Új privát üzeneted érkezett!

A hozzátápit ma megint felfüggesztettem. Most meg Marci arcán vannak pöttyök. Lehet bedilizek, mire eljutunk a felnőtt ételek evéséhez. Nem biztos ám, hogy a baracktól van, de mi van, ha igen.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ma telefonáltam az őrült védőnőmnek sinlac ügyben, hogy beküldöm a párom a receptért az egészséges tanácsadásra, addig írassa fel a dokival!!!!!Ez a nagyon okos nem elfelejtette????Ha én bumliztam volna le a 2 gyerekkel hiába, lehet hogy leharaptam volna a fejét!!!!! :twisted:

Elsőszülöttemnek ma ment a hasa, de nem akartam megalázni :lol: azzal, hogy pelust adok rá és nem is kérte.Na ha húszszor nem kakilt akkor 1x sem és csak 2x ment a bugyiba=rohangált a bilire mint a mérgezett egér!!!! :lol: Elég fejlett lehet ez az erzékelése hamár ilyen jó az eredmény hasmenés esetén!!!! :lol: Remélem csak a baracktól van, meg nővérem azt mondta, hogy a paradicsomlevesnek is tisztító hatása van!!!!

Kicsi Zsombim ma megint kb 90-100 ml őszit nyomott be, de persze megint kisfarkas volt így Edit okosságára hallgatva adtam neki 1 kis tápot , megnyugodott és kanalaztunk tovább!!!Olyan kis türelmetlen!!!! :lol: És 100 ml tápot evett utána.Holnap megpróbálom az almát és barackot egyben.Védőnő aszongya, hogy krumplival adjam a gyümit, mert az laktató.De én azt szeretném ha csak gyümit enne 1 kajára!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na én is rafkóztam egy kicsit Virággal. Volt itthon egy új fajta NUk-os üvegem. Olyan vastag, mint a MAM-os, és nagyon jó szilikon cumija van. Mikor hazajöttünk a kórházból, azzal próbálkoztam, de nagyon gyors folyású, majdnem fuldoklott. Eltettem, jó lesz ha nagyobb lesz. Ma előkaptam, úgy dőlt belőle a kaja, hogy szívni se kellett neki. Szóval nem erőlködött, a foga sem fájt annyira és sokkal jobban evett. Most ezzel kisérletezem, hátha így jobban megy a kaja.

Ma Barnival az udvaron homokvárat építettünk, Virágot meg levittem a homokozó mellé járókába. Lassan olyanok leszünk, mint a cigányok, húzzák a gyerekeket mindenhová maguk után. Betettem a kisasszonyt az árnyékba, nézegette a faleveleket. Meg is oldottuk a mai levegőzést.

Holnap megyünk búcsú ajándékot venni a bölcsibe. Úgy fáj a szívem elhagyni a biztonságos és otthonos bölcsit. Az óvoda már bizonyos megfelelőségről és követelményekről szól. Belépünk a nagyfiú korszakba. :?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

 
 

Edit, nagyon jók a képek! Remélem bejön továbbra is a MAM-os cumi. Tök jó, hogy nektek van udvarotok. Mi itt a panelban megfővünk.

Zsuzsi, kitartást a csokievés megvonáshoz. Nagyon irigyellek, hogy van energiád erre. Honnan szeded?

Andi, most mit kapnak a manók? Esetleg térj vissza za almára, attól tuti nem kapnak pöttyöket, próbáld meg azzal az evést kiváltani.

Márti, hát a te védőnőd sem normális. Azt mondják Zsombira, hogy fogd diétára, aztán meg, hogy puffaszd krumplival? A gyerek marha lazán jóllakik sima gyümölccsel is. De lehet, hogy a kövi kaja kicsit előbbre fog kerülni. Amikor elkezdtük az egész evést kiváltani gyümivel, amíg meg nem szokta a pocakjuk, volt, hogy 3,5 óra múlva akartak enni 4 helyett. De mára már lazán kibírnak 4 órát. Mondjuk én elég sokat adok nekik inni, mert félek hogy kiszáradnak. Inkább megkínálom őket. A krumplis gyümi meg elég fura. akkor már inkább a Sinlac, ami ízre még passzol is.

Árpi tegnap bezsélt a Metro áruház igazgatójával. Az ő beosztottja egész máshogy adta elő a történteket, és megpróbál tenni valamit, hogy ha legközelebb ilyen van akkor be tudjunk menni vásárolni. Pár nam alatt kivizsgálja az esetet. A srác szerint, ő mindent megpróbált, de nekünk semmi sem volt jó. Na ez ott merült ki, hogy jöjjünk vissza 7végén. Árpi nagyon be van pöccenve, én már sajnálom szegény hapsikát. Ma jön a dokinéni. Megnézi mizujs a csajokkal. Ja képzeljétek a lányok már kúsznak. Már négykézláb is próbálkoznak és többnyire megy i nekik. Igaz, hogy még nem elég kitartóak, de majd rájönnek, hogy úgy tök gyorsan lehet haladni.

KépKép
kgiulia
 
 


Na mi van csajok alszókáztok????(SZoni szavajárása :lol: )

Zsombi 6-kor kidobta az ágy és nem volt kedve vissza aludni!!!!
Kintről látom a lábát, kukucskáltam nem mozdult, gondoltam bemegyek és rádobom a textilpelust, na ez a kismaszat ott pislogott és mikor meglátott nevetett mint a tejbetök!!!!!Jól behúzott a csőbe!!!! :lol:

Tök jó esti programunk volt tegnap:anyósék helyett paradicsom és virág locsolás, medence tistítás és Soma kutya etetés!!!!Kicsi banyám úgy locsolta a paradicsomot, mint a nagyok!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi:nem semmi csajaid vannak, lassan futhatsz utánuk!!!! :lol:
Zsombival az a gond , hogy nem nagyon issz a teát, úgyhogy ma megyünk vásárolni, veszek még 1 MAM2-es cumit és holnap megpróbálom a gyümipüré+gyümilé kaját!!!! :lol:

Julcsi drága, ha nagyon szeretnék kertben dejózni hozzánk nyugodtan jöhetsz!!!!!Szívesen látunk!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szerintetek az normális, hogy Zsombi még mindíg 6x eszik????
3 óránként.Ha netán 7 körül kel ami igen ritka, és kicsit tovább alszik kaják között, akkor van 5 etetés! :?: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi ha SZERETNÉL, nem ha én ,mert én mindennap ezt teszem!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tényleg mindenki alszik még? Hát kicsi Zsombi se egy hétalvó! Mehetnek Virággal együtt kézenfogva, Ő is 6-kor kelt, de persze éjszaka 2-kor evett. :( Küldjük ki őket együtt a játszótérre.
Néha tényleg jó a családi kerti munka. Én holnap uborkát savanyítok, 15 kilót. Csak hogy ne unatkozzak. Anyukám fog segíteni.
Szerintem is jó lesz a Sinlac a gyümihez, elég krumplit megesznek ők majd a főzihez. Sokáig úgyis azzal kell sűríteni.

Szoni hasmenése hogy van? Neked is ajánlom a Normaflórát, visszaállítja a bélflóra egyensúlyát. Mi szinte minden hasmenést ezzel gyógyítunk, hasfogó nem is kell mellé. Ha vírus, akkor ne is adj hasfogót, mert a vírusok úgy bent maradnak a bélcsatornában. Annak ki kell jönni. (Bocsi, Kisné megint rendel) :lol:

Julcsi! Megkezdődik a ketten háromfelé korszak. Nem is kell már fogyózni!!! :lol: Nagyon fejlettek, hogy már ilyen korán akcióznak. Még mondja valaki, hogy az ikrek mindent később csinálnak. Mikor lesz a 6 hós státuszvizsgálat?

Szép napot! Mi megyünk bölcsis búcsúajándékot venni. Csak az a baj, hogy holnap bőgni fogok a búcsúkor!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Virág is hatszor eszik, ráadásul éjjel 2-kor. Mondd neki, hogy most nincs kaja kicsi Zsombi! :lol:

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:lekopogom, de most normális volt a széklete!Tegnap azért csak rá adtuk a pekust, de mikor kakilni kellett akkor szólt és levettük, már az sem volt okólyan szörnyű állagú!!!! :lol:

Az nem baj ha sírsz holnap, ilyenek az anyák!!!!Minden ilyen alkalomkor bőgnek!!!Én múltkor azt is megkönnyeztem, amikor a kiscsaj az 1 boszorkát énekelte:olyan tündér volt!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy hozzátok képest én későn kelek, de olyan jó lenne egyszer tovább aludni.
Ti hogy csináljátok, bealítotok órát vagy a gyerekre keltek?
Ha a Szandira ébredek, nem tudok magamhoz térni, nekem kell legalább egy 15 perc, de hát erre nem mindig van időm.

Szandi is 6x eszik. Ráadásul 2 és félóránként, mert csak így fér bele az időbe.

Mikorra kell a születési súlyukat meg 2x-i?

Este kipróbáltam a fürdetőt. Az istennek sem akartak a tapadó korongok leragadni. Kb. 30 perc próbálkozás után már nagyon pipa voltam, hogy milyen szar (gondoltam visszaviszem és megmondom a magamét). De ahogy jobban megnéztem láttam, hogy a korongokon műanyag kupak van. Levettem és működött.
Képzeljétek, hogy néztek volna rám ha nem veszem észre.
Tipikus szőke nő vagyok!! :lol: :lol:

Na megyek, pakolok egy kicsit.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:én Zsombira kelek, semmi kedvem fél 6, 6 előtt ébredni!!!! :lol: Örülj, hogy Szandikád ilyen sokáig alszik!!!!Na jó, hogy Szandi ilyen sűrűn eszik, de ő fiatalabb!!! :roll:

De legalább megtudtad oldani a fürdetést!!!!!Gratula!!!! :lol:

Na én meg amikor a családi potlékos papírt kaptam:úgy olvastam, hogy egyedülállót írtak, már fel is hívtam a csajt és mondom mi a gond erre akkor látom a sas szemeimmel(pedig eddig nem volt gond vele) :lol: , hogy NEM egyedülállót írtak!!!!Kicsit égett a fejem!!! :oops: :oops:
Én úgy tudom, hogy a szopis babák 4 hós korukra dupláznak, a táposok nem tudom, de megnézem Szonót:ő kb. 4 és fél hónaposan volt dupla annyi mint mikor született!

Zsombi 7:50-től alszik!!! :shock: Egyszer majd csak felkel!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ha majd Zsandi felrakja a képeket nézzétek már meg légyszi a játszószőnyeges képen, hogy hol kövér a Zsombi, mert majd akkor azt a részét tornáztatom!!!! :lol: :lol: :lol:
Csórikám ugye 71 cm, és a kiságyban ahogy hason pörög, mindíg kilóg a lába a rácson!!!!!(csak az 1-ik oldalon van rácsvédő)Ha nagyon alszik akkor nem pörög csak fél álomban. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti képei

A játszószőnyegen
Kép

Mosolygok
Kép

Reggeli idill
Kép

SIKERÜLT!
Kép

Szépség
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, köszike a meghívást! Elcseszted, mert lehet, hogy majd élek vele! :lol: :lol: :lol:
Mekkora problémát csináltok ebből a súlykérdésből! Tessék elfelejteni a duci gyereket! Ahogy eddig elnéztem, egyik gyerek se nem duci, se nem etióp. Kellemesen hurkásak, ami szépen el fog tűnni amikor beindul a 24 órás duracell korszak.

Zsuzsi, mókás lehetett a kupakos-fürdős eset. Jót nevettem. Én is szoktam ám NAGYON érdekes dolgokat csinálni. Szerintem az én agyam csökkent mióta anya lettem, mintha butulnék. Amúgy Szandi kér enni 2,5 óránként vayg te adod neki?

Edit, nem baj ha sírsz majd, szerintem a legtöbb anya ilyen. A múltkor "néztem" egy gagyi brazil sorozatot. A néztemn az túlzás oda lett kapcsolva etetés közben. Épp szült valaki és örömködött én meg sírtam, merthogy megható volt, ahogy a "nemrég" született csemetém éppen kétpofára eszik és énekelk közben...
Virág fogával mi a helyzet? Látszik már szegénynek vagy még mindig visít? Használ valamit az ecsetelő?

Andi, mi van a pöttyökkel? Nem lehet, hogy a melegtől van?

Ja, amúgy van egy könyvünk ami a gyerek első 12 hónapjáról szól. És abban benne van a hat órai kelés. Be van állítva a gyerek genetikailag, hogy kb. hajnali hatkor felkeljen és tovább fedezgesse a világot.
Ma a csajok felfedezték a videót. :shock: A szoba lassan ostromhelyzetű lesz, mindent el kell pakolni. Volt dokinéni és mindkét gyerek rástartolt a lábára. Amit persze nemcsak megnézni szerettek volna. De van egy előnye is. Ritkábban kell felmosni.., merthogy vigignyalják a parkettát. :lol: :lol: :lol: Sajnos éppen ezért minden nap 5X felmosok, na me azért én se szeretnék elesni a nyálakban (hát ez meg milyen szó?).

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:de legalább már nem fognak nyüszögni utánad, hanem lassan minden hova követni fognak!!!Mit gondolsz a Szoni honnan tudja, hogy mit kell művelni a WC-ben???? :lol:

Azt mondja ma a kiscsaj, mikor nyűglődött Zsombi, hogy unja a banánt!!! :shock: Kicsit sokáig tartott mire megértettem, pedig én vagyok a fordító(ki más lenne :wink: ), ha nem értik a mondandóját.De nem is gondoltam, hogy ilyet tud mondani!!!!
Olyanok ebben a korban mint a szivacs!!! :wink:

Most meg azt hittem csak palira vesz, azt mondta fáradt és 1 perc alatt elaludt a karomban!!!!! :lol:

Julcsi:és nem csesztem el, mert komolyan gondoltam!!! :wink:

Lehet, hogy lepasszoljuk a kiscsajt, szombat de, megyünk az egyik uncsitesómhoz és délután levisszük a banyát anyósékhoz, majd hétfőn jönnek haza!!!!De jó lesz 1 kicsit, hogy nem kell egész nap szórakoztatni, de Zsombi itt marad velünk, na nehogy már unatkozzunk!!!!Őt még nem bírnám odaadni!!!! :roll:

Zsuzsi:merre jártok???Vagy megint telefonbetyárkodsz??? :wink:

Edit:milyen ajándékot vettél??És ez közös a csoporttal vagy egyéni megmozdulás????

Zsandi:kiteregettél???? :wink:

Du-án megyünk vásárolni, kinek mi kell?????? :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Na, csak nem egy tali van készülőben? :D Menjetek, és dobjatok képeket!!!

Julcsi, de jó, ahogy fejlődnek a lánykáid. El se hiszem, hogy egy hónap múlva már itt tarthatunk. Bár az enyémek ha hason vannak, akkor csak rövid ideig bírják. És az a legújabb, hogy a lábukat felhúzzák, emelgetik a feneküket. De nem haladnak persze semmit. Inkább megy a nyügi, hogy fordítsam őket vissza.

A pöttyök elmúltak, ma megint bepróbálkozunk a barackkal, meg után egy kis gyümilével.

Edit! Mi újság a vásárlássa? Ne szégyellj bőgni, én szerintem mindig fogok. Az ember már csak ilyen.

Tényleg lehet valami abban a 6 órai ébresztőben. Bár az enyémek meggondolták magukat, előbb kelnek újabban.

Zsuzsi!
Jó a sztori a fürdetőkáddal kapcsolatban! Szerintem mindannyian csinálunk/csináltunk már hülyeségeket, ami utólag egyszerű. De azért megoldódott! Bevált egyébként? Könnyebben ment a fürdés?

Kiteregettem végre, de még megy egy adag. Most már neki kéne állnom kicsit rendet rakni. Szívás, hogy már fél 2, és még be sem ágyaztam. :oops: Én is megyek vásárolni, ha lesz kedvem összepakolni magunkat. Hosszú a listám, ha átküldöm, megvehetnéd. Aztán MSNM-en meg elküldöd. :lol:

Na, most már tényleg elindulok, mert nem lesz belőlem semmi.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:vagy fénypostán küldöm!!!! :lol:

Én reggel 7 előtt kész voltam az összerámolással és a porszívózással:bátyámék jöttek az utazóágyért, és a kéményseprő is jött.Persze tesóm csak felkapta a szajrét és elviharzott a kéményseprrőt meg jobban érdekelte Szonika(beszélgetett vele) meg a Soma(labdázott vele), mint az hogy milyen rend van :lol: , de legalább hamar kész lettem!!!! :wink:

Zsuzsi:merre jársz???

Timi, Gabek????Végleg eltűntetek????? :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

Annyit írtok, hogy őrület!!!

Múlt héten a tápszer okozta hasfájással ill. szorulással küzdöttünk, hétfőn pedig megkaptuk a 2 hós oltást, és kicsit nyűgös volt a Gergő, ezért nem tudtam nagyon jönni.
Ill. az a terv, hogy mindig mindent visszaolvasok és utána írok, de hát erre már ráment 2 estém, hogy visszaolvassalak titeket!!! :shock:

Tehát azt hiszem inkább passzív taggá válok, mert az írásra már nem jut időm :(

Kaptunk új tápszert, Mildibét. Ez sokkal jobb, ettől már rendesen kakil ismét Gergő :D

De annyira, jó hogy írtok a hozzátáplálásról, ki hogyan kezdi stb. mert így nekem könnyebb dolgom lesz, ha tanulok a ti tapasztalataitokból, úgyhogy gyerünk írjatok le mindent részletesen!!! :)

Felmerült bennem az, hogy a hozzátáplálást már kiskanállal kell adni nekik, ugye? Akkor mire kell a MAM 2 cumi?? :roll:

Én úgy tudom, hogy 3 hónapos korukra kell a súlyukat megkétszerezni, mi is erre gyúrunk :lol: :lol:

Na megyek,

Gabek és Gergő

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:persze a hozzátápi kanállal megy én a MAM2-őt a gyümilének gondoltam a gyümipüré leöblítéséhez!! :wink:
Igen te meg a Zsuzsi majd a mi kitaposott ösvényünkön jöttök!!! :wink:
Örülök, hogy rendeződött a kakilás dolog és akkor már a szurin is túl vagytok.Nagyon megviselte Gergőt az oltás???Belázasodott???

Szerencse, hogy Zsombi még nem duplázta meg a súlyát!!!! :lol: 4900x2=az nagyon nehéz :shock:

Úgy szeretnék Zsombinak valami olyan játékot, mint itt az ikres gyerköknek van:az a virág alakú, sok bizgenytyűs és tükröt is szeretnék rá, mert még amikor kissebb volt sógornőméknél tök jól elnézegette magát!!!Julcsi,ZSandiAzt hol vettétek és mennyiért???Ha jól tévedek a tescoban????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Na ná, hogy telefonáltam. Az ikres barátnőmék most jöttek haza Olaszországból. És mesélte az élményeket. Bátorak én biztos nem mertem volna elindulni.

Márti: Nagyon szépek a gyerkőcök.
Szandi még nincs 60 cm, mégis folyton kilóg valamilye a kiságyból. Pedig már teljesen körbekerítettem, mégis átgyömöszöli magát. Már gondoltam rá, hogy felszerelünk egy kamerát, mert napközben soha nem megy arrébb, kíváncsi lennék, hogyan csinálja.

Juli: Szandi kiköveteli a kaját 2,5 óránként. Hiába adok neki többet vagy visszabukja vagy a következő kaját szokott időben kéri.
Vicces lehetett, ahogy a lányok megpróbálták megkóstolni a doktor nénit. :lol:
Nem irigyellek a sok felmosásért. Én nem is tudom, hogy mit fogok csinálni. Szerintem kénytelen leszek „karámba” zárni a cicák miatt.

Andi: szerintem addig örülj még nem másznak, akkor lesz aztán rohangálás utánuk.
A fürdető bevált, bár így is be kellett ülnöm a kádba, mert folyton mocorgott.
A használati utasítás szerint van rajt egy csík, hogy meddig kell a vizet engedni. De én nem találom, lehet hogy már nem csak zizi vagyok, de vak is?! :wink:

Gabek: most nézem, hogy egyidősek a babáink. Hasfájásra nekem bevált a HIPP édeskömény tea.

Valamit akartam még írni, de nem jut az eszembe.

Kép

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, Szandi milyen ügyesen tartja magát. Ez mostani kép? Nekem ha jól emlékszem két hónaposan még a Livi nem tartotta magát iylen szépen hason. Mondjuk ő olyan kis "pici vagyok, keveset eszek és sokat alszom" baba volt. Nem baj ha így eszik, a gyomra még erre van felkészülve. Oké most látom a dátumot a kép alján. (Én is vak vagyok) Tehát mostani. Igen a cicák miatt nem lesz könnyű. Azért minél előbb gondolkozzatok a megoldáson, mert hihetetlen milyen hamar idejutottunk mi is.

Márti, jól tévedsz a Tescoba vettük. Hú azt már nem tom mennyiért, de tudom, hogy meglepően olcsón. Az volt az első játékuk, amit babonából meg mertem venni még a terhesség alatt.
Ha nem kapsz és szeretnél szóljál szétnézek itt és elküldöm. JA és küldöm a listát, mert nekünk is be kéne vásárolni. Amit gyerkőcökkel utálok!

Gabek, azért irogass ám. Meg küldjél képeket. Mondjuk én már láttam személyesen is Gergőt, bibi (és remélem fogom is még sokat!)

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:én sem vagyok híve a nagycsaládos bevásárlásnak, de most csak a Somára tudnánk itthon hagyni :lol: ,de megoldható a gyerekcipelése a bótba, csak szerintem neki sem kényelmes főleg ebben a hőségben, meg mi is jobban lefáradunk, hogy nem csak a vásárlásra figyelünk!!!Na nem panaszkodom, hisz mi akartuk őket!!!! :wink:

Zsuzsi:tündibogyó a kicsilányod.Na látod, hogy ficereg ő is, mondtam én hogy nem kell aggódni!! :wink:

Zsandi:bevásároltatok????Hogy bírták a manók????

Edit:nehezen találsz ajándékot???? :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Olyan szinten kimerít a meleg, hogy be sem kapcsoltam a gépet. Bevásároltunk, vettünk egy nagy dömpert, összeszerelhető autópályát, 2 motort. Ezt a ballagó gyerekek szüleinek összefogásával, nem egyéni akció volt. Még kell vennem 3 cserép virágot a gondozóknak. El kéne indulni, reggel még nem lesz nyitva semmi.

Nem panaszkodásképpen, de Virág megint aludt eddig 2Xfél órát. Elaszik, majd 20-25 perc múlva ébred, és vakarja az ínyét. Vissza meg nem bírom altatni.

A súlyát egy átlag baba fél éves korára duplázza meg. A kis súlyúak sokkal hamarabb, a nagy súllyal születettek pedig meg sem duplázzák. Egy éves korukra háromszorozódnak meg.

Márti! Zsombinak adj egy kis Norbi féle menüt, mert jó úton van a dagik táborába. :lol: :lol: :lol: Ne aggódj! Nincs elhízva. Egyébként is , kell a csajoknak a testőr.

Nem tudtok Balatonlellén aug. elejére szállást? 4 fő+ 2 gyerek lenne.

Indulnánk a strandra, erre Virág beájult! :evil: Egész nap nem aludt semmit, pont most kell.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Én is altatom a csajokat, mert szerintem álmosak. Erre meg itt visonganak, mint a kismalacok. ű
Ezt mindig elfelejtem. Küldjétek már el a mailcímeteket, ha nem gond. Szeretnék nektek valamit mutatni.

KépKép
kgiulia
 
 


Hát, én már megint nem mentem el vásárolni. Kitakarítottam, Flóra elaludt, Marci is fél 3-kor, és gondoltam lezuhanyzok, ha felébrednek esznek, és megyünk. Nos, közben jött a Zsolti nagymamája, most ment el, a zuhanyzás így elmaradt, a gyerekek meg azóta is alszanak. Szóval, szerintem ma sem érek el a boltba. Nem baj, majd éhenhalunk. A MAM-os cumiról nem is beszélve, amit lassan 2 hete akarok megvenni.

Márti!
Igen, Tesco-s a virág, meg a textilkönyv is. A virág kb. 700 Ft volt, a könyv meg 300 körül. Én is nagyon meglepődtem, mikor láttam az árát. Pedig szerintem jó minőségűek, és a gyerekek imádják.
Én is megint játékvásárláson gondolkozom, de nincs öteletem. Szerintetek még mit érdemes ekkorka gyerekeknek?

Gabek!
De jó, hogy jelentkeztél! Most akkor már csak tápoztok, vagy sikerült anyatejet is szerezned?
Azért majd nézz be néha!

Edit!
Tök jók lehetnek a játékok. Ezeket a még maradó gyerekek kapják, ugye?
Hova mennétek strandolni?
Bár itt vagyok a Balcsinál, Lelle elég messze van tőlünk, szóval passzolom a szállás kérdést.

Zsuzsi!
Tényleg nagyon ügyes Szandi! És jól is csinálja, nem úgy, ahogy az én gyerkőceim, hogy széles terpeszbe rakják a kezüket.
A súlyduplázást én is három hónapos korra tudom, de hallottam már 6 hónapot is.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi!
Az e-mail címeinket megtalálod a hozzászólásunk alján. Profil, pü, email. Ha rákattintasz, máris tudsz írni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Csajok!
Nemrég ébredtek a gyerekek, őszibarackot adtam nekik, üvegeset. Fejenként 1-1 üveggel benyomtak. Utána kaptak még őszilevet, de abból Flóra már nem kért, Marci kb. 40 ml-t. Az üveges pép 190 g volt, mondjuk átöntöttem a VIA-s pohárba, én 160-170 ml-nek mértem. Szerintetek ennyi elég volt nekik? Táppal már nem kínáltam őket. Mondjuk most játszanak, nem reklamáltak. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy éhesek-e még. Mondjuk Marci annyira ette, hogy szerintem még egy üveggel is lecsúszna neki. Na, de már nem akarok többet adni, a brutális lenne, nem?

Mégis elmegyünk vásárolni, mondjuk a DM-be már nem érünk oda, az 7-ig van nyitva. De legalább a dokimhoz odaérek még.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? Mi is tápizunk, (majd elmesélem miért ha érdekel benneteket)

És hozzátápizunk.

Gabek, arra kell a Mam2 cumi hogy ha a lányom nem eszik kanállal azért valahogy sikerüljön:)

Ugyanis ha kanállal próbálom meszire köpi, ha átöntöm cumisüvegbe, akkor 1 perc alatt megeszi.

Zsandi, Katának se elég 1 üveg bébiétel!
Igaz ő csak 4x eszik egy nap.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Szia Zsuzsófi!
Üdvözlet közöttünk! Engem érdekelne, miért lettetek táposok. Na meg még sokminden. Mesélj kicsit magatokról.

Andi, ha játszanak és nem üvöltenek akkor tuti, hogy elégedettek és nem éhesek. Hidd el ha éhesek maradnának azt meghallanád. Legalábbis én is észre szoktam venni. Amúgy nem semmi evőkétek van. Nekem csak kb két hete esznek meg egy teljes üveg babakaját fejenként. (Előre főzők két napra és üvegben rakom el innen (is)tudom a menyniséget). Ha esetleg úgy látod, hogy így hamarabb kérnek enni az se gáz. Adj nekik korábban. Sinlacot irass fel. Ha ilyen szépen esznek gatyátok is rámegy a babkajára... :lol: És az jobban laktat is, azzal tuti ki tudod húzni a kövi etetésig.
Az email címet meg tudtam, hogy benne van a prfilban, (persze nem jutott efgyből eszembe, tudod lebutulás), de nekem kényelmesebb lett volna ha ti dobtok egy mail címet és nem kell klikkelgetnem. ÁÁÁ nem vagyok lusta!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Edit, küld el a mailcímedet ha van, küldök neked is szívmelengető arit.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok csajok!!!

Már lóg a nyelvem, de bevásároltunk és még élek!!!!! :lol:
Szóval kicsi Zsombi ma du-án 200 ml anyagyártotta őszibarack--alma pürét nyomott be , egy nagyon pici őszilével leöblítve, de vittük az őszit és még 1 picit ivott belőle a bótban.Pont mire hazaértünk fürdés miegymás, mire öltöztette a párom már üvöltött, na mondom tuti éhenhal!!!! :roll: Erre őnagysága megevett kb. 120 ml tápot Szoni büfiztette :lol: , és nagyon jól elszórakozott jó apjával, viccelődtek nevetgéltek, de mikor a tápot kínálta elkezdett sírni!!!! :roll: Úgyhogy leraktuk és el is aludt!!!A gyümi utáni éhhalál teóriám megdőlni látszik és ma csak 5x evett!!!!! :lol:

Zsuzsófi:isten hozott minálunk.Mi már "beszélgettünk" 1x msnm-en és nagyjából tudom is, hogy most érettségiztél, meg a fiacskád most nyaralt, és most költöztök Pestre a X-ik kerületbe és Katicának már volt a keresztelője(na miket tudok??? :lol: ) de gyere és mesélj!!!!! :lol:

Zsandi:te mióta elindultál a MAM2-ért én vettem már kettőt!!!! :lol:

Zsuzsi:még mindíg nem jutott eszedbe , hogy mit akartál????Sikerült a fürdetés????Remélem nem raktad vissza a fürdőfotelra a tappancsvédőt!!!!

Voltunk a Dm-ben és szegény Somával jól kibabráltam:Szonó kapott vizipisztolyt(az én ötletem volt!!! :oops: ), na ahogy hazaértünk egyből a szegény eb lett a céltábla!!!Nem baj legalább a gyereker leköti a móka és Somi drága sem fog unatkozva elnyúlni a porban!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Végül csak kiértünk a strandra, Virág 20 perc múlva riasztott. Nekem a strand abból állt, hogy virágot tologatam, majd a pokrócon őriztem, utána Barnit kajáltattam, közben pisilnie és kakilnia kellett, majd kaja folytatódott. Rá 10 percre Virág is megéhezett, ekkor már 7 óra volt és indultunk haza. Szóval vizet méga lábujjam sem ért, amit nem is nagyon bánok. Én Márti típus vagyok, rögtön összeszedek valamit, így inkább hanyagolom is a medencéket.

Holnap délelőtt nem leszek, savanyítok. Igazolt távollét lesz.

Zsuzsi, Márti! Elfelejtettem írni, hogy csodaszépek a babák!

Andi! Nem semmi kis zabagépek az ikrek! Ma találkoztam egy anyukával, akinek olyan kis gömböc az 1 éves gyereke. Megkérdeztem, hogy sokat eszik e. A válasza az volt, hogy 150 gramm tápszert eszik, de azt éjjel még 4 óránként eszi. Hát boldog lennék, ha éjjel 3-szor enne a gyerek.
Azért ne tömd Őket nagyon, majdnem 2 deci kajára olyan éhesek nem lehetnek! Max. hamarabb fognak megéhezni. Egy évesen mennyit esznek majd, ha most hozzászoknak ehhez a nagy mennyiséghez?

Zsuzsófi! Üdv itt! Tudok én is Rólatok sok mindent a tavasziaktól.

Julcsi! Mail címem: p.edit@anet.hu

Jó éjt! Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Na, sziasztok!

Megjöttünk a vásárlásból, megjártam a dokibácsit, és már szunyálnak a kölkök.
Szóval, fél 6-kor ettek, amit meséltem. És fürdés után (kicsit csúsztunk) 9 körül ettek legközelebb. Abszolút nem látszott, hogy mindjárt éhen fognak veszni, úgyhogy én is megállapítom, elég a gyümölcs egyszeri kajára. Gondolom azért délelőtt kéne etetni velük. Márti, Edit, Zsuzsófi ti mikor adjátok? Julcsi tudom délelőtt.

Zsuzsófi! Kép
Üdv itt, én is "ismerlek" kicsit, a tavaszi topicot olvasom, írni már nem írok oda (nem is voltam éltag sosem), de azok az infóim nekem is megvannak, amiker Márti sorolt. Mi újság a darazsakkal?
Azért mesélj magatokról, a tápszerezés kezdéséről, és a hozzátápitok is érdekel.

Julcsi!
Csak azt hittem, hogy nem jutott eszedbe az e-mail címünk fellelhetősége. Ha rájövök, hogy kényelmesebb neked, ha küldöm, akkor küldtem volna. :oops: Egyébként nagyon tetszik. Egy hasonló nekem is van, múltkor fel akartam ide tenni tömörítve, de vagy nagyon béna vagyok, vagy tényleg túl nagy még úgy is. Ez a megoldás meg eszembe sem jutott.
Sinlac ügyben már tettem lépéseket. :wink: Anyósom hétvégén jön, remélem hoz receptet.

Szóval, jártam dokibácsinál. Csinált rákszűrést is, ha már így megjelentem, meg ugye másik gyógyszer mentem iratni, mivel már nem szoptatok. De hát a másik fajtához ugye kicsit jönni kéna Miku bácsinak. Mondtam, az még nem jött. Dokim meg kitalálta, hogy akkor terhes vagyok. Persze csak poénnak szánta, ha találkozunk, mindig a kistesó felől érdeklődik. Szóval, kaptam jó kis bogyeszt, hogy legyen már valami. Aztán kezdődet a fogigátló.

Borzasztó, hogy mindenki ezt a MAM izét emlegeti! :) Nem hiszem el, hogy én meg nem bírok odaérni a DM-be. Na de majd szombaton!! Apa dolgozik, babákok Anyuékhoz, én meg megyek vásárolni! EGYEDÜL! (Aztán majd futok haza fél óra után, hogy minden rendben van-e. :wink: )

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsófi én is üdvözöllek. A többiekkel ellentétben én nem tudok rólad semmit. :lol: És érdekel, hogy ti hogyan lettetek tápszeresek.

Szandikám ma egész nap nem aludt. De még csak álmos se volt. Itt hancúrozott.
Persze az esti etetésnél már olyan hisztis volt, hogy csak most tudtam letenni. Bár az is lehet, hogy nagyon melege van.

Jelentem sikeresen megfürdettem a kiscsajt (a tapancsvédőt nem raktam vissza és azért így gyorsabban haladtam :wink: ).

Márti: eszembe jutott: A barátnőm 3 hónaposan kezdte a hozzátáplálást, az az igazság, hogy én is szívesen megitatnám egy kis alma lével. Szerintetek nagyon korai?

Juli: nagyon szép az e-mail!!

Andi: jó vásárlást holnapra, de azért annyira ne siess haza, élvezd egy kicsit a szabadságot

Képzeljétek a Szandi ma hasról a hátára fordult. Persze csak véletlenül, mert a keze beszorult a hasa alá és azt próbálta szabadítani.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok:) Apa Katázik, mivel korán kajcsizott, ezért még nem adtam neki tápit, hogy majd este. Aztán elaludt, és én költöttem hogy jó lenne ha enne és nem éjjel jutna eszébe. Most játszik apájával:)

Ajja ha ennyi mindent tudtok rólam akkor mit meséljek?

Márti gyere gyakran msn-re:)

Rövid történetünk: Bencénél kezdem, őt egyedül vártam, és hát a várandóssag amúgy se a nyugiról híres hát még így...apa nélkül, alig 18 évesen fogalmam se volt hogy mi lesz. Szüléskor és szülés után is nagyon ideges voltam, ráadásul Bence két napig inkubátorban volt, nem szoptathattam... Haza már tápszerrecepttel jöttünk, utolsó nap szopott összisz 30 g-ot. Ugyan akkor még tápszert nem kapott, mivel a hugomat szoptatta anya, és befogta mellé Bencémet is. Így könnyű volt, megszoptattam, üvöltött, levittem anyához, megszoptatta, alvás volt. De ugye akkor Panka már 7 hónapos volt, rohamosan fogyott a tej, nekem meg teljesen elapadt. Vele így lettünk tápszeresek.

Katánál előre készültem hogy én szoptatni fogok, minden irodalmat elolvastam, vettem szopisteát, bogyókat, fejőgépet, mindent. A párom már a kórházba is hordta be a teát, és minden szopi után fejtem. Hiába, tápszerrecepttel jöttünk haza:( Itthon kiderült 1 hét után hogy sárga a kicsi, el kellett hagynom a szopot, tápit kapott. Én meg fejtem, és fejtem és fejtem, utána az üres cicire rátettem. 3 hetes volt, mikor először nem kért pótlást. Felhőtlenül boldog voltam, nagyon jó érzés volt szoptatni! Rendben is volt minden 6-7 hétig, amikor egyszercsak újra sírt, nehezen aludt el, és furcsán rövidek voltak az esti szopik. Megmértem és kiderült hogy este csak 50g-ot evett. Kapott pótlást. 1 hét alatt elment a tejem teljesen, és megjött a menstruációm. Utána még szoptattam párszor csak az érzés kedvéért, de al ányom se lüke hogy feleslegesen dolgozzon, így egy idő után nem volt hajlandó szopizni. Most egy ideig kaptunk anyatejet, de elfogyott, így tápszerezünk.
Meg hozzátáplálunk...

Zsuzsi, ugyan a nagy szopipártiak 6 hóig nem ajánlják a hozzátáplálást, de én is elkezdtem 3 hósan (na most leszek lecseszve ha olvassák az ottaniak...) Kata most már a zölségek kötül is majdne mmindent eszik.

Márti nálunk úgy van a kaja (általában 4x eszik) hogy reggel tápi, délben főzelék, du gyümi, este tápi. Ha túl korán eszik először, akkor reggel tápi, délelőtt gyümi 2-3 körül főzelék, 6 körül sütőtök, vag gyümi, és este tápi.

Főzelékből elég neki egy bébiétel vízzel hígítva, ízesítve, gyüiből kell már a másfél bébiétel. DFe ő tápszerből is 2,5 dl-t iszik minimum...

Zsuzsi írd le mi érdekel, mesélek:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Megint ez a hőség!!!!! :roll:

Edit:Boldog hófordulót kicsi Virágodnak!!!!! :wink:
Neked meg boldog uborka savanyítást!!!!! :wink:
1 éves baba miért eszik olyan sokszor tápit????? :roll: Már csk 2x kéne nem?????

Zsandi:úgy irigyellek azért, hogy egyedül mész vásárolni, tegnap nagyon sok volt nekünk is a meleg, a 2 gyerek.......de lehet hogy csak nem vagyok hozzászokva!!!! :roll:

Én du-án adom a gyümit, Szoninál is így volt és bevált.Én de. tejpépet adtam, mikor nagyobb lett akkor meg joghurtot.

Zsuzsi:almalé ilyenkor:nem tudom én valahogy vártam a 4 hót mert Szoninál is így csináltam, de szerintem baja nem lesz tőle!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja igen, kérdezni akartam, ti akkor mikor adtok banánt a babóknak???Dugjuk össze kicsi okos fejünket!!!! :lol:
Julcsi: a lányok már ettek?????
Na most már tényleg megpróbálok vissza szundizni, mert reggelre álmos, fáradt, nyűgös anya leszek!És az kinek jó????
A helyes megfejtés:senkinek!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, hogy a fitty-fenébe tudsz te gép előtt ülni hajnali 3-kor??? Tessék pihizni, ha hagynak!
Én már adtam nekik banánt. Az volt asszem a 3. gyümi. Kipróbáltam, nem volt tőle semmi bajuk. Amikor már mennyiséget kaptak annyira degeszre ették magukat vele, hogy alig bírtak megmozdulni. A mai napig nagyon szeretik. Én szinte minden gyümit adok nekik. Kaptak már ribizlit is. (Krumplinyomón átnyomtam így a magja nem ment át.) Banánturmixal meg isteni.

Zsuzsi, gratula a nagy forgolódáshoz. észre se veszed és elkezd tudatossá válni a dolog. Aztán téped a hajad mint én! :lol:

Zsu, nyugodt lehetsz itt tuit nem leszel lecseszve. Soha semmiért. Maximum mindenki elmondja a saját tapasztalatát és ennyi. Nem szoktuk elitélni a másikat. Szerintem minden anya maga érzi, hogy mit bír a gyereke, mi a jó neki. Azért nem semmi az életed. 18 évesen anyává lenni főleg egyedül... nem irigyellek. De látom ,hogy szerencsére minden jól alakult. És ez a lényeg.

Andi, Mikulás para mindenkinél van? :lol: Szülnél mégegyet(kettőt?) ha babás lennél?

Edit, ment a mail. Hát legalább elmondhatod, hogy voltál strandolni! Jó savanyítást!

Képzeljétek. Eddig Mildibé 1-t kaptaka csajok. Kiderült, hogy ezt csak 6 hós korig kaphatják, onanntól a 2-t kéne, az viszont nem támogatott. Kérdem én, hogy azon szterncsések akik mondjuk sokáig (6 hóig9 tudnak szoptatni azt már nem is kell támogatni. Illetve egy hat hós gyerek már egyen szépen amit akar? Akkor minek csapnak akkora hűhót, hogy egy hat hós gyerek még csak KEZDJE el a más ízek ismeretét. A cspból is az folyik, hogy szoptass ha meg nem megy tápszerezz. És az anyagiakban ezt miért nem tolerálják 6 hónap után? Amikor meg köztudott és mindenki hirdeti is, hogy 1 éves korig nem kaphatnak tejet. Akkor hogy van ez? :lol:

Líviám legujjab tudománya: Kisdinó hangok kiadása. Gőzöm sincs hogyan csinálja de vicces. A ti csemetéitek nem dobálják a cumit? Én megőrülök, hogy állandóan az ágyuk mögé dobálják. :x

KépKép
kgiulia
 
 


Volt tegnap este 1 nagyon vicces dolog.Ugye mi együtt alszunk a banyával, tudom hogy sokan megbotránkoznak ezen, de még nem sikerült kicsalogatni onnan.
Na szóval mire mentem aludni kissé elfoglalta a helyemet, mondom apának gurítsa már beljebb, gurította is, de ő egyből jött vissza én meg láttam, hogy vesztésre állunk így gyorsan bevetődtem amíg még lehetett.Persze apa karjain landoltam és olyan röhögő görcsöt kaptam, alig bírtam abba hagyni!!!! :lol: :lol:

Julcsi:az úgy van hogy felébredek hajnalban wécézni és utána nem tudok visszaaludni, és mivel nem akarok báránykákat számolni, azzal fárasztom magam, hogy eltalálom-e a billentyűket!!!! :lol:
Kisdínó??Múltkor még cicákat utánoztak, nem???? :lol: :lol:
Zsombi is mindíg kidobálja a cumit, de ő szerencsére nem az ágy mögé! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most írtam egy litániát, és elszállt az egész!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nincs kedvem újra leírni, már felélre nem is emlékszem! :x

Andi
Kép
zsandi
 
 


Szóval! Azért megpróbálkozom mégegyszer!

Zsuzsi!
Kedvet kaptál tőlünk a hozzátápira? Nem hiszem, hogy gond lenne az almalével, még úgyis csak kóstoltatod kicsit.
Nagyon ügyes ám a lánykád!! Szépen tartja magát, meg már át is lendül, még ha véletlenül is! Hajaj, mi lesz pár hónap múlva, már szaladsz utána.

Edit!
Boldog 4. hófordulót babának és mamának!
Jó munkát a délelőttre.
Ma lesz a búcsúzkodás a bölcsiben? Majd mesélj ám, hogy milyen volt!

Akkor azt hiszem, hogy maradunk mi is a délutáni gyümizésnél. A délelőtt azért necces, mert annyira változnak a kajaidőpontok. Ma pl. Flóra 4-kor kelt enni, aztán 8-kor. Szóval akkor 8-kor már gyümit kellett volna adnom. Következő evés már ebéd lesz, az meg ugye főzelék (majd nemsokára).
Erre a banán dologra én is kiváncsi lennék. Gondolom ízlene nekik, hiszen édes. Ugye én hallottam, hogy esetleg allergizál, de Editnek mintha javasolták volna. Akkor lassan talán mi is megkóstoljuk. Csak simán turmixolni kell, vagy valamivel higítani is? Vagy elég, ha rakok mellé mondjuk almát?
Egyébként most a sárgarépát szeretném adni nekik, utána krumplit. Közben persze mennek a gyümölcsök tovább, hiszen azzal már kiváltottunk egy kaját, lásd tegnap. :wink:
A sárgarépát hogy csináljátok? Csak simán megfőzöm vízben, és leturmixolom?
Még az is érdekelne, hogy hogyan kell a főzelékeket csinálni. Ugye nem lehet úgy, mint a miénket, mert nem mehet bele liszt, tefjöl. Julcsi, te hogy csinálod? Azt tudom, hogy krumplival sűrítem majd.

Tegnap szétnéztem a boltban tejpép ügyen. Mindegyik összetevőinél így kezdődik: sovány tejpor. Ha egyszer nem ehetnek 1 éves korukig tehéntejet, akkor hogy adjak nekik tejpépet?
Itthon vagy egyébként két dobozzal: tejpép almával és bodzával, gríz tejpép borubon-vaníliával. Az elsőn a bodzát nem tudom hova tenni, a másodikon a vaníliát. Mindegyik 4 hós kortól van. Szerintetek lehet ezeket adni?
Ne haragudjatok, hogy ilyen hülyeségekkel fárasztalak benneteket, de gőzöm sincs egy csomó mindenről. Nem is tudom mi lenne, ha itt nem kérdezhetném meg a profiktól.

Julcsi!
Mi BEBA-t eszünk, az is csak 6 hóig támogatott. A védőnő azt javasolta, hogy irassak fel, amennyit csak tudok, és ha marad, akkor nyugodtan egyék még kicsit az 1-et. Annyira nincs nagy különbség az 1 és 2 között tápértékben, úgyhogy azzal is lehet még higítani dolgokat. Tényleg horror áron megy a támogatás nélküli, és akkor még mellé az üveges kaja, meg ital. A kajájukra fogunk keresni mostantól pár hónapig. :roll:
A Mikulás dolog csak olyan szinten volt para, hogy nem értettem, miért nem látogatott még meg. (Most sem értem.) A terhességet én teljesen kizártam. Persze jellemző, hogy gyógyszerrel kell beindítani. Egyébként ha úgy alakulna, én szülnék még. De nem tervezünk több babát, viszont nem tudom, hogy gondoljuk majd pár év múlva.

Márti!
Jó kis sztori. Egyébként hogy hoztátok össze Zsombit, ha Szonó még nem költözködött ki tőletek? :wink: Ez persze csak költői kérdés volt.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, szvsz nyugodtan adjad a tejpépeket. Ha az van ráírva hogy 4 hónapos kortól, akkor azt lehet adni szvsz. Nem véletlen írják rá:)

Megmondom őszintén, én a fiamnak is 6 hós korától tejet és joghuirtot adtam, mert akkor pláne nem tudtam megfizetni a tápszert (jut ezsembe asszem a HA tovább támogatott). Katánál se fogok 1 éves korig várni.

Kata is kapott már banánt, van az Elli bébiétel, nagyon finom és a legolcsóbb, na abban van őszi-banán-alma, isteni!

Most csak ennyi, mert a csaj itt cuppog az ágyon, még nem reggelizett:)

Ja és Andi:) A gyerekek nagyon mélyen alszanak:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na én már kivagyok!!!Kiscsaj megint olyan hisztit rendezett, hogy már én is sírtam :( Hívtam a párom , hogy siessen haza, mert én nem bírom tovább!!!Azóta már kibékültünk, voltunk lent és most nézi a kisvakondot!!!! :lol: Zsombi meg alszik!!!Asszem főzök 1 kanna kávét, hogy bírjam magam du-ig!!!!

Lehozta a vizipisztolyt össze-vissza lövöldözött, majd megunta letette.Én is lövöldöztem vele :lol: , majd kifogyott, erre ő megint jön és rám céloz.Mondom neki, hogy kifogyott erre úgy képen lőtt hogy csak na!!!! :lol: Én meg gyorsan visszaspricceltem rá ami még benne volt!!!! :lol: Mondtam már neki, hogy csak olyat műveljen másokkal , amit szeretne ha vele is csinálnának!!!Úgyhogy ha szeretne 1 nagy pofont nyugodtan húzzon be nekem egyet. :lol: Még nem próbáltuk ki!!!!

Zsandi:főzi:szerintem a főző levével tudod összeturmixolni és igen krumplival tudod sűríteni!!!!Nagyon ebben nem vagyok tapasztalt, én Szonót bébikajával etettem, de Zsombinál majd látom!!!Bár én most a gyüminél is 2 napra csinálom, ahogy Julcsi és így nem nagy időráfordítás.Banánhoz szerintem kell valami lédús dolog, vagy másik féle gyümi vagy 1 kis gyümilé.
Ja és babagyártásba mi nagyon profik vagyunk, ugye spirál mellett is sikerült megfogannom, úgyhogy most azért is paráztunk nagyon, párom megfogadta, hogyha ezt megússzuk akkor csomót köt rá!!!!! :shock: Kíváncsi leszek!!!És nem kell ám egész este mellette feküdni csak el kell altatni!!!! :wink:

Zsuzsi:remélem helyettem is kialudtad magad!!!! :wink:

Edit:gondolom már uborka iszonyod van!!!!Kicsi lányod hogy viseli, hogy 4 hónapos lett???Mikor ébredt???Zsombi 5:50 körül, de még ez is jóságos azt hittem előbb ébreszti a pocakja mert este 8-kor ette azt a hatalmas adag 120-at!!!És tegnap 670 volt a napi adag,=nem lehet mondani, hogy degeszre tömte a pociját!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Lányok!

Nem jár valaki mostanában az IKEÁban? Pörögnek-forognak a gyerekeim az ágyban, Marci most is keresztben volt, mikor ébredt. Persze nem fér el, és teljesen beverte a fejét. Mert persze ott rugdossa magát, ahol már nincs rácsvédő. Nem reklamál, de tiszta piros a feje, és le is horzsolta kicsit a bőrt.
Úgy tudom, hogy csak ott lehet kapni olyan rácsvédőt, ami végigéri az ágyat.
Nem akarok pofátlan lenni, de ha megy valaki, nem venne nekem kettőt? Előre elutalom a pénz a fejvédőre meg a postaköltségre is.
Ilyenre gondolok:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... r=50057800

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, közben megnéztem a raktárkészletet, egyik áruházan sem lehet kapni. Tök jó!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:én is megnéztem a raktárkészletet, de biztos lehet rendelni ha gondolod megnézzük, tőlünk nincs messze!!!!
Én tudok 1 másikat csak az nagyon drága főleg 2 manónak:4500 /db, de ha gondolod elugrunk az ikeába??????Mondjuk vasárnap???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok:)

Cory hadművelete folytán sikeresen eltávoztam a másik topicról:( Nem semmi hogy vkinek az a hobbija hogy ufónak nevezze a gyerekeimet, és utánam szaglásszon....na mind1. Most jól felhúztam magam:(

Zsandi, Kata is ott van ahol nincs rácsvédő, de nem is bánom, mert nagyon szeret kukucskálni és ha a rácsvédőhöz teszem, direkt eltornászik onnan:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Bocs, hogy belepoff, de utálom, ha valaki hazudozik.
Zsu: azzal pláne nem tudok mit kezdeni, ha valaki nem tud olvasni.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?