Új privát üzeneted érkezett!

Üdv.
Mári, gratula, tábli legközelebb.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Marcy,Mari nagyon gratulálok nektek!
Marcy:jó nagy lett a fiad :D ,de még mindig meghagytátok nekünka dobogót! :D :D

Katus: nem elitétélek emiatt,hanem állambácsit szidom amiért kényszerből ezt kell tenned.dühit nagyon az ilyen,nagyon sajnálom,biztos nem könnyű Neked sem beletörődni.

köszi a gyógypuszikat,most is csak azt tudom mondani hogy
ÉLJEN A HOMEOPÁTIA

nem hogy kevésbé fáj,de délelőtt óta abszolút nem fáj se a derekam,se a hátam,hála a bogyóknak.

Ameli nem birja az idegen környezetet,ugye ma a bnőméknél voltunk,alig aludt,nyűgös volt,nem evett rendesen,nem is tudom mi lesz ha hazamegyünk 3 napra.már előre parázok a mai nap után.

most megyek fürdeni,mert büdi vagyok,meg dög melegem van.

Mézgombi:hát milyen jó szemed van,én nem is vettem észre,vmit elcsesztem,úgy látom.

Azért nem ússzátok meg a mai napot sem kép nélkül
:D :D

nézzétek,már olvasni is tudok :wink:
Kép


jajj de vicces ez a figura(magát látja a tükörben)
Kép


Szilvi!!!!!!Hol vannak a képek Reniről?
5 doboz?????????Te jó ég,jól bespajzoltál
én meg ettem szezámos csókot,sztem attól lett sok tejem tegnap, :D ma meg rájöttem hogy irtóra nagyon.fáj a hasa tőle a kistigrisnek :( :( úgyhogy nem eszem,pedig finom nagyon

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Ma nagyon rossz napunk volt, Csibenk alig evett. :-(( Biztos a nagy meleg miatt, legalabbis ezzel nyugtatom magam. Elore parazok az ejszaka miatt. Mondtam is ferjecskemnek, hogy keszuljon fel, rossz ejszakara szamitok.
Viszont aludt egy keveset napkozben! :-)

Pil: Babad meg mindig nagyon edes, es a tobbi baba is.

Ex: be tudnal minket is irni a tabliba? juni 14-en szuletett, en 35 eves vagyok :((, Budapest, elso baba, es a Budai Honvedban szultem, a dokim a Kiss Attila volt, de mivel szabira ment, ezert masik dokinal szultunk, suly: 3550 g, magassag: 56 cm. Elore is koszi. :-)

Most megyek is, elore alszom....
Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 

 
 

Jó reggelt!

Katus, nekünk a fiamnál nagyon bevált a gripe water. Most is akarok venni, hogy legyen itthon, bár eddig nem tapasztaltam, hogy kellene.
Én pont ma gondolkodtam azon, hogy nem akarok visszamenni dolgozni, és ha négy gyermeket szülnék, így kétévente, akkor már tuti nem mennék vissza a szakmába…
Miért ítélnénk el? Van olyan ország, ahol azt támogatja az állam, hogy a mama a baba hat hónapos korában menjen vissza dolgozni. Ad támogatást babysitter-re.

Ex, Petidnek jobbulást.
Pogi, neked is
Pilchard, neked is. Mindenki kidől a sorból? A szombati talit kicsit sajnálom, mert már nagyon győzködtem magam, hogy de igenis induljak el két gyerekkel egy jó kis dunaparti dumapartira. Legközelebb!
Homeót én is „istenítem”. Mi a fiunkat köszönhetjük neki.
Ameli egy tünemény!

Macsek, én is két ciciből szoptatok, a fiam hat hónapig csak szopizott két ciciből. Ennyi volt.

Hello, jó nyaralást nektek!, én ma lementem a két gyerkőccel a balcsira. Jó későn értünk haza, ezért jutottam ilyen későn gép elé.

Marcy, akkor 21.09-kor született a lurkó!!! :lol: Nagyon sok boldogságot kívánok!

Mári, nektek is nagy gratula ehhez a „hosszú” babához. :D


Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatalkozni hozzátok. Befogadtok ebbe a szuper kis társaságba? :)

Üdv mindenkinek!
fairy
 
 


Szia, fairy, gyere csak! :)

pogacsa
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Mári!
Gratulálok nektek, jó egészséget!

Pil!
Ameli egy kis tündér mindíg olyan jó kedélyű ez biztos azért van mert te egy nagyon kiegyensúlyozott és jókedélyű nőci vagy.

Köszönöm, hogy így együttéreztek velem a munkába való visszamenetel miatt.

Doren!
Akkor teszek még egy próbát a Gripe Waterrel, mert ma hajnal 3-tól talpon vagyok ugyanis Pannusnak fájt a hasa.Persze aztán kapott 6-kor Gripe Watert és azóta édesen alszik.

Macsek!
Az én babám is csak 50-60-at eszik lefekvés előtt ugyanis több nincs a cicimbe. Egy ideig még idegesen rángatja de aztán az apukája szépen álomba ringatja.

Fairy!
Légy üdvözölve közöttünk!
Légyszíves egy kicsit bővebben írj magadról!

Lányok!
Elhatároztam, hogy hétfőtől megpóbálok nem enni édességet. :(
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogom-e bírni, remélem nem megy majd a tejtermelés rovására.

Képzeljétek elmentek a fiúk úgyhogy végre megint flangálhatok melltartóba és bugyiba itthon ja és pihenhetek is ha a kis ördög megengedi.
katus73
 
 


Blackrose hol vagy?
Már nagyon hiányolunk!
És a többi topic lakó hol van?

Lehet, hogy Encus már meg is szült a nagy lakásfelújítás közepette?
katus73
 
 


Sziasztok!

Hát én hiába kérdezek, nem reagál senki... :(
Se a vaníliás karikával, se a b.net talival kapcsolatban... :(

Ma leutazunk Félegyházára, és mi Julcsival lent is maradunk még jövő héten pár napot. Nem bírok már itt fent aszalódni, a kicsinek sem árt egy kis jó levegő. Meg azt vettem észre, hogy kezdek itt bedepisedni, csak annyira tudok kimozdulni, hogy a házak között sétálunk a paneldzsungelban. Jót fog tenni egy kis változatosság.

Fairy, üdv nálunk! Írj magadról! Vagy magatokról! :)

Puszi Mindenkinek, szép hétvégét!

Andi és Julcsinyuszi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Blackrose hol vagy?
Már nagyon hiányolunk!
És a többi topic lakó hol van?

Lehet, hogy Encus már meg is szült a nagy lakásfelújítás közepette?
katus73
 
 


Mézgombi:nem tudom olvasod e még,a vaniliás karika az a boltban kapható vaniliás karika nevű süti,ez most hülyén hangzik,de nem tudom máshogy irni,tuti hogy ismered,max.nem arra gondolsz,vagy nem ugrik be.hogy tejcsinövelő e?ezt -bár csak én gondolom igy,majd megcáfolnak a többiek-azért irták mert édes,és minden a mi édes,szénhidrátdús elvben tejcsinövelő.
vagy egy ok arra hogy ehessék! :D :D

én is mindent erre fogok. :wink:
A talira nem tudunk menni,mert megyünk szikszóra,anyuékhoz.

Katus:köszi,aranyos vagy,sajna nem mindig igaz,néha tök hülye,idegbajos vagyok.
sok sikert a nem evéshaz(nasi9,én is mindennap elhatároztam,de képtelenség betartani amig szoptatok,most kicsit kevesebbet eszek,de azt muszály. :D :D

Macsek:ebben a nagy hőségben nem csoda,Ameli is szokott hogy csak nyammog,de azt sokszor teszi. :D :D tudtál pihenni kicsit?

Doren:ne haragudj tényleg,én is sajnálom,de ez a hülye munkaidőváltoztatás megkavart.

Encus,hol vagy????

Kellene főznöm,porszivóznom,vasalnom,stb..stb...de ebben a hőségben egyiket sem kivánom.

Fairy:üdv nálunk!!Irj Magatokról többet,és remélem aktiv tag leszel,nem ilyen eltünök....... :D :D :D

Azt hiszem Ameli szopisztrájkol,megőrülök tőle,de nem tudok mit tenni,a védőnő szerint elmúlik csak győzzem kivárni.sziv kettőt,majd hátradobja magát,és ezt játszuk most már napok óta és szinte minden szopinál.persze ha elveszem akkor meg sir mert éhes.Tiszta agyrém,ne legyen benne részetek.

na pusz.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Köszi lányok a kedves fogadtatást, aranyosak vagytok!!

Pilchard: szeretnék aktív tag lenni! ;)

Magunkról: 1 hetes babám van, kislány, akit Boginak hívnak. Nagyon jó baba, csak akkor sír, ha éhes!
Én 24 éves vagyok, 2 éve vagyok férjnél, a párom 25 éves.
Bogival 5 naposan jöttünk haza a korházból, azóta ismkerkedünk, de nagyon jól megy a dolog! :) Már nagyon régóta vágytam babára, a párommal kb. 1 éve határoztuk el, hogy "nekiállunk". És 9 hónapja sikerült is megvalósítani, mára pedig boldog szülők vagyunk. :)

Katus: sok sikert az édesség megvonásához, kitartás!

KépKép
fairy
 
 


Fairy:nagyon helyes!Csak aktivan!!! :D :D

Akkor Neked mintababád van. :D Hol laktok,hol szültél,milyen élmény volt?

képet nem tudsz fel tenni Bogi babáról,Magadról,Apukáról?
Majd rájössz,én képmániás vagyok,bár ha eddig olvasgattál minket akkor már biztos rájöttél.
Ha nem tudsz feltenni képet küldd el mailban felteszem szivesen.

Mindenki!hol vagytok már megint?????????

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard: kérésed számomra parancs, képzuhatag már jön is! :D

Budapesten lakunk és itt is szültem. Hihetetlen élmény volt. Előtte nagyon be voltam parázva, mert mindeki azt mondja, hogy fáj, stb.. És tényleg fájt, de amikor a kezembe adták Bogit, minden elmúlt! Eddig azt hittem, hogy ezt a szöveget "csak úgy mondják", de most rájöttem, hogy igazuk volt. Egyszerűen nem volt se erőm, se kedvem arra koncentrálni, hogy mi-mennyire fáj, csak az érdekelt, hogy végre ott van a kezemben a baba, akire már egy éve várok!!! :)

Akkor a képek..

Korházban:
Kép

Velem: (jó meggyötört vagyok, simán többnek nézek ki a koromnál :roll:)
Kép

Itthon:
Kép
Kép

Apás nincs :cry: , de ha lesz, teszek fel azt is!
Mutatsz nekem te is egyet? :)

KépKép
fairy
 
 


Sziasztok!

Máté lázas is lett, d.u. irány a doki, de az éjszaka nem volt vészes, főleg, hogy az Apja a szobájába aludt. Most elkezdtem fejni, mert majd akarunk menni esküvőre, és Anyuéknál alszik a Noémi, remélem nem lesz gond. Csak az afura, hogy kb. 60 ml jön, létezik, hogy ennyit eszik, akkor mért gyarapodik ilyen gyorsan? Lehet, hogy keveset eszik, de sűrűn? Jövő héten nem jövök, mert lemegyünk Apuékhoz Tatára, előre is igazolta.

Katus: Nálam nem is édesség, hanem a tészta, kenyér a ludas a hízásban, ezért néha csokizom.javascript:emoticon(':D')
Very Happy
:D
colett77
 
 


Köszi,ezt szeressem,tartsd meg jó szokásod!! :D :D :D nagyon cuki Bogi(hogy szoktátok hivni?)ésnem is nézel ki öregnek.

jaj,hát velünk van szinte tele a net,ezen az oldalon is van kép Ameliről,meg az előzőn is,de azért itt egy .


Kép

én nem mutogatom nagyon magam mióta bálna vagyok. :D :D

én is igy voltam a szülésse,fájt de bmikor újra csinálnám.milyen méretekkel született Bogi?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Fairy peldajan okulva jottem ra, hogy milyen bunko voltam, en meg se kerdeztelek benneteket, hogy szivesen lattok-e itt. :((
Azert nagy ororm szamomra, hogy ilyen baratsagos a banda:))))

Pil: kepzeld, aludtunk ejszaka, pedig minden rosszra fel voltam keszulve. Csibenk fel 6 kor keltett, addig aludt, evett, es utana visszatettuk, es meg 9-ig volt egy kis pihi. Ja, es egy kis kontroll, olyan nem igazi, de tobb mint a semmi:))
Viszont azota egyfolytaban orditunk, csak akkor jo, amikor felveszem kezbe. A nappaliban letettunk egy nagy szivacsot, ide kihoztam az allatkakat, itt fekszunk egymas mellett, O meg csak kiabal....., pedig elovettem egy nepdalgyujtemenyt, es abbol enekelgetek neki, meg tornazunk, de semmi sem jo.

En nem tudnek bevallani 4 gyerkocot, max. meg egyet, mar elegge benne vagyok a korban, es hat helyunk se lenne annyi babanak. Igy is, ha meglesz a masodik baba, minekunk a ferjemmel at kell koltozni majd a nappaliba, mert a ket felszoba olyan kicsi, hogy ket gyerekagy sem ferne el bennuk. :( (Amiben most alszunk a 6 nm-vel a nagyobbik.) Azt meg nem tudom, hova tesszuk majd az agyunkat, mert hamarosan elhozzuk a ferjem zongorajat, ami onmagaban is elfoglalja majd a fel nappalit. Azert nagyon varom mar, hogy halljam gyakorolni. :-)

Drukkolok mindenkinek, aki megprobal lemondani az edessegrol. En is imadom, de nekem nem olyan nehez az onmegtartoztatas. Azert egy kis fagyi, vagy egy turo rudi nalam is befigyel naponta, de probalok odafigyelni. Majd osztol megprobalok ujra eljarni tornazni, az a jo, hogy a tornaterem ahova szoktam jarni pont az anyosomek szomszedsagaban van. Leadom majd a babat, en meg sportolok majd egy kicsit. Most igy kepzelem, aztan meglatjuk mi lesz belole..... :)

Udv mindenkinek: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


na ezt jól megmondtam,öregnek.BOCSI,a fogalmazókészségemen van mit javitani. :oops: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Lanyok, hol lehet aranyos jatszoszonyeget, meg egyatalan jo, es olcso jatekokat beszerezni?

Kép

Kép
macsek7
 
 


Colett:jobbulást nektek,ird meg mit mondott a doki!!!!!

Az nem jelent semmit,a babák többet szivnak mint amit fejni tudsz.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard: jaj, nagyon cuki a kép!! :)

Boginak szoktuk hívni, vagy Prüntyinek, de ez nagyon kevés embernek jön csak a szájára, úgyhogy ezt nem várjuk el. Pláne, hogy általában mi is Bogizzuk. :D

3010g és 50cm-vel született, szerintem kicsi volt. De szépen gyarapodik a súlya, szopizik is rendesen, és szerencsére tud is! Amelita (gyönyörű neve van!) mennyit szokott enni és milyen időközönként?

KépKép
fairy
 
 


Pil: semmi, én is úgy gondoltam, hogy azon a képen öregnek nézek ki, úgyhogy csak köszi, hogy cáfoltad ezt az érzésemet, jobban érzem magam! :)

KépKép
fairy
 
 


Sziasztok!

Edina, Marcy és Mári: nagy gratula nektek a babához! Legyen benne nagyon sok örömötök! Sok egészséget és tejcsit nektek!

Ex: jobbulást Petinek. Sajnálom, hogy elkapott egy ilyen hülye vírust. Drukk, hogy hamar kilábaljatok belőle.

Macsek: ilyen ok nélküli üvöltés nálunk is van, de nekünk napszaktól függetlenül. Most is üvölt, illetve pillanatnyilag nem, mert a szájába raktam a cumit. Most azon nyamnyog.
Néha ilyenkor csak nézem, hogy mi tévő legyek. Időnként átpelusozom és megmosom neki a hátsóját. Az hatásos szokott lenni (kb.10 percig). Néha meg utánozom ahogy ő üvölt és kánonba „sírnuk”. Erre is abba szokta hagyni és nézi milyen hülye az anyja :lol:
Én egy ciciből etetek. Egyenlőre elég neki. Majd, ha kevés akkor bevetem a másik cicit is :)

Hello: köszi a választ. Jó kikapcsolódást nektek! Gyönyörűek a képek. :)

Katus: én egyenlőre nem tudom mikor megyek vissza dolgozni. Lehet, hogy előbb bevállalunk még egy babát.
Nekünk úgy tűnik beválik ez a málnás lötyi.

Pil.: derekad miatt :( Gyorsan tessék meggyógyulni. A szombat nekem sem lesz jó, mert bejelentkezett még egy rokon babanézőbe. Most ezt a korszakot éljük.
Én írtam a málna lötyit. De akkor már a nevét is tudom :)
Nekünk nem mindig jön be a repülős póz. De lehet, hogy épp akkor nem a hasa fájt :lol:

Pogi: örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Nagyon édes a lavóros kép. :)

Mézgombi: mi nem megyünk a bnetes talira. Nagyon messze van nekünk. És még ehhez kicsi Kende. Jó pihit Félegyházán!

Fairy: üdv a csapatban :) Irigyellek a mintababa miatt :) Nagyon édesek a képek :)

Colett: jobbulást Máténak. És jó pihit Tatán!

Zsu, Nyanya, Norwell, Kari és a többiek akik rég voltak hogy vagytok milyen a pici, van aki segít?

Olyan dög meleg van, hogy most így sikerült ma elaltatnom kicsi Kendét :)
Kép

Most lépek, mert lassan kajaidő :)
Puszi
Kisvirág
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Iszonyúúúúúúúú meleg van!!!! :shock: :shock: :shock:
Holnap strandolni akartunk anyukámékkal, de szerintem kihagyjuk, nem merem a Leventét ilyen kánikulában kivinni a strandra, félek, hogy hőgutát kapna :( A vizet nem nagyon issza meg, csak néha, azt meg nem tudom, hogy abból a kevésből - ami jön ciciből - jutna-e elég folyadékhoz (így alaphelyzetben elég neki), meg ugye a tápi, ami azért töményebb és annyira nem szomjoltó.

Pil
Pont ezen gondolkodtam, hogy hogy a fenébe lehet az, hogy a mérés szerint a Levi szopizik 40-50ml-t viszont ha lefejem akkor meg csak 20-30ml jön le :shock: Azt már tapasztaltam, hogy a tejleadó reflex sokkal később indul be fejésnél, mint amikor a Levike szopizik, akkor elég két-három szívás és már ömlik is neki.
Szopisztrájk:mit mond a védőnő miért csinálják?
A vaniliáskarikát meg nem ér emlegetni!!!!!

Ex
Akartam már kérdezni csak elfelejtettem. Egyik szegedi ismerősöm ajánlotta, hogy nézzek be a szegedi topikba, mert van aki tud ott valami jó kis gyógynövényes csodaszert, ami jó lehet a tejcimennyiség növelésére, tudsz nekem ebben segíteni (nem emléxel mi volt az?). Peti hogy van?

Fairy
Üdv, nagyon édes a kislányod :D

Pogi
Rotavírus: :cry: Lekopogom én még nem találkoztam vele, mert én annyira kész tudok lenni a hányástól, hogy akár a világból is kiszaladnék, hogy megússzam. Mondjuk nem is vagyok egy hányós tipus, uccsóra talán 10 évesen volt ilyen kalandom egy napszúrásból kifolyólag
:(

Colett
Jobbulást a fiadnak!
Tata: akkor itt leszel a közelben:)

Mézgombi
Tényleg kell a változatosság! A lányomnál én is sokszor magam alatt voltam, és olyankor mindent kitaláltam csak menjünk már valamerre, most, hogy két gyerkőcöm van nem panaszkodhatok egyhangúságra :D Most a hisztitől tudok kicsit depi lenni, olyankor kieresztem a gőzt, bőgök egy sort, aztán újult erővel indulok tovább. Bizti a hormonok is dolgoznak, ugyanis képes vagyok kis hülyeségeken is elpityeredni (ha mondjuk nem úgy szól hozzám a párom, vagy válaszol, ahogy én azt elképzeltem
:( )

Na megyek mert nagy cuppogás hallatszik a kiságy felől:)

Ja tegnap meg úgy összetojta magát a Drágám, hogy nyakig sz.ros volt!!!
:lol: :shock: :lol: :lol:

Üdv:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Anyukám hozott nekünk almáspitét na nem sokat talán 7 szeletet. sajnos ahogy olvastam a topicot észrevétlenül lecsúszott mind.
Talán nem is mondom meg a férjemnek és Katusnak - ha hazajönnek - hogy volt ilyen süti itthon. :oops:

Lányok!
Tud-e valaki eladó testvérbabakocsit az egyik barátnőmnek kellene mert októberben fog szülni és azonkívül van még egy 1/2 1 éves fia is. El is tudnának érte menni a Budapestre is.

A mai napon eddig egy angyal Pannus nagyon szépen alszik és eddig 400 gr-ot szopizott. ( Mondjuk a hajnali síráss után nem csodálom.)

Pil!
Az én lányom pedig van amikor szopi közben vörös fejjel rángatja cicit és rúg-kapál a lábával. Azthiszem ilyenkor vagy fáj a hasa vagy nem jön a tej a cicimből, mondjuk ez általában este szokott történni.
katus73
 
 


Kisvirág: köszi az üdvözlést és a dícséretet! :) Kende is nagyon édes, ez a kép pedig hihetetlen tündéri, ahogy bealudt. Biztos neki is melege van, Boginak is.

Csibemanó: köszi neked is! Hát igen, förtelmes ez a meleg. Tegnap csak fél füllel hallottam a híreket, másodfokú hőségriadót rendeltek el? Ma állítólag 37 fok lesz a csúcs. :(

Lányok: ti mit adtok a babákra napközben? És éjszakára? -> És mivel takarjátok be őket?

Én nem tudom eldönteni, mert este még lehet, hogy nagyon meleg van, de lehet, hogy éjszaka meg lehül az idő. Bár az ébredéseknél mindig ellenőrzöm, hogy jó-e neki. :)

KépKép
fairy
 
 


HAhó!

Bogyóka egész nap ORDÍÍT, fél órája aludt be először ma. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Ja, és nyáladzik is hozzá. Lehet hogy máris a foga. :(

Macsek, zongora helyett pianino??? Tudom, más a hangja, de sztem megérné ha nincs hely. Én otthonhagytam Anyuéknál még a pianínót is, mi másfél (papíron 2) szobára ígértünk be két gyereket...
Amúgy zongorista a férjed? Tök jó!!! :D

Csibemanó, te mázlista, megúsztad a terhességet hányás nélkül?? Neméééér!!!

Katus, Bogyesz is csinál ilyet, egyre gyakrabban. Már menekülök előle, hogy ne a sebem rugdossa, ha fekve szopizunk.

pogacsa
 
 


Pogi
Mindkét terhességemnél megúsztam :D :D :D

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Sziasztok!

Itt vannak az igért képek!!!

Kép Csodálkozva
Kép Gyerekszoba 1
Kép Gyerekszoba 2
Kép Fűrdés közben 1
Kép
Kép Megtörölközve puccéran
Kép Hason

Kép
szgoron
 
 


Fairy
Nappal is és éjszaka is csak body van rajta. Ha netán takarni kell, akkor textilpelussal takarom be.

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Szgoron: nagyon édesek a képek!

Csibemanó: köszi a választ! Mi is így csináljuk. Gratu a 4 hetes korhoz! :)

KépKép
fairy
 
 


Sziasztok,

Mi ugy dontottunk, hogy reggel 9-kor becsukunk minden ablakot, addig nyitva volt mindenutt, meg a gyerekszobaban is egesz ejjel. Igy most elviselheto a homerseklet a lakasban. Csibenk etvagya is jobb volt ma eddig... Kicsit orjito a dolog, hogy nyaron bezart ablakokkal legyunk idebent. Mi meg telen is nyitott ablaknal alszunk, nem vagyok ehhez hozzaszokva.

Most viszont megint uvolt. :-( Probalom raszoktatni, hogy ebed utan aludni kell, mert egyebkent egesz nap nem alszik, es estere hulla fardadt, enni is alig van ereje.

Zongora: sajnos a pianino nem jo, mert teljesen mas hangja van, es en is jobban orulnek a nagy zongoranak, majd a helyet valahogy megoldjuk. Profi szinten teljesen mas pianinon gyakorolni. Elvileg megvan a helye, csak meg van pluszban egy agyunk, amit majd a Csibe fog hasznalni, ha nagyobb lesz, de addig nem tudjuk hova tenni. Mar arra is gondoltunk, hogy felallitjuk az oldalara ideiglenesen, es akkor elfer a zongora.

Most megyek, meg jovokremelem,
Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Mi is egy bodyt adunk ra ejjel, es egy vekony ujjatlan halozsakot. Ejszakara itt nalunk elegge le tud hulni a levego, tegnap este mikor kimentunk ugy 11 korul, majdhogynem faztam.

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!!!!

fairy!!!:)Üdv itt nálunk!!!:)Jó család ez a miénk,az biztos!!!!:)

Hogy képben legyél:

-kontroll=szex
-szrsz=szerény véleményem szerint

Most nem jut eszembe több kifejezés,de majd értesítelek!!!!:) :lol:
Édes a kislányod nagyon!!!Melyik korházban szültél???Melyik kerületben laksz???

Pilchard:Ameli,mindíg meg moslygom!!!Imádom!!!Már így nevetgél,vagy csak pont elkapod őket!:)
Bobit ma beraktam a járokába,és járt!!!:):):):):) :lol: Csak vicc,mert úgy írtam ezt mintha nagy durranás lenne!!!
De ott sokkal jobb neki,a nappaliban van és hallgatja a tv-t,és jól látom!!!
Derekad megvan még macskásodva?????:)(papa szövege)
Majd hétfőn dobok neked cicás képeket!!!Anyuéknál leszünk hétvégén,és ott van most két cicus(6-hetesek)!
E-mailben küldök neked nevetni valót!!!!:)Majd kicsinyítsd le,és rakd fel ide,ha van kedved!!!!:)
Most etetek,és küldöm őket!!!

Sok puszi mindenkinek!!!
Szép hétvégét!!!

Colett!Jobbulást a picinek!!!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Csibemanó: nekem is így van, hogy Kende többet tud leszívni, mint amennyit én le tudok fejni. Szerintem a kicsik jobban működnek, mint a mellszívók :lol:

Katus: tényleg jobb, ha eltitkolod a sütit :)

Fairy: tényleg nagyon melege lehetett Kendének, mert mielőtt leszedtem róla a ruhát nagy bőgés volt. Csak próbaképp vetkőztettem le és így el is aludt :D
Nálunk nappal és éjszaka is egy ujjatlan body van rajta. Kivétel a mai, mert most csak egy pelus. Az éjjeli etetés után, ha kicsit hűvösebb van, akkor vagy rádobok egy textilpelust, vagy egy kis vékony hálózsákot. Ha sétizni megyünk akkor is rádobok egy pelust, hogy a nap ne égesse a lábát.

Szilvi: tündéri Reni :) és a szobácskája is aranyos. A fürdős képek is édesek. Olyan kis sexy-lady :wink:
Nekünk is ilyen mérlegünk van, illetve béreljük. Látom te is írod mennyit eszik :)
Még nem jár a járókában Reni? Micsoda dolog ez? :lol:

Macsek: mi is próbáltuk ezt az ablak becsuk dolgot. Hát nekem nem jött be, mert a hőmérséklet nem esett le és levegő sem volt. Így marad a nyitott ablak a meleggel együtt. (Panel legfelső emeletén lakunk és a tető miatt mindegy mit teszünk.)

Puszi
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Üdv!
Fairy, üdv itt!
Macsek, mi az hogy szívesen látunk-e itt?? Hát persze, mindenkit!

Na, most írok, de csak címszavakban, mert már nem tudom, kinek kéne válaszolni, és hogy ne keverjem.

Altatás: most, hogy beteg lett, rugit tettem rá, de most megint csak kombidressz van Petin. Plusz textilpelus, de ezt csak akkor teszem rá, ha rendesen bealudt, mert egyébként két pillanat alatt levarázsolja magáról. :)
Egyébként érzi, hogy jön haza az apja...ez tuti. Egész héten csak úgy aludt napközben, hogy valaki ringatta, mert amint bekerül a kiságyába, bömbizett. Na meg akkor aludt, amikor hoztam vittem a kenguruban. Most meg hazértünk kb. egy órája, beleraktam a kiságyába, és alszik. :D
Strand: szerintem kivihető, a tápit meg hígabbra kell csinálni (több víz, vagy kevesebb tápi), és akkor még szomjoltónak is elmegy. Igaz, én azt gondolom, hogy ha a baba szomjas, akkor a vizet is elfogadja, igaz, nem iszik sokat. De először akkor is érdemes mellre tenni, mivel amit először kiszív, az vizesebb tejcsi!
Tejcsinövelés: nem tudom, mi lehet az a gyógynövényes izé. Általában a homeós bogyót istenítik, nem tudom, mire gondol, aki kérdezte.
Képek: nagyon édes mindenki babája! Szilvi, Reni továbbra is Peti-ikertesó! :)
Szopi: nekem azt mondta a védőnő, hogy cicirángatás akkor van, ha nem jön belőle...

És akire emlékszem:
Pogi, nekem mostanság már nem rugdossa a sebemet a kicsi, ha szopiztatom, ilyet csak párhetesen csinált...
Fairy és Macsek, beírtalak Titeket a tábliba, csak egy kérdés: Fairy, melyik kh-ban szültél? Akkor beírnám azt is.

Na, egy gyors tábli, hátha megszül valaki. :lol:
Na még jó, hogy sok eszem van. Tokajkincsénél is megszületett a bébi, aki lányból fiúvá avanzsált. Őt is beírom!

Kép

Kép

Pusz. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok..nem tudtam jönni,mert megint szarakodik a net,meg szopi volt,játszottunk,közbe porszivóztam és felmostam a követ is.
Fairy:
Amelita igény szerint szopik,teljesen változó időben.,és változó az is mennyi időnként.
Hogy mennyit eszik,gőzöm sincs,már nem mérem,de egyszerre ő sose evett sokat,a maximum 130 volt.Többször kevesebbet eszik,olyan mint én.
Mivel hizik rendesen(átléptük a 6 kilót),igy visszavittük a mérleget is.
Amikor nagy meleg van akkor csak nyammog a cicin,de azt sokszor.
Próbáltam adni neki forralt vizet,a legtöbbször röhög a cumin és azt hiszi játék,néha elfogadta,ivott kb.10 ml,és úgyis cici lett a vége.

Szilvi:karika?nyomod őket? :D én ettem ma egy jégkrémet-
persze szigorúan tejcsinövelőset..:D :D :D
Reni édes pofa,és a szobája is gyönyörű.
ameli egész nap vigyorog,nem nehéz már elkapni.derekam nagyon fain,kutya bajom!!!!!!!


Katus:ezen a sütin jót röhögtem.hogy is lesz akkor a jövő héttől? :D :D :D

Én bodyban altatom éjszaka,plusz ujjatlan hálózsák,ami vékony pamut.magamból kiindulva,ha alszok én is szeretem ha van rajtam vmi anyag,akár egy lepcsi ilyen melegben.nappal meg amiben van,body,vagy napozó.

még irok,csak most jött vissza a net és még olvasommiket irtatok.

Csibemanó:van aki fejni se tud,mégis szoptat akár két évig is.nem függ össze a tejcsimennyiséggel.és a legerősebb vákum mindig a baba!!!!!!

szopisztrájk:ha az,akkor lehet attól hogy meg fog jönni pl,vagy érdekesebb a külvilág,és kezdi felfedezni.Az elsőre gyanakszom :(

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Köszönjük a dicséretet!:)

Kisvirág!!!Ne haragudj anyám!Téged ki hagytalak az irományból!:(Kede babó nagyon cuki,Reni is ilyen szerkóban van! :lol:

Ex!Van már valami eredmény???Tesónak sok gyógy pusza!!!!:)

Pilchard!!!IGEN IGEN itt az ölembe a karika!Már csak 4db van benne! :shock:
Olyan kircsi!!!:)
Oksa,hogy jó a derekad!Azt hiszem Peti és Sanyi rosszúl lenne ha mi elmennénk egy cukiba!!!! :roll:
Küldöm az e-mailt!!!

KÉPZELJÉTEK!iwiwen megtalált az a lány akivel összebarátkoztam 12-évesen Krétán 1995-ben!Egy idejig leveleztünk(3-4 év)aztán meg szakadt a kapcsolat!Ez milyen komoly!:)Ő playboy nyuszi lett,modell stb!Tök komoly!
Na más:

Holnap lesz a mostoha apám 50-éves és meglepi "bulit,szülinapot szervezünk neki"!Vadissznó pöri lesz bográcsban,meg minden féle!Pia hegyek hova legyek stb.VANILLIÁS KARIKA!!!:):):)
Szuroljatok,hogy sikerüljön!Anyu 10-éve nem látott barátokat keresgetett meg!!!Sanyival el mennek hahjnal 5-kor horgászni a Csömöri tóra,mert ez a csali!!!!!! :lol:

Na puszi

Kép
szgoron
 
 


Szilvi:az a törölközős kép amikor csak a buksija látszik nagyon csúcs.

Kisvirág:Kende jól kidőlt egy szál pelusban,biztos jó melege lehet.

Macsek:az jó hogy tudtál pihizni.csak egy kérdés,de biztos hogy a hasa fáj és azért sir?mondjuk az nem lehet hogy éhes?
most ne nézz hülyének,de a bnőmnek is mindenki azt mondta hasfájós a fia,és mikor már annyira sirt hogy elvitték az ügyeletre ott azt mondta neki a doktornő hogy anyuka ez a gyerek nem hasfájós hanem éhes,és tényleg az volt a baja,kapott többször ,többet enni(tápit,mert elment a teje)és már nem orditott.
de nehogy azt hidd hogy azt gondolom nem tudod eldönteni éhes e a fiad,csak gondoltam erre is.

mert ahogy látom nem sokan vagytok hive az igény szerinti szopinak-ami nem baj persze-én nagyon örülök hogy tudok szoptatni,mert a szopi mindenre jó,fogzás,ijedtség,nyügistb..,a atavasziaknál egy lány ezt olyan jól megfogalmazta,nekem nagyon tetszett,ha megtalálom bemásolom.

na de gondoljatok bele ha egyformák lennénk,mi lenne itt!! :D :D :D
már nem a topicban gondoltam,hanem úgy összességében :D

Ja és még valami.ez a csapat nagyon király,imádlak Titeket!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hú Szilvi,ez nagyon állat!!!!!!!!!!!!

A bnő is,meg a buli is!Nagy drukk holnapra!De szeretnék én is 1x egy ilyen meglepi bulit!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Nekem sem volt még soha ilyen bulim!!!:(
Majd 50-évesen !!! :twisted:

Addig még van időnk!!!:):):) :lol:
Át mentek a dolgok????

Kép
szgoron
 
 


Szilvi:Azokat felteszem ami nekem nagyon tetszett!!Nagyon dilis vagy ám!!
A másik meg nem ér,ilyen hőségben sirni?nagyon szép,és megható,és édesek.KÖSZI

Na röhögjetek Ti is.
dagimacska
Kép

kinek a kije?(ezt felfogni se piskóta :D :D :D )
Kép

Az őstehetség
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Szióka!

Hát, nem sok okosat mondott a dokinő, lehet vírus is, de a torka nem piros. Legalább már nem lázas. Egész nap a Vuk-ot nézte, annyira édes mese, majdnem bőgtem, amikor először betettem. Tudjátok, tök bennem volt, hogy én is ilyen csillógó(nem a láztól), szemekkel nézhettem, most meg már a fiam nézi...
Pil: Már én is vaniliás karikázom, persze szigorúan d.e.

Na, bocs, megyek, mert már én is csöpögök orrilag, asszem elkaptam.

Ja, mi is textilpelussal takarózunk. Jaj, még le kell csapolnom a cicim.
colett77
 
 


Sziasztok,

Kisvirag: csak azt felejtettem el leirni, hogy a mi lakasunk eszaki fekvesu, sosem sut be a nap. Sokszor hianyzik, de ilyen kanikulaban orulunk neki. Egyebkent mi is laktunk egy fel evet alberletben Bekason panel 10. legfelso emelet.... A haloszobaba vettunk egy csillarventillatort, azzal nagyon klassz volt aludni.
Nektek is ajanlom, ha meg nincsen. Egyatalan nem fazik meg alatta az ember, nem olyan, mint a legkondi.

Pil: Szerintem biztos, hogy nem az ehseg a problema, mert mindig megvarom, hogy magatol kikopi a cicimet. Ez mindig azt jelenti, hogy eleg volt a tejcibol. a nagy bombik akar kozvetlen eves utan is lehetnek, amikor leteszem az agyaba. Persze bofi utan....

Kepzeljetek, ma jottunk ra, hogy a berelt merleg ossze-vissza mer. :( Az lett gyanus, hogy 20 perces intenziv szopi utan osszesen 10 grammot mutatott, azutan egyik etetes elott haromszor tettem ra, es mindharom alkalommal mast mutatott. Megprobaltam egyforman letenni, nehogy az legyen a baj, hogy esetleg lelog valamilye.

Fius anyukak, kepzeljetek, sokszor elofordul, hogy amikor tisztaba teszem Andrist a futyije rendesen egnek all, es eleg kemeny! Ez szerintetek normalis? Felnott ferfinal meg megertem, de egy 5 hetes kisbabanal????

Na megyek aludni, minden jot, udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!
Rég jártam itt, de minden rendben. Blanka nagyon jó gyerek, csak még nekem szokatlan, hogy ilyen pici és puncis. Mint ha első gyerek lenne úgy érzem magam :)

Szücsi_66 Icusnak ma délután megszületett a kislánya. A baba 2800 g, 51 cm és gyönyörű...

Szüléstörténet:
júli 6.-án csütörtökön megvizsgált a dokim aminek következtében másnap reggelre elment a nyákdugóm. Épp kimenőn voltam és lementem a telekre a család után. Hétfőn reggelre mentem vissza a kórházba, ahol a viziten közölték, hogy az utolsó kimenőm volt. Én még ebéd után kilógtam, hogy elmenjek egy nagy bevásárlásra és ne a férjemnek kelljen gyerekkel behordozgatni a cuccokat. Utána a fiamat elvittem anyuékhoz és este 7-re visszaértem a kórházba. Pár percel érkezésem után jött a dokim, hogy megvizsgál, de nem hagytam, nehogy előrébb hozza a szülést, ezért a csütörtöki vizsgálatot beszéltük meg. Másnap reggel kellett mennem CTG-re, de semmi fájást nem mutatott aztán visszamentem a lakosztályomba és észrevettem, hogy a hasam lejebb van, ezért megkerestem az orvosom, hogy mégis csak vizsgáljon meg. Mondta, hogy már egész lent van a fej és fájásaim is vannak. Hát ezt még csak az orvosom érezte én nem és a CTG sem. 11 órakor kimenők kértem, el is engedett volna azzal, hogy a vizsgálatokra (UH, CTG, stb legyek itt) Gondoltam megebédelek és utána indulok. 11 óra 53 körül valamit éreztem, de nem tudtam, hogy fájás e ezért felírtam aztán 6 perc után megint és 6 perc után megin aztán 5 perc után és megint 5 perc után majd 4 perc és ekkor már felhívtam a szülésznőmet, hogy gyanúsan fájásaim vannak, de mivel nem kellett belehalnom a fájdalomba, így nem voltam biztos benne, hogy ez az ezért felmentem a szülőszobára CTG-re. Kérdeztem hányastól számít fájásnak és mondták, hogy 70-el már szülünk. Nekem akkor 2-3 percesek voltak és voltak 65-ösök. Még lerohantam a szobámba, hogy a cuccaimat értékeket kivigyem a kocsi csomagtartójába. Szobatársaim kissé hülyének néztek, hogy még ilyeneket csinálok. Aztán visszamentem. Akkorra már telefonáltak a szülésznőnek, hogy jöjjön és mikor beért hívták a dokit is. Férjemet nem tudtam elérni telefonon, egy órán keresztül próbálkoztam, de nem volt vétele a munkahelyén ezért 2 órakor indult és még hazaugrott a fényképezőgépért. 3-ra be is ért és 4 óra 5 perckor megszületett Blanka. Nagyon gyors volt. 3/4 4-kor még kérdeztem, hogy mikorra lesz baba és azt mondták, hogy estére, majd nemsokra rá jöttek a tolófájások és onnantól mint egy gyorsított felvétel. Rögtön a hasamra tették, nagyon édes volt, aztán elvitték és pólyában visszahozták még egy 20 percre. 2 óra pihi után levittek egy 2 ágyas baba-mama szobába.

A csecsemősökkel volt egy kis gondom, kivéve egy lányt. Balázsnál a 3-4. napon indult be a tejem, de onnantól annyi, hogy le kellett adnom mert már a mélyhűtőbe sem fért el. Kértem, hogy adjanak Blankának tápszert, mert olyan picike és nem akartam 4 napig éheztetni. Azt mondták, hogy nem kell, mert akkor nem fog szopizni. Hát nem is adtak. Többször is kértem. Aztán egyszercsak elkezdett duzzadni a cicim és fájt. Próbáltam lefejni, de nem ment. 2 óra alatt 15 ml az egyik ciciből a másikból amelyik jobban duzzadt semmi. Blanka nagyon ügyesen próbálkozott, láttam a teknikája is jó, de neki sem sikerült elindítani, ezért segítséget kértem a csecsemősöktől és meg is ígérték, hogy jönnek. 1 óra múlva kimentem, hogy kaphatok e segítséget, mondták megint nagyon kedvesen, hogy igen, de még mindig nem jött senki. Aztán délelőtt 10-kor az egyik csecsemős közölte, hogy próbáljam fejni, ha nem megy segít. Mint ha nem ezt próbáltam volna hajnal fél5 óta. Délután jött a csecsemős kiosztani a teákat és kértem most már tényleg nézze meg a cicim, mert iszonyúan fáj és szerintem nagy gond van. Megnyomkodta finoman, szinte csak hozzáért és közölte, hogy ebben még nincs tej és ne is gyötörjem ez így normális és 2 napig fájni fog. Este 6-kor kimentem, hogy segítsenek, mert már nem bírom, mondták fürdetés után jönnek. Na persze nem jöttek ezért 7-kor kimentem, hogy nem feledkeztek e meg rólam. Mondták, hogy nem mennek hozzám is, csak sorba mennek segíteni a szobákba. Este fél 9-kor kimentem és 3 csecsemős épp trécselt. Akkorra már potyogott a könnyem a fájdalomtól, akkora volt a mellem, mint a focilabda és tűz forró. Szerencsémre ott volt az egyetlen értelmes és normális csecsemős és azonnal jött segíteni. Megnézte a cicimet és mondta, hogy csupa csomó és ezért teljesen el vannak záródva a csatornák. Kimaszírozta, de majd be szartam a fájdalomtól és utána 1 ciciből 100ml-t lefejt. A másikat is kimaszírozta és abból Balanka evett 50ml-t. Mindezt a mennyiséget azokból a cicikből, amiben állítólag még semmi nincs. Azt mondta be is ödémásodhatott volna. Hát nem volt egy leányálom ez a nap. Reggel óta tudtam, hogy valami baj van és furcsa is volt, hogy a csaj azt mondta nincs benne tej. Van már egy gyerekem és 14 hónapig szoptattam. Nála nem volt gond a belövellésnél. A lány, aki segített kérdezte, hogy otthon nem lesz e gond. Mondtam, hogy ha otthon lehettem volna akkor talán most se lett volna.
Aztán jött a következő csalódás. Mindvégig azt mondták, hogy a 4. metöltött napon hazamehetünk és az utolsó pillanatban közölték, hogy Blanka besárgult és 10%-ot veszített a súlyából ezért maradunk. Közölték, hogy most már aztán kénytelenek tápszert adni, ha nem tudom szoptatni. Addigra persze már beindult a tejcsi, de amúgy 3 napja könyörgök tápszerért és nem történt volna ez meg, ha adnak. Így plusz 1 napot maradnunk kellett.
Most 10 naposak vagyunk és 2940g-osak. A kórházból 2600g-am engedtek haza. Rengeteg tejem van és szerencsére azóta sem volt semmi gondom, csak az itthoni légkör hiányzott.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Exdeus!
július 11.-én született Blanka

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Visszaolvasni nem volt időm, de írásban azt hiszem bepótoltam a lemaradásomat :lol:

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Nyanya,
Melyik korhazban tettek ezt a szornyuseget veled?
Nalunk a Budai honvedban nagyon rendesek voltak a csecsemosok, volt ugy, hogy az ejszaka kozepen mentem ki, hogy segitsenek mert szetrobban a mellem. Itt altalaban egy ember volt szolgalatban, 12 orat, de meg a 12. ora vegere is nagyon rendesek voltak, segitokeszek, es meg mosolyogni is volt erejuk.
Na most mar tenyleg megyek aludni..
Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Macsek!
Ez a Szabolcs utcai kórház volt. Mosolyt itt is kaptam. Mindig többen voltak és nagyon kedvesek, mosolyogtak ígérgették a segítséget, ami aztrán sose jött el és ez lett a vége:(

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya
Hát akkor a szülés után még Te is megszenvedtél:(

Pogi
Még a Balcsi előtt kérdezted, hogy mi volt a helyzet nálam, le is írtam, viszont kiváncsi lennék a tiedre, ha nem baj!

Üdv:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?