Új privát üzeneted érkezett!

Éden :shock: ilyenről még nem is hallottam.

Komolyan kezdem azt hinni, hogy inkább nem is akarok tudni semmit sem, mi miért van...sokszor nagyon rémisztő dolgokat hallani, és persze paragép-szerénységem rögtön azt hiszi, hogy neki is ez a baja...meg elkezdek agyalni...szóval sok szempontból jobb volt balga tudatlannak lenni.
(másrészt viszont akkor sosem derül ki az IR-m,szóval....)

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


Éden 8)
Ez jó és rossz is... Örülök, hogy előtűntél!
Nem ez az a bizonyos összeférhetetlenség, aminek a kezelési eredéménye 80% körüli és jelenleg nincs rajta tb támogatás, s ezért kb. 1,5 millió Ft-ba kerül?
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szia Fanni!
De, ez az. Talán annyiba már nem kerül, bár igazán nem tudom pontosan mennyi lesz, de a 80% körüli sikeresség elfeledteti ezt a "kis" problémát. Persze, ez nem jelenti azt, hogy tutira sikerül, de végre van már valami kézzelfogható okunk arra, hogy eddig miért nem sikerült.

Gyönyörűek a babáid, és jó, hogy Te már a finishben vagy.

Éden
Éden
 
 

 
 

Éden,
köszi a választ, szóval ez egy sokkal komolyabb vizsgálat (még nem is hallottam róla)!

különben ez az a vizsgálat amiről Fanni írt?

KépKép
tobi
 
 


Éden :P
Én is megcsináltatnám, ha ez esélyt adna! Még ha hitelt is kellene felvenni! Nagyon fogok drukkolni Neked! Írd majd meg, mikor mész. Az 5. lombik lehetőséged még megvan?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Tobi,
nem a vizsgálat kerül ennyibe, azok TB támogatottak voltak, hanem az a vérkészítmény, amit intravénásan fogok kapni, illetve annak az ára is attól függ, hogy mennyit kell kapnom belőle. Egy palack abból kb. 30 ezerbe kerül, és sokmindentől függ, hogy ki mennyit kap belőle, az majd a kezelés során fog kiderülni.
Ha jól tudom, ennek az összköltsége ma már nincs ilyen magas, inkább pár évvel ezelőtt volt ennyi, de pár százezer gondolom lesz.

Fanni,
az 5. lombik lehetőségem megvan, Kr. be is írt augusztusra, de egyelőre úgy vagyok ezzel, hogy az eddigi lombikok is teljesen indokolatlanok voltak, lévén, hogy nincs egyéb bajunk, úgyhogy ha beindul a kezelés, és jobban reagál a szervezetem erre az egészre, akkor inkább spontán próbálkoznék, max. inszemmel.
Éden
 
 


Éden :P
Jogos! Hajrá vérfrissítés, hajrá inszem! Valahogy akinek nagyon sokáig nem sikerül, ott mindig kiderül valami... sajnos van, ahol jó sokára... vagy van, ahol sosem, mert mondjuk rámegy a házasság. Nagyon örülök, hogy hamarosan eséllyel próbálkoztok!
Ezerrel szorítok, ne tűnj el!!!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szia Éden! :D
De örülök, hogy hallok rólad!!!
Szóval nem volt hiábavaló a bizakodás ezekben a vizsgálatokban, amikről beszéltél anno!
Amúgy nem rég pont erről a bibiről olvastam egy cikket, és ott már a második babájukat várták ez után a kezelés után :roll:

Szóval nagy kalappal nektek hozzá, majd számolj be!!! :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hello Csajszik!

Coca! Már csak 4 nap!!!! :lol: Nagyon drukkolok továbbra is! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Éden! Ez hihetetlen. Komolyan, hogy minek kell még kiderülnie???????? :shock: :shock:

Snufi! Te hogy vagy? Bírod a diétát? Tünetek?

Tegnap voltam először Tünde tornáján (tényleg nem jár valaki szerdánként?). Annyira élveztem, hogy elmondani nem tudom... 8) Viszont ami utána jött, attól hazáig bőgtem. :cry:
Megmutattam ugyanis az inzulin eredményeim Tündének. Szerinte erre is igenis kéne gyógyszer és ne legyenek illúzióim, de azoknak akiknek nem olyan magas és soványak,nincs miből lefogyni, sokkal nehezebben megy le az érték. Meg, hogy ezt a szülés hozta ki nálam. És jelentkezzek be endokrinológushoz, de készüljek fel, mert legalább 1-2 hónapra fogok előre időpontot kapni. Teljesen padlót fogtam. :shock: :shock:
Persze, most keresek egy endokrinológust! Kihez lehet leghamarabb bejutni? MM? :?
Lafi! Írtad, hogy a Te dokid milyen értéknél ír fel gyógyszert, de nekem a cukrom normális... Akkor is kell? Eddig azt hittem, hogy elég lesz a napi sport és szigorú diéta.

Szerintetek akkor halasszam a jövő havi inszemet is? :cry:

Közben folyamatosan a netet bújom diéta ügyben. Legnehezebb a reggeli, mert akkor nem ajánlják a szénhidrátot. Én tönköly kenyeret eszem, az mehet? És a gyümölcscukor?
Bocsi csajok, hogy ennyire negatív vagyok most, de azt hittem Pötyi után már csak könnyebb jöhet. De komolyan, az endom ehhez képest gyalog-galopp volt, egy műtét és kész. Most meg úgy tűnik a jó Isten egyre nehezebb akadályokat állít fel, hogy harcolnom kelljen? Ami egy gyerek mellett már jóval nehezebb. Mert nem egyszerű megoldanom a napi fél óra sportot sem. A külön kosztot, stb. Na jó nem nyavalygok. Majd csak lesz valahogy.

Szép (szebb) napot mindenkinek.

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Bartika! Nem 4, 11. (Rosszul mondtam az elején)
Gyümölcscokrot ne, az is egyszerű szénhidrát. Kenyérből is minimálisat szerintem.

Éden? És ez a vér"cserés" dolog nem vágja tönkre a szervezetedet és az immunrendszeredet?

Kép
zölddisznó
 
 


Éden, nagyon drukkolok neked, hogy most sikerüljön!Le a kalappal előtted. Kitartást és sok erőt kívánok!

Snufi, nagyon várom az eredm.t. Vérv. vagy teszt lesz?+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Fanni, hogy vagytok?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba :P
Írok privit!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Barti, erre próbáltam utalni egyszer egy hsz-emben, hogy hiába alacsonyabb az inzulin terhelése valakinek, aki vékony, annak nem elég a torna, diéta...nekem ebben az egyben szerencsém volt a kövérséggel, életemben egyszer előny volt, mert amint fogyok, az inulin javul, a mettől és a sporttól, diétától meg fogytam...
Az én dokim 30 feletti terhelésre ad gyógyszert, és 10 feletti éhomira...

Mint már korábban mondtam, attól még hogy a cukor jó, az inzulin lehet szar...sőőőt.Nekem a cukrom tökéletes, mégis ir-es vagyok....
Vendég
 


Sziasztok!

Kati!

Nagyon-nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:

Nikó!

Gratula az egészséges embrikéknek, és nagy adag drukk nekik a sikeres kapaszkodáshoz!

Nani!

Neked is drukk előre is!

Csajok, az APC szűrést szerintetek nekem is érdemes megcsináltatni? Ha lenne valami baj az már jelentkezett volna az első terhességnél? Vagy ki tudja?

Allegro!

Sajnálom, hogy téged is szívat a pajzsmirigyed :(

Éden!

Te jó ég, ilyen is van?! Nagyon-nagyon drukkolok, hogy ez a kezelés sikerre vezessen! Komolyan csak nézek nagyot, hogy ilyen is van...

Barti!

Ennyit arról a tézisről, hogy a második könnyebben jön... Ekkora hülyeséget...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Lányok,

Stimu alatt érdemes TSH-t nézetni? Nem torzul nagyon az eredmény?
Vendég
 


sziasztok csajok!
Ma meglett a 3. napi hormonom,6 hó met szedése után.

tsh 1.67 miU/l

fsh 7.5 IU/l

lh 7.0 IU/l

prolaktin 675 mU/l ,( ez 59-619-ig jó)

ösztradiol 43.5 pg/ml

tesztoszteron 2.87 nmol/l (ez 0.5-2.6-ig jó)

Szóval a tesztoszteronom nőtt, pedig az a 3 hós labornál megfelelő volt azelőtt meg alacsonyabb volt, a prolaktinom pedig tulképp csökkent, mert már csak fél szem bromót szedek, úgy látszik ez kevés, visszaállok az 1 szemre.( megorvoslom magamat :) )
Csak azt nem értem, hogy a hormonaim javulnak, de a tesztoszteron meg nő. van itt köztetek tesztoszteronszakértő??
Holnap reggel megyek uh-ra, majd megmutizom a dokimnak ezt a leletet.

Barti, a cukrom nekem is jó volt, de az inzulin már nem. Azért reggelire is kell ám szénhidrátot enni, kb.25-30 gr-ot. Ez lehet egy-két szeletelt rozskenyér. De e mellé már ne egyél többlet ch-t, csak húst, sajtot, zöldséget. ( tejet, gyümölcsöt ne! )
nani72
 
 


Sziasztok,

Arrol a temarol, amit Eden irt itt talalhattok tobb infot:
http://www.habitu.extra.hu/ - talaltok radio es TV musor linket is rola

Meg a csaladinet forumon is van egy ilyen topic:
http://csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t=247

Egy bizonyos Fulop doki csinalja a vizsgalatokat......
leo50
 
 


Éden: nagyon drukkolok Neked, így ismeretlenül is!

Niko:+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Barti: én reggelire yoghurtot szoktam enni/inni, zsírszegényet persze, vagy zsírszegény tejet bioműzlivel. Elfelejtettem mennyi volt az IR eredményed, de ha jól rémlik, az enyémnél alacsonyabb, és én is azt gondoltam, hátha nem is kell majd met, csak diéta és mozgás. :( A cukrom nekem is jó, az inzulinból is "csak" a terheléses magas.

Babim: teszt lesz, de nagyon f**ok! :oops:

Lafi: én nem vagyok kövér, és 1.5 hét alatt sikerült csak diétával fogynom 2 kg-ot. Akkor ügyes vagyok?

Leo: hogy vagy?

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Snufi! a műzliben sok ám a szénhidrát. És miért kell neked zsírszegény bármiből is?

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Éden! Ismeretlenül is !+++++++++++++++++++++++

Niko! Nani! Snufi! Mereszt!++++++++++++++++++++

Dalmi! Holnapra egy kalappal! :wink:

Snufi! Nem zsírszegény kell nekünk, hanem a szénhidrátot kell figyelni, ahogy Zöldi is írta.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Értem Lányok, de bajnak nem baj gondolom... :roll:

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Ha ilyen ütemben fogysz, akkor akár baj is lehet, mert nem eszel elég kalóriát.

Kép
zölddisznó
 
 


Snufi, neked ha nem kell fogyni, ne fogyj, csak figyelj a SZÉNHIDRÁTRA, másra nem kell!
Vendég
 


Snufi egyen szalonnás velős pacalt körömpörkölttel! De kenyér nélkül! :wink: :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Snufi! És akkor Te szeded a metet? Felhívtam az MM-et... június 2-re van időpontom. F@sza... és addig mit csinálok?????? :evil: Az én értékem amúgy 38 mIU/l volt. Neked mennyi???
Ja és mennek a drukkok! Keddre? :D

Jövő héten kedden pedig megyek egy diétás tanácsadásra az MM-be, mert nekem kismillió kérdésem van, a mennyiségekről, hgy miből mennyit lehet, stb. Pl. én reggel hulla vagyok kávé nélkül. Nos erről is azt olvastam, hogy tilos. :shock: El sem tudom képzelni a reggelemet nélküle... :cry: Tudom... ez már függőség, de én tejeskávét iszom és csak ezt az egyet. :oops:
Aztán egy csomó mindenre nincs is ráírva mennyi CH van benne... ilyen az árpapehely, amit szoktam enni reggelire tejjel.

Sógornőm megpróbál keresni nekem másik endokrinológust, aki nem röhögi ki a 38 mIU/l-es értékemet... :evil:

Jó éjt mindenkinek. megyek eldőlök, mert tegnap torna, ma 30 perc futás a városligetben és hulla vagyok. :?

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Szép estét!

Nahát Éden! :shock: ...ilyenről még nem is hallottam (Leo, köszi a linkeket!) Nagyon szorítok a spontán babához! -is- :)

Snufi! Már csak 5 -öt kell aludni! :D Puszka!!!


Kismamiknak, akciózóknak ++++++++++++++++++++++++++++++
viktu
 
 


Coca: :lol: :lol: :lol:

Barti: nekem 50 volt. :( A tanácsadáson meg kérlek jegyzetelj és aztán legyél kedves tájékoztatni minket! :wink: Köszi. (én iszok tejeskávét :oops: )

Holnap és holnapután nem jövök, suliban leszek.

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Héééllló! Nem lógunk meg tesztelés nélkül!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!


Két picurral a pocimban pihizek tegnap óta. Remélem már elkezdtek ott bent berendezkedni. :lol:

Köszönöm a drukkokat és ragacsokat! Én is küldöm mindenkinek a ragacsokat és a baba tapikat is!

Allegrobarbaro!

Ment pü! Ha még érdekel valami írj.
nikó
 
 


Egy kicsit beleszólok itt a diéta-ügybe, ha nem baj!
Én már voltam MM-es diétás tanácsadáson. Tényleg jó volt.

Kávétéma: lehet kávét inni, de ha reggelire iszod, akkor tej nélkül (max kis tejszín). Tízórainál már ihatod tejjel is.

Reggelire kell lassan felszívódó 30 g ch. 2 szelet barna, rozs, teljes kiőrlésű kenyér. Lehet zabpehely, zabkorpa is (vízben puhítva-nem tejben) + felvágott, zöldség)
Tízórai 20 g ch. felesben lassú-felesben gyors felszívódású (pl. 3 korpovit keksz, + gyümölcs v. joghurt.)
Ebéd 50 g ch. (nekem ez a legnehezebb -menzán választani vmit... hmmm -ahol nincs barnarizs; de mehetnek a cukor nélküli főzelékek) Nézni kell, mérni kell a mennyiséget.
Uzsonna 20 g gyorsan felszívódó ch. Pl. joghurt, v. gyümölcs, v. együtt.
Este 40 g ch. - olyan, mint reggel, de mehet 10 g gyors felsz. ch. is.

Lehet, hogy ezt már mindannyian tudjátok, de .... láttam, vannak még kérdések.
fablia
 
 


Sziasztok!

Éden :)
legeslegjobbakat! :wink:

Nikó,
tapik++++++++++++++

Snufi,
teszthez +++++++++++++

Mereszt,
++++++++++++++++++
angel37
 
 


Ja és a lényeg, hogy cukrot, cukros dolgokat nem szabad enni.
A kávéba sem!
fablia
 
 


Nikó!
Hajrá babócák!!!!
fablia
 
 


FAblia, látom, egy tanácsadáson jártunk :lol: én is így ettem/eszek....reggeli kv mehet cukker nékül simán, én sem bírnám ki....
ebédet én úgy oldottam meg, hogy van egy hely, kihozzák a kaját és ott van ch-mentes kaja és nagyon finom...általában 30-40 g ch van benne, kicsit kevesebb, de legalább miden nap mást eszem, nem nekem kell agyalogni...

amúgy tényleg az is a lényeg, amit Coca írt, mehet a pöri kenyér nélkül vagy incipinci kenyérkéve, mehet a szalonna kenyér nélkül vagy incipinci kenyérkével stb...
Vendég
 


sziasztok!

mindjárt visszaolvasok, de előtte:

ma voltunk a dokinál, aki a hiszterot csinálja majd. kedvesnek tűnik, leszámítva, hogy közölte, hogy akkor egyúttal a lapart is megcsinálja, ha már altatnak. :cry: most nagyon be vagyok ijedve. :cry:

kati
katica30
 
 


nikó, snufi: drukk++++

éden: nem is hallottam még ilyesmiről :roll: drukkolok neked nagyon++++

bartika: kitartást!

kati
katica30
 
 


Sziasztok,

Fablia, pontosan leírtad :D Lafi, kajakihordó címet tudsz adni? Országosan szállítanak vagy csak a környéketeken? Nekem az okozza amúgy a legnagyobb gondot, hogy nem jut eszembe tízóraizni, uzsonnázni...így aztán még mindig telefoncsipogásra eszem :oops:

Nikó, drukk a babáidnak. A harmadikat fagyasztották?

Dalmi, remélem, sikeresen túlélted a mai reggelt.

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


Alle, gastroyal.

Katica,nyugi!!!!!!!!!
Vendég
 


Katica :D
Drága táblicskufelelősünk, kérlek, öregbíts rajtam 1 évet 8)

Mindenkinek szorítunk a "távolból", és mindenkit tárt karokkal várunk "odaát" :wink:

Véda
Vendég
 


Katica,
ne ijedj meg! Nem annyira vészes dolgok ezek! Túlleszel, és jöhetnek a fagyik! :wink:


Jut eszembe: tegnapelőtt voltam a nődokimnál, rákérdeztem a hysterora, de nem csinálunk, mert nagy valószínűséggel nálam többet ártana, mint ami eredményt hozhatna.
angel37
 
 


lányok: köszi, nem nyugodtam meg. de még van időm rá felkészülni. bár szerintem sose leszek erre kész teljesen lelkileg :oops:

véda: javítottam :wink: és boldog szülinapot!

kati
katica30
 
 


Katica, ne félj, hidd el.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Van ételkihordás a www.hazipatika.hu oldalról elérhető ételkihordónál is (direkt diabétesz menü-50 g ch-val). Meg szinte mindegyik kihordónál. Food expresz-nél is.

Nekem az a baj, hogy sok menza van körülöttünk, és a főnököm nem engedi, hogy bent együnk meleg ételt. Azt mondja, mindenki ki tud menni fél órára, ráadásul kb. 6-7 menza elérhető 200 m távolságban. :(
Még ezt kellene valahogy megoldanom.
fablia
 
 


A házipatikánál az interaktív fül alatt az ételkihordásban találjátok a menüket.
fablia
 
 


Nikó! Harmadik picur fagyiban?
Szurkolok!

Katica! Akkor próféta vagyok? Szerintem nagyon jó, hogy megcsinálják a lapart! Roppant hasznos lehet, akár találnak valami gubancot, akár nem. És egyáltalán nem vészes ám! Tudom, az altatás gázos nálad, de lehet, hogy EDA-val is meg tudják csinálni.

Angel! Miért ártana a hystero?

Fablia! Ha diátáznod kell, a főnököd nem tilthatja meg, hogy ott étkezz! Ez törvény!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca,
mivel a méhszájamat mindössze egy heg tartja, a hysteroval járó feltágítás még gyengíthet rajta ill. vérzéseket okozhat. És bár a doki úgy mondta, hogyha nagyon akarom előjegyez, de így inkább nem. Vhogy ki is kéne hordanom azt a gyereket, ha netán összejön! :roll: :wink:
angel37
 
 


Bizony Angel :P , így is feküdhetsz majd eleget, nem kell bántani a méhszájadat! A többi vizsgálatnak hajrá... esetleg kérdezd meg Krizsa dokit, hogy a fizsós feltöltést ajánlja-e?

Katica :P
Altatnak, így nincs is mitől félni :wink: A legrosszabb az egészben, hogy 1 éjjel ott kell aludni... na jó, max. 2 éjjel...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :P
ugyi? Én is így gondolom! :wink:

Egyébként jópofa volt: Krizsa doki azt mondta, kérdezzem a dokimat, ő meg most, azt, hogy kérdezzem meg Krizsa szerint van-e értelme (na szte meg nincs igazán), hehe mondtam, hogy ő azt mondta önt kérdezzem, ezen már a doki is mosolygott :)

A fizsós izét, látod, el is felejtettem kérdezni! Na de ráér még az, úgyis a lombik előtti ciklusban érdemes, nem?
angel37
 
 


Hát így már értem Angel.

Kép
zölddisznó
 
 


Angel :P
Ciklusfüggetlen!
Az is ritka, hogy így egyetértenek a dokik :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?