Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Reni! Niának utólagosan is Boldog Születésnapot!!
Lányok köszike mindenkinek a hozzászólást és tippeket.
Sirni azért nem akarom nagyon hagyni mert Annát felébreszti. Bár igy is van néha hogy elkezd orditani. Mert nem kell neki cumi sem és hiában van ölben. Ez pár perc és elhallgat.
Amugy legtöbb esetben este ha felébred akkor odarakom a nagyágyba és lefekszem mellé. Ott rövid hánykolódás forgás után bealszik. De ez azért nem jó megoldás, mert Annát éjjel vagy át kell hozni vagy jön magától és akkor négyen nem férünk el az ágyban. Anna forgolódik, rugdos Peti is néha keresztben alszik el.
Tegnap megint eljátszotta, hogy amikor én elkezdtem a fürdővizet engedi Ő elkezdett orditani. Apjánál orditott akármit csinált vele. Nálam rögtön elhallgatott. Megint neki indultam fürdeni (most zuhanyozni), de ahogy a vizet elkezdtem engedni megint orditott, de most befejeztem a zuhit.
Na befejezem a panaszkodást, mert már bizti unjátok.
Zel! Ti már kitaláltátok, hogy mit vesztek szülinapra Lukácsnak?
Gratula a gyógyuláshoz!!!
Ági! Bocsi elfelejtettem válaszolni. Igen Azáliát szedtem.
De pénteken sajna nekem is megjött a menszim. :cry:
Szülinapos képeket várjuk!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Reni!



Nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk mi is Niának!!!!!!!!!!

ölelgesd meg a nevünkben.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!

először is elnézést kérek hogy csak így berontok hozzátok. nagyon régen párszor írtam ide. még kicsiboris hívott.

na de amiért jöttem hogy mikor időm engedi benézek hozzátok olvasni és most nem birom megállni hogy ne szóljak hozzá a sírásos dologhoz. tök jó hogy így vita nélkül megtudjátok beszélni a dolgokat hiába vagytok különböző állásponton. :wink:

én ennyit tennék hozzá. :D


"amég nem volt gyerekem elveim voltak, mostmár gyerekem van!" :lol:
csipcsab
 
 

 
 

Gyöngyi, akkor soha többé ne fürödj :D :D :D

Próbálok valami okosat keresni neked. Ezt találtam:

6-7 hónapos kortól a gyors mozgásfejlődés, valamint a szeparációs szorongás okozhat átalvatlan éjszakákat. Ez utóbbi lényege, hogy a kicsi rájön: ő és anya nem ugyanaz a személy, és rájön, hogy anya nincs mindig ott vele. Ez félelmeket ébreszt a babában. Egyes gyerekeknél jól orvosolható a probléma, ha egy kedves kabalához szoktatjuk, ő helyettesíti az alvás idejére anyát, vagy megkaphatja anya kispárnáját lefekvés előtt, de az is segíthet, ha megengedjük neki, hogy velünk aludjon, ha nem is egy ágyban, de egy szobában.
Hasonlóan félelmetes számára a sok új élmény, amelyeket a kúszás, mászás, majd a felállás révén él át, ezt is okolhatjuk az éjszakai ébredésekért.

1 éves kor után az éjszakai alvás mélyebb lesz, azonban megkezdődik a harc a lefektetés ellen. Ez a probléma jól kezelhető, ha nem harcolunk a gyerekkel minden alkalommal, hanem számára is kellemes esti szokásokat alakítunk ki, melyekre kellő időt szánunk: először közös vacsora, aztán fürdés, fogmosás, közös meseolvasás, vagy csendes, nem mozgalmas játék. Mindig akkor fektessük le a kicsit, ha már tényleg fáradt és igyekezzünk nyugalmas környezetet teremteni körülötte, ne szóljon hangosan a tévé, ne éreztessük, hogy alig várjuk, végre lefeküdjön és mi is mehessünk a dolgunkra.


Nem tudom mit tennék a helyedben........

KépKép
trinky
 
 


Csipcsab,

köszönjük mindannyiunk nevében. Jöhetnél gyakrabban is :D

Zel, örülök, hogy meggyógyult a kis kópé. akkor most irány az udvar? Gondolom már nagyon várja. Jó sokat szopizik még Lukács. Lotti most a reggeli szopit akarja befejezni. Össze-vissza beszél nekem közben, elmereng, felül, stb. Este viszont vacsi után még jól jön a szopi.

Reni, milyen volt az első nap? Még tartozom neked egy emillel, küldöm.

Csajok a gmail-es címet akkor hiába csináltam? Oda nem teszünk fel képet?

Nem írtátok kinek milyen járássegítője van. Kinéztem most egy chiccot.

Itthon meg zajlik az élet.
Voltunk tesómmal és a három gyerekkel (2 éves, 10 hónapos, 5 hónapos) boltban. Leizzadtunk mind a ketten. Kettő biztosan nyűglődött a háromból. Két babakocsi, egy rohangálós, eltünős gyerek, jaaaaaaaj :D :D Gondoltunk is tesómmal, hogy most inni kéne valamit. Ám mivel, hogy szoptatunk nekünk már csak a laktoherb tea jut :D Női sors :lol: :lol:
Mindenesetre minden két kisgyerekes anyukának elismerésem. Akinek meg több babája van, annak még nagyobb elismerésem.

A három gyerkőc nyálközösséget alkotott. Egymás cumiját szopizzák. Tesómmal már csak legyintünk az egészre. Jót tesz nekem ez az itthoni élet. Lazább leszek 8)

KépKép
trinky
 
 


Reni, és akkor te mostantól dolgozol vagy még álláskeresés zajlik? Lili egy autót kapott, most hintázhat benne, lehet tolni (ezt nagyon élvezi), és később ő hajthatja majd, és van elől egy zenélő része is. AZ egyik képen rajta van.

Gyöngyi, nálunk én fürdök legelőször, utána jön Lili, szopi és alvás. Lili sem alszik túl jól, nekünk az együttalvás jött be, de megértem,hogy nálatok ez nehezebben megy. Egyébként pedig csak panaszkodj, egyáltalán nem unjuk.

Trin, három gyerekkel, nem semmi :lol: Lilinek V-tech járássegítője van, kapta ajándékba.Nem igazán használja.

teszek képeket, majd rakok az iwiwre is, azon több látszik (vagy a gmailre):
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
domo
 
 


Domo! Nagyon szép ez az egyéves tündérbogyó. A torta is jól néz ki. Biztosan fincsi is volt.
Én is ilyesmi kisautót szeretnék majd Lukácsnak a szülinapjára. Ezzel már majd az utcára is lehet menni. Ugye?

Trin! Nyálközösség?! Betojok.. Jó a szöveg.
Hm, 3 gyerek, nem lehetett egyszerű. :lol:

Gyöngyi! Akkor a legjobb megoldás az óriási ágy lenne. :lol: Remélem, hamarosan alakul majd Peti alvási szokása és majd tudsz te is pihenni.

Csip! Láttam én már pár topicban olyan veszekedéseket, hogy csak na. Nem is értem, miért tették. Kiutáltak embereket, vagy egy az egyben meg is állt az egész. Nem ezért vagyunk itt. Ha nem is értünk mindenben egyet, azért beszélgetünk, mert kíváncsiak vagyunk a másik véleményére és esetleg még szükség is van rá a helyes döntéshez.


Most alszik a kincsem. Ha felébred, irány a séta. Olyan szép az idő!!!!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Domo, tündéri Lili. Azok a gyönyörű szemek ezek szerint kékszínűek maradnak.
Szuper a járgány. Minket is érdekelne. Milyen típus? Ha lehet tolni, akkor nem jobb mint egy járássegítő?
Most hintalovon gondolkozok, de ez jobbnak tűnik.

KépKép
trinky
 
 


Zel!

ne is mondd ez a topicveszekedést. én se értem miért jó. emberek vagyunk különböző életszemléletettel és véleménnyel. miért lenne ez gond? még csak az kéne ha mindenki egyforma lenne és egy véleményen lenne. :lol:
pl a 2008.júniusi babásoknál ami ment az nagyon durva.

sztem nincs azzal semmi gond hogy nem értünk mindenben egyet.

Flórámnak is kb 2 hónappal ezelöttig kék volt a szeme. mostmár zöld mint nekem. :D én se gondoltam volna hogy ilyenkor még változhat. :roll:
csipcsab
 
 


Zel, Trin: a képen egy kék állványon van, így olyan, mint egy hintaló, lehet hintáztatni(azért csak egy kicsit), ha erről levesszük, és hátra berakjuk a karokat, akkor a szülő tudja tolni, és ha már képes magától hajtani, akkor a sárga keret része leszedhető (alatta kormány van dudával), és így mehet utcára is. Elől pedig kis zongora van, és állatok állathangokkal. Szerintem jó, és a szülinapon mind a három gyerek ezzel játszott. És Chicco a márkája.

Csip, azt hittem egy éves korára kialakul, de akkor még bármi lehet... pedig olyan szép kék szemei vannak :lol:

Kép
domo
 
 


Sziasztok!
Domo!
Lili még mindig nagyon szép lányka.Nagyon jó a kisautója is és a torta meg igazi lányos.
Csip! én is azt hittem hogy féléves korig változhat a szem szine. Mondjuk egy kolléganőm mondta, hogy az unokájának 2 évesen változott meg.
Gyere máskor is!
Én nem szeretném ha megváltozna Peti kék szeme a kis szöszke hajához.
Találtam egy ajándéknak Petinek lego kockákat. Számok és betük vannak rajta meg mindenféle dolgok. Még Annának is jó tanulásként.
Még parkolóházon gondolkodtam, de Apa azt mondta, hogy az még ne mert kicsi hozzá.
Képzeljétek Peti tök aranyosan rázza a fejét. Ezt ugy értem, hogy mintha nemet akarna mondani és még olyan kis édin vigyorog is hozzá. És néha már meg tudja mutatni, hogy hol az okos buksija.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Niának boldog szülinapot!

Mi élünk, zajlik az élet. Naponta kisregényt írhatnék.

Ma dokinál voltunk, Ilka és Csabi fejenkét két oltást kapott.

Éjszakára összeköltöztettük a fiúkat, illetv e én is a szomszéd szobába költöztem a leányzóval. Röhej, de Ilka alszik a legtöbbet. A fiúk kölcsönösen felsírják egymást, de tenni kellett valamit, mert nem lesz örökké itt valaki hogy minden gyerek mellé jusson felügyelet. Engem azért eléggé megvisel az alvás hiánya, na meg náthás is vagyok. Egyenlőre csak Andrissal szütyörgünk, de félek hogy a többiek se maradnak ki a jóból.

tücsökbogár
 
 


köszönöm lányok!

Ne haragudjatok,ha külön nem írok mindenkinek.

Tücsike!

Nagyon szuper anya vagy,jó hogy jól alszik a Ilka.
kialakult a napirend?

trinky!

Tényleg jó néha ,ha az ember tud lazítani,és neked is jót tesz.

Domo!

Egyszerűen gyönyörű Lili.
Nagyon sokat nőt.
És az a torta.meg az ajándékok Nahát :lol:


Én teljesen kivagyok,NIa nagyon nehezen bírja a bőlcsit ő bent sírt én meg kint.
A gondozó nők ,nagyon türelmesek,és kedvesek.
Mindig bíztatnak,hogy ez evvel jár.
Napi 30 perccel növeljük az időt,
kérdeztétek,hogy mikor keresek munkát,egyenlőre nem.
Majd olyan március,és április kőrül.
Olyan rossz anyának érzem magam,meg persze nagyon nehéz nem mutatni,hogy fáj.
Már meglátja,akkor mondja,hogy anya ne......
a szívem szakad meg. :cry: :cry:
m. reni
 
 


Igen az kimaradt,hogy a bölcsit látja meg.
Egy kicsit össze kaparom magam,és jövök.
m. reni
 
 


Hellobello!

Holnap megyünk haza, Öcsém szülinapja lesz, és már alig várom, hogy induljunk :)
Annám 1-jén kezdi az ovit, aszobatisztasággal elég jól állunk,úgyhogy elindul a leányzó a szocializáció rögös útján :)

Domo:
Lili tortája gyönyörű volt, és a csajszi is mekkorát nőtt!!

Csipcsab:
tényleg gyere máskor is hozzánk :) A 2008 júniusi topicot én is olvastam..Hihetetlen, hogy hogy képesek így beszélni egymással, egymás gyerekéről Anyák...

Jucmuccal vajon mi lehet?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Reni!

Húúúú, ez kemény lehet neked is és Niának is.

Dobok pár képet amíg alszanak a fiúk.

Na ez nem jótt össze.......

tücsökbogár
 
 


reni, ne izélj már nem vagy te rossz anya. Lehet 3 évesen az oviban ugyanez lenne a nagylány reakciója. . A tesóval már választásod sem lehet, hiszen 2 évig maradhatsz otthon, szóval mindenki így fog tenni, mint te. Úgy vígasztalnálak, sajnállak, nagyon nehéz lehet.

tücsökbogár, hogy a fene azt a fránya náthát, már megint! Nagy francok ezek a fiúk! Dobjad a képeket, várjuk!

Lili egy kis tündér, és nagyon szép tortát kapott!
bbilona
 
 


Sziasztok!
Ilona!Friss pocakképet kaphatunk majd?
Tücsökbogár!Majd várjuk a képeket ha a fiúk engedik. Sajnálom hogy megint náthásak vagytok. De már remélhetőleg hamarosan elmulik ez a rossz idő.
Reni! Dehogy vagy te rossz anya. És a gondozónők azért vannak, hogy a picurkák minél előbb megszokják az ovit, bölcsit.
Nálunk Anna nagyon várja az ovit, de lehet, hogyha első nap ott kell hagyni Ő is elkezd majd sirni.
Amugy jövőhéten jönnek az ovónők családlátogatásra. És az ovodában még mindig azt mondják hogy március közepe a kezdés.
Boriska! Merre vagy?
És a többiek? Odry is nagyon eltünt. Kata sem ír nekünk :cry:
Dobok egy képet Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok Lanyok! :P

Köszönöm Agi, hogy megirtad Sofia születeset!

Csak gyorsan magunkrol: Jol vagyunk, mult het szombaton jöttünk haza. A ferjem itthon van egesz heten de meg igy is nagyon nehez. Biztosan csak idö kerdese es beall majd egy rendszer de most meg nagyon fura. Davide örül a huginak nem feltekeny de neha hangot ad a nemtetszesenek. Felek, hogy kialakul nala a feltekenyseg pedig nagyon probalom elkerülni. Minden szabad pillanatomat probalom vele tölteni. Sofia nagyon jo kislany, egy kis tünder. Tegnap felcserelte a nappalt az ejszakaval remelem ma nem igy lesz mert nagyon faraszto. Tejcsi van böven, mar a masodik este jött igy 3215 gr-al hoztam haza.
teszek par kepet puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc! Gratulálok Sofiahoz! nagyon szép kislány azzal a tüsi kis hajával.
Davide is megszokja csak még új neki hogy nem csak vele van foglalkozva.
az utolsó képen édesek együtt.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Kispasik nagy kedvvel
Kép

Nagyfiam kiszolgálja magát
Kép

Kis korababánk meghazudtolja a korát - ezt csinálja 2 hete egész álló nap
Kép

Néha pár pillanatra enged az erőszaknak és megpihen
Kép

Ezt nem tudtam kihagyni, mert olyan szép, hogy mindig elérzékenyülök ha ránézek - persze biztos elfogult vagyok kicsit
Kép

Na és végül de nem utolsó sorban a leányzó:
Kép

Csak hogy meg ne sértődjön, mert a tesókról 2 kép van:
Kép

Bocs, tudom hogy sok, de ki tudja mikor lesz megint 5 szabad percem.

Jucmuc!
Sofia gyönyörűűűűűűűűű!
Gondolom neked se kicsit égett a gyomrod a terhesség alatt. :wink:

tücsökbogár
 
 


tücsökbogár, hát miért hagytál volna ki akár egy képet is, tényleg szépségesek a kis csibészek. Mind egy szálig.

jucmuc, Olaszországban szokás a kapura az üdvözlő szöveg? Nagyon kedves. És az a kis süni, nagyon szép baba. Hajrá, simán menni fog!

mágnes, jó szülinapozást!

gyöngyike, Anna barnul, vagy csak a fotón látszik olyan sötétnek a haja?

Szép hétvégét!
bbilona
 
 


Jucmus, nagyon helyes Sofia, és nagyon menő haja van :lol:

Gyöngyi, a két kis lovas :lol: nagyon szépek így együtt :lol:

Tücsi, nem semmi lehet három picivel, de nagyon jól csináljátok, ez még a képeken is látszik :lol: mindhárom gyönyörű, és mosolygós :lol:

Kép
domo
 
 


Sziasz!

Mééé' nem alszok????

Jucmuc! GYönyörűséges hajasbabád van!! Nagyon csinike!

Tücsök! Imádom nézegetni a fiaidat! Nagyon helyesek, szépek. Ilka pedig tündérszép! Már látszik a bátyók hatása. Némi csibészséget vélek a szájszögletben felfedezni! :lol:

Gyöngyi! Tök jó a kép! Micsoda "járművek"! :lol: Peti nem esik le? Lukács nem szeret ilyen dolgokon ülni...
Hogy' álltok az alvással? Változgat valami?

Renikém! Nem vagy rossz anya.... Ha nem kéne dolgozni menned, akkor biztosan nem adnád Niát bölcsibe. Meg fogja szokni. Csak, tudom, a szíved szakad meg érte. Bár ott lennék. Én vigyáznék a csajszira szívesen. :lol:

Csip! Én is megnéztem a topicot. Nem semmi. Az ilyenek miért írnak??? Gyere többször. Látod, mi nem veszekszünk!

Én is azt hittem, hogy fél éves kor körül végleges lesz a szemszín.
Nem bánnám, ha Lukácsé ilyen maradna. A pupilla körül kis csillag alakban barna, a többi szürkés-kékes. Egészen különleges.

Kicsit kiszólok a barátném kisfiának!!
Ákosom, szerelmem! Nagyon sok boldogságot kívánunk a második szülinapod alkalmából!!!

Hoztam pár képet is!
Első két képen az én szülinapi tortámat kente szét..
Következő kettőn séta, örülve a hónak és arra ment a kamion.
Aztán két képen a palacsintázás látható.
Majd az utolsón a kenyértolvajunk igyekszik a bizonyítékot eltüntetni!



Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Jajj de jó képeket látni !!
Jucmus:
gyönyörű a leányzó ,a nevéhez méltóan!
A féltékenységet nehéz elkerülni, többféle módon előjöhet, bármennyire is igyekszik az ember, de elmúlik, és imádni fogják egymást!

Tücsi:
gyönyörűek a fiaid! Na és Ilka... Már most zsivány szeme van!

Zel:
palacsinta nálunk is nagy kedvenc :lol: Hasonló módon fogyasztja, mint Lukács

Gyöngyi:
Peri ilyen ügyesen megmarad a hintaizén? :)

Én ma hívta, az óvónénit, hétfőn 9-re várnak minket, elkezdjük... :lol: :cry: Egyik szemem sír, a másik nevet.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Gyöngyi, Tücsi, Ilona, Domo, Zel, Agi, KOSZONOM SZEPEN!!! :P
Köszönöm a kislanyom dicseretet!

Agi,

Igen, igazad lehet sokfele formaban elöjöhet. Most meg nagyon rezeg a lec nagyon resen vagyunk de tudom, hogy minden letisztu majd szepen.

Ilona,

Szalagokat mindenhova tesznek, ahol fiu születik oda vilagoskeket ahol kislany oda rozsaszin ahol esküvö oda feher stb. Udvözlöszöveg nem mindenhol van de eleg sok helyen. Mi jo nagyot csinaltunk beteriti az egesz kaput. :P

Tücsi,

Nagyon szepek a gyerekeid gondolom te sem unatkozol.. :lol:
Igen, ez a gyomoreges erdekes mert en nem hiszek benne viszont igaz ami igaz borzalmasan egett föleg a vege fele....akkor lehet, hogy valami van benne.. 8) :lol:

Zel,

Lukacs jo etvagya egyertelmü... :lol: nagyon edes kis huncut pofija van!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!
Köszike a kép dicséreteket.
Peti max. 3 percig marad a hinta szarvason (vagy ahogy Anna hivta kiskorában Bún).
Már szépen megül rajta löki magát és utána elkezd róla lecsúszni, hogy akkor most Ő leszáll róla.
Éjszaka hol jobb hol rosszabb. De már a cicit egyre ritkábban adom neki oda éjjel. Vagy inni kap és alszik tovább vagy ha már többször felkel rövid időn belül akkor magam mellé veszem és elalszik egy idő után.
Zel te miért nem alszol éjjel? :P
Jók a képek Lukácsról. Amelyiken overálban van ott olyan nagyfiúnak látszik (jó tudom már nagyfiú :P ) mintha 2 éves lenne nemis 1 éves.
Tücsi! Nagyon szépek a fiúk és Ilka is gyönyörűséges.
Ilona! Anna nem barnult inkább a fény miatt látszik sötétebbnek.
Ági! Hajrá ovi! Napközben már teljesen szobatiszta Anna? És éjjelel hogy álltok?
Hozzánk szerdán jönnek az ovónők.
Képek kaphatunk tőled is?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi,
ne hari nekem valamierty csak most jelent meg a kep a picurjaidrol. Nagyon tünderiek! :P

Nem tudom miert de a vonalzoim is megvaltoztak holott en nem nyultam egyikhez sem... :roll:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


sziasztok,

jucim, nagyon édes a picuri lánykád, olyan szép szabályos arcocskája van!!! és amint látom Davide is imádja a hugicát :lol:
ja...nekem is megváltozott a vonalzóm, és egyáltalán nem is tetszik..nem tudom mi ez... :?: :shock:

reni, ezermillóhatszázezer cuppanós puszit küldök a te Niádnak!!!!! és megértelek, nekem is el kellene Lujzimat vinnem de bölcsibe már nem megy, és hát itthon most dolgoznom kell így szegénykém eléggé unatkozik..de te nagyon is jó anya vagy, remélem hamar megoldódik!!

ne haragudjatok, most csak gyors benéztem mert 1 percem sincs..vagy Lujzizom vagy dolgozom és mellette állást keresek, allergiavizsire megyek stb..sajnos most lemondtunk a tesókáról, egy ideig biztosan nem vállalunk babát. ezt le szerettem volna írni nektek,
majd jövök..

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasz!

A vonalzók: Ha belépsz a nagyonbabára, ott írja, hogy küldj képet, meg idézetet és egyéni vonalzód lesz... Nem t'om, kép és idézet nélkül csinálnak-e valamit.

Gyöngyi! Lukácsot mindig idősebbnek gondolják. Ugye elég magas is, meg mindenki meglepődik, hogy mennyire biztosan közlekjedik egyedül.
Ma vásárolni voltunk édes-kettesben. Ki kellett vennem a bevásárlókocsiból. Talált egy üres zsugorfóliát. Na ő azzal végig"takarította" az üzletet, csörgette, rázta, beszélt, kiabált, sikongatott. Akkor is alig hitték el, hogy még egy éves sincs.

Mágnes! Nekem már a menedék a palacsinta. Ha véletlenül nem enné meg a kaját, amit kap, akkor biztosan gyorsan sütnék pár darabot. Ja, ilyen még az orsó tészta. Az is jöhet bármikor. Csak úgy üresen is.
Bár szerencsére eddig egész jó az étvágya a Kincsemnek. Még a pulykaszárny is fincsi..

Kép Kép

Jucmuc! Huncut??!!!! Nagyon enyhe kifejezés! :lol:
Tök jó, hogy nálatok mennyire másképp várják haza a babákat. Ha itthon apa feldíszítette volna a kaput, jól meglepődtek volna! :shock: Igaz, mindenki tudta, Lukács mennyire várt baba, talán nem hitték volna, hogy elment apa esze! :lol:

Csajok! Reggel Lukács eltűnt mellőlem az ágyból. Szopizott és becsuktam a szemem. Félálomban voltam, hallottam, mit csinál, de nem láttam. Egyszer csak hallom, hogy valami csörög-zörög, mire felültem, már a parkettán feküdt hason, apja ásványvizes palackját gurítgatta. Szerencsére pár napja ha le akar szállni ágyról, kanapéról, mindig megfordítottam és mondtam neki, hogy hátrafelé. Erre már egyedül is megfordult, nem kellett fognom, és úgy tolatott le. Ezek szerint nem úgy esett le az ágyról, hanem egyedül lemászott. Mert ugye, ha esett volna, lett volna üvöltés rendesen. Meg hát az is igaz, hogy az ágy alig 45 centi magas...

Borisom! Majd gyere! Hiányzol... Mesélj,kicsit bővebben!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Zel, nagyon édes az összes képen Lukács :lol: tényleg nagyobbnak néz ki, mert már annyi mindent tud, még az ágyról is lemászik :lol: mi is tanítgatjuk Lilinek, de még nem megy...
nekünk még mindig nem megy az egyedül evés, bár haladunk. Már tud egyedül harapni, ha valamit a kezébe adok, szépen elnyammogja. Csak az a baj, hogy néha nagyon nagyot harap, teli le a szája, és akkor elkezd fulladozni.

Reni, hogy viseli Nia a bölcsit? és te?

Trin, még mindig a tesódéknál vagytok?

Gyöngyi, az óvónők miért mennek hozzátok? ez mindenhol így van?

Kép
domo
 
 


Sziasztok!
Zel! Lukács nagyon ügyes!
Domo! Család látogatás. Megismerni jönnek a szülőket és a környezetet. Meg pár kérdést feltettek Annáról.
Általában a legtöbb ovodában szokás.
Ne aggódj az egyedül evés miatt. Majd fog. Én reggelente darabka kenyereket adok neki és párizsit tányérra. És ő felcsipegeti. Bár van amikor belemarkol és betömi. Tányérba is belenyulna, de nem engedem neki.
Mostanában volt, hogy a banánt egyedül harapta (én fogtam), de figyeltem nehogy túűl nagyot harapjon.
Boriska! Várunk majd vissza!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Madárcsicsergős jó reggelt :D ,

Juci, gyönyörű kislányotok van, édes a "kis" süni haja. Davide is tündéri. A fogadtatás szenzációs volt :D ezt nálunk is be kellene vezetni.

Gyöngyi, nagyon aranyosak a kis kópék. Peti is szőke herceg lesz? Nagyon helyes kissrác. Annának nagyon tetszik a haja. Nekem is ilyen volt anno csak szőkében.

Tücsi, nem vagy elfogult Csabi nagyon szép kisfiú. Ilka szemében tényleg ott a zsiványság kezdete, Andris jó erős kisfiú, szépen áll.

Zel, édes a csontos kép. Akkor ezek szerint már majdnem minden evő Lukács. Nagyon ügyes, hogy ilyen szépen jár, főleg overálban, amiben a gyerekek amúgyis bádogemberek.
Amúgy tényleg; miért nem alszol??? :lol:

Reni drága, hogy vagytok? Remélem elillantak a rossz gondolatok a fejedből. Nagyon is jó anya vagy.
Amúgy meg hallottátok, hogy az EU-ban a 20 hetes szülési szabadságon gondolkoznak? Utána irány a bölcsi, és a gyerek a társadalmi dzsungelban nevelkedik mint egy kis Maugli. Nagyon nem örülnék ennek. Tudom, hogy manapság sokan megvetik azokat akik otthon akarnak maradni a gyerkőccel, de sokkal jobb a gyereknek ha az anya 2 éves koráig otthon van vele. Ranschburg Jenő azt írta, hogy két éves kora után már nem szükséges az anynak otthon lenni, utána az apa is elmehet gyesre (ha tud).
Na mindegy ez csak ilyen szakmai kitérő volt, órákig lehetne ezen filózni.

Borisom mi a helyzet? Mi ez az allergia? Mééééé mondtatok le a tesókáról? Hogy van a kis lelked?

Domo, én is tartok a fulladozástól, bár mi még csak ritkán darabosozunk. Két foggal ne ugráljon az ember :lol:

Lányok nem tudjátok hol lehet katicás szalvétát, terítőt meg ilyeneket kapni. Lottinak katicás bulit szeretnék szülinapra. Aztán lehet, hogy nem lesz belőlle semmi. A torta árától elborzadtam. Majdnem 10 ezerért csinálnának egy 25 szeletes katica tortát :shock: Kissé sok.

Amúgy meg nagyon fontos kérdésem, és ezért vagyok fenn hajnalok hajnalán. Mikor rendeződik végre a menstruációm? Ez már a második vetélés óta, és nagyon sok van. Meg már 1,5 hete tart. Elegem van. Nincs lelki erőm a dokihoz rohangálni. Most vettem be ergam cseppet, mert arra keltem fel, hogy elborított a vér. bocsi... :oops: Miért nem egyszerű nálam ez, miért???????
Most elkezdek erhes vitamint szedni, mert olyan szinten ki van ürülve a szervezetem, hogy már attól félek egyszer összeesek.

Amúgy most már itthon vagyunk. Vasárnap jöttünk haza, az autónk bekrepált az autópályán, az autómentő fuvarozta haza. Hála Istennek volt nálunk babakaja, bementünk egy kocsmaszerűségbe, ott pelusoztam, etettem. A kocsi rohadt sokba kerül, kissebb infarktust kaptunk a férjemmel. Kissé elkeseredtem, de amikor ránéztem Lottira olyan érzésem volt, hogy kit érdekel minden amikor itt van ő. A kis nyavajása harap mint a veszedele.m Jön valamelyik foga, és egy kis vadorzó lett. Saját magát is jól megharapta, amitől elkezdett sírni. :wink: Legalább tudja, hogy fáj. Nagyon ügyesen feláll, és kapaszkodva el is indult. Mászni talán most fog elkezdeni, bár ha megízleli a járás örömét, lehet, hogy nem nagyon akaródzik neki.
Egyfolytában mondogatja, hogy nem-nem. Sőt öltözködés közben a ne-ne-ne megy. Sok mindent tud már, jól szórakozunk. Igazatok volt, most már egész nap beszélgetünk.

Na visszafekszek, bocs a litániáért.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!
Lányok hol van mindenki!?
Nagyon kihalt a topik!
Ilona! Utolsó napjaidat töltöd munkával és pihi?!
Trinky! Ügyes Lotti hogy már feláll és sétálgat is. Mászni meg majd fog.
Vérzésről szerintem beszélj a dokiddal.
Ezek szerint katicás tortája lesz Lottinak?
Hát nem olcsók a forma torták sajna.
Én még mindig nem tudom, hogy milyet kéne Petinek csináltatni.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Trin:
Anna katicás tortája 8 ezer volt, és 18 szeletes. De a 18 szeletesből simán többet lehet csinálni!

Majd jövök, van egy reggel 6 óta folyamatosan nyüszítő,kiütésekkel borított fiam... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csajok, már azt hittem, hogy itt a jó idő és eltűnt mindenki :( én meg vérezgethetek magamban :?

Ági mi baja Bencének? Te jó ég, kilehetsz eléggé. Ráadásul front is van. ajajjjj

Gyöngyi szimpatikusak voltak az ovónénik?

Lehet, hogy megsütöm Lotti tortáját. Így is elég húzós, de olyan szép lesz (ha nem cseszem el)

Itt van alul a képe:
http://lenke-torta.lapunk.hu/?modul=old ... lom=424479

Többiek, gyertek :!: :!:

KépKép
trinky
 
 


Vééégre ideértem... Megint nem alszok. :lol:

Lukács mindenevő. Pont most olvastam, hogy a torkukba tolt pépes kajától jobban tudnak fulladozni, mint a darabostól, amit ők kajcsiznak egyedül! :lol:
Szóval Kincsem régóta mindent megeszik, most épp az egyedül-evésre gyúr. Megmutattam neki, hogyan tud kanállal dolgozni. Eddig is rágcsálta, de csak úgy lazán. Most direkt beledugja a kajába, és keni a főzeléket, joghurtot, mint a veszedelem. Megy a szájába is , de a nadrágja egyelőre többet kap. Sebaj, Jó még ami kimossa.

(A csontról rágott husikát is. )

Trin! Ha ez vigasztal, nekem eddig azt hiszem 3 mensim volt. 35-48 napokra.. Olyan erősek, hogy az első 2-3 napban szinte óránként cserélgethettem a betétet, sőt szerencsére maradt a kórházba vitt Tenából és éjjelre azt kellett tennem, ha nem akartam még a matracomat is kimosni. ( Örök hála Editnek, Ákosom anyujának a Tenáért... :lol: )
Nem tudom, ezzel kell-e dokihoz mennünk... Ha kell, szóljatok, mert akkor én is megyek. Ja és tart a mensim simán 9-10 napig is. A vége laza, de az első pár nap felér egy vérátömlesztéssel. Csak tudnám, hova ömlesztek olyankor! :lol:
Próbáld Lottit a mászásra rábeszélni! A fejlődés szempontjából fontos lenne.
Lukács is harap. De ő most szerintem azt hiszi, az jó. De hogy mééér' mindig engem?

Domo! Van hogy Lukács is nagyobbat harap, mint kellene. Igaz, ő akkor kiveszi megnyomorgatja, átpréseli bosszúból az ujjai közt, aztán felajánlja nekem is megevésre, ha nem vagyok résen,simán be is tolja a számba, majd ami a kezében maradt visszateszi és szépen meg is eszi. A banánnal vagyunk nagyon így. Akkorát kap be és harap le, hogy jaaaaj. Aztán kiveszi, a felsorolt dolgokat megteszi a csócsált darabbal, majd elmajszolja. Valami csibész...
Nyúltam már én is a torkába...

No drágáim! Ennyiért sütök én is nektek katica bogarat, teknősbékát, sőt, ha kell csigabigát is! ( Apa már régen, amikor még fiatalok voltunk, kapott teknős tortát tőlem. A páncélja kivikarikákból állt, amit egy tepsi zselatinba fektettem bele. Jó sok gyümölcsös krémet raktam alá., így tutti púpos teknőc lett! :lol: )
Már Lukács tortiján agyalok. Abban kezdek biztos lenni, hogy emeletesre alkotom, de még nem 100%. Kisautókat is akarok rá.. Aztán majd meglátjuk. A mamák kérdezték, milyet süssenek, rendeljenek, de azt mondtam, az első tortáját biztosan én fogom megcsinálni.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Mágnes! milyen kiütés?? Hogy van Bence????

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Trin, múlik a vérzésed? azért nem ártana orvoshoz is elmenned... Nekem lassan kezd hiányozni a mensi, azért ennyit nem szoptatok...
nem semmi, ha ezt a tortát megcsinálod, ha sikerül, jövőre én is megpróbálom :lol:

Zel, én is azt gondolom, hogy nehezen tudnak megfulladni a nagy falattól, mert ösztönösen kiszedik, kiköpik, vagy bármi, de mégis, dobogó szívvel figyelem, hogy ugye nem történik semmi. A múltkor a narancsot tömte úgy a szájába, hogy teli lett vele, és elkezdett fuldokolni. De azért hagyni is akarom, mert így tanulja meg. hát, majd alakul...
Lukácsnak jó kis tortája lesz, én időhiány miatt nem is gondolkodtam sütésben.

Bence hogy van?

Kép
domo
 
 


Köszi csajok, tiszta nyűgös, a három napos lázon estünk túl, és mivel második napja kiütéses, ezért már nagyon remélem, hogy vége lesz a mai nappal..Amíg lázas volt, semmi gond nem volt vele, a kiütések óta folyton csak nyafi van, meg csimpaszkodás és étvágytalanság.. Ejj.. nem vagyok én ehhez hozzá szokva.. :cry:

Ma jönnek Nagyimék, ők igazi fitt nagyszülők. :) Itt lesznek egy hétig, hogy Annát be tudjam szoktatni az oviba. Addig Bence velük lesz. Már alig várom, hogy ide érjenek, meg van terítve, ebéd kész, kb. 1 óra, és itt vannak :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Drága Szerelmem, Ákos! Boldog névnapot kívánok Neked!
Zugolvasó anyud majd elmondja és ad ezer puszit arra szép pofidra a nevemben!!!

Ági! A Te nagyszüleid???? A dédikék?! De jó neked... De jó a gyerekeknek...
Sajnálom a nyafit. Hajrá vasárnap! Talán addigra minden baj elmúlik!

Domo! Ha fuldoklik, akkor "csak" köhög, ugye? Rájönnek ám idővel ezek a kismanók, hogy mekkora falat kell a szájba.
Lukács két napja a reggelit nem kockázva kapja, hanem kenyérre teszem a felvágiját, vagy a kenőmájcit és harapja a kenyérkét. Olyan édesen csinálja. Ja, és mellette most szinte csak pohárból hajlandó inni. Tisztára, mint nagyok.

Nálunk most a nappali alvással akadnak a gondok. Szerintem attól fél, hogy lemarad valamiről, mert alig tudom napközben elaltatni. Minden kis neszre fülel, felpattan. Ma is reggel fél nyolctól délután 3/4 négyig kukorékolt. egész nap nem aludt. Mire, mint akit fejbe vágtak elaludt az autóban. Na persze az utolsó egy-fél órát igazi fáradt, hisztivel, nyafogással tekergéssel csináltuk végig.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!
Ilona! Már 1 hete nem jártál erre. Ugye nincs semmi gond?
Trinky! Nagyon ügyes vagy ha ezt bevállalod.
Én még a legegyszerűbb sütit is el tudom rontani.
Rakok 2 képet: Peti éppen indiánosdit játszik. Kép Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


gyöngyike, helyesek ezek a gyerekek. Peti hangot is ad hozzá, vagy csak ütögeti a száját? Minden ok, csak az utolsó napok zűrösek voltak a munkahelyen, cserébe viszont olyan "búcsúnapom" volt, mint a mesében.
Itthon viszont ritkábban ülök a gép elé, mindig annyi dolog van, hogy ez marad utoljára.

mágnes, akkor ma indult az ovi, nagyon izgalmas, kíváncsi vagyok, biztosan élvezni fogja a gyerektársaságot. A kis zsivány pedig már gondolom jobban van, hiszen a 3 nap eltelt.

trinky, hát nem vagy semmi ezzel a katica tortával, a marcipánt valahogyan el lehet készíteni házilag is, így nem olyan drága. Sok sikert hozzá!

zel, oh a nagyfiú, ágyról lemászik, és behalok már nem kell katonákat vágni. Mondtad már neki, hogy nem kell úgy rohanni :D .

boriska, mikor lesz eredménye az allergiavizsgálatnak?

reni, na milyen a bölcsi?

Nézzétek mit kapott a mi kislányunk: Kép Az első cumi

Pusza lányok, szép hetet!
bbilona
 
 


Sziasztok!
Ilona igen még hangot is ad hozzá.
És mit kaptál búűcsúzóul a munkahelyedtől?
Lányok hol van mindenki??!!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi, nagyon édesek, Anna csodaszép :lol:
mit kap Peti a szülinapjára? lesz nagy vendégség?

Zel, hát általában csak köhög, ennek többször volt már hányás is az eredménye. De volt, hogy megrémült, nem kapott levegőt, ez pont a sok narancstól volt. Persze csak 1-2 másodpercig tartott, hirtelen tudtam mit kell tennem...Csak az a rossz, hogy ami egyik nap már simán megy, az lehet, hogy másnap problémát okoz...

Ilona, akkor most már készülhetsz otthon, nyugiban. Hogy álltok a babaszobával? veletek vagy külön fog aludni?mikor kapunk pocakos képet?

Mágnes, hogy megy az ovi?
Reni, Nia megszerette a bölcsit?

Kép
domo
 
 


Helló!

Jelentem még mindig vérzek, de tegnap voltam dokinál. Gyakorlatilag nincs méhnyálkahártyám - a folyamatos vérzés miatt- viszont van egy 33 mm tüszőm. :shock:
A doki szerint le kellene állni a szoptatással, mert bezavar, de ez a nagy gigatüsző is bezavar.
Csajok, már alig élek. Totál legyengültem, még így is, hogy szedem a vitamint. Kaptam norcolutot. Szedett ilyet valaki? El kell mennem vérvételre, utána megbeszéljük a továbbiakat. Örülnék neki, ha egyszerűbben mennének a dolgok........

Gyöngyi édesek a gyerekek. Peti milyen szép szöszi baba.

Ilona, bicajos cumi??? :D :D Vagy motorban is van KTM? Nagyon vagány lesz Kinga ezekkel a cumikkal.

Ági, Bence meggyógyult?

Zelem, szerintem te is zarándokolj el a dokihoz. Úgyis aktuális lesz az éves rákszűrés igaz? Azért a 9-10 nap sem leányálom.

Lotti kapott járássegítőt, amire rá is tud ülni. Ezt felfedezvén elkezdtem magát hajtani, és mindenhová odagurulni, és kezdődik a rámolás. Élvezi, hogy eléri a dolgokat. Igazi kis amazon, nagyon küzd ha el akar érni valamit.
Elkezdtük a gluténoskaját. Ma tésztát kap a kisasszony. Majd összetöröm villával. Az úgy jó? Még mindig csak két fogacska van....

Ja, és szerintetek hogy kellene abbahagyni a szopit? Tegnap este nem szopizott mert totál lestrapált voltam. Szegénykém bekapta az ujjamat, meg húzgálta a pólómat, utána cumival gyorsan elaludt. Én meg csak sírtam, és próbáltam arra gondolni, hogy attól ő még szeretni fog, hogy nem szopizik. Ez engem jobban megvisel mint őt :(

KépKép
trinky
 
 


drága trinky, csak sejtem milyen nehéz lehet leállni a szoptatással, de hiszen így is csodálatos, hogy 11 hónapos koráig tudtál szoptatni, nagyon jó anyuka vagy, de ha kórházba kerülsz, mert "elfogy a véred", az lesz a legrosszabb a kis prücsöknek. Nagyon szurkolok nektek!
Sok sikert a szilárd kajákhoz!
A cumi bicajos, motoros (képzeld van rugdalózó is :D ), nem túl kislányos, de nem bánom mert igen egyedi.

gyöngyike, egy hatalmas orchideat kaptam, sok jó szót, egyedi aláírt képeslapot, egész nap jöttek-mentek a kollégák, és a főnököm többször is elmondta, hogy ha unatkozom mindig szívesen látnak.

domo, azt szeretnénk ha külön szobában aludna, ott is lesz egy felnőtt ágy, minden eshetőségre felkészülve. Ma fejeztem be a babaszoba glettelést, apa délután festhet is, aztán belevetem magam a ház nagytakarításába, pakolásba. Pocakos fotó, na majd szólok apának..., már tényleg kellene újabb.

Szép napot lányok!
bbilona
 
 


Hmmm, túlzásba nem visszük a netezést... :lol:

Azt kell mondjam, néha pipilni sem akkor megyek, amikor kell...

Most valami csoda folytán az én fél nyolc óta kukorékoló kisfiam elment aludni... Egyébként simán húzta volna akár kettőig is.

Trin! Ééérdekes a szervezeted. Szedtem norcolutot, azért hogy a mensim megjöjjön.. Ha neked nem múlik el, akkor vajon most mit fog csinálni?!
Na???? Milyen volt a tésztaevés? Lukács nagyon szereti. Általában valami orsót, vagy csavartat főzök, mert azt meg tudja fogni is. Bár egyre többször akarja a kis villáját használni. Rábököm neki a kaját és ő teszi a szájába. Kanállal egész profin mázol már.
Tápizik Lotti a szopi helyett? Nincs ötletem.. Egyelőre már én is kezdek néha a falnak menni. Lukács képes pólón át bekapni a cicit. Tépi a ruhámat, ha tejcsizni akar, bárhol vagyunk. Fogtam a fejemet, hogy mi lesz ebből. Leválasztani nem akarom, szopizzon, amíg csak akar.. Csak néha a leghülyébb helyzetekben üvölt a ciccért. Bevásárlás kellős közepén, az utcán...
Jaaaa, el kéne menni dokihoz.. Alig vááárom már. :lol:


Ilonám! KTM cumi??? Megőőőőrölük! :lol: Nekem a bicajom az. Használtan vettem 8 éve. Annak azóta sincs semmi baja! :lol:
Vagány kiscsaj lesz ilyen szerkókkal! Az biztos! Pocakfotót ne hagyjatok ki. Én már bánom, hogy nem készítettünk minden hónapban...
Én teljesen jónak látom a külön szobában altatást. De ezt majd a baba dönti el igazán. Nekünk szerencsénk volt, Lukács egyedül alszik.

Domo! Majd megszokja a darabos kaját Lili! Rákap, aztán nem lesz fuldoklás.
( Ilyenkor mindig azt gondolom, nagy szerencsém van Lukáccsal. Olyan simán eszik mindent, hogy csak nézek. )

Gyöngyi! Édes kis indiánod van! Meg gyönyörűséges nagylányod! Lukács is szokott indiánost játszani. Most van egy lila folt a homloka közepén, így már a harci festés is meg van oldva! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


No??? Merre jártok???

Kicsibém! Kicsit megkésve, de nagyon boldog névnapot kívánok Lujzimnak!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zel, gyűjtöm a gyerekmintákat a lányomnak. Most hallottam olyat, hogy 4.30-ra értek a kórházba és 6-kor kint volt a kislány.
Ez az első amit Kingám fejébe próbálok szugerálni, mert egy rendes gyerek nem kínozza az anyukáját. A második lépés Lukács a kajálással, ilyen problémamentes kis "zabgépet" szeretnék én is. A pólón át cicizést meg sem hallottam ezt a részét nem kérem. Vannak elvárásaim.

tücsökbogár, sapé, lányok merre jártok?
bbilona
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?