Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm szépen:)

Kép
niki30
 
 


Niki, nagyon csini kismama vagy !

Szilvi, Ákos gyönyörüü formás ! nagyon édi a húsvétos üdvözlet !

Zsóka, Marci vonalzója szerintem nem számol jól !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Niki: Hiánypotlók a képek! :lol: Hihetetlen csini kismama vagy, én még fénykoromban sem voltam ilyen sovány. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Most meg három gyerek után.......................... :oops: :cry: :oops:

Zsóka Jó látom, hogy új vonalzó képek készültek? Borcsi már kész nagylány! :D

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 

 
 

SZiasztok.

Mindenkinek kellemes NyuszisÜnnepeket kívánok utólag!!!
Péntek óta nem voltam fenn, most látom hogy mennyi minden történt.
Először is örülök, hogy megérkezett a Kis Vera BAba, tündéri kiscsaj!!!! :D
Ákos baba pedig egyszerűen lenyűgözött az integetős képével, jól érzi magát, látszik, kiegyensújozott kissrác!!!
Niki állat jól nézel ki, gratula!!!!
Én hétvégén anyukáméknál és anyósoméknál voltam, ahol igen sokat ettem, így biztosan rámjött egy-két kiló. Sajnos úgy érzem, hogy mostantól több édességet dudok megenni, próbálom magam tűrtőztetni, de a kísértés igen nagy.
Holnaptól itthon vagyok, mert a dokim kiírt bizonytalan időre a múlt csütörtöki görcsöm után. Szedem a felírt gyógyszert, aminek a mellékhetása igen nyugtalanító, de a dokim megmondta, hogy sajnos a kézremegés elengedhetetlen.
Íg tehát megpróbálok többet fennt lenni a fórumon és megismerni mindenkit (bár az a baj, hogy már annyi mindent találtam ki, hogy mit is kéne itthon csinálni)
Jó éjszakát kívánok mindenkinek, holnap találkozunk.

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Hűhahűha Marcsi,tényleg :shock: , köszi, máris javítom...(Borcsi hónapját írtam Marcié helyett. Mi lenne, ha 5 gyerekem lenne :roll: :lol: )

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Ákos nagyon figyel! Tényleg hihetetlen, hogy ilyen nagy babóca ! A segítségről meg még nem is beszéltünk! Gratula!

Gratulálok Vera érkezéséhez! Engem is érdekelne, hogy mekkora, hogy nagy? Hu! Szóval érted!

Niki
Apának egy szava sem lehet, csini mami, szép poci! :lol:

Minenkinek szép napot!

Kép
übi
 
 


Sziasztok!

Szilvi, ennél szebben nem is lehetett volna nekünk kellemes húsvétot kívánni, mint hogy egy ilyen hatalmas pasi ilyen édesen. Csodálatos kisbabád van!!!

Niki, tényleg nagyon szép a pocakod. És még olyan kényelmesen nagy. És ami azt illet, te is nagyon jól nézel ki!!!

Ami minket illet, mi még nem akarunk kibújni. Pedig azt hiszem, a hétvégén mindent megtettünk ennek érdekében, de nem. Hatalmasat sétáltunk a friss levegőn, és megmásztuk az Erzsébet kilátót, felültünk a libegőre. Nem tudom, mi lehetett rajtam olyan fura, de mindenki a pocakomat bámulta. Miért fura, ha egy kismama is szeret sétálni, és friss levegőn lenni?
Szép volt ez a húsvét, olyan jó volt, hogy ilyen nagyon jó idő volt. Remélem, mindenkinek kellemesen telt.

Viki, hát veled mi újság? Beni baba?

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm kedveskéim! :lol:

Andi, nyugi, én is zabáltam az édességet. Egyszerűen hihetetlen volt. Ferinek már komoly konkurrencia vagyok, mert én azelőtt nem igazán voltam édesszájú, na de most.....Szerintem még őt is túlszárnyaltam a hétvégén.
:lol:
Akkor most otthon vagy? Nah, ez tök jó. Végre Te is egy kicsit magatokra is gondolsz!
Kézremegés???? Milyen gyógyszertől??

Übi, apának tényleg nincs egy szava sem, nagyon büszke kispapa!:):)

Mindenkinek szép napot!

Kép
niki30
 
 


Niki30:

Írtam privit.Ja és azt kifelejtettem,hogy szerintem ne igyál málnalevél teát,csak ha megfordulna a baba.
Pussz

Timi
tftimi
 
 


Timi, egyelőre még nem kaptam meg. :oops:
Remélem hamarosan:)
Oké és köszi!

Niki

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Benike még vár, jó neki odabenn :) Ficánkol és rugdos egész nap, pedig már alig van helye. Hiába mondom neki, hogy bújjon ki, itt jobban elfér, még nem akaródzik.
Hétfőn mi is bőven mozogtunk, de úgy látszik nem ettől függ, majd a hormonok döntik el.

Szilvi! Ákos baba továbbra is gyönyörű!

Niki! Csatlakozom a többiekhez, nagyon csinos kismama vagy helyes lányos pocakkal.

Puszi mindenkinek. Most megyünk CTG-re.

Viki

Kép
viky30
 
 


Jaj de gyönyörű kicsi Vera!!!! gratulálok hozzá!!!!!!!!!!!!

Ákos annyira pasis!!! nagyon édes!!!

Niki, nagyon csini vagy!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mangó
 
 


SZiasztok.

NIki:

Spiropent a gyógyszer neve, ez egy görcsoldó + magne B6 napi 3.
Kicsit el vagyok emiatt keseredve :( , de mindent a baba érdekében.
Viky:
Azt hittem, már megvan babuci. Most jön egy front, kíváncsi vagyok rád!!!! Írj feltétlen CTG után.
Mikortól kell inni azt a műlnalevél teát?
Ma ki jön a szülésre felkészítő tanfolyamra?
Üdv:

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Niki30:

Hát szóval elküldtem megint :D .Remélem most sikerült.

Pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

CTG rendben van, de még semmi jel a fájásokról.
Az előttem lévő kismamát már haza sem engedték, bár neki még lenne két hete. Cseréltem volna vele...

m-l-Andi, málnalevél tehát 36. héttől javasolják. Van akinek bejön, van akinek nem, de ártani nem árt.
Örömmel hallom, hogy front lesz! Pont erre várok. Meg is nézem mit ír pontosan a meteorológia.

b79Andi, Talán hat ez a front és megyünk a kórházba.
Úgy fekszem le minden este, hátha ébreszteni kell apát, de ma éjjel is megúszta. Hátha ma nem fogja....

Pocaknézést én már megszoktam. Szerintem azért van mert vonzza a tekintetet, hiszen olyan szép egy kerek poci és a csoda ami benne van. Nekem is sokszor fennakad a tekintetem a másén,de nem úgy hogy bámulom, mert ha feltűnően bámulnak az nagyon zavaró. Az viszont olyan jól esik, ha tisztelettel néznek, előre engednek vagy segítenek. Sajnos ez a ritkább.

Timi! Veled mi újság? Hogy boldogulsz a csöppséggel?

Niki, Emmácska még nem fordult meg?

Üdvözlet Mindenkinek!

Viki

Kép
viky30
 
 


Sziasztok!

Viki, reménykedjünk ebben a front dologban. De én nem érzem magam szülés előtt. Persze tudom én, hogy még van idő, és ne legyek türelmetlen, de .... úgy magamhoz szorítanám már ezt a kis lurkót!!!!! És már olyan nehéz bármit csinálni. És nem tudom, neked milyen a pocakod, de nekem napról napra nő. Szinte centikben mérhető. És félek, hogyha így halad ez még egy hétig, egyrészt orra esek, másrészt, hogyan fogom kipréselni?
Mi holnap megyünk CTG-re, és utánna remélem tudunk találkozni a doktor bácsival is. Remélem, nem erősíti meg a megérzéseimet, hogy még sehol semmi!!! :lol:
Hajrá Beni, hajrá Maja, gyerünk gyerekek, lehet, hogy ti még nem, de a szüleitek már nagyon kíváncsiak rátok!!!!! :wink:

m-l-andi, ez a kézremegéses dolog nagyon durva!!! Hogy bírod? Nem semmi kis mellékhatás! Nagyon vigyázzatok magatokra!!! És pihenj minél többet, feküdj sokat, állítólag az segít a keményedésben és a görcsökben.

Én voltam múlt héten szülés felkészítőn, és olyan nagyon meglepődtem a szülőszoba látogatáson. Nem voltam rá felkészülve. Azt hittem, hogy majd csak a nagy napon látom meg a szobát. :lol: Pedig a mostani, a szülés és vajúdás hiányzott már csak. De már nem merek elmenni. Nehezen bírnám ki, az ülés miatt. Remélem jó lesz.

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Kimaradt:

Niki, a képeket elnézve, nem sokat híztál a terhesség alatt. Vagy rettentően vékony voltál előtte. :lol: Megkérdezhetem mennyi az annyi?

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


MlAndi: Légyszi pihenj sokat!!!!!!!!! Jó ötlet, hogy egyre többet feljössz, mert talán könnyebben telik az idő. Én is így csináltam, hidd el nagyon izgalmas. Találj ki témákat, kérdezz sokat és itt mindenki segíteni fog. Ráadásul nagyon izgi várni a válaszokat.

Andi: Nagyon jól tetted, hogy ebben a szép időben kirándultál. Ákos egy ilyen séta után gondolta úgy, hogy kibújik. Nagyon tudják ők, hogy mikor kell jönni. Avatar képedről lehet többet tudni?

Viky: Nagyon jó, hogy a CTG-n minden rendben volt. Ha nem is volt fájás, az nem azt jelenti, hogy bármelyik pillanatban nem indulhat meg kifelé ez a kis lurkó. Nekem előtte 2 héttel már azt mondták CTG-n, hogy még az éjszaka meglesz és még ráhúzott egy kicsit. Vszinű Ákos ezt nem hallotta.

Puszi mindenkinek

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Vikinek és Andinak nagyon szurkolok, már nagyon közel van a célegyenes! Hihetetlen! Gondolom ti is már marhára izgultok.
Tuti minden rendben lesz, gondolok rátok!

Andi, előtte sem voltam túlsúlyos az igaz, de vékonynak nem mondhattam azért magam. Plusz 6 kg jött fel rám, ami tényleg nem sok. Ezt örököltem szerencsésen az anyukámtól. Meg alkati.
De köszönöm szépen:)
:oops:

Puszi Mindenkinek! Most rohanok főzöm a paprikáskrumplit!
Niki

Kép
niki30
 
 


Timi, nem jött át, brühühühühü :( :cry:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok.

Jó itthon lenni, de egy kicsit uncsi. Még csak az első nap és nem tudok végignézni egy dvd-t, mert mindíg eszembejut valami, amit kéne csinálni itthon.
Megpróbálom megfogadni a jótanácsokat és pihenek (csak néha olyan nehéz megállni, hogy ne igazítsam a konyhámat, ne mossak, ne teregessek és stb...
Szinte csak hétvégén vagyunk itthon, hétvégén az egyik vagy a másik mamánál vagyunk. Azt hiszem ideje erről leszokni. Lehet, hogy ettől van az a sok görcs?
Ma a szülésre felkészítőn mondta a Judit szülésznő, hogy nem kell pánikolni a barna vagy rózsaszín színű váladéktól, mert az szinte természetes, csak akkor van gááz, ha élénk piros a dolog.
b79andi:
Én is meglepődtem a szülőszobán, de azt hiszem tényleg mindegy lesz addigra, csak egészséges babucink legyen.
Amin ma kicsit kibuktam (bár lehet, hogy én vagyok konzervatív), megnéztünk egy-két szülést, nekem az első elég volt és a páromnak is. Azt beszéltünk utána, hogy hála égnek mi nem fogjuk látni, mit csinálnak a lábam között a dokik, szerintem addig jó. Elméletben tudom mi zajlik, és elég lesz az édes fájdalom és az öröm átélése, amikor megérkezik babucink. :D
Olyan jó érzés, hogy aggódtok értem, nem gondoltam, hogy a fórum ilyen sokat segít a gázos napokon.
:lol:
Viki és Andi:
Remélem ma meglesznek a picúrkák, nem éreztetek ma semmi extra dolgot? Máshogy mozognak vagy ehhez hasonló dolgokat?
Olyan izgalmas lehet!!! Apukák nem idegesek?
Pusza:

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Niki30:

Na elküldtem emailen,de ez sem biztos,hogy sikerült,mert kiírta,hogy azonosítsam magamat vagy mi :?.Azért remélem sikerült.Ha nem akkor felteszem ide a sztorit.

SZia
Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, okés, megvan, átjött. Köszike :D

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Hát, nálunk még semmi. Ma voltunk dokinál, szépen lenn van a fejecskéje, de ezen túl semmi. Pénteken újra megyünk. Remélem Viky, nálad nagyobb dolgok is történtek!!!!! :lol:

Szilvi, az avatar képem, csak egy pillangó. Nagyon szeretem őket, ez a mániám. Már nem is tudom honnét van a kép. Szerencsére kislányunk lesz, szóval a pillangó mániám a szobájában is kiélhetem majd ha megszületik. Mert most még nem lehet, az apukája nem tudja, hogy kislánya lesz. Szóval még titkolózunk. Ezért is nevezzük a vonalzón Tóbiásnak. Sebaj Tóbiásnak, mert a 4D uh-n pont úgy nézett ki. :D Hát, ez az én dilim, amit a kislányom nevében is folytatok. Maja lesz a neve, mint a méhecske. A férfiaknak, persze tisztelet a kivételnek, nem a méhecske jut az eszükbe a Maja szó hallatán. :?
Szóval, Ákos baba egy séta után érezte úgy, hogy ki kell jönnie? Hát ezt megfogadom. Minden nap sétálok jó sokat. Persze tudom én, hogy bármit csinálhatok, úgyis ő dönti el, hogy mikor érkezik, de már olyan nagyon jó lenne......
Szilvi megkérdezhetem, hogyan álltok a szopizással? Olvastam a másik fórumot. Izgulok értetek, bár szerintem Ákos olyan tök jól fejlődik a képekből ítélve, hogy neki biztosan semmi gondja nincsen. Neked lenne sokkal sokkal sokkal könnyebb, ha minden rendben lenne a szopival. Szorítok!!!!!!!

Niki, 6kg, az nem semmi így a 33. hét közepén. Tényleg szerencsés vagy. És gondolom mindenevő. Mert persze hülyeség, hogy a mama ilyenkor kettő helyett eszik, de azért jól esik enni. És nem vonja meg magától amit megkíván. És ennek ellenére 6 kg. Hááááát nem semmi!!! Ha így halatsz, szülés után vékonyabb leszel, mint előtte! :D

m-l-andrea, akkor azért kicsit örülök, hogy tegnap nem tudtam elmenni a felkészítőre. Már kicsit sincs szükségem arra, hogy tovább rémisztgessem magam a szüléssel. Tényleg szerencse, hogy nem lesz majd a lábunk között tükör, amin keresztül még azt is mozizhatjuk, hogy mi is történik. Szerintem ez a benn lévő papánal is könnyebb. Nem kell neki mindent látni. Különben is, nekem lesz majd szükségem a bíztatására, és hogy velem legyen. Ne leskelődjön!!
Gondolom, hiába mondta a szülésznő, hogy nem kell pánikolni a barna vagy rózsaszín folyadék miatt, ez azért annyira nem nyugtatott meg. Engem se nyugtatna meg, hiába mondja valaki, én is azonnal hívnám az orvost. De nyugi, már nem lesz baj. Szerintem az is lehet, hogy ez egy jel volt neked, hogy mostmár kicsit vissza kell fognod magad.
Nekem a 30. hét tájékán görcsölt be kétszer annyira a hasam benn a munkahelyemen, hogy azt hittem ott szülök meg. És én úgy vettem, hogy a mi kislányunk jelzett, hogy vissza kell fognom magam. Onnantól fogva, már szinte alig dolgoztam, és igyekeztem csak magunkra figyelni. Aztán nem sokra rá, én is otthon maradtam. Borzasztóan féltem tőle, hogy mit fogok csinálni, mert a kis pörgös életemből le kellett lassítanom. De beláttam, hogy muszáj. Ez egy teljesen más élet, mint amit eddig éltünk. Máshogyan más. Másra is kell figyelni, és most ez a legfontosabb. A mosás meg a főzés, meg majd ráér akkor, mikor itt az idő. Tudod, azt szokták mondani, hogy a takarítási mánia a végén jön rá az emberre. Addig meg nem ráér????????????? :wink: :wink:

Kép

Kép
b79andi
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok drukkot Mindenkinek!!!
Éjjel volt sok keményedés olyan gyenge közepes fájással, de aztán hajnalra elmúlt.

Szilvi, megfogadom a tanácsodat és megyek nagyot sétálni. Szerencsére süt a Nap és van itt egy nagy park is. Az a két hét jó hosszú lehetett, míg Ákodra vártál, nekem még a kiírt nap sem jött el, mégis egy nap egy hétnek tűnik.

b-79-Andi, tegnap megnéztem és csak gyenge hidegfront volt, egész vasárnapig nem lesz semmi fronthatás. De mindegy, a babák úgyis kijönnek ha itt az ideje! Már meg akartam korábban kérdezni, Maja miért Tóbiás a vonalzódon?

m-l-Andi, rendrakás, mosás megvár! Tényleg pihenj. Én sem tudtam "lehiggadni" amikor abbahagytam a munkát és nem volt türelmem DVD-zni. Aztán rájöttem, hogy a legjobban a vígjátékok (főleg romantikusak) tudtak lekötni. Meg a kismama lelkiállapothoz az illik, pityeregtem is sokat. Pl végignéztem az egész Jóbarátokat, na azon legalább nem pityeregtam. Olvasni is sokat olvasok, mikor megemlítettem az ismerősöknek, barátoknak hogy kifogytam könyvekből akkor halomszámra hozták a jobbnál jobb regényeket. Persze semmi nehéz olvasmány!

Niki, hát paprikáskrumplizol? Ha ezt Serfőző doktorúr megtudja!? :)
Nagyon irigyellek a szép alakodért. Én végig diétáztam, azaz semmi gyümölcslé és süti vagy cukros étel vagy krumpli, még karácsonykor sem ettem bejglit és mégis 14 kg feljött. Én daginak érzem magam, hiába mondják, hogy csak a pocak lett hatalmas. Nem is mernék képet feltenni....

Kép
viky30
 
 


b79Andi!
Pont egyszerre írtunk, most már tudom a Tóbiás titkot :)
Nagyon aranyos történet és apukának biztos nagyon-nagy öröm lesz, ha csak születéskor tudja meg, hogy kicsi lánya lett!!
A Maja szerintem is gyönyörű név.
Én holnap megyek újra CTG-re és pénteken a dokihoz. Persze háhta mégsem kell.....

Viki

Kép
viky30
 
 


Viki, paprikáskrumpli bűnözésnek számít?
Akkor a mai reggeli 4-5 merci szelet az minek számíthat? :oops:
Nem bírok magammal és tömöm az édességet. Egyszerűen most elszaladt velem a ló és kész....

Ügyi vagy, hogy így kibírod, komolyan.
Egyébként meg ez a hízás hajlam kérdése is. Ami feljött, az szoptatás alatt úgyis lemegy, nyugi.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon szorítok a két mindenórás kismamáért. Félelmetes és egyben irígylésreméltó helyzet, hogy mindjárt itt a szülés, meg persze a babuci is!!
Tegnap sajna a felkészítőn nem tudtunk végig maradni,de legalább a szüléseket nem láttuk!
Viszont a múlt heti szülőszoba látogatáson sírhatnékom volt, most sem szívesen gondolok rá! Pláne, hogy egyetlen reményemet az egyágyast is kétágyassá alakították! Remek!

Ti el tudtok feledkezni arról a borzalmas, függönyös szobáról, amikor a szülésre gondoltok?

Zsu
svs
 
 


Sziasztok.

Igen minden megvár, mostanában már azt veszem észre, hogy jelez ha elfárad, azaz amikor én elfáradok.
Azért ma is megcsináltam a szokásos mosást, teregetést, ágynemű áthúzást és a konyha végső rendberakását. Az az igazság, hogy soha nem tudom rendesen rendbetenni a lakást és most a héten úgy döntöttem, hogy apránként megcsinálom, amit tudok a párom nélkül (de csak lightosan).
Ma szedtem be az első levél utolsó gyógyszerét, azon gondolkodom, hogy beszedjem-e a többit, még öt napra való lenne, de az az igazság, hogy félek ettől a gyógyszertől, igaz ma csak egyszer éreztem, hogy bekeményedik a hasam, ellntétben a múlt hét 5-6 alkalommal. Mit csináljak, ti mit tennétek??? :roll:
Niki: nyugi tegnap a szülésre felkészítő előtt bevágtam egy tábla milka csokit. Nagyon finom volt. Mindgyárt le is méreckedek, szerintem már rámjött +2 kiló.
Megmértem magam, most vagyok 74 kg, maradtam a 6 kg-nél én is. Lehet, hogy rossz a mérlegem??? :shock:
Nemsokára visszatérek, csak elmegyek egy pillanatra turizni.
pusza mindenkinek.

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak egy villámgyors beköszönés!!

Remélem mostmár hamarosan lesz netünk és akkor tudok majd gyakrabban írni.

Velünk minden OK. Tarek és én is nagyon jól vagyunk. Holnap megyünk dokibához és megnézzük a mi kis rosszcsontunkat. :D
Mostmár így hívom Tareket, mert egyszerűen folyamatosan ficánkol és huncutkodik. A pocim olyan mint egy nagy tenger, ami állandóan hullámzik. :)

Remélem veletek is minden OK. Mindenkit sokszor puszilok!!!

Csóóóók!!!

fatima
 
 


Sziasztok!

Viky, a Jóbarátok nekem is bejött, én is végignéztem majd mindet. :) Emlékszel, hogy a Rachelnek sem akart beindulni a szülés? És mit javasolt az orvos? :oops: Hát, legalább találjunk valami jót is a várakozásban, később úgysem lehet azt... :D :D

m-l-andrea, én megbeszélném az orvosommal, Elmondanám neki a kételyeimet, és kikérném az ő véleményét. Mert az tök jó, hogy nem görcsölsz, de az mindenképpen ijesztő, hogy ilyen mellékhatásai vannak.

LÁnyok, a terhességben még az a jó, hogy az ember annyi édességet ehet, amennyit nem szégyell. Én szigorú diétán voltam az elmúlt hónapokban, de a végére elfogyott a cérna. A húsvéti ünnepek alatt olyan éhség rohamok jöttek rám, hogy muszáj volt kiüríteni a hűtőt. Mindent felfaltam, válogatás nékül. És az édességet meg pláne. Hihetetlen, hogy egy tábla csoki eltűntetése milyen pillanatok műve. :D :D

Zsu, ne keseredj el. Én pont ezért akartam megúszni a szülőszoba látogatást. Mert amikor már ott leszek, akkor úgysem az fog érdekelni, hogy milyenek a körülmények. Kedves és bátorító arcok vegyenek körül, és ez a fontos. Persze elmehettem volna, mikor kiderült, hogy megnézzük a szülőszobát, de azért kíváncsi voltam. Pech!!! Hidd el, tényleg nem arra fogunk gondolni, hogy függöny, vagy fal, hideg, vagy meleg... De ha mégis, akkor nem is igaz, hogy a szülés fáj!!! :lol:

Ja, én nem vagyok mindenórás!!! Úgy érzem, én fogom megdönteni a terhességi világrekordot. Olyan jól érzi benn magát a mi kis Tóbiásunk!

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Jé, Fatima és m-l-andrea között csak két nap van!!! Majd ti is egyszerre izgulhattok!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
b79andi
 
 


SZIAAAAAAAAAAAAAAAAAA Fatima! De jó, hogy újra köztünk!
Gyere gyakrabban! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Andi: Múlthéten felvettem a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval, utolsó reménysugárként. Megbeszéltük, hogy az ünnepek után talizunk és kiokoskodjuk, hogy mi tévők legyünk. Igen ám, de az én kisfiam hétfőn se szó, se beszéd elkezdett szopizni. :lol: Még nem megy zökkenőmentesen + a cumisüveggel rásegítünk, de már nem utasít el. Ma kellet talizni a hölggyel és nagyon megdicsért minket. Igaz a cumisüveg mihamarabbi elhagyását szorgalmazza + egy kis nyelverősítőt is mutatott amit gyakorolni kell. Remélem tartós lesz az örömünk.

Ml-Andi: amit te csinálsz, abban nincs semmi furcsa, fészekrakásnak hívják. Én úgy mentem be szülni, hogy előtte kivasaltam , majd közöltem a szülésznővel, hogy még a kivasalt ruhákat elrakom. Meg is történt, majd elfolyt a magzatvíz. Próbáld megtalálni az arany középutat. :D :D

Hízás: én 20kg híztam és büszke voltam magamra, mert a két naggyal 30kg-ot. Azért csak voltam, mert a szomorú :cry: :cry: valóság most itt van rajtam és egy nyavalyás gatya sem jó rám. :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: :oops:

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
Szilvi
csillik szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi, DE NAGYON ÖRÜLÖK!!!!!!Ez tök jó!!!! Hihetetlen milyen Ákos! Csak ijesztget, de aztán mindent jól csinál! Igaz, a képekből sugárzik róla, hogy minden ok. Most jó feljönni ide, mert amikor belépek, akkor a lap tetején pont Ákos és a Nyuszi fogad. De kár lesz majd, ha lapozunk, és új oldalt nyit a fórum. :cry:
Maj oda is kérünk képet. A 4 hetes Ákosról!!! :D
Nem is írok többet, nehogy velem teljen be az oldal!!!

Mi az az nst? Lehet, hogy nekem nem volt ilyen????

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Sziasztok!

Szilvi, DE NAGYON ÖRÜLÖK!!!!!!Ez tök jó!!!! Hihetetlen milyen Ákos! Csak ijesztget, de aztán mindent jól csinál! Igaz, a képekből sugárzik róla, hogy minden ok. Most jó feljönni ide, mert amikor belépek, akkor a lap tetején pont Ákos és a Nyuszi fogad. De kár lesz majd, ha lapozunk, és új oldalt nyit a fórum. :cry:
Maj oda is kérünk képet. A 4 hetes Ákosról!!! :D
Nem is írok többet, nehogy velem teljen be az oldal!!!

Mi az az nst? Lehet, hogy nekem nem volt ilyen????

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Sziasztok!

b79Andi: Ne aggódj az NST (non stress test rövidítése) = CTG (kardiotokográfia) szóval a magzati szívhang és méhösszehúzódás vizsgálat.
Érdekes pár hete én is állandóan éhes vagyok és bármit fel tudnék falni. Igyekszem gyümölccsel enyhíteni, de azért húsvét hétfőn ettem többféle sütit is, persze nem egyszerre. Már én sem bírtam tovább, a cukrom meg úgyis ellenőrzöm és az szerencsére nem ment fel tőle. Ha holnap elmegyek egy hatalmas fagyit is fogok engedélyezni magamnak a Daubnerben, mert szerintem ott a legjobb.

Szilvi: grtaulálok a picinek a sikeres szopizáshoz!! érdemes kitartani, lám meg is lett az eredmény.

További szép napot Mindenkinek!

Viki

Kép
viky30
 
 


Sziasztok.

Kicsit megkésve, de visszatértem, jól elment a nap. Találtam egy nagyon jó kifejezetten angol baba turit. Vettem egy-két dolgot. minden nap új áru jön és van mindenféle kacatjuk. :D
Megbeszéltem a párommal ezt a gyógyszer dolgot, végül arra jutottunk, hogy holnap felhívom a dokimat és megbeszélem vele.
Csajok ne aggódjatok, ma bevágtam és fél doboz csoki fagyit, közben magamban mondogattam, hogy a fele is elég lesz. megerőszakoltam magam és betettem a másik felét a mélyhűtőbe. folyt. köv. holnap.
Fatimával egyszer találkoztam a szülésre felk. tanf.-on, állat jó fej kis csajszi, megbeszéltük, hogy majd segítünk egymásnak a szülőszobán. :lol: Örülök, hogy benéztél, remélem minél hamarabb lesz neted. Nekünk is most lett bevezetve.
Szilvi: szurkolok, hogy ne legyen cumi, csak szopi. Mit mondott a tanácsadó, könnyű lesz a leszokás?
svs003: Nekem a nődokim azt mondta, hogy ne féljek, úgysem a függönnyel fogok foglalkozni, most belegondolva ez így van. Ha a múltkori tanf. órára gondolok (videó), akkor az a két nő sem zavartatta magát, vehette volna az egész világ Őket, annyira nem érdekelte a dolog.
ÓÓÓ, vettem cumikákat és cumisüvegeket is, de még az elektromos mellszívón gondolkodom, mert igen drága. Ti mit gondoltok, elektromos vagy kézi megoldás legyen??? :roll:
Még egy kérdés, júni közepére vagyok kiírva, a párom ezen a hétvégén már meg akarja csinálni a gyerekszobát és jövő hét végén jönnek ismerőseink a hétvégére. Szerintetek átalakítsuk most vagy várjunk vele? Help!!!
Pusz mindenkinek.

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Sziasztok!

Jó pár napja nem tudtam sajnos netezni, mert nem volt kapcsolatunk, így most olvasgattam el az utóbbi napok történéseit.

Gratulálok a kis Vera érkezéséhez! Már most könnyek szöktek a szemembe a látványától, mivel nekem is egyre közeledik a nagy nap és valahogy azt érzem, hogy előbb fogunk Danival találkozni mint május 2.

Szilvi: Ákos babó egyszerűen tündéri! Imádom a kis fekete értelmes szemét, tekintetét!

Niki: Csini kismama csini pocakkal! (Meg pocak nélkül is :)
Jó neked, hogy szinte kész minden a szobában....
Nekünk a bútor rendelés alatt, ki tudja mikor jön meg...

A szülőszoba látványa engem is elkeserített...de igazatok van...azokban a percekben (bocs órákban) nem azzal fogok foglalkozni, hogy mi van körülöttem, ki hallja éppen a vajúdásom....hanem hogy ott legyen a párom velem, és koncentrálok keményen a nagy "munkára".. :)

Kedden kiváncsiságból bekéretőztünk megnézni az egy ill. kétágyas alapítványi szobákat. (úgy hívta a szülésznő, hogy IKEÁ-s szobák) Abban különbözik a kórházi fizetős egy ill. kétágyas szobáktól, hogy a kórháziban nincs TV. Tök jól néztek ki...de hát úgyis lutri lesz. Az sem baj ha foglalt lesz mind. A lényeg hogy az egészséges babám ott lehessen velem!
Már annyira várom!

Azért gondolom, hogy előbb fog jönni, mert már nagyon lent van a pocakom, meg olykor-olykor vannak ún. jósló fájásaim. De azért még nem vészes....a doki viszont megnyugtatott, hogy könnyű szülés lesz, jól fogok tágulni....ezt vajon honnan tudhatja előre? :D Legyen igaza!

Jó éjt mindenkinek!

Kép
zsebi32
 
 


Andi!

Elárulod az angol turi címét? Voltam én is egyben a körúton és én is találtum édi dolgokat. Meg is lepődtem, mert eddig nem sűrűn látogattam a használtruha boltokat, de ez valami szuper meglepetés volt. Úgyhogy elhatároztam, hogy rendszeres böngésző leszek!

Én kézi mellszívót vettem az Aventtől. Csupa jókat hallottam róla. Több barátnőm is ezt használta.

Jön a jóidő! És jön a fagyi szezon! Ami azt jelenti nálam, hogy bűnözés! Már el is kezdtem! Savoya Parkban van egy fagyis, ahol lapáttal mérik a fincsi fagyit. 2 lapát felér 4 gombóccal!!!! :D És van fitness fagyi is (vagyis a lelkiismeretem megnyugszik egy kicsit! :lol: )

Kép
zsebi32
 
 


b79Andi és Viky30!

Nagyon szorítok Nektek, hogy minél előbb eljöjjön a nagy nap! Teljesen együttérzek Veletek! Kitartás! Már én is olyan türelmetlen vagyok :D !

Jó éjt!

Kép
zsebi32
 
 


[quote="zsebi32"]
írta:
zsebi32Kedden kiváncsiságból bekéretőztünk megnézni az egy ill. kétágyas alapítványi szobákat. (úgy hívta a szülésznő, hogy IKEÁ-s szobák) Abban különbözik a kórházi fizetős egy ill. kétágyas szobáktól, hogy a kórháziban nincs TV.


sziasztok Pocisok,
bocsánat, h. belekottyintok, de nem csak a TV hiánya v megléte a különbség.
én egyágyasban voltam, csak arról tudok írni, a kétágyast nem ismerem.
szóval van hüütő is, meg saját zuhanyzó és wc, ami szerintem nem utolsó szempont.
hüütő azért lényeges, mert a kórházi kaja ehetetlen és kevés, és tuti fognak nektek hozni kajcsit. ill. szükség van a rendes kosztra az enerdzsi + tejtermelődés elkezdődése miatt.
ezenkívül az ágy, mivel "IKEÁ"-s, alacsonyabb a normál kórházi ágynál, ahonnan lekászálódni egy császáros- v. gátsebbel nem utolsó szempont. ezenkívül a baba éjszaka is kint lehet, úgy tudom többágyasban vissza kell tolni éjszakára.
ezenkívül apuka v. bármely látogató akár éjjel is ottlehet kötetlenül, egyúttal más látogatói sem zavarnak pl.szoptatásnál v. pihenésnél.
mert a többágyasba bemehet más látogató, ami nekem az intimitást marhára zavarta volna, és u.akkor a pár napos babámat is féltettem volna.
de persze nekem mákom volt, h. ki tudtam fogni egy egyágyast.
ja, és a tv szerintem dísznek van, kizárt dolognak tartom, h. azt bárki nézni fogja.. :wink: :lol:

Marcsi

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Mellszívó: Én is Aventeset vettem, jókat hallottam róla. Viszont volt akinek nem jött be. Ez majd úgyis ott derül ki. :cry: De jókat hallottam a gyógyszertári olcsó kis mellszívóról is. Van akinek az jött be. És - már nem emlékszem pontosan - de nagyon olcsó.

Niki30: majd ide is raksz fel a címlapos kismama képekből? :oops:

Üdv: Andi

Kép

Kép
b79andi
 
 


Sziasztok!

Ma véget ért a vonalzóm, de még egyben vagyunk.
Vajon hány napig marad így??
Olvastam egy cikket egy új angol találmányról, egy otthoni tesztről ami meg tudja állapítani, hogy mikor fog beindulni a szülés. Pl. kijelzi, hogy 24 vagy 48 órán belül. Nemsokára piacra dobják állítólag. Én most nagyon örülnék egy ilyennek.

Fagyi úgy látszik mást is felcsigáz
:D

A MELLSZIVÓ-ról alkotott véleményekre én is kíváncsi lennék. Pl. a magyar Pesztonka elég jó? Ez elektromos és nem olyan drága.
A kézinél pedig nem baj, hogy közben nem lehet masszírozni? A fejéshez a mellbimbó irányába kell a tejmirigyből masszírozni a tejet és ez közben nehézkes lehet, ha pumpálunk és még tartjuk is a szerkezetet. Vagy elég előtte és ha már folyik akkor nem kell?

Ha a régi pocisok még olvasgatnak akkor kérem szépen mondjanak valamit vagy ha emlékeznek mikor volt téma akkor visszaolvasom ott.

ml-Andi: Ugye milyen jó érzés vásárolgatni a babának? Én alig bírtam abbahagyni és végül annyi ruhácskája lett, hogy nem is tudom mennyit fogja hordani. Persze inkább a 62-es méretből válogattam. MIndenki azt mondja, hogy az 56-ost hamar kinövik.
A bababútort mi csak két hete raktuk össze szépen sorban, először csak a kiságyat, másnap a pelenkázót és a szekrényt, és ez jó volt nekem mert így végig volt mivel elfoglalni magam. Utána kezdtem ágyneműt és ruhákat mosni, vasalni. Egy hete lett minden teljesen kész és most nehezebb is, mert naponta vagy tízszer bemegyek és bámulom az üres szobácskát és nagyokat sóhajtozom, hogy mikor fog már szuszogni valaki az ágyacskában.

Zsebi: a turik rám is így hatottak, csak ámultam amikor mondtam hogy rugikat néznék és egy méretből hatalmas kupacot tettek elém, ráadásul olyanokat, amik mind újnak néznek ki. Én véletlenül akadtam egyre mikor a nagyimnál voltam, de azon a környéken rengeteg van (XIII. kerület -Lipótváros) A Tátra utcában kettő is van, a nevüket nem tudom. Az eladó azt mondta, hogy színészek és híres emberek is sokan betérnek hozzá.
Nekem is vannak már jóslófájásaim három hete, de látod hiába, időre sem bújt ki baba, vagyis még van egy kis ideje.

Marcsi: jó hogy leírtad a különszobát!! Ha lesz hely inkább odamegyek. Sokkal jobb lehet, hogy nem kell kimenni a folyosóra tisztálkodni és az ágy is elég meggyőző.
Én a saját látogatóimtól is tartok, mert elég tapintatlanul sokat közölték, hogy ők bizony be akarnak jönni a kórházba. Meg sem kérdezték, hogy én mit szólnék hozzá. Szegény párom majd győzze mondani nekik, ha senkit nem akarok látni, ami gondolom nagyon valószínű kifáradva a szülés után egy pici újszülöttel. (szülők, tesók persze kivételek)

Üdvözlet Mindenkinek!
Most megyünk újra CTG-re.

Viki

Kép
viky30
 
 


Sziasztok.

Zsebi: a túrkáló a 6-os villamos végállomásánál van, ha szemben állsz a Móricz-al akkor bal oldal a könyvesbolt mellett. Azt hiszem Karinthy út 13. + a Lehel térnél is van angol turi. Nagyon jó minőségűek 100% pamut mindegyik.
Akkor Te is valahol errefelé laksz, ha a Savoya parkba jársz? Vagy csak a fagyi kedvéért?
Örülök, hogy egyre többen vagyunk, remélem még csatlakoznak hozzánk.
Hú, ez a mellszívó téma... :shock: Most az egyik ismerősömtől azt a tanácsot kaptam, hogy közvetlen szülés után vegye meg a párom, ha szükség lesz rá. Na most mi legyen?
Kész káoszban vagyok!!! :shock:
Viky: ez már tényleg izgalmas!!! :lol:
Igen, én is arra gondoltam, hogy csak nézni fogom az üres kis ágyacskát és kiugrik a szívem az izgalomtól, hogy milyen lesz babucim. Nem kell előre izgatni magunkat, így is van elég izgi addig is. Megpróbálom megfűzni a páromat, hogy halasszuk el a dolgot, majd másjusban megcsináljuk a gyerekszobát.
b79Andi: Neked is már a vége felé jár a vonalzód!!! :lol: Úgy irigyellek Titeket!!!
Pusza mindenkinek:

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Sziasztok!

Igazatok van, tudom, szóval nem foglalkozok ezentúl a szülőszobával! Köszi
Mellszívót kell vinni a kórházba is, vagy elég később megvenni?
Mi még nem vásároltunk ruhácskákat, pedig nehéz megállni,de Anyukám szintén vett turiból tök jó darabokat!

Megpróbálom betenni a vonalzómat, remélem sikerül!

Zsu

[/url]http://babafalva.hu/portal/modules/tickers/v_ticker.php?n=Emma%20baba&y=2007&m=07&d=01&bg=v_ticker4.png&fg=v_baba13.png
svs
 
 


Úgy látom nem, meg tudjátok mondani, hogy hogy kell csinálni? Köszi előre is
svs
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi,hogy bepofátlankodom ide, sajnos én még a BMC-be járok :(
Szeretném megkérdezni a tapasztalataitokat a nőgyógyászatról.
Ezen belül Lintner doktor úrról a véleményetket,most kell bemennem időpontot kérni
endometriozis műtétre.
Kicsit félek mert ugye a Jánosnak nincs valami jó híre, de reménykedem hogy a szülészet/nőgyógyászat kívétel ettől.
A BMC-ben ugyanis nagyon rendesek és jól felkészültek.
Köszi a válaszokat
madrin
 
 


Sziasztok.
SVS003:
Profil: aláíráshoz másold be a vonalzó kódot.
Várom!!!
:D
Szia Madrin.
Én csak jót tudok a szülészet-nőgyógyászatról mondani, kedvesek és figyelmesek.
A dokiról sajnos nem tudok nyilatkozni, de hátha lesz valaki aki ismeri.
Most vették észre nálad az endometriozist?
Írj nyugodtan.

Mlandi

Kép
Kép
m-l andrea
 
 


Köszi Mlandi, lássuk most :?:

Zsu
svs
 
 


Hűha, azt hiszem nagyon béna vagyok!

Zsu
svs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?