Új privát üzeneted érkezett!

Még egy perc, és itt sem vagyok....mert nem lesz kaja...

Szóval:


Titi!
Fenntebb megírtam a családit!!!

Szilvi!
Én nem vagyok mérvadó a magam tyúkanyó voltával...
Mindenkinek magának kell dönteni, mérlegelve a körülményeket!
Nehéz döntés, az bizos!

Tami!
Nem tudom, mit csinál a telefon... :oops: Zsoltikával együtt mostmár hármuknak van közös vonala! :lol:

Nagymamik?
Nekik van (a saját anyukámat leszámítva) a legjobb dolguk a világon, mert csak kényeztetik az unokákat!
Szerintem. Ezt el kell fogadni!
Örülj neki, hogy ilyen. persze tudom, nem lehet könnyű!!

Véda!

Lilu gyönyörű!!
Vendég
 


Wera: porra(regi) penesz de ez csak tipp mert csak itthon es Akakrattyan vagyok allergias. aereust vettem be.
De nem hasznalt, pedig karacsonykor meg segitett.
Szetszakad a mellcsid csak ugy....azert ebben irigyelni valo dolog is van :wink:
Ne legyel ennyire kiR! Hajra pozitiv energia!!!!!!!!

En is visszamennek ha lenne hova, sot az sem kizart nekiallok kerseni, ha nem is osztol de jovo januartol.
Addig meg magantanitvany kene vagy otthoni munka!
Vendég
 


Szia Tami!!!

Örülök, hogy jól vagytok.
csak egy tipp, mert rohanok:
mi a zuglói lapok (önkormányzati újság)ban hirdetünk, kicsit drága, de mindig van 5-6 jelentkező a hird. után.

Ha érdekel, küldök infót, hogy hol kell jelentkezni, stb.

Titi!
Te meg ne rágódj azon, hogy kinek reagáltál, stb.
Írj magaatokról,az a legffontosabb.
és pihenj sokat

Véda!
Talira nekünk is 7vége lenne jó, mert Apa talán elkísérne, legfeljebb leültetnám Akata férje mellé és együtt hallgatnának :P

na, szaladok

Kubu!
Jó főzést!!!
Vendég
 

 
 

Lenne egy kérdésem:Ha eddig átalányt fizettünk áramot,és változtatni szeretnénk,havi bemondásra,akkor csak úgy simán elkezdhetjük hogy mondjuk ma leolvasom,elküldöm interneten?Van az eon-nak olyan oldala ahol lehet,csak azt nem tudom hogy így simán ,egyik napról a másíkra válthaunk-e.Mert az árammal az a gondunk hogy eddig fizettünk 16-17 körül,aztán egyszer ugye leolvasták,akkor azt mondták hogy küldik majd a módosított csekkeket és 13 lesz,ezzel szemben kaptunk sok 18-as számlákat :roll:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


kike szerintem elősször hívd fel őket,hogy nálatok lehet e havi fogyasztás után fizetni,mert nálunk csak átalány van.

Kép
csugi
 
 


Orsi: ez tenyleg mukodik? MErt en eddig csak neten hirdettem de soha nem volt egynel tobb jelentkezo:(
lehet ....ha aktualis lesz szolok.

kike: hivd fel oket. Amugy meg en bementem az ugyfelszolgaltra es ott kertem a havit, de terlfonmon is el lehet intezni ha van mod ilzyen befizetesre.
Vendég
 


Valki jönne akkor 22-én Alma koncertre?
Én megyek egy barátosnőmmel és a kisfiával!

2 körül indulunk itthonról, ma veszek jegyet és ha addig ír, aki jönni szeretne, veszek neki jegyet...

Kép
andkata
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is! Végigolvastam, de bocsi nem emlékszem mindenre.

Titi!
Köszi a köszöntést, de v.kata találta el jól, és Teodóra vagyok, és szept 11-én ünneplem a névnapom!
Viszont Neked Boldog Névnapot!

Itt azóta is eseget a hó, és köd is van!

Dokinál:
Inkább "elbeszélgetés" volt. Kikérdezett mikor mit, mennyit eszik. Azt is kérdezte, hogy mi szülők hány cm-k vagyunk. És mondta is, hogy ő nem csodálkozik, hogy a gyerek pici! :lol:
Viszont mondta, hogy majd telefonál a sima dokinknak, hogy ott majd csináljon egy vérvételt, hogy vérképet nézzenek!
Amugy azt is kérdezte, hogy nincs e lisztérzékeny a családban, mert akkor az lehet öröklődő is, és mivel itt több gyerekkajában van 6 hós kortól tészta, igy erre is gyanakodott. Meg valamit mintha a pajzsmiriggyel magyarázott volna (abból gondolom, hogy oda mutogatott - ugyanis az egész beszélghetés svédül zajlott. Ezen kívül szerencsére értettem is mindent). De azt mondta szerinte nincs gond, mert látta milyen mozgékony (produkálta magát a rendelőben :lol: ).
11-kor értünk haza. Erre fél 12-kor csörög a telóm. Mondja a nő, hogy mégis náluk a korházban lenne a vérvétel, vérkép. Mondom ma? Azt mondja igen. :? Mondom most értünk haza, és nincs saját kocsink. Azt mondja, akkor legyen inkább hétfő? Mondom igen, az jobb lenne. Ugyhogy hétfőn reggel 9-re megyünk vissza! :? :evil:

d.dodó
 
 


Kedves Orsi, és akit még érdekel...

Kicsit felelevenítettem a főiskolán tanultakat :? Bár szerintem Márti ebben profibb, mert én soha nem dolgoztam ebben.

Alább bemásoltam az Ebtv. idevonatkozó szakaszait. Mivel nem tudom, hogy ez így érthető -e megpróbálom lefordítani.

Orsi, ha a gyed lejárta után a GYES mellett munkát vállalsz és 180 naptári napi jövedelemmel rendelkezel, még az újabb pici születése előtt, ezesetben az így elért jövedelmed lesz a GYÁS és a GYED alapja.
Ha nem szerzel 180 naptári napi jövedelmet, akkor a thgys összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 2*-sének 30-ad részének figyelembe vételével fogják megállapítani, kivéve, ha a jövedelmed a minimálbér 2*-sét nem éri el, ez esetben a tényleges jövedelmet fogják figyelembe venni. Tényleges jöv. hiányában a szerződés szerinti jöv. 30-ad részét kell viszonyítani a minimálbér 2*-sének 30-ad részéhez, és amelyik a kevesebb az képezi az ellátás alapját.

Pl. vki a gyed, gyes után csak 63 napot dolgozik ez idő alatt 378000 ft-ot keres, akkor a tényleges naptári napi jöv-e: 378000:63=6000
Míg 2*50000 (régi a pl., akkor ennyi volt a minimálbér) =100000 ez osztva 30-al=3333,3/nap*0.7=2333,33 Így sajnos a 2333, 33 ft lesz!



42/D. § (1) A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 százaléka, de legfeljebb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százaléka.

(2) A gyermekgondozási díj alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet a 48. § (1)-(3) bekezdése szerint kell megállapítani.

(3) A (2) bekezdésben nem említett jogosult gyermekgondozási díjának naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelme, illetve a munkanélküli ellátás alapját képező jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.

(4) A maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.

(5) Ha a gyermekgondozási díjat ugyanazon gyermek után és ugyanazon személy számára ismételten állapítják meg, úgy a díj összege azonos lesz az első ízben megállapított, de a (4) bekezdésben foglaltak szerint korrigált díj összegével.

(6) Ha a biztosított egyidejűleg fennálló több jogviszony alapján jogosult gyermekgondozási díjra, a jogviszonyonként megállapított díjak összegét egybe kell számítani, az ellátás összege egybeszámítás esetén sem haladhatja meg az (1) bekezdésben megállapított legmagasabb összeget.


48. § (1)

(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.

(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.
Vendég
 


Kubu!
Jobbulást nektek!

Tantum verde torokra.

Patti!
Egészségedre a szundit!

Csabici
nagyon ügyi voltál!

Lilu vmi iszonyat szép a 2. képen!

Werus!

Sajnálom a rossz éjjelt!

Tami!
Anyósék és anyumék is mindent sz@rt ráhagynának Lackóra. Szerencsére nem tömik.

Dodó!

Örülök h minden rendben volt.

Mi voltunk bent a cégemnél Lackóval. Begyűjtöttünk fél évre való dicséretet és puszit. Lacusom teljesen bezsongott a sok iratgyűtő láttán, rendszerezni is akarta őket :lol:
20150601134430
 
 


Lacus 2 napja feltérdel és rúgózik. Nagyon vicces.

Éjjel félálomban is ezt csinálja. Hallottam h motoszkál, és látom h rúgózik, közben világáról alig tudott Kép
20150601134430
 
 


Szia Viki!

Köszi a tippet!
Bár az én fiam térdelne és rugózna! :( Egyszerűen utál hason lenni! Mit csináljak vele?

Álmában állandóan nem-nem-re ingatja a fejét.

Zabálni valók!

Belenéztem a "fogyiklubba" -minden résztvevőnek sok-sok kitartást! Nagyon ügyik vagytok! Én nagyon nem lennék jó fogyózós...

Na megyek hajtogatom a tésztám!
Vendég
 


viki!
Nagyon ügyes Lackó!

d.dodó
 
 


Andi-Bandi!
Hogy vagytok?

Amikám!
Hogy van Áronunk?

Lacus ma még nem sokat aludt, 1 órát sem összesen, de most itt röhécsel, mint aki bolondgombát evett. Megyek, megszeretgetem.
20150601134430
 
 


Kubu!

Köszi a részletes infót!

Dodó!
Akkor ezek szerint remélhetőleg csak annyi, hogy a ti alkatotokat örökli.

Viki!
lackóért képzelem hogy odavoltak a kolleginák. Hát még ha tudnák, milyen hű férj lesz :P

Emmám nem akar enni, ilyet :shock:
de már lassan kézenáll :P
magyarázom neki, hogy nem élhet élete végig csak anytejen, de csak rötyög 8)
hogy mi járhat abban az édibédi kobakjában?

Na, megyünk sétálni, mert ez az idő fantasztikus!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


orsi!
Igen, ő is ezt gondolja, mármint a dokinő. De azért lesz egy vérvétel.

d.dodó
 
 


Orsi!
Sztem nemsokára Emma is belátja h nem folyhat mindig tejcike.

Nelli!
Forog már Mátéd? Nálunk 90 %ban hason tölti Lacus az idejét.

Szegény Lizy, majd jól megszúrják a kis karját.
20150601134430
 
 


Nelli!
Bocsi h Bencét leMátéztam. :oops:
20150601134430
 
 


Viki! Nekem Bencém van. De forogni sem akar, igaz úgy 5*ször sikerült már neki, de már arra is gondoltam, hogy csak véletlenül jött neki össze.

Nem értem én ezt, mert egyébként baromi erős, pl amit megfog azt én szinte nem is bírom tőle elvenni. Ülni tud, álldogálni is szeret, de ez a hasonfekvés...

Ha megengeditek, bemutatnám Nektek az első "fiacskánkat" aki ma ünnepli az első szülinapját! És Orsi csak Neked jön egy közös fotó is a "fiaimmal", mely még nov-ben készült.

Íme:
Kép Pannóniaursa Achilleus, "Zeusz"
Kép

Egyébként nem tartjuk Őt benn!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.06 13:52-kor.
Vendég
 


Lackó nagyon ügyes! ( Félálomban is térdelni :)) Lassan mindenki elhagy minket, Adél nem akar mászni, se térdelni, se ülni. Viszont gurul. És ismét visszatért a jó hangulata :) kop-kop-kop.

Orsi, Emma szerintem is rákap lassan az egyéb kajákra!

Tényleg, Ami merre vagy???

Wera, sajnálom hogy rossz volt az éjjel és az anyagi gondokat is.
És persze gondolom egyedül vagy Nórival :(

Patri, nem jobbak az éjszakák?

Reméljük Lizynek tényleg semmi baja, csak alkatilag ilyen ( sztem tuti így van)...

Tami, jobbulást! Annának pusszancs!
16-án megyünk koncertre! Jupié!

Kép
andkata
 
 


Bence és Te is nagyon szép vagy!
( Bence hasonlít kicsit szerintem Brúnóra, nem? :wink: )

Kép
andkata
 
 


Nelli nagyon szépek vagytok! Bocsi a Mátéért még 1szer!

Ez a kutya! Nekem is kell!
20150601134430
 
 


Köszönöm Kata!

De Én azért tettem fel most ezeket a képeket, hogy a szülinapos Zeuszt bemutassam! :)

Bár nem túl előnyös a kép, mostanában nem készült róla olyan jó felvétel, de egyszerűen gyönyörű állat, szerintem, bár én elfogult vagyok! 50 kg felett van az tuti és erős robosztus alkat.
Vendég
 


Viki! Oda se, én még mindig nem nagyon ismerem a csapatot! És nem láttam, hogy javítottál! Bocsi a leszúrásért!
Vendég
 


Egy butának tűnő kérdés: Ti is két képet láttok rólunk/Zeuszról?
Vendég
 


Egyiken egyedül van, a másikon veletek. Nem így kellene lenni?
20150601134430
 
 


De, igen, de nálam vmiért az első kép nem jelent meg, ezért a kérdés!

Egybként már nem szokásod "napi körkérdést" feltenni?
Vendég
 


Na, a gyönyörű hóesésre most az eső esik! :(

viki!
Nem a karját szúrják. Itt ujjból vesznek vért!


Nem is meséltem, hogy kaptam egy jó kabátot. A kórház aljában van egy bolt, ahol a baby kocsiülést is lehet kölcsönözni, és lementünk megkérdezni, hogy lehet e a nagyobb méretet is kölcsönözni. Mondta hogy sajna nem, azt már venni kell. De ha már ottvoltunk a boltban, akkor körölnéztünk. Minden sokkal olcsóbb mint a sima boltban. Lehet alsóneműket, zoknit, pólót, plüssállatot, parfümöt, piperecuccot, kabátot, szinte mindent kapni. És az olcsó kabát (mikor kölcsönöztük júliusban az ülést, már akkor is nézegettük), most mégjobban le volt árazva. 1800Ft nak megfelelő korona. És nagyon jó...ilyen vékonynak tűnik, de belül poláros, kívül vízálló. Már csal egy pár darab volt, így csak pirosat sikerült venni az én méretemben, de így is jó! :lol:

d.dodó
 
 


Nelli!
Annyi minden van itt mostanság, h lemaradtak a kérdések. :lol:

Dodó!
Muti a kabátot.

Én már várom a tavszt és a nyárt, mert jól lefogyok és felújítom a ruhatáramat.

Öcsi elaludt, kiváncsi vagyok meddig nyomja majd.
20150601134430
 
 


Nicike!
AranyBogaram! Merre jársz azzal a szép kislányoddal?
20150601134430
 
 


Dodó! Ez azért jobban hangzik, gondolom az újjacskájából olyan sokat nem vesznek le.
És így legalább a végére jártok a dolognak!

Örülök, hogy sikerült a kabát vásárlás, nekem is kellene venni egyet addig míg akciós...
De hát, Apát nem lesz egyszerű rávenni a vásárlásra, utálja.
:(
A hétvégére meghívásunk van barátokhoz, de nem tudom, hogy elutazzunk-e? Igaz Bence nem lázas, de az orra nagyon folyik?
Szerintetek?
Vendég
 


Éljen az optimizmus!
A ruhatáramat én is szívesen felújítanám, de miből! Nincs pofám Apát ezzel is sokkolni.
Vendég
 


Nelli!
Legyen pofád sokkolni! ;)
20150601134430
 
 


Az az igazság, hogy most azért dolgozik pluszban, hogy autót tudjon venni nekem! Így nem bántom.
Vendég
 


Nelli!
Nagyon rendes embered van! 1-2 új fölső, nadrág, szoknya azért belefér ;)
20150601134430
 
 


Igen szerintem is az! :D Eygébként nem mondana rá nemet, csak nekem nem esne jól...
Na de azért, majd meglátjuk!

Na de mennem kell a mi kis hercegünk felébredt!

Szerintetek elvigyük a 7 végén?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.06 14:31-kor.
Vendég
 


Nelli!
Attól függ, h milyen messzire mentek. Ott nem betegek-e, van-e ott olyan gyerkőc, aki beteg, stb.
20150601134430
 
 


Úgy 150 km-re mennénk gyerek nincs, tudtommal beteg sem, és azt már mondtam Apának, hogy ha el is megyünk így nem alszunk ott!

Én úgy gondolom, ha továbbra sem lesz láza, akkor végül is talán belefér...Nem?
Vendég
 


Aludjatok ott ha nem lázasodik be, mert ez azért elég hosszú út, oda-vissza megjárni.

Vigyél hőmérőt, gyógyszereket azért, orrszívót is.
20150601134430
 
 


Nelli, szerintem is, ha csak taknyos, de nem lázas, menjetek, aludjatok ott! Lázas gyereket nem rángatnék.

Én ma nagyon hatékony voltam, mindent elintéztem amit akartam, és még a pszichológus problémám is megoldódott, jövő héttől az iskolában foglalkozik Zsuzsival, nem kell vinnem sehová!!!

Kép
Kép
patr
 
 


Köszi Viki a tanácsot!

Gyógyszereket, orrszívót mindenféleképp vinnék!
De, ha viszont ott alszunk akkor neki láthatok mosatni a mi ruhánkat (a hét elején mostam utoljára)+vasalás, csomagolás, stb,:x
Bár csomagolásban jó vagyok, 10 perc alatt kész, persze ha minden tiszta. :wink:
Vendég
 


Pattikám!
Puszillak Te kis Hatékony! Kép

Amorozó Zsoltikám mit csinál?
20150601134430
 
 


Nelli!
Akkor hajrá hajrá mosás! :lol:
20150601134430
 
 


Patr! Örülök, hogy ilyen könnyen magától megoldódott a pszichológus probléma!

Már rég akartam kérdezni vannak most 80-as bodyaid+kisnacik, pulcsik? Ha igen, megbeszéhetnénk és vmikor beugorhatnátok vele, ha még ez Nektek így jó!
Szeretjük, amik tőletek vannak, de főleg a bodykat már kinőttük.
Vendég
 


Hoztam két jókedvű képet!

Kép
Kép

Kép
Kép
patr
 
 


Viki! Látom már meg akarsz szabadulni tőlem! De csak egy szavadba kerül! :cry: :cry: :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.06 14:41-kor.
Vendég
 


Zsoltikám! Csillagom! De szép vagy! Kép
20150601134430
 
 


Viki, képzeld alszik!!!
Szegény kicsi fiam, még csak hét hónapos, de már el van könyvelve Casanovának! :lol: :shock:

Nelli, body most itthon elég kevés van 80-as, ami van, az is el van rakva Vikinek :) , de talán a jövő héten már tudok hozni, és akkor majd felhívlak, és megbeszéljük, és beugrunk vele! Jó?
Naci az van többféle is, talán felső is. Majd összeszedek egy adagot.

Kép
Kép
patr
 
 


Nelli!
Ha meg akarnék tőled szabadulni, azt írnám: Menjél má mosni, vasalni, pakolni, vazzzzzzzzzzzzzzzzze!

Ittam egy kávét, és most jól felpörögtem :lol:
20150601134430
 
 


Na ezt még akkor is ide írom!
Zsolti gyönyörűséges a fotókon!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?