A Kismama ezt küldte hírlevélként:
Itt tartunk
Valószínûleg megfigyelted, hogy mostanában kedveli a társaságot a kicsi. Nemcsak hogy eltûri mások érdeklõdését, de kezdeményezi is! Imádja, amikor vele foglalkozol, és mindent megtesz, hogy magára vonja figyelmed. A társas viselkedés fejlõdésérõl itt
http://www.kismama.hu/kisgyerek/tarsas_viszonyok/2473/ olvashatsz!
Ahogy egyre ügyesebben mozgatja testét, felemeli fejét, felnyomja magát, kinyújtja végtagjait, homorít, megfigyelheted, hogy sírás elõtt hevesen mocorogni és nyöszörögni kezd, hogy felhívja magára figyelmed. Az elkövetkezendõ három hónap során megtanulja, hogy tudassa veled, hogy mit gondol, mit akar.
Változások az anya életében
A szülõvé válás megbontotta azt az összhangot, ami régen a pároddal átéltetek? Nem vagy egyedül. A folyamat kapcsolatotok minden területére kihat, a szextõl a munkamegosztásig. A legtöbb szülõnek idõre van szüksége, hogy alkalmazkodjon az új helyzethez. Itt olvashatsz minderrõl!
http://www.kismama.hu/baba/elso_honapok_otthon/2241/
Szülõi tanács: Vásárlási tippek
„Ha garbót vagy bebújós felsõt veszel a babának, gyõzõdj meg róla, hogy van-e patent a nyaknál. A patentos felsõket sokkal könnyebb feladni a ficánkoló babára. Az a legjobb fajta, amelyiken alul is patent van, mert nem jön ki a nadrágból.” – K. Marcsi
Nem árt, ha egy teljes elsõsegélykészletet összeállítasz, mielõtt a baba elkezd mászni. Az otthoni balesetekrõl itt olvashatsz!
http://www.kismama.hu/kisgyerek/baleset ... eten/2261/
Alakíts barátnõiddel bébiszitter csoportot – vigyázzatok egymás gyerekeire, hogy mindenkinek jusson egy kis szabadidõ.
Fizikai és lelki erõnléted érdekében próbálj meg naponta idõt szakítani a tornára.