Új privát üzeneted érkezett!

Jaj Zafír! Annyira drukkolok!

Ephi!
Maradok a Cirisben. Megszoktam és megkedveltem Szakács doktort és bízom az intézetben. Tényleg mindenki iszonyúan kedves és azt érzem, hogy minden szempontból támogatják az ember lányát.

Biztos máshol is, de itt már megszoktam:)))

Ez a lombik dolog valóban nem olcsó móka, de majd valahogy kiizzadjuk.

Mindenkinek ölelés! Különösen Zafírnak!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Elkészültem az első táblázattal. Nem ez a végleges, még bőven bőven módosítható.
Remélem jól látható, ha nem szóljatok és nagyitok rajta.

Íme:
Kép
ephi
 
 


Sziasztok lányok!

Még egyben :)

Köszi a drukkokat, nagyon ránk fér!

Halkan mondom, a sejtjeink méretei most jobbak, mint a múltkor, többet ugye még nem tudunk róluk, de ennek örülök. Annak viszont annyira nem, hogy a méhnyálkahártyám vékonyabb, mint a múltkor, remélem, hogy valahogy fel tudják turbózni.

Holnap 9-kor mi vagyunk az elsők! Aztán jön 5 nap őrület és izgulás.... :):):)

Tofunk?
Évi?

Ephi, nem semmi a táblázat, így egyben látni az egészet. De sajnos nincs más választásunk...

Bari, HírTv-n nézted a lombikos műsort? Szerintem netről most is látható, Koncz doki is benne van, szimpatikusnak tűnik.

PUSZI
zzafir75
 
 

 
 

Zafír, sajna nem láttam :( most kerestem az oldalukon, de sztem a mai műsorokat holnapra archiválják.
Remélem sikerül majd megtalálnom :)
Holnap 9-től gondolok rád, majd a végén nehogy csuklási rohamod legyen :lol:
Ti csak jövő héten jöttök majd haza?

Ephi, jó a tábla ;)

Kedves Cirises zugolvasók! Biztos vagytok egy páran :)
Gyertek Ti is beszélgetni,h minél többen tudjuk megosztani a tapasztalatainkat, félelmeinket, örömünket...!
Így talán Ephi is könnyebben tudná tölteni a táblát!

Pusza mindenkinek és szép napot!

Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

Tovabbra is minden rendben van velem es Tofuval, aki lassan-lassan kezd menetrendet felvenni. Este 10-11 kozott kulonosen aktiv, reggel 7-kor pedig elegge eros rugdalozassal ebreszt, ha addig meg nem keltem fel es nem reggeliztem, mert ehes :lol:
Egyre gyakrabban es egyre erosebben erzem a mozgasat, de egyelore nagyon kellemes elmeny, mert meg csak 500-600 gramm sulyu es nem tud tul ereosen rugni vagy oklozni :lol: Tudom, lesz ez meg ennel rosszabb is, de egyelore nagyon elvezem a panaszmentes varandossagot :)
UH-kepek junius vegen lesznek majd legkozelebb. A 20-22-ik heti megvolt aprilis elejen es persze egyetlen hasznalhato es mutogathato kep sem keszult. de labszar vagy comcsontkepet kuldhetek :lol: Ha nincs gond, legkozelebb 30-32-ik heten csinalnak majd egy alapos UH-t, amire junius vege fele kerul sor.
Augusztus 24-re varhato a szules, ugyhogy elkezdtuk a 6-ik honapot :D

Zzafir,
Nagyon szoritok, hogy holnap sok erett petesejtet talaljanak.

Ephi / Bodzassuti
nektek azert szoritok, hoy minel hamarabb tudjatok folytatni a kivizsgalasokat es kezeleseket - a Cirisben vagy mashol es hamarosan Ti is olyan aprosagokrol tudjatok beszamolni, mint a varandossag velejarojai es a Pocaklakok mindennapjai.

Szep napot es sokkal szebb idot, mint itt, ahol most szurke, borus, esos ido van).
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Hát ha tud valaki hozzá fűzni valamit, szívesen kiegészítem :D Csak szóljatok :D

Zafir: drukkolok ezerrel! mindent bele, MINDENT BELE! :lol:

Amúgy a múlt héten a Hírtv én is láttam a lombikos filmet. Akkor a Dévai, BMC , I. Sote és a Róbert Károly utcai magánklinikák voltak benne. Furcsa volt őket végig hallgatni.

Nem is tudtam, hogy ez egy sorozat... akkor máris neki állok és böngészem az oldalt...

Ephi

ui: mindenki aki erre jár, nyugodtan szóljon hozzá :) szerintem bárkit szívesen látunk bármelyik intézményből :)
ephi
 
 


ephi
 
 


ephi
 
 


Köszi Ephi! :lol: Remélem lesz időm megnézni :D

Hajrá Zafííííííír!

Szép napot mindenkinek!

Bari

bari6
 
 


Lányok!

Köszi a drukkot! Túlvagyunk rajta :)

Reméljük a legjobbakat. Petesejt van bőven, szegény apának viszont kétszer kellett mintát adnia, az elsőben nem volt megfelelő katona, de másodszorra siker.

Most szorítunk, hogy osztódjanak szépen, ha minden jól megy, szombaton próbatranszfer, hétfőn éles, kedden indulunk haza!

Puxa
zzafir75
 
 


Szia!

Szuper hírek, ezek szerint a katonaságot lehet fegyelmezni :lol: jó tudni :wink:

Most jön az osztódásserkentő drukk :wink:

Rossz voltam, végig néztem a melóhelyen a videókat, nehéz volt megállni a :cry: most megyek is mert dolgozni is kell :oops:

Pusza,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

Zzafir,
Ez nagyon igeretesen hangzik! Tovabbra is szoritok! remelem, szep ido van odakint es setalgatassal, pihenessel lazitasz.

En is megnneztem a Hir TV-es videokat tegnap es nagyon orultem, nem a lombikkezeleseim elott, hanem utan lattam oket. Ugy erzem, jobb, ha nem tudjuk elore pontosan, hogyan fog lezajlani a beavatkozas vagy csak konyvekbol, cikkekbol. Fogorvoshoz se ugy megyek, hogy elotte megnezem filmen, hogyan kinoznak meg masokat :shock:
Szulesrol sem fogok videot megnezni, mar igy is tul sok kepet lattam es cikket olvastam es persze jol beparaztam toluk, amire vegkepp nincs szukseg.

Tofu udvozletet kuldi (de az is lehet, hogy csak az ehseget jelzi).

Minden jot!
hepehupa
 
 


Puszi a kis Tofunak! Én is úgy voltam az adással, hogy lehet, hogy jobb lett volna nem látni, még mindig tudtak újat mondani.

Ma mondjuk az is új volt, hogy lehet még egyet próbálkozni katona-mintával, mert lehet belőle siker...

Nagyon bízunk és szorítunk a kicsikéinknek, hogy szépen osztódjanak és minden rendben legyen.

Ma pihizgettem, de holnap belefér szerintem egy séta is, meglepően jól vagyok, semmi görcs, ez tök jó!

Puxi
zzafir75
 
 


Zafír!

Sokat gondoltam Rátok! továbbra is szorítok!
bodzássüti
 
 


Egyenlőre jó hírek! 6 embrike, reméljük velünk maradnak!!! Szombaton próbabeülti, hétfőn a rendes, drukkoljatok, hogy most végre fagyi babánk is maradjon.

PUSZI
zzafir75
 
 


Ez csudajó hír :P
Ugye ICSIvel csinálják? Összesen hány petét tudtak kiszedni?Azt lehet tudni,ha nem túl indiszkrét a kérdés,h milyen mennyiségű lett a második katonaságotok?

Annyira szurkolok, további osztódásserkentő drukkot küldök ;)

Gyere majd a friss hírekkel!

Puszi mindenkinek!

Bari

bari6
 
 


Bari, köszi az osztódásserkentő drukkot!

Apa eredményét még nem tudjuk. Nekem 12 sejtem lett, abból 8 volt jó, ICSI-re és 6 termékenyült meg mára.

Puxzi
zzafir75
 
 


Kis helyzetjelentés:

6-ból 4 eddig szépen fejlődik, 2 sajnos belassult :roll: , de reméljük, hogy még ők is felzárkóznak.
zzafir75
 
 


Megy a drukk!
bodzássüti
 
 


:shock: rákapcsolok az osztósásserkentő drukkra :wink: és holnapra a 2 kis lemaradt utoléri a másik négyet :lol:

bari6
 
 


Lányok, köszi a drukkot!

Tegnap volt a próbatranszfer, és még megvolt mind a 6 embrikénk! Bari, eddig bejött! :)

Remélem, hogy hétfőig mind velünk maradnak és végre lesz már egyszer nekünk is fagyi babánk!
A próbatranszfer kimondottan kellemetlen volt, de azt mondják, hogy így a hétfői könnyebb lesz. Hát remélem!

Köszi a drukkokat, Ti hogy vagytok?
zzafir75
 
 


Továbbra is megy a drukk....

Bocsi, de mi az a próbatranszfer?
bodzássüti
 
 


Zafír!
Nagyon drukkolok!

Nálunk nagy veszekedés volt, mert a párom megint meghátrált, de végül a héten megy Erdei doktornőhöz. Kijelentette, hogy csak akkor vállalja a dolgot, ha valami egyszerű dolgot, max valamilyen vitaminokat javasol és a lombikot teljesen elutasítja, mert nagyon "mű" dolognak érzi. Ráadásul csak egyedül hajlandó elmenni. Pfff....

Aggódom....

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Hajrá Zafír!

Bodzássüti, remélem Erdei doktornő jó hatással lesz majd a férjedre.
Nem tudom,h meséltem e neked, de egy évvel ezelőtt Albert doktor volt az andrológus a Cirisben. Félve mentünk, mert új volt a helyzet, én nem mentem be a férjemmel a vizsgálatra (senki nem szólt). Albert doktor a földbe döngölte, mondhatni egy érzéketlen tuskó volt. Mikor kijött a férjem, fizettünk és indultunk haza. A liftben közölte velem,h hétfőn beadja a válókeresetet, ugyanis neki soha nem lehet gyereke, mert Albert doktor praxisában arra még nem volt példa,h ilyen eredménnyel gyerek született volna.....! Lent a Ciris előtt sikerült meggyőznöm,h no azért ennyire ne szaladjunk előre, van más orvos is. Én visszamentem, elkértem minden leletet (mondanom sem kell az ápolónők csak néztek, mert szerintük Albert doktor rendes ember....naná,h mindenki védte, ami természetes, mert én is védem a kollégáimat,ha támadják őket) közben hívtam a barátnőmet,h nem tudna segíteni. Tudott, másnap reggel e-mail fogadott a melóhelyemen, Erdei doktornő elérhetőségeivel. Este beadagoltam a férjemnek, mondtam,h ő döntse el, mikor szeretne elmenni, nem sürgetem. Szerencsére 2 hét múlva már mentünk is :) és mind a ketten bemehettünk a rendelésére, megmutatta a katonákat...sírva jöttünk el.
Nekünk első alkalommal 0 db katonánk volt, másodjára pár darab volt csak (de ennek már nagyon örültünk) harmadjára megint 0 és az utolsó kettőnél már 3-3 millió :lol: !
Amúgy mi is csak vitaminokat kaptunk. Utoljára kapott gyógyszert, amit végül nem kezdett el szedni...
Azért írtam le mindezt, mert tényleg nagyon sokat számít,h milyen emberhez kerülünk, mind nőgyógyászatilag mind andrológiailag. Olyan beavatkozásokon megyünk keresztül,h bíznunk kell a orvosban.
Nagyon szurkolok,h minden rendben menjen majd!
Amúgy az inszemet nem utasítja el? Csak a lombikot?

Csütörtökön megyek én is kontrollra :)

Ephi, Hepehupa, Évi hol vagytok, hogy vagytok?

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok!

Jelentem jelen! :lol: :lol:
Nem tüntem én el, csak most nem tudok mit mondani...

Kezdem a hírtv-vel: hát igen... vannak benne meglepetések...hogy is mondjam csak, először csak a végét láttam amikor a dokik nyilatkoznak a kvotákról és a várólistákról.. azt hittem hogy az eleje is olyan lesz.. de hát nem.. végül is örültem, hogy láttam miről is van szó mikor lombikról és más hasonlókról beszélünk.. de ha jól emlékszem próba transzfer nem hangzott el a videoban furcsa :shock:
Na meg persze ez már csak a vége az egésznek, ennél több van egy ilyen eljárásban

Bódzásüti:
szerintem a próba transzfer olyan olyan mint az eredeti de még sem :D gondolom ennyit te is sejtettél... meg aztán azt is gondolom, hogy akinek nincs elég érett petéje vagy mi annál nem végeznek próbát...
És végezetül a férjek:
azok nagyon különös állatfajták... semmi sem elég jó nekik .... de azt nem értik meg, hogy ha az ember bevállalja a lombikot a férfinak max adakoznia kell és kész, mi többet adunk a gyerekért mint ők, vért, erős gyógyszereket szedünk.. stb stb...

Amúgy az elején még én voltam a hibás, hogy nem lehetett gyerekünk a PCO miatt.. azóta kiderült hogy neki sem lehet olyan egyszerűen.. innentől kezdve vége van a hisztinek, mert egyformák vagyunk :lol: :lol:
Tehát fel a fejjel és csak óvatosan mutass rá, hogy az ő érdeke is, hogy szedje a vitaminokat....
Azóta túl vagyunk 2 FER14 kúrán, most épp L-karnittin szed és lassan rábeszélem a propoliszra ( vagy valami ilyen mézes dologra is - úgy hallottam az is nagyon jó ilyenkor) Egyedül a jódvízre nem sikerült még rábeszélnem, mert jód illata van :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát rólunk ennyit hosszasan :]]]]]

Zafir:
hogy sikerült a beültetés? minden rendben volt?
Mesélj nekünk !

Bari:
Albert Albert doki volt az akire utaltál?
Mert nekünk is van egy Albet dokink andrológus, férjem anyukájának az ismerőse (munkahelyi kapcsolat) Én nem beszéltem vele egyszer sem... de nekünk sem jósolt semmi jót...de majd meglátjuk ;)

Hepehupa:

Hogy vagytok? Tofu?


És a végére mindenkinek megy a NAGY DRUKK DRUKK!!!

Ephi
ui: még mindig türelmesen várok és várok és várok
Szerintetek ha görcsölök és nagyon fáj, de még sem jön meg akkor mikor essek kétségbe?
ephi
 
 


Ephi, nektek a fer14 jó volt? Nálatok milyen apabaj volt?
Aki a Cirisben rontotta a levegőt Dr. Albert István volt. Mit ne mondjak az első elégtétel az volt, amikor kiderült,h Erdei doktornő vette át a helyét :) . A másodikat meg remélem egyszer a kezemben tarthatom majd :D
A férjem eszi a méhpempőt+virágport+rendes mézet, tőlük szoktuk venni: www.mezmuzeum.hu mellette szedünk még E, C vitamint, Aloe Verát, Macskakarom kapszulát és Q10-et. No meg az étkezésre próbálunk ügyelni.

Mikor kellett volna megjönnie? Most mennél majd műtétre ugye?

Zafír, szólj és indul a beágyazódást serkentő drukk :wink:

Puszi

Bari

bari6
 
 


Köszi LÁnyok!

Bari
Nálunk is pénteken válós volt a hangulat, mert én kijelentettem, ha nem hajlandó elmenni, akkor én befejeztem vele. Ezt emésztette egy darabig, azután kegyesen kijelentette, hogy ide még elmegy, de szigorúan egyedül... odamehetek, de nem mehetek be és majd ő eldönti, hogy vállalja-e azokat a dolgokat, amiket mond a doktornő. Nem akar gyógyszert szedni, mert sokfélét kell szednie az alapbetegségére és attól tart, hogy jóból is megárt a sok.... (keresztreakciók, mellékhatások, ilyesmi). A lombikot nem pontosan tudom, miért utasítja el, mert nem fejtette ki bővebben, de mintha arról is szó lenne, hogy attól tart, ha ilyen erőszakosan avatkozunk a természet rendjébe, akkor abból esetleg sérült baba születik.

Ephi
Ez így van, nekik azért nem sokat kell tenniük, de a motivációjuk is más, mint nekünk.
Az én párom attól is fél, hogy ő maga nem fogja bírni a gyerekkel járó terhelést, hogy szét kell szakadnia az idős édesanyja, a közös cégünk és a gyerek+én között. Tudnotok kell, hogy mi kétlaki életet élünk, mert mindkettőnknek második kapcsolat, létező egzisztenciákkal és én nem akartam az anyóspajtással közös fedél alá költözni. (meg én is ragaszkodom a sajátomhoz:))) A kétlaki állapotot egy kisbabával nyilván újra kell gondolni, még nem egészen látom, mi lesz a megoldás, hogy mindenki el tudja viselni.

Szóval a helyzetünk nem átlagos és nem is ideális.

Jövő hétre kell időpontot kérnem neki.... Szerintetek beszéljek előtte Mártával, hogy esetleg adjunk "használati utasítást" a doktornőnek?

Zafír! Ha majd tudsz jelentkezz!

Tofu hogy van?

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Bari!

Nagyon köszi a biztatást. Bocs, de bent a munkahelyemen olvastam és válaszoltam és látom, kicsit felületesen.

Huhh... ez az Albert doki gáz lehetett.... ennyire érzéketlen legyen valaki....

Erdei doktornőnél a konzultáció miből áll? Kikérdezi és megnézi a leleteket vagy meg is vizsgálja? Remélem nem, mert én azt mondtam neki, hogy egy ujjal sem fognak hozzányúlni... amúgy a nőgyógyásznál én is arra vágyom, hogy inkább csak beszélgessünk róla:)))


Az inszemet jelenleg nem utasítja el, azt nem érzi annyira műnek, de szerintem nincsen igazából tisztában a dolgok mibenlétével.

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok lányok!

Végre itthon!!!

A próba transzferről: ez valami új kísérlet, mivel nálam immunológiai okokra gyanakszanak, hogy azért nem tapadnak meg a kicsikéink. Így kaptam a próbatranszfer során egy kicsit a táptalajból, hogy szokja a szervezetem.
Aztán az is kiderült, hogy ez még arra is jó, hogy kicsit előkészíti a terepet, mert elég szűk a "berendezésem", hát fájt is egy kicsit...

Így a mai persze már "kellemesebb" volt.

Viszont arra nagyon jó volt, hogy lássam, szerintem engem már a táptalaj kikészít, mert kb. 35 óra múlva, ahogy MINDIG IS EDDIG, kicsit véreztem, és még ma reggel is. Mondták, hogy nyugi, ez nem bentről jön, hanem valami útközben sérül meg. Azért jó a hír, mert eddig a transzfer után mindig úgy gondoltam, amikor jelentkeztek a problémák, hogy a babákat veszítettem el, pedig nem is!!!

A rossz hírek.
Sajnos nagyon rossz minőségűek lettek az embrikéink az 5-dik napra. Lelassultak a fejlődésben, még élt 3 embriékének minden sejtje, de nem lettek "balsztocicák".
Eddig mindig blasztocicákat kaptunk vissza, és ezért kecsegtettek a reménnyel. Most viszont az esélytelenek nyugalmával várom a tesztet - van ebben némi jó is - mert azt mondták, hogy ilyen pici sejtesből náluk ugyan lett már baba, de minderre összesen 7% esély van.

Bízok, mert ha már én sem bízok bennük, akkor ki? Drukkolok, ha eddig élni akartak, akkor hajrá. Még lehet, hogy megtörténik a csoda, bár nagyon kicsi esély van rá sajnos.

Bodzássüti, szerintem, ha a párodnak kellemesebb élménye lesz a doktornővel, akkor majd elmondják neki, hogy a lombik nem egyenlő a beteg gyerekek nemzésével. Nekem mindhárom keresztgyerekem lombik baba, csodálatos, egészséges gyerekek! Elég hamar ki tudják már szűrni, ha gond van és az sajnos a természetes terhességnél is előfordul. De ha még nem vagytok készen a babára, akkor lehet, hogy időt kell még ennek adni. Nálunk is hasonlóan indult, csak azzal a különbséggel, hogy mi görcsösen akartuk / akarjuk a babát, hidd el, ez sem jobb!

Jó éjt lányok!

PS: a párom is elmegy majd a doktornőhöz és mondta, hogy ha szükséges, a műtétben is benne van.
zzafir75
 
 


Bodzássüti, a férjem azt mondta,h szerinte elég meggyőző lesz a doktornő és nem lesz gond. Hamar felismeri a helyzetet a gátlást...! Ettől függetlenül kikérheted Márta tanácsát, sőt lehet,h jó is lesz és elkéri a használati utasítást :D

A helyzetetek valóban nem egyszerű :shock: Lehet,h a baba előtt beszélnetek kéne a lehetőségekről.

Jó éjt mindenkinek!

Bari

bari6
 
 


Most olvastalak Zafír.
Nagyon-nagyon drukkolok,h a 3 embrike veletek maradjon.
Jól mondod,h muszáj bízni, ugyan még mi sehol sem vagyunk, de azt már tudom,h bizalom nélkül nem megy.....

Megy a beágyazódást serkentő drukk :lol:

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

Pironkodok, de tovabbra is csak kellemes lefolyasu varandossagrol tudok beszamolni :oops:
Picurka novoget, hetente 10 dkg-mal no a sulya. Mostanra megkozeliti a 60 dkg-t es ennek megfeleloen a pocakom is elkezdett gombolyodni. Mostannra mar le se tagadhatom, hogy terhes vagyok es mar nehany vakhangya-kollega is eszrevette :D
Tofu rugdosasa es bokszolasa kifejezetten kellemes erzes (most is ficankol - Nektek kuldi az udvozletet).

Zzafir,
Ne add fel. A sajat es ismeroseim peldajan tanultam meg, hogy mennyire kiszamithahatlan, kinel es miert sikeres a kezeles.
Nekem sem igertek tul sok jot az elsonel, mert allitolag akkor meg elegge kiszamithatatlanul reagalhat a szervezet a hormonokra.
Ennek ellenere ketto megtapadt es az egyik nehany mm-esre meg is nott, de sajnos nem idult be a szivmukodes.
A masodik lombiknal mar atleptem a 40-es korhatart, nem is nagyon remeltem, hogy sikeres lesz, de Picurka holnap mar befejezi a 25-ik hetet.
Sokak szerint a gorcsos akaras es a stressz nem tesz jot. En mar az elso lombiknak is ugy mentem, hogy harmat bevallalok, mig ossze tudunk hazasodni es kerelmezhetjuk az orokbefogadasi engedelyt. Talan ez volt az , ami miatt nem voltam gorcsos.

A tobbieknek, akik parja a lombikot vagy akar az inszemet sem tartja termeszetes megoldasnak es odzkodik toluk, a mi peldank talan tamaszt ad: 40 eves voltam a masodik lombiknal, amit fagyasztott donorspermaval vegeztek, ICSI-vel, hatchinggel.
A donorsperma elfogadas komoly dontes volt, de nem akartunk hosszadalmas es keves eredmenyt igero kezelesekkel idot vesziteni a korom miatt. Meg se fordul a fejunkben, hogyan fogant, mert ez a nem fontos, hanem az, hogy a mi gyerekunk lesz es hogy egeszseges legyen. Mi egyfajta orokbefogadaskent kezeljuk a donorugyet.
Es persze hormonokkal voltam bombazva vagy 4 honapon keresztul.
Mindezek ellenere Picurka egeszseges es ez az, ami fontos. Es az, hogy nagyon varjuk!

Szoritok mindannyiotoknak, hogy a parotok megemessze, hogy neki is lehetek problemai, amikre lehet megoldast talalni, de hinni kell a sikerben.

Minden szepet & jot !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Zafír! Nagyon-nagyon drukkolok. Nem is tudom, mit mondjak, de tényleg muszáj bízni.... ... és valakik azt a 7%-ot is összehozták. nyilván ők is ugyanezt érezték, amit Ti, mégis sikerült.

Ami a lombikot illeti, tisztában vagyok azzal, amit mondtál, de ő másképp gondolja. Majd meglátjuk, mi lesz a következő lépés, azután, hogy a doktornőnél volt.

Igazából az is zavar, hogy nem tudom, mi lett a spermiogram eredménye, Márta is és Szakács doki is azt mondta, hogy vannak eltérések. Mártából annyit ki lehetett húzni, hogy azért nem tragikus, Szakács dokiból meg azt, hogy ennél rosszabb eredményekből is ki tudtak már jönni jól... most erre varrjak gombot...

Bari!
Persze, hogy beszélni kell(lene), de még az sem egyszerű... felajánlottam neki megoldásokat, de egyre csak a magáét hajtogatja. Azt mondja, hogy most ezt mondom, de akkor majd mást, stb.... nem egyszerű.

Nem tudja megérteni, hogy én sem vagyok "átlagos" nő, abban az értelemben, hogy szívesen bevállalnék egyedül is egy babát, őt tényleg nem fogja plusszban "terhelni", csak annyiban, amennyire saját maga is késztetést érez. Az egész életemet tulajdonképpen önállóan élem, szervezem meg és nem szorulok senki segítségére még olyan dolgokban sem, amikor más már a férjéért sikítana.... Házam van nagy kerttel, két kutyával, ezeket is megoldom. (mert folyamatosan van valami - most itthon dekkolok délelőtt, mert jönnek a kéményt javítani, tegnap pedig kimúlt a kapunyitó) Én jól érzem magam így, szabad vagyok, szellemileg, egzisztenciálisan (kivéve a lakáshitelt:)) és mégis tartozom valakihez. Nekem ez így ideális.... biztos hülye vagyok...

Az anyja pedig kényes téma.... mivel kilencven éves, lássuk be, már nagyon hosszú távon nem kell vele tervezni, de ezt persze nem lehet neki megmondani (nyilván a szíve mélyén tudja). Én meg nem mondhatom neki: nézd, az anyád már nem él túl sokáig, de én meg nem akarok adni várni.... ez nagyon lelketlen dolog lenne, még akkor is, ha így van, józanul átgondolva.

Azután azt is gondolja, hogy a közös cégünk is a nyakába szakad, azokkal a feladatokkal együtt, amit most én csinálok, és amit ő utálna csinálni:))) Azt sem tudtam neki megmagyarázni, hogy nem szándékozom kivonni magamat a munkából, meg is őrülnék tőle. Sok dolgot tudok itthonról is csinálni, nem kell feltétlenül bent lennem... max. kevesebbet alszom majd:))) erre meg az a válasz, ha azonnal le akarom nyomni a gyereket a nagyszülőknek, akkor minek nekem egyáltalán?

Ő sem átlagos abban az értelemben, hogy nagyon független személyiség és borzasztóan önfejű... Ugyanakkor nagyon erősen ragaszkodunk egymáshoz, most már szinte összenőttünk... a múltban többször tettünk arra kísérletet, hogy elszakadjunk egymástól, de soha nem sikerült. Szegény most is igyekszik átlépni a saját árnyékán, csak nagyon nehezen megy.

Ne haragudjatok a nagyon hosszú lére eresztett hozzászólásért, de olyan jól esett valahol kibeszélni. (ezt sajnos sehol máshol nem tudom megtenni)....
Lépjétek át nyugodtan a kommentemet:)))

Hepehupa!
Nagyon-nagyon gratulálok és szorítok, hogy továbbra is minden rendben legyen a kis Tofuval!

Ölelés mindenkinek és tényleg bocsi, a hosszú kommentért. Kicsit szégyellem magam.
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden:

Bodzássüti oda se neki! Azért vagyunk itt, hogy támogassuk egymást, ismerve/ismeretlenül.

Ha panaszkodni van kedves, csak nyugodtan, szerintem mi meghallgatunk. Bocsánat.. ööö elolvasunk :lol: :lol:


Továbbra is megy mindenkinek a NAGY DRUKK DRUKK!!!
ephi
 
 


Sziasztok!

Ne viccelj Bodzássüti :wink: azért vagyunk itt egymásnak mindannyian,h meghallgassuk,támogassuk, tanácsot adjunk, mint Ephi is írta. :P
Itt nem unjuk a másik panaszkodását,hanem pontosan tudjuk, átérezzük,h min megy keresztül a másik.

A párkapcsolatok nagy része megsínyli valamennyire ezeket a problémákat. Előbb-utóbb jobb lesz :)

Hepehupa, örülök,h jól vagy Te is és Tofu is. Meddig dolgozol majd?

Évi, rég jártál erre.

Zafír, remélem jól vagy. Ilyenkor feküdni kell? Meddig nem fogsz dolgozni?

Pusza,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok !
Tegnap este irtam egy hosszu levelet, de elszallt egy aramingadozas miatt :evil:

Zzafir!
Nagyon szoritok, hogy legalabb egy embrio megtapadjon. A legjobb, amit tehetsz, hogy hiszel a sikerben, mert a gorcsoles nem fog semmi jora sem vezetni.
Talan az en peldambol is tudsz egy kis pozitiv hozzaallast meriteni:
Miondket lombiknal 3 szep es 1-2 nem igeretes embrio lett ‘csak’ a 3-ik napra, igy fel se merult a blasztocita tenyesztes lehetosege.
Az elso lombik nem sok sikerrel kecsegtetett egyreszt a korom, masreszt amikatt, mert elso alkalommal nehez elrelatni, hogyan reagal a szervezet a hormonokra.
Ennek ellenere 2 embrio is megtapadt, de sajnos meg a szivmukodes beindulasa elott megallt a fejlodesuk.
A masdodik lombiknal egy tapadt meg, valoszinuleg 4 nappal hamarabb, mint az elso esetben. Belole lett Tofu.
Szoritok, hogy minel kevesebbet boklasszanak az emriok es az egyik minel hamarabb beagyazodjon.

Bodzassuti,

Nem ugrottam at a hosszu kommentarodat. Barinak 100%-ban igaza van, hogy azeret vagyunk ezen a forumon, hogy meghallgassuk egymast es tamogatast, tancsot adjunk.

Ugy tunik, ezen a forumon osszejottunk nehanyan, akik nem tartoznak az elesett es masok tamaszara szorulo nok koze.

Drukkolok, hogy a parod kepes legyen a ferfiui onerzetet felreteve resztvenni a kezelesekben, ahogy Te is megtetted. Ha pedig nem, mas modon is lehet gyereketek es akar egyedul is vallalhatod. Kik vagyunk mi ahhoz, hogy iteljunk masok felett es axzt tartsuk norm,alisnak, hogy egy egyuttelo parnak szulessen gyereke?!?! Nagyon sok fura patchwork csaladot ismerek, akik boldogok es sok ‘nor,alis’ csaladot latok, akik boldogtalanok es nyirjak egymast es szenved a gyerek.

A mi eseteunk sem tul egyszeru: a parom a valast megelozo 3 eves kuloneles utolso fel evet kezdte el , a hazassagabol van egy 7 eves orokbefogadott lanya. Az ex-feleseg es ex-anyospajtasek viselkedeserol es hozzaallasarol nem akarok sokat irni. Neveztek mar szornyetegnek, pedig nem en vagyok a hazassagot szetrombolo femme fatale es kitartott nonek, pedig 100 olaszbol egynek van olyan jovedelme, mint nekem.
Mivel nagyon veszesen ketyegett a biologiai oram, ugy dontottunk, hogy nem probbalkozunk a paromnal a 0 spermiumszam novelesevel hosszadalmas es nem tul sok sikerrel kecsegteto kezelesekkel, hanem donorspermaval lesz a megtermekenyites, amit mi egyfajta orokbefogadaskent kezelunk. Viszont az olasz jog nem ismeri a parom apanak, mert itt a donoror lombik nem engedelyezett. A parom ugyvedje agyal azon, hogyan tudna a parom az apasagat elismertetni. Mindezek ellenere nem egeszen ket honap mulva feladom a sajat lakast es a paromhoz koltozok, egy evre felfuggesztem a munkat es meg az is lehet, hogy ugy dontok, evekig otthon maradok es vegre a csaladomra – a paromra, Tofura es az edes mostohalanyomra – koncentralok. Mindezt ugy, hogy a jogviszony nincsen teljesen elrendezve kettonk ill. harmunk kozott. Es megis csalad vagyunk, meghozza nagyon boldog patchwork csalad, ahol hamarosam babeli zurzavar lesz, mert nem 2, hanem 3 nyelvet fogunk hasznalni :lol:

Szoritok, hogy a parotok is ugyanugy benne legyen a kezelesekben, mint Ti es kepes legyen nyitottan gondolni az asszisztalt reprodukciora, mert nem az szamit, hogyan lett valakinek gyereke, hanem az, hogy szulove valt.

Remelem, hamarosan Ti is a varandossag mindennapjairol tudtok majd beszamolni.
Tegnap este Tofu ugy feporgott, hogy a hasamon meg a csaszarszalonna ellenere is lehetett latni a hullamzast, ahol rugott vagy bokszolt :lol: Eszemeletlen jo erzes volt!

Szep napot!
hepehupa
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a támogatásotokat, nyugodtan várom a fejleményeket.

Bodzássüti, én is olvastalak és megértem a helyzeted. Sokan vagyunk így a mai világban, hogy először azon fáradozunk, hogy megteremtsük az egzisztenciánkat, aztán jöhet(ne) a baba.
Sajnos egyre több férfinál vannak gondok a katonákkal, és úgy tűnik, a HírTv-s összefoglalóból is ez jött le, hogy a lombikozás során ez a nehezebb dió.
Nem szabad, hogy feladjuk és igen, a párkapcsolatot nagyon kell óvni, mert ez nagyon nehéz téma mindkét félnek!

Bari, életmódra annyit mondtak, amit szoktak, lightosan, mintha nyaralnánk, ne emeljek és igyak sok folyadékot. Dolgozni még a héten nem szeretnék, még ki sem csomagoltam, annyira lightosan vagyok :):):)

Évi, Veled mi van?

Ephi, hol tartotok?

Hepehupa, ölelés Tofukának, mikorra is várható a szülés?

Puszi, lányok!
zzafir75
 
 


Hello Lányok!

Nem tüntem el csak még mindig az a fránya várakozás folyt és nemigazán volt mit írnom! :?

De folyamatosan olvaslak Benneteket!!!!

Küldöm én is a DRUKKOKAT :!: és én is osztom a véleményeteket, hogy itt mindenki "kiöntheti a lelkét" nyugodtan, mert épp azért vagyunk itt! :)

........azért van újabb fejlemény, hétfőn délután megjött :oops: úgyhogy holnap megyünk Vass dokihoz UHU-ra.
Nagyon-nagyon és mégjobban remélem, hogy minden oké....... és hajrá lombik! :?


Egyébként ......ma van a 3. Házassági Évfordulónk! :D :D :D

Basszus, hogy rohan az idő! pont ennyi ideje "próbálkozunk" :?

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Évi, gratula a házassági évfordulóhoz és sok sikert az uhura! Remélem, hogy hamarosan kezdhettek!!!

Nálunk semmi extra, lassan telik az idő, de biztosan, remélem, hogy gubicskáink fejlődnek :)

Puxa
zzafir75
 
 


Lányok!

Igazán nagyon köszönöm mindenkinek! Nagyon nagyra értékelem a támogatásotokat.

A párom hétfőn 11-re megy Erdei doktornőhöz. Beszéltem Mártával, továbbadja a "használati utasítást".

Évi! Gratula a házassági évfordulóhoz:)))

Zafír! Továbbra is megy a drukk ezerrel!

Tofunak további jó növögetést!

Bari és Ephi!
Ölelés!
bodzássüti
 
 


Bodzássüti,
nagyon kíváncsi leszek a tapasztalataitokra, úgyhogy várom a híreket!

Mi is fontolgatjuk, hogy elmegyünk hozzá.

Bari, mi újság? Évi? Indult a program?

Hepehupa, hogy vagytok Tofukánkkal?

:D
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Évi, én is ma voltam a Cirisben Szakács doktornál. Gratula az évfordulótokhoz. Gyere majd a hírekkel :wink:

Hepehupa, ezek szerint Tofu szereti a szalonnát is :lol:

Zafír, sok-sok ragasztót küldök :D A melóhelyeden tudják, vagy Te is vállalkozó vagy? Betegácsiban vagy?

Bodzássüti, de jó,h ilyen gyorsan kaptatok időpontot. Remélem pozitív élmény lesz. Majd mindenképpen oszd meg,h h sikerült a találkozója a párodnak :wink:

Ephi, neked most a műtét a köv.lépés ugye?

Velünk csak annyi,h ma reggel megvolt a kontroll. Minden ok.
Tegnap kértem máshová is időpontot. Képzeljétek 18-ra kaptunk a másik helyre is, csak estére. Így egy nap alatt megjárunk két intézetet és bízunk benne,h könnyebb lesz majd a döntés. :D

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Huhh Bari! Egy nap alatt két helyet megjárni... kemény lesz, de igazad van, kár húzni-halasztani....

Zafír! Ti nem voltatok Erdei doktornőnél? Nálatok ki lehetett hagyni ezt a lépést? Vagy Nálatok csak Veled volt gond? Mert úgy értettem, hogy ha a másik oldalon gond van, akkor irány a doktornő...
Megy tovább a drukk! Abban nincs hiba:)))

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Bari, ez az első lombikom, ahol betegácsiba mentem. Egyébként családiban dolgozom, tolerálják :) Sőőőt, örülnének, ha tényleg csak magunkkal foglalkoznék, de idegesít, hogy gyűlik a meló....

Mindegy, most pihizek, és várom az eredményt :)

Nem semmi, hogy két intézet is egy napra, tök jól teszed, legalább azonnal lesz összehasonlítási alapod, BMC - Kaáli vagy Dévai?
Asszem, BMC volt az egyik, nem?

Bodzássüti, mi nem a Cirisben kezdtünk, így máshonnan voltak andrológiai szakvéleményeink, illetve nem is ott lombikoztunk, így kimaradt a dr. nő, de ami késik, nem múlik, úgyhogy várom a pozitív híreket, véleményeket!

KÖSZÖNJÜK A DRUKKOKAT GUBICSKÁK NEVÉBEN IS :)
PUXA
zzafir75
 
 


Hááát Zafír!

Én azért remélem, hogy a doktornőhöz max. a második gyerkőc összehozásakor kerültök! Hétfőn remélhetőleg tudok már mit mondani...

Drukk a gubicskáknak!

Ölelés!
bodzássüti
 
 


Bodzássüti, természetesen én is csak a folytatásra gondoltam, remélhetőleg pár év múlva :):):)

Várom a híreket!

Évi??
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Jaja.. egyelőre a mensimre várok, hogy kérhessem a műtéti időpontot :?
Mindig ez a várokzás... ejj ejj :D :D
Lassan már leveleket meg virágokat fogok növeszteni :D :D :D :D

Addig is továbbra is megy a sok sok DRUKKK!!!!!

Ephi
ephi
 
 


Sziasztok Csajok!

BMC az egyik és Dévai a másik. Tuti húzós lesz :? ráadásul a férjem nem az az ember aki sokáig tud a fenekén ülni. Már elkezdtem felkészíteni rá :lol:

Jó hétvégét mindenkinek!
Küldöm a mensimeghozó drukkot Ephinek, Zafírnak a gubicska drukkot, Bodzássütinek párjának hétfőre a pozitív gondolatok drukkot, Tofukánk Anyujának a problémamentes terhesség drukkot.

Évi, neked mit küldhetek? Mondjuk tüszőnövesztő drukk? :roll: Remélem minden OK veletek.

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Bari, drukk, hogy ne legyen túl megterhelő a két hely, de biztosan kell az összehasonlítás a választáshoz!

Bodzássüti, várom a hétfői híreket!

Ephi, mensihozó drukk!

Évi, hogy vagytok?
Hepehupa? Tofunk?

Szép vasárnapot!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Bodzássüti, hogy sikerült a férjednek a konzultáció?

Szép, esőmentes napot!

Bari

bari6
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?