Új privát üzeneted érkezett!

<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Mezsu!
Az utolsó pillanatban döntöttem úgy, h elmegyek. Gondolkoztam, h mit tegyek. Valamikor el kell kezdeni.Kép Meg ha költözünk Dunakeszire, akkor macerás lenne onnan elmenni a Jánosba. Bár így is sanszos, h az ucsó előadásokra már onnan jövök.Kép
Videót megnéztem. Nem sok mindent láttam, inkább csak hallgattam. Néha nem is néztem, mert majdnem felért egy horrorfilmmel.Kép Meg azzal voltam elfoglalva, h elzsibbadt a hátsóm azon a padon, és próbáltam magamhoz térni.Kép
A szülésznő nagyon aranyos volt, kár, h Õt nem lehet választani.Kép Na mind1. Gondolom, a többi szülésznővel sincs semmi probléma.Kép

Nóri!
Sajnálom, h fájtál, de nem kell nagyon megrémülni, mert a végén kiderül, h nincs semmi baj.Kép Örülök, h jobban vagy! De tessék pihenni, és ez komoly! Ha azt mondja a doki, akkor tényleg kell. Nekem is volt, h majd meghaltam, annyira fájt lent a pocim napokig, persze én sem kíméltem magam. Aztán amikor mi is behaladtunk az éjszaka közepén a korházba, tudatosult bennem, h tényleg feküdni kell, ha nem vagyunk a topon. Lekakilni mindent, mert nem lehet semmi fontosabb a babónál!

Jövő héten igyekszek egy kicsit hamarább odaérni. Bár nem erősségem a pontos érkezés.Kép

Julcsi!
Igen pont a legutolsó padon, majdnem, annak is a legszélén, bal oldalt (majdnem a sarokban).

Nekem most teljesen jó minden, nem fáj semmim, átalszom az éjszakákat, nem kell menni az éccaka közepén csuriznom sem.Kép Már vagy 4 napja.Kép

Pussz,

Nancsika & Alex 30+3</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok Csajok,

Köszi a nyugtatást, mostmár én is belátom, hogy ez nem vicc. Szerencsére ma már tök jól vagyok még a köldököm se fáj. Farkaska meg akkorákat rúg, hogy már kívülről is látszik, hozzá se kell érni a hasamhoz. Kép
Tényleg pihenek, nem megyek sehova, ha meg megyek, kocsival vitetem majd magam. Kérdeztem az orvost, hogy sétálhatok-e, de azt mondta, hogy csak mértékkel, úgyhogy mozgás beszüntetve...Kép

Julcsi, mi is külön szobába tesszük majd a Babát, de úgy, hogy nálunk egybe nyílik a kettő, és az ágyat közvetlenül az ajtó mellé tesszük. Így majdnem olyan lesz, mintha egy szobában lennénk. Plussz én még majd légzésfigyelőt is veszek, és azt teszem az ágyba.

Julcsi,az orvost nem kérdeztem arról, hogy mi lesz vele áprilisig, de mondta, hogy ha baj van akkor a Jánosba kell bemennünk az ügyeletre. Meg ő is szokott ügyelni, úgyhogy hát gondolom maradok veletek Kép.

Mi a jövő héten szerintem késni fogunk, mert Zsolti a város másik végén 4-ig dolgozik, de azért remélem lesz hely.

Nancsika, nem volt hideg az a pad?

Zsuzsi, mi van veled?

Kép
nóri8
 
 


Julcsi, a szülésznők megismerésére ez egy jó tipp, de nem gáz, hogy x kismama x-szer zaklatja szegényeket? Kép
Mi egy szobában leszünk a babával, mert így van hely Kép Most még nem akarunk kiköltözni a nappaliba, úgyhogy a háló lesz a babaszoba is egyben. Amúgy bölcsőhalál előadáson azt javasolják, hogy az első egy évben egy szobában aludjunk a babával, de sztem ez nem annyira fontos, mert ha vesztek légzésfigyelőt, akkor annak úgyis olyan hangja van, hogy meghalljátok bárhonnan, napközben meg gondolom nem lesz annyira külön, és tudsz rá figyelni. Télleg, a Madarászba menjetek majd el bölcsőhalál előadásra! Ha kell, írok részleteket Kép
Nekünk hivatalosan már csak két hét+1 nap van a szülésig Kép Most éppen lelkileg egész jól vagyok, a múlt héten voltam kicsit depis, hogy úristen, mi lesz a szüléskor, meg utána, meg minden megváltozik, stb. De azóta lenyugodtam, és most megint nagyon várom Kép ez elég hullámzó, de ezt majd ti is megtapasztaljátok Kép Most épp ott tartok, hogy nem hiszem el, hogy már csak két hét Kép minden ugyanolyan, mint eddig, miért bújna ki az a baba? Kép
png
 
 

 
 

Szia Png, engem érdekelne a Madarász kórházas tanfolyam. Ez csak egy előadás a bölcsőhalálról, vagy azt is elmondják, hogy ha ne adj isten szükség van rá, hogy kell újraéleszteni?
Leírnád, hogy mikor van?

Jó neked, hogy már csak két hét. Hú biztos tényleg nagyon hihetetlen lehet...Kép De azért jó is.Kép

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Nóri, minden héten van egy kb. másfél-két órás előadás, ahol elmondják a megelőzési javaslatokat, és bemutatják az újraélesztést/teendőket. A résztvevők egyből ki is próbálhatják a hallottakat. A www.bolcsohalal.hu oldalon minden részletet megtalálsz. Fejenként 2000 forintba kerül a részvétel, meg 7-800 forintért lehet venni egy tájékoztató füzetet - ezt érdemes megvenni, mert akkor nem kell jegyzetelni, és jobban tudsz figyelni. A kórház egy biz. márkájú légzésfigyelőt ajánl, ez 35e forint, nekik csak ezzel van tapasztalatuk.
a heim pálban is van ilyen előadás, arról nem tudok semmit Kép
png
 
 


Sziasztok lányok!

Nóri, nagyon örülök, hogy minden rendben!!!! KépKépKép Ezekszerint meg is nyugodtál gyorsan. ugye?
Nóri, Julcsi, jön Dénes jövő héten is. utána nem, mert elutazik, de aztán megint... nagyon tetszett neki is az előadás. örült, hogy eljött... Kép KépKép

Tegnap voltam uh-n. nagyon jó volt, volt méhszáj vizsgálat is KépKépKép 3000-et kaptam! KépKépKép majd teszek fel képet, bár megint "csak" a buksija és a 2 kis ökle látszik. KépKépKép
beszéltünk az érzéstelenítésről is, azt mondta, hogy edát ő sem szereti, de megoldjuk másképp, ha szükség lesz rá...
őssejtet elveti...
na, most megyek, mert főnököm sajna egész nap zargat....
puszi, zsuzsi
mezsu
 
 


zsuzsi, mit ért azon a doki, hogy "de megoldjuk másképp, ha szükség lesz rá?" Ha a kórház csak edát kínál fel érzéstelenítés gyanánt?
Akkor a kzsv nálatok kilőve? vagy még azért gondolkodsz rajta? mondott valami indokot?
png
 
 


Png, még nincs kilőve... nem tudom, mi legyen a kzsv-vel. azt mondta (amit már mástól is hallottam), hogy sajna az őssejt a beteg génállományt is tartalmazza. ha 6 évesen leukémiás lenne a baba, akkor ok, hogy tudnak rajta segíteni, de csak abból a vérből, állományból, ami már egyszer megbetegedett, és csak 6 évet bírt ki... valahogy így mondta. szóval, nem tudjuk. azt mondta, leszedi, ha akarjuk. a pénzt már nem sajnáljuk rá, de nem tudom eldönteni....
zsuzsi
mezsu
 
 


<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Nóri!
Nem, nem volt hideg, de bazi kényelmetlen volt.Kép

Png!
Köszi, az infót!
Nagyon szomorú téma, de fel kell készülni mindenre! Kép
De jó neked, h mingyá szülsz.Kép Úúúúgy irigyellek.Kép

Pussz,

Nancsika & Alex 30+3</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! De jó, hogy veletek is minden rendben van!Kép Csak úgy magától volt méhszáj, vagy mondani kellett neki? Esetleg csoda történtKép Te mindig kapsz képet az uh-n? Hol lehet megnézni?
De jó! Örülök, hogy Te is 3000-es vagy! Kép
Remélem még én is! Bár én mostanában annyit lótok-futok, pakolok, selejtezek, takarítok, emelgetek (!) stb.Kép, hogy nagyon remélem nem lesz semmi gond jövő héten a dokinál!Kép

Nekem is most eljön Zsolti a relaxációra, de utána az újszülött témára (oltások, sárgaság) meg a szoptatásra biztos nem tud. Bár ezeket szerintem elég, ha majd elmesélem neki vagy elolvassa. Kép

Nóri! Ha nem értek oda időben, akkor megpróbálunk majd helyet foglalni. Azért picit siessetek! Kép De ne nagyon, nehogy utána meg görcsöljél!!! Csak szép óvatosan! Kép

Png! Köszi ezt a bölcsőhalálos "ötletet". Engem is érdekel, bár remélem az életben nem lesz rá szükségem!!! Az oldalt meg jól átolvasgatom addig! Köszi!
Szerintem egyáltalán nem gond az, hogy valaki folyton kihív egy szülésznőt. A nő is azt mondta, hogy nyugodtan. Meg hát máshogy tényleg nem nagyon tudnánk találkozni velük! Szóval, csak ügyesen!Kép

Judy???

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, azért csak módjával rohangálj a nagy pocival, ok????? Kép Kép Képaz emelgetést viszont felejtsd már el!!!!!!! képet mindig kapok most is feltettem 2-t a tegnapiakból, de 5-öt kaptunk. csak szinte mind egyforma... Kép Kép Képa méhszájat megnézte, mert mondtam, hogy sokat keményedik a pocim. de ez tényleg így van... nagyon, nagyon kedves volt!!!!! KépKépKép dénesemnek is elmagyarázott mindent.

örülök, hogy jönnek Zsoltik is kedden. legalább őket is megismerjük... KépKépKép

a szülésznő választásra kedden visszatérünk??? lenne kérdésem...

Puszi, zsuzsi
mezsu
 
 


Sziasztok! Kicsit eltűntem,mert állandó kontroll van,Ricsi áll,ül mászik megállás nélkül.
Most is csak pár percem van.
Timtom irtó édi Bala,gratulálok hozzáKép
Én is imádom a picinket ,annyi szeretett ad nap mint nap,és rengeteg puszit kapok mostanában tőle.
Mindenkinek minden jót.
Mircike !
Te is tegyél fel képet a picidrőlKép
Adri és Ricsi
Ricsi állKép
Kép
Én és a csigámKép
Kép
adler75
 
 


Sziasztok!

Png, köszi az infot, még nem néztem meg az oldalt de megfogom.
Csajok, ha lesz közös időnk, és ti is akarjátok megyünk erre is együtt?

Julcsi, tényleg ne emelj!!!!! Ne felejtsd el, ha egyszer kinyílik, nem zárul vissza és aztán már jószerivel csak fekhetsz. Az meg nem méri meg. Erős fiú a Zsolti, max. többet fordul, de megéri.
Nekem már a legnagyobb maximumom a félig teli teáskanna, amit elviszek a tűzhelytől a csészéig, de sokszor még ettől is lelkifurdalásom van. Kép

Zsuzsi, örülök, hogy rendes volt az orvosod, és, hogy rendben vagy Kép.

Én azt hiszem ezt a szülésznő "választást" nem merem megcsinálni. Engem ne kiabáljanak össze a folyosón. H.Judit azt mondta, hogy mindenki rendes, úgyhogy én bízom bennük.

Adri, Ricsi gyönyörű!!!! Olyan édesek ezek a kis férfias babák!!! tegnap volt nálunk két barátnőm és az ő két kislányuk (2 és 4 évesek), először félénkek voltak,de aztán úgy beindultak, hogy amikor elmentek bizony fellélegeztünk Zsoltival Kép. Hát van még 3 hónapunk pihenni. KépKépKép

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Sziasztok,
Hú de sokat írtatok. Örülök, hogy mindenkivel rendben van mindenKépKépKép meg annak is hogy jó volt a tanfolyam.

Julcsi, megőrültél??? Nehogy pakoljál meg emelgessél! Tessék azonnal abbahagyni, én is már kb csak a teáskannára vagyok kalibrálva. Egyébként az utóbbi napokba én is hamar kidöglök. Tegnap 9-4-ig bent voltam dolgozni, mire hazaértem, olyan kemény lett a hasam mint a beton, utána meg úgy elkezdett szúrni, hogy fél óráig csak feküdtem az ágyba. Szóval ez tényleg nem vicc!!!!!!!!
Most meg is fogom gondolni, hogy én februárig menjek-e dolgozni, mert gyanús, hogy nem fogom bírni.

Zsuszi te meddig melózol még? Minden nap bemész? Hogy birod?

Lányok, a Madarászos tanfolyam engem is érdekel. Ide mindenképp mennék veletek. Mikor menjünk?

Zsuszi, mi az hogy megoldjuk másképp? mert ő sem szereti az EDAT?

Most megint elbizonytalanodtam a kzsv-vel kapcsolatban. Ráadásul elfelejtettem megkérdezni a múltkor a dokit és legközelebb csak a 28. héten megyek. Az még belefér, ha mégis úgy döntök, hogy levetetem?

Egyébként mi is elkezdtünk összepakolni, selejtezni, jövő héten pedig kifestjük a kisszobát ahol lesz a pici. Aztán megyünk vásárolni. Én nem csinálok semmit, mondtam is a férjemnek, hogy ami rám várt a nagyszoba, azt megcsináltam, úgyhogy befejeztem a pakolást. Nem is bírok már úgy mozogni, meg tök kellemetlen lehajolni/guggolni és felállni.

Most jár valaki tornára közülünk? Én szeretnék menni intim tornára, valószínűleg az Arany János utcai Aktív Szülés program keretében. Asszem jövő héttől kezdem. Van kedvetek csatlakozni, akkor megírom a részleteket?

Judy

KépKép
judy1
 
 


Szia Judy, örülök, hogy előkerültél. Írsz az intim tornáról? Engem lehet, hogy érdekelne. Mikor van, hánykor, mennyibe kerül...
Ha a dokit a 28. héten kérded meg, az még nincs későn. Én is most kérdeztem (27 hét), de még mindig nem tudtam dönteni....
Én sajna minden nap dolgozom 8-4,30-ig. általában hamarabb beérek, és nagyon sokszor elmegyek hamarabb. ma nem. de a héten voltam védőnőnél, tanfolyamon, dokinál. ráadásul sokat netezek. itt is vagyok, a családineten is. meg ugye mindennek utána kell olvasni! KépKépKépKépKép
mezsu
 
 


Judy, nincs későn, az a lényeg, hogy elmenj laborba, mielőtt szülnél Kép elfogadják a leletkikérőt is a szerződéshez. mi is a 34-35. héten intéztük el. Amúgy ez a "genetikailag eleve kódolva van a betegség, és ha átültetésre kerül sor, akkor újra előjön" dolog nekem kicsit fura, hiszen egy betegség kialakulásában természeti, meg egyéb tényezők is közrejátszanak, nem?
png
 
 


Zsuzsi, most kutakodom utána, két lehetőség közül kéne választani:
1) Kriston Andrea intimtorna ennek az ára 15.000 Ft olvashatsz róla a www.intimtorna.hu/szules.swf
2) A Kriston Andrea tréningjét elvégzett vizságzott védőnő tréningje, ez ha jól tudom 4 alkalom és 8.500 Ft.

Szerinted? Én szívem szerint az 1)-re mennék. Oda hétköznap lehet bejelentkezni. Ha neked is ok. akkor én ezt hétközben elintézem.

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm BAla dícséretét és a képeket a Manókról!

Képzeljétek lányok!
Pénteken megszületett a barátnőm leányzója (Margit Kh). Csütörtök este még beszéltünk telefonon, hogy fájdogál a pocija, de még nem tudja mire vélni. Megígérte, hogy ha indulniuk kell, mert beindulnak a dolgok, akkor küld egy sms-t nekem, hogy agykontrollal rásegítsek egy kicsit Dorka Világra jövetelére. (Anno Krisztával együtt végeztük el a tanfolyamot) Hajnali 2:38-kor meg is érkezett az sms, hogy "szülünk". 16 órányi vajúdás után megszületett Dorka. Lassan tágultak, állítólag azért mert Kriszta izomzata túl edzett (sokat sportol). Fársztó és hosszú szülésük volt, de hála Istennek mostmár mama és baba is jól vannak.

Vera!
Tündériek a fiúk!
Hát nálatok tényleg férfiuralom van!
Nem hiányzik egy kislány?

Adri!
Mekkorák vagytok már! S milyen ügyesen áll Ricsi! Kép

Babázó kismamik!
Én egyre jobban parázok az elkövetkező időszakoktól, hogy elindul, s önnállósítja magát Bala, annak ellenére, hogy már várom is ezt az időszakot, de akkor aztán tényleg állandó felügyeletre lesz szüksége. Így egyre inkább elúszok a dolgokkal itthon. Este amikor Apa hazaér, akkor tudok tenni-venni, s nagyobb léptékkel haladni valamit, de napközben elég nehézkesen megy. S ahogy belegondolok, egyre nehezebb dolgom lesz. Ti hogy vagytok ezzel a dologgal? Én csinálok valamit rosszul? Mondjuk a lakás elosztása nem a legjobb, mert csak a nappaliban tudom magára hagyni Balát, hogy játszon, mert itt a hálóban az ágyról már lepottyan, ha nem figyelek rá. A konyha és fürdő kicsi és a konyhából nem is lehet rálátni a nagyszobára, így a konyhai előkészületek terén (pl.:zöldségpucolás) átszoktam a nappaliba, de a főzést estére kell halasztanom, mert a kavargatások közepette nem tudok Balára figyelni. Nappal Balázs meg nem igazán alszik, nagyon kicsi az alvásigénye. Max 2x1 óra, de inkább 3x20-30 perc. Ez ugyebár nem sok mindenre elég. A vasalással is már meg kell várnom az estét, mert Bala mellet már nem merek vasalni, mert lehúzná a lelkem a vasalót. Mosni a mosógép mos, azzal nincs gondom, s a teregetéssel sem, hisz azt rendre már együtt csináljuk. Szóval nem egyszerű, de érdekelne, hogy Ti hogy csináljátok a gyerkőc mellett a tennivalókat.

Judy!
Az intim torna engem is nagyon érdekel, s már én is néztem korábban a Kriston honlapot, s meg is beszéltem a családdal, hogy vállalják Balát, amíg elmegyek a tanfolyamra. Nekem egy talpreflexológus mondta, hogy sürgősen kezdenem kellene valamit ilyen téren, mert komoly gondokat érez ezen a területen, s ezzel még helyre lehet hozni, ne várjam meg, amíg tényleg gondot jelent majd.

KZSV téma:
Mi anno filóztunk rajta, s volt egy időszak, hogy rá is szántuk magunkat, de aztán mégsem vetettünk mintát. Több orvos is azt mondta, hogy szerintük még nagyon gyerekcipőben jár ez az egész, s az egyik szavával, azaz mondatával élve "Olyan, mintha a Holdon vennénk telket." No meg egy cikk is azt mondta, hogy jelenleg a levett egészséges csonvelőből jobb sejteket tudnak generálni, mint a lefagyasztott kzsv-ből. De ezzel nem akarok senkit lebeszélni róla, mert néha még a mai napig elgondolkodok rajta én is, hogy lehet, hogy rosszul döntöttünk. Nem tudom ez olyan nehéz.

Nóri!
NE EMELGESS ÉS VIGYÁZZ MAGATOKRA, nehogy koraszülés legyen a vége!
A környezetünkben volt most rá példa, hogy igen csak előbb jött Világra a picúr, s mindenki csak reméli, hogy egészséges felnőtt lesz a kisfiúból. Tudnék róla mesélni, de nem akarlak titeket ilyenekkel rémísztgetni.

Puszi és vigyázzatok magatokra és a Manócskákra!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a bolcsohalal.hu oldalt, és ott azt írják, hogy keddenként 16-17.30-ig van a tanfolyam, nem kell bejelentkezni, érkezési sorrendben fogadják az érdeklődőket.
Szerintem, akkor a szülésfelkészítő után kellene menni, mert pont egyidőben vannak.
Az nem derült ki egyértelműen, de azt hiszem ez csak egy alkalom.
Ugye Png, ez csak egy alkalom?

Judy, a szülésfelkészítő csak 6 alkalomból áll, tehát már csak öt van hátra, mire befejezzük 30 hetesek leszünk. Ha Te a 32. héten akarsz kezdeni, akkor pont lesz még két keddünk, hogy elmenjünk a Madarász kórházba. Hm?

Timi, nem én emelgetek, hanem Julcsi Kép. De szerintem már ő se, hiszen jól "leteremtettük" itt mindannyian. Remélem Julcsi, nem haragszol meg ezekért,hiszen csak jót akarunk. Kép Kép

Én már semmit nem csinálok, most is épp be kell mennem a munkahelyemre, de taxival megyek, mert nem kockáztatok.

Timi,én úgy képzelem, hogy majd magamra kötöm a Picit és úgy kavargatjuk az ebédet. Vagy ez csak elméletben működik?

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


nóri, igen, csak egy alkalom Kép
a honlap azt írja, hogy csak előadás előtt lehet megvenni a légzésfigyelőt, de ez nem stimm, utána is nyugodtan megvehetitek, és akkor az előadáson megnézhetitek, hogy hogy működik.
png
 
 


Sziasztok!

Timi! Nálunk a gyerekszoba (majdnem) teljesen 'bombabiztos'. A kiságy, szivacskanapé és a gardróbszekrény által határolt területen végig habtapi van lenn. A radiátor sima és nem nagyon meleg, az ajtón pedig Ikeás gyerekrács van. Mivel régebben az volt az irodám, legalább 10 konnektor a falban, de mindben dugaljvédő. Semmi ehető, semmi törhető. Egy nagy műanyag doboz teli a játékaival, valamint egy nagy lavór az ő szennyesével. CD elérhetetlen magasságban, benne Halász Judit. Na ezt bekapcsolom, cumi a szájába, leültetem a játékdoboz elé, kimegyek... észre se veszi Kép Van úgy, hogy egy órát is elmolyolgat valamit. Csatatér lesz a ezalatt szobája, de legalább csend van. Ha megunja odaáll a rácshoz és kicsit méltatlankodik. Akkor bemegyek, vagy kijön velem a konyhába, ahol van egy hálós járókája. A hálós járóka ellen voltam egyébként, de csak amíg nem tudott ülni. Ugyanis, amíg kisebb volt, és csak feküdt, nem látott ki rajta, és nem szerette. Meg is értettem, nem használtuk. Amióta álldogál, azóta viszont tök jó, mert ha elborul, akkor ugye a hálóba esik, és nem a rácsba. Na szóval itt is elücsörög néha, ebben is vannak játékai.
Egy rossz szavam nem lehet rá Kép Egy tündér.
Nálam viszont az elalvás a probléma. Csak és kizárólag cicin. Napközben is jól alszik, sokat, de csak, ha cicire rakom. Akkor hamar elájul, nem kell ringatni. De nem tudom, hogy ez mennyi idős koráig mehet így.

Lányok! Megtennétek, hogy megkérdezitek a keddi tanfolyamon, hogy van-e olyan alapítvány, ami a János KH szülészetéhez tartozik, és fel lehet ajánlani az 1%-ot? Az apeh honlapon nem találtam ilyet. Szívesen nekik adnám az 1%-ot. Egyébként a csecsemő részlegen kinn van, hogy babaruhát szívesen fogadnak, de nem emlékszem, hogy csak úgy, vagy alapítványon keresztül.
Előre is köszi!!!

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!Kép
Szép napotKépmindenkinekKépKrisztián alszik Képtudok egy picit ideülni
Timi és Kisjulcsi!Kép
Azt irtátok hogy férfiuralom van nálunk Képvalóban az van de olyan drágák a nyolcévesem kitünő tanuló és mellé még nagyon kis kedves gyerek is igazán nem panaszkodhatomKép
a kicsikkel már nem olyen könnyű a dolgom ...a picikém éppen a hisztikorszakát éli éppenKép
de a nyolc év tapasztalata azt mutatja hogy általában meg lehet mindent oldani ...de ehhez kötélidegzet és nagyon nagy türelem szükséges......
de mondjuk fogyóznom nem kell/54kg.vagyok/melletükKépKépKép
először én sem tudtam hogy lehet egyszerre két gyereket ellátni Képde aztán jött még egy harmadik is és egész jól magvagyunk persze vannak jobb és rosszabb napok is
üdv.mindenkinek....Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

köszi az infókat a kzsv-vel kapcsolatban. Asszem még rágódok rajta a párommal, meg majd megkérdezem a dokit is a 28. héten megyek hozzá.

Timi, tök jó lenne, ha együtt tudnánk járni, holnap felhívom őket és megkérdezem mik a lehetőségek és akkor megírom. Zsuzsi neked is aktuális még?

Nóri, de igen jó, szerintem a szülfelk után el tudunk menni. De még a 28. héten pontosítom a dokival, hogy mikor kezdjem a felkészítőt.

Png, mi az hogy előtte meg kell venni a készüléket? Mit kell megvenni és hol? És mennyibe kerül? Ha jól emlékszem ők egyfajtát Philips? használnak. Akkor ezt meg is kell venni?

Lányok, ez normális, hogy már a 26. héten egyre nehezebben mozgok? Nektek is fájt/fájdogál a csípőtök és feszül a hasatok, de úgy kellemetlenül? Vagy ez csak nekem van? Néha úgy parázok tőle, nem tudom, hogy ez normális-e? Meg sokszor olyan, mintha belülről nyomnának egy bizonyos ponton. Ez a baba?

puszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Judy!
Nyugi normális! Kép Hát nő a manód! Kép Nálam legalábbis dettó ugyanez volt/van. Rendesen kiröhög a férjem, amikor próbálok kimászni az ágyból.Kép Mondjuk, most nem fájdogálok egyáltalán, de állni nem bírok, mert 5 perc alatt le akar szakadni a derekam.
De, ha vígasztal az, h kb a 20.-től, majdnem mindig apa köti be a cipőmet. . . Kép

Jah, holnap János? Ki jön? Kép


Pussz,

Nancsika & Alex 31+0</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Szia Mindenkinek!

Jön akkor mindenki a Jánosba? Nancsika! Hátha most veled is találkozunk! Kép

Mircike! Megkérdezzük az Alapítványt. Biztos van, ha már a szobákat is alapítványinak nevezik, de mintha olvastam is volna a honlapjukon. Mindjárt megkeresem, de azért rá is kérdezek.
Megtaláltam, ott van lent a táblázat végén: http://www.janoskorhaz.hu/content1b.html
De Ti a babaruhákat is oda akarjátok adni? Hát nem akartok másik babát?

Lenne egy nagy kérdésem!
Amikor a 36. héttől már a kórházba kellett menni a vizsgálatokra, akkor is kellett fizetni a dokinak? Meg akinél túlhordás volt, pl. nálad, Timi, akkor is minden vizsgálat után adni kell? Vagy ilyenkor már nem? Vagy ez mitől függ?

Nóri, Zsuzsi! Jöttök akkor ma?

Puszi, Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Judy, a madarász egyfajta légzésfigyelő használatát javasolva, amivel ők anno elkezdték ezt a felkészítő programot tíz éve. Azzal az indokkal, hogy nekik csak ezzel van tapasztalatuk, és igazolni tudják, hogy az általuk tartott előadáson részt vett szülők körében nem fordult elő bölcsőhalál. (igaz, hogy nem mindenki ezt a légzésfigyelőt használta). Indoknak csak annyit mondanak tehát, hogy nekik ezzel vannak tapasztalataik, meg hogy ennél tutira alig fordul elő téves riasztás (az is csak akkor, ha a babának kicsi a légzésszáma a figyelt periódus elején, mert a készülék vmi átlagot számol, és olyankor riaszthat). Amúgy 35e-be került, két lapos, télleg nagyon érzékeny, lefedi a teljes kiságyat (70*140-es). De ha bébiőrzővel együtt kapható készüléket szeretnétek, akkor sztem vegyetek nyugodtan másikat. Amúgy ezt valami H betűs külföldi cég gyártja, Babysense II a neve, rosszat még nem hallöttam róla. És ugye egy évig célszerű használni, ezt beszorozhatod annyival, ahány babát szeretnétek Kép

A nehezebb mozgás természetes Kép Nekem az segített sokat, hogy a 20. hét környékétől járok terhestornára, az heti egy alkalom volt, az utolsó hónapunktól kezdve pedig minden nap tornázom egy órát - ha kimarad, egyből érzem, hogy nehezebb mozogni.
Nekem a hatodik hónap táján volt egy olyan hétvégém, amikor nagyon megijedtem, mert másképp húzódott a hasam, meg más mozdulatok fájtak - az azért volt, mert akkor "költözött" előrébb a hasamban. De az akkor látványos volt, mindneki azonnal mondta a köv. talinál, hogy most nőtt meg látványosan a pocim. Aztán pár nap alatt megszoktam a helyzetet, azóta minden rendben Kép
png
 
 


télleg, nekem is lenne egy kérdésem a már megszültektől Kép ha sikerül fizetős, fürdőszobás szobát szerezni, akkor hagyják, hogy vajúdás közben az ottani wc/zuhanyzót használd? ha akkor vajúdsz, amikor nincsenek sokan az épület folyosóján, pl. éjszaka, akkor ott is sétálgathatsz?
png
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy idepofátlankodok, de látom, hogy Png ide írogat mostanában.

Kedves PngKép
A Dévaisok nagyon hiányolnak! Ha van idődlégyszi nézz be oda is!
Pusza
Stella

Kép
stella9
 
 


Julcsi, igen, mi megyünk ma... Dénesem jövő héten nem tud jönni. Gondolkodom, hogy mi lenne a jobb, ha én sem mennék, vagy ha elmegyek vele is. Ugye az újszülöttekről lenne szó... Szeretném, ha ő is tanulna olyat, hogy kell vele foglalkozni.

Viszont nekem van kérdésem a Juditnak (szülésznő). Pl. légzésfigyelő, sterilizáló mikrós vagy elektromos, mellszívó kézi vagy elektromos e a jó, kell e, bár ezeken inkább a jövő hétre vonatkozó kérdések. Nem???? Voltunk hétvégén bevásárlókörúton, innen a kérdések... KépKépKép Sokan mondják, hogy még cumisüveget sem veszenk. Szerintem egy pár nem ártana... Akkor meg már vegyük meg most a sterilizálót is. Nem? Ti mit gondoltok????

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Png! Úgy vajúdsz, ahogy a körülmények között jól esik. Ha nem kell rád kötni a ctg-t, akkor szabadon tudsz (ha tudsz Kép ) mozogni.
Nekem valamiért fekve volt jó, és a férjem ment el a szobát kiválasztani a szülésznővel. Akkor szerencsére sok üres hely volt.

Julcsi! A kh-ban nem kell neki adni! Ja, és persze akarunk tesót is, kb. 4-5 év múlva.

M.
mircike
 
 


Png: úgy vajúdsz, ahogy a körülmények között jól esik. Ha nem kell folyamatosan rád kötni a ctg-t, akkor szabadon tudsz (ha tudsz Kép ) mozogni. Nekem valamiért fekve volt jó, és a vajúdgatás alatt a férjem ment el kiválasztani a szobát a szülésznővel. Akkor szerencsére volt több üres hely.

Julcsi! A kórházban nem kell neki adni! Ja, és persze akarunk tesót, kb. 4-5 év múlva.

Üdv. M.
mircike
 
 


Ááá. Kétszer ment. Bocs. De akkor Mezsunak is írok Kép

Szerintem nem kell sterilizáló. Elég néha kifőzni a dolgokat. Szerencsére nem vettünk, mert amúgy is egy csomó fölösleges dolgot vettem, de így legalább nincs közte méregdrága, de összeszámolva vagy 30.000 Ft-ot fölöslegesen költöttem.
Nekem az Avent dolgok jöttek be, úgy mellszívó, mint cumisüveg ügyben. Bár a cumisüvegből a cumi részét nem használjuk, csak a csőrös itatót. Cumiból a MAM-ot használjuk. (Nagy mennyiségben.)
Légzésfigyelőből pedig AngelCare van. Nincs rá panaszom.

Üdv. M.
mircike
 
 


Mircike, köszi! Kép A légzésfigyelőhöz voltatok tanfolyamon???
Mellszívóból melyik fajtát vettétek? Kézit vagy az elektromosat?

Zsuzsi
mezsu
 
 


Mircike, köszi Kép
Mezsu: én a csecsemősöktől kérdeztem meg, hogy milyen mellszívót ajánlanak, mert ugye elvileg ők mutatják meg a kórházban is, hogy hogy kell szoptatni, stb. Azt mondták, hogy Medela elektromos. én olyat vettem, még nem tudom, hogy hogy válik majd be Kép

Mi egy cumisüveget vettünk, meg két cumit, mindegyik Nuk. A mellszívóhoz is adnak cumisüveget, úgyhogy abból kettő van. Aztán majd meglátjuk. Sterilizálót mi sem vettünk, elvileg mosogatógép is fertőtlenít Kép
png
 
 


Sziasztok Lányok,

Jövünk mi is ma, de szerintem tutira késünk. Zsolti jobb esetben ér haza negyed 5-re, és hát gondolom dugó lesz...Mindegy azért megyünk. szerintem ne foglaljatok helyet, mert hátul biztos le tudok ülni valahova, és akkor nem kell átmásznom mindenkin.

Judy, én is nehezen mozgok, illetve a lehajolás iszonyú nehéz, meg az ágyban való forgolódás is.
A cipőmet úgy veszem fel, hogy kb. egy hónapja már ki sem fűzöm, de még így is alig bírok belebújni. A múltkor nekem is Zsolti segített, mert már egy fél órája fújtattam és mégsem bírtam felvenni. Kép
Fájásaim nincsenek most éppen, de abból is volt már elég sajnos, de én már szinte csak üldögélek meg fekszem.
Szóval ne aggódj Kép, terebélyesedünk. Kép.

Zsuzsi, a kérdéseid kicsit "megijesztenek",én ezekről semmit sem tudok, de még vásárolni se akarok. De ha ennyi apró dologra is oda kell figyelni akkor mikor fogom ezt megvenni? Én áprilisra terveztem a vásárlást....

Png, ez a kórházas légzésfigyelő az egész ágyat beteríti? Ezen fekszik a baba? Jó, azt olvastam, hogy nincs elektromos sugárzása, de akkor is kicsit furcsa ez nekem. Én azt hittem ez csak egy adó-vevő amit beteszek mellé. Ti ezt vettétek ugye?

Most jut eszembe, hogy neked már nagyon közeledik az időd Kép. Talán jövő hét?

Nancsika, hogyan ismerünk meg majd ma?

Puszi, Nóri

Kép
nóri8
 
 


Hello Lányok!

Köszi a válaszokat, a mozgást meg a hajlongást illetően, most azért megnyugodtam, hogy nem vagyok egyenlőre speciális esetKépKép

Mircike, az AngelCare-ből a digitális, vagy a másik van? Én is ezt szeretném megvenni, csak még nem tudtam eldönteni, hogy melyiket?

Nóri, tényleg kell venni pár dolgot, én január február közepéig tervezem a bevásárlást, szerintem a végén már nem nagyon lesz kedvem császkálni. Egyébként itt a babaneten is fent van a lista, hogy mit célszerű vásárolni, az segíthet neked isKép

J

KépKép
judy1
 
 


Png, köszi a választ. Szóval, akkor inkább elektromos mellszívó. Tényleg jó a mosogatógép is???? KépKépKép Az nagyon jó lenne.

Nóri, elviekben mi is csak febr. végén akartunk elkezdeni vásárolni, de mondta mindenki, hogy kezdjük el időben, mert nem fogjuk bírni a sok gyaloglást, utána járást. És tényleg így van. Voltunk már a Brendonban, a Bergonban, Babadiszkontban (szerintem ez elég jó Kép ) Mindenhol újabb és újabb kérdések. Szerintem ne várjatok az utolsó percig... Tényleg nehéz, és nagyon drága minden. Szerintem megéri megnézni a Brendonos kuponokat is havonta...
Este mi is valahol a végén ülünk majd este, mert egyrészt Dénesem késni fog, másrészt megint le kell majd lépni... Sajna...

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Nóri, a légzésfigyelő két lapból áll, amíg pici a baba, addig csak egy lap kell belőle. a matrac alá kell tenni. Ez egy sima mozgásérzékelős lap, nem hiszem, hogy sugározna, de ezt nem tudom.
én január végére vagyok kiírva, november végéig sikerült a legtöbb dolgot megvennünk, de azért decemberre is átcsúszott pár apróság. Én mondjuk még most is bírnám a vásárlást, de télleg jobb nem az utolsó pillanatra hagyni Kép
png
 
 


<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Halihow Csajok! Kép

Mezsu! Kép
Jók a kérdések. Bennem is felvetődtek. Mi még ilyen dolgot nem vásároltunk a Manómnak. Van egy kézi noname melszívom, de lövésem sincs, h jó lesz-e. Cumit, cumisüveget nem vettünk. Cumit lehet nem is veszünk, mert szopcsizzon a minifiam, ne a cumit szopogassa.Kép

Nóri! Kép
Igyexek nem elkésni, és akkor majd megtalállak benneteket. Asszem a Zsuzsit megismerem, mert múlthéten is felismertem. Valahol láttam az albumát, lehet a Családineten, nem toom.
Amúgy itt a babaneten van rólam kép a profilomban, meg arról ismertek meg, h egy bazi nagy herpesz van a számon. Kép Meg térdígérő vajszínű kabát lesz rajtam, farmer, kiengedett, szöszibarna hajzat, és nem vagyok egy kisdarab.Kép

Nah, nem toom mit akartam még írni, mert megzavart a férjem.Kép

Pussz,

Nancsika & Alex 31+1</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Nancsika, szólhattál volna, ha megismertél... KépKépKép Mondjuk, ügyesen leléptünk a videó előtt. De talán ma...
Most megyek gyorsan megnézlek... KépKépKép
Még gyorsan annyit, hogy a herpeszek engem is folyton kerülgetnek... Sajna..
Cumit én sem akarok, de cumisüveget egyet kettőt igen.
Sterilizálót Ti sem vesztek????

Pusz, Zsuzsi és persze Balázs KépKépKép
mezsu
 
 


Nancsika, megnéztelek! Kép Kép Kép Alexet is! Nagyon édesek!!!!! KépKépKép

Pusz, Zsuzsi
mezsu
 
 


Oké Csajok, meggyőztetek. Elkezdjük hamarabb a vásárlást Kép. mondjuk nem fog nehezemre esni, mert már minden gondolatom e körül forog. Kép

Png, köszi az infot, így már jobban hangzik, hogy a matrac alá kell tenni. Kép Én azt hiszem megveszem, ha meggyőznek...

Nancsika, megnéztem a képet, így már megismerünk Kép.

Nóri

Kép
nóri8
 
 


<font color="ff0000"><font face="Tahoma">
Mezsu! Kép
Igen, igazad van, szólhattam volna. Igazából akkor ismertelek meg, amikor kérdezte a szülésznő, h kik azok, akik a babaneten beszélték meg, és Ti jelentkeztetek. Aztán oda is akartam menni, amikor vége van mindennek, de ugye valaki nem várta meg a videot, hanem elviharzott jól! Kép
Sterilizálót tuti nem veszünk, mert minek?Kép Lehet még a végén, fejni fogom magam, amibe fejem, azt meg max kifőzöm. Tárolásra meg van egy jó tippem, amit az egyik kedves kismami mondott a tavaszi babásoktól (ott vagyok egyébként sokat). Nem érzem szüxségét. Aztán más tészta, ha neadjisten nem lenne tejem, vagy Alex nem akarna szopni, (de ilyenekre nem is nagyon akarok gondolni) akkor kicsit lehet másképpen, gondolom, de jelenleg nem.Kép

Pussz,

Nancsika & Alex 31+1</font></font>
<font color="ff0000">
(\__/)
(=':'=)
("')("')--@</font>

Kép

Kép
nancsika
 
 


Cumi nélkül csak hajrá lányok Kép Kép Kép
Először én se akartam adni. 5 hétig bírtam. Amikor már egész nap (tehát értsd: egész nap) szopizott, akkor azt mondtam, hogy állj.
A cumizavar szerintem csak akkor tud kialakulni, ha már a kórházban, illetve az első napokban állandóan cumit vagy cumisüveget kap (de azért nem törvényszerű egyébként). Cumisüveget meg azért nem adok, mert nincs értelme. A folyadék még mindig csak az anyatej. Teát sose adtam.

Mellszívó: én többfélét is próbáltam, és én a sima Avent-re esküszöm. Ennek a szíváserőssége, és mozgása utánozza a legjobban a babát, ezért kevésbé terheli meg a cicit. Bár a kezet annál jobban Kép És jól hallhatóan kattogsz vele fél órán keresztül, mondjuk hajnali négykor Kép Van hozzá két cumisüveg is, meg pótalkatrészek.
Nem tudok helyettetek dönteni, de azt kalkuláljátok be, hogy ha rendesen akartok fejni, akkor az minden szopi után legalább fél óra. Ha elektromos, ha kézi. Melyikkel kényelmesebb ülni (és hol), melyik halkabb, melyik tetszik jobban. Ha sok mamát megkérdeztek, akkor is nagyjából fele-fele arányú válaszra lehet számítani szerintem. Elektromost használóktól hallottam, hogy nagyon zúzott, és fájt. Sima kézit használóktól hallottam, hogy képtelen volt a kezével mozogni annyi ideig. Nem tudom. Én három hónapig fejtem az Avent kézivel, azóta nem fejek egy darabot se, teljesen beállt a tejem, szerencsére sok van még mindig.

AngelCare: nem tudom, hogy digitális vagy másik Kép Két lap a szivacs alatt, kis zsinór az angyalkához, amin kis zöld lámpa világít (ceruzaelemmel működik). Ez bent van a szobájában, ha sípolna, az nagyon hangos lenne. Nem bébiőrzős. A bébiőrző az, ami kis mikrofon a babánál és kis hangszóró a mama szobájában, zsinór nélküli. Ez van külön is, valamilyen márkában, és az AngelCare-nek van légzésfigyelővel egyben is (asszem zsinóros). Itt a zsinór - nem zsinór, valamint a melyik szobába szeretném tenni kérdéseket kell meggondolni. A Madarász utcás típusút is dícsérik.
Nem jártunk tanfolyamra, én sehova se jártam, csak a neten olvasgattam mindig Kép

Üdv. M.
mircike
 
 


Túltengek kicsit Kép

Még a cumisüveghez akartam írni, hogy ha vesztek, olyat vegyetek, aminek állíthatós, de legalábbis kicsi lyukú a cumirésze. A jobb márkák ilyenek (avent, chicco stb.). Igazán az tud bezavarni a piciknél, ha ömlik a szájukba a kaja, és nem dolgoznak érte rendesen.
A kórházban egyébként sima cumisüveget adnak a babák mellé, benne cukros víz. Ameddig nem indul be a tej, és nagyon éhes, akkor ez szerintem nem árt. Én kétszer adtam, a második és a harmadik napon, szempillantás alatt megitta. Közben persze bármikor felkelt, cicre tettem. Molyolgatott, valamit biztos ivott. Negyedik naptól már volt tejem, azóta nem iszik mást Kép
mircike
 
 


Sziasztok!

Mindkettőt érdemes megvenni? Mármint a légzésfigyelőt is meg a bébiőrzőt is? Vagy ezek valamilyen szinten fedik egymást?

Mircike! Azért még megkérdezted a dokit a 36. hét után a kórházban, hogy mivel tartozol, és mivel elsőre azt mondta, hogy semmi, így máskor már nem is kellett kérdezni? Vagy egyáltalán nem kérdezted (elsőre sem), hanem természetes az, hogy semmi?

Ha a kórházban egyáltalán nem lesz tejem, akkor végig csak cukros vizet fog kapni a baba?

Amit lefejtetek tejet a szopi után, azt lefagyasztottátok vagy a megsemmisítés várt rá? Mennyi ideig lehet tárolni fagyasztóban?

Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Julcsi, a tejtárolást el fogják mondani, asszem három napig sima hútőben, pár hétig fagyasztóban kibírja, de nem emlékszem pontosan Kép

Mezsu, az újszülött témára menj nyugodtan egyedül. Azt egy csecsemős tartja, és csak olyanokról van benne szó, hogy mit vegyél meg a babának, milyen vizsgálatai lesznek a kórházban, beszélnek a sárgaságról, koszmóról, apgárról. ezeket simán el tudod otthon mesélni. Az első napok otthon előadásban lesz az sztem, amire te gondolsz, hogy mit adj a babára napközben/este, hogyan kell fürdetni, pelenkázni, etetni, ilyesmik.
png
 
 


Kép
Először (35. hét) megkérdeztem, azt mondta, hogy nem, utána már nem kérdeztem.

A kórházban az első napokban kolosztrum jön a ciciből. Elvileg ez is elég. Ráadásul ez nagyon egészséges. A cicid ilyenkor még nem nőtt meg akkorára, mint egy görögdinnye. Ilyenkor is mindig cicire kell tenni, amikor nem alszik. Ha sírna (de az első napokban ez nem jellemző) vagy vélhetően (tudom, hogy hülyén hangzik, de akkor majd érezni fogod) éhes, akkor menjen a cukros víz!

Fagyasztóban -18 fokig 1 évig, alatta fél évig lehet tárolni, elvileg steril zacskóban vagy dobozban. A zacskó azért jobb, mint a doboz, mert kevesebb helyet foglal. Én 10 dobozt és 50 zacskót töltöttem meg, és már ki akartam dobni Karácsonykor, amikor egy barátnőmnek szüksége lett rá, és minden további nélkül odaadtam neki.
De ha nem akarod lefagyasztani, akkor nyugodtan ki lehet önteni.
Anyatejgyűjtő központon kicsit gondolkoztam, mert egy másik barátnőm fél millió forintért adott le tejet! (Tejcsárda Kép ) De aztán győzött a kényelem. Kellett volna pár vizsgálat, nekem is meg a tejnek is stb. És így ráadásul közvetlenül tudtam segíteni valakinek, akit ismerek. A fia olyan kis etióp volt, amikor láttam, hogy a szívem szakadt meg.

Ja, megnéztem az alapítványt, köszi. Azért kérdezd meg légyszi, hogy fel lehet-e ajánlani az 1%-ot, mert a nonprofit.hu-n nem találtam. Köszi.
A tejről is biztosan beszélnek majd valamelyik előadáson! Ma relaxáltok? Arra egyébként lehet, hogy majd a második babával is simán elmegyek. Fogalmam nem volt erről szülés közben. Persze ott magyarázták hogyan kell, de hát akkor az ember lánya nemigen tud máshová koncentrálni Kép Ezért jó, ha előre begyakoroljátok. Na hajrá.

M.
mircike
 
 


Mircike! Igen ma van a relaxáció! Remélem jó lesz!
Ilyen steril zacsit meg dobozt hol lehet szerezni? Vagy bármilyen jó, csak nekünk kell sterilizálni valahogy?

Ja! És a kórházban a vizsgálat után kérdezted meg a dokitól, hogy mivel tartozol? És ott rá is kérdeztél, hogy akkor legközelebb sem kell, vagy csak kérdezted, hogy most mi van, és legközelebb meg már egyáltalán nem hoztad szóba? Vagy ezt még a magánban megbeszéltétek, hogy ezentúl majd hogy lesz a fizetés?

Julcsi

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
kisjulcsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Alszik a kisasszony, így van egy kis időm újra írogatni. Kép
Az éjszakák még elég húzósak, egyszer tutira felkel enni, de ma pl. kétszer is megéhezett. És nem úgy van, hogy eszik aztán visszaalszik, hanem 2 órán keresztül nyűglődünk. Mondjuk ezalatt az idő alatt tisztába is teszem, meg a kaja is fél óra, a maradék időben pedig nézelődik, sírdogál, mert elég sokat csuklik szegénykém.

Mircikéhez csatlakozva írnám, hogy nekem is az Avent mellszívó vált be, csak az a hang... Amikor pumpálom elég fura kattogó vagy nyikorgó hangot ad. És a kezem is el tud fáradni rendesen. Kipróbáltam a kórházi elektromosat is, de elég rendesen megcibálta a mellbimbómat, viszont nagyon hatásos és gyors.

Niké már nem akarja elfogadni a lefejt tejet cumisüvegből, maradunk a cicinél. Nekem az utolsó előtti nap indult be a tejem, de szopni nem akart a baba, így fejtem. Volt olyan, hogy megkértem este a csecsemős nővért, hogy a lefejt tejet adják oda a kicsinek, ne cukros vízzel itassák. Teljesen természetes dolognak vették, nagyon rendesek voltak.

Én vettem sterilizálót, mert a kollegáimtól kaptam vásárlási utalványt, és belefért a mellszívó, a matrac, stb. mellett. Én nagyon szeretem, mert 7 perc alatt készen lesznek a dolgok a mikróban. Valószínűleg én sem vettem volna, ha saját pénzből kellett volna megvennem. De így tényleg egyszerűbb.

A kórházban én sem fizettem a dokimnak, de többnyire csak a CTG papírt nézte meg, egyszer volt vizsgálat, amikor a streptococcus vizsgálathoz vette le a kenetet.

R.
rio
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?