehet húzni és zenél, ezzel pelusozás közben szórakoztatjuk.

Kép

És itt az ígért pancsis kép.

Kép
Kapaszkodni kell, nehogy anya beleejtsen a vízbe :lol:

Puszancs
Kisvirág+Kende

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Mire megírtam a regényemet, már lettek új hsz-ek...

Feri, nagyon édi Kendétek van!
Bocsi, én lehet, hogy benga vagyok, de mik azok a hónalj, meg bölcső szoptatások? :shock: Vajon én hogy csinálom... ? Még nem hallottam ilyen elnevezésekről.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Kisvirág, nagyon tetszik a fürcsis kép! :) Komoly, ahogy kapaszkodik! :)

Feri, nekünk UPC-nk van, nem tudom, felétek van-e lefedettség. Pár nap alatt bekötötték, asszem 6900 havonta, és chello light-unk van, de nekünk megfelel ez a sebesség (512).

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Pil: Nekünk is legalább három hétig be volt gyulladva az egyik szemünk, Nekünk azt mondta a szemész doki ( pont akkor vittük kontrolra), ha el lenne záródva a könnycsatorna, születésétől kezdve, állandóan gond lett volna vele, és egyébként sem csinálnak kis babákon átszúrást, lehet a kicsit az enyémre értette.
Kamillával kellett naponta többször bőven átmosni, és el is mult, mostmár néha olyan krokodílkönnyei vannak. :(

Átfordulás: Nekem van egy táblázatom, tök részletes, hogy mikor mit kell csinálniuk, minden téren, a gyerekneurológus adta, nem korababákra vonatkozik, hanem érett babákra, nekünk kell máshogy nézni. Intervallumot ad, nem pontos időt, figyelembe veszi, hogy nem minden baba egyforma.
Ha érdekel benneteket, leírom őket!!!

Mi sem forgunk még, állandóan figyelem, csak oldalra fordul, de a tábli szerint nem is kell, de irtátok többen , hogy forognak a babák, kicsit megilyedtem.

Bár Gergő, nappal mindíg hason van, hogy erőssödjön a feje, kicsit még mindíg nagyobb a testéhez képest, de ő nagyon szeret, csak éjszakára teszem a hátára, akkor meg alszik, lehet ezért nem forog?

Csuklás: Ha Gergő fázik, mindíg csuklik, vigyázzatok a citromlével, refluxos lehet tőle, nekem legalábbis azt mondták, aki bukik, annak semmiképpen nem lehet, doki mondta.

Katus:

Ne aggodj a suly miatt, Gergő is ezt csinálja, mi is mérjük minden nap, két-három napig stagnál, utánna ugrik a suly, megértelek, mert én is mindíg kikészülök.
A korházba azt mondták, hogy vannak növekedési napok, akkor hízik sokat, addig meg csak raktároz, és utánna épít be, és ez látszik a mérlegen. Egy kicsit szerintem nehéz elképzelni, de nálunk is így van.

Na megyek, felébredtünk.
puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kisvirág!
Nálunk nincs hasmenés, illetve híg a széklet, de anyatejnél ez normális. Bukni, pedig nem igen szokott. Talán 2-3-szor csinálta idáig. A kakilás megy fájdalmas sírások közepette (napi4-5-ször is van kaki) és azért kaptuk a Normát. Bár 3. napja kapja és nem ér semmit, ugyanúgy sír és tegnap, tegnapelőtt zöldet kakilt tőle. Ma már normális szinű. De a lényegen nem változtatott, a kakilás továbbra is fáj neki. Kösz az infót az anyaságival kapcs.ban, de közben beszéltem a MÁK-kal.

Reni
Kép
prenata
 
 


Ugy látszik én is sokáig irogattam , csomó üzi azóta!

Mézgombi: Ma ott jártam felétek, majdnem rádcsörögtem, de jó hogy nem tettem, lehet, hogy aludtatok.
Jövőhét tényleg TALI!!!!!! :D :D

Koszmo:Mi ezt kaptuk a dokinőtől, bár nálunk nem volt róla meggyőződve, hogy az, de két nap alatt elmult, azóta csak időnként kenem, megelőzésképpen, nekünk könnyű, nincs sok hajunk :D

Cremor refrigerans ( hűsítő krém )

Nagyon aranyos a Kende baba, nagyon komolyan néz a világba! :D

Evés: Gergő még 100-at is alig eszik meg, kis is borulok időnként, de ez szerintem inkább suly, mint kor függő, nem?
Remélem.
Bár sokszor én sem értem, megeszik 80 tápit, tolja ki a cumit, mint akinek tele van a pocakja, de öt perc mulva 50 almalé azért lecsúszik. Lehet, hogy ennyire okos, tudja azt, ha keveslem a tápit, adok neki gyümilevet :D

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Olyan vagyok mint egy kómás veréb, csak szédelgek össze vissza, nem tudom mi lehet ez remélem senni komoly, csak fáradtság, nem szeretnék beteg lenni :( :( :( :(

Méz: koszmó ügyben a körömkefés átdörzsölést szokták még ajánlani, de mivel Julcsána gyönyörű hosszú hajacskája van szerintem elég nehéz lenne, de próbáld meg.

Kisvirág: Hidd el szerintem ez nálunk is egyszeri alkalom volt, szerintem ma éjszaja visszatérünk a jó öreg 2x keléshez. Már csak abból is gondolom, mert amíg tegnap 100-130-at evett alkalmanként, ma 50-60 g-at és ugyanúgy kibír vele 2-3 órát.

Na szokás szerint elkészítette a kaksit, úgyhogy megint nem jutottam a hsz végére, de még jövök.
:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lreta
 
 


Gombi!
Pannának is akkora a haja majdnem mint Julcsikának és én 2 napja vettem észre a koszmót a fejbőrén.
Johnson babaolajjal bekenem délután és ráadok egy vékony pamut sapit, majd fürdetés előtt egy erősebb sörtéjű babakefével jól átdörzsölöm a koszmós részt.Elég piros lett a kis fejbőre de nem fájt neki.Ezután apa fürdés közben megmosta johnson samponnal. Apa is elég intenzíven dörzsölte de ez sem fájt neki.
Egyenlőre 2x csináltuk neki többször nem kellett ismételni.
ha ez sem használ akkor jöhet az orvos és ad valami krémat de nem tudom a nevét.( Katánál kellett pedig neki kopasz volt a feje)

Feri!
Nekünk T-online előfizetésünk van ha jól tudom most akcióznak korlátlan felhasználással.

Kisvirág!
4 fajta homeos bogyó létezik a pocakfájásra mindegyik másfajta típusú fájdalomra.
1./Chamomilla vulgaris 15 ch
Ha a baba élesen sikongat, nagyon nyugtalan , dühös, nehezen tűri a fájdalmat, nehéz megnyugtatni.Gázokkal teli a hasa, vizes, zöldes bűzös a kaki.Állapota javul melegre ringatásra rosszabbodik este 9 -től éjfélig.

2./ Colocynthis 9-15 CH
Erős görcsös hasfájás esetén ha a panaszok a has maszírozására vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek.

3./ Dioscorea 9 CH
Hirtelen kialakuló és periódikusan visszatérő hasgörcsök amelyek erősödnek összegörnyedve és enyhülnek hátradőlve ill. a hát maszírozására.

4./ Lycopodium 9 CH
Az anya által elfogyasztott haspuffadást okozó ételek okozta görcsökre. A panaszok délután 4 és este 8 között erősödnek.

A fürdős fénykép haláli olyan jót nevettem itt egymagamba.

Csandy!
Igen érdekel a fejlődési tábli tedd fel légyszi.
Köszönöm a nyugtatást. úgy gondoltam, hogy várok egy hetet és ha nem rendeződik magától ( most óránként szoptatom ha fent van) akkor szólók a védőnőnek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Az "újakat " még nem üdvözöltem! Sziasztok! Régi újak is! :D
ma egész nap eddig csak a cicimen lógott Vencel, már alig vártam, hogy lezuhanyozhassak...

Kisvirág: 2 hetesen sétáltunk, babakocsiban 3 órákat aludt, igaz sírva indultunk el. Ez 1 hétig sem tartott, már nem alszik el, végig bömböl...
Egyébként a mi picúrunk is így csinál, én sem tudom húzni az időt, csak 10 percig...a tegnapi nap kivétel volt, sokat nézelődött és kihúztuk fürdésig, de néha tele pocival fürcsizünk, ami ugye nem jó...:(
Nekem is elég tejcsi megy a tejgyűjtő kagylóba, azt fagyasztom, de vajon az nem-e az édesebb szomjoltó tejcsi és nem a laktató? Hogy fog akkor vele jól lakni, ha azt kell ennie majd?

meg még volt 1 kérdés valakitől, de elfelejtettem, visszaolvasni már nincs időm...

A babuc tajkártyáját az állandómra kaptam, :( Nyíregyházára és nincs aki átvegye, az albérlőnek nem adták át és a meghatalmazás macera. Pedig ott az ideiglenes címem, nekem logikus volt, hogy ide küldik...remélem, ha visszamegy a feladónak és én felhívom őket, végre megkapjuk...már intézni kellene a papírosokat...

Nekünk Intele Com van, szeressük, kb 10es a tv-vel

Mári
mári
 
 


Sziasztok!!!:)

Tényleg elnézést,hogy nem tudok menni a talita,pedig úgy szeretném!!!:(

HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH=ezek sóhajok!!!:)

Pilchard!!!Képzeld már le rakrunk 260ezer foglalót a kocsira,és még mindíg várjuk a banktól a visszajelzést,úgy volt mára már meg lesz a kocsi,de sanyi telefonált az imént,hogy még mindíg nincs válasz!!!Fa..om!Már pedig,úgy szeretném,és így Abádszalók is ugrott,pedig kánikula lesz,de ebböl nekönk a KULA maradt!!! :lol: :shock:

Mézgombi!!!Jó lenne,kiugrani oda de mi már délelött elindulunk szerintem!
De ha Pil elküldi a címet,akkor lehet meglepi leszek,de még nem biztos!!!

Kisvirág!Ez a Kende baba milyen jófej,és tényleg hogy kapaszkodik!!!:)Mosolyogtam egyet!!!:)
akkor majd csinálunk mini talit!
de úgy ottlennék veletek a talin!
Majd vigyetek VANILLÁS KARIKÁT,és gondoljatok rám!!! :lol:


Tegnap ettem meg az utcsó doboz karikámat,így most nincsen! :(

Rághatom a körmöm!!!

Klebsiella!Üdv itt! az első és egyetlen kifejlett férfi!:)
Nagyon édes a babátok,néha azért anya is jöhet!:)
amúgy tudja,hogy te ennyi nővel levelezel?????(a kislányokat is beleszámítva) :shock:
Miben veszed ki a részed a bébinél?fürdetés,etetés,stb.
Érdekelne egy férfi szemszögéből,az a rész,hogy most te hogyan éled meg a a babára való teljes figyelmet!Lerövidítve,mert egy kicsit túlspiláztam!Szóval,hogy most a baba miatt kevesebb figyelmet kap az apa!?:)

Mindjárt etetés!!!

Ma voltam a Bobóval sétálni,tegnap voltunk a Tescóba,és akkor temették az egyik tűzoltót!(a temető mellett van a teszkó)
Nagyon sajnálom ami velük történt,szörnyű!!!:(

Mindenkinek puszi!
Jövök még,mert jön nemsoká a szomszédok,és utánna itt vagyok!!!


Ja:Blackrose:én is röhögnék a veszett dögös dolgon de akkor vonalkódos voltam! :lol:

Ex!Tényleg nyomjál egy entert a dolgok közé,mert én is jojózom! :lol:

Puszika

Kép
szgoron
 
 


Mézgombi!ne étolajat BABAOLAJAT használj,és jó a kiskefés dolog,és utánna kamilla vizes hajmosás!!!!Kapd el időben,mert utánna büdi is(állítólag)

Feri apa:Nekünk ADSL nem tudom tovább csak ennyi!!!:):(

Lreta!Édesek vagytok ketten,és gyönyörű a kislányod!!!:)

Jaj,Pilchard!!!Ameli szemecskéje miatt:(Kamillát próbáltad?Hátha!:)

Kép
szgoron
 
 


Tépem a hajam eddig 540 g-ot szopott az én 5400 g-os lányom.
Totál ki vagyok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Képzeljétek! Ma Peti csak 4X szopizott. Hajnali fél2, 7, 11, 14. Most alszik. Máskor ilyenkor legalább 6-7 cicilésen túl vagyunk. Lehet, hogy alakul a napirendünk?

Na, én hülye, hogy jártam! :oops: A gyerek fejét a gyógyszertári parafin olajjal kenegettem, és nem jól mostam le a homlokáról. Szépen rászáradt 1-2 pöty olaj, amire azt hittem, hogy kiütés! :lol: Nem mertem piszkákgatni. A férjem világosított fel, hogy nem jól takarítom le a gyereket, mert ha megdörzsöli, lejön a kiütés!!!!! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


piszkákgatni= piszkálgatni

Reni
Kép
prenata
 
 


Csandy!

Az a tábli engem is érdekelne. Légy'szi- légy'szi tedd közszemlére!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pilchard!
Balázsnak volt begyulladva a szeme mikor kisbaba volt és az anyatejtől múlt el. Próbáld ki, annál hatásosabb gyógymód nincs rá. Kis darab vattát márts bele az anyatejbe és törölgesd át a kis szemét.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Boscó(Ági) vagyok a tavasziaktól.Csak olvasni szoktalak benneteket,időm nincs írni még ide is!De most megteszem,mert most olvastam hogy Pilchard kérdezte hol csináltattuk Fannika fülbevalóját!!!!Hát ennek hosszú a sztorija,de a lényeg,MINDENKÉPPEN LÖVESSÉTEK A CSAJOKNAK!!!!!!!!!!!Én elkövettem azt a hibát hogy fúrattam,mert anyósomnak ez a hagyományos volt a szíve vágya,mert hogy az aranyfülbevalót kell belerakni!!!!Na mi marhák a párommal,ezt választottuk!Az még semmi hogy hogy szenvedett az én gyöngyvirágom,de az a szerencsétlen kozmetikus rossz helyre szúrta a lyukat!A lényeg,hogy másnap újralövettük szegénykémnek,a régi lyuk meg remélem hamarosan beforr!Vigyázzatok a babákra,és majd néha lehet hogy jövök ha nem baj!!!Csatolom az elszúrt fülről a képet!Elrettentő példának!De azért teszek egy olyan képet is,ahol már benne van a jó helyen!Sziasztok! Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

ma is szopidili,meg nyügi,meg minden. :(
megyek is bevágódoka kádba kicsit lazulni,utána kis kontroll!!


Méz:én!!gonosz anyamanó,vettem egy félkemény fogkefét,és azzal leszedtem vele a hülye koszmót!Előtte mandulaolajjal áztattam fel,ami drága de k.jó.De bevallom,volt amikor a körmömmel felkapirgáltam,mert a babakefe nem ér erre szart sem.
Emlékszem,hogy fel voltam háborodva pocakosan mikor azt hiszem Ex.irta a fogkefét,és erre tessék :lol: De azóta nincs is!!!

Kisvirág:naná hogy Peti bemegy Értetek!
fürcsis kép szuper!Nagyon megváltozott Kende manó!!
Miért nem akarod hogy szopizza a z ujját?Lehet én később szivok majd ,de most sokszor nagyon jól jön ám!

Szgoron:amint megvan a kocsi megbeszéljük a talit!!!

Klebsiella:ez a név honnan?és a 3.kende is gyönyörű!!

Volt egy kérdés egy másik fórumon,felteszem itt én: :lol:
Mi volt a legfeleslegesebb dolog amit a babának vettetek?

Még én is gondolkodom,talán csak a hajkefét tudom emliteni.

na puszka.
Katus?Macsek?

És még sokan mások! :?: :?: :?: :?:

CSajok,miket együnk a talin?Mindenki hoz valamit?vagy rendelünk vmi kaját vácról?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Üdv!

Na megint regélek egy txt fájlba, hogy el ne szálljon.

Pil, kérésed számomra parancs! Csak tudod, a nagy gépelésben mindig kimarad. Nem vagyok hozzászokva, de megpróbálok ezen túl beiktatni néhány plusz entert, jó? :D
Habitapi: már kérdzetem, de ezek szerint nálad kimaradt, abból kerül 10 db egy ezresbe?

Katus, lehet, hogy igazad van! Én passzolom. Viszont a homeos dolgokért nem mindenki rajong, és nem mindenkinek válik be...sajna. Ha elolvasod a füzetet, le is van benne írva, hogy nagyon fontos, hogy szinte 100%-ra pontosan meghatározzák, hogy mi a gond, mert egyébként még rosszabbodhat is a beteg állapota.

Lreta, mostmár fel! :D De az igazi neved nem ugrik be... :( Hiába, szőke vagyok. :D Grat. a 2 hónaphoz.

Macsek, Petinek igazából nálunk azóta van napirendje, mióta átalussza az éjszakát, de ez a napirend csak az etetések idejére, és a pancsiidőre vonatkozik. A köztes rész meg ahogy alakul... És az éjszakát kb. 3-3,5 hete alussza át, mióta meggyógyult, kb. azóta.

Amandi, mostanság Peti is rákezd a csakúgy csuklásra néha, de nála ez is elmúlik... Én még csak a jóízű böfivel tudtam "párosítani". :)
Zaj: már kétszer elfelejettem. Szóval nálunk SZIN van. Ha úgy fúj a szél, elhallatszik hozzánk! Amikor itt volt tavaly az AlphaVille, tisztán hallottam, jó, mert bizonyos számaikat imádom. :D

Feri, édi kis pufók arca van a fiatoknak. Nekünk telefonos ADSL előfizetésünk van. Gyors, és ahhoz képest nem drága, mi két gépről netezünk, és még mindig gyors! Egyébként hol laktok?

Gombi, értelek. Nálunk csak annyi, hogy az asszisztens néni telcsizett, én meg oda, hogy mi van.
Koszmó: nálunk a popsikenőcsöt kell(ene) rákenni, de Petinek ugye nyári a frizurája még mindig. És a csomagban, amit a kh-ban kaptunk felfedeztem egy Nivea kamillás sampont, ami állítólag (legalábbis a hátulja szerint) erre is jó.

Kisvirág, nálunk, ahogy írtam ökölszopi van...olyanokat cuppog, hogy csak na. És ilyenkor a cumi nem kell ám neki...rafkós. És még mi lesz később??? :o

Csandy, engem érdekelne a lista. A citromlé+bukáshoz annyit tennék hozzá, hogy kérdés, hogy mit tekintünk bukásnak...

Reni, ma Peti háromszor kakilt. Reggelinél és tízórainál szép sötétzöldet és szurkosat, du. meg folyósabbat és sárgát...
Kiütés :), de inkább lemosható legyen!

Mári, taj kártya miatt :(. Ilyenkor már csak a tanulságokat lehet levonni...sajna. Tejcsi miatt ne aggódj. Én azt gondolom, hogy ami a kagylóba megy, az vegyes, szóval elég lesz Vencelnek, max. többet eszik belőle...

Szilvi, mennek az enterek!!! Temető és Tesco, érdekes összefüggés, nálunk arra épült...na jó, nem messze, a temetőn lakópark van.

Oltás: végre megkaptuk. Nincs semmi baja még. Kúpot se adtam neki, a dokinénink szerint ettől az újtól már ritkábban lázasodnak be. Nem is aludt többet, a kajcsiért ugyanúgy visított, stb. De a nagy rohanásban (kb. 2 óránkba telt, mire megjártuk a dokit, pedig öt percre van tőlünk a rendelő) egy csomó mindent elfelejtettem: nem kértem beutalót csípőkontrollra, nem kérdeztem meg, hogy az a kicsi fehér pötty az ínyén az a foga-e, és azt se, hogy akkor a három hós oltás mikor lesz aktuális...én marha.
Ja, 6360 g és 62,5 cm! :)

És egy friss tábli!

Kép

Kép

És ha már a pocaknál tartottunk, csináltam pociképet (lehet hülyének nézni):

Kép

Na, lelövöm magam.
Szép estét mindenkinek!

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Lreta!
irigy irigy irigy az átaludt éjszaka miatt.

Ex!
köszi-köszi így sokkal jobb :) Én is néha elvesztettem a fonalat olvasás közben

Amandi!
Dátum: szeptember 16. A táblázat elején mindig ott a dátum is :)

Klebsiella!
Én is jún. 16.-án születtem :) Az egy jó nap
Net: Attól függ mire van lehetőséged van e matáv vonalad vagy UPC. Nekem UPC-s netem van. Érdemes a szolgáltató weboldalán utánanézni az áraknak.
Igazi kis pasis a fiad, le se tagadhatná, hogy kisfiú. Gratulálok hozzá. Ja és örülök, hogy végre egy pasi is idetévedt. Tali?? Jöttök? Legalább lenne egy olyan is a táblában, hogy 1 gyerek + feleség

Macsek! meggyespite??? Az jó :)

Mézgombi!
koszmó: fiamnaf is volt, de nekünk egyszerűbb dolgunk volt, mert 1 éves koráig tök kopasz volt :)
nekem a törölközővel vagy mosdókesztyűvel dörzsölés jött be vagy vannak olyan frottírral bevont szivacsok az is jó. Nekünk fogkefét mondtak annó, de azt durvának tartottam. Babahajkefe meg túl puha volt. Jól dörzsöld át törölközővel. Előtte olajozd be.

Kisvirág!
Nagyon édes Kende ahogy kapaszkodik a kádba :)

Csandy!
Én nagyon szeretném ha leírnád a táblázatot. Vagy próbáld meg lefényképezni és úgy felrakni, az egyszerűbb.
Milyen tali lesz jövő héten?

bocsó!
szegény Fanni :( de mostanra már biztos elfelejtette és büszkén virít a kis fülbevalójában.

Pilchard!
kaja: szerintem túl sokan vagyunk egy közös kajáláskoz ezért a legcélszerűbb, ha mindenki megoldja magának. Gondolom van Kosdon kajálda. Amúgy mikor lenne a tali? Mert eddig csak szept 16. ami fix, de nem beszéltük meg, hogy délelőtt vagy délután hány órakor.

Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?