Új privát üzeneted érkezett!

Jucmuc, boldog szülinapot Davidenak!

Trin, gyorsan helyre jött Lotti, de jó :lol: Még mindig végigalussza az éjszakát? Nem semmi :lol: Lili is 2 napig volt náthás, rossza éjszakával (napközben csak trüsszögöt), és neki is olyan piros volt a popsija! de nem a foga jött, mert már 5 hete volt, de fogacska sehol...
Nem budai vagyok, lakótelepen nőttem fel, majd laktam 10 évet Budán is, de most a Jászai Mari tér környékén, régi polgári házban.
Az ajándék mind remek ötlet, csak hát nekünk is hely gondjaink vannak. Lilinek nincs külön szobája, velünk alszik, a nappal pedig a nappaliban zajlik, de itt már így is nehéz közlekedni.

Reni, most lehet hogy én eddig nem jól tájékozódtam, de a bölcsiért fizetni kell??? Azt hittem ingyenes, mint az óvoda.

Kép
domo
 
 


lányok, hát én is azt mondom, hogy nem lesz nekem semmi bajom, hiszen én is babácska is makk egészségesek vagyunk.
Ma voltam védőnőnél és az előző havi 5 kiló plusz után, most 1 pluszom van. Én nagyon örültem neki. Vérnyomásom továbbra is alacsony, sokat sétálok, tornázok.

trinky, oh szegény kislány, de milyen jó, hogy már jobban is van. Remélem sikerül pihenned kicsit!

boriska, a gyerekek olyan együtt érzőek tudnak lenni, eszem a kis szívét, nagyon aranyos lehet.

Ha már itthon vagyok lefotóztam a szuperjárgányt. Kép

tücsök, apukád hogy van? Hogy bírod a gyűrődést?
Szép hétvégét lányok!
bbilona
 
 


Bbilona!
Nagyon szép ez a babakocsi.A jane márka ez egyik legjobb.
Kinga biztosan jól érzi magát majd benne.
Nincs két egyforma ember,de az biztos ,hogy aki lélekben felkészült az ember a szülés is könnyebben megy.

Trinky!

Remélem már Lotti jobban van? Neked egyébként mikor kell
vissza menni dolgozni hivatalosan?

domo!

Itt a bölcsi 7000ft a kaja + a cucc amit beveszel meg amit venni kell.
Tudomásom szerint az ovi is fizetős a kaja része.
Rég láttunk Liliről fotót.
:lol:

kicsiboris!

Édes lehet Lujzi.
Nia is sok mindent mond tisztán,de van amit az apjának én fordítok. :lol:
kedvencem :Apucika:)deje.

Szar ez a munka dolog,de ugye a pénz meg kell. :roll:
m. reni
 
 

 
 

kellemes hétvégét lányok!

Trinky!
A g mailes helyet,hogy tudom megnézni?
m. reni
 
 


Ilona, jó a kocsi :lol: Nem is lesz semmi baj, az 1 kiló meg remek :lol:

Reni, azt hittem a kaján kívül kell fizetni, így már OK. Én még nem érdeklődtem meg, hogy itt mennyit kell fizetni, csak tavasszal lesz a beiratkozás.

Kép
domo
 
 


Bocs csajok, de csak ezt az oldalt tudtam visszaolvasni.

Boldog szülinapot Davidnak!

Reni!
Korábban én is úgy gondoltam, hogy 3 éves korukig mindenképpen itthon leszek, de sajna egyre inkább úgy néz ki, hogy nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust hogy gyesen legyek. Már a gyed is elég nagy érvágás lesz 3 gyerek mellett. Mert hiba kicsi köztük a korkülönbség, nem kapok dupla gyest - csak ikreknél jár -, pedig a háromból csak egyikük után venném igénybe.

Ilona!
Köszönöm kérdésed, sajnos apum nincs jól. Még csak 4 kemót kapott, de nagyon megviseli, elképzelni is nehéz, hogy végig bírni fogja.
Amúgy gyűrődök rendesen, de nem is számítottam másra. Fogalmam sincs, hogy mikor jön el újra az az időszak, hogy apa mellett átaludjak egy éjszakát. De megéri ám, minden nap újabb csoda. Pl. Andrisnak két foga van, sőt a járóka rácsába kapaszkodva álldogál pár napja - egész nap ezt akarja csinálni és nagyon megsértődik ha lefektetem. De bezzeg még felülni nem tud egyedül, így állásból hatalmasakat burul. Ja, mászni meg már legalább 2 hete tud. Fene tudja hova siet ennyire. Ilka már 4200 g és csupa hurka. Csabi állandóan puszilgatja meg simogatja és ha nem vagyok elég gyors, akkor a mózesbe is bemászik.
Szóval zajlik az élet, én meg közben őszülök, de 3 gyerek mellett talán már ez is megengedhető.

Na készülődök, mert a leányzó kéri a vacsoráját.

Jó pihenést mindenkinek.

tücsökbogár
 
 


Hali Hóóóóóóóó!!!

Betemetett minket teljesen. Lukács viszont imádja. Kinéz a bejárati ajtón és mutogat, hogy menjünk ki.

Ilonám! Ismét jelzem, hogy én 24 kilót rántottam fel, mégsem lett semmi toxémia. Ha a folyadékbevitelt hirtelen és nagyon csökkented, épp ellenkezőjére fog fordulni, mert a szervezeted elkezdi tartalékolni, ugyanúgy vizesedni fogsz. A fűszereket kell még mellette megvonnod. Na nekem ez is nehezen ment. Pihenj sokat és polcold fel a lábad. ( Bár az enyém erre sem reagált...dagadt és vizes maradt. Még szülés után két napig.)
Nagyon jó a babakocsi! Szép!
Én pont most adtam el Lukácsét, kell neki vennem újat.

Tücsök! Hú, hát nem semmi napjaid lehetnek.
Sajnálom édesapádat, remélem, bírja majd erővel. Ennyi gyönyörű unoka mellett ott a helye!

Trin! Örülök, hogy hogy Lotti jobban van. Te meg majdcsak utoléred magad pihenéssel. Azt mondják, csak első 2-3 év nehéz, utána már általában alszanak éjjel a gyerekek! :lol:

Kicsibém! Lujzim is "ka" becézést használ? Olyan édes. A húgom is így mondta. Anyaka, apaka, babaka, mamaka, stb.. Arany kis szívem. Vigasztal?
Tényleg, rég láttam!!!!

Én sem tudom, hogy' bírom még.... Lukács mellett melózgatok itthon. Ez már épp elég is lenne, de alig 4 hete a mama lement spárgába a jégen. Vagyis csak majdnem , mert az ízületek nem engedtek, szeméremcsontja két helyen el is tört. Mivel menni nem tud, mosok, főzök vasalok oda is. Néha azt sem tudom, melyik adag ruha kié a szárítón. Az összes edény és éthordó, műanyag tálak mind úton vannak, ha leülhetnék, akkor inkább megyünk a mamához, hogy ne legyen egyedül meg láthassa a kisgyereket minden nap. Kezdek fáradni "asssssszem"...

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


zelem:
Kép
igen, mindennek 'ka a vége, vagyis majdnem..az autó az pl. autoá...néha franciául csacsog a szentem..
de olvaslak, hogy Lukács is imádja a havat :lol: Lujzi is!!
viszont a mamának gyógyulást, és vigyázz magadra, ne hajtsd tú magad, nem semmi, hogy bírod a gyűrődést!!

ilonka, nagyon szupcsi a kocsi!! öröm lesz tologatni, párod is szeretni fogja tutira, az én párom, emlékszem, olyan büszkén tolta Lujzit :P

juci?????????

nem tudjátok mi lehet odryval?????? merre jársz kedves odrym?? fiúk??

Kép
Kép
piciboris
 
 


tücsökbogár, gondoltam én hogy betemet a sok tennivaló, nem is lehet ez másképp. Az ősz haj meg szexis, legalább nem mindig az unalmas alapszín!
Édesapád reméljük hamarosan megerősödik és örülhet a szép számú unokacsapatnak!

zel, tudom én 24 kiló, sokan híznak ennyit és mindenki makk egészséges, nálunk sem lesz ez másképp. Ivással nincs gond.
Szegény nagyi, hát nem irigyellek két háztartást ellátni egyszerre, nem kis feladat. Bár te bírod az ilyesfajta gyűrődést :wink: , ha jól emlékszem.

boriska, olyan szép pofija van ennek a te kislányodnak.

reni, tényleg a Jané olyan jó? Na majd bebizonyíthatja szeretném benne sokat tologatni az utódot.
Reméljük hamarosan találsz valami jó kis munkahelyet!

Pusza lányok, szép estét!
bbilona
 
 


olyan jó sokat írtam, erre elszállt. :(

Taknyosok vagyunk mindketten, úgyhogy nincs erőm újra írni, majd holnap. puszi

KépKép
trinky
 
 


Kicsibém!
Gyönyörűűűűűűű!!!! Pont ilyen képre vágytam..
Nem hajtok jobban, amint szoktam. Kicsit okosabban kell csak a melót beosztani.
Köszike, mamának átadom. Már egész jól van, kezd csoszogni, csak hát nem mai csibe..

Ilonám! ez a helyes hozzáállás. Szoktam mondani, ha már a csinálással gond volt, akkor a gyermek kihordásával, és születésével, majd nevelésével már nem lehet semmi gubanc.
Bírom, gyűrődök. Néha sok, de ha nem lenne ennyi dolog, már is furcsa lenne. Mint mikor a papi elviszi a manót sétálni, és gyorstakarítok, mosok, vasalok, aztán ha leülök, csak nézek, hogy most mit csináljak??
A Jané tényleg az!!!! :lol:

Trin! Gyógyuljatok!!!!!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


trinky, gyógyuljatok meg hamar. Reméljük lassan jön a tavasz!

zel, na gondoltam én, hogy ha van egy kis üresjárat azzal már gondban vagy :D , de azért aki éjjel babanetezik, nappal meg két családot lát el, annak jár nééhány pár perc pihi.
Tetszik, amit mondasz, igazad lehet mi eddig küzdöttünk, mostantól jön az élvezet!

Szép hetet csajszik!
bbilona
 
 


ilonka, köszi!! én is mennyit fogom nézegetni a te babafotóidat :wink: ...még azért ráérünk mi arra :lol:
régen írtál arról, hogy milyen érzés, hogy ott van a pocakodban a te édes kicsi babókád? olyan jó volna nekem most ilyeneket olvasgatni... :P

trin!!!jajj, jobbulást nektek, kúráljátok magatokat!!! lázatok is van?

zel de édilli vagy, imádom Lujzit amikor nevet meg mosolyog, igazi gurgulázóan tud, úgy, hogy aztán a párommal min is elnevetjük magunkat :lol:
mama gyors rendbe jön, hogy Lukáccsal felvidítjátok :wink:

jucim???

többiek???

Kép
Kép
piciboris
 
 


Jucmuc még mindig nem üzent, kezdek aggódni.
Davide-nak sok boldogságot kívánunk!

Ilonám:
A babakocsi szuper!! A Jane tényleg nagyon jó, én ilyet szerettem volna, de akkor éppen nem volt nekem tetsző.

Katata:
Láttam, hogy voltál fent. Egy életjelet adj magadról, mert hiányzol!

Ma nagy áttörés történt nálunk: Bence vizet ivott :)

én kezdek hulla lenni, Apa este 11 előtt nem ér haza, hétvégén is dolgozik, én meg már 3. hónapja folyamatosan 24-ezek a gyerekekkel.. Az időjárás is rátesz egy lapáttal, be vagyunk szorulva a 4 fal közé, semmi kikapcsolódás.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ilonám! Ez az aktív pihi.... Azt szoktam mondani, társadalmi életet élek. :lol:
Ugyehogyugye??? Nehéz kezdet után már csak a jóó jöhet!

Kicsibém! Nem csodálom, hogy imádod. Tuuuudom, milyen érzés! Valami fantasztikus érzés, csoda, hogy gyerekünk van. Mármint az egész, hogy egy kis élet belőlünk.
Mindig olyan fájón néztem a mamikat, akikhez bújt a picijük, és ölelte a nyakát, mert "anyához".. És most itt van egy kis kópé, aki ha valami olyan történik, nyújtja az ujját, mutat felém, hajol hozzám, vagy odaáll elém, hogy vegyem fel és öleli a nyakamat, odadugja az arcát, beleszuszog a fülembe. És neki én vagyok az"anyához", a biztonság.

Mágnes! Vizeeeeet???? Nem ám valami baj lesz?! :lol:
Lukács a papi borospoharát kapta el. Papi fogta, néztük, mi lesz a reakció. Kisfiam próbált beleinni, de papi természetesen nem hagyta. Egy csepp viszont csak elérte a száját. Hát az én édes kis bogaram azt olyan élvezettel csettintgetve, cuppogva nyalta le, hogy majd' bepisiltünk a nevetéstől. :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


mágnes, vizet? Ez olyan vicces volt, gondolom eddig valami fránya manók elvarázsolták amitől ihatatlan lett. Akkor te is kellőképp le vagy terhelve, de csak hogy ne unatkozz és jól meggondold az újabb tesót. :? Nehéz lehet, nem irigyellek.

kicsiboris, az az igazság sokszor olyan mintha semmi sem történt volna velem, aztán kapok egy rúgást belülről, és rájövök, hogy ni hát valami mégiscsak történhetett, mert valaki lakik odabent. Számomra még mindig felfoghatatlan, és akkor jönnek olyan kérdéssel, hogy ki lesz a gyerekorvos, hja kérem ha én azt tudnám. Ez hasonlít arra, mint amikor elmondták a BMC-ben, hogy sikerült, majd a következő pillanatban nekem szegezték a kérdést "Hol akarok szülni?", mintha sürgetne az idő.. :?

Szép napot!
bbilona
 
 


:lol:

Ma reggel 8:39-kor megszületett Sofia ,a mi kis hercegnőnk.
3430 gramm és 51 cm. Mindketten jól vagyunk.


Hatalmas gratula Jucmucéknak!!! :lol:



Vízivás:
ja persze csajok, nektek nem írtam, de Bence egészen idáig semmi féle folyadékot nem volt hajlandó elfogadni a tápszer kivételével. Volt 2 hét, amikor a teát megitta, de én nem akarom teáztatni. Aztán már a tea sem kellett, hiáa kínáltam. Na de tegnap végre megivott 50 ml vizet húzóra :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Jucmuc!Gratulálok! Szép méretei vannak a pici lánynak.
Utólag pedig Isten éltesse Davidet!
Boriska! Nagyon szép lánykád van. És tisztára rád hasonlit!
Ági!Sajnálom hogy ilyen sokat vagy egyedül a gyerkőcökkel.
Mi sem szoktunk lemenni. Egyrészt azért, mert ebben a hóban a kocsit nem tudom tolni. Anna nem ül fel a szánkóra. Azért, hogy az udvarban egyhelyben álljuk és fázzunk meg nem éri meg.
Trinky! Jobbulást nektek!
Ilona! Szupi babakocsitok van!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Jucmuc, nagyon gratulálok Sofiahoz! Remélem hamarosan tudsz jönni, és teszel fotókat is

Boris, csodaszép tündérkéd van :lol:

Mágnes, nem lehet egyszerű ennyit egyedül. Lili kortyolgat némi vizet, de leginkább az anyatejet.

Gyöngyi, Peti alvásával van valami változás? Lili már csak 2-3 órát alszik, aztán cici. Nemhogy javulna, inkább romlik... De jönnek a fogacskák, már kint az 5. fog is.
Mi mindennap lemegyünk, én megfagyok, de Lili élvezi. Persze egy gyerekkel egyszerűbb.

Trin, hogy vagytok?

Kép
domo
 
 


Sziasztok!
Domo!Hát nem sok. :( Például tegnapelőtt éjszaka 1 óránként kelt fel és csak cicin aludt vissza.
De van amikor csak inni adok neki és fordul oldalra és alszik tovább. Igazán az sem jó, hogy rászokik, hogy inni kap ha ébred mert arról is nehéz lesz majd leszoktatni. De mivel egy picit köhincsél az utóbbi időben az ivás jó neki.
Nekünk még mindig csak 2 fogunk van. És már amennyire engedi megnézni az inyét nem látok igazán semmi úűj fogacskát.
Én inni Petinek felváltva adok hol vizet, hogy teát vagy gyümölcslevet. Ne szokjon hozzá az édeshez nagyon.
Mikor tartjátok Lili szülinapját? Ajándék meg van már?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


juci, itt sírdogálok, Lujzi az ölemben és nem érti :shock: :lol: :lol: sok-sok-sok puszika nektek éljen-éljen-éljen, pusszantás Sofiának is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Gyöngyi, akkor nálatok sincs változás... Annát meddig szoptattad? és csak a szoptatás végén tért vissza a mensid? nekem nem hiányzik, csak így még a véletlen babásodás is kizárva...
Szülinapot vasárnap tartjuk a napján, már megrendeltem a tortát, szép rózsaszín lesz virágokkal, és tőlünk egy kis autót kap, amibe most lehet hintáztatni, utána tolni, majd ő is hajthatja. Annyi minden van, én meg nem tudok választani, de remélem ez jó lesz.

Kép
domo
 
 


Annát 9 és fél hónapig szoptattam, de az utolsó 1-2 hónap olyan nyögvenyelős volt már. Ő tápit is kapott.
Igen ha jól emlékszem abba hagytam teljesen a szoptatást és utána jött csak meg.
Nem gondoltam hogy Petit ilyen sokáig fogom szoptatni. Ráadásul a gyógyszer nekem bezavart, mert 4 hétig véreztem. Ezt irtam is nektek. Abba hagytam a szedését és 2 nap után elmult. Most 1 hónapja semmit nem szedek.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi:
Azaliát kaptál? Mert én is azzal folyamatosan véreztem. Azóta én sem szedek semmit, de én nem is szoptatok..
Nekem a mensivel sem volt szerencsém, Megszületett Bence januárban, és márciusban már meg is jött.. :twisted: Pedig akkor még szoptattam rendesen

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Juci :D :D Isten hozta Sofiat. Örülök, hogy jól vagytok. Legyen nagyon boldog, hosszú élete a csöppnek. Sok-sok tejcsit kívánunk Lottival.

Borisom, tündéri a lánykád. Gyönyörű szemei vannak, és a sörénye is nagyon vagány.

Ilonám, tényleg szuper a kocsi, biztosan jól fogja magát érezni Kinga benne. Pontosan mikorra vagy kiírva?

Domo, légyszi rakj képet Liliről! De furi, hogy már mindjárt egy éves. Durván telik az idő.
Állítólag, hogyha kevesebbet szopizik a ded, akkor megjön a menstruáció. Nálunk bevált. Lili hányszor szopizik? Lotti kétszer, reggel meg este, de úgy látom néha nyűg neki. Lehet, hogy jobban kellene erőltetnem a darabos kaját, és akkor lassan reggelizhetne mást. Ti hogy álltok a kajával?

Gyöngyi, nem irigyellek. Nagyon gáz lehet, hogy nem tudod kipihenni magad. Nem értem miért kel fel a fiatalúr ennyiszer. Anna is ilyen volt?

Zel, gyógyuljon meg a mama hamar. A múltkor is ez a mami törte el valamilyét? Vagy az a másik mami volt? Jó strapás lehet így az élet, nem unatkoztok. Lukács, hogy áll az alvással? Hányszor alszik napközben?

Tücsi, drukkolok az apukádnak. Tartson ki, és gyógyuljon meg a három gyönyörűségnek.

Ági, akkor eddig tápszert ivott Bence folyadék gyanánt? Evések után kapott, vagy hogy? Ha befejezi Lotti a szopit adnom kell neki tápszert? Vagy már nem? Vagy esetleg jó ha kap a vitaminok miatt?

Mi úgy néz ki meggyógyultunk. Még egy kicsi taknyolódás van, de már jó a helyzet. Lottit nem gyűrte le úgy mint engem. Hiába volt tele az orra taki bátyámmal, jó kedve volt. Mostanság "kergetőzünk" a lakásban. Ő vagy kúszik, vagy szélsebesen ülésben közlekedik. Már csak egy kézzel hajtja magát. Tündéri. Tegnap lepakolt a szárítóról. A nyakában palástként volt a bugyim, az apja gatyája a fején, és a kezében egy zoknival hadonászott. Olyan jót nevettem rajta. Jó humora van a csajnak, már igazi kis társaság.

KépKép
trinky
 
 


Jucmuc! Hatalmas gratula Sopiához!
Remélem, hamarosan tudsz jelentkezni és bemutatod nekünk a kis hölgyeményt!

Trin! Neeem,ez ugyanaz a mama, ugyanazzal a töréssel. Egyébként nem unatkozunk.. :lol: Ahogy szokom mondani drágáim, úgy szép az élet, ha zajlik, ha meg nem, akkor zajoltatjuk!

Lukács füle ismét begyulladt. Juhéj. 38,6-38,8-as lázak.. Egész napos nyekergéssel. A mensim megjött majdnem időre, ez az egészben a pozitívum. A fejem szétszakad az időjárástól, vagy a fáradtságtól talán. Kicsit kéész vagyok. Mi sem megyünk most levegőzni, bár Lukács nagyon mutogat az udvar felé, de amíg rendbe nem jön, nem vinném ki.
Mama holnap megy kontrollra. Remélem, legalább ő most jobb hírt kap.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


jucmuc,Isten hozta a kis jövevényt!

trinky, Örülök, hogy gyógyulgattok!
Május 11-re vagyok kiírva. De őszintén érdekelne már ez az új 2 éves gyes, gyed rendszer, szinte semmits em találok róla. Tudtok esetleg valamit.

gyöngyike, oh hát nem kímélnek a gyerkőcök!

domo, már én is várom a születsénapos fotókat, a kis tündérkéről!
bbilona
 
 


köszi a dícséreteket :lol: szeretek képet tenni, mert mindig +++++++erőket kapok tőletek :lol:

ilonkám, teszek neked 3 linket, az első egy kalkulátor ami kiszámítja, hogy te pl. mennyi pénzt kaphatsz, a másik2 tájékoztató, remélem jók lesznek valamire:
http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx
http://baba-tudastar.blogspot.com/2009/ ... 0-tol.html
http://www.mamanet.hu/vilag/hirek/734-g ... zasok.html

zel, nagy pusszancs Lukácsunk fülecskéjére, jaj ez most nem hiányzott.....

Kép
Kép
piciboris
 
 


Zel, gyógyuljon meg Lukács hamar. Szegénykém, remélem gyorsan helyrejön és mehettek az udvarra. Ha közelebb lennénk átvenném tőled egy kicsit a pesztrálást, hogy tudj pihenni. (Azután meg te is Lottit :D :D ) Jó ellenne a két kis haramia egymással.
Remélem mami is regenerálódik. Bele sem akarok gondolni hogy fájhatott neki. Művészet ott eltörnie magát. :(

Ilonám, csak annyit tudok, hogy két évig bitosan kapsz gyedet, mert ugye van két éves munkaviszonyod gyed előtt. Utána nyista a lóvé, irány a bölcsi, ha van. Hallottam egy olyan variációról, hogy a harmadik évben az apa maradna otthon a babával. Ez még csak terv, csak a volt főnökömmel beszéltünk róla. Nem is tudom, hogy mennyire maradna otthon egy apa. Mondjuk lehet, hogy szívesen babázna, de azért sok helyen ő a családfenntartó.
Érdemes mindenképpen jól utánaszámolni, hogy mennyi tgyást és gyedet fogsz kapni, mert sokszor tévesen számolja ki a tb. A babafalván vagy egy tbszakértő nő, ő profi. Ha gondolod megkérdezem az elérhetőségét.
Ja, és ha kellenek a hivatalos intéznivalók szülés után, szólj, mert nekem össze van szedve minden, és átküldöm.

Borisom, hát csodáld is minden nap ezt a kis gyönyörűséget. Úgy telik az idő, olyan kevés ideig ilyen picik.

KépKép
trinky
 
 


Trin, örülök, hogy jobban vagytok. Nálunk semmi jele annak, hogy Lili valaha is megunná a cicit. Reggel, este, hajnalban és napközban még egyszer kap, hát ezért nem menstruálok én... Egyre inkább eszik darabosat is, a sajtot egyedül nyomja be a szájába, most már a bulátát is elrágcsálja, és mindenből kap, amit mi eszünk. Szereti is, nem volt, ami nem kellett volna neki. Már 3 napja, hogy a pépkajákat nem akarja megenni, közelít a kanál, és már jön a hiszti. Hát itt tartunk. Lotti miket eszik?

Képet rakok majd a szülinap után :lol:

Zel, jobbulást Lukácsnak! Mi volt a kontrollon? jobban van mamád?

Kép
domo
 
 


trinky, boriska, köszi az infókat a linkek igen hasznosak voltak, így már mindent értek.

trinky, az az összeszedett információs csomag jól jönne, megköszönöm ha elküldöd nekem. Hiszen már csak 2 hétig dolgozom és a kolléganőnek, aki a dolgaimat fogja itt a cégnél intézni halvány fogalma sincs az intéznivalókról, akkor legalább nekem legyen.
Köszi előre is!

És végre esik a hó!
bbilona
 
 


Sziasztok!
Trinky! Anna 2 hónapos korától szinte átaludta az éjszakákat.
Ég és föld a két gyerek. Anna amilyen nyugodt volt kicsinek Peti pedig nagyon hisztis és akaratos. Képzeljétek tegnapelőtt kapott banánt enni és amikor elfogyott elkezdett hisztizni. majd meglátta Annánál is és olyan hisztit lecsapott hogy szörnyúű. Ment Anna után és potyogtak még a könnyei is hozzá. Amugy "kis" éhenkórász.
Már napok óta neked akartam Trinky irni, hogy több topikba ir egy csajszi "gremese" ha jól emlékszem. Feltett képet, hogy bevásárlókocsiban olyan takarót is varr amit te kerestél a multkor. ha még aktuális nézd meg.
Lányok nem tudom, hogy Peti miért és meddig fogja ezt éjszakánként csinálni, de már kivagyok. Tegnapelőtt 8 órakor letettem aludni. Fél 10 fele akartam menni fürdeni és hát nem akkor felkelt. És utána egyszerúűen nem tudtam elmenni megfürdeni, mert folyton nyúűglődött. És csak ha beraktam magam mellé a nagyágyban ott aludt el. Az apjánál valamiért az utóbbi időben nem nyugszik meg.
Már kínomban bőgtem, hogy miért csinálja ezt.
Zel! Jobbulást Lukácsnak!!
Domo! Várjuk majd a képeket!
Ilona akkor 2 hét mulva már pihizel?
Lányok! Van eladó Peg Perego kocsiülésünk 28 ezerért. Nem tudtok valakit akinek kéne?
És még mindig megvan a rózsaszin baldachin szett amit egyszer már ha jól rémlik feltettem.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


gyöngyike, és ha pár napig hagyod a saját levében úszni? sírni mondjuk amíg el nem alszik? Remélem nem köveztek meg ezért, és biztosan nem is olyan egyszerű ezt kivitelezni, mikor megszakad érte a szíved, de ez nem lehet célravezető. Hiszen tiszta hulla leszel és az sem jó a kiskrapeknak.
Mi kapunk ilyen autós, bébihordót, nekünk köszönjük szépen nem kell, és baldahin meg nem lesz, a férjem kiszaladna a világból. :?
bbilona
 
 


Kibukva még, de törve nem!! :lol:

Köszönöm, mama jól van. Csontok forrnak, már tud kicsit lépegetni is. Még kb 3 hét a gyógyulás, hiába, nem mai csibe, de a lényeg a gyógyuláson van.

Volt két éjszakánk... Azt hittem, az egyikbe beleőszülök. 39,7-es láz. Tegnap napközben is vertük a 39,6-39,8-akat. Majd megőrültünk az aggodalomtól. Lukács meg közben vigyorgott és folyamatosan dumált. Talán már félre is beszélt. Ma már csak egyszer ment 38 fölé a láza. De az előzőek után már bakfitty volt. A külön érdekesség, hogy egyszerűen nem lehetet letenni aludni. Tegnap 1/2 11-ig bírta, ma én nem bírtam 1/2 10-nél tovább, és nagy nehezen elaltattam. Hogy ez miért van? Remélem, csak a betegség zavarta meg.

Domo! Trin! Lukács szopik 6-kor, 11-kor, 4 körül, este 6-kor, majd 8-kor, aztán éjjel van, hogy 11-kor és hajnali kettőkor is. Én menstruálok. Mint a disznóölés. Bocs. :lol:

Trin! Lááátod, foglalkozol eleget a kiscsajjal. Képzeld, nekem hányszor van lelkifurdalásom, mert dolgozok is itthon. Sajnálok minden pillanatot, amit nem Lukáccsal töltök, de néha mindkettőnknek jót tesz ha nem vagyunk összenőve. Meg ez a kis pöcsös néha még igényli is, hogy egyedül legyen. Elmegy mellőlem, csak legyek látótávon belül és elszöszöl valamivel. Énekelget, berreg magában, kalapál, szerel, ő is tereget, vagy épp a nedves ruhával áttöröl mindent. Ha mákom van, nem fehér melltartóval, vagy apja szolgálati ingével sikálja a kályha előtt a parkettát. Ami bár tiszta, de némi por mindig akad. A vizes ruhákon látom... :lol:

Domo! Én is nagyon várom a szülinapi képeket! :lol:
Lukács nem szereti a bulátát. ő is szokott hisztizni a kanáltól, ha jön a foga. Akkor olyan kaját szoktam neki adni , amit meg tud fogni, harapni, vagy egyedül tudja enni.

Gyöngyi! Altasd a kisgyereket veletek. Ha mélyen alszik, akkor át tudod tenni az ágyába? Egyébként tudom, hogy van más nézőpont is, de van egy könyv, az "Éjszakai gondoskodás", az pont az együtt alvásról szól. Tök sok előnye van. Ha csak annyi, hogy te is tudnál pihenni, már nyertél. Legalább pár órára vedd közétek Petit.

Ilonám, nem ilyen egyszerű, hogy hagyjuk a saját levében... Egy másik könyv pedig az agy fejlődését írja le. Nagyon sok kárt tehetünk a fejlődésben, az agyuk fejlődésében, ha 15 percnél tovább sírnak, "ok" nélkül. Ez a remek "suttogó" módszer szerintem nem a legjobb a babáknak. Hisztizzen egy pár éves a saját levében, de ezek a babák még picik, Nem értik, miért vannak egyedül hagyva. Ha abbahagyják is a sírást, az már a lemondás miatt van. Lemondanak arról, hogy valaki segít neki, "megmenti" a szorult helyzetéből. Ezzel pedig a bizalmat is elveszíthetik irántunk. Elolvastam a módszert. Nagyon nem tetszett. nem lennék képes egy pár hónapos babit 3/4 órára a szobájában hagyni, hadd sírjon, majd elfárad. Nézd meg te is. Az említett jó könyv szerintem az "Okosan nevelni". Tényleg ne hagyd ki. Ha kell, kölcsön adom. A másikat is.

Van még kettő fogunk! Ebben a nagy betegeskedésben kibújt a felső két ketteske! Ja, és van babafogkefe és fogkrém is, mert a miénket akarta enni. Reggel-este fogat mos a 8 fogú is! :lol:
Na, jó, rágja a fogkefét, de már ez is valami! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


domo, holnap szülinap :lol: :lol: várom majd a jó kis képeket és így
most mindjárt had kívánjak előre nagyon-nagyon boldogságos szülinapot kis Lilidnek :lol: jön a család, nagy lesz az ünneplés?

gyöngyike, hát nem egyszerű ez, és nálunk is szerencse csupán, hogy Lujzit le lehet 8 -kor rakni aludni, és barátnőm kisfia(2 éves) is ugyan így kiszámíthatatlan mint Petid, lehet, hogy ez csak rövid ideig lesz így és 'elmúlik? szorítok..

zel, nnna, hát Lujzi is ugyanígy rágicsálja a fogkefét aztán néha körbeforgatja a szájában..olyan édik :lol: remélem már minden ok Lukáccsal, én leizadtam volna ilyen magas láztól, meghiszem azt, hogy ideges voltál te is meg a párod is...

ilonkám, dehogy kövezünk meg!!! téged??? a jóságos ilonkánkat :lol: :lol: :lol: és nekem utólag nagyon sokszor lelkiismeretfurdancsom van, hogy néha hagytam kicsit tovább sírni Lujzit, ha lenne tesóka tutira nem így tennék, de érdekes, hogy ehhez el kellett telni egy kis időnek.

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriskám:
Mi az, hogy ha leen?? Amikor lesz!
Szóval amikorlesz tesóka, nem akarlak elkeseríteni, de akkor leszel kénytelen sírni hagyni valameyiket... :oops: Mert vannak dolgok, amiket nem lehet félbehagyni 8pl. kakis pelusból kihámozsá, etetés..) na és ha ilyenkor kell valami, kénytelen várni a másik.. Ilyenkor jön a sírás... :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


zel, na igen erre ilyenformán nem gondoltam. Eddig azt hittem, hogy milyen jól tudnám más gyerekével mit is kellene adott szituban csinálni, ahogy közeleg az idő, hogy ezt a sajátomon bebizonyítsam, úgy egyre erősebb bennem a bizonytalanság. Nem lehet könnyű egyre jobban belátom.

örülök, hogy mamácska gyógyul, ha akarat van, akkor gyógyulás is van!

De most melyik is az a 2 könyv, az Okosan nevelni címűt ki tudtam hámozni, de mi a másik? Köszönöm a felajánlást, de biztosan sokat fogok könyvtárba járni, és néhány azért jó ha van a saját könyvespolcomon is.

boriska, na majd elmeséled a tesóval hogyan is boldogulsz. :wink:
bbilona
 
 


De jó, hogy ti is így várjátok a szülinapot :lol: Boris köszi az előreköszöntést is :lol:
már nagyon készülünk: van lufi, feliratok, szülinapos szalvéta. Csak a szűk család jön, szülők, testvérek, így leszünk 13-an. Majd utána jönnek a képek, és a beszámoló.

Ilona, én nem hagytam Lilit soha sírni, mindig felvettem, nem bántam meg. Csak akkor sír, ha van valami baj, de a kezemben mindig megnyugszik. Pont úgy gondolom, ahogy Zel írta, és a konyvek is jók :lol:

Zel, tényleg a foga jött, két napig hisztizett a kanáltól, mára meglett a 6. fogacska. Mi is fogat mosunk minden este :lol:
Lukács hogy van? A fülétől volt ez a magas láz?

Kép
domo
 
 


Ilonám! Ne félj, a bizonytalanság szerintem addig megmarad, amíg a gyerek a saját lábára áll. Addig biztosan azon fogunk agyalni, jól csinálom-e, jól irányítom-e, jó alapot kap-e??
Az "Éjszakai gondoskodás". Most nem akarok Lukács szobájában keresni, mert ott vannak, holnap, vagy amikor gondolod, egy szavadba kerül, és pontosan, íróstul megírom neked a könyvek minden adatát.
Hát, ja. Nekem is voltak, vannak határozott elképzeléseim, de egy gyerek áthúzza a számítások egy részét. Hiába írják ám le a könyvek, hogy mit kéne csinálni. A gyerek még nem tud olvasni! :lol:
( Kb, mint mikor a védőnő, azt mondta, "na, de anya, fácánt egy éves kor felett.. erre én, ne haragudj, de nem tudom,mennyi idős volt a fácán! :lol: )
Persze,mint Mágnes is írja, vannak helyzetek, amikor óhatatlanul sírni hagyjuk a kicsit. Jön a postás, néha nekem is kell pipilni és alattam nincs pelus, amíg valami olyat csinálok, hogy nem kéne körülöttem zsezsegnie. Berakom én is a járókába és még mondom is, hogy most hisztizzél, kisfiam, mert van miért. De általában elég egy-két dal, mondóka és már játszik is.
Viszont 100%-ig biztos vagyok benne, hogy te sem fogod a kiságyban hagyni sírva a babádat, mert nem tud elaludni.

Csak az altatásról.. Egyik ismerősöm két csajos. Nagyobbik 3 éves, még mindig "alvászavaros". Soha nem aludt egyedül, a szülők külön kellett aludjanak, mert a picivel kellett egyiküknek lenni. A második baba velük aludt egy szobában, majd beköltözött melléjük az ágyba. Mindenki átalussza már az éjszakát, nagyjából. Anyujuk azt mondta, ha tudta volna, hogy ez így működhet, már az első kislányt maguk mellé veszi, így nem virrasztott volna végig 2 és fél évet...


Ma is küzdöttünk a lefekvéssel. Egyszer aludt kora délután. Azt hittem, így a szokásos időben majd olyan fáradt lesz, hogy csak szopi és már alszik is. Drága Lukácsom simán beintett. Szopi, majd szinte kiugrott a kezemből, hogy neki fontos játszanivalója van. Szinte szorítottam, mert ha leteszem, hogy menjen, még mindig pörögne. Na és ez most mi és miért van? Túlpörög? Mit csináljak? Tegnap is 10-kor sikerült betenni a kiságyba.
Kezd rendesen gyógyulni. Ma már nem volt még hőemelkedése sem. Evett is. Főzeléket, majd gyümölcsöt, kis kiflit és rántott cukkinit is. Mindenből csak pár falatot,de egész délután rágcsálva. Nem bántam. Máskor ilyet nem hagytam, de most örültem, hogy végre csipeget.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Domo! Igen, a fülétől. Ami tök érdekes, nem jelzi, hogy fájna valamije, csak hirtelen lázas lesz a drágám.
Vettem Lukácsnak gumikanalat. Szétrágta a végét, de ha jött a foga, azért tudtuk használni.

Mivel már elég késő éjjel van, és nem tudom, holnap hogy' tudok jönni, így mi is:

Nagyon sok boldog születésnapot kívánunk Lilinek!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


mágnes, de édi vagy... :lol: néha úgy érzem ..nem lesz tesó.., aztán meg annyira érzem, hogy igen :shock:

domo, jó sokan lesztek :lol: :lol: :lol: sok puszi a kis Lilinek és jöhet a képáradat :P

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boldog Születésnapot Kivánok Lilinek!!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Helló csajok,

Lili drága nagyon boldog szülinapot kívánunk Neked!!!!!!

http://t9.imagechef.com/ic/imgout/samp9 ... 5ed5fb.jpg


Ilonám, egyetértek az előttem szólókkal. Van egy nagyon jópofa idézet az egyik könyvemből. Valahogy így hangzik: "nagyon jó szülő voltam, amíg gyerekeim nem születtek" Nagyon sokszor eszembe jut most, hogy sorra dőlnek be az elveim. A suttogót én is elolvastam, van néhány alapelv amivel egyetértek, de soha nem hagynám és nem is hagytam Lottit sírni. Amikor két hónaposan szoktattam be az ágyikójába Lottit, a védőnő is azt mondta, hogy hagyjam egy kicsit sírni, majd menjek vissza, majd többet sírjon, stb... Nem hagytam. Ott álltam két órát az ágyánál, mondogattam neki, hogy nincsen semmi baj, itt vagyok vele. Simogattam, néha felvettem, majd visszatettem. A harmadik napon már simán elaludt napközben is az ágyában. Ő viszont nem akart soha velünk aludni, bármennyire is szerettem volna néha hozzá bújni. Inkább virrasztott míg vissza nem vittem az ágyába. Keseregtem is eleget ezért.
Szóval ebben is minden gyerkőc más. Viszont Gyöngyi őszintén mondom csodállak, hogy bírod.

Borisom drága, vagy az év végén, vagy jövőre szülni fogunk, hidd el. Sokszor eszembe jut, hogy majdnem egyszerre születtek volna meg a picikéink, de hiszem, hogy lesz még ez jobb is, és leszünk mi is két gyerekesek, vagy három gyerekesek.
Viszont tök igaza van Áginak és Zelnek, hogy kénytelen leszel sírni hagyni majd valamelyiket, mert nem tudsz egyszerre 100 helyen lenni. Lazábban kell venni ezeket a dolgokat, bár én sem vagyok laza sajnos.

Csajok akkor már csak Peti meg Lotti 2 fogú? :lol: Az a durva, hogy ezzel a két kis fogával is megharap, ha valamit nem engedek. Sőt az unokatesóját, a mamiját is megharapja. Jót nevetnek rajta, de remélem le fog szokni róla. Mondom, hogy nem szabad, de semmi foganatja.

Most viszont Apjuk síel, mi meg mamiéknál csövezünk :D :D Végre-végre jó sok ember van körülöttünk, kutyázunk, pipizünk, szuper.
Na megyek is mert megjöttek a haramia unokatesók :D

puszi

KépKép
trinky
 
 


Lilinek nagyon boldog első szülinapot kívánunk!!

Egyébként érdekesen van kitalálva egy Anya... Ha más gyerekét sírni hallom, elviselem, egyáltalán nem zavar, tudomásul veszem. Ha az enyém sír, arra ki vagyok élezve. Sérti a fülemet, a hátamon feláll a szőr, ha beleéli magát túlzottan, és így eljön az a pont, amikor azt mondom: jól van gyere, akkor elzárom a leves alatt... :lol:
Az éjszakai síráshoz hála az égnek nem tudok mit hozzátenni, mindkét gyerek magától alszik el , és végigalusszák az éjszakát :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


trin, majdnem sírtam most a mondataidon, jól esett.
mostanság kissé ideggyenge vagyok, azt hiszem. és bennem egy világ dőlt össze amikor te sem....és én sem...
néha nem is akarom. főként a két 'dolog miatt. aztán meg nagyon.
és akkor nagyon-nagyon jó érzések fognak el.
és nagyon jó hogy kicsit 'kiszabadultatok, jaj én is vágyom ilyesmire :lol:

mágnes, hát valahogy hasonló van velem is, asszem ez így jó.

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Rég voltam betegek vagyunk.
Holnap bőlcsi.

jucmuc!

Nagyon hatalmas gratula,nagyon sok tejcsit meg sok boldogságot!!!!

domo!

Nagyon sok boldog születésnapot Lilinek!!!!
:lol:

Kicsiboris!

lesz majd nemsokára pici babád,és annyi dolgod lesz,hogy csak na.
Egyszerűen gyönyörű Lujzi!!!!!!!!

zel!
Hogy van a dágám????


trinky!

Milyen volt mamánál?
Én is mennék síelni.Bár evvel a takony pócos orommal vicces lenne.
m. reni
 
 


Drága Lili, Isten éltessen sokáig erőben, egészségben!

Antónia, téged is éltessen jó sokáig! Most látom csak hogy örgeszel! A bölcsihez minden jót!

trinky, azt hiszem sokszor eszembe fogtok majd jutni, amikor bömböl a gyerekem. Örülök, hogy nem bántódtatok meg az ötletemen a sírással kapcsolatban, mindig megállapítom, h sokfélék vagyunk de jó kis csapatban.

mágnes, érdekes amit írsz, erre külön figyelni fogok. Nekem most a szívem szakad meg ha más gyerekét szenvedni látom, gondolom ha már van saját kialakul egy "egészséges önzés", hiszen senki nem fontos csak a saját.

Pusza lányok, szép hetet!
bbilona
 
 


Mindenkinek nagyon köszönjük a köszöntést :lol: Jól sikerült az ünneplés, Lili olyan viselte a sok embert, és a nem alvást is. Képek jönnek, még egy kis türelmet!

Reni, Niának sok boldog szülinapot kívánunk! Te is tegyél képeket, milyen ajándékokat kapott? és milyen volt az első bölcsis nap?

Kép
domo
 
 


bbilona!

Aranyos vagy köszönjük.Igen az ember a saját gyerekével
másképp érez,mint egy idegennel.Nekem is a szívem szakad meg
ha más gyereket sírni látok.

domo!

köszi aranyos vagy

:wink: Igen egy kicsit elszálltam az ajándékozással.
:oops: :oops: orvosi táska,kirakó,ruhák,barbi,hátizsák,rajztábla,zsírkréta,
Meg is kaptam a páromtól,hogy nem vagyok normális.
A bőlcsi jól ment.Lili miket kapott??
Minden elismerésem a gondozó nőké.
13 gyerek,2 gondozó.
Az egyik sír a másik rosszalkodik,a harmadik bekakált.
Olyan szépen bánnak a gyerekekkel,hogy csak na.
két féle be szokatás van :az anyás,és a fokozatos.
Én a fokozatosat választottam.
Ez azt jeleni,hogy egyre nyújtjuk az időt a bent maradással.
Remélem nem lesz baj,és minden rendben lesz.
m. reni
 
 


Reni!!! Hű, ne haragudj!!

Boldog szülinapot kívánunk mi is Niának!

Kééépek?

Nem semmi lehet egy bölcsi... Szeret ott lenni?


Domo! A Ti képeiteket is várjuk ám!

Ilonám! Szerintem ez így normális. Mindenki elmondhatja a véleményét, tapasztalatát. És hidd el, sokszor ha eszedbe jut mekkora segítség tud lenni.

Trin! Ne aggódj a fogak miatt. Hihi.. Lukács csak engem harap meg. Papit talán egyszer... De engem mindig. Kis galádka!

Jelentem, meggyógyult a fülcsike!!!!
Sőt, ma kapott egy új babkocsit, mert a régit eladtuk egy hete, meg egy anorákot is. Nagyon zsivány a cuccos. Holnap fényképezek!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?