Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hepehupa! ezek csodálatos hírek! Gratulálok!

Ephi! Én azt hiszem, hogy sajnos nincs támogatás....

Köszi az érdeklődést, Lányok! Most már egészen tisztességes állapotban vagyok, de igazából már pénteken is minden oké volt. Márta szerint egyáltalán nem tűntem megviseltnek, mások rosszabbul néznek ki az első napon. Mondjuk lehajolni tegnap még nem tudtam, úgyhogy a kertben csak guggolva tudtam összeszedni a kutyakakit (bocs) ennél fogva iszonyú izomláz van a combomban. (mondjuk onnan egy kis fogyás nem árt).
Kaptam trombózisgátló szurikat is, amiket 10 napon át kell adnom magamnak. Az elsőnél komoly hisztit nyomtam, de most már tök jól megy, szinte hiányozni fog, ha már nem kell:)))

A következő lépés a varratszedés lesz szerdán. Utána már tényleg csak a páromnak kell mennie az andrológushoz. Annyira bízom benne, hogy a doktornő azt mondja, hogy induljunk el egy lombikkal.... végülis vannak normális sejtek, még ha csak kevés is. (nekünk meg csak egy kell, nem? na jó egy pár, a többi néhány millió nem érdekel:))) Most ebben igyekszem bízni részben a párom miatt, részben pedig az időfaktor miatt. Most már talán ez utóbbi a döntő. Alig várom, hogy elkezdhessük.

Ölelés
bodzássüti
 
 


Sziasztok Csajok!

Péntek délután megjött!!!
Köszi mindenkinek a mensi hozó "drukkokat"! :)

Ma 14 órára megyünk Vass dokihoz UHU-ra és gondolom megkapom a stimu beosztást is, juhé! :D

Majd még jelentekezem.
Szép napot!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Hepehupa, gratula a jó hírekhez! Eldőlt már a névválasztás?

Ephi, drukk a kezdéshez!

Évi, gratula, én is várom a mensit, hogy jöhessenek a szurik!

Bodzássüti, így gondoljuk mi is, mindegy, hány millió, a lényeg, hogy a babához kevesebb is elég!! :)

Bari, hogy vagy?
zzafir75
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönöm az árral kapcsolatos infókat :) közben sikerült Mártával is beszélnem.

Hepehupa, örülök,h minden rendben. Sosem kapunk képet? :lol:

Évi, hát ez komolyan szuper, csak meg kellett említenünk :wink:

Zafír, neked is küldöm a mesimeghozó drukkokat :lol:

Ephi, sajnálom,h ennyire rossz volt a méhüregid :( A műtéti fájdalmakra nem fogsz emlékezni ;)

Köszönöm, megvagyok. Hol így hol úgy :oops: egyszer csak jobb lesz :roll:

Szép estét mindenkinek!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


El is felejtettem a laptetőt ;)

Csak jó hírt kaphattok Bodzássüti ;)
bari6
 
 


ÓÓÓ tényleg laptető! Remélem segít:))
bodzássüti
 
 


Jobbulást Bari!
bodzássüti
 
 


Sziasztok lányok!

Bari, köszi a mensihozó drukkot, hatott :):):)

Szerintem holnap már szurizom az elsőt....

Hepehupa, tényleg, sztárfotók???

Puxa a többieknek is
zzafir75
 
 


Szupeeer Zafír!

Kér még valaki valamit? :roll:
Már tudom is, Hepehupának küldök egy pocaklakó rugja meg a mamáját drukkot :lol:

Pusza,
Bari
bari6
 
 


Sziasztok !

Evi / Zzafir

Nagyon orulok a jo hireknek es hogy hamarosan kezdhetitek a stimulaciot.

Bari / Bodzassuti

Kitartast a varkozashoz es hatralevo mutetekhez, kivizsgalasokhoz. Jo kezekben vagytok es biztosan talalnak megoldast a problemakra.

A verrogosodest gatlo injekciot nagyon jol ismerem es gyulolom, mert szerintem tul tompa a tu. Legszivesebben a francia tervezobe szurtam volna az osszeset :twisted:
Nekem vagy 150-et kellett belole szurnom, mert talatak ket mutans gent, amik a trombozis valoszinuseget novelik. Az utolso ket honapban pedig ujra kell majd szurnom :cry:

Nevvalasztasban meg nem jutottunk dulore. Meg mindig a Samuele/Samuel sz-szel kiejtve tartja magat, de meg nem tudtunk megegyezni, hogy e-val vagy nelkule legyen-e :roll:
Tegnap estere hatalmasra dozzadt a hasam, valoszinuleg az uzsonnara elfogyasztott tofu miatt. Ugy latszik, Picurkanak nem jott be ez az egeszseges protein :D
A parommal viszont azon rohogtunk fel orat, hogy Tofu-nak fogjuk hivni, mert egyedi nev, konnyen kiejheto es meg Azsiaban is is ismerik :lol:

Picurka mozgasat hetvegen kezdtem el erezni :D
Olyan, mintha egy halacska uszkalna bennem, ami neha buborekokat eresztgetne vagy megrebegtetne a mehfalat az uszonyaval. Vagy mintah neha egy lepke vergodne bennem.
Foleg akkor erzem, ha pihenek es nem a munkahelyen porgok.

Ha hiszitek, ha nem, hasznalhato fotonk gyakorlatilag nincs, mert Picurka allandoan mozog es minden UH-nal fura pizicioban volt. Az egyiken a talpat latni, a masikon a kezet, a harmadikon a fejet hatulrol vagy fentrol, a negyediken a gerincet, stb. De felajanlhatok labszar- vagy combcsontfotot vagy al- vagy felkarkepet is :lol:
De azert egy 18-ik hetit felteszem, amikor hatravetette a fejet, hogy ‘megnezze’, ki piszkalja. Jokepu alien-nek nez ki.

Kép

Minden szepet es jot ![/img]
hepehupa
 
 


Szia Hepehupa!

Olyan jókat nevettem :lol: , örülök,h érzed így már nem kell izgulnod ;) minden rendben lesz.

Tofu :roll: végül is nem rossz kis név :lol:

Köszönjük a képet, nos örülök,h az orvosok ezekből a képekből mindent látnak és nem nekünk kell :roll: ugyan a buksiját látom meg a szemecskéit is és jól gondolom,h balra felfele ívelve a mellkasa van? vagy az valami más? :shock:
Szakács doktor jutott eszembe :P annyira jó fej,h mindig mindet magyaráz. A sok-sok év alatt odáig már eljutottam,h a méhemet, petefészkeket meglátom én is, de csodálattal figyelem mikor bármit is felfedeznek UHUN a nagy maszlagban ami ki tud rajzolódni. No de nem hiába ők az orvosok 8)

A melóhelyeden még mindig nem vettek észre semmit?
Meddig dolgozol majd? Mikorra vagy pontosan kiírva?

Esőmentes napot mindenkinek!
bari6
 
 


Sziasztok!

Hepehupa:
Cuki a pici :lol: :lol: :lol: :lol: egészen édes :lol: :lol: :lol: :lol: remélem lesznek majd szebb fotok is róla:)

Bodzássüti:
csak óvatosan azokkal a hajlongásokkal meg hajolgatásokkal!! Nehogy megeröltesd magad! Drukkolok a varratszedéshez, hogy minden rendben legyen!
És igen elég csak egy sperma és kész is a gyerköc:]]]

Bari:
Köszi a drukkot, remélem bejön:) NE izgulj lesz még 1000xte jobb! sőt annál is jobb:) csak optimistán és türelmesen ;))

Évi, zafir:
Bátrak vagytok, ennyire bírjátok a szurikat :o nekem nem menne.. előtte biztos kétségbe esnék :]] nem is tudom engem ki fog szurkálni ha oda jutok:)))

amúgy mi az a laptető?

Ephi

Kép
ephi
 
 


Hali lányok,

csatlakozok Barihoz, Hepehupánk, nagyon jókat derültem, a fotó és a név (:)) is nagyon egyedi :)

Tényleg, a kollégák észrevették már?

Ephi, laptető - akinek legfelülre kerül a hozzászólása, az babanetes berkekben azt jelenti, hogy hamarosan ++++++ anyuka lesz :) Persze ha összeadnám, rám hányszor jutott már laptető, akkor biztosan lenne már vagy 10 gyerekem!

A szuriknál amúgy a végeredményre próbálok gondolni és lazítani, végülis fájni, nem igazán fáj, csak kellemetlen. Eléggé tű-fóbiás voltam, de így, a negyedik nekifutásnál már szerintem jobban fog menni. A párom szúr majd meg du. Ha én csinálom, annak legalább három-négy szúrásnyoma marad :):) :?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Csak szép napot jöttem kívánni :D és végre süt a naaaap!

Pusza,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

A vakhangya kollegaim meg nem vettek eszre semmit !!!
Ezerrel pufolik a billentyuzetet es bongeszik a tablazataikat, de mast eszre se vesznek.
Meg egy par hettel elottem jaro kismama sem vett eszre semmit :shock: Mikor megmondtam neki, hogy alig egy honap van kettonk terhessege kozott, nem akarta elhinni. Pedig tenyleg kerekedik a pocakom es a regi ruhak elegge feszulnek hasvab es mellben.
Egyelore kb. 2-2,5 kilot szedtem fel, remelem, nem fog az etvagyam es a sulyom hirtelen megugrani ezutan sem.

Meg bo ket honapig dolgozok es az utolso ket honapot mar otthon szeretnem tolteni. Az olasz kotelezo szulesi szabadsag osszesen 5 honap. Utan meg plusz fel evig lehet otthon maradni, amikor 30%-os bert fizetnek csak. A terv, hogy a valaszthato szulesi szabadsagot is kiveszem plusz az osszes idei es jovo evi szabit, es igy kb. Picurka 10-11 honapos koraig tudok vele otthon maradni.

Bodzassutinek tovabbra is gyors felepulest, a tobbieknek batorsagot a szurikhoz es egy nagy kalappal a stimulaciohoz !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Hepehupa! Nagyon tetszett a kép! Tényleg kis Alien:)))

Zafír! Úgy látom, tényleg boszorka vagy:))) akkor én is kérnék.... tudod, hogy mit:)))

Ephi! nem akarok Rád licitálni, de én tényleg tű fóbiás vagyok.... oda sem mertem soha nézni, amikor belémszúrnak. Amikor Éva nővér megmutatta, hogyan kell, mondtam neki, hogy max. elméleti oktatásról lehet szó, mert én nem bírom nézni. Otthon a párom mondta, hogy beadja, ha ragaszkodom hozzá, de nagylány vagyok, kár ekkora hisztit csinálni... (kicsit érzéketlen ehhez a lelkem). Azután arra gondoltam, ha lombikozunk, akkor is kell szúrni, úgyhogy jobb, ha erőt veszek magamon.
Nekem az a módszerem, hogy lefertőtlenítem a combomat és a kezemet is, utána tenyérrel addig csapkodom, míg nem érzek semmit és akkor döfök:))) Utána az a rossz, hogy nagyon-nagyon lassan kell benyomni a cuccot, mert különben nagyon csíp és feszít, ráadásul utána be is lilul. De én egy hős vagyok és megcsinálom... már csak vasárnapig kell.

Úgyhogy szerintem ne aggódj, ha odakerülsz ezt is meg fogod oldani.

Bari! További jó lábadozást! Remélem, sikerül megszerveznetek, hogy maradtok velünk.

Tegnap voltam a varratszedésen, nem volt rosszabb, mint egy szemöldök szedés. Sőt a köldökömnél fel is ajánlottam, hogy a tompa csipesz helyett van ám nekem kis hegyes a szemöldökhöz. Mondták eszembe ne jusson... végül Szakács doktor azt mondta, hogy kicsit később, ha valami pici darab kezd kibukkanni, akkor nyugodtan....

Igyekszem továbbra is pozitívnak lenni, mert eddig minden jól ment, megdicsértek, hogy milyen fitt vagyok.... Tényleg jól érzem magam, most, hogy a varratoktól megszabadultam már annyira sem húz, mint előtte.

Most neki kell látnom csomagolni, mert elhúzunk Bolognába. Alig várom:)))

Ölelés mindenkinek
bodzássüti
 
 


Hali lányok!

Bodzássüti, mennek a drukkok :) és egy hős vagy, hogy megszúrod magad. Hozzá lehet azért ehhez szokni, de nekem tegnap jobban esett, hogy a párom szúrt meg. Már kezdtem elfelejteni, hogy milyen csípős is a decap..... gyógyulgass és jó utazást!!!

Hepehupa, nem semmi, hogy csak olyan keveset híztál, persze, hogy a kollégáknak fogalmuk sincs, hisz alig változhatott valami :)
Irígyellek, szerintem nagyon szerencsés vagy!

Évi, mi újság?

Bari, remélem, hogy ma is szép időnk lesz :)

PUXA
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Köszi a jobbulást, sajna az érgyulladásom a tetőfokára hágott :evil: az üzemorvos azt javasolta,h ne erőltessem :roll:

Képzeljétek ma vettem Krizopáz nyakláncot :lol: most "tisztítom" , hátha segít az is .

Pfúú ügyik vagytok,h meg meritek szúrni magatokat. Nekem keresnem kell majd valakit, mert tuti képtelen leszek rá :?

Bodzássüti jó pihit :), meddig lesztek kint?

Sajna ma nincs annyira szép idő, de ettől függetlenül szép napot!
bari6
 
 


Sziasztok!

Újra itt!

Van egy hírem :lol: a férjem egyik volt tanulója kért nekünk időpontot a BMC-be.
Május 18-án mehetünk majd Koncz doktorhoz!

Ugye nem baj,ha maradok itt is.
Izgulok mindenkiért nagyon és szeretnélek benneteket nem zugmódban olvasni. Ill. az is lehet,h visszatérek majd a Cirisbe :).

Szép estét!

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Helló Csajok!

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de sajan több minden nem úgy alakult. :(

Elég sok melóm van/volt, mert beteg a kolléganőm így napközben nincs időm írni és estére meg úgy elfáradtam, hogy nem kapcsoltam be a laptopot.

Sajnos mégsem kezdhettem el a stimulációt, mert a jobb petefészkemben látott a Vass doki egy 17mm-es „sárgatest maradványt”. Azt mondta, hogy erre nem lehet rástimulálni! :(
Egyébként teljesen úgy nézett ki, mint egy nagy tüsző!

Szóval most megint várakozás van a napirenden, mert meg kell várni a következő ciklust és ugyanígy a 2. vagy 3. napon UHU!

Egy kicsit érdekes ez az egész, mert a termékenységi teszt pozitív lett és már volt többször, hogy a mensi alatt is termékeny voltam. Ilyenkor azt vettem észre, hogy egyáltalán nem fájnak a cickóim a mensi előtt. Lehet, hogy hülyén hangzik, de lehet, hogy nem is „sárgatest maradvány” volt, amit a doki látott, hanem tüsző.
Oké.............. tudom Ő az orvos meg stb. és én meg ne okoskodjam, de mi van ha „elnézte”? Valószínű, hogy hülyeség amit itt leírtam, de azért jól esett „kimondani” , a férjem erre azt szokta mondani' asszony minden hülyeséget bebeszélsz magadnak!
Na mindegy..........

Mondtam már hogy utálok várakozni! :evil:


Örülök, hogy mindenki jól van és gyógyulgat!

Nagyon édes a kis pocaklakód Hepehupa!

Bodzássüti bátor vagy, hogy a combodba adod a szurit!

Jó neked Zafír, hogy már adod a szurikat. Nem gondoltam volna, hogy egyszer eljön az az idő, hogy vágyom az inekciókra! :)

Bari szurkolok, hogy múljon a gyulladásod és..... hajrá május 18!

Mindenkinek szép álmokat!
pusssssz

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Sziasztok!

Bari, ugyan már miért hagynál el minket? A fórum mindenkié! Én sem vagyok igazi Cirises, hanem amolyan világutazó. Most sem az intézetbe járok, persze hiányzik egy kicsit, mert itthon nekem ez az intézet jött be leginkább!

Évi, sajnálom, hogy nem tudtatok kezdeni.... nem igazán értek hozzá, de ha túl nagy a sárgatest, akkor mi van? Én úgy emlékszem, hogy nekem kb. 20 mm-es volt, mikor utóbb a Cirisben kezdtem, persze nem abban az időpontban, mint nálad, hanem a ciklus vége felé.
Milyen termékenységi tesztet használsz?
Lényegében bármi lehet, az emberi szervezet kifürkészhetetlen, lehet, hogy Neked van igazad. Én a helyedben megkérdezném dokibát, ha bizonytalan lennék, biztosan elmagyarázná, hogy miben rejlik a különbség tüsző és sárgatest között.
A következő ciklusban úgyis kezdesz, úgyhogy nyugi és türelem!!!
Nálunk kedden lesz uhu, remélem, hogy minden rendben lesz és növekednek a kicsikéink - de csak a megfelelő ütemben :)

Bodzássüti, Hepehupa? Hogy vagytok?
:D
zzafir75
 
 


Nah, beszéltem a proffal. Azt mondja, hogy jó lenne a pgd, mert már második beültiből semmi, pedig nagyon szép blasztocitákat kaptam vissza. Abból állítólag kiderülne, hogy milyen a petesejt genetikája, másra nálunk nem igazán lenne jó, mivel kb. 3-4 embrikénk szokott maradni a tranferre (5.nap) és emiatt nem nagyon kell további szelekció.
Most megint izgulok. És gondolkodok, megcsináltassuk-e????

Jah, és valami kísérleti progiba tesz, ha pgd oké, akkor lesz egy próbatranszfer is. Táptalajból kicsit tesznek transzferrel a méhbe, hogy az immunválasz minél kedvezőbb legyen az éles beültetésnél.

Akartam én ezeket tudni??? :?
Mindjárt szuri és az uhu-t is át tették hétfőre.
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Tovabbra is minden rendben van velem es Picurkaval. Meg par nap es elkezdjuk a 6-ik honapot :)

Nehany napja beszamoltam Szakacs doktornak es Martanak a vizsgalatok eredmenyerol es mindkettojuktol nagyon kedves valaszt kaptam. Ujabb megerosites, hogy jo helyen voltunk/vagyunk a Ciris-ben :)

Picurka mozgasat egyre gyakrabban megerzem. Tegnap este egy oraval a vacsora utan nagyon aktiv volt. Mondtam a paromnak, hogy simogassa, masszirozza a hasam, hatha Picurka ‘odauszik’ vagy ‘dabukfencezik’. De Picurka inkabb elaludt, akarcsak az anyukaja :D
Remeljuk, a jovoben is fog mukodni a simogatas > nyugalom > alvas folyamat :wink:
Abban is bizom, hogy a kovetkezetes etkezesi szokasaimnak meglesz az eredmenye es a ‘napkozben rendszeresen, de ejjel nem eszunk’ meg a ‘en igenis szeretem a spenotot’ modra less programozva Picurka :lol: :lol: :lol:

Jovo kedden konzultacio a nogyogyasz profommal, kivancsi vagyok, milyen vizsgalatokra less szukseg a kovetkezo honapban. Sajnos, a kovetkezo UH-ra a 30-32-ik heten fog csak sor kerulni. Hiaba nem ertunk belole szinte semmit sem, azert nagyon jo erzes hallani, amikor a szakember mindenre azt mondja, hogy rendben van.

Zzafir,
Hajra a szurikhoz es szepen novesztgesd a tuszoket es a mehnyalkahartyat.

Bodzassuti,
Kivanom, hogy folytatodjon a gyors felepules!

Ephi,
Hidd el, nagyon sokaknak van injekcio-fobiaja. Nekem is volt. Az elso, hasfalba szurt injekcio utan egy jo oran at remegett a kezem, de nagyon buszke voltam magamra. A masodik mar sokkal konnyebb. Aztan mar meg se kottyannak. En tobb mint 200-at adtam be egy ev alatt, igaz, hogy bor ala es nem izomba.
Gyors felepulest kivanok az ergyulladasbol! Mit szursz? Fraxiparin-t vagy valami mast?
A krizopraz valami orult zold szinu ko, ugye?

Bari,
Jo lenne, ha maradnal a Ciris-es forumon. Kivancsian varjuk a BMC-s beszamolokat es nagyon fofunk szoritani, hogy sikerrel jarjatok.
E
vi,
Sajnalom, hogy tovabb kell varnod. Rokonaim stimulacioval programozott inszemet csinaltak egy masik intezetben. Sajnos, nem jott ossze az elso es mivel a ‘petefeszkek haborogtak’ utana, varniuk kell es legalabb egy ciklust ki kell hagyniuk.
Szerintem is kerdezz ra, hogy biztosan sargatest-e, mi lenne a normalis meret, stb. Biztosan elmagyarazzak.

Szep hetveget !
hepehupa
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon cukkancsok vagytok :lol: jól esett nagyon!
Igazából még semmi sincs eldöntve, majd a konzultáció után minden eldől :wink: de mindig jövök majd ide is mint eddig.

Évi, nagyon sajnálom :(
A termékenységi teszt az az ovulációs teszt?

Zafír, amit írtál milyen nyelven volt? :roll:
Most te hova jársz?
Pihenj hétfőre sokat :) aztán mindent bele :wink:

Hepehupa, velem az unokaöcsém csinálta mindig :evil: , abbahagyta a mocorgást amikor a pocakhoz értem. A végén azt csináltuk,h nem szólt a sógornőm, hanem csak mutogatott,h menjek mert mocorog, na szerinted bejött? Naná,h nem, akkor is abbahagyta :shock:

Jó 7végét mindenkinek!

Puszi,
Bori
bari6
 
 


Sziasztok!

az imént estem be a lakásba, de azonnal átböngésztelek Benneteket! Sajna nem pihenés volt, hanem munka, de azért egy napot tudtunk kirándulni is.
Örülök a jó híreknek:))) és sajnálom a halasztásokat:(((

Bari! sok sikert a BMC-be!

Köszönöm a kérdéseket, már tökéletesen fitten vagyok, tegnap este beadtam az utolsó szurit, úgyhogy minden OK.

Én azokat tisztelem igazán, akik a hasukba tudják adni a szurit. Ezt az opciót nekem is felajánlották, de a combomat, pontosabban annak az első felét szimpatikusabbnak találtam.

Most ölelés mindenkinek, megyek beájulni az ágyba, mert 1000 km, azért mégiscsak sok:)))
bodzássüti
 
 


Hali lányok!

Ki hogy van ma?
Megvolt az uhu, minden oké, csüt.folyt.köv. :)

Bari, külföldre járunk, de már írtam korábban.

Bodzássüti - most hol is vagy? Olaszban?

Hepehupa, hogy vagytok?

Évi???
zzafir75
 
 


Szia!

Nem-nem hazajöttem. Csak egy szakmai vásárban voltunk, de szerencsére kocsival mentünk, úgyhogy haza is tudtunk jönni.

B
bodzássüti
 
 


Szép napot Csajok!

Nem igazán van mit írni, de azért olvaslak benneteket! :!:
Nálunk most "otthoni" projekt folyik. :lol:

Bari, igen a termékenységi teszt az az, ilyen van nekem:
http://www.csaladtervezes.com/index.php kb. 2800 Ft-ért a patikában vettem, de használtam azt az ovu tesztet is, ami olyan mint a terheségi teszt.

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Napsütéses szép napot mindenkinek:)

Zafír, igen emlékszem,h Ti külföldre jártok, csak most a stimudban bizonytalanodtam el,h az a Cirisben volt vagy az is kint?

Bodzássüti, neked mit mondott Szakács doktor? rendesen meg fog jönni? Neked sem nyúltak a méhnyálkahártyádhoz ugye?
Velem vasárnap óta szórakozik a mensim :evil: bár az igazat megvallva még jó is lehet a BMC konzihoz :lol: ha még vár pár napot.

Évi, köszi, erről még nem is hallottam. Majd megnézem a közelemben levő patikákban :)

Ephi, Hepehupa hogy vagytok?

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok lányok!

Én is használtam korábban ovu tesztet, Évi megy már a használat? Nekem kellett pár hónap, mire belejöttem :)

Bari, voltam már Cirises stimun, onnan ismerem az intézetet, de most sajnos nem volt lehetőségem oda járni, úgyhogy kimaradt.

Hepehupa, hogy vagy? Bodzássüti?
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Ma jartam a nogyogyasz profnal, aki minden jelentest alaposan atbongeszett, megnezte Picurkat az UH-val (egyfolytaban mozgott es szepen vert a szive), volt biman, vernyomasmeres es mindent a legnagyobb rendben talalt. Csak annyit mondott, hogy igy tovabb :lol: :lol: :lol:

Viszont felirta a vercukorgorbet :x Negy ora alatt het vervetel, amihez megprobalnak beultetni kanult, de legutobb nem igazan jott ossze es volt vagy 7-9 szuras es a vegen egy felrobbant vena es verspricceles 20 c, magasan. Mar most rettegek tole :cry:

Zzafir,
Tobbe-kevesbe fogtam, amit irtal. Ugy latszik, tul sokat olvasok szakirodalmat :lol:
En, ha tehettem volna, megcsinaltattam volna a PGD-t. Tudom, hogy megallhat az embriot novekedese utana, de megis jobb meg a beultetes elott tudni, hogy kromoszoma-rendellenesseggel nem rendelkezo embriokat ultetnek vissza es nem a 16-20-ik heten derul ki, hogy esetleg gond van..
Szoritok, hogy jol haladjon a stimu.

Evi, bari, Bodzassuti,
A leheto legjobbakat a hazi projekthez, BMC-hez es a teljes felepuleshez.

Picurka is udvozletet kuldi (ugy latszik, a feloraja megevett jegkrembol szarmazo cukor megerkezett hozza is) es ficankol, mint egy halacska :D
Jobb fiunevunk, mint a Samuele/Samuel sz-szel kiejtve meg mindig nem akadt. Az is igaz, hogy nem is keresgelunk.

Nem emlkeszem, melyikotok irta, hogy babakocsi ugyben elegge kepben van. Milyen markat javasolnal ? Trio travel system-ben gondolkodunk, de itt, sajnos, megbizhato elemzesek, odsszehasonlitasok nincsenek, valasztek viszont bosegesen. Es minden kismama masra eskuszik...

Szep estet (ill. ejszakat)!
hepehupa
 
 


Kimaeadt a levelembol, hogy ma este ujfent tofut ettem., Meglatjuk, Picurka kezd-e hozzaszokni. ha igen, lehet, hogy megis Tofu-nak hivjuk majd :lol: :lol: :lol:
hepehupa
 
 


Hepehupa, már annyira vártam üdítő soraidat, örülök, hogy jól vagytok és a kis "Tofu" is :):):)

Igazad van a pgd-vel kapcsolatban, a prof azt mondja, hogy a petesejtekről is fogunk ezáltal információt kapni. Kicsit attól félek, hogy kiderül, nálam is baj van, de az már ugye nagy baj lesz, akkor már csak donorral próbálkozhatunk. Persze hülyeség olyanon aggódni, ahol még nem is tartunk....
Egyre gömbölyödök, de jól vagyok, holnap megyek megint uhura. Szerintem jövő hét elején lesz a punkció, de csütörtökön úgyis kiderül.

Évi, hogy vagy?

Bari, Bodzássüti? Mi újság Veletek?

Szép és derűs napot, a napocska próbálkozik előbújni, remélem, hogy sikerrel jár! :)
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, adok magamról élet jelet :D habár itt nem történik semmi se.
Mint legutóbb írtam, most műtétre várok, hogy kiszedjék a polipot:(
Enni sem szeretem, de hogy így bennem van azt sem :(

Hepehupa, még nem írtak fel semmi borzalmat, szurizásra. De a műtét után elkezdjük, és nem lesz semmi gond.

Viszont lenne egy kérdésem mindenkihez:
Szerintetek állami támogatás nélkül mennyi lesz a lombik és szülés egyben?
Tudom, hogy ez már volt párszor mint kérdés, de most nagyon hezitálok.
Tudjátok van a nadrágszíj meg a takaró effektus a nyújtózással ...
Nem akarom túl futni a keretet. :oops:
Tudom, hogy kb olyan 400-500eFt a lombik ha szerencsém van. Ha szerencsém van...( de már nincs, mert az eleje is elhúzódik)

Nem is tudom hogy kérdezzem, de azt hiszem az egyszerűsített formát választom:
Hány alkalomi orvos látogatás van benne?
UHU? vérvételek? monitorozás? Ki mennyire emlékszik?
Gyógyszerek ára is benne van ebben az összegben?

Aztán persze a szülésről nem is beszéltem még.
Mennyi lehet? ( ebben a részben nem is vagyok még annyira otthon....

Úgy gondolom, csinálok egy kis táblázatot, ha benne vagytok és közzé tenném az utókor számára.

Illetve lenne egy kitérő kérdésem: mi az a PGD?

Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de most nagyon bizonytalan hangulatban vagyok :( :oops:

Ephi
ephi
 
 


Sziasztok lányok!

Ki hogy van ma?

Ephi, örülök, hogy jelentkeztél! Polipűző drukk, bár gondolom, hogy őt csak műtétileg lehet elkergetni??? Mikorra tervezed?

A lombikos összköltséget én már régóta nem is számolom. Brutális.
Előre nem igazán lehet kikalkulálni. Azt tudom, hogy a gyógyszereket külön kell nézni, én most vagyok stimu alatt, de tökre ki vagyok akadva rajta, hogy mennyibe került.... Ha külföldön vettem volna meg mindezt, TB támogatás NÉLKÜL, akkor 1/3-dal olcsóbb lett volna, nagyon durva! Csak hát a hűtőszekrényes gyógyszereket miatt nem tudtuk megszervezni....

A szülést nem tudom, hogy mennyire tarifálják, sajnos még nem volt benne részem.

Szóval sok.

Mi van ebben benne? Nekem általában a stimu alatt 3-4 uhu volt, vérvételekkel együtt. De az altatáshoz szükséges vérvétel, Aids, Hepatitis, Siphilis már megint külön költség. Az árban benne van maga a punkció még, és az eljárás - kinek mi, nekünk ICSI.

A PGD - prenatális géndiagnosztikát takar. A megtermékenyített embrikékből a 3. napon levesznek egy-két sejtecskét és megvizsgálják x betegségre (nem tudom pontosan hányra) a génszerkezetük alapján. Így már egy csomó betegség kizárható, és csak akkor van beülti, ha egészségesek. Nekem most azt mondták,hogy ebből a petesejtről is kapnak infót, ami nálunk szükséges lehet, mivel kétszer volt már szupi jó minőségű embrike beültetés, mégsem tapadtak meg, így felvetődik a gondolat, hogy a petesejt lehet az oka...??? Így lényegében a genetikai szűrést nem a terhesség alatt végzik el, hanem előtte. Ez például megoldás olyan pároknak, ahol öröklődne a fiú utódban egy x betegség, mert bizony ezzel már a nemét is meg tudják állapítani.
Illetve ki tudják szűrni az emlőrák, vastagbélrák, stb. jelenlétét, így olyan embriót nem adnak vissza, ahol ezek kialakulásának magas lenne a valószínűsége.

Tudomásom szerint - leginkább emiatt az etikai probléma miatt (fiút, ill. lányt akarok!) - nagyon sok országban tilos, pld. itthon is.
Illetve az önkényes embirószelekció miatt is, hogy ha pld. egy embrióról kiderül, hogy súlyos beteg lesz majd 40 évesen, felnőtt korában, akkor meg se szülessen, még akkor sem, ha addig a korig teljes életet tudna élni.

Hát ilyen viták lengik körül a témát, konkrétan nem tudom, hogy Magyarországon miért nem lehet csinálni, pedig nagy előrelépés lenne, és csomó hiábavaló reménykedéstől megmentene minket, ha eleve csak olyan embirkét ültetnének vissza, amelyiknek van is esélye a megtapadásra.
Persze attól, hog elvégzik, a teherbeesés valószínűségét - sajnos - nem növeli.

Bocs, ha hosszú volt. Még tudnék erről regélni :):):)
Puxa
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Hepehupa, örülök,h minden rendben van veletek. Egyre jobban tetszik a Tofu név :lol: . A babakocsival kapcsolatban, Trio travel system babakocsija van egy barátnőmnek, ő nincs oda érte. Kicsik a kerekek, nehezen kezelhető szerinte (vidéken lakik, rossz a járda...). Állítólag a nagyobb kerekű babakocsik sokkal jobban kezelhetőek. Azt szerintem nézzétek majd meg,h az ülésrészt mindkét irányba lehessen fordítani (napsütés, szél...).

Ephi, a múltkor beszéltem Mártával és nálunk ICSI lehetne, erre mondott árakat.
IVF kezelés (stimuláció + tüszőpunkció + emriótranszfer) 280.000 Ft
ICSI (intracitoplazmatikus spermiuminjekció) 80.000 Ft
+ ami még rájöhet az a asszisztált hatching 55.000 Ft vagy blasztociszta-tenyésztés 55.000 Ft. Erre még rájön a gyógyszer ami 100-200-300.000 Ft lehet.
Ill. mint Zafír is írta vannak a protokoll vizsgálatok előtte ami szintén elég húzósak.
A szülés (a héten tudtam meg) pl. a Kútvölgyiben 400.000 Ft lesz, mert magánosították a szülészetét. Szakács doktor ott szüleszt (nem tudtam szebben leírni :roll: )
Amúgy azt mondják,h 10x annyi mint a terhesgondozás, de kell adni a szülésznőnek vagy az anesztes orvosnak.

Szóval nem kevés.......

Fel a fejjel Ephi lesz ez még így se :lol: hiszem,h mi is egyszer pocakosak leszünk :wink:

Zafír, uh,h mik vannak....erről még én sem hallottam, mesélhetsz róla nyugodtan, ne tarts vissza magad :wink:

Nálunk annyi van,h tegnapra megjöttem :? bíztam benne,h kevésbé fog majd fájni, de nem :cry:
Laasan te jössz Bodzássüti :(


Szép napot!

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok !

Tovabbra is minden rendben van velem es 'Tofu'-val, aki tegnap delutan vagy 3 oran oran keresztul mocorgott.
Pont, amikor a becenevet irtam, udvozletet kuldte Nektek egy mocorgas formajaban :lol:

Zzafir,
Hamarosan Te is annyit tudsz, mint egy szules-nogyogyasz szakorvos :lol:
hatalmas drukkokat kuldok a tuszupunkciohoz es az embrotranszferhez!

Ephi,
Megneztem a tavalyi Ciris-es szamlaimat:
IVF (stimulacio, tuszopunkcio, embriotranszfer) 250,000 Ft
Az IVF-ben benne voltak a stimulacio alatti UH-k.
ICSI 110,000 Ft
AHA / hatching 55,000 Ft
UH-val vezerelt embriotranszfer 17,000 Ft
Taptalaj 17,000 Ft
A vervetelekert kulon kellet fizetni. Nekem a 'nagy' vervetel kb. 45,000 Ft-ba kerult, utana 'kissebbek' voltak, altalaban 5,000-15,000 Ft-ert.
Blasztocitatenyesztesre nem kerult sor, mert ahhoz legalabb 6 szep 3-napos embriora van szukseg es nalam ennel kevesebb volt. Ennek az ara 35,000 Ft.
A gyogyszerek az embriotranszferig kb. 150,000 Ft volt az elso lombiknal (mindenfele tamogatas nelkul) es kb. 400,000 Ft a masodik lombiknal (kulfoldi teljes arak - a magyar tamogatott arak valoszinuleg joval alacsonyabbak), mivel akkor masik, joval dragabb hormont kellett hasznalnom.
Az embriotranszfer utan is vannak gyogyszerek es hormonok mint. pl. Utrogestan es Duphaston, amiknek a tamogatott arat nem ismerem, de szerintem irj be ra legalabb 50,000 Ft-ot.

Szules arainak ugyeben nem vagyok otthon, mert a beultetes utan mar minden kulfoldon csinaltatok es az itteni tb fedezi a koltsegek donto tobbseget es itt nem szokas fizetni a szulesert senkinek sem :shock:

Minden szepet & jot !
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Szerdán lesz várhatóan a punkciónk :)

Jelentkezek, amint tudok. Köszi a drukkokat!!! 8)
zzafir75
 
 


Zafír, ez azt jelenti,h addig nem is leszel???

bari6
 
 


Bari,

viszek magammal egy laptopot, és ha tudok netet intézni, akkor majd azért jelentkezem, de nem leszek ilyen gyakran, mint most.
Hétfőn reggel lesz az utolsó uhu, aztán aznap vszínűleg kapom a tüszőrepesztő szurit, este és 36 óra múlva kiszabadulnak a kincseim :)

Puszmák!

PS: teszik ez a lenti kis ticker, hol csinálhatok magamnak én is egyet? :)
zzafir75
 
 


Szuper, akkor majd tudunk rólad ;)
Itt csináltam http://www.ticker.7910.org/eng

Remélem sok-sok kincsecskét szabadítanak ki! Tessék nekik az ágyat majd előkészíteni :wink: aztán mennek majd a ragacsok!

Pusza,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkot, Bari :)
Reméljük a legjobbakat!

Majd jelentkezem, amint tudok! :D
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Hajrá zafir!! mindent bele!

Köszönöm az infokat, már csinálom is a táblázatot :)

és ha kész közzé teszem a gyöngyszemet.

Ephi
ephi
 
 


Köszi a drukkokat, csajok!

Gyors elköszi, holnap indulás. Már jól fel vagyok puffadva, feszül is a poci, érzem a kincseinket.

Puxi Nektek!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Zafír, holnap gyere amint tudsz ;)

Puszi,
Bari

bari6
 
 


Sziasztok!

Zafír! Nagy drukk megy!

Nem tudom, hogy ki kérdezte (talán Bari?), hogy mi újság a mensivel. Nos, nálam megjött időre, és nem volt a szokásos niagara-fíling és nem is fájt a hasam. Úgyhogy megállapítottam, hogy a műtét árát a következő pár évben meg fogom spórolni a görcsoldókon, betéteken és tamponokon.

Már minden oké, túl vagyok az összes szurin, a lila foltok is oldódnak és az utolsó darab cérnát is eltávolítottam egy szemöldökcsipesz segítségével (mielőtt valaki rosszallaná, megbeszéltük Szakács doktorral:)). Most még 8-ig a műtét utáni várakozás van, utána kontrollra kell mennem és a páromat kell elterelni az andrológushoz.

Már annyiszor álmodtam a lombikkal, ebből veszem észre, hogy mennyire foglalkoztat a dolog... de még kell némi türelem...

Röviden ennyi...

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a sok infot! csinálom máris a táblázatot :)
Ha jól látom, kicsit sokba kerül ez a gyerek kérdés.... mondhatni long time paying :lol: :lol: ( élethosszantartó fizetés :)

zafir: mindent bele! remélem csak jó híreket fogsz nekünk mondani!

bari: majd mesélj a BMC konzíliumról is, kíváncsi vagyok, arrafelé milyenek a dokik..

hepehupa: tofu hogy van? hmm bocsi de úgy illik rá ez a név :lol: :lol: ha véletlenül akad még róla szép képecske oszd meg velünk:) mikorra lesz meg a kicsi? ( biztos írtad már... csak elfelejtettem)

bodzássüti: csak óvatosan! semmi hamarkodás! nehogy valami gond legyen! tudod nem tudni....
Az önkínzás meg szabad :lol: :lol: de csak addig míg nem fáj nagyon :lol: :lol: Innentől merre tovább? maradsz a cirisben vagy te is mész?

Nálam most várok mensire, amint megjött utána időpont kérés és jön a műtét. Aztán meglátjuk mi lészen... függ a végeredménytől...

kíváncsi leszek mennyit kell utána várni.. ha semmit se az lenne a jó...
Tudom türelem türelem :D

Szép fényes és meleg napot!
ephi
 
 


Sziasztok lányok!

Megvolt mai uhu, utolsó szurikat megkaptam, 22.00-kor tüszőrepesztünk és szerdán előbújnak a kincseink :)

A lényeg majd akkor kezdődik, reméljük a legjobbakat :):)

Köszi a drukkokat!

Ki hogy van ma? Tofukánk?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Alighanem Zafír túl van rajta! Reméljük sok-sok kincset találtak ;)!

Bodzássüti, de jó neked. Nekem u.úgy fájt mint szokott, és niagarább volt mint szokott :shock: szerencsére már a végén vagyok :lol:

Ephi, várjuk a táblát :D
Mindenképpen beszámolok majd a konzultációról, dokiról...mindenről. Állítólag sajátos stílusa van Koncz doktornak, majd meglátjuk.... :lol:
A Te párod volt már vizsgálaton? vagy csak elfelejtettem :oops:

Pici Tofunak további növekedést és várjuk a képet!

Évi?

Szép hetet!

Bari

bari6
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zafír, majdnem egyszerre...telepátiaaa! Azt hittem,h ma már lesznek kincsek...akkor szerdára megy a megadrukk!

Bari

bari6
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?