Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1258887860.178.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1258887886.4794.jpg[/img]

[/img] Kép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Agi,

Nagyon profik ezek a kepek, gyönyörü gyerekeid vannak! :P

Ditanak gratulalunk, sok tejcit es jo egeszseget kivanunk! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!
Ditta! Gratulálok a babóhoz! (Bár az utóbbi időben nem járt erre)
Ági! Csodaszép fotók! És Anna Bence és nagyon szépek!
Lányok! Végre valahára ma reggelre kibujt az első fogacskánk!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 

 
 

Ági! Megkérdezhetem, hogy mennyibe került ez a fotózás és hogy mennyi képet takar? Helyileg hol vannak? Ruhát ők adnak vagy vinni kell? Bocsi a sok kérdésért.
Megnéztem az oldalt és a képeket Annáékról. Ahol alszanak nagyon édik.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Mágnes, nagyon szépek a gyerekeid, és nagyon jók a képek! Hol lehet megnézni a többit?

Reni, Nia nagyon sokat nőtt, nagyon csini és milyen szép haja van :lol:

Ditának gratulálok :lol:

Gyöngyi, gratulálok a fogacskához :lol:

Kép
domo
 
 


dita, nahát anyuka lettél! Ezer gratula és makk egészség!

mágnes, mint az angyalok olyanok a gyerkőcök a képen. Nagyon helyesek.

gyöngyi, akkor mostantól aki tud az harap, igaz :wink: .

tücsökbogár, egyre izgalmasabb a helyzet. Már most is szép kis család lehettek, de milyen klassz lesz a két bátyus oltalmában egy hugi. Lesz ám féltés!

jucmuc, 29 hetes? No, már neked sem sok van hátra.

Szép hetet lányok!
bbilona
 
 


domo:
http://ribizlifoto.blogspot.com
Itt van több kép is, még nincs készen az összes :)

Gyöngyi:
Gratula az első foghoz!!!! :lol: Megviselte, vagy könnyen kijött?

A csajszi házhoz jön, kellékeket,hátteret ő hoz, nekem a ruhákat kellett kikészíteni, amit közösen kiválasztottunk, hogy melyiket vegyék fel. De pl. a tütü nem a mi cuccunk, azt ő hozta.
Több csomagja van, mi a 25 képes csomagot választottuk, ez kiszállással együtt 33 ezer volt. CD-n küldi a kész képeket, nagyon várom már :)
Egyébként egy nagyon kedves csajszi (Kata), nem beállított képeket csinál, hanem játszik a gyerekekkel, vagy hagyja őket játszani, és a pillanatot kapja el.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Gyöngyi, gratulálok a fogacskához!

Mágnes!
Gyönyörűek a gyerekeid és nagoyn ügyes a fotós is.

Nyavajogni jöttem.
Fáradt vagyok, utolért a nemalvás, pedig hulla vagyok, mégis a fél éjszakát ébren töltöm, nappal meg totál kóma vagyok. Ráadásul csütörtökön kaptak oltást a fiúk és természetesen tanácsadás időben tele volt a váró prüszögő gyerekekkel, így Csabi szombattól, Andris meg mától tiszta nátha. Annyira nem hiányzott most ez bírkózás, meg ordítás az orrszívással. Ráadásul anyósom nem tudja Csabit rendesen megfogni, nincs elég ereje hozzá, így napközben csak kínozzuk szegényt.
Bocs a panaszáradatért, de most eléggé rossz passzban vagyok.

tücsökbogár
 
 


Tücsi!Sajnálom a betegséget és hogy nem tudsz rendesen pihenni. Remélem hamar meggyógyulnak a fiúk.
Ági!Köszike. Hát hogy megviselte-e. Nekünk alapból elég nyűgisek az éjszakák. De most visszagondolva tegnap este 8 órakkor aludt el Peti és kb. fél óra alvás után kb. 5-10 percenként felsirt egy picit (nem sikitós), cumi vissza és aludt megint.
Szerintem ekkor törhette át az inyét a fogacska.
Ági ugye te irtad, hogy a borostyán láncot a Minimanóban vettétek?
Most én is gondolkodom rajta, mert olvastam róla, hogy a nyugtalan alvásra is jó lehet.
Ilona! hát igen jön a harapás amit ő nagy szeretettel eddig is csinált. Csütörtökön még fogatlanul akkorát harapot a vállamba, hogy csak. Mi lesz majd most.
Ti jól vagytok?
Jucmuc! elfelejtettem irni, hogy nagyon szépek vagytok a képeken.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Ja és eldöntöttük beadatjuk magunknak a H1N1 elleni oltást. És amin meglepődtem, hogy mivel pici gyerek van és még szoptatom igy anyukának és apukának is ingyen van az oltás.
Annát is beoltatjuk neki is ingyen van.
Igy teljesen ingyé megusszuk.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi:
Nem csak 6 hónál fiatalabb baba szüleit oltják be?

Én is elbizonytalanodtam ismét.. Most oltatnék, de eleve kizárt, hogy megkapjam, mivel nem tudok elmenni 2 gyerekkel az orvosi rendelőbe...

A borostyánláncot a Minimanóban vettük. Szerintem egy próbát megér!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, megnéztem, tényleg nagyon jó képek! Ilyet én is csináltatok majd :lol:

Gyöngyi, ezek szerint csak engem tiltott el az oltástól a házidokim a szoptatás miatt...

Tücsi, így is nagyon jól bírod, panaszkodni meg csak gyere!

Kép
domo
 
 


Sziasz!

Reni! Nia édesszép! Puszilom azt a kis tündérbogarat!

Mágnes! Hűűű. Igazán tuttik a képek. Na persze szép gyerekekről simán lehet jó képeket csinálni.

Gyöngyi! Gratula a fogacskához. A harit meg sajnálom. Átérzem. Lukács is harapdál. Leginkább engem. Szerintem csak szeretetből teszi, de fáj. Bár van amikor látszik, hogy most épp támad, akkor pedig játszásiból csinálja, mert vigyorog is közben.

Mi olttatunk. Apa már megkapta. Az enyém meg úton van. Ingyéééé. Ja, apa melóhelye miatt. CSalád nagyobbik része is megkapta már.

Ilonám! Csak nézem, hogy' rohan az idő. Hányiger már nincs?

Tücsök! Rólatok ne is beszéljek. Alig van egy hónapod, Ilka születéséig. Gyógyulj meg gyorsan, nyavalyogni meg szabad. Mi jó hallgatóság vagyunk. Édesapád hogy van?

Kicsibém? Megint meglógsz???? Nem ér!!! Bátyusod?


Jaj, van pár képem!!!!

Zsóka, az öcsém szépséges kislánya, a legszebb unokahugim. Imádják egymást Lukáccsal.

Az utolsók meg:
"Nagy Lukács vagyok. Most kezdtem mosógépet szerelni. A csörgő hangot a dobban zörgő kék izé okozza, amibe anya a mosószert teszi. "


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

És egy kis kiszólás Editnek, nagyon kedves barátnémnak, aki olvasgat minket..
Látod, Lukácsot nem csak fiókban tartjuk. Ha szórakoztatni is akarjuk, a mosógépbe is bemászhat. Köszönjük szépen a sapikat, harisnyákat és a pulcsit. Nagyon szépek, örültem nekik. Lukácsnak is nagyon jól állnak, Gondolom, Ákos szerelmem is pont ilyen szép volt bennük. ( Dögösek a csávók harisnyában! :lol: )

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Mágnes, gyönyörűek a gyerekek. Az alvós kép is szenzációs. :D

Gyöngyi, gratulálok a fogacskához. Most már csak Lotti fogatlan :lol: (bár nem emlékszem Bálintnak kijött-e már)

Tücsi szegénykém :( remélem hamar rendbe jönnek a fiúk. Vigyázz magadra azért. Nekünk a gyrekorvos azt mondta, hogy a nagyobbik gyerekét becsavarta egy plédbe, és úgy porszívózta le az orrát. Elég gáznak tűnik, de ha máshogy nem megy........

Zel, nahát ez a huncut gyerek szerelget :D :D Édes nagyon, meg Zsóka is tündéri. Ilyenkor érzem én is, hogy nagyon jó lenne egy tesó. Nézem a vonalzódat, és ezek szerint megjött.
Nekem most késik, de nem hinném, hogy spontánodtam :wink:

Ilona, hogy vagy? Meddig húzod még az igát?

Jucmuc, te hogy bírod?

Domo, Lilivel mi újság? Mit eszik mostanában? Nyugi, ketten vagyunk, mi sem oltatunk....

Lányok, a találkozó elmarad?

Szerintetek ha Lotti szépen ül egyedül, akkor ültethetem? Felülni még nem tud. Amúgy felülni hogy fog? Négykézlábról, vagy állásból?

Vettem neki gepárd sapkát, meg csizmát. Szegénykém olyan jót szórakozok rajta, tündéri benne:
Kép

Kép

KépKép
trinky
 
 


Trin! ( Bééééélám! :lol: :lol: :lol: )
Nagyon édes a lányod a gepárdos cuccban. Igen, jól tudunk rajtuk szórakozni. Lukácsnak van egy kék, háromcsúcsos sapija. Mindegyik csúcs felfelé áll és még bojt is van rajtuk. Én feszt le-teletabizom benne. :lol:
Úgyis látod majd Lottin, hogy ülni akar, akkor segíts neki. Felülni a négykézlábból tud majd, csak utána áll fel. És tottyan seggre. :lol:
Ja, még azóta sem jött meg. Így a régi ciklusaimhoz képest most 21 napja késik. :lol: Tudom, hogy nem spontánkodtunk össze tesót. Vagyis tettünk ezt-azt :oops: :lol: , de szerintem még nem volt peteérésem sem.

Orrporszi. Mi is azzal szívtuk Lukácsét. Nem szerette, de ha ült közben és nézegethette a takarítógép gombjait, egész nyugisan meg tudtuk oldani. Bár az igaz, hogy a takonykór után ha meglátta R2-t, ( Csillagok háborúja.... :lol: ) menekült. Most csak akkor van visítás, ha porszívózok vele. Tart tőle, de jön utána. Kis majmocskám. Hiába magyarázok, hogy addig maradjon a szobájában, amíg felszittyantom a nappalit..

Többiek? Merre jártok?

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


trin, meg kell zabálni ebben a sapkában azt a mosolygós pofiját! Hogy nem olvadtál még el tőle?
Öcséméké is úgy ült fel négykézlábról, egyszercsak kicsit oldalazva átgördült a popójára és kész, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Köszönöm jól vagyok, túl egy hasmenéses hétvégén (vagy ezt már írtam? :roll: )Szeretnék minél tovább dolgozni, jön a tél még a kertben sem tudok molyolni, és most kutyánk sincs, hogy vele sétáljak egyet kettőt, szóval félek halálra unnám magam. Tudom gáz ilyet írni, mert ti meg biztosan időhiányban szenvedtek, de majd leszek így én is.

zel, nagyon szép kislány, de hát az a csíkos pulcsis krapek, tudod aki a mosógépet szereli az szenzációs!

tücsökbogár, pedig de jó lenne ha tudnál kicsit előre pihenni! nem tudsz aludni mert nyom itt ott a nagylány, vagy egyszerűen kipattannak a szemeid? Nem segít valami nyugtató tea citromfű v. ilyesmi?

gyöngyi, majd figyelünk, hogyan hat a szuri!

Szép napot lányok!
bbilona
 
 


Javított verzió:
Kép
bbilona
 
 


Sziasztok!
Kata,Sapé!! Sok boldog névnapot kivánok Nektek!!! :P
Oltást csak jövőhéten tudjuk beadatni. Remélem semmi gond nem lesz.
Domo! Nekem azt mondta az aszisztens, hogy beadják nekem is, de beszéjem meg a nőgyógyászommal. Beszéltem vele és nincs ellene.
Ági! Én modtam, hogy mennyi idős Peti és nem mondták egyáltalán, hogy nem kaphatok oltást. Kérdezz rá megint, ha ti is akarjátok beadatni.
Köszönöm a fotós infót, de szerintem ez nekünk most elég drága.
Zel! Nagyon szép a kislány és Lukács is nagyon kis huncut. Lehet hogy mosógép szerelő lesz belőle?
Trinky!
Jól irták a lányok. Négykézláb állásból fog leülni. De szerintem ha ő is akar nyugodtan ültetheted már. Csak maradj mellette, nehogy kopp legyen. Bár ez kiszámithatatlan.
Állásból is majd le fog ülni. Petinek már nagyon szépen megy 1 hete.
Nagyon édi Lotti abban a sapiban!
Ilona! Egyáltalán nem gáz. Én is úgy voltam vele, hogy ameddig bírom és a dokim is javasolja addig dolgozom.
Annánál is a doki mondta, hogy most már hagyjam abba pedig akkor én még 2 hetet akartam dolgozni, de azt mondta, hogy inkább ne.
Vigyázz magadra/magatokra!!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Nekem miért nem működik a vonalzóm? :cry:

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Trinky, nagyon édes Lotti, milyen mosolya van :lol:
Lili szeret ülni, már elég stabil is, bár magától még nem ül fel, viszont ülésből felhúzza magát állásba, és úgy nézelődik :lol:
Hogy miket eszik? mindenféle zöldséget, gyümit, mikor mit találok, húst szinte minden nap, sajtot, joghurtot kapott már, a héten jön a túró és a tojássárgája. Már kap a mi kajánkból is nagyon kis falatkákat :lol:

Zel, Lukács tényleg szenzációs!
szerencsére az orrporszívót mi még megúsztuk...

Gyöngyi, az a rossz, hogy mindenki mást mond, és nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza. Unokatesóm is beoltatta magát, de még szoptatott, utána mondta az orvos, hogy oltás után már ne adjon a gyereknek anyatejet...

Ilona, ezzel én is így voltam, végül csak 5 napot voltam itthon szülés előtt. Utólag nézve még egy pár hét belefért volna itthon, kicsit olvasgatni, rendezgetni.

Kép
domo
 
 


domo, gyöngyike, én az utolsó két hónapot gondoltam itthon tölteni. Úgy képzeltem, szép lassan megpucolom az ablakokat, átalakítjuk a szobákat, nagytakarítok, olvasgatok és rápihenek a Kis Piszok-ra. Ezt a nevet adtam neki vasárnap, mert úgy ráült a hólyagomra, hogy kifacsart állapotban is azt éreztem, h mindjárt bepisilek. Na azóta ez elmúlt, és ha nem eszem degeszre magamat egészen jól vagyok, hányinger elmúlt.
zel, ez bejött, mert úgy 14-15-ik héttől nincs hányingerem. :D

Persze ember tervez.
bbilona
 
 


Sziasztok! :P

Ilona,

Bizony, nagyon telik az idö söt holnap mar a 30. hetet is betöltöm...mar elkezdtem pakolgatni a korhazi cuccaimat. :P Te pedig mar 16(!!!) hetes vagy! De jo! :P Köszi a tablaban a javitast, csak meg annyi lenne, hogy nem 2 hanem 1 lombikom volt köszi! :D

Gyöngyi,

Köszike! :P Gratulalok a fogacskahoz! Igen, a harapast en is ismerem... :lol:

Tücsi,

Hogy vagytok? A fiuk hogy vannak? Remelem mar jobban! Amugy mi is nagyon betegek voltunk mult heten, most kezd kicsit jobb lenni tudo milyen nehez...ja, es nekem csak egy van :roll:

Zel,

Zsoka is es Lukacs is elbüvölöen szepseges! :P

Trinky,

Lottikad meg mindig gyönyörüseges! :P Köszi elvagyok, de mar sajnos naprol-napra erzem, hogy nehezebb. Emlekszem Davideval is igy volt. Csinalok valamit 10-15 percig utana le kell pihennem 10 percre. Eleg nehez igy es raadasul Davide sem 'megertö' :lol: :lol:
Nekem Davide negykezlabrol ült le, es szerintem nyugodtan ültetheted ha mar magatol is kepes ra Lottika.
Drukkolok a spontanodashoz! :wink:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Lányok!
Ma fél 4-kor volt, hogy Anna 3 éve megszületett!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi:
na tessék, a vonalzód az oka, hogy eltűnt!!!
Pedig tegnap eszembe jutottatok!

Isten éltesse a nagylányt nagyon sokáig!!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Nagyon boldog születésnapot Annának!

Ilona, a két hónap pont jó lesz :lol:

Kép
domo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat! :)
Igaz sajnos elvesztettem a fonalat mert nem volt annyi időm hogy több topicot is olvassak, de a terhességem vége felé egy kicsit visszaolvastam és Ilonával priviben érdeklődtem kivel mi van, hát nagy meglepetések történtek itt pár hónap alatt, csak esett és esett lefelé az állam, hogy mekkorák már a babák, újabb terhességek, születések, itt aztán mindig történik valami. :)
Igy kell ezt csinálni kérem! :wink:

Szeretném megosztani veletek az alábbiakat:

http://www.videoplayer.hu/videos/play/433174

Remélem sikerül letölteni.

Minden anyukának, kismamának és szépséges babának sok boldogságot kívánok! :)

Szeretettel: Dita és Miló

dita75
 
 


Köszi lányok a dícséreteket, azt hiszem egyszer meg fogom enni ezt a kiscsajt :lol: Ma gurgulázva nevetett az unokatesóján, én meg megkönnyeztem olyan édes a hangja......

Voltunk tanácsadáson és 5 hét alatt 600 grammot hízott, így most 6660 gramm. Teljesen meg vagyok elégedve. Szinte már husi :D

Dita, nagyon boldog, hosszú életet kívánok nektek, és sok-sok tejcsit, mosolyt, vidámságot. Nagyon szép lett a ppt, és a kisfiad tüneményes :D


Anna drága, sok boldog harmadik szülinapot kívánunk neked. Nőjjél nagyra, és legyél mindig vidám.


Domo, a sajtot hogyan adod Lilinek? Összenyomkodod? Mindig főzől neki? Szeretnék sokat főzőcskézni Lottinak, de a zöldségesnél szembesülök, hogy minden tele van vegyszerrel. A múltkor a zöldséges beszélt le a cukkíniről. Na - gondoltam - szép miket etetnek meg velünk.

Ilona, a két hónap tökéletes. Nem fogsz begolyózni az unalomtól, mégis kellően fel tudsz készülni a pici érkezésére. Használj ki minden percet, mert - nem tudom más hogy van vel- soha többet nem lesz ilyen jó dolgod. :D

Jucmuc, van segítséged? Anyósodék a közeletekben laknak? Vagy jobb ha nem segítenek? :? Nem csoda, hogy már fáradékonyabb vagy. Azért már a finisben vagy lassan.

KépKép
trinky
 
 


Gyöngyi!
Annának még nagyon sok boldog szülinapot kívánok!
3 év.... Hogy' szalad az idő! :lol: :wink:

Dita! Nektek is nagyon sok örömet, boldogságot és egészséget kívánok!

Jucmuc! Sajnálom a fáradtságot... Már csak egy kevés van vissza.. Hja, pont a legneheze.. Légy türelmes. Egyelőre még tudsz akár 10 perceket is pihenni! :lol:

Ilonám! Trinkynek igaza van. Bármennyire is vártuk a babákat, amíg pocaklakó, addig még viszonylag könnyen vagy! :lol: Utána tényleg örülni lehet 10 perceknek is. Egy nagyinak, aki épp ráér és még örül is, amíg kimegy tologatni a babakocsit. Te meg majd annak az egy órának, amit a házimunkáddal töltesz! :lol: ( Félre ne érts, nem panasz! )
Hólyaggyilkos Kis Piszok! :lol: Eeeej, mi lesz még az utolsó időkben!!!! Lukács konkrétan trambulinnak használta az enyémet.
Remélem, a babád is engedi majd, hogy a végén maradjatok csak otthon...

Trin! Lukács is szinte mindent eszik már. Szereti a főzelékeket, tésztát, rizst. Ő is kapott már tojássárgáját, túrórudit csoki nélkül, joghurtot. A krémtúrót nem szereti. Az almát gerezdbe eszi, reszelve el nem fogadja, mandarint egyedül tolja be. Félbe szoktam neki szétvenni, meg persze mellette vagyok, nehogy egybe bekapja. Ja, meg a hús, a hús a hús...Reggelire kenőmájas, vagy párizsi kenyérrel. Apró kockákban megrágja, elcsócsálja. Kalács, nagyon szereti. Rendszeresen beleeszik a mi kajánkba. Lakott már jól töltött káposzta gombócával, levével is. Káposztát nem kapott.
Tudod, elolvastam egy csomó mindent. Lukács most már lassan ehetne a papírforma szerint valamit az almán és a répán kívül. :lol: Még szerencse, hogy ő nem tud olvasni és imád enni.

Domo! Én a gyerekorvossal beszéltem meg az oltáskérdést. Mondtam, hogy Lukács még szopik. Azt mondta erre, hogy a mell, a szervezetem, és a tejem is olyan, mint a szűrő, Lukácsnak nem menne az oltásból semmi.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Trinky, a sajtot ráreszelem a főzelékre. Hát ugyse tudok mást adni neki, mint ami kapható, sajnos. Minden másnap főzök neki, és akkor ez kitart 2 napig. A gyümit frissen csinálom, tegnap megvolt a túró is, és nagyon ízlett neki. Hetente kétszer pedig bébikaját kap, főleg olyanokat amit én nem csinálok meg: spenót, marhahús, és a babylove desszerteket imádja :lol:

Zel, én is orvossal beszéltem meg, nekem nemet mondott. De mindegy is, ugyse lesz semmi bajunk :lol:
Én még nem mertem Lilinek kisebb darabokat sem adni, nem tudom, hogy képes -e már rágni. És az almát gerezdbe eszi, akkor harapja? és nem harap túl nagyot? elég hozzá két fog, vagy várjam meg a felső kettőt?

Dita, nagyon jó a video, mégegyszer nagyon gratulálok :lol:

Kép
domo
 
 


dita, köszönjük a kisfilmet! Pusza annak a kis csomagnak, és egészséges, szép hosszú életet kívánok neki!
bbilona
 
 


domo,trinky:
egy tipp, a fiam imádja: A spenótba, amikor meleg, natur Medvesajtot morzsolok bele :wink:
Nálunk, amilyen zöldségek szóba jönnek most: répa,spenót,brokkoli,zöldbab,cékla,sütőtök,spárga,karfiol.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Lukács négy foggal harapja az almát. Eddig azt hittem, nem szereti, mert nem ette meg reszelve. Most, hogy gerezdbe kapja, még séta közben is mutogat a fára, ha észreveszi az almát. Múltkor körtét evett héjastul. Egész addig, amíg ki nem vettem a kezéből meghámozni, felszelni.
Van, hogy nagyobb darab van a szájában, de ami nem fér el, azt kiköpi.
Lukács régóta eszi a darabos kajákat. Nem foggal rág; hanem az ínyével. Röhej, hogy fogtechnikusként nem hittem el, hogy ínnyel is lehet rágni. Hát a kincsem bemutatta... :lol:

Hmmm, brokkoli. Egész elfelejtettem, hogy az is van..
Cékla jöhet, spenót is, karfiol is. Avokádót is tolja ezerrel.


Csajok... Mama jött, elvitte Lukácsot sétálni. Gyorsan összepakoltam, ami akartam. Most hirtelen van egy kis szabadidőm.. nem tudok vele mit kezdeni. Vagyis, de, mert rögtön itt kötöttem ki, nem éjjel, hanem délután.. :lol:

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a szülinapi jókivánságokat.
Szerdán vettünk pici pár szeletes tortát Annának és Apával felköszöntöttük. Elénekeltük a Boldog születésnapot és hát nekem elcsuklott a hangom képzeljétek el. Nagyon gyorsan eltelt ez a 3 év. Mintha csak most született volna.
Vasárnap lesz a nagy szülinapi buli. Majd hozok képeket.
Lányok irjatok már pár baba receptet, hogy mi hogy főztök a kicsiknek.
Mert hiába nekem a 2. gyerek én pl. nem adtam ilyenkor Annának túrót, sajtot. Csak később amikor már a mi kajánkat ette.
Mondjuk Peti már kapott a húslevesből, gulyáslevesből és este pedig picit kapott a rizses husiból.
Zel! Nem félsz hogy pl harapja Lukács az almát, körtét és véletlenül félrenyeli? Én nem merek igy adni neki. Félek hogy félre nyeli.
Még a babakekszet is töröm neki darabokba és elmajszolja.
Dita!
Gratulálok a pici fiadhoz! Nagyon szép kis videót készitettél!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi:
én kotyvasztok neki :) zöldség krumpival sűrítve, és így megy bele a husi, ha husi nem, akkor reszelt sajt, vagy mackó sajt, vagy túró.
Olyat is szoktam, hogy a zöldségeket vajon megpirítom, aztán felöntöm vízzel, kis tárkonyt teszek bele, és összefőzöm.

Mit kap Anna a szülinapjára?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


csajok irtam es elszallt minden mert kidobott a net... :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


szoval:

Gyöngyi,

Isten eltesse Annat születesnapja lakalmabol! :P

Dita,

Nagyon tetszett a filmed, en meg is könnyeztem! :P

Trinky,

Szomoru amit a zöldsegekröl irtal de sajnos igaz...nincs lehetösegetek termelni a nyaron egy kicsit? Akar szülöknel is..
Segitsegem sajnos nincs es nem is lesz. Ez egy kicsit felelmet kelt bennem de majd csak lesz valahogy. Ha nagyon fontos dolgunk van pl. mostanab uh stb. akkor a ferjem megkeri az anyukajat, hogy vigyazzon Davidera de amugy nem nagyon er ra mert a lanya ket fiara 'kell' vigyazzon egsz nap.

Zel,

Tenyleg nagyon ügyes Lukacs, hogy ennyi mindent megeszik, az en gyerkembe mostanaban ugy kell belekönyörögni barmit is... :roll:

Boriska regen irtal mi van veled? Es Kata is regen jelentkezett jo lenne olvasni rolad is Kata! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


jucmuc:
teljesen ebben a helyzetben vagyok én is ! Anyu 300 km-re, Anyósom itt lakik tőlünk 15 percre (gyalog!), de nem vigyáz a gyerekekre, mert a másik unokára vigyáz, ő az első számú.8még amikor szültem, akkor sem vigyézott Annára, mert az oviba kellett mennie a másikért, pedig előre tudtuk, hogy mikor szülök, nem hirtelen jött)
Barátok messze, senki sincs..
Apa reggel 7-kor elmegy, és este 9 előtt nem ér haza, szombat-vasárnap is dolgozik.
Szóval nem könnyű, iszonyato logisztika, de meg lehet oldani.
Néha kiborulok, mint pl. a héten is, dehát ez van...
Vezetsz? Mert én sokáig nem vezettem, de megelégeltem az itthon ülst, és visszaszoktam a volán mögé. Még csak kis távokat megyek, de pl. voltam már Bugyin, meg a tescoba elmegyünk a gyerekekkel, már ez maga a nagybetűs kirándulás :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Huu Agi akkor neked sem könnyü... :( es igy sajnos tudod miröl beszelek..Azert az nagyon durva, hogy meg akkor sem vigyazott Annara amikor szülni mentel! :twisted: :twisted: En nem is ertem az ilyen nagymamakat! A gyereke gyerekeröl van szo! Az a baj, hogy Ok nem igy latjak, hanem ha estleg a menyükkel nem tul rozsas a viszony akkor igy probalnak 'bosszut' allni de azt nem latjak a butak, hogy igy az unokajukat fosztjak meg a nagyitol. (es forditva)
Nalunk ugyanez a helyzet, a sogornöm itt dolgozik az ikertesojaval, csaladi vallalkozasban 4 orasban de jo ha kettöt munkaval tölt. Ami nem baj es nem is az en dolgom, csak azt nem ertem akkor az en gyerekemre miert nem tud anyos vigyazni?
Söt, olyan is volt mar, hogy itt volt kb. ket orat nalunk vigyazni Davidera egy szombat delutan mig mi a dokinal voltunk, utana amikor hivta a lanya telefonon a fülünk hallatara szemrebbenes nelkül hazudta, hogy elugrott valahova azert nem valaszolt egy oraval azelött a lanya vonalas hivasara. Mintha valamifele bün lenne az, hogy neha nagy ritkan mas unokaval is eltölt egy-ket orat a lanya gyerekein kivül.

Nagyon gusztustalan dolgok ezek szerintem es nagyon remelem soha de soha nem valik belölem ilyan nagyi!

Igen, vezetek en is bar most mar egyre nehezebb nem is a vezetes miatt, hanem mert harom ajtos es nagyon nehez betennem Davidet föleg amikor ellenkezik is...de persze azert megyünk, többnyire mi is bevasarolni es mar az is kikapcsolodas. :lol: :lol:
Kettövel nem is tudom, hogyan fogok majd kimozdulni...ahhoz Davidenak nagyon szofogadonak kellene lennie. Hat majd meglatjuk.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Hűűű... Le vagyok döbbenve az anyósos sztorikon. Nálunk épp azon megy a verseny, ki viszi többet sétálni Lukácsot. Anyu délelőtt van sokat velünk, párom mamija pedig délután. Így legalább egy sétát le tudok passzolni.
Apumról nem is beszélek. Szerintem ő vitte eddig legtöbbet a kisgyereket világgá. Bár kezd egyre világosabb lenni, hogy ha Lukácsom a papával több időt tölt, akkor felnőtt felügyelet kell melléjük. Nemrég, pár napja a kisfiam megtanult a lépcsőn felfelé mászni. Naná, hogy apum keze van benne. :lol: A gyerek meg feszt lépcsőzne... :shock: Tavasztól már nem lehet majd őket egyedül hagyni. Akkor tutti tele lesz a Manó zsebe békával, gyíkkal, tücsökkel, csigával, gilisztával... :lol: :lol: :lol:

Lukáccsal három hetes kora óta autózunk. Akkor mentünk útlevelet csináltatni. :lol: Azóta is bírja. A kisautómban nincs elöl légzsák, így mellettem van és megyünk, ha valami olyan a dolgunk.
De ez kell is, mert én befordulnék, ha nem tudnánk néha kicsit kimozdulni.

Múlt szombaton Baján voltunk. Étteremben kajáltunk. Lukács is evett. Ha nem ment elég gyorsan a kaja, még kiabált is. Szekcsői tyúkhúslevest ettünk, meg töltött vesepecsenyét hercegnő burgonyával. A gyerek is végigette a menüt. A krumplibigyóból egyedül megevett kettőt. Aztán négykézláb közlekedett az asztalok alatt. Mákunkra szőnyeges volt a terem, és rajtunk kívül még egy vendég volt, akinek nagyon tetszett a helyzet.

Gyöngyi! Nem félek. Ott vagyok mellette, figyelek rá. Ha nagynak látom a darabot a szájában, kiveszem, de általában ő köpi ki előbb.
Lukács nem nagyon szerette a sima pempőket. Neki amíg a pépeset ette, az üveges kaják kellettek. Amit én főztem, víz-zöldség felhasználással az nem volt jó. Na nézem a címkéket, hát minden bébikajában van némi fűszer és só is. Így a főzelékeink alapból két karika póréhagymával indulnak, amit egy teáskanál olajon megpárolok, erre teszek egy kicsike kis lisztet, majd egy pár evőkanálnyi tejet. Vízzel felhígítom, és mehet bele a zöldség. Bármi. Egy csipet só, ez szerintem kell, mert az ízeket kihozza, így finomabb minden. Esetleg egy kis gerezd fokhagyma még csodákra képes. A husit a levesben főzöm meg, és kis kockákban van a fagyasztóban. A levesből a zöldségeket nagyon szeretjük, mert annak is van rendes íze. kapott már spagettit is. Csak más volt az arány, mint a miénknél. Egy egész répát lereszeltem, tettem hozzá egy közepes paradicsom felét, mag és héj nélkül. Pár karika pórét, az egészet jó puhára főztem, hagytam, hogy jól elforrjon róla a lé, egy csipet só, meg egy kis friss bazsalikom. Aztán pépesítettem. A tésztát villával szétnyomkodtam, akkorára, mint a rizsszemek, kis husikát is dobtam a szószba, a gyerek meg csak tátotta a száját. Megkóstoltam, nagyon jó volt. :lol:
Ma brokkolit evett, egy kis sajtot reszeltem rá. Csak úgy cuppogott!!!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Zel, én befizetnék hozzád ebédre. Főzhetnél nekem is ilyen finomakat, és végre nem ennék ilyen rendszertelenül. :lol: :lol:

Én nem merek Lottinak tészát adni, mert a férjem elég allergiás típus, és félek, hogy Lotti is örököl valamit. Így a gluténtartalmú kajcsik maradnak későbbre. Viszont most, hogy írod, olajat teszek én is a főzelékébe. Kimegyek a piacra és veszek valami jókinézetű tyúkot - persze konyhakészen - és fogok lefagyasztani neki husikát.

Lukács sokat esik? Annyira rossz látni - hallani - amikor koppan Lotti feje, de egyszerűen muszáj hagynom, hogy essen, mert idétlen lesz, azt meg nem szeretném. Meg kell tanulnia normálisan esni.........

Jucmuc, termelnék én zöldséget, de az erkélyen nincs nagy lehetőség :D :D Na de ha elköltözünk, akkor erőt veszek magamon és lesz egy kis kertféleségem. Most nagypapám kertészedik, és olyan jó fej, mert az unokák kedvéért mindenféle új zöldséget veteményez. Jövőre így lesz padlizsánunk, cukkínink, stb. Csak a telet kell kiböjtölni.

Talán csak nem féltékeny a kedves sógórnőd rátok? Nagyon úgy néz ki.....

Mágnes kemény lehet, hogy ennyit vagy "egyedül". Anyós meg érthetetlen számomra......

Tőlünk az egész család 200 km-re van, úgyhogy esélyük sincs, hogy vigyázzanak a gyerkőcre. Ez néha nagyon rossz, főleg, hogy tesómmal olyan jól ellennénk a három gyerekkel. :roll:

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!
2 kép erejéig jöttem most csak.
Az egyik ajándéka Annának: a konyha és a tortája Kép Kép

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Trinky,

Igen, gondoltam is, hogy esetleg erkelyesben laktok es persze ott nem lehet de az nagyon jo, hogy majd a papanal tudtok kerteszkedni! :P
Igen, sajnos feltekeny. :( nagyon rossz ez mert megmergez minden kapcsolatot. Most eppen azert mert en kislanyt varok es O is azt szeretett volna de nekik ket fiuk van. De tudom, hogy mar az is 'idegesitette', hogy 'csak ugy' terhes lettem es nem kellett ujra vegigcsinalnom az egesz lombikozast a ferjemtöl tavol idegen környezetben stb.. pedig aztan naluk semmi gond nem volt, a naszuton lett terhes az elsövel. Soha nem ertettem ha valaki 'irgy' volt arra, hogy babat varok...hogy lehet azt irigyelni, hogy valakinek sok szenvedes utan lombikkal sikerül?? :shock: :shock: Igy hat a mostani terhessegem gondolom az O felfogasa szerint nem megerdemelt mert nem kellett megszenvednem erte...Ra'ada'sul kislanyt varok...

Akkor te is egyedül vagy segitseg nelkül.. :( Persze en biztos vagyok benne, hogy igy isnagyon ügyesen rendezgeted a nagylanyt! :P

Gyöngyi,

Csudaszep kis konyha, de a konyhatünder me'g szebb!! :P :P Es a torta is nagyon edi!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


mágnes, azóta is azon jár az agyam, hogy szinte mindig egyedül a gyerkőcökkel, nagyon nehéz lehet.

jucmuc, hú a buta mindenit neki! Ahelyett, hogy örülne, hogy átjárhat a sógornőjéhez "csajt" dédelgetni egy kicsit, meg annak, hogy neki csak úgy pitty putty sikerült. Az édesanyja ezt normálisnak találja, oh szent egek.

gyöngyike, hogy Anna milyen nagy már!
bbilona
 
 


Gyöngyi, nagyon szép ajándékot kapott Anna, és a torta is nagyon édi :lol:

Trinky, én is allergiás vagyok sok mindenre, de én már adtam Lilinek tésztát, nincs tőle semmi baja.
Sikerült ajándékokat venni Lottinak? Én egész sok mindent összevettem...

Mágnes, hát nem lehet könnyű egész nap egyedül. A macisajt jó ötlet volt, Lilinek is bejött :lol:

Jucmuc, nem könnyű megérteni az ilyen embereket :evil:

Kép
domo
 
 


Jucmuc, szánalmas a sógornőd. Egyszerűen szomorú, hogy valaki ennyire sötét. Hát tudod, az legyen a legnagyobb öröme, hogy Davide lombikbaba. Sosem értettem az ilyen embereket. Ez olyan, amikor valaki azzal kérkedik, hogy ő mennyire fantasztikus, hogy természetes úton szült, vagy, hogy szoptat. Nem bírom az ilyen embereket, de ezek szerint nem csak kis hazánkban van ilyen :(

Gyöngyi, akkor inkább Annához fizetek elő ebédre. :D Bocs Zel :D :D
Nagyon csinos Anna, és a torta is szép.

Domo, még egy hónapot várok a tésztával, utána nyugodtan adom neki. Kissé óvatos vagyok, mert a családban van lisztérzékeny, laktózérzékeny, stb. Amúgy most már a pulyka husi is lecsúszik Lottinak, és még mindig nem válogatós. Úgy örülök.
Liliről tegyél képet oké?

Reni, Boris, Beze, és Kataaaaaa?

KépKép
trinky
 
 


Domo, most nézem 75 nap múlva szülinap? Anyám, már több időt töltött kint Lili, mint a pocakban. Hiába, kamaszodnak :D :D Lotti már nagyon jól tud hisztizni :D

KépKép
trinky
 
 


Gyöngyi:
Micsoda csinos csajszi :)
A konyha nagyon szép!!!
Egyébként azt néztem, hogy még tán hasonlítanak is a lányaink egymásra :)

Ilonám:
mesélj már hogy vagy?? Mikor mégy megint u-ra? Lassan kiderül, hogy mi van a lába között :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, jövőhéten megyek olyan nagyon részletes uhra, ahol megnézik mindene rendben van-e. Majd jelentkezem, ha megtudok valami fontosat.
Amúgy minden rendben,köszönöm. Pocak növekszik, már apa is kezdi élvezni. És már alig várom, hogy érezzem a mocorgást odabentről.

Szép napot lányok!
bbilona
 
 


Trin, tényleg nagyon telik az idő, mindjárt egy éves lesz! Aztán Lotti is :lol: Én most a májjal fogok próbálkozni, nehéz lesz, mert én utálom, de Lilinek meg kellene...
Teszek képeket, ezek mostanában készültek.!

Ilona, már olyan kiváncsi vagyok, hogy ki van odabent :lol: mert hogy egészséges, és megvan mindene, az nem is kérdés :lol:
neked mit tanácsolt az orvosod az oltással kapcsolatban?

és akkor az életképek Lili életéből:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
domo
 
 


és Boris, már megint hova lettél???

Kép
domo
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?