Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi:még szerencse, hogy nem híve én is ezért gondolkodom doki váltáson, mert már 2x is írt Szoninak.Először a vírus kiütésére , amitől csalánkiütése lett!!!! :shock: Abba is hagytuk, az ügyeletes doki javaslatára, aztán meg a torokgyulladásra!!!!Meg azért sem tetszik , mert lekövérezte a fiamat, na jó így nem mondta ki csak éreztette, meg nekem kellett rákérdezni múltkor hogy mi a gond a Szonival ő csak írta az antibiotikumot, magyarázni na azt már nem!!!!Majd ha megyünk a hónapban megkérdezem az Őrült védőnőmet, hogy tud e jobb dokit javasolni?????De először nem kell megkérdezni a másik dokit, hogy elvállalja e a gyerekeket????Vagy csak kész tények elé kell állítani????? :oops: Én nem tudom hogy van ez, még a saját körzeti dokimat sem váltottam le, pedig ő Csepelen rendel!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Egy csomót írtam és elszállt! :evil:

Zsuzsi
én is úgy hallottam, hogy az antibiotikum többet árt mint használ és csak a legvégső esetben kell adni. De szerintem is cseréld le a dokit, hiszen mire a manócska megnő sajnos lehet még beteg, és nagyon fontos, hogy olyan dokitok legyen, akiben teljesen megbízol.

Márti
jó a parkolójegyes story. Még az a szerencse, hogy a párod kitudta vasalni, különben még most is ott csöveznétek a kocsiban. :D

Andi
igen, Dévényi Anna módszer.
Nagyon jó alvó a drága, de a tegnapi igazán különleges volt, ennyit azért ő sem szokott szuszizni. Szerintem a torna miatt, az borzasztóan elfárasztja. Már hazafelé a kocsiban alszik, félálomban fürdés, evés.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, Andi
Hogy telt az estétek? az is ordítós volt? Szegények, lehet, hogy a hidegfront miatt.
Bár, ha egy baba sír akkor vagy a hasára, vagy a fogára, vagy az időjárásváltozásra fogják :) .

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Jó reggelt!

Olyan jó kedvem van. Végre visszatértek a macskahangok, a sikítások és a hangos kacaj. Már az izomtónusa is csak egy fokot kell javuljon Virágnak. Remélem zivatar után már csak napsütés jöhet!!! A kórházban leszokott a 3 óránkénti evésről ,most már 4 óránként kajál, 150-160 grammokat. Hozzánk képest a két héttel ezelőtti állapothoz képest - 80 grammok - ez csúcsszuper. Éjjel evett kétszer is. Este 10-kor és reggel 4-kor is. Ha a vasat elkezdjük, állítólag látványos lesz az étvágynövekedés. Én már most is elégedett vagyok. :D

Tegnap mentünk volna a Balatonra, de ha nem jön a betegség, akkor is maradtunk volna itthon a rossz idő miatt. Most várjuk, hogy jöjjön a napocska.

A szelepes pohár nem csöpög, de jobban kell szívni. A nem szelepesből dől a lé, ha lefordítod, de nem kell vele dolgozni.

Márti! Kíváncsi vagyok elfogadja e kicsi Zsombi a poharat. A parkolójegyes sztorin az én férjem nem nevetett volna, az biztos. Ilyenhez sajna nincs humorérzéke.

Baktérium szerintem nem fog javulni orrcsepptől, de a doki jobban tudja. Én félek, hogy ilyenkor a hétfejű szörny effektus jön, azaz megy tovább a középfülre, az arcüregbe, a tüdőre. Létezik egy kiadvány a nátha kezeléséről, az nevezi az alsú légúti infekció létrejöttének folyamatát hétfejű szörnynek.

Legyen szép napotok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Nekem ma nyűgös a fiacskám, reggel míg el nem altattam végig balhézott, és nagyon nyugtalanul aludt most!!!!! :(
Szoni elment a dédihez, úgyhogy most csak hármasban vagyunk. :(

Zsandi:visszacserélték már a manóidat??????? :wink:

Edit, Zsuzsi:hogy vannak a lányok????Jobban remélem!!!!

Gwini, Zsu:?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:örülök nagyon , hogy ilyen ügyes kicsi Virágod, és hogy neked is jobb kedved van!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ilyen vacak időben jobb is hogy nem mentetek a Balcsira!!!!Nővéremék tegnap mentek, de ott már nagyok a gyerekek, meg már csak most van szabin sógoróm, bár ők sem lelkesedtek ezért az időjárásért!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edit: én is örülök, hogy jobban vagytok. Most úgy látszik rajtunk a sor, hogy betegeskedjünk.

Szandi arcán piros pöttyök vannak (4 db) és most az én kezemen is lettek. Már csak egy jó kis pöttyös betegség hiányzik.
Nem igazán hiszem, hogy szúnyog, mert engem nem szeretnek és eddig a Szandit se csípték. Ha véletlenül van a lakásba, csak a Ferkót támadják.

Márti: sajnálom a nyűgit, nálunk hál istennek most nincs

Na megyek, nekiállok takarítani.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:jaj ne legyetek már pöttyösek!!!!!!! :(

Apa takarított én a konyhában ügyködtem, gyerek a járókában üvölt.Mondom apának vegye már fel, majd rendet rakunk ha alszik, erre ő:te így szoktad????? :shock: Aztán elgondolkodtam, hogy a drágám 1 gyerek mellett sem tud kitakarítani, akkor én miért csodálkozom, hogy nekem 2 mellett nem sikerül????!!!! :roll: Zsombi nem bírja a magányt, néha eljátszik egyedül, de inkább társaság kedvelő!!!!! :lol: Most legalább a párom is látja, hogy azért nem olyan egyszerű ez!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:nem ma mentetek az oltásra???????? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Én az altatással kínlódok. Megszokta a kórházban, hogy 24 órán át vele voltam, símogattam, altatódalt énekeltem. Itthon meg képtelen egyedül elaludni, a kiságyban nem akar megmaradni. Már alig lát az álmosságtól, de még mindig nyafizik, hogy menjek oda. Megértem ám én a kis lelkét, igaza van, miért kell most egyedül elaludnia, amig néhány napig anya ott volt.

Na nem baj, türelmesen visszaszoktatom. Nem akarom azt a hibát elkövetni, mint Barnival az altatásoknál.

Zsombinak nem válik be, hogy oda viszed, ahol Ti vagytok? Én viszem vasalni, főzni, közben beszélek hozzá, de nincs a kezemben. Hordozóban, járókában, habtapin van olyankor.
Barni már nehezebb eset, próbálok olyankor háziasszonykodni, mikor nincs itthon.

Megyek vasalni, úgy hallom, csak beadta Virág a derekát, és elaludt egyedül. Barni Apukájával Kecskeméten van.

Ja! És éjjel is mindig itatnom kellett a kórházban a kiscsajt, hát persze itthon is azt várja a drága. Most is éjjel felkelt evésen kívül vagy 3-szor inni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:ha jó kedve van akkor elég ha lát, múltkor is a kiságya mellett vasaltam.Mikor a Szonót altattam akkor ugye énekelek, dúdolok és ő közben a járókában volt és mosolyogtam neki!!!(még mindíg nem tudom, hogy tudtam énekelni és mosolyogni egyszerre :shock: :lol: )Meg ha a Szoni bemegy hozzá az ágyba vagy a járókába akkor egy darabig el van, na de ki akar sokszor egyedül lenni????? :roll: Zsombi is ha fáradt elalszik egyedül, de ha nagyon nyűgi valamiért vagy túlpörgött akkor elringatom!!!!Én nem érzem, hogy elrontottam volna Szonit az elaltatással.Picinek ő is elaludt egyedül, de aztán altatás lett belőle.Nem bánom mert ha fáradt 2 perc és alszik és szerintem ennyi jár neki, azt mindíg leszögezem , hogyha nem alszik el akkor mehet játszani!!!! :lol:
Ezért az inni felkelésért nem írigyellek, de majd csak leszokik róla!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nekem nagyon szerencsém van a Szandival. Nem kell altatni, és ha egyedül hagyom, akkor se sir.
De már én is gondoltam rá, hogy ha egyedül vagyok, visszem a pihenőszékkel a fürdőbe, amíg fürdők. :lol:
Barni nem alszik egyedül el?

Eddig 2 és félóránként ettünk, most pár napja kezd áttérni a 3 órára, csak az a baj, hogy az adagot nem hogy növeljük még a 130 ml se eszi meg mindig.
De egyelőre nem aggódom hétfő óta 200 g-ot hízott.

Képzeljétek már 3 darazsat találtam (na jó nem én, hanem a macskák) a lakásban. Kettőt sikeresen kinyírtam, egyet meg a macska evett meg (még szerencse, hogy nem csípte meg a torkát). Nem tudom, honnan jöhettek.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:látod milyen jó, hogy vannak macskáid????Én bevallom nem vagyok oda a cicákért, mindíg is kutya párti voltam.
Tegnap a DM-ben vettünk még 1 vizipisztolyt tekibéka alakú, és a Szonó jól meglövöldözte a Somát vele.Amit meg is érdemelt, mert ugye de. fellökte, de du-án is, mert épp mentek volna be a mamáékhoz erre ez a mamlasz nagy dög ugye nem bírja az esőz és akkor is feldöntötte szegény lánykámat!!!!! :evil:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja mert hogy beakart rohanni gyorsan a lakásba!!!!!Mármint a Soma!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: én a kutyákat is nagyon szeretem, de a Ferkó nem engedi. De a macska legalább nem löki fel a Szandit. :lol:

Házimunka-gyerek-férfi: az ikres barátnőm, most hogy lejárt a GYÁS visszament dolgozni, és a férje van otthon a babákkal. Mit mondjak a haját tépi. Nem is érti, hogy tudott a barátnőm mindent egyedül megcsinálni, amíg ő dolgozott.
Néha én is azon gondolkozom, itthon hagyom a Ferkót egy pár napra a Szandival, hogy rájöjjön én se pihenéssel töltöm a napjaimat.

Majd elfelejtem Szandi hátról hasra és onnan vissza hátra fordult. Egymás után többször, ez már biztos nem véletlen.
A másik újdonság, háton fekszik, felnyomja a csípőjét és tolat. :shock:
Bár ezt valaki már írta, hogy csinálja a baba, csak nem emlékszem ki! Talán az Andi?!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok Lányok!


Szia Márti!Hát itt vagyok és szívesen csatlakoznék hozzátok.

Visszaolvasni már nagyon sok idő lenne, de szépen lassan majd megpróbálom, hogy képbe legyek.
Rólunk: 2006. 03. 30-án született a kislányom, Kornélia. 3500gramm és 53 cm volt. Most 6040 gramm a centit nem tudom, de kedden megyünk a 4 hós szurira és majd akkor megmérjük.
Két hónapos koráig, csak anyatejet kapott és utána már egy kicsit pótolnom kellett tápival, de csak este. Most már csak tápit kap, meg kipróbáltuk a krumplit (nem díjazta :( ), a sütőtököt (nagyon szereti :D ), és inni is gyümilevet adok neki.

Zsuzsi:Már Nellike is szépen a hasára fordul, de még vissza nem jött rá, hogy hogy is kell. Ezért mikor hasra fordul, úgy elvan egy darabig, nézelődik, és amikor mindezt megunja elkezd kiabálni, hogy nem tud visszafordulni és akkor kell a segítség. De amint visszafordítom már fordul is hasra és kezdődik minden előlről. :( Pont egy hónap van a kiscsajszik között. :D


Most ennyi.
Puszi mindenkinek.

Kép
agica1119
 
 


Ági:SZIA!!!!Örülök, hogy jöttél, nem adtam ám a fejem toborzásra csak mikor láttalak téged, meg a Barbit gondoltam itt jó helyetek lesz!!!!! :lol:
Gyümölcsöt nem próbáltál még neki adni????(alma, barack)Zsombim már 3 napja a sárgarépát kóstolgatja, de a du-i kajára csak gyümit kap gyümilével!!!!! :lol:

Zsandi:jelentkezz!!!!Elragadott 1 forgószél?????? :shock:

Zsuzsi:nagyon ügyes Szandi babád, MÉG CSAK 3 HÓNAPOS MÚLT :shock: !!!Nem semmi!!!Az én kicsi fiam ha hason van úgy tud tolatni, égbe emeli a popóját és kúszik hátra felé!!!!!Most játszott a szőnyegen, csak 1 pléd volt alatta és olyan hirtelen fordult a pocijáról vissza, hogy jól beverte a kobakját!!!! :( :lol: még a könnyei is potyogtak!!!!!!
Szonikám úgy látszik kiheverte a fejsérülését, nem lett rosszul, meg semmi, de tegnap mikor ledőlt az ágyra kicsit összevérezte az egyik párnát.Hozta oda hozzám és kérdezte hogy akkor most hogy aludjon?????? :shock: Aranyos volt.Reggel már alig várta hogy induljanak a dédihez, Zsombi 6 után kelt na akkor neki is kipattantak a szemei és a reggelijét is le kellett vinni és a mamáékkal evett!!!! :lol: (gondolom hogy le ne lépjenek nélküle!!!! :lol: )

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ági:kérünk ám képeket a lánykádról!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


GYÁS után visszamenni dolgozni????Én biztos nem tudnám megcsinálni, pedig a párom nagyon jól eltudja látni a gyerkőket, de szerintem egy férfit nem erre terveztek hosszú távon!!!! :shock: A nőknek nagyobb a tűrő képességük, türelmesebbek és ez már így van évezredek óta....talán nem hülyeség!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Ági!
Képet kérünk!

Megfejtettem az Ádám jó alvókájának a titkát. Annyi, hogy nekem nem szabad lefeküdnöm. Mert, ha véletlenül délután arra vetemednék, hogy lefekszem, hiszen ő is alszik, abban a pillanatban felébred. Különös érzéke van hozzá, hogy anyarobot lefeküdt. Persze nem is alszik addig vissza, míg ki nem verte az álmot a szememből. Utána ő boldogan szuszizik tudván, hogy engem már kivert az ágyból.
Nem semmi kis pasi. Jajj a nőknek, ha ilyen lesz nagykorában is! :D

Gyás után munka? Neeeeem.
Én úgy gondolom, hogy éppen elég ideig vártam, hogy jöhessen őfelsége és csak vele foglalkozzak. Ez a pár év úgyis olyan hamar elmúlik, aztán elveszi az óvoda. Mondjuk, ha az én pénzem annyival több lenne, és nagyon kellene...
Nem az apjában nem bíznék, csak önző módon most én akarok babázni. :oops:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Megpróbáltuk a csőröspoharat, egyenlőre szerintem gőze nincs a drágámnak arról, hogy mit kéne vele kezdeni, na de nem adjuk fel!!! :wink: Viszont tisztítani nagyon egyszerű és könnyű és úgygondolom, ha simán kivesszük a szelepet úgy is lehet használni, de én nem szeretném hogy dőljön bele a szájába a gyümilé!!!!
Na apa kiporszívózott!!!Ugye mióta van a Zsombi azóta én nagyon ritkán kerülök a porszívó közelébe :oops: , de azért szoktunk ám takarítani!!! :lol: Valahogy most először látta így szemtől szembe ezt a takarítási formát a fiam!!!! :lol: Úgy de úgy tetszett neki, bámulta nagy szemekkel, látszott rajta hogy azt gondolja, hogy hűűűűűűűűűű az én apukám még ezzel a hangos bizgentyűvel is elbánik :lol: !És ahogy tologatta a porszívó nyelét a kiskrapek követte a szemével és a fejecskéjét is fordította utána:mint a tenisz meccseken!!!! :lol: :lol: :lol: Haláli volt!!!!!
Aztám apával cumikiköpőset játszottak!!!Én fogtam repülő pózban és álltunk apa előtt.Párom berakta a babó szájába a cumit, ő elkezdett nevetni és kiesett a szájából a cumi,apa elkapta és mondta hogy pukk.Ezt ismételgették, de a végén már úgy kacagott ez a kisbetyár, hogy az egész teste rázkódott a nevetéstől!!!!! :lol: :lol: :lol:
Meg a hintaágyon is játszottunk, ők lefeküdtek én löktem őket, és mikor közeledett hozzám a Zsombi, hunyorgott a szemével és nevetett!!!!Azt meg mikor labdáztam a Somával nagy érdeklődéssel szemlélte!!!!!
Ma ilyen vicces napunk van!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Barbi:én mikor Szonó pici volt tudtam mellette aludni, de most már ez képtelenség!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Ágica üdvözöllek közöttünk.

Márti irigyellek, a jó napért. Én egész nap egyedül voltam a Ferkó reggel 6-kor ment el az apukájának segíteni. Mióta megvan a Szandi, még nem voltam ennyit egyedül. :(

Én nagyon sokat porszívóztam a terhesség alatt is és most is. Sokszor már ha csak bekapcsolom elalszik a Szandi.

A hason kuszás nálunk is megy, de csak éjjel és még sosem sikerült meglesnem, hogy csinálja. :shock:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:látod ilyenkor nyugodtan eljöhetnél hozzánk!!!!Nem viccelek!!!!! :lol:
Azért nem sikerült meglesned, mert nem szereltél fel kamerát!!!!! :mrgreen: A kisfiam is akkor produkálta a hason tolatást, mikor azt hitte nem figyelek, mert épp apával beszélgettem telefonon, de résen voltam ám!!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: köszönöm, talán egyszer tényleg elmegyek


este igy fektettem le
Kép
és reggel igy találtam
Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, csak olvasó üzemmódban:)

Eladok, vásárolok, szervezem a keddi npot, mert ha már Pestre megyünk, akkor intézzünk el minél több mindent....:)

Meg dobozolok, mert anyuék jövő hét pénteken elmennek, a könyveket meg nem akarom nélkülük eltenni, mert abból sértődés lenne. Igaz hogy kb a 3/4-ét én kaptam, de értitek:)

Nam ind1, holnap lakásavatóra megyünk, szal nem leszek, hétfőn vásárolni, kedden meg Pestre. Azért próbálok benézni:)

Üdv az újaknak:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Mindenki sokáig lustizik?????Ügyesek vagytok, mi ma is negyed 7-kor keltünk, na jó apát meg a Szonit hagytuk kicsit pihizni még.De már az auchant is megjártuk, nem volt itthon pékárú!!!Jól be is vásároltunk, Szoninak bugyit, 1 tündéri kantáros farmerrucit 300-ért és 1 farmer kabátot 500-ért, Zsombi kapott 1 polót+farmergatyót 500-ért meg 2 pár zoknit!!!!! :lol: :lol: Nem baj legalább tudunk mit enni(mert azt is vettünk), meg a gyerekeknek lesz ruhájuk!!!!! :lol: Ja meg haptabit is vettünk számosat, a két kölyök egyből szétkapta!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Itt vagyok ám én is!

Üdv az újaknak! Én nem csak a babákat szeretném látni, hanem az Anyucikat is!

Zsuzsi! Apa otthon van ma? Kérdezted Barni alvását. Hát sajnos ha az apja itthon van, akkor mindig megy a műsor. Gyere apa feküdj mellém, mesélj nekem, kapcsold be a mesét, pisislni kell ... Ezzel sokszor elmegy 1 óra is. Ha csak én vagyok, akkor befekszik az ágyba, és csöndben mese után 10 perc alatt elalszik. Tudod, elég fárasztó minden este harcolni vele, hogy menjen és feküdjön le. Melléfeküdnék én, ha elaludna pár perc alatt. Este 10-kor már nem engedem játszani alvás helyett. Kisbabának is inkább pörgött, mint aludt volna.
Nem evésben nem tudok tanácsot adni, tudod mennyit kínlódtam én is. Mától kezdem a vasat adni, remélem ezzel sok gondunk megoldódik.

Márti! Holnap én is megyek az Auchanba, Barninak kell vennem ruhákat az oviba. Na persze Virág sem marad ki. Az újságba elég jó hosszú ujjú pólókat láttam, Virágnak meg kisnadrágokat kellene vennem. Nem tudom, lesz e még igazi nyár, de már hossszú ujjú bodykat kellett vennem a kiscsajnak ebben a hidegben.

Zsu! Egyszer kérdeztem, hogy hová költöztök, de sajna nem emlékszem a válaszra.

Van egy ismerősöm, akinek szépen szopizott a kisfia. Néha lefejte és megetette cumisüvegből a gyorsaság kedvéért. Most meg már nem is hajlandó szopni, csak üvegből eszik. Az anyuka állandó fejésben van, nem is tud sehová menni. Figyelmeztettem én, hogy vérszemet kap az üvegre, de nem hitte el. Kisérletezik a visszaszoktatásra, de nem nagyon megy.

Megyek főzni! Jó étvágyat nektek is!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:Zsuzsófiék a X. ker-be költöznek, azt hiszem.Ez az ismerősöd akkor jól kitolt magával!!!!Ő nem hallott a cumizavarról????? :shock: Én ezeket a leértékelt holmik között találtam, jó a rucit lehet hogy nem sokáig fogja hordani, de a farmerdzsekinek meg a Zsombi farnijának(Szoni modja így :D ) nagyon örültem!!!!
Ja csakok: a DM-ben a kecskeméti bébiitalok még mindíg 139 Ft-ba kerülnek!!!Felétek nem?????[/b]

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edit: én is attól féltem, hogy ha az elején mindig altatjuk a Szandit később se fog magától elaludni. Ezért nem is engedtem a Ferkónak.
De azért okos kis fiad van, tudja ha apa otthon van őt rá lehet venni az altatásra.
Ma hogy evett Virág? Jól van már?

Márti: jó korán vásároltatok már, én reggel képtelen vagyok az etetésen mást megcsinálni. Hogy csinálod hogy ilyen fitt vagy?

Andi vajon hova tűnt?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsandiék ma nagymama látogató körútra mentek, este remélem bekukkant!!! :lol:
Én i solyan vagyok reggel, mint akit agyonvertek, főleg hogy nincs kedve visszaaludni egyből :shock: , de ha már ébren voltunk akkor elmentünk vásárolni!!!! :lol: Főleg, hogy a babák maradtak...jó volt kicsit kettesben!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Lányok, ti mit hallottatok az adható védőoltásokról? Pl. agyhártyagyulladás elleni, bárányhimlő, stb

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jajj, Márti
akartam már kérdezni. Nektek milyen kutyátok van? És mennyire érintkezik a gyerekekkel?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:agyhártyagyuszi elleniről nekünk azt mondta a doki, hogy akkor érdemes beadatni ha járvány van, és a kullancs által terjesztettre meg azt mondta, hogy tavasszal érdemes beadatni az elsőt mert több részletben kapják, hogy amikor sok a kullancs addigra védett legyen, mert ha 2 szuri között van akkor rosszabbul jár mintha be sem lenne oltva!!!????
Bárányhimlő elleni:én úgy hallottam hogy nem 100%-os és csak nem tudom 15 vagy 20 éves életkorig véd.s ugye tudjuk hogy a felnőttkorban elkapott bárányhimlő sokkal súlyosabb!!!!Én szeretném ha ezen túl lennének gyerek korban.
A Soma Kutya :keverék asszem moszkvai őrkutya meg még valami most passzolom mert a párom alszik.Szonó imádja sokat játszik vele símogatja, de ha bejövünk kezet mos ezt már tudja magától! :lol: Én örülök hogy szereti, bár idegen kutyáktól tart, már nem egyszer volt, hogy sétáltunk és az alattomos dögök lesből megugattak minket ,szegénykém egyből a nyakamba ugrott!!!!! :(
Szonó volt anyósékkal auchanban.Húzza le a gatyóját, nézi a bugyiját azt mondja kétségbe esve nincs rajta pelus és pisilnie kell, így papával elvágtáztak a wc-re!!!! :lol:
Du-án felakarta venni a cipőjét, azzal foglalatoskodott, erre kiabál, hogy pisilt ,mondom hova????Hát az előszoba közepére.Gondolom annyira el volt foglalva a cipő felvarázsolásával a lábára, hogy talán észre sem vette, hogy becsurgatott!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nekem van egy ismerősöm aki a mumpsz elleni oltástól lett mumpszos!:shock:
Én pár éve voltam bárányhimlős, nekem a doki azt tanácsolta kb. fél évvel előtte, hogy ne oltassam be magam. Hogy miért azt nem tudom?! :?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Hát ez az, egyik doki ezt mondja, a másik azt. Legyen okos az ember!
Én nem vagyok beoltva bárányhimlő ellen, de nem is voltam még. És úgy hallottam, hogy most nagyon durva a bárányhimlő, skarláttal párosul.
Azt tudjátok, hogy az oltástól számítva meddig hat? Utána lehet megint oltatni?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti
A Szoninál most próbálkoztok a szobatisztasággal?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:mit próbálkozunk???? :shock: Már nappalra szobatiszta, jó hát néha van baleset, de az belefér!!!!!Bagyon ügyes, most lent szundizott a mamáéknál és már azt is pelus nélkül, előtte pisilt és kb. 2 órát aludt!!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


nagyon ügyesek vagytok!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi ezt nézd meg:http://www.baranyhimlo.hu/hml/himlo/gyik

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Még akkor is kicsi a fertőzés veszélye, ha valaki olyan területre utazik, ahol éppen kitört a Meningococcus baktérium okozta agyhártyagyulladás járványa, de meningococcusos védőoltást kell kapnia annak, aki a járvány idején közeli érintkezésbe kíván kerülni a helyi lakosokkal.
Azoknak az utazóknak, akiknek eltávolították a lépét, még akkor is védőoltásban kell részesülniük, ha csak átutaznak az agyhártyagyulladásos övezeten, mivel náluk a fertőződés veszélye sokkal nagyobb. Kevesen tudják, hogy rájuk a malária is sokkal inkább veszélyes.
Azoknak, akik szoros kapcsolatba kerültek Meningococcus baktérium által fertőződés elkerülése érdekében az érintkezés után négy napon keresztül antibiotikumot kell szedni. Ugyanakkor hangsúlyozni kell, hogy a fertőzött betegekkel szoros kapcsolatban lévő személyek nagy többsége akkor sem kapja el a betegséget, ha semmiféle óvintézkedést nem tesz.


Nem mindenki betegszik meg akkor sem, ha influenzajárvány van. Számtalanszor kerülünk kapcsolatba kórokozókkal anélkül, hogy bármi bajunk esne.
Nem mindenki kap herpeszkiütést, ha idegen pohárból iszik.
A vírussal fertőzött kullancs csípését elszenvedő embereknek csak 6 százaléka betegszik meg agyhártyagyulladásban, a többi 94 százalék egészséges marad.
A veszély mindig azokat fenyegeti, akiknek gyenge a szervezetük. A cél tehát nem az kell legyen, hogy megvédjük magunkat a kórokozótól, annak minden kockázatával és mellékhatásával együtt, hanem hogy olyan erőssé tegyük az immunrendszerünket, amely ellenáll a kórokozók támadásának
Ezt egy hosszú cikkből lestem ki itt találhatod:
http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=295

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszönöm szépen.
Az agyhártyagyulladást már korábban eldöntöttem, azt kapja jövő hónapban.
De a bárányhimlőt nem tudtam, hogy adjam-e neki. De ez a cikk (mégegyszer köszönöm) segített, azt hiszem azt is kapni fogja. Hiszen ez a felnőttkori fertőzéstől is megóvja. Sőt, azon gondolkodom, hogy én is beoltatom magam, hiszen ha elkezd óvodába vagy suliba járni és járvány lesz, nehogy én elkapjam.
Hiszen még én sem voltam. De nagyon jól megvagyok nélküle.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hát ma is nyűgös napunk volt. Virág aludt 1X20 és 1X30 percet, majd több órás nyűglődés után elveimet feladva elringattam. Fél óra után síkítva ébredt, majd visszasímogattam, és aludt 1,5 órát. Megint a foga. Nagyon durva amit csinál, az egész öklét bedugja, rágja, tépi, a cuminak bekapja a műanyag peremét és azzal dörzsöli. Etetés közben oldalra elfordítja a szája széléhez a cumit, és sír közben. Szóval az evés ma is nehézségekbe ütközött. Csak kijönne már a 3. foga is.

Én Barnabást beoltattam bárányhimlő ellen, de azt csak 1 éves vagy 9 hónapos kor után lehet. A cikkbe nem néztem bele, majd később, de engem így tájékoztatott a doki.

Andi! Mi újság van?

Zsuzsi! Hogy álltok az evéssel? Javult már a helyzet?

Julcsi! Hazaértetek? Kérünk szépen beszámolót!

Barbi! Ha akartok még babát, szerintem Magad is oltasd be bárányhimlő ellen! Azt elkaphatod pl. a gyereket elhozva az oviból is. 72 óra múlva véd a beadástól.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


A bárányhimlő ellenit 9 hónapos kor után lehet beadatni.

Edit:Julcsiék csak holnap jönnek haza ha jól tévedek!!!!Akkor már több foga lesz lassan a Virágnak, mint füle!!!! :lol: Nem semmi!!!!! :wink:

És az agyhártyagyulladás ellenit már ilyen pici korban el lehet kezdeni???De az csak 3 évig hatásos, ha jól olvastam.


Valami pöttyök vannak Zsombi lábszárán???!!!! :shock: Hogy mitől???Lehet hogy a répától, olyat még nem hallottam????Bár ezt is eszi már 4 napja és tegnap vettem észre.Vagy lehet hogy nem elég alaposan mostam meg a barackot?????Nem nagyon látszik, de azért ott vannak!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Mi már tegnap este hazaértünk, a rossz időre való tekintettel, de csak mostanra sikerült ideérnem.

Zsuzsi, verd meg a dokitokat! Mégis mit képzel? És ha valami komolyabb baja lett volna a picinek? Azonnal váltsd le, nehogy hasonló legyen. Tetszettek a képek. Lassan elkezdődik a gyerek vadászása, aki éppen az alsópolcot pakolja, az ágy alá mászik... Egy kis kárörvendés is van bennem, hogy más se ússza meg, de szerintem olyan jó látni ahogy napról-napra erősödnek, fejlődnek. Igaz, hogy néha a haja hull az embernek..., de csodaszép élmény a szülőség.

Ági üdv. közöttünk! Rakjál fel képket (ha nem gond).

Márti, jók a történetek. Már alig várom, hogy az enyémek is "produkáljanak".

Andi, merre jársz? Még mindig kínlódsz a picikkel?

Edit, ez a vashiány sem semmi. Miért van az, hogy a dokik elintézik azzal az anyák észervételeit, hogy "csak túllagódik"? Hogy vagy lelkileg?

Zsu, jó szervezkedést. Azért ne hajtsd magad túl.

Barbie, én is beadattam az agyhártyagyuszisat. És valszínű a báránykásat is beadatom ha majd odanőnek. A dokim a megelőzés híve.

Remélem senkit nem hagytam ki! Ha igen bocsi nem volt szándékos.
Na az élménybeszámolóm: Ott kezdem, hogy elmentünk két fogatlan babával és csak egy fogatlan babával tértünk haza. Nem, nem hagytunk ott senkit. Csak kinőtt a Dorinám foga. Szegényke nemhiába visított csütin egy órán át. Valszínű akkor törhette át az ínyét, de már akkor nem mertem megnézni az ujjammal, féltem, hogy attól elkezdene neki megint fájni. Erre leutaztunk mondtam a anyósnak, hogy mi van, mondta nézzem meg az ujjammal. Nyúlkálok erre olyan volt mintha... Jött a jó öreg fémkanál... és... CSÖRGÖTT! Én úgy meghatódtam, hogy elbőgetm magam. Olyan nagy gyerekeim vannak, hogy már van foga ez egyiknek. Még most is meg vagyok hatódva. Nemrég születtek, terhes is szinte most voltam, erre már van foga. Livikém meg mindenáron fel akar állni. Modnom én, hgogy még ne tegye kicsi hozzá. De nem nagyon érdekli. Habár nem volt 40 fok (ami nem is baj), azért nem volt vészes. Csak vasárnap volt esős, ezért jöttünk haza előbb. A csajok nagyon élvezték. Hazaérvve beraktam őket az ágyukba amíg mi pakolásztunk, azt a visongást. Ja és Dorka úgy döntött, hogy megpróbál felülni. Egy kézzel támaszkodott és csücsült. Na meg amíg apa a légzésfigyiket pakolászta a helyére, egy ágyba került a két kiscsaj. Erre Dorkám átmászott a hugicáján. Az meg csak rágta a kezét és szuszogott. De meg se nyekkent. Strapabíró gyerekek ezek. Én meg teljesen feltüöltődtem, ami kb. a mai nap végéig fog tartani. Hajnal óta fent vagyok várom a rovarirtóst (muszály nehogy legyen mert fóbiám van), és szanaszét van minden. Egész nap mosni fogok, gyereket nevelek, meg rendet rakok, gyereket nevelek, takarítok, gyereket nevelek, főzök, gyereket nevelek, hazajön a férjem és akkor már csak sok gyereket nevelek. :lol: :lol: :lol: Hiába asszonysors. Cserébe a férfiaknak el kell viselni a hisztinket.
Na megyek is mert el kéne kezdenem, de ma még csak itt csücsültem. Este benézek, írjatok sokat.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Előbb írtam egy hosszú üzit, de elszállt. :x :evil: :twisted: Egy kicsit dühös lettem.

Csináltam egy fotóalbumot Nellike néven, ott megnézhettek minket. De majd persze ide is fogok rakni képet.

Szomorú vagyok,mert Nellike nem nagyon akar semmit sem enni tápszeren kívül. :( Eddig csak a sütőtököt ette meg. Próbáltam répát, krumplit, barackot. Semmi. :cry: A gyümileveket viszont szereti.
Jaaaaa, nem tudom egyszerűen kiszedni a kis ruháiból a sütőtököt és a baracklevet sem. :cry: Most 2x mostam ki a ruháit. Először öntöttem rá Vanish-t(azt a két komponenseset), jól beledörzsöltem és így raktam a gépbe. És még a mosóporhoz is öntöttem belőle, mert állítólag így hatékonyabb. Ez van ráírva. Hát nem jött ki. :cry: Másodjára Vanish szappannal próbáltam, hátha az jobb. Jól megdörzsölgettem, bedobtam a gépbe, még előmosást is csináltam. Kivettem és NEM jött ki. :x Ennyit a szuper jó Vanishről. :x :evil: :twisted:
Ti mivel szoktátok kiszedni, mármint ha egyáltalán olyan lesz a kicsi ruhája? Lehet, hogy én vagyok ennyire béna? :oops: :( :cry:

Remélem ez az üzi nem fog elszállni.
Puszi mindenkinek.

Kép
agica1119
 
 


S I K E R Ü L T :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
agica1119
 
 


Ági:nekem is tiszta maszat lesz kaja után. :lol: Hiába van rajta előke, meg törölgetem közben a mancsát az sem segít sokat!!!!Szerintem érzékük van hozzá!!!!! :P
Én egyből kidörzsölöm a foltot vanishel, nem várom me míg bele szárad, siínes ruhákhoz a kímélő cloroxot ajánlotta az Edit és nekem bevált!!!! :wink:
Almát sem szereti?????Nekem eddig Zsombi megevett mindent, sőt a kertből szedett répát nagy élvezettel ette még dumált is közben!!!!!!
És te csinálod a kajákat neki????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ági, én mindig is lusta voltam, sose mostam ki egyből a foltokat. Mosás előtt Domestosos ma pl. Cloroxos vízben jól megsikáltam a foltot, utána 60 fokos mosás. Tök szépen kihozza.
Kesertem a fotóalbumot, de nem találom. Hol van?
Nellinek a kanállal van problémája? Adhatsz neki pl. üvegből bébidesszertet, ha táplálóbbat akarsz akkor Sinlaccal. Nálunk a 10 órai gyümölcspüré, néha még az uzsi is. Attól függ mim van itthon.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget. Ki fogom próbálni.

Még almát nem adtam neki, eddig a barackot és a banánt próbáltam. Volt itthon egy bébidesszertem(alma krumplival) és evett egy kicsit belőle. :D
Hát még nem nagyon tud kanálból enni. De próbálgatjuk, egyszer úgyis menni fog. Nem igaz?

Itt az albumunk

Puszi

Kép
agica1119
 
 


Na itt vagyok, csak ma még családi napunk volt, apa ma szabin volt, mert du-án természetgyógyásznál voltam.

Mi ez a nagy csönd??? :shock:

Zsandi,Edit,Gwini,Barbi,Timi,Zsu??????Mi történt???Ugye nincs semmi gond!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?