Új privát üzeneted érkezett!

ilonkám...te és a fejnélküliség, nem is értelek :roll: :twisted: olyan helyes vagy! és most megint eszembe jutott az az út amíg ideértél, és olyan jó téged ilyen szépséges-gömbölyded pocival látnom :lol: esti könyv: a szüleidnek is igazat adok, nekem sem szabadott este 8 után filmet néznem, középiskolában is csak 9-ig, utána olvasgattam kicsit, de pl a bátyámnál ez nem működött, szinte sosem olvasott, csak auto-motor sportot :lol:
tesóka nagyon 'elfáraszt, de nem panaszkodom, hányingerem nincs csak iszonyatosan szédelgek...de szerintem az utrogestan is rátesz..más nincs, hálistennek, meg hát tartok kicsit a 12 héttől, mert az már egy határ...csak lépjük át :?

tücsike, na látod...yg hat rám a kis tesóka..szétszórt vagyok :!:
pedig annyi kérdésem van a születéstörténettel kapcs.-ban..pl. hogy nem fájt nagyon? (jó hülye kérdés mi...??) de úgy írtad, mintha hiss-huss született volna meg Ilka és én ezt annyira szeretném ehinni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és a vérnyomással mi volt végül?
azért jó, hogy a doki nem maradt le :lol:
gyógyulást a babóknak, szegény kicsi Ilka...jajj ez az orrszívás, ismerem...szörnyű lehet..

mágnes, zel, egyetértek, voltam ovónő és valóban a gyerekeknél az oviban versenyszellem van, ki tud minden meséről, kinek van meg a legújabb játék stb...persze mi azért vagyunk, hogy ésszerű határokat tartassunk be :P

odry? milyen volt a srácokkal a szilveszter?

reni, imádnivaló a csaj!!!!

gyöngyike? kipihentétek a szilvesztert?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Ilonám:
aztaa mekkorát gyarapodott már Zsebi-lak :)
Nagyon csinos vagy!!

Sógornőméknél i kiderült a baba neme, megint fiút vár. Ami érdekes lesz, mert a nagyfia (5 éves) kizárólag lány tesót akar. Bencére is iszonyat féltékeny, múlt héten minden előzetes nélkül fellőkte, hogy koppant a gyerek feje a parkettába.. Jó kis meccsük lesz..

Boriskám: meglátod huss eltelik az idő, a 12 hét után egyenesen repül így, hogy már ott van Lujzi is :)
Vonalzót csak akkor teszel? Én a Lujziét sem látom..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csajok, csak gyorsan beviharzok.

Légyszi adjatok emil címet, küldök nektek meglepit.

puszi

(Ilonkám csini vagy)

KépKép
trinky
 
 

 
 

boriska, szurkolok neked nagyon, h minden rendben legyen. Még határozottan emlékszem a körömrágós első 12 hétre. Mindjárt letelik nem?
Szédelegsz? Hűha, vigyázz magadra!

mágnes, köszönöm, úgy érzema 12 kilo az brutál sok, de olyannehezen fogom vissza a kaját.

Olyan furcsán viselkednek a gyerekek néha, a kis agresszor, pedig biztosan szeretné, ha tudná milyen jókat lehet együtt játszani ha picit megnő. Hátha a tiéteken kitapasztalja majd, hiszen Bence már lassan mindenféle játékra kapható lesz.
bbilona
 
 


Sziasztok lányok!
Ilona nagyon csini vagy! Szépen gömbölyödsz! A kilókkal meg ne törödj majd lemegy szopi közben.
Boriska! Te most hol tartasz?Hanyadik hét?
Vigyázz a szédelgéssel. Képeket kaphatunk Lujzi szülinapjáról?
Tücsi! nagyon gyors szülésed volt. Várjuk majd a képeket a gyerekekről. És remélem már meggyógyultatok?!
Trinky! csgyongy@freemail.hu
Várom a meglepit.
Mi megvagyuk. Anna még mindig köhög esténként vagy éjjel. Ezáltal felébred és jön közénk.
Ma este elvisszük fül-orr-gégészetre. Remélem azért semmi nagy gond nem derül ki.
Petivel még küzdünk éjszaka. Már általában nem adok neki cicit csak elrázom a sejhaját. Több kevesebb sikerrel.
Van amikor elalszik a kezemben, de leteszem és 10 perc mulva felébred. Ha ezt 2-3-szor megcsinálja adok inkább neki cicit.
Ma éjjel elég nyűgi volt mindig felébredt.
Most per pill.alszik,mert 6-kor felkelt.
Mindjárt próbálok képet kicsinyiteni és rakok fel.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Boris!
Dehogynem fájt! Nem is kicsit. Ugyebár annak is ára van, ha gyorsan jön a baba, mert a tágulás sokkal intenzívebb, és bár nem tudom hogy milyen lassan tágulni, de az lenne a logikus, hogy fájdalmasabb is. Viszont valószínűleg kevésbé kimerító 4 órányi intenzív fájdalom, mint mondjuk 12-18 óra fokozatos vajúdás.
Ja, és a varrogatás, ami majd egy órát tartott utána az majdnem rosszabb volt, mint a szülés.
Azt elfelejtettem írni, hogy mi volt az első gondolatom amikor a doki azt mondta, hogy maradnom kell, mert szülünk. Hát az, hogy úr isten, szőrös a lábam, mert a 38. hét végére terveztem az utolsó irátst, de nem maradt rá időm. Szóval ne hagyjátok az utolsó pillanatra.

tücsökbogár
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Elfelejtettem irni, hogy 27-én lesz az ovodában szülői értekezlet. Aztán februárban ovoda. Anna már nagyon várja.
Lányok szerintetek használt Avent (mikrós sterilizálós) mellszívót érdemes eladni? Megvenné valaki?
Mert mondjuk én nem szívesen vennék ilyet használtan. (De ez én vagyok)
Jucmuc! Hogy érzed magad igy a vége felé?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


gyöngyike, én a barátnőnét kaptam kölcsibe, anno, szóval nyugodtan add csak el, vagy lehet itt is kéne valakinek, én babonából nem érdeklődöm :wink:
a gyerkőcök nagyon édik a karifa alatt :lol: :lol:

ilonkám, aranyoska vagy, kb 8. héten lehetek, és jövő héten vissza kéne mennem dokihoz, de várom még egy hetet, mert 10e forintom bánná és szerintem még az az egy hét nem ciki, nem?

tücsike, ne haragudj ám, hülyeségeket kérdeztem, de mostanában eszembe jutott (rólad) a szülés és igazán érdekelt, hogy milyen volt :lol:

trin: pacerlaszlo@t-online.hu
jujj de izgi :lol: hogy vagytok??

csajok, nincs valakinek megmaradt utrogestanja, kezd elfogyni és még nem akarok dokihoz menni..

Kép
Kép
piciboris
 
 


mágnes, nem tudom miért tűnt el a vonalzóm, keresek másikat,
tesóka majd kicsit később kap :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


boriska nincs már egy egész dobozzal, de ha adsz címet, azt szívesen elpostázom.

Szerintem nem ciki semmi sem, te már tapasztalt anyuka vagy, a kis prücsökkel meg úgyis minden rendben.

gyöngyike, nagyon szép a fátok, és a két rosszcsont is jól mutat előtte. Hajrá ovi!
bbilona
 
 


Tryn:
én kaptam priviben valamit, de nem engedi megnyitni... :cry:
Megadom a mailcímem, hátha ott: apocsini@gmail.com

Gyöngyi:
hogy mennyire hasonlítanak a gyerekek!! Pontosan mikor kezditek az ovit?

Hát a gyors szülésről tudnék mesélni :) Anna 2 és fél óra, Bence 2 óra, pedig indították :) nnánál hímzőszakkörbe mentünk át, amikor varrtak. Érdekes módon Bence hiába volt majdnem egy kilóval nehezebb és hátsó fejtartásos, vele nem roncsolódtam, szülés után 2 órával vígan sétálgattam.
Ha választhatnék ,a harmadikat is gyosran szeretném. Intenzív, az biztos, de gyors :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ilonkám te szupi vagy!!!!!!!!írok privit!

mágnes...bárcsak nekünk ilonkámmal is hasonlóan gyors lenne...

Kép
Kép
piciboris
 
 


Trin, evadom@freemail.hu
és nagyon várom :lol:

Tücsi, gondolom, hogy kevés az időd, de fotót tegyél fel, olyan kíváncsi vagyok a pici lányra, na és a nagy fiúkra is :lol:

Ilona, egyáltalán nem látni a 12 kilót, csini vagy :lol:

Gyöngyi, nagyon helyesek ketten a fa alatt :lol: te tudsz hajnalban sétálni Petivel? Lili is még mindig kell, de én inkább cicire rakom, olyankor azt se tudom hol vagyok...Remélem egyszer ők is átalusszák az éjszakát.

Kép
domo
 
 


Trinky! Köszönöm a szupi meglepit. Nagyon tetszett. És azok a szövegek szupik. Ügyes vagy.
Ági még pontosan nem tudjuk, de szerintem 1-jén. De ez nem 100 százalék.
Ti jártok már?
Domo! Olyan hogy hajnalban sétáljak vele, talán tegnap volt egyszer.
Eddig egyenlőre az este 10 vagy 11 óra ami tuti séta. Utána nagyon lusta vagyok és álomkóros úűgyhogy én is cicit adok.
Bizom benne, hogy minél hamarabb lesz az az éjszaka.
Gyors szülés nekem Petivel volt. Nem voltak vészesek a fájások. 11-kor burkot repesztettek onnan aztán 3/4 óra volt és vége volt.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok Lanyok! :P

Boldog Uj Evet kivanok mindenkinek! :D

Ilona,

Nagyon szep kismama vagy, mar a 23. het... :P

Isten eltesse az összes babat sokaig szülinapja alkalmabol! :P :P

Gyöngyi,

Gyönyrüek a gyerekek a karacsonyi kepeken! :P
Köszönöm elvagyok, kicsit balnasan kicsit nyügösen. Mar minden nagyon nehez, borzalom mennyire nem birok mar semmit csinalni itthon. Nagyon varom mar a szülest.

Agi,

Szerencses voltal a szüleseknel en is szeretnek ilyen gyorsan tul lenni rajta.. :D

Trin,

Köszönöm megegyszer a meglepit, nagyon szuper lett! :P

Mi tegnap voltunk dokinal, kislanyunkkal minden rendben, most 2700 gramm. Jövö heten meg el kell mennünk egy-ket vizsgalatra aztan kb. ket het mulva kezdödnek a ctg controllok.

Puszi mindenkinek

Kép
Kép
jucmuc
 
 


ilonkám, elküldtem priviben a címem, ha esetleg sikerülne ma feladnod akkor szuperséges lenne :lol: de csak óvatosan ebben a nagy hóban :wink: kösziköszi!!!!

trin-Kriszike :lol: nekem nagyon-nagyon jól esett így ma reggel ez a meglepetésed! olyan rosszul indult, alig tudtam kimászni az ágyból, e aztán felvidultam gyorsan, na de előtte kicsit pityeregtem is :P :P nagyon édi vagy!! (hogy miért nem nekem jutott eszembe???!! :lol: :lol: )

juci, képet teszel majd? mekkora a pocika?
húúú hiszen te már túlvagy a 36. héten... :lol: szupppi, de mostantól felgyorsulnak az események, izgis lesz!! majd mindig írj pár sort, jó? hogy tudjuk, egyben vagytok-e még :lol: :lol:

domo, tuti át fogja aludni Lilid hamarosan az éjszakákat, szorítok, hogy minél hamarabb legyen :lol: még tarts ki kicsikét :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Sziasztok!

Ha gondoljátok, nézzétek meg, tegnap készítettem...

http://www.youtube.com/watch?v=sIBVJN0NSrg

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Ági!Boldog 1 éves születésnapot kivánok Bencének!!! :P
Te is szupi kis összeállitást készítettél.
Ezeket hogy kell csinálni? Én kicsit analfabéta vagyok ezekhez.
Jucmuc!Örülök, hogy minden rendben. És már nem sok van hátra.
Hogy fogják hivni a kislányotokat?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


mágnes, nagyon jó a filmecske, asszem majd megpróbálkozom én is :lol:
Nagyon-nagyon boldog szülinapocskát kívánok én is Bencédnek, jajj már 1 éves!!!! döbbenet..
holnap lesz a nagy nap? mit kap Bencénk?

Kép
Kép
piciboris
 
 


itten van Lujzika 2 éves szülinapján, a torta az én művem...
Kép

Kép
Kép
piciboris
 
 


Trin, ez nagyon jó ötlet volt :lol: köszi a meglepetést :lol:
de rég írtál már magatokról, hogy vagytok?

Mágnes, nagyon jó az összeállítás a szülinaposról, akinek boldog születésnapot kívánunk :lol:

Boris, ügyes vagy, szép lett a torta, finom is volt? és milyen szép nagylány Lujzi :lol:

Kép
domo
 
 


Köszönöm lányok!

Boriskám:
A torta gyönyörű!
Én is most lettem kész Bence tortájával, közel sem ilyen szép, de remélem legaláb ehető.. ) Holnap ünnepelünk, jönnek Anyósék, Nagynéni, uncsitesó.
Bence tőlünk egy FP-s zenélő kütyüt kap, amit nem tudok bekategorizálni, hogy mi is pontsan. Kap még egy nacit és egy pulvsit. :)

Gyöngyike: Ha van a gépeteken Windows Movie Maker, azal nagyn könnyen meg lehet csinálni, majdhgynem szájbarágósan elmondja, mit hogy kell.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, domo, köszi, az első tortám volt és nagyon fini :lol:

mágnes, na akkor még sütés-főzés is lesz, vagy délutánra bjönnek a rokonyok?

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriskám:
szigorúan délutánra!
Mondtam Anyóséknak, hogy segítség nélkül, 2 kicsi gyerekkel én nem tudok bevállalni főzicskélést.. Az alvást is meg kell várniuk, így 4-re hívtam őket :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trin:
Most sikerült megnéznem, amit küldtél!
Annyira jó látni, hogy egyre csak gyarapszunk!!
Nagyon köszönjük, én elbőgtem magam, bár ma amúgy is érzelgős vagyok :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

örülök, hogy örültetek a meglepinek. Bevallom én is többször megnéztem ma is, és olyan jó gyönyörködni picikben. Úgy elmerengtem azon, hogy minden baba külön kis egyéniség már újszülöttként is. Mennyire tévednek akik azt mondják, hogy az újszülöttek egyformák, hiszen annyira különbözőek, de egyben egyeznek: gyönyörűek. Lányok 15 gyerekünk van, és nemsokára 18 lesz. :lol: Azt hiszem még elfér pár lurkó itt a fórumon :lol:
Kicsit szentimentális vagyok mostanság. )kéne egy találkozót tartani végre, hogy együtt bődörögjünk....)

Ági, nagyon sok boldog szülinapot kívánunk a kis gézengúznak. Hihetetlen, hogy eltelt egy év. A videó szuper lett, annyira szépek gyerkőceid. Bence a vörös hajával elképesztően vagány pasi lesz. Úgy kell levakarni majd a csajokat róla.
Annának is boldog szülinapot így utólag. Akkor most már ovis, vagy csak néha benéz?

Boris, Lujzikánknak is boldog szülinapot kívánok. Nagyon szép tortát sütöttél. A legszebb ajándék a pocidban van Lujzikának, legalábbis én úgy gondolom, hogy a legtöbb amit adhat a szülő a gyerekének az egy tesó, vagy több tesó :D

Ilonkám, te meddig gyűröd még a munkát? Gondolom jó formában vagy, de gondolj arra, hogy tényleg most van a legjobb dolgod, és élvezd ki, készülj a baba érkezésére, tervezgess. A munkát meg hagyd másra.

Zel, Lukács igazi férfi ezzel az evéssel. A szívéhez a gyomrán keresztül vezet az út :D Élmény lesz majd neki főzni.

Gyöngyi, tündériek a gyerkőcök a képen. Peti nagyot nőtt. Gitárt kapott karácsonyra?

Domo, te is alig írsz Liliről. Légyszi tegyél róla képet is, már nagyon szeretném látni. Meg írj is róla.

Juci, kitartás, nemsokára eljön a te időd? Tényleg Olaszországban mi a szokás? Programozott szülés van, vagy megvárjék míg beindul? Császár után lehet természetesen, vagy nem reckírozzák meg? Davide várja a hugit? Anyóstéren mi a helyzet?
Szegénykém biztosan ezek a frontok is megviselnek, de közel a cél. :D

Tücsi, Ilka aztán nem totojázott. Jól tette. Csabi hogyan fogadta a kisasszonyt? Hogy bírjátok a strapát? Apukád hogy van?

Egy picit rólunk:
Lottinak két ünnep között egyszerre kibújt a két alsó foga egyik reggelre. Félelmetesen gyorsan kúszik, és közben iszonyat hangosan kiabál. Kedden feltérdelt és felállt. Mászni nem mászik, még kapott haladékot. Nagyon sokat kacarászik, kapott hintát amit imád. A kézügyessége is sokat fejlődött, egymásba tudja tenni a bödönkéit, már be is tud pakolni a kosarába. Olyan jó látni, ahogyan nyílik a kis értelme.

KépKép
trinky
 
 


mágnes, milyen volt a szülinapozás? képeket raksz majd?

trin, én is többször megnéztem már a meglepidet és mindannyiszor elérzékenyülök :oops: :wink:
Lottinak adj még időt, én tök hülye voltam, hogy állandóan aggódtam Lujzi miatt, már látom így utólag. az is tuti, hogy a tesókánál ez nem így lesz :lol: :lol: :lol: Lujzi mindent jóval később csinált és semmi hátránya sincsen ebből :lol: :lol: :lol: Lottika csak megfontolt, addig nem erőltet semmit amíg nem érett meg rá :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


nnna, sikerült a vonalzóm :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, nem siettetem a kisasszonyt, mert korának teljesen megfelelően fejlődik, csak azt nem szeretném, hogy kihagyja a mászást. Így hogy felállt, egyszer csak elindul, viszont azért másznia is kéne. Nem szeretném, hogy tanulási zavara legyen később.
Na mindegy. Annyira édes, két napja úgy közlekedik, hogy ül, és húzza magát a kezével. Mint egy háborús veterán.
Ma meg akadálypályát építettünk a szobájába, nagyon élvezte és mi is.

Visszacsatolnék egy szóra a mese/Tv nézésre. Amikor ment a twin peaks a tv-ben, egyedül én nem nézhettem az osztályban. Kb.:7-es lehettem. Persze mindenki erről beszélt. Nem mondom, hogy nem volt néha rossz, hogy fogalmam sem volt róla ki az a Laura Palmer, de anyukám megmagyarázta, hogy miért nem nézhetem. Utólag hálás vagyok neki, mivel amúgy is élénk a fantáziám és félős voltam, így biztosan be lettem volna tojva tőle. Ugyanígy a Rém álom az Elm utcábant sem nézhettem meg....... persze azt is mindenki látta. Amúgy viszonylag főkolompos voltam, kiközösítve nem éreztem magam soha.
Attól függetlenül Lottinak az Elmot tutira meg fogom mutatni, mert tök aranyos. Nézheti a Fifit is ha akarja, bár a múltkor megnéztem és affektáltak benne a virágok, olyan volt mintha egy kankalinnak öltözött Paris Hiltont néztem volna. Na jó ez egy kicsit erős :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trinky 2010.01.10 23:36-kor.

KépKép
trinky
 
 


Nnnnnna.. Ideértem én is!!!


Mágnes! Boldog szülinapot Bencének!!! Nagyon jó a Bencés-összeállítás. Nem csodálom, hogy szerelmes vagy a fiadba! Ez a vörös haj??!!!

Ilonám! Naooooon széép vagy! 12 kiló???!! Ne aggódj ezen.. Én laza 24-et rántottam fel... Persze én nem figyeltem semmire. Amit megkívántam, meg is ettem, akár hajnali kettőkor. Most 6-7 kiló van rajtam, amit viszont meg is szeretnék tartani.

Gyöngyi! Tényleg édesek a gyerkőcök a fa alatt.
Lukács is kel éjjel cicizni. Párszor megpróbáltam "elrázni a sejhaját". Nekem kevesebb volt a siker, inkább nulla.. Ha ő ébred, csak a cici jó. Viszem át az ágyunkba. Ott szopi, aztán alszik is. Egész jól bevált. Ha elaszik, visszaviszem a szobájába. Ez vált be.
Mi van Anna fülcsijével?

Trin! Éééén is kérem!!!! johanna0201@freemail.hu
Ne aggódj a mászás miatt. Az elindulás nem rögtön a felállásból jön, türelem. Ha meg már kúszik, hamarosan rájön, hogy mászva még gyorsabb. Próbáld ki, hogy teszel egy hosszú sálat, kendőt a pocakja alá, a háta fölött fogd össze, és ha kúszik, kicsit emeld meg, hogy csak a kezei meg a lábai érjenek le.
Lukács igazi ínyenc. Szeret mindent, aminek erősebb íze van. Kelbimbót, karalábét, karfiolt. Csak megfőzöm neki, kicsit sós vízben és tolja be egyedül. A kelbimbót jól összenyomja a kezével, még nyög is hozzá. Az ujjai között jön ki. Na neki az a legfinomabb..
Múltkor frankfurti levest csináltam, meg palacsintát. Volt pusztítás akkor is.
Nagyon indokolt esetben kell neki külön kaja, élvezettel eszik.

KIcsibém! Hamarosan, alig pár hét, és elmúlik az émelygés. Addig még foghatsz pár rókát is! :lol: Már a 12 hétig sincs sok vissza. Csak nagyon vigyázz magatokra és minden rendben lesz.
Most azt hiszem, figyelmetlen voltam, de végül is, milyen doki mellett döntöttél?? Egy hét csúszás kontrollon nem lesz gáz, a kötelező szűréseknél fontos. Szerintem.

Tücsök! éééés képzelheted, mindenki a te szőrös lábaddal foglalkozott. Még itt is hallottam, hogy mondogatták, "nesze, beugrik egy villámszülésre, szőrös lábbal...". Ha már fazont borotváltak, teljes generált kellett volna kérned. Szemöldökszedéssel, manikűrrel! :lol:

Mi jól vagyunk. Apa karácsony körül hozott egy náthát. Ő még szenved tőle, köhög, szívja, fújja, mi is belecsúsztunk, de pár nap alatt ki is másztunk belőle.
Lukács egyre biztosabban közlekedik egyedül. Már többször felállt guggolásból is.
Tegnap beleragasztott egy kocka májasos kenyeret a hajába. Pont úgy nézett ki, mint a gézkocka, amit a fejsérültek kapnak a sebre varrva. Visítottunk a röhögéstől.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zel 2010.01.10 21:09-kor.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Ja, ha találkozót szerveztek, megyek. Ha apró cigánygyerekek potyognak az égből, akkor is!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Zel, kipróbálom a sálas módszert holnap. Én nem merek adni Lottinak nayon darabosat, mert amikor próbálkoztam akkora darabot "harapott", hogy köhögött tőle. Majd ha nagyobb lesz a foga. Érdekes, hogy aért a puffasztott rizstallért nem nyeli félre....

Tényleg Tücsi, ha lesz egy icipici időd, küldj egy képet a lurkókról.

Vicces, hogy a lábad miatt aggódtál, de én is ilyen vagyok. Nem mintha a dokikat érdekelné.

KépKép
trinky
 
 


trin, ügi a Lottikád, te is tehetnél képet róla :lol:
és..szeretném kérdezni, hogy hogy vagy? túlestél a nehezén?

zel, nem is émelygés ez..olyan szédülés féle, van, hogy teljesen hülye pillanatokban..és majdnem összeesek. elég vacak, de hát nem panaszkodom :lol:

mágnes, milyen volt a szülinapozás?

Kép
Kép
piciboris
 
 


tücsökbogár, jó, hogy a szőrös lábadra ennyi hangsúly jutott, akkor remélheti az ember lánya, hogy a többi már nem is olyan vészes :roll: :D .
Már én is türelmetlen vagyok bombázó ügyben... :wink:

zel, na jó már nem aggódok, annyira még nem nézek ki gázul, csak a lábaim kezdtek el puffadni, fájni, azok nem örülnek ennek a hirtelen súlyváltozásnak.
Lukács szenzációs a kajával, igazán ügyes.

trinky, na erre a sálas módszerre igazán kíváncsi vagyok, szerintem jókat fogsz kacagni magatokon. Nagy francok a gyerekek, barátaink fia a banántól akart megfulladni, de a husit, kenyeret, pogácsát simán falta, szóval nagy csibészek.
bbilona
 
 


Boldog szülinapot Bencének!!!

Hát mi nem nagyon fogjuk ismerni Fifit és Elmot, ugyanis semmiféle tvelőfizetésünk nincs, sőt anyuméknál sincs meseadó. De azért bízom benne, hogy majd így is felnőnek.

Andrisnak jan 6-án kibújt az első fogacskája és ezerrel tolja a következőt is, szerintem csak napok kérdése. Ja, és tökéletesen mászik természetesen hátrafelé, hiszen a tesója is így kezdte. Persze ő előre szeretne és ez néha felbosszantja, hogy egyre távolabb kerül a kiszemelt dolgoktól. Na és ha nem tudnám, hogy testvérek, akkor is rájönnék, mert pont olyan szösz-cérna-zokni és mindenevő már most, mint Csabi.
Sajna apa is kezd zombisodni, mert ő alszik Csabival és a fiatalúr újabban minden éjjel beriaszt éjfél körül, aztán két-három órán keresztül kell cipelgetni meg simogatni hogy ne ordítson, utána is max apa ágyában hajlandó aludni, de úgy meg kitúrja apát, szóval erősen alváshiányban szenved ő is. Azt hittük, hogy Csabival lesz a legkevesebb gond alvásilag, erre ő tartja ébren az egész családot.

Egyébként a fiúk nagyon jól fogadták a hugit. Ugye nála nem volt cumisüveg-sokk, szóval nem kellett attól tartaniuk hogy megeszi a kajájukat. A cicizés és a mellszívás meg külön érdekesség nekik, nem tudom mit gondolhatnak, de nagyon kajánul mosolyognak, ha látják. Főleg Andris aki nagyon megdögönyözné Ilkát, néha segítünk neki egy kicsit simogatni, meg ha sír, akkor állandóan dumál neki meg vigyorog. Csabi meg séta közben néha elkapja a takaróját, szívesen elvinné egy körre sétálni és nagyon értetlenül néz ránk hogy miért nem hagyjuk.
A leányzó amúgy egy zabagép. Ma éjjel 2-ig azért nem aludtunk mert túlkajálta magát. Már 3740 g és nagyon szépen gömbölyödik. Tejci szerencsére van elég, még a fiúk is kapnak egy kicsit és nagyon szeretik. Csabi bögréből mint a nagyok, Andris meg cumisüvegből.

Előbb-utóbb fotók is lesznek ám. :wink:

tücsökbogár
 
 


Tücsi, Istenem annyira szépek lehettek :D :D Biztos nehéz, de annyira jó. Ilka már 4 hetes, hihetetlen. Nagyon várom a képet...
Tök jó, hogy a fiúk is tejcsiznek, ebben a megfázós időszakban minden csepp kincset ér.

KépKép
trinky
 
 


Boriskam,

Kepet tettem mar talan az elözö oldalon van. :wink: Sajnalom az emelygest, hamarosan elmulik! Nagyon szep Lujzikad, es persze a torta is! Sok boldogsagot neki! :P

Agi,

Nagyon meghato a kisfilm, en is szeretnek majd egy ilyet csinalni Davidomnak.. :P Isten eltesse Bencet születesnapja alkalmabol!

Gyöngyi,

Valoszinüleg Sofia-nak fogjuk hgivni a kiscsajszit. :P

Trinky,

Itt is van programozott ha indokolt. Igazabol nem tudom itt is lehet-e fogadni orvost. Az en dokim csaladi barat, abban a korhazban szültem/szülök ahol dolgozik. Mivel Davidet tulhordtam, es be lettem fektetve stimulalasra ugy idözitettük amikor ott volt pont azert mert ha csaszi akkor O csinalja. Igy is törtent. Az, hogy az elsö csaszi volt nem jelenti automatikusan, hogy ez is az lesz. Igy mondta. Ha minden megy siman, ahogy kell akkor nekiugrunk a termeszetesnek. Mindenesetre en iszom a malnalevel teat ezerrel... :lol: Nemetorszagbol rendeltem mert itt nem tralaltam gondolhatod... 8)
Probalok optimista lenni es remelem pont ott lesz amikor kell. Van egy masik nagyon szimpi doki is az osztalyrol O jar M.orszagra is nagy motoros benne is bizom. De vegül is barkiben aki ott orvos. Amugy is a vajudas alatt a szülesznök vannak velünk. Itt nincs halapenz sem. Nem letezik.
Davide nem fogja meg ugy fel szerintem, bar a pocakomat puszilgatja, es mindig mondogatjuk neki. Hat mar nagyon kivancsi vagyok ra, hogyan reagal. Szerintem imadni fogjak egymast. :D :P

Anyos teren most egesz jo a helyzet, nem is tudom mi törtenhetett vele de persze örülök neki! Talan azert valtozott egy kicsit mert tudja hamarosan itt a lanyunoka. En örülök neki, nekem az a legfontosabb, hogy a gyerekeimet es a ferjemet szeresse es ezt ök erezzek. Ha esetleg engem nem annyira csip nem gond csak viseljen el a fent leirt okok miatt.. :lol:

Tudom milyen csodas latni a picikedet ahogy naprol-napra ügyesebb...en meg soha eletemben nem voltam ilyen boldog! Igy teljesen ertelek! :P

Zel,

Elkepzeltem a majkremes akciot... :lol: :lol: :lol: örülök, hogy ilyen kis ügyes mar Lukacsod! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


a nagy motorost szo szerint ertettem, motorral jar M.orszagra... :lol: latszik, hogy sietve irtam, elnezest ha tele van hibaval... :roll:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Trinky! Köszönöm! Nagyon tetszett a csipet-csapat összeszedve! Kicsit megrééékattál, de mindegy.
A kendős, sálas bigyót én kipróbáltam Lukáccsal, amikor lapos kúszott. Eleinte felemelte a kezét-lábát, és lógott a kendőben, minta szatyrot vittem, röhögve. Aztán a kádban kezdett el egyedül mászni. Mákomra nem fél a víztől. Így a hasasoknál, ha nyelt is, simán folytatta a mászást. Egyébként a mozgásfejlesztős gyíknevű foglalkozásokon ezt gördeszkával csinálják.. Ráfektetik a babát, az meg élvezi, hogy gurul, amikor próbál mászni. Mert ugye a deszkáról is leér a kéz és a láb.
Én is kíváncsi vagyok, mit csinál erre a hölgyemény, mesélj majd!!!!

Kicsibém! Akkor kapaszkodj, nehogy eless, ha szédelegsz. :lol: Remélem, hamarosan jobban leszel, a szédelgésnél biztosan jobban viselnéd még a hányingert is. Türelem, drága, erre vártál. Mármint nem a rosszullétekre, hanem az okozójára!!

Ilonám! Kevesebb só és kevesebb fűszer, az jó a vizesedésnek. Ha kevesebbet iszol az annyira nem. Meg talán pihenni is kéne?! Ugye dolgozol még?! Amennyit tudod, polcold fel a lábad!
Hű, emlékszem, milyen nehezen mozogtam a végén... 24 kiló... Nem értettem, miért nem tudok sietni, stb, stb.. :lol:
Mi is nagyon örülünk , Hogy Lukács ilyen ügyi a kajával. Amikor csak tudunk hárman ülünk az asztalhoz. Tök jó úgy enni..

Jucmuc! Ne foglalkozz a hibákkal. Értjük így is. Csak írj, amint tudsz..Örülök, ha látlak. Annak is, hogy anyós kezd helyrebillenni.
Nincs hálapénz..... Hmmmmmm... De jó, vannak még csodák....

Tücsök! talán Csabit ennyire megzavarta a hugi érkezése?
Gratula az első fogacskához. Mennyire viseli meg Andrist? Remélem, szerencséd van, és legalább ezzel nem kell most még pluszban küzdeni. Tényleg?? Hogy bírod a három manóval. Nem lehet egyszerű..

Nálunk ma elmentek otthonról. Lukácsom azzal indította napot, hogy kipisilt a pelusból. Természetesen alám, az éééééén ágyamba. Majd a pelenkázón állt, pisis ruciból félig kihámozva, lengő fütyivel és hadonászott, kiabált, szinte nekem jött, hogy mi a jó büdöset képzelek, hogy merem őt átöltöztetni. Na ezen jól összeszólalkoztunk.
Aztán úgy beindult a mensim, hogy estére már szinte szédelegtem. A gyerek most épp nem akarja a cicit sem rendesen elfogadni. De legalább evett. Valami hülye ötletből van itthon tápszer, lehet, hogy éjjel megpróbálom azzal megetetni, ha felébred. A múlt éjszaka folyamatosan cicizett volna, szerintem éhes volt, de állandóan kiköpködte a cicit.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Akkor én nem is cséplem tovább a szót... :lol:

Hű, nem én off-oltam, ugye?!

Egyébként? Mindenki jól van? Országos net-elvonás történedett???

Voltunk ma Csiri-biri tornán. Többedszer. Elég kevés apró-manót hordanak a szülei, konkrétan rajtunk kívül egy-max kettő baba jött még. Így Lukács rendszeresen a nagyokkal is tornázott, mert élvezte a gyerektársaságot. Ma sem történt másként, annyi különbséggel, hogy a másik kissrác is jött és ő is jobban érezte magát a nagyobbak között. Így megbeszéltük, hogy felesleges az egy vagy két gyereknek külön órát tartani, jövünk 10 perccel korábban, amíg a picurok gyakorlatait megcsináljuk, aztán megyünk a nagyok közé. Jaj, csajok, Lukács állt a nagyok között, tátott szájjal nézte, hogyan mozognak. Amikor dobogni kellett, fogtam a kezét és ő is dobogott, tapsolni régóta tud, de most a szokásos "süti-süti pácsát" nélkül tapsikolt. Táncolt, ugrált, sikongatott. Emelte a kezeit, hagyta, hogy forgassam, amikor azt kellett csinálni. Valami csúcs volt. A végére annyira elfáradt, hogy cicizett, és már aludt is. Anyuval el kellett mennünk kicsit csavarogni. Alig 40 kilométer. :lol: Lukácsot úgy tettem be a gyerekülésbe, hogy aludt, a dzsekijét levettem róla, aludt... 20 km után felnézett, anya, mami itt van, berreg, alhatok tovább... Aztán lazán 1 és 1/2 órát durmolt, ami tőle meglepő.

A másik mamának meg eltört a szegycsontja két helyen. Múlt csütörtökön elindult dolgozni. Akkor még minden tiszta jég volt. Nem melegített be rendesen, mert hiába próbálta a spárgát, nem jött össze. Törtek a csontok. Szerencsére nem combnyak, meg medence, nem kellett műteni, csak feküdnie lenne fontos, de ő nem olyan elfekvős fajta. Kicsit üldögél a számítógépe előtt, aztán fekszik, ha már fáj a törése. Most őt is ápolgatjuk.

Jaaaj, a lényeget nehogy elfelejtsem. Ma , ha már elmentünk tornázni, ami a védőnői rendelőben van, gyoran meg is mértük Lukácsot. Csaaajook! Hízott 30 dekát!!!!!!!!Dec. 2. óta!!!! A mérések szerint pedig most nem nőtt hosszában! :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!
Zel!Boldog 10 hónapot Lukácsnak!!!
Domo! Lilinek pedig 11 hónapot!
Belegondoltatok lányok, hogy 1-2 hónap mulva ezek a picurkák betöltik a 1 évet?
Most születtek.
Majd még jövök.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Juci, nagyon szép nevet választottatok. Igazán sokoldalú név. Lehet édes babás, és lehet nagyasszonyos is. Tök jó.
Melyik városban laktok pontosan. Északi részen?

Zel, de jó lehet a torna. Nagyon jó, hogy Lukács így élvezi. A súlyhoz gratulálok.
Sajnálom a mamit, azért néha kössétek az ágyhoz.

Gyöngyi én belegondoltam........ már elkezdtem gondolkozni a szülinapi zsúron. Nem lesz egyszerű, mert ugye az egész család 200 km-re van, tehát nálunk nem lehet tartani. Étteremben nagyon húzós, valamelyik mamánál szintén, hiszen nem akarom, hogy megszakadjanak, meg az én szüleim elváltak, és az apukám felesége elég gáz. Így nem várhatom el anyukámtól, hogy meghívja a lakásába. Szóval valamilyen semleges helyszín kellene. Férjem kerti partira gondolt, de könyörgöm április elején? :lol: Majd hógolyózunk közben. Bár tavaly nagyon jó idő volt.

Csajok tegnap majdnem megfulladt Lotti a rizstallértól. Kikaptam a székéből és ütöttem a hátát. Szegény mikor kiköhögte a nyálas galacsint, elég megvetően nézett rám. Úgyhogy egyelőre ennyit a darabos kajáról. Majd ha nagyobb és több foga lesz, újra próbálkozunk.

Tegnap mi is voltunk méretkőzni. 7320 gramm és 69,5 cm a csaj. Hosszú sportos. Az apja már a jövő tornászát látja benne (ő is szertornázott) én viszont nem annyira díjazom az ötletet.

KépKép
trinky
 
 


Trinky!
Nem tudom apukád és anyukád messze laknak egymástól? Ha nem akkor lehetne egyik nap itt másik nap ott. Egy kis kaja és kis torta mindkét helyen. Még olcsóbb is mintha étterembe mennétek.
Nálunk mindig úgy van, hogy itthon nálunk tartjuk és ide jönnek anyósék és sógoromék.
Anyuék sohasem jöttek be, mert mivel vidéken laknak nem akarnak bejönni. Azzal érvelnek, hogy nem találnak ide. Marhára tudok ez miatt haragudni rájuk. Van nekik GPS-ük. Tavaly Szabolcsba elmentek vele és hajnlaban pedig valahogy erre tévedtek. De nem találnak ide :twisted:
Ezért volt hogy Annának kinn is tartottuk a szülinapját és volt egy kis torta.
Mi szendvicseket szoktunk rendelni és van még a torta. Ennyi.
Már a miénken én is gondolkodom. Párom mindig az utolsó hetekre hagyja ezeket.
Miért nem adsz Lottinak kölesgolyót tallér helyett? Én eleinte elfeleztem Petinek de most már egészeket csak úgy dugja a szájába és elolvad. Még sosem fuldoklott tőle.
Lányok képzeljétek már 4. hete vérzek. Voltam dokinál semmi gond csak a gyógyszer bekavar (Azália) Tegnap abba hagytam. Ugyan felirta a Cerazettet, de párommal megbeszéltük, hogy inkább hagyjam abba. Remélem hamar elmulik már mert nagyon unom.
Ági! Ha erre jársz. Neked volt ilyen gondod ezzel a gyógyszerrel ha jól emlékszem.
Neked mit mondott a doki?

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Trinky, szerintem ne aggódj Lotti miatt, majd csinál mindent, ha megérik rá. Lili sem kapkod el semmit, 10 hónaposan még csak ült, ha felültettem. Aztán két hét alatt felült egyedül, feltérdelt, felállt, és elkezdett mászni. A kúszást kihagyta. Mindent óvatosan csinál, lehet, kicsit később is, de én tudom, hogy rendben van, és olyan boldog kicsi baba :lol:
Ezenkívül tapsol, integet, megmutogat tárgyakat, az összes játékát tudja hol kell megnyomni, rakosgatunk, ja, és nagyon szeret táncolni minden zenére :lol: Hát ilyeneket csinál, és imádom :lol:
Éjszaka még folyamatos a szopizás, napközben kétszer alszik, két evés és három szopi. Nálatok hogy alakult a napirend?

A darabos kajától én is nagyon félek. Lilinek most négy foga van, próbálok neki adni kisebb darabokat, de a nagyobbaknál rögtön köhécsel, én meg félek...Csak nem tudom, hogy ez hogy működik a babáknál, erre is egyszercsak megérnek? Majd megérdeklődöm a védőnőtől...ÉS amikor ütötted a hátát az segített neki? Remélem mindig vissza tudják köhögni.

Zel, Lukács továbbra is nagyon üyges :lol: ilyen csiri-biri tornát én is néztem, majd tavasszal szeretném elkezdeni, ha jobb az idő. Kipróbáltad a tápszert vagy maradt a cici? Képzeld, én még mindig nem menstruálok, már kezdek aggódni, hogy ez normális-e.

Gyöngyi, belegondoltam, és nem értem, hova röppent el ez az év. Még csak most hoztam haza, most meg minden gondolatomat a közelgő szülinap tölti ki :lol: Peti hogy van, ő miket tud már? Hogy alszik napközben, és miket eszik már? Ovi mikor indul Annának?

Boris, a héten mentek orvoshoz?

Trin, fotót is keresek, és rakok fel :lol:

Kép
domo
 
 


Trinky! még akartam irni, hogy ne aggódj Lotti miatt. Anna is hamarabb felállt és sétált tárgyak mellett. De nem mászott. Majd azt is elkezdi. Peti meg szépen haladt és semmit nem hagyott ki.
Most kezdi, hogyha egy kezét fogom akkor nem merevedik le és nem ül le, hanem lépeget.
Domo! Ne aggódj a menszi miatt. Lehet nálad akkor jön meg ha abbahagyod a szopit.
Annánál nálam úűgy volt.
Viszont most már 4. hete vérzek.
Mi köszönjük jól vagyunk.
Miket csinál Peti: folyton föláll mindenhol, sétál a tárgyak mellett. Tapsol (de úgy hogy egyik keze ökölben másik nyitva), cuppogós puszikat küld (ha mondjuk neki akkor olyan édesen küldi), integet (ezt ritkán)
Általában délelőtt és délután (ebéd után) alszunk.
Evés: Elég sok mindent eszik már. Szinte mindent enne, ha lehetne.
Reggel adok neki pici kenyeret, párizsival vagy májkrémet és mackó sajtot. Ha úűgy jön ki 9-kor altatom akkor cicit kap. Délben van én keverek neki valamit, de ha olyan kajánk van akkor abból kap. 1 órakkor cicivel alvás.
Este 7-kor pép vagy sinlac vagy rendes kaja. És 8-kor cicin elalvás.
Aztán éjjel még szopi 2 vagy 3.
Ovi talán februárban indul. 27-én lesz szülői ott kiderül.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Ja még délután kap valamilyen gyümölcsöt.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


írni akartam, de kitört a hiszti.... :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


voltam orvosnál, nem él a babánk, nem dobog a szíve,
holnap újabb uh, és nem tudom mi lesz utána, fehérvárra megyünk a vizsgálatra.
majd jövök, de most nem vagyok jól.

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, nem tudok mit mondani, ez most nagyon megrázott.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
trinky
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?