Új privát üzeneted érkezett!

athiz, köszi :wink:

tücsökbogár, nekem még fel kell íratni, aztán nekilendülünk.
Hétfőn, aha írtad, számontartom :wink: Hát hajrá!
bbilona
 
 


Zel,
Mikor lesz a leszívás??
+++++++++++++++++

Athiz,
:( rémes, hogy nem lehet tenni semmit... De azért a minisztériumnak egy beadvány, sok aláírással, talán érne valamit. Nem? :roll:

Tücsi, Ilonka,
hajrá gynevac!! 8)

Ilonka,
amit írtál nagyon jól hangzik!! Én benne vagyok. Úgy sincs senki a zebrások között a táblázatunkban, gyorsan át kell oda költöznünk!! :wink:

Kép
katata
 
 


Aranyosak vagytok lányok, köszi a bíztatást!
Igazából most mindenkiben nekem kell tartanom a lelket, mert mindenki azt mondja, én erős vagyok. Csak hát ugye az én lelkemet már senki sem pátyolgatja..
Ilonám:
Nagyon jól esett amit az Anyaságról mondtál, remélem lánykám is így fogja majd gondoli.. Apu állapota még súlyos, életveszélyes, de én tudom, hogy meg fog gyógyulni. Igen, én messziről kerültem Harasztira, Békés -megye, Mezőhegyes :) A román határ tőlünk negyed órára van...

Kata:
Most látom, hogy beraktál a várakozók táborába! Jajj olyan jól esik látni, hogy megint startolunk a babáért! Bár most ismét nem tudtunk peteéréskor együtt lenni, cirka 270 km van köztünk...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Kata! Ha táblázol: a 32-es kódom 33-ra változott. :lol: Dévaihoz járunk, 3. lombik, és 2005 óta járjuk a hadak útját. kb.
Leszívás, remélem, szerdán lesz. Azt hittem hétfőre elég nagyok lesznek a tüszők, sőt dokibá is azt hitte, de most kicsit lassabban nőnek. Sebaj. Nőjenek.

Tücsökbogár! Csatlakoztam!

Ilonám! Jaj, megsimogattam a monitort, ahol a spontán gynevacos, prolaktinos, és lombikos hsz-od van. Köszike, melengeti a szívem. Bárha!

Mágnes! Puszázom azt kis tündérbogyót! Nem leszel rossz anya attól, ha bölcsis lesz a csibe! Nehogy ilyen butaságok jussanak mááá eszedbe! Én láttam, milyen vagy a kislánnyal. Na.

Puszikázok mindenkit!
zel
 
 


mágnes, a munkábaállás miatt kell beadnod annácskát bölcsibe?
és a szüleink idejében ez volt a megszokott dolog, mert náluk még nem lehetett ennyi ideig otthon maradni a babákkal...szóval ne emészd magad, mert a rosszban a jó, hogy szerintem azért a bölcsiben barátokra talál majd és sokkal könnyebb lesz neki az ovi :lol: :lol: persze nagyon szorítok, hogy esetleg mégis otthon maradhasson :wink: és még valamiért gondolok rád: hogy hamar-hamar egy ugrással a babásodók között legyél a táblázatocskánkban :lol: :lol: :lol: :lol:

athíz én mindenképp aláírom :!: :!: :!: :!: :!:

ilonkám, csak használ majd ez a Gynevac!!!!
tücsi, neked is szorítok ám!!

zelem, húúú a'mindenségit már itt vagyunk...leszívás szerdán...jujj de szurkolok érted!!!érted? hihihi :lol:

tamar?? andika???? tizu??? sapé? hogy, és hol vagytok???

csőőőő nektek, mindjárt húúúúsvét :wink:

Kép
kicsiboris
 
 


borka csak nőőőő és nőőő...

Kép

Kép
kicsiboris
 
 


mágnes, nagyon szorítok apudért!!!

Kép
kicsiboris
 
 


Kicsiboris, köszi, jó, hogy aláírod, csak nem tudom, hogyan kell ennek az egésznek nekikezdeni. Igazság szerint nem is nagyon van időm ennek a kivitelezésére a két gyerkőc mellett, csak gondoltam, hátha vkinek kedve támad egy ilyenbe belekezdeni. Én elkezdtem, vki folytathatná! :wink:
athiz
 
 


Kicsiboris !

NAgyon szép ez a jány :wink:


Zel!
Nagyon szorítok a leszívásnál! :wink:


Mágnes!
Jobbulást apukádnak!


Bbilona!tücsökbogár!
Ez egy csodaszer én azt hallottam az injekcióról! :wink: Kép Kép Kép
m. reni
 
 


Annyira édesek ezek a babák, egyszerűen zabiznivaló mindegyik, komolyan!

Nagyon drukkolok mindenkinek, hajrááááá!
athiz
 
 


athiz!

Te panaszkodhatsz,nekid is két gyönyörű gyereked van :lol:
m. reni
 
 


köszi-köszi!! büszke is vagyok erre a babalányra :lol: igaz néha nyügiiiiiii, de sebaj, mindjárt 3 hónapos és minden rossz elszálllll :lol:

athíz, hát én sem tudom mit kellene tenni, nem nagyon értek az ilyesmihez, de lesz tuti valaki :wink:
tényleg athíz, kérdezhetek tőled valamit? szóval szeretnénk tesókát, tegnap a szülésznőt meghívtuk egy vacsira (nagyon jó fej) és ő azt mondta lelkiekben döntsem el, hogy bírni fogom-e a két pici gyerkőcöt, mert máris szeretném :lol: :lol: :lol: :lol:
szerinted? én úgy érzem az első év a húzós, utána már együtt játszanak........... :?: :!: :?: :roll: :roll: :shock:

reni, annyira édi ez a babóka, és látom már tud számolni :shock: a kettőig már eljutott :P

Kép
kicsiboris
 
 


Hű KicsiBoris, megmondom őszintén, nem hittem volna, hogy ennyire fárasztó, totál kivagyok, iszonyú nehéz 2 kicsivel!!!
DE: áldás is, és imádják egymást! :wink:
Szerintem mindenképpen várd meg, hogy a babód féléves elmúljon, és csak azután kezdjétek a tesókészítést! :D
athiz
 
 


Boris, Reni,
Gyönyörűek ezek a lányok :wink: :lol: órákig tudnám őket nézni.

Boris,
Én is szeretnék tesót, de azért megvárjuk, hogy Dóra 1 éves legyen és ráfekszünk a témára :lol:

Reni,
Tesó?

Mágnes,
Én bölcsis voltam és imádtam, megmaradt pár emlékem. Szerintem ott izgalmasabb volt, mint otthon anyuval :wink: gyereknek kell a gyerek társaság. Ettől te még szupi anyuka maradsz :wink: Apukád?

Kép Kép
Kép Kép
Vendég
 


Boris,
Anyós?
Vendég
 


jé pandácska lett arcod :D Gyönyörű ez a kislány.

reni, a te Antóniádnak mennyi haja van! Szereti ezt a "spéci széket"?

kicsiboris, alakulnak a hörcsögraktárak, látszik hogy jól tartod azt a lyányt! Miért lesz a 3 hónapos kor után jobb a helyzet?

tücsökbogár, gynevac hétfőn érkezik, talán mi is kezdjük kedden :roll:

katata, de jó egy tábla. Úgy kellen tényleg átsorolni eggyel feljebb, hogy a tábla alja üresen maradjon.

És milyen jó, hogy emlékeztet rá, hogy domo, sapé mennyire eltűntek. Hát mi van lányok, csak nem valami jó hír és eltitkoljátok? Na jó megbocsátjuk csak gyertek!

Jó vasárnapot!
bbilona
 
 


úristen pandi, köztünk 14 év van :shock: :shock: :shock: most esett le a tantusz milyen vénasszony vagyok :oops: te meg milyen szép nőci :wink: és a Dorkával nehéz betelni, annyira cuki és a rugis képen olyan mint egy édes csomag :wink:
anyós :twisted: jól összevesztünk egy hete amikor nálunk jártak....előhozta a babavizet mi meg a párommal lerendeztük :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
azóta egy kicsit visszafogja magát...de szerintem ez rövid idő lesz :cry: :cry: :cry:

ilonkám, hát reménykedem, hogy elmúlik a hasfájóssága ha már kicsit fejlettebb lesz a pocikája is 3 hónaposan...no meg, hogy kimarad egy felkelés :lol:

athíz, akkor nekem sem lesz egyszerűbb mert még kisebb lesz a korkülönbség közöttük...bár csak az eleje lesz gázos remélem :wink:

Kép
kicsiboris
 
 


Ilona,
Bizony növesztettem pofit :lol: ugye milyen ügyes vagyok? :lol:

Boris,
Ezek az anyósok nem bírják befejezni? Nálunk most akkora balhé volt, hogy nem láthatja Dorkát és mi se állunk vele szóba, részemről ez így is marad nincs több bocsánat, nem nyelek többet.
Vendég
 


ilonkám szerintem ez a tápszer 'gyártja borkámnak az 'arczacskócskákat :oops: :shock: :D

Kép
kicsiboris
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakozhatok hozzátok? Visszaolvastam és látom, hogy itt nem csak sikeres inszemináció, hanem sikeres lombik is van.
Szeretném a véleményeteket kérni arról, hogy kb. meddig kell feküdni lombik után otthon. Most lett volna a harmadik inszeminációm, de lombik lesz belőlle, és mivel nagyon zöldfülű vagyok a témában, nem tudom, hogy mennyi időre menjek táppénzre.

Előre is köszönöm a segítséget: T.
trinky
 
 


Trinky,
Nem kell feküdni, csak lehet. Én feküdtem, mert nem voltam jól, de szerintem nem ezért sikerült. Azt csináljad beültetés után ami jól esik, ha fekvés akkor feküdj ha a mozgás, akkor pedig nyugodtan mozoghatsz. A lényeg, hogy jól érezzed magad és lazítani tudjál :wink:
Vendég
 


Pandácska,
köszönöm a gyors választ. Próbálok ráhangolódni, bár elég gyorsan zajlanak az események, azt tekintve, hogy hirtelen lombik lett az inszemből. :)
Még annyit kérdeznék, hogy milyen gyógyszereket kell beültetés után szedni/szurkálni?
Már most olyan a hasam mint egy szita. :D Mondjuk mindegy, a siker érdekében kibírom. Én is szeretnék végre egy olyan kis tündért amilyen neked van :)
trinky
 
 


Trinky,
Hát általában az elsőnél csak hüvelygolyót adnak, nem kell szúrni. Ez Utrogestan szokott lenni, én még mellé szedtem Duphastont is. Lesz ilyen tündérkéd meglátod, csak pozitívan előre :wink: Hova jársz? Hogy hogy inszemből lombik lett? Annyi tüsződ van?
Vendég
 


trinky, hajrá++++++, üdv itt.

kicsiboris, én láttam hasonló arcocskát anyatejtől is, mindegy így jó ahogy van. Jó bevállalósak vagytok, de azért neked is kell egy kicsit regenerálódni a szülés után, vigyázz magadra!

pandácska, zseniális a fejnövesztő mutatvány :D Lehet, hogy már nem kell sokat várni, és lábakat is varázsolsz magadnak :wink: Csak viccelek, meg ne haragudj :D
bbilona
 
 


Pandácska,
húúúú nagy megkönnyebbülés lesz ha nem kell több szuri, utrogestanom meg van egy raklappal. :)
Csak úgy nyugodtan készülgettem az inszemre, amikor kiderült, hogy abban a p.fészkemben van több tüsző, ahol a petevezeték nem átjárható. A másik meg le van maradva - biztos nem ő a soros ebben a hónapban. Így emeltük az Gonal-F adagot és lombikozunk.
Kicsit megrémültem, hogy így felgyorsultak az események, de most már nagyon várom a leszívást és a beültetést.
Amúgy a BMC-be járok, úgyhogy jó kezekben vagyok- szerintem.

Ilona,
nagyon köszönöm a drukkot.
:)
trinky
 
 


Ilona,
A te kedvedért igyekszem lábakat is :lol: :lol: de nem tudom, hogy mennyi idő alatt fog sikerülni :lol: :lol: az mégis nagyobb, mint egy fej :lol: :lol: :lol:

Trinky,
Szerintem az ilyen spontán események a legjobbak, mert nincs időd rágörcsölni, olyan gyorsan történik minden :wink:
Vendég
 


Pandácska,
Igen, én is így gondolom. Az az igazság, hogy magamtól még nem vágtam volna bele a lombikba, de mivel így alakult a helyzet, nincs mese.
Ráadásul nagyobb a siker esélye is, hátha nem kell több beavatkozás.
Szóval jó, hogy így történt. :)
trinky
 
 


trinky, ez aztán az izgalom. Remélem nemsokára jó hírekkel jössz!
bbilona
 
 


Szép napot mindenkinek!

Sajnos az örömöm vége tért. A tüszőim nem igyekeztek tovább növögetni, így mégis marad az inszem. Ráadásul az esélytelenek "nyugalmával" indulhatok neki, mivel a nem átjárható oldalon vannak a még meglévők. Az átjárható oldalon meg csak egy kisebb van.
Szóval eléggé le vagyok lombozódva, de igyekszem összeszedni magam. :(

T.
trinky
 
 


pandácska, türelmesen várok :D

trinky, én a lányok írásaiból úgy emlékszem, hogy mindegy hol vannak a tüszők, de ezt majd valaki leírja neked, mert igazából én sem értem, hogyan is lehet ez.
Csak keseregj, hátha ez hozza meg az eredményt. Tudod pszichésen :wink: Azért szorítok. Mikor mész?
bbilona
 
 


Trinky,
Csak egy kicsi bíztatást írnék. Barátnőmnek egy vezetéke volt. Inszemre készültek, de rossz oldalon volt a tüsző, és elmaradt. Azért otthon szorgoskodtam bár gondolta, hogy semmi esély. Mégis babás lett spontán, rossz odali tüszővel :wink: Azóta még egy ismim így járt, szóval... Drukkolok neked!
Vendég
 


Ilona!

Köszönöm a biztatást. Már kicsit jobban vagyok, hiszen a nap is süt, nem érdemes szomorkodni. Szerdán megyek, bár nem sok kedvem van hozzá. Mindegy azért nem hagyom ki. Hátha...... :?
trinky
 
 


húú, képzeljétek, borka éjfélkor elaludt és fél hatkor kelt :D :D és remélem ma is ez lesz :lol:

trinky, helló :P hát nagyon szorítok azért a tüszőcskéért, hogy még növögessen szépen csendben, hajrá :!: :!: :!: :!: és bízz az inszemben is, nekem akkor sikerült amikor már kicst feladtam és azon gondolkodtunk a párommal, hogy még a végén lombikoznunk kell....és nem kellett mert a 3. sikerült :lol: szóval bízzál és csak nyugodtan :lol:

pandi, ez durva, jól is teszed, hogy bekeményítettél anyósnál, lehet, hogy nekem is ezt kellett volna tennem, bár a veszekedés óta eldöntöttem, hogy meghallgatom amit mond aztán kész, nem foglalkozom vele, de ha ez nem fog hatni akkor én is kiboritom a bilit asszem.

ilonkám, hogy te milyen vicces csajszi vagy :lol: tegyé mán képet magadról te is!!! úgy elképzeltem magamban, hogy milyen lehetsz :lol: :lol: :lol:

csajok? többiek??? odry hogy vagytok? gyöngyike? tamar?

Kép
kicsiboris
 
 


kicsiboris!

De jó,lessz kistestvére a bébinek?Hát mi még várunk vele :lol:
Mi ujság a hasfájással?Ja tényleg megvettétek a babakocsit?/Az álom járgányt/ :lol: :lol:

Pandácska!

Jaj anyósok!!! :twisted: :twisted: Igen nállunk is nagyon okos.
Szerinte a gyereknek azért fáj a hasa ,mert én rosszul eszek :twisted: Örökösen a teával jön,nem érti meg,hogy a gyerek nem fogadja el a teát.Vettünk navetta mózest!NAgyon szupi :lol: Dórka gyönyörűűűűűűűűű!!! :lol:


bbilona!
Nem igazán szereti antónia a széket,szeret kézben lenni :lol: Ti hogy vagytok???Nyaralás?


Csajok !
Ugye ma lessz Zelnek a leszívás???++++++++++++++
m. reni
 
 


Boris,
Muszáj volt olyat csinált anyós, amit nem nyelhettem le. Állandóan piszkált a teázással, pedig van tejem(kopkopkop) és Dorka is szépen hízik már 5 kg. Persze én nem adtam neki teát, és ezt nem tudta feldolgozni. Szólt a gyerekdokimnak, hogy nem adok folyadékot Dórának, és kiszáradt. Hétfőn(múlthét) jött a gyerekdoki megnézni Dórát és mondta, hogy mit hallott. Gondolhatod mit érzetem... mint egy pocsék anya, aki nem tud gondoskodni a gyerekéről... Miért kell engem így beállítani, amikor mindent megteszek a kislányomért amit csak tudok...
Vendég
 


Pandácska!

Hát ez tényleg nem semmi :evil: Ilyet mondani :twisted:
Ráadásul pont az anyósod.Hát nem irígyellek :roll:
Kiartást .Én sem állnék vele szóba.
m. reni
 
 


Reni,
Utána találkoztunk vele véletlenül(bár szerintem szándékosan volt pont ott) a csípőszűrésen, és anyumnál volt a babakocsi.,Megállt az anyósnál, én meg fogtam a kocsit és eltoltam a rendelő másik oldalára. Két nap múlva hívta anyumat, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy nem engedem, hogy lássa a saját unokáját pedig ő mindig olyan jóindulatú velem. Velem? Amikor az esküvőnk napján is fűzte a párom fejét, hogy hívhjon fel és mondja le az egészet még nem késő... utána meg megkérdezte az anyukám elött a párom, hogy nem bánta meg, hogy feleségül vett engem? Egyszer a fülem hallatára mondta a páromnak amikor öszekaptunk, hogy hagyjon elmenni majd ő talál neki egy sokkal jobb lányt, és még sorolhatnám miket csinált...

Ne haragudjatok, hogy panaszkodok :oops:
Vendég
 


Pandácska!

Ne haragudj,hogy ilyet írok de ez a nő nem NORMÁLIS!!!!!!!!
Panaszkodj nyugottan,azért vagyunk egymásnak!
És a férjed mit szól hozzá?
m. reni
 
 


Reni,
Hát most ő mondta meg neki, hogy hagyjon minket békén és felejtsen el, de erre is azt mondta az anyumnak anyós, hogy az ő fia nem volt ilyen és miattam változott meg rossz irányba.
Vendég
 


na, pandácska, fájintos egy nőszemély anyuka drága. Ez csak azért van, mert a jing, meg a jang tudod minden jóban...
De a lényeg, hogy a gyerek egészséges, nem éhezik, nem szomjazik és ti vagytok érte a felelősek, nem anyóspajtás.

reni, nagy franc a lány, hát persze hogy kézben a legjobb. Én is imádom ha babusgatnak, babusgatnának.
Hú már nyaraláson kell agyalni? Nagyon sok tervünk van.
Ti? Vagy ne is kérdezzek ilyet pici gyerekkel?

kicsiboris, képek az iwiwen Bujdosó Baranyi Ilona-nál.
bbilona
 
 


Zel,

nagyon drukkolok szerdára!!! Van infód, hogy hány tüszöcskéd növöget???

Pandus!!!
Szemtelenül fiatal vagy hallod-e!!! :lol: De nagyon helyes, mint a leánykád is!!! 8)
Anyósod egy hülye!! Neki kell megváltoznia, ha za életetek része akar lenni.
katata
 
 


Trinky,
üdv. itt! Mesélj még magadról!!
Úgy tudom, hogy egy petevezetővel sem gond a teherbe esés, akkor sem, ha a másik oldalon felődnek a tüszők. Az egy szem petevezetőd át tud nyúlni a petécskéért,mert valahogy kommunikálnak ám odabent. Szóval ügyik, tessék bízni benne!!!! :D
Szorítok szerdára!!! :wink:
katata
 
 


Domo,Sapé
tényleg nagyon eltűntetek!!!! Gyertek légyszi!!!!!!! Meséljetek!!!!
katata
 
 


Pandácska:
Anyós... hogy képes ilyet állítani ,és lejáratni??? Jó, hogy nem a gyámhivatalnál talál ki valami mesét!!

Annám 2 napja lázas.. Voltunk ma doki néninél, vlaami vírus.. Holnap vihetjük a pisit laborba, feltéve, ha a produktum a pisizacskóban leledzik majd. Ennek feltétele,hogy mennyire ügyesen tudom ráhelyezni a zacsit a nunira. Sosem csináltam még...
Azért attól függetlenül, hogy beteg, olyan jó kedélyű és jó étvágyú!! Még ilyenkor sem nehezíti meg a dolgomat!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, ugye milyen ügyesek és okosak tudnak lenni. Jobbulást a nagylánynak! Apukád javul?

pandácska, most olvastam a második adagot anyukáról, húha mik vannak, egy igazi kakikeverő satrafa, olyan máglyára való. Klassz, hogy a férjed kiáll mellettetek!
Elkezdem értékelni ami van :roll:
bbilona
 
 


pandi, ez nagyon erős, anyósod egy igazi házisárkány, és ez a hátbatámadás, hogy beárult a gyerekorvosnál....döbbenet, hogy az én anyósom is felhívott egy gyerekorvost pont a teáztatás miatt aztán utána egyfolytában cseszegetett, ismerős amit írtál..... :cry: és most mi lesz? azért a párod majd biztosan békülni akar az anyucijával... :shock:

Kép
kicsiboris
 
 


Pandácska, Ilona, Kata,

köszi, hogy ilyen aranyosan biztattok. Jól esik pozitív példákat hallani, még akkor is ha már jó sokszor csalódott az ember.
Rólam annyit, hogy 4 éve próbálkozunk, és "csak" annyi a probléma, hogy az egyik petevezetőm el van záródva. Ettől persze lehetne baba, de sajnos nincs. Már arra gondoltam, hogy nálam ez a baba dolog fejben nem rendezett. Elég stresszes a munkám, és sajnos nagyon lelkis vagyok. Le kellene nyugodnom és ellazulni, nem magamra venni a világ baját.
Mindegy, már jobban vagyok mint délelőtt. Köszönöm, hogy csatlakozhatok a kis csapathoz.

Pandácska, bocs de az anyósod mellett nem tudok elmenni szó nélkül. Az én anyósom sem a legkedvesebb nő a Földön, de azért a tied már beteges és egyben szánalmas. Gondolom most féltékeny rád, hogy te is szültél, rátok irányul a figyelem, a férjed boldog melletted, és fiatalabb meg szebb vagy mint ő.

Volt idő amikor csak úgy tudtam legyőzni az anyós iránti mérhetetlen ellenszenvemet, hogy arra gondoltam: hálás vagyok neki mert a férjemet megszülte és felnevelte. Így tudtam túllendülni a nehezebb időszakokon. Azért tegyük hozzá, ő meg sem közelíti a drága mamát. :D

bocsi, hogy hosszú voltam. T.
trinky
 
 


trinky, én még olvastalak volna, nem voltál egyáltalán hosszú.
Jó hogy társultál, azt hiszem írhatom mindenki szívesen segít ha tud. Jó kis lelkizős csapat vagyunk.

tücsökbogár, első szuri?

domo, mi lesz újrakezdtétek a BMC-t, vagy síelni vagytok?

sapé, olyan régen írtál már Ágotáról, magatokról :roll: .

zel++++
bbilona
 
 


athiz, te is régen jöttél, mi a helyzet?
bbilona
 
 


Pandácska!
Részvét anyóspajtás miatt. Szerencsére én nagyon jó helyzetben vagyok anyósilag, de tudom - a bátyám példájából - hogy egy rossz anyós rendesen meg tudja nehezíteni az ember hétköznapjait. Náluk azt is sikerült elérnie, hogy 11 év után elváltak, aztán amint ez megtörtént meghalt. Biztos nem volt már kin kiélnie a rosszindulatát és ez belészorult. Bocs, hogy kicsit morbid vagyok, de tényleg nagyon veszélyesek az ilyen helyzetek. Szerencsére a férjed kellőképpen melletted áll. Ne aggódj, Dorkának egy nagymami is bőven elég lesz. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az ilyen anyósoknak majd a gyerek lesz a következő, akit elkezdenek a rosszindulatukkal mérgezni. Képzeld csak el, ahogy majd a gyerekednek magyarázza, hogy te milyen rossz anya vagy. Na de nem akarom falra festeni az ördögöt, ez csak a tapasztalat.

Most egy jó hír: tegnap megkaptam az első adag csodaszert.
tücsökbogár
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?