Új privát üzeneted érkezett!

Jajj, norbicuccok! Tele aszpartámmal! :twisted:

Kép
zölddisznó
 
 


Snufi,
szvsz, ha eddig nem sportoltál, akkor ne az inszem után kezdd el. Nekem erre anno fel is hívták a figyelmem. Csak olyan terhelést szabad, amihez hozzá van szokva a szervezeted. Ha tudsz, akkor sétálj, de csak annyit, ami jól esik, és nem fáradsz ki nagyon. Egyelőre semmi hasizomgyakorlat, és a többi izmozással is jó vigyázni.
Szerintem most bőven jó, ha elkezdesz diétázni, már azzal is többet teszel magadért, mintha semmit sem változtatnál. A mozgásra meg majd térjünk vissza 2 hét múlva. ;-)
Vendég
 


Cocika, norbi utálja az aszpartamot , mindenhol fennenhangon hírdeti a károsságát, nincs a cuccokban, legalábbis a legtöbbjében nincs.

Snufi: ügyi vagy, a céklalé nekem nem ment, inkább falom savnyában.
Vendég
 

 
 

Jaj, majd el felejtettem vigyázz a norbis búza- és rizscuccokkal, magas a szénhidrát tartalma!!!!!!Én is ráfizettem ezzel, kétszer anni van benne, mint a bakonyi barna kenyérben.
Vendég
 


Snufi!

Akkor lehet,hogy holnap találkozunk??????Izgi!!!!!!

Kép
Kép
mereszt
 
 


Sannah! Akkor milyen édesítővel nyomatja tele a cuccait?

Kép
zölddisznó
 
 


Csajok! Már nem parázok, Zöldi értékelt és ok az eredményem. köesettleaszivemrőlsmile

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lányok! Mindennek megnéztem a szénhidrát tartalmát. Szalámiból csak norbis volt, ami lightos, meg a desszertekből sem volt túl nagy a variáció. Mindenből 1et vettem, meglátom, mi izlik, mi válik be.

Sannah: céklalé új lesz nekem, majd meglátom,.... :?

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Coci: maltitol vagy fruktóz a legtöbb esetben.
Vendég
 


Hanna: melyik eredményed értékelte Coca? :shock:

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Zöldi, nem minden édesítőben van aszpartam...bár én update-húst nem vettem, nekem elvből nem jött be Norbi-cucc....de tény, h nem minden édesítőben van aszpartam, meg kell nézni!
És igen, Snufi, hiába bio, nézd mindig a ch tartalmát!!!!!!!!!!!!!!!
És Snufi, ne tornázz....még ne.....
Vendég
 


Snufi! A Leiden mellet kértem genetikát. Azt értékelte Zöldi doki. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


mellett :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lafi: legalább dupla annyi ideig tartott a bevásárlás, pont ezért. Mire mindenen megkerestem (már amin fel volt tüntetve) a szh. tartalmat,.... :twisted: Te "sima" szalámit (v)ettél?

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Snufi: én először másfél órát voltam a bioboltban és majd hármat a madaras áruházban, a diabetikus cuccok között is van olyan aminek óriás ch tartalma van.
A privát véleményem: nem veszek norbis, szandrás szalámit, sokkal finomabbak a pulyka vagy baromfi sonkák, sovány felvágottak. A szandrás tészta kifőzhetetlen, de már betiltották, így nem lehet(ne) kapni. Pl a tescos durum tészták nagyon tutik. A főzelékeket pedig saját magukkal "rántom be", nem használok semmi zsíradékot hozzá. Nagyon finomak.
Vendég
 


Baba! Mit mondott a dokid????????????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lafi! Azt én tudom, hogy nem mindegyik kaja aszpartámmal édesített, de szerintem egy kutya mind.

Sannah! Értem.

Kép
zölddisznó
 
 


én is imádom a tescos durumcuccokat...és hát a normál szalámiban nincs ch, a diéta lényege ez...eheted a fini húsis dolgokat,abban nincs ch....és szalámit, sonkát stb vettem normálisan...
Vendég
 


Ja, és Sannah! Snufi szerintem nyugodtan használhat zsiradékot, neki csak a szénhidrátot kell csökkenteni.

Kép
zölddisznó
 
 


Cocika: az ir-esknek nem csak ch értéket hanem inzulinértéket is kell nézni, nekem a dietetikus mondta, hogy ir-es létemre kevés zsíradékot használjak, abból is növényit margarint vagy olivát. Egy csomó mindenről azt hittem, hogy jó, de a dietetikus lehúzta és olyan étrendet adott amitől hanyatt dobtam magam először, de megtanultam "enni".
Vendég
 


Snufi nem rántja be a főzelékeket, hanem habarja, zsiradék nélkül! És mától kevés teljes kiörlésű liszttel.

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Ez most jutott eszembe, aki met alapú gyógyit szed, szedjen hozzá folsavat is!!!!Mert sokaknak a met nehezíti a folsav felszívódását és folsav kell a velőcsőrendellenesség (baba) megakadályozására...
Vendég
 


Snufi: próbáld ki joghurttal és durum vagy biotönkölybúza liszttel, nem lesz csúnya barna színű akajcsi tőle.
Vendég
 


Cocika: hogy vagy, erről szeretnék inkább hallani!!!!!!!! Mikor derül ki, hogy mennyi cocika röfizik odabent???? :lol: :lol: :lol: :lol:

Snufi: drukk a holnapi inszemhez!!!!
Vendég
 


Sannah! Kiválóan! Két hét múlva megyek UH-ra. Amúgy egy, úgy érzem. :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Jó éjt!

Kép
zölddisznó
 
 


Lányok :!:
Nagyon szuper, hogy mindenki a végére akar járni a betegségének, van-e egyáltalán és akár a legdrágább helyekre is elmentek, hogy kivizsgáltassátok magatokat.
Nagyon egyetértek és helyeslem is a kivizsgálásokat, DE csak olyan helyre érdemes menni, ahol a vizsgálatok eredményét kiértékelik és el is magyarázzák!
Itt a topikon egyetlen orvos sincs, s ha lenne is kevés lenne, annyiféle a probléma. Belgyógyászati, haematológiai, endokrinológiai, genetikai, stb...
Próbálunk segíteni, de alapvetően mégiscsak az orvos a szakértő, ő tudja, merre az előre.
Azoknak írtam jószándékúan, tanácsként, akik még csak tervezik, hogy erre vagy arra a vizsgálatra elmennek!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D Hanna:beszéltem vele, semmin nem kell változtatni. Azt mondta, a cukor a lényeg és az jó.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, neked a terheléses nem volt magasabb? Mondjuk a lényeg h a doki minden rendben talált!

Én kipróbáltam a Norbis édesítőjét, ami egy borzalom!! Olyan ize lesz a kv-nak h nem lehet meginni!

Kép
kata05
 
 


Fanni, egyetértek teljesen veled!
Annyit még ehhez, hogy mindig a megfelelő és az adott betegséghez tartozó orvoshoz kell fordulni, és kiértékeltetni vele az eredményt. Ha ir, azt endokrinológussal, ha genetika, azt genetikussal stb...Mert a nőgyógyász, az nőgyógyász, és egyéb más betegségekhez nem ért...
Vendég
 


sziasztok! :D
Én csak nagyon ritkán jövök de olvaslak mindennap benneteket. :wink:
Coca:Nagy gratula.Jó egészséget és vigyáz magatokra. :P
Snufi:Hajrá inszem++++++++++++++++++++++++++ :lol:
Fanni:Remélem jól vagy :lol:
Katica:Jól vagy?Lassan tesztelsz.Igaz?Nagyon szoritok+++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :P
Mindenkinek nagy drukk.
Szép napot! :P

Kép
tücsök26
 
 


Hello Lányok!

Először is COCA dárga!!! Könnybe lábadt a szemem a hír olvastán!!! GRATULÁLOK TISZTA SZÍVEMBŐL!!!!! :lol: :lol: :lol:

Rólam: Túl vagyok a műtéten, nagyon jól viseltem! Már semmi nem látszik a 3 pici sebből (laparom volt), pedig csak 10 napja műtöttek. :)
Ééééés: mindkettő vezetékemet sikerült felszabadítani, douglasból pedig kiszedték a pici csomókat, ennyi.
Most kicsit próbálok nem negatív lenni és nem arra gondolni, hogy ha csak ennyi pici bibi volt bent, akkor nem is ez gátolta a teherbeesést, de mivel az ördög nem alszik holnap én is megyek IR-re. :roll: Annyiból érzem, hogy talán nálam nem ez a baj, hogy én már a műtét előtt elkezdtem a makrobio diétát, semmi cukor (kivétel: napi egy kanál méz a tejeskávémba), semmilyen szénhidrát csak zöldségek. Húst is nagyon keveset eszem, most is csak azért, mert vérszegény lettem... :? Szóval oda kell figyelni ezekkel a hülye diétákkal, mert felborul az egyensúly. :(

Én most megvárom a mensit és kezdünk inszemmel. Júliusra fel vagyunk írva lombikra, addig van 3 hónap, reménykedünk... :)

Abszolút optimista vagyok most. Várom, hogy mehessek tornázni.
Snufi! Anno én mindig úgy csináltam, hogy a ciklus közepétől csak gyorsgyalogoltam, ami olyan, mintha sietnél valahova... :roll:

Na megyek, mert a héten kicsi lányom nagymamánál maradt én meg igyekszem lezavarni az összes dolgom. Ma megyek az eredményeimért is, mert 2 hete vetettem le kenetet mindenre: Chlamydia, streptococus, stb... Egyis ismerősöm csak e miatt nem esett teherbe, kiderült, hogy streptococcusos (vagyis mind azok vagyunk ugyebár, de nála kicsit elszaporodtak a dögök...).
Na nem csacsogok itt tovább!

PuszI:

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Lafi :P
Igen, én is így gondoltam :wink:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, tudom, csak így akartam célozni az egyik hsz-re....
Vendég
 


Sziasztok!

Snufi :)
Drukk az inszemhez :) Lassan végzel is :wink:

Bartika :D
Boldog szülinapot Pötyi babának! :)

Sajnos szaporítom az IR-esek táborát :( Ezen kívül még a terheléses cukrom is magas, így Krizsa doki lefújta a májusi lombikot, beírt szeptemberre, addigra remélem helyre tudjuk pofozni ezeket az értékeket. Endokrinológushoz ápr. 25-re kaptam időpontot, addig is elkezdtem a diétát tegnaptól.
Már most is sok-sok tanácsot, tippet olvastam a diétával kapcsolatban tőletek, továbbra se folytsátok magatokba, jegyzetelek ám :)

Katica :)
Mennek a drukkok +++++++++++++++++++++++++++++++++

Kata :)
Neked is mennek a drukkok +++++++++++++++++++++++++++

Fanni :)
Átkukkantok a babavárósba, gondolom ott vannak a képek Rólatok :)

Pusz mindenkinek!
Buboskemence
buboskemence
 
 


Sziasztok !

Hát sajnos nem sikerült a ciklus 28. napján ( inszem utána 10 napon ) megjött, de rendesen. Csináltam egy tesztet is , de negeativ lett (ez nem meglepő) Egész éjjel nem aludtam.
Felhívtam a Kaálit , csütörtök ön 11-re kaptam időpontot, hoyg megbeszéljük mi legyen tovább.
Addig is próbálom összeszedni magamat

Kata
kata0411
 
 


Sziasztok!
Néha-néha visszanézek ide Hozzátok. Már egyszer-kétszer régen írtam is.
Drukkolok Mindenkinek, és gratula Zöldcocának! :)

Látom, Nálatok is téma az IR. Hát Nekem is olyasmim van. Majdnem cukrosságig fejlesztettem. :(
Én is diétázok, metformint szedek, és az 1-1,5 év kihagyás után (addig inszemek-lombik) ismét mozgok. Fogyni nem szabad, 48 kg vagyok.
Annyit tudok Nektek javasolni, hogy az orvosom szerint a diéta és a gyógyszer mellett nagyon fontos a mozgás. És ráadásul úgy, hogy inkább napi fél óra, mint hetente 2x órák-hosszatt dinamikus mozgás (fittnessz).
fablia
 
 


Sziasztok,

Bubos :-(

Kata, sajnálom

Fablia, neked más fórumon is ez a nicked?

Nálam semmi, megyek csütörtökön a dokihoz, de azt gondolom, nekünk is egy augusztus-szeptember lesz a reális.

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


Tücsök, Barti! Köszönöm!

Barti! Húúú, de haladsz! Nagyon jó hír!

Bubi! Te is "elkaptad"? :cry:
Amúgy szerintem a normál "kaálitlan" populációban is ilyen arányban szűrnék ki az embereket, ha lenne rá kötelező szűrés... Lehet, hogy nem is ártana?

Kata! :cry:

Fablia! Cupp!

Csajok! Sétára, görkorira, bicajra fel!

Kép
zölddisznó
 
 


Kata :(
Sajnálom.

Cocamami!
Igen, bizonyára igazad van, nem csak a babákra vágyókat érinti az IR. Vajon a férfiaknál is jellemző lehet?
A görkorival én is szemezek, szerintem hamarosan veszek egyet. :wink:

Alle
Szintén ugyanebben a cipőben jársz?

Pusz
Bubos
buboskemence
 
 


Naná, hogy a férfiakat is! Én azoknál, akinek felmenői között van/volt cukibeteg, kötelezően szűretném. Csak az a bibi, hogy a kiszűrteknek ajánlott korai gyógymódot, nevezetesen a diétát 10-ből kb. 9-en nem tartanák be.
Nekem van görkorim, de most nem merek, csak sétálni. Majd a babával!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Alle!

Az IR lett rossz, pajzsmirigy ellenőrzésen még ne voltam. Csütörtökön hányra mész a Kaáliba?

Snufi!

Nekem 83 lett a terheléses inzulinom, az összes többi érték jó. :roll: de ez az inzulin jó magas :cry:
Drukk az inszemhez!

Kata05!

Én émelyegtem eléggé cukros löttytől, néha azt hittem, hogy viszont is látom, de végül bennmaradt. Viszont a fejem frankón megfájdult tőle.

Barti!

Isten éltesse Pötyikét!

Búbos!

Sajnálom :(

Kata0411!

Fenébe :( Én is egyek csütörtökön a Kaáliba, lehet, hogy összefutunk?

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi, nekem egy órán keresztül tartó szédüléses, hányingeres dolog volt! Bár próbálok optimista lenni h nálam ezzel minden ok! Elég nekem a pajzsmirigyem is.

Kép
kata05
 
 


Bubi, igen, én is...

Évi, én 17 órára megyek, a dokim most délutánosként nyomja :-)

Az első cukros lötyinél azt hittem, ott maradok, szédültem, majd leestem a székről, olyan álmosság lett rajtam úrrá, ennek megfelelően pocsék is lett az eredményem. A kontrollt ellenben nagyon jól viseltem, nem voltam álmos, csak amennyire az ember a hajnali 4 órai keléstől az, és jobb is lett az eredmény (114) de még mindig nem jó.
Június végén kell mennem kontrollra, előtte nyaralunk egy nagyot (június 3-13, 10 éjszaka az Őrségben, gerendaházban...nagyon várom már). De bízom magamban, tartom a diétát, szedem a Meforalt, és Lafi mai intése alapján fogom a folsavat is szedni :-)

Kata05, nekem a pajzsmirigyem is alulműködik, tehát én halmozottan hátrányos vagyok. Az egyik sajnos nem zárja ki a másikat.

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


Ja és Baba, hurrá, akkor lesz lombik májusban :-))

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


Alle,
Ezek szerint Te szoktál amott is kukucskálni? :wink:
Vendég
 


Alle! Őrség! Gerendaház! áááááá! Régi nagy vágyam körbebiciklizni azt a környéket. ...na majd bébivel.

Kép
zölddisznó
 
 


Kati! Nem hagytam ám abba a szurkolást! %%%%%%%%%%%%

Kép
zölddisznó
 
 


Coca, mi 3 éve bicikliztük körbe az Őrséget, gyönyörűűű volt!

Alle, hát a terheléses cukrot holnap meg tudom, az inzulinra 2-3 hetet mondtak, mert nem helyben vizsgálják.

Kép
kata05
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?