Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Holnap 9-re megyünk méhüregire. Amint tudok, írok majd Nektek.

Bodzássüti, lehet,h találkozunk holnap :lol:
Remélem Ti is jó híreket kaptok majd.


Jó éjt lányok!
bari6
 
 


Upsz, laptetőm lett :lol: reméljük segít holnap :roll:
bari6
 
 


Bari, mindjárt kilenc, már biztosan úton vagy :)
Nagyon drukkolok, a laptető hozzon szerencsét!!!
Várlak a fórumra.

Bodzássüti? Akkor Ti is ma "voltatok"?

Hepehupa, mindjárt itt van március 8-a, hogy érzed magad? Gömbölyödsz már? Tünetek továbbra sem gyötörnek, mázlista kismama :lol: ?

Többiek?
zzafir75
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi Zafír :D

Nos....túl vagyok rajta.
Csajok én végig azt mondtam,ha a mensis görcsöm ilyen lenne, akkor én nagyon boldog lennék.
A viccet félretéve, elviselhető fájdalom, inkább feszít mint görcsöl. Nekem a kacsa kellemetlenebb volt mint az egész beavatkozás.

Bodzássüti remélem neked is ilyen lesz. A férjed nélkül voltál?

Az lényeg: sajna sövényem van :( meg kell műteni. A jobb petevezetőm átjárható rendesen a bal egyáltalán. Vannak PCO-ra utaló jelek is (tele volt tüszővel a petefészkem). Szakács doktor azt mondta,h a vezetőkkel nem kell foglalkozni, mert az egyik jól átjárható. A sok tüszővel meg majd stimuláláskor kell foglalkozni.

Szakács doktor és az asszisztense is nagyon rendes volt, mint mindig.

Most megyek és megpróbálom kialudni az izgalmakat!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Barim, jó pihenést, egy hős vagy, és nagyon örülök, hogy nem volt vészes a vizsgálat.

Az is jó hír, hogy megtalálták a problémákat, majd ezeket is megoldjátok szépen sorban. Volt egyébként sövényre utaló jel? Tünet? Egyéb?

A PCO-ra gyanakodtál esetleg korábban is?

Hepehupa? Hogy vagy?
Bodzássüti? Milyen volt a mai konzi? Várom az élménybeszámolót!
zzafir75
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Folyamatosan olvaslak benneteket, és egy másik fórumon írtam is régebben.
Most viszont lenne egy pár kérdésem.
A férjemmel mi is lombikra készülünk (sikertelen inszeminációk után) és érdekelne pár dolog.

Kedves Hepehupa, először is gratulálok a babához! :D
Azt szeretném megkérdezni, hogy a lombiknál, a visszaültetés után mennyit pihentél, hogyan töltötted a napjaidat?
Az tudom, hogy a beültetés után 2 héttel van a vérvizsgálat, amiből megállapítják, hogy várandós vagy, és szokták ajánlani, hogy pihengess ebben az 1-2 hétben.
Miután visszautaztál Budapestről, Te mentél ezután dolgozni vagy otthon voltál betegszabin?

Bari, hozzon szerencsét Néked a laptető :!: :!: :!:
Nekem is volt átjárhatósági vizsgálatom, úgyhogy jó pihenést!

Mindenkinek kellemes, szép hátralévő délutánt kívánok.

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Sziasztok !

Tovabbra sem erzek mazlis kismama vagyok es semmit sem erzek, kiveve a gyomrom korgasat 3 orankent. Hiaba, a Picurka folyamatosan dezsmalja a vercukorkeszletemet :D

Ma delben voltam a haziorvosomnal, hogya 4 oldalnyi ver- es vizeletvizsgalat eredmenyet atbeszeljuk.
Mivel a feherversejtek szama kisse magasabb a normalnal, rogton valami sulyos betegsegre gondoltam - eloskent a leukemia ugrott be. Az orvos megnyugtatott, hogy valoszinuleg csak az enyhe asztmas kohoges mogott allo gyulladas okozza. Jol megkaptam, mar megmint az ordogot festettem a falra :oops:
Megerositest nyert, amit a lelkem melyen mindig is tudtam, hiaba probalt anyukam meggyozni az ellenkezojerol: a sok spenot es brokkoli nem egeszseges ! Olyan sokat eszek beloluk, hogy magasabb a verem vastartalma a normalisnal :shock: Megnyugtattak, hogy egyem csak tovabb oket, ez is jo problema. :wink:

Kasakevi,
A beultetesekre reggel kerult sor, utana tolokocsival vittek a betegszobaba, ahol delutan 3-4-ig kellett pihennem. Mindket lombik utan Budapesten maradtam par napig: eloszor 4 napig, masodszor egy hetig. Mindvegig pihentem, olvasgattam, max. a sarki boltba ugtrottam le vagy egy kozeli vendeglobe es vigyaztam arra, hogy nagyon lassan hajoljak le vagy egyenesitsem ki a derekam. Valoszinuleg tulzottan ovatos voltam, viszont mindket alkalommal tapadt meg embrio.
A beultetes utan 14 nappal volt az elso Beta HCG, amit 4 nappal kesobb megismeteltem. A terhesseg kezdeti idoszakaban az erteke altalaban ketnaponta duplazodik, de ez valtozhat, foleg, ha ikrekrol van szo.

Van, amit altalaban csak a tuszopunkcio napjan mondanak el: a beultetes utani hormonok szedeset. Nekem mindket alkalommal egy Duphaston nevu didrogeszteron tablettat irtak fel es egy Utrogestan nevu progeszteron tartalmu huvelykapszulat. Mindkettot naponta haromszor kellett szedni es az Utrogestan felheyezese utan egy oarn keresztul fekudni kellett volna... Nem egyszereu megoldani, ha dolgozo norol van szo :shock: En a reggeli es delutani fekves helyett irodaszeken ulest probaltam megoldani.
Esetemben mindkettot az elso trimeszter vegeig kellett hasznalnom :shock:

Az elso UH-t a beultetes utan 4 hettel csinaltattam meg, amikorra mar szivhangnak kellene lennie. Ha nincs, akkor valoszinuleg gond van, de allitolag nehany esetben meg van esely, ezert egy hettel kesobb ujra UH-ra kell menni. Nalam az elso lombiknal nem volt szivhang, hiaba volt ket petezsak is, amikbol az egyikben meg az embriot is lattak...
Ha pozitiv az elso Beta HCG, akkor akar azonnal is lehet menni UH-ra, mert meg tudjak allapitani, hogy hany petezsak van es hogy mehen belul vagy kivul van(nak)-e.

Erdemes rakerdezni, hogy mi egyebre kell felkeszulni.
Nekem javasoltak, hogy a stimulacioval egyidoben kezdjek el folsavat es terhessegi vitamint szedni.
A masodik javaslat a beultetes utani intim egyuttletekre vonatkozott. Javasoltak, hogy legalabb a szivhang megjeleneseig kerulni kellene oket tobb ok miatt (ondo bekerulese a mehbe, huvelykapszula, izomrangas, gorcsok...). Valoszinuleg, ez is el lett tulozva, de nem akartunk kockaztatni, es inkabb valtoztattunk az egyuttletek 'forgatokonyven'.
Istenem, hogy milyen viragnyelven irtam! Remelem, legalabb megnevettetni sikerult nehanyotokat :wink:

Szep estet!
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Zafír, volt erre utaló jel. Én Szakács doktornak a másik rendelőjébe is szoktam járni és ott említette egyszer,h szív alakú a méhem. Ez egy pár éve volt és igazából nem is tudom,h akkor miért nem foglalkoztunk vele...… :( aztán kb. egy hónapja amikor mentem rákszűrésre a Cirisbe, akkor nézte az ottani UHU-val, ami jóval korszerűbb mint a másik.

PCO-ra sosem gyanakodtam. Azt leszámítva,h rosszul viselem a mensit (borzasztóan fáj a hasam…) , rendben van a ciklusom.

Kásakévi, nálatok mi a probléma? Te is jól viselted a méhüregit?

Hepehupa, már csak 4-et kell aludni és láthatjátok megint a bébiteket.
Szerintem a legtöbb nőre jellemző,h ha valami baj van, egyből temeti magát :roll:
Neveken gondolkodtatok már?

Jaj ez a forgatókönyves virágnyelves..... :lol: felvidítottál ám :wink:

Bodzássüti, hol vagy? Mikor lesz eredményetek?


Jó éjt lányok!
bari6
 
 


Sziasztok!

Bari! Igen, egyedül voltam, csak felvittem a cuccot, (mert végül otthonról vittük) meg Szakács doktorral váltottam pár szót a bacijaimról. A bacik nem jelentenek gondot, hétfőn megyek az átjárhatósági vizsgálatra. Addig most a párom eredménye miatt izgulhatok.
Most ráadásul nem is vagyunk együtt, mert én eljöttem sielni barátokkal, ő meg nem siel, úgyhogy otthon maradt és kipihen engem:)))

Bari! Ügyes voltál! Az eredmény, hmm, nem értek hozzá, nem tudom mit jelent, de úgy érzem, hogy itt jó kezekben vagy, megoldják ezt is.
bodzássüti
 
 


Hali lányok!

Hepehupa, mázlista kismama vagy továbbra is :), jót derültem a spenóton :)

Évi, üdv közöttünk! Hepehupa jól leírta az esményeket, nálam is hasonló, annyi, hogy beülti után egy órát feküdtem, és azt tanácsolták, hogy úgy éljek, mintha szabin lennék. Sok folyadékot javasoltak, azon túl csak annyit, hogy ne sportoljak egy darabig. Most megjelent egy új tanulmánysorozat, hogy punkció után + beülti után mégiscsak jó a szex, mert van a férfi oldalon valami anyag, ami segíti a megtapadást, szóval legközelebb, ha megyünk, már biztosan ezt fogják mégis javasolni, eddig nálunk is a 6hét nuku szex volt felírva.

Én progeszteron injekciókat kaptam és estoferm tablettát, és persze a folsavat. Emellett fraxiparine - vérhígitó injekciót.

Nálunk sajnos még nem történt meg a csoda, nem tapadtak meg a picurik és beülti után kb. 2 nappal mindig volt vérezgetés....

Bodzássüti, mikor lesz eredményetek? Akkor hétfőn nálad is megy a vizsgálat? Drukkolok nagyon és jó síelést.

Bari! A PCO biztos? hogyan tovább nálatok?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Zafír, mondani mondta, de az ambuláns lapra nem lett ráírva :roll:
Annyit mondott,h csak a lombiknál kell odafigyelni rá.

Az igazság az,h már Szakács doktornak említettem,h mi lombikra nem tudunk maradni a Cirisben. :? így majd le kell íratnom vele,h mi van a PCo-val. Van vagy nincs....bár azt is mondta,h a hormoneredményeim meg nem utalnak arra,h lenne, viszont a petefészkem tele volt tüszővel... :roll:

A következő lépés nálunk a műtét lesz :? egy ciklust (a mostanit) kihagyunk és utána.

Szép napot!
bari6
 
 


Sziasztok Lányok!

Hepehupa nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! Tetszett a virágnyelved! :) Az Utrogestant már ismerem, mert az inszemi után én is kaptam, mit mondjak elég kényelmetlen volt naponta 3szor felhelyezni, pláne a munkahelyi mosdó higiénikus idilljében! :shock:

Zafír neked is köszönöm, szorítok nektek!!!

Bari, nálunk „ismeretlen eredetű” a meddőség, egyszóval 'neszesemmifogdmegjól'! :roll:
Nálunk az egész mizéria kb. 2 év védekezés nélküli próbálkozás után kezdődött, mivel nem jött össze így rávettem a férjemet, hogy vizsgáltassuk ki magunkat, mert valami biztos nem stimmel annak ellenére, hogy rendszeres 29-30 napos ciklusaim vannak és sokszor megéreztem a tüszőrepedést is.
Szóval 2008 őszén a nőgyógyászom ajánlásával elmentünk Dr. Vereczkey Attilához a CIRISbe. Ott teljes körű kivizsgáláson vettünk részt. Volt átjárhatóságim (HYCOSY), hormon vizsgálatok, tenyésztések, ultrahang és a férjemnek is vérvizsgálat, spermiogramm ( 28 millió/ ml )és a tenyésztés is. Elvileg minden rendben volt, így megnyugodtam és hazamentünk tovább próbálkoztunk. Ezután koncentráltabban odafigyelve teltek a hónapok, nálam is megvolt a több hónap hőmérőzés és a clostibegyt szedése is, de nem történt semmi.
Így 2009 júniusában visszamentünk a CIRISbe és elkezdtük az inszeminációkat. Az első 'spontán ciklusban' volt, mert már nem lehetett a stimulációt elkezdeni. Sajna nem sikerült ( jól megfáztam a klímától és másnapra már náthás is lettem). Ebben az időben jött el a doki a CIRISből, a következő hónapban már stimulált inszemim volt a magánrendelőjében, de az sem jött össze. Engem eléggé megviseltek a sikertelenségek és én már nem akartam több stimulált inszemit. Ezért megbeszéltük a V. dokival, hogy várunk az új intézetnyitásig és lombikozunk vele, de sajnos nagyon megcsúszott az indulás.

Nekem a munkahelyem miatt az áprilistól – augusztus végéig tartó időszak nagyon zűrös, ezért a férjemmel úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk előbb, január elején bejelentkeztünk újból a CIRISbe Dr. Vass Zoltánhoz konzultációra. Őt a férjem egyik legjobb barátja ajánlotta, mert nekik is lombikkal született a kisfiuk.( még a Dévaiban, de a Vass dokival) Sajnos újból meg kellett csináltatni az összes vizsgálatot, mert 1 évnél régebbiek voltak.
Ezután februárban fogamzásgátlót kellett szednem és most tartunk a stimuláció kellős közepén.

Pénteken voltunk ultrahangon és vérvételen, de sajnos elég rossz híreket kaptunk, mert a stimu ellenére csak 3 kis (6mm) tüszöm volt és a nyálkahártya is vékony!!!!
Nem igazán értem, hogy miért, mert az inszeminél fele ennyi Puregontól ( 6 * 100 NE) 7 db (3*13,3*16,1*18mm) tüszöm lett! Vass doki sem erre számított, ezért kaptam még egy másik fajta szurit és még Puregont ( 3*200 NE), ja és tovább kell a Suprefact-ot is adnom.
Ez most napi 3 szuri, a hasam meg már úgy néz ki, mint egy lilás-kékes tűpárna. Nekem az a gyanúm, hogy a fogamzásgátló „kavart be”.
Ezért most hétfőn újra kell menni ultrahangra, remélem valamit csak segíteni fog ez a plusz 3 napi injekciózás!

Majd utána jelentkezem, attól függ milyen hangulatban leszek! Pénteken nagyon sz@rul voltam, szinte egész nap bőgtem volna!

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam!:oops: :?

Szép maradék hétvégét Mindenkinek!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Sziasztok !

Mifelenk egy nap alatt kb. 40 cm ho esett es betemette a hoviragokat, pedig ma szerettunk volna a parommal a kislanyaval a kozeli erdoben kutatni utanuk :(
Holnap reggel 6-kor pedig havas utakon kell vezetnem jo szaz km-t, hogy idoben odaerjek a vervizsgalatra es a munkahelyemre...

Minden rendben, bar kezdek tukon ulni, mert jovo het masodik feleben kapom meg a tri-teszt eredmenyet es egy jo het mulva sor kerul az amniocentezisre is.

Kasakevi,
Hany napja kezdted el a Puregon injekciokat e smikorra tervezik a tuszopunkciot ?
Azzal tudlak vigasztalni, hogy nalam mindket lombik alkalmaval fogamzasgatloval kellett kezdeni, raadasul elso alkalommal, meg Vereczkey doktor iranyitasa alatt, 5 hetig kellett szednem, azaz megprobaltuk a tuszoerest ket hettel megmanipulalni. Ennek ellenere sikerult 7 ep petesejtet leszivni, de sajnos nem mind volt ugyanabban a stadiumban es felet masnap kellett ICSI-zni. Mindezek ellenere 3 szep petesejt lett, amibol ketto meg is tapadt es az egyikben el kezdett noni az embrio.
Masodik alkalommal is fogamzasgatloval kezdtunk, de a Fostimon helyett Puregon-t hasznaltunk es a stimulacio altt joval tobb UH-t es vervizsgalatot kert Szakacs es Vass doktor. Az elejen csak 3 tuszot lattak, de utana el kezdett noni a szamuk, eloszor 5-re, par nappal a punkcio elott pedig mar 6-7 nagyobbat lattak es vagy 5-6 kisebbet. A vegen 7-t tudtak leszivni, 6 volt ep. Ujra 3 szep embrio lett. Az egyik megtapadt es most mar a 17-ik heten jarunk.

Nekem meg a lombik elott mondta az osztrak szarmazasu csaladi orvosom, hogy tobb baratnoje is lombikkal lett terhes, de egykuknek sem az elso alkalomra sikerult.
Azt is mondta, hogy Skandinaviaban ugy tartjak, hogy a beultetett embriok szama csak nagyon kis mertekben noveli a teherbeeses valoszinuseget es altalaban csak 1-t ultetnek vissza.

A legjobb, amit tanacsolhatok, hogy probalj nem tulzottan aggodni. A lenyeg, hogy a leszivott petesejtek epek es erettek legyenek. es hogy Te nyugodt es pozitiv legyel.
Ha kevesen lesznek, biztosan ICSI-zni fognak, ami noveli a megtapadas valoszinuseget.
A masik tanacsom, hogy a beultetes utan pihenj par napot, legyel a paroddal, es hagyd, hogy kenyeztessen. Nalam mindket alkalommal sokat szamitott, hogy egyutt voltunk, igy nem idegesitettem es aggodtam magam halalra.

Szoritok, hogy erett es ep petesejteket szivjanak le !

Minden szepet & jot a hetvege utolso par orajara !
hepehupa
 
 


Sziasztok Lányok!

Hepehupa
Két injekciót kellett szúrnom, a Suprefact-ot február 17-én este kezdtem, a Puregont pedig február 27-én reggel kezdtem el.
Pénteken az ultrahangkor a stimuláció 7. napján voltam, de aznapra már nem volt előírva szuri, tehát 6 napig adtam.
Most úgy állok, hogy eddig 9szer szúrtam 200 NE Puregont és 19szer Suprefact-ot. Ja és 3szor a Merional-ból dupla adagot, amit pénteken adott Vass doki.
Neked az „elején csak 3 tüsző” a stimu melyik napja volt?

Sajnos a punkció napját még nem tudom, mert pénteken a rossz eredmények miatt nem esett róla szó. De úgy emlékszem, hogy a Márti azt mondta,hogy általában péntekenként szoktak punkciót csinálni. Valószínű, hogy 12-ére lehetett tervezve, mert az lesz a stimulációm 14. napja. ( a ciklusomnak pedig 16. napja )
De most már fogalmam sincs, majd holnap reggel kiderül!
Az ICSI az a spermium injekció, ugye?

Egy kicsit azért reményt adtál, hogy az én kis hármacskámból is lehet 'egy tucat'!:)
Köszönöm a tanácsot, majd igyekszem lazábban venni.
Úgy tervezzük a férjemmel, hogy a beültetés után otthon maradok betegszabin egészen a vérvételig, aztán majd meglátjuk......

Szép estét!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek az átjárhatóságira. Kicsit izgulok, de közel sem annyira, mint a múltkor, az első konzultáció alkalmával. A párom eredményeit nagyon vártam péntekre, de nem sikerült megkapnom őket. Beszéltem Mártával, azt ígérte, visszahív, meg is tette, de én nem hallottam a telefont, amikor pedig észrevettem, hogy hívott, már nem voltak bent. :((( Talán holnap kiderül...
Szorítsatok lécci, hogy minden rendben legyen!

Jó éjt mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Hajrá Bodzássüti! Hidd el ügyes keze van Szakács doktornak :wink: vigyáz majd rád a vizsgálat alatt :)
Már lehet,h tudod is a férjed eredményét :) remélem jó híreket kaptatok!
Sokat gondolok rád, siess majd a hírekkel :wink:

Kásakévi, Sajnálom, de még semmi sincs veszve. Remélem a mai eredmények biztatók lesznek.
A minden vizsgálatot meg kellett ismételni alatt pl. a HYCOSY-t is?

Hepehupa, Nálunk is esett a hó, de szerencsére csak 1 cm. Olaszországban is védett növény a hóvirág? Biztos minden a legnagyobb rendben van a tri-teszttel, ne izgulj, mert azt a baba sem szereti :wink:

Zafír veletek mi van?

Szép napsütéses napot!
bari6
 
 


Sziasztok !

Bari6,
Koszi a biztatast a tri-teszt-hez, megirom, milyen lett az eredmenye. Csodaval hataros modon egyetlen tuszurasra volt csak szukseg a ma reggeli vervetelnel :)

Bodzassuti,
Remelem, nem kinoztak meg tulsagosan es jo hireket kaptal.

Kasakevi,
Nincsenek nalam az UH jelentesek, de a naptaram alapjan kb. ilyen volt a menetrend es tuszoszam:
Suprefact 7-ik napja: 3 tuszo
Suprefact 15-ik napja es Puregon 4-ik napja: 4 vagy 5 tuszo
Suprefact 21-ik napja es Puregon 10-ik napja, 4 nappal a tuszopunkcio elott: 6 leszivhato tuszot szamolotak es nehany kisebbet
Suprefact 23-ik napja es Puregon 12-ik napja, 2 nappal a tuszopunkcio elott: 6-7 leszivhato tuszot szamoltak es par kisebbet
Ebbol lett 7 petesejt, amibol egy serult volt. Mindet ICSI-ztek, azaz mindegyikbe egy-egy spermiumot fecskendeztek. Osszesen 3 szep embrio lett es 2 nem igeretes.
A Puregon 200 egyseggel ment 9 napig, utana 150 egysegre lett csokkentve 3 napig.

Az elso lombik alkalmaval Fostimon-t hasznaltunk a Puregon helyett, es azzal is hasonlo eredmenyt ertunk el (3 szep embrio, 1 nem igeretes).

Nem tudom, elolvastad-e a gyogyszertajekoztatot, de a Suprefact-ot prosztatata-problemakra szoktak adni :shock:
A Prednisolon pedig szteroid - sportversenyen tuti kizarnanak miattuk :D Egyebkent a Prednisolon miatt nem kaphattam meg az influenza-ellenes oltast, mert tiltja a gyogyszertajekoztato :x

Ettol fuggetlenul ugy tunik, hogy kulfoldon is hasonlo gyogyszereket irnak fel, mert az olasz UH-s nogyogyasz rakerdezett, hogy pl. a Suprefact resze a kezelesnek es az olasz gyogyszertarban a Puregon es a tobbi gyogyszer felsorolasa utan meg se rebben a szempillajuk.

En is ugy tudom, hogy a tuszopunkciok altalaban pentekre vannak idozitve, de csuszhat. hallottam olyanrol, akinel szombaton kerult ra sor. A beultetest altalaban 3 vagy 5 nappal a punkcio utan van, attol fuggoen, hany igeretes embrio van. Nalam nem mertek kockaztatni plusz ket nap taptalajon torteno tenyesztessel, igy mindketszer a 3-ik napon volt a beultetes.

En is annyira aggodtam, amikor masoktol hallottam, hogy vannak, akiknel 20-nal is tobb tuszot tudtak leszivni vagy naluk 12-t lattak, nekem viszont csak 6-7-et igertek.
Viszont igy is lett 3 szep embrio es mindket alkalommal terhes lettem.
A lenyeg, hogy nehany erett es ep petesejteket tudjanak leszivni. Erre koncentralj !

Szoritok, hogy egyre tobb tuszot lassanak az emelt adag Puregonnak es a masik gyogyszernek koszonhetoen.

Minden szepet es jot !
hepehupa
 
 


Hali lányok,

nálunk semmi extra, csak telnek a napok.

Bodzássüti, drukk az eredményhez, várjuk a jó híreket és nagy drukk az átjárhatóságira!!! Ügyi légy :)

Hepehupa, Nektek is drukk, várom a jó híreket :)

Évi, még minden lehet, csak pozitívan!
Nekem minden stimukor 12-18 petesejtem lett, mégsem sikerült a lombik, ez nem a nagy számok törvénye! Úgyhogy küldöm a petesejtnövesztő drukkokat!

Bari, mi újság?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Zafír, remélem az "eseménymentes" napok meghozzák a pozitív tesztet.
Velünk csak annyi van,h úgy néz ki mégis megyek még ebben a hónapban műtétre. Valószínűleg márc. utolsó hetében lesz. Holnap megyek a háziorvoshoz beutalóér a vérvételre, röntgenre, EKG-ra. Ha minden OK, akkor már csak a mensit kell várni és mehetek is.

Hol vagy Bodzássüti?

Kásakévi te sem jelentkeztél!

Remélem jól vagytok lányok!!! :roll:

Hepehupa neked további szép várandóságot ;)

Jó éjt mindenkinek!

Bari
bari6
 
 


Sziasztok!

Megvolt az átjárhatósági, és sajnos az a helyzet, hogy egyik petevezetőm sem átjárható. Ez hidegzuhanyként ért, mert soha semmilyen problémám nem volt. Most majd egy méhtükrözést és laparoszkópiát kell csinálni és azzal meg lehet oldani. Van egy polip is. Viszont a jó hír az, hogy szép nagy tüszőm volt az egyik oldalon:))) Úgyhogy a peteéréssel nincsen gond. A másik jó hír viszont az, hogy Szakács doktor szerint jól tűröm a fájdalmat, mert egyáltalán semmit sem éreztem abból a feszítésből, amit kellett volna éreznem.

A párom eredményei szintén rosszak. Minden szempontból rossz az eredmény, szám, alak, mozgékonyság....

Ezzel együtt Szakács doktor azt mondta, hogy a helyzet egyáltalán nem reménytelen, minden problémánk javítható.

Tömören ez a helyzet.
bodzássüti
 
 


Szia Bodzássüti!

Uh....nagyon sajnálom. Megértelek és tudom mit érzel most.
A petevezetőket kitisztítják, polipmentesítenek, addig a hadsereget felerősítik és már jöhet is a baba.

A mintával hamar beértél csütörtökön? A bizonyosság kedvéért lehet nem ártana egy spermiogrammot úgy csinálni,h a párod ott adja le a mintát.

A kevés mennyire kevés? Most mentek az Erdei doktornőhöz?
A párod hogy fogadta?

Annyira sajnálom. Olyan nehéz bármit is mondani, de tényleg csak azt tudom,h nem szabad feladni. Bízom benne,h a párod is segíteni fog majd benne.

Nagy ölelés!

Puszi,
Bari
bari6
 
 


Szia Bari!

Nagyon köszönöm az együttérzést. Azért még nem estem kétségbe, inkább meglepett az eredmény, mert annyira "makulátlan" volt az előéletem.

A mintával beértünk kb. 50 perc alatt, úgyhogy szerintem nem ez volt a gond. Igazából nem mondták meg, hogy pontosan mi mennyi, csak annyit mondott Szakács doktor, hogy ez ebben a formában semmire sem jó.

Erdei doktornőhöz majd akkor kell mennünk, amikor meglesz a bakteriológiai eredmény is, ami talán jövő héten lesz. Persze csak találgatok, de ők is pedzegették, hogy az a kezelés, amit a krónikus betegségére kap, esetleg okozhatja... azzal csak az a gond, hogy nem lehet megszakítani, részben azért, mert örülünk, hogy sikerült bekerülnie a programba, részben pedig azért, mert az állapota miatt fontos, hogy folyamatosan menjen. A párom nem volt feldobva, de nem mondta élből, hogy nem hajlandó beszélni a doktornőnél, ami nála már jó jel.

A feladás meg sem fordult a fejemben. Biztos, hogy ezeket a lépéseket meg kell tenni... Mivel mi még csak most kezdtük az egész folyamatot, nem vagyok elkeseredve...

Nagyon köszi az együttérzést.
Ölelés
bodzássüti
 
 


Bari!
Még azt szerettem volna kérdezni, hogy a műtétet itt csináltatod meg? Vagy máshová mész?

Én szeretném itt csináltatni, bár azt hiszem ez életem legdrágább másfél napja lesz.
bodzássüti
 
 


Hali lányok,

Bodzássüti, örülök, hogy jól viselted a vizsgálatot, és hogy megvan a baj, mert így tudnak segíteni. A katonákon szerintem is tudnak valamit javítani, akár még vitaminokkal és gyógyszerekkel is, mi is ebben a cipőben járunk.

Bari, hol csináltatod a műtétet?

Hepehupa, hogy vagy?

Évi?

Szép napot!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Bodzássüti, örülök,h a párod "jól" viselte :) és tuti az Erdei doktornő is megnyerő lesz számára ;)

Ahogy Zafír is írta, nagyon jó hatással vannak a vitaminok a spermaképre. Nálunk is azóta változott a helyzet amióta szedi őket a férjem. (C vitamin, E vitamin, Vibe-Macskakarom, Aloe Vera, Q10 és a méhpempő)
+ nagyon sok zellerkrémleves (Én már zellerkrémleves gyártó kisiparos lettem :lol: ) nagyon jó még a spárga (nálunk nem jött be az íz) nagyon jó még a dió, mandula....sok-sok természetes dolog. A szóját, tartósítószeres dolgokat célszerű minimálisra csökkenteni.

A műtétet a Cirisben csináltatom. Az igazság az,h valóban nagyon húzós (nekem 112ezer lesz-ebben a műtét+altatás van benne).

10 éve járok Szakács doktorhoz, nem szívesen váltanék most dokit. Benne 100%-ban megbízom.
Ez megcsináltatom vele és utána keresünk egy másik intézetet, ahol van TB támogatás lombikra. Fájó szívvel hagyom majd el a Cirist, de muszáj. Én idén töltöm a 3.x-et és míg ott a TB-s lehetőség ki kell használnunk. Bízom benne,h "hamar" beköltözik a csoda a pocakomba. Azt is tudom,h addig még hosszú út áll előttünk, de remélhetőleg minden akadállyal megbirkózunk.

Tegnap Szakács doktor lediktálta,h mi minden kell a műtéthez (vérkép, EKG...) . Ma reggel a háziorvosnál kezdtem és a vérvételen már túl is vagyok. A többit még összeszedem és majd e-mailben elküldöm az eredményeket. Ezzel is azért lehet spórolni :lol: .

Hepehupa, Évi - Hogy vagytok?

Szép napot!
bari6
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy eltüntem, de rossz híreket kaptunk :cry: ........ kellett egy kis "lelki fröccs".

most nem tudok írni hosszabban ( sok a meló ) , de jövök még!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Évi, mi történt?
zzafir75
 
 


Sziasztok Lányok!

Bari, a HYCOSYt nem kellett megismételni csak az összes többit.
Szorítok a műtéted miatt, biztos minden rendben lesz! Pláne, hogy itt maradsz Szakács dokinál. Sajnos nekem is húzós volt ez a kezelés ( kb. 130e ), ráadásul a semmiért!
Jó neked, hogy csak 3xes vagy!

Bodzássüti, kitartást és sok vitamin, méhpempő stb., amit a csajok írnak! Tényleg használnak. Én sem vagyok gyógyszerpárti, amit lehet szeretek megoldani „természetes” szerekkel, én is szedek méhpempőt, folsavat és vitaminokat. Sőt még algát is ittam 2 hónapig, hogy tisztítsak és lúgosítsak!

Zafír, most mi is „otthoni projektesek” lettünk.
Sajnos hétfőre szinte ugyanaz a helyzet lett mint pénteken, annak ellenére, hogy még megturbóztak Merional+ még 600 NE Puregonnal. Annyi lett az eredménye, hogy az egyik tüsző 7ről 10mmre, egy 6os 8mmre nőtt és lett 2 db 6mm-em.
Így Vass doki leállította a stimulációt és nem lesz ebben a hónapban beülti.
Most az a helyzet, hogy meg kell várnom a mensit, aminek az időpontja teljesen bizonytalan, mert ugye össze van a hormonháztartásom keveredve, de a lényeg, hogy amikor megjön akkor hívnom kell őket és a 2-3. napon lesz egy UHU, hogy minden rendben van-e. ( nem maradtak vissza ciszták a stimu miatt )
Ha minden rendben, akkor rögtön ismét kezdjük a stimut a szurikkal, de valószinű már Suprefactot nem kapok csak Puregont, ja és kimarad a fogigátló szedés is!
A doki mondta, hogy a fogigátló+Suprefact megkavart, mert az inszeminél, amikor csak harmad annyi Puregont szúrtam és Clostyt szedtem, akkor volt 7 szép tüszőm!
Jót mosolyogtam, amikor azt mondta, hogy „magának ez jobban megy, mint látjuk rendes ciklusban”.
Sajnos ilyen előfordul kb. 100 esetből 10ben, mondta. Persze a férjem egyből mondta, hát ez jellemző, hogy az Asszony ilyen kivételes eset!

Hát....... ez van. :( Nem örülök neki, sőt elég rossz volt a hangulatom hétfőn, de bizakodom, hogy az április a mi hónapunk!

Az én drága férjem elvisz „hosszúhétvégézni” fájdalom díjul, hogy regenerálódjak.


Mindenkinek sok-sok-sok szépet és jót kívánok és egy kellemes estét!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Sziasztok!

Kásakévi, nagyon sajnálom :( Az április nagyon jó hónap (házassági évfordulónk áprilisban van) Remélem bejön majd!
Jól értettem,h van esély a kezdésre amennyiben nem lesz cisztád? Ha igen, akkor mától gondolatban cisztátűzünk,h ha lenne se legyen ;)
A hosszú hétvégére jó kikapcsolódást!

Kásakévi, Zafír miért kell fogigátlót szedni,ha a ciklus rendben van?

Sajna holnapra is hasonlóan szomorú időt jósoltak, de ennek ellenére szép napot majd mindenkinek!
bari6
 
 


Hali lányok!

Hepehupa, mi újság Nálad?

Évi, sajnálom, hogy rosszul indult, de annál jobb lesz a folytatás. Mennek a cisztaűző drukkok, biztosan rendben leszel.
Nem egyszerű eset, nagyon rosszul reagáltál a gyógyszerekre, de majd Vass doki talál Neked valami koktélt, ami jó lesz.

Bari, én nem kaptam még eddig egyszer sem fogigátlót, helyette decapeptyl szurikkal állították le a hormonjaimat. Sajnos nem tudom, hogy azt miért kell szedni.

Én puregont, merionalt és a decapeptylt szoktam kapni, remélem, hogy legközelebb már easy protokoll lesz és a decap elmarad.

Bodzássüti, hogy vagy a hóesésben?
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Az én műtétem Márta szerint kb. 400.000 lesz. a vérkép, stb-t én is TB-re csináltatom, hogy spóroljak egy kicsit.

Ma megkaptam a rákszűrést, nem hiszitek el, de P1 lett:))) Ilyet még soha nem kaptam:))) ez elég vicces...

Elvileg majd a héten, vagy jövő héten megkapjuk a párom eredményeit és akkor kell mennünk Erdei doktornőhöz. (már ha sikerül rávennem a páromat) A vitaminok ügyében is az kell, hogy a doktornő mondja, mert különben nem szedi be. :))) Nehéz eset:))

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Bodzássüti, örülök,h jó lett a rákszűrésed! Ezek szerint volt már vele gond?
Remélem a párod eredménye is ilyen jó lesz :).
Uh, tényleg drága másfél napod lesz :( ! Neked mikorra várható a műtét?
Megcsináltatjátok a következő ciklusban?

Évi, hess ciszta, hess ciszta :wink:

Zafír, jól gondolom,h hamarosan bízhatunk abban,h nem jön meg? :lol:

Hepehupa, mi van veled? Rég voltál itt :(

Szép hosszú hétvégét és jó pihenést!

Bari
bari6
 
 


Sziasztok !

Borzasztoan el voltam havazva munkaval. Mult heten ugy tunt, hogy minden sarokbol csak omlik a surgos munka...

A triteszt (vervetel es nyakredomeres es 4 hettel kesobb ujabb vevetel) eredmenye biztato:
Down-szindroma valoszinusege 1:770
Gerincvelo rendellenessegek valoszinusege 1:6800
A korom miatt 1:80-rol indult a szamitas a Down-szindroma eseteben, amin meg a lombik miatt is rontottak.

A nogyogyasz professzorom szerint ezek a koromhoz kepest igen jo ertekek es nagyon sok no ugy donetene az esetemben, hogy nem csinaltatja meg a magzatviz-vizsgalatot. Viszont hangsulyozta, hogy mindez statisztika es akar en is lehetek a szerencsetlen 1 a 769 szerencses mellett...

Nagyon hajlok ra, hogy megcsinaltatom az amniocentezist. A parommal hetvegen hozzuk meg a vegso dontest.
Idopontom mar van egy allitolag elkepesztoen jo specialistahoz, akinel a veteles valoszinusege 1:500. Itt a jo korhazakban 1:200 az arany, a gyengebbekben 1:100.
Utana par napig otthon pighenest es fekvest tervezek.

Terhessegi tunetek tovabbra sincsenek es az etvagyam sem valtozott, viszont kitarto es faradsagos munkaval sikerult egy honap alatt 1 kg-ot hizni :D Igy mar csak 1 kg-mal vagyok az indulasi suly alatt :D
A melleim viszont tovabb gombolyodtek :oops:

Az UH-an minden rendben volt, Picurka mocorgott :D
A nogyogyaszom szerint teljesen normalis meretu es par het mulva szamithatok az elso erezhetu rogasokra avgy bokszolasra.


Kasakevi,
Nagyon sajnalom, hogy az elso stimulacio nem sikerult es szoritok, hogy a masodik, roviditett stimulacio sikerrel jarjon.

Irigyellek Titeket a hetfoi szabadnap miatt.
Mindenkinek napsuteses hosszu hetveget kivanok!
hepehupa
 
 


Hali lányok!

Hepehupa, ezek tényleg nagyon jó eredmények. Kíváncsi vagyok, hogy döntesz, megcsinálatod-e a vizsgálatot. Ha én egyszer odajutok, remélem, hogy mielőbb, akkor én is nagyon meg fogom fontolni, szerintem lehet, hogy bevállalom.

Bari, április közepén jön meg, ha minden igaz, még addig 2 mensi és indulhat a kezdés! Tegnap hívott a dokinő, mondta, hogy nem zárkóznak el a rövid protokolltól, nem akarok már annyi gyógyszert kapni. Két uhu kell most, először a mensi után, majd a 19-20. napon, aztán megcsinálják a kezelési tervet. Szóval most várjuk a mensit.

Bodzássüti, drukk a párod eredményeihez, majd várjuk a beszámolót!

Jó pihenést!
zzafir75
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést Bari! Nem, nem volt a rákszűréssel eddig sem gond, de P2 voltam mindig. Annak idején azt mondták nekem, hogy P1 jóformán nincs is.... A műtét valószínűleg húsvét után csináltatom meg, már néztünk egy provizórikusan jó időpontot, az április 8-at.

A párom bakteriológiai eredményeire kell még várnunk, ha az meg lesz, akkor kell Erdei doktornőhöz mennünk.

Igazából a párom eredményei nem annyira rosszak - szerintem -, mint azt én vártam. Mivel felnőtt korában volt mumpsza és abból heregyulladása(?), nagyon féltem attól, hogy az eredmény a nulla lesz. Ennél azért jobb és azt mondták, hogy javítható, tehát a helyzet nem reménytelen. Bízom benne, hogy hajlandó lesz erre a kezelésre....

Hepehupa! Gratula a szép eredményeidhez!

Ölelés mindenkinek!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Hepehupa, örülök,h jók az eredmények.
Uh Te aztán jól tartod a súlyodat :lol: Nem tudsz enni?
Még mindig nem látszott az UHU-n,h ki lakik a pocakodban?

Zafír, bíztam a félidős akciótokban. Ezek szerint megjött? :(

Bodzássüti, remélem bacimentes eredményt kaptok és csak a katonaszám sokszorosítására kell koncentrálnotok :lol:

Évi, neked továbbra is mennek a cisztaűzők!

Velünk semmi különös...szerintem hét végén megjön, mert már érzem a hasamat :( a jelek szerint nem lesznek könnyű napjaim :evil: és a műtét napja is egyre csak közeledik :roll:

Szerencsére csak rövid munkahét lesz :lol:


Szép estét!

Bari
bari6
 
 


Jó reggelt, lányok!

Bari, még nem jött meg, de bele sem merek gondolni, hátha....???
Egyenlőre várok, nem érzek semmit, úgyhogy szerintem csak késik. Persze a legjobbkor, amikor időben kéne jönnie, hát így van ez.
Biztos, ha csinálnék egy tesztet, azonnal megjönne, lehet, hogy a mai nap sort is kerítek rá :?

Bodzássüti, mikor kapjátok meg a bakterológiai eredményeket? Szerintem a párod csak max pár vitamint fog kapni, azt biztosan beszedi a kedvedért :)

Hepehupa, mi újság? Voltál a vizsgálatokon?

Szép napot, már megint esett a hó :(
zzafir75
 
 


Na meg is jött... :shock:

Akkor péntek vagy hétfő UHU.
A 19-20. nap, persze, hogy húsvétra esik.... :x
zzafir75
 
 


Csak emlegetni kellett :lol:
19-20. napon mi történik majd?

Ha minden igaz én meg lábadozni fogok húsvétkor, hacsak nem addigra esik majd a műtét egy esetleges késés miatt :evil:
bari6
 
 


Szia Bari,

hát igen... :?

A 19-20. nap kell egy második uhu. Ezek alapján lesz a döntés, hogy melyik protokoll lesz, easy vagy a hosszú. Remélem, hogy maradunk a kevesebb szurinál.....

Mikor is lesz a műtéted?

Bodzássüti, fejlemények?

Hepehupa, hogy vagy?

Szép napot, végre süt a nap!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Eloszor is: nagyon szorkolok mindazoknak, akik eredmenyekre vagy mutetre vagy ujabb vizsgalatra varnak. Remelem, hogy a husveti nyul jo hireket hoz mindannyiotoknak, nem pedig csokitojast vagy -nyulat.

Sokaig fontolgattuk (ill. inkabb en hezitaltam, nem a parom), hogy vallaljuk-e az amniocentezist a vetelesi kockazat miatt. Vegul is ugy dontottunk, hogy bevallaljuk.

Kedden delutan kerult sor a magzatvizcsapolasra, egy nagyon alapos UH utan. Minden rendben van Picurkaval, mocorgott, forgatta a fejet es rancolta a homlokat, a kezet a szajahoz vette parszor, egyszer pedig ugy tunt, mintha a hasfalon at nezne minket :D
A szuras kicsit fajt, mert sok szovetretegen kellett atnyomni a tut szinte kozvetlenul a venuszdomb folott. Nem is mertem odanezni, nehogy rosszul legyek a tu vagy a tartaly lattan. Utana viszont nem ereztem semmit, hiaba volt percekig bennem a tu.
Az UH mintegy 10-15 percig tartott, a magzatvizvetel pedig mindossze nehany percig.

Azota otthon pihenek es semmitteszek. Egyelore se fajdalom, se gorcs, se verzes nem volt. Remeljuk, igy is marad es akkor szombat-vasarnapra mar elmulik a veteles veszelye.
Holnapra varom a gyors teszt eredmenyet, ami 95%-os megbizhatosagu.
A vegleges elemzest, ami vagy 20 kromoszomarendellenesegre terjed ki, kb. 25 nap utan, kozvetlenul Husvet utan kapom meg.
Akkor kerul sor a felidos 'nagy' UH-ra is.

Kepzeljetek, mi tortent a tri-teszt eredmennyel A szamokat, amiket korabban emlitettem, a maganklinika a nagy szuleszeti-nogyogyaszati klinika laboratoriumabol kapta.
Amikor kedden elmentem az eredeti peldanyert, nehany vervizsgalat eremenye mas erteket mutatott es a Down valoszinusege 1:1100 lett (azaz lenyegesen kisebb, mint a faxon, ami 1:770 volt).
Megmutattam a maganklinika nogyogyaszanak, aki felhivta a korhazat. Mondtak, hogy a faxot nem lett volna szabad elkuldeniuk, mert egy uj keszuleket teszteltek :shock: remelem, a Picurka veszelyeztetesevel nyert magzatvizzel nem fognak kiserletezgetni !
Azt is mondta, hogy a koromhoz kepest nagyon-nagyon jok a tri-teszt ertekek.

Egyebkent megtudtuk, hogy lany vagy fiu lesz-e, de meg nem dontottuk el, kinek mondjuk el :D

Mindenkinek szep napot, most megyek folytatni az edes semittevest!
hepehupa
 
 


Szia Hepehupa,

ezek aztán a hírek! Gratula, hogy kibírtad az amniocentézist, ezek szerint annyira azért nem volt vészes, ugye?
hogyhogy ilyen sokáig tart a vetélés veszélye?
Akkor most kényszerpihi?

NEKÜNK elárulod, hogy kisfiú vagy kislány? Egyébként én Nálad valahogy a kisfiút érzem....???

Nagyon jók az eredmények, kár, hogy erre az új vizsgálatra olyan sokat kell várni, de szerintem jól tetted, hogy megcsináltattad.

Szép napot mindenkinek és Hepehupa, jó pihizgetést :)
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Zzafir,

Az amniocentezisrol sok remhirt hallottam, de foleg olyanoktol, akik nem csinaltak meg.
Szerintem azok, akik lombikon atestek, megszoktak a hasfalba adott injekciokat (bar azokat alig lehet erezni) es a verveteleket (amik viszont nagyon is fajnak) es maskepp viszonyulnak a tuszurasokhoz.

A veteles veszelye, allitolag, azert tart napokig, mert eloszor magzatvizszivargas van, utana verzes es csak utana kezdodnek a gorcsok es a baba kilokese...
Vagy ha nem is volt magzatvizszivargas, de a baba megserult es meghalt, akkor napokba telik, mire ezt a szervezet erzekeli...
Mivel nalam egyelore semmi tunet nem volt tapasztalhato, valoszinuleg minden rendben van, de azert nem art pihenni.
Egyebkent borzaszto nehezen birom a kenyszerpihenot es hogy nem hagyhatom el a lakast, pedig gyonyoru elo-tavaszi ido van napok ota :evil:

Minimum 3 hetet kell varni a vegso eredmenyre, mert taptalajon is tenyesztgetik a mintat, de azert tudnak 'gyors' eredmenyt is produkalni, persze kulon kell erte fizetni.

A hugom es a baratnoim lanyt ereztek nalam. Lesz majd meglepi, mert kisfiu lesz :lol:
Egyetlen ok miatt remeltuk, hogy lany lesz: nagyon jo lanynevet talaltunk, amit ugyanugy irnak es ejtenek ki olaszul es magyarul es nagyon jol passzol a parom csaladnevehez.
De az elvarasoknak megfelelo fiunevet meg nem talaltunk! Mindet maskepp irjak es/vagy ejtik ki olaszul, igy valoszinuleg olasz nevet fogunk valasztani.


Bodzassuti,

Benned van az utolso remenyem: ismersz olyan fiu keresztnevet, amit olaszul es magyarul is ugyanugy irnak (na jo, ekezet elhagyasa meg belefer), amit hasonloan ejtenek ki?

Szep estet!
hepehupa
 
 


Sziasztok!

Hepehupa!
Gratulálok mindenhez! Gondolkozom a fiúneveken, sőt, majd a holnapi olaszórán megkérdezem a többieket is. Hadd törjék csk ők is a fejüket:)))

Zafír!
Sajnálom, hogy megjött:(((
Nem tudom, mikor kapjuk meg az eredményeket, de holnap megyek 20. napi vérvételre és akkor majd rákérdezek, valamint fixálom a műtétem napját. Nem tudom, hogy mire lesz hajlandó a párom.... még beszélni sem lehet vele erről.

Bari! Mikor is lesz a műtéted?

ölelés!
bodzássüti
 
 


Sziasztok!

Húúú Hepehupa, hatalmas gratula a kukszihoz :lol:
Ügyi vagy nagyon :P

Képet nem kapunk? :roll:
Az egyik barátnőm is nagy olasz imádó :D szóltam neki,ha ismer ilyen nevet, szóljon ;)

Bodzássüti, Nekem akkor kell időpontot kérnem amikor megjön a mensim. Hivatalosan vasárnap kéne, de délután óta elég erős görcseim vannak :cry: holnapot érzek, amiből persze lehet vasárnap is :roll:
Te görcsölős vagy?

Zafír, Te?

Évi, mi van veled, rég voltál :(

Holnapra is csudaszép időt mondanak, úgyhogy szép napot mindenkinek!!!!

Pusssz,
Bari
bari6
 
 


Szia Bari!

Nem, nem vagyok görcsölős... nem mondom, hogy nem fáj, különösen előtte, de egyáltalán nem görcsöl, inkább csak kellemetlennek érzem. Bár az az érdekes, hogy a múltkor az átjárhatósági sem fájt, nem éreztem semmilyen feszítést, amit Szakács doki megjósolt. Azt mondta, hogy valószínűleg jobban bírom a gyűrődést az átlagnál. Szóval lehet, hogy görcsölök, csak nem veszem észre:)))

Na a fejgörcs, az más... azt érzem:)))
bodzássüti
 
 


Hali lányok!

Bari, én sem vagyok túl görcsölős, nagyon ritkán és csak az első nap. A leszívás után jobban szoktam fájni, és ahogy Bodzássüti, a fejfájást is jobban megérzem.

Kellemes hétvégét!
zzafir75
 
 


Sziasztok Csajok!

Nálunk per pillanat nem sok minden történik, igaz elkaptam/kaptunk valami vírust. ( torok fájás, orrfolyás, köhögés )
Várom a „mikulást”. :) most az utóbbi 3 napban volt némi „barnázás”, de mensi nincs.
A ciklusom 21-22 napján kezdődött, épp úgy mint a fogamzásgátló utáni mensim, de most mensi nélkül. ( Igazából „a rendes ciklusom” szerint kb. 26-án lenne esedékes.)
Érdekes, mert a 15. napon határozottan éreztem az ovulációt, mind a két oldali petefészkemnél, sokszor megérzem.

Hepehupa nagyon bátor vagy! A sógornőm (36 évesen szült ) nem merte bevállalni, de hál' istennek minden rendben volt. Remélem jól vagy és vigyázz magadra/magatokra!

Zafír, sajnálom, hogy megjött, kitartást!

Bodzássüti, de jó neked, hogy nem vagy görcsölős! Irigyellek! Én minden hónapban „szülök”, nagyon szoktam görcsölni, de csak az első nap.
Sajnos még ráadásul „migrénes” is vagyok, elég sokszor fáj a fejem, front érzékenység! :(

Szép napsütéses és kellemes hétvégét mindenkinek!

Évi

Kép
kásakévi
 
 


Szia Évi,

örülök, hogy jöttél. Csak neeeem.....? Halkan kérdezem.... Hallottam már ilyenről, hogy stimu után, ha valami gond volt a transzfer kapcsán, elmaradt, vagy satöbbi, nagyobb esély van a spontán teherbeesésre...?

Most annyira nem vagyok szomorú amiatt, hogy megjött, nem vártam mást, reálisan gondolkodok. Persze, ha egy percet is késik, azért mindjárt kéznél egy teszt.... Nem sokára kezdünk, most erre koncentrálok, hétfőn megyek az első uhura.

Gyönyörű idő van, lányok, ki a szabadba! Kellemes hétvégét!
zzafir75
 
 


Sziasztok !

Tovabbra is minden rendben van. Pont negy napja es par oraja volt az amniocentezis es se gorcs, se verzes, se magzatvizvesztes nem volt.
Tegnap du. hivtak a klinikarol, hogy a gyors elemzessel elkeszultek, egyeztettek a vezeto nogyogyasszal es minden rendben van ! A Picurka nem Down-os es mas sulyos betegseget sem mutatott ki az elozetes eredmeny, ezert nyugalommal varhatom a Husvet utanra igert vegso eredmenyt :D :D :D
El se tudom mondani, mennyire nagy megkonnyebbules volt a jo hirt hallani, mert 1:80-bol Down-valoszinusegrol indultunk a 40 evem miatt !

Nagyon szoritok Nektek, hogy Ti is hamarosan hasonlo dontes ele keruljetek.
A javaslatom, hogy a leheto legjobb es legrutinosabb szakembert probaljatok megtalalni, akkor is, ha maganklinikan fizetes elleneben kell a boholy- vagy magzatvizmintat levenni.
Borzaszto sokat szamit, hogy ugy erezzetek, jom kezekben vagytok.

ZZafir,
Nagyon sajnalom, hogy a spontan ciklusban nem jott ossze. Eros nonek tunsz, a Ciris-ben jo kezekben vagytok es nagyon sokan szoritanak Nektek.

Bari6 es Bodzassuti,
Elore is koszonom a segitseget az olasz-magyar fiunev keresesben. Mi mar feladtuk es olasz nevek kozott keresgetunk, de nagyon-nagyon nehezen megy :? Egyelore a Samule-t otlottuk ki, de meg nagyon kerdojeles.

Irigyellek Titeket a szep ido miatt, mert itt mara beborult es meg a kod is leszallt :evil: Pont tegnapig volt verofenyes napsutes, amikor szobafogsagra voltam itelve :evil:

Minden szepet & jot !
hepehupa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?