Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Frusi, drukkolok, lehet, hogy tényleg érkezik Lillácska?!

Nálunk csend van, mi szerintem kivárjuk a hátra lévő 2 hetet. Ma voltam fodrásznál, ő azzal biztatott, hogy mentek már tőle szülni, de én csupán hazajöttem :lol: Nagyon nem bírom ezt a párás meleg időt, itt nálunk alig esett és nagyon fülledt lett a levegő, totál rosszul vagyok, az ujjaim (kéz és láb is) zsibbadnak és dagadnak, ami azért eddig nem volt jellemző :cry: . Ja igen a szám is dagad (mások szerint ez már a közelgő szülés jele), de ez már hetek óta így van, ezért ez sem jelent semmit extrát szerintem... Babóca is ugra-bugrál és mostanában a jósló fájásaim is elmaradtak. Hát nem baj, azért már talán tényleg csak 2 hét. Hátha mond valamit doki bácsi csütörtökön.

A fürdőzésről annyit, hogy strandra én se biztos, hogy mennék. Én fedett vízforgatós medencébe úsztam, ahol 2-3 emberke volt rajtunk kívül és ez nagyon jó volt, semmi bajom nem volt. Természetes vízből meg nyilván a tisztábbak ajánlottak, most a Balaton is ok.

Méri jössz CTG-re csütörtökön? Mi fél 9-re megyünk, utána meg UH.

Nikike én nem tudom, hogy fogom bírni gyümölcsök nélkül, én is nagyon szeretem a barackot, meg mindenféle gyümölcsöt. De hát ha szegénykémnek ez árt, akkor majd csak megleszünk nélküle.

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


?Hali
Ildi, nem art a barack, csak most nem jo, hogy kicsipte valami a popsijat es mar eleg ramaty allapotban van! Szoval ha meg az a hig valami is folyton aztatja a mi kijon belole kb fel percenkent, na az nem jo, ezert kell valahogy ezt kikuszobolni! Aztan majd ehetek, csak muljon el!
Apa almos, kiderult, hogy ez a baja. Remelem ha most kialussza magat jobb lesz a helyzet!
A szajdagadast nekem is mondta a kozertes neni, bar en nem lattam magamon, de bejott neki!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Gondolkoztam, hogy megelőzzem-e a boldog kispapát, hátha belép ma a fórumba, de már mindenki annyira drukkolt, hogy inkább leírom: Lillácska már meg is született, reggel 6 órakor (a méretei leírását meghagyom apukának :) ) és jól vannak. Gratulálunk nekik!

Mondtam én, h szerdán fog megszületni!!!
Mindjárt veszek egy lottót, hátha bejön. :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 

 
 

HHUUURRRÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ez nagyon jó hír mára :lol:

Gratulálunk nekik :lol: reménykedünk, hogy kispapa ír nekünk :lol:

Mérivel mi lehet???? :roll: :roll: :roll:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Hurrá! Hurrá! Hurrá! Hurrá! :lol: :lol: :lol:

Ez a nap szuper híre! Nagy-nagy gratula Fruiséknak, de jó :lol:

Adri szerintem vegyél lottót :wink: Nem akarod az én bébimet is megjósolni? :wink: Na jó csak viccelek, de ennek a hírnek borzasztóan örülök. Szaladok is bébiruhát mosni, hátha nálunk is hamarabb jön és én még nem vagyok kész mindennel, jaj-jaj! :roll:

Ildi

Kép
mildiko
 
 


Mi is gratulálunk Lillácskához és jó egészséget kívánunk a babának és a mamának!!

Nikike: nekünk a sudokrem 1 napon belül helyre tette Babó popsiját, pedig vészesen nézett ki és nagyon fájt neki.

szép napot mindenkinek
Ityko
ityko
 
 


Nagy-nagy gratula Frusiéknak, várjuk a kispapa jelentkezését!!!:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Ja, azt nem tudom, h a kispapa akar-e jelentkezni itt a fórumon (vagy a kismama lelkére kötötte-e, h tegye közhírré a hírt), csak ha mégis, hát ne vegyem már el az örömét azzal, hogy én számolok be az ő kislányukról

Adri és

Kép
adri29
 
 


Juhuuuu, ez szuper. Nagy-nagy gratula Frusinak es Lillacskanak!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Adri: most mar te leszel az orokos jos, mindenkinek josolnod kell. :lol:
Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Adri!!

Válaszoltam a privire :lol:

puszi, Tündi

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Adri!!

Válaszoltam a privire :lol:

puszi, Tündi
ccuncogó67
 
 


Köszi, bár nekem azt jelzi, h nincs új érkezett üzenetem. Nem jött át?

Mindegy, várok, hátha csak késik :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri!

Ne, hogy a tűző napon álj és úgy várj 8)
Majd 1-2 megállóval elötte rádcsörgök és megállok ott a 32-es buszmegállójába ahol múltkor is beszélgettünk :lol: :lol: :lol:


Csajok merre van Méri?? :roll: csak nem találkája van Frusival :wink: :wink: :lol: :lol: tök izgi :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok !

Megőrülök , micsoda hírek !!!:lol:

Frusikám !! Ill. Krisztikém !!! Gratulálunk az egész családnak !!!! Örülök, hogy túl vagy rajta !
Kép
Majd írd le milyen élmény volt ! Várjuk !!

Adri ! Ez igen , nem gondoltam volna , hogy bejön !!

Tényleg , Méri !! Hol vagy ??

Tündi ! Valahogy küld el légyszi a tel.számod ! Sajna elveszett !
Köszi !


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Én is nagyon gratulálok Frusiéknak!!! És kiváncsian várom a részleteket!!! Hiuzka
hiuzka
 
 


Lilla 3,5 kg és 54 cm. De én is csak ennyit tudok, majd ő elmeséli a többit... :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Ne aggódj, Tünde, jól bírom a strapát. Ha mégsem érnék oda időben, rádcsörgök, h ne indulj el. Ugyanis megint egyedül vagyok az irodában, és nem tudom, a főnök mit szól, ha a kialkudott időben akarok elmenni :? Köszi.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Frusi Gratula ez tenyleg szuper hir, bar en is megmondtam!:)))))
Ityko: kosz a tippet! Ez mar meg volt, volt bepanthen, semmi!
Aztan ranezett a vedono, felirt valami borraxos kremet, mara mar alig latszik a pirossag. Nem tudom szerencsetlennek mennyire fajt, annyira nem erzekeltem, hogyha hozzaertem, de eleg szarul nezett ki! Meg sajnaltam hogy a pukikkal kijovo le folyamatosan aztatja szegenynek a boret. Mondjuk lehet hogy a popsitorlo is okozta, azota tiszta vizzel mosom mindig, itthon elmegy, ha meg megyunk, majd torlokendozom. Vagy lehet hogy a pelenka, ami mellesleg puccos Pampers volt. Most hogy noname pelenkat hasznalunk semmi baja! ERrol ennyit!
Ha minden jol megy Szentendren keresztelik a gyereket augusztusban. Meg nincs idopontunk, de remelem osszejon, tok aranyosak voltak, fiatal plebanos. Legalabbis a telefonban!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok !

Adri ! Elfelejtettem írni , köszi az infót frusiról !! :lol:

Mildiko ! Ti jól vagytok ??


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Én még sajnos nem szültem. :roll: De hiába vagyok kiirva holnapra ebből nem lesz semmi szerintem. Már nagyon nehezen bírom.
Egyik szemem sirt, a másik nevetett amikor megkaptam az sms-t reggel Frusitól. Irigyeltem nem tagadom. Viszont nagyon félek,hogy valami baj van mert egész nap 140/90 felett volt a vérnyomásom és nagyon rosszul voltam. Eddig 120 körül volt. De a baba mozog és ez nyugtat, csak mindenki azt mondja, hogy nagyon rosszul nézek ki, és sajna úgy is érzem magamat. Mindegy holnap megyünk úgy is a dokihoz, akkor csak kiderül valami. :?

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok !

lmarie! Kitartás !! Vigyázz magadra !! :lol:


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok,

lmarie: csak nyugi, frusi is meg egyik este irogatott, masik nap hajnalban meg mar megvolt a bebi. Biztos ezek a felho-atvonulasok viselnek meg, mar nem tart soka, hiszen mar betoltottetek a 40. hetet... nagyon drukkolok!!! :)

Kepzeljetek, holnap megyek eloszor NST-re, nagyon izgi. :P Nem jon valaki kozuletek? Eloszor elmegyunk UH-ra, mar egy honapja nem is lattam Barnust, azutan NST. Szerintetek a ferjem varja meg azt is, vagy az nem annyira "latvanyos" mint az ultrahang? Szegenynek a munkahelyrol nem konnyu ellogni. Aki volt mar, tudtok hasznos tanacsot adni az NST-re vonatkozoan? Remelem jol sikerul es addigra a bebi is felebred, mert hogy reggel sokaig szokott aluszkalni mint a papaja, meg most is alszik... :D

Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Hu, most nezem csak, Lmarie utan MIldiko Ti kovetkeztek es utana mar mi Barnussal... Hu, de izgalmas... :roll:

Kepzeljetek, ma megvettem vegre a mellszivot. Sokat hezitaltam, de vegul a patikaban vettem Medela-t, csak 4070 Ft es nagyon jonak tunik! Viszont hozzavalo tarolozacsi... Brrrr... 10 db volt 1300 Ft. :shock: De szerencsere az egeszsegpenztar kifizeti... Es ehhez is lehet kapni mindenfele kiegeszitot. Sokaig a Avent-tal kokettaltam, de hat az megis csak haromszor annyiba kerul es remelem nem sokaig lesz ra szukseg, remelem sikerul "beallitani" a bebinek a szuksegleteinek megfeleloen a tejcsit.

Na jo, nem untatlak benneteket ebben a nagyon melegben. :P
Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Sziasztok!

Ma utazunk, Egerbe! :D
vasárnap érünk haza, addig is mindenkinek, vigyázzatok magatokra :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Méri:Rád külön is gondolok :wink: :wink: :wink: :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!
most voltam UH-n, és egyböl megmutatta magát a bébi! FIU lesz! annyira örülünk!
Szilvij, az egészségpénztárban automatikusan benne van az ember, vagy külön be kell lépni? elég tájékozatlan vagyok ilyen ügyekben...
ma láttam a korházban egy csajt aki tegnap este szült és ma már vigan sétálgatott a folyoson. jo volt ezt látni!
Hiuzka 19+1
hiuzka
 
 


Tundi, vigyazzatok a nagy melegben magatokra!
Hiuzka, gratula a fiucskahoz!!! Majd kaptok Ti is sok-sok futyis kepet most mar a bebirol... :lol:
Nekem a munkaltatom fizeti az egeszsegpenztari tagdijat, igy gyulik a penz azon a szamlan, es abbol tudok egy csomo mindent fizetni.
Hu, de irigylem az ilyen eros kismammakat mint akit lattal! Mindenkinek kivanom, hogy ilyen vidaman setalgasson szules utan masnap!!!! :D

Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Sziasztok!

Szilvi, én is állandóan azon morfondírozok, hogy akkor milyen mellszívót vegyek, és nem is tudom, h mi alapján döntsek. Itt és sok helyen is az Aventre esküsznek, meg a készlet -ami 2 cumisüveget is tartalmaz - azt hiszem, 13ezer körül van, tehát leszámolva a cumisüvegek árát már nem is 3-szoros az Avent ára a Medelához képest. Na nehogy azt hidd, hogy ellened beszélek, mert én is úgy voltam, h elég a medela, most meg már megint nem tudom, mit fogok venni, ráadásul 2 fajta Medela volt, és azt sem értem, melyik a hatékonyabb: valami olyan dugós féle, mint a fecskendő csak nagyobb, meg olyan kis karos, amit le kell nyomogatni. Szóval totál tanácstalan vagyok. De elhatároztam, h veszek valamit, amit akkor az agyam diktál és utána max.majd fogom a fejem, h miért nem a másikat vettem :lol:
Nekem van egy másik dilemmám is: ugyabár kezdetben teljesen vizszintesre dönthetőnek kell lenni a babakocsinak, de amik nekem tetszenek - Pierre Cardinek - azok csak majdnem vizszintesek, állítólag pléddel ez korrigálható. Állítólag vagy tényleg?
Mert ami meg teljesen vizszintesre dönthető, abból nem lehetett ülős pozíciót csinálni. És nem akarok 3 babakocsit venni majd, mivel később meg valószínűleg a halál könnyű sportbabakocsira úgyis lecserélném....Most legyek okos.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Hiuzka, örülök, hogy örülsz a fiúnak, gondolom ezek szerint eleve így szerettétek volna.
Tünde, tényleg vigyázzatok, én két napja alig bírok állni melegben az utcán, pedig eddig tök jól viseltem. Most meg folyton levegőért kapkodok.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri, en egeszen idaig az Avent mellszivon gondolkodtam, de az ara mindig visszatartott, hogy meg is vegyem, pedig ahogy irtam, nekem megteriti az egeszsegpenztar. Szerintem is valoban az a legprofibb, viszont tobb gyogyszertarban is erdeklodtem, kisbabas patikusokat is kerdeztem, melyik a jo, milyet szoktak venni, miert, igy dontottem a Medela mellett. (En vettem mar korabban ket kis cumisuveget, amik 3-400 Ft-ba kerultek a patikaban, pedig teljesen profik, szilikon gumival, mercevel az oldalukon, szoval az Avent arabol nem sok jon le uvegre. :wink: ) Egyebkent tobb fajta Medela van (elektromos, kezi, pumbalos), a kulonbozo keszulekeket kulonbozo felhasznalasra terveztek, igy a teljesitokepeszseguk es az aruk is valtozik (alkalomszeruen fogja a mama hasznalni, vagy egesz nap tavol van a babatol, mert dolgozik, vagy keves a teje, vagy keveset szopik a csecsemo, de sok teje van... stb.). Ezeket szerintem nem mindig tudjuk elore pontosan, de en ugy tervezem, hogy a tejbelovelles idejere mindenkeppen szuksegem lesz mellszivora, egyebkent utana meg a baba altalaban beallitja maganak az igenye szerint a tejtermelest, es en ezt a termeszetes rendet szeretnem betartani (nem akarok pl. anyatejet leadni vagy ilyesmi). Igy valasztottam a kezi valtozatot, ami olcsobb verzio es lehet allitani a szivaserosseget is, de nagy mennyisegu anyatej leszivasara pl. mar faraszto lenne vele "dolgozni". Nem tudom segitettem-e valamit, a babasak biztos okosabbakat tudnak irni. :lol:
Babakocsi ugyben pedig sajnos nem tudok hozzaszolni, mert mi orokoltunk a noveremtol. Ebben vizszintesen fekszik a bebi vagy at kell cserelni ulos betetre. Raadasul sokkal nagyobb is mint a mostani kocsik, de hat ez van, es azert nagyon szep. :? Es ugyis sportkocsi kell mar neki tavasztol...
Vigyazzon mindenki nagyon a melegben, vigyetek magatokkal hideg asvanyvizet es inkabb setalgassatok fel-ala mintsem egy helyben acsorogjatok, ha varakozni kell!
Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Sziasztok!

Mi is még megvagyunk. Ma voltunk CTG-n és UH-n és most már nagyon biztosnak tűnik, hogy kisfiunk lesz :lol: Sokáig hezitált a drága, de most már azért elég egyértelműen mutatta magát, csak én hiszem el nehezen, mert ugye 30. hétig kislánynak mondták :roll:

Ráadásul igen nagy bébink lesz, már most 3,5 kg és doki bácsi azt mondta olyan 3,7-3,8kg de akár 4kg-os is lehet még az elkövetkező 2 hét alatt. Húúúúha! De azért minden rendben van velünk, ennek nagyon örülök. Bár egy fiatal doki a CTG-n a frászt hoztam rám, mert azt mondta, túl hevesen dobog a kis szíve, de Tiba doki szerint nagyon is rendben vagyunk és jelen állapotunk alapján még kivárjuk a 2 hetet, hacsak a jövő heti front nem hoz valamit... Kicsi feje elindult irányba de még nagyon magasan van. Úgyhogy jövő csütörtökön megint CTG, addig meg szenvedhetek a melegtől.

A legjobb hírem, hogy összefutottunk Frusival is :lol: nagyon jól nézett ki és ahhoz képest, hogy tegnap reggel szült, vidáman sétálgatott ő is a kórházban (fülig ért a szája) jó volt így látni!

Szilvi, ha mész holnap NST-re (CTG) annyira nem nagy szám, hogy férjed élvezze. Igazából egy géphez vagy kötve kb. 10-15 percig, hallgatjátok a szíve hangját és ha mocorog akkor kell nyomni egy kis gombot. Ennyi, látni semmit nem láttok és általában annyit mondanak, hogy rendben vagy. Az ébresztés egyébként nem olyan borzasztó. Kicsit megberregtetik a pocakod, amitől állítólag a magzatvíz kavarog és ez felkelti. Nekünk ma ez sem volt túl hatásos :lol: :lol: :lol: Ugrott egyett, aztán úgy döntött átköltözik a másik oldalra és aludt tovább. De mozgott egy-kettőt magától is, így elfogadták :D

Adri, azért szerintem nézz körül még. A vízszintes pozíció fontos az elején és kérdezgesd meg, hogy tényleg nincsen olyan Pierre Cardin, ami nem vízszintesre dönthető? Mi Graco-t vettünk (használtan), de vízszintesre dönthető, meg 3 pozícióban ültethető és volt hozzá autós hordozó is. Az egyetlen hátránya, hogy a tolókar nem állítható, így velem szemben nem tudom tenni a bébit, csak felülről látom és hátulról, de hát úgyis a világ érdekli majd és nem én ha sétálunk :lol: :lol: :lol: Mondjuk Te ősszel szülsz, így plédet biztosan fogsz alá tenni, de én még azon is hezitáltam, hogy akkor most jó-e az autós hordozó, hogy ott görbül-e a háta (rossz nyelvek szerint igen) vagy sem...

Na úgy látom megint sikerült jó sokat írnom. Megyek is házitündérkedek egy kicsit.

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Frusi Nagy-nagy gratula a kiscsaládodnak, de főként nektek!!!

Kép

Nekem mellszívóból az Aventos nem vált be, pedig az elektromosát is próbáltam.:)
Én medella párti vagyok és a kézi is tökéletesen bevállt!
Aki viszont venne elektromos medellát, 10 000-ért adja a barátnőm az övét. Kb. 7hónapot használta.

Mell tisztítás: borax-ot lehet kapni a gyógyszertárban, s ennél jobb nem is kell.
Amúgy a mell steril.:)

A táblázatot mellékelem, remélem sikerült összeszednem az adatokat, aki nincs benne, vagy rosszul van valami beírva szóljon!!

Köszi.:)
1153997039.76.xls

Hamarosan átfermálom jpg-nek és akkor itt is látható lesz.:)

Sziszike.

Szonja?
Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Koszi a tablicskut Sziszike, epp ma gondoltam ra, hogy mar olyan regen lattam aktualisat! Te mindig olyan szorgalmasan frissitgeted, koszi! :lol:
Viszont az en orvosomnal atirnad hogy a Magosanyi doktornohoz jarok? Koszike.
MIldikonak pedig kisfiucskaja lesz!!! :lol: :lol: :lol:
Szilvi es Barnabas
szilvij
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az új bébinek!

Mellszívó ügyben én is Medela párti vagyok. Én elektromosat használok, mert Marci fiamnak az első 2,5 hónapban nem igazán ment a szopás. Addig végig fejnem kellett minden etetés után.
A vaterán is lehet venni olcsóbban, meg a babaapron. Érdemes körülnézni.
A másik jó tanács, hogy vigyetek a kórházba magatokkal mindenképp. Kórháznak nincs, de ugyanakkor égetően szükséges lesz, amikor belövell a tej.
Ja, és biztatás képpen a várandósoknak: már aznap sétálni fogtok! Pl. fürdeni menni, ágyba befeküdni. :)

Popsikenőcsből mi a bóraxoasat (sárga) használjuk. Ez olyan tuti és nem olyan zsíros, könnyen felszívódik. Van még egy másik, amiben bórax mellett csukamáj olaj is van, de az rettentően büdi és zsíros krém.

Üdv.

Vera

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kezedem a jó hírel, Frusi jól van, és Lilla nagyon édes. Ma mikor mentem ctg-re meglátogattam őket. Vasárnap vagy hétfőn hazajönnek, majd tesz fel képeket, és mesél amint tud. Olyan jó volt látni ahogy az apuka arca ragyogott akárhányszor a kicsi fölé hajolt, látszik mennyire boldogok.

Nálunk visszont semmi sem változott. A feje nem akar beilleszkedni, még mindig magasan van, fájás sehol, semmi előjel.
Bár pozitív jelként fogom fel hogy a ctg-n egy egy mozgáskor 100 % lett a méhtevékenység. Hátha :?

Hétfőn "randizunk" újra a dokival, ha akkor se lesz változás akkor azt mondta megbeszéljük mit lehet tenni, de valószínűleg bekell feküdnöm és meginditják. :cry: Állítólag zselét helyeznek fel, és az 6 óra múlva kifejti a hatását. Csak állítólag pocsék görcsöket okoz, és akkor még infúzióval megspékelik. :roll:
Szóval egész hétvégén győzködni fogom a gyereket, hogy hétfőig bujjon elő.

Babakocsi ügyben mi is olyat vettünk használtan ami dönthető vízszintesig (chicco), csak nekünk mózeskosár is van hozzá. De tényleg sokan korrigálják pokróccal. Amúgy nekem a mózes belsejében emelhető háttámla van amit kivülről lehet állítani!

Mellszívóból nekem Aventes van, és én is azt vettem amiben cumisüveg is volt 2 db. Nekem tetszik, bár még nem kell használni. :P

KépKép
lmarie
 
 


Nekem zselével indították, igaz más okokból.
De egyáltalán nem volt borzalmas.
6-8 órát mondott a dokim, és 5 óra alatt kint volt a gyerkőc.
Szóval az sem borzalmas. Ne aggódj Lmarie.
Az egyetlen rossz benne, hogy 2 órát feküdni kell az elején, bár valszeg mászkálni nem tudtam volna. :D
Vendég
 


En azt olvastam, hogy ez a zsele a magzatvizet "imitalja", tehat azokat a hormonokat tartalmazza es olyan a hatasa, mintha a magzatviz ment volna el. Ugyhogy szerintem se aggodj, Lmarie! Es amugy is jon egy kis huvos ido hetvegen, es hetfoig meg olyan sok ido van, addig a babad is fog szerintem szolni, hogy "Anya, menjunk" :wink:
szilvij
 
 


Sziasztok!

POPSIKENŐCS: Heim Pál-osat irassátok fel, ez olyan, mint a Sudokrém-az egyetlen, ami tökéletes és olcsó.:)

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


veronica: tudnál nekem erről a zseléről többet irni? Csak felhelyezik, és az beinditja a méhszájtágulást? És a felhelyezés után volt meg a baba 5 óra múlva, vagy a hatását fejti ki annyi idő alatt? Bocsi a sok kérdésért csak még nem hallottam róla azért érdekel annyira


Amúgy én is reménykedek,hogy hétfőig magától dönt úgy hogy jobb kint mint bent. :oops:

KépKép
lmarie
 
 


Persze. :)
F12-kor bementem a szülőszobára. Felfekedüdtem, mint egy vizsgálathoz, és kb annyit is éreztem és a zselé már fent is volt. Nekem már addig is rendszertelen fájásim voltak, de a felhelyezés után pár perccel már szép szabályosak lettek. Ekkor kellett 2 órát feküdnöm CTG-vel a pocakomon. Marci f5-kor született, úgyhogy ennyi volt az összes idő. Még annyi, azért idetartozik, hogy 2 ujjnyira nyitva voltam.
Szerintem jó volt, hogy nem vajúdtam még 2 napot, hanem ilyen "hamar" meglett. (Előtte már 2 napja voltak fájások, hol 7 percesek, hol 20 percesek...)
Vendég
 


Sziasztok !

Remélem mindeki jól van !!

Adri ! Szerintem , nyugottan vedd azt a babakocsit amelyik teszik !
1. annyira úgysem magas fektetve , 2. annyit nincs benne a baba , hogy bármilyen kárt okozna , 3. ha meg úgy látod nem jó neki , még mindíg tehetsz bele egy plédet
4. sitty-sutty kinövi és szinte csak ülni fog benne .

lmarie ! Gondolok rád ! Minden rendben lesz, és mindjátr itt a hétvége , az beszokott jönni !!
Köszi a híreket frusi-ról !

mildikó ! Neked is !

Sziszike ! Köszi a táblicskut ! De még nem írtad mit mondtak mikorra teszik át a műtétet ?? Vagy már írtad ? Akkor bocsi !


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Szilvij, köszi az infot. Akkor elvileg az én munkáltatom is fizeti a tagdijat. Szoval minden bébivel kapcsolatos dolgot a gyogyszertárban kedvezmény illet meg igy? Az jo lenne, mert tényleg nagy különbségek vannak árban.
Adri, azt hiszem ha lányt várnánk, tegnap pontosan ugyanigy örültem volna, mint ahogy a kisfiunak. Mindegy hogy mi lesz, de igy hogy megtudtuk már, jobban el tudjuk képzelni magunknak... Valahogy közelebb került hozzánk, Te nem igy érezted mikor megtudtad?
hiuzka
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés, azoktól, akik már tapasztaltak. Ha saját mellszívót viszünk be a kórházba, hogyan sterilizálják? Összegyűjtik, vagy valahogy megjelölik és tudom, hogy az enyém, vagy saját magamnak kell sterilizálni? Meséljetek erről valamit.

Ez a meleg kibírhatatlan és én babaruhát vasalok :roll: :shock: Bármilyen édesek is a kis rucik úgy érzem elájulok a vasaló mellett. Na mindegy, ez is meglesz és akkor megnyugszom. Sajna a komódunk csak jövő hét végére lesz meg, ezen még izgulok, de más már minden megvan.

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Hiuzka!

Szerintem egyáltalán nem biztos, h a munkaadód fizeti, mert én úgy tudom, h ez az egészségpénztár a kötelező befizetéseken kívüli juttatás . Szóval ez amolyan választható, béren kívüli juttatás, mint pl. az üdülési csekk, stb, tehát eldöntheti a főnököd, h plusszban befizet-e a dolgozói e.pénztárába. Speciel az én főnököm semmi ilyet nem fizet utánunk. Talán a többiek megcáfolnak, de szerintem ez amolyan önkéntes dolog.
A gyerek neme: valahogy sejtettük, h kislány lesz, és talán azt is vártunk. Aztán amikor odakerültünk, h lassan kiderül a neme, már mindegy lett volna, ugyanúgy örültünk volna egy kisfiúnak is.
Amióta szinte biztos, h kislány, már annyira evidensnek tűnik, hogy én hirtelen azért lehet, h megszeppennék, ha mégis kisfiú bújna ki...persze akkor annak is örülnénk, de valahogy most csak kislányt tudok elképzelni. Ha róla beszélünk, Kamillázzuk, kicsit furi lenne, ha nem is Kamilla bukkanna elő :?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Frusinak a babához!!!!

Imarie:a zselés kérdésre válaszolva,nekem három éve az első szülésemet azzal próbálták beindítani,kétszer is feltették,és semmit nem hatott,most is volt egy lány akinak szintén nem hatott,de azt mondják,hogy az esetek 98%-ban felteszik és aznap megvan a baba.

Ildi:a mellszívót sterilizáló folyadékban sterilizálják,be kell adni a csecsemősöknek.Megjelölik,ragasztanak rá egy cimkét,amin rajta van,hogy hanyas szoba,hanyas ágy.

Nikike:hogy vagytok?kissrác szopizik lelkesen?Mi jól vagyunk,már másfél kilót hízott Vencel.


Üdv

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a szurkolást lányok! És köszi az infokat weronica! Ráállatam a málnalevél tea ivásra, mézzel egész finom. 1 liter után érezhető volt a jóslófájás, csak kár hogy nem folytatódott tovább. Amúgy egész megnyugodtam, jövőhéten így-vagy úgy a kezembe lesz a picur már! :P
na irok egy kicsit az egészségpénztárról, úgyis unatkozom :lol: :

Az egészségpénztár általában választható jutatás a cégeknél, aki utánad fizet miden hónapban x összeget. De van egy olyan lehetőség, hogy te saját magad kötsz szerződést egy egészségpénztárral mint a Tempo. Ekkor havonta befizetsz egy meghatározott összeget mindig. Adóbevalláskor pedig jogosult vagy (ha csak nem x milliót keresel, vagyis nagyon jól) 30%-ot visszaigényelni. Pontosítok, ha béren kivüli juttatásként kapod akkor nem igényelhetsz vissza, ha a béredből utal, vagy te kötsz szerződést, akkor igen. Van olyan is aki megegyezett a munkáltatójával, és a cég levonva a béréből x összeget minden hónapban rögtön átutalja a biztosítónak, így nem neki kell.

A kártyádon lévő összeget pedig felhasználhatod egészségügyi szolgáltatásokra pl. fogászat, nőgyógyászati vizsgálatok terhesgondozás!, ) stb, gyógyüdülésekre (wellnes hétvége), sportszerekre, gyógyszerekre és természetesen babaápolási kellékekre. Na ebbe nálam szinte minden beletartozott amit vettem, csak a ruha, játékok, és a bútor nem. De sok üzletttel meglehet beszélni, hogy te vásárolnál ezt-azt, és ők meg mást irnak rá a számlára, olyat amit engedélyez a biztosító :twisted: :twisted: . A legtöbb helyen telefonos jóváhagyással fizethetsz, vagy előre készpénzzel, vagyha van terminőáljuk akkor bankkártyaként működik.
hátránya, hogy meghatározott köre van hogy mire költheted, de ezt minden évben közzéteszik, illetve megszigorították ezt a kört.
Illetve 8-10 % a müködési költéség ez mindig attól függ mennyit fizetsz be, melyik társaságot választod. Bár az adóvisszaigényléssel ezt elég jól kompenzálod. Végül is ez egy megtakarítási forma.

Nagy előnye viszont,hogy a kártyatulajdonoson kívül a megadott kedvezményezett(ek) (családtag lehet csak, mármint férj, szülő, testvér,gyerek) ugyanúgy megilleti a kártya összegének a használata a különböző szolgáltatásokra, és társkártyát is lehet igényelni. Nálunk a férjem cége fizeti és én kedvezéményezett vagyok, így bármikor használhatom.
Mi elég jól kihasználtuk eddig, mert nyaraláshoz, sportszerekhez, fogászatra, és most persze babaápolásra költöttük, illetve most már a gyógyszereket is erről fizetem ki. Például, ha majd pelenkát vásárolok, és kérek számlát biztosító nevére, akkor visszakapom majd a pénzt. :lol:
Meg a kórházi szobát is ebből szertném finanszirozni. Igaz,hogy előre ki kell fizetnem készpénzzel, de ezt vissza is kapom a hónap végén majd szintén készpénzben.

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok lanyok,
ma voltunk delelott UH-n es elso alkalommal NST-n. Nagyon okos volt a baba, szepen "produkalta magat". VIszont kepzeljetek, utana voltam nogyogyaszati vizsgalaton es elkezdtem a mehszaj-vizsgalat utan verezni. A doktorno szerint ez normalis lehet, mert hogy ilyen terhessegi korban mar fel van puhulva a mehszaj, es igazabol mire hazaertem mar el is mult a verzes. De annyira megijedtem, mert eddig 8 honapja semmi hasonlo nem tortent velem. :( Volt mar kozuletek, akinel ez elofordult?
Lmarie: Gondoltam Rad az NST-re varakozva, nem csoda, hogy rosszul lettel a multkor, borzaszto meleg volt most is, es ott kellett az ajtoban varakozni, azt hittem mar en se birom, de vegul sorra kerultunk...
Az egeszsegpenztaras ugyben nagyon profi vagy, nem is tudok semmit hozzatenni. Biztos felreerthetoen irtam, mert termeszetesen nem utal minden munkahely automatikusan egeszsegpentaras hozzajarulast. Nekem szerencsere igen, etkezesi utalvany, ruhapenz stb. mellett ezt is lehetett valasztani, es gondoltam most a babaval kapcsolatosan sok penzt tudunk igy sporolni, ezert kertem ezt.
Niki: Koszi az infot a mellszivo fertotlenitessel kapcsolatosan. Nekem mar csak egy kerdesem van, hogy a tejet a mellszivoban taroljak a korhazban, vagy tarolo tasakba attoltik, vagy hogy mukodik ez? Es ha veled van non-stop a baba, akkor is elviszik a tejet vagy?
Kati: ma azt mondtak a korhazban, hogy nem kell jarnunk ellenanyagszuresre 3 naponta az utolso honapban, mert most egy uj "szabaly" szerint csak akkor vesznek vert, ha bemegyunk szulni, es akkor fognak valasztott vert "keresni" nekunk.
Adri: Mi is eppen igy erzunk, ahogy Te is irtad a baba nemevel kapcsolatosan. En csak fiucskat tudtam vegig elkepzelni, mondtam is mindenkinek annak idejen, hogy megyunk, megnezzuk, hogy fiu vagy leany a baba, de ugyis tudom, hogy csak fiu lehet. Azota mar sokszor megerositettek benne, es a ferjem pont ezt mondta, amit Te irtal, hogy igen meglepodne, ha kislany bujna elo. Raadasul 36. het ide vagy oda, leanynevunk meg mindig nincsen. :oops:
Ma lattam a ketagyas fizetos szobakat. Nagggyon szuperek, en sokkal korhaziasabbra gondoltam. Remelem lesz ott hely, ha majd megyek szulni.
Es lattam pici babakat is aluszkalni a folyoson kis kosarban... Jaj, mar annyira varom, hogy meglathassam en is Barnust!!!!
Husoljetek sokat a nagy melegben:
Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Most is ez történik, hogy kifertőtlenítik neked és megjelölik, hogy ez az 5/3-aska cucca. .) Szobaszám és ágyszám.
A lefejt tejet beviszed,átrakják egy cumisüvegben, felmatricázzák és hűtik. Ha kikéred, akkor meg mikrózzák.
Ha éjjel éhes a gyereked, akkor nem tápot, hanem a te tejedet fogja megkapni.
Egyébként bármit fertőtlenítenek: bimbóvédőt, cumit stb.
Vendég
 


Sziasztok!

Niki de jo hogy hallok Rolatok!
Kosz mi jol vagyunk, igen nagy etvagyu a kisficko! Nem tudom mennyit hizott, mert nem meregetem mar 2 hete, de a valtozas szemmel lathato. Horcsog feje lett, kicombosodott es a bickoja is olyan jol nez ki, hogy mindig rohognom kell ha ranezek! Vedono is 1 het utan mikor meglatta az mondta minden elismerese, dicseretben reszesit minket mert jol osszekapta magat! Olyan eros, hogy mar majdnem hasra fordul hatrol, csak azt meg nem tudja, hogy a karjat mashogy kene tartania nem a feje mellett es akkor meglenne!:))
Hogy birod a ket lurkoval?

Szilvij: ne remuldozz a verzes miatt, nekem Lukacs a kesztyujen mutatta egy hasonlo vizsgalaton, hogy mi a helyzet, no para ez normalis es mire otthon leszek elmulik! De ez szerintem jot is jelent, marmint hogy puhulsz es nyilik a mehszaj, kb. pont ebben a korban voltam!

A tejet be lehet adni a csecsemosoknek kulon hutobe teszik, amikor kered adjak, melegitik is! Tarolot neked kell vinned! Zacskot is meg edenyt, kivansag szerint!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Vérzésről: a végén előfordul valóban, hogy vizsgálat után vérezget az ember. Nekem is volt ilyen. Szólt is előre a dokim, hogy lehet és ne ijedjek meg.
Vendég
 


Nikike, bolog 1 hós szülinapot! :-)
Rakjatok fel friss képet a netre, hogy lássuk a kicsi, gömbölyű emberkét. :lol:

Lányok, ha valaki akarna mérleget venni, akkor most a Corában 14900. Amúgy 20e körül szokott lenni. Igaz megbeszéltük már, hogy nem fontos, hogy legyen otthon. De én már rájöttem, hogy nekem kell mé sokáig, akkor meg drága a bérlés. :) Inkább vettem egyet, aztán majd jól eladom. :oops:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?