Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Gratula mnden új babásnak!

Olyan kérdésem lenne, hogy haspuffadás ellen mit adhatok Daninak? Hiába büfiztetem, masszírozzuk a hasát, mozgatjuk a lábacskáit, semmi, és csak kínlódik..., mit csináljak?

Kép

Kép
dcili81
 
 


dcili:
[quote]h írta:aspuffadás ellen mit adhatok Daninak


Infacol.
Zsiráf igen minden etetés előtt adok infacolt egy teli cseppentővel.Már a második tubusnál járunk. :shock:

Pelus nekünk is marha gyorsan fogy. :?

Grizecskék nekünk is vannak az orr környékén.

3650 grammnál járunk!(hazaengedési súly:2410)
Kis duci-juci már Írisz.

épp a védőnőt várjuk,aztán megyünk fehérvárra megvenni a taposót a konyhába meg az előszobába.

Megjött az anyaságim meg Íriszre a decemberi családi pótlék visszamenőleg. :)

Apával újra nekiálltunk házaséletet élni. :lol: :oops:

Mi kéthetes kora óta igyekszünk mindennap kivinni a babát lehetőleg a délelőtti órákban,30 percre,ha még alszik,betoljuk az előszobába,ahol nincs állat,meg fütés se ott alhat még egy órát.

Olyan jó hogy itthon van az egész család olyan nyugis így minden.

na azt hiszem igyekeztem mindenhez hozzászólni.pusszi.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Kép Kép

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 

 
 

Erika! Mennek a drukkok!++++++++++++++++++++

Sarmon! De édes kis mikulásod van! Olyan kis drága!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Reggelt!

Zsiráf!
[quote]Z írta:öldi, etetés után szoktad vinni Hannát amikor alszik?

Bizony ám! Megvárom, míg jól bealszik. Fel szokott ébredni, amikor belegyömöszölöm a vastag ruhákba, de csak félkómás, és amikor kiérünk a levegőre és zötyög a kocsi, azonnal visszaalszik.

[quote]J írta:a és fürdetés ügyben... Ébredés után fürdettek? Csakmert akkor már olyan kis türelmetlen...

Neeeeeem. akkor eszik egy cicit, utána masszírozás, utána fürdés. Aztán vissza cicózni.

Niki! Én napraforgó olajjal törlöm át fürdés előtt a hajlatokat, és a száraz részekre is kenegetek. Kézre is szabad, nem baj, ha szájába veszi. Addigra már beszívódik. A Vigantolban több olaj van, mint amit a bőréről le tudna nyalni.

Erika! Szorííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííít!
Poszani! Köszönjük a tudósítást!

Cili! Ha nna is kinlódik, de nem sír, csak "vonaglik"
Laktoherb édesköménye anyatejen át, hasmasszírozás, meleg cseresznyemagpárna (vagy só), de ma veszek Infacolt is.

Kép
zölddisznó
 
 


Sarmi! Haláli a csajod! Zaba zaba zaba!

Kép
zölddisznó
 
 


zöldi:köszi az infot akkor ma már én is kenem neki...

rohadt anyakönyvi hivatal....nagyon pipa vagyok.pénteken teloztunk hogy mikor mehetek cseppem anyakönyvi kivonatáért.azt mondták ma 10-re.erre elküldtek haza hogy csak fél 2-től van ügyfél fogadás..addig nem adják ki..holott az a csaj mondta aki ezt intézi....mehetek vissza délután..

szerintetek ha személyesen bemegyek a tevébe a taj kártya miatt akkor egyből megvan..?szoval gyorsabb mintha várnék rá.csak mert muszáj vagyok gyorsan igényleni mindent hogy jöjjön pénz időben.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


Sziasztok!

Hoztam nektek képeket a Mush-bébiről. Íme Sophie Kincső :D

Kép Kép Kép Kép

További szép napot mindenkinek! :wink:
Vendég
 


Jaaaaajjjj de édes Kicsi Musi!
Mondd meg neki, hogy nagyon örülünk nekik, és pusziljul őket!

Kép
zölddisznó
 
 


Nagymellű asszonytársaim!

http://www.babamama.shp.hu/hpc/web.php? ... 1150282701

Kéri valaki az apa vágyainak megfelelően vásárolt 95 D-s melltartót, amit C-s helyett hozott nekem?
Mivel fehérnemű, nem veszik vissza. A honlapon felülről a 3. kép "pamut szoptatós melltartó" néven fut.
95 % pamut, 5 % lycra. Én ilyet használok, nekem bevált, nagyon kényelmes.
1970.- volt az ára, én féláron adom.

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Mushi! Nagyon aranyos a hatalmas babóca!

Mi reggel voltunk vérvételen, délután lesz eredmény. Drukkoljatok! Nem szeretnék többet kórházba menni.

Ma éjszaka nem is volt sírás, csak alvás-evés üzemmód, teljesen meg voltunk illetődve apával.

Sarmi: Házasélet...jaj ne...már azt sem tudom mi az :D

Kép
mannababoca
 
 


Wera! Köszönjük a képeket!
Nagyon kis éber baba Sophie Kincső. Mintha legalább 1 hónapos lenne! És nagyon aranyos!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Zöldi: kösz a felajánlást, de csak most olvastam és vettünk egyet.

Andy: a tiéd lehet az overáll!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok minden új babának és anyukájának!!!

Zöldi! Mit lehet tenni, ha az egyik cici sokkal rosszabban termel tejcsit, mint a másik? Kb 4-5 npja állt elő ez a jelenség, azóta a bal cicimből gyakorlatilag 40g-nál többet nem bír szopcsizni Manócska, ami azt eredményezi, hogy ilyenkor meg kell kínálnom a másik mellel is, így azonban az én így sem túl sok tejcsim kezd nagyon nem elég lenni. Pedig a gyengébb cicit gyakrabban is fejem (gyakorlatilag semmi nem marad benne szopás után), a többi tényező pedig ugyebár egyforma a két cicire vonatkozva (evés, ivás, pihenés).

zsebi_baba
 
 


Sarmi: nagyon édes Írisz!
Házasélet: nem semmi! :oops: :oops: Most valahogy belegondolni sincs kedvem, főleg hogy egy varrat még mindig piszkál ott lent. :cry: :cry:

Mush: édes Kincső!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Ma kaptunk levelet a Szegedi Egyetem Anyagcsere laboratóriumától. Sajnos Hunornak pozitív lett az újszülöttkori szűrése. Igaz írják, hogy lehet pozitív a rossz mintavételtől, vagy attól is, hogy még nem volt elég tejem és táplálási zavarai voltak. Minden esetre meg kell ismételni, délután megyünk a gyerekorvoshoz. Tiszta para lettem, eddig annyira jól ment minden. Olyan betegségeket szűrnek ezzel, amik elvileg nem gyógyíthatók, de általában lehet velük élni (pl. pajzsmirigy betegség) és a szülőktől örökli a gyerek. Tudtommal a cukorproblémámon kívül nincs más bajunk. Zöldi! Van valami megnyugtató infód a témával kapcsolatban?

Mush! Kincső nagyon szép, legyen benne nagyon sok örömötök!

Erika! Nagyon sok drukkot küldök, ügyesek legyetek!

Üdvözletem: Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Oké Boci! Mutíííííííííííííííííí!

Andy! Jelentkezz, mert a következő szopi után útrakelünk, és ha ma feladom elsőbbségivel, Karácsonykor már viselheti bébikéd a cuccot!

Zsebi! Kérdés továbbítva.
Saját kútfőből addig:
Minden szopi után fejd 10 percig, akkor is, ha nem jön belőle. De előbb a 40 g leszopizása - és böfi után - tedd vissza még Szabibabát nyammogni.
Elvileg nincs olyan, hogy az egyik mellben kevesebb termelődik, max akkor, ha valami trauma érte előzőleg (műtét, más elváltozás...)
Az viszont lehet, hogy el van benne záródva néhány tejcsatorna - de ilyenkor általában csomós. Maszírozd, és szerintem próbáld meg kézzel is fejni, úgy sokkat több jön, ha jól csinálod. Munkás, de megéri!

Kép
zölddisznó
 
 


[quote]Z írta:öldi! Van valami megnyugtató infód a témával kapcsolatban?

Igen! Nagyon sok az álpozitív eredmény, mert nem evett eleget előtte a bébi. Te porontyod mennyit zabált előző éjjel - feltéve hogy reggel volt a vérvétel? Van egy limit, de addig nem árulom el, amíg nem jön válasz. :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi: íme! Apa választotta a színt, igazi fiús. Bár a kép nem tökéletes, mert most öblítettem ki és kitettem száradni. Van még tutyi (az látszik) meg kesztyű hozzá! Kép
Vendég
 


Szépséges!

Kép
zölddisznó
 
 


Én is lecsapnék egy 56-os zsákra, mert a mostaniból nem látszik ki szegénykém. 62-est vettem, mert mindenki nagyokosan ezt tanácsolta.

Zöldi: Én nyomom a motherlove-ot, meg a teát. A masszírozást mikor és hogyan csináljam. Ja meg még egy tipp alapján, próbálok különböző pózokban szoptatni. Domi általában "jóllakik" 60-80-akat eszik, de fejni szinte semmit nem tudok utána, és ez is két ciciből jön össze.

manna

Kép
mannababoca
 
 


Zöldi!

Mivel császáros voltam, 4. nap jött meg igazán a tejem. Ha jól emlékszem, 3. vagy 4. nap reggel láttam a baba ujján, hogy vért vettek tőle. Előtte éjszaka még nem aludt velem baba, tehát a nővérek etették éjszaka (nem tudom, mivel).
Előre is köszönöm a segítséged, mióta elolvastam a levelet, folyamatosan ömlenek a könnyeim.
Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Mági! Merre vagy? Csaknem te is babázol? Ha még nem, jelentkezz!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Megjöttem a jóhírrel!

Gergő ma 13:27-kor 3430g-mal és 55cm-vel megszületett!!!!!!
Erika26 és a baba is jól vannak!!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani! Köszönjük a híreket!

Erika! Gratulálok! Kívánok nektek sok boldogságot és sok tejecskét!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


http://babamasszazs.lap.hu/
Manna itt böngéssz! A technikáját nehéz így elmonani, de talán találsz képeket róla. Ha egyszer lesz apa fürdetéskor, levideózom, hogyan csinálom.

Szeles! Hazamenetel napján szoktak ehhez vért venni, de gondolom kórháza válogatja. (Ujjbegyből sárgaság szűréséhez szoktak)
Anyatejből 60 g-ot kell szopiznia egy éjjel, akkor jó a vizsgálat eredménye. Ha nem evett ennyit, akkor ismételni kell. Szerintem titeket is ismétlésre hívtak vissza, mert most már tuti eszik ennyit, és nem lehet mellélőni.
10-ből 9* ez a bibi, úgyhogy könnyek helyett tejet termelj inkább! ;) Szorítunk nagyon, hogy minden okés legyen!

Kép
zölddisznó
 
 


http://www.csaladinet.hu/gallery/backmassage.gif
ez az egyik fogás, csak szegycsonttól lefelé a hason. Bal tenyérrel lesimít, majd jobbal. Malomkerék a neve, és 6* kell egymás után.
Utána térdeket hashoz tolni 6 mp-ig.
Ezután jöhet a Nap Hold fogás (erről is keresek képet)
Utána megint hashoz térd.
Ezeket ismételni 3* egymás után.

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Mush, Lindyee!
Gratulálok a Babákhoz! Jó egészséget kívánok!!!


Lányok ez az Infacol jó? Nektek bevált? Nálunk is vannak idöszakok, föleg este,mikor fáj a poci, olyankor az én manóm is tekeredik (ahogy Zöldi írta). Mi vettünk itt cseppeket, puffadás ellen, de nem vagyok meggyözödve arról ,hogy jó,mert még ennek ellenére is fáj a pocija! :? :?

Manna!
Mennek a drukkok!!+++++

SArmon!
Nagyon édes Irisz baba!!! :P

Séta: Mi is igyekszünk minden nap egy fél órára kimenni, persze nem mindig jön össze, de lagalább heti öt alkalommal megpróbáljuk. Mi is kajcsi után megyünk,mikor alszik a drágám!

Tegnap megvolt az elsö nyugis éjszakánk!!!!!!!!! Hajnal 1-töl 4-ig aludt, aztán szopi es utánna 5-töl fél 9-ig megint szunya!!! :lol: :lol: :lol:
susy75
 
 


http://images.google.com/imgres?imgurl= ... window%3D1
Ez a legjobb, amit találtam.
Na szóval:
Jobb tenyér bébi jobb alsó hasrészén (vigyázz, szemből ez a bal!) tenyér fel, majd bébinek balra, majd le. Fordított U alakban, amerre a vastagbélben mozog a cucc. Utána bal tenyérrel majdnem ugyanez, csak a "fel" kimarad, vagyis bébinek jobb felső pocakrésztől balra, majd le.
Fontos, hogy óramutató járásával megegyezően történjen!
Hát, nem tudom, érthető-e!?

Kép
zölddisznó
 
 


Pár új fotó!

Kép Kép Kép Kép
susy75
 
 


Susy! Ha csak "tekeredok", akkor az nem fáj ám neki, a hasfájós baba keservesen ordít, napi több órán át! Mohó bébik - mint Hanna - csak a pukijukat és a kakát terelgetik így. De ehhez is segítség az Infacol.

Kép
zölddisznó
 
 


Enikő:
köszi, hogy aggódsz, igazából nem reagált rám senki már napok óta, így nem is nagyon volt kedvem leülni.. A hormonok érzékennyé tesznek..
Szóval egyben még, csak sütöttem, főztem, takarítottunk, fát vettünk, most meg imádkozom, hogy még fel tudjam díszíteni...
Ma éjjel egyedül leszek Annával itthon, kicsit félek, nehogy most legyen bármi is.

Szeles:
Annával nekünk is meg kellett ismételni a PKU-t, tényleg csak annyi, hogy nekem pl. a tejem nem indult be akkor még, és így téves eredményt mutatott. Egy ujjbegyszúrás, meg sem érzi, és aztán ,ha jó az eredmény, akkor nem jön papír.. Mondjuk még fél évesen kaptuk meg, hogy nem ok az eredmény...Gondolhatod milyen pipa voltam, mert mi lett volna, ha ne adja az ég tényleg gond van? Fél évig nem is kezelik???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mush: nagyon édes a kicsi lány! Na és máris milyen érdeklődve nézelődik!!!

susy:
Vinzentnél pedig már most látszik, hogy nagy huncut lesz! :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Erika! Gratulálok Gegőhöz, mindkettőtöknek jó egészséget kívánok!

Zöldi! Megnéztem a kiskönyvet, 12.07-én volt az anyagcsereszűrés időpontja, Hunor 4-én született és 10-én engedtek ki minket, vagyis jól emlékszem, hogy akkor még nem volt velem éjjel, vagyis nem szopizott. A levélben is az áll, hogy vagy ujjbegyből, vagy a sarkából kell venni az újabb mintát, itt lehet, hogy ujjbegyből szokták. Most legutoljára 110-et evett, remélem igazad lesz, és minden rendben lesz. Minden esetre köszönöm a biztatást, nagyon jól esett. A doktornőnk 4-től rendel, még beszélek majd vele is.
Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Hatalmas gratula az új babákhoz :))))))))) Sok-sok tejet kívánok mindenkinek :))))

A képek nagyon aranyosak :)

(jön esetleg valami front? Luca reggel óta majdnem folyamatosan ébren volt... kb. 3/4 órája volt csak hajlandó elaludni... közben persze a mellemen lógott és/vagy üvöltött és kakilt... ha meg leraktam azonnal felébredt... még a mézeskalácstésztát is úgy csináltam, hogy a nyakamban lógott... éjjel sütögetek:)
Vendég
 


Zöldi!
Hát nem tudom, általában este jön rá a tekeredés és olyankor kell pár puki és tejcsi visszabukás, hogy megnyugodjon! De ordít is mellé!!! :? Mondjuk nem órákat csak kb fél óráig tart. Aztán cicire teszem és megnyugszik. Bár gondolom ha nagyon fájna a hasa nem enne... :roll: :roll:
Ja és olyan erö van benne, hogy majd kifeszíti magát a kezemböl, félek, hogy egyszer leejtem!!!:oops: :oops:

Mágnes!
Már most huncut!! :P :lol:
susy75
 
 


Sziasztok.
Most bekukk etse jövök olvasni és reagálni ha van mire.

Akikkel nem taliznék már

Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek

íme a mi ajándékunk Izának. Igaz egy kicsit fájdalmas ajándék lett de széép.

Kép

és még pár kép
Kép
Kép
Kép
jelentem 3800g de centire lefelé megy mert most már csak 49 centi :lol: :lol: . a szülészeten 52 a madarászba meg 50 centit mértek :lol: :lol:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Gratulálok minden új anyukának! és a babáknak és apukájuknak is!

Tegnap előtt jöttünk haza a kórházból, de esélytelen volt géphez ülnöm... nem is tudom a két és több gyerekesek hogy csinálják...

A csemetém besárgult, úgyhogy pénteken csak délután tutduk meg, hogy mehetünk haza, mert a véreredménye jó lett.

néhány képet itt találtok:
http://bercivilaga.blogspot.com/

A szülésem viszont nagyon szuper volt... hétfőn reggel ctg-re mentem, ahol meg is vizsgáltak és 4 cm-re ki voltam nyílva. A dokinéni méltatlankodott is, hogy miért nincs még kinn ez a gyerek, és visszarendelt indításra szerda reggelre. Este még apa elvitte a nagyfiamat dokihoz, hazajöttek, szépen megvacsoráztunk. Úgy beettem, hogy mozdulni nem tudtam. Fél kilenckor elkezdett fájogatni a hasam, olyan gyengébb menzi jellegű, 8 percenként. Anyukám meg elkezdett idegeskedni, hogy menjek már be, mert egyszer csak szülni fogok. Mondom, ez nem megy olyan gyorsan, ez csak olyan kis fájáska, majd elmúlik. A kisfiam elkezdett hozzám nagyon bújni, nem engedett el. A fájások nem erősödtek, de fél óra alatt 2 percesekre csökkentek. Így hogy az anyukám ne kapjon frászt bementünk a kórházba. A szülészeten mondtam, hogy szerinteme z még nem az, de a szülésznő rámnézett, és közölte, hogy szülni fogok: látja az arcomon! :shock:
Úgyhpgy ott maradtunk. Behívták a dokinénit, aki közölte, hogy gyorsan tágulok, ert már 6 cm, féjés meg nem sok. Azt mondta, hogy ha megrepeszti a burkot fel lehet gyorsítani a dolgokat, de az nagyon fog fájni. Mondtam nem baj. Hát burokrepesztés. Dokinéni még elment szotyizni valahova, aztán a szülésznéni meg megvizsgálgatot minden fájásnál. 11-kor már több mint 8 cm. A szülésznéni megígérte, hogy még aznap meglesz. Áttoltak a szülőszobára, de ott már nyomnom kellett. A dokinéni rohant, a feje már kinn volt, amikor megérkezett. Egy fájás és egy nem fájásból kipottyant. 23:55-kor, így még 15-én :).
Sajnos a méhem nem húzódott vissza, úgy kellett visszatuszkolni, és nagyon véreztem. Ezért utólag oxitocin infúziót kaptam, hogy stimulálják a méhösszehúzódásokat... még vagy két napig. Plussz állandóan nyomogatták a hasamat (konkrétan rátérdeltek). Na az nem esett jól, de nagyon fel voltam spanolva... nem érdekelt cask a kisfiam, Berci. Gátmetszésem volt,d e csak három öltés. Szinte meg sem éreztem még utána sem. A sok vérveszteség kicsit kivesz belőlem, de egyébként nagyon jól vagyok. A tejem nehezen idult, a kistücsök nagyon lepasszolt, de most bepótolja. :) A tej beindításához meg minden ebédre sört kaptam :).

Most szaladok, mert szopi-time van... ha tudok benézek még!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


Halihó!

Gratula az új babákhoz, és a fotók is nagyon édesek :D

Csakegy: tuti van valami, nálunk ugyanez volt eddig a műsor...
De szerintem nálam a vadas is betett, amit anyukám csinált :roll:

Masszázs: mi tanfolyáson ebből "tanultunk", most kaptam meg apától névnapra... tele van fotókkal és nagyon részletes a leírás... ha valakit érdekel, úgyis itt a kari :)
http://bookline.hu/product/home.action?type=22&id=10369

Házasélet? Vágom a centit a 6 hetes kontrollig :lol: :lol:

[quote]E írta:lvileg nincs olyan, hogy az egyik mellben kevesebb termelődik, max akkor, ha valami trauma érte előzőleg (műtét, más elváltozás...)

Hát, pedig nekem is tök ugyanaz a bajom, mint Zsebinek, a bal ciciben (deformcici) kevesebb a tej, és nem is tudja annyira kiszívni... Ha meg odaadom neki a másikat is, akkor tuti nem elég a következő szopinál. Pedig ha kell, óránként rakom rá... és a többi serkentés is megvan :roll: :roll:

És öröm-bódottág van, mert a mérések szerint 3630 g vagyunk (2950-nel jöttünk haza) és nőttünk 5 centit!!!!

Viszont vissza kell tenni a két érzékelőlapot a légzésfigyelőnél. Ugyanis egy hajnal 5 körüli alibi szopi után leraktam Kiskoboldot, és 1/2 10-kor, amikor elkezdett nyüszögni, és átmentem hozzá, így találtam:
Kép

Ehhez csak annyit, hogy eredetileg arccal a lógós játékok felé tettem le az oldalára, kitámogatva a takarójával, és a feje a párnának hajtogatott pelus közepén volt. És ez már nem először van így :? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2008.12.22 16:50-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Mági! Megértelek. Ezt már én is átéltem párszor, főleg a januári topikban. Itt meg mostmár többnyire mindenki babázik, nem érnek rá velünk foglalkozni. Azt hiszem 3-an maradtunk mostmár egyben.
Te jó sokat dolgoztál ma! Miket sütöttél?
Drukkolok neked, hogy tudd a fát feldíszíteni! Én is bízom benne, hogy 25-ig még egyben leszek.

Susy! Vinzent sérója nagyon menő! :)

Csaki! Te nagyon ügyes vagy, hogy két picivel még sütsz!

Vere! Gyönyörű szép Izabel! Szép afülbevalója is. Sírt mikor betették?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


BKatalin! Nagyon szép a kisfiad! És milyen édesen mosolyog (gondolom) anyukád vállán!
Nagyon ügyes voltál! Mit mondtak miért nem húzodott vissza a méhed?
Erik nagyon szeretgeti! Ő hogy fogadta? Nehéz egyszerre a két gyerekkel?

Gabi! Nagyon édes Kiskobold! Én ezért szeretek rá hálózsákot adni. Egyrészt nehezebbe kúszik el, másrészt nem kell aggódnom, hogy megfázik.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő: köszi, ezzel én is megpróbálkozom. Annyira furcsa, hogy van egy jópár hálózsákja, de valahogy mindig elfelejtem :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Enikő:
én úgy számoltam, hogy már csak ketten vagyunk :)
Sütöttem kókuszkockát, meg csináltam rumos golyót, levelesből szilvalekvárosat, és svéd gombát.. :)

Most meg keresem a tojásfehérjés mázadat, mert kidíszítem a mézeskalácsokat.. :)

Vera:
Nagyon formás baba Izabel :)

Apa elment... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Erika
Gratulálok! :D

Zöldi
Köszi! :D Azt hiszem elkezdem a babamasszázst! :lol:

Enikő
Még nem írtam le a szüléstörténetet,de igyekszem leírni! :wink:

Mush
Sophie Kincső nagyon hasonlít rád! :lol:

Az összes topikbaba gyönyörű! :D

edoci
 
 


Gabi!
Nem semmi a Kiskobold! Tényleg csak rugiban alszik? Mi is hálózsákba tesszük, bár most a napokban pólyában hagytam éjjelre. nekünk kb 19 fok a szobában ,de reggelre így is olyan hidegek a kezecskéi! :oops: :roll:


Kérdezni akartam már,hogy akikkel együtt alszik a hálóban a baba, ott napközben is ott van egyedül vagy a nappaliban?
Mert nálunk napközben velünk van a nappaliban , itt is van egy kis bölcsöje, és este visszük csak fel a hálóba olyan 8-9 körül. Ugye ez nem baj? :shock:
susy75
 
 


Enikö!
èn vagyok a fodrásza! :P :lol:

Kati!
Èdes a kicsi fiú!!! Anyukád is kinnt él,vagy csak látogatóban van?

Mágens!
De jókat sütöttél. Azt hiszem nekem nem lesz idöm karácsonyi sütögetésre, viszont csinálok somlóit! :wink:
susy75
 
 


Sziasztok!
Kérdés:
Éjszaka: 23 órakkor van szopi és utánna fél3-3 de utánna ma éjszaka alig aludt vissza.Anyukám azt mondja délután ne hagyjam aludni kicsit fárasszam le, de mikor szopi közben elalszik nem fogom költögetni.
Mit csináljak?????

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Anita!
Nálunk is ez a gond, hogy nappal sokat alszik és éjjel meg fennt van, olyankor nyüglödik vagy egyfolytában szopizna! Igazából én várok, hogy átálljon a bioritmusa, egyenlöre nem tudok mást csinálni. :roll:
Ja és nappal 3 óránál többet nem hagyom aludni, olyankor peluscsere (mert attól felébred) és szopi! Viszont eddig ez sem segített... :cry:
susy75
 
 


Bellanitta
Én ha nem hagyom aludni,akkor utána úgy elfárad szegénykém hogy képes egy órán keresztül is üvölteni és akkor semmi nem jó neki. :( Az éjszakánk nekünk is ilyenek,reménykedek hogy hamarosan jobb lesz! :wink:

edoci
 
 


Anita: szerintem semmit. nem lehet minden éjszaka egyforma :) :wink: és még csak 9 napos :D Én is úgy csinálom, mint Susy, hogy nappal nem hagyom 3 óránál többet aludni (most már magától sem nagyon alszik), és nappal nincs totál csönd körülötte, hanem ugyanúgy zajlik az élet, mintha nem is lenne :) Nekünk is kb. 10-11-kor van este szopi (ahogy sikerül), utána meg amikor megébred, és simán volt már, hogy 3-tól 5-ig ébren volt, aztán egy alibi szopi után 9-10-ig húzta a lóbőrt...

Susy: igen rugiban alszik, plusz betakarom, de azt általában lerugdossa :D Nálunk olyan 23 fok van (kivéve fürdéskor), és így is szokott hideg lenni a keze, de a védőnéni azt mondta, hogy nem is kell melegebb, mert inkább ő szokja meg a mi "klímánkat". Ja, és nekem azt mondták, hogy az elején nem a végtagjait kell nézni, hanem a nyakánál vagy a tarkójánál. Ha ott nem hideg vagy nem izzad, akkor nem fázik ill. nincs melege... :roll:
Bár mi külön alszunk, nappal viszonylag ritkán visszük a szobájába Kiskoboldot, aludni is a kanapén szokott/szoktunk együtt, nem zavarják a hangok... Úgy vagyok vele, hogy amíg nincs gond azzal, hogy éjjel a saját szobájában aludjon, addig nappal inkább legyen velem.

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?