Új privát üzeneted érkezett!

Pil, jó ötlet, én is lefényképeztem Julcsit játék közben. Az ő kedvencei: nyuszimuszi, zimizümi, a könyvecskéje, fáncsika (most épp fölötte lóg a ruhaszárítóra kötve), és az elmaradhatatlan alvós pelus. Remélem nem hagytam ki senkit. :)

Íme Julcsi, itt beszélget mellettem:

Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Mézgombi!!!Én is gratulálok édesanyádéknak!
Ha a kocsi meg lesz,és van kedvetek,esetleg a jövőhét után(akkor Sanyi nem dolgozik,azon a héten)szívesen elviszünk oda,és akkor mi is kilövetjük a csajszi fülét!!!Ok???

Pilchard!Én meg már azt hittem,hogy rám haraguszól,és féltem!:)
Nem írtál vissza,és ezért hittem azt!
Tejcsi ügyben mit mondjak...sajna paff vagyok!:(
Nekem mostanában röhögi a bimbót,ekkor persze én is és EGYÜTT RÖHÖGJÜK A CICIT!!!! :lol: :shock: :oops:
Egy kis kontroll,és már is jobb lesz a kedved!peti apa biztosan hajlana rá!!!:)
Add Amelinek a kömény teát!nem tudok mást biztosan a hasa fáj???
Szerintem most próbálj valami rendszert csinálni,mondjuk a három óránkénti evéssel,ha az közben is üvölt,nem alszik stb.akkor az nem a hasika!Szar lesz,de csak így tudod meg lehet,hogy más a bibi!Csak ki kell tapogatni!Este hánykor kell fel???

Most zuhanyoztam egyet,de katasztrófa volt,a kis szaros már forog,és a buta a rács-fejvédő közé szorítja a kezét,és üvölt mert nem bírja kihúzni!

Én jövök,de néha olyan szavankénti hozzászólások vannak,hogy én arra válasszolni nem tudok!!!
Aztán Sanyi ha éjszakás akkor délelött én nem tudok jönni,mert itt alszik,és akkor nem zavarom!
Ez nem védekezés ez tény!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ireta!Üdvözöllek én is!gyere sürűn!!!:)

Na megyek kenyérért!Holnap tejfölös gomba pöri lesz nokedlivel!!!

puszika

Kép
szgoron
 
 


Mézgombi!!!
Ugyan ilyen textilkönyvünk van!!!!!Szereti a szaros nagyon!!!
Látom te is játékkötős ügyben kreatívoskodsz! :lol:

puszi

Kép
szgoron
 
 

 
 

Csajok, hogy beindult a topic! Csak egy kis panaszkodás kellett! :lol:

Szilvi, Julcsi általában a fejére szokta húzni a könyvecskéjét, szeret alatta elaludni. :) A fülbevalós dolgot leegyeztetjük, előre is köszi a lehetőséget! :)

Katus, nyálkás vér van a kakiban... ( nem túl sok, pár mm, és nem mindegyik kakiban, de engem nagyon zavar.) A védőnő azt mondta szerinte hámhiányos a lyuka, azért van, tesóm szerint meg vagy vmi kórokozó, vagy tejérzékenység. Így ma viszünk mintát. Amit most fogok végrehajtani, mert ha jól hallottam, termelt egyet. :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, nem volt áram 3 órán keresztül. A mosógép már öblítésnél tartott és leállt, de 3 óra múlva ott folytatta, ahol abbahagyta. A férjem a számítógép miatt izgult, de nem lett semmi baja, szerencsére. Muszály lesz venni egy szünetmentes tápot, mert ezen a nyáron ez már a sokadik alkalom, hogy jön egy kis vihar és zsupsz elmegy az áram, a gép elszáll.
Ma voltunk védőnőnél súlymérésen. 4kg 95dkg. Holnap lesz 5 hete, hogy haza jöttünk a kórházból 3kg 40dkg-val. Az össze-vissza szopira nem mondtak semmit. Viszont a dokinő nem volt hajlandó papaverint felírni, mert "ő nem szokott". Viszont kaptunk Normaflore-t, ami bélflóra javító. Ismeri valaki?
Van egy kis szájpenészünk is. Olyan nehéz lekezelni a kis nyelvét! Szegénykém annyira sírt, amikor rózsamézes gézzel póbáltam kitörölni!
Tegnap este a gyermekem 2 óra leforgása alatt megevett 300 ml tejcsit háromszorra! Azt hittem, hogy reggelig aludni fog, de 4,5 óra múlva már jelzett, hogy enni akar.
Anyukám azt mondta, hogy hogy várhatom el pici babától, hogy 3-4 óránként akarjon enni, amikor az anyja, apja és a nagyszülők is nagyon szeretik a hasukat!!! :lol: Kösszi!
Pil! Tök jó, hogy itt vagy!
Mézgombi! :cry: a kaki miatt.
Nálunk mostanában sírás-rivás van kaki alatt. Nagyon fáj szegénykémnek, pedig híg és napjában 5-6X kakil, de baromi nehezen nyomja ki.

Ireta üdv itt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Prenata:

Nem én találtam ám,csak nem tehetek róla ,pont a tavasziaknál ezt kellett egy babának szedni,és idemásoltam Neked.

Normaflore belsőleges szuszpenzió 2 milliárd/5 ml
Hatóanyag: többszörösen antibiotikum-rezisztens Bacillus clausii spóra 2 milliárd / 5 ml-es ampulla
Segédanyag: tisztított víz
Külalak: színtelen, szagtalan, enyhén opaleszkáló szuszpenzió.
Javallat: A Normaflore belsőleges szuszpenzió a bél normál flórájához tartozó, nem patogén Bacillus clausii spóráit tartalmazó készítmény.
-A bélrendszer baktériumegyensúlyának felborulása és ennek következtében kialakult hasmenés illetve vitaminhiány kezelése és megelőzése.
-A bélrendszerben a baktériumegyensúly helyreállítására antibiotikumokkal vagy kemoterápiás szerekkel való kezelés során kialakuló eltérések (hasi fájdalom, hasmenés, hányinger) esetén.
-Bakteriális vagy vírus eredetű gyomor-bél rendszeri fertőzés miatti hasmenés, illetve mérgezésnek, vagy a bélrendszerben lévő baktériumegyensúly felborulásának, és ennek következtében kialakult vitaminhiánynak tulajdonítható gyermekkori akut és krónikus gyomor-bélrendszeri betegségek.
Ellenjavallat: -ha túlérzékeny a készítmény összetevőjére.
Mellékhatás: A készítmény alkalmazása során fellépő nemkívánt hatásokról ezideig nincsenek adatok.
Figyelmeztetés: -
Kölcsönhatás: Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók nem ismertek.
Terhesség / Szoptatás: A készítmény terhesség és szoptatás időszakában való alkalmazásának nincs ellenjavallata.
Gépjárművezetés: A készítmény a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket nem befolyásolja.
Alkohol:
Adagolás / Alkalmazás: Amennyiben a kezelőorvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:
Felnőtteknek: 2-3 ampulla naponta.
Gyermekeknek és csecsemőknek: 1-2 ampulla naponta.
Rendszeres időközönként (3-4 óránként) ajánlott alkalmazni, az ampulla tartalmát édesített vízben, tejben, teában vagy narancslében elkeverve.
Az ampullában esetlegesen látható részecskék a Bacillus clausii spórák összecsapzódásai és nem jelentik azt, hogy a készítmény bármilyen változáson ment volna át.
Az ampullát az alkalmazás előtt fel kell rázni.
Antibiotikum kezelés ideje alatt a készítmény bevétele az antibiotikum két adagjának bevétele közötti időszakban történjen.
Ha a belsőleges szuszpenzió alkalmazása során hatását túlzottan erősnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Ha adagját elfelejtette bevenni:
Következő alkalommal ne vegyen be dupla adagot, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, folytassa az adagolást az előírtaknak megfelelően.
Túladagolás: A készítmény esetleges túladagolása következtében kialakult tünetekről ezideig nincsenek adatok.
Tárolás: Különleges tárolást nem igényel.
A felnyitott ampullát a lehető legrövidebb időn belül fel kell használni az oldat szennyeződésének elkerülése céljából.
A készítmény csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül használható fel.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
Csomagolás: 10 x 5ml vagy 20 x 5ml tartály, kartondobozban.
A forgalombahozatali engedély jogosultja:
Sanofi-Synthelabo Rt., Budapest
OGYI-T-9282/01Normaflore belsőleges szuszpenzió 2 milliárd/5 ml (10 x 5 ml)
OGYI-T-9282/02Normaflore belsőleges szuszpenzió 2 milliárd/5 ml (20 x 5 ml)
Betegtájékoztató OGYI eng.száma: 15 365/41/2004

A kaki nekünk is nehezen megy,pedig hig.olyan rossz nézni ahogy szenvednek.
Köszi,igyekszem jönni.
szép a súlyfejlődés..
A dokinőre nem mondok semmit. :roll: :( :(

Méz:nagyon jó a kép,látom Julcsinak is van pár haverja. :lol:

Szgoron:hogy érted hogy este hánykor kel fel?8-fél 9 körül alszik,és 1-kor,meg 6-kor eszik.
nem tudom hogy a hasa fáj e,én már semmit sem tudok :( :(

ireta vagy Lreta?Az álomszopi elég nehezen menne nálunk,ugyanis 3 napja nappal nm akar aludni.ez is egy új szokás,hát mit mondjak?
NEM TETSZIK!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil!
Köszi az infót! Olyan mintha hasmenés ellen lenne ez a készítmény. Pedig nálunk nem az állaga a gond, hanem fájdalmas kijövetel. Ja, és képzeld, kérdeztem a növekedési ugrást is. Erre mi volt válasz? Egy nevetés! Illetve, hogy a gyerek 1 éves koráig folyamatosan növekedési ugrás van! Jó, mi?!

Pil! Amikor Ameli éjszaka felkel rögtön visszaalszik kajcsi után?
Nálunk akkor nem alszik nappal Peti amikor elmarad a séta és egész nap bent vagyunk. Nem díjazza! 10-20 percekre alszik be ilyenkor nappal. Már beszereztünk egy rozzant babakocsit az erkélyre, hogy ott tudjuk levegőztetni rossz idő esetén. Ja, mert hogy emeleten lakunk, és a pincében tároljuk a babakocsit.

Reni
Kép
prenata
 
 


pil: Hát igen úgy tényleg elég nehéz félálomban szopiztatni ha nem aluszik:D Noéminek is vannak napjai amikor már irtó álmos, de valami miatt nem bír elaludni vagy csak nagyon rövid időre. Most szerencsére beájult remélem lehúz még 1-2 órát.

Prenata: a szünetmentes táp tényleg nagyon hasznos, mert tavasszal öcsém számítógépe így ment tönkre, hogy áramingadozás volt és szétvágta az alaplapot.
:(

lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


Prenata:tényleg,azt elfelejztettem irni hogy hasmenés ellen van.Én sem értem a dokitokat.meg ezek a beszólások.

Ireta:a nevem felett találsz egy linket,ott megnézheted a bébiket.Ha küldesz egy képet emailban,beteszlek Titeket is.

Colett:még te sem küldtél.te kérdezted a lámpát amit a bnőm csinált?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sajnos nem tudok sokat írni mert halálosan fáradt vagyok.Panna egész nap sírt és csak úgy volt hajlandó aludni, hogy betettem a babakocsiba és feltalicskáztam a városba ami 40 perc erőltetett menet.
Ettől is nagyon fáradt vagyok. 2 napja ezt csinálom. Úgyhogy Pil nem vagy egyedül.

Gombi!
Remélem Julcsikának nincs semmi baja.

Éljenek a fülbevalós lányok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Colett!
Nem tudom nálad hogy van de nálunk váltva alszanak a lurkók. Éjjel Blanka virraszt aztán reggel mire Blanka elalszik Balázs ébred. Ja és Balázs mindig akkor megy kakilni, mikor szoptatok. Olyankor persze csak kiabálok szegénynek, hogy ne üljön le sehova amíg etetek, mert nem marad a wc-n. Először azt hittem véletlen így jött ki, de már rendszeres.
tali: úgy látom mindenki a Pólusba jár, akár találkozhatnánk ott is nekem közel van :) Na jó ez csak vicc, de egy minitalit összehozhatunk ott vagy az Árkádban.

fülbevaló: én még a kórházban beszéltem egy az egyetlen normális csecsemős nővérrel és megbeszéltük, hogy 3 hónaposan visszaviszem Blankát és kifurja a fülét. Persze nem hivatalosan. Ő azt mondta, hogy újszülöttnek még nem ajánlja inkább fél évesen érdemes, mert még pici a füle, de végül 3 hónapban egyeztünk meg. Már nagyon várom, olyan szép kis fehérarany füllbevalót vettem.

Ireta!
üdv. ha tudsz gyere a talira, bár tudom messze laksz, de Exdeus is lehet, hogy jön Szegedről. Van fent egy táblázat, ott látod a helyszíneket, de még nem döntöttünk.

Szgoron!
Úgy megkívántam valami jó kis pörköltet nokedlival. Lehet gomba husi vagy akármi. nyamm. Ha szeretnék főzni máris nekilátnék, de nagyon nem szeretek. Na majd anyutól rendelek, Ő nagyon finomakat főz.

kaki: nálunk meg 5 napig semmi, már hívtam a dokit, aki azt mondta, hogy anyatejesnél ez nem gond. Aztán tegnap délután az öt napja visszatartott adagot egyszerre kiadta. Háta közepétől a köldökéig, de inkább nem részletezem :) Egyből mentünk fürödni.

Nektek meddig fájt a szoptatás. Tegnap kénytelen voltam bimbóvédő nélkül szoptatni, mert nem volt nálam az udvaron és azt hittem betojok, annyira fájt. Akik bimbóvédővel szoptattok volt ilyen tapasztalatotok?

Néha olyan fáradtság jön rám, hogy azt sem tudom ki vagyok. Képzeljétek tegnapelőtt éjfélkor szopiztunk, aztán reggel 5-kor felkeltem Blanka sírására, hogy megint szopizzunk. Nagyon megörültem, mikor az órára néztem, mert eddig az éjfél és reggel 5-ös szopi között 3-kor is ettünk. Gondoltam végre végigaludtuk az éjszakát. Aztán mikor félálomban kimentem a bimbóvédőért látom, hogy az asztalon egy üres cumisüveg. Aztán az is gyanús volt, hogy Blanka új ruhában van. Én úgy beájultam éjszaka, hogy a mellettem ordító gyerekhez a férjem jött át a másik szobából és megetette, mert talált egy adag lefejt tejet a hűtőben, aztán a pisis Blankát még át is öltöztette. Ehhez persze villanyt is kellett gyújtania a szobámba, de én még erre sem ébredtem fel. Olyan félelmetes, hogy ilyen mélyen is tudok aludni, mert én mindig is éber alvó voltam.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Voltunk dokinéninél, megvizsgálta Julcsikát, így nen talált semmit, szemmel láthatólag jól van a kiscsaj. A kakija ronda, holnap viszünk mintát az ÁNTSZ-be. Majd csak az eredmény után derül ki, hogy mi van vele, valszeg bélhurut, amit vagy baci, vagy tejérzékenység okoz. Minél több tejci kéne, és kevesebb tápi addig is, míg nem tudjuk, mitől van. Így most iszok ezerrel, de az előbb is csak 50-et szopizott... :( Most itt van a szőnyegen, és kicsit be is aludt, lehet, hogy több volt a szopi, nem tudom, egyelőre elvan.

Nem írtatatok kedvenc játékot...

Pil, felrakod Amelit a játékaival? Tök kíváncsi lennék rá.:)

Megyek, fürcsi-time! :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk a nyaralásból. Az idő nem épp trópusi volt, de nem is olyan nagy baj, a lényeg az, hogy sokat tudtunk pihenni, és együtt volt a család.
Panaszkodtok, hogy nem pörög a topic, de nekem nem 5 perc volt, mire az 1 heti termést végigolvastam.

Etetés: Márk fiam már a kezdetektől 3 órás ritmust alakított ki, és 4 hetesen pedig magától tért át a 4 órákra. Persze vannak napok, amikor kicsit össze-vissza, de akkor kisebb mennyiségeket is eszik.

Az autóztatáshoz meg most már tényleg tapasztalatból tudok hozzászólni. Balcsira mentünk le, és a párom aggódott, hogy nem fogja bírni az utat, és beiktatott egy megállást félúton. Addig semmi gond nem volt, aludt, amint megálltunk már reklaámált. Hazafelé már nem volt megálló, és végigaludta az egészet.

A tej zsírosságára pedig azt tudom mondani, ha szopi után fejsz, akkor csak a maradék hátsó tejet fejed ki, ami pedig a zsírosabb összetételű tej, míg lehet hogy a baba csak az előtejet szívja ki. És tényleg létezik olyan gond, hogy nem elég zsíros a tej, az unokatesóméknál is ez volt a gond.

A korai látogatók: nálunk mindig a védőnő jön ilyen korán. Ilyenkor persze még minden szanaszét van, épp vagy etetek, vagy fejek, hogy tudjak mit enni adni. Tegnap épp hogy hazaértünk, már hívottt hogy jönne. Mondom neki nem tudom mikor lesz jó, mert a dokihoz is vissza kell mennem a 6 hetes vizsgálatra, és még nem tudom, melyik napra hív be. Erre azt válaszolta, hogy holnap (azaz ma) reggel úgyis a körzetben van, htá becsönget hozzánk, és ha itthon vagyunk akkor jön. Mit mondjak nagyon örültem neki, hiszen még a nyaralási cuccokat is el kellett volna pakolnom, mosni stb. Úgy döntötttem, ha már ő ilyen, akkor nem érdekel, jöjjön a kupiba. Persze a fiam is rátett egy lapáttal, mert 9-ig aludt :) Ráadásul még volt pár látogatónk is így a reggeli órákban. Mindenkihez hetente járt ki a védőnő? Én úgy megkönnyebbültem, mikor mondta, most már csak havonta jön. Úgyse mond semmit, és igazán gondunk sincsen.

A tali helyszínével pedig nem engem kell meggyőzni, hanem a fizikát. A mi lakásunk kb 60 m2, ami 2 szobából áll, és az egyik tele van a mi ágyunkkal, meg a babasarokkal. Szóval egyetlen sarokgarnitúrán nem hiszem, hogy elférne ennyi ember.

A fényképek előhívatásánál érdemes körülnézni, mert épp mindig máshol akciós. A tar.hu-n, illetve a www.fotolab.hu-n is lehet regisztrálni, e-mailben elküldöd, és kiválasztod melyik üzletben szeretnéd átvenni. Van hogy ingyen is adnak képeket.

Volt még egy csomó téma, amihez hozzá akartam szólni, de mire az olvasás végére értem, a felét el is felejtettem. Majd csak eszembe jut.

Képzeljétek, a fiam ma adott nekem egy pihenőnapot. Nyűgös volt, gondoltam kitolom a babakocsiban a kertbe. Ott aztán jól elaludt, de hát nem hagyhattam egyedül, így én is kifeküdtem mellé napozni. Egész nap ott voltunk, csak enni ébredt fel. Gondoltam legalább ott elolvashatom a hozzászólásokat, de valami nem jó ott a netkapcsolattal. Párom mondta, majd még valamit kipróbál. Úgyhogy ma olvastam és napoztam. AZt hiszem éjjel meg lesz még ennek a böjtje.

amandi
 
 


Én most a DM-be adtam be a képeket. De a Rossmann-ban is van akció. Ingyenképről most nem tudok, de szokott lenni. Volt régebben pl a rossmannál is. Én egy csomót előhívattam akkor. Több email címre is rendeltem.

talihely: már tényleg túl sokan vagyunk még egy kertesházhoz is hiába nem mennénk be a házba. Annyi babakocsi még összecsukva sem férne el a kertben. Pedig én szívesen mentem volna hozzád.

Akkor mi maradt? Pesten semmi helység nincs amit bérelni lehet?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Üdv!
Mi anno a Média Marktban hívattunk elő ingyenképeket. De most ugye ebben a bababónuszos csomiban is van féláras kupon 100 képre, jövő év aug. végéig lehet felhasználni. Kitaláltam, hogy kivárom Peti egyéves szülinapját, és akkor beadunk egy rakat képet előhívatni. :D
Gombi, kaki miatt :(. Ezzel tényleg az gáz, hogy senki nem tudja megmondani, hogy egyáltalán honnan jön ki. De Petinél is így kezdődött (hasmenéssel párosulva).
Pil, akkor mostmár jössz?
Egyébként maximálisan megértek mindenkit. Napközben csak akkor tudnék jönni, ha Petit otthagynám a dédszüleire. Így is ott van, de én is ott vagyok, ugye ott meg nincs szgép, nem hogy internet. :D Így jövök este, miután elaltattam Petit.
A napközbenről még annyit, hogy Peti csak akkor alszik, ha hozom-viszem a kenguruban, na meg a dédije ölében az udvaron.
Lreta, üdv ismét itt! Hol szültél, a klinikán?
Reni, olyan nagynak tűnt a "folt", nem gondoltam, hogy kiütés. Petinek csak pöttyei voltak, nem voltak ilyen nagy kiterjedésűek.
Szilvi, hogy vagytok? Úgy irigyellek a két hós oltás miatt...ti már rég túl vagytok rajta, Peti meg csak csütörtökön kapja (remélem, legalábbis).
Na most ennyi, ha valakit kihagytam, kéretik reklamálni!
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ja, kimaradt: Peti állandóan keresztbe fordul az ágyában. Tegnap már odatettem egy plüss kismacit a feje és a rács közé, mert egyébként "nekimegy". :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam irni mert fagy a gépem egész du.,holnap Peti megnézi.

Ezt Olvassátok el!!!!!!
Nos látom nem sikerült tali ügyben dönteni.Most viszont kérek Mindenkit figyelmesen olvassa el amit irok,mert nem fogadok el utólag reklamációt!! :lol: :lol:
Tehát!A bnőm kántor itt a katolikus templomban,és felajánlotta hogy mehetünk a plébániára.Van konyha ,vc,több helyiség,előtte fű.Nem kell csili-vili helyre gondolni,de mint sokan mondták nem a hely számit hanem az hogy eggyütt legyünk!!Szerintem mindenki hoz egy kis apróságot,és akkor lesz sokféle kaja.
Nem akarok senkit meggyőzni,nem sértődök meg akkor sem ha a többségnek ez nem felel meg.Végül is ez a lényeg:
Szeretettel várok minden kedves topiclakót(s családját) akinek van kedve eljönni 2006.szeptember 16-án a K...-i plébániára egy baba-mama találkozóra.
Egy kérésem van,a hét végéig irja meg mindenki hogy jön e vagy sem,mert be kell irni ott egy könyvbe.

Nyanya:Hozzád lenne egy kérésem ha vállalod.Olyan klasszul vezeted a táblát,megtennéd hogy összeirod kik jönnek.Ha nem az sem gond,csak akkor ird meg.de azért jó lenne.
:D :D

Ne haragudjatok,most nem irok mert én is hulla vagyok.
Mézgombi:reméljük Julcsinak nincs komolyabb baja.Sok drukk!
Kép holnap,BOCSI!!!

Katus:látom nem csak mi szenvedünk :(

Ex:jövök :lol:

Nyanya:Pogit beirhatod hogy jön férjjel,mert beszéltem vele,de most nyaralnak,csak vasárnap jön haza.

Többre nem futja most :oops: :oops:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ja,csajok:Nem lakik vki közel az ikeához?Vagy nem jár vki mostanában arra?ha igen kérem jelezze.Köszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil!

Megnéztem a babucikat annyira aranyosak, mind gyönyörű :lol: küldök képet, remélem megkapod és akkor már mi is táblalakók leszünk. Találkozóra sajna nem tudunk menni, :cry: mert szinte októberig be vagyunk táblázva, de majd legközelebb.

Ex!
A kórházban szültem, egyébként mi személyesen is ismerjük egymást, együtt jártunk szülésfelkészítőre. :)
A keresztbefordulást Noémi is produkálja, úgyhogy már nem is foglalkozom vele, hogy hogyan rakom be a kiságyba, mert úgyis megfordul :lol:

Ma extra nyüszis volt Noémi allandóan nyáladzik szerintetek lehetséges hogy ennyi idősen elkezdtek a fogai kötődni? Most két hónapos. Most nagy nehezen elaludt remélem legalább 3-ig bírni fogja.

Nah megyek elrakom magamat holnapra sírásmentes éjjszakát mindenkinek :lol: :lol: :lol: :lol:

lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


Pil!

Most vagy 3x küldtem neked el a képet emilbe, vagy egyszer sem, mert lefagyott a freemail és nem tudom, hogy elment-e vagy nem úgyhogy légyszi szólj, hogy megkaptad-e.

lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok,

Nalunk is van mar szunetmentes tap a szamitogephez, sot most mar olyan eloszto is, ami kivedi a magasfeszultseget, mert tavasszal egy vihar alkalmaval leszakadt egy faag a kertben, az ra a villanyvezetekre, es az egesz hazban nem viccelek, de 380 volt keletkezett. Minden tonkrement, ami be volt dugva, prsze a biztosito nem fizet, mert ez masodlagos karnak szamit!!!!
Az a jo, hogy a sogorom szunetmentes tapokkal kereskedik. :)

Amiota van a baba nekem se okoz problemat az elalvas, pedig regen minden zajra felebredtem, most meg csak leteszem a fejem, mit nekem a sziget fesztival! :)

Most nem is volt idom az egesz napi termest elolvasni, ne tudok tobbet reagalni. :(
Pil: orulok, hogy ujra koztunk vagy:)

Megyek dinnyezni, es aludni, talan lesz kontroll is:) Holnap lesz a 3 eves hazassagi evfordulonk, de nem tudunk sehova menni, Andris meg nem eleg tolerans. :(
Viszont jonnek hozzank vendegek, sutok meggyes pitet! Mar nagyon varom, az az egyik kedvencem.
Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Pilchard!
Jóhogy vállalom ez nem kérdés.
most én is megyek aludni, mert mindjárt ráesek a billentyűre.

Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Macsek!
ha már itt vagy nyilatkozz a taliról

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ritkán jövök, de engem annyira lefoglal Kende, hogy csak olvasni tudlak benneteket. Egy hsz-t több napig írok, mert mindig valami miatt abba kell hagynom.
Nektek hogy van ennyi időtök? Én osztom be szarul az időm? Vagy ha nagyobb lesz a picúr akkor több időm lesz? Néha nosztalgiázok, hogy amikor pocakos voltam egész nap itt lógtam. Hiányzik is nagyon.

A tegnapi napunk nem állt másból csak szopiból. Egész nap csak etettem. Lehet, hogy nő az étvágya? De már így is annyit eszik, mit akar növelni? Már majdnem 5 kg-ok vagyunk.
Most este meg nem akar elaludni. Már 6-tól ébren van és bömböl. Megpancsizott, evett, komfortszopizott, dajkáltuk és csak üvölt. :( Szerintem hisztis sírás, de nem vagyok benne tuti. Most apa "rugdossa" őt a bébihordóba, hátha elalszik. Szép kis éjszakánk lesz...

Doren: jó pihit a Balcsin. Anyós miatt :( Nagyon kis cukik a gyerkőcök.

Nyanya: hogy van a cicid? Remélem már okés. Nekem a dokinéni ajánlotta, hogy kaja után adjam be Kendének. Szerintem hatásos, mert jókat büfizik.
Jól beájultál tegnapelőtt. Édes a férjed, hogy megetette a kicsit.

Pogi: köszi a válaszokat. Nekem leginkább hason szeret aludni Kende, de én nem szívesen teszem így le, de nem tudok mit tenni ellene.
A nyála meg egyre jobban csurog. Olyan édes néha, amikor bubit fúj belőle :)
De jó neked, hogy tudsz a kagylóba gyűjteni. Nekem kb. 1-2 csepp menne bele.

Encus: ne parázz azon, hogy mennyit eszik Eperke. Úgyis jelzi, ha éhes marad. Na meg nem aludna egyhuzamban 4 órákat!
Fejés: az elején nekem is csak pár ml jött le. Most meg néha a 40 is lejön. Igyál nagyon sokat.
Nekem is el szokott telni kb. 1 óra az etetés a fejés között, de nem szokott ebből gond lenni, mert én egyszerre csak 1 ciciből etetek. És mire újra arra a cicire kerül a sor addigra lesz benne elég tejcsi.

Pil: igazán nincs mit a gyógyszertárral kapcsolatban. Jó az a gyógyitár, csak azt nem szeretem benne, hogy kicsit lassú a kiszolgálás és általában sokan vannak. A párom meg csak vigyorgott, hogy nem ismerted meg őt. Nem sértődékeny fajta :)
Amúgy az anyum vigyázott Kendére, míg mi moziztunk. Előtte fejtem le tejecskét neki, amit meg tudott hamizni. Így volt kb. 5-6 óránk mozizni :) Pesten voltunk és a Túl a sövényen mesét néztük meg. Aranyos volt, nekem legalábbis tetszett.
Köszi neked is a válaszokat. Lehet, hogy már most kötődik az ínye, mert csurog a nyála. Én is hason altatom, mert háton nem akar elaludni.
Mi az a habtapi? Hol szoktatok babacuccot vásárolni Vácon?
Szopi gondok miatt :(
Kedvenc játék: nincs, mert még nem érdekli őt egyik sem. Meg akarja enni őket, és mivel nem ehetők így üvöltés lesz így el kell szedni tőle mindent.
Mi szívesen mennénk a talira! Remélem a párom nem akkor fog dolgozni (ez sajna csak hó végén derül ki). Még akkor is megmondhatom vagy az már késő???

Zsu: nekünk már 5-6 hetesen látszott az oltás és már 3-szor ki is fakadt neki. A fejésre én is kíváncsi vagyok meddig érdemes csinálni. Jó pihit nektek.

Katus: neked is köszi a választ. Én is szívesen altatnám háton, de ő nem akar.

Szilvi: aranyos vagy, hogy hiányoltál. Le a kalappal, hogy 2 hónapig minden éjjel egyedül voltál Renivel.
Én is szívesen csatlakoznék hozzátok a Duncsi parti sétához, persze, ha nem zavarunk :)
Milyen volt Szalókon? Én láttam a Sziget filmet. Szerintem is tők jó.

Colett: köszi a választ neked is. Mi is hason alszunk jobban. Tényleg most, hogy írod a babakocsiba nekem is háton alszik. Biztos, mert zötyög alatta a szekér :)

Macsek: sziget miatt :( Nekünk nem esik le a zokni. Sőt morcos is vagyok, mert némelyik olyan szoros, hogy bevágja a lábát.
Kende is rágja az öklét, az okát nem igen tudom, mert valamikor kaja után csinálja, tehát éhes nem lehet. Szerintem az ínyét dörzsöli.

Ex: mi is már többnyire hason alszunk. Úgy látom a hsz-ekből, hogy többen altatjuk hason, mint háton.

Mézgombi: nagyon édi Julcsa baba. Ugyanilyen kengurú-macis plédje van Kendének :)
Drukk, hogy jók legyenek a kakis eredmények.
Nekünk nincs kedvenc játékunk, mert még nem érdekli őt egyik sem. Meg akarja enni őket, és mivel nem ehetők így üvöltés lesz így el kell szedni tőle mindent.
Amúgy én igyekszek annyiszor jönni amennyire az időm engedi. Viszont sokszor úgy érzem fölösleges írnom, mert néha senki nem reagál az irományomra. Ennek ellenére azért igyekszem jönni és írni mindenkinek egy-két kedves szót. :) Lehet, hogy túl sokat írok egyszerre és unalmas vagyok. De hát ez van. Nem érdekel úgysem tudtok elűzni :wink:

Mári: azért néha adj jelt mi van veletek.

Lreta: üdv a csapatban. Kende drágám 7 hetes és állandóan nyáladzik. Szerintem is a foga lesz.

Preni: Szépen nő Petike :) Jó hallani, hogy nem csak az én fiam kajagép. :)
Érdekes, hogy a dokinő nem írta fel a papaverint. A normaflore-t mi is vettünk. Azt mondta a védőnő, hogy ha sokat bukik, vagy megy a hasa akkor adjunk neki egy-két ampullát, hogy a bélflórája helyreálljon. Még eddig nem adtam neki. De néztem, hogy 1 ampulla olyan nagy, azt nem tudom neki egyszerre beadni.

Amandi: örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Legalább pihiztetek.
Védőnő: szerencsére hozzánk nem jön hetente. Néha ő is csak telcsizik, hogy most feljönne. Ilyenkor mindig megmondom, hogy most nem jó, jöjjön ekkor vagy akkor. Ő igazodjon hozzám és ne én hozzá, ha már nem jön hetente.

Na azt hiszem pótoltam a lemaradásom. Lehet, hogy túl hosszú lettem bocsika.

Felrakom az első igaz mosolyunkat, amit a nagyijának dobott.

Kép

Puszika
Kisvirág+Kende

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok,

Pil, Katus: nalunk eddig meg nem aludt Andris napkozben, max. 10-20 perceket. Jo ha reggelizni, es ebedelni tudunk. En sem szeretem!!!
Nyanya: en ma csinaltam rizseshusit! Imadok fozni!!! Nyami, nagyon finom lett, es akkora adag, hogy szerintem 3 napig ezt esszuk:) Es anyoson kuldott gyumilevest!
Mi is mennenk a talira, remelem nem jon kozbe semmi.

Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Kisvirág!
köszi már jól vagyok. Hasonfekvés nálunk is bejön. Ma pl az éjjel 2 órás kaja után hason tettem le és reggel 7-kor kelt. Ilyen még sose volt. 5 órát aludtam egyhuzamban. El tudjátok képzelni mekkora élmény volt.

Macsek!
Rizseshusi is jöhet :) gyümölcslevest nem szeretem, kivéve az eperkrémlevest, de az most nem jöhet szóba a szopi miatt.
Olyan jókat főz itt mindenki, hogy mindig csak csurgatom a nyálam.

Ma nagy szabadság van, kettesben vagyunk Blankával. Nem is tudom mit kezdek majd ezzel a rengeteg szabadidőmmel. Fiam nyaral a nagyszüleivel én majd csütörtökön megyek utána.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyilatkozzatok tali ügyben! Kosdi templom a helyszín. Ki jön ki nem jön?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Jó reggelt!

Nem akarom elkiabálni de talán elalszik panna most tettem be az ágyába.

Sajnos mi nem fogunk menni erre a talira. meg hánytuk vetettük és most nincs rá keretünk mert szeptember végén menni kell anyósomékhoz Székesfehérvárra és azis egy rahedli pénz.

Nagyon szeretnék veletek személyesen is találkozni és mindenkinek a babáját látni.remélem lesz még rá alkalom, hogy így összejöjjünk.

Pil!
Megnéztem a térképen hogy hol laktok, hát biztosan nagyon gyönyörű helyen.A közelben a Duna buckák is vannak irigyellek érte.
tegnap úgy volt, hogy vendégek jönnek hozzánk hát gyorsan elszaladtam venni egy doboz carte dor madártejest.A vendégek mégsem jöttek így a doboz felét nekem kellett megenni. :roll:
Ja én nagyon ügyi vagy, hogy megszervezted a tali helyet!!!

Nyanya!
Én soha nem szoptattam még bimbóvédővel úgyhogy nem tudom milyen lehet. Kb 1 hete nekem is elkezdett fájni megint a szoptatás nem volt olyan fájdalmas mint az elején de egy kicsit hasonlított rá az érzés. lehet, hogy most elkezdte még erősebben szívni.

Gombi!
Pannának egyenlőre még nincs kedvenc játéka viszont azon nagyon tud mosolyogni ha az apja röfög neki.
Ez a kaki dolog szörnyen hangzik, remélem nem lesz tejallergiás.

Macsek!
Az elmúlt pár napban nem alszik napközben vagy amióta megszületett?

Kisvirág!
Kende baba nagyon cuki.

Lreta!
Leírhatnád, hogy mennyivel született a babád, azóta mennyit gyarapodott, szopizik-e vagy tápizik is?
Fáj-e a pocakja, alszik-e éjjel? stb.
Egyébként nekünk egyidősek a gyerekeink az enyém 2006.06.12.-én született.
A vonalzót nem tudom, hogy kell felrakni azt talán Pil leírja neked, ha szépen megkéred.

Ex!
Panna 2 hetes korától körbe forog az ágyába én már nem is foglalkozom vele Kata ugyanezt csinálta.

tegnap voltunk a védőnőnél megmérni Pannát, tehát 2 hónaposan:5410g és 60 cm ( születési:3900g, 52 cm, 1 hónaposan 4440 g és 57 cm volt)

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!!

Nyanya:de jó hogy irod,köszi!!! :lol:
tegnap elfelejtettem irni nagyon tetszett az alvós story,meg hogy a férjed milyen jó fej!

Prenata:mostanában szerencsére visszaalszik rögtön,de hetekig volt az hogy egy héten min.2x úgy döntött az 1 órás kaja után hogy Ő kialudta magát.Na az nagyon szar volt,mert akkor voltam a leghullább.Nem játszottam vele hogy ne ingereljem de ott ültem a kiságy mellett,Ő vigyorgott egy éjjeli fénynek,és mikor már 3-at ásitott akkor hasra raktam,bekapta az ujját és elaludt.De ez volt amikor 1,5 órát is igénybe vett,nekem meg majd leesett a fejem.


Ireta:nem kaptam meg :( Küldd újra!
Vonalzó:megirom ha az én gépemen leszek,mert igy fejből nem emlékszem melyik kódot kell bemásolni.

Macsek:köszi.
én is imádom,küldhetsz!!!!!!!!!!Az a kedvencem!!esetleg hozhatsz a talira!! :lol: :lol:

Katus:jajj de kár hogy nem tudtok jönni!!!Persze érthető,mert elég messze van,de akkor is kár!!!
Panna 8 cm-t nőtt két hónap alatt?az szép.

Kisvirág:ez a habtapi-amin fekszik.eddig csak kicsiben ismertem,de ezt most hozattam és kiderült hogy ez ilyen óriási.

Kép

A picurkában szoktunk vásárolni,a művházzal szemben.
Kende hogy megváltozott,nagyon édes.
Szeretnék kérdezni vmit,irok amelinek blogot,de nem publikus,és szeretném felrakni egy képet a taliról,ahol egymás mellett vannak Kendével.Lehet?
Örülök hogy Józsi nem sértődős!
a talival kapcsolatban meg,csak akkor jönnél ha Józsi is?Mert Te itt laksz egy köpésre,ha nem tud jönni,attól Ti még kijöhettek,Peti bemegy értetek szivesen.Ird meg!


Mézgombi:ezek a legfőbb kedvencek:
Kép aztán Ők Kép

De mi már igy nyomjuk
Kép Meg igyKép

De azért a poén:egy játékának sem beszélt ,sikongatott még annyit mint nekik: :wink: :wink:
Kép

35 db spotlámpa van a plafonon,igy bármerre néz fekve azt látja,de imádja őket. :lol: :lol:
Julcsikának drukk!!!

Most megyek.Puszi

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard!
De jól néz ki az a szpot lámpás szoba. Hány ablaka van? Körpanorámás?
Mi még nem játszunk, de már kezd nézelődni. Megnéztem én is térképen, hogy merre laktok és nagyon klassz lehet. Vácra imádok járni a dunapartra olyan szép. Milyen utcában van a templom. Csak azért kérdezem, mert útvonaltervezőbe be szeretném írni.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok!

A photo Hall-ban aug.17.- 31.-ig 200 digikép 3799 Ft. Most 25 képet ingyen kaptunk, kaptam kupont a babacsomagban anno.
Nekem nem fogadja el már a cicit bimbóvédő nélkül, pedig meggyógyult és kísérletezek. A játszócumit sem fogadja el, mert kicsi a védőhöz képest és nem tud vele cuclizni, pedig amikor 10 perc alváés után visszakéri magát cicire, jól jönne a cumi.
Mintha kevesebb lenne a tejcsim is, azt mondták, ha sűrün cicizik szopi nélkül, akkor nem tud termelődni a következő szopiig. Most nem tudom, a hasa fáj, vagy éhes marad...
A talit megbeszélem férjúrral, remélem rábólint. Ha nem, akkor meg nem tudom még eldönteni, mert egyedül szeptemberig nem tudom tudunk-e menni, mondom, most még a séta sem megy :(
Most ennyire tellett: Mári
mári
 
 


Sziasztok,
Katus: Andris osszesen az elso par napban volt hajlando aludni nappal, de azota nem:((( Nagyon rossz, mert estere annyira faradt, hogy nincs ereje szopni. Olyankor egyebkent is sokkal kevesebb a tejem, igy meg gorcsolok is, hogy nem tudom jollakatni :( Mi ket het alatt 5200 grammra gyarapodtunk, es 63 cm mertek, de ez lehet, hogy egy kis tulzas, bar ki tudja, mert a 62-es rugik eppen hogy jok ra!
Tegnap kaptunk az egyik szomszed lanytol egy jatszoallvanyt, most tobzodunk a jatszoszonyegekben. Olyan jo lenne, ha mar el tudna foglalni magat hosszabb idore is. Ma rengeteg dolgom van, mert vendegek jonnek, sutni, takaritani kell.....

Megyek is, udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Szép jóreggelt mindenkinek!

Kisvirág: Nekem is gyanus, hogy a foga, mert nagyon azokat a tüneteket produkálja.

Nyanya: Én a kórházban bimbóvédővel szoptattam, és aztán elhagytam, tényleg fájt utána, de kb 3-4 nap alatt "megszoktam" most már meg sem érzem, csak akkor, ha nagyon tele, úgy még az első pár szívásnál fáj.

Katus: Noémi 3650 grammal és 55 cm-el született hajnali 4.35-kor szerencsére két órás vajúdás után. Nagyon nagy küzdelem volt, de sikerült elérni, hogy már csak szopizik. Az elején alíg volt tejem de mostmár elég neki. Az elmúlt egy hónapban 1 kilót hízott és 4 centit nőtt, úgyhogy biztosan nem éhezik :lol: A méresen 4950g és 59 cm volt.
Most aluszik mint a bunda bár szerintem 20 percen belül kelni fog, mert fél 7-kor kajcsizott és ilyenkor dög éhesen kel.
Szerencsére a hasfájás is elkerül minket, úgyhogy mindent ehetek, persze csak mértékkel, de azért a "tejszaporító" jégkrém és csokika nálam is befigyel naponta. Éjszaka általában 2-kor kel utána pedíg 6 és 7-között. Annak nagyon örülnék , ha ez a 2-es kelés kimaradna, mert mi elég későn fekvők vagyunk (éjfél-1 óra) és így elég keveset tudok aludni kettőig, de addig is reggel kompenzálom, a második gyerek mellett már úgysem lesz időm erre :lol:

A vonalzó gond időközben megoldódott tegnap adíg kisérleteztem amíg sikerült beeszkábálnom :lol: :lol: :lol:

Pil: küldöm a képet, remélem több sikerrel járok, mert a freemail néha az agyamra megy már egy csomószor jártam úgy hogy vagy sokszor küldte el a levelet, vagy egyáltalán nem. :evil:

Na megyek megnézem mit alkossak ebédre. :)

lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


lreta!
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a részleteket.De jó neked, hogy nem hasfájós Noémi.Sokan irígykedünk rád emiatt.

Macsek!
A nemalvás miatt nem irigyellek de azért ugye nem sír folyamatosan?
Séta közben sem alszik el?
Mert nekem az mindíg bejön még akkor is ha fáj a pocak.
Ha pedig kint vagyunk a nyaralóba akkor szinte csak szopizni kel fel.Gondolom a jó levegő miatt.

Pil!
Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudunk menni.
Igen valóban 8 cm nőtt bár nekem fel sem tűnt csak, hogy nem jók a ruhái.
nagyon jól nézhet ki a házatok ti terveztétek? Nem tennél fel néhány képet a többi helyiségről is meg a házról?

Virágzik a parlagfű és én allergiás vagyok sajnos, normál esetben szedem a gyógyszeremet ilyenkor de most a szoptatás miatt nem lehet. Nagyon szenvedek már az ablakokat is becsuktam.
Remélem anyukám tud valami homeos gyógyszert intézni.

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok!!!

Háááát tegnap írtam egy hosszút elszállt. Most neki álltam olvasni... erre haza jött a fiam és persze mivel Adél alszik, anyázni akar.

Na de képet dobok, és aztán nem ígérek semmit, de igyekszem, nagyon igyekszem. Baromira elkeserít hogy semmire nem jut időm amire régen vígan. (most is csak azért tudok írni, mert anyuéknál eszünk)

Pussz!!

Kép a kincsecskéim

Kép az ifjú padavan

Kép naaa Tomi mondj valami frappánsat

Kép hello

Kép júúúúúj deee izgiii

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Reggel apa volt a kaka-futárszolgálat, a mintát is ő vette le, egy hős! :lol: 3 nap múlva eredmény, szorítsatok...

A TALIRA JÓHOGY MEGYÜNK! MÁR NAGYON VÁROM!!! :lol: :lol: :lol:

Katus, és pont te nem tudsz jönni, az egyik fő aktivistánk! :( Nagyon sajnálom, úgy szerettem volna veled találkozni!!!
Rajtam kívül minden nő allergiás a családban, emlékszem, tesóm is nagyon szenvedett... Alig mert kimozdulni otthonról. Nagyon rossz lehet! :(

Pil, klassz a "játszótér"! Mostanában már Julcsi is kezdi megszokni a hason létet, általában be is alszik... :) Ő meg úgy szokott "játszani", hogy ami fölötte lóg, ahhoz beszél, meg vigyorog rá. Most itt durmol mögöttem, kihoztam, mert még nem aludt, erre magához húzta a pelust, és beverte a szunyát. Julcsi is imádja a fényeket, szinte megigézve nézi! Asszem odalenne attól a sok lámpás szobátoktól! :)
Ja, mi IKEA közelben lakunk, 5 perc. Mi kell? :lol:

Blackrose, nagyon helyesek a kincseid! :)

Kisvirág, egyáltalán nem vagy unalmas!!! Sőt, én szeretem olvasni a hosszú hsz-eket! Kende nagyon sokat nőtt, és egyre jobban hasonlít az anyukájára! (Na most biztos gondoljátok, hogy ez a mániám, felfedezni, melyik baba kire hasonlít... Pedig egy csomó észrevételemet még meg sem írtam...:) )

Lréta, gyors szülés volt! :) Szerencsés vagy! Hasfájás nálunk sincs, és mázlim van, mert napközben is sokat alszik, ha meg fent van, akkor is tünemény, beszélget, vigyorog. Nagyon nyugodt baba.
Szegeddel kapcsolatban mindig gyengéd érzelmek fognak el, ott születtem! :)

Nyanya, egyszer én is aludtam be ordító gyerektől 20 cm-re, még otthon voltam Félegyházán, anyukám jött át. Hiába szólítgatott, nem mozdultam, már apát is áthívta, azt hitték, hogy rosszul lettem. Aztán magukhoz betették a gyerkőcöt az ágyba, úgy aludtak, nekem meg reggel mesélték a történteket, alig akartam elhinni, csak rémlett, hogy apa ráz, és kérdezi, hogy értem-e...

Ex, emlékszem, Petinek is volt hasonló kaka-baja. Remélem mi is megússzuk egy fertőzéssel, nem lesz komolyabb... De neki mondjuk ezen kívül nincs semmi más tünete.

Ma megyünk kendőkötő tanfolyamra, kíváncsi vagyok, milyen lesz.

puszi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Nah most jön az, hogy húzom az időt, mert két órája annyira bekajált, hogy moccanni alíg bírt, most kelt fel és afféle jelzéseket produkál hogy eheztetve van. Beraktam a hordozóba és a kedvenc játékának magyaráz (egy zöld Loch Nessi szörny skótsapkával a fején, nagy piros nyelvvel). Remélem ellesz még egy darabig :lol: :lol:

Katus: igen Én is mázlistának tartom magam amiért nem hasfájós Noémi, remélem most nem kiabáltam el:)

Black: gyönyörűek a csemeték!!!

Méz: igen a szüléssel tényleg nagy szerencsém volt, pláne úgy, hogy mivel túlhordtam úgy volt, hogy reggel indítják de szerencsére Noémi hallgatott rám és elindult magától:)))))

Na megyek, mert végleg elveszítettük a türelmünket és már nagyon sírunk:((((


lreta

Kép
Kép
lreta
 
 


Blackrose:édesek a gyerkők!!

méz:hú ez klassz.skypon megdumáljuk,ok?(ikea)
drukk a kakaieredményhez!!!!!!!
én is ,majd oktass ki engem a kendőkötésről

ireta:betettelek a táblába

bocs a kisbetűkért,szopizunk.én nem :lol:

katus,nyanya:köszi,majd rakok fel képeket.ez a nappalink,egybe van amúgy a konyh,étkezővel,a 3 helyiségen van 7 ablak,meg teraszajtó.jó világos

ameli tiszta nyűgike már megint

már úgy várom a talit!!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Macsek: nálunk hétvégén volt rizsihusi, Imádom nagyon. Ma rakott krumpli a menü.
Az tényleg nagyon rossz, hogy semmit nem alszik Andris napközben. Estére meg tiszta fáradt szegény és gondolom nyűgös is.

Nyanya: örülök, hogy jobban vagy :) Néha Kende is képes 5 órát aludni egyhuzamban, de sajna általában ez nappal van.
Minket is beírhatsz a talira! Amúgy mi Vácon lakunk, úgyhogy ha erre jársz talizhatnánk. :)

Katus: kár, hogy nem tudtok jönni a talira, de megértelek.
Köszi Kende dicséretét. Ma én is kicsaltam tőle egy vigyort :) Panna jó nagyot nőtt.
Én is allergiás vagyok. Ma már befújtam az orrom, mert nem bírtam tovább. Ha van valami jó kis homeopátiás bogyód akkor írd meg légyszi.

Pil: ilyen habtapit én is akarok venni. De mindenhol csak számosat láttam és az nem kell. Ez mekkora négyzetméterben és hol és mennyiért vettétek?
Nyugodtan tedd fel a blogra Ameli-Kende párost :)
Hú az tök jó lenne, ha Peti lejönne értem, akkor nem kellene Józsihoz alkalmazkodnom, ha esetleg dolgozik. Megköszönném és akkor így tuti mennék a talira.
Ameli egyre édesebb. :) Olyan jó, hogy ő már érdeklődik a játékok iránt.

Mári: először nekünk sem akarta elfogadni a játszócumit, mert túl nagyra nyitotta hozzá a száját. Volt, hogy majd 5 percig szórakoztunk mire bekapta. Most sem kell neki mindig.
Hogy érted, hogy nem megy a séta?

Lreta: Noémi is nagyot nőtt 1 hónap alatt. Látom ti is még keltek hozzá éjszaka. Mi is, de van úgy, hogy 2-szer is etetnem kell őt. Általában hajnali 1-2 között és utána 4-5 között, aztán reggel 7-8 között. Szóval nagy étkű a kölyköm.
Szerencsések vagytok, hogy nem vagytok hasfájósak. Sajna nálunk ez is van. Néha már semmit sem eszek.

Blackrose: nagyon jók a képek :) Egyik édesebb, mint a másik.

Mézgombi: szorítunk, hogy jó legyen az eredmény. Remélem hamar rendbe jöttök.
Amúgy Kende inkább az apjára hasonlít inkább. Vagy nem is tudjuk. Majd, ha élőben talizunk kielemezzük ki-kire hasonlít :)

Ismét egy kérdés: ha még nincs kajaidő vagy pancsiidő, de már fent van a kölyök és nyöszizik, sír stb... akkor ti hogy húzzátok ki az időt a kajáig v. fürdésig? Én kb. 10 percnél tovább nem tudom tovább húzni, pedig jó lenne egy pici rendszer bevezetni az életünkbe.

Megyek csinálok egy kis rendet a szobába, mert du. jönnek vendégek.

Pusszancs
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!!!

Nos,most fejeztem be a főzést(tejfölösgombapöri)+kel a tészám az ágyunkban:) fánkocskát csinálok!!!!nyam nyam!:)

MI MEGYÜNK A TALIRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)3-an
Ha valóban a seggünk alatt van a verda akkor tudunk vinni 3-om embert!Lehetőleg Pestit!:)

Mézgombi!Drukk a kaksi miatt!!!Reméljük nincs nagy gond!!!
A mi kedvencünk:forgó játék=dumcsi a halaknak:),textilkönyv,egy plüss napocska(nem szöszöl)ami belül csörög,ja és egy számunkra azonosíthatattlan lény szerintem tehén v. bika,Sanyi szerint sárkány zöld színű és csörög ez is!!!:)

Pil!e-mail-ben küld majd el nekem a pontos címedet!!!!Oksa!(melyik pályán érdemes menni,stb.
Édes Ameli,szupik a játékok!:9
A lámpás dolog marha jó!!! :lol: :lol: :lol:
Kösztönjük a fáradozást,és a lehetőséget a plébánián!!!:)

Kisvirág!gyere nyugodtan a dunához,jó lenne!Csak jöjjön össze!:)
Édes a Kende babád!:)gyönyörű,és nő mint a gomba!

Nyanya!Nem is tudtam,hogy nem szeretsz főzni!!!
Neked is köszi a táblát!!!

Ex!a szurit ti behozzátok kilóban!!! :lol: :lol: :lol:
Lassan akkor a 3-om hónapost is kapjátok mint mi,vagy mivel a 2-hós késöbb lett beadva így a 3-om is csúszik???
rakjál még föl macskás+Peti képet,azok olyan állatok!:):):)Én ilyet még nem láttam!

Pilchard!Mi van az IKEA-ban???Hát ha nekem is kell olyan!:)
Téyleg már akartam kérdezni,ti most építkeztetek?Tök szép a házatok!Ez kertes,ugye???

Blackrose:Már hiányoltalak!:)Édesek a képek!!!Mekkorák már a gyerekek!Balcsira jártok le???Már akartam írni,régen ha a Balcsira mentem,akkor Vonyarcvashegyen voltunk mindíg,és sokat voltam Keszthelyen is!(az Afrika múteum tök jó)Ja és Gyenesdiáson majdnem megharapott minket egy veszett kutya,akkor álltam ki az útra (éjjel)egy kocsi elé a barátnömmel,és mondtam neki van itt egy veszett dög,ki jöttek a zsaruk és lelötték!!!Csak ennyi a történet röviden!Így van emlékem arról a környékről!!!! :shock: :lol:

Puszi mindenkinek!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pil mekkora forma vagy!!!!!!:)Azta mindenit!!!a szopi miatt írom!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
szgoron
 
 


Hellóka!

Ireta: Akkor már két Noémi van!

Blackrose: Mikor született a fiad, szerintem egyidős a Mátéval.

Nyanya: Szerecsére a két gyermek d.u. lenyom együtt kb. 2 óra szunyát, kivéve ha a fiam nem szabotálja mégis az alvást. Viszont ti nemsokára oviztok, nem? Mi csak tavasszal kezdjük.

macsek: Nálunk is van ilyen esti fáradt nem szopizás. Akkor leteszem, várok amíg majdnem elalszik, és félálomba megetetem. Mi lennt már úgy sétálunk, hogy kiveszem, és addig a fiam homokozik, mert tudom, hogy 5 után úgy sincs szunya. Ha elfáradok van jelentkező, hogy átvegye, sőt több lány erősen gondolkozik a 2. gyermeken, mi vagyunk az élő reklám. Szerintem később nektek is lesz napközbeni alvás, csak még annyira ismerkedne a világgal. Viszont éjszaka alszik, nem?

Amandi: A védőnő majd ahogy nő a baba, annál ritkábban jön. Engem is idegesített, sőt volt, hogy el is felejtettem, még szerncse, hogy akkor még itthon voltunk. Ja, és hálóingbe fogadtam, mosdatlanul.

Pil: Az a járóka melletti kép az hordozó, vagy kocsi? Csak az érdekel, hogy tettétek fel azokat a játékokat?

Megyek, hív a Noi. Ja, tali o.k.
colett77
 
 


sziasztok,
gyerek a vallamon....

katus: en is allergias vagyok,de most szoptatas alatt semmi :) eddig 3x hasznaltam az orrszpayt. az allergias dokinom azt mondta, hogy a claritint lehet szedni szoptatas mellett is, ha nem tul aluszekony a baba. most nekem nem kell szerencsere.
andris aludt ma tobbszor is rovid idoket, tudtam sutni, takaritani. seta kozben van ugy hogy elalszik, de mostamar tobbnyire nezelodik.

most at kell adnom a gepet, udv: macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


:shock: Sziasztok! Én kb így nézek ki, mivel apuka vagyok. Be lehet esetleg kapcsolódni így menet közben a topicba?

Azért nézegettem, mert nekünk is idén június 16-án született meg a trónörökös - Kisvirág láss csodát : Kende.

57 cm, 3780g, születtünk, ma 2 hónapos és szerintem mára már 6 kg., irgalmatlanul nő és gyarapszik, pedig csak anya tejét issza.

Nekünk is sok gondunk volt a szoptatással de megérte.

Mi Kendét nem szoktuk felébreszteni akkor ha enni, fürödni kéne, úgyis felkel vmikor.

Azt kell mondjam elég rendes-anyakímélő baba. mi nyolc és fél kilenc között fürdetjük, kilenckor eszik és általában tízre már alszik is, éjjel változóan 3 és fél 5 között kel, de a reggel 6 óra az standard.

Üdv Nektek
feri :shock:
klebsiella
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezem, most épp apa döncöli Kende babát, úgyhogy bocsánat, hogy nem írok mindenkinek!

Nyanya, szerencsére nekem nem jött a cicimből sárga trutyi, de azóta megoldódott azzal, hogy néha hónaljtartásban szopiztatok.

Pil, remélem, megoldódott a szopigond! Nekem akkor szokta Kende rángatni, amikor büfiznie kell. A múltkor este fél órát üvöltött, aztán bukott egy hatalmasat, majd cumival a szájában jóízűen bealudt…

Macsek, szerintem is sok az 5-6 liter, a védőnőm azt mondta, hogy a sok ivás ugyanúgy rosszat tesz a szopinak.

Lreta, helló itt nálunk!

Gombi, Kendének még a kórházban volt véres a kakija, kapott dupla adag K-vitamint. Nem lehet, hogy Julcsinál is ez van?

Virág, nálunk is a fürcsi előtt nyűgös a csöpp, olyankor vagy kézben, vagy kocsiban van el.

Mi jól vagyunk, Kende babám kezd gagyorászni, és nagyon élvezi! Apjának olyanokat vigyorog, hogy csak na! Amúgy már két napja nem kakilt, pedig szokott naponta, nem tudom, mi lesz belőle…

Pusszancs mindenkinek, búcsúzóul egy kép a kedvenc esti programunkról:
Kép

Kép
Kép
norwell
 
 


Kisvirág!
Blanka is tudna napközben 5 órát aludni, de én felkeltem és még így is éberek az éjszakáink.

Norwell!
hónaljtartásban én is szoktam, ha egyet értünk hónaljtartás alatt. Próbáltam leírni, hogy szerintem az milyen is, de most fáradt vagyok hozzá. Valahogy semmi nem jut eszembe.
Na most meg Blanka is rázendített.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Nyanya! Nem semmi az elalvós sztorid. Nagyon fáradt lehettél!

Kisvirág! A noormaflorra nekünk azt mondták, hogy napi egy ampula 2szerre. De a fél ampulla is két teáskanál! Szegénykém vág fancsali képeket, amikor beadjuk. Mindenesetre azóta zöld a kakija! Bár nem tom, hogy van e összefüggés.

Nekünk még kedvenc játék nincs. Most kezdünk barátkozni 1-2 játékkal.
Kép
Üdv Klebsiella! Szokatlan egy apuka itt! :lol:
1-kor elaludt a drága. Most kezd ébredezni. Ha tudom, hogy ilyen nagyot alszik, én is lefeküdtem volna. Így jártam.

Reni
Kép
prenata
 
 


Most értünk vissza a csavargásból hatalmasat sétáltunk :lol:

Méz: Nagyon szorítok a kakieredmény miatt remélem semmi komoly!

Pil: köszi szépen hogy betettél a tábliba!

Kisvirág: Igen a hasfájás szörnyű, a barátnőm kisbabája is hasfájós, náluk már szélcsövet is kell alkalmazni :cry: A fürdés nálunk 9 és 10 óra között van ahogy éppen ébred, nem szoktam felkelteni.

Colett: igen elég népszerű a Noémi név :D

Na felkeltünk és bömbölünk úgyhogy rohanok pussz

Kép
Kép
lreta
 
 


Na hello csajok!

Ameli napirendet módositott,már nem hajlandó aludni nappal csak 10-20 perceket :roll:
Nem kapott azóta sem tápszert,de sztem alig eszik,mondjuk eddig is gyakran evett ,most még gyakrabban.De éjszaka meg alszik 5 órát.nem értem.

Ireta vagy Lreta?Már kérdeztem,és többször látom mindenki mást ir!Homályosits fel minket!! :lol:
Noémi ngyon cuki!!!!!

Preni:sztem petike hamar megbarátkozik ezzel az aranyos játékkal! :wink:

Szilvi:köszi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nem értem,fánk meg vaniliás karika hegyek és mégse hizol!Hogy csinálod???????????
Most épitkeztünk,kertes ház,csak a kert még egy szemétdomb,ill.épitési törmelék. :( :( Pedig vannak álmaim a kerttel kapcsolatban.
Colett:a narancssárgára gondolsz?Az a babakocsink,és az elefánt a játszószőnyegről való,olyan a karikája hogy szét lehet húzni,azt akasztottam neki oda,igy pont eléri.Muszály kitalálni dolgokat hogy ne uncsizzon :lol:

Kisvirág:10 db volt 1000 ft,az árkádból hozták nekem.
megmértem Neked ,egy darab 28,5 cm.Azt mondta a bnőm aki hozta hogy sokféle volt.
Én nem nagyon tudtam húzni az időt mikor kicsi volt,össze-vissza fürdettük.Aztán beállt egy időre,most meg felboritotta :roll:

Szilvi:rácsvédő van az ikeában,legalábbis remélem még van! :lol:

Klebsiella:üdv!

Katus:de jó lenne mégis ha tudnátok jönni!!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, találtam Neked valamit: :twisted:

Szoptatós anyáknak NEM ajánlott élelmiszerek
PÉKÁRUK
friss kenyér és pékáru, teljes kiõrlésû lisztbõl sütött kenyér, leveles vagy hajtogatott tésztából sütött pékáru, fánk
LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA
nincs különösebb korlátozás, de az erõsen olajban sült burgonyafánk vagy –krokett, a hasábburgonya, a tócsni, a majonézes krumplisaláta nem ajánlott.
HÚSOK, FELVÁGOTTAK
sertéshús, bárányhús, zsíros, illetve sült marhahús, füstölt és pácolt húsok, füstölt sonka, szárazkolbász, sült kolbász
ÉDESSÉGEK
csokoládé, bonbon, marcipán, nugát, fagylalt, jégkrém
TEJ, TEJTERMÉKEK
tejszín, kávétejszín, zsíros sajtok (pl. Pannónia, Camembert)
SZÁRNYAS, VADHÚS
kacsa, liba, gyöngytyúk, vaddisznó
HALAK
sült, ill. füstölt halak pl.: angolna, makréla, füstölt hering, lazac, ponty, szardínia
ZSÍROK
sertészsír, szalonna, kókuszzsír, olvasztott vaj, majonéz, remuládmártás, bármilyen újra melegített zsiradék, kakaóvaj, mogyoróvaj
TOJÁSÉTELEK
kemény tojás, tükörtojás, szalonnás rántotta, majonézes tojássaláta
LEVESEK
minden nagyon forró és zsíros leves, pl. gulyás, ökörfarokleves, korhelyleves
FÛSZEREK, ÍZESÍTÕK
fokhagyma, vöröshagyma, torma, ecet, mustár, fahéj, vanília
ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK
TILOS a citrusfélék, a citrom, a narancs, a mandarin, a grapefruit, bab, borsó, nagy mennyiségû cseresznye, ribizli, egres, éretlen v. aszalt gyümölcs, szilva, szõlõ, minden csonthéjas (mogyoró, dió, stb.). Minden káposztaféle, hüvelyesek, paprika, retek, savanyú káposzta
ITALOK
TILOS mindenféle alkohol! Nem ajánlott az erõs feketekávé, a jéghideg italok, a nagyon szénsavas italok, erõs fekete tea.

Szoptatós anyáknak AJÁNLOTT élelmiszerek
PÉKÁRUK
szikkadt kenyér, Abonett és már ropogós kekszkenyér, toast kenyér, nem zsíros keksz (háztartási), piskóta
LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA
árpa, zabpehely, búzadara, száraztészta, szágó (tápióka), fõtt burgonya, héjában fõtt burgonya, burgonyapüré
HÚSOK, FELVÁGOTTAK
sovány marha, borjú, sertés szûzpecsenye párolva, fõve, grillezve v. más, zsírszegény eljárással készítve
ÉDESSÉGEK
barnacukor, gyümölcscukor, szõlõcukor, méz, lekvár, édesítõszer, puding
TEJ, TEJTERMÉKEK
teljes tej, sovány tej, aludttej, író, túró, sovány sajt (tejbõl max. fél litert szabad! – ez máshonnan jövõ, de nagyon jó tanács)
SZÁRNYAS, VADHÚS
csirke (bõre nélkül), galamb
HALAK
pisztráng, keszeg, sügér, compó, nyelvhal, tõkehal, csuka, lepényhal, fogas, süllõ, rombuszhal, de csak párolva vagy fõzve
ZSÍROK
vaj, margarin, többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmazó olaj
TOJÁSÉTELEK
lágy tojás, buggyantott tojás, rántotta, tojáskocsonya (levesbetét)
LEVESEK
lezsírozott húsleves, zöldségleves, rizsbõl v. más gabonából készült nyáklevesek
FÛSZEREK, ÍZESÍTÕK
óvatosan sózzunk, borsozzunk; helyette inkább bazsalikommal, curryvel, turbolyával, köménnyel, majoránnával, petrezselyemmel, szegfûszeggel, édesnemes pirospaprikával, kakukkfûvel ízesítsünk
ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK
a másik oszlopban felsoroltak kivételével minden friss v. fagyasztott zöldség és gyümölcs fogyasztható
ITALOK
feketekávéból csak a gyomorbarát, enyhébb fajták, enyhe teák, gyógyteák, zöldség- és gyümölcsleve, tejes turmixok, ásványvíz enyhe szénsavtartalommal

Na, szóval, mire végigolvastam, el is ment a kedvem az evéstől... :D

Kép
Kép
norwell
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?