Új privát üzeneted érkezett!

Cory, erről elmondtam a véleményem a másik topicról, kérlek szállj le rólam oké?

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Miért olvassa olyan ezt a topicot, aki nem ért vele egyet??????

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsu, az Elli nevű babakajáról még nem is hallottam. Olcsóbb mint a Kecskeméti? És hol lehet kapni?

De gáz! Főzelékesben én vagyok a legprofibb? Az elég gáz lenne, lévén, hogy vannak itt nagyobb gyerekes anyák is. Elmondom én hogyan csinálom, aztán a tapsztaltak is írják már le, léci frissítés miatt.
Szal a főzelék az ugye zöldség(ki hitte volna). Répa, (remélem a megmos feldarabolt nem kell leírnom :lol: ) kevés víz éppen ellepje, ici-pici 2 szemcsényi só meg cukor, megfőz leturmix. A levét érdemes felhasználni, pl belerottyantani paradicsomot és kész a házi paradicsomlé, vagy esetleg valamilyen nyers gyümölcsöt belepasszírozni. Dokinéni azt mondta, hogy a főzőlébe rakhatom a tápszert és kész az aromás tápszer. A csajok kaptak már tököt, cukkinit, salit, brokkolit, répákat. Szal sokmindent, fele nem jut eszembe. Mi most ott tartunk, hogy engedélyt kaptunk a K betűs ződségekre pl. karalábé káposzta ill. a zöldfűszeres ízesítésre (zeller, kapor, petrezselyem stb.) Na meg már ehetnek olajat aztán vajat és húst. Nekem dokinéni mindig elmondja ha főzök, hogy mit hogyan csináljak. Elmondta, hogy husosat hogyan főzzek. Pipihúsit kis kockára vágni lefagyasztani kis adagokban. Ha fagyóból előveszem szedjem le a folpakkot! és úgy főzzem meg. Ezt avjon miért mondta? Ugyanis volt egy anyuka aki neki panaszkodott, hogy nem lehet rendesen összeturmixolni a húst, ... mert a fplpakk mindig rátekeredik a turmixkésre. És akkor anyuka mondta, hogy hát azt nem mondta hogy csomagolja ki. Kifeküdtem. Mondta, hogy azóta inkább elmondja, mert sose lehet tudni. Szegény gyerek evet egy ksi műanyagot, tuti edzett lesz. Ja a leveles fajtákat ha megmossuk és feltesszük főzni először 5 percig kell főzni és azta levet leönteni az oxidánsok (vagy mi) miatt. És az új vízben kell rendesen megfőzni.
Na msot hiretelen ennyi jutott eszembe.

Kérdés: a lányok többet dumálnak babakorban? Már akinek van összehasonlítása.
Most megyek lemosdatom őket, mert halálosan meleg van!
Vigyázzatok ti is magatokra meg a csemetékre!!!

KépKép
kgiulia
 
 

 
 

Szia:)

Igen szvsz a lányok többet dumálnak, leg. a fiam sokal csöndesebb volt mint a hugom, vagy mint a Kata.

Az Ellit itt Szegeden a Tescóban lehet kapni (én még csak gyümölcsöset láttam) és 119-159 Ft között van.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na sziasztok!

Márti, felhívtam a KIKÁt, ott is van, úgyhogy jövő hétvégén tudok ott venni. Nagyon köszönöm mégegyszer, hogy rögtön ugrottál volna. Azért irigykedem ám rendesen, hogy 5 percre laksz az IKEÁ-tól. Az egyik kedvenc helyem.

Zsuzsófi!
Na ezt az Ellit én is megkuksizom majd. Még én sem hallottam róla.

Julcsi!
Nagyon köszi, hogy írtál a főzelékgyártásról! Sokat segítettél. Tetszik a folpack-os sztori, ilyen tényleg megtörténik? :shock:
Azért jó, hogy ilyen dokinénitek van. A miénk enyhén szólva le se sz@r minket. De majd legközelebb rákérdezek nála a kajára. Kiváncsi vagyok, melyik álláspontot képviseli. (Egyébként neki nincs gyereke.)

Nálunk elég hűvös van ittbent, simán fel kell öltöztetnem a gyerekeket, mert lefagy a lábuk. :roll: Persze ki meg nem dugjuk az orrunkat este 6-7-nél előbb.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi:JÓVANNA nem megsértődésből mondom, de én tényleg bébikaján növesztettem a kiscsajt 1 éves koráig, akkor meg már majdnem ugyanazt eszi ugye mint a felnőttek!!!!
Én nem pepecseltem a kaját, most akkor tessék engem utálni!!!! :lol:
Nekünk dokibácsink van, nem hinném, hogy nagy konyha tündér lenne és hogy ő bárkire is főzött volna, a védőnő meg ugye krumplival adná a gyümit.Már múltkor is úgy elképzeltem ahogy nagy korában harapja a krumplit az almához. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Teljesen kipurcantam ettől a melegtől. Semmihez sincs kedvem.

Ma rá kellett jönnöm, milyen jó kisbabám van. Lazán elvan egyedül. Fekszik a járókába és nézelődik. Észre se veszi, ha kimegyek a szobából.

Ahogy olvaslak titeket, azon gondolkoztam, nagy gáz, ha valaki nem főz a gyereknek, hanem a készet adja? Tudom, hogy nem olcsó, de egy ilyen kicsi babának nem lehet egyszerre sokat főzni. (persze ezt igazán akkor fogom megtudni, ha már mi is ott tartunk)

Azt hiszem a gyümilével megvárom a doki véleményét. – bár mint szerintem már mondtam a védőnőm szerint 6 hetesen is el lehet kezdeni.

Szegény Edit vajon még mindig az ubit savanyít?

Julcsi: tényleg jó a folpack-os sztori.
De én is hallottam hasonlót: a főnököm felesége egész csirkét vett a piacon. Hazament befűszerezte és berakta a sütőbe. Aztán érezte hogy valami állati büdös. Hát a csirkébe zacsiba benne voltak a belsőségek!! Csak azt nem értem, hogy nem vette észre?!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szandit reggel így találtam az ágyban.
Kép
Amikor este leraktam a feje kiságy másik végében volt! :lol: :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti, én Bencét is, Katát is bébikaján neveltem/nevelem. Lusta is vagyo kpepecselni, nem is tudok főzni. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb.

A múltkor mondjuk csináltam neki meggyet, és bezony krumplival sűrítettem!!! Midnen babakaját azzal szoktak... az örök kedvenc is az alma-krumpli...

Szóval nem olyan nagy hülyeség ám!!!!

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Hú de egyszerre irogatunk!!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti, én is adok nekik bébikaját. Nekem sincs mindig kedvem főzni, főleg 70 fok melegben. Csak a bébikajások eléggé egyhanguak. Pl. tököt, cukkinit nem láttam még 4 hósban. Ált. olyat főzök amit nem lehet kapni a boltban. Amúgy meg már tökre várom, hogy azt ehessenek amit mi. Tényleg kérdés: a gyerekek mikor kaphatják azt amit mi. Úgyértem pl. a levesből kivenni ezt azt és összetrutyizni?

Jaj, nehogy azt higgyétek már hogy gáz ha nem főztök a gyereknek. Csak nálunk kettő van és szép étvágyuak. Talán olcsóbb ha főzök. De legalábbis amit írtam több féle lehetőség. Ja és ennek kárára magunknak alig főzök. Hát igen, ilyen egy igazi JÓ feleség és háziasszony.
Nem is mondtam. Árpinak fáj a keze. Már egy hete semmit nem tud vele csinálni itthon. A szokásos én mosok, főzök, takarítok na meg a gyerekek 24 órában mert nagyon fáj a keze. Kezdek kimerülni. Nagyon. Olyan türelmetlen vagyok a csajokhoz is és szégyellem magam emiatt. Asszem a meleg is rátesz. Lehetne pár fokkal hűvösebb.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:ha már ehetnek husit , meg minden féle zöldséget akkor a husilevesből bátran válogathatsz nekik!!!!
És mitől fáj a párod keze????Nem kéne orvoshoz küldeni????Vagy kenegetitek valamivel????

Én nem vagyok ki attól hogy Szoninak nem főztem, majd látom most hogy alakul.Már eldöntöttem, hogy jó anya vagyok -leszek, és ezen az nem változtat, hogy üvegeset kapnak-e most.Eljön majd még annak az ideje mikor úgy ugrálok a konyhában is ahogy ők fütyülnek!!! :lol: :lol: És valljuk be 1 gyerek is le tud fárasztani főzőcske nélkül is ,nem, hogy 2!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:látod, hogy mozgolódik a kiscsaj csak erőssen titkolja!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:ugye nem sértődsz meg:de látszik, hogy első baba: nyáron 40-fokban zokniban altatod!!!!! :wink: Megértelek Szonikám kb. 1 éves koráig csak zokniban hajthatta álomra a fejét!!!! :lol: Nekünk is van ilyen rénszarvasos C&A-s bodynk, úgy szeretek oda járni, ha van 1 kis elkölteni való pénzünk!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Dehogy sértődök meg. Szóval nem kell a zokni éjszakára? Nem lehet betakarni, mert lerúgja magáról még a legvékonyabb pelust is.
A badyn macik vannak, de C&A-s.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Magamat is megsavanyítottam a melegben. Rengeteget írtatok, nem tudom, emlékszem e mindenre, ha nem légyszi, ne haragudjatok.

Főzelékgyártás: mindent megpároltam egy kevés vízben, majd külön edényben készítettem főtt krumplit. A zöldéget és a krumplit együtt összeturmixoltam, hígítani mindig anyatejjel, krumplilével vagy tápszerrrel kell. Én egy nagyon pici sót tettem bele, mert anélkül nem ette meg. Húst én is megpárolva kis adagokban fagyasztottam, majd a zöldségekkel együtt turmixoltam. Én, mint írtam, adok majd neki bébiételt és a magam főzte bébikaját is. Barni átesett a ló túl oldalára, Ő csak a saját kutyulásomat ette meg, szinte semmilyen bébiételt nem fogadott el. Így most próbálom szoktatni Virágot a boltihoz is.

A bölcsis búcsúkor minden szülő és a gondozónénik is pityeregtek, a gyerekek meg neki estek a játékoknak. Sikerült eltalálni a nekik való strapabíró és érdekes cuccokat, annyira örültek neki.

Zsuzsófi? Mi ez a vita közted és Cory között? Olvassak be a tavasziakhoz? Nem kell ám nagy tudomány gyerekfőzi gyártáshoz, még nekem is vissza kell szokni. Az persze más, ha valami ok miatt nem akarsz. Hát nem lehetett könnyű az életed egyedül egy kisgyerekkel, de végül csak megtaláltad a párod. Gondolom úgy született Kata.

Márti! Kicsi Zsombi Norbira gyúr, magát diétáztatja? :lol:

Virág 4 hónapos fordulót mintagyerekként ünnepli. Ma jól evett (kopp-kopp) és aludt is. Űgy tűnik, a szélesebb NUK-os cumisüveg bejön neki, ez nem piszkálja úgy a száját.

Megyünk a Balcsira, találtam szállást. Jönnek Anyósék is. Három szobás apartman, anyósék egyikbe, Apa Barni a másikba, a harmadikba Virág és én. Új a ház, Balatonbogláron van, a strandtól 50 méterre. Épp akkor a tejtesó is Bogláron lesz, így akkor is lesz fini anyatejcsike. Na ez csak véletlen ám, nem szerveztük így. Remélem, nem csalódunk az apartmanban. Úgy megyünk, mint a vándorcigányok, felpakolva.

A HA tápszert lehet adni 1 éves korig is, azt támogatja a Tb.

Másra nem emlékszem, de biztos kimaradt valami.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsuzsi, nem kell zokni:) Az én lányom a nagy meleg beállta óta nem látott zoknit:)

Márti, én is jó anya vagyok és kész:) Csak azt bánom hogy nem tudok szoptatni. Azt nem értem hogy a tejtermelésért felelős hormont csökkenteni tudják (merthogy sokan azért nem esnek teherbe, mert magas) akkor növelni miért nem??? Mennyivel eccerűbb lenne az élet:)

JUlcsi? Mitől fáj a párod keze? Enyimnek is fáj nagyon, lassan attól félünk hogy nem fog tudni dolgozni:( Szerintem meg kellene műteni, de akkor miből eszünk??? Gáz:(

Enyimpárom szakács, és nem bírja a csuklója a megerőltetést...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi:és a macinak vannak szarvai???? :lol: Nézd meg jobban!!!! :wink: Én Zsombit ebben a hőségben 1 bodyban altatom és ilyen kifogós pelussal betakarom, neki is kiszokott lógni a lába, de én most nem aggódom.Nyugodtan add rá a zoknit, nem beszólni akartam, nálunk dög meleg van éjszaka is!!!! :wink: Mondjuk és meg nembetakarni nem merem, 1 textilpelust mindíg dibik rá, csakhogy megnyugodjak!!!! :lol:

Edit:már a du-i programon vagy?????Tuti kileszel ettől a melegtől!!!!Még sírni sem fogsz tudni!!!!Igyál sokat, de tényleg!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, ott nem mondta mmeg hogy már hozzátáplálom Katát, csak azt hogy elkezdem, itt meg megmondtam. ennyi. És ezért hazug vagyok. :( Pedig csak nem akartam hogy nekemessen, mint szegény Nicikának....de már nem veszem fel:)

Igen, Bence pont fél éves volt, amikor először találkoztam a párommal (akkor már 2 hónapja leveleztünk és telefonáltunk) 9 hónapos volt, amikor a nevére vette:)

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti én nem takarom be :o

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti igazad van, tényleg Szarvas nem Maci. Most már biztos, hogy vak is vagyok, nemcsak zizi!!

Szandi ma többször minden ok nélkül nagyon-nagyon keservesen felsírt (ébren is és álmába is). Szerintetek mi lehet a baj?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsu!

A fiaink egy idősek? 2003.04.17-én született Barnabás. Akkor tudunk eszmét cserélni a hisztiről.

Igen Márti, már délutáni pihi van, kb. még fél órát.

Egyszer írtam, hogy beszámolok a baby love pelusról. Egyszer sem folyt ki, de már egy kis pisi hatására is úgy megdagad, hogy egész nagy bugyor lesz a baba lába között. Maradok a Liberónál.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit: én is gratulálok a hófordulohoz, ahhoz meg pláne hogy a kiscsaj ma ilyen jól viselkedett

Márti: hogy álltok a vízi pisztoly csatával?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ti hogy bírjátok a meleget??? Meghalok!

Én egy szál bodyban altatom őket és nem takarom be. :lol: Viszont itt este is majdnem 30 fok van.

Zsu, azért vagy hazug mert itt megmondtad, ott meg nem?
Nem tom mitől fáj Árpi keze, begyulladt és alig tudja mozgatni. Valszínű megerőltette. Szakács a családban? Akkor te nem sűrűn főzől, ugye. Egy gonddal kevesebb! Az enyim férjecske konyhaallergiás. Ahányszor nekiáll valamit főzni, csak leülök egy kis patogatottkukival és jól szórakozom. :lol:

Edit, de jó, hogy mentek nyaralni! Utazáskor a vándorcigányság ismerős. Nekünk kettő kocsi kell, ha babakocsit is szeretnénk vinni. Éljen a két csecsemő!

Képzeljétek Liv mászik. Néygkézláb lökdösi magát és ha rájön, hogy a kezét is emelnie kéne... akkor nekem végem. Így is eljut oda ahova akar, de akkor már utánam is jön. Remélem ge ydarabig még megmarad ebben a "négykézláb is szép az élet" stádiumban. Dorka meg még mindig a leghatékonyabban a hentergőzéssel jut célba. Jaj nekem! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Most esett le. Virág 4 hónapos! Boldog hófordulót!!! Öregszetek!

KépKép
kgiulia
 
 


Edit, Boldog hófordulót Virágnak:)

Igen, majdnem egyidősek, Bence 06.27. De a hisztihez megmondom őszintén, nem nagyon tudok hozzászólni e-téren, mert bezony, ő nem hisztizik:) Bezzeg a hugom:) Na róla mesélhetnék:)

Julcsi, ott azt mondtam, hogy most kezdtem a hozzátápit. De itt se kellett volna megmondanom, mert csaknem kerültem el a végzetem...na mind1, ez van...

Ajjaj, remélem az én lányom még marad egy ideig ott ahova leteszem:) még csak átfordul. Nehéz a sonkákat megemelni:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi:vizipisztoly csata most szünetel, mert a lányka beájult, de ha a jóapja hazaér mennek pancsizni és gondolom akkor megint előkerül!!!! :lol:

Edit:mikor mentek nyaralni???

Kicsi fiam a kiságyában tök jól elnézegeti a szellőtől repdeső függönyt!!!Miért gondoltam eddig, hogy mindíg nekem kell szórakoztatni????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsófi:mekkora a lánykád?????És milyen méretekkel született???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


MÁrti: 3350g, és 50 cm volt:)

Most 4 hósan mértem utoljára: 6000g, és 61 cm.

Ez nem hivatalos adat, mert tanácsadásra csak jövő héten megyünk...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu, szerintem nem baj, hogy elmondtad, hogy hol tartasz a hozzátápival. Mindenkinek szíve joga úgy nevelni a gyerekét ahogy. Persze amíg nem boxzsáknak nézi a tehetetlent. Én nem ítéllek el, mintahogy azt az anyukát sem aki 1 éves korig csak anyatejet ad a gyerekének. Nekem csak véleményem van, meg "én így csináltam" történeteim. A dokinénink mesélte amikor beszéltem neki arről a fórumról, hogy hozzá nem egy anyuka megy sírva, hogy ezt vagy azt mondták neki a fórumon és hogy ő rossz anya. Szerintem ezek a fórumok pont azért jók, mert erőt adnak. Megerősítenek vagy választási lehetőségeket tárank fel. Legalábbis én ezért szeretem és így kéne lennie.

KépKép
kgiulia
 
 


Én is azért szeretem a fórumokat, mert egy témáról olyan sok véleményt lehet megismerni! Tök jó. Meg jó kipanaszkodni magunkat, beszélgetni másöokkal, amikor itt vagyunk bezárva a kölkökkkel. Mert oké, szépek és jók, de néha olyan jó lenne értelmes szót hallani:):):):)

Én csak a fanatizmust ne mbírom, anno az indexet is ezért hagytam ott, ott pl egyenesen gyerekgyilkosnak lettem kikiáltva :) :o

De már nemigen foglalkozom vele, én úgy érzem hogy a legjobbat adom a kicsinek, és szerintem a tápszer ne ma legjobb. Az anyatej az lenne, de az nincs. Ezért inkább hozzátáplálok. Hiszem hgoy nem lesz ettől allergiás. Ha az lesz, akkor a hajlam miatt amit tőlem örököl. Sőt. Szerintem annál jobban szokik hozzá az új dolgokhoz, minél hamarabb kapja őket...

De ez az én véleményem. Lehet vitatkozni, csak azt ne mszeretem ha hülyének titulálnak:(

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Julcsi:igazad van. Azért jó ez a hely, mert itt nem kell magyarázkodni,segítünk ha tudunk egymásnak, és bíztatjuk azt aki nagyon ki van.Ha nem lenne ez a topik, lehet, hogy néha vísítva rohannék ki a világból, de nem teszem, mert ti megértitek a gondjaimat.Nem mintha mással nem beszélném meg, de mondjuk a párom sok mindenbe nem tud hozzá szólni, mert ugye ő nincs egész nap 1 vagy 2 babóval együtt!!!
Áldom az eszem(bár nem saját ötlet volt), hogy létrehoztam ezt a topikot és hogy TI csatlakoztatok....na jó befejezem, mert már nagyon csöpögős lettem!!! :lol:

Zsuzsi:hogy Szandi mitől sír????Passz, de vagy rosszat álmodik, vagy eszébe jut valami rossz élmény(tudod ők sok mindenre emlékeznek :wink: ),ha rövid ideig tart nem hinném hogy fájdalom miatt, mert az tovább tart, de persze nem biztos!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi, van, hogy Livi is sír álmában. Illetve nem is sír hanem zokog, hüppög. Szerintem csak az élményeket dolgozza fel.

KépKép
kgiulia
 
 


Márti, köszi hogy megpróbáltál megvédeni:( Ez most nagyon fáj:( Amit Bea írt. Tényleg mindent megpróbáltam, hogy Katicát tudjam szoptatni:( És akkor nem elég hogy együtt kell éljek azzal a tudattal, hogy én nem tudok szoptatni, de még a szememre is vetik, hogy nem tettem meg mindent? Rohadt rossz érzés:(

Na mind1, elmegyek apázni, aludni úgyse bírnék most:(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edit:ma nem is eregettél füstjeleket!!!! :lol: irgum-burgum

Zsuzsi:hol dejóztatok ma????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:vagyis most este!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok!

Aki nem olvasta, olvassa el a tápapukát a tavaszi babáknál!!!
Érdemes :P
Joccakát

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi: azért olvasom ezt a topicot kezdetek óta, mert kíváncsi vagyok arra, mi történik veletek. Az alap eset meg nem az, hogy nem értünk egyet, hanem az, hogy másképp alakultak a dolgaink. Szerintem. De ha ennyire zavar, szólj, nem olvasom többet.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsandi,Zsuzsófi:ez mind miattatok van, hogy nem tudok aludni:kiröhögtem a fáradtságot magamból.
Tápapukát már elolvastattam a párommal:szegény csak kamillázott itt álmosan mellettem!!!! :lol:( kamillázni-pislogni:Zsanditól tanultam :lol: )
Én úgy fel vagyok dobódva,- hogy valaki így megért és le is tudja írni ezeket a dolgokat és ráadásul férfiból van-hogy lehet, hogy most már le se esek többé!!!! :lol:

Zsuzsi:a vacsimat is most fogyasztom, mert még azt is elfelejtettem!!!! :lol: Ne aggódj, te csak fogyjál le, majd én eszem helyetted is :oops: :lol: De diétás tejberizst eszem, lehet hogy ezért NORBI nyakon vágna!!!! :lol:

Félreértés ne essék nem vagyok alkoholos befolyásoltság alatt, csak eufóriám van!Ha ezt így kell mondani???? :lol:

Holnap megyünk unokatesómhoz, de reggel azért benézek.Tessék szépen sokat írni és boldognak lenni!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Még mindenki lustizik?????Nem is baj, bújjatok össze a nagy ágyon a párotokkal és a babókkal és gondoljatok arra, hogy milyen szerencsések vagytok!!!! :lol:

Szép napot mindenkinek!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Most rohanok, mert még fut a ház, és össze kell cuccolnom, mert megyek a gyerekekkel Anyumékhoz. Majd délután, vagy este jövök rendeset írni is, most csak üdv. mindenkinek, és szép napot!
Ma ilyen napunk lesz: Kép , úgyhogy csináljatok ilyeneket: Kép , Kép

Cory!
Engem nem zavar, mindenki azt csinál, amit akar. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután átmentünk anyóshoz. Persze csinált nekünk vacsit. Így a fogyózást egy pár órára szüneteltettem. A csoki hiány már kezd elviselhető lenni. (bár egy kis kakaót ittam :lol: :lol: )
Kérdezte, mikor kezdjük a hozzátáplálást. Az én anyám tápszerrel tömné a Szandit az anyósom meg gyümölccsel. Hát hogyan hagyjam így ott bármelyiknél?! :?

Edit: hogy viselkedett tegnap a Virág?
De jó nektek, hogy mentek nyaralni. Remélem azért majd tudsz pihenni, ott lesz a párod és az anyósod is. Ne te csinálj ott is mindent!!
Amúgy hogy van a derekad?

Andi: milyen volt tegnap egyedül vásárolni? Sikerült fejvédőt venni?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti: hát nem kis erőfeszítésbe került, de elolvastam a tavaszi topicot.
Nem tudom, mit mondjak, talán annyit hogy én Őket is megértem tuti nem minket akartak megbántani.
Én nem veszem magamra, mert én igenis tudom, hogy mi mindenen mentem (megyek még most is, hiszen még mindig próbálkozom) keresztül azért, hogy szoptathassak.
Tápapuka nekem egy kicsit erős volt. Bár érdekes volt egy apa szemszögéből nézni az egészet.

Remélem köztünk nem lesz ilyen vita. Ti már hozzátartoztok a mindennapjaimhoz, mesélek rólatok, gondolok rátok akkor is ha nem vagyok gépközelben.
De az biztos, hogyha valaki egy ilyen fórumon ír valamit azért vállalni kell a felelősséget. Akkor is, ha pozitív, és akkor is, ha negatív véleményeket kap. – végül is ezért van a topic, hogy megtudjuk, más hogyan csinálja ill. gondolja.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Mindenki dejózik? – Márti szavaival élve!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


:( :( :( :( :(
hol vagytok??

KépKép
zsuzsi78
 
 


Én vagyok, de csak ritkán. Reggel vásároltunk, majd hőgutát kaptunk és most döglődünk. Ti mit csináltok?

KépKép
kgiulia
 
 


Mi strandon voltunk, tegnap pedig kidőltem. Reggel arra volt időm, hogy elolvastam a vitát. Azóta is többször eszembe jutott már ma. Nincs most időm, de este jövök, és leírom a véleményemet!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szandi szinte egész nap alszik én szenvedek a hőségtől, a Ferkó meg dolgozik.
Most jön egy hatalmas felhő, már érezni az eső illatát. Remélem nem kerül el minket!! :lol: :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szóval a véleményem:

Én nem is értem ezt a vitát. Teljesen természetes, hogy akinek sikerült a szopi, akkor amellett teszi le a voksát. Akinek nem, mint én is, próbál magyarázkodni. Csak kérdem én, kinek tartozunk elszámolással: Csak magunknak és a babánknak! Ez vonatkozik szopisokra és tápisokra is. Én azt gondolom, hogy a lelkiismeret sokkal szigorúbb mérce, mint bárki más. Éljen mindenki aszerint, hogy a lelkiismerete tiszta legyen! Nem hiszem, hogy egymás igazáról vagy hibájáról kellene a másikat meggyőzni.

Cory véleményét mindig elolvasom. Tisztelem megszállottságát, de én azért nem látom annyira csak feketének és fehérnek a világot.

Zsuzsófival én se értek egyet mindig, de kérdem én, ki vagyok, hogy számon kérjem tőle? Gondolom, meggyőződése szerint cselekszik, az más kérdés, hogy én nem úgy teszek.

Tápapuka véleményével egyetértek, csak túlságosan sok keserűség és indulat árad szavaiból. Ahogyan kéri a megértést és a társadalmi megbélyegzés megszüntetését a sikertelen szoptatás miatt, úgy vélem, neki is toleránsabbnak kellene lenni a szoptatást mindenáron hirdetők felé.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:én még a keserűségét is megértem tápapukának.Nekem az mindíg nagyon rosszul esik ha kérdezik, hogy szopik-e még , válaszom:nem , erre kapok egy sajnálkozó félmosolyt, pedig erre aztán nincs szükségem. :(

Ma voltunk unokatesómnál, finom kis ebédet csinált nekünk, jól éreztük magunkat, majd irány a Balcsi:kiscsajt vittük nyaralni a nagyiékhoz!!!Majd megdöglöttünk az autóban, kicsi Zsombival azt "játszottuk", hogy én beraktam a cumit a szájába, ő kivette és üvöltött.De a cumibedugáshoz ki kellett csavarni a kezemet, mert én az anyósülésen, ő meg mögöttem ült!!!! :shock: Úgyhogy okos anyája lecsavarta a rádiót és énekelt neki(k)!!! :wink: Amit tudtam mindent elénekeltem, nem is volt 1 hangja sem, sőt az utolsó kilóméterekre el is aludt!!! :lol:
Szoninak nagyon tetszett a víz, Zsombit is bevitte a párom, ő nem igazán lelkesedett, de nem is tiltakozott!!!!Balcsi parton benyomott 1 üveges almabarackot és ivott rá almabarackbanánt, nem túl sokat, de utána még kínálgattam vele és itta is ügyesen!!!!
A "kedvenc" sógórnőmék is lent voltak.Büszkén meséltem a kicsi lányom szobatisztasági hajlandóságát, ezek meg annyit böfögtek oda, hogy az jó. :evil: Szerintem a mellettünk fekvő xy is jobban lelkesedett volna, úgyhogy megvolt az alaphangulatom.
Tudjátok az ő fia csak kékbe járhat, ha nem engedi nem jöhet le az ágyról meg ilyenek.Múltkor épp mesélte, hogy kicsit félénk a ded, na nem is csodálom, ha már ennyi korlátba ütközik most. :shock:
A vízbe azért nem mentek be mikor anyós hívta, mert valami Afrikai eredetű 50 fokos szél megakadályozta ebben!!!Hogy hideg nem volt azt elhihetitek!!!! :shock:
Aztán ,csak a végét hallottam a dolognak, Mátécska inni akart elvileg ;jöttek ki a vízből, erre Szoni ajánlgatta neki a 2 dl-s dobozos innivalóját mert a kissrác a sajátját nem kérte.Amin megint csak nem csodálkozom, mert amióta én látom milyen gyümilével itatja(vizet szerintem nagyon nem kap, de passz.)mindíg ugyanolyan színű löttyöt láttam a varázsitatójában, már tuti "unja a banánt"-Szonikámat idézve!!!!Ja, és hát anyós kiakarta nyitni ugye amit a kiscsaj nagylelkűen felajánlott erre Sógórnőm rárivallt(én nem mernék ilyen hangot megütni a párom anyukájával!!!), hogy nehogy már mindent kibontsanak az sem fog kelleni a gyereknek!!!(lehet hogy jósnő????)No aztán bent anyóskám tukmált mindenkit hogy vacsizzunk, ők NeeeeeM nem gondoljátok , hogy enni fognak :shock: .Jó akkor a gyerekek egyenek joghurtot na be is lelkesedtek(mármint a kölykök :lol: ), de NEEEEEM Mátécska nem kaphat , mert hűtőben volt és hideg.Anyós próbált érvelni, hogy nem hűt ez tökéletesen(én megkóstoltam és tényleg langyi volt), de nem ő határozottan kijelentette, hogy az ő fia eddig sem evett hideget és ezután sem fog!!!!!(kíváncsi leszek 10 év múlva is megmikrózza neki a joghurtot??? :wink: )Hozzátenném, hogy én álnok gonosz módon a hűtőből adom a gyereknek a joghurtot, mindenféle "forralás"nélkül, de lehet hogy nekem nincs veszélyérzetem???? :roll: Ja és a kiskrapek nem akart ebédelni pedig a babakaja melegítőt is levitték(vót vagy nyóc szatyruk!!!! :shock: ), jövö hónapban lesz másfél éves és 12 hós bébikaja volt a menü:olaszos pulykarizottó, párom belenyalt, mikor egyedül volt a szobában és azt nyilatkozta tömören, hogy:sz@r volt!!!! :lol: Én megértem ezt a kiskölyköt, kár hogy az anyja nem!!!! :roll: Ja és megkérdezte mikor Zsombi a cumitávolraköpési rekordot akarta megdönteni, hogy miért nem használunk cumiláncot????Nem tudom mit válaszolt a párom, nem is ez a lényeg, hanem olyan fellengzős, kioktató a stílusa, tenyérbemászó is hogy szerintem ezért nem borultam még a nyakába!!!!! :wink:
Erre mondják:hogy a családját nem válogathatja meg az ember!!!!

Ja cumiköpködés:van cumiláncunk, de ezekhez a cumikhoz nem jó és nem is szeretem.Én szoktam lenyalogatni a koszt, ha nincs csap a közelben(ma kicsit elfelejtettem, hogy a számban van:biztos nem néztek hülyének, áááááááááááá :roll: )Megint csak furcsa vagyok igaz???? :lol:

Zsuzsi:örülök, hogy hiányoztunk.Most gondold el amikor te sokat-sokat telefonálsz és felénk se szagolsz :( és aztán jössz :lol: :P :D :mrgreen: NA ÍGY VAN EZ :lol:

Zsandi, Zsuzsófi, Julcsi:mi van-mi van????? :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?