Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Előszőr is gratulálok a babákhoz nagyon szépek! Én is a János kórházban fogok szülni!Ismeritek Szuromi dr?? Milyen a szülőszoba? Kezdek izgulni így a 35.hétben!Üdv mindenkinek! Puszi Bea
bea_2005
 
 


Sziasztok!
Köszi Mircike a segítséget, de ez a ... gép valamiért nem akarja az igazságot elfogadni.-
Hát nekem ugyanis nem csinál semmit a melléklet feltöltése gomb megnyomására.
Gondoltam, hogy ez lenne a logikusKép
Na mindegy.
Majd a párom a munkahelyéről megpróbál felrakni pár képetKép
Remélem mindenki jól van,és tudtatok pihenni a hétvégén.

Szia Timtom!

Kísérleti jeleggel hagytam,hogy Ricsi "jelezzen" este, ha éhes, így szinte hat órát aludt egybe , és este csak szopizottKép
Du. 6-kor volt a szokásos etetés,majd 1/2 9-kor csak egyik cicit kérte 10 percig,és 1/4 1-ig aludtKép, utána egész 1/4 hatig kibírta csak anyatejjel.
Ezt újabb sikerként könyvelem elKép
Este most már teljesen nagy foltokat hagyok a hálóingemen, szóval kezdenek beindulni a dolgok.
És ezt Neked is köszönhetem,amiért nagyon hálás vagyok Kép
Köszi mégegyszer mindent.

Puszi mindenkinek

Ricsi és Adri
adler75
 
 


Szia Adri!
Nagyon örülök, hogy kezd beindulni a tej! Csak így tovább!!!
Mi most éppen a négy órás evést próbálgatjuk kisebb-nagyobb sikerrel. Ekkora babának már nem kellhet állandóan a kaja. A cici az igen, dehát mit tegyek. Nekem a rosszabb ez a csökkentés, bevallom. Imádok szoptatni, ez van. Függő lettem Kép
Az éjszaka 1 körüli nyüszögést meg se hallom, illetve magamat kényszerítem, hogy ne vegyem fel. Így csak pár percig tömködi a szájába a kis ökleit, aztán visszaalszik!!! És simán kihagyta péntek óta ezeket az éjjeli evéseket! Igaz, hogy nekem szétrobban a cicim, de legalább ő nem eszi szanaszét magát. Valószínűleg ettől tekergett hajnalonként. A sok kajától. Szóval nyolc óra megvan, márcsak nekem kéne annyit tudni aludni Kép Így eggyel kevesebbet eszik egy nap. Hátha nem hízik tovább. Reménykedem.
Sziasztok. M.
mircike
 
 

 
 

Sziasztok,
Most nagyon nehéz a Kyrával. Vannak nagyon nyügös napjai és képes örákon keresztül sírni. Szegénynek fáj a pocija és én nem sokat tudok rajta segíteni. Volt olyan éjszaka, hogy reggel 2- ig sírt és 5-ig nem aludt egy percet sem. Bízom bene, hogy késöb könnyebb lesz mert tényleg tündéri egy baba.

Bea,
A Szuromi dokit csak vizitröl ismerem de nagyon kedves volt. A szülöszobárol sok szó esik az elöző hónapokban, érdemes vissza nézni.

Üdv mindenkinek,
Pepa
Pepa
 


Szép estét!
Új vagyok itt a terepen.
Szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki Márkus doktort itt a János kórházban?A sors hozzá sodort és jó lenne pár info, ami (remélhetőleg) megnyugtathat igy a 24. hét tájékán, hogy jó kezekbe kerültünk.
Minden hirért előre hála!
kk
kk01
 
 


Szia Kk01! Amikor előszőr jártam a Jánosban ő csinálta az első ultrahangot mivel az én dokim éppen szülőszobán volt! Nagyon kedves és segítőkész volt mindent alaposan elmondott nekem! Szerintem jó kezekben vagytok! Szia Bea!
bea_2005
 
 


Sziasztok!
Pepa, csak kitartást tudok kívánni. Remélem helyrejön a pocija. Nem lehet a Laktoherbtől?

Kedves szülés előtt állók! Nagyon drukkolok, és irigyellek is titeket! Kép Nehéz volt az utolsó pár hét, de nosztalgiám van erősen. A szülés miatt is Kép Kép
Nektek is kitartást és sok szép napot kívánok. M.
mircike
 
 


Sziasztok,

Mircike,
Mér egy ideje nem iszom a laktoherbet. Gondoltam kizárok mindent ami zavaró lehet. Az étrendre is figyelek, nehogy valami kaja miatt kínlodjon.
Ma kicsit jobb napja van és éjszaka is tudtunk aludni. Lehet, hogy a tenapi frontok is hatással voltak nem csak a poci miatt volt nyűgös.
Azt mondják az elsö 3 hónap a nehéz. Végül is az elmult 2 hétben is javult egy picit Kép
Köszi az együttérzést.
Pepa
 


Szia Bea_2005!
Köszi az infot. Nem nagyon irt itt senki erről a dokiról, igy gondoltam rákérdezek hátha valaki tud pár dolgot.

kk01
kk01
 
 


Sziasztok Kismamák!
Sikerült csatolni Ricsi fotóit. Az egyik a kórházban 3 naposan a másik már itthon készült.
Mindenkit puszilunk,
Adri

KépKép
adler75
 
 


Sziasztok!

Adri!
Tényleg hatalmas babó Ricsi! Nagyon aranyos! Éppen hogy elfért a kórházi "bevásárló kocsiban" :-)
Hogy bírod, hogy apucitok nincs veletek hétköznaponként? Van segítséged?

Bea 2005!
Szuromi doki: azt hiszem róla mondták, hogy elég jól ismeri a homeopátiás lehetőségeket. Nekem nagyon szimpatikusnak tűnt mindent összevetve azon egy hét alatt, amíg bent feküdtem a kórházban, s a nagy vizitekkor találkoztam vele.

Pepa!
Hogy van Kyra pocija? Próbáltatok valami gyógyszertári csodaszereket (pl.: Infacol, a másiknak nem jut eszembe a neve).

Kedves Pocakosok!
Én is irigyellek titeket, hogy még előttetek van a szülés élménye. Én már a fájdalmakra nem is emlékszem, s csak a szép része maradt meg. Sok sikert nektek és mindent bele!

Üdv mindenkinek: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Szia TimtomKép!

Hát mi voltunk a kórházban a legnagyobbak...Kép
Nagyon nehezek a hétköznapok,de persze főleg a Páromnak,hogy nem láthatja a fiátKép
Nekem Édesanyám segít,illetve a Párom,amikor hétvégén lejönn-
Teljesen el lett rontva a Picink,mert Papa egész hétvégén felkapdosta....
Most én vagyok a kegyetlen anya,aki nem kapkodja minden kis sírásra ki.
Hátha vissza nevelődik,hogy utána a Papája megint elronthassa.
Kép

Ma vagyunk 3 hetesekKép!És ma van 3 éve,hogy megismerkedtem a párommal,és 2 éve ,hogy összeházasodtunkKép
Csak Zoli nélkül nehéz ünnepelniKép
Remélem ti jól vagytok,már alíg várom,hogy mi is úgy fürödhessünk,mint a picitek,nem ebben az idétlen "macskafogásban".(Nem rég kb. három-négy napja esett le csak a köldökcsonkunk,és még picit váladékozik a köldöke)

Szia Pepa!
Nekem a Kamilla tea vált be hasfájás ellen,az édeskömény nem igazán.
Szerintem egy próbát megér, ahány gyerek annyi "hasfájás-fajta".Remélem már jobb a helyzetetek.

Szia MircikeKép

Köszi szépen, hát alakulgatunk, hála a sok hasznos tanácsnak.
Nem tudom,hogy ki hogy van vele,de nekem este több a tejem,mint reggel,pedig elvileg fordítva írják a könyvek.
Na mindegy.
Lényeg ,hogy este már csak egy mellről szopizik, és így csak 60 ml tápot kapKép
(Kénytelen voltam bevezetni, ezt a megoldást, mivel,mire a táphoz értünk beájult,és félrenyelt ,így az etetések elhúzodtak kb.2 órásra altatással együtt).
Viszont van hátránya is,mert így 3 óránként ébred, amúgy meg néha 5-6 óráig kibírta.
Na mindegy.

Most mennem kell.
Minden jót Kép
Ricsi és Adri
adler75
 
 


Sziasztok,

Timtiom,

Próbáltuk az infacolt..Gripe water..édeskömény..Igazábol a torna hozott eredményt. Minden pelus cserénél tornázunk és csak úgy jön belőle a levegő ( alul Kép ) és most javul a helyzet. Remélem tartós lesz a nyugalom.
Igazábol az éjszakák jók tehát a rossz napok ellenére is szépek a kilátások.

Szia Adri,
Köszi a tippet. Nem merem a kamillát próbálni mert amikor be volt gyulladva a szeme és avval törölgettem csak pirosabb lett. Apukája kamilla érzékeny volt amikor baba volt és megy az allergia a családban.
Édeskömény tea azért van kéznél de nem szeret inni, csak szopizik.

Köszi nektek, hogy gondoltok ránk. Látom mindenki szépen gyarapszik.
Fura ahogy az ember elfelejti a fájdalmakat...csodálatos a női szervezet nem!?!

Mindenkinek szép napot, mi megyünk a Balatonra.

Pepa
Pepa
 


Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy nagyon visszket a hasam pedig szoktam kenni babatestápolóval vagy babaolajjal! De nem múlik! Tudtok valami tippet mert már megörülök???? Köszi Bea
bea_2005
 
 


Sziasztok!

Adri nagyon szép a kis Ricsi baba! Kép

Mi kedden kaptuk meg a 4 hós oltást, egész jól viselte a kicsikém. Egy kicsit sírt, de gyorsan felkaptam, megnyugtattam és már újra mosolygott a drága. Ez most durva volt, mert kettőt kapott, és az 5. is ilyen kettős lesz! Kép
Megmérték és már 7100g.
Van még tejem, de estére szinte alig, úgyhogy a reggel lefejt tejet adom neki, már vagy két hónapja. Elkezdtük a gyümölcsleveket is, úgyhogy tízóraira kap egy kis gyümlevet + szopi.

Bea! Fú, emlékszem, hogy nekem is iszonyatosan viszketett a hasam, nem lehet kibírni!!! Én úgy vettem észre, hogy bizonyos anyagok még fokozzák is ezt a viszketést! Jó zsíros krémmel kell kenni, és jó sokat szellőztetni. Én amikor itthon voltam feltürtem a pólót magamon, viccesen néztem ki Kép , mint micimackó.

Jó babázást!
Bálna
balna
 
 


Sziasztok!

Remélem mindannyian jól vagytokKép
Hát mi túl vagyunk egy eléggé húzos hasfájós napon szegény picimmel-
Titeket nem fogott a Lactoherb tea ?
Én most egy napig nem ittam, és rögtön jobb a helyzet.
Sokan úgy vélik,hogy a pici pocijának is rossz,csak az a baj,hogy eléggé drámaian (én legalább is úgy érzem ) visszaesett a tejcsi mennyiségem.
Kép
Most megint elkezdtem inni.
Majd lesz valami.

Én nem tudom mi lesz az oltáskor velem,hogy tuti sírni fogok,amikor megbökik a picit az szent.
Már a vérvételnél is üvöltött szegény és ez a leírtak szerint sokkal durvább lesz.

Bálna,köszi szépenKép
Mi most közel (szerdán lesz) 4 hetesen vagyunk 5400 grammosak.
Remélem csökkeni fog a gyarapodás mértéke,mert ez így kicsit soknak tűnik nekem.
Jó nektek,hogy ti túl vagytok már az első 3 hónapon, már csak a hasfájás miatt mondom,mert minden napot élvezek a picivel,és nem akarom sietetni az időtKép

Mindenkinek minden jót.
Adri és Ricsi
adler75
 
 


Szia Adri,

Én nme merem a laktoherbet újra kezdeni, bár vannak egyéb dolgok is amelyek bántják a pici emésztését.
Nekünk az orvos mondta, hogy kisérleltezzük ki mi bántja és mi nem. Szerintem sokszor a frontok és nem a poci a bűnös. Lehet, hogy tegnap is volt valami a levegőben mert a Kyra vígasztalhatatlan volt (Egyébként tündéri amikor percekre elfelejt sírni Kép )
Nekem segít a tejnél a rengeteg folyadék..Ha kevesebbet iszom akkor kevesebb a tej is estére.

Remélem hamar rendeződik nektek is. Tegnap volt 6 hetes a Kyra és azt mondják ha nem szünik meg 6 hetesen akkor majd 3 hónaposan.

Üdv mindenkinek
Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!

Most hígitottam a Lactoherbet,több vízzel iszom teaként,mint elő van írva,hátha így nem olyan aggresszív.
De én is inkább mást iszom,majd meglátom,hogy bejön-e vagy sem.
Szép kor a 6 hétKép, mi még csak holnap leszünk 4 hetesek.
Mivel fiam van én nem reménykedek ,hogy 6 hetesen megszűnik a poci fájdalom.
Remélem Timtomék is jól vannak, igen eltűntekKép
Millió puszi mindenkinek Kyrának meg Hasfájásmentes napokatKépNekünk is bevált a torna.
Adri és Ricsi
adler75
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!
Most vagyok a 32.héten iker fiúkkal,és lenne egy kérdésem.Mivel a János kórházban fogok szülni szeretném ha segítenétek abban,hogy mi az amit magamnak,és mi az amit majd a babáknak kell bevinni a kórházba.Sok olyan helyről hallottam ahol,a pelenkát is vinni kellet,és mivel már közeleg az idő szeretném ha minden össze lenne pakolva!előre is köszönöm!

Kép
Kép
kiwi_1
 
 


Szia Kiwi,
Hosszú a lista.
Nem tudom, hogy az ikreknél ugyan az a menet vagy sem.
Az alap felszerelés mellett Kép kell vinni pelust meg azt a ruhát amiben haza akarod vinni a babákat. Ha van időd olvass vissza mert valahol van egy lista amit az ottani szülésznő javasol.
Kapsz majd a korházban ajándék csomagot amiben van popsi krém ( sudocrem ), de én javaslom a neogranormont mert az nem olyan tömény. Ha van még valami akkor próbálunk válaszolni.

Üdv
Pepa
Pepa
 


Szia Kiwi!

Megkerestem neked, amit Pepa Említett. Ezer éve (két hónapja Kép ) én is nagyon örültem neki, Panducinak köszönhetjük. Ime:

A nagy táskába tegyél egy külön neylon szatyort, amit beviszel a szülőszobára. Ebben a következők legyenek:
gombos hálóing, papucs, zokni (ha fázós vagy), pohár, víz (legjobb a 1/2 literes, mert abból később pohár nélkül is tudsz majd inni), szőlőcukor, gyümölcslé (szülés utánra, 2 dl-es a legpraktikusabb), rágcsálnivaló szülés közbenre (ropi, nápolyi, tic-tac, főleg ha a vajúdás hosszúra sikerül), zene, esetleg masszírozó henger, fényképező, video, AKKUMLÁTOR, papucs apának. Ez a szülőszobai egységcsomag.

A nagy táskában legyenek a következők:
3-4 db törülköző, kéztörlő (ez is több), tusfürdő, fogkefe, fogkrém, zuhanyzós papucs, köntös, hajszárító, + 2 hálóing, Tena lady extra betét (ehhez lehet kapni Tena fix hálós bugyit), erős napokra való betét, kistányér, kés, villa, kanál, bögre (hűtőszekrény szinte minden szobában van, mikro pedig a tálalóban van), fejőgép.
Babának: 1/2 csomag nadrágpelenka, popsi törlőkendő, 5 db textilpelenka, kis kesztyű, sapka. Ruhát nem fontos vinni, mert adnak.
Papírok: terhes kiskönyv, személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, házassági anyakönyvi kivonat másolata.


Saját tapasztalat: bodyt azért nem árt vinni mindenféle balesetek esetére, át tudod öltöztetni. Pelus is csak azért kell, hogy te is tisztába tudd tenni, ha nálad lesznek egész nap.
Egyébként a kórház mindent biztosít a négy napra, ruhát, pelust satöbbi.

Üdv. M.
mircike
 
 


Amúgy megint meggyőződtem róla, hogy a János egy nagyon jó és bababarát és szoptatás-barát kórház. Még ha nem is hirdetik ezt orrbaszájba.
Az egyik barátnőm két hete szült egy másik kórházban, és ott este tízkor be kellett adni mindenképpen a babát, és mindenféle rékliket meg kisingeket, angolpólyát adtak rájuk. Persze szájpenészt is kapott a baba az állandó éjszakai szutyok cumitól.

Hát ez a Jánosban szerintem elő nem fordulhat. Erejükhöz mérten normális kis bodyk és rugik vannak mindig a babán, és ha az anyuka 24 órát akar a babával lenni, akkor megteheti. Ha nem akar neki cukros vizet adni cumiból, akkor azt is megteheti. Az én kis éhenkórász szumóbajnokomnak adtam kétszer cukros vizet, amíg nem volt elég tejem, de amint beindult, már nem volt rá szükség. Azóta hallottam már pár szüléstörténetet más kórházakból, és teljes mértékben meg vagyok győződve róla, hogy én vagyok a legszerencsésebb az összes közül Kép
Nem vagyok marketinges, de azért az aggódó utolsó hetes első szülőknek fontosnak tartottam ezt elmondani.
Drukkolok nektek! M.

Mi pedig már átalusszuk az éjszakát Kép Kép
10 hétig a fiammal egy szobában aludtam, ő a kiságyában, én mellette egy kanapén. Felkeltem, amikor kellett, megszoptattam éjszaka is, amikor akarta. Aztán egyszercsak már fél négyig, négyig is bírta. Egy hete visszaköltöztem a férjemhez Kép Azóta 6-nál előbb nem kelünk!

Pepa, Adri gondoltam rátok, remélem javulgat a picik pocija!!! Én jövő héttől járok majd babamasszázsra. Kérdezzétek meg a védőnőtöket, hogy arrafelé van-e. Védőnő tartja, és ingyenes. A babával kell menni, és szerintem jó móka lesz. Különösen a sírós babáknak lehet mindenképpen hasznos!
Sziasztok. M.
mircike
 
 


Szia Kiwi! Én is nemsokára fogok szülni és már összepakoltam a cuccokat amit a Mircike írt az tökéletes! Amúgy a Jánosban az egyik orvos és szülésznő tart felkészítő és előkészítő órát én már voltam nagyon jó!! Ott elmondanak mindent azt is hogy mi mindenre lesz szügséged!! Ha gondolod megadom az orvos nevét-elérhetőségét! Irj a privátomra:tarsoly.beata@chello.hu! Szia Bea
bea_2005
 
 


Köszönöm a listát,át is szervezem az eddig bepakoltakat!Jövőhét csütörtökön megyek ctg-re,szerintetek nem lehetne meglesni a szülőszobát?Természetesen csak ha éppen nem foglalt.Tegnap voltam orvosnál-a Szathmáry doktornál fogok szülni-és szerinte a fiúk mindketten 2 héttel nagyobbak a koruknál.Tehát uh szerint a 34.héten tartunk.
Még egy kérdésem lenne!Vettem sterilizáló folyadékot,a mellszívó fertőtlenítésére,és ahhoz is vigyek valami edényt,vagy ott adnak esetleg ha kérek?

Kép
Kép
kiwi_1
 
 


Szia Kiwi,
Szerintem mindenképp vigyél edényt.Még valami.. Amikor szültem én úgy készültem, hogy vittem egy kancsót és hypermangán fertőtlenítőt, mert a tusolásnál jó a gátsebet is lemosni. Végül császár lett és nem használtam. Pár forintért lehet kérni a patikában.
Ha nincs éppen szülés akkor be lehet menni. Mászkálnak ki-be..kérdezd meg.

Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el, újra itt vagyunk, s minden rendben.
Üdv az új pocakosoknak!!!

Mi ma vagyunk hat hetesek! Szédületes, hogy megy az idő!
Tegnap sikerült úgy összekakilnunk magunkat, hogy csak egy rögtönzött csap alatt történő fürdés segített rajtunk. Bala mindenesetre nagyon élvezte a hirtelen jött pancsit:
Kép

Adri!
Rendben van már Ricsi köldöke? Tudtok már nagyokat pancsizni?
Hogy álltok a tejcsivel? Kell még táp kiegészítésként?
A laktoherbet én is abbahagytam, mert már nagyon meguntam az ízét. Azóta mégtöbb levest eszek, hogy meg legyen a meleg folyadék. Hála Istennek eddig sikerült ezzel is szinten tartanom a tejcsimennyiséget.

Pepa!
Hogy van Kyra pocija? Javult valamit?

Mircike!
Gratula az éjszakák átalvásához.
Mi egyszer ébredünk éjszakánként. De az az igazság, hogyha 4-ig nem ébred fel Bala, akkor a melleim keltenek fel, hogy szét akarnak durranni.

Kiwi!
A tejcsifejőt nyugodtan be lehet adni a csecsemősökhöz, s kifertőtlenítik neked. Nem kell neked pancsolni vele. Tényleg nagyon segítőkész mindenki bent. Mindenben segítenek. Csak kérdezni kell, s ez egyben jó tanács is!
Én császárosként ugye később kerültem le az osztályra, s így a szülésnél nem mutatta meg nekem senki, hogyan is kell helyesen szoptatni. Mentem a saját fejem után, s a könyvek javaslatai alapján. Azt hittem mindent jól csinálok, de nem. A harmadik napra berepedt az egyik mellbimbóm. Már meg volt a baj, amikor segítséget kértem, hogy mi a gond. Rögtön segítettek, s elmagyarázták, hogy hol rontottam el, s hogy hogyan tudom rendbe hozni a fájó mellbimbómat. Szóval ha kérdésetek van, vagy tanácstalanok vagytok, kérdezzetek nyugodtan, segíteni fognak.
A listához én még hozzáírnám a következőt:
Popsitörlő kendő a mamának is, amivel a Wc-ülőkét le lehet törölni, így nem kell a Wc-papírral való takargatással bíbelődni, amikor már nagyon sürgős a dolga az embernek.

Mindenkinek üdv, s a pocakosoknak kitartás ebben a melegben!

Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Még eszembe jutott, hogy én behozattam a férjemmel a párnámat is, mert valamivel kényelmesebb volt így Kép
Ezen felül néhány üres zacsit is vigyetek, mert hihetetlen mennyiségű szemét tud összegyűlni! Ezt azóta otthon is ámulva nézem, hogy simán megduplázódott a pelusoktól Kép (Bent meg ugye a betétek fogynak elég szépen...)
Timtom! Édes a fiad a csapban csücsölve Kép
Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Tényleg! Nekem is bent volt egy egész ágyneműgarnitúrám. Nekem a takaró volt túl nehéz. Egy éjszakát kibírtam alatta, de másnap Anyumék behozták az otthon megszokott vékony takarómat. Így kánikula idején talán még aktuálisabb erre is gondolni.

A szemétmennyiség nálunk is hihetetlenül megnőtt. Most már értem, hogy miért számolnak fel külön szemétdíjat nálunk, ahol kisbaba született.

Üdv: Timtom

Kép

Kép
timtom
 
 


Köszönöm a tanácsokat,mindenképpen megfogadom őket!Ma akartunk elmenni 4D-s uh-ra erre telefonáltak,hogy elromlott a gép!Ilyen az én formám!
Nagyon édes a kisfickó bent a mosdókagylóban,szerintem még élvezte is!?

Kép
Kép
kiwi_1
 
 


Sziasztok!Ezer éve nem jártam ittKép
A pocakosoknak kitartásKép
Timtom:a kislegény nagyon édes a mosdókagylóbanKép
nálam is voltak ilyen szituk amikor nyakig lett csak kakisKéplévén más megoldás nincs csak a rögtönzött pancsi.
Nagyon nőnek ezek a babák Adritól is kaptam képet e.mailben óriási a kis Bálint.
a kicsi fiam egy hete múlt két éves és 13 kiló 20 dekaKép92 cm magas...és már kacsingatunk a bilireKép
Ebben a hőségben mindenkinek szép napotKép
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!Ezer éve nem jártam ittKép
A pocakosoknak kitartásKép
Timtom:a kislegény nagyon édes a mosdókagylóbanKép
nálam is voltak ilyen szituk amikor nyakig lett csak kakisKéplévén más megoldás nincs csak a rögtönzött pancsi.
Nagyon nőnek ezek a babák Adritól is kaptam képet e.mailben óriási a kis Bálint.
a kicsi fiam egy hete múlt két éves és 13 kiló 20 dekaKép92 cm magas...és már kacsingatunk a bilireKép
Ebben a hőségben mindenkinek szép napotKép
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Bocsi a duplázásért...ma a babaneten is meleg vanKép

Kép
Kép
vera70
 
 


SziasztokKép

Timtom!

Hát már megszabadultunk a köldökcsonktólKép
És nem igen élvezzük a pancsizást,mert a Balázs fiad fürdetős képén jól látszodó arcsoka nálunk is elő jön " Mama hol a tejcsim" és két perc múlva már elég voltKép
Mi sajnos szintet tartunk tejcsiben.
Ritkán elég a két cici esténként, de általában kell a táp.
100 ml anyatej és kb. 80 ml táp.
Mivel szinte tényleg nincs időm , sem energiám fejni leálltam vele.
Tettem néha kísérletet rá,hogy a maradékot megmentsemKép, de csak 5 ml-t hagyott bennt Ricsi,és azért is negyed órát pumpálgattam.
Próbálok sokat inni,ami a nagy melegben nem esik nehezemre.

Tegnap voltunk egy hónaposak és Ricsi súlya 5900 gramm voltKép!
Szóval szépen haladunk.
Talán túl szépen is?
Mindenkinek sok puszi és érdeklődve várom a pancsis képeket.
Adri és Ricsi
adler75
 
 


Sziasztok!!

Megint pesten vagyunk ebben a nagy melegben. Ilyenkor nem lehet sétálni sem...
Voltunk reggel ortopédián és meglepően simán mentek a dolgok. Nem kellett várni és az orvos is kedves volt.Kyrával minden rendbe, csak kontrolra kell menni 4 hónaposan.

Timtom,
Édes a kisfiad!! Kyra pocija is rendeződni látszik. Most már nem napi szinten fáj és kezelhető ha mégis.
Most ébredezik, majd írok még késöbb

Mindenkinek szép napot

Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!
Balcsin hogyan oldottátok meg a napozást? Te mentél fürdeni? Megyünk majd mi is augusztusban. Nem tudom, hogy fürödhetek-e (a tej miatt), vagy mennyit legyünk napon, meg ilyesmi.

Timtom! Azért a külön szemétdíj olyan lehangoló. Nincs elég kiadása egy kismamának, még ez is.

Üdv. mindenkinek M.
mircike
 
 


Sziasztok!
A fürdés már számunkra is öröm, küldök egy pancsolós képet.
Adri
Kép
adler75
 
 


Szia Adri!
Gyönyörű nagy ez a fiúcskaKépKépKép.Remélem minden rendben van veletek.Mailt küldtem.
Puszi Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy most mennyi a Jánosban az egy és a két ágyas Ikea szoba?
Hétvégén a fiammal a László kórházban voltunk, ahol nem engedtek lefeküdni, merthogy már nem szoptatok. Egy széken kellett mellette ülnöm majd 8 hónapos terhesen... Úgyhogy most kényelmes kórházi elhelyezésre vágyok. Köszi az infót előre is.
zsizbó30
 
 


Szia Zsizbó!
Az egyágyas Ikea 7000. A nem-Ikea egyágyas 5000. A kétágyast nem tudom, de gondolom a fele.
Üdv. M.
mircike
 
 


Szia Zsuzsa!
Mircikét kiegészitve a kétágyas az 4500/éjszaka.
A László Kórház pedig felháboritóKépKépKépinkább nem is irok semmit mert ez borzalomKép.
Remélem a kisfiad jobban van.
Addig is kitartás és pihenj sokat.
Mindenkinek szép napokat ebben a melegben.
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Mircike,

Nem gond a fürdés. Semmilyen káros hatással nincs a tejtermelésre. Én a császár miatt azért óvatosan úszkáltam, de nem volt semmi gond.
Napozás..lementünk a strandra 9-töl 1030 ig és kerestünk egy szép nagy fát. Ennyit pont bírt a pici mert aki éppen nem a vízben volt az őt tologatta vagy gügyögött neki.
Vettünk egy kis medencét..majd augusztusban együtt bele ülünk, majd megyünk babaúszásra is.
Napozni még nem tudtam sajnos.

Mindenkinek szép napot
Pepa
Pepa
 


Szia Pepa!
Köszi. Remélem lesz fa ott, ahová megyünk Kép Naptejjel kented a kislányodat az árnyék ellenére?
A babaúszáson én is filózom. Nem tudom, hogy jó-e a merülés, hallottam eltérő véleményeket. Illetve kérdés, hogy mennyire megbízható a medence. Õsztől mentek?
mircike
 
 


Köszi mindenkinek az infót!
Manó már jól van, remélem soha többet nem lesz dolgunk kórházzal.
üdv: Zs.
zsizbó30
 
 


Szia Mircike,

Babaúszásra 3 és 5 hónapos kor között érdemes elkezdeni járni. Lehet, hogy Augusztus végén megyünk. Én a pesti uszodákkal kapcsolatban eléggé bizalmatlan vagyok, tehét inkább vidéken fogunk járni.
Én nme kentem be mert a babakocsira is rá volt húzva az ernyő. Ha kicsit nagyobb lesz és a babakocsin kívül is fog strandolni akkor biztos, hogy bekenem. Ha kiveszed a kocsiból szerintem kend be. Ti már kicsit nagyobbak vagytok mint mi
Kép
Üdv
Pepa
Pepa
 


Sziasztok!

Szia Pepa. Tegnap voltunk 3 hós oltáson, és megkérdeztem a dokinénit is a Balcsiról, úgyhogy most már nem parázok annyira Kép A férjem mindenképpen be akarja vinni egy kicsit, a dokinéni azt mondta, hogy a feje ne érjen be, egyébként kicsit lehet vele locspocsolni. Sapka legyen mindig rajta satöbbi. Amikor megyünk, már 4 hónaposak leszünk, úgyhogy biztos kell vennem kencét, mert a babakocsiban már nem lehet elszórakoztatni, meg egyébként is óriási (7,80), és kicsi neki a fekvő kocsi, ülni meg ugye még nem tud.
Tegnap a szurin egy nyekket se szólt Kép Viszont tényleg belázasodott picit ettől az oltástól. Reggel 8-kor volt az oltás, 9-16-ig gyakorlatilag folyamatosan aludt, egyszer felkelt 10 percre enni, és kész. 4-kor megmértem, 38,5 volt, fél kúpot adtam, amit persze 15 perc múlva kikakilt Kép Estig kicsit nyüszizett, de alapvetően a melegségén kívül nem volt más baj. Este 38 volt, nem adtam neki semmit, reggelig aludt szokás szerint, és reggel megint nem volt hőemelkedés.
Hogy én mennyire féltem ettől a láztól, azt el se hiszitek! És hogy milyen izé már beadni egy kúpot... Borzalmas Kép

Jó babázást!

Pocakosok mi van veletek? Kép

Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

"Rátok néztem", és látom, hogy oltás körüli lázasodás a téma. Amikor a lányomat oltották (aki most 9 hónapos), az oltás előtti napon, az oltás napján és utána két napig a következő két fajta homeobogyót adtam neki (a doki nénink javaslatára): ACTH-HIB+DPT D30, Poliomyelitis D30. Az első, 2 hónapos oltáshoz az ACTH-HIB+DPT-ből kellett este 2 bogyót vízben feloldva beadni, a többi oltásnál mindkettőből 2 bogyót vízben feloldva, az esti két szopi között. Valamint - az ördög nem alszik alapon - rögtön oltás után (még a rendelőben) és este otthon is kapott egy - egy lázkúpot, nem is lázasodott be az oltásoktól. Talán hasznos lehet.

Legyen szép napotok!
Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Szia Mircike,

Nekünk nagyon konzervativ a doki és ha rajta múlna akkor 3 hónapig ki se jönnénk a lakásból. Örülök, hogy a tiétek a balatoni pancsolásba se lát kivetni valót. Nekünk kedden lesz a 2 hónapos oltás és én is nagyon izgulok, bár mondták, hogy ez nem vészes.

Newsee,
Köszi az infót, alkalmazni fogom.

Üdv
pepa
Pepa
 


Sziasztok,

Már én se jártam erre ezer éve. Gratulálok az mostanában született manókhoz.
Csanád már 5 és fél hónapos. Majd megpróbálok betenni egy képet. 7,3 kg és végre túl vagyunk az összes szurin. Ja én meg ősszel futom a félmaratont. Azóta sem álltam le. Már visszafogytam eredeti súlyomra. Lelkiállapotom helyén van. Még kétszer kelünk éjszaka. Ez az egyetlen hibás pont. Jó lenne már aludni egy jót. Bocs a távirati stilusért, csak felbuzdultam ahogy olvastalak titeket.

Üdv, Bog75
bog75
 
 


Sziasztok!

Pepa!

Megszűnt Kyra hasfájása 6 hét után?
Túl vagytok már az első szúrin?
Remélem mindenki jól van.
Mi eléggé nehéz napokat élünk mostanában...Kép
Folyton sír,csak a kenguruban nyugszik,illetve alszik el.
Biztos ez a "remek" időjárás következménye.
Tegnap voltunk 7 hetesek és este mérlegeléskor 6800 gramm volt a súlyaKép

Bog75,irigyellek,bárcsak mi is túl lennénk már a szúrikon.A picid belázasodott?


Adri
adler75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?