Új privát üzeneted érkezett!

Doren:az előbb nem láttalak.Te is ügyes vagy!!!!!!!!Én is levest főztem,meg mire jön apa csinálok rakott krumplit.

Tudom hogy sokan olvasó üzemmódban vannak csak,de olyan jó lenne ha tennétek fel legalább képeket!!!Lécci-lécci-lécci

Pl.Szilvi:Te ezer éve nem raktál fel Reniről!!!

Meg sorolhatnám a sok nevet,megnéztem a táblát,képtelenség felsorolni,de mindenkinek szól!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, csatlakozom hozzád kép ügyben, és megjegyzem, egy csomóan nagyon el is tűntek! Pl. Blackrose, Pannamari, Szőkemelinda, Kari stb. stb. Hol vagytok lányok???
Ez a cumis kép mikor készült? Nagyon édi a kiscsaj! :)

Norwell, már te is biztosan otthon vagy! Néztem a táblában, a lányaink között mindössze 1 cm és 20 gramm különbség van, már ami a születési méretüket illeti! :lol:

Ja, azért tudok írni megint, mert Nórit mellre tettem, altatás címén... :oops:
hello
 
 


LÁNYOK, ÚJABB KÖRKÉRDÉST INTÉZEK HOZZÁTOK:

KI MILYEN PELUST HASZNÁL?

Jó lenne megosztani a tapasztalatokat! Nekem még nem sikerült megtalálnom az ideális pelust Nóri számára: az egyik ezért rossz, a másik meg azért (eddig Pampers 3-6 kg és Babylove 2-5 ill. 3-6 kg-ost próbáltunk). És észrevettem (Pisti után), hogy Nórinál ez a dolog is máshogy működik, ami eddig Pistinél jó volt, az nála nem! Doren, Blackrose, mit gondoltok?
hello
 
 

 
 

Hello:én próbáltam pamperst,baby love-ot,liberót és huggiest,abből kiütéses győzelemmel nyert a HUGGIES!!!
Drágább de nagyon jó.

Leirom a popsitörlős tapasztalatomat is:a pamperst lehet legjobban kiszedni,a johnsonossal lehet legjobban tisztitani,és a huggies a legvastagabb. :D :D :D ezekből kéne gyúrni egyet

Megjegyzem én is akkkor gépezek mikor szopizunk,úgyhogy :oops: :oops: :oops: meg amikor alszik :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 



De tényleg már csajok hun vagytok?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ugye nem akarjátok hogy velem legyen tele az oldal?

Hello:köszi,már nem is tudom,én állandóan fotózom a csajszit,több száz db kép van a gépen :D :D
Tök jó hogy tudsz irni.

Pogi,Ex,Marcy,Mári,Encus,Csibemanó,Satuk,Norwell,Szilvi,-jujj ha avkit kihagytam ezer bocsi :oops: :oops: -legalább Ti mint magok irjatok már

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Én vagyok! :D

Pilchard unatkozik ;) :D

Hello: mi Liberózunk, eddig bevált. Pisi néha kifolyik a derekánál, de csak ha már több mint 4-5 órát volt rajta. Próbáltuk a Pamperst de az nekem valahogy túl műanyag volt meg mintha büdibb is lenne...
Popsitörlőt mindenki használ? Mi igen, de csakis lustaságból, mert a védőnő szerint jobb lenne nem használni. Dehát annyira strapás levakarni a kakát vizes vattával....

pogacsa
 
 


Pilchard!!!!!!:)

Én itt vagyok,de nem tudok mit írni!!!:)De itt vagyok!!!
Drukkolok az oltáson,minden ok legyen,Ameli ügyes csajszi!!!:)

Doren!Köszönöm!!!!Szerintem is fontos a renszer,de mindenki úgy csinálja ahogyan neki jó!:)

Pusszantás!!!:)
Ja Reni egész nap üvölt!Talán a tegnapi bableves?
Nem bírtam ellenállni!:)

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

PotterÁgi: A hétvégén volt Balatonon, a jövő héten biztos nem lesz szabin. Nem engedem el! :lol: Tehát elvileg bentvan. A babával nemtom mikor kell kontrollra menni. Már sajna nem emlékszem, viszont azt tudom, hogy három éve még úgy volt, hogy mielőtt elhagytuk a kórházat, beírtak egy naptárba, hogy mikor kell visszajönnünk kontrollra. Húú, azért annyira nem szeretnék gyorsan megszülni, hogy már külön érkezzünk a kórházba. Azért az elég kemény lehetett.

Pelus, már írtam ugyan, de nálunk először a Libero volt a nyerő, aztán használtunk Pamperst is, végül Tescost, nekünk mindegyik jó volt. Nem azért váltottunk mert valamelyik nem jött volna be, csak a Pampersnek jobb volt a mintája, a Tescos pedig jóval olcsóbb volt.

Pil, a Kistigris még mindig nagyon gyönyörű.

Csibemanó, hát ez tényleg nagyon kemény lehetett, és hogy még mindig szenvedsz az utóhatásoktól. Nagyon sajnálom, de a baba tényleg nagyon jól sikerült. :lol: Reméljük hamarosan rendbejössz.

Nekem is sokan hiányoznak, Encus, Kisvirág???? Merre vagytok

Edit
kanyin
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Úgy látom Ex kissé összekutyulta a dolgokat.

Én szültem meg 06.28-án 14.48-kor Kende babámat :-)
3080 gramm és 53 cm. Tegnap jöttünk haza a kórázból. (Schöfiből)

Sajna a páromnak sok volt ez a pár nap és nem tudott jelentkezni.

Most csak ennyi, de még jövök!!!!!

Puszika
Ja és egy kép:

Kép
kisvirág_30
 
 


szia, Kisvirág!
Hát az biza előfordul néha h az ember hibázik, de csak azok tudnak hibázni akik dolgoznak is! ;)
Nagyon gratulálok a babádhoz, nagyon kis édi! Milyen volt a Schöpfi? Majdnem odakerültem én is. Hogy bírod a kezdeti gyűrődést? Írsz szüléssztorit?

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Pogi: köszi a gratot :-)
A Schöfi nem volt valami fényes, de azért annyira rossz sem volt.
Majd írom a storyt is, de a nagylegény már ébredezik.
Ja a tegnap éjszakánk borzalmas volt. Nincs még elég tejcsim és így eléggé nyügisek vagyunk.

Csibemanó: Nagy gratula Leventéhez. A szülési élményed :( Ennél csak jobb dolgok jöhetnek. Drukk nektek!!!

Ja és Exre egyáltalán nem haragszom a tévedésért :wink: Csak jót mosolyogtam az egészen :lol:

De hol van Norwell??????????????

Kisvirág
kisvirág_30
 
 


Mi Liberot használunk, bejön.
Popsitörlőkendő mindegy, párom már vett mindenfélét, amit lelt. :) A Niveaban az volt a jó, hogy sok rajta a flyadék, könnyebb a tapadósabb trutyikat leszedni, de asszem a legdrágább is...

Kanyin,
most vettem észre, hogy Peti zárójelentése 2 oldalas, és a túloldalon rajta van az időpont, hogy mikor kell visszamenni. :oops: :)
potter_76
 
 


Üdv!
Potter, nálunk csak annyi van, hogy hathetesen kell vinni a gyerkőcöt a gyerekklinika sebészetére csípőszűrésre.
Kisvirág, hát így jár az, aki nem nézi meg, hogy kitől jött az üzi. :D Az zavart meg, hogy Norwelléknél is Kende lesz... A táblát kijavítottam, a hét közepe után teszek fel frisset, most Peti-készenlétben vagyok az alábbi miatt...
Peti ma iszonyatosan nyugtalan. Máskor mindig bealszik a cumival, ami aztán kiesik a szájából...és ő alszik tovább. Most meg kiesik a szájából, és rögtön moci van.
Szilvi, a te módszered nekem katonás. Én rájöttem, hogy Peti mégse hisztizik, az utóbbi időben elég fájdalmasan sírdogál szegényke, van amikor sehogy se jó neki...
Pelenka: nálunk most lila zacsis tescos van. Ami még jó volt, az a Libero New born (de ezt már kinőttük), és a Huggies. Ami nem jött be nekünk: Pampers (pelenka kiütéseink lettek..., amik még mindig nem múltak el teljesen, pedig van rá kencénk). Popsitörlő: ami nem jött be az a Baby Bruin, ebből még a közepes is vékony... Egyébként használtunk eddig Gabit, és most Pennyset, ezekkel nincs gond, és szvsz a tesco gazdaságos is elég vastag.
Hello, nagyon édes a lánykád.
Íme a fogszabályzós cumi hirtelen fényképe:
Kép
És egy friss kép, avagy hogyan altatja öcsém az unokaöccsét. :D
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy nem jelentkzem, csak annyi felé rohanunk, hogy off.. :) most éppen anyuméknál, itt legalább van net, de holnaptól megyünk balatonra vissza, ott nem nagyon lesz, tehát nem bunkó vagyok, csak .. értitek..
Ex! milyenek a pelenka kiütések? MErt Olivérnek is Pampers pelusa van, és pöttyös lett a feneke.. de a doktornő azt mondta, hogy valami gombás dolog, ami a szájából indult el, és adott rá canesten krémes popsikrémet.. Egyébként a pampers nagyon bevállt, most nem használunk popsitörlőt, hanem vízben mosom a fenekét, de egyébként johnson aloe-s törlőt használunk.. csak most semmit sem ajánlanak..
Olivér szokott rottyantani, de eddig semmi sem ugrott ki belőle.. :) kop-kop..
Olivér megint úúúúúúúgy bealudt.. olyan édes.. lassan már 7 hetes lesz.. ezerrel rohan az idő.
Adok egy képet, most is kb. így alszik a kiscsávó.. angyal.. :)

Kép nyugiban

Puszi mindenkinek, és GRATULA A MOST SZÜLŐKNEK!!!

Ja, mikor lesz végleges szeme színe a babáknak, nem tudjátok????

satuk
 
 


sziasztok!
Ari vagy Pil! Itt vagyok már, csak most nehéz, mert férj szabin van-ő erre a hétre várja babut :D - és hát szakmai ártalom, de alig jutok ide-most is türelmetlenkedik :D
Keresztelő: épp azon filóztam, mikor ejtsük meg majd a keresztelőt, meddig kell várni-igaz, még meg sem született :D

Csibemanó:sajnálom a megpróbáltatásokat, de az eredmény... :D
Remélem hamarosan elmúlik az utóhatás és a rossz emlék és nem fogsz tovább szenvedni a pisivel. Belőlem pár napja esik ki a pisi :D , babó nagyon nyomizza arrafelé-néha azt hiszem, magzatvíz :D , mert az érzet utána jön :oops:

Hello: édes, édes, édes!!!!!!!!

És hát Kisvirág!
Nagyon- nagyon gratulálok!!!! Mindig lesem, mi van veletek! Nagyon szép a babótok!!! Úgy örülök! Egy kérdés: te nem véreztél az orvosi vizsgálat után, mikor már ki voltál nyílva? Elvileg ezért véreztem majd 3 napig!
Gondoltam jön is a baba, mert mensi érzés, rendszeres keményedés is volt, meg fejét tapintotta a doki, aztán még mindig egybe :D .hugi fel is jött pénteken, azért örülök, hogy potyára, vasárnap nem kapott jegyet, így a főnöke mondta, maradjon a héten...Így biztonságban érzem magam, lehet azért nem jön? Férj már nem bánná ha jönne az akció, de én még adnék magamnak magunknak 1-2 hetet. Pénteken leszünk 37!!!!! Olyan jó célegyenesben lenni!!!!
És olyan jó babázós sztorikat olvasni tőletek! Nemsokára mi is :D

Fotógépünk még nincs...nem könnyű venni - a bőség zavara, így vettem a gépünkbe filmet, ha netalán lekéssük...
Ma sokat mászkáltunk, elfáradtam, úgyhogy pihi!

Mári
mári
 
 


Üdv!
Mári, azért maradj még egyben egy ideig! Nekem a 39. hét után, minden másnap volt "vizsgálat", de Petit a végén úgy kellett belőlem kiimádkozni... :D
Satuk, szerintem a 2-3. hónapra már a végleges szín felé hajlik a bébik szeme. Mi ugye hathetesek leszünk, de anyós szerint Peti kék szemű marad...bár igaza lenne. :)
Pelenkakiütés: Petinél az ágyékánál jött ki, és olyan vízhólyagszerűnek tűnt, csak víz nem volt alatta...szóval inkább olyan, mint egy kiszúrt vízhólyag...remélem érthető. :roll:
Puszi.
Asszem mára ennyi voltam, Peti elvileg lassan ébred, pancsizunk, aztán etetés, és altatás...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Hát, úgy látom, ahányan vagyunk, annyiféle pelust és popsitörlőt használunk... Én pl. popsitörlőből a DM-eset használom, és azzal szerencsére teljesen meg vagyok elégedve. És még egy kapcsolódó kérdés: éjszaka ti pelenkáztok, vagy a választott pelenka kibírja reggelig is?

Kisvirág, gratulálok!!! Akkor Neked szólt az az üzim, hogy a gyermekeink teljesen egy súlycsoportban vannak! :lol: De tényleg, akkor hol van Norwell???????

Mári, addig örülj, amíg még egyben vagy, utána sokkal több lesz a tennivalód meg minden egyéb, mint most!! :wink:

Ex, Satuk, nagyon édesek a skacok!! :D

Megyek, mert Nóri ordít! Ma lesz méreckedés, mert 5 hetesek lettünk! :lol:
Majd írok eredményt!

Pusz, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Nem tüntem el, de elég nehéz mert napküzben egyedül vagyunk a babóval és apuka csak este 6-7 felé tud segíteni.
Mi jól vagyunk. Kicsilány szépen növekszik szerencsére, egyre kevesebbet fáj a pocija is, bár a nagy meleget kicsit nyügösen bírta. Fáradt vagyok de a mellgyulladás már szépen rendbejött, sőt a 6 hetes kontrollon is minden rendben volt szerencsére:-)

Ti hogy bírjátok a nagy meleget? és a babók?

Irigyellek Titeket Pogi és Pilchard,
hogy van időtük a neten lenni ennyit??? Alszik szépen és sokat a babótok?

Gratulálok Judit 78, és jó egészséget Neked és babónak is:-)

Kisvirág,
nagyon gratulálok Neked is és írd le milyennek láttad a korházat, szülést stb. nagyon érdekel ám:-)!!!!!

Nehéz egy kicsi babánál megtudni hogy éppen mit szeretne , de így hogy lassan 7 hetes már szerencsére egyre több mindent értünk.

Lenne egy-két kérdésem hozzátok:

Szerintetek babaúszásra és tornára mikortól szabad vagy érdemes vinni a babákat?

A BCG oltás elég dagadt lett de még nem fakadt ki vagy gyulladt, attól is lehet nyügosebb a baba vagy az nem fájhat vagy viszkedhet szerintetek neki?

Ortopédia, Hasi és koponya UH-n kívül szerintetek érdemes valamilyen vizsgálatoit kérni vagy ha nincs gond vagy örökletes betegség akkor felesleges?

Mindenkinek szép estét és jó egészséget kivánok:-)
Kari
kari
 
 


Sziasztok,

Hello, mi is a Liberonal kotottunk ki, de lehet, hogy azert is, mert a korhazban is azt adtak. Mast is probaltunk, mert tobbfelet vettem, pont azert, hogy kiprobaljuk, de nekunk meg nincs ugye nagy tapasztalatunk...

Nekem is van egy korkerdesem: szerintetek mikortol, es milyen jatekot erdemes venni a babanak? Szerdan leszunk 3 hetesek, es eleg sokat nezgelodik bele a vilagba, amikor a vallamon van(ahelyett, hogy bofizne! A ketto nem megy egyutt :-( )
Csorgo? Jatszoszonyeg? Plussjatekok??????
Elso babaskent nincs semmi tapasztalatom, es a csaladunkban O az elso kisbaba....

Koszi a valaszokat, udv: Macsek
macsek7
 
 


Sziasztok csajok!!

Köszönöm, hogy hiányoltatok. Az utobbi néhány napban még olvasni sem nagyon olvastam, mert zajlik az élet. Minden szabad időmet férjemmel töltöm tanulással. Holnap lesz az államvizsgája. Amint egy kicsit rendeződnek a dolgok ígérem rendszeresebb leszek. Puszi mindenkinek

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Üdv!
Enci, Bélának mennek a drukkok! Egy egész szerelvénnyel neki a holnapi napra!
Macsek, Petinek van egy csörgője, amire az van írva, hogy 3 hós kortól ajánlott. Talán a legegyszerűbb ilyenkor még a zenélő forgó...persze ez helyhez kötött.
Kari, Peti BCG oltása is elég "csúnya". Konkrétumot nem tudok, de holnap jön a védőnő, és megkérdzem, hogy okozhat-e ez tüneteket...nekem is eszembe jutott ugyanis.
Babaúszás: én úgy tudom, hogy 3 hónapos kortól lehet vinni a babákat.
Szűrések: szerintem elég annyi, amit írtál...persze döntsön az anyai szíved!
Hello, én általában átpelenkázom Petit minden etetés előtt, kivéve, ha szinte üres a pelusa. Szóval vagy kap új pelust vagy nem...kisdolog kérdése...mivel a napi nagydolgát a 7-es vagy 10-es etetésnél intézi el. :D
Na, mára tényleg ennyi voltam.
Pusz. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A mi kisbabánk ugyan még nem született meg, de már Én is vettem Libero Baby 3-6 kg pelenkát és Pampers sensitive popsitörlőkendőt :) .
Remélem nem kell csalódni, de nyilván mi is majd próbálgatunk.

Pil: a baba kuckójáról akkor szeretnék képet feltenni, amikor már a kisszekrény is elkészül, akkor lesz teljes a kép, de amint meglesz a babakocsi azt már mellékelem is :lol: .

Kisvirág: gratulálok Kende babához, gyönyörű édes kis baba :) :), ráadásul ideális a mérete is :) .

Satuk: hihetetlen aranyos a kisfiad :lol: . Elfogult vagyok, hiszen nekünk is kisfiúnk lesz :lol: :lol: :lol: .

Macsek: készségfejlesztéshez ajánlok egy linket, ahol hónapról-hónapra végig lehet követni, hogy mivel lehet a legjobban fejleszteni a babát 1 éves korig bezárólag:
http://www.bebilap.hu/elso_ev/elso_ev.htm

A http://www.bebilap.hu/ címen további érdekességeket olvasgathatsz.

Mári: kitartás :) , szerintem kihúzod a végéig.

Encus: jelentkezz, ha időd engedi, férjednek azt kívánom, hogy kellemes emlék legyen neki az államvizsga, amikor majd visszagondol rá :) .

Pogi: ugyan Én most vettem popsitörlő kendőt, de azt is hallottam, hogy a legjobb, ha a csap alá tartjuk a baba popsiját és langyos vízzel mossuk le. Nem tudom, hogy lesz-e energiám majd, de lehet, hogy kipróbálom. Persze majd ha megszületik a babi és nem győz a lustaság... :lol: .

Szép estét mindenkinek!

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


Sziasztok!


Na, szép, engem senki nem hiányol, mindegy, nesze nektek akkor is írok.
Macsek: Szerintem még bőven ráérsz játékokat venni. Asszem három hónapos kortól szoktak elkezezdeni fogni, csörgőre gondolva. Ami jó lehet az az ágy fölé tehető színes dolgok. Bár nálunk csak hason alvás megy...
Már nem tudom ki kérdezte, de mi jártunk babaúszásra a Mátéval 3 hónapostól lehetett menni. Szerette nagyon, majdnem 1 éves koráig mentünk.
Találkozó ügyben, még mindig a Trófea? Én szívesen mennék, csak le kéne passzolnom a nagyobbikat, mert péntekre esne ugye?
Képzeljétek mi aug. elejére kaptunk ídőpontot csípőszűrésre, jó fejek, mindenki nyaral.
Kérdés: van valakinek hordozókendője? Na, nekem van, de nem szereti a Noémi, sír benne, pedig jó lenne, ha rájönne, hogy jó dolog az "anyján lógni".
Megyek, leteszem magam, ma fél órát sikerült aludnom napközben.
colett77
 
 


Pilchard, sikerrel jártál, hogy beindult mindenki :D

Gergő zárójelentésén semmiféle visszahívás nincs, nem is voltunk... de gondolom ha menni kéne, arról tudna a gyerekorvos, neeeem???

Hello, én pelenkázok éjjel is, különben kifolyik a pisi.

Kari, Bogyesz a mostanában állandóan éhes-szomjas, így megtanultam szopi közben gépelni ;). A kis seggét a billentyűzettartó fogja, bal kézzel támasztom a fejét, jobb kezem szabad. De a másik cicin nem megy így még, van hova fejlődni... :D :D :D
Babaúszást az úszásoktatók nagyon ellenjavallják, mert olyan reflexeket rögzít (felcsapott fej, ujjak terpesztenek, stb) amik később alaposan megnehezítik az úszástanulást. Kivéve, ha olyan helyre viszed, ahol fokozatosan átmegy a dolog úszásoktatásba.
A mi BCG-nk jó ronda, de nem úgy tűnik, h zavarná.

MAcsek: bármit ami zörög vagy színes vagy mindkettő. :D

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan annyit, hogy ma voltunk az első CTG-n!! Nekem nagyon nagy élmény volt :D Végig fülig ért a szám :D

Holnap majd visszaolvasok...


zsu 36+3
zsu11
 
 


Marcy, Gergő minden létező lehetőséget megragad, amit pelenka nélkül tölt, a pisikakira, szóval én inkább nem szaladgálok át a fürdibe a babaszobából :D. Ma pl totál összepisilte Ákost, a szőnyeget, a komódot, mindent ami azon volt, plusz a pelenkázót, mindezt egyetlen pisivel... (vicces volt :D)

Colett, utólag ér hiányolni? :D Nagyobbikod tanul már úszni? megy neki? Mi is augban megyünk csípőszűrni. Szerintem nagyon későn. Dehát csak jobban tudják mint én...

pogacsa
 
 


sziasztok!!

Kisvirág:Nagyon gratulálok ,édes ez a kép,alig született meg és már az ujja a szájában!!

Sztem Norwell szült vagy szül,mert ha olvas biztos teagált volna erre a vicces félreértésre!!

Ex:mondd az öcsédnek hogy majd 15 kilóan is ringassa a kis seggét!!! :D :D :D úgy látom kezd kerekedni Peti baba.

Satuk:Olivér is nagyon cuki,imádom mikor igy alszanak,a védőnőm azt mondt akkor teszik igy szét a kezüket ha kiheverték a szülési traumát.

Szilvikém egyem a kis szivedet,ha nincs mondanivalód tegyél képeket a kis Renikéről,az mindennél beszédesebb.

Marcy:ok,akkor kivárom a képeket :) Legyen erőd mosogatni a popsiját,bevallom nekem nem szimpi,mert szobában pelenkázok,ide-oda hurcoljam,hát én már csak ilyen kis kényelmes vagyok.
Hello:nekem kibirja ,bár éjszaka nem nagyon kakál,a pisi még nem folyt ki .mondjuk jó duci lesz a zselé benne reggelre. :)

Encus:szurkolunk Bélának!!!Csak ügyesen!!!

Amelinek tele van gennyel az oltás helye,már többször kifolyt,de még mindig visszajön.

Én sokszor szopi közben irok,vagy ha alszik,közben eszek,összeirom mit kell venni stb..szóval mindent eggyütt.
Az előbb pl.csináltam közben a szaporitó fejést is. :)

Macsek:mi zenélő forgóval kezdtük,most kapott játszószőnyeget,de sokszor az is elég neki ha beszélek vagy énekelek.Csak sokat beszélgess vele,mert akkor sokkal beszédesebb lesz ő is,ezt kisérletekkel-ez nem jó szó rá-igazolták is.

na puszika,megyek zuhanyozni és bebújok apa mellé :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Colett:csak annyi a titka hogy irj gyakrabban,rögtön hiányolni fogunk :D :D
amúgy szombatra esne,de kezdem feladni...........lehet lemondok az önként vállalt tisztségemről..........na még alszok rá egyet és megvitatom a dolgot a társammal-alias Pogival.

Zsu:tök jó,sztem is nagy élmény,örülök hogy örülsz!!

nem értem miért kell visszamenni a babával a szülészetre!!!világositsatok fel légyszi!!!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Elég nyűgös két napon vagyunk túl, azért nem is tudtam írni. Most épp alszik Nyuszika, remélem jó sokáig...
Tegnap voltunk kapocsszedésen, pénteken kell újra menni kötés cserére. Remélem az lesz az uccsó, mert már rámegy a gatyánk taxira. Hazafelé BKW-val jöttem, cipeltem a kis hátsóját a hordozóban, és majd meghaltam, annyira fárasztó volt, kb. egy óra az út. Meg őt is eléggé megviseli, tegnap egy óránál többet nem aludt napközban, végül este hétkor úgy beájult, hogy- Szilvi most biztosan megbotránkozna:) -, de nem keltettük fürdetni, ill. most csak mosdatni, és éjfélig aludt. Legalább kipihente magát végre, azóta egész jól elvan, alszik szépen.

Kanyin, tejszaporító tea: kerti kakukkfű, ánizsmag, majoranna, kecskerutafű, édesköménymag, kapormag, csalánlevél. Ezekből egy-egy evőkanállal kb. 2 l felforrt vízbe, állni hagyni, majd leszűrni.

Macsek, én nem vettem észre, hogy hasfájást okozott volna a tea Julcsikánál. Nekünk már vannak játékok a kiságyában, főleg olyanok, amiket nézegetni lehet, kihajtható, színesek. Nagyon szereti nézni őket elalvás előtt, meg van egy napocska, aminek csörgős anyagból van a füle, azt szokta gyürkélni. A védőnő ajánlotta, hogy adjak neki pelust, amit foghat, hozzábújhat, nekünk nagyon bejött, sokszor azt markolva alszik el.

Doren, először a Bethesdában voltunk, ott abban maradtunk, hogy 6 hónaposan megműtik, viszont csütörtök este kizáródott neki, így S.O.S. műtét volt, és a Madarász utcai volt az ügyeletes kórház. De nem bánom, itt nagyon szimpi orvosok voltak, és úgy tűnt, hogy eléggé értik a dolgukat.
Örülök, hogy bejött szopitea! :) Nekem most sajna elfogyott, és nem is kaptam az Árkádban (odáig tudok elmenni babakocsival), így majd hétvégén veszek otthon. Most rákényszerültem a Laktoherbre, de lepkefing ahhoz képest, amit eddig ittam! :)

Ex, szerintem neked is ki kellene próbálnod a csodateát! Nekem tök későn lett tejem, és nagyon kevés volt az elején, és azt mondom, hogy mindenkinek lehet teje, nincs 10%! :)
Olvastam, hogy teát adsz Petinek, én még eddig csak szoptattam, vagy tápi, azt mondták a kórházban is, hogy inkább felforralt babavizet adjunk, mert azt szokja meg a gyerek, és később sem fogja igényelni az édes löttyöket, amik rontják a fogait.
A kengerudat hol vetted, és mennyiért? Nekem is be kell szereznem egyet, talán azzal majd tudok közlekedni.

Szilvi, hát tényleg egy kicsit katonásnak tűnik a napotok! :) De biztos, hogy aki meg tudja szokni, annak nagyon jó. Nálunk szerintem ez nem jönne be, egyrészt mert nem bírom hallgatni ha sír, meg nem is ajánlatos neki, másrészt meg felkelteni se tudom, mikor jót alszik. Valahogy az jut eszembe, hogy jövök én ahhoz, hogy megzavarjam, mikor ő éppen aludni akar, meg úgy is jelzi majd, ha éhes. Egyébként némi rendszert már ő maga is kialakított, nagyjából ugyanabban az időpontokban eszik. De persze ez meg nálunk van, és tényleg az a lényeg, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb.
A tali nagyon jó ötlet! :) Amint túl leszünk ezen a kórházba járós mizérián, egyeztessünk majd!

Csibemanó, Kisvirág, Satuk, Ex, nagyon aranyosak a képek! :)

Kisvirág, akkor Neked nagy-nagy gratula Kendéhez, tök édes, ahogy bekapja a kis ujját! :)

Hello, azt mondták, hogy veleszületett sérve volt Julcsikának, nincs különösebb oka, a doki úgy viccelődött a férjemmel, hogy "elrontotta", mikor csinálta, de ők helyrehozták. :) Egyébként kötőszöveti gyengeség, meg valszeg a szervei gyorsabban fejlődtek, mint ahogy a hasfala bírta volna. De a későbbi életére semmilyen hatással nem lesz.
Én adok Infacolt, mert hasfájósnak tűnt, meg azért is kellett, hogy könnyebben tudjon kakilni, ha nehezen kakilt, kijött a sérve. Én könnyen a szájába tudom adni, bár néha kiköpi. Nem minden kajánál adom, csak ha tápszert kap, szerintem azt nehezebben emészti. Szerintem van is hatása, jókat púzik, meg nagyokat böfizik! :) Ráadásul nem gyógyszer, fizikai úton hat, nem káros.
Én Pampers pelust használok, eddig nem is próbáltam mást, nekem bejött. Jól beszívta a kakit az 1. méret, most már a 2-et használjuk ez is jó, elég jól átfogja, még sosem csorgott ki semmi. Pedig mi naponta többször, majdnem minden kaja után rottyantunk! :) Éjszaka akkor cserélem, ha szagminta alapján büdinek érzem. Éjjel 2-3 körül szopik, utána meg 6-kor, már kezdem megszokni, de az elején elég hulla voltam, sokszor elaludtam, míg a szopizott.
Popsitörlőből nekünk DM-es van, sesitive, se színe, se szaga, elég jó. Próbáltam már mást is, bevallom, én nem látok nagy különbségeket.

Azt hiszem, mindent sikerült leírnom, amit akartam, kicsit pakolászok még, kihasználom, hogy alszik.
Szép napot mindenkinek!

Andi + Julcsinyuszi

Ja, hogy csináljátok a vonalzót? Mármint hogy mindig megjelenik?
mézgombi
 
 


JÓ REGGELT MINDENKINEK!!!!!!!

Sikerült zárnom és kezdenem a napot.
vasaltam,mos a gép,Peti kapott kaját,én is reggeliztem,főzni nem kell,szóval minden szupi.
Péntek-szombat kezdődik a sütés a keresztelőre,hajjaj mi lesz itt.
Akár már eljegyzést is tarthatnánk :D :D :D Bár még vőlegényünk nincs,de most már figyelni fogom a kissrácokat,fiús anyukák vigyázzatok!! :D :D

Közben skypon beszélek Mézgombival,és valszeg mire ezt elküldöm ideér az üzije,igy még sem én nyitom a napot.Hát erről lemaradtam. :)

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Marcy, koszi a linkeket, nagyon szuper, valami ilyesmire gondoltam:)

Mezgombi, lehet, hogy en is kiprobalom a teareceptet. Egyenlore ne erzem ugy, hogy nagyon kellene, egy het alatt 270 grammot hizott!!! Azt hiszem nem kell nagyon aggodnom, hogy eleg-e a tejem. Az ugye normalis, hogy nem eszik ugyanolyan mennyisegeket minden nap? Van amikor tobbet, van amikor kevesebbet.

Most megyek pihenni, eleg zilalt reggelunk volt, 8-kor telefonalt a vedono, hogy akkor most jon, ezekutan szopi utan tisztabarakaskor miutan levettuk a pelust, akkor jott kaki, pisi, ezekutan atoltoztetes, es mire rendbe lett teve a gyermek, es azt hittem, hogy vegre magamra is jut par percem, beallitott a dokibacsi is. Ot csak holnapra vartam. Szoval jol elhuzodott a delelott.

Udv: Macsek
macsek7
 
 


Hello Anyukák, Kismamik!

1000 éve nem írtam nektek, sajnos megvolt rá az okom. :(
Már nem is nagyon tudom követni az eseményeket, de azt azért látom, hogy egy csomó baba megszületett, minden Anyukának gratulálok hozzájuk. :P
Nálunk a helyzet most már alakul, de néhány hete még nagyon nem volt kecsegtető. 32 hetesen elkezdtem vérezni be kellett mennem a kórházba. Csináltak ctg vizsgálatot, ami sajnos kimutatta, hogy fájásaim vannak. Aztán megvizsgált a doki, és mondta, hogy a méhszáj is kinyílt. Nem engedett haza, be kellett feküdnöm. 24 órán át infúziót kaptam, aztán gyógyszeres kezelés. Majdnem 1 hétig voltam bent, utána kikönyörögtem hogy hazajöhessek. A doki nem örült, de én tudom, hogy nekem sokkal jobb itthon. Természetesen szigorú fekvést írt elő a gyógyszerek mellé, ezért nem sok időt tölthetek a gép előtt.
Most már hogy betöltöttem a 34. hetet, kezdek kicsit megnyugodni. Holnap kell visszamennem az orvoshoz, kicsit félek, hogy mit fog mondani. Ha fekszem, gyakorlatilag minden rendben, de amint felkelek, akár csak pisilni,rögtön iszonyatosan bekeményedik a hasam. Ma vagyok 34+3, ha jól emlékszem, Pogi is valamikor ilyenkor szült, és Gergőke ahogy beleolvastam a hozzászólásokban, nagyon jól van, ezért most már sokkal nyugodtabb vagyok. De azért nagyon boldog lennék, ha még legalább 2 hetet kibírna bent a Kisasszony... Szorítsatok légyszi!
Adi! Rólad semmit nem találtam az utóbbi időben... :( Ugye Veletek minden rendben???? Adj életjelet :!:

Kép
Kép
banya1
 
 


Sziasztok!

A tegnapi CTG után, még beugrottam a munkahelyemre is összepakolni a cuccaimat...egy kicsit furcsa érzés volt. Tele lett a trabim csomagtartója :)

Most végeztem a takarítással, ment egyet a mosógép, vasaltam, és lassan ebédet kell csinálni....

Este szülőszobalátogatásra megyünk a férjemmel, kíváncsi vagyok :wink:

Pil, babás képe még nincs, de pocis fotót már rég raktam fel :D

Ja, mégsem... a múltkor sem én kicsinyítettem le, így meg túl nagyok :( :( :(

zsu 36+4[/img]
zsu11
 
 


Zsu és Mindenki:ha vki nem tud képet feltenni ,küldje el nekem ls felrakom.

Banya:hú,de jó hogy már minden ok,akkor szigorúan feküdj!!!!!Nem tudod megoldani a fekve gépezést?Akkor irhatnál sokszor.

Macsek:persze,nem esznek mindig ugyanannyit,mint ahogy mi sem.

Ezer dolgom van,már nem is várom annyira a vasárnapot,jön ez a sok ember,ajjaj,már kezdek parázni.A ház meg szanaszét,mikor lesz takaritás?Ja és még mindig nincs mit felvennem.Na közben elfogyott a levesem,igy megyek pakolni.
puszika

örülök hogy sokat irtatok tegnap.

Pogi:jól megnevettettél a :Pilchard unatkozik hozzászólásoddal.
jól esett,köszike! :D :D :D

A sok sütiről rakok majd képet nektek,hogy ne csak én zabáljak és hizzak,hanem Ti is megkivánjátok!!!!!!Hú de gonosz vagyok.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Banya, igen, pont 34+3-ra szültem! Mostmár tuti minden rendben lesz, legfeljebb ti is pár nappal tovább maradnátok a kh-ban, de legalább mindent alaposan elmondanak úgy... Az a lényeg, h 2 kiló fölött legyen a babó, mert az alatt nem adják haza. Drukkolok nektek!!!

Pilchard, bocsi :D:D:D:D

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az együttérzéseket. Most már úgy néz ki helyrejövök.

Nálunk még elég kuszák a napok, rendszer még nem nagyon van benne, egyedül az esti fürdetés az ami állandó időpontban van, a Réka fürdetése előtt.

A szopival hadilábon állunk, rájöttem, hogy szegénykém hiába szopizik nem tud olyan intenzíven szívni, így mindig elfáradt és elaludt a cicin, sőt nagyon sokáig cicizett (1 óra), én meg már kivoltam a fáradtságtól. Így most lefejem neki a tejcit, plusz pótlást kap, mert hiába vetettem be bármilyen praktikát nem sikerült a mennyiséget növelnem, nem tudom miért, de már nem is akarom idegesíteni magamat rajta. Iszom a Laktoherb teát, ittam más alkoholmentes sört is (pedig utálom), iszok folyadékot is, annyit mint a puputeve, és mégsem sikerül 40ml-nél többet két ciciből lefejni :cry:
Úgy látszik ez az én "sorsom" a lányomat sem tudtam szopiztatni (mondjuk ő nem is szopott, még a hajlandóság sem volt meg benne), a Levente legalább próbálkozik. Lehet, ha nagyobb és erősebb lesz, akkor sikerül majd.
Mert egyébként elég sokat fogytunk, 2610g volt a születési súlya és 2250g-mal adták haza, ami nagyon sok fogyás. Érdekes, mert nézték, hogy szopizik, sőt pótlást is engedélyeztem, mégis így jártunk, itthon jöttem rá, hogy kevés a vákuum a gyerekben
:shock: .
Na most ennyi, a pocakosoknak kitartást, a babázóknak pedig jó időt, ami végre megint itt van.

Üdv:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Csibemanó, nekem azt mondták, h mindig tegyem cicire mielőtt pótlást adok neki akár lefejt tejcit akár tápszert, mert csak úgy fog megerősödni a szopireflexe! Ne aggódj, majd nekiáll hízni, mi is sokat fogytuk a fuzi meg a gyomorszonda ellenére is, de itthon nagyon gyorsan egyenesbe jöttünk és mostmár a 4 kilót is túlléptük! Kitartás, szorítok!

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Látom, tényleg megkeveredtek egy kicsit a dolgok... :D

A lényeg: június 25-én, 11:55-kor megszületett Kende Kálmán nevű kisfiunk 3580 grammal és 52 centivel. Nem volt könnyű, de bármikor újracsinálnám... A kórházi tartózkodás sajnos kicsit hosszabbra sikeredett, mint szerettük volna, eljátszottuk ugyanis a "kínai figurát" :D , meg volt egy kis vér a székletében, erre kapott K-vitamint. Három napig infúzió és kékfény volt, meg kapott egy ötnapos antibiotikum-kúrát. Szegény gyereket már annyiszor szúrták meg... :cry: Én jobban sírtam, amikor megláttam a kis kezét, mint ő... A lényeg, hogy most már itthon vagyunk, ma jöhettünk haza, szopi megy, tejcsi van, most egyelőre szunya, mert apa olyan jól elringatta... :D
Visszaolvasni szerintem reménytelen vállalkozás, előre is bocsi érte, de jövök, amint tudok!!!

Puszilok minden mamát és babát!!!

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


Csibemanó:NE ADD FEL!!!!!!!!!!!

én aztán tényleg sokat küzdöttem,órákig szopiztunk hetekig,azt hittem igy lesz örökre,de az hogy nem tudsz fejni az nem jelent semmit,nekem se jön több le úgy,a babák sokkal erősebben szivnak mint a mellszivók..
És előbb mindig szopi után pótlás ahogy Pogi irta.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziaszok!
lassan megyünk anyuméktól, tehát valószínű nem leszek gépközelben..
Zsuuuuuuuuuuuuuuuu!! Jelentkezz be miélőtt elmegyünk, köszi..
Banya.. Sajnálom, pihizz, és kitartás..
Most viszont sírnak értem, puszi

satuk
 
 


Pilchard, teszek fel képeket, bár sajnálom, hogy csak ilyen minőségben tudok, ezek még mindig csak telcsis képek.
Ma jó hangulatában volt, fotóztam róla párat, szinte egész nap alszik.
Még jövök, de most én is követem a példáját. :)
Az első három kép ma készült, a másik kettő meg kb. két hete.
Íme a mi hajas bébibabink: :)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Norwell, most láttam meg! Hatalmas gratula Kende babához! :) És jó egészséget kívánok! A mi tortúránk után meg tudlak érteni, hogy téged jobban zavart a szurkálás, mint a kicsit...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Bizonyítékképpen gyorsan néhány kép:

Apa és fia első találkozása:
Kép

Nem imádnivaló már így egynaposan??? :D
Kép

Anya mellett: Kép

Majd még hozok képeket, most ennyire futotta... :)

Puszika!!!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Norwell, Mézgombi, nagyon szépek-aranyosak a babókák! Norwell, ha lesz időd, kérünk szüléstörit!! :)

Banya, jó hogy jelentkeztél! Pihenj sokat, de most már nagy gond tényleg nem lehet! Adi tényleg jó régen nem írt már, azt hittem, Te talán tudsz róla, de ezek szerint Te sem! :(

Tegnap este lemértem Nórit: 4200 gramm, 5 hetesen (3060-nal született). Azt hiszem, elégedett lehetek! :lol: Kizárólag anyatejet kapott eddig. Az imént kértem időpontot a 6 hetes csípő UH-ra: jövő péntekre kaptunk (júli. 14-ére). Reggel itt volt a védőnő is, mondta, hogy csütörtökön vigyem be megmutatni Nórit a dokinőnek. Minek??? Nem szeretem az ilyen ok nélküli vizsgálgatásokat. Majd ha problémánk lesz, beviszem. Addig meg csak ne nézegesse!!! :roll: Azért vagyok rá kissé mérges, mert mikor először kijött az újszülött babához, megcsinálta vele az átkaroló reflex-próbát, pedig direkt megkértem, hogy ne tegye! Ilyenkor jól mellécsap két kézzel, szegény kölyök meg teljesen összerezzen, és persze bőg... :( Nektek csináltak ilyet??? Pistinél is megcsinálta, ezért akartam most előre szólni neki, hogy ezúttal hanyagolja ha lehet, de nem... Imádja ezt csinálni úgy látszik. Pedig gondolom, tök fölösleges, mert a reflexeket már a kórházban is megnézik, nem neki kéne itt felfedeznie a spanyol viaszt... Meg én magam is láttam már vagy 100-szor a gyereknél, hogy működik, pl. fürdetésnél is, úgyhogy fölöslegesen jatssza itt az eszét. Na mindegy.

Na jó, szép napot nektek, jön vissza a kánikula! 8)

Üdv, Hello
hello
 
 


Üdv!
Na, csak előkerült a mi másik Kende babánk is! :D Norwell, hatalmas gratula! Nagyon szép haja lett...
Gombi, ahogy Csibemanó, én is már csak nem álltam fejen tejszaporítás ügyén... :( Ez van, de én se idegesítem magam. Ráadásul Petiben sincs vákum, vagyis lusti szopizni, vagy valamit rosszul csinálunk...passz.
Mézgombi, ha Peti nagyon bealudt, mi sem keltettük...igaz, ilyen csak a legelején fordult elő... A lányodnak még mindig nagyon nagy haja van...hogy csináltátok???
Kenguru: én anno a Rossmannban vettem, akkor 2000 Ft körül volt, nekem az tetszett meg benne, hogy ebben a későbbiekben "fordítva" is bele lehet tenni, szóval arccal előre.
Tea: sima édeskömény tea, semmi nincs benne! Így legalább pukizik. :D
Na, most ennyi, megnézem a gyereket. Fél háromkor evett, most próbálom bealtatni. Szegénykém nyügis, de talán már azért, mert tegnap nagyon nyugtalanul aludt, igaz, most se különb... :( Csöbörből vödör.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Banya, jó, hogy jelentkeztél. Pihengess, és minden OK lesz!
Hello, sajna ez egy kötelező vizsgálat. Igaz, nálunk a kórházban csinálják, Peti gyerekkórházi záróján rajta is van, hogy Moro-reflex kiváltható.
Csípőszűrés: mi holnap (pont hathetesen) visszük. Kíváncsi leszek, hogy fogja viselni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Gombi, hihetetlen h mennyi haja van! Nekem az utsó a kedvencem! :D

Norwell, ti sem panaszkodhattok, nagyon szépséges kis babócátok lett! :D

Hello, nem, nálunk nem tesztelték a Moro reflexet. Még csak az kéne. Bőven elég, ha megkérdi, h van-e, ilyet nyilván egy mezei anyuka is meg tud állapítani...

Minél többen írjátok, h mentek már csípőszűrésre, annál idegesebb vagyok attól, h mi csak aug-ban megyünk. :(

pogacsa
 
 


Ex, hát épp ez az, hogy ha már a kórházban is megcsinálják, akkor ő minek???
hello
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?