Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti! Tarts ki, nemsoká túl lesztek rajta. Gondolom, hogy főleg az egész napos otthon ülést unják már. Szegények. Utána majd bulizotk velük egy nagyot!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Borsó,
válaszoltam a pü-re.
potter_76
 
 


Köszi, én is :)

Hol és hogy van mindenki?
Kriszti meggyógyultatok? Manóci megjöttetek már a nyaralásból? Dóri h bírod a meleget?
Én keményedek ezerrel :( Amúgy meg jókat fürdök a Balatonban és hűsítem magam!

Kép
borso18
 
 

 
 

Sziasztok, Csajok!

Már lassan két hete itthon vagyunk, de nem volt netünk, meg Eszti beteg volt!
Előbb is kellett hazajönnünk Velencéről, mert hányt, és magas láza volt.Az egyik napon folyamatosan 39 volt a láza, így kapott kúpot, Nurofent, 3*-i priznic, szóval volt műsor, így inkább hazajöttünk!Valahol összeszedte ezt a vírust, lehet, hogy a tóba, nemtom!Torokgyulladással egybenjáró, nagyon sűrű zöldes orrváladék, tiszta taknyos náthás tünetek voltak, jó hurutos lázas köhögéssel!
De szerencse már meggyógyultunk, bár elég nehezen viseltük mindketten!
Most jól vagyunk, voltunk az elmaradt státuszvizsgálaton is, ahol 86,5 cm-ert, és 11,39 kg-ot mértek!És már kint vannak a 3 éves fogak :) :) hurrá, hurrá legalább befejeztük a fogzós kínlódást!
Ezek a méretek alapján a lánykám valószínű, hogy 173 cm magas csajszi lesz :D


Kriszti,
Megkaptam a képeket, és nem tudtam mi van Dorcsika hajával :cry: Aztán most olvasom itt, hogy milyen kálváriát jártatok be!Ez nagyon szörnyű lehet, remélem mielőbb kikászálódtok belőle!
Jobbulást neketek, sokat gondolunk rátok, és ++++++++energiákat küldünk :)
Lakásátrendezééés??Mit, hol, hova??Tudod kiváncsi vagyok :D

Dóri,
Remélem te jól vagy, bár valami olyasmit olvastam, hogy beteg voltál te is?Csak kutyafuttában olvastam vissza most a 2 hetes elmaradást, ezért a bizonytalanság :? De remélem babával minden ok.Ti mentek valahová nyaralni?Vagy így nem?!

Floci,
De jó olvasni rólad újra!Amikor még voltam, te nem nagyon írogattál, így szerintem mi már nagyon rég nem dumáltunk így virtuálisan sem :D
Srácok, megvannak?Ugye ti nem vagytok betegek?
Babanetes taliiiii?Hol, mikor?Nem tudok róla.Szoktak az ilyenekről mailt küldeni, de most nem kaptam semmit, bár lehet azért nem mert a postaládám is fullon volt! :?
Én szívesen mennék, remélem Krisztiék is meggyógyulnak addigra!

Orsi,
Te jól bírod a dolgokat? :) Amúgy a szobákról már így egy gyerek után teljesen osztom a véleményed.Azaz, hogy szívesen lennék a másodikkal inkább egyedül!Az elsőnél jó volt végülis, hogy volt ott valaki, de most már nem kell alapvető dolgokat elsajátítanom, meg bejöhetne apa + Eszti bármikor, és nyugodtan lehetnénk!De nem hiszem, hogy egyágyasba leszek, mert azért húzós az ára!Végülis Esztivel is szerencsém volt, mert egy csaszis szintén elsőbabás anyuka mellé kerültem, és csak ketten voltunk.Aztán ő egy nappal hamarább hazajöhetett, és harmadik nap ebédtől, már másnap de.-i hazamenésig egyedül voltam a babámmal :) Akkor már azért jó volt!
Ha megtehetitek, menj csak egyágyasba szerintem is.

Lilla,
Sajnállak a munka miatt, ez elég gáz, ha muszáj visszamenned, de megértelek.Azért a megélhetés a babádnak is fontos,hisz neki is abból lesz meg mindene, ha van pénz!Apuka meg biztos ugyanúgy szeretgeti meg babúsgatja majd mint te :)

Szakad az esőőőőő, most dörgött eddig az ég már egy órája,most de vihar vaaaaan!Tök jóóóóó!

Végre frissül a levegő, bár eléggé megszoktuk már ezt a fülledséget.Sokat vagyunk kint, medencézünk Esztit alíg lehet kirángatni :DDe én azért jobban örülnék egy 25-26 c-nak!

Most szomorkodunk is, mert nem megyünk Balcsira :cry: :cry:
Sógornőmék lemondták valami más út összejött nekik!Mondjuk nem tartottam valami fair dolognak, ha már meg volt beszélve, meg a szállás minden megvolt, de így most csak mi nem megyünk le abba a nagy házba, azért annyit nem fizetünk ki :cry: :cry:
Ugyhogy Balcsis nyaralás ugrott, pedig vártam nagyon.Olyan rég voltam már a Balcsinál,/már úgy, hogy hosszabb időre nyaralni/!Hát ez van, most megsértődtem rájuk, és mérges vagyok :evil:

Na, ennyi a történés velünk, megyek joghurtos tortát csinálni, és beleölöm a bánatom :lol: amíg Esztim alszik!

pussz
manóci
 
 


Orsikám,pont most láttam, hogy kerestél, csak közben Eszti is fölkelt!
Édes vagy, köszi!
Jó neked, hogy fürdesz a Balcsiba ezerrel!irigyirigyirigyirigy vagyooook!!!!
De jól teszed, fürdőzz csak :) puszi
manóci
 
 


Szia MAnóci,

Hát ez tényleg nem volt fair sógornőd részéről! Én elég furának tartom!!!! Pedig most pont milyen jó nyár van, és miylen jó a víz is!! Velencén is voltam párszor, de ott nem fürödtem, csak azuram vizisíelt, és sokkal hidegebb volt a víz mint itt! Nem is értem.....
Milyen joghurtos tortát sütsz? KönnyŰ? Ha igen akkor küldd el nekem is, hétvégére akarok valami könnyűt sütni, jön az APÓS :lol:
Én azt hiszem amúgy a keményedéseket leszámítva h jól bírom a dolgokat, csak fura h nőtt rám egy has....világ életemben sovány voltam 176cm és 50kg körül......Most is csak pocakra hízom, szal úgy nézek ki mint egy etióp kisgyerek fehérben! :lol:
Anyagilag hál Istennek megengedhetjük a dolgokat, mármint az egyágyast, úgyh szerintem az lesz, főleg ha lesz szabad helyük!
És te mikor tervezed h újra vendége leszel a kórháznak? :wink:

Kép
borso18
 
 


Kép Mi a szösz?
Itt vkinek ma szülinapja van???
Eszti lilypie vonalzóján Happy Birthday felirat van!!!
Kép

Kép
flocika
 
 


Jé tényleg!

Hát akkor sok boldogságot Esztinek, Isten éltesse sokáig!

Na de Flocika!!! És ti lesztek a következők????

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A Máv Kórházban szeretnék szülni és ráadásul női nőgyógyásznál. Dr. Koós-Hutás Piroskát már ismerem, de bevallom ma be akartam jelentkezni hozzá és csak 2 hét múlva lesz időpontja, addigra én pedig már szeretnék az első vizsgálaton résztvenni, mert így is csak telnek a hetek.
Ha valaki tud jó érzéssel ajánlani valakit megköszönném és ha küldene hozzá elérhetőséget is azt is.

Köszönöm,
Réka
solymosy@mtrt.com
sréka
 
 


Réka!
Ha jól tudom nöi doki,csak a Piroska van.De kérdezz meg másokat is.Ha jó a férfi is szólj!

Kép
flocika
 
 


Halihó!

Esztike! Isten éltessen sokáig szülinapod alkalmából!
Manó! Sajnálom, hogy így végződött a nyaralásotok :( Jobban vagytok? Úgy látszik, hogy prüntyik ebben a melegben könnyebben lesznek betegek. Jobbulást! Én csak 2 napig voltam sz*arul, már jól vagyok, csak ezt a rohadt meleget nem bírom!! Sajnálom a balcsis nyaralásotokat is :( Mi vszínű csak szept.-ben megyük pár napra valahoa, apuka folyamatosan melózik. :(

Olyn jó volt tegnap az eső, kicsit lehűlt a levegő is, itt 24 fok volt, egész este dekkoltunk a teraszon. Már nagyon nehezen bírom hassal a meleget. Ráadásul ez a kispasi sokkal jobban kikészít, mint Blanka (mármint a terhesség). Nem viselem valami jól. Hétfőn megyek megint uh-ra. Majd beszámolok. Blanka egyébként ezerrel pörög, énekel, és szemtelen.

Kriszit! Megkaptam a képeket, tök jók. Látom, hogy már múlóban a pöttyök. Túl vagytok rajta? Remélem...hosszú volt már ez a pár hét...

Borso! Irigyellek a Balcsi miatt! Én is akarok! Most Füredet vettem célállomásul, nagyon szeretem! Mondjuk 27 fokos a Balcsi is, nem nagyon lehet benne hűsölni. Nem bírom már én sem a meleget!!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Jaj, elfelejtettem! Találtuk ezt a blökit, egy fajtiszta dobermann kislány. 10 hetes lehet, ha tudtok neki gazdit, szóljatok légyszi, mert nálunk most nem maradhat! Köszi Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Szia SRéka!!! Én tudok jó orvost a mávban, de férfi és nem nő!!! Ha érdekel írj! szia
mandi29
 
 


Sziasztok,


Orsi,
Balcsi :cry: :cry: :cry: :cry: no comment!Ne is beszéljünk róla, én is most úúúgy akartam menni, hogy ilyen jó nyár van, meg lehet, hogy egy darabig megint nem megyünk nyaralni!De mind1!
Mivel lassan indul a következő babaprojekt, így kérdésedre már válaszolok is, hogy remélem jövőre ismét látogatója leszek a mi kis kórházunknak :)
Így nyaralás max. megint 2 év múlva :x
De azért még megyünk hosszú hétvégékre, rokonokhoz vidékre, meg barátokhoz, az is valami.

Joghurtos süti könnyű, gyors, és naon fini!

- 3 pohár natúr joghurt
- 10 ek. cukor
- 1 Horváth Rozi zselatin
- 2 dl tejszín

A joghurtokat a cukorral és a zselatinnal összekeverni, és felforralni.A tejszínhabot felverni kemény habbá,majd összekeverni az egészet!
Beleönteni abba a formába amilyet szeretnél végeredménynek,(én őzgerincbe szoktam)előtte hideg vízzel öblítsd ki a tálat.Majd a végén gyümölcsökkel teledobáni, és hűtőszekrénybe rakni!Ha megdermedt egy tálcára kiborítani :)
Ma Eszti is evett már 3 szeletet, szerencsére ízlik neki, és így legalább a gyümiket is eszegeti.

De jóóó neked, hogy olyan jó vékonyka vagy!Én is 176 cm-er vok, de egy picit :lol: több mint 50 kg.!Én utoljára 54 kg 12 évvel ezelőtt voltam amikor még sportoltam!Azóta csak, följebb mennek a dolgok :cry: Nekem olyan 65 körül lenne jó most, de jócskán több vagyok :cry: Sajna én a szopi alatt híztam,de majd a második után, bízom benne, hogy legalább 65-ig le tudok menni majd!
Annál lentebb szerintem az életben már soha, de mondjuk nekem mindíg is erősebb csontozatom volt, sose voltam az a madárka tipus :)



Dóri,
Örülök, hogy jobban vagy, a meleget meg szerintám már olyan nagyon soká nem kell elviselni, azért csak jön az augusztus, és hülni fog már folyamatosan!
Szeptemberbe pont jó lesz a nyaralás nektek!
Viszont elárultál egy titkot amit én nem tudtam, hogy kisfiú lesz a tesóka????De jóóóóóóó, gondolom ti is örültök neki!
Receptet elküldhetnéd, mert most mi is tökire hajtunk :D
Neveken már gondolkoztatok?
Tudod mindíg van kifogás, mostmár nem kezdek bele nagy fogyiba, mert szeretnénk ugyebár a másik babát :lol: :lol:


Kriszti,
Képek édesek naon, és ez a szemüveg?? :) :) haláli, Dorin!
Jó volt a torta?? :)
Hogy vagytok?Én nem láttam sebeket, ez gondolom már jót jelent, ugye??
Írj, ha lasz időd!


Floci,
Meghívót köszi, jó lenne elmenni, egyenlőre nincs semmi amiről tudnék, de még apát meginterjúvolom.Ti mentek?

Valaki még?Jönne a babanetes talira?

Tényleg és akik rég jártak erre, hol vannak???Nyaralás???Pl:
Csilla, Ágas, Edo,Szonibaba, stb.stb.

pusszancs
manóci
 
 


Jajj, elfelejtettem, hogy a szülinapi jókívánságokat köszi, bár már 2 hete volt, csak még nem pótoltam a szalagot!De már új van! :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Na,már lábalunk kifelé mi is,épp itt az ideje.Dominál már rég elfelejtettük,Dorinánál is esnek le az utolsó sebek.Dominak egyetlen kis lyuk maradt a felkarján belül,de azt is csak én látom :) .Dorinánál már gázosabb a helyzet.Akkor nem piszkálta,mikor hólyagos volt meg fájt neki,de most,ahogy viszkettek a gyógyuló sebek,egyszerűen nem tudsz ott lenni a sarkában non stop.Elég egyszer elfordítanom a fejem,és már le is szedi titokban az egyiket.Az arcán nem fog meglátszani,szépen gyógyul,de a derekán olyan lyukacsos a bőre,mint a szita.Esik le sok seb magától,azok szépen gyógyulnak,nyom nélkül.De szerintem annyira pici még,hogy ahogy fejlődik,max annyira lesz feltűnő mint egy kisebb anyajegy vagy szemölcs,ha egyáltalán meglátszik majd.Dominak mikor leégett a fél arca pár éve,azt hittük,olyan csúnya marad.Mikor kipirosodott a futástól,a nagy folt sokkal bordóbb volt neki mindig.Mára nyoma sincs....

Orsi!

Én nem kaptam meg szerencsére.Legalábbis eddig.Már voltam is bárányhimlős,meg már a 14-21 nap is letelt.Na,hát így a végére fölkötném magam,ha most rajtam jönne ki :D .Hugom meg babát vár :D :D :D ,és pont akkor taliztunk,mikor Domin kezdődött.Mi sem tudtuk,hogy mikor tőlük hazajövünk Domi kipöttyösödik estére,meg ő sem tudta még,hogy akkor épp 1 hetes terhes-így visszaszámolva.De beszéltünk orvossal,genetikussal,és semmi gond,mivel Marcsi volt már bárányhimlős.Mindenesetre elmennek egy genetikai vizsgálatra.
Jajjj de jóóóó neked,hogy áztatod a feneked a vízben :D Nekünk ez a nyár kimarad.Eddig lett volna pénz,és még az idő is klassz volt,de a gyerekek betegek.Most ugyan meggyógyulnak,de most meg hiába a jó idő,a pénz kell másra,nem strandra :cry: Bár majd később leírom,mire kell,most még nem szólom el magam! :D
Megyek,megnézem a híradót,aztán még írok! :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


állítólag ez is a máv kórházban van:
http://brain.plk.hu/?Wazgedarn

nemtudom, én eddig rosszabb képet alkottam róla...
:roll:
abcd
 
 


Sziasztok!

Manóci,

Köszi a receptet, vasárnap meg is csinálom :) Legalább nem kell sütni, és hát az nagy ajándék ebben a melegben :)
Ne legyél szomorú h nem mentek nyaralni!!! Hajrá babaproject! :lol:

Amúgy nem volt ám jó olyan vékonyanak lenni.......Állandó vese és gyomorproblémákkal küzdöttem, hiába próbáltak hízlalni kicsit, egyáltalán nem ment. Nem volt se mellem, se semmilyen alakom...... Nem mintha most lenne :lol: De legalább végre tudom miylen az ha van melle az embernek :lol:

Kriszti!

Akkor ezek szerint átvészeltétek a dolgot, most aztán tessék élvezni a nyarat! Aztán mesélj ám h mire kell az a pénz :wink:

Mi most elutazunk pár napra a Szigetközbe, egy hotelba! Sajnos nem mertem bevállalni egy külföldi nyaralást, szerettem/ünk volna Görögországba menni, de így h rosszul indult, meg állandóan keményedek, nem mertem! Úgyh csak pár napra megyünk itt belföldön! Aztán majd jövőre már Balázzsal :)

Flocika, merre vagy? Ti mi jót csináltok a melegben?

Üdv mindenkinek Orsi

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Köszi Borsó a keresést. :)

Olvasok ám min. 2 naponta,de mire oda jutnék irni,vki közbeszól. A héten minden gyerekem itthon van,vmelyiknek mindig van vmi nyűgje :wink:
Tegnap kint voltunk a Dagályon (idén 1*) nagyon jól éretük magunkat. Apa is rákente a kollégára az elintzézni valót és jött velünk.Így nekem is volt egy kis Ada mentes időm uszikálni.

Megcsináltam a nyaralásról a HP albumot. Aki kiváncsi megnézheti http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10081 oldalon.

Kriszti!
Jó,hogy vége.Már gondolom tele volt a hócipőd... :lol: A tegnapi strand augusztusi ismétlését beigértem a gyerekeknek, akkor azért összetervezhetnénk egy vizes talit.Vagy nagyon nagy spar van? Izgin hangzik... Én is kiváncsi vagyok. :roll: Mikor lesz nyilvános??
Képeket én is megkaptam,nagyon vagány az a napszemcsis kiscsaj :lol:

Dóri!
Van már helye a kutyinak?

Manóci!
A gyümölcskocsonya jól hangzik,de sajna csak én pusztitanám.Nekem pedig most már nem kéne... :wink:
Gyerekeim a kakaós csiga,túrósbatyu stílusú édességnél leragadtak.Brigi 10. szülinapi tortája is fagyiból volt,azt legalább megette.
:idea: Egyébként a Margit szigeten is buli van épp akkor a LLL szervezésében. Szopis világnap lesz és várnak minden babát,mamát,kismamát.Sajna most ki kell hagynom,holnap elutazunk Keszthelyre,de hétfő este jövünk. Kedden írok.

Na,megjelent a kisember az ölembejmn. Közelharcot vivunk a billentyűkért.Megyek is.
Jók legyetek,hűsöljetek. Pusza mindenkinek.
Bocsi akinek nem írtam :oops:

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,


Floci,
Jó pihenést nektek,és jó időt, :D mert esőst mondanak, így lehet, hogy mi sem megyünk-ismét- a szabadtéri programra.

Dóri,
elfelejtettem a múltkor írni, hogy édes nagyon az a kutyi, de én nem tudok senkit akinek kéne.Nekünk nem, mert mikor terhes lettem allergiás lettem a kutyaszőrre, és nekünk is el kellett ajándékozni a gyönyörű, még kölyök németjuhászunkat :cry:

Kriszti,
De jó, hogy már így álltok gyógyulásilag :) Szerintem, nyugi nem fog látszódni Dorcsin, kicsi még.Az évek alatt pedig regenerálódni fog a bőre :)
Na, mire kell az a sok money????? :D :roll: Erre én is kiváncsi lennék??? :lol:
De csak akkor áruld el, ha már szabad.


Orsi,
Majd számolj be, hogy milyen lett a gyümikocsonya :)
Igazad van, hogy nem mertél elmenni már nyaralni, én sem mertem volna, bár vannak nagyon bátrak akik akár 8.-ik hónapban is nekivágnak a világnak :? én nem mennék.Azért, hogy akárhol szüljek esetleg,ki tudja milyen körülmények közt??!!hát azt én nem kockáztatnám meg egy nyaralásért!
A bajaidért sajnállak, látod én csak annyit láttam belőle, hogy nincs fogyigondod :lol: a többi nem kellemes velejáró, az már tény!
Cickókat élvezd ki :wink:

puszka Kép
manóci
 
 


abcd,
Lehet, hogy meleg van, de én naon nem értem, hogy ez mit is jelent akkor most?? :roll:
Megnéztem, de nem tudom, mi ez, és hogy jön ide???
Bocs
manóci
 
 


Sziasztok!!!
Koós-Hutas Piroska magánrendelésének az adataira vadászok, egyelőre nem sok sikerrel. :? Esetleg tudnátok segíteni (esetleg priviben is)? Vagy más női nőgyógyász a MÁVból?
Előre is köszönöm, és bocsi a zavarásért!
Sziasztok:
Lili
manka79
 
 


ÓÓ Manóci!!

Nem sikerült a gyümikocsonya :( Nem kötött meg....pedig mindent úgy csináltam ahogy mondtad..... :( Nem tudom mi lehetett a gond....pedig nem vagyok amatőr.......mert (még jó h csináltam) a gyümölcstorta az sikerült....... Na mindegy.....


És sajnos a pár napos kiruccanásunk se sikerült, rosszul lettem és haza kellett jönnünk :( Asszem ez nem az én hétvégém volt......
Remélem jobb és hűvösebb napok következnek!

Kép
borso18
 
 


Sziasztok,

Van közöttetek olyan aki esetleg nem szült, hanem szülni fog december tájékán a Máv kórházban?:)

csernusn
 
 


Manka,

Küldtem neked privit.
Koós Hutás Piroska címe : http://www.ops-khp.hu/

csernusn
 
 


Szia Niki,

Mint láthatod a szalagomból, én még szülés előtt állok, bár nem decemberben, hanem október végén, elvileg 28án! :lol:

Kép
borso18
 
 


Szia Niki!!!!! :P

Üdv itt! Jó helyen jársz! :lol: :lol:

Borsó!
Sajnálom a rossz hétvégéd. Mi volt a baj, mi az, hogy rosszul lettél?Ugye nincs komoly baj???!!!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Niki! Én dec. 14-én fofok szülni, üdv nálunk!

Manka! Én nála szültem és most is nála fogok, kérdezz bátran! Üdv szintén!

Na csajok! Szóval tegnap voltam uh-n, hatalmas a babó, 18 heteshez képest 20 hetes méretei vannak :D szóval a dec. 14 marad, jól vagyunk és tutira FIÚ! Ezerszer megmutatta magát, több pozícióból is :D Neve még mindig nincs, minden nap van ötletünk, de végleges még nincs. Addig nem is írok róla semmit. Csináltunk 4d-st is, tök jó :D vigyorog meg integet és a muszkliját is megmutatta. Apuka nagy örömére :D Hát ennyi. Egyébként minden okés, már várom a holnapi lehülést, mert nagyon unom már a meleget.
Ja! Kutyit másnap elvitték, remélem, hogy jó helyre került, egy kislány mellé vitték el. Köszi azért mindenkinek!

Kriszti! Jók a képek, köszi :) Öülök, hogy túl vagytok végre ezen a szemét betegségen.

Borso! Mi a baj??

Flocika! Jó, hogy írtál, nálam is ez a helyzet, alig van időm. Mindig olvasok, de nem tudok írni. Este már kedvem sincs bekapcsolni a gépet.

MAnó! Fogyi :shock: szerinted én most hogy nézek ki??? egy elhízott bálna hozzám képest.. :( kész vagyok teljesen, olyan nagy a hasam és utálom magam!!!! Tavasszal indul a fogyi! Hajrá nektek babaproject!!!

Na puszi

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok,

Örülök, hogy örültök nekem.:)

Dóri,

Akkor elvileg, ha kések még egyszerre is lehetünk a kórházban.:)

Ti hol csináltatáttok a 4d-s uh-t? Mi a 13 hetesen Piroskánál a Moszkva téren, azóta is az a legnagyobb élményünk. A 18-hetesen sajna nem kaptunk képet, most meg a dokim azt mondja csak a 31 hetes Uh-t gondolta, de azért remélem csinál egyet 25 hetesen, had lássuk már a kislurkónkat. :)




Milyen a MÁV-ban az Ultrahangos felvétel, jó vagy rossz minőségű? És lehet videóra vetetni? Vagy képet kérni?

Engem a párom hív "kisbálnának", azt mondta majd 8 hónaposan már "nagybálna" leszek.:)

csernusn
 
 


sziasztok,


Orsi,
Sajnálom, nemtom mi lehetett a gond, pedig én is így csináltam és olyan egyszerű! :cry:
A hétvégéteket pedig mégjobban sajnálom, elárulod mi volt a gond?

Niki,
Én is örülök, hogy van újabb mama jelölt a csapatban, és gratula a babádhoz :)
Szerintem a kórházban nagyon jó UH-t csinálnak, én nem voltam annó 3D-n csak a kórházi van, de annyira jó lett, hogy volt aki azt kérdezte, hogy ez 3D-s?! :)
De mintha a szülészeti honlapon láttam volna, hogy már csinálnak 3D-t a kórházban is.Talán


Dóri,
Örülök, hogy minden rendben veletek, és a tuti fiúnak is :)
Szerdától lehülést mondanak, és esőt!Talán akkor oldódik egy kicsit ez a fülledt meleg.
Te ne is fogyizz most babás vagy.Én meg már nem fogok, mert szeretnék babás lenni :wink:
Szóval ezt megbeszéltük :D :D

Kriszti,
Durcás kismanód nagyon édes.Úgy megpuszilgattam volna azon a képen :) És már szép a bőre is naon.
Amúgy hogy vagy?Mi újság?Rég írtál, csak úgy!

Megyek mert nyafi van, pussz
manóci
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem a pech szériám folytatódik!
Ma voltam Pesten dokinál, nem tetszik neki a cukrom(ráadásul volt cukros a családban), úgyhogy úgy néz ki diétáznom kell, meg méregetni, meg szurkálni magam, meg minden :( És ez volt a gond a hétvégénken is....Sétálgattunk Mosonmagyaróváron este, és egyszercsak azt éreztem h hirtelen beindul a szivem, lever a víz és hányingerem van, ájulhatnék, háynás volt minden.....Azt mondják akkor meg leesett a cukrom, mert össze vissza ettem aznap, mert hát ugye utaztunk stb stb+ a nagy meleg..... Másnapra jobban lettem, de megijedtünk, nem tudtuk mi ez, úgyhogy inkább hazajöttünk, elmentem védőnőhöz, meg egy ismerős belgyógyászhoz aki nézett vérnyomást, EKGt. Akkor ezek már rendben voltak.
És a külső méhszáj egy ujjbegynyire nyitva van, így C2100at kaptam! :( Ez nagyon gáz????? Anyukák, ti már átmentetek ezen? Aggódjak??? Mindenki azt mondja pihenjek, de hát mást se csinálok tényleg...... :(
Hát ezek történtek, nem vagyok túl jó passzban most :(
Orsi

Kép
borso18
 
 


Orsi, Szia
Fel a fejjel, csak nem lesz akkora gond!Én nem tudok ebben neked semmilyen tanácsot adni, meg segíteni, mert hála istennek nekem problémamentes volt a terhességem, mind cukor ügyileg, mind mindenhogy!
De azért tényleg tartsd be amit a doki mond, és pihizz!
Én azt sem tudom mi az a c2100?! :shock:
Szóval csak fel a fejjel, mert azért van még időtök ahogy látom :)
pussz
manóci
 
 


Szia!

Köszönöm, már jobban vagyok :) Vagyis próbálok csakis pozitívan lenni :) Egyszerűen nem lehet semmi gond és kész!! Így döntöttem!
Kaptam egy cukormérőt itthonra és Hál' Istennek, nagyon jókat mérek, minimális diétával tartom a dolgot! Úgyh ez is feldob picit! Amúgy meg sokat pihenek...... És legyen is csak időnk, még nem vásároltam Mazsolának szinte semmit :( Kedden akartam mikor a dokinál voltam, de bezárt az üzlet egy hónapra :cry:

Hogy van mindenki más???? És HOL van? :wink:

Kép
borso18
 
 


Szia Borso18,

Én jól vagyok, bár ma reggel úgy szúrt vagy húzódott az oldalam és az olyan kellemetlen volt. :)

Az előbb írtam egy tök hosszú bejegyzést a másik fórumba, a Suttogó könyvről, úgyhogy éppen kivagyok az írástól.

Örülj, hogy minimális diétával már rendbe lehet hozni ezt a cukorproblémát. Én nem tudom tudnék-e a diétázni.

Dolgozol még, vagy már otthon pihizel?

csernusn
 
 


Szia Niki!
Épp most vettem meg a könyvet! Hova írtál róla? Kíváncsi vagyok neked mi a véleményed róla!
Nem dolgozom, mert az elején bevéreztem és rögtön kiírtak! meg amúgy se dolgoznék, mert tanár vagyok, és ugye nyári szünet van.......na most ez így egészen nem is igaz mert tanítok itthon....persze nem sokat, pár órát naponta! A többi pihenéssel, olvasgatással, netezéssel telik! :)
Én is azt gondoltam h nem fogok tudni diétázni de elég jól megy, és most próbálok visszatérni rendes kajákra és így se nagyon emelkedik a cukrom úgyh most örülök nagyon :D
Te dolgozol még?
Orsi

Kép
borso18
 
 


Szia Orsi,

Amíg a többiek nem írogatnak egy kis olvasnivaló.:) Egyébként a téli topikba írogatok, Te meg azt hiszem az Őszibe, nem? Szoktam olvasgatni.

A könyvről, amit írtam:
"Suttogó könyv:
Nagyjából a kétharmadánál tartok és nekem pozitiv a meglátásom.

Arról szól, hogy a kisbabának és a családnak is nagyon fontos, hogy a kezdetektől fogva valami rendszer legyen a baba életében. Ez olyan kapaszkodóféle, mert a baba először vajmi keveset tud a világról, minden új neki, stb.
A másik fontos dolog amit megemlít, az a megfigyelés, amivel a babáját mindenki megismerheti. Pl. ha sír, nem dugjuk rögtön a szájába a cumit, meg nem rakjuk mellre azonnal, mert ha a kezdetektől fogva elnémítjuk a sírását, akkor elvesszük tőle az egyetlen kommunkikációs eszközét. Ugyanis kezdetekben egy kisbabának ez a kommunikációs nyelve. Az író szerint fontos az a megfigyelés, amely sírás és sírás közt van, mert állítódal másként sír, ha éhes, ha fáradt, ha fáj valamije.
A problémákat könnyebb a rendszeresség betartásával behatárolni. Mert ha épp megetetted, akkor nem lehet éhes, vagy ha épp tisztába tetted, akkor nem sírhat azért mert piszkos pelusban van, inkább azért mondjuk mert fáradt.
Aztán azt is fontosnak tartja, hogy a babánkat megismerjük, asszerint, hogy milyen "vérmésékletű". Hiszen az emberek is mások lehetnek ébredés után, evés után, stb, így a kisbabák is más típusúak, amit ha felismer a szülő, akkor könnyebben tud alkalmazkodni, dolgokat elfogadni, stb....

Végül pedig, amit a könyvben olvasol, az nem szentírás, rengeteget fog hozzátenni a saját tapasztalat, megfigyelés. Ez a könyv inkább afféle iránymutatás.

Én eddig még nem olvastam olyat a könyvben, hogy ne vedd fel a gyereket, ha sír. Inkább az lehetett, hogy találd ki vajon miért sírhat és hogyan háríthatod el a problémát. Én úgy képzelem (mint leendő első kisgyermekes anyuka:)), hogyha pl sír lefekvéskor, akkor odamegyek hozzá, beszélgetek vele, próbálom megnyugtatni, simogatni, de nem feltétlenül veszem ki az ágyból. Persze, ha nem megy, biztosan felveszem.
Tapasztalt anyukák? MEgoldható ez szerintetek?


Ja még annyit a könyvről, hogy lelkesen elmeséltem anyukámnak, hogy mit olvasok, és olyan aranyos volt, amikor, azt mondta, hogy én erre könyv nélkül jöttem rá.)) Szóval szerintem inkább ez olyan, hogy szavakba önti azt amit lehet, hogy a tudatallattid is tudni fog.
"

csernusn
 
 


Szia!
Én nem irogatok másikba, vagyis nem ezen a fórumon, hanem az nlc-n.
Most tartok a könyv 120ik oldalánál, és nekem is nagyon tetszik! eddig pont úgy vagyok vele mint te, h nem kapnám fel én sem, hanem megpróbálnám megnyugtatni, aztán meglátjuk! de tényleg olyanokat ír, amiket úgy érzem h én is tennék! Amúgy sokan dícsérik nagyon, ezért is vettem meg! Tudod h megjelent a következő kötete??
Üdv Orsi

Kép
borso18
 
 


Halihó!

Hogy vagytok? Én élvezem ezerrel a hűvöst :D Végre jókat alszunk és nem folyik egész nap rólam a víz és nem dagad be a lábam! Tiszta élvezet! :D Helyzet nálunk változatlan.

Niki! Én is Piroskánál csináltatom a 4d-st, tök jó, most is csináltak egyet, de legközelebb csak a 30. hét körül fogok megint, mert akkor már mindent látni. Annyira jó volt amúltkor is, szupi videót meg képeket csinált :D

Borso! Örülök, hogy jobban vagy, és jó a cukrod is! Vigyázz a diétával, a bartánőm nagyon ráfázott.

Kriszti?????

Többiek?
Manó! Képzeld, eddig a Botond név a jelölt, de nekem az Ádám jobban tetszik. Csak a páromnak nem. Mindegy, van még időnk. Hajrá nálatok is babaproject! És ne is fogyizz! Madj jövőre együtt szenvedünk :D

Tali valamikor????

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok lányok!
Nincs sok időm ,mert épp készülődök egy leánybúcsúra,de egy halaszthatatlan dolog viszont ide szólított.

KRISZTI!

Kép

Kép
flocika
 
 


Na mi van lányok? Kitették a Kép táblát?

Niki!
Nagyon jó a vonalzód! Pocak hogy van?

Orsi!

Cukor? Rendben tudod tartani?

Dóri!
Én benne vagyok a taliban. Úgy volt,hogy jövő héten Balcsin leszünk,de sajnos lemondta a család ahova mentunk volna.Nem is tudom,hogy adom be a nagyoknak. Már úgy készültek. Szóval a jövő hetem szabad. Lehet akár nálunk is bulizni vagy keresünk vmi játszóházat?

Kriszti!
Csak nem elmentetek névnapi meglepetés nyaralásra.Vagy dolgozol ezerrel? :wink: Lécike írj!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

Flocika,

Köszönöm, a vonlazót tegnap cseréltem le, ez aranyosabb, mint a régi volt.:)

Egyébként borzalmas hétvégénk volt vagyis vasárnapunk.
Szombaton kifestettük a hófehér nagyszoba egyik falát olyan cserépvörösre. Először amikor felfestettük féltünk, hogy milyen lesz, de a végén annyira jól sikerült. A cserépvörös fal elé meg felfúrtunk fenyőfa színű alátámasztás nélküli vastag polcokat. Hát a lakás egyik dísze lett a az a szobafal. Eddig nálunk a hélón kívül minden hófehér volt. Most már nem olyan biztos, hogy az lesz.:)
És a vasárnap... Nagy ügyességünkön felbuzdulva kistaláltuk, hogy WC-t cserélünk. Megvettük az általunk kiválasztottat, úgy hogy minden szabvány... Csak hát két értelmiségi, aki még sosem cserélt WC-t és vízvezeték rendszert, nekiállt, csakhogy a húszéves panel csatlakozói egyálltalán nem a mai szabványos WC-hez illeszkednek. Mire kitaláltuk, hogy a 125-ös kifolyócsőhöz hogyan illesszük hozzá a 110 kifolyó méretű WC-ket, úgy hogy semmit nem lehetett méretben kapni, hát elment a fél nap. Utána, jött a java.... csak egy illesztést húztunk meg, mert nagyon laza volt, erre eltört a vízvezeték leágazásunk a fal mögött.:( Vasárnap este találni vízvezetélszerelőt??? Hát nem is találtunk.:) De szerencsére hétfőn már megcsinálták, viszont így az akciós WC cserénk kb 3x annyiba került mint amire terveztük.:)
Tanúság???? Soha ne kezd bele abba, amiről nem tudod, hogy odaát mi van.:) Ugyanis a vízvezeték rendszerünk egy toldott foldott, rmaty állapotban lévő sz@r volt. Az is ahol a cső eltört, már egy szigeteőszalaggal!!!! megreparált rész volt.

Szóval így jártunk.:)

csernusn
 
 


Sziasztok!

Dóri! Hogy vagy? Hogy bírod a frontokat????? És elmondanád mi lett a bnőddel? Aki diétázott?

Flocika!

Most márcsak naponta 2X szúrom magam, és az rendben lenni látszik. De azért visszafogtam magam, semmi fehérkenyér, tészta is csak kevés, nagy ritkán kis nass.......Úgyh remélem rendben leszünk :)

Niki!
Nah mi ezeken már túl vagyunk :) Hál Istennek :) De elég vizuális típus vagyok, és elképzeltem ahogy ott szereltek :) Szép látvány lehetett :lol:

Manóci, Kriszti????? merre?

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Flocika! Nekem mindegy, ha jó idő van, egy jó kis játszótéri bulit is szervezhetünk. A hajógyárit most nem ajánlom :D De az állati jó, és van piciknek is egy rész. Nekem mindegy,hol hogy találkozunk, csak hiányzik a társaság! Sajnálom, hogy elmarad a nyaralásotok :( Ja, és annyira sajnálom, hogy most nincs pénzem, mert mennék hozzád ruhákért (főleg fiú). Lesz még ilyen valamikor? Fiú cuccosom szinte semmi, öcsinek meg majd kellene ez meg az.
:? Más nem jönne a talira?

Kriszti! Merre??? Nyaraltok??

Niki! Jól jártatok akkor a wc-cserével :D viszotn van egy szép nappalitok, az is valami. Akkor a lakás többi részét is átfestiteik? Csak óvatosan dolgozzál!

Manó???

Borso! Örülök, hogy jobban vagy. Köszi én a nagy hasamon kívül bírom a gyűrődést, csak nagyon álmos vagyok. Folyamatosan tudnék aludni :D Blankával is ilyen álmos voltam mindig, csak vele volt is időm aludni. A barátnőm szegény igen ráfázott az állítólagos cukorbetegségével. Nem is volt magas neki, de kitalálták a 28. hét körül, hogy szigorú diéta. Csórikám alig evett valamit, állandóan éhes volt. Aztán kiírtak neki egy dátumot, hogy nem hordhatja túl a babát, így megindították neki a szülést, aztán kiderült, hogy még kb. 2 hete lett volna, és nagyon pici lett a baba (2400 g). Meg a méhlepény sem vált le, így azonnal megműtötték. Aztán valami baja is lett, a babának, így kb. 2 hetet még a kórházban töltöttek és valahogy később is sokat nyűglődött. Ma már jól vannak (8 hós), de még mindig olyan kis vékonyka. Hát ennyi.

Velünk semmi extra nincs, Blanka édes kis pofa, énekel meg dalok meg mondókázik (főleg a saját nyelvén), meg rosszalkodik ezerrel. Már járunk egyedül is sétálni, kocsi nélkül. Kb. 300 m-t tud megtenni és kb. 20 perc alatt, mert állandóan érdekli minden más is. :D
Mi is elkezdtük a régi egyik szobát felújítani, mert oda szeretném Blankát költöztetni 1-2 hónapon belül. Most még ugye velünk van, de mire érkezik öcsi, addig neki külön szobija lesz, öcsi meg velünk. Kipakoltunk mindent, a hétvégén elvisszük a lomokat, aztán festés meg parkettalakkozás. Aztán veszek egy új ágyat meg függyönyt, lámpát, és költözhet. Szekrény van. Hát nagyon kíváncsi leszek. Nappal még ellesz, de éjjel??? Na majd meglátjuk.
Mennem kell.
Pusz

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok csajok!

Csak egy pillanatra jöttem,hogy eldicsekedjek. :wink: Andris szerdán elindult!! :P Már egy hete próbálkozott elengedni a bútorokat és most ment 4-5 lépést egyedül.
Ma esküvőre és lagziba megyünk,készülődnöm kell,holnap írok.
Szép hétvégét mindenkinek.!

Kép
flocika
 
 


Andriskának nagyon boldog első szülinapot kívánunk és gratula az első önálló lépésekhez!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Boldog szülinapot Andriskának :) És jó mulatást nektek az esküvőn! Én jövő héten megyek majd egyre, nagyon várom már! Hamár nekem nem volt :)

Dóri! Gondoltam h ez történt, hallottam már hasonló sztorit sajnos! Most minden reggel bököm magam reggeli előtt, és aztán két órával utána! Azt mondta a doki, ha az 7alatt van akkor ok! Eddig még 5nél több nem volt, úgyh nem diétázom! Most szedi föl a bébihájat, kell neki az anyag :) Így is olyan pici a pocim, mindenki csodálkozik mikor meglát, nem akarják elhinni h ez már 7ik hónap.... :)

Kép
borso18
 
 


Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Az Istvánban szültem most júniusban, és mind a kórházban, mind az orvosomban csalódtam, a kórházban leginkább. Legközelebb a MÁVban szeretnék szülni, ha minden igaz, addig orvosokról tájékozódom.. Tudom, nincs olyan, akiről ne lenne rossz vélemény, olyan nincs, hogy valaki mindenkinek bejön (vagy?), mégis kiváncsi vagyok, kit választanátok. Senkit nem ismerek ott, a Kisfalvyt ajánlották már többen. Ami nekem alapvető elvárásom, hogy mindig elérhető legyen, akár éjjel is, karácsonykor is, folyamatosan. Legyen türelmes, óvatos, nyitott az ember kivánságaira szüléssel kapcs (nem egetverő kívánságok, szerintem alapvető dolgok), és ne legyen sztárorvos, mert azok tapasztalatom szerint egy idő után elromlanak.. Mit gondoltok?
Köszi
hope.
 
 


Sziasztok!

A MÁV kórházban szeretnék szülni, és Dr Szabó Györgyöt ajánlották. Tud valaki infót adni nekem róla? Vagy estleg másik dokit is ajánlani?

Köszönöm!
natika
 
 


Sziasztok,


Sajnos orvosról nem tudok nyilatkozni, én is most választottam orvost a MÁV kórházban.

Flocika,

Boldog szülinapot kívánok Andriskának! :P És gratula a járáshoz is.:)

Tegnap este annyira rosszul aludtam, egész éjszaka fájt a hasam, de nem tudom mitől:( Talán még kemény is volt, nem tudom, aztán reggelre nyugodott meg, amikor fehúztam a lábam és a hátamon feküdtem. Lehet, hogy már nem jó az oldalt fekvés sem? vagy az ágy nem jó, mert már rég aludtunk ebben az ágyban az anyósoméknál.:( Most már minden jó, mozgott is a kismanó egész nap, meg ellazult a hasam is.:)

csernusn
 
 


Natika!

Én Dr Szabó Györgyhöz járok! Eddig meg vagyok elégedve vele maximálisan! 2bnőm is nála szült, ők is totál elégedettek voltak, főleg h az egyiknek császár volt, és mint tudjuk GYuri sebész volt! Szal gyönyörű maradt a pocakja, és végig ott volt vele, majd mikor vágni kellett akkor azt szépen közölte, h ne ijessze meg, bnőm ugyanis semmiképp se akart császárt! február óta vagyok a betege, azóta egyszer volt szabin, meg most van éppen, de múltkor is és most is külön felhívott, h szeretne azért látni, más kismamákkal együtt, merth havonta látnia kell......tehát szabin is inkább bejön......remélem ha megindul a szülés akkor is ez lesz :)
Ha van konkrét kérdésed nyugodtan írj és ha tudok válaszolok!

Niki!
Én is szenvedek! De szerintem tegnap tuti volt valami a levegőben mert én is keményedtem állandóan. Én háton nem tudok, úgy állandóan bekeményedek! Az oldalam meg már fáj a sok oldalt alvástól......hűűű mi lesz még itt....és hol van a vége :)

Kép
borso18
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?