Új privát üzeneted érkezett!

Bubika: drukkkk!!!!! Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Bubi!
Nyugalom! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Igen, Boni :P
Örülök Neked!

Snufi :P
Neked is köszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Boni: ezt még Neked akartam küldeni, csak elmaradt.... Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


-Egyébként, a mostanában tesztelőknek nem kell aggódni, úgy néz ki, mindenki Pirije itt van nálam :shock: - :wink:

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Köszi Csajok! Nagyon aranyossak vagytok! Szerintetek érdemes lenne elöbb tesztelni?
buborék5
 
 


Én is be akajjjoookkk kerülni a sárga táblicskuba!!!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanninak: Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Fanni
Nagy-nagy gratula!!!!
(Legyen úgy, ahogy szeretnétek)
petra76
 
 


Tesó :oops:
Vendég
 


Baba :P
Rendben, csak egy pozitív 100 közeli/feletti hcg-t kérek szépen :D Már csak 1 hónap és meglesz :wink:

Snufi :P
Köszi. Apának nagyon tetszik :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


[quote="fanni73"]B írta:fanni73aba :P
Rendben, csak egy pozitív 100 közeli/feletti hcg-t kérek szépen :D Már csak 1 hónap és meglesz :wink:



Hajrá BAbim!
Vendég
 


Fanni!
A zebrák nálad nem stimmelnek!!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Babim: válassz!!!! (az egyiket már lestoppoltam :oops: :lol: :oops: ) Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Tesó :lol:
Vendég
 


Sziasztok kedves Lányok!
Régóta olvaslak benneteket, és most ha nem bánjátok kérdeznék is!

Boni itt is gratulálok, és természetesen Fanninak is akinek majd elaléltam a hcg számától!;-) :lol:

Szóval a kérdésem a következő: Több évig jártam a Forgács intézetbe, volt 4 inszemem és 4 lombikom (ebből 1-nél nem jutottunk el a visszaültetésig sem), nem rég kiderült, hogy pcos vagyok és IR-em is van ezért Meforalt szedek, januárban megyek kontrollra, ha a dokim is zöldutat ad akkor március körül szertnénk megpróbálni egy újabb lombikot, de eléggé elbizonytalanodtam a F. intézettel kapcsolatban...napok óta azon agyalok, hogy jó lenne a Kaáliban szerencsét próbálni, de nem tudok dönteni:
- bejelentkezéstől számítva kb mennyi idő még eljutunk a lombikig?
- megtenné valaki, hogy elírja ott hogyan zajlik a lombik menete (amit már felfedeztem, hogy a Kaáliban van vérvétel az ET után tizen hánynappal is?? :roll: Ez a F-ban sajnos nincs és nekem ez egyszer igen nagy galibát okozott:-()
- mennyire tolerálják a Metformin szedését?
- beültetés után adnak hcg szurit?
- szombaton és vasárnap is van ET illetve punkció vagy igyekeznek hétközben max szombaton elintézni a dolgokat?

...huh, elfelejtettem miket akartam még kérdezni, de ha ezekre válaszoltok, már az is nagy segítség lenne!
Köszönöm! :)
Vendég
 


Nekem bármelyik jó lesz, de ha már választani kell, akkor a felső sorban a középsőt kérem :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Házitücsök, én a Kaálit nagyon tudom ajánlani. Szerintem ennél jobb helyet nem is találsz. Én is csak azt bánom, hogy sok évnek kellet eltelnie ahhoz, hogy eljussak oda.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jaj, igen: ha váltani szeretnék ki kell kérjem a leleteimet a F. intézetből, vagy elfogadják a "zárójelentésejket" amiket a lombikok és inszemek után kaptam?

A konzultáció és a vérvételek UH-ok árait el lehet számoltatni egészségpénztárral?

Még mindig bent ragadtak kérdések, de majd csak eszembe jutnak... :roll:
Vendég
 


Köszi Babaimi, hát mi 11 éve jártunk-járunk orvostól orvosig szóval ezért van bennem a félsz egy újabb váltás miatt...
Vendég
 


Sziasztok,

hazaértünk a pihiből, jó volt :)

Boni, GRATULÁLOK!!!!!

Fanni, hűűűűűűűű, ez izgalmas....3 baba...te jó ég :D :D

Viktu, sajnálom.

Tücsök, szerintem a leletek a te tulajdonod, ki kellene őket adják. Kérsz egy első konz.időpontot, nekem kb.3 hetet kellett várni, az 12000 Ft. Megnézik, milyen papírjaid vannak és megbeszélik,mi a menete a dolgoknak. Az állandó gyógyszereidet nyilván tolerálják, hiszen mást nem is lehet, és ha szükséges, ahhoz igazítják a stimut.
Egészségpénztárakkal szerződésben vannak, de ha tiéddel épp nem, akkor úgy tudom, hogy ha kéred, kötelesek szerződni...de a nagyokkal biztosan kapcsolatban vannak.

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 


allegrobarbaro, köszi! Megyek is megnézem van-e szerződésük a K&H-val! A hétvégi Punkcióró tudsz valamit? És a lombik menete is érdekelne: vérvételek, UH-k...
Jól tudom, hogy apa kiskatonáit ott kell produkálni, és nem lehet otthonról vinni?
Vendég
 


Boni,
gratulálok! :) Sztem megnyugtató értékek!

Fanni :P
Örülök a dobogó szívecskéknek itt a topicon is, és a lehető legproblémamentesebb továbbiakat kívánom! :wink:

Köszi a csokikat! :D :D

Tobi, és kedves többi érdeklődők:

Megkonzultáltam a magamét, mégis volt olyan, amire nem számítottam, ugyanis IR vizsgálatra kell mennem! Holnap meg is próbálok bejelentkezni, sztem ma már erről lecsúsztam... :?
A fogit pedig kezdem, amint megjön. :)
Ja, és valszeg kicsit kevesebb Gonalt fogok majd kapni, mert a doki nem akar még egyszer 21 petesejtet látni! :roll: :D
angel37
 
 


Tücsök :)
Úgy tudom, hogy akkor van a punkció, ET, stb. amikorra esik, a Kaáliban nincs hétvége, vagyis 7-ből 7 nap dolgoznak.
Nekem egyenlőre egy rövid protokollos lombikom volt, a stimu előtt fogigátlót szedtem, a stimu előtt megnézett UH-val, hogy leálltak-e a petefészkek. Utána jöttek a szurik, kb. a 8. szuris napon újra UH, majd az uh-n látottak alapján újabb adag szuri, s ekkor már meg is mondta a doki, hogy mikor lesz a leszívás. A beültetés utáni 14. napon teszt, de lehet vérvételre is menni. Vérvételt nem mindig mondják a dokik, de nyugodtan el lehet menni magadtól is, s megnézik hogy mennyi a hcg.

Angel :)
Milyen vizsgálat az IR? Hajrá fogi! :)
buboskemence
 
 


Sziasztok Lányok, most regisztráltam, már egy ideje olvasgatok...

Boni nagyon gratulálok!!!!!

Fanni neked is!!!!!!!!!

Én most arra várok, h megjöjjön a Suprefact mellett és akkor indul a stimuláció a Bp-i kaáliban, kicsit aggódom, mert már 3 napot késik....
leo50
 
 


Ja, üdv az újaknak: Házitücsök, Leo! :)

Búboskemence,
terheléses cukor én inzulin!
Elvileg nem az a kategória vagyok, akinél itt gond szokott lenni (így mondta a doki), de sosem lehet tudni, nézzük meg! :wink:
angel37
 
 


buboskemence,
en jelenleg azon parazom, h ha egy par napig meg nem jon meg akkor pont karacsonyra fog esni vagy a punkcio vagy az ET, akkor mi van? akkor is dolgoznak?
leo50
 
 


Angel :P
Igen, én ha lehetne, betetetném a lombik protokollba az IR vizsgálatot és a Leiden szűrést... Így abszolut egyetértek Mágussal :D Szivi a csokit. Szerintem fincsi, remélem Neked is ízlik majd :wink:

Leo :P
Üdv a topikon. Hétvégén és ünnepnapokon is dolgoznak a Kaáliban.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, koszi, mar kezdek remeket latni, iszonyu lassan megy az ido...jon valaki csutortokon a Bp-i Kaaliba?
leo50
 
 


Angel! Reméelm most már eljön végre ati időtök is!

Mi az az IR vizsgálat :oops:

LEo üdv itt...
Vendég
 


Köszi, Bubi!
Nagyon húz a szívem a Kaáli felé, este még átbeszéljük újra apával aztán belecsapunk a lecsóba!;-)
Mivel nekem is I-em van ezért, én is tudok neked válaszolni: IR=inzulin rezisztencia terheléses inzulin vizsgálatból lehet megállapítani!

Leo a suprefacttól nekem is késett a mensim, ez teljesen normális!

Angel, 21 petesejt...hm mindenkinek az kéne ami nincs! :P : nekem a legtöbb 5 petesejt volt amit le tudtak szívni, de csak 2 termékenyült meg...
Vendég
 


Leo,
tavaly dec.23-án volt ET-m! És a köv. napokon is mentem progit szúratni! :)

Fanni :P
Biztos naggyon jó, de még tartogatom! :wink:

A többiről majd írok privit, de most sajnos mennem kell (munka, fúj)... Két napig nem leszek, így sztem majd csütörtökön tudok írni!
angel37
 
 


Köszi a választ Angel és Tücsi :)

Szia Leo :)
Fanni már válaszolt is a kérdésedre :)
buboskemence
 
 


Szia Leo, Tücsök!

Csütörtökön Snufi megy :wink:
Angel! Tök jó, (milyen protokoll a fogigátlós?) igaza van M.-nek, jobb kizárni :)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Boniko, Angel üdv nektek is :D és köszi az infot
leo50
 
 


Boni,
4-gyel feljebb leírtam! :wink:

Tücsök,
ez már csak így van :? :wink:

Én is meglepődtem, hogy ennyi, legutóbb u.ettől a stimutól "csak" 8 lett... De látod, a doki nem annyira örült a soknak! :roll: :) Ja, és a siker se múlt a nagy peteszámon. Tényleg lenne inkább 2, de legalább volna eredménye is :oops:
angel37
 
 


Viktu,
short! :) Immáron negyedszer! :D
Csak épp most 2x35 szemet fogok szedni a stimu előtt. :wink:
angel37
 
 


Leo: én megyek csütörtökön. Inszemre. :D

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Snufi, az nagyon jo :-) majd drukkolok, engem is berendeltek, ha addig nem jon meg....
leo50
 
 


Angel, pedig mindig azt olvastam hogy a hiperstimus csajoknál nagyobb a sikerarány...Persze nem szeretnék hiperstimus lenni, de jó lenne egyszer odáig eljutni, hogy 3 szép blasztot tudjanak visszaültetni...tudom az sem garancia a sikerre, csak jó érzés lenne, hogy az én kis petécskéim is képesek erre a mutatványra!;-)
Vendég
 


Kép

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Leo: te hányra mész?

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Snufi,

Szerintem en ebedidoben (nem mondtak, h mikor menjek) tehat kb 11-12 korul, ha te is valamikor akkor mesz ha gondolod osszefuthatunk, en tudok alkalmazkodni
leo50
 
 


Viktu :P
A fogigátlós az ún. short protokoll. Kovács doki kevésbé szereti. Nekem pl. nem jött be. Jóval kevesebbet kell szúrni, az igaz.

Tücsök :P (+Allegro :P )
Én úgy tudom, a leletek a kórház tulajdona, de másolatot kell, hogy adjanak, 1 alkalommal. Legalábbis a Kaáliban így volt egy éve, mikor endokrinológushoz mentem és el akartam kérni pár leletem...
Márciusra a Kaáliban már nincs hely, már most májusra írtnak. Szerintem optimálisan július lehet az időpontod, hiszen még be kell jelentkezz, konzultáció, talán még vizsgálat is kell és csak aztán mehetsz lombikra.
Metformint más is szedett már, most épp Lafi, akit az előző oldal sárga táblájának tetején látsz. Ő Krizsa dokihoz jár, de hozzá nem lehet bejelentkezni még kb. 1 évig.
Alapvetően 2 féle protokoll van a Kaáliban:
Lombik előtti ciklus 1. napjától fogigátó 18-28 nap közötti időtartamig -amíg leáll a petefészek működése-, majd vérzés és Gonal-F-fel stimuláció a leszívásig, +néhány napig Suprefact injekció.
Lombik előtti ciklus 21. napjától Suprefact injekció, majd vérzés után általában 2-3. naptól Gonal-F, s közben a Suprefact is folyamatosan a leszívásig.
Mindkettőnél a leszívás előtt 2 nappal (36 órával) tüszőrepesztő injekció. (Choragon vagy Ovitrelle) Ekkor már nincs tüszőnövelés.

Vannak kisebb-nagyobb eltérések orvosok között, van aki még ad szurit, de ez a két alapvető protokoll.

Hcg szurit Kovács dr nem ad, az biztos. Krizsa többnyire ad. A többieknél nem tudom. A hcg szuri lényege, hogy a saját sárgatest hormont támogatja, azt erősíti fel. Többnyire elegendő 3x2 utrogestan, vagy progesteron injekció, hiszen ettől bőven elégség sárgatest hormon kerül a szervezetbe.

Ha váltasz intézetet, ha nem, sok sikert kívánok!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, nagyon szépen köszönöm! A progi szuri nálam kilőve, mert allergiás lettem rá anno...hú, mááájus, asszem már holnap telefonálnom kell, de még apával megbeszélem!
Vendég
 


Fanni!
Aha, köszi.Így már tudom :) (-azt tudom, hogy K.P. nem szereti, el is mondta, hogy miért nem-)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Tücsök!
Igen már május.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Leo: mi 8-ra megyünk kiskatonát adni, majd 11-12 körül lesz az inszemem.

Lányok: többnyira azt írtátok, hogy nem fáj az inszem. Nekem a hsg (rtg-s) nagyon fájt. És nem a röntgen része, hanem előtte a katéter felhelyezés része. Akkor valószínűsíthető, hogy az inszem is fájni fog?

"Reményből él a vágy s meghal, ha nincs remény.”
snufi
 
 


Snufi :P
Hsg nekem is fájt. Az inszemnél nem is érzed a katétert! (Lombiknál sem. Ez a része lényegében ugyanaz.)

Viktu :P Tücsök :P
Szívesen.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Snufi,

Akkor lehet, hogy talalkozunk :-) nagyon drukkolok nektek!!!!! Majd megírom priviben miről ismersz meg :-)
Nekem volt méhüreg vizsgálatom, amikor egy katéteren keresztül sóoldattal feltöltötték a méhet, kicsit fájt.....
leo50
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?