Új privát üzeneted érkezett!

Hú, lányok, ezek a hangok...! Ijesztő lehet.

Ma Samu is azt csinálta, mint Elisa. Fél 4-től fél 5-ig szopizott, de utána csak fél 10-kor kelt fel. Bár én is tudtam volna közben megszakítások nélkül aludni! :) Egyszer pisilni jöttem ki, egyszer a kutya ugatott,... De Samukámat nagyon megdicsértem, hogy szép nagyot aludt. :) Csak így tovább kisfiam! :D
Nem semmi lehetett a 3,5 órás út!

Bocsi! :oops: Mindig azt hiszem Hibernia leveleire, hogy Csöpplány írta. Szóval köszi a könyvet Hibernia! :D Amúgy honnan jött ez a név, hogy Hibernia? :)

Lámpa, csillár, plafon,... Samu is szereti. :) De hogy mi tetszik neki egy fehér falfelületben?! (A plafonok közül a konyhai a kedvence.)

Samu napok óta csak kendőben alszik el napközben. Tegnap így varrtam neki egy mei tai-t. De túl nagy lett, inkább még nem használjuk. És így mostam ki vagy 6-7 adag ruhát most 3 nap alatt. Mondjuk a mosással nincs gond, teregetni nehéz... :D Főleg a kertben. Tűz rám a nap, a baba meg teljesen ráizzad a mellkasomra... Derekam és hátam kezd totál lefáradni. :( Ma gőzerővel takarítunk (Samuval), mert jön férjem családja, és itt is alszanak.

Jövő szerdán megyünk Balatonfüredre, már alig várom!

Nem tudom, mit akartam még írni. :oops: Mennem kell, mert Samu sír az állam alatt a kendőben. :) És hát még a lakásban is lenne dolog...
Férjem szerint túl rágörcsölök. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Én még nem láttam itthon ilyen zsiráfot. Samu Zsiráf Zsófija (így hívjuk a Zs betűk miatt) felhúzós, zenélős. A pelenkázó fölé kötöttem fel neki. A szájában van (volt) egy virág, amit ki lehetett húzni, és addig zenélt, amíg a virág vissza nem ért ugye a madzag végén... Na, tegnapig működött, mert úgy felhúztam neki, hogy a kezemben maradt a virág a madzagjával együtt... Mondtam Samunak, jól figyeljen, most hallja utoljára Zsiráf Zsófit zenélni. :D Azért majd megpróbálom szétfejteni a varrást, és megszerelni, hátha sikerül. :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Férjem 3-kor akart hazaindulni, hogy még a nappalit felporszívózza és bevásároljon. Megbeszéltük, hogy felhív, amikor indul Budakalászról, és még nem hívott. Basszus, megjöttek a rokonok!!! A slozit még nem takarítottam ki!!! De ciki!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

 
 

Barbazso,
gondolom a rokonok nem nagyitoval jottek!! hanem esetleg Samut meglatogatni

Mi is kendozunk ezerrel. Ma még a szamitogép elott is ketten ulunk. remélem tényleg atmeneti ez a nappali anyamania. szombaton hazajonnek a tobbiek, addig csak tul leszunk rajta, kulonben kiugrok az ablakon!

Délutan gondoltam el megyek kozmetikushoz, kikapcsolodom, szemoldok + pedikur. Elisa 20 perc mulva felébredt, igy a hatralévo idot cicin és az olemben toltotte. Ciki volt, de igy legalabb nem sirt...
s.orsi
 
 


hát hol vagytok lyányok? sehun senki? :(

mi ma kaptunk szurit (Hepatitis B), két perc sírás volt, aztán megnyugodott, talán lázas sem lesz estére... :roll:

barbazsó, ne törődj ha kicsit rendetlen a lakás, akinek van esze, megérti, hogy első Samu. :) meddig lesztek nyaralni? akkor te sem leszel sokat... :? :? ez a kendőzés jó fárasztó lehet... én a napi 2x1,5 órától kivagyok térdileg + vállilag... :oops: a Hibernia amúgy Írország "latin" neve... :) nem jutott jobb eszembe... :)

orsi, na akkor te is ki lehetsz. :? aranyos lehet ez a ragaszkodás, de iszonyú fárasztó...

többiek, elő, csöpplány, mayday, zsu, ti gyakran jártok azért, gyertek vissza, meséljetek! :D

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Huu,én is ideértem.Jó sűrű napunk volt,de Balu jól viselte.Apa ma jött haza,és Balu fél 8kor kelt és nem akart visszaaludni,így megint "száműzve" lettünk othonról.Elmentünk párom nővéréhez,onnan piacra,anyós munkahelyére,aztán le párom bátyjáékhoz,onnan még Tesco és aztán haza.Balu persze megint elvarázsolt mindenkit,nem csak a folytonos mosolygásával,hanem hogy milyen kis nyugodt,na meg hogy mekkorát nőtt! Mindenki azt mondta hogy látszik rajta hogy milyen kiegyensúlyozott,boldog baba! Hát remélem is hogy az :lol:

Orsi:akkor nem vagy fáradt...mókás lehetett a tologatás :D

Barba:kendőzés :? Gondolom nem lehet ez sem egyszerű.Nem félsz hogy túlzottan hozzászokik,és ha nehezebb lesz akkor még macerásabb lesz?Pelus a fejre módszer már nem válik be?Nálunk már nagyon ritkán kell Balut altatni,magától elalszik,szépen magára húzza a pelust és elalszik :D
Szerintem se foglalkozz a "kupival".Aki ferdén fog nézni,annak nem volt még babája,aki nem aludt napközben!

Hibernia:drukk hogy ne legyen láz!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Na és itt van pár kép,hogy mi is tudunk sírni azért :D
Kép
Kép

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ezt a mostani kaja előtt csináltam.A második képen akkor sírt mikor apa csinálta a tápit,és után tovább hisztizett,hiába volt már a szájában a cucli.Ja és persze ilyenkor tiszta könny a szeme,mintha legalábbis éppen éhen akarna halni :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Halihóóóó!

Én is itten..hullaként..
Ma itt volt anyukám + barátnőm az 5 hónapos fiával. Gabi alig aludt még magához képest is..talán most sikerült letenni.
+ este anyósoméknál vendégek (anyósom anyukája és tesói) persze benéztünk..na 5en elkezdtek torkuk szakadtából "jajj de culi, itt a Gabi " és a többit nyomni..na Gabi totál kiakadt el is sírta magát..hihetetlen hogy felnőtt többgyerekes emerek milyen buták tudnak lenni..ki vagyok férjem anyai ágától rendesen..na de utána azért megnyugtattam és zabálni való lett mosolyogva gügyügött nekik 110 percet aztán le is léptünk... :)

Köszi amúgy a hiányolást :)

G-amil le lettem maradva..de hát...nóri gyönyörű és szinti is, na meg az újabb Bazsi képek..és Peti...nem mondok semmit hiszen Peti üt :lol: Na meg a szülei is, hoyg ezt le tudják fotózni. Szeencsére az én is fiam is nagy művész csak anya béna, és mire előkeveredik a fényképezőgép már semmi nincsen...

JA na meg a könyv, köszike!

Azt sem tudom mikor és mitírtam utoljára, pedig szerintem max 1 napot nem jöttem de pörgünk itt ezerrel..tök jó :D

Orsi, jó hogy jöttél!

Ja, 15-én lesz az 1. éves házassági évfordulónk, és mivel segítettek az ötletelésben a végén gipsz láblenyomatot készítettem Gabiról (nagy nehezen) és majd írok valami szöveget hogy kb a legnagyobb ajándék amit egymásnak adhattunk már köztünk van..szóval csak gondoltam elregélem :)
NA megyek, csáó

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, végre..Balázs tud sírni :lol:
De még így is milyen cukik, nem?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok, én is bekukk, valamennyire visszaolvastam, de már nem nagyon emlékszem, mikre illene reagálnom, bocsika :).
Csöpplány, a kollázs remekmű, nagyon cukesz babáink vannak, pláne így együtt :). Az a kisinges kép meg zabálnivaló - na meg benne a fiad is 8), nagyon vagány! És jé, tényleg tud sírni, nehéz elhinni, de ez kézzel fogható bizonyíték, ott a pont :lol:. Ja, a szakácskönyv meg remek, alig várom, hogy használhassam.
Barbazso az utsó képen Samu annyira rád hasonlít, döbbenet, nagyon édes. Kendőzést nem irigylem, pláne ilyen dög melegben - kitartás.
Hibernia, pofavágásból csillagos ötös, ezzel nem lehet versenyezni, pedig Nórinak is van repertoárja, de Peti tényleg mindent visz 8) :lol:.
Kérdeztétek a mei-tai-t, mi már 2 hós kora óta használjuk, azt mondták, onnantól lehet, hogy biztosan tartja a fejét, meg meg lehet ezt is úgy kötni, hogy ne terhelje a gerincét, mintha kendőben lenne. Nekem kendőm nincs is, csak a mei-tai, és imádja.
Zsu, ilyen nálunk is volt már, hogy úgy lerohanták szegényt, hogy sírás lett a vége, csak nálunk nem lett mosolygós jókedv belőle...Gipsz lábnyomat - mi a nagyszülőknek próbáltunk csinálni karácsonyi ajándék gyanánt, de már több készletet elpazaroltunk, valamit mindig elbarmoltunk rajta, most meg már Apa síkideg, ha szóbahozom, pedig én még futnék pár kört. Megkérdezhetem, Te milyet használtál pontosan és hol lehet beszerezni? Köszike előre is.
Orsi, tudsz élni :) - cicizés közben egy kis kozmeitka 8). Üres babakocsi tologatáson jót röhögtem - bár gondolom ez inkább a fáradtság számlájára írható, de azért vicces volt elképzelni :lol:.
Charlott, szentendréért lenni irigy, nagyon! Biztos jó lehetett romantikázni meg nosztalgiázni - mi szülés óta nem voltunk sehol együtt a párommal, csak bevásárolni meg bababoltban...Pedig volt már azóta névnap, 5 éves évfordulónk, stb. szóval alkalom lett volna... :roll:
kovmarti
 
 


Ja, amúgy überfos napunk volt - bocsi a kifejezésért, de tényleg. Egész nap nyügi, alvásból üvöltve ébredés, játszózás alig kötötte le, és még az esti elalvás is kínlódás volt, pedig az nálunk pikk-pakk szokott menni...
Viszont kipróbáltuk a lufit, mint játékot, csak ajánlani tudom, Nóri elvarázsolva bűvölte hosszú percekig, ráadásul Apa ilyen csiri-csáré színű party lufit hozott, nagyon vagány 8). Mondjuk ma még ez is csak rövid ideig kötötte le, de arra a pár percre nagyon hatásos volt, és sztem jobb kedvében még jobban fogja élvezni.
kovmarti
 
 


ez a lufi tök jó ötlet, holnap fel is fújok én is párat. :)

Peti pár napja megint jófiú, eszik - játszik - kicsit sír, kicsit alszik. És közben vágja a pofákat, haláli. :D Meg megtanult úgy ölelni (elég hosszú a karja hozzá :lol:), hogy átfogja a nyakamat, hát elolvadok. :oops:

zsu, hát sokszor én is loholok a gépért, gondolhatod. :lol: mondjuk tegnap könnyű dolgom volt, ült a pihenőben, én meg csak kattogtattam. :) amúgy nekünk van egy kis előnyünk fotó-ügyileg, elárulom, apa naaagy-nagy fotós és így én is ellestem már mellette egy-két technikát... a ff képeket ő csinálta, a színeseket általában én... :roll:

hibernia
 
 
 


ja igen, kovmarti tessék valahová elmenni... :)

csöpplány balu még sírva is olyan kis nyugodtnak tűnik... :lol: de tényleg, sír, sír, de nem túl agresszíven. legalábbis a képeken. :) persze lehet, hülye vagyok, csak azért tűnik így, mert nem hangosak a képek... :oops: de az tuti, hogy balu egy boldog baba!

amúgy ez olyan fura... még otthon, 2 hónapja beszéltük a férjemmel, hogy vajon peti visszamenne-e ha tehetné és arra jutottunk, hogy igen... annyit sírt akkor... meg mi sem kezeltük ilyen nyugodtan, mint most...
most már szerintem jobb kinn neki, mint benn. reggel olyan jó látni, hogy mosolyogva ébred. :) és mindig a pálkatapéterrel ébresztem, azt úgy szereti... :oops:

hibernia
 
 
 


hát márti, láttam a kiscsajod, tündéri. :) a legjobb az első kép, de a többin is olyan szép! barna lesz a szeme? (tudjátok én vagyok a milyen lesz a szeme és a mennyit eszik / alkalom lány... :lol:)

hibernia
 
 
 


Na, nem foglalkoztak a kosszal. :) De inkább sátorban alszanak.... :lol: :lol: :lol:
Samutól teljesen elámultak, hogy milyen nagy és ügyes. Ahogy mászik előre, az mindenkit lenyűgöz még most is, pedig már legalább egy hónapja csinálja. :?

De ciki, hogy rákérdeztem a Hiberniára! :oops: Hát nem tudtam. Egész más tájakon járkált az agyam... :roll: De azt gondoltam, hogy nem az lesz a jó megoldás...

A napközbeni altatás... Néha babakocsiban vagy ágyban is sikerül, de valahogy annyira éberen alszik ilyenkor, hogy nekem kényelmesebb, ha sokáig alszik rám kötve. Az ágyat nem is szeretem nappal, mert zavar, hogy nem tudok mindig a közelében lenni. Már régóta nem használom a légzésfigyelőt, de azért folyton figyelgetem a mellkasát, hogy mozog-e. :) A pelust még most is megkapja altatónak, bár férjem eléggé tart tőle, mert többször hajnalban már teljesen az arcára húzta, és forgatta a fejét, hogy ki tudjon bújni alóla. Én meg aludtam mellette. :oops:

Kovmarti, jól esik, hogy ezt mondod! Azért jó hallani, hogy ránk hasonlít a baba, nem? Én csak a nagyon jellegzetes vonásokat veszem észre.
Nóri nagyon cuki! Nekem az első kettő és az utolsó a kedvencem. :)

Csöpplány, éljen a síró Balu! :) Én videóra akartam venni, ahogy sír, de eddig még nem tettük meg, mert mi van, ha később a fejünkhöz vágja, hogy megnyugtatás helyett miért kameráztuk?! :D De amit fürdés után lerendez esténként... Ahogy kivesszük a kádból, bekattan neki, hogy most éhesnek kell lennie, és elkezd úgy ordítani, hogy a feje és a kézfejei lilás pirosak lesznek! :D Meg is kérdezte ma sógornőm, hogy engem nem feszélyez-e a sírása. Hát már nem. (Csukott ablak mögött...) :D

Orsi, az üres babakocsi vicces! :lol: Még a legelején egyszer rám is rám szólt anyu, hogy ne tologassam már az alvó gyereket...! Valahogy annyira bennem volt az ingerencia. :D

Na, megyek hunyni. Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szió!

Ej az elalvás nem volt könnyű tegnap a végén de ez van...

Remélem ma jobb napunk lesz, mert férjem csak este 9 körül jön haza.teniszezni megy..behalok. És persze én vagyok a rossz, hogy nem tapsikolok örömömben..na meg arra is haragszom aki elhívta. Apósom, akit egyébként kedvelek...kiesett 6 hétre egy teniszpartnere és pont az én férjemet hívja el.. mert át kell a kikapcsolódás neki..ő dolgozik és kímálni kell..úgy felcsesződtem hogy az csak na..én mia sz@rt csinálok egész nap????????? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..szóval itt ülök tiszta ideg vagyok és mindgyárt bőgök. Büdös tenisz..utálom!!!
Ilyenkor eszembe jut Mayday is aki hónapok óta ezt csinálja.. de akkor is nekem kell a férjem! Na mindegy.

Megyek csak jöttem kiönteni a lelkem egy kicsit, majd még benézek.

Ja, kovmarti: én ezt vettem http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=-1

Elszenvedtem vele én is nem egyszerű a menet de nem lehetetlen :D Anyi tötént, hogy vettem még gyurmát mert a benne lévő formázó kiszáradt 1 nap alatt + a betűk használhatatlanok voltak így kézzel írtam rá a dolgokat...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hibernia, Ti ma vagytok 3 hónaposak, ugye? Nagyon kiváncsi vagyok mi fog veletek történni na meg leginkább a pocakfájással...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Gmailen gyönyörűek a babák!!!
Peti hihetetlen milyen fejecskéket vág :lol: :lol: Balu nagyon vagány az ingben, és Nóri gyönyörű kis csajszi!

Hibernia, boldog 3 hót!!! Ja és várjuk a fejleményeket, hogy változik-e. Engem is nagyon érdekel ez, főleg a hasfájásos téma....persze gondolom nem úgy lesz, hogy ma 3 hós és akkor pikk-pakk semmi baja se lesz...de bárcsak úgy lenne!!!
Természetesen mi még küzdünk a hasfájással, mivel Gréti hangja egyre erősebb, így egyre gázabb az üvöltés... :?

Szerdai ecseri túránkat túléltük :lol: Átautóztunk a belvároson, a legnagyobb dugóban Grétivel kettesben. Volt ordítás is, de egész jól viseltem, bár tuti egyesek bolondnak néztek, mert végig énekeltem neki a kocsiban. Mivel hátrafelé van bekötve és az anyósülés mögött, így még el se érem szegényt. (persze van tükör, amiben legalább látom - bár vezetés közben nem nagyon tudok vele úgyse mit kezdeni) Úgyhogy maradt a beszéd, meg az éneklés. Meglepő módon egész jól meg is nyugtatta. Én se voltam totál zizi szerencsére, hogy hátul ül egy ordítós csecsemő :?
Ti ezt hogyan oldjátok meg? Vagy csak én vagyok ilyen frusztrált ettől? :oops:

Úgy örülök, lehet, hogy vasárnap lemegyünk a Balcsira 1 napra. Eddig még sehol nem voltunk a nyáron :? Lehet hülyeség, de szerintetek nem lesz gáz, ha fürdök a balatonba? Mármint a mellem miatt...még mindig nem múlt el teljesen az a valami róla, pedig már egy újabb szerrel ecsetelem. Lehet felhívom a védőnőt.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hasfájásra szélcső nekünk se jött be sajna :( És olyan brutálul néz ki...úgyhogy ennyi. Marad a bizakodás, hogy a 3 hó után jobb lesz.

Orsi, gratula, hogy kislányod ilyen jól viselte a hosszú utat. Miért aggódsz, hogy még nincs 5 kg? Teljesen jó a súlya szerintem! Főleg, hogy ez akkor a 2 hós vizsgálat volt, ha jól értettem.

Charlott, a szentendrézésért én is irigy vagyok! Tuti jó lehetett! Fagyi fincsi volt? :wink: Szereznem kell nekem is olyat valahonnan! 8) 8)

Barba, sátorban alszanak? De miért? Tök jó, hogy nektek így bejött ez a kendőzés! Rokonok meddig maradnak?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Ja és péntek 13 van! Nem vagyok nagyon babonás...de azért az ilyen dátumoktól kissé tartok! Mindegy, ma úgyse nagyon terveztem, hogy kimozdulunk a lakásból, max. a kertbe, ott meg csak nem érhet baj :shock:
pusz, megyek mosni végre...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Zsu, totál megértelek a teniszes témával! Az ilyen megnyilvánulások engem is az őrületbe kergetnek. Én férjecském volt már 4 napot Romániában medve túrán, legalább négyszer a barátaival mulatozni, stb... és mindezt 9 hét alatt. Én meg voltam itthon, meg a kertben, de nagyrészt csak a 4 fal között!!! Ja és éjjel-nappali műszakban... Ráadásul hétvégén is nekem kell felkelnem éjjel a babához, mert hát neki az a pihenőnapja :shock: :shock: :shock: . Kérdezem én: akkor nekem melyik a pihenő napom??? Szóval mi múlt héten veszekedtünk is egy jót...aztán azóta jobb a helyzet. De jó volt, hogy írtátok, hogy másnál is hasonló a helyzet, hogy a pasik nem nagyon tudnak mit kezdeni egy sírós babával...nálunk dettó. Pedig azért igazán megtanulhatnák már! Na nem lovalom bele magamat a témába, mert tényleg megyek mosni. Csak annyit akartam még, hogy Zsu, együtt érzek!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Na megint itt...szóval Hibernia boldóg 3 hót és akkor írj majd a fejleményekről.

Jajj akartam még írni, ja 2 nyelvűség nem is tudtam, hogy a férjed is magyar valamiért azthittemő Ír és azért vagytok kinn :oops: Kész írónő vagyok :lol:

Nadi, a kérdésed telitalálat..én is ezt akartam kérdezni, hogy nem gáz-e szoptatós anyaként balcsizni? Mi csak köv héten megyünk, de várom már nagyon, remélem Gabit nem zavarja össze mert az estéák egész jól beálltak..az elalvás macera még mindíg, de ált olyan fél7ig alszik, kajcsi aztán 8ig vissza..ezt tudom értékelni :D
Kovmarti, Csigaby olyan jó, hogy jöttök Ti is, már hiányoztatok nagyon!!! :D

Mayday, mizu? Küldhetnél majd Bálintról képet..olyan rég láttuk!

Orsi, szerintem is szép méreteitek vannak! Az utazásért meg gratula... 3,5 óra..azta

Nadi én nehezen viselem ha üvölt Gabi ilyenkor cumisüveg a szájába ha nem kell neki akkor nyugtatgatom..de én ott ülök mellette hátul...

Holnap ha minden igaz megyünk Brendonba kengurut nézni..kiváncsi vagyok hogy bírja majd.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 



Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hali,

Nadina,
nekem péntek 13 szerencsenap! akkor ismertem meg a férjem!
igen 2 hos vizsgalat volt. azért "zavar" ez a pillesuly, mert a 2. fiam, aki csak 200 gr-mal szuletett tobbel, mint Elisa, 2 hosan 7 kg volt. Mondjuk 1 éves meg 8,6 kg. a doki is "megtiltotta", hogy hasonlitgassam oket.
Balatoni furdés utan esetleg egy kis anyatejjel rogton oblitsd le a melled és vegyél szaraz melltartot fel.
Az autos sirast meg lehet /kell szokni. sajnos, ha megszakadunk sem lehet mindig mindent ugy szervezni, hogy az ofelségének jo legyen. én viszont mindig elore kotom be a gyereket, mert akkor legalabb lat engem.

Zsu,
*fusztralt" lesz az ember ettol a bezartsagtol. nem akarlak elkeseriteni, még lesz par ilyen teniszhez hasonlo huzas. én megfigyeltem, hogy az anya az egy napi 24 oras allas, az apa nem... kitartas!

Barbazso,
én pont igy vagyok a kendovel, mint Te. konnyebb nekem, ha rajtam kipiheni magat, amikor rossz paszban van, minthogy egész nap nyuglodjunk. most pl a babakocsiban alszik a teraszon, és mivel mar egy oraja alszik, remélem mosolyogva ébred!

Hibernia,
palkatapéter :)

Kovamarti,
2 honapja sehol nem voltatok egyutt? nekem volt, hogy honapokig sehol nem voltunk este egyutt, mert folyamatosan terhes voltam és/vagy szoptattam. és ezzel a hasonlo koru gyerekes baratnoim mind igy vannak. én ilyen pici babat csak kozvetlen csaladtagra mernék bizni, az meg ugy e nincs itt.

Vasarnap ujra elutazunk. a legjobban az stresszel, hogy ugy pakoljak ossze, hogy minden legyen, de azért a kocsiba is beférjunk. Rengeteg helyet foglal a mozes, stb.
Most 7 ora lesz a tiszta kocsi ut + a megallasok. Odafelé egy baratnal alszunk féluton, de szerintem visszafelé is. Csak az utat éljem tul!
s.orsi
 
 


Köszi lányok a köszöntést, jól esik. :)

Ami a hasfájást illeti... tádáááám, a héten asszem most adtam, ma reggel először gripe watert... :) ha jól rémlik, már 3 napja nem sírt a pocak miatt, most reggel volt 1-2 sikoltás, de nem vészes, hajszárítóztam, jókat nevetett meg a biztonság kedvéért adtam egy kanál GW-t és most ledőlt fél órára... szóval nem akarom elkiabálni, de van remény, lányok. :) úgy örülök. :oops:

barba, Samu mászik, nem is tudtam!! gratula! nálunk még csak ficánka van... :oops: és tegnap MINTHA a kezét nézte volna... ami miatt aggódom kicsit, ha próbálom felhúzni ülésbe, még mindig lefittyed a feje... :? ha karban tartom, szépen tartja, már ezer éve nem kell óvatoskodni vele, de vízszintesből még mindig úgy kell felvenni, hogy két ujjal alátartok... :? ez gáz vajon?
mondd merre gondolkodtál a Hiberniával? :lol: amúgy nem ciki, hogy rákérdeztél, én sem tudtam róla, de van itt egy hibernian aviva biztosító és rákerestem. :D

ja fürci után sírás... hát ez nálunk misztérium... :D napközben ugye 2,5 óra után üvölt, mint aki sosem evett (kivéve a reggel, mikor 10 óra szunya után és 12 óra nem kaja után is csak úgy ímmel-ámmal sírdogál, hogy éhes), szóval napközben 2-2,5 órát alig bír ki, este meg fürdetjük, masszírozom, játszunk és 4 órán át kihúzza kb... nem értem, hogy csinálja... most reggel 8.15kor kezdett ugye, de szerintem már 10.15kor itt fog kukorékolni, hogy együnk... :?

zsu, sajnálom a teniszt... :? én is kicsit neheztelek azokra, akik hívogatják a férjem, mert bakker már.

amúgy nálunk ez úgy van, hogy apus dolgozik 8-5-ig úgyhogy fél 6-ra már itthon van (ha épp nem kell vmit még gyorsan befejezni, mert akkor 6-ra ér haza) és hétfőn meg péntek este együtt sétálunk Petivel, kedden és csütörtökön csak ők sétálnak este, amikor nekem van 1-1,5 órám "semmit tenni", szerdán meg megy zenélni barátokkal, akkor 9-re ér haza, tehát én sétálok egyedül Petivel... minden héten van ez a muri, de szerintem ennyi belefér. mondjuk ha ezen felül még egy estét nincs otthon, azt én is szarul tűröm... és ugye most elrepül 10 napra... :( jövő pénteken... mondjuk mi is veszekedtünk, mert két hétre akart (egy hét munka és akkor egy hetet úgy elvan) és mondtam neki, hogy ne csesszen már így ki velem, hogy ő amerikázgat, én meg itthon szívok egy 3 hónapossal... kicsit megsértődött, de aztán csak pénteken megy, szóval csak egy hétvégéje lesz várost nézni... ez olyan arany középút szerintem.

ja és a két "szabad estén" felül van, hogy szombat délelőtt is elmegyek egyedül vásárolni, az szintén 1,5 óra "pihenés". persze mihez képest. :)

nadina, zsu balcsi?? óóóó én már 2 éve nem láttam... :? :? :? pedig régen mindig minden évben egy hetet ott is nyaraltunk... :( kérünk majd fotókat! de jó nektek! :)

ez jó, a férjem ír... he-he... neeeem... :) akkor mondjuk tuti Sean lett volna Peti, az a név úgy tetszik... :roll: persze így is jó, mert a Peter itt is létezik, tök jó, hogy nem szenvednek a kiejtéssel... :lol:

orsi, ti hová mentek megint??? bátor vagy. :D

zsu, jó a cikk... el vagyunk kényeztetve asszem az éjjeli alvással.. :oops: amúgy azóta sem jártam a szomszédnál, van-e légzésfigyuja... :?

na megyek, letelt a fél órácskám... :D

hibernia
 
 
 


Halihó!

Ma jól aludtunk,Balu 10kor aludt el,aztán 4:20kor kelt,majd visszaaludt még 9:20ig.Ráadásul apa kelt hozzá,szal jól aludtam én is,de mégis elég vacak a hangulatom.Nem tudom miért.Visszaolvastam de írni sincs kedvem.Remélem később jobb kedvem lesz.
Ja,Balu épp a játszószőnyegen alszik :lol: Elfáradt a játszózásba.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


csöpplány cheer up, ilyen nekem is szokott lenni, hogy olyan semmilyen kedvem van, fáradt is vagyok, mennék is valahová meg nem is... :roll: aztán elmúlik, ki tudja mitől. :idea:

hibernia
 
 
 


frontok + semmihez nincs kedvem

most nyaralni megyunk, igazibol. 5en! rokonlatogatasok nélkul! az Atlanti Oceanhoz. kb 2 hétre. Abban bizom, hogy a tengeri levegotol majd életre kapok + feltoltodom, még akkor is, ha csak ugyanazokat fogom csinalni , mint itthon. mert nagyon nagyon félek mar az osztol. tulajdonképpen mar a hét elejétol ezen gorcsolok. iskolakezdés, nekem dolgozni kell, a férjem meg heteket kulfoldon lesz, néha még hétvégre sem fog haza jonni. na de nem ez a topik témaja!

Elisa még mindig alszik. hatha elmult az utobbi napok hajtépos idoszaka. azért cuki, hogy hagy egy napot nekem. a fiaim taborban vannak, holnap délelott megyunk értuk.
s.orsi
 
 


Gréti nagy ordítás után végre elaludt, de végül is magát ringatta álomba, mert nekem nem ment :-( Az a legújabb, hogy nyalogatja a ruhája vállát :shock: felemeli mindkét kezét, oldalra fordul és nyalja egyik vagy másik oldalon. Cuppog is hozzá és így elalszik. Édes nagyon, de fura ez a szokás....

Orsi, de jó nektek...Óceán 8) 8) 8) Tuti jó lesz, az utat meg simán túléled, lehet olyan egyszerű lesz, mint az előző! Kislányod már szerintem rutinos utazó :D Az ősztől meg elhiszem hogy parázol, de az is csak megy majd valahogy. Mi itt leszünk! :D :D :D Azért biztos kemény lesz, de hát valami biztatót akartam azért írni :) Mindenesetre a munka miatt nem irigyellek, nekem nem lenne energiám...sőt, bevallom őszintén még főzni sincs időm hétközben. Valaki írta már, hogy rendeli a kaját, hát én is. Hétvégén meg vagy anyu, vagy nagymamám főz és megyünk hozzájuk, vagy elkezdek főzni és férjem fejezi be. Szóval nekem ez se megy még. De kimostam ma! :lol:

Hibernia, a közös séták tök jók lehetnek! Akkor Te is egyedül leszel nemsokára 10 napra? Vagy megy valaki hozzád segíteni?
szomihoz menj át szerintem azért, mert ezek a hangok nagyon parásak...én készen lennék. Szerencsére nálunk nincs ilyen, de még a gondolattól is kész vagyok :shock:

Csöpplány, tuti a front! De legyen jó kedved! Jön a hétvége! Meg még jó az idő! Majd a borongós őszi napokon visszasírjuk még ezt a meleget! 8) Ja meg nemsokára baba-mama tali lesz! :lol: Na meg a szülinapod!!! Hogy ünneplitek majd? Hármasban, vagy nagyobb családdal?

Zsu, a cikk tuti jó. Már át is küldtem anyámnak...csak hogy tudja mihez tartsa magát, mikor én itthon kómázom :lol:
Ti hová mentek a BAlcsira? Mi Aligára, de csak vasárnapra sajna. Ott aludni nem merünk még, mert nem nyaralóba megyünk, hanem hajóra, azon meg Grétit még nem altatnám. Meglátjuk most hogy jön be neki a folyamatos ringatózás, aztán esetleg legközelebb...

Na megyek zuhanyozni :oops: ma még csak most van időm erre is.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadina, hajóra? de izgalmas!!! :) tuti tetszeni fog grétinek. :) a kajarendelés miatt mindenkit irigylek... én burgerben eszem vagy pizzát melegítek vagy grillezek egy szelet húst pár szem krumplival... ennyi. kicsit uncsi. de itt nincs jó kajarendelési lehetőség... :? :? nem tudnak ezek itt enni... :cry: szerintem az emberek 70%-a szendvicset ebédel csipsszel. blöe.

orsi, nem irigyellek én sem. :( de hátha a nagyok besegítenek... vagy ez álom? atlanti óceán... óóó tavaly mi is ott voltunk, de csak itt a nyugati országrészen... :) szóval fürdés nuku.

anyukám jön jövő pénteken, szóval kicsit besegít, de az a baj, hogy a férjem csak a férjem, anyu meg már olyan rég babázott... :) :) no de remélem sittysutty belejön. :lol:

ja fürdés, én voltam usziban 2x egy hónapja, csak lemostam langyi vízzel meg tusfürdővel a klórt :D és etettem... nem volt semmi... persze lehet, balcsi más, akkor passz.

hibernia
 
 
 


Hibernia
az elobb elfelejtettem. Elisa sem emeli a fejét hatonfekvésbol felhuzva. Kb amikor mar 45 fokos szogben van és a feje abszolut log, akkor kezdi felemelni, mire ulo helyzetbe kerul. Kézben nekem sem kell mar tartani a fejét nagyon régen.
nalunk a hasonfekvés még mindig kinszenvedés. egyszeruen nem jon ra, hogy a konyokére tudna tamaszkodni. meg a feje is nehéz.

furdés nalunk most mar ugy megy, kiskadban, hogy fel kell utana mosni a furdoszoba egy részét, annyira pocsol. nem sir, ha kiveszem, mar megtanulta, hogy be fogom bugyolalni. azt viszont utalja, ha a nyakan a millio redot probalom szarazra torolni. ha esetleg elkezdene sirni, egy kis hajszarito utan megnyugszik. szeptembertol nagykadban fogom furdetni.

Nadina,
hajon? de jo! biztos jo lesz! mi Almadiba szoktunk menni, de mivel én nyaron nem mentem haza, a gyerekek sem mentek a Balcsira. szuleim messze laknak onnan;
ja és kossz a biztatast! igen, tul fogom élni. muszaj.
fozés: minimalisra redukaltam. van egy kint gaz grillsutom. szinte minden nap az az ebéd, grillezett hus, grillkolbasz, grill minden + salata... vagy pedig a sutoben készul az ebéd. levest csak télen fozok, amikor hideg van... ma halat csinaltam a mikroban: kb 5 perc: lazacfilé, so, bors, citromlé, olivaolaj. na szoval mi ilyeneket eszunk nyaron.
s.orsi
 
 


hali,

küldtem pár képet a szentendrei kirándulásról! Ajánlom mindenkinek ezeket a lopott órákat. :wink:

Krisz ma nagyon nyűgős! Állandó hangulatváltozás van rajta. Egyszer sír, másszor nevet. Vadul szopizik és a szájpadlását nyomogatja. :roll:

Ma megkötöttük a biztosítást Krisz nevére. Gazdag lesz mire felnő! :lol:

KépKép
charlott
 
 


ismerős kaják... :lol: csak én saláta helyett krokettet eszem + sült krumplit... :)

a fürci nálunk is sírásmentes jó ideje, sőt, már azon sem parázik, ha rászorul a fejére a ruci... mert még mindig bénázom néha... :oops:

ez a nyak azért furi, mert hason szeret nézelődni...

hú voltam megint a központban, leszakadt a vállam. :( viszont vettem egy plüssrugit 2 euroért meg egy kis szirszart ilyen oroszlán és lóg róla 3 színes valami, ami ugye csörög. szerintem aranyos... :)

amúgy tök poén, itt nem divat a kenguru, így 10ből 9-en bámulnak vagy vigyorognak rám, 10ből 6-an meg jéééé, bébiznek... hihetetlen. :lol:

hibernia
 
 
 


Orsi: azt szeretném kérdezni az idegen nyelvek tanulásával kapcsolatosan, hogy lenne értelme annak, hogy mikor a magyar nevét mondom a tárgynak, akkor rögtön hozzá tenném az angol jelentését is?? :roll: :) :?:

KépKép
charlott
 
 


charlott tök jó lehetett a kis kiruccanás! és hol etettél? nagyon jó képek és az a sapi... nagyon vagány benne Krisz....
van az utolsó képhez hasonlónk nekünk is, Visegrádon készült, de Peti üvölt rajta... :lol: még mindig jók a baba-mama fotóitok... ;)

hibernia
 
 
 


charlott és ha angol dalocskákat énekelnél? én ezt találtam tegnap, tök tetszik, bár kicsit anyagias... :lol: http://www.youtube.com/watch?v=ySFmgEBC-tg&feature=fvw

hibernia
 
 
 


Na megpróbálok reagálni.Remélem sikerül :D

Zsu:Gabi nagyon jól viselte akkor ahhoz képest a sok rokon nyüzsgését! :D

Balázs sírás:lehet hogy cukin néz ki,de a hangja orbitális hozzá :D Hatalmas hangja van,és ahogyan használja...mintha legalábbis nyúznám :D :lol: Csodálkozom hogy a szomszéd nem jött át megkérdezni hogy mi van már :D

Kovmarti:az esti lefektetés már nálunk is problémamentes kb 2 hete.Letesszük és alszik,nagyon ritkán akar ölben elaludni de akkor megkapja :oops: Anya vaj szíve :D Viszont Balu is tiszta dinka ma,tök nyűgi.Sokat alszik,ha fent van akkor meg hangulatingadozásai vannak :? Egyszer röhög aztán meg sír.Nem tudom mi lelte.
Mi se voltunk még szinte sehol párommal,mármint úgy mint Balu előtt.Mert ok hogy eljárunk vásárolni,rokonokhoz,fagyizni,de mégse olyan.Mondjuk én elvagyok így is :D

Hibernia:lehet hogy Peti érezte,hogy nem itt van neki az igazi otthona,és Írországba azért ilyen nyugodtabb. :)
Mi maradunk kék szeműek szerintem,ha nem akkor lesz mit magyarázkodnom apának :lol: Nálunk mindenki kék szemű a családba :D

Barba:nem hinném hogy olyan kosz volt,hogy sátorba akartak menekülni :P Ezt a hiberniát én sem vágtam :D Ilyen nekünk is volt,hogy nem akart csak ölben aludni,ha máshol elaludt,vagy letettem akkor hamar felébredt,és kezdhettük előlről a dolgot.

Zsu:én is ki lennék akadva ha párom amikor itthon lehetne segíteni,akkor elhúzna a saját szórakozása céljából.Mert hát mi akkor mikor pihenünk??Nem csak a megcsináláshoz kellettünk ketten :lol: (én mindig ezt mondom neki :D )

Hibernia:nem tegnap voltatok 3 hósak?Igazából mindegy,de boldog 3 hósat nektek!Hasfájás már nálunk sem játszik egy ideje.Néha van kis görcsölés pukin,de kipukkan és vége :D :lol:

Balcsizóknak nagyon jó szórakozást így előre is,na meg irigy vagyok hogy mentek! :D

Baba a kocsiban:nehéz ügy,de én sose tenném az anyósülésre.Köztudottan a legveszélyesebb hely az autóban.Én magam mögött fogom tartani,mert ott a legbiztonságosabb.Ha sír útközben akkor inkább megállok és megpróbálom megnyugtatni.Lehet hogy lassan fogok odaérni ahova szeretnék,de legalább egyben.Keresztapám mentőorvos és elég brutál történeteket mesélt olyan esetekről amikor anyuka nem az úttal hanem a hátul ülő csecsemővel illetve gyerekkel foglalkozott.Nem mindegyiknek lett jó vége....

Orsi:irigy a nyaralás miatt!Óceán...de jó is!!Nagyon jó szórakozást nektek is!

Nadi:nem tudom még.Lehet hogy csak szűk családi kör.Azaz apa meg Balázs társaságában :lol: Nem tudom,elvileg anyuékkal szoktuk,mert a hugommal egy napon születtünk,de ezután a veszekedés után fogalmam sincs mi lesz.

Charlott:de jók a képek,én is imádok a korzón sétálni.Lehet majd kinézünk arra valamikor mi is.Tényleg cukker a sapi! :D És milyen formás csókos száj van!meg kell zabálni :D

Na asszem ennyi,ha kihagytam valakit/valamit azért sry.

Még mindig trutty kedvem van,de tuti front jön,így hogy Balu is nyűgi.És láss csodát,viharokat mondanak estére :D CSak nem ezt érezte megint Balu?Asszem időjós lesz ebből a gyerekből!Egyébként ma már legalább 5 órát aludt,úgy hogy fél 10kor kelt.Most megint alszik 2 és fél órája.Álomszuszi...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Orsi - hát nem irigyellek az ősz miatt. Én az elején dolgoztam. Amikor az első két hónapban kórházban volt, akkor könnyebb volt, mert a látogatási szünetekben bementem az irodába vagy laptopról nyomtam, aztán 1 hót itthonról, az nehezebb volt, mert ugye nálunk sok gond volt/van a napközbeni alvással. Most 1 hónapja nem dolgozom, de az a munka nem hiányzik... Viszont néha szívesen csinálnék valamit a babázáson kívül.

Hibernia - Pálkatapéter nagyon jó ötlet, én inkább mesélni szoktam, mert sajna a hangom katasztrófa és ugye a gyereknek is egyre jobb a hallása :-)

Barbazso - jól teszed, hogy el akarod vinni Samut neurológushoz. Véleményem szerint inkább nézzenek meg mindent és mondják, hogy oké, illetve piszkáljanak, hogy túlaggódjuk, mint hogy valamit elnézzünk.
Van olyan ismerősöm (3 teljesen normál terhesség és 3 egészséges gyerek), aki folyamatosan lehülyéz. Már szinte semmit nem mesélek neki. A toxémiára azt mondta, hogy mit aggódom, neki is magas volt egy picit a vérnyomása és nem lett gáz (130 volt a magas). Aztán amikor császározni kellett a 31. héten elhallgatott. Hülyézett a Dévény miatt is, mert elég ha dupla pelust adok a gyerekre, minek parázom túl, meg volt egy csomó hasonló
:twisted:

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Charlott,
szerintem nem sok értelme van szavakat tanitani ilyen korban. a beszédtanulas az élo nyelven alapszik. ha senkit nem fog angolul beszélni hallani, nem tud megtanulni. mert a nyelvet nem tanuljak, hanem ragad rajuk. inkabb latom értelmét majd 2-3 éves korban angol nyelvu oviba iratni. Ott tuti megtanul!
de addig is jo otlet az angol nyelvu dalocskak hallgatasa. azok egyébként is nagyon vidamak, tetszik a gyerekeknek.

Hibernia,
szajgörbitésben Elisa is nagy mester. kuldtem par képet a gmailre.

Tudom, hogy a fenébe kivantok, amikor okoskodom, DE az elso gyereknél én is ugyanigy haragudtam, ha a férjem el mert menni vhova, de aztan rajottem, hogy jobb igy. én olyan nagyon anya voltam, semmi mas nem érdekelt, csak Maté. Honapikg teljesen el voltam varazsolva... és mivel emiatt kicsit lelkiismeretfurdalasom volt, hogy sok minden megvaltozott, belenyugodtam, hogylegalabb ne érezze magat bezarva. Viszont nagyon keveset ment el és mindig otthon volt furdetésre. csak utana ment el, ha a gyerek mar lefekudt.
s.orsi
 
 


Sírás - szégyellem, de már hozzászoktam. Van amikor tök nyugodtan öltöztetem stb. ő meg sír. Régen kétségbe esve vigasztaltam, most már nem izgat. Tudom, hogy csak akkor hagyja abba ha kaját kap, úgyhogy inkább vigasztalás helyett öltöztetem stb.

Kendő - nálunk sajna nem működik, mert a kötöttség miatt fáj a csípője ha a kendőbe rakom. Azzal biztatnak, hogy még kb. 1 hónap és kilazul annyira, hogy használhassuk. Pihenőszékünk sincs, úgyhogy általában a kanapén van napközben és onnan nézelődik.
A gond az, hogy ahogy eltávolodom nyafog. Néha bejön az, hogy miközben csinálok valamit folyamatosan beszélek hozzá. De csak néha... :-(

Főzés - nekem se nagyon megy, de a rendelés is kiesik, mert az az adag apa fél fogára sem elég, ráadásul túl finnyás.

Apropó apa - nálunk még sosem voltak kettesben apával úgy, hogy én elmentem volna. Ezen vesztünk össze valamelyik nap, hogy nem tudja tisztába tenni, kaját elkészíteni stb. Mi lesz ha velem valami történik. Azóta már próbálkozik :-)
Mentsége, hogy rengeteget dolgozik, alig van itthon. Estére mire hazaér Anna jó fáradt és általában akkor van az esti hiszti. Apa már el is van keseredve, hogy ha ő hazajön a gyerek sírva fakad...
Pedig imádja az apját, ha meglátja hazajönni, azonnal nevet rá :-)

Nyaralás - idén ez nálunk teljesen kimaradt
:(

Képek - még nem szedtem le a gépről, de majd rakok fel g-mailre. Sajna én is úgy vagyok vele, hogy mire elkattintom már rég más arcot vág, másfele néz vagy eltakarja az arcát...
Peti és Balu a két favorit
:D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Kovamarti,
nagyon cuki Nori. és milyen szépen kinyomja magat. csak egyszer mi is eljussunk ideaig!
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Tegnapi nyűgös nap folytatása, így csak most jutottam gép elé, de hulla vagyok. Megpróbálok reagálni, ha valakit/valamit kifelejtek, 1000 bocs előre is :).
Hibernia
köszi a bókot Nóriról :). A szeme születése óta nagyon sötét kék, nem tudom, ilyen marad-e, nekem barna, apának nagyon világos kék, szóval passzolom. Egy biztos, ha ilyen marad, hozzá a gyönyörű hosszú szempillákkal, hát, Apa csak győzze majd elhajtani a fickókat 8) 8). A hajszárítózás pocakra mit takar pontosan? :?: Amúgy Nóri sem mindig tartja a fejét ülésbe húzáskor, szóval sztem ne aggódj, a 3 hós vizsgálaton egyáltalán nem tartotta, mondták,hogy gyakoroljuk, azóta néha megy, néha meg egyáltalán. Nem irigyellek a 10 napos út miatt, de nem lesz gond, megoldod, ha meg kiborulsz, majd jössz és mi megvigasztalunk :). Amúgy hova megy a férjed? Éltem kint 1,5 évet, hátha tudok segíteni,hogy hova érdemes menni.
Barbazso
Neked is köszi a bókot :). Samu mászik??? És már egy hónapja? Azta, jól belehúzott, gratula! Légzésfigyut miért nem használod? Én nem merem nem használni, pláne, hogy Nóri csak hason tud aludni. Fürcsi utáni kajánál nálunk is dettó ez volt, hogy éhesnek KELL lenni, nincs mese, és üvöltés, csak nálunk megvárta Apa masszázsát, és utána zendített rá, masszázs közben meg végig vigyorgott...Egy ideje kajcsi után van fürdés, de nem emiatt, hanem mert így apa biztosabban hazaért a pancsira.
Zsu - köszönöm a lábnyomat linket, megpróbálok futni még egy kört Apánál, meglátjuk. Balcsi jól hangzik, biztos remek lesz 8) .
Nadi
Neked is köszi a bókot. Sajna mi vagyunk akkor az ellenpélda hasfájásra, én néha úgy érzem, 3 hós forduló óta rosszabb, néha olyan, mintha visszautaztunk volna 2 hónapot az időben...de remélem nálatok meghozza a várva várt pálfordulást! Én nem merek kocsival menni egyelőre, ha megyünk, akkor hárman, apa vezet, én hátul Nórival. De lassan el kéne kezdenem mászkálnom kocsival vele - meglátjuk. Balcsit élvezzétek ti is - Gréti biztos nagyon fogja :). Majd csinálj képeket, ha lehet.
Orsi - szintén köszi a bókot.
Félreértettél, nem kettesben, hanem hármasban értettem, hogy nem nagyon voltunk sehol, kettesben még nem is álmodom róla, hogy elmenjünk valahova, nem is nagyon tudnám és nem is akarnám Nórit senkire hagyni. De hármasban is alig voltunk valahol, még sétálni is egy kezemen össze tudnám számolni, hányszor :( - vagy én megyek Nórival, és apa örül, hogy végre nyugi van a házban, vagy én küldöm őket, hogy nyugodtan meg tudjak csinálni 1-2 dolgot.
Óceáni nyaralás, irigy-irigy :wink: - az út húzósnak tűnik, de Elisa biztos ezt is jól fogja bírni. Megnéztem a képeket, Elisa gyönyörű, és az a görbítés, Hibernia, azt hiszem Petinek vetélytársa akadt :lol:
Csöpplány
Esti altatás nálunk azért nem megy teljesen egyedül, de a rituálé bevezetése óta megszűntek a 1,5-2 órás küzdések, ölben van egy altatódal, arra elpilled, de nem alszik el, leteszem, és jó esetben elalszik, rosszabb esetben egy kicsit még simizni kell az ágyban, és ennyi. Balu ma belehúzott akkor az alvásba - 5 óra, istenem, csak egyszer aludna Nóri ennyit napközben :roll: . De nem panaszkodom, cserébe éjszaka jól alszik - mint Peti :)
Csigaby
Az enyémnél biztos nem rosszabb a hangod (majdnem bukásból kialkudott kegyelem hármasok énekből, hogy mégse kettes legyek belőle úgy, hogy minden másből négyes-ötös...), én senkinek nem merek énekelni, de Nórinak önfeledten szoktam :), és nagyon élvezi - remélem, később is így marad :lol:. Én szerencsés vagyok, Apa a hét nagy részében itthonról dolgozik, így látja, hogy nem csak az esti hiszti van - úgy nem lehet könnyű, hogy mindig ezt kapja, de megértem, hogy kiborultál. Remélem, most már javulni fog a helyzet :).
Charlott
Szentendrei képek nagyon jók, tényleg csodaszépek vagytok együtt 8) :)

Asszem ennyi. Már korábban is akartam kérdezni, köldöksérv van valakinél? Nálunk van, és én nem látom, hogy javulna a ragasztástól...

Elteszem magam holnapra - vendégség lesz nálunk, egész nap takarítottam, holnap meg vendégvárás, szóval nem tudom, mikor tudok jönni, de igyekszem.
kovmarti
 
 


Megnéztem a g-mailt. Nagyon jók a szentendrei képek! Krisznek olyan nagyfiús, tiszta tekintete, arca van! Szép baba. :)
Elisa is tündéri! Nagyon menő a biggyesztése. :) Jól látom, hogy halványodott a foltja? :wink:

Mi holnap Tabajdra megyünk a mezítlábas parkos falunapra. :)
Jövő hét szerdán meg Balatonfüredre vasárnapig. Szóval engem is érdekelne a vizes dolog. Mondjuk nekem van chicco melltörlő kendőm. Ismeritek? Csak hát nem tudom, nem kéne-e fertőtleníteni a tó vize után...? :? Amúgy az is lehet, hogy tök szar idő lesz. :D Bár még nem néztem előrejelzést.

Az eszmefuttatásom... Ne sértődj meg, szerintem inkább vicces... Hibernia, hibernálás, hideg, hűtőszekrény, fridzsider, frigider,... :oops: :lol: :lol: :lol:

Zsu, részvét... Én is nehezen viselném, és valószínűleg bőgnék dühömben. De vége. Már otthon van! :D

Na, mára ennyit. Ja, a család vasárnapig marad. Azt hiszem, valaki kérdezte. Ha nem, akkor bocsi. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hát nem térden mászik, hanem kúszik Samu... Vagy úgy értetted? :)
A légzésfigyelő többször beriasztott (tévesen), és mindig halálra rémültem. Aztán elegem lett belőle, és már jó ideje egyáltalán nem kapcsolom be. Ha felkelek, mindig a mellkasát figyelem, hogy mozog-e. :) De igazából akkora stramm gyerek Samu, hogy remélem, nem kell félteni. :)

Ja, tényleg az a 10 nap nagyon durva lehet! Én még baba előtt sem viseltem volna el.... :( :) Azt hiszem, ebben Zsu-val kemény diók vagyunk.... :) Na, de így ismertek meg minket a fiúk, gondolhatták, hogy baba után még kevésbé fogunk ujjongani a kiruccanásoknak.

Elküldöm, mert bazi nagy vihar van, nehogy elszálljon... Bár ez csak pár sor. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Most, hogy így visszagondolok a téves riasztásra,... olyan, mintha nagyon rég lett volna, és Samu még olyan pici volt!!! És banyek, még most is csak 3 hónapos lesz!!! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Éjszakás műszak jelen. :wink:

Húúú most vissza kéne olvasni....de annyira álmos vagyok. :oops: Hétfőn "haza"utazunk 1 hétre-hurrá! :)

Idén mi se megyünk nyaralni(vajon miért? :D )fura is mert eddig minden évben voltunk.viszont már tervezzük a jövő évi két hét Szardíniát. 8)

A gmail-re csak bekukkantottam a múltkor.Még rá kell jönnöm hogyan is működik. :roll:

Koli szinte csak akkor sír ha éhes,hálás is vagyok érte. :wink:

Amióta őszit eszik rendszeresen van kaki naponta.

KépKép
Kép
mucus75
 
 


halihó

nagy nehezen eltettük őkelmét holnapra... :)

csöpplány leteszitek és alszik?? áááá, aranycsillag ez a Balu, mindig mondtam... szerintem Peti az életben nem aludt el úgy, hogy letettük és elaludt. :D
és mondom, vidulj fel, hétvége jön... ;)

csigaby, nótázz azért, a hangod nem lényeg... :) nálunk csomószor mosolyra fordítja a legörbülő szájat, ha dalolgatok neki... ;)
amúgy anyósom is ilyen, hogy áááá, ezek még tuti nem keményedések, aztán hopp meglett a babó másnap... :D mindegy, vannak, akik mindent jobban tudnak. inkább legyünk hipochonderek...
apát tessék rávenni az aktívabb közreműködésre! :)
köszönjük a favorit címet... :lol:

orsi hát Elisa... ezek a képek... sajnálom, nekem mindig röhögnöm kell a görbült szájon, annnnnnnyira aranyos ő is... :D :D hihetetlen... és azok a rucik, nagyon szép kislányka!!

kovmarti, hát úgy hajszárítózom, hogy a hasára teszek egy pelust és azt fújom... :oops: állítólag lazítja a feszülést és segíthet a fájás ellen. nálunk bejött, lehet a hangja tetszik, de lehet a meleg.
és hogy gyakoroljátok az ültetéses tartást?
san francisco-ba megy amúgy az úr... :) te hol éltél? tetszett?
amúgy te is a róbert klinikán voltál ugye? nem lehet, hogy a csecsemős nővérek szoktatták rá a gyerkőcöket, hogy éjjel ne egyenek? :lol: ezen filózom... :roll:

barbazsó :lol: ez jóóóó ez a névmagyarázat. :) neeem, abszolút nem vagyok az a "jégkirálynő" bár ez gondolom már lejött.. :lol: hát ja a 10 naptól én is fosok azért... :? tök jól fel tud mindig vidítani, ha van valami, nem tudom, hogy lesz most nélküle... :( áprilisban meg májusban egy hónapot voltunk külön ugye, de akkor még csak egyedül voltam... most azért kicsit nehezebb... :?

holnap hozzánk is jönnek férjem kollégája + a felesége, kíváncsi leszek, mit szólnak Petihez, a lány terhes... :) lehet, megbánja a dolgot... :)

hibernia
 
 
 


Hibernia!
Jól látod,Domi apja Koli viszont többek szerint rám fog hasonlítani. :D
Reméltem is,hogy legalább az egyik az Én fajtám lesz hisz Én szenvedtem velük. :wink:

Csöpplány!
Almát nagyon kevesett evett kb 20ml pürének viszont ősziből 40-60ml megeszik.

Köszönöm mindenkinek a dicséretet.

ÓÓÓóó jön a vihar!Akkora szél van,hogy majd levitte a redőnyt most húztam fel gyorsan. :shock: Áááááá apát akarom,félek ha villámlik!!!!! :oops: :(

KépKép
Kép
mucus75
 
 


koszonjuk a bokokat. nem latszik a képeken, de nagyon szép kék szeme van. barcsak igy maradna.

Csopplany,
a leteszed és alszikhoz, gratula! nekem csak kézben alszik el vagy kendoben. legtobbszor még a babakocsibol is ki kell venni, mert tologatva is nehezen alszik el. régen o is magatol elaludt gyakran, de vmit elrontottunk ugy tunik. éjjel viszont visszaaltatja magat, ha kell.

Barbazso,
néha nekem is ugy tunik, halvanyodott a folt. Nagyon figyelmes vagy!
az én dokim azt mondta a vizben furdéshez, ha a mell nem beteg, csak ugy szimlan nem ragad betegség a borre. tehat nem kell a mellbimbot fertotleniteni. nalunk inkabb a sos viz kiszarithatja majd (ugyanez lenne a kloros uszodavizzel is) és emiatt mondta, hogy egy kis anyatejjel kenjem korbe majd a mellbimbot és lehetoleg ne legyek sokaig vizes felsoben. nektek is jo nyaralast.
Légzésfigyelotol én is csak paraznék. nincs nekunk.

Hibernia,
igen. nekem is mindig mosolyognom kell, ha gorbit. és a gorbités modja is valtozik, ahogy no. megzabalom, ha ezt csinalja.

Mucus,
te mar adsz neki barackot?
persze a barack édesebb, mint az alma.

Kovmarti
3an nem voltatok sehol? na ez mar durva! tessék kimozdulni!
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?