Új privát üzeneted érkezett!

Rayo
Egy darab kell vagy mehet több is? Délután küldöm. Akkor megyünk postára.
szilbee
 
 


Sajnos nem úsztuk meg ennyivel :( Tegnap Zalán kidobta a taccsot, elég rendesen :( Kapott bogyót, és a láza sem ment 37,7 fölé, szerencsére. Most figyelgetem.
Zalán barátkozós, de csak azzal, aki szimpi neki :P Akkor szeppen meg legjobban, amikor nem ő kezdeményez. Akkor néha sír is.

Rayo,
Jó nyaralást!

Tündérke,
Sajnálom, hogy nem úgy telt a szülinap, ahogy szeretted volna :(

A centimen dolgozom 8)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Levente nyugodt baba. Eddig még csak egyszer sírta el magát a szomszédtól. De az nem számít, mert tőle én is megijedek!! :) Olyan hirtelen ember. :?

Egyébként Levente imádja figyelni a babákat. Olyankor egyfolytában vigyorog. Kezdeményezni a hétvégén láttam először. A nagy haverjával, Nándival, majden kezet fogtak... :shock: :D Tegnap meg egy Dóri nevű kiscsajszi után mászkált az 1 éves státusz vizsgálat előtt. :D Meg is taperolta az arcát.

Státusz eredményeink:
Súly: 11,5kg :shock:
Fej: 50cm
Mellkas: 49cm
Hossz/Magasság:lol:: 77-78cm
Mindezek mellett pedig egészséges... Hál Istennek!!! :D
szilbee
 
 

 
 

Hááát, ilyet! Sikerült végre helyretennem a centimet :) Fogalmam sincs, hogy mi volt a baj, mindig csak újracsináltam :roll:

Tényleg, az egyéves vizsgálaton mi is voltunk még június végén:
9100 gramm
75 centi
Fej 46 centi
Mellkas 45 cent (vagy fordítva :oops: )

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Lányok!
Nem tudtok véletlen egy tej- és tojásfehérje mentes csokitortát?? Én sehol sem találok egy megfelelőt!!! :cry:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Bocsánat az újbóli eltűnésért!

Tündérke!
Megnéztem a képeket, hát, iszonyatosan sok pötty volt Mátén. Csak beleképzeltem magam a bőrödbe. Én először is nagyon megijednék, aztán nagyon-nagyon sajnálnám szegényt. A szívem szakadt meg így is, hogy nem az én gyerkőm volt ilyen pöttyös.

Képeket másokról is megnéztem, nagyon aranyosak a gyerkőcök., Bocs, hogy most nem nevesítek.

Talira sajnos nem tudunk menni, mert a hétvégén elutazunk Erdélybe, és csak augusztusban jövünk haza, hacsak valami közbe nem jön.

Libero nyuszik:
Most van 23 darabom, de még van 5 csomi pelusunk, úgyhogy 33 darab lesz, ha kellene még valakinek. Szívesen cserélek Laktoherb kuponra, ha van még valakinek olyan.

Minyu!
Jól emlékszem, hogy nektek nem írja fel a dokitok a Sinlacot? Csak mert még van 3 receptem. Teljes árú, sajna, mert mi most már a közgyógyosat kapjuk. Illetve Eü.tér.köt.-öset.

A cipőkről a képet én is megnézném.
Én a www.bebicipo.hu -ról rendeltem cipőt is meg szandált is. Egyetlen baja van, hogy fordított bőr, világoskék-sőtétkék kombináció és nem győzöm lemosni őket, mert állandóan koszosak.

Jaj, mennem kell, mert már ébredeznek:( Megpróbálok majd még jönni.

Puszi mindenkinek:
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Szilee,
www.reformcukrasz.hu
mi itt rendeltük a mackóformás tortát, minden növényi eredetű benne, a csoki is. És még apukámnak is ízlett, aki nagyon finnyás. Meggyből készült feketeerdő tortát vettünk, de van katicás is :P

Annamari,
Jó hallani felőletek :D Mi pont augusztusban megyünk Erdélybe :)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!
Csak Pest környékére szállítanak ki? vagy vidéken is van sütödéjük?
szilbee
 
 


Szilbee!
Egy db elég! Köszike!!! :D

Kép
rayo
 
 


Rayo
:) Oksi!
Nagyon jóóóóóóóóóó a centid!! :mrgreen: Nagyon tetszik!
szilbee
 
 


Azt nem tudom. Próbáld meg őket felhívni, hátha. Vagy esetleg tud ajánlani felétek vmit.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Haho!
No, találtam képeket, mindjárt feltöltöm. Ezek 2004-es moodellek. Sajnos, nem igérem, hogy lesz pl Sára3 22-esben, inkább csak azt, hogy szandi, fius szinekben, 22-es méretben (Ez most csak egy példa.), mert az aktuális raktárkészletböl kérhetek. Viszont mindent bizományiban hozok el, igy ha nem tetszik, akkor sincs gond.
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img2 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img2 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/060711/img9_www. ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img7 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img2 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/060711/img3 ... es.hu_.jpg

Anno volt cipös topicom a babaszobán, de végülis felhagytam a dologgal (természetesen, ismerösnek szivesen hozok ujra cipöt!):
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=71470
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=76313

Hrk :)
Zalánnak jobbulást.

Nándi elég barátkozós, mosolygós, bár mostanában azért ö is tartja a 4 lépés távolságot. Ha idegen helyre megyünk, elöször csak ismerkedik, és ilyenkor sokat bujik. De neki idegen hely pl anyósomék és az én szüleim is, mert ugye csak 2 hetente megyünk.Sajnos, anyósomnak megvan az a rossz szokása, hogy rögtön kiveszi a kezemböl Mókit, aztán pesrze jön az üvöltés. De ezt minden alkalommal eljátszuk... :shock:
Kiváncsi vagyok, mi lesz a hétvégén, mert 3 napramegyünk Hegyalja fesztiválra apájával és Móki anyuméknál marad. 2 teljes napot már volt külön, mikor hirtelen lebetegedtünk mindketten Csabival, de 3 napot még nem volt külön.

Na, megyek,majd még jövök :)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Annamari Drága! :)
Nem hiszed el, de kb mikor irtad a hozzászólásod, akkor gondoltam rád (épp cukkinit sütöttem), hogymilyen régen jöttél! Sikerült megbirkózni a hisztikel? Nálunk kicsit normalizálódott ahelyzet, talán én is jobban türöm és ö sem raplizik annyit. Bár tegnap Ákossal versenythisztiztek 1-2 dolgon :lol:
Igen, én voltam, akinek nem irja fel a doki a sinlacot. Elküldenéd postán? Nemtom mikor jövünk haza, igy inkább anyuék cimét adom meg: Nyika Edit (még mindig) Törökszentmiklós, Váci M. u. 39, 5200
Mostmár nem eszik annyi sinlacot, csak a délutáni joghurtos gyümihez teszek neki 1-2 kanállal, hogy süritsem. Régebben még vacsira simán ment 1 adag, mostmár sem az, sem a tejpép. :roll: De azért kérném a receptet, ha lehet! :)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


:idea: Csajok!
Ha tudjátok nézzétek ma a Fókuszt. A párom egyik uncsitesója lesz benne akinek a kislánya 470g-al született. Nem elírás,tényleg kevesebb volt mint fél kiló!!Nemrég találkoztam velük személyesen is. Szerencsére minden rendben van vele,de olyan furcsa volt hogy fele mint Andris,de már sokkal többet tud hiszen jóval idősebb.

Kép
flocika
 
 


Csajok!

A segítségeteket szeretném kérni kaja ügyben! Vanessza eddig gyümölcsöt és fözeléket evett, de 1-2 napja nem kéri. Azt szeretné enni, amit mi (pörkölt, tojás, felvágott). Tegnap is a padlizsánt kenyérrel ette. Ma meg semmit se. Ti mit adtok nekik enni reggelire, ebédre, uzsira, vacsira??? :shock:
Mivel tejérzékeny, így a tejtermékek ki vannak zárva. De akkor mi legyen, ami változatos és tápláló is. Az elmúlt hónapban csak 15 dkg.-ot hízott. Ez nem túl sok!
Kérlek segítsetek, mert kétségbe vagyok esve!

Rayo, Flocika nagyon jó a centitek!

Hrk! Zalánnak jobbulást! Remélem már jobban van!

Kép
patrisa
 
 


Na, vagyok megint pár sorra.

A mi étrendünk még ingencsak anyatejes :oops: .

Reggel 6 körül: szopi
fél kilenc: szopi + rögtön a szekrényhez veszik az irányt amikor kihozom és követelik a kekszet. Mondják, hogy ccccccc, illetve tecc
10-kor szopival mennek aludni
12-kor ebédre 220g főzelék. Most már az én főztömet is adom, nem bírjuk a sok bébikaját venni
2-kor szopival mennek aludni
5-kor Sinlac gyümölccsel, amit szintén én turmixolok nekik. Javarészt őszibarack, banán, alma és meggy. De néha van gesztenye, körte meg más is.
Este 8-kor szopival mennek aludni
Éjjel 11 és 1 között kelnek még egyszer szopni. Aztán változó, hogy hányszor kelnek még éjszaka, olyankor mindig szopiznak. :oops: Na, de mostanában egyre kevesebbet kelnek éjszaka, de az az egy kelés, amit írtam, az stabil.

Minyu!
Hiszti változatlanul van, ráadásul tanulják egymástól. Azért általánosságban elmondható, hogy Ádám szinte egész nap nyafog valamiért és naponta 100x hisztizik, ha valami nem tetszik. Pl. Gergő nem ad oda egy játékot, ami ő kinézett a kezéből.
Gergő nagyon jó fiú, vele ritkán is van gond, nem is nyafog, ha kialvatlan, akkor sem.
Én a hisztijüket egyszerűen nem veszem tudomásul, illetve, ha látom, hogy ki kitől vette el a játékot, visszaadom az eredeti birtokosnak. Ha nem, akkor elkobozom és egyiknek sincs.
Ha a földön fekszik, átlépek rajta, mintha ott sem lenne. Amúgy Ádámnál semmi nem használ, sem a jó szó, sem a kiabálás, úgyhogy igyekszem nem felhúzni magam miatta.
Ha egész nap úton vagyok velük, nincs semmi gond. leginkább este kell kimenni velük, mert estére már nagyon nyűgös Ádám, itthon már nem bírok vele.

Receptet küldöm, de kitöltve a Gergő nevére, mert a mi koraszülöttes dokinénink elég nehezen írna fel nektek. A héten megyünk a postára befizetni a csekkeket mielőtt elmegyünk, akkor feladom ezeket is.

No, megyek fürödni, ma már azt sem lehet nyugodtan, csak ha a csemeték alszanak. Vagy jönnek velem a kádba :D

Puszi mindenkinek.
Szülinaposoknak utólag is boldog szülinapot kívánunk, a közeljövőben ünneplőket meg előre köszöntjük.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Andrisnak és Vanesszának szép 11.hófordulót!!

A 11.hó státusz eredményeink:
Súly: 9,1kg
Fej: 46cm
Hossz: 75cm
Fogak száma: 3 db
Mozgás fejlődése:kapaszkodva áll, bútorok mentén közlekedik,
Étkezése: szopik,főzelék,gyümölcs, és minden más ami nincs a tiltó listán :lol:
Érzelmi fejlődése:mosolygós,barátkozós baba,hiszti és akaratosság kezdése megfigyelhető. :wink:

--------------------------------------------------------------------------------

Kép
flocika
 
 


Annamari :)
Köszi szépen a receptet! Nem baj, hogy nem Nándi nevén van :)

Patrisa :)
Most lehet, hogy a meleg miatt sem kivánja annyira a kaját. Én is legszivesebben egész nap dinnyét zabálnék :)
A mi kajarendünk mostanság:
5 körül 120 ml tápi
8 körül vajaskenyér felvágottal (vagy tojássárgájáskenyér stb)
12 körül fözelék husival, vagy amit én eszek (pl ma rántott cukkini)
3-4 körül joghurt gyümölccsel (friss vagy fagyós) és sinlac-al
6-7 körül fözelék vagy gyümölcs vagy keksz vagy nagyritkán tejpép, vagy amit mi eszünk :) de csak fél adagban
8-kor fürcsi, utána 220-240 tápi
De van ugy, hogy ha 4-kor bezabbant, akkor fürcsi elött nem eszik, csak utána a tápit.
Egyébként Nándi sem hizott, bár ö ugye beteg volt, igy sajna még fogyottis.
Vanessza joghurtot, kefirt sem ehet? Ha gyümölcsöt sem kiván, nincs sok ötletem, esetleg egyél elötte olyat, amit ehet ö is, hátha megkivánja.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Van egy kis nyugi végre.
Annamari,rég "láttalak",jó,hogy jöttél.
Hiszti ismerős,enyimgyerek egyebet se csinál egész nap.
Barátkozás passz,hetek óta nem voltunk gyerekek közt a bárányhimlő miatt.Most épp alszik,így valszeg ma is kimarad a kimozdulás.

Pöttyökkel az volt a gond,hogy annyira sok volt rajta,hogy iszonyatosan feszitette,nem viszketett,hanem feszült.Emiatt még megfogni is alig mertük szerencsétlent,nehogy még nagyobb fájdalmat okozzunk vele.
Amúgy piszok lassan akarnak eltünni.Már leszáradtak,de halványan még látszanak,így csak jövőhéten merem vinni az 1 éves vizsgálatra+ az oltásra(agyhártyagyulladás elleni).

Annamari,fiúk megkapták már a 15 hós oltást?

Kaja nálunk:
Reggeli szopi,tízórai joghurt,ebéd amit mi eszünk(mást el se fogad),uzsonna valami gyümölcs+ kölesgolyó vagy keksz,vacsora sinlac gyümölcscsel,és ha kér,eszik a mienkből is még.Ja,napközben még szopik is becsúsznak,nem tudom hányszor.

Rayo,Flocika,naggyon tutkó a centi :wink:

upsz,minálunk esik az eső

mit is akartam még :roll: :?:

Ja igen :!: Vanesszának és Andrisnak boldog hófordulót!

Annamari,én kérhetek libero pontot?
Cserébe tudok ajánlani pár filter laktoherbet,mert én a fitolacot iszom,hatásosabb nálam.

Ha jó,cseréljünk címet pü-ben!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!


Régen jártam felétek, de azért olvaslak benneteket rendszeresen.
Minden születésnaposnak gratula!
Patrisa:

Annám is tejérzékeny (vagyis már úgynéz ki, hogy csak volt)
Reggel 07:00h-kor ébred: 200ml sinlac táp
10:00h-kor gyümölcs sinlac-al sűrítve
12:00h-kor leves+ főzelék+husi
16:00h-felé HA-s tejpép vagy joghurt
19:00h-kor vacsi :virsli vagy párizsis kenyér vagy ebédről maradt főzi
majd 20:00 után még sinlacos tápin elalszik
Kb 1-1,5 hónapja nem ébred meg éjszakánként. Lekopogom(kopp-kopp-kopp)
2 hónapja teszteljük a tejes termékekkel és úgy néz ki nincs semmi probléma. Remélem most már elnőtte.
Anna is már kapaszkodva el jut ahova akar, néha sikerül pár másodpercig egyedül megállnia. Rengeteget mászik.
Nagyon mosolygós baba és hál'istennek nem félős. Bár a hiszti jelei már mutatkoznak!

Na, nem untatlak tovább benneteket!

Szép napot!
csucsu74
 
 


Csucsu :)
Jó, hogy jöttél :) Irjál gyakrabban, nem csak ugy olvasgatunk ám!
Képzeld, az egyik nagynéném (sajnos már nem él), mikor kicsi voltam, mindig Csucsukámnak hivott. Még mindig cseng a fülemben, ahogy mondja "Na, mi van Csucsukám?"... :)

Csajok!
Az általam eddig nagyon nagyra becsült védönénink ma megnézte a kukit és sikerült neki 3 helyen berepszteni a bört. :shock: :evil: Picit vérzik/vérzett, ha lehuztam. Kenjem valamivel? Szegény, ugy sajnálom, biztos csipi a pisi, bár nem nyafog (mondjuk most alszik) és pancsizni is kimentünk, utána, mikor megtöröltem, akkor vettem észre. Mit csináljak vee? Vagy csak hagyjam? :roll:

A babázós centik nekem is nagyon tetszenek. Meg is irigyeltem, ugyhogy minnyá csinálokis újat :) Csak nincs kistraktoros, ha jól látom... (Apája egyik haverjával szokták mindig ugratni egymást: "nekem pöfögsz, Kistraktor" innen a kistraktor szeretet :) )

Tábli :)
Kép

Pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Szerintem kend be körömvirággal. Felületi horzsolásokra kisebb vérzésekre is szokták használni. Az még a pisitől is védi.
szilbee
 
 


Annamari!

10 filterem maradt a laktoherbből,kéred?

Nekem 7 liberos pont kellene :oops:

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Ja,akartam ár kérdezni,hogy volt-e valaki vasárnap az állatkertbe libero-napon?

Mi kimentünk,brutális tömeg volt,és szuperül eláztunk,olyan égi áldást kaptunk a nyakunkba :lol:

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Kaja:

5h: anyatej
7h: anyatej
9-10h:tejpép v. gyümölcs joghurttal (esetleg túróval is)
12h: főzelék husival (alapanyagok: sütőtök, répa, krumpli, brokkoli, karfiol, gyökér, borsó, spenót banánnal) + gyümölcs
15:30-17h: gyümölcs joghruttal v. tejpép
18h: egy alma elrágcsálása apával :)
20-21:30h: anyatej

Éjjel ha felkel, akkor még tejcsi.
szilbee
 
 


Tojássárgáját és az olajat kifelejtettem. :oops: Meg szerintem még egy rakat dolgot! :oops:
szilbee
 
 


Anna mosolygós, barátkozós kiscsaj mindaddig amíg nem nyúlnak hozzá. Akkor aztán kitör az ordítás. Viszonylag lassan oldódik idegen környeztben (min. fél óra), de utána behozza a "lemaradást". :lol:

Kaja:
reggeli: tápi
tízórai: vajas kenyér, kalács, joghurt, sajtkrém, vagy vmi hasonló
ebéd: leves + főzi vmi husival
uzsonna: gyümölcs sajttal, joghurt gyümölcslével, hideg gyümileves vagy ilyesmi (lényeg, hogy legyen benne gyümölcs)
vacsi: tejpép

A heti 15dkg hízás nem kevés ebben a korban már, mert sokat lemozognak általában.

Nincsen valakinek olyan muffin receptje, amit a picik is ehetnek már?

íyyyyyYÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
Ezt Annácska írta Nektek! :lol:

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Roberta
Épp az imént nézegettem Stahl Judit oldalát. Ott találtam egy muffin receptet, csak ez répás... :shock:

Itt a link:
http://www.stahl.hu/index.nof?o=0&nyelv ... ceptid=100
szilbee
 
 


De hülye vagyok... :shock: Nem is biztos, hogy babák ehetik... :oops: :oops: Bocsika! :oops:
szilbee
 
 


sziasztok!


Vanessza 11 hónapos adatai:
Súly: 9580 g.
Hossz: 75 cm.
Fejkörfogat: 44,5 cm.
Fogak száma: 4 db.
Mozgás: rengeteget mászik, feláll, oldalazva lépked
Étkezés: 6-kor szopi, 10-kor szopi+vajas kenyér felvágottal, 12-kor fözelék (hús nélkül)+szopi, 16-kor gyümölcs, 19-kor fözelék+szopi, 22-kor szopi
Bár ez most kezd felborulni!
Érzelmi fejlödése: mindenkivel haverkodik, ö kezdeményez, integet, de kezdödik a hiszti! :cry:

Köszönöm, hogy megírtátok a Ti étkezéseiteket.

Flocika!
Néztem a Fokuszt, nagyon édes kislány. Örülök, hogy egészséges, és minden rendben van vele.

Van mégegy kérdésem: volt már valaki néhány napot távol a gyermekétöl? Minyu, te írtad, hogy a hétvégén 3 napra elmentek Nándi nélkül. Mi még szopizunk napi 5-ször. Nem tudom, hogy bírna ki 4 napot nélkülem szeptemberben. Muszály lenne elmennem.

Puszi

Kép
patrisa
 
 


Kép [/img]
csucsu74
 
 


Bocsi, a szöveg lemaradt!

Pár kép Annámról! Kép [ Kép [/quote]
csucsu74
 
 


Bocsi az egyik kép kétszer ment el!
Ezt szerettem volna még:

Kép

[quote]P írta:HPBB kód:
Kép
csucsu74
 
 


Hello!

Hú,de sokat írtatok, és mi minden történt!

Utólag boldog szülinapot Reginek és Máténak! Megnéztem ám minden képet a korábbi szülinaposokról is! Hát ez a Regi, sztem totál hasonlít rád Rayo! Bizti örökbefogadás volt :) ? Nagyon szép kislány!

Ana, persze,hogy mindannyian várunk reakciókat, én is megnéztem még azon frissiben a képeiteket, a tiédet is Hrk! Úgy láttam , mindenkinek jól sikerült szülinapi bulija volt!

Rayo, Csongi nem tom balkezes lesz-e, hol egyik,hol másik kezét használja, de a képen a kanalazás az megtévesztő, mert azt csak elcsente az asztalról, amúgy ő a szabad jobb kezével evett...nem használ még kanalat...csak szétkenésre :D

Ja, igen és Csongi is ELINDULT. És a motorját is egyre gyorsabban hajtja. Én pedig szomorkodom egy kicsit, amellett,hogy persze örülünk a fejlődésének, de ez azt jelenti ugye, hogy véget ért a bébikor...már nem mászik édes kiskutyásan szájában hordozgatva valamit. Már olyan kisfiús. Elmúlt egy korszak, ez az egyéves szülinapon még nem tudatosult még bennem, de most igen. Most már úgy megy ,mint a felnőttek. Persze totyogósan édesen, de mégis teljesen függőlegesben. Maholnap kirepül a fiókánk.

Annamari, küldenél nekem 4 db Libero figurát? (Laktoherbem nincs már több, mint elküldtem neked....) Hú egyébként nem unod még mindig ezt a teát? Persze mindent a tejcsiért. Jó nyaralást Erdélyben!

Ja igen, és nekem most jött meg... Azzal függhet össze,hogy Csongi többet eszik mostanában.

Üdv:

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Na, újraolvastam pár dolgot,hogy jobben képben legyek.

Tündérke, sajnálom a pöttyösödést, meg a szülinapi bulit, hogy nem sikerült jól, de nem is ez a lényeg sztem. Mi amikor a szülinapon ünnepeltünk a családdal, délelőtt az átlagnál jóval kevesebb figyelmet kapott Csongi. Sajnáltam is szegényt,hogy kiért is van akkor ez az ünneplés??? Csak takarítottunk, meg főztünk... Aztán a születésnap napján ezért ügyeltem rá, hogy a takarítás,főzés, vendégsereg kimaradjon, és csak FIGYELEM legyen. Ők a többiből még nem sok mindent értenek.

Én még mindig nem tudok étrendet írni, mert szopi szopi szopi van éjjel-nappal változatlanul számolatlanul, aztán amikor gyümit eszünk mi, akkor ő is, rengeteg meggyet, cseresznyét, sárga- és görögdinnyét, őszibarackot megeszik, meg az ebédemből kap husit, a többi nem érdekli. Ja, és kenyeret, kiflit ,zsemlét mindig kunyerál, amikor csak bevásárolunk, és otthon is,ha a szeme elé kerül.

Patrisa, Csongi sem gyarapodott 10-11 hósan, csak 8 dekát havonta. De most újra meglódult a sok gyümitől. Vanessza súlya is kb.annyi,mint Csongié volt 11 hósan, pedig ő kislány, és ők ugye kisebbek szoktak lenni. Sztem ne aggódj, szép értékei vannak.

Amúgy alig jutok géphez mostanában, mert hétvégén is 4tagú család volt a vendégünk. Csongi nagyon csípte a kiscsajokat :D , meg általában minden babát imád. Viszont ha nyűgös, fáradt, csak kapaszkodik rám, csak olyan dolgokkal akar játszani, amihez fel kell emelnem (kaputelefon, redőny), sajna ilyen napja is sok van mostanában. Meg én is nyűgös vagyok már nagyon: mikor fogja már átaludni az éjszakát???? Óránként, másfél óránkét szopizik, mindig,a mikor jobb oldaláról a balra fordul, meg ilyesmi...eléggé kimerült vagyok már.

Véleményem szerint szoptatási időszakban még nem szabad több napra magára ill.másra hagyni a babát. Még egy napra sem. Zavart okoz a kötődésben, az anyától való elszakítottság oka lehet későbbi pszichés zavaroknak, pl. borderline szindrómásoknál kimutatták. Nekik még 1 nap is hosszú....

Üdv:

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann!

Küldenél egy címet ahová postázhatom?
A laktoherbtől néha már hányingerem van :) A dokinénink szerint abba is hagyhatom, mert nem attól van tejem, hanem a rendszeres szoptatástó l:) Na, de olyankor legalább elég folyadékot fogyasztok. Ebben a kánikulában is képes vagyok semmit nem inni egész nap és csodálkozom, ha kevesebb a tejcsi.

Tündérke!

Te is küldj címet légyszi! Laktoherb jöhet, csak símán tedd bele egy borítékba, a dobozt nem iszom meg :) Csak az a kérésem, hogy ma vagy holnap add fel, mert hétvégén valószínűleg elutazunk és nem tudom üríteni a postámat. Vagy várhatsz vele amíg visszajövünk. Az kb augusztus közepe.

Patrisa!
Azén gyerekeim 15 hós mázsáláson voltak akkorák, mint a tied 11 hósan. Aggódalomra semmi ok, ha 5g gyarapodás van, már az is jó. Lényeg, hogy fogyás ne legyen. Nálunk is volt olyan hónap, hogy csak 80 grammot nőttek, aztán a következőben 400-at, szóval nyugi.

Én is azt mondom, szopis baba mellől nem lehet elmenni egy napra sem. Még egy szopit csak ki lehet hagyni, no de többet?
Búcsút lehet inteni a tejcsinek, ha annyi idő kimarad.

Na pussz, majd még jövök.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Jaj, de jó képek!!!

Patrisa,
Én sem mennék el a helyedben :( Bár lehet, hogy szeptemberre elválasztja magát a kisasszony... Tudom, hogy Zalán nem bírná ki. Szerintem ő nem szokna le a szopiról, csak hisztis és dühös lenne rám.
Szerintem sem aggódj a gyarapodás miatt, a lényeg, hogy ne fogyjon.

Mi tegnap este megjártuk az ügyeletet :( Zalán akkorát hányt, majd utána nem sokkal még egyet, plusz 38.3 volt a láza. A dokinéni azt mondta, még egy hányás, és irány a kórház. Szerencsére semmi azóta, a kúp meg lehozta a lázat. Úgy sajnáltam szegényt, délután 3 óta volt neki 37.9, de azt még nem csillapítottam, hadd dolgozzon a kis szervezete. És én is elkaptam, csak nem hánytam (még). Tökjó folyamatos hőemelkedéssel és fejfájással ellátni a gyereket...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Patrisa
Gyönyörű a kislányod! Nagyon kis formás. Nekem fel sem tűnt, hogy gond lehet a súlyával! :shock: :D

Levente akkor evett kevesebbet, mikor jött a foga. Szerintem se aggódj a súlya miatt, szerintem pont jó kondiban van. :D

Rita
Átérzem a helyzeted! :( Én is elkaptam Leventétől egyszer egy hasonlót. Neki a pocakra ment a vírus, nekem meg a gyomromra. Ádámnak haza kellett jönnie, mert olyan rosszul voltam, hogy nem tudtam Leventét ellátni. :( Szerencsére csak pár napig tartott, de az maga volt a pokol. Állandó hányingerrel szoptattam, úgy hogy közben mellettem ott volt a lavór. Közben persze rázott a hideg... :? Kitartást! Ha úgy érzed rosszabbul vagy! Azonnal hívj segítséget magad mellé!!!!
szilbee
 
 


Patrisa
Bocsi! Már megint keverek kavarok! Nézd el nekem! Kicsit kimerült vagyok... :oops: Ez nem az én hetem...
szilbee
 
 


Hali Mindenkinek!

A Babanet fotóalbumba tettem fel fotókat a Vanessza Patrícia mappába. Nézzétek meg, ha érdekel! :lol:

Nem is értem, hogy miért aggódok a kevés hízás miatt. Eddig nem volt semmi bajom, de a doktornö telebeszélte a fejem. Szerinte ez nagyon kevés. Az ö véleménye szerint egész nap etetnem kéne. Mondjuk ö igencsak túlsúllyal küzd. Ja, és gasztroenterológus. De az nem volt gond, amikor havonta 1 kilókat hízott?! Na, de meg is nyugtattatok. Eszik amennyit akar. Amíg szopik, nincs gond.

A szopi mindennél fontosabb! Ha szeptemberben még szopizni fog (amit nagyon remélek), akkor inkább nem megyek el. Nem szeretném, hogy miattam legyen vége.

Rita!
Jobbulást nektek! Gyógyuljatok meg gyorsan!!!

Most megyünk ebédelni.
Sziasztok!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Tiszta nátha vagyok gyermekemmel együtt. Csak úgy folyik az orrunk! Most mondjátok meg! Milánka ráadásul hülyét kap a porszívó hangjától. Most vennék egy elektromos orrszívót. Meg ugye ha jön a kettedik babóca, annak is kéne .
Szóval várom a véleményeiteket. Jó-e a Pesztonka elektromos orrszívó, ami az elektromos mellszívóhoz van. Illetve melyik mellszívó jött be nektek, mert ugye az is kellene majd, ugyanis az enyémet eladtam.

Nálunk szinte csak a gyümi, joghurt megy ebben a melegben. No meg a folyadék. Apa 2 hete itthon van szabin, talán holnap eljutunk strandra is, mert mindig behívják dolgozni!

A héten elintéztem a labort, belgyógyászt. Jó a laborom, de mégis olyan szédi a fejem! Milánka nagy kópé, huncutkodik egész nap.

bockbrigi
 
 


Sziasztok

Képek gyönyörűek :lol:
Bocsi hogy nem írok külön mindenkinek.

Rólunk: anyósomat 18-án műtik, szorítsatok hogy műthető legyen a daganat.
19-től Pesten leszünk úgy kb 1 hétig, ha valakinek van kedve velünk találkozni, szóljon. Anyuméknál is netközelben leszek. Anyósomhoz a kórházba csak délután megyek, mikor a szüleim már hazaérnek a munkából.
Oli megint véreset pisilt. Holnap megyünk nephrológushoz. Szerintem a nagyon magas lázzal van nála összefüggésben. Hétfőn 39.4 volt a láza (5 már levonva, a lázmérő 39,9-et mutatott)

Na most mennem is kell, mert Oli nyafog :lol:

Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Jaj, mennyi beteg babóca, anyóca! Gyógyuljatok meg gyorsan :!:

Patrisa :)
szerintem ha gyarapodik, az jó. Ebben a korban már sokat mozog, ráadásul itt a nagy meleg is, szerintem ne aggódj! :)
Viszont tényleg nem szabad hirtelen elválasztania szopis babát. Nálunk Nándi folyamatosan elválasztotta magát, igy 8 hó után ha akartam sem tudtam cicire tenni :( Mi ezért merünk elmenni ennyi napra, mert tudom, hogy a cici nem hiányzikneki. Azért remélem, én fogok neki hiányozni kicsit :wink: 8)

Ana :)
Nagyon fogok szoritani az anyósodnak!!! Küldöm a pozitiv energiákat: ++++++++++++++++
De annyit még el kell mondjak, hogy ha ö lélekben feladta, akkor vége a bulinak! Onnantól kezdve simán győz felette a rák! :oops: :cry: Biztassátok, muszáj küzdenie!!!

Na, szaladok tisztába tenni a fiatalurat.

pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Rita, jobbulást Nektek!

Brigi
én a porszívós orrszívóra esküszöm. Először kaptam kölcsön elektromosat, de az csak a teljesen vizeset szívta ki (bocsi a részletekért).
Mellszívót én alig használtam, mert nekem rengeteg tejem volt és kézzel is pillanatok alatt le tudtam fejni.

Marian, nálunk sem igazán lehet eldönteni, hogy Anna jobb vagy balkezes lesz-e. Egyenlőre mindkét kezével megcsinálja ugyanazokat a dolgokat. :P

Megjött az útlevele a kislánynak, tündéri lett a kép benne, de sajna elég sötét. :lol:

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Most nézem, hogy 2 napja képet cseréltem a centin, és most reagált a rendszer! :o

Teszek néhány képet, remélem, nem unjátok még :?

Kiütötte a reggeli
Kép

Segít rejtvényt fejteni
Kép

Tihanyban a strandon apával
Kép

Szívem csücskei :oops:
Kép

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Brigi!
Nekünk a porszívós orrszívó vált be, de túl sok tapasztalatom nincs benne. Szerencsére csak 1-szer kellett használnunk.
Melszívóból pedig az Avent elég jó. Én kézit használtam 8 hónapig. 260 liter tejet adtam le és még müködik. :wink:

Tényleg sok a beteg. Mi is köhögünk rendesen. De én az allergiától. Egyszer majd elmúlik!!!

Ana!
Anyósodnak szurkolunk! Majd számolj be az eredményröl!

Marian!
Még nem biztos, de lehet, hogy Vani-baby bal kezes lesz, mert többször nyúl a játékokért bal kézzel. Az apja is bal kezes, bár ez gondolom nem örökölhetö.

Kép
patrisa
 
 


Először is: SEGÍTSETEK, LÉCCI!!!!
Ma már 2 hasmenése volt :( A reggeli kaki mégcsak hígabb, viszont nemrég produkált egy kisebb hasmenést. Tegnap a doki azt mondta, ha hasmenés is lenne, akkor László. Viszont hányni azóta nem hányt, de nem is nagyon iszik, mondhatni semmit, csak szopi. Szilárdat egyáltalán nem evett. Most sikerült neki elaludni, láza sincs, hőemelkedés sem. Nem tudom mit csináljak, dokinénink szabin van, a helyettes biztos behívna, de csak békávézni tudnék, meg nem szeretném nyaggatni sem, ebben a melegben pláne.
Mit tegyek?

Brigi, Jobbulást nektek!
Mellszívóm mekem is Avent, és bevált. Kölcsönben van Pesztonka orrszívónk, összehasonlítva a porszívóssal, szinte semmit sem szív. Én nem vennék. Inkább sírjon közben, de kiszívod rendesen az orrát, vagy barátkoztasd őket össze :D Próbáld meg, hogy előveszed a porszívót, és hagyod őket játszani :P


Ana,
Szorítunk!!!!
Szegény Oli! Azóta jobban van?

Patrisa,
Jó hallani, hogy így gondolkodsz a szopiról :)

Roberta,
Jó a képek :D

Ja, és hogy tökéletes legyen a helyzet, bedurrant a derekam is, semmilyenpózban sem jó :twisted: Most egy kicsit az algopyrin segít, de félek, hogy a helyzet fokozódik, az egész fenekem és a lábam fáj...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Jajj ne szabdkozzatok már, ha képet tesztek fel!! Én imádom nézegetni őket! :lol: :lol: Azt sem bánnám, ha baba-mamás képeket is tennétek fel.

Roberta
Én már korábban is láttam, hogy változott a kép a centiden. Nagyon édes Anna az összes képen, de nekem az alvós a kedvencem. :lol: :lol:

Hol lehet ilyen átlátszó cumit beszerezni? Leventének egyszer sikerült venni egyet, de azóta sem találok olyat.... :?

Júliusban ünneplitek Anna névnapját?

Ana
Még aznap meg tudják mondani, hogy rossz- vagy jóindulatú a daganat? vagy várni kell vele néhány napot?

Patrisa
Én úgy tudom, hogy a balkezesség öröklődik... de asszem a nagyszülök révén. De ebben nem vagyok biztos.

Vanessza haját vágjátok vagy magától ilyen rövid? Csak mert nálunk Leventének nem akar nőni a haja... Körülöttünk mindenki olyan hajasbaba, csak mi nem... :(
szilbee
 
 


Jajj ne szabdkozzatok már, ha képet tesztek fel!! Én imádom nézegetni őket! :lol: :lol: Azt sem bánnám, ha baba-mamás képeket is tennétek fel.

Roberta
Én már korábban is láttam, hogy változott a kép a centiden. Nagyon édes Anna az összes képen, de nekem az alvós a kedvencem. :lol: :lol:

Hol lehet ilyen átlátszó cumit beszerezni? Leventének egyszer sikerült venni egyet, de azóta sem találok olyat.... :?

Júliusban ünneplitek Anna névnapját?

Ana
Még aznap meg tudják mondani, hogy rossz- vagy jóindulatú a daganat? vagy várni kell vele néhány napot?

Patrisa
Én úgy tudom, hogy a balkezesség öröklődik... de asszem a nagyszülök révén. De ebben nem vagyok biztos.

Vanessza haját vágjátok vagy magától ilyen rövid? Csak mert nálunk Leventének nem akar nőni a haja... Körülöttünk mindenki olyan hajasbaba, csak mi nem... :(
szilbee
 
 


Rita :)
Kapott valamilyen antibiotikumot? Mert attól is lehet hasmenése. Ha beviszitek a Lászlóba, ott -ilyen elözmények mellett- tuti benntartják, erre készüljetek fel. Nem tudom, mit tennék. Ha felébred, próbáld itatni. Én paramami vagyok, ugyhogy mi valszeg bemennénk a kórházba... :roll: De várj egy kicsit, hátha ébredés után jobb lesz az állapota és talán mire elindulnátok a forróság is mérséklödik.
Irj majd, hogy mire döntöttél!

Pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?