Új privát üzeneted érkezett!

Hűha Viki, ez nagyon megható volt, szinte elsírtam magam! Jó, hogy ilyen csodásan élted meg, jó lenne, ha mindannyiunkkal így történne!
Még egyszer gratula!!!!!

Zsu
svs
 
 


Viki! - Na meg volt a mai sírás is!!!! :)

Annyira, de annyira szépen írtad le a történeteteket, hogy azt nem lehet sírás nélkül kibírni!

Istenem! Már annyyiiiiira várom én is! Ugyanúgy szeretnék én is nézni a mi kisfiunra, mint ti! Egyszerűen nem létezhet szebb dolog ennél.

Szívből gratulálok mégegyszer és kívánom, hogy még nagyon sokáig gyönyörködjetek a pici fiatokban!!!!

F.

fatima
 
 


Zsu! - hát elég rossz dolog lehet az, hogy nem a saját orvosodnál fogsz majd szülni. De ki tudja még? A babák úgyis maguk döntenek. Lehet, hogy megvárja majd a dokibát. :)

Azért jó a rák, mert én pl az vagyok! :lol: A 6 barátnőmből 3-an szintén rákok és bizton állíthatom, hogy olyan stramm csajok, hogy csak na! Állítólag a rák nők nagyon érzékenyek és nagyon családcentrikusak! :)

Ja ja! Még az is lehet, hogy együtt szülünk! :)
És talán Tarekból is lehet rák kisfiú....Csak1 hetet kéne tovább maradnia odabent. De állítólag az én dokim nem engedélyez 1 hétnél hosszabb túlhordást. Így nagy valószínűséggel ikrek lesz! :)

fatima
 
 

 
 

Hányadikától van rák- júni 20-tól??
A dokidnál született az unokahugom, 2001-ben! De nem emlékszem, hoyg mik voltak a tapasztalatok vele kapcsolatban!

Zsu
svs
 
 


Júni 22.-től! :) Én meg 15-re vagyok kiírva! :)

fatima
 
 


Gratulalok Viki!!! :D

a sirason en is tul vagyok..nem is neztek a munkatarsaim, hogy mi a bajom..azt mondtam, a hormonok... 8)
Vendég
 


Hát igen, én júli 1-re! 22-én akár szülhetek is, 15-ét kicsit korainak érzem, bár akkor még itt lesz a dokibácsim!

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Viky, ez valami csodálatosan sikerült. Érdemes volt várni olyan nagyon sokat a pillanatra. Én a szülés után még érzékenyebb lettem, mint előtte, szóval most a meghatódottságtól elnézést, ha rosszul sikerült a gépelés. Olyan jól leírtál mindent, olyan nagyon jó volt olvasni.
Érdekes, hogy egyáltalán nem az elképzelések szerint alakult, de mégis csodás volt. Mi is azt hittük milyen meghatódottak leszünk, mikor csöngetünk a szülőszoba ajtaján, aztán meg igaz csöngettünk, de inkább nevetve, mint meghatodottan.
Ja, és képzeld, a mi Majánk is kézzel előre tört. :D Jelentkeztek a lurkók. ők akartak az elsők lenni.

Milyen nyüzsi van ma reggel itt!!!!! Olyan jó, hogy ilyen sokan vagyunk. Már én is alig várom, hogy újabb születés történeteket olvassak. Mert lassan baba áradat lesz itt kérem!! Sokan tartanak a vége felé. Haszánljatok ki minden percet, olyan csodás dolog. És főleg pihenésre. Kell az erő a szülésre (elfelejtettem ki is írta, hogy még a vajúdás alatt is lement róla pár kiló :D :D ), és kell az erő a továbbiakra is. Mondtam már, hogy milyen sokat kivesz belőlem a szoptatás? Én bírtam az éjszakákat, de most nappal is aludnom kell, különben éjszaka nem találom a gyerekem. Hihetetlen munka a tejciért.

Üdv Mindenkinek: Andi, Maja

Kép

Kép
b79andi
 
 


Csajok, mi a velemenyetek a Kamilla Hannarol es a Zsomborrol?

Ugye felkeszülve mindket lehetösegre.. :D

a csaladnev Molnar
Vendég
 


Evu! - Nekem a Kamilla nem tetszik. :( Hallom ahogy piszkálják a gyerekek + utána a felnőttek is ( ugye tudjuk, hogy sokszor a felnőttek ostobábbak...).

Szóval nekem a Hanna nagyon bejön! Nem olyan elcsépelt és mégis nagyon szép. Molnár Hanna! Tök jóóóó!

A Zsombor szintén nem egy szokványos név, de nekem nagy kedvencem. Sajna mint majdnem minden nevet ezt is lehet majd csúfolni: Zombinak! :) De szerintem nagyon tuti név!

fatima
 
 


Hát Viki, nem is tudok mit mondani!
Ez egyszerűen egy csoda, ahogy leírtad!
Da ahogy látom, mindenkire nagy hatással voltál.
Olyan volt olvasni, mintha egy regénybe merültem volna bele....komolyan. Annyira izgalmas és érdekes és szép.
Örülök, hogy minden ilyen simán ment és hogy végig melletted volt Serfőző. Ezt nekem is jó hallani, merthogy ugye én is nála fogok szülni. Még egyelőre nem tudni hogy (jelenleg faros a kislányom).
Mindenesetre megnyugtató, hogy a tumultus ellenére ilyen normális a személyzet és biztosítják a megfelelő ellátást.
Melletted született meg Zsebi kisfia, Dániel, ugye?
Mert ő reggel 8 körül megvolt (24.én), ha jól emlékszem.

Fatima, én simán elfogadom, hogy Dr. Hajdú Krisztina is fantasztikus és érti a dolgát. :wink: :wink:

Jah, tényleg milyen aktív ma mindenki. Beindult a topic!!!!

Evu, mindhárom név jó választás, passzol a vezetéknévhez. De nektek kell, hogy tetsszen!

Kép
niki30
 
 


:D erdekes, a baratnöm is odavan a Hannaert, de utalja a Kamillat

igen, a zombizas mar nekünk is eszünkbe jutott, de mit tegyek, nekem is naggggyon tetszik a zsombor :D

sztem megvarjuk a 16. heti ultrahangot, hatha lehet mar latni valamit es utana visszaterünk ra :D

szep delutant mindenkinek!

Evu es Mini 8)
Vendég
 


ja, egyebkent nekem a Lili az abszolut kedvenc, de azt vettem eszre, hogy ez a nev nagyon divatos lett manapsag..es nem akarom, hogy ha majd egyszer bemutatkozik, akkor visszaszoljon valaki, jeee, engem is Lilinek hivnak :D :D :D

aa...varjunk meg ezzel.. :D
Vendég
 


Evu, nálunk is Zsombor lenne, ha mégsem Emma!! Szerintem tök jó!

Zsu
svs
 
 


Evu! - Azért még van időtök eldönteni, hogy mi is lesz a babó neve. Én tini korom óta azt hajtogattam, hogy nekem csakis fiam lesz és Hakim-nak fogják hívni. Ehhez képest Tarek lesz! :) Ennyit a nagy tervekről! :lol: Ha lány lett volna, akkor Amina lett volna nagy valószínűséggel! :)

fatima
 
 


Niki! - Gondoltam, hogy ezen nem veszünk majd össze! :lol: :wink: :lol:

fatima
 
 


˘Helló Viky30 !

Csak annyit szeretnék neked üzenni, hogy én voltam az akinek a kicsi fia megyszületett a melletted lévő szülőágyon szerdán 25-én reggel 07:50 perckor.! Gratulálok neked!

A többieknek pedig csak azt üzenem, hogy én vidékről mentem a kórházba szülni, mert úgy gondoltam a János kórház a legjobb hely a szüléshez, és el kell árulnom, hogy maximálisan meg voltam elégedve a korházzal, és a személyzettel is. Az én szülésznőm a Kriszti volt, nagyon rendes, és végig segítkezett, igaz 5 óra alatt megszültem Balázskát. Homeopátiás bogyókat szedtem előtte a 36-ik héttől, és ezt mindenkinek tudom ajánlani. Szóval kitartás lányok-asszonyok a kórház és a személyzet is nagyon jó. Egyedül a kaja rossz, de az melyik kórházban nem az?
gulyas
 
 


Amina, hűűűű, ez nagyon szép! :lol: Tetszik.
Nálunk is felmerült a Zsombor....de a házban már van egy, meg ahogy így elnézem, egyre több van belőle....különben pedig tényleg szép név.

Kép
niki30
 
 


Gulyás, Viki - ahogy én olvasom -, kedden szült, 24.én.

Kép
niki30
 
 


Köszi Niki! :)

Amúgy egyre jobban kezdek megbarátkozni a Jánossal! Mindenki csak jót ír a kórházról! Tök jó!

fatima
 
 


Niki, mi nagyon egyfelé gondolkodunk, legalábbis név ügyben: Emma, Zsombor..., nálunk még a Barnabás merült fel!

Gulyás, jó hallani, hogy neked is jók a tapasztalataid. Megnyugtató, hogy rosszat igazából senki nem ír a személyzetről :lol:

Zsu
svs
 
 


Viki, gratula a kisfiadhoz, és nagyon szépen írtad le a szüléstöridet. tiszta nosztalgia volt, mert nekem is indították a szülést, és bennem is megfordult 3 dolog, amit te is írtál:
- hogy nem lesz olyan sztorim, h. így-úgy-amúgy rohantunk x perces fájásokkal a kórházba, meg hogy amikor alacsony cseppszámon ment az oxitocin még és csak kezdődő fájások voltak, én is csak néztem, h. ez annyira nem is brutál, és nem értettem más nők miért kiabálnak.. :lol: {aztán nyilván engem sem került el a haddelhadd :wink:}, meg én is önkívületben voltam a kitolásnál és csak foszlányokra emlékszem.

M.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsu, hát ezt nem hiszem el, ez már sok :D
Barnának hívják a nővérem kisfiát és imádom ezt a nevet.
Szerintem szebb, mint a Zsombor. :oops: Molnár Barnabás. Szerintem nagyon szép. Mondjuk a Barnabást is nagyon felkapták, de szerintem akkor is gyönyörűűű!

Kép
niki30
 
 


Evu, Zsu, kicsit összekevertem itt a dolgokat.
Sorry, sorry, sorry :oops: De hülye vagyok.

Kép
niki30
 
 


Niki30!

Ha nem én voltam akkor más volt, de ez nem is lényeg igazából, hanem az a fontos, hogy aki még a szülés előtt áll és a Jánosban akar vagy fog szülni, azok tudják, hogy jó kezekben lesznek. Nem mindegy, hogy az életre szóló élmény a gyermekünk megszületése jó élményként marad meg, vagy éppen rosszul sül el. És ahhoz hogy jó élményként maradjon meg bennünk, ahhoz az kell -szerintem- hogy az ember biztonságban érezze magát, törődjenek vele, és a fájdalmai közepette is emberkent- betegként- érezze magát.
Hiszen a szüléskor szerintem egy igen kiszolgálatott helyzetbe kerülünk, és fontos az együttérzés és a törődés .
gulyas
 
 


:D semmi baj

a munkatarsam kisfia is Barnabas..es a kismama ujsagok tenyleg tele vannak Zsomborokkal :?

lassan belezavarodunk mindannyian :D :D :D

penteken megveszem eletem elsö kismamagatyojat :D csak meg nem tudom hol..

egyebkent nagyon örülök, hogy ´ratok talaltam ´, olyan jo, hogy ilyen segitökeszek vagytok :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a pozitív visszajelzéseket. Kicsit féltem, hogy túl hosszú lett a leírásom, de nem tudtam semmit sem kihagyni, úgy nem lett volna kerek.

A nevekkel kapcsolatban: nekem is a Hanna, Lili és Zsombor tetszik.
Ismeritek a tavalyi statisztikát? Ha attól féltek, hogy túl gyakori nevet választanátok nézzétek meg ezt:

www.nyilvantarto.hu/new/letoltes/ujszul ... ev2007.xls

Az én Benedekem 37. helyen volt, de nem bánom, ez tetszik, tehát engem nem zavar. Mondjuk az első pár helyen lévő nevet nem választottam volna az igaz.

Niki: Neked még egy szösszenet. Reggeli vizit előtt jött egy doki (Kovács vagy Pálmai már nem tudom) és mikor mondtam, hogy már a 42. hétben vagyok elkezdett volna részletesen kérdezgetni mikor és hogyan volt UH stb. Amikor kiderült, hogy a Serfőző a dokim akkor azt felelte, nincs is több kérdése, a doki ebben profi jó kezekben vagyok :) Ja és a doki minden nap benézett hozzám a szülés után is, sőt egyik este még ellátott minden jó tanáccsal is nem csak orvosi témában, hanem "pszichológiailag" is.

Gulyás: mégsem te voltál mellettem, mert mi 24-én kedden szültünk és mellettem Dániel nevű baba született.
GRATULÁLOK Balázskához. Sok egészséget és boldogságot! Melyik szobában voltál?


Fatima, Evu:
bocsi a megríkatásért, de még én is sírok a ti történeteteken hamarosan. Igaz én szívesen pityergek, remélem ti is :)

b79Andi: A kezecskére dokim azt mondta, hogy mostanában sokan születtek így és az időjárással függ össze ez a kéztartás. Igy reagálnak a babák és ha már nagyok akkor nem tudnak elmozdulni és úgy marad. Úgy emlékszem Csillik Szilvi Ákoskája is így született.
Neked mennyi tejed van? Az én fiam kelteni kell három óránként mert egész nap csak aludna és 50 gr-ot szopizik, ami a védőnő szerint nem elég. Viszont ha utána fejek már nem jön semmi. Te mit tudsz erről?

Zsebi: a tej kérdés neked is szól, ha jössz mostanában. Főleg, hogy a mi fiaink pont egyidősek.

Én is várom a babaáradatot és szívesen beszélnék a babás dolgokról is veletek, mert sok kérdésem van. Az anyukás topikban már olyan összeszokott a társaság, nem tudom követni, csak pár anyucit ismerek.

Üdv Mindenkinek!

Viki

Kép
viky30
 
 


Zsu: bocsi, téged kihagytalak, de most olvasgatok még vissza.
Persze a történetedet is várom ám természetesen.
A rákokról én is megerősíthetem - mivel a párom is rák - nagyon fontos nekik a család és elég érzékenyek, de ezt persze nem mutatják, de aki igazán ismeri őket az tudja.
A Balogh doki nem nevez ki helyettest amíg ő szabin van? Az én dokim úgy szokta, ha elmegy akkor gondoskodik erről. Szerintem kérdezz rá nyugodtan és innen a fórumról úgyis tudok kik a jó dokik. :)

Kép
viky30
 
 


Viki, nekem meg jo is esett a pityerges, sokszor megkönnyebbülök egy kis sirastol :D
es most örömömben sirtam, amit szivesen tettem :D
Vendég
 


Sziasztok!

Niki: semmi gond, értettük Evuval, hogy mi kinek szólt!

Viki: jó ez a lista, mi is nézegettük, még a választás előtt!
Azt mondta a doki, hogy akkor Szatmáry Gábort (?) kéri meg, hogy vigyázzon rám, azt mondta "az övéit is rábízná nyugodt szívvel"! Róla még semmit nem hallottam!

Szóval drukkoljak, hogy rák legyen a bébi? Nekem egy darab rák ismerődöm nincsen tudtommal. Tök vicces, hogy majd csak a baba lesz az!

Jó ez a társasági szülés, klubot is alakíthatnának az egymás mellett sültek :wink:

Lányok, mi a szülési sorrend? Most Niki jön, aztán ki a következő? Talán Fatima.......?

Zsu
svs
 
 


bocs sültek= szültek

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Érdekes ez a kéztartás dolog. Nem tudtam, h összefügg az időjárással. Jó, h írtad. :D

Nevek: Csongor? Hasonló a Zsombihoz, de én nem hallottam, h sok lenne belőle.

Találtam ezt az oldalt, bár én nem próbáltam, de azt mondják jó móka. Ismeri valaki? :roll:

http://otlettar.try.hu/articles/0/30/nevvalaszto-1.html

Izgi ez a névválasztás dolog. A Hanna nekem is bejön. Jó válogatást. :D
Abbahagyom, mert itt alszik a karomba, és így eléggé nehéz a gépelés. :lol:

Üdv: Andi, Maja

Kép

Kép
b79andi
 
 


Hűű, nem győztem az ünnepek óta utánolvasgatni a fórumon!!!
Niki+Andi: Irtó klasszak a fotóitok, tényleg büszkék lehettek rá, csini kismamák vagytok!!!

Tegnap nálam is végre beindulgattak az események, megismertem az új orvosomat Lintner Ferencet. Csinált Uh-ot, amin nagyot nevettünk, mert az ici pici bébi mozgatta a kezét, mintha integetett volna! A könny is kicsordult a szememből.

Mondt a doki, hogy a nagy távolság dacára is vállalja a gondozásomat és adott a háziorvosnak is nyilatkozatot erről, meg hogy szülhetek is nála.

Megnyugtatott, hogy az eddigi eredményeim jók, mivel én crohn beteg vagyok és a terhesség alatt is szteroidot (Medrol) kell szednem. Ezen kívül vesekőhajlamom és nyitott gerincem is van.
Szóval ezért kellett egy spéci, bélbetegségekben is tapasztaltabb szülészt-nőgyógyászt keresnem. Már az első perctől kezdve éreztem, ahogy a dokival beszéltem, hogy jó helyen vagyok, ez nagyon sokat jelentett. Igaz az UH után még el kellett mennie műteni ami egészen négy óra hosszás volt, de legalább közben megkukucskálhattam a bent lévő kismamákat, bébikéiket és körülnéztem egy kicsit.

Nagy örömmel olvastam szülési történeteiteket, én valószínűleg csak császárral szülhetek majd, de pontosabbat majd csak a neurológus szakvéleménye után beszélünk meg a dokival, ez egyébként is távol van még.

A 4D-s ultrahang engem is nagyon érdekel, 16 hetesen már érdemes lehet megcsináltatni a genetikai vizsgálat szempotjából???

Üdv Mindenkinek! Éva.

Kép
bvica
 
 


nekem bejön Csongor, es a Gerzson is, de a baratomnak sajnos nem :(

megneztem az ajanlott oldalt, nagyon tetszik, biztosan kiprobaljuk majd :D

Szep almokat a kicsi Majanak!!
Vendég
 


Evi, örülök, hogy talaltal orvost, es hidd el minden rendben lesz!!! :D
Vendég
 


Sziasztok.

Végre fel tudtam jönni a fórumra.
Örülök, hogy ilyen sokan lettünk, minden új kismamának üdv a csapatban.
Viki30: Nagyon örülök Nektek és gratulálok a babucidhoz.
Fatima: én benne vagyok egy közös szülésben, remélem tudsz kártyázni?! :lol: :lol: :lol:
Csajok ne haragudjatok, de sajnos robogok haza, jövő héttől már otthon leszek és figyelem a fórumot.
Leteszem a lantot holnap délután már hivatalosan is.
Már alig várom.
Addig is kellemes hétvégét kívánok mindenkinek.

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Viky30 !
Én a 2. szobában voltam . Biztosan láttuk egymást az osztályon. Ti mikor mentetek haza? Minket szombaton reggel engedtek haza.
gulyas
 
 


Gulyas: mi az 5. sz. szobában voltunk és biztosan láttam a pici fiad, ha betolad éjszakára az első napon. Én ugyanis mikor csütörtökön reggel mentem Beniért akkor az összes bent lévő babát végignéztem :) Olyan cukik voltak ahogy ott szuszogtak szépen egymás mellett. Mondjuk én kiborultam szerda este amikor betoltam, mert úgy elkezdett sírni és azt gondoltam a hiányom miatt és hogy milyen rossz vagyok, de alig bírtam járni és féltem éjjelre magam mellett hagyni. Amúgy mi pénteken mentünk haza.

Zsu: a csillagjegy témához szólnék pár szót. Az asztrológia szerint nem csak az számít, hogy melyik hónapban születik a baba, hanem az is, hogy melyik órában. A havi csillagjegy mellett ugyanis van egy ún. aszcendens is ami a napi csillagjárással van valahogy összefüggésben. Szóval pl. az én kisbabám bika lett, de az aszcendense oroszlán. Ez a kettő határozza meg a személyiségét. Szóval nem lehet sémát ráhúzni senkire a havi csillagjegye szerint, kell hozzá a másik is. Én Ikrek vagyok és az aszcendensem a rák és én is a családcentrikusok és érzékenyek táborába tartozom amellet hogy az ikrek jegyeiből is sok jellemző rám. Na erről ennyit, mert nem értek hozzá de ennyit tudok biztosan.

Puszi mindenkinek, megyek mert letelt a két óra és ha nem ébresztem fel az én fiam alszik egész nap, enni pedig kell.

Viki

Kép
viky30
 
 


Sziasztok!

Ez aztán az aktív kismama kör!

Evu: a 4D ultrahangról - nekem az orvosom azt tanácsolta, hogy csak olyannal csináltassuk, akinek van MSZNUT "B" vagy "C" képesítése, és erre rá is lehet kérdezni. Nem tudom mik ezek, de ettől még lehet nem orvos is aki végzi. Én egyelőre úgy döntöttem, hogy nem csináltatok, kicsit félek, hogy túl sok lesz az UH-ból.

Hanna :) mi is ezt a nevet választottuk. Nekünk úgy tűnik biztosan kislány, úgyhogy nincs is fiú nevünk. Elbizonytalanított, hogy a listán az előkelő 7. helyen áll ... :roll: ... nálunk a párom édesanyja találta ezt a nevet, de olyan szép, hogy egyelőre ez a kiválasztott.

A munkával kapcsolatban ... szerintem nem lehet már az utolsó hónapot bírni ... Én is nagy csapatot vezetek, de én az utolsó 2 hónapot már nem vállaltam. Ha van rá bármi mód, az utolsó heteket próbáld meg legalább részben pihenéssel töteni. :? Bocsánat, hogy új topic tagként beleugatok rögtön...

Niki: most néztem meg a pocakos képeidet, nagyon szépek. Ismerős készítette őket? Nem tudsz/ tudtok valami tuti fotós helyet, ahol ilyen képet lehet készíttetni?

Fatima: Én is KASZÁS dokihoz járok!!!! Még azt, hogy nála szülök-e nem tudom, mert elvileg nem a János-ba tartozom. Egy kérdés, neked szűrt streptococust a 20. hét körül? Nem lett véletlen pozitív ... bárki másnak ezzel van tapasztalata?

Viki : GRATULÁLOK és SOK-SOK BOLDOGSÁGOT NEKTEK!

Nagyon jók a neves file-ok, az xls-t ki fogjuk mi is próbálni ... bár a Hanna már szinte eldőlt.

Ha streptococus-szal van valakinek tapasztalata, kérlek osszátok meg .. ez egy ronda baci.

Sziasztok!

Emese

KépKép
emese1974
 
 


Szia Minden Pocakos! :D

Sajna idő hiányában csak Emesének írok, nekem is K a dokibácsim, és sajna nekem is rossz lett a tenyésztésem.., már túlvagyok az antib. kúrán. (nekem nem újdonság, mert a 2.várandóságomnál már végigcsináltam, azzal a különbséggel, h akkor még csak a 36. héttől volt ez a szűrés. Gondolm, most újítottak ezügyben.. :roll: :oops: 8) :? ) Ha van kérdésed, akkor írd meg, és válaszolok, akár priviben is. :) A gyorsaság nem az erősségem, de már "nem vagyok a magam ura"... 8) :wink: :lol:

ja igen, és körzetileg és sem a jános khhoz tartozok, de nekem nem kérdés KINÉL szülök!!!!! :oops: 8)

pusszok Mindenkinek! vigyázzatok Magatokra, és a bébikre, és akinek van még, a pockójára! :D

na rohantam családozni... :lol:
mazsolák
 
 


Szep jo reggelt, jo pocakodast, sok boldogsagot a babakkal a mai napon is! :D

Emese, köszi ezt az infot, meg fogom kerdezni a dokimat, hogy ö mit ajanl, es annak függvenyeben döntünk majd.

A Hanna szerintem is szep, kicsit sajnalom, hogy majdnem mindenki negativ velemennyel van a Kamillaval kapcsolatban, a Lilit mar nem akarjuk..de, mint mondtam van meg idö, lehet a vegen teljesen mashogy döntünk 8)

A meloval kapcsolatban biztosan igazad/igazatok van, ezt tenyleg at fogom gondolni :D


Ma este fodraszhoz megyek, kepzeljetek, nekem hosszu fekete hajam van, de festett, es amiota tudjuk, hogy babank lesz, nem festettem utana, tehat kezd zebracsikos lenni a buksim..de inkabb lenövesztem, es most vagatok belöle sokat, hogy hamarabb eltünjön a sok fekete..az eredeti inkabb vilagosbarna :D

Vigyazzatok magatokra!

.....alig varom mar, hogy erezhessem Minit a pocakomban, tudom, türelmetlen vagyok.... :D
Vendég
 


ugy latszik a terhessegi vonalzom meg alszik, nem ugrott tovabb egy nappal :(
Vendég
 


:D felebredt a vonalzom
Vendég
 


Jó reggelt mindekinkek!

Most jövök a dokibácsitól! Azt mondták minden ok, bébi méretei alapján betöltött 31 hetesek vagyunk, ami megfelel a kiírt dátumnak! legközelebb, amikor megyek, lesz már CTG is, el sem hiszem, hogy ez is eljön nemsokára!
Meg találkoztam a helyettes dokival (Szatmári Gábor); ő is szimpi volt, de azért remélem, hogy mégis a saját dokimnál szülhetek majd!

Természetesen én is a nem körzetesek csapatába tartozom, de úgy tűnik itt nem csinálnak belőle nagy ügyet! Hallottátok, hogy júli 1 után sem kell majd 30%-ot fizetni, ha a választott dokinál szülünk, ez tök jó!!!

Evu, ne csüggedj, ha nektek a Kamilla név tetszik, hát legyen Kamilla!

Üdv,

Zsu

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérni azokat, akik a Jánosban szültek császárral, írjanak, hogy ott hogyan zajlik.
Júliusban szülök, eddig a Szabolcs utcába jártam terhesgondozásra és két gyekőcöm is ott született, de lehetséges, hogy a harmadikat az átszervezések miatt már a Jánosban szülöm.
Előre is köszi mindenkinek!

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


viky30: az első napokban azt hittem Dániel un. "mintababa" lesz...:) Anyukám egyfojtában azt hajtogatja, hogy milyen jó ez a baba. Csak szopizott és aludt. Volt olyan éjszaka hogy 5 órát végigaludta, napközben meg kb. 3-3,5 órát aludt.
De sajnos nem maradt ez így....
A tegnapi nap folyamán túlvagyunk két szélgörcsön, amikor is együtt zokogtam vele, mert nem tudtam segíteni, csak simogatni a kis pockaját meg a hátát...aztán éjszaka fél 2 és fél 4-kor keltünk, majd reggel fél hétkor (aminek örültem).
Hogy mennyiségileg mennyit szopizik, azt nem tudom, mert nem kölcsönöztem mérleget. A kakis-pisis pelenkák számából, meg abból, hogy láthatóan kerekedik a combija, pocakja, pofija úgy ítélem meg, hogy eleget eszik. Egy szopizás alkalmával min. 20 percig aktív. Bár bele-bele alszik és általában a cicin alszik el. Ezért elgé nehéz utána büfiztetni...
Sokszor nem hallom, hogy büfizik (bár elég sokat várok) és amikor visszafektetem nyűgös lesz. Forgolódik, kapálózik, nem tud megnyugodni.
A cumi téma itt jön szóba. A védőnő szerint várjunk 2 hetes koráig a cumival...én is így gondoltam, hogy ne keveredjen össze a technikával....de amikor tudod, hogy jól van lakva, tiszta a pelus, nem lehet melege, nem fázhat és mégis sír, nyűgös, nem tud megnyugodni MIT CSINÁLJAK?
Anyukám megpróbálta, megkínálta cumival....elfogadta, és pár perc után elaludt, a cumi a lepedőn landolt.
UGYE NEM RONTOM EL A BABÁMAT?

Nálatok felmerült már a cumi téma?
Gyerekorvos még nem látogatott meg. A védőnő is csak egyszer jött (szombaton).

Kép
zsebi32
 
 


Szia Zsebi!

Sajna nem könnyű a hasfájás téma! Az én első fiam 3 hónapos koráig megvolt. Nem sokat aludtam. Az volt a baj, h a levegő sem alul sem felül nem akart távozni! :evil: :( :cry:

Nálunk sajnos lett cumizavar, így azontúl, h fájt a has, még a cumitól is el kellett tiltanom. De ez csak egy példa. A 2. fiamat, absz. nem zavarta be. Sztem gyerekfüggő. :oops: :?

Visszatérve a pocakfájós fiamra, miután elmúlt a hasfájás.., játszott a járókában, talált egy kendőt, amit elkezdett szopizgatni, meg dörzsölni, ez lett a nyunyija 2,5-3 éves koráig, de nem zavarta be utána már a szopizást. :)

Néha sokat gondolkozunk,h mi a jó/helyes..., talán később tudjuk csak meg. De ez a cumi, meg ujj téma, hasonló, mint az eda/császár/természetes úton való szülés/szoptatás/tápszer....mindenki másképp éli meg, vélekedik róla. (Az a baj, h néha úgy ítélkeznek emberek, h nem is látnak a dolgok mögé... :oops: :? )Ha megnyugtatja Danit a cumi, akkor lehet, h egy próbát megér, azt meg, h cumizavaros lesz, tudni fogod, mert nem akar majd szopizni... Bocsi, ha rosszul tudom, de nem te vagy, aki védőnő?! Ha nem akkor elnézést!!! :roll: :oops: :? 8)

Evu, sztem sem rossz a Kamilla, egyik bnőm kislánya Kamilla, ill van egy bnőnk, aki Katalin, de Kamilnak hívjuk... :wink: A másik, amit Niki is írt, a legfontosabb, h neked+párodnak tetszedjen!!! Tudod, én miket kaptam, h mért így akarom hívni a pasikat..., néha még olyan is mondta, akire meg absz nem is voltam kíváncsi. :evil: :oops: :(

nem könnyű a névválaszts az tuti, ráadásul most nagyon sok szép lánynevet felkaptak: pl Eszter, Emma, Emese, Lilla, Lilli, Anna, Adél, Aliz..,Flóra, Nóra ... stb( mondjuk én jelen esetben, könnyebben tudnék lánynevet választani, mint fiút..) :oops: 8) )

na most talán ennyit, így elsőre. 8)

Emese, írtam Neked. :)
mazsolák
 
 


Zsebi! Szerintem nem lehet elrontani egy ekkora babát. Ami kell neki, azt meg kell adni, hiába mondjék, írják, hogy ne tedd. Mi úgy vagyunk vele, később állítunk fel szabályokat, de most még kényeztetjük. Bár a papája tovább bírja hallgatni a sírását mint én, de 3 perc nála is a max. :))
Mi is próbáltuk a cumit, de nagyívben kiköpte. Én még cumisüvegből szoktam megkínálni innivalóval az néha bejön. Elvileg nem lehetnek szomjasak, de ha mégis...
És jól szopik a cumisüveg mellett. :))

Bocsi, most csak ennyire futotta, minden pocakosnak jó pocakosodást, a mamiknak meg babázást. Kitartást!!!!

Üdv: Andi, Maja

Kép

Kép
b79andi
 
 


Egyetértek az előttem szólóval cumi ügyben!! Igaz még tapasztalatlan vagyok, de akkor is... :D :D

Kép

Kép
b79andi
 
 


ja Zsebi még annyi, h nálunk a friss levegőn való alvás jött be nagyon, amikor már én is teljesen elkeseredtem. :) Nappal jó, éjszaka már gázabb... :oops: :? De az tényleg megváltó tud lenni! Egyik fiammal sem vártam meg a 4-6 hetet, hanem nagyZs-t 3-4 hetesen vittem már a hasfájása miatt - egy bnőm tanácsa alapján - kiszsnél nem is gondolkodtam, ott szinte 1-1,5 hét után az erkélyen altattam a babakocsiban, jól bebugyolálva, és sztem nekik is nagyon klassz volt. (pedig őszi gyerköcök)
mazsolák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?