Új privát üzeneted érkezett!

cili: érdemes a konakiont anyatejjel együtt adni, mert nagyon rossz íze van....egy kis kanállal

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Bocika!Hurrá!Gratulálok Márton babához!Sok boldogságot hozzá! :wink:

KépKép
lyndee
 
 


TROMBI CSALÁD! GRATULÁLOK PANKÁHOZ!

BOCI CSALÁD GRATULÁLOK MARCIHOZ!

SOK TEJCIT KÍVÁNOK!

Mush! szerintem is próbáljatok meg dokit keresni!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 

 
 

egyedül maradtam a 10-iek közül :(

Zöldi! Remélem hogy tényleg csak alszik... :)

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


Aida, Solya, Gabi, Cili! Köszönöm szépen a fiam nevében is!

Bocika! Gratulálok! Sok boldogságot és sok tejecskét kívánok nektek!

Zsebi! Szabi nagyon tündéri! Mekkoa mellette a szopipárna! :D

Ibernuska! Úgy tudom szoptatni nemcsak lehet, de kell is ilyen esetben, minél gyakrabban, a maradék tejet meg teljesen le kell fejni! Szerintem ez még nem gyulladás, de lehet belőle, ha nem megfelelően ürül ki a mell! Remélem sikerül megoldanod, ha nem akkor irány valamelyik korház, ahol tényleg le tudják fejni a tejet!

Orsimorsi! Nagy nehezen elaludt, aztán ugyanazzal a hisztivel, toporzékolással ébredt. Kb tartott egy óráig. Most meg játszik az ajándékaival! :)

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Isareni! boldog szölinapot a kisfiadnak! :)

Zsebi! Szabi nagyon édi!

Lilypie Kids Birthday tickers\




Lilypie Kids Birthday tickers




Lilypie First Birthday tickers
bkatalin
 
 


Bocika! Hatalmas gratula Márton babához, és millió csók nektek!

Berni: mi azt a tippet kaptuk 2 gyerekes barátnőmtől csomóügyben, hogy ha gáz, akkor meleg vizes zuhany vagy forró pelenkába bugyolálás rövid időre, aztán apát megkérni, hogy masszírozza ki. Mi ezt úgy csináltuk, hogy leültem a kanapé elé, apa mögém a kanapéra, és hüvelykujjal vagy tenyéréllel masszírozta a mellbimbó felé a cicim (a csomó felett kezdte), amíg érezhetően el nem tűnt a csomó. Állatira fáj, de hatásos.
A másik dolog, ha már minden kötél szakad, ezt meg apa unokatesója javasolta (náluk is két gyerkőc van, és mind a kettőnél úgy bedurrant anya melle, hogy kórház lett a vége, és sehogy nem tudta kifejni, se kézzel, se géppel), ez a cucc:
http://merlegelj.hu/cms/korhazi_fokozat ... onzes.html

Nem lehet megvenni, csak kölcsönözni. Nálunk van most egy, és nem reklámozni akarom :oops: , de tényleg baromi jó. A legkisebb csomókat is pikk-pakk eltünteti, és fejni is tök jó vele. Főleg a kicsit deform cicimhez használom, mert azt valahogy nem úgy szívja Kiskobold, és sokszor érzem benne a csomókat...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Márti!
Trombi!
Bocika!
Gratulálok a babákhoz!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


[quote]N írta:ekem még a köldökcsonk ápolása is iszonyat kimerítő meló....

Bébic! Miért?

Lányok!

Ihatok tejet? Majd meghalok egy kis tejárt, de nem mertem inni, nehogy kiválasztodjon és baja legyen Daninak!

Nyugodtan igyál. Én napo fél lotert iszom, és kutya baja Kismacskámnak.

Musi! Ez katasztrófa, hogy ennyire nem foglalkoznak veled!Basszus!

Kép
zölddisznó
 
 


aludtam egy nagyot és nem ugrált egyetlen gyerek sem a fejemen :)))))))
Vendég
 


Enikő! Boldog Szülinapot Leventének!

Mush! Sajnálom, hogy nem vagy jobban! Nem értem a dokik miért nem veszik komolyabban!

Ma is voltam ctg-n, minden rendben volt. 1 ujjnyira nyitva a méhszáj, de semmi jele annak, hogy Gergő készülődne.

Apa úgy néz ki talált munkát, mehetne már hétfőtől, de csak jan.-tól kezd. Mondta a főnöknek mi a helyzet nálunk és nem akar lemaradni a nagy eseményről. Azt mondta semmi gond, akkor is szükség lesz rá.

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Talán nekem is az utolsó pocak fotóim. A csíkjaim elég rondák, de sajnos ez van.
Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk!!!!!

Most nem tudok visszaolvasni, mert még pihengetek, csak le akartam írni, hogy minden olyan harmónikusan és boldogan alakult, hogy soha nem gondoltam volna.

A szülés rövid ideig tartott (majd leírom a történetet), Domi két napja pedig egy kisangyal. A tejcim szerintem beindult, így Domi lakmározik.

Annyira boldog vagyok, hazafelé csak potyogtak a könnyeim a kocsiban.

Hamarosan jövök!

Manna
mannababoca
 
 


Gratulálok a 3 maszületett csodának, és anyukájuknak!

Kép
zölddisznó
 
 


Manna! De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Kép
zölddisznó
 
 


[quote="erika26"]1 írta:erika26 ujjnyira nyitva a méhszáj, de semmi jele annak, hogy Gergő készülődne.


A külső méhszáj van egy ujjnyira nyitva vagy a belső is? Mert ha már a belső is az azért jelent vmit.. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aida 2008.12.12 19:23-kor.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Manna! Üdv itthon! Pihenj sokat, használd ki, hogy Domi egy angyal!

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


Iszonyatosan viszket az iszonyatosan kifordult köldököm. :( Lehet ez ellen tenni valamit a folyamatos krémezés mellett?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


ja... szülni :twisted:
Vendég
 


Cili: nálunk csuklás van evés előtt, után, néha alatt is, álmában, szóval mindig... gyerekdoki szerint sem gáz, valszleg hajlam... sajnálom ilyenkor, de nem úgy tűnik, mintha zavarná, simán be tud aludni tőle...
A D vitamint (az a Vigantiol olaj, ugye?) 2 hetes korától napi egy csepp, ha anyatejes. Gyerekdoki azt mondta, az sem gáz, ha néha becsúszik egy-egy tápi kiegészítés (bár ez nálad szerintem nem áll fenn :lol: ), csak akkor nem szabad adni, ha rendszeresen tápszert kap a baba.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


[quote="csakegy"]j írta:csakegya... szülni :twisted:


Ha ezt a viszkető köldökre írtad, akkor csak annyit, ha rajtam múlna Noel már itt feküdne mellettem a pihenőszékében! :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Olyan fura, hogy a mi topikunkon is lassan inkább a baba téma megy, mint a terhesség téma. :D Minden hónapban figyeltem az ahavi topikokat, hogyan alakulnak át szépen lassan biztosan babás topikká terhességes topikból. :) Nagyon várom, hogy én is babás témához szólhassak hozzá.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Minden eltünt, amit írtam! :evil:
Mostanában egyfolytában kivág valamiért a topik és újra be kell jelentkeznem! z mással is előfordult? Mitől lehet?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Trombi, Márti, Bocika! Szívből gratulálok a kis jövevényekhez! Jó egészséget, sok tejcsit és mielőbbi felépülést kívánok nektek!

A mi fiunk továbbra is angyal. Most éppen 4 órája alszik, igaz előtte 80-at evett. Kaptunk mérleget, néha megmérjük, de mivel 20-25 perc után bealszik és 3-4 óráig nem jelentkezik, biztos, hogy eleget eszik. Szerintem a szomszédok még nem vették észre, hogy 2 napja itthon vagyunk, mert mi is alig halljuk a baba hangját, nem még ők.

Ma délelőtt bementem a munkahelyemre, el voltak hűlve, hogy császár után 1 héttel ennyire könnyen vagyok és hogy mennyit fogytam. Délután a párom vigyázott Hunorra, mi sétáltunk egyet anyukámmal.

Ígértem képeket, holnap tényleg feltöltöm.

Puszilok mindenkit: Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Aida!

A kismami.net-en javítsd már ki légyszi a nevem mellett a szülés módját. Sajnos nem spontán szülésem volt, hanem császármetszés! Köszönöm! Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Laura, megtörtént.

Egy nagyon buta kérdés: :roll:
A magzat csontja tudnak ropogni?? Az előbb pont rúgkapált Noel és egyszer csak egy kattanás hallatszott a pocimból. Vagy ilyen pukkanás. Vagy nem tudom. Noel "kattog"? Már most ilyenek az izületei? :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


csomós mellre elöszőr jóó meleg vizet eressz rá és utána maszírozd és fejjed.

Nagy gratula Bocinak is!!!!!!

vigantolt nehogy fém kanállal adjátok oda nekik. a legegyszerűbb ha a szájába cseppentitek azt az egy cseppet.
pár friss kép

így sírok én
Kép
Kép
Kép
és a legkissebb fivéremmel :lol:

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Kiskobold belekakált a fürdőlepedőjébe :lol: Fürdés után... az élet apró örömei...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi :)))) (az én trükköm erre a dupla fürdőlepedő... a sima törölközőbe beleteszek egy kifogót, az hamarabb szárad :)))

Vera: de aranyosak :)))))))))
Vendég
 


Szép jó reggelt,első vagyok!!!! :lol:
Hozhatom a hírt?? :wink:
Szorsolyától egy sms:
Ma 8:40-kor megszületett Baráth Odett Orsolya, 3250 gramm, 57 cm!


Gratulálunk!! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bocika,Szorsolya!
Gratulálok a babákhoz jó egészséget sok tejcit!


Mági!
te vagy az ügyeletes Híradós! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bellanitta
 
 


TROMBI, BOCIKA, MÁRTI, SZORSOLYA NAGYON GRATULÁLOK!!!

Lányok megírtam, amit meg kellett, ne haragudjatok, ha egy kicsit hosszú.

A születés története
Kedden reggel (december 9.) arra ébredtem öt óra magasságában, hogy görcsölget a hasam. Fájdalmasnak egyáltalán nem nevezném, még tinikoromban jelentkező menstruációs fájdalmaimat is alulmúlta a dolog. Rendszerességet nem éreztem, így forró fürdőt vettem, ahol nem erősödött, ugyanakkor nem is tűnt el az érzés. Délelőtt még aludtam pár órát, gondoltam feltöltöm az energiaraktárt!

Délelőtt beszéltem a szülésznőmmel, mondta, hogy találkozzunk a kórházban a biztonság kedvéért, este hat körül értünk be, ahol NST-vel kezdtünk. Ezen Domi teljesen jól volt, a fájásokat nem mutatta komolynak, így a szülésznőm jósló, nem rendszeres jellegűnek definiálva őket, hazaengedett. Még az eljövetel előtt a biztonság kedvéért mondta, hogy megvizsgál, mert nem tudtam megállapítani, hogy a magzatvíz szivárog, a nyákdugó, vagy semmi és esetleg én érzek valamit rosszul.

A tapimapi vizsgálaton a szülésznőmnek egyszer csak elkerekedett a szeme és hatalmas mosoly ült ki a szája szélére. Rám nézett és azt mondta, nem érti hogyan, de 3!!! ujjnyira nyitva vagyok, a fej teljesen rögzült. Azt mondta, ez egy igen jó kiindulási alap.  Mindennek ellenére hazaengedett, hálás vagyok érte, 10 perc alatt bent vagyunk a kórházban, és így nem kell a folyosókon flangálni és várni a csodát.

Hazafelé a kisebb görcsök megvoltak, a férjemmel még elmentünk sétálni, majd beültünk pizzázni egy étterembe, hihetetlen, de egyáltalán nem voltam rosszul, a görcsök még mindig teljesen alapszinten dolgoztak. Hazaérve éjfél felé rosszabb nem lett, de sűrűbbre váltott, újra fürödtem, ahol ugyancsak maradt a gyors tempó, így visszaindultunk a kórházba három óra körül.
A kórházban vizsgálat, kicsit több, mint 3 ujj…
A szülésznőm felhívta a dokimat, aki fél négy körül ért be, felvettük az adatokat, és hihetetlen jó hangulatban, beszélgetve, vártuk a fejleményeket. Négy körül, burokrepesztést javasoltak, egyáltalán nem fájt, és már csurgott is a víz. A doki is mosolygott a vizsgálat alatt, azt mondta, olyan lent van a baba, hogy szinte 3-4 cm előrehaladással megszülethet. Hogy érzékeltesse, odatette az NST mérő bigyuláját, tényleg a hasam legaljára. Fél öttől hatig egyre erősödtek a fájások, közben zuhanyoztam, sétáltam, beszélgettünk. Hatkor újabb tapimapi, 9 cm-nél jártunk. Olyan jó volt látni mindenki arcán a boldogságot! A kitolás hat körül kezdődhetett, ez már fájt, de nem úgy mint a fájások, hanem feszítően, szinte centiről centire éreztem az útját lefelé. Öt, hat tolás után a bukója a kapuban, ahonnan két, három tolás után már kint is volt. Kérdezgettem az orvost, hogy biztos kint van, az egész?? és tényleg ennyi volt?? Mosolygott és a szülésznő odacsapta a hasamra a bébit. Nem tudtam sírni, csak néztem rá és a férjemre, aki minta egy másik bolygón járna, gyönyörködött a bébiben. Aztán megmérték, és amíg a doki rendbe hozott, gátmetszés nem volt, azt mondta, egy picit sérültem, pár percig vart. Közben Domi az apja kezében.

Két és fél napot voltunk a Tétényiben, ahol még azt hiszem nem fogtam fel a dolgot, csak gyönyörködtem a babában. Amikor hazaengedtek, nem hittem el, eljött a férjem, összepakoltunk, ott volt pont az egész család, levittük Domit a kocsiba és akkor tört el a mécses, bőgtem hazáig, mint egy kétéves.

manna
mannababoca
 
 


Manna! Nagyon jó a történeted! Annyira jó ilyet olvasni, engem is megrikat! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Szorsi! Gratulálok a babához! Sok tejcit és sok boldogságot kívánok!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok, most keltem, és látom, megint vanak új babák

Boci, Szorsi: gratulálok nektek, sok sok tejet

Erika: nem is tűnik olyan nagynak a pocid

Vera: Iza még mindig nagyon aranayos ( a sirós képen is), látszik, h bátyus odavan érte :wink:

Manna: nagyon szép szülésed volt, köszi, h leirtad, kivánom, h később is ilyen jó baba legyen Domi

Hát, csajok, rám seemi hatással nem volt a telihold :roll: Csajszim pörgött odabennt rendesen, de kijöni semmiképp sem akar...Pedig annyit mondtam neki, h itt a nagy nap, legyen ügyes, meg szófógadó, és bújjon ki erre a világra, de ő tojik rám. Ja és ma teljesen egyedül vagyok...Kis családom elment nagyszülőkhöz (kb35 km) disznóvágásra. Igaz, párocskám harci készültségben van, h bármikor jöhessen haza. Már kezdek nagyon türelmetlen lenni. Mindennel és mindenkivel...

Kép
galzsuzsa
 
 


Boci. Gratulalok Marton babahoz! Sok tejcit!
Kép

Szorsi. neked is sok boldogasot odett erkezese alkalmabol!
Kép

KépKép
KépKép
mush589
 
 


[quote="aida"]
írta:
aidaMush, semmi baj ide nyugodtan leírhatod mi fáj, mi bánt... Azért vagyunk. Bélgörcsök engem is el-el kapnak és múltkor már én is sírva fakadtam az elkeseredés miatt. Csak én erre a páromtól egy mérges beszólást kaptam csupán: "most ne essél már kétségbe, nem bírom a gyengeséget".. A beszólása után újjult erővel tört rám a sírás..


Aida. nagyon durva a parod. ha legkozelebb ilyet mond rugd tokon es mond neki, hogy nem birod az o gyengeseget!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


[quote="aida"] írta:aida
[quote="csakegy"]
írta:
csakegyfuhhh... nálam kb. ez volt az a pont amikor már elkezdtem egy picit vérezgetni is a sok keményedéstől és erőlködéstől


Na ez nálam már szinte mindennapos.. Bár én nem picit vérezgetek.. Mush, Te tapasztaltál ilyet?


Aida. nem. belolelm egy csepp ver sem jott az utolso mensim ota.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok Csajok!

Na, egy remek éjszaka van mögöttem... :evil: Tegnap este hidegrázás és izzadás felváltva, 38,5 fokos láz, melleim robbanás közeli állapotban... Köszönöm a gyulladással kapcsolatos tanácsokat, fejek, mint az őrült, mára már sokkal jobb. De azért rendesen beparáztam...

Manna!
Szüléstörténeted tényleg csodálatos! Bőgtem rajta egy sort én is. :-D Legyen sok örömetek Domiban!

Gratulálok az újonnan megszülteknek!!! Mindenkinek sok tejcit, jó egészséget kívánok!!!

Aida!
A te párod egy állat! Csinálná ő végig a 9 hónapot!

Vera!
Iza gyönyörű!!! Fiúk gondolom imádják. :-D

Kép
Kép
lbernuska
 
 


tegnap nagyon jo delutanom volt. semmim sem fajt tobb oran. kezdtem azt hinni, hogy talan jobban vagyok. de hat almodik a nyomor. ejszaka bepotolta a lemaradast. megint a foldon fetrengtem. apa hozott hashajtot, es mar voltam is wc-n, de meg igy is.
felhivtam a korhazat, megint arrol gyozkodtek, hogy biztos beindult a szules. mondtam a nonek, hogy erosen ketlem, hogy lassan egy hete vajudok. kertem, hogy nezze meg a vizelet eredmenyet, minden negativ. tehat nincs hugyuti vertozesem(legalbbis kedden nem volt. azt mondta hetfon menjek vissza gp-hez/korzeti/ es ismeteltessem meg), de akkor mindek szedem az antibiotikumot?!
meg azt is mondta, hogy tuti, hogy a bebi nyom valamit, es hogy felesleges bemenni, mert ugysem tudnak/fognak mast csinalni, mint eddig. konkretan azt mondta, hogy turni kell. kerdeztem, hogy nem lehet-e elobb meginditani a szulest, mondta, hogy nem fogjak. meg hogy uljek be egy kad vizbe, igyak sokat, igyak cranberry juicet. mondtam, hogy en ezt mar mind probaltam.

lassan ott tartok, hogy en kivagom magambol ezt a gyereket.

csaki. sajnos az urologiara nem lehet csak ugy besetalni. beutalo kell. ezert mentem a korzetihez kedden, de csak a szuleszetre kuldtek vissza. de meg oda sem lehet csak ugy beallitani. elobb telefonalni kell.

en mar nem tudom, hogy mit csinaljak.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Szorsinak hatalmas gratula a babához!!

Bocsánat, most másra nem reagálok, mert tegnap délután óta hol jobban hol kevésbé iszonyatos görcseim vannak, éjjel alig aludtam vmit. De vhogy mintha nem lenne köze a babához... Bal oldalon egy pontra koncentrálódik a fájdalom és ha ott megnyomom (nem a baba) akkor az fáj. Mintha a belem töremkedne ott ki. Elég ijesztő. Ha nagyon nem múlik, akkor irány még ma a kórház.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


berni. sajnalom, hogy rossz ejszakad volt. remelem hamar rendbejonnek a cickok. vannak meg csomok?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


aida. voltal mostanaban wc-n?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


berni. ilyesmit lehet otthon kapni?
Kép

ezt lehet elegiteni/huteni igeny szerint. segit a szoptatasnal es a bedurrant ciciknel.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

Szorsi! Gratulálok! Sok Boldogságot!

Vera! Iza nagyon édes a bátyával!

Manna! Nagyon szép a történeted, mégegyszer sok boldogságot!

Zsuzsa! Tényleg nem nagy a pocim, azt szoktam nézegetni vajon hogy fér el benne a bébi.
Hát a telihold rám sem volt semilyen hatással, de úgy látszik a te kis csajszid tényleg nagyon jól érzi magát odabenn.
Ma én is egyedül vagyok, apa anyukájáéknak segít szintén 35km-re.

Aida! A belső méhszáj.

Mush! Jobban vagy?

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


laura. jo olvasni, hogy minden rendben veletek!

Vera. Iza nagyon cuki. hasonlit rad! Korul rajongjak a fiuk?

Manna. Engem is megrikattal. Nagyon szep a torteneted. szerintem nagyon keves ember ilyen szerencses! :lol: majd kerunk kepet a szuper gyors hercegedrol. :wink:

zsebi. szabi is nagyon edes!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush! Látom már közben írtad, hogy semmi változás. Olyan mintha nem hinnének neked. Pedig ha tudnák, hogy nem vagy az a csaj aki elhagyja magát.

Kép
Kép
Kép
erika26
 
 


[quote="mush589"]a írta:mush589ida. voltal mostanaban wc-n?


Igen, tegnap este is. :( Nincs székrekedésem, de valahogy akkor is rendetlenkednek a beleim. Mintha ott rossz fele akarna "nyomulni", áh nem nagyon tudom ezt így leírni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Az a baj, hogy méhkeményedéseim is lesznek ezektől a görcsöktől. MEg aztán már alhasi görcsöm is.. De azért egyvalami nyugtat. Kismanó még mozgolódik! :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Erika. sajnos nem igazan.

Csaki. Boldog nevnapot Luca babanak!
Kép

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Csaki, máris első névnap? :) Boldog névnapot a kis Lucának!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?