Sziasztok!
Erről ti tudtok valaimt?????????
Dr. Tahy András: — Azt gondolom, hogy az a jobbik. Elvégeznek ott is sokféle vizsgálatot, de célirányosan, a lombik-program irányába. És a saját tapasztalataim azok, végül is van egy új felfedezés ebben a hosszú-hosszú, és nehéz témában. Egy enzimdefektus áll egy bizonyos kórkép hátterében. Tehát nagyon gyakran, akik meddőséggel, elhízással, esetleg petefészek cisztásodásával állnak kezelés alatt, azoknál megtaláltak egy úgynevezett enzimdefektust, aminek szerencsére egy gyógyítható, könnyen vizsgálható, könnyen gyógyítható. Ezeknél az eseteknél nagyon gyakran a lombikbébi például nem segítene, hiszen hiába ültetik be, nem marad meg, nem tapad meg a terhesség.
Műsorvezető: — Annyira új ez az enzimdefektus, — én még sosem hallottam ezt a kifejezést, és gondolom, hogy a nézők sem — hogy érdemes lenne ezt a bizonyos hormonvizsgálatot többször elvégezni? Tudják ezt már az orvosok, hogy ez egy nagyon hasznos vizsgálat lenne?
Dr. Tahy András: — Hát ez egy nagyon nehéz kérdés, hogy ezt tudják-e az orvosok. Elvileg mindenki tudja, a legújabb tudományos folyóiratokban benne van, főleg hát a külföldiekben, de már a hazaiakból is olvastunk róla és egy-egy kongresszuson is elhangzott, de teljesen a köztudatban nincsen bent.
Műsorvezető: — Hogy történik a vizsgálat?
Dr. Tahy András: — Maga az alapvizsgálat bármelyik laborban elvégezhető.
Műsorvezető: — De vérvizsgálat, vagy?
Dr. Tahy András: — Vérvizsgálattal, igen.
Műsorvezető: — Mondjuk, hogy meg van az eredmény, és kiderül hogy ez a meddőség oka. Ugye azt mondta, hogy ez gyógyítható. Hogyan?
Dr. Tahy András: — Bizony, néhány hónap alatt.
Műsorvezető: — Gyógyszeres kezelés?
Dr. Tahy András: — Egy gyógyszeres kezeléssel meg lehet oldani, igen.
Műsorvezető: — És akkor mi történik? Megváltozik valahogy a hormonrendszer vagy a szint?
Dr. Tahy András: — Igen megváltozik mindenképpen. Tehát az is szokott a gond lenni, hogy például nem tudnak lefogyni. Ezek azok a betegek, akik azt mondják, hogy a levegőtől is híznak. Na most ennél, ha megtaláljuk az okát, akkor egyszer csak beáll a szervezet és önmaguktól is visszanyerik eredeti súlyukat vagy legalábbis az ideális súlyuk felé indulnak el és hát megoldódik a meddőségi probléma is.
Műsorvezető: — Van arról már valamilyen adat, hogy a meddőségeknek — nagyjából, nyilván nem pontosan — de hány százalékban oka ez a bizonyos hormonprobléma?
Dr. Tahy András: — Hát erre sajnos nem tudok konkrét választ adni. Elég gyakran találkozunk vele. Tehát hormonálisan elég gyakori az ok, gyakoribb is, mint gondoljuk.
Műsorvezető: — Doktor úr nagyon szépen köszönöm!
Zsu
Bocsi csak ennyi! Tudom hogy utáltok, de nincs időőőőőőőőőőőőőőőm