Új privát üzeneted érkezett!

Hát az tisztán leolvasható a pofijáról, hogy vmi nagyon nem tetszett az Úrfinak! :lol:
sinaszi
 
 


Köszi, holnap reggel átadom a jókiváságot. (Bár még nem is tudja, hogy beléptem.) Szerencsére jól van a feleségem, úgyhogy ha minden oké, akkor a jövő hét végén köztetek lesz újra.
dobsa
 
 


Dobsa, köszönjük a híreket!
sinaszi
 
 

 
 

Dobsa! Gratulálok Húnorhoz! Gyönyörű pasi!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Nincs mit, majd azért néha átadom mama üzenetét, én lépek, mert hát... a fiam megkérdezte a regisztrációkor, hogy: apa, te is szülni fogsz? Úgyhogy irány a horgász oldalak. Sziasztok lányok, mindenki vigyázzon magára, meg a törpördögökre.
dobsa
 
 


Gratula az újdonsült babásoknak! Jó egészséget és sok tejcit!

Én is én is! Mármint babát!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


jo ejt lanyok. elfaradtam mara.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Dobsa! Várjuk a híreket!

Én is jó éjt kívánok mindenkinek! Aludjátok végig az éjszakát!
sinaszi
 
 


BERNI! GRATULÁLOK ÉS MIELŐBBI FELÉPÜLÉST!
Nem volt hiába a nagy türelmetlenkedés...



Zsiráf - üdv újra! Majd mesélj, és várjuk a képeket!

Kép
trombibébi
 
 


Hunor nagyon szép baba! :D

Trombi, látom sikerült a felesleges részeket kivenni, jó lett.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida - igen, köszi.
Neked meg jó emésztést!;)

Kép
trombibébi
 
 


Sina: köszi a segitséget, boldogultam vele

Hunor pedig gyönyörű :wink:

Kép
galzsuzsa
 
 


Berni: hatalmas gratula :))))))))
Vendég
 


Sziasztok!

Vajon van még éjszakai bagoly rajtam kivül itt ????

BERNI HATALMAS GRATULA ZSÓFI BABÁHOZ!!!!!SOK BOLDOGSÁGOT ÉS TEJCIT NEKTEK!!!!NEKED MEG MIEŐBBI FELÉPÜLÉST!!!
jó súlyban van a kiscsaj! :wink:

Dobsa:
kösz a képeket Hunor babáról. Pusziljuk Laurát!

Mush:
szép a téli táj és a mózeskosár is!

Sina:
köszi kérdésed, hát még egyben vagyunk és ahogy kinéz a héten még eyben leszünk...Semmi jele, hogy ki akarna bújni Anett.Párom tegnap megkérdezte mikor akarok már szülni... :roll: Mintha azt én előre be tudnám időziteni... :roll:

Bocsi nem irok mindenkinek, szita az agyam....

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Márti, itt van még egy éjszakai bagoly!! :D Az előbb felébredtem, hogy vmi folyik és úgy megijedtem hirtelen, hogy azóta nem tudok aludni.. :roll:

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Végre beleférnek a 2in1 kismamik a képernyőbe :D így tudtam mentést csinálni róla, azoknak akiknek nincs kedve az oldalunkra klittyelni. A sorrend a várható szülési dátum szerint van, csak a pontos dátum nem látható a felsorolásban, mert azzal már nem volt erőm bíbelődni. Íme:

Kép Még pocakos decemberi kismamik

Kis statisztika:

Összes kismami, aki szerepel a tábliban: 37
Már meszült kismamik: 12
Még 2in1 kismamik: 25

A megszületett babák közül
kisfiú: 8
kislány: 4

Az eddigi szülések kereken 50%-a (azaz 6 szülés) történt spontán úton és 50% volt császár.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


A feltüntetett statisztika kizárólag a tábliban és egyben az oldalunkon szereplő kismamikra vonatkozik, természetesen a többieket sem felejtettem el Csaki és Andy, csak őket nem számoltam bele ebbe, tehát kizárólag a táblában szereplőkre kell ezt érteni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt:)

Gratula Zsófihoz, Berni gyors felépülést és sok Boldogságot kívánok

mush: nevekkel kapcsolatban:

http://web.t-online.hu/mpl/nevkeret.htm
itt megtalálod az összes nevet ami anyakönyvezhető, mondjuk itthon Magyarországon, külön vannak eredet szerint is.
gyakorlatilag az arameustól a magyaron, latinon át egészen a waelsi, ír nevekig mind megtalálható.
az összes magyar név megtalálható, bár azért elgondolkodnék, hogy ki is adna olyan nevet a fiának pl: Ogotáj?
ill lánynévnek,hogy Poholya?
de nem csak ilyenek vannak, abc sorrendbe fel van sorolva
nekünk a másik lánynevünk a Tímea Csenge

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Boldog Mikulást Maguknak és még a meg nem született ill. a megszületett gyermekeinek.

és egy kis gondolatébresztő, kedvjavító:;-)


"Egy gyermekért azt adjuk, ami mindennél drágább ezen a földön: a szeretetünket, az életünket."
Helen Thomson

"Minden gyerek a maga sajátos küldetésével születik a világra, némelyik, hogy beragyogja napjainkat, némelyik, hogy próbára tegye türelmünket, némelyik, hogy célt adjon életünknek, és némelyik, hogy gondoskodjék rólunk. Így van: mikor világra jönnek, a gyermekek mindent megváltoztatnak, különösen, ha senki sem hívta őket."

és végül magunknak is egyet:

"A mosoly az arcodon az ajtó alatt átszűrődő fény, mely tudatja mindenkivel: otthon vagy!"


:wink: :wink:

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


most mennem kell, mert vár a CTG:)
majd jövök:)

KépKép

Kép
orsimorsi
 
 


Sziasztok

Először is gratula Berninek és Szelesnek a babákhoz! :lol:

Az összes gyerkőc nagyon édes! :lol:

Még mi is egyben,tegnap voltam dokinál,hétfőre vagyok kiírva,azt mondta ha addig nem indul meg hagyjuk még,mert teljesen jó az áramlás,lepény,stb. :)

Én meg már úgy érzem magam mint egy elefánt vagy medve! :lol:

edoci
 
 


lbernuska:Gratulálok a babucidhoz!Jó egészséget és gyors felépülést kívánok!


Ahogy elnézem a táblit,vagyunk még páran 2in1.....mától számítva minden napra jutna egy baba :lol:
Jó is lenne,én le is stoppolnám a tízedikét :wink:

KépKép
lyndee
 
 


Szép napot!
Még mindig 2in1!!! :cry: Pedig este már azt hittem, de úgy tűnik csak jósló fájásaim voltak!!!

Szeles Anyuka és Apuka: tünemény ez a Hunor kölök!!!! Olyan kis pufika! :lol: :lol:
Vendég
 


Rossz éjszakám volt, alig aludtam. :( Rosszat álmodtam már megint... Jóslóm is volt.

Most meg fél óra múlva indulunk NST-re meg orvosi vizsgálatra, ott biztosan elleszünk egy darabig. :?

Amúgy egész kihalt topik. :) Máskor ilyenkor zuttyantam le olvasni, akkor oldalak voltak.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


aida.
billbocikat kiszedheted a tablazatbol, mert 1 mar megszult. vera irta, hogy egyutt szultek. 2. soha nem ir ide.
momi itt is kiszedhetned, mert o sem ir ide soha!

azonkivul a tovabbi adatok helyett nem lehetne a szules idopontjat betenni?

manna???? lehet mar o is domizik. nem volt egy ideje itt, ha jol remlik.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Szeles és Dobsa!
Gratula Hunor babához és köszönjük a képeket szép formás pasi.


Ibernuska!
Gratula Zsófi babához. Várjuk a képeket.


Most láttam még 17-en vannak előttem akiknek szülni kéne.Huzzatok bele mert én már alig bírok várni.Éjszaka azt hittem görcseim vannak, de csak elzsibadtam.
Pedig hozhatta volna a Mikulás!!!

Kép

Kép
bellanitta
 
 


A mai ebéd mielőtt Sina megint öri-harizik Paradicsom leves, rántott szelet tejfölös tört burgonya.

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Sehol senki?????

Kép

Kép
bellanitta
 
 


Bella! Öri hari! :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
sinaszi
 
 


Egyébként pedig sziasztok!

Végigaludtam az éccakát! Mi történt??? Ez a vihar előtti csend? Mesi is aludt majdnem egész éjjel. Ő is csak helyezkedett néha!

Lyndee! Már említettük! Nem ér előzni!!!!!!! :evil: :lol: :lol:
sinaszi
 
 


Bella! Jó, hogy írtad a paradicsomlevest! Dobok össze egyet! :D
sinaszi
 
 


Edoci! Ritkán jelentkezel! Szerintem az érzéssel ("Én meg már úgy érzem magam mint egy elefánt vagy medve!") nem vagy egyedül! :lol:

Zsuzsa! Örülök, hogy sikerült orvosolni a problematikát! :wink:

Statisztikát nézve megdölni látszik azon népi megfigyelés, miszerint a lányok türelmetlenebbek és hamarabb jönnek! Pedig mennyire hinni akartam ebben! :cry: :lol:
sinaszi
 
 


Manna tényleg nem volt egy ideje! De csak üzenne vkinek, ha esemény lenne, nem??
sinaszi
 
 


Na hello, látom amolyan "vihar előtti csend" van, mindenki elvan tűnve...

Sina: ma éjjel én is jól aludtam, tényleg elég hasonlóan működünk...Azt azért megsúgom, h én pont a kiirt dátumon akarok szülni (vagyis 12.-én), de látom te nagyon siettetni akarod.Kiváncsi leszek...

Kép
galzsuzsa
 
 


engem varnak a vasalatlan ruhak. megyek birkozni veluk! :evil: :wink:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Valahogy nem talál a vonalzónk :shock: Mindkettőnknek 39+1 napot ir, de neked még 6 nap van, nekem meg 7...Én pont ma vagyok 39 hetes és még 7 napom van hátra.Szóval lehet, ha megint én vagyok a hülye, de ezt nem értem :roll:

Kép
galzsuzsa
 
 


Sina
Sajnos tényleg ritkán tudok jelentkezni. :oops: :( A délelőttjeim ugyan szabadok mert akkor Máté oviban van,de délután meg elvárja hogy csak vele foglalkozzak! :lol: Ha meg bekapcsolom a gépet,kitúr innen! :oops: :lol:

Bella
Még beelőzhetsz minket! :lol: :wink:

Aida
NST-n,dokinál mi volt?

Mush
Neked sincs már sok hátra! :lol:

edoci
 
 


huha 20 nap mulva Karacsony!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush
Vasalatlan ruhák:nem irigyellek én utálok vasalni! :oops: :lol:

edoci
 
 


Sziasztok!

Csak gyors jelentkezés, visszaolvasni még nem tudtam, így csak a szüléem történetét szeretném megosztani veletek.

Szombaton koradélután már elkezdtem érezni, hogy keményedik a hasam, meg néha fájdogál, de semmivel nem volt több, int az előző napokban a jóslók, ezért nem is tulajdonítottam nekikülönösebb jelentősséget. Délután olyan 5 óra körül a gyerekek kitalálták, hogy társasozzunk egyet. Catant játszottunk, aminek annyi a jelentősége, hogy jó hosszú játék, több, mint egy óráig játszottunk. Közben már néhány fájás erősebb volt, mint korábban, de még mindíg nem volt erős. Utána megvacsoráztunk, és én lezuhanyoztam jó meleg vízzel, hogy hátha arra változik valami. Csökkent is kicsit a keményedés, úgyhogy megnyugodtam, hogy nem szülünk. Elkezdtük nézni a Szombat esti lázat, közben azért megint jött egy-két fájás, amiket már elkezdtem számolni, hogy milyen sűrűn jönnek és meddig tartananak. De se sűrűek nem voltak, se nem tartottak sokáig, kb 10-15 mp-ig. A sűrűségük meg össze-vissza, nem volt benne rendszer. Már majdnem vége volt a műsornak, és kérdezte a férjem, hogy akkor mi legyen. Mondta, hogy szerintem feküdjünk le, mert ha lesz is valami, lehet, csak hajnalban, addig pihenjünk. De aztánmégis meggondoltam magam, mondtam, menjünk be, max hazaküldenek, ha ez mégsem az. Ahogy fölálltam, elment a nyákdugó, és egy kicsit ez föl is gyorsította az eseményeket, ugyanis mire beértünk a klinikára, már 2-3 perces fájásaim voltak, és egyre erősebbek. Ekkor volt kb fél 11. Felvették az adatokat,átöltöztem, és jött az ügyeletes rezidens megvizsgálni. A vizsgálat közben megrepedt a burok, és már zöld volt a magzatvíz. Ekkor azt mondta, ne legyen előkészítés, hanem egy fél órára tegyenek nst-re, hogy lássuk, jól van-e a baba, a többi ráér majd utána. Na, de utána már nem volt, mert egyre sűrűsödtek és erősödtek a fájások, mígnem háromnegyed 12 körül már azt éreztem, hogy a fájások összemosódnak, és mintha már nyomni kellene. Ezt mondtam is a dokinak, aki megvizsgált, és mondta a szülésznőnek, hogy valóban eltűnt a méhszáj és itt a baba feje, hamar meg fog születni. Mondták nekem, hogy ha jól esik, nyomhatok. Ahogy ezt kimondta, megint jött egy fájás, amikor már nem is tudtam volna nem nyomni, úgyhogy elkezdtek velem szaladni hátra a szülőágyhoz, a doki menet közben öltözött be, és a férjem szerint már félúton fogta a baba fejét. Ahogy átértünk, mondta, hogy csak jó lenne átmászni a szülőágyra, mert nem fér hozzám. Na, hát én már nem tudtam akkor mászni, úgyhogy fogott a férjem, átrakott, és azzal a lendülettel, ahogy beleértem a szülőágyba, nyomtam még egyet, és kint is volt a baba 11.55-kor. A köldökzsinór háromszor a nyakára tekeredve, mekoniumos magzatmázasan, nem valami szép látvány volt, kicit meg is ijedtünk, de szerencsére olyan hosszú volt a köldökzsinór, hogy nem feszült meg, anyákot pedig gyorsan leszívták, még mielőtt fölsírt volna, úgyhogy a neonatológus azt mondta, minden rendben, de azért vesznek tőle vért, hogy nincs-e fertőzése, de szerencsére nem volt.

Semmi beöntés, borotválás, gátmetszés nem történt, de még csak nem is repedtem. Nem tudom, ez a málnalevéltea, a homeós bogyó, vagy csak a harmadik szülés eredménye volt-e.
Szabi már a 2 órás őrzőben szinte végig szopott, éz azóta is teszi eztelőszeretettel. Sajnos még nem az igazi a tejcsi, úgyhogy a klinikán és itthon is kap egy kevéske pótlást, de csak éjszaka, hogy azért neóránként keljünk. De mindent megteszünk az ügy érdekében, remélem ezúttal sikeres lesz a szoptatás.

zsebi_baba
 
 


Edoci! Akkor nem lesz könnyű dolgod, ha hazaértek a tesóval a kórházból! :roll: Máté már számítógépezik??? Programozó lesz a gyerkőcből! :lol:

Mushi! Annyira pörögsz! Neked tuti nem lesz gondod, ha a kiscsaj keveset alszik! Azért tartalékolj! Bár én vasalás közben szoktam megnézni a sorozataimat vagy vmilyen filmet...

Zsuzsa! A vonalzót én is néztem és még régebben is beszéltük ezt... Igazság szerint a táblázatban nekem a 13. szerepel, de 11. a helyes dátum. Aztán lehet, hogy a szombatnak kellene lennie a támpontnak, de minden szüléskalkulátor 11-et mond és mensi szerint is az a jó! A védőnéni írta a 13.-át a kiskönyvbe...
sinaszi
 
 


Sina: na ezzel én is így vagyok! A védőnő 12-t írt a kiskönyvbe, a doki 10-et számolt és minden kalkulátor is 10-t. :lol:

Zsebi. köszi a szüléstörténetet. hát én minden hátralévőnek ilyent kívánok, mármint gyorsaságban!!!
Vendég
 


Zsebi-baba! Nem semmi ez a villámszülés! Nagyon ügyes voltál, mégegyszer nagy gratula nektek! És köszönjük, hogy megosztottad velünk a szüléstörténetedet!
Kívánok nektek nagyon-nagyon sok tejcit!
Magamnak meg hasonló szülést! :D :D :D

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Na megjöttünk mi is, Annát bevittem a munkahelyemre, a gyerekeknek ott ma jött a Mikulás. Az alsós ünnepségen voltunk, lányom el volt ájulva, mondogatta boldogan, hogy gyerekek!! :lol: A Mikulás bácsi kihívta őt név szerint és adott neki csomagot, volt krampusz is, amitől a kolleganőm kisfia nagyon sírt és remegett, de Annának ez tetszett a legjobban :)
Aztán Brendonos csúszdázás,én megvettem a sterilizáló lötyit, körömcsipeszt, hajfekfét, Apa ajándékot, Annának könyvet, és még mindig nem szülök!!!! :lol:
Asszem du. sütök valamit..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szerdán jöttünk haza, köszönöm a gratulációkat! Még nem nagyon olvastam vissza, de szeretném leírni a szülésem történetét.
Szóval szombaton koradélután már elkezdtem érezni, hogy keményedik a hasam, meg néha fájdogál, de semmivel nem volt több, int az előző napokban a jóslók, ezért nem is tulajdonítottam nekikülönösebb jelentősséget. Délután olyan 5 óra körül a gyerekek kitalálták, hogy társasozzunk egyet. Catant játszottunk, aminek annyi a jelentősége, hogy jó hosszú játék, több, mint egy óráig játszottunk. Közben már néhány fájás erősebb volt, mint korábban, de még mindíg nem volt erős. Utána megvacsoráztunk, és én lezuhanyoztam jó meleg vízzel, hogy hátha arra változik valami. Csökkent is kicsit a keményedés, úgyhogy megnyugodtam, hogy nem szülünk. Elkezdtük nézni a Szombat esti lázat, közben azért megint jött egy-két fájás, amiket már elkezdtem számolni, hogy milyen sűrűn jönnek és meddig tartananak. De se sűrűek nem voltak, se nem tartottak sokáig, kb 10-05 mp-ig. A sűrűségük meg össze-vissza, nem volt benne rendszer. Már majdnem vége volt a műsornak, és kérdezte a férjem, hogy akkor mi legyen. Mondta, hogy szerintem feküdjünk le, mert ha lesz is valami, lehet, csak hajnalban, addig pihenjünk. De aztánmégis meggondoltam magam, mondtam, menjünk be, max hazaküldenek, ha ez mégsem az. Ahogy fölálltam, elment a nyákdugó, és egy kicsit ez föl is gyorsította az eseményeket, ugyanis mire beértünk a klinikára, már 2-3 perces fájásaim voltak, és egyre erősebbek. Ekkor volt kb fél 11. Felvették az adatokat,átöltöztem, és jött az ügyeletes rezidens megvizsgálni. A vizsgálat közben megrepedt a burok, és már zöld volt a magzatvíz. Ekkor azt mondta, ne legyen előkészítés, hanem egy fél órára tegyenek nst-re, hogy lássuk, jól van-e a baba, a többi ráér majd utána. Na, de utána már nem volt, mert egyre sűrűsödtek és erősödtek a fájások, mígnem háromnegyed 12 körül már azt éreztem, hogy a fájások összemosódnak, és mintha már nyomni kellene. Ezt mondtam is a dokinak, aki megvizsgált, és mondta a szülésznőnek, hogy valóban eltűnt a méhszáj és itt a baba feje, hamar meg fog születni. Mondták nekem, hogy ha jól esik, nyomhatok. Ahogy ezt kimondta, megint jött egy fájás, amikor már nem is tudtam volna nem nyomni, úgyhogy elkezdtek velem szaladni hátra a szülőágyhoz, a doki menet közben öltözött be, és a férjem szerint már félúton fogta a baba fejét. Ahogy átértünk, mondta, hogy csak jó lenne átmászni a szülőágyra, mert nem fér hozzám. Na, hát én már nem tudtam akkor mászni, úgyhogy fogott a férjem, átrakott, és azzal a lendülettel, ahogy beleértem a szülőágyba, nyomtam még egyet, és kint is volt a baba 11.55-kor. A köldökzsinór háromszor a nyakára tekeredve, mekoniumos magzatmázasan, nem valami szép látvány volt, kicit meg is ijedtünk, de szerencsére olyan hosszú volt a köldökzsinór, hogy nem feszült meg.
Semmi beöntés, borotválás, gátmetszés, de még csak nem is repedtem.
A klinikán egyágyas szobában voltunk, ami nagyon jó volt, szerintem nagyon megéri az árát.

zsebi_baba
 
 


Néhány kép: Kép Kép Kép Kép

zsebi_baba
 
 


zsebi. azta milyen gyorsan ment! nagyon ugyesek voltatok!
nagyon edes Szabi. Tiszta apukaja! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Jaj, nem tudom, miért ment el kétszer.
Én is kívánok mindenkinek hasonlóan gyors és könnyű szülést! Nem tudom, a málnalevélteának, homeós bogyónak, vagy a harmadik szülésnek volt-e ez köszönhető.

zsebi_baba
 
 


Zsebi! Köszi a beszámolót! Nagyon gratula Nektek! A kajcsi pedig kívánom, hogy mielőbb beálljon! Nagyon ügyesek vagytok! Szabi pedig gyönyörű!
sinaszi
 
 


Mágnes! A Miki tetszett kicsi Annának, vagy a síró kisgyerkőc????

Boci! Nem vagyunk egyszerű esetek! :lol:
sinaszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?