Új privát üzeneted érkezett!

Mármint, tetszik :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Helyzetjelentés csak röviden: MÉG NEM JÖTT MEG!
DE, szerintem megfog. Hülye voltam reggel és megnéztem a hőmet, 36,2 volt. Igaz ebben a hónapban nem néztem, a hasam most kezdett el fájdogálni, de még nem úgy mintha megjönne. Hát kíváncsi vagyok. Úgy vagyok a dologgal, ha meg akar jönni, jöjjön már ne húzza az idegeimet, ha meg nem akkor meg ne fájjon már a hasam.
Teljesen oda vagyok már. Lehetne már valami. Valami halvány reményem. Jaj lányok, nem tudom..... FÉLEK!

34 cn. ( Nem csinálok vonalzót , amíg nem jön meg, vagy valami nem lesz. Inkább ide írom)

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!
Üdv Jerusha! Szurkolok neked!
Péknéanita! Nekem is fájt a hasam és mégsem jött meg! Csak a meggymagom! :)

Rájöttünk este, hogy mikor készült a gyerek. A munka ünnepén, hazahívtam a férjem hőmérőzés után. :D
Dógos gyerök lösz!!!!

Olyan fura, hogy nincs hányingerem, mikor nekem állandóan az volt mielőtt teherbe estem... Viszont szédülök sokat. Biztos a meleg.

omr
 
 

 
 

Már elég rendesen fál a hasam :( :( :( :( :(

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok !

Minden babavárónak, aki izgul, hogy van-e már baby üzenem, hogy ne idegeskedje halálra magát, mert az nem tesz jót sem neki, sem pedig a babának.
Szorítok mindenkiért, s azonnal jelentést kérünk, ha van valakinél valami!!!

Kismamák !

Ez a meleg mindenkit megbolondít. Én már nagyon utálom, de azt mondják, hogy holnaptól jön az enyhülés !
Tartsatok ki !!!

Kép
csilli01
 
 


Sziasztok!

1 cn. :( :( :( :(
Nem vagyok azért olyan nagyon elkeseredve, végülis csak a második hónap volt, hogy próbálkoztunk...
A július sajna nem fog összejönni szerintem, mert a férjem elutazik 5 napra pont félidőben (ill. a 15. napon jön haza), marad az augusztus. Szeptemberben meg 3 hétre megy el... :( :(
Na mindegy, hát ez van. Egyszer biztos lesz baba..

Csak azért vagyok kicsit csalódott, mert az elmúlt három napban olyan rosszul voltam, sokat émelyegtem.. :? Na mindegy, legközelebb nem kezdek kombinálni, amíg nem késik 2-3 napot. (Persze ezt nem fogom tudni betartani.:roll: )

Na megyek dolgozni, nem rontom itt a hangulatot.

Ja, és lányok, köszönöm az üdvözléseket, jól esett, hogy befogadtatok... :wink:

Jerusha
jerusha
 
 


Sziasztok sajnos ez a helyzet :( :( :( :cry: !
Most nem ért akkora csalódás, mint a múlt hónapban, szerencsére!

NÁLUNK MÁR ESIK AZ ESŐ és már nincs az a borzasztó meleg. Küldöm felétek! :D

Jó lett a vonalzóm?

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Lányok!

Nálunk olyan zuhé van!!!! :) :D (Szombathely) Hála az égnek (de szó szerint) Már én is alig bírtam ezt a fülledtséget. Remélem hozzátok is hamar elér! Nagyokat villámlik, teljesen sötét az ég, jégfelhők (!!!!) vannak. Csattog ezerrel!!!!

Szerintem is kicsit fogjuk vissza a témát, mármint aki teszt vagy akció előtt áll. "Káros"!!! Majd inkább ha tuti dolgok vannak, csak akkor írjuk meg, nem? Sz-tem könnyebb és jobb lesz. Persze minden másról írhatunk, hiszen mindenki "olyan kiváncsi" (velem együtt). És persze akinek problémája van, és kérdése, az is jó! Csak ne fokozzuk túl az izgalmakat. A kismamák is írjanak ám!!!!
Ezzel nem kiszállni szeretnék (Isten ments), csak kicsit visszafogni a sok parából!!!
:wink:
Remélem nem értettétek félre, és nem gond. Várom a véleményt!

Ancsa
Neked annyit, hogy tesztelj, és megtudod, mi van! Így nagyon idegesítő, nem? Őszintén kívánom, hogy babás legyél!! :wink: :P

Benita
benita
 
 


Ancsa !

Köszi, az eső jó lenne, várjuk. A vonalzód jó lett, nekem tetszik.

Jerusha !

Szerintem a pozitív hozzáállás nagyon fontos !!!

Kép
csilli01
 
 


Ancsa
Előbb írtál, mint én. Most olvastam a "hírt". Sajnálom. Újra együtt indulunk... Nem vagy egyedül! :?
És Jerusha te sem...

Benita
benita
 
 


Hát igen. Én már túl vagyok azon is, hogy ezt akkora csalódásként éljem meg.
13-án elmegyek a dokimhoz és megkérdezem tőle, ugyan miért nem jön össze a baba? Ha megint hormonokkal akar telepumpálni, elmegyek tapolcára, ott van egy jó nődoki. Majd meglátom, aztán mi lesz. Kicsit azért megnyugtat, hogy nem nyaraláskor kell szenvednem az esetleges hányingerrel... De azért örültem volna, ha összejön. Na mindegy kár ezen aggódnom már. :(

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita, sajnálom, hogy nem jött össze :cry:

Jerusha,
te sem keseredj el....

Akkor ezek szerint nagyjából egyformán állunk.

Benita,
nekem kedden jött meg, 24 napra. Most járok a harmadik cn-on. Vonalzót szívesen gyártok, csak nem tudom, hogyan.......

A lehűlést már nagyon várom, itt nálunk még mindig elviselhetetlen a meleg. Az a baj, hogy az iroda már annyira át van melegedve, hogy még napok kérdése, mire majd lehűl.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Péknéanita!
Sajnálom, hogy nem véletlen fájt a hasad.
Hova mentek nyaralni? Nekem mindenki azt mondta, hogy majd akkor összejön, ha nyaralunk (nincs stressz, ráérünk), aztán már ott volt velünk.
Erre még 36 fok van, tényleg küldjetek jeget, mert megfulladok!!

omr
 
 


Omr! Mi Horvátországba megyünk nyaralni július 29-én, de valószínű akkor is pont meg lesz a mensim, úgyhogy hiába minden. Legfeljebb utána. Azt hallottam a sós víz is segíti a fogamzást. És, ha belegondolok tavaly is nyaralás után jött össze, csak sajna nem maradt meg. :o Pedig már babázhatnék. :?

Timi én a www.lilypie.com- on találtam nekem való vonalzót. Nem tudom angolul vagy németül tudsz-e inkább. Na a lényeg ott kiválasztod a neked megfelelő vonalzó majd rámész arra, ahol meg lehet nézni és ott a második rublikában, ahol valami bbcode-t írnak azt bemásolod a társalgónk tetején található segédletek címszóban a profilodba a neved, vagy aláírásod alá. Remélem, érthető voltam,. Ha nem írd meg, hol akadtál el.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok Lanyok!

ITTHON vagyok de mar kedd este haza jottem repulovel, de tegnap egy kis idom sem volt hogy irjak!! Ma sem lesz csak most egy nagyon pici!

Benita, pekneanita! Nagyon sajnalom, uj honap uj remeny! Nyugalom!! Lesz baba!!!!

Jajjj bocsanat hogy a tobbieket kihagyom de gozzom sincs hogy mi hogy van nem nagyon tudtam atolvasni! Udv az ujaknak!!!

Nalam semmi, szurkal, faj a hasam es a parom szerint terhes vagyok :shock: :shock: :lol: Milyen szep lenne :D

Na rohanok, mosok, takaritok, tergetek, dokihoz megyek, posta jajjjjj nem is lattom a veget! :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Anita,
egy vonalzót már gyártottam, de a másodiikal még küzdök....

Köszi a segítséget, ha nem boldogulok, majd kiabálok :lol:

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Most megpróbálom a cilkus vonalzómat is összehozni, meg a gyerekek nevét is bebűvészkedem a két elkészültre.....

Megy ez, csak kicsit lassan :wink:

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Péknéanita!

Sajnálom, pedig nagyon drukkoltam Neked!

mi is Ho-ba megyünk, és nekem is ott fog megjönni...sajnos...és utána kezdjük a vizsgálatokat...

és mindekinek akinek megjött kitartás!!

zsuzska80
Szombathely
 
 


Ezt olvastam most és megijedtem, mert nekem nincs hányingerem.

Az első 10-11 héten a progeszteron elégtelenségét okozhatja az, hogy a trophoblast nem termel elég HCG hormont, vagy az, hogy a sárgatest nem válaszol elegendő progeszteronnal a HCG jelenlétére. Ennek az lehet a tünete, hogy az anyának nincs reggeli émelygése, hányingere. Ebből azonban nem lehet egyértelműen progeszteronhiányt megállapítani, mert mindegyik nő más mértékben érzékenx a HCG-szintre. A HCG alacsony szintjét vérzés is kísérheti (ld. lejjebb). Az első trimeszter végére a méhlepény elég fejlett lesz ahhoz, hogy átvehesse a progeszteron termelését. Ekkor a sárgatest elhal, s nem termel többé progeszteront. Ha azonban ez a két esemény nincs szinkronban, akkor csökken a progeszteronszint, a méh összehúzódik, s kilöki a babát.

omr
 
 


Omr.
hol olvastad ezt? engem is elszomorított, nekem sincs hányingerem...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok! Hát nem tudom, ezek szerint nekem nem ettől ment el a baba, mert még este és éjjel is émelyegtem! Viszont valaki meg soha nem émelyeg, és több gyereket is kihord... azért ne ijedjetek meg!
Nekem meg most azt mondta egy ismerősöm, hogy ha valaki elvetélt és utána kihord egy babát, akkor a szülés után jobban ki kell kaparni, ha nem egyben jön ki. Mert a vetélés után már nem sima a méhfal, hanem olyan redős lesz, és jobban bennemaradhat egy kis darab, neki is ottmaradt.. Én még nem is hallottam ilyet!!!
Vio
vio
 
 


Mármint a méhlepényről beszéltem....
vio
 
 


Látom Timi sikerült összehozni a számegyeneseket, akkor jól elmagyaráztam :D :D :D

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


http://meh.communio.hu/kerdval.htm

Itt olvastam. ÚÚÚÚÚÚgy szeretnék hányni. Mondjuk egyszer sikerült.

Mikor jön már a jég és hűvös????

omr
 
 


Már megy Omr! Nem fogsz neki örülni! Már Fehérvár -Pécs vonlán tart. Lassan megy és ez még csak a kezdet azt mondta a rádió.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


www.idokep.hu
Ott felhőkép. Ezt nézegetjük állandóan. Mindjárt itt van, de közvetlen alattunk süt a nap. Nálunk már nem. Elborult!!
Már érzem az illatát!!

omr
 
 


Szerintem ne idegesítsétek magatokat ilyeneken, mármint a hányinger hiányán. Én meg most nyugodtam meg, mert a könyvben, amit olvasok, írják, hogy nincs jelentősége annak, hogy valakinek van-e hányingere vagy nincs. Azt írták, hogy ha a hormonok okoznák, akkor minden egészséges terhességnél hányni kéne, de kb. a terhes nők felének még hányingere sincs. Van olyan ismerősöm, aki csak WC-re ment sűrűbben, semmi más tünete nem volt és egészséges babája született. Tesóm egyik babájával hányt, a másikkal semmi sem volt - mindketten egészségesek. Szerintem még sorolni lehetne a példákat. Egyébként azt is tippelik, hogy az hajlamosabb rá, akinek az "agyi érzékelő része" amúgy is érzékenyebb a hányingerre. Tehát aki előtte is hányósabb volt pl. gyomorrontásnál vagy más betegségnél, az most nagyobb valószínűséggel gyakorolja az első trimeszterben is.

KépKép
nanett
 
 


Na jó, valamennyire megnyugodtál.
De pont azért furcsállom, mert nekem terhesség előtt sokszor volt csak úgy hányingerem. Gyerekkoromban 2 km kocsizás után már hánytam, meg amúgy is sokszor akár egy pohár víz után is.
Azért köszi a nyugtatást!!
Amúgy milyen könyvet olvasol?

omr
 
 


Köszi Nanett!

Engem megnyugtattál teljesen, én kb 20 éve nem hánytam, és kb életemben talán 3szor, és mondjuk most sem hiányzik :)
Viszont reggel mindig megy a hasam :), talán nálam így jön ki.

Omr!
Neked is nyugalom, bizti te abban a másik 50%-ban vagy, akinek nem jön ez elő. Nameg szedsz Elevitet? Én igen, azt mondják az is csökkenti.

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Terhesség félelem nélkül a címe, szerintem jó, mert több ilyen "aggódós témában" megnyugtatott.

Egyébként én is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor hánytam életemben. Most érdekes mód kb. a 6. és 8. hét közt volt hányingerem, de azóta, mintha elvágták volna. Ja, de azóta szedem reggel az Elevitet, előtte este vettem be. Lehet, hogy ez is segített, nem tudom.

KépKép
nanett
 
 


Nekem inkább a hasam fáj néha. Meg nagyon hamar jól lakom.
Nem szedem az Elevitet, csak folsavat és magne b6-ot.
Eszek sok-sok gyümölcsöt, zöldséget ha tehetem, meg mindent, csak keveset.

Ui: Itt a vihar nálunk is! A fekete felhőből kiesett egy csomó, most jön a szürke.

omr
 
 


Omr,

ne izgulj. Nekem egyik lánnyal sem volt igazán hányingerem, sőt az első terhességemet egy ideig nem is vettem észre :oops: , mert semmi tünet nem volt :wink: Csak egy idő után az tűnt fel, hogy már nagyon régen nem jött meg.....Elkezdtem utánaszámolni, és rájöttem, hogy már két hónap kimaradt. Vettem egy tesztet, ami pozitív lett, és én voltam a legjobban meglepődve, amikor kiderült, hogy már 10 hetes terhes vagyok......

Szóval, nyugi! Hányinger nélkül is minden rendben van!!!! :lol:

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Anita,

igen, sikerült. Köszönöm szépen a segítséget! Jók voltak az instrukciók. Köszi! :D

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok Lanyok,

Feladtatok a lecket, 2 ora hosszat olvashattalak vissza benneteket. Jegyzeteltem a neveket, h. ki-mi merre.... :-)
Nem szabad 1 hetnel tobbre elmenni...

Udv az ujaknak es az ujdonsult kismamiknak!

Jol sikerult a nyaralas, sztem nagyon pozitivan gondolkodtam vegig, sot imadom a hasamra tenni a kezem... :-) Mint a nagy terhesek :-)

Koszonom mindenkinek a biztatast es a kedves szavakat!!!!!

Sajnos volt jo nehany rossz hir is az egy het alatt. CSak azt tudom irni, h. nem volt a megfelelo ido.... es fel a fejjel, akkor jon a baba, amikor o szeretne... Konnyu mondani, ugye...

Sokan irtatok a tunetekrol, hat nekem van eleg, alhasi fajasok, mellfeszules - nekem a mensi is durva, de ez nagyon kikeszit....
Hanyinger nincs, viszont a hasam sztem marha nagy. Eddig nem sok volt - szerencsere, de mar miota sejtem a terhesseget nagyon kiall. Mivel a legtobb ruham szuk, azt sem tudom, mit vegyek fel, h. ne vegyek a munkahelyemen eszre. Meg ne....
A beagyazodast en is tuti ereztem, alig birtam dolgozni menni.... annyira fajt a "vakbelem"...

Luisa,

Sorstarsam, akkor hetfon ertekezunk! Marha kivancsi vagyok, h. hol tarthatok. Sztem most kellene akkor 7. het elejen lennem. Ferjem is jon, mar tiszta lazban vagyunk. Nalad minden OK?
Amugy en is 0 Rh + vagyok :-)))))

Szex-tema: Az en szereny velemenyem, h. akkor es annyiszor, ahanyszor jolesik a gyakorlas idejen. Nalam ez pszichesen nem menne, h. igazabol csak arra gondolok vegig, h. osszejojjon... Sztem nagyon stresszelhet ez. Masreszt mi nagyon nem tudunk tervezni, munka miatt sokat vagyunk kulon, igy akkor vagyunk/ voltunk egyutt, mikor volt ra alkalmunk. Ennyire ritka egyuttletekkel igazabol csoda, h. osszejonne a 2. gyakorlohonapban....
A terhesseg alatt majd latjuk, eloszor a vizsgalaton legyek tul...

A legnagyobb dio a csalad, mert marhara varjak, de azt sem tudjak, h. szeretnenk. Nagy unnep lesz. :-)

En amint ereztem, h. lehet vmi, tehat a beagyazodas idejen kb. vettem folsavat es azota szedem. Magzatvedot nem, mert annyira dusitott minden, h. tuladagolni sem kene... Sok zoldseget, gyumit, halat eszek, szerencsere egeszseges dolgok izlenek...:-)

A nagy kerdes a sport lesz, mert mar kb. 1 honapja nem futottam, azota nem birok. Remelem, ha tulleszek az elso trimeszteren, utana mehet. Ti mennyire sportoltok/sportolhattok?

Cirkuszka,

kikeszultem, egy 10-sel vagy fiatalabb!!!! Le a kalappal a hatarozottsagodert! En akkor meg nem gondoltam babara, igazabol (Nanett - nem vagy egyedul a varakozassal, 4 ev jegyesseg utan lett hazassag es meg 3 evet vartam a naszuta :-), ami marciusban volt), marc. kozepe ota szeretnenk :-)))))))

Valszeg erre meg kell ernie az embernek - es ez kortol fuggetlen. Sokaig azt hittem, h. nekunk nem lesz, mert nem akarunk. Tenyleg nem akartunk. Aztan csak jott az erzes.

Omr,

gratula! En is, en is!!!!

Udv mindenkinek es szep estet!
vitte
 
 


Helloka!!!!

Hogy vagytok??
En jol koszi, egesz nap bizsereg a hasam :lol: :lol:

Nagyon jol erzem magam a boromben! Holnap jon haza Apacska, mar nagyon varom kedd ota nem lattuk egymast :(
A takaritassal nem jutottam semmire, holnap be kene vetnem magam, de 11 re megyek a Dedimert es visszem hallokeszulekeshez! Aztan meg a Nagyimhoz, ebedre! Semmi idom nem lesz Apacska meg jon haza este :lol:

Jo meleg van, az a kis eso ami itt volt hat semmit nem segitett, csak rosszabb lett.....

Puszikaaaaaa

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Vitte!
Tényleg nehéz már követni mindenkit, szerencsére olyan sokan lettünk az utóbbi időben. Reméljük, Cirkuszka majd nekiáll megint a táblának is. :D

Hú, nem semmi ez a 4+3 év! Türelmes voltál, ami rám nem nagyon jellemző.

Drukkolok, hogy lássátok majd a babát.

Egyébként mellfeszülésem nekem is van, sőt, már hatalmasak a melleim. A hasam is egy csomót nőtt, mintha már kb. 4 hónapos terhes lennék. Remélem, a munkatársaim csak azt hiszik, hogy híztam mostanában. Nem vagyok túl vékony, úgyhogy hihető. Mivel nem hányok, így ezzel még nem buktam le.

Cirkuszka!
Reméljük, hogy a beágyazódást érzed.

Vio!
Én ehhez a dologhoz nem tudok hozzászólni, még sosem hallottam erről. De honnan tudta, hogy alaposabb volt a kaparás???

KépKép
nanett
 
 


Szia Nanett,

Nem vagyok egyaltalan turelmes en sem, de ezert a pasiert mindent :-)))))
Koszi a szoritast!
En nem csodalkoznek, ha ikrek lennenek, titkon meg orulnek is neki....

Majd latjuk.

Igen, a tablazat jo lenne!
vitte
 
 


Sziasztok!

én csak egy negyed napot hagytam ki, és máris sok minden történt.

Vitte:
akkor mi mind a ketten pont ugyanott tartunk? dejó :), hát a hétfőtől én is parázok, én fél 6-ra megyek, te?
A hasam miatt nekem a nadrágaim nem jók, mert eddig mindig szűk cuccokat hordtam, most meg minden nyom, így lazább derekú szoknyákat hordok. Remélem nekem sem vették még észre a kollegáim, bár mindig olyan érzésem van, mindenki a hasamat nézi, és akkor kicsit visszahúzom... :)
Az én férjecském is ikreket szeretne, hát én nem is tudom... :)

Nanett:
látod jól jön néha, ha nincs hányingerünk :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szióka

Már megint vonalzót kellett cserélnem :evil: , mert az előző nem váltott napokat. Ez most megy. :wink:

Csajok
Miről beszéltek????!!!! Hányni, nem hányni!!!???? Meg hogy ez okozza, az okozza, baj, nem baj???!!! Hagyjátok ezt! Senkinek semmi baja nincs abból, hogy rosszul van-e, vagy nincs!!! Akit érint a dolog, inkább örüljön, hogy jól van, tud enni, jó a közérzete, van étvágya, stb. Abszolút nincs összefüggésben ez a baba egészségével és fejlődésével!!! Feleslegesen gyötritek magatokat!!! Bocs, ezt le kellett írnom. :shock:

Omr
Az , hogy most jól vagy, a terhesség előtt pedig volt hányingered: én pont így voltam. Gondoltam is akkor, mi lesz velem, ha terhes leszek :? És tudod mit? Mihelyt terhes lettem, átalakult az egész hormonháztartásom. Ez az "új élet, új 'sejt' " kellett a hormonrendszer rendbetételéhez, valahogy helyrerázta a szervezetemet. Nem volt semmi rossz tünetem, talán 1-2 óra, mikor megtudtam, de az meg pszichés volt.
Szerintem nálad is ez lehet. Nem a semmiért van ez ám így. Nem tudom, te hány éves vagy, de 30 közelében már egy nőnek több minden előjön, nyűgösebb, ingerlékenyebb, érzékenyebb, betegebb, ....... és sorolhatnám. És jó, ha van egy valamiféle változás a szervezetében. Ez hasonló, mint a vérvétel, felfrissíti a szervezetedet az is. Most ez lehet, hülyén hangzik, de szerintem így van. Hormonfrissülés, vagy hormon-helyrerázódás, vagy mittudomén!!!!! Ilyesmi. Persze egy nő emiatt nem szül minden 2-3. évben, de szerintem ezzel a tünettel is jelzi a szervezet, hogy már itt az ideje. Gondolj csak a 40-45 feletti nőkre, ott pl. az ún. klimax is ennek köszönhető. Az is hormonális. Csak az ellen nem lehet baba! :wink:

Még írok.

Benita
benita
 
 


Cirk

Örülök neked, hogy hazajöttél, remélem a közeledő "vonalzóvég" meghozza a gyümölcsét. Ne kapkodd el! Szépen várd ki a biztosat. :wink:

Luisa. Vitte
Nyugodtan hordjatok bővebb ruhát, legyetek büszkék a pocakotokra!!! :D Nekem is úgy nézett ki 8 hetesen, mint aki már 4 hónapos!!!!
Ja, és nyugodtan simizzétek!!! Fontos a babának. :P

Most egy kicsit magamról:
Sajnos, nagyon magam alatt vagyok :cry: :cry: ezt gondolom néha érzitek is a soraimból. Most nem tudok olyan segítőkész lenni, mint ahogy megszoktátok. Tutira megviselt, hogy nincs babám. Pedig tudom, hogy ez még csak az első próba volt, és azon belül sem időzítettem pontosan, de valahogy annyira, hogy teljesen kész vagyok már 2 napja! Hihetetlen ugye? Pont egy ilyen csajtól, aki mindig mindenkit vigasztal, bíztat, támogat... magán nem tud segíteni. Remélem hamar túlleszek rajta, és erőt tudok venni magamon.
Ma elutazunk Ceglédre, és csak hétfőn jövök haza. Talán a környezetváltozás segít. De ehhez sincs kedvem.
:(
Szerintetek miért???

Még délutánig jövök

Benita
benita
 
 


Csajok !

Csatlakozni szeretnék az előttem szóló Benitához !
Nem szeretnék beleszólni a fórumozók hozzászólásiba, de én azt vettem észre, hogy sokszor teljesen feleslegesen borzoljátok egymás kedélyeit.
Mivel én is babát várok, pontosan tudom, hogy az ember ilyenkor tele van kérdésekkel, aggodalommal, főleg ha az első terhessége.
Az viszont biztos, hogy amennyiben mindent magunkra eszünk, amit hallottunk másoktól, esetleg nem is emlékszünk pontosan mit is mondtak, az nagyon nem tesz jót a lelkünknek.
Én is mindenkinek ajánlom a könyvet, amit Nanett, a TERHESSÉG FÉLELEM NÉLKÜL címmmel !!!
Nagyon jó lenne, ha inkább mindenki olyan dolgokat írna le, ami hiteles - könyv, orvos, saját tapasztalat...stb-, mint megilyeszt másokat valami rémhírrel.
Ezek a fórumok akkor jók, ha segítői, támaszai egymásnak az emberek !
Ez az én véleményem, de ezzel nem szeretnék megsérteni senkit, csak leírtam amit gondolok !

Csilla

Kép
csilli01
 
 


Kedves Benita!

Köszi a "megregulázást", ránkfér, mert már mindenen parázunk :).

Neked meg kitartást! Mondtad, hogy a középidőben pont semmi sem volt, ne kenődj el! Majd most! De talán neked is kicsit lazábban kéne venni, nem annyira az egészre koncentrálni, spontánul könnyebb! Hm? És igenis menj el Ceglédre, kapcsolódj ki, mindenkire ráfér!!!! :)
Jó hétvégét!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Benita,

egy kicsit én is el vagyok keseredve tegnap óta, mióta megjött, pedig tudtam félidőben, hogy nem volt megfelelő az együttlét időpontja, tehát számíthattam rá. Mégis.
De arra gondolok mindig, hogy a baba akkor fog jönni, amikor jönnie kell.
Bocsánat a hosszú idézetért, de nekem ez olyan sokat segített:

"Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak.
Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak; ideje az ültetésnek, ideje annak kiszaggatásának, a mi ültettetett.
Ideje van a megölésnek és ideje a meggyógyításnak; ideje a rontásnak és ideje az építésnek.
Ideje van a sírásnak és ideje a nevetésnek; ideje a jajgatásnak és ideje a szökdelésnek.
Ideje van a kövek elhányásának és ideje a kövek egybegyűjtésének; ideje az ölelgetésnek és ideje az ölelgetéstől való eltávozásnak.
Ideje van a keresésnek és ideje a vesztésnek; ideje a megőrzésnek és ideje az eldobásnak.
Ideje van a szakgatásnak és ideje a megvarrásnak; ideje a hallgatásnak és ideje a szólásnak.
Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek; ideje a hadakozásnak és ideje a békességnek."

Azt mondta ma reggel a férjem: "de hát hogy is jöhetett volna most, amikor nem is márciusban van a mi babánk szülinapja?"
:) :) :)

Jerusha
jerusha
 
 


Sziasztok lányok!

Igazatok van, tényleg ne hergeljük egymást. Férjem is azt mondta az este, hogy ne olvassak már annyi hülyeséget, nagyanyáink se olvastak és 9-en voltak tesók. :)
Kérdezni szeretnék valamit. Megettem egy egész citromot egy helyemben tegnapelőtt. Ez nem káros? Úgy értem, a sav. De hát megkívántam.
Tegnap este a jobb oldali petefészkem szúrt, csipkelődött. Olyan volt, mintha tűvel nyomkodnának. És kemény volt. Miért lehetett ez? Peteérés lehet?

omr
 
 


Nehéz dolog ez a "lazán vevés", az ember persze tudja, hogy nem kéne ilyen hátsó szándékkal "akciózni", csak élvezni az együttlétet, de nehéz megvalósítani...
Én pl. elhatároztam, hogy többet nem hőmérőzök, hogy ne legyen emiatt MINDEN reggel az első gondolatom a babagyártás témája, de tegnap hirtelen rádöbbentem, hogy a Ferty-ben két teljes ciklusom van benne, és az egyik 26 napos, a másik 28, és mind a kettőben 11 pé utáni napom volt a hők szerint. És ez kíváncsivá tett, hogy vajon mindig 11 napos-e a második fázisom, mert akkor a "félidőm" az ált. 28 napos ciklusaimban nem is 14-15. napon van, hanem a 17. körül?? Ezért ma mégis megmértem reggel... Na így buknak el az elhatározások :? , mert ha megtudom, hogy mi a helyzet, az csak arra lesz jó, hogy megint "kötelezően" együtt kell majd legyünk immár a 17. napon.... :( :( :( :(
Kell valami az embernek, ami a lelkét saját magától védi....
:)

Jerusha
jerusha
 
 


Jerusha
Nagyon jó az idézet, ki is mentettem magamnak!! Köszi, tényleg segít(het)! :) Kedves volt tőled. .... de akkor te se keseredj! :P

Luisa
Köszönöm a vigaszt, jól esett. Tudod, nem igazán tudom spontán-ná tenni a dolgot, hiába mondom azt, hogy most nem a babáért, hanem csak úgy........ azok a hülye napok (!!!) mindig az agyamban vannak! :x :evil: :x De most összeszedem magam, és személetmódot váltok!

Többiek hol vagytok????

Benita
benita
 
 


omr:

nem hiszem, hogy káros volt, ha jól esett, akkor egészségedre! :wink:
Legalább ettél egy csomó C-vitamint, az csak jó. :) Na tessék, egy terhességi tünet - émelygés helyett! Ki eszik meg együltében egy CITROMOT, ha nem egy kismama? :lol: :lol:

Biztos vagy benne, hogy a petefészked volt? Azért sok minden lehet ott jobb oldalt a hasadban, amit érzel... Peteérés nemigen van terhesség mellett :!: :shock:

Jerusha
jerusha
 
 


Jerusha!

Akkor tuti a peteérés, ha a hőmérő is azt mutatja és a hüvely is váladékozik. Olyan nyálkás nyúlós. Nekünk jegyesoktatáson tanították ezt a parókián. :) Billings módszer a fogamzásgátlásban. Csak neked ezt ugye fordítva kell használnod. :)

omr
 
 


Nem tudom, szerintem az volt. De 2-3 óra alatt megszűnt a fájás.

omr
 
 


A mi jegyesoktatásunkor is levetítettek egy videofilmet erről a módszerről, aminél fontos a reggeli hőmérséklet, és a nyáknézés. A párom akarta is alkalmazni, de én nem engedtem, mondom majd ha természetesebb körülmények között nem jön össze... De tényleg nem árt tisztában lenni egy nőnek a ciklusaival, szerintem aki így érzi jól magát nyugodtam csinálja, engem feszélyezett volna...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?