Új privát üzeneted érkezett!

Conti! Elvileg napi egy csepp, pontosabban napi 400 NE, de pl. a Vogantolban 660NE van, ezért elég kétnaponta. De ha szép napsütéses idõ van és kicsit napozik a babád lába, de elég az árnyékban is ha majdnem meztelenül van, akor el is felejtheted aznapra.

Kata007!
Lehet, hogy tényleg az az almalé segített Dórin is! De lehet, hogy egyébként is kakilt volna. Nagyon kell neked a Maltofer? Ha határeset a vérszegénységed, akkor nem lehetne kiváltani magas vastartalmú ételekkel? Egyébként tényleg nem attól van az, hogy ritkábban kakil Dóri, emiatt nyugodj meg! Ha meg nem sír, nem szenved tõle, akkor meg hagyd nyugodtan, akár 10 napig is!!! NYUGGI!!! Kép
Menta
menta
 
 


Kata007, Menta!

Akkor én is próbáljam ki, hogy nem szedem a ferrofolgammát?

Norci
Norci
 


Norci! Ha határértéken van a vérszegénységed és tisztában vagy a magas vastartalmú ételekkel. Vili miatt ne hagyd abba, mert rá nincs hatással.
Menta
menta
 
 

 
 

Menta!

Igazad van, elvileg nem lehet rájuk hatással, gyakorlatilag mégis???
Én azért még teszek majd egy bizonyítási kísérletet, hogy újra elkezdem. Ha szintén nem lesz kaki, ígérem megírom nektek.

Mégegyszer mondom, tudom, hogy nem a Maltofertõl nem volt kakija, hanem valami összefüggés lehet a kettõnk széklete között.
Az almalét akkor is próbáltam amikor még szedtem a Maltofert, mégsem hajtott meg egyikõnket sem.

Belenyugodni nem tudok, mert szopik után igenis szenved. Nem sír, nem nyûgös, de borzasztóan erõlködik. És amit nem gyõzök hangsúlyozni: borzalmas sok kaki van 2-3 nap után. Ez már nem lehet természetes, két lányt már felneveltem, tudom mi a természetes. El nem bírom képzelni, hogy mi lenne ha akár 10 napot várnék.

Norci!

Így is mindenki azt mondja, hogy a Maltofertõl nem lehet Dórinak is szorulása, úgyhogy én inkább nem mondok semmit, nehogy leharapják a fejem Kép. Persze talán van még egy dolog ami nem úgy van mint abban a bizonyos "nagykönyvben".
Pedig itt a bizonyíték, abbahagytam, és egy hét után rendezõdött Dóri széklete. Mellesleg nekem csak szombat du. ment a hasam egy picit, Dóri másnap kakilt háromszor. Ma reggel szopi után a büfire várva, újra a régi volt. Pici erõlködés, és jött a kaki. Kép
Nekem nagyon kellene a vas, de mertem abbahagyni. Helyette ettem májat, sóskát, stb. a múlt héten.
Tudom nincs két egyforma ember, de veszítel valamit egy próbával????
Én egy pár nap múlva újre elkezdem szedni, és ha tényleg ez volt a bûnös, akkor megyek a dokimhoz. Hátha van ötlete, hogy mi legyen a vas pótlással.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007

En nem vagyok benne biztos , hogy nem lehet a Maltofertol a szekrekedes. Azt tudom, hogy nekem az van...Kép De el kezdem szedni, mert kell. Aztan ha Emilia nem tud kakilni majd igerem megirom. Vagyis ez is a Te kiserleted lesz. Probaltam eddig Vas Plusz tablettat inni, de lelkiismeret furdalasom volt, mert tudom, hogy kene szednem a Maltofert. Meglatjuk.

Kepzeljetek, ma hajnalban Kisnyuszi hatalmasat vigyorgott az apjara...egesz feltekeny vagyok...Kép

puszi

Nyuszi es a majdnem 6 hetes Emilia
Nyuszi
 


Sziasztok!

Conti!
En naponta egy csppet adok Rebeccanak,amikor ep az eszembe jut-napszaktol függetlenül.Szerintem akkor sincs nagy vesz,ha egyszer-egyszer elfelejtem.
ES a modja pedig egyszerü,ugy ahogy a korhazban is lattam,pipettas a teteje (mint a körömlakknal ecstesKép) es ezt odaerintem a szajahoz,kinyitja es CSEPP Kép !

Forti!

Hogy vagytok?Levi pocakja??Mar jobb?Es a popojan mi segitett?En ezt mult idöben irom,remelem,hogy a dolog tenyleg mar a multe!??????

A kaki temahoz:
Nekem eddig nincsenek nagy tapasztalataim,annak idejen Aaronnal minden pelusban volt kaki,fele eves koraig - biztos.
Rebeccanal meg nincs nagy tapasztalat.
DE az en velemenyem,hogy biztos van összefügges a között,hogy mi mit eszünk vagy veszünk magunkhoz es a baba kakilasa között.zerintem az 100%.

Rebeccanak kb.egy het ota tiszta "ragya" a kepe.Kis piros pontok a közepükbem feheres kiemelkedö holyag, mint egy tinilany.Az elejen azt hittem attol,hogy valami cipösebbet ettem,de idöközben mar nem hiszem.Talan valami hormon dolog....?
Csak a pofijan,a testen semmi.
A dokinenit felhivtam,de csak üzent eddig,hogy semmi komoly - ne izguljak.Ezt azert eddig is gondoltam,csak mar varom,hogy mikor tisztul ki a böre,szegenykemnek!

Pussz,
Kryss es Rebecca(holnap 5 hetes)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szia Kryss,

Ugy latom pont egy het kulonbseg van a Manoink kozt...Kép
Emilianak pont ilyen a pofija es nyaka kb egy hete, de mar kezd mulni. A megkerdezettek a kovetkezokeppen reagaltak.

vedono - a tehentejtol van, amit en iszok, igyak kevesebbet, es idovel hozzaszokik a Mano szervezete es nem reagal kiutessel.Megjegyzem nem iszom valami oriasi mennyisegu tejet.

gyerekorvos - lehet a melegtol, nem veszes -akar a Te orvosod...Kép - majd elmulik, szorjam gyogyszertari hintoporral.

Na most legy okos. Szoval akarmi is lehet. Meg akar a Te hormonjaid is...Kép
Ja es Emilia par napja veszettul tagra nyilt szemeket mereszt a szines pluss jatekaira, meg a forgo-logo-zenelokere. Ez utobbit ugy koveti, hogy neha a fejet is mozgatja, mint valami bologato kutyuska, tudod, mint az autok hatso ablakaban szokott lenni.


Mindenki

Tettem ki friss kepeket az Emilia Kisnyuszi topikba, az Ismerjuk meg egymast ala....Kép


pussz

Nyuszi&Emike
Nyuszi
 


Kata007!

Ha sikerül a kaki, akkor vagy három pelus egymás után, vagy egy de akkor a nyakunkig kifolyik.

Biztos hogy van összefüggés, mert mindenki azt mondja, hogy ebben az esetben együnk olyan dolgokat, ami hajt,
no ha az tényleg hat akkor ha olyan dolgokat eszünk, ami székrekedést okoz, tök mindegy hogy étcsoki vagy vas akkor az is hatással van a gyerekre. Viszont nálunk nem biztos, hogy az okozza, mert nekem a ferrofolgamma nem okoz gondot, meg én már a kórházban is szedtem és akkor még semmi gond nem volt, azért egy próbát nekem is megér.

Vilike viszont egésznap nyüg?s, napközben nem tudott aludni, most tettem le, most az éjszakát sem aludta végig, 3 óránként kelt, ezt újszülött korábba is csak egyszer csinálta, mikor el?ször volt kánikula Próbált szopizni, de nem nagyon ette ki a cicit, tegnap este is még spriccelt, csak akkor fejek ha muszáj, tegnap este is muszáj volt! Kb. 3/4 órát bírt ki ébren sírás nélkül.

Norci
Norci
 


Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni. Lassan 3 honapos lanyom eleg hosszu hajjal szuletett, aminek nagy resze meg meg is vanKép
(kepek itt), s par napja elkezdte tepni. Szerintem veletlenszeruen megy a dolog, most van ugye a "fogdosos" korban, csakhogy .. szoval megmarkolja, sot, huzza, faj neki, de nem ereszteni am el a vilag minden kincseert se.. gyanitom, nem tudja még, hogy a sajat hajat huzza, vagyis O okozza a fajdalmat. Viszont ugy visit ilyenkor, mintha olnekKép Jar valaki hasonlo cipoben? Otlet? Vagy biztatas, mikor tanulja meg "rendesen" hasznalni a kezet, mikor fogja fel, hogy az a sajat haja?
Koszi: Ildiko
afonya
 
 


Sziasztok!

Kata007,
azért kérdeztem, mert nálunk is volt kb. 1 hónap mikor kínlódtunk, de akkor már Cumi idõsebb volt 4-5 hó. Csak megoldódik!Kép

Csics,
olvastam a másik topicban, hogy milyen jól haladtok! Nagyon ügyesek vagytok!Kép Csak így tovább!Kép (Arra ügyelj, hogy az elsõ cicit min. 20 percig szopizza a kicsi, hogy a hátsó tejet is kiszívja.)
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kryss, Nyuszi!

Nálunk is tiszta piros pötty Bettinek az arca, nyaka, de még a fejbõrén is. Szerintem a meleg miatt van, de én félek nekivetköztetni. A héten jön a védõnõ, kiváncsi vagyok melyik verziót mondja, mert én tejet nem iszom. Tejterméket is csak nagyon keveset a hasfájás miatt.
Kösz a cseppentõs ötletet, nem fogok pepecselni a kifejt tejjel, megpróbálom én is egybõl a szájába csöppenteni.

Ildikó!
A hugomnál ugyanez volt a probléma, és egy vékony sapkát tettek a fejére a babának. Ráadásul a haja mellett még a fülét is tépkedte. Most, hogy holnap vége lesz a kánikulának, talán megtûri a sapkát.

Conti + Betti 5 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Conti, ha nem tûri nem tûri. NEm akarlak elkeseríteni, de az én kisfiam még akkor is levette, ha meg volt kötve. Nem kell "oszt kész". Teljesen rá volt írva a pofijára!Kép Nyugodtan vetkõztesd le! Az sokkal rosszabb a babáknak, hogy melegük van, hidd el!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Norci, Nyuszi!

De jó, hogy igazat adtok nekem! Kép
Dórinak ma még két kakis pelusa volt, tehát tényleg ez volt a gond.

Nyuszi!

Én is csak a vastartalmú kajákat próbálom enni, + a vas pezsgõtabletta, most, hogy így kísérletezek. Ha igazam lesz és újra megáll a széklete, amikor újra kezdem a vasat akkor megyek a dokimhoz. Valami mást kell kipróbálni. Biztos van másfajta vas is mert a dokim amikor felírta, megkérdezte, hogy terhesen nem volt-e szorulásom tõle. Mondtam, hogy írja fel nyugodtan, mert volt, de nem vészes. Álmomban sem gondoltam volna, hogy Dóri székletére hatással lesz.

Norci!

Én szedtem amikor terhes voltam, de utána nem. Aztán elkezdtem gyenge lenni, szédülni és azért írta fel újra az orvos. Amikor újra elkezdtem, pár nap múlva kezdõdtek a gondok Dórinál.

Ágci!

Magától rendezõdött a dolog? Ja és nálatok is nagyon sok jött ha végre jött???

Ildikó!

Dórinak is elég nagy haja van hátul, bár a Te lányodét meg sem közelíti. Kép Õ is húzta, tépte egy idõben, sírt is miatta, de leszokott róla. Én nem csináltam vele semmit, mert pont olyan borzalmas meleg idõben csinálta, hogy nem volt szívem sapkát adni rá. Figyeltük gyakrabban és inkább kibogoztuk a kezébõl a saját haját, közben pedig magyaráztuk, hogy nem szabad. Tudom nem értette meg, de talán a hangsúly ért valamit... Kép

Kata és Dóri (3 nap múlva 3 hónapos)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok

Conti
Szerintem is nyugodtan vetkõztesd le a bébidet, Levi ma is egy szál pelusban aludt egész nap, mert annyira melege volt, pedig még csak 1 hónapos és ahogy olvastam a tied 5 hetes. Én a lábát szoktam nézni, ha az hideg egy kicsit akkor egy pelust terítek rá, de semmi több, éjszakára pedig egy ujjatlan hálózsák az össz rucija.

Kryss
Köszi hogy érdeklõdsz, Levi szedi a Sab cseppeket, ettõl jó a pocija. Mondjuk ha nem muszály nem adom neki, de ha már evés közben feszeng, akkor kaja után adok neki pár cseppet.
A popsija hála a Bephanten kenõcsnek és a doki néninek, teljesen meggyógyult, már nem kell kezelésre járni, de nagyon odafigyelek rá én is, nehogy még 1x elõforduljon ilyen.
Amúgy egész jó kisfiú, néha nyûgõs, de nem vészes.

Forti és Levike (ma 1 hónapos)

Kép
Kép
forti
 
 


Kata007,

Na, nem akarok veszmadar lenni, de azt hiszem kezdodnek a kakigondok a Manonal...Kép
Harom napja szedem a Maltofert es nekem meg nem okoz nagyobb szorulast mint ami eddig is volt a szules ota, de Kisnyuszi tegnap delutan ota elegge erolkodik. Vegul is volt kaki, este, de fel 3 tol este 10.30 ig kezben volt el csak. Es most is itt szunyal a kezemben, ahogy egy kezzek potyogok...Kép Megyek hathetes kontrollra ugyis es megkerdezem a dokinot en is, hogy nem eleg-e a pezsgotabletta.
Koszi a dicseretet, eskuszunk a Micimacis napozo sajat....Kép


Conti

En is mindig zavarban vagyok, hogy mennyire oltoztessem fel a Manot....most egy hosszu ujju body es zokni van rajta. En is a labikajat szoktam nezni, mint Forti...


Nyuszi es a 6 hetes Emilia
Nyuszi
 


Sziasztok,
Tegnap voltuk doki bácsinál és sajnos Lilinek valami ekcéma féle van a nyakán. Írt fel kenõcsöt a doki, de igazából nagyon jó lenne tudni,hogy mi okozhatta. Talán az étrendem, pedig tejet nem iszom. Tényleg a mák, csoki-kakaópor ügyben Ti mennyire vagytok szigorúak? Mármint lehet ilyeneket enni? Én még nem mertem, de mindegyik a nagy kedvencemKép. Szóval a nyakát kenegetem, Ti tapasztaltatok már ilyet? Hû és milyen nehéz odaférni, fõleg amikor elkezdi forgatni a kis buksijátKép.
Tegnap pont a rendelõben kapta el Lilikét a nagy éhség, így úgy döntöttem ott megszoptatom. Szerencsére van külön szoba erre a célra. Így megbeszéltük a védõnõvel, hogy akkor legyen ez egy próbaszopi. Hát a kis lelkem 100 gr-ot 15 perc alatt lazán benyomott. Azt mondták, hogy nagyon szép ez 6 hetesen.Kép
Jó hír motmár szemmel láthatólag nõ a haja.Kép

Forti,
Örülök, hogy Levi teljesen rendbejött!Kép Ma reggelre viszont Lilinek lett pöttyös a popója, valószínûleg azért mert nagyon sok kaki volt a pelusban, szerintem kicsíphette. Azóta gyakran cserélem a pelust. Vajon kellene még valamit tennem vele?

Pucúr,
Merre jársz, mi van veletek? Jelentem csütörtöktõl viszik tõlem is a tejcsit, szerencsére mert már nem tudom betolni a hûtõ fiókját.

Öltöztetéssel kapcsoltaban, tegnap én is jól meglepõdtem, mert a rendelõben hasonló korú babák úgy fel voltak öltöztetve, hogy nem hittem a szememnek. Body, plüs rugi, pléd. És tegnap elég jó idõ is volt. Az én Lilim meg csak egy napozóban volt pelussal letakarva. És milyen jól elvoltKép. Szóval én sem vagyok a beöltöztetés híve, mert hát ha most így öltöztetném akkor télen mit adnék majd rá?

Pusz,
Ilke és a lassan 7 hetes Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Ma reggel elbucsuztunk apától 5 napra (Angliába utazott tanfolyamot tartani...). Hogy fogom én ezt két gyerekkel kibirni???

Öltöztetés:

Én inkább a nyakát nézem, hogy ott melege van-e?
Ilyen idöben én csak bodyt és zoknit adok rá, és még ez is sok, mert jönnek ki rajta a melegkiütések.
Viszont éjszakára melegebb ruhát kap, mert nyitva van egész éjjel az ablak. Most már voltak hidegebb éjszakák, meg jól is tudom kontrollálni igy, hogy egy szobában alszik velünk. A takarót még nem rúgja le, szükség esetén be tudom takarni. Késöbb már jobban meg kell gondolni, ha már lerugdossa, mert éjszaka alvás közben nem tudok rá hálózsákot adni... Föleg, hogy már második éjszaka alszik egyhuzamban 8-9 órát (este 8-tól hajnal 4-5 óráig). Hurrá, anya is alhat!Kép

Norci!

A nyakig kakis ismerös (hátul a derekánál is folyik). És persze általában olyankor, amikor esély sincs arra, hogy rendesen kimossuk. Pl. bevásárlóközpontban, vagy a múltkor az M7-en egy dugóban (mellesleg épp a martonvásári sertéshizlaldánálKép... ezt addig nem tudtuk, amig ki nem nyitottuk az ajtót (az autó légkondis)).
De legalább van kaki. Ennek is örülni kell!KépKép

Nyuszi!

Szurkolok, hogy ne kakigond legyenKépKép, csak egy nyügösebb nap, mondjuk a meleg miatt...

Beszti és Nátán (7 hetes)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,

Koszi az egyutterzest.Kép A hosszabb ejszakai alvast mar en is nagyon varom, csak az a baj, hogy most meg ha kifejek is max 4-5 orat bir ki a cicim, utana felebredek, mert feszul, meg folyik mindenfele. Neked hogy birja olyan sokaig?

Ilke

Jo hogy mondod ezt a 100gr-t 6 hetesen, az en Manom ma 6 hetes es persze nem mindig ugyan, de nem egyszer behabzsolt mar ennyit egyszerre...KépKépKép

Nyuszi es a 6 hetes Emilia
Nyuszi
 


Nyuszi!Conti!

Haaaaaat en abban nem hiszek,hogy ez a bizonyos kiütes a tehentejtöl lenne.KépEn nem iszom több tejet,mint negy hete,es akkor nem volt semmi.Kb. egy hete tart a pöttyöslabdaskodas!
De igazabol abban sem hiszek,hogy a melegtöl lenne!

huuuKép itt kaki szag van!Es valaki igen türelmetlen,majd kesöbb folytatom!

Sziasztok!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Nyuszi,Kriss
a petikének is volt ilyen kiütése és azt mondta doktornö hogy ezek tejkiütések és elmulnak el is multak de egész mostanáig vagy 3üveg alkoholt használtunk el mert ezel kelet átörolni a kis piros pötyöket .nekteek is ezt ajálom alkohol+gyogyszertári hintöpor de vigyázatok mert ha nem tiszta vatával törlitek át menden egyes piros pötyöt akor nagyon gyorsan tova terjed .de csak a babocán .

Conti
petike napi 1 csepp D vitamint kap nekünk a dokinéni igy irta föl evés elöt szoktuk neki oda adni különben kiköpi

öltözködés
én sem szeretem tul öltöztetni zoknit sem huzoka lábára soha csak ha a nagyihoz megyünk mert különben kapok a fejemre és sapkát sem nagyon teszek a fejére .éjszaka meg vagy hálozsák vagy takaro de az utobit szoktuk inkább használni mert mindig elfelejtem feladnirá a hálozsákot

Ágci
köszönöm a biztato szavakat Kép tegnap esti meztelen mérlegelésen itthon már 3330gr volt petike ugynézki belejövünk az evésbe és enek nagyn örülönk Kép

Üdv Csics és a 2nap mulva 3hetes petike
csics
 
 


Kata007,
mikor betöltöte az 5 hónap el kezdtem adni neki egy kicsi baraclét, néha-néha, de igazából magától rendezõdött. Kicsit sûrítettem a barackbefõtt evést, de szerintem anélkül is lett volna változás. Igen, akkor jött ám a kai...Kép

Ilke,
popsira: kamillás lemosás tisztába tevéskor, ami legyen igen sûrû, kis szellõztetés, Bepanthen poopsikenõcs, estle erre nagyon vékony hintõpor réteg, leheletnyi, hogy csak fixálja a krémet.
Az én sohasem érttem meg, miért kell beöltöztetni a pöttömöket, szerintem õk még joban szenvednek mint mi. Néha elszörnyûlködtem a rendelõben még télen is.
Én kb. mákot 5-6 hónapos korában ettem elõször, pedig nagyon imádom, csokit pedig nagyon keveset. Ez utóbbi mndjuk a kilók szempontjából nem is baj!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Nyuszi, Kryss!
azok a kiütések a ti hormonjaitoktól vannak. Nem kell velük csinálni semmit, azon kívül, hogy egyébként is tisztán tartjátok azokat a területeket is. Az alkohol nem jó fertõtlenítésre bõrön, mert hamarabb elpárolog, mint ahogy hatna, ellenben jól kiszárítja a bõrt.
Menta
menta
 
 


Csajok!

Saját széklet ügyben: nagyon sok magas rosttartalmú kaját kell enni. Nekem nagyon bejött anno a korpovit keksz+kefir.

Tej: apicike tejivástól is lehet kiütése a babcinak, úgyhogy ha attól van a pötty, akkor mellõzni kell minden tejes cuccotKép.

Conti,
na, próbálod már az étrendet? Kitartást!

Ilke,
nem lhet,hogy esetleg érzékeny a mosóporra? Vagy az öblítõre? Nekünk is volt hasonló kiütésünk annak idején, a doki azt mondta, felejtsem el az öblítõzést + kaptunk mi is krémet (valahol még meg is van a receptje, mert kétszer írta felKép). El is múltak Hanga kiütései. Azóta a macis Sensitiv öblítõt használjuk.

D vitamin/Vigantol: 1 cspp/nap

Csics,
jól értem, hogy a pöttyeit kenegetitek alkohollal? Nem szárítja az ki nagyon (ahogy azt Menta is írja)?

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Kata, koszi az otletet a hajtepes ellen, mar varjuk a huvos idot, mert eddig szegeny babamnak sapka nelkul is eleg melege volt, pont a haja miatt /egyebkent O is gyurogeti a fulet is rendesen/. Probalom en is kibogozni, de nem mindig en nyerekKép

Ildiko es a 3 honapos Reka-baba
afonya
 
 


Sziasztok!

Nyuszi!

Tudom, hogy sokan esküdtek volna rá, hogy nem a Maltofer miatt volt nálunk gond Dóri kakijával, de ma szintén a régi volt. Vagyis nálam a Maltofer a bûnös.
Ha úgy látod, hogy a manókádnak nem változik, akkor próbáld meg, hagyd abba. Ha rendezõdik akkor nálatok is az lesz a hunyó.

Ildikó!

Dóri is gyûrte a fülét is. Még féltem is, hogy mi lesz ha fülbevalója lesz. Valahogy elhagyta. Talán mert amikor csak tudtam elvettem a kezét...?
A kibogozásnál nálunk sem mindig én nyertem... Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok

Ilke
Csatlakozom az elõttem szólókhoz, vegyél Bephanten kenõcsõt, nagyon-nagyon jó!!!! De tényleg! Nekünk a doki néni ajánlotta és nagyon bejött.
Meglepõdve olvastam, hogy a védõnõ szerint 6 hetes korban nagyon jó teljesítmény a 100 gramm tejcsi???? Az én fiam 4 hetesen (azaz múlt héten valamelyik nap) evett egyszuszra 180 grammot. Kép De 100 alatt már nem adja. Mondjuk hízott is egy kilót ez alatt az egy hónap alatt. Karira pont jó lesz, pulykasúlyban lesz!! Kép Kép

Ildikó
Néztem a lányodról a képeket, elképesztõen szép haja van és rengeteg. Gratulálok hozzá!!!

Levinek sajnos még mindig hullik a haja, de az enyém is attól hogy nem gyõzöm a hajat szedni a szájából. Nõni még nem látom, de egyre murisabb feje van, tiszta kopi már felül szinte. Viszont hátul nem látom hogy kopna, lehet hogy ott már megmarad????

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Kicsit kesöbb,de azert itt a folytatas!
Hat joggal volt kaki szag:egesz a derekaig uszott,es meg a ruhan is atsargallott!:o
En Rebit eddig meg csak ilyen kakis alkalmak miatt fürdettem.(nem vagyok tul gyakori fürdetes hive!)Jobban mondva zuhanyoztam le,a mosdoban!KépKép
Folyo vizes csap ala tartom,vagy bedugoma dugot a mosdoba es kesz is a kad!Kép
Olyan edi!
Bar ez mar nem fog sokaig müködni,ilyen rohamos hossznövekedes mellett!

Nyuszi!
Igen valahogy ugy lehet,egy het körül,emlekszel,egy nap különbseggel voltunk kiirva a csaszarod elött?
Aztan Rebi negy nappal elöbb,23.-an bujt ki.

Ezen a heten Aaron nem megy oviba,mert zarva van - most kostolom ki teljes mertekben a ket gyerekes anyuka örömeit es megprobaltatasait.KépKépKép
Eddig meg birom!Kép

Forti!
JO olvasni,hgy jol vagytok!Es hogy is mondjam:ugyan en nem szeretnek semmi gyogyszert adni Rebinek,ameddig csak lehet,de ha ilyen klasszul segit rajta,biztos en sem hagynam üvölteni.
Hiszen ebben ö is es en is kikeszülnenk!

Menta!
Köszi az infot,en is erre tippelek.Az tuti,hogy nem a tejtöl van es a melegtöl sem hinnem,mert meleg volt mar eddig is!
En nem csinalok semmit a pofijaval,csak neha tiszta vizzel lemosom es persze puszilgatom.Nem hisze,hogy neki viszketne vagy hasonso...Es ameddig csk esztetikai a dolog,az en lanykam ugyis nekem a vilagon a legszebb,tehat....erröl ennyit!Kép

Csics!
Köszi,de en alkoholt biztos nem kennek Rebi börere,minek strapaljam barmivel azt a gyenge kis bört!
Meg a popojara sem kenek kremet!TAlan ma volt egy hete elöször,hogy megint rakentem valamit,mert picit pirosnak tünt.
Pedig anyag pelust hasznalok.

NA,akkor most jo ejt,megyek kialudni a nap faradalmait!
(Ha Aaron es Rebecca is ugy akarjaKépKép!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Forti,
Szerintem sem olyan kirívóan nagy adag a 100gr, mert érzem, hogy többet is szokott kajcsizni. Igaz nem mérem, de azért sejtem. Meg hát már több mint 5 kg, úgyhogy nem hiszem, hogy diétázna.Kép Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor Ti voltatok popó ügyben a dokitoknál, akkor mit mondott, hogy van külön börgyógyász a babáknak, vagy hova kell vinni? Sajnos nem javul a nyaka szegénykémnek, sõtKép. A kence nem akar használni, úgyhogy szeretném megmutatni bõrgyógyásznak. Úgy sajnálom szegénykét, olyan kis csúnyácska most a nyakaKép. Megyek veszek Bepanthent, azt kenjem a popsikenõcs helyett, vagy csak néha kell bekenni?

Beszti,
Nálunk is csak 2x volt ilyen megakaki, persze az egyik akkor amikor dokihoz mentünk és hajrá: itthon felejtettük a tartalék csomagot (pelus, törlõkendõ...), a másik amikor nagyvendégség volt és egyszer csak látom, hogy a háta sárgállikKép.

Szila,
A születése óta ugyanazt a mosószert (folyékonyat) használom és öblíõt sohasem szoktam, úgyhogy ez biztosan nem lehet a ludas. De már én is hallottam ilyenrõl.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Röviden, mert ebéd még sehol, csak bekukk.

Kata007!

Képzeld én tök jól vagyok vas nélkül is, semmi szédülés fáradékoyság, viszont Vili is kakil könnyedén és nyugodtan alszik, ok. biztos a front is benne van, hidegfrontnál mindig alszik, de lehet hogy nálunk is ez volt a baj?
No majd még referálok, hogy hogy állunk kakival. Te csináltattál vérvételt most? ÉN nem szívesen megyek el, tele beteg emberekkel, Vili nélkül meg nem tudok.

Pusz.
Norci
Norci
 


Ilke
Addig amíg piros a popsija minden alkalommal kend Bephantennel, utána már csak egy-egy alkalommal. Én is így csinálom most, ill. én használok Neogranormont is. Tehát három krémet váltogatok. Nagy kaki után Bephantent vagy Neogranormant, ha csak pisi van akkor popsikrémet.
Doki ügyben sajna nem tudok segíteni, nekünk nem mondta hogy lenne külön bõrgyógyász, õ kezelte le Levi popóját. De szerintem vidd vissza Lilit és beszélj vele.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok Lanyok!

Hogy vagytok babak es mamak????
Nalunk Rebeccanak ugy tünik,hogy kezdenek mulni a pöttyei!
(Remelem,nem kiabalom el!)

Aaron meg mar egy oraja kiabal majdnem,hogy anyuuuuu,meg:pisiiiiiiii,meg pusziiiiiiiii,meg anyuuuuuuu es azaz ertelme ennek,hogy nem akarja a delutani pihenöt.
DE EN IGEN!!!!!Kép
Pedig egesz jol eljatszogat magaban,csak hat ha nem ellenkezne,akkor nem lenne ö!!!Kép

Ja,es gyözött a hordozokendö!Kép
Persze nem fekvö helyzetben van benne Rebi,hanem az "X" közepen ül.Es persze,hogy jokat alszik.
Mielött leszakadna a karom,inkabb a hatam szakadjon le,de ne annyira!Kép
Remelem,nem tenyleg nem fogok artani Rebinek azzal,hogy ebben a helyzetben hordozom.De a fekvö nem tetszik neki sem es igy nekem sem!

Ma odaegett az ebedünk!KépKép
Szerencsere nem olyan nagyon,azert meg maradt ehetö es elvezhetö resze is!Aaronnak ebedet adni,Rebit pelenkazni es közben a masodik fogast elkesziteni nem megy egyszerre (ezek szerint! Kép)

Na akkor most eleg volt belölem!
Szioka,Kryss&Rebecca&Aaron(aaanyuuuuuu!)Kép

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Én a szegedi kismamák fórumának a "tagja" vagyok most, de már van egy 1,5 éves kislányom és mivel olvasgattam a bimbóvédõrõl a hozzászólásokat én is megírom a mi történetünket. A kislányom császárral született így elég késõn tehettem cicre szegényt és akkor sem volt köszönetKép Amikor kihozták éppen ott volt anyukám. A csecsemõs csak ránézett a mellemre, egy "kellemes csippentés" és már jött is a válasz: áááá ez nem fog menni, hozzasson bimbóvédõt!! Mit tesz erre egy tapasztalatlan, kezdõ anyuka és az anyukája? Természetesen vesz legalább 2 félét! Na lényeg a lényeg! A bimbóvédõtõl úgy berepett az egyik mellem, hogy a védõnõ is el volt ájulva tõle! Otthon anyukám unszolására (hála neki!!) megpróbáltuk anélkül és láss csodát!!! Mindenféle nagyokos csecsemõs ellenére a kislányom TUDOTT szopizni bimbóvédõ nélkül is. (Most a második gyermekemet várva már tudom, hogy többet nekem már senki nem mondhatja, hogy áááá ez nem fog menni!!!) Az már más kérdés, hogy azt a repedést nem volt egyszerû begyógyítani és még mindig látszik a helyeKép Kentem én minden félével, de a leghatásosabb az volt, hogy 3 napig otthon egy szál ciciben jártam vagy ha már nagyon folyt a tej magamra terítettem egy pelenkát, rá egy spagettipántos sztreccs pólót és kész. Csak 3 nap voltKép)) Tudom ajánlani mindenkinek ezt a módszert. A szopizást meg nem szabad abbahagyni abból a mellbõl sem. Én már csak tudom, hogy mennyire fáj, de csak addig amíg a pici 2-3-at nem szív belõle. Utánna már annyira elzsibbad, hogy semmit nem érzel. Nagyon nehéz, de a picikért mindent!!! Ja és azt se felejtsem el, hogy közben az egyik mellem begyulladt, mert a bimbóvédõ miatt nem tudott rendesen kiürülni, én meg nem tudtam még rendesen kézzel fejni. Ma már tudok Kép!!! A kislányom 14 hónapos koráig szopottKép!
Hát egy kicsit hosszúra sikerült, de remélem írtam valami használhatót is!!!
üdv. vevike
vevike
 
 


Kata007
Szerintem ne szedjed a Maltofert, látod ha abbahagyod a Dóri egybõl tud kakilni. Nálam semmi probléma, én már az elejétõl fogva szedem napi 2X1-et. A Petra naponta négyszer kakil.

Norci
Ez annyira jó, hogy a kis Vili már megfordult mégha csak véletlenül is.

Conti
Mi naponta 2 csepp D vitamint eszünk. Nektek nem kell K vitamint? Mi nekünk hetente egy ampullát kell abból is.

Forti
Örülök, hogy a Levinek meggyógyult a popsija.

A kis Petra tegnap volt 6 hetes és már 3345g.
Megint begyulladt a szeme megpróbálom az anyatejet. Ebbõl hányszor kell hány cseppet?


Petra
Petra
 


Kryss!
Ugye milyen tuti a kendõ!? Ne félj! Nem ártasz vele a kicsinek csak jól szorosan kösd magadra. Ne félj, nem lehet túl szorosra, ha már belefér akkor nem nyomja, hidd el! A hátad is belejön ám majd. Én eleinte a 4 kilós lányomat is csak max. 1 óráig bírtam, mostmeg a 7.5 kilóssal is elvagyok több óráig is. Arra figyelj, hogy a válladon kényelmesen oszoljon szét az anyag. És a babának a térhajlatáig húzd ki az anyagot, hogy ne lógjona lába, mert az fárasztó lehet neki. (Én ezért úúútálom a kengurúkat, mert látszik, hogy mit szenved a baba ahogy próbálja tartani benne a lábikóját. Persze vannak már korszerûbbek is.) És ügyi vagy, hogy bírod a 2 babuleket egyszerre!
Menta
menta
 
 


Szila
igen a pötyet kenegetük alkoholal de csak ott ahol lehetet mert Pl a szemét és a száját nem tudtuk de ezek anélkül is elmultak és nem száritoták ki a börét egyátalán melesleg ezt a modszert a dokinénink mondta hogy igy csinájuk és el is multak a pötyök .

Lányok
nálunk is kezdödnek a kaki gondok Kép de valoszinü hogy eben én vagyok a ludas mert eszembe se jutot hogy a csoki megfogja szegénykémet Kép de megkérdeztem a védönöt és kiderült hogy a csoki is megtudja fogni a babákat tehát ezekután nem eszek egy jo darabig csokit se csokis müzlit Kép
most megyek és iszok egy kis öszilét az majd meghatja és ujra tud majd kakilni .

Üdv Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Nálunk is múlik a pöttyösödés, egyre inkább a hormonokra gyanakszom, ugyanis észrevettem, hogy beindultak a sajátjaim.(kispapa)

Petra! A K vitamin nem tudom mire kell, de olyan kevés van abban az ampullában, hogy alig jön ki, én anyatejjel keverem és kiskanálba adom be, néha kijön a fele.

Szila!
Elkezdtem a szoptatós diétát, elhagytam a kenyeret és a kelt tésztás reggelirevalókat amit eddig ettem (kakaóscsiga, lekv. bukta stb), ja meg az édességet. Remélem hatásos lesz, de úgy érzem én meg le fogok fogyni.(ami nem egy hátrány)

Conti + Betti holnap lesz 6 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Mi is szedünk K vitamint. Heti egy ampulla, de én csak simán kiskanálból adom be Levinek, nem keverem anyatejjel. Nyeli mint kacsa a nokedlit. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Norci!

Nálunk azóta is minden ok, van kaki! Kép
Én voltam vérvételen mert gyenge voltam, nagyon szédültem, és abból derült ki, hogy kell a vas.
Szóval pótolom ahogy tudom, aztán majd megkeresem a dokimat.
Sajnos most minden idõmet lefoglalja Dani lányom iskolakezdése.

Petra!

Irigyellek! Kép
Remélem ha eljutok a dokimhoz talál ki valami okosat a Maltofer helyett.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Lányok mikortól lehet kenguruba tenni a babákat? Van egy két hely, ahova nem tudok babakocsival és babahordozóval menni. És hallottam valami olyasmit hogy létezik már olyan kenguru is ami újszülött kortól használható. Ti tudtok ilyenrõl?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Forti,
a hordozókendõ már újszülött kortól is használható. Szerintem Menta bõvebb felvilágosítást tud adni, õk már nagyon régóta használjákKép.

Üdv
Szila
szila
 
 


Forti!

Meg ilyen a babazsák is. Er?l kérdezd Coryt, aszem mostmár megjön a nyaralásból. A babazsákról és a hordozókend?r?l is olvashatsz a www.bababolt.hu oldalon, bár most épp frissítés alatt.

Norci
Norci
 


Sziasztok!

Látom, mindenki jól van, ennek örülök.

Mi is kezdünk jól lenni, mármint a hasi gondok kezdenek megoldódni. Dokibácsit váltottunk, aki azonnal írt fel cseppeket a pocira, elég hatásosnak tûnik, rengeteg szél távozik azóta Petibõl. Meg kért kakit, és megvizsgáltatta, amibõl kiderült, hogy Petinek nem elég "fejlett" még a gyomor nyálkahártyája, magyarul nem tud rendesen emészteni, hát, erre is kaptunk porokat. Ezt még nem próbáltam, ma tudok érte menni a patikába. Remélem ez is segít. Kaki gondok nálunk is vannak, Peti a napi többszörirõl átváltott a napi egyszeri megakakira, ami nem baj, de amíg az meg nem érkezik, eléggé feszeng szegénykém. A család nõtagjait elõszeretettel ajándékozza meg azzal, hogy az ölükben kakil, de bizony ezt a nagy mennyiséget nem bírja el a pelus.Kép

Forti!
Szerintem is a hordozókendõ jobb, mint a kenguruk, mert azzal a fejét is tudod tartani. Én eddig egyszer használtam az utcára, nagyon jó volt, Peti nagyon jól aludt benne, csak borzasztóan leizzadtunk mind a ketten. Szóval, amíg ilyen meleg van, én nem használom.

Ja, és elhagytuk az öt kilót, de Peti az éjszakai evésekhez - hol egyhez, hol kettõhöz - továbbra is ragaszkodik. Nem baj, majdcsak elhagyja egyszer.

Voltunk csípõszûrésen, és minden rendben.Kép

Mindenkinek szép napot!

Dió és a 7 hetes Peti
Dió
 


Lányok
bevált a csoki menteség +öszilé reggel egy már egy nagy adag kakis pelus dobtam kiKép .a K vitamin vérzákenység elen irják föl minden pici babának és ilyet kapnak mikor megszületnek akor is .

üdv Csics és a 3hetes Petike Kép
csics
 
 


Conti, Szila,
Megkérdezhetem, hogy milyen diátáról van szó? Engem is érdekelne, hogy mik amik nem javasoltak a szoptatás alatt, ha esetleg tudnátok errõl némi infót adni, megköszönném. Nálunk az apuci lisztérzékeny és eddig igyekeztem kerülni a legnagyobb allergéneket, de mindet nem ismerem, és remélem Lili nyaka sem kajcsi miatt pöttyös. Olyan rossz, mert arról, hogy mikor és mit ehet majd a abánk arról itt-ott van némi info, de arról,. hogy szopizás alatt ilyen esetben én mit ne egyek, arról nem szól semmilyen könyv...Kép Így innen-onnan próbálm összegyûjteni amit lehet.

Forti,
Köszi, vettem kenõcsöt tegnap, remélem mielõbb használ. Baba bõrgyógyihoz ma megyünk valahová a Madarász Kórház környékére.

Vevike,
Köszi a tanúlságos történetet!

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok Anyukák!
Bocsánat, hogy csak így betörök közétek, de lenne egy számomra fontos kérdésem, és nektek ebben már van tapasztalatotok. Szerintetek érdemes mellszívót venni már most, vagy várjam meg, hogy tudok e majd fejni?

Amúgy hamarosan csatlakozom hozzátok, ha minden jól megy. Már alig várom.

Elõre is köszi!Kép
Pemeske 38
pemeske
 
 


Sziasztok!

Lányok, Ti hogyan tennétek le egy 7 hetes kisbabát éjszaka aludni?
Azért kérdezem, mert 2:00 órakor, mikor befejezi az evést, legtöbbször azonnal elalszik. Tehát a büfizést kihagyom, mert nem akarom felébreszteni. Ilyenkor félig oldalfekvõ helyzetben (kispárna a háta mögött) hagyom az ágyban és így alszik 5-6:00 óráig.
Nem veszélyes az, hogy nem büfizik? ill. a kispárna, meg az oldalfekvés? Mi lesz ha egyszer csak befordul hasra és én nem veszem észre? Mikortól lehet erre számítani?

Elõre is köszi: Ágota
Ágota
 


Még egy apróság: létezik a neten olyan táblázat, ahol a baba fejlõdését lehet megnézni? (mikor kezdi a fejét tartani, mikortól fogja a tárgyakat vagy ül, stb) ill. egy olyan, ahol a súlygyarapodás található (2 hónapos baba hetente x grammot hízik)

Üdv: Ágota
Ágota
 


Forti!

Én karikás hordozókendöt vettem, és már most tetszik. igaz, hogy kenguruszerüen volt benne Nátán, de sokkal jobban tartotta, mint egy kenguru (korábban azt is használtam a nagyobbikkal), mert teljesen szorosan volt rajtam.
Mikor beleraktam, akkor sirt (egyébként is, nem a kendötöl), aztán egy nagyot aludt benne, nem ébresztette fel semmi.

Ha valaki lát egy olyan fura személytKép egy bevásárlóközpontban, aki egy üres autósüléses babakocsit tologat, miközben épp egy hordozókendöben cipeli gyermekét, akkor az én vagyok.KépKép Már többször elöfordult, hogy aludt a kocsiban, ezért autósülésestöl rátettük a babakocsira (hu, de szuper, ilyet is lehet, nagyon örülünk), de a fele vásárlásnál felébredt, és ugy orditott, hogy ki kellett venni. Na most már a hordozókendöt is cipelem ilyen esetre.
Nagyon muris látvány lehetünk...

Beszti és Nátán (7 és fél hetes)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilke!
Az aug. 24-i 7.27-es hozzászólásban írta Szila a honlapjuk címét, ahol van egy étrend a szoptatós anyáknak, mit lehet enni és mit kell elkerülni.

Ágota!
Én is megpróbáltam már büfi nélkül hagyni, hagy aludjon az éjszakai szopás után, de nekem fél-egy óra múlva felébred. Az oldalfekvésnek szerintem nincs hátránya, Betti is szokott, igaz párna nélkül.

Pemeske!
Én az Aventet ajánlom, és nagyon jól jött, hogy már a kórházba be tudták hozni. Szerintem jó ha van. Nálunk egy hétig nem ment a szopi több okból, és addig lefejt tejet adtam.

Conti + Betti ma 6 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Forti! Tényleg nagyon tudom ajánlani a kendõt! Nagyon jól tatja a baba hátát, fejét és lábát is. Azért is nagyon jó, mert ha jól van felkötve, akkor tényleg nem vágja a vállat, akkor sem, ha már pl. 7-8 kg-os lesz a babád és már 2-3 órája rajtad lóg.
De úgy tudom, hogy 13 kg-ig is lehet használni. És aki rendszeresen használja, annak hozzá is erõsödik a háta. Én kimondottan gyenge alkat vagyok és mégis bírom a kislányomat cipelni.

A babazsák is nagyon jó! Abban jobb, mint a kendõ, hogy amikor majd kabátot kell felvenni, akkor nem lesz ott az a púp a csomó miatt. Tényleg, meg is fogom majd kérdezni Lieselt, hogy ezt, hogy lehet kiküszöbölni. A babazsák is sokáig jó, de szerintem az nem öleli annyira körül a babát, mint a kendõ. És szerintem a kendõben jobb a súlyelosztás is. De van akinek ez, van, akinek az. Nekünk mindkettõ van. Én cipelem a kendõben, a férjem a zsákban. Végülis, mindkettõ bevált.

Beszti! Csak nehogy összekeverjenek veled, mivel én is szoktam az autósüléses babakocsit üresen tolni, kendõben a gyerekkel. Kép Kép Kép

Menta
menta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?